Květen 2014

Ivana Viena Bartošová

11. května 2014 v 14:07 | Michal Všechovský

zpěvačka

Přezdívka:
Viana
Věk:
48
Narození:
8. 4. 1966, Čeladná, Československo
Znamení:
beran | aktuální horoskop
Ivana alias Viana Bartošová je dvojče známější Ivety Bartošové.

Sestry si nejsou příliš podobné. Ivana byla odjakživa energická, odolná, průbojná, trucovitá a měla hodně sebedůvěry i sebejistoty.
Za mlada spíše kamarádila a vyváděla s klukama, raději nosila kalhoty a jezdila na koních. Nerada chodila za mlada do tanečních. Pravý opak svého dvojčete, které plní stránky bulváru.

Rok jezdila kolem světa na lodích a prý ví co je to dřina.

Ivaně alias Vianě vadilo, že s ní vlastní sestra - dvojče nechce mít umělecky nic společného a také ji vadilo, když bylo někde napsáno pouze I. Bartošová. Nebylo totiž rozpoznatelné, zda se jedná o Ivetu či Ivanu a tak se rozhodlo, že si bude říkat Viana z prostéhu důvodu, že Iveta se zpíváním začala dříve.

Ivana alias Viana bodovala v letech 1988 až 1991 okolo dvacátého místa v tehdy prestižní anketě popularity Zlatý slavík.

Později jezdila s TOČRem jako sólová zpěvačka. Udělala velké turné po plesfestech v NDR a měla tam velký úspěch. Později dělala diskžokejku ve Švýcarsku, kde se i vdala a dnes tam má s manželem obchod. Na pěveckou kariéru u nás zapomněla, až v roce s 1996 nazpívala duet se svoji sestrou Ivetou "S láskou" na Ivetino album Čekám svůj den.