Filip Topol

19. června 2013 v 20:54 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2013 - Blíženci

blizenci

Práce:

Prvních šest měsíců se budete moci těšit z vlivu planety Jupiter, který se odrazí v prosperitě a tvořivosti. Pokud jste doposud hledali, tak nyní můžete to Vaše zaměstnání objevit a plně se mu věnovat. Je-li Vaším chlebem umělecká tvorba, pak se můžete těšit z múzy. Živí-li Vás umělecké předměty, respektive obchodování s nimi, pak je pro Vás přínosný měsíc březen. Konkurenční tlak sílí, což můžete pocítit v měsíci dubnu. Věřte, že soupeř může použít i nekalou taktiku. Vy sami se však střeste obdobného nečestného boje. I když se vám bude zdát poměřování sil dlouhé, polovina roku bude ve znamení blížící se porážky. Ta však nebude Vaše, ale konkurence. Ani ostatní měsíce však neusněte na vavřínech. Listopad je ideálním měsícem pro investice, a to do obchodu, který jste doposud před ostatními tajili. Štěstí přeje odvážným, a to i zaměstnancům, ne jen podnikajícím subjektům. Vrhněte se do realizování nových nápadů, či požádejte nadřízeného o vyšší plat.

Vztahy:

Disharmonii v rodinných vztazích můžete pociťovat hned v lednu, kdy se můžete setkat nejen s upřímností. Rodinné spory mohou v únoru přerůst do té míry, že se promítnou i do Vašeho profesního života. Nebudete-li obezřetní, mohou Vás pak čekat nepříjemnosti. Březen je měsícem přátelství, kdy se můžete Vašim skutečným přátelům svěřit, co Vás tíží. Skutečné přátele poznáte podle toho, že za Vámi budou stát v každé situaci, a to i tehdy, kdy se Vám nedaří, a nesršíte vtipem. Od měsíce května bude situace již lepší, kdy se budete cítit vnitřně lépe, což zaznamenají i ostatní, a budou Vás rádi vyhledávat. S nástupem léta Vás také čeká krásný vztah, který byl doposud jen na úrovni přání.

Peníze:

Nový rok nabízí i nové příležitosti k investování, nakupování. Pozor však, abyste více nevydali, než nepřijali. Kromě plánovaných výdajů mohou přijít i neočekávané. Březen pro Vás bude již stopkou, kdy si uvědomíte, že je třeba problém řešit. Nejlépe na tom budou s uvědoměním ti, kteří se narodili ve třetí dekádě. Měsíc červenec je příznivý i po stránce finanční. Můžete totiž očekávat finance plynoucí z úspěchu ve Vašem zaměstnání, či činnosti, které se delší době věnujete. Až do konce roku se Vám pak bude po finanční stránce dařit.

Zdraví:

I když si budete plánovat, co vše byste chtěli během roku 2013 zvládnout, snažte se také odpočívat, a to hned na začátku roku. Můžete se totiž potýkat s určitým těžkostmi spojenými s "běžnou chůzí", či dalším pohybem. Od věci není uvolňující koupel nohou. Budete-li na své zdraví pamatovat, pak se Vám může také poštěstit lázeňský pobyt. Díky němu snížíte míru stresu, kterou jste si s sebou vzali z roku 2012. Během letních měsíců pocítíte tolik potřebnou úlevu, do žil se Vám vlije nová energie a síla. Nic Vám nebude bránit, abyste například nevyrazili na nějaké kratší výlety za hranice našeho státu. Vitalita se také projeví ve větší chuti a odhodlanosti do práce.


Blíženci

22.5. až 21.6.
blizenci

Horoskopy na středu 19. 6. 2013

Díky vaší odvaze, pouštět se do intelektuálně náročných aktivit, hravě překonáváte mnoho problémů. Neptun vám trochu ubírá energii na to, abyste obešli všechny obchody, které potřebujete navštívit. Váš partner vám připadá jako moc velký snílek. Přesto má ale ve svém životě skutečně štěstí a problémy si příliš nepřipouští. Měli byste se od něj leccos naučit. Využijte dnešního přívalu energie od Luny a vymyslete, kam se vydáte o víkendu.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Nechejte si vše raději pro sebe a věnujte se partnerskému životu.

Býk:

Zaměřujte se spíš na večer, kdy se budete cítít duševně líp. Můžete s partnerem rozehrát zajímavou erotickou hru.

Blíženci:

Věnujte se poctivě práci a večer zase svému milostnému životu. Nebuďte jen pasivními milenci.

Rak:

Cítíte otevření lásce a není úplně jasné, koho to potrefí.

Lev:

Rozvíjejte příjemné vztahy.

Panna:

Spíš se snažte setkat se svými kamarády, které už jste dlouho neviděli.

Váhy:

S partnerem se snažte být co nejdéle, abyste ho potěšili.

Štír:

Dnes musíte být opatrní a zároveň důvěřiví vůči blízkým.

Střelec:

Mějte na paměti, že váš druh naivity není pro ostatní vždycky pochopitelný.

Kozoroh:

Dejte si pozor na přílišnou přátelskost vůči druhým lidem.

Vodnář:

Někdo by mohl využít vašich slabostí pro vlastní výhody.

Ryby:

Dobře si rozmyslete, čeho vlastně chcete dosáhnout.


Topol se narodil 12. června 1965 v Praze. Jeho otcem je dramatik Josef Topol, dědečkem spisovatel Karel Schulz a starším bratrem básník a spisovatel Jáchym Topol.

Roku 1979 založil se svými spolužáky ze základní školy kapelu Psí vojáci, pro niž napsal řadu velmi ceněných textů. Formace později patřila k nejdůležitějším seskupením českého předrevolučního undergroundu. Topol byl jejím zpěvákem, klavíristou, skladatelem a textařem.

"V roce 1979 jsme hráli na IX. Pražských jazzových dnech v hale na Folimance. Nebyli jsme tenkrát undergroundová kapela, ani jsme se do undergroundu nijak nehrnuli. Představoval jsem si, že odehrajeme hezký koncert v hale, který bude mít hezkou atmosféru, takovou, jakou jsem slýchal z desek svých oblíbených skupin. Měsíc po vystoupení jsem dostal předvolání do Bartolomějské na první výslech. Musela tam se mnou jít maminka, protože mi neplatila občanka. Tenkrát jsem poznal, že se mi má představa začala hroutit. Stačily další čtyři výslechy a my byli hluboko v undergroundu," vzpomínal Topol v televizním pořadu Na Kloboučku v rozhovoru s Ondřejem Konrádem.


Filip Topol během květnového koncertu v pražském klubu Akropolis


"Jsem ale velmi vděčný za to, že se to stalo," pokračoval Topol. "Byla to neuvěřitelně krásná škola. V těch dobách fungovalo přátelství, které známe z mayovek nebo verneovek. Underground bylo ghetto, ve kterém lidé drželi spolu."

Jednou z nejznámějších skladeb Psích vojáků je píseň Žiletky, podle které byl roku 1994 uveden stejnojmenný film, v němž si Filip Topol zahrál hlavní roli.

Kapela Psí vojáci působila ve své první fázi nepřetržitě až do roku 2011. Po roční pauze se opět sešla loni. Nahrála tři alba.

Topol se prosadil i jako spisovatel a herec. Kromě publikací s písňovými texty vyšly i knihy Mně třináct (1995), Karla Klenotníka cesta na Korsiku (1999) nebo Střepy (1999). Hrál i v několika filmech.

V posledních letech trpěl vážnými zdravotními problémy. V minulosti měl problémy s alkoholem, v roce 1998 kvůli tomu musel podstoupit operaci slinivky břišní. Sám později prohlašoval, že málem zemřel. Na internetových stránkách kapely Psí vojáci je zpráva z 28. května, že se kapela omlouvá, ale ze zdravotních důvodů bude mít koncertní přestávku. Hrát chtěla opět v září.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo byl Filip Topol?

a) hudebník skladatel a herec 100% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama