Colin "Black" Vearncombe 1

28. ledna 2016 v 2:22 | Michal Všechovský

Liverpoolský písničkář (zpěv, kytara, klávesové nástroje), vl. jménem Colin Vearncombe (nar. 1962). V roce 1981 začíná vystupovat se skupinou Epileptic Tits (první singl je neúspěšný). V letech 1982 - 85 vystupují pod jménem Black společně se zvukařem Dave Dickiem. Singly pro společnost WEA jsou rovněž neúspěšné.

Od roku 1986 už působí Black jako sólista a na značce Ugly Man sklízí s písničkou Wonderful Life úspěch na žebříčku indies. Poté přechází ke společnosti A&M, která v roce 1987 vydává nejprve úspěšný singl Sweetest Smile a poté v reedici i singl Wonderful Life a stejně pojmenované album. Tentokrát se už úspěch dostavuje.

Blíženci (22.5. - 21.6.) - denní horoskop - 28.1.2016

zobrazit horoskop na - den | týden | měsíc

Vaši blízcí vám svým způsobem dávají najevo, jak si vás váží a snaží se vás zainteresovat do společných akcí. Neodmítejte a opětujte ony láskou nabité emoce. Zejména vztah k dětem a rodičům se velmi prohloubí. Ale také vyčistí od křivd a nejasností.
Nechte si vypracovat horoskop na míru - pouze pro vás!

Zemřel britský zpěvák Black, interpret megahitu Wonderful Life

27. 1. 2016 15:00 - autor: Redakce Osobnosti.cz
Colin "Black" Vearncombe podlehl těžkým zraněním, která utrpěl při nedávné dopravní nehodě. Bylo mu 53 let.


Colin boural před dvěma týdny nedaleko irského letiště Cork. Od té doby v nemocnici bojoval o život. Včera se na jeho Facebooku bohužel objevila zpráva, že prohrál.
"Zemřel pokojně obklopen svou rodinou, která s ním na jeho cestě zpívala," stojí mj. v inkriminovaném prohlášení.
Blackova manželka Camilla a jejich tři synové veřejně poděkovali zdravotníkům, kteří se o slavného hudebníka starali.
"Colin měl od zdejšího odborného a vysoce profesionálního personálu tu nejlepší možnou péči a my jsme hluboce vděčni za všechno, co pro něj udělali," napsali.
Vearncombe během své kariéry vydal celkem 14 alb (8 pod svou přezdívkou a zbývajících 6 pod vlastním jménem). Kromě výše zmíněného Wonderful Life natočil i řadu dalších hitů - například Everything's Coming Up Roses, I'm Not Afraid či Womanly Panther.
Colinův pohřeb podle dostupných informací proběhne neveřejně. V Liverpoolu se však bude konat zádušní mše, na které se s ním jeho fanoušci budou moct rozloučit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdy zemřel Colin Black Vearncombe?

kolik let bylo Colin Black Vearncombe? 66.7% (2)
a) 35 0% (0)
b) 33 0% (0)
c) 43 0% (0)
d) 53 33.3% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama