Květen 2013

Ernests Gulbis

31. května 2013 v 6:43 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2013 - Panna

panna

Práce:

Začátek roku pro Vás může být poněkud náročnější, kdy se na Vás budou valit samé úkoly. Času a síly se Vám nebude dostávat, a tak může velmi snadno dojít k nepříjemným záležitostem, kdy budete oponovat. Bude-li tomu tak, můžete očekávat i neblahé ztráty. Zvolíte-li však vhodný styl komunikace, a nebudete obrazně řečeno hlavou prorážet zeď, pak můžete ztrátový dopad o poznání zmírnit. Jste-li narozeni v první dekádě Vašeho znamení, pak můžete zaznamenat vyšší tvůrčí činnost v měsíci březnu až dubnu. Jste-li podnikajícím subjektem, pak se Vám v červnu nabídne uzavření nečekaného obchodu, který pomůže zabránit, že budete spíše v minusových číslech. S nástupem podzimních měsíců, až do konce roku, pak bude pro všechny narozené ve znamení panny, obdobím stabilizačním.

Vztahy:

Ani v oblasti vztahů nebude začátek roku příliš růžový. Můžete se potýkat s intrikami, nevěrou. Jste-li vášnivějšími jedinci, pak se Vám v dubnu nabízí šance prožití si Vašich plánů. To se týká především pannám narozeným ve druhé dekádě znamení. Čeká Vás plutí na růžovém obláčku se vším všudy. Ani další panny narozené v jiných dekádách však nebudou nijak ochuzené. V říjnu se na romantické chvíle mohou těšit ti, kteří se narodili ve třetí dekádě a v listopadu ti, kteří se narodili v dekádě první.

Peníze:

Snížení stavu Vašich financí Vás po celý rok 2013 nemine, jste-li narozeni ve třetí dekádě znamení. Ovšem finanční situace není nijak zvlášť příznivá ani pro další panny, narozené ve zbývajících dekádách. V dubnu si budete ještě více utahovat opasky. Výjimkou nebude ani půjčka od kamarádů, či finančních ústavů. Po zbytek roku se již finanční situace vylepší. Jen je dobré se mít na pozoru předposlední měsíc v roce, kdy můžete očekávat od těch, od kterých jste si zapůjčili úroky, peníze zpět.

Zdraví:

Vliv planety Uran na Vás může mít v lednu neblahý dopad, kdy můžete pocítit omezený pohyb, infekční onemocnění oblasti břišní, či se budete potýkat se střevními problémy. Z toho důvodu se vyplatí hned od začátku roku 2013 dbát na vhodné složení jídelníčku, ale také celkový životní styl. V březnu zamiřte do posilovny, v květnu zase na čerstvý vzduch. Pravidelný sport, prováděný bezpečně, je pro Vás v roce 2013 stěžejní.

Panna

23.8. až 23.9.
panna

Horoskopy na pátek 31. 5. 2013

Dejte si pozor na kočky vaší sousedky. Sice jste k nim většinou milí, ale oni jsou vůči vám nervózní, takže mohou sekat drápky, pokud se jim to bude líbit. Něco podobného ráda provede i milá sousedka, pokud to sami brzy nepochopíte. Pokud jste se včera vypravili do přírody nebo jste se právě vrátili z dovolené, začínáte tento den s pocitem, že jste načerpali sil na dost dlouhou dobu.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Výška: 190cm
Váha: 77kg
Bydliště: Jürmala, Lotyšsko
Hraje: pravou rukou, obouručný bekhend
Profesionál od: 2004
Nejvyšší postavení v žebříčku ATP dvouhry: 27 (17.5.2010)
Tituly, dvouhra: 1 (28.2.2010 - Delray Beach, USA, tvrdý povrch)
Tenisová raketa: HEAD
Výdělek: 1 715 091 USD (27.5.2010)

Gulbisův otec Ainars je investiční podnikatel. Matka Milena je herečka. Ernests má tři sestry. Starší Elina vystudovala práva, dvě mladší sestry Laura a Monika hrají tenis. Má ještě mladšího bratra Kristopse. Dědeček vyhrál za bývalou SSSR mistrovství Evropy s basketbalovým týmem.

Na tenisový kurt Gulbise přivedla babička v 5letech. Od roku 2004 se v profesionálním tenisu Ernests probojovává ATP žebříčkem dvouhry i čtyřhry a momentálně je v singlu na 28 pozici (27.5.2010) a v deblu na 218 pozici (27.5.2010). Jeho nejoblíbenějším povrchem je tvrdý povrch. Za nejsilnější z úderů považuje bekhend. Je členem Lotyšského Davis cupového týmu. Od poloviny září je jeho trenérem Hernan Gumy.

Hovoří lotyšsky, rusky, anglicky a trochu německy.

Antonín Slováček - Felix Slováček

27. května 2013 v 18:47 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2013 - Blíženci

blizenci

Práce:

Prvních šest měsíců se budete moci těšit z vlivu planety Jupiter, který se odrazí v prosperitě a tvořivosti. Pokud jste doposud hledali, tak nyní můžete to Vaše zaměstnání objevit a plně se mu věnovat. Je-li Vaším chlebem umělecká tvorba, pak se můžete těšit z múzy. Živí-li Vás umělecké předměty, respektive obchodování s nimi, pak je pro Vás přínosný měsíc březen. Konkurenční tlak sílí, což můžete pocítit v měsíci dubnu. Věřte, že soupeř může použít i nekalou taktiku. Vy sami se však střeste obdobného nečestného boje. I když se vám bude zdát poměřování sil dlouhé, polovina roku bude ve znamení blížící se porážky. Ta však nebude Vaše, ale konkurence. Ani ostatní měsíce však neusněte na vavřínech. Listopad je ideálním měsícem pro investice, a to do obchodu, který jste doposud před ostatními tajili. Štěstí přeje odvážným, a to i zaměstnancům, ne jen podnikajícím subjektům. Vrhněte se do realizování nových nápadů, či požádejte nadřízeného o vyšší plat.

Vztahy:

Disharmonii v rodinných vztazích můžete pociťovat hned v lednu, kdy se můžete setkat nejen s upřímností. Rodinné spory mohou v únoru přerůst do té míry, že se promítnou i do Vašeho profesního života. Nebudete-li obezřetní, mohou Vás pak čekat nepříjemnosti. Březen je měsícem přátelství, kdy se můžete Vašim skutečným přátelům svěřit, co Vás tíží. Skutečné přátele poznáte podle toho, že za Vámi budou stát v každé situaci, a to i tehdy, kdy se Vám nedaří, a nesršíte vtipem. Od měsíce května bude situace již lepší, kdy se budete cítit vnitřně lépe, což zaznamenají i ostatní, a budou Vás rádi vyhledávat. S nástupem léta Vás také čeká krásný vztah, který byl doposud jen na úrovni přání.

Peníze:

Nový rok nabízí i nové příležitosti k investování, nakupování. Pozor však, abyste více nevydali, než nepřijali. Kromě plánovaných výdajů mohou přijít i neočekávané. Březen pro Vás bude již stopkou, kdy si uvědomíte, že je třeba problém řešit. Nejlépe na tom budou s uvědoměním ti, kteří se narodili ve třetí dekádě. Měsíc červenec je příznivý i po stránce finanční. Můžete totiž očekávat finance plynoucí z úspěchu ve Vašem zaměstnání, či činnosti, které se delší době věnujete. Až do konce roku se Vám pak bude po finanční stránce dařit.

Zdraví:

I když si budete plánovat, co vše byste chtěli během roku 2013 zvládnout, snažte se také odpočívat, a to hned na začátku roku. Můžete se totiž potýkat s určitým těžkostmi spojenými s "běžnou chůzí", či dalším pohybem. Od věci není uvolňující koupel nohou. Budete-li na své zdraví pamatovat, pak se Vám může také poštěstit lázeňský pobyt. Díky němu snížíte míru stresu, kterou jste si s sebou vzali z roku 2012. Během letních měsíců pocítíte tolik potřebnou úlevu, do žil se Vám vlije nová energie a síla. Nic Vám nebude bránit, abyste například nevyrazili na nějaké kratší výlety za hranice našeho státu. Vitalita se také projeví ve větší chuti a odhodlanosti do práce.

Horoskopy na pondělí 27. 5. 2013

Problémy překonáváte tím, že se pouštíte do ještě intelektuálně náročnějších aktivit. Díky Jupiteru máte hodně energie, kterou brzdí hlavně Neptun, jinak byste dnes objeli všechny obchody, které jste sami potřebovali. Na váš vkus je váš partner možná velký snílek, ale ve svém životě má hodně štěstí, když si nepřipouští problémy. Takto se můžete inspirovat. Můžete dnes využít energie Luny a zamyslet se nad víkendovými cestami.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Hledejte si partnera podle svých vlastních nároků.

Býk:

Možná se váš partner konečně rozhoupe a přislíbí vám lásku na věčné časy.

Blíženci:

Jednejte s partnerem pomalu a rozumně.

Rak:

Měli byste se spolehnout na své stálé partnery.

Lev:

Vyčkejte času a dočkáte se lepších příležitostí.

Panna:

Nic není zadarmo, bude to chtít vyjít štěstí vstříc.

Váhy:

Se svým partnerem si dopřáváte dlouhých chvil silných emocí.

Štír:

Těšte se na večer plný vskutku uměleckých zážitků.

Střelec:

Své partnery dokážete inspirovat.

Kozoroh:

Měli byste se víc spoléhat na spolupráci se svými partnery.

Vodnář:

Jste na vrcholu blaha a tento pocit vám nikdo nemůže odepřít.

Ryby:

Ani dnes vás vaše drahá polovička nemůže ničím překvapit.

Felix Slováček, vlastním jménem Antonín Slováček, narozený 23. května 1943 ve Zlíně, je český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent. Kromě svého působení v oblasti populární hudby se dobře uplatnil také jako interpret klasického klarinetového repertoáru. Jeho manželkou je česká herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová, dcera René Slováčková je herečkou.

Dlouholetý sólista Orchestru Ladislava Štaidla v letech 1969-1986 dnes řídí svůj vlastní big band.Luděk Sobota

27. května 2013 v 8:43 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2013 - Blíženci

blizenci

Práce:

Prvních šest měsíců se budete moci těšit z vlivu planety Jupiter, který se odrazí v prosperitě a tvořivosti. Pokud jste doposud hledali, tak nyní můžete to Vaše zaměstnání objevit a plně se mu věnovat. Je-li Vaším chlebem umělecká tvorba, pak se můžete těšit z múzy. Živí-li Vás umělecké předměty, respektive obchodování s nimi, pak je pro Vás přínosný měsíc březen. Konkurenční tlak sílí, což můžete pocítit v měsíci dubnu. Věřte, že soupeř může použít i nekalou taktiku. Vy sami se však střeste obdobného nečestného boje. I když se vám bude zdát poměřování sil dlouhé, polovina roku bude ve znamení blížící se porážky. Ta však nebude Vaše, ale konkurence. Ani ostatní měsíce však neusněte na vavřínech. Listopad je ideálním měsícem pro investice, a to do obchodu, který jste doposud před ostatními tajili. Štěstí přeje odvážným, a to i zaměstnancům, ne jen podnikajícím subjektům. Vrhněte se do realizování nových nápadů, či požádejte nadřízeného o vyšší plat.

Vztahy:

Disharmonii v rodinných vztazích můžete pociťovat hned v lednu, kdy se můžete setkat nejen s upřímností. Rodinné spory mohou v únoru přerůst do té míry, že se promítnou i do Vašeho profesního života. Nebudete-li obezřetní, mohou Vás pak čekat nepříjemnosti. Březen je měsícem přátelství, kdy se můžete Vašim skutečným přátelům svěřit, co Vás tíží. Skutečné přátele poznáte podle toho, že za Vámi budou stát v každé situaci, a to i tehdy, kdy se Vám nedaří, a nesršíte vtipem. Od měsíce května bude situace již lepší, kdy se budete cítit vnitřně lépe, což zaznamenají i ostatní, a budou Vás rádi vyhledávat. S nástupem léta Vás také čeká krásný vztah, který byl doposud jen na úrovni přání.

Peníze:

Nový rok nabízí i nové příležitosti k investování, nakupování. Pozor však, abyste více nevydali, než nepřijali. Kromě plánovaných výdajů mohou přijít i neočekávané. Březen pro Vás bude již stopkou, kdy si uvědomíte, že je třeba problém řešit. Nejlépe na tom budou s uvědoměním ti, kteří se narodili ve třetí dekádě. Měsíc červenec je příznivý i po stránce finanční. Můžete totiž očekávat finance plynoucí z úspěchu ve Vašem zaměstnání, či činnosti, které se delší době věnujete. Až do konce roku se Vám pak bude po finanční stránce dařit.

Zdraví:

I když si budete plánovat, co vše byste chtěli během roku 2013 zvládnout, snažte se také odpočívat, a to hned na začátku roku. Můžete se totiž potýkat s určitým těžkostmi spojenými s "běžnou chůzí", či dalším pohybem. Od věci není uvolňující koupel nohou. Budete-li na své zdraví pamatovat, pak se Vám může také poštěstit lázeňský pobyt. Díky němu snížíte míru stresu, kterou jste si s sebou vzali z roku 2012. Během letních měsíců pocítíte tolik potřebnou úlevu, do žil se Vám vlije nová energie a síla. Nic Vám nebude bránit, abyste například nevyrazili na nějaké kratší výlety za hranice našeho státu. Vitalita se také projeví ve větší chuti a odhodlanosti do práce.

Blíženci

22.5. až 21.6.
blizenci

Horoskopy na pondělí 27. 5. 2013

Problémy překonáváte tím, že se pouštíte do ještě intelektuálně náročnějších aktivit. Díky Jupiteru máte hodně energie, kterou brzdí hlavně Neptun, jinak byste dnes objeli všechny obchody, které jste sami potřebovali. Na váš vkus je váš partner možná velký snílek, ale ve svém životě má hodně štěstí, když si nepřipouští problémy. Takto se můžete inspirovat. Můžete dnes využít energie Luny a zamyslet se nad víkendovými cestami.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Hledejte si partnera podle svých vlastních nároků.

Býk:

Možná se váš partner konečně rozhoupe a přislíbí vám lásku na věčné časy.

Blíženci:

Jednejte s partnerem pomalu a rozumně.

Rak:

Měli byste se spolehnout na své stálé partnery.

Lev:

Vyčkejte času a dočkáte se lepších příležitostí.

Panna:

Nic není zadarmo, bude to chtít vyjít štěstí vstříc.

Váhy:

Se svým partnerem si dopřáváte dlouhých chvil silných emocí.

Štír:

Těšte se na večer plný vskutku uměleckých zážitků.

Střelec:

Své partnery dokážete inspirovat.

Kozoroh:

Měli byste se víc spoléhat na spolupráci se svými partnery.

Vodnář:

Jste na vrcholu blaha a tento pocit vám nikdo nemůže odepřít.

Ryby:

Ani dnes vás vaše drahá polovička nemůže ničím překvapit.

Luděk Sobota se narodil na Žižkově a žije na Smíchově. Vystudoval dopravní průmyslovku, poté absolvoval herectví na pražské DAMU.

Přestože měl schopnost hrát dobře i charakterní role, jeho vlastní parketou se stala komika, především autorská, založená na vlastních textech a improvizaci. Tu nasál v kolektivním tvůrčím duchu souboru Ypsilon pod vedením Jana Schmida, kde hrál od roku 1968.

V letech 1973-90 působil v pražském Semaforu, kde ve scénkách s Miloslavem Šimkem a Petrem Nárožným dovedl k dokonalosti typ svého přitroublého poplety. Bohatě ho zúročil i v řadě filmů (Jáchyme, hoď ho do stroje!, Jen ho nechte, ať se bojí, Zítra to roztočíme, drahoušku, Ještě větší blbec, než jsme doufali, Nebát se nakrást aj.). K filmu Ještě větší blbec než jsme doufali a Nebát se a nakrást dokonce napsal scénář. Je také autorem knihy Facky místo pohádek

V současnosti vede vlastní Směšné divadlo, kde je hercem, režisérem i autorem a kde hraje i jeho manželka Adriana.Gumball 3000 2013

23. května 2013 v 11:24 | Michal Všechovský

Českem se odpoledne prožene Gumball 3000

Českou republikou odpoledne projedou závodníci neoficiálního závodu luxusních vozů Gumball 3000. Odpoledne by měli vyrazit z polského Krakova a večer dorazit do Vídně. Kvůli závodním ambicím některých účastníků jsou v pozoru i policisté, kteří budou kontrolovat zejména dodržování rychlosti i dalších předpisů.

Dnes 9:27
Závod odstartoval v neděli v dánské Kodani a přes Švédsko a Finsko dovedl účastníky do ruského Petrohradu. Přes pobaltské republiky se aktéři ve středu dostali do Polska. Z Varšavy vyrazí do Krakova a po několikahodinové přestávce naberou směr Vídeň.
Podle informací Českého rozhlasu dvě posádky z více než stovky startujících vozů v minulých dnech havarovaly. Jedna ve Švédsku, druhá v Lotyšsku.

Přes naše území by se měly posádky přesouvat po 17. hodině přes Ostravu, Brno dále do Mikulova. Podle policie budou potřebovat účastníci Gumballu na projetí Moravy zhruba čtyři hodiny.
Předpokládá, že z Ostravy pojedou po R 46 do Olomouce a Vyškova, kde se napojí na D 1. U Brna by pak s největší pravděpodobností mohli pokračovat po R 52 směrem na Mikulov. Mohou ale zvolit i druhou trasu po D 2 přes Břeclav.
Policisté již dopředu účastníky závodu varovali, že jsou připraveni je kontrolovat. "Počítáme s kontrolami účastníků akce," sdělil Petr Matoušek z jihomoravské dopravní policie.
V sobotu by měl závod skončit v monackém Monte Carlu.

Michaela Badinková

23. května 2013 v 8:41 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2013 - Vodnář

vodnar

Práce:

Tím, že nejste zvyklí používat slovo "NE", budete v prvním čtvrtletí pociťovat důsledky pracovní přetíženosti, které se mohou projevit špatnou náladou. Na druhou stranu Vás samotné může těšit, že pro každý svěřený úkol uděláte maximum, dotáhnete ho do konce. Druhé čtvrtletí již pro Vás bude radostnější, kdy na povinnosti nebudete sami, a do "hry" se také zapojí Vaši kolegové. V červenci můžete pociťovat nespravedlnost v té souvislosti, že Váš přímý nadřízený bude s některými podřízenými sympatizovat více, s jinými méně. A ani Vás tato diferenciace nemine. Ovšem hned v srpnu najdete společnou cestu, jak spolu komunikovat, vycházet. Jste-li osobou samostatně výdělečně činnou, či jí v roce 2013 budete, pak můžete také očekávat tento sled událostí, ovšem trochu v jiném duchu.

Vztahy:

Ani v osobním životě, mezilidských a partnerských vztazích, nebude začátek roku, konkrétně pak prvních pět měsíců, harmonický. Můžete se ocitnout v kruhu intrik a falešných představ, a to opět z důvodu Vaší dobré povahy. Na přílišnou důvěřivost vůči neznámým osobám, se mějte na pozoru v měsíci březen. Zabránění případnému hrozícímu nebezpečí, plynoucímu z Vaší důvěřivosti, Vám pomůže spojení Vašeho vnitřního cítění a zkušenost dříve narozených. S nástupem června můžete očekávat možnost seznámení se protějškem, který bude "vyspělý" po duševní stránce. S partnerem, se kterým byste mohli "zakotvit". Po zbytek roku pak bude převládat zamilovanost a respekt.

Peníze:

Vliv Neptunu se odrazí v proměnlivosti stability Vašeho příjmu. Jste-li podnikající osobou, pak můžete v únoru svojí neuvážlivostí špatně investovat, a bude hrozit zadluženost. Druhá polovina roku však již bude nadějnější, kdy můžete očekávat finanční přínosy z uložených peněz aj. Získané finance budou takové výše, abyste mohli zbytek roku vyjít bez zadlužení.

Zdraví:

Tak, jako voda plyne a nestojí na jednom místě, tak i Vaše zdraví bude měsíc, co měsíc jiné. Nemusíte mít však obavy z vážnějších nemocí, které by Vás na delší dobu vyřadili z pracovního tempa. Ovšem s nástupem podzimu, konkrétně pak v září můžete zaznamenat oslabený imunitní systém. Budete se potýkat s nachlazením, bolestí svalů, celkovou ztuhlostí.

Vodnář

21.1. až 20.2.
vodnar

Horoskopy na čtvrtek 23. 5. 2013

Stává se vám často, že si nerozumíte s druhými lidmi? Dnes to tak bohužel funguje a musíte si umět dát pozor, abyste nešlápli na cizí bolesti, když jsou podobně citliví na rodinu. Vaše veselá nálada může být jenom hraná, zdá se vám, že se včera událo něco ve vašich citech, co lehce pozměnilo váš pohled na partnera. Máte značnou náladu na erotiku, ale partner díky Luně chybí. Nedělejte ale ze všeho jen složitou záležitost, vaše snahy se finančně vylepší.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Michaela Badinková je slovenská herečka.

Vystudovala Státní konzervatoř v Bratislavě, hudebně-dramatický obor, a DAMU v Praze (obor činoherní herectví). Účinkovala v dětském divadle Úsmev v Bratislavě, v Divadle Andreja Bagara v Nitře a v Bábkovom divadle v Žilině. Zahrála si v hudební komedii Miluju tě, ale… v pražském Paláci Blaník i Divadle Na Fidlovačce (jako Eržika v Baladě pro banditu). V současné době hraje v českém seriálu Ulice.

Zahrála si ve filmu Jak básníci neztrácejí naději a hraje v seriálu Ulice mladou učitelku Lenku Drápalovou

1. července roku 2010 porodila partnerovi Janu Teplému dceru jménem Evelína.

Zach Galifianakis

22. května 2013 v 22:08 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2013 - Váhy

vahy

Práce:

I když bude začátek roku pro Vás vyčerpávající, následně si po právu budete moci užívat dosažených úspěchů. Úspěchy a zadostiučinění se budou týkat, jak studentů, tak zaměstnanců, kteří se živí oblastí uměleckou, spisovatelskou, intelektuální. Planeta Saturn se postará o Váš doprovod na samý vrchol, kde Vás čeká prostor pro seberealizaci. Tohoto se budete moci těšit, kdy se bude lámat měsíc červen, na červenec.

Vztahy:

Jste-li nezadaní, pak můžete na počátku roku očekávat možnost seznámení se v práci. Jste-li ve svazku, pak Vás povětšinou čeká harmonický vztah po celý rok 2013. V únoru poznáte, jakou oporou je Váš protějšek, březen a duben přeje různým dobrodružstvím. Květen, měsíc lásky Vám bude přát na poli vášnivých prožitků. V září a říjnu pocítíte určitou nutnost "modelování" Vašeho protějšku k obrazu Vašemu. Toho se však střeste, nechcete-li se dostat do rozbroje. Zbytek roku již však bude opětovně harmonický a idylický.

Peníze:

Vztah s sebou přináší i výdaje, s tím ovšem počítáte. Únor pro Vás může být finančním přísunem na úrovni odměny, náhlého výnosu. A zbývající měsíce nebudete mít nijaké těžkosti si Vaše peníze uhlídat. Budete mít dostatek financí i na dárky, stejně tak jako na nějakou tu radost, kterou si budete chtít dopřát.

Zdraví:

Pokud se Vám zdraví nějaký ten rok spíše scházelo, pak si nyní můžete fyzicky i duševně odpočinout. Nemoci neznámého původu konečně dostanou pojmenování, a tím i cíleného léčení. Dostane se Vám kvalitnějších léčiv, které Vám zdraví o to rychleji navrátí. Březen pro Vás může být překvapením, kdy dostanete informaci o zdravotním stavu, jež bude pro Vás novinkou. Léto si pak budete moci užít se vším všudy.

Váhy

23.9. až 23.10.
vahy

Horoskopy na středu 22. 5. 2013

Vám dnes dělá trochu problém, že se nedokážete chovat tak, aby bylo kolegům jasné, co si sami vlastně o nich myslíte. Máte otevřené myšlení a dobrou náladu, ale ne všechno vám vychází podle představ. Jste si na veřejnosti poměrně nejistí a jakoby vržení do záležitostí, v nichž se nevyznáte. Na druhou stranu jednoduše přesvědčujete ostatní o svých uměleckých schopnostech. Dokážete se pobavit díky inteligenci, která si umí udělat legraci.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

Svěřte se do náruče svého partnera.

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

Budete dělat věci, které vás baví.

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.

Martin Hanzal

21. května 2013 v 22:09 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2013 - Vodnář

vodnar

Práce:

Tím, že nejste zvyklí používat slovo "NE", budete v prvním čtvrtletí pociťovat důsledky pracovní přetíženosti, které se mohou projevit špatnou náladou. Na druhou stranu Vás samotné může těšit, že pro každý svěřený úkol uděláte maximum, dotáhnete ho do konce. Druhé čtvrtletí již pro Vás bude radostnější, kdy na povinnosti nebudete sami, a do "hry" se také zapojí Vaši kolegové. V červenci můžete pociťovat nespravedlnost v té souvislosti, že Váš přímý nadřízený bude s některými podřízenými sympatizovat více, s jinými méně. A ani Vás tato diferenciace nemine. Ovšem hned v srpnu najdete společnou cestu, jak spolu komunikovat, vycházet. Jste-li osobou samostatně výdělečně činnou, či jí v roce 2013 budete, pak můžete také očekávat tento sled událostí, ovšem trochu v jiném duchu.

Vztahy:

Ani v osobním životě, mezilidských a partnerských vztazích, nebude začátek roku, konkrétně pak prvních pět měsíců, harmonický. Můžete se ocitnout v kruhu intrik a falešných představ, a to opět z důvodu Vaší dobré povahy. Na přílišnou důvěřivost vůči neznámým osobám, se mějte na pozoru v měsíci březen. Zabránění případnému hrozícímu nebezpečí, plynoucímu z Vaší důvěřivosti, Vám pomůže spojení Vašeho vnitřního cítění a zkušenost dříve narozených. S nástupem června můžete očekávat možnost seznámení se protějškem, který bude "vyspělý" po duševní stránce. S partnerem, se kterým byste mohli "zakotvit". Po zbytek roku pak bude převládat zamilovanost a respekt.

Peníze:

Vliv Neptunu se odrazí v proměnlivosti stability Vašeho příjmu. Jste-li podnikající osobou, pak můžete v únoru svojí neuvážlivostí špatně investovat, a bude hrozit zadluženost. Druhá polovina roku však již bude nadějnější, kdy můžete očekávat finanční přínosy z uložených peněz aj. Získané finance budou takové výše, abyste mohli zbytek roku vyjít bez zadlužení.

Zdraví:

Tak, jako voda plyne a nestojí na jednom místě, tak i Vaše zdraví bude měsíc, co měsíc jiné. Nemusíte mít však obavy z vážnějších nemocí, které by Vás na delší dobu vyřadili z pracovního tempa. Ovšem s nástupem podzimu, konkrétně pak v září můžete zaznamenat oslabený imunitní systém. Budete se potýkat s nachlazením, bolestí svalů, celkovou ztuhlostí.

Vodnář

21.1. až 20.2.
vodnar

Horoskopy na úterý 21. 5. 2013

Postavení Marsu znamená, že vám může přinést radost zájem potencionálních milenců-kolegů. Jste energičtí a činorodí, dobře vám jdou klasické domácí práce, stejně jako obchod s kovovými předměty. Dnes se můžete spolehnout na to, že váš partner vás bude podporovat i u pokladen. Dnes k tomu, abyste mohli kvalitně pracovat, potřebujete vědomí lásky a porozumění. Jste pak uvolnění, nápadití a motivujete i ostatní osoby.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Raymond Daniel Manzarek - Ray Manzarek

21. května 2013 v 9:06 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2013 - Vodnář

vodnar

Práce:

Tím, že nejste zvyklí používat slovo "NE", budete v prvním čtvrtletí pociťovat důsledky pracovní přetíženosti, které se mohou projevit špatnou náladou. Na druhou stranu Vás samotné může těšit, že pro každý svěřený úkol uděláte maximum, dotáhnete ho do konce. Druhé čtvrtletí již pro Vás bude radostnější, kdy na povinnosti nebudete sami, a do "hry" se také zapojí Vaši kolegové. V červenci můžete pociťovat nespravedlnost v té souvislosti, že Váš přímý nadřízený bude s některými podřízenými sympatizovat více, s jinými méně. A ani Vás tato diferenciace nemine. Ovšem hned v srpnu najdete společnou cestu, jak spolu komunikovat, vycházet. Jste-li osobou samostatně výdělečně činnou, či jí v roce 2013 budete, pak můžete také očekávat tento sled událostí, ovšem trochu v jiném duchu.

Vztahy:

Ani v osobním životě, mezilidských a partnerských vztazích, nebude začátek roku, konkrétně pak prvních pět měsíců, harmonický. Můžete se ocitnout v kruhu intrik a falešných představ, a to opět z důvodu Vaší dobré povahy. Na přílišnou důvěřivost vůči neznámým osobám, se mějte na pozoru v měsíci březen. Zabránění případnému hrozícímu nebezpečí, plynoucímu z Vaší důvěřivosti, Vám pomůže spojení Vašeho vnitřního cítění a zkušenost dříve narozených. S nástupem června můžete očekávat možnost seznámení se protějškem, který bude "vyspělý" po duševní stránce. S partnerem, se kterým byste mohli "zakotvit". Po zbytek roku pak bude převládat zamilovanost a respekt.

Peníze:

Vliv Neptunu se odrazí v proměnlivosti stability Vašeho příjmu. Jste-li podnikající osobou, pak můžete v únoru svojí neuvážlivostí špatně investovat, a bude hrozit zadluženost. Druhá polovina roku však již bude nadějnější, kdy můžete očekávat finanční přínosy z uložených peněz aj. Získané finance budou takové výše, abyste mohli zbytek roku vyjít bez zadlužení.

Zdraví:

Tak, jako voda plyne a nestojí na jednom místě, tak i Vaše zdraví bude měsíc, co měsíc jiné. Nemusíte mít však obavy z vážnějších nemocí, které by Vás na delší dobu vyřadili z pracovního tempa. Ovšem s nástupem podzimu, konkrétně pak v září můžete zaznamenat oslabený imunitní systém. Budete se potýkat s nachlazením, bolestí svalů, celkovou ztuhlostí.

Vodnář

21.1. až 20.2.
vodnar

Horoskopy na úterý 21. 5. 2013

Postavení Marsu znamená, že vám může přinést radost zájem potencionálních milenců-kolegů. Jste energičtí a činorodí, dobře vám jdou klasické domácí práce, stejně jako obchod s kovovými předměty. Dnes se můžete spolehnout na to, že váš partner vás bude podporovat i u pokladen. Dnes k tomu, abyste mohli kvalitně pracovat, potřebujete vědomí lásky a porozumění. Jste pak uvolnění, nápadití a motivujete i ostatní osoby.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.

Americký hráč na klávesové nástroje (navíc zpěvák a kytarista, vl. jm. Raymond Daniel Manzarek), původem z Chicaga (nar. 1935), v letech 1965 - 72 člen sk. Doors. Poté natáčí alba Golden Scarab (1974) a Whole Thing Started With Rock´n´Roll, Now It´s Out Of Control (1975) s kalifornskými hudebníky a v r. 1977 zakládá sk. Nite City. Později se věnuje producentské práci.Dominik Hašek

21. května 2013 v 7:05 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2013 - Vodnář

vodnar

Práce:

Tím, že nejste zvyklí používat slovo "NE", budete v prvním čtvrtletí pociťovat důsledky pracovní přetíženosti, které se mohou projevit špatnou náladou. Na druhou stranu Vás samotné může těšit, že pro každý svěřený úkol uděláte maximum, dotáhnete ho do konce. Druhé čtvrtletí již pro Vás bude radostnější, kdy na povinnosti nebudete sami, a do "hry" se také zapojí Vaši kolegové. V červenci můžete pociťovat nespravedlnost v té souvislosti, že Váš přímý nadřízený bude s některými podřízenými sympatizovat více, s jinými méně. A ani Vás tato diferenciace nemine. Ovšem hned v srpnu najdete společnou cestu, jak spolu komunikovat, vycházet. Jste-li osobou samostatně výdělečně činnou, či jí v roce 2013 budete, pak můžete také očekávat tento sled událostí, ovšem trochu v jiném duchu.

Vztahy:

Ani v osobním životě, mezilidských a partnerských vztazích, nebude začátek roku, konkrétně pak prvních pět měsíců, harmonický. Můžete se ocitnout v kruhu intrik a falešných představ, a to opět z důvodu Vaší dobré povahy. Na přílišnou důvěřivost vůči neznámým osobám, se mějte na pozoru v měsíci březen. Zabránění případnému hrozícímu nebezpečí, plynoucímu z Vaší důvěřivosti, Vám pomůže spojení Vašeho vnitřního cítění a zkušenost dříve narozených. S nástupem června můžete očekávat možnost seznámení se protějškem, který bude "vyspělý" po duševní stránce. S partnerem, se kterým byste mohli "zakotvit". Po zbytek roku pak bude převládat zamilovanost a respekt.

Peníze:

Vliv Neptunu se odrazí v proměnlivosti stability Vašeho příjmu. Jste-li podnikající osobou, pak můžete v únoru svojí neuvážlivostí špatně investovat, a bude hrozit zadluženost. Druhá polovina roku však již bude nadějnější, kdy můžete očekávat finanční přínosy z uložených peněz aj. Získané finance budou takové výše, abyste mohli zbytek roku vyjít bez zadlužení.

Zdraví:

Tak, jako voda plyne a nestojí na jednom místě, tak i Vaše zdraví bude měsíc, co měsíc jiné. Nemusíte mít však obavy z vážnějších nemocí, které by Vás na delší dobu vyřadili z pracovního tempa. Ovšem s nástupem podzimu, konkrétně pak v září můžete zaznamenat oslabený imunitní systém. Budete se potýkat s nachlazením, bolestí svalů, celkovou ztuhlostí.

Vodnář

21.1. až 20.2.
vodnar

Horoskopy na úterý 21. 5. 2013

Postavení Marsu znamená, že vám může přinést radost zájem potencionálních milenců-kolegů. Jste energičtí a činorodí, dobře vám jdou klasické domácí práce, stejně jako obchod s kovovými předměty. Dnes se můžete spolehnout na to, že váš partner vás bude podporovat i u pokladen. Dnes k tomu, abyste mohli kvalitně pracovat, potřebujete vědomí lásky a porozumění. Jste pak uvolnění, nápadití a motivujete i ostatní osoby.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.

Nejlepší hokejový gólman historie se mohl jmenovat Dominik Kaštánek, ale jeho matka Marie se s otcem rozvedla, když mu byly dva roky a v deseti letech mu nechala změnit jméno na jméno svého druhého manžela. Chytat začal v Pardubicích a již v šestnácti letech se postavil do branky prvoligového týmu.

V nejvyšší české soutěži odchytal Hašek 337 utkání, převážně za Teslu Pardubice, jejímž hráčem byl v letech 1981-89. Z Pardubic, kde získal dva mistrovské tituly, odešel do Dukly Jihlava, kde však byl jen do roku 1990, kdy odjel za moře do Chicaga (to ho draftovalo v roce 1983 jako 207. v pořadí).

První utkání odchytal Dominik v Hartfordu 6. 11. 1990. První rok však především pendloval mezi farmou a prvním týmem. V sezoně 1991/92 byl vybrán do All Rookie Teamu, tedy mezi šestici nejlepších nováčků NHL. Vzápětí byl však vyměněn do týmu Buffalo Sabres, kde měl krýt záda Grantu Fuhrovi. Hašek měl štěstí - Fuhr se zranil a když se po zranění vrátil, měli již oba gólmani rovnocennou pozici. Později se prosadil na místo týmové jedničky.

Svoji roli Hašek potvrdil v sezóně 1993/94, kdy získal hned dvě individuální ocenění. Vezina Trophy, tedy trofej pro nejlepšího gólmana podle hlasování generálních manažerů týmů, a Williams M. Jennigs Trophy pro brankáře s nejmenším počtem inkasovaných branek. Zároveň byl nominován do All Star Teamu NHL. Nominaci na Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče ligy však ještě neproměnil.

V následující sezoně Hašek Vezina Trophy obhájil. Velký triumf však přišel v sezoně 1996/97. Hašek v ní chytal famózním způsobem, což se odrazilo v tom, že získal nejen třetí Vezina Trophy a třetí nominaci do All Stars Teamu, ale zároveň i Lester B. Pearson Award, udělovanou nejplatnějšímu hráči podle hráčské asociace. Vrcholem pak bylo získání Hart Trophy. Hašek, v té době již přezdívaný "Dominátor", této sezóně jasně dominoval.

Formu si Dominik uschoval i na ročník následující, který byl navíc ročníkem olympijským. Na "turnaji snů" v Naganu, kam se poprvé v historii sjeli s požehnáním NHL nejlepší hráči světa, dovedl Hašek svými vynikajícími výkony až do finále, kde Česká republika dokázala zdolat Rusko 1:0. V závěru sezóny se Haškovi podařilo obhájit Hart i Vezina Trophy a stal se tak prvním brankářem v historii, kterému se to podařilo.

V sezóně 1998/99 dovedl Hašek Buffalo až do finále Stanley cupu, tam ovšem tým prohrál 4:2 na zápasy s Dallasem. Hašek již potřetí v řadě získal Vezina Trophy. Následující ročník ho však pronásledovala zranění a pokles formy. Buffalo se nakonec protlačilo do play-off, ale hned v prvním kole vypadlo s Philadelphií.

Ani další rok nepřinesl Buffalu výrazný úspěch, a tak se stalo co muselo. Hašek musel jako nejlépe placený hráč týmu odejít. A protože chtěl jít do týmu, se kterým by konečně vyhrál Stanley cup, vybral si Detroit. Jeho volba se ukázala jako správná. Detroit po těžkém boji s Coloradem postoupil do finále proti Carolině, se kterou si již poradil hladce 4:1 na zápasy. Krátce po slavném vítězství a zisku sedmé Vezina Trophy se Hašek rozhodl ukončit kariéru.

Hašek ovšem v bez hokeje nevydržel dlouho a po roční pauze se opět vrátil do NHL .Jeho návrat nebyl nejslavnější.Pro zranění třísel odchytal pouze 14 zápasů.Další sezóna NHL kvůli stávce ani nezačala.Hašek se ovšem po celou dobu pilně připravoval v zámoří,aby mohl v sezóně 2005/2006 začít sezónu v Otawě,do které přestoupil

Haškovi se před sezónou 2005/2006 příliš nevěřilo.Do sezóny ovšem vstoupil skvěle a dlouho kraloval statistikám gólmanů.Až přišly olympijské hry v Turíně,kde se Hašek hned v prvním zápase proti Německu zranil a do zbytku sezóny již nenastoupil.Otawa o něj ztratila zájem a oznámila,že pro sezónu 2006/2007 již s Haškem nepočítá.Ten si dlouho hledal pro další sezónu nové angažmá.Dlouho to vypadalo,že jeho jediný zájemce Detroit dá přednost stejně starému Edu Belfourovi.Ten dal nakonec přednost nabídce Floridy a Hašek se dohodl na smlouvě s Detroitem.

Dominik Hašek je od roku 1989 ženatý s učitelkou tance, Alenou, s niž má syna Michala (narozen 1990) a dceru Dominiku (narozena 1995)

Hokejová kariéra:
1981-1990 Pardubice
1990-1992 Chicago (farma v Indianapolis)
1992-2001 Buffalo Sabres2001-2004 Detroit Red Wings od 2005 Ottawa Senators
2008 Dietroit
2009-??? Pardubice(další návrat)

Největší hokejové úspěchy:
Vítězství na ZOH 1998 v Naganu
Vítězství ve Stanley Cupu s Detroitem (2002,2008)
dvakrát získal cenu Hart Trophy pro nejlepšího hráče NHL (1997, 1998)
sestkar ziskal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL (1994, 1995, 1997, 1998, 1999 a 2001)Pavol Demitra

20. května 2013 v 21:09 | Michal Všechovský

Narození:
29. 11. 1974, Dubnica nad Váhom, Československo
Úmrtí:
7. 9.2011 ve věku 36 let, Jaroslavl, Rusko, důvod: letecká havárie
Znamení:
střelec | aktuální horoskop
Výška:
180 cm
Pavol Demitra se narodil 29. listopadu 1974, Dubnici nad Váhom, byl slovenský profesionální hokejista.

Svoji profesionální kariéru zahájil v roce 1992 v týmu československé ligy Dukla Trenčín, kde hrál také v době výluky NHL v sezóně 2004/2005. V roce 1993 byl draftován jako číslo 227 do týmu Ottawa Senators, kam přestoupil ještě v témže roce. Během prvních sezón v NHL měl problémy se prosadit a strávil hodně času na "farmě" v nižších soutěžích. Pravidelné hraní v NHL mu přinesl teprve přestup do St. Louis Blues v roce 1997. Za Blues hrál až do výluky NHL v sezóně 2004/2005, následovala sezóna v Los Angeles Kings a později přestoupil do Minnesota Wild, kde hrál do sezóny 2007/2008. 10. července 2008 podepsal s týmem Vancouver Canucks dvouletou smlouvu na 8 miliónů dolarů, Po skončení smlouvy ukončil zámořskou kariéru a přestoupil do ruského týmu Lokomotiv Jaroslavl, se kterým se dohodl na jednoleté smlouvě.

Se slovenskou reprezentací získal bronzovou medaili na mistrovství světa v roce 2003. Na Mistrovství světa v ledním hokeji 2011, konaném na Slovensku, se rozloučil s reprezentační kariérou po zápase s Dány.

Zemřel 7. září 2011 spolu s celým hokejovým týmem Lokomotivu Jaroslavl při letecké havárii nedaleko města Jaroslavl. Na palubě s ním mimo jiné byli také tři čeští hokejoví reprezentanti: Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček, kteří rovněž zahynuli.

Na jeho počest bylo rozhodnuto, že v Dubnici nad Váhom po něm bude pojmenovaná základní škola, kterou navštěvoval, a v Trenčíně hokejový stadion.

Martin Kraus

20. května 2013 v 18:27 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2013 - Beran

beran

Práce:

Nový rok, to jsou pro Vás nové možnosti a příležitosti. Energie na hledání a nový začátek, Vám rozhodně nebude chybět. Můžete se chtít více angažovat, abyste nesplynuli s davem. Nebo se vrhnete do studia, pro zvýšení si, či prohloubení kvalifikace. Díky čemuž budete moci pracovně postoupit. Již v dubnu se Vám budou získané poznatky hodit, stejně jako nové aktivity, do kterých jste šli. Můžete se však setkat i s negativním přístupem ze strany nadřízeného, kolegů aj. Pak už bude záležet jen na Vás, jakou přesvědčovací taktiku zvolíte. Ze "sklizně" se pak budete moci těšit druhou polovinu roku. Čeká Vás ocenění od druhých, či finanční injekce.

Vztahy:

Po stránce vztahové můžete očekávat harmonický a vyrovnaný rok. Na druhou stranu však nic neponechejte náhodě. Nepodceňujte však ženské, mužské zbraně a taktiky, které by mohly zapříčinit konec harmonie. Březen, měsíc jara, kdy se již příroda chce probudit ze zimního spánku, i pro Vás bude příležitostí k prožívání neutuchajících citů. Na Vaší frekvenci mohou být naladěni i jiné osoby. Ty se Vám může podařit potkat a vybudovat si s nimi dlouhodobé přátelství. V měsíci květnu se nenechte "opít rohlíkem". Mohli byste se snadno dostat do pavučiny, ze které je cesta ven strastiplná.

Peníze:

Myslíte na zadní kolečka, a tak začátek roku nemusíte očekávat finanční ztráty. Pozor však na třetí čtvrtletí, kdy Vás to bude lákat více utrácet za povyražení. Nezapomínejte na to, že mince, jsou kulaté, a rády se kutálejí. Tak, ať se od Vás nezakutálejí pryč. Jste-li na počátku budování Vaší kariéry, kdy se teprve "stavíte na vlastní nohy", můžete obdržet finanční dotaci od Vašich rodičů. Poslední dva měsíce se rozhodnete opět myslet na zadní kolečka, a budete uvážlivými u každého výdaje. Nejste to totiž jen Vy sami, kdo bude potřebovat korunky, ale i rodina.

Zdraví:

Možná se Vám nebude v prvním čtvrtletí dostávat příležitostí, času k sportovním aktivitám. Můžete však také pociťovat únavu, depresivní stavy. Pokud jste se narodili mezi 11.4. - 20.4., pak se zaměřte, abyste neprochladli od nohou, a nepotýkali se s dýchacími potížemi. Následující měsíce, až do srpna však budete po fit, a to i díky možnostem využít relaxačních míst, kde si odpočinete. Během srpna Vás mohou potrápit bolesti chrupu, uší, hlavy až migrény. Vyvarujte se proto průvanu. Podzimní měsíce pak ve volných chvílích využijte pro čas na čerstvém vzduchu. Uzavřené prostory, posilovny apod., na ty se může dostat později.

Beran

21.3. až 20.4.
beran

Horoskopy na pondělí 20. 5. 2013

Při nákupu v obchodu s potravinami máte šanci pořídit si mnoho prošlých výrobků, což narušuje vaši představu velké šikovnosti, kterou byste měli suverénně vládnout. Proto si musíte dávat větší pozor, i když si nepřiznáváte větší chybu. Váš organismus by potřeboval alespoň ne chvilku zmírnit tempo, které jste v poslední době nasadili. Všechnu plánovanou práci máte hotovou, udělejte něco pro sebe, hlavně pro zdraví.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.

Martin Kraus je český divadelní a filmový herec.
Pochází od Orlické přehrady. Narodil v Praze, ale během několika měsíců se s rodiči přestěhoval na samotu. Vystudoval Strojní průmyslovou školu v Příbrami a poté JAMU v Brně. Od sezóny 2011/2012 je členem činohry Divadla na Vinohradech. Mezi jeho koníčky patří jízda na koních. Má mladšího bratra.

Martin Kraus není příbuzný Jana Krause.Joe Cocker - John Robert Cocker

20. května 2013 v 8:27 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2013 - Býk

byk

Práce:

Příchod změn, které se Vás mohou dotknout v únoru, můžete nést nelibě. Pozor však na Vaše vlastní uštěpačné poznámky a komentáře, které odráží Váš negativní postoj k novému. Mnohem efektivnější bude, pokud vezmete nové, jako výzvu, která Vám může přinést pozitiva. Podnikáte-li, či se chystáte podnikat v oblasti potravin, či průmyslu zdravotnického, pak můžete v červnu zaznamenat úspěch. Jste-li narozeni ve třetí dekádě znamení býka, pak jsou Vám otevřené dveře k zisku poslední dva měsíce v roce.

Vztahy:

Vliv planety Saturn Vás nenechá na pochybách v otázce nutnosti řešení vztahů. Jste-li narozeni v druhé dekádě, pak můžete na počátku roku pociťovat jisté omezení, a to hledáte-li nový začátek. Je třeba se připravit na potřebu mantinelů ve vlastním projevu. Slovo je mocná zbraň, která může přinášet radost, ale také smutek. Pamatujte na to. Únor pak již bude pro všechny narozené v býku na pozitivní vlně, co do vlastní stability i učinění správného konání. Budete-li chtít poznat nový protějšek, pak je dobré v dubnu vyčkat. Zato červen a červenec jsou přímo stvořené pro novou lásku, která nebude jen nezávazným vztahem. Máte-li již protějšek, pak pro Vás červen a červenec budou znamenat upevnění Vašeho svazku. Na konci roku se Vaše srdce zatetelí díky přívětivosti ze strany Vašeho protějšku.

Peníze:

Nedostatkem potřebných financí nebudete díky planetě Jupiter, trpět, a to především prvních šest měsíců nového roku. Budete moci očekávat příjem z pracovního poměru, podnikání. Je však dobré pamatovat i na zadní kolečka, a nevrhnout se hned do obchodů, které by pro Vás mohli znamenat ztrátu. V březnu by Vás mohla potkat nemilá zkušenost s okradením, a to nejen hotovosti, ale také věcných předmětů. Měsíc květen Vám bude přát stran výhodných nákupů.

Zdraví:

Únor bude ve znamení zvýšené chutě na sladké. Je dobré nepodlehnout. Pokud zrovna pevná vůle není Vaší silnou stránkou, pak se snažte omezit společenské události, kde se to vybranými pochoutkami jen hemží. Březnové dny bývají často zrádné. Vyrazíte-li na hory, pak určitě nepodceňujte roli teplého, funkčního oblečení. Můžete si totiž přivodit nachlazení horní poloviny těla, konkrétně hlavy. V květnu, kdy začnou sluneční paprsky nabývat na síle, vystavte se jeho teplé záři. Načerpáte vitamín D, i trochu té zdravé barvičky. V červnu se můžete potýkat s onemocněním močových cest, ledvin, z důvodu prochlazení.

Býk

21.4. až 21.5.
byk

Horoskopy na pondělí 20. 5. 2013

Dnes je vhodný den na sportování, nezapomeňte se domluvit s kolegy z práce, abyste mohli vyrazit společně. Po dřině v posilovně si zasloužíte i menší posezení v baru. Nepijte ale příliš mnoho alkoholu, nesvědčí vám. V zaměstnání se vám bortí plány. Dejte si pozor, abyste se zbytečně nehádali. Nedovolte, aby se vaše rozmrzelost přenesla i do jednání s dětmi a s partnerem.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Partnera si snažte naklonit dobrým jednáním.

Býk:

Večer dokážete neuvěřitelně perlit a naklonit si volné srdce.

Blíženci:

Zažívali byste více potěšení, kdybyste dokázali udržet na uzdě vášně.

Rak:

Měli byste věrně naslouchat partnerovi, což dá někdy zabrat.

Lev:

Dneska dokážete spojovat realitu s fantazií.

Panna:

Máte dobrou náladu, ze které může mít partner potěšení.

Váhy:

Večer můžete zažít něco exotického i domáckého zároveň.

Štír:

Můžete zažít příjemný večer.

Střelec:

Pracujte a všímejte si lidí okolo.

Kozoroh:

Večer zažijete pěkné posezení s inspirační silou.

Vodnář:

Hodně si všímáte osob druhého pohlaví kolem sebe a dáváte jim na srozuměnou.

Ryby:

Chtěli byste objevovat dálky, možná se večer zasníte.

Slavný anglický rockový zpěvák, původem ze Sheffieldu (nar. 1944), vl. jm. John Robert Cocker. Někdy označován jako "otec bílého soulu". V r. 1960 začíná ve skupině The Cavaliers a to jako bubeník. Po třech letech kapela mění název na Vance Arnold & The Avengers a Joe Cocker se ujímá postu zpěváka (ovlivněn Rayem Charlesem). V r. 1964 nahrává 1. neúspěšný singl (I´ll Cry Instead, původně od Beatles) a zároveň začíná spolupracovat s baskytaristou a pianistou Chrisem Staintonem, který se stává dlouholetým Cockerovým spolupracovníkem a spoluautorem části jeho písní. V tomtéž roce se přidává ke sk. The Big Blues, s níž absolvuje evropské turné.

Po návratu zakládají s Ch. Staintonem skupinu The Grease Band. Úspěch se dostavuje až v r. 1968 se singlem Marjorine (4 roky starou Staintonovou písní) a především s osobitou verzí beatlesovské With A Little Help From My Friends (1. v angl. hitp.). Po některých personálních změnách vystupuje Joe Cocker s Grease Bandem na legendárním festivalu ve Woodstocku, ale na podzim se skupina rozpadá.

V r. 1970 podniká Joe Cocker obrovské americké turné se skupinou Mad Dogs & Englishmen, čítající několik desítek hudebníků (viz. úspěšné koncertní dvojalbum). O dva roky později se opět spojuje se Staintonem ve sk. Joe Cocker & The Chris Stainton Band.

V 70. letech má Cocker vleklé problémy s drogami a alkoholem a opětovný návrat mezi zavedené hvězdy pop music se mu daří až v další dekádě (např. v r. 1982 velmi úspěšný duet s Jennifer Warnes - Up Where We Belong, 1. v amer. hitp.). Zároveň se opětovně stává velmi často koncertujícím interpretem. Kromě několika úspěšných filmových písní z této doby bylo velmi dobře přijato album (26). Solidní pozici si drží i v průběhu 90. let.Jaroslav Čejka

18. května 2013 v 21:02 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2013 - Rak

rak

Práce:

Energie a cílevědomost Vám na začátku roku rozhodně nebude chybět. Což však na druhou stranu pro Vás nebude věstit jen výhody, a to převážně po stránce vztahové. Vašeho odhodlání by mohli nadřízeni využít ke svému prospěchu, a výjimkou by nebyla ani přidaná práce, která byla původně zamýšlena jiným Vašim spolupracovníkům. Ne každý má to štěstí, že vykonává práci, která ho uspokojuje, nejenom živí. To však ještě neznamená, že byste za to museli pykat. Tento tlak z vnějšího okolí, se projeví i v měsíci březnu, ale hned následující měsíce již budou v harmonii, kdy i Vy budete moci být v roli vyjednávače podmínek. Najdete nové možnosti, jak se duševně, či kreativně uplatnit.

Vztahy:

V oblasti vztahů se můžete cítit jako na houpačce, kdy jedna strana bude pro Vás znamenat příjemný pocit, druhá však pocit prázdnoty, chybějícího respektu. První čtvrtletí můžete z partnerovy strany zaznamenat svéhlavost z důvodu jeho vlastní potřeby nalezení se. Měsíc duben však již bude ve znamení souladu, po stránce citové. Letní měsíce Vám umožní prožít romantické chvíle, tak jako tomu bylo na počátku vztahu, či můžete Váš vztah ještě více okořenit. Ti, kteří jsou nezadaní, mohou být příležitost k nalezení spřízněné duše.

Peníze:

Tím, že jste mysleli i na fakt, že přijde nejen dnešek, ale i další dny, se můžete těšit z finančních rezerv. Tohoto kréda se však držte i pro rok 2013. Za účelem výhodného investování, je dobré počkat do června, kdy nebudete Vašeho rozhodnutí litovat.

Zdraví:

I když je zdraví pro naše žití velmi důležité, přílišné pozorování a zamýšlení se nad každým píchnutím, není žádoucí. V únoru se snažte omezit působení stresových myšlenek. Snažte se od nich oprostit, kdy si vezmete k srdci radu odborníka přes lidskou duši. V květnu se již budete moci těšit z lepší nastolené rovnováhy. Červen bude ve znamení, kdy se budete cítit rybou ve vodě. A toho v podstatě i můžete využít pro relaxaci a odpočinek u vodního břehu. Proč myslíte, že kromě úlovku rybáři tak milují rybaření? Je to právě kvůli uklidnění si pocuchaných nervů. Do konce roku pak budete moci čerpat z energie, které se Vám dostalo ze slunečních paprsků a pohodového léta.

Rak

22.6. až 22.7.
rak

Horoskopy na sobotu 18. 5. 2013

Máte rozdělaných mnoho činností najednou, že se vám může přihodit menší domácí pohroma. Zkuste vše dělat s rozvahou a pomalu, předejdete tak poničené domácnosti. Vaše dnešní konstelace je skutečně optimistická. Po celý den by vám neměl z tváře zmizet úsměv a z duše klid a pohoda. Říká se, že v každé práci je člověk, který ví, o co jde. Mluví se i o vás!

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

Dobře si rozvrhněte den a pak si můžete povídat.

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

Snažte se nic nepřehánět a počkejte si raději.

Váhy:

Pokud zůstanete doma, věnujte se partnerově lásce.

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

Mějte strpení s partnerem a věci stejně přijdou.

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.


Jaroslav Čejka je český tanečník a herec-mim.
Během svého života vystupoval přibližně ve 20 českých filmech. Mezi jeho nejznámější herecké kousky patří imitování chování slepice, které předváděl i na Silvestra v Československé televizi pod názvem "Pan Slepice", dobře imituje i americkou zpěvačku Tinu Turnerovou.
V roce 2007 obdržel Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet.
Jaroslav Čejka je homosexuál a dlouhodobě žil se svojí starou matkou, o kterou se staral.

Divadlo mu učarovalo již od dětství.V součastné době vystupuje ve Směšném divadle Luďka Soboty a již neodmyslitelně patří k hlavním postavám tohoto divadla.

Petr Janda

18. května 2013 v 11:55 | Michal Všechovský

energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2013 - Býk

byk

Práce:

Příchod změn, které se Vás mohou dotknout v únoru, můžete nést nelibě. Pozor však na Vaše vlastní uštěpačné poznámky a komentáře, které odráží Váš negativní postoj k novému. Mnohem efektivnější bude, pokud vezmete nové, jako výzvu, která Vám může přinést pozitiva. Podnikáte-li, či se chystáte podnikat v oblasti potravin, či průmyslu zdravotnického, pak můžete v červnu zaznamenat úspěch. Jste-li narozeni ve třetí dekádě znamení býka, pak jsou Vám otevřené dveře k zisku poslední dva měsíce v roce.

Vztahy:

Vliv planety Saturn Vás nenechá na pochybách v otázce nutnosti řešení vztahů. Jste-li narozeni v druhé dekádě, pak můžete na počátku roku pociťovat jisté omezení, a to hledáte-li nový začátek. Je třeba se připravit na potřebu mantinelů ve vlastním projevu. Slovo je mocná zbraň, která může přinášet radost, ale také smutek. Pamatujte na to. Únor pak již bude pro všechny narozené v býku na pozitivní vlně, co do vlastní stability i učinění správného konání. Budete-li chtít poznat nový protějšek, pak je dobré v dubnu vyčkat. Zato červen a červenec jsou přímo stvořené pro novou lásku, která nebude jen nezávazným vztahem. Máte-li již protějšek, pak pro Vás červen a červenec budou znamenat upevnění Vašeho svazku. Na konci roku se Vaše srdce zatetelí díky přívětivosti ze strany Vašeho protějšku.

Peníze:

Nedostatkem potřebných financí nebudete díky planetě Jupiter, trpět, a to především prvních šest měsíců nového roku. Budete moci očekávat příjem z pracovního poměru, podnikání. Je však dobré pamatovat i na zadní kolečka, a nevrhnout se hned do obchodů, které by pro Vás mohli znamenat ztrátu. V březnu by Vás mohla potkat nemilá zkušenost s okradením, a to nejen hotovosti, ale také věcných předmětů. Měsíc květen Vám bude přát stran výhodných nákupů.

Zdraví:

Únor bude ve znamení zvýšené chutě na sladké. Je dobré nepodlehnout. Pokud zrovna pevná vůle není Vaší silnou stránkou, pak se snažte omezit společenské události, kde se to vybranými pochoutkami jen hemží. Březnové dny bývají často zrádné. Vyrazíte-li na hory, pak určitě nepodceňujte roli teplého, funkčního oblečení. Můžete si totiž přivodit nachlazení horní poloviny těla, konkrétně hlavy. V květnu, kdy začnou sluneční paprsky nabývat na síle, vystavte se jeho teplé záři. Načerpáte vitamín D, i trochu té zdravé barvičky. V červnu se můžete potýkat s onemocněním močových cest, ledvin, z důvodu prochlazení.

Býk

21.4. až 21.5.
byk

Horoskopy na sobotu 18. 5. 2013

Dejte si pozor na neoprávněné útoky starší osoby, zachovejte si chladnou hlavu a řešte vše diplomaticky. Vždy z toho tímto způsobem vyjdete jako vítězové. Večer relaxujte u kvalitní knihy. Před lynčem se nejlépe ubráníte, pokud vše obrátíte v pouhý žert. Ne každý to však takto pochopí. Jděte kupředu a neohlížejte se zpátky.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Partnera si snažte naklonit dobrým jednáním.

Býk:

Večer dokážete neuvěřitelně perlit a naklonit si volné srdce.

Blíženci:

Zažívali byste více potěšení, kdybyste dokázali udržet na uzdě vášně.

Rak:

Měli byste věrně naslouchat partnerovi, což dá někdy zabrat.

Lev:

Dneska dokážete spojovat realitu s fantazií.

Panna:

Máte dobrou náladu, ze které může mít partner potěšení.

Váhy:

Večer můžete zažít něco exotického i domáckého zároveň.

Štír:

Můžete zažít příjemný večer.

Střelec:

Pracujte a všímejte si lidí okolo.

Kozoroh:

Večer zažijete pěkné posezení s inspirační silou.

Vodnář:

Hodně si všímáte osob druhého pohlaví kolem sebe a dáváte jim na srozuměnou.

Ryby:

Chtěli byste objevovat dálky, možná se večer zasníte.

Petr Janda je český rockový zpěvák, skladatel a kytarista, dlouholetý frontman skupiny Olympic. Tento autor mnoha klasických hitů je jednou z největších legend české rockové historie. Jeho dcery jsou zpěvačka, frontmenka kapely Die Happy, Marta Jandová, dospívající dcera Eliška, kterou má zpěvák s moderátorkou Martinou Jandovou a 2.srpna 2009 se mu narodila již v pořadí třetí dcera - Anežka Petra Jandová, jejíž matkou je zdravotní sestra Alice Jandová.

Petr Janda - video z cyklu České televize Na plovárně

Marta Jandová

18. května 2013 v 11:48 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2013 - Beran

beran

Práce:

Nový rok, to jsou pro Vás nové možnosti a příležitosti. Energie na hledání a nový začátek, Vám rozhodně nebude chybět. Můžete se chtít více angažovat, abyste nesplynuli s davem. Nebo se vrhnete do studia, pro zvýšení si, či prohloubení kvalifikace. Díky čemuž budete moci pracovně postoupit. Již v dubnu se Vám budou získané poznatky hodit, stejně jako nové aktivity, do kterých jste šli. Můžete se však setkat i s negativním přístupem ze strany nadřízeného, kolegů aj. Pak už bude záležet jen na Vás, jakou přesvědčovací taktiku zvolíte. Ze "sklizně" se pak budete moci těšit druhou polovinu roku. Čeká Vás ocenění od druhých, či finanční injekce.

Vztahy:

Po stránce vztahové můžete očekávat harmonický a vyrovnaný rok. Na druhou stranu však nic neponechejte náhodě. Nepodceňujte však ženské, mužské zbraně a taktiky, které by mohly zapříčinit konec harmonie. Březen, měsíc jara, kdy se již příroda chce probudit ze zimního spánku, i pro Vás bude příležitostí k prožívání neutuchajících citů. Na Vaší frekvenci mohou být naladěni i jiné osoby. Ty se Vám může podařit potkat a vybudovat si s nimi dlouhodobé přátelství. V měsíci květnu se nenechte "opít rohlíkem". Mohli byste se snadno dostat do pavučiny, ze které je cesta ven strastiplná.

Peníze:

Myslíte na zadní kolečka, a tak začátek roku nemusíte očekávat finanční ztráty. Pozor však na třetí čtvrtletí, kdy Vás to bude lákat více utrácet za povyražení. Nezapomínejte na to, že mince, jsou kulaté, a rády se kutálejí. Tak, ať se od Vás nezakutálejí pryč. Jste-li na počátku budování Vaší kariéry, kdy se teprve "stavíte na vlastní nohy", můžete obdržet finanční dotaci od Vašich rodičů. Poslední dva měsíce se rozhodnete opět myslet na zadní kolečka, a budete uvážlivými u každého výdaje. Nejste to totiž jen Vy sami, kdo bude potřebovat korunky, ale i rodina.

Zdraví:

Možná se Vám nebude v prvním čtvrtletí dostávat příležitostí, času k sportovním aktivitám. Můžete však také pociťovat únavu, depresivní stavy. Pokud jste se narodili mezi 11.4. - 20.4., pak se zaměřte, abyste neprochladli od nohou, a nepotýkali se s dýchacími potížemi. Následující měsíce, až do srpna však budete po fit, a to i díky možnostem využít relaxačních míst, kde si odpočinete. Během srpna Vás mohou potrápit bolesti chrupu, uší, hlavy až migrény. Vyvarujte se proto průvanu. Podzimní měsíce pak ve volných chvílích využijte pro čas na čerstvém vzduchu. Uzavřené prostory, posilovny apod., na ty se může dostat později.

Beran

21.3. až 20.4.
beran

Horoskopy na sobotu 18. 5. 2013

Pokud jste vašemu partnerovi nevěrní, buďte vždy opatrní při každé tajné schůzce. Nikdy nevíte, na koho zrovna narazíte. Možná si ale při takové situaci uvědomíte, zda vám to za ty nervy stojí. Nemá smysl malovat vzdušné zámky, i když tlak na vás je z mnoha stran velký. Lepší bude stát pevně na zemi a ukončit vše s čistým svědomím, že jste neslíbili to, čím se stejně nehodláte zabývat.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.

Marta Jandová je dcera Petra Jandy ze skupiny Olympic. Martina hudbení kariéra začíná v Německu, kam odjíždí původně jen na rok. V Německu ale založí skupinu Die happy, se kterou se začíná stávat velmi populární, jak skupina, tak Marta.

Marta se skupinou natočí několik CD a jezdí po koncertech.

Roku 2008 se rozešla s německým zpěvákem Sashou, se kterým byla 5 let.
Marta je momentálně v ČR, kde získala roli v muzikálu Mona Lisa. Napřed jen roli sestry Mony Lisy "Margeritu Amadori", ale po odchodu Ivety Bartošové dostala i hlavní roli Mona Lisu, ve které se jí velmi daří.

Roku 2009 se stala porotkyní v soutěži Česko-Slovenská SUPERSTAR.Sara Errani

17. května 2013 v 21:32 | Michal Všechovský

Sara Errani je italská profesionální tenistka a od 29. dubna 2013 světová jednička ve čtyřhře spolu s Vinciovou, která ve své dosavadní kariéře na okruhu WTA vyhrála šest turnajů v singlu a devatenáct v deblu. V rámci okruhu ITF získala dva tituly ve dvouhře a šest ve čtyřhře.

V roce 2012 se s krajankou Vinciovou probojovaly do finále ženské čtyřhry na Australian Open, v němž podlehly Kuzněcovové a Zvonarevové. Nejlepší grandslam kariéry odehrála na French Open 2012, kde dosáhla finálové účasti v ženské dvouhře a spolu s Vinciovou vyhrála ženskou čtyřhru. V následné klasifikaci dvouhry se poprvé posunula do první světové desítky. Na US Open 2012 pak došla do semifinále dvouhry a s Vinciovou získala deblový titul, díky němuž se následně stala světovou jedničkou ve čtyřhře. Na Turnaji mistryň 2012 skončila v základní skupině dvouhry a kvalifikovala se také do čtyřhry. V ženské čtyřhře Australian Open 2013 přidala třetí výhru z grandslamu.

Na žebříčku WTA byla nejvýše ve dvouhře klasifikována v říjnu 2012 na 6. místě a ve čtyřhře pak v témže měsíci na 1. místě. Trénují ji Pablo Lozano a David Andres.

Itálii reprezentovala na Letních olympijských hrách 2008 v Pekingu, kde v ženské dvouhře vypadla v úvodním kole s Australankou Samanthou Stosurovou a také na londýnských hrách 2012, kde v singlu opět nepřešla první kolo a ve čtyřhře skončila ve čtvrtfinále. V italském fedcupovém týmu debutovala v roce 2008 čtvrtfinálovým utkáním Světové skupiny proti Španělsku, kdy zaznamenala výhru ve dvouhře i čtyřhře. Do června 2012 v soutěži nastoupila k dvanácti mezistátním utkáním s bilancí 6-4 ve dvouhře a 7-2 ve čtyřhře. V letech 2009 a 2010 Fed Cup vyhrála.

V sezóně 2012 získala ceny WTA v kategoriích Hráčka s nejlepším zlepšením a spolu s Vinciovou se staly nejlepším deblovým párem roku. Obě byly také vyhlášeny mistryněmi světa ITF ve čtyřhře.

Marc Márquez

17. května 2013 v 20:49 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2013 - Vodnář

vodnar

Práce:

Tím, že nejste zvyklí používat slovo "NE", budete v prvním čtvrtletí pociťovat důsledky pracovní přetíženosti, které se mohou projevit špatnou náladou. Na druhou stranu Vás samotné může těšit, že pro každý svěřený úkol uděláte maximum, dotáhnete ho do konce. Druhé čtvrtletí již pro Vás bude radostnější, kdy na povinnosti nebudete sami, a do "hry" se také zapojí Vaši kolegové. V červenci můžete pociťovat nespravedlnost v té souvislosti, že Váš přímý nadřízený bude s některými podřízenými sympatizovat více, s jinými méně. A ani Vás tato diferenciace nemine. Ovšem hned v srpnu najdete společnou cestu, jak spolu komunikovat, vycházet. Jste-li osobou samostatně výdělečně činnou, či jí v roce 2013 budete, pak můžete také očekávat tento sled událostí, ovšem trochu v jiném duchu.

Vztahy:

Ani v osobním životě, mezilidských a partnerských vztazích, nebude začátek roku, konkrétně pak prvních pět měsíců, harmonický. Můžete se ocitnout v kruhu intrik a falešných představ, a to opět z důvodu Vaší dobré povahy. Na přílišnou důvěřivost vůči neznámým osobám, se mějte na pozoru v měsíci březen. Zabránění případnému hrozícímu nebezpečí, plynoucímu z Vaší důvěřivosti, Vám pomůže spojení Vašeho vnitřního cítění a zkušenost dříve narozených. S nástupem června můžete očekávat možnost seznámení se protějškem, který bude "vyspělý" po duševní stránce. S partnerem, se kterým byste mohli "zakotvit". Po zbytek roku pak bude převládat zamilovanost a respekt.

Peníze:

Vliv Neptunu se odrazí v proměnlivosti stability Vašeho příjmu. Jste-li podnikající osobou, pak můžete v únoru svojí neuvážlivostí špatně investovat, a bude hrozit zadluženost. Druhá polovina roku však již bude nadějnější, kdy můžete očekávat finanční přínosy z uložených peněz aj. Získané finance budou takové výše, abyste mohli zbytek roku vyjít bez zadlužení.

Zdraví:

Tak, jako voda plyne a nestojí na jednom místě, tak i Vaše zdraví bude měsíc, co měsíc jiné. Nemusíte mít však obavy z vážnějších nemocí, které by Vás na delší dobu vyřadili z pracovního tempa. Ovšem s nástupem podzimu, konkrétně pak v září můžete zaznamenat oslabený imunitní systém. Budete se potýkat s nachlazením, bolestí svalů, celkovou ztuhlostí.

Vodnář

21.1. až 20.2.
vodnar

Horoskopy na pátek 17. 5. 2013

Pokud se neustále snažíte držet všechny možné diety, nezapomínejte na to, že vaše rodina potřebuje i jiné stravování. Vymýšlejte tedy vhodný jídelníček i pro vaše děti. Nezapomínejte na dostatečný přísun vápníku. Nechcete-li tento den hostit nečekanou návštěvu, vypněte zvonek nebo se vypravte, jak jen to půjde, někam z domu. Dětem se určitě bude líbit odpoledne strávené v přírodě, či zoo.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Marc Márquez se narodil 17.února 1993 v Cervera ve Španělsku. Je motocyklovým závodníkem. 13.dubna 2008, v Portugalsku jel svůj první závod v Mistrovství světa silničních motocyklů. Na první stupně vítězů v MS vystoupil ve Velké Británii 22.června 2008, a stal se tak nejmladším španělským závodníkem, který to dokázal.

Martin Vajgl

16. května 2013 v 22:01 | Michal Všechovský

Na bicí hraje dle dochovaných záznamů od tří let. Od dětství prošel bohatou praxí skupin a orchestrů nejrůznějších žánrů.
Je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru bicí nástroje u prof. Miroslava Kympla.

V letech 1994-2003 působil ve skupině Vltava, v letech 2003-2008 v kapele -123min. V obou obdobích studiově i koncertně spolupracoval s dalšími domácími i zahraničními interprety, mimo jiné Kamil Střihavka, Český Národní Symfonický Orchestr, November 2nd, Michal Pavlíček, Oskar Petr, Luboš Pospíšil, Wanastowi Vjecy, Čechomor...

Pravidelně spolupracuje s vydavatelstvím časopisu Muzikus, kde publikuje odborné články a testy.
V roce 2001 mu vyšla kniha s názvem Etudy pro malý buben. V současnosti připravuje již druhé pokračování čtyřdílného cyklu DVD s tématikou výuky hry na bicí soupravu.
Vidět a slyšet můžete Martina v současné době především se skupinami Wanastowi Vjecy a Čechomor. Na podzim 2008 také chystá koncertní uvedení vlastního projektu Drumwave s výrazným zastoupením složky bicích nástrojů.

http://www.martinvajgl.cz

Tomáš Fleischmann

16. května 2013 v 20:23 | Michal Všechovský

Tomáš Fleischmann je český lední hokejista, který v současnosti hraje za Colorado Avalanche.

Fleischmann byl draftován v roce 2002 týmem Detroit Red Wings. Zprvu působil v nižších soutěžích, v týmech Portland Pirates nebo Hershey Bears a v roce 2004 byl vyměněn za Roberta Langa do Washington Capitals. Pokračoval na farmě v Hershey a v roce 2005 si odbyl premiéru v NHL. Za Capitals do konce sezony 2007-08 odehrál 118 zápasů, v nichž si připsal 40 bodů za 14 branek a 26 asistencí.

30. listopadu 2010 byl vyměněn do týmu Colorado Avalanche za Scotta Hannana.

Reprezentace
Fleischmann reprezentoval Česko na Mistrovství světa v ledním hokeji 2008. Českou republiku reprezentoval také na ZOM 2010.

Hráčská kariéra
- 2002-03 Moose Jaw Warriors WHL
- 2003-04 Moose Jaw Warriors WHL
- 2004-05 Portland Pirates AHL
- 2005-06 Hershey Bears AHL, Washington Capitals
- 2006-07 Hershey Bears AHL, Washington Capitals
- 2007-08 Washington Capitals
- 2008-09 Washington Capitals
- 2009-10 Hershey Bears AHL, Washington Capitals

Osmany Laffita - Osmany Rodrigéz Laffita

16. května 2013 v 9:27 | Michal Všechovský

Osmany Rodriguez Laffita začal svou uměleckou dráhu velice záhy. Okolí brzy objevilo jeho talent a Osmany po základní škole započal studovat na prestižní umělecké akademii San Alejandro ve svém rodném městě - Havaně. Pro rodinu to nebylo takovým překvapením, neboť čítá několik umělců, mezi nimiž je i královna kubánské lidové hudby - Celina Gonzales, Osmanyho teta.

Po úspěšném absolvování školy pracoval jako redaktor kubánského módního časopisu. Ve 22 letech se ocitl v České republice; země uprostřed Evropy mu učarovala natolik, že se zde rozhodl usadit.

Praha se po otevření hranic rozrůstala stejně rychle jako Osmanyho kariéra. Během 90. let sbíral zkušenosti u tak proslulých módních domů jako je Versace či Kenzo. V září roku 1999 začal dráhu módního návrháře.

Letmá prohlídka Osmanyho návrhů odhaluje oslnivý, provokativní a smyslný styl, který svědčí o jeho přirozené nevázanosti. Respektuje a rozumí ženskému tělu, které je vždy skutečnou hvězdou jeho kolekcí. Návrhář si libuje v náročních materiálech, ze kterých vytváří inovativní oblečení s drobnou dávkou nostalgie a připomenutím velkých klasiků. Móda od Osmanyho Laffity je určena pro ženy vyhledávající eleganci, které se nebojí vystoupit z davu a chtějí se oblékat kreativně.

Vedle kolekcí Couture a Pret-a-Porter Osmany pravidelně prezentuje kolekci nábytku a bytových doplňků Casa. Stejně oslnivá jako jeho móda je i linie Casa, v níž se odráží bohatost empírového slohu. Linie šperků, obuvi, diářů a brýlí ucelují značku Osmany Laffita.

Osmany je uveden v Who is Who (Kdo je kdo) 21. století za jeho zásluhy na poli české módy a pověřeným Kolonelem Kentucky Guvernérem státu Kentucky. Osmany presentuje své kolekce v Paříži, New Yorku a Miami. Prestižní módní magazín Vogue En Español ho vyznamenal prestižním oceněním nejlepšího návrháře "Designer´s Choice Award".

Osmanyho seznam klientů zahrnuje slvané osobnosti, topmodelky i členy královských rodin. Ivana Trump, Dagmar Havlová, Její královská výsost princezna Ubol Ratana z Thajska a mnoho dalších zvučných jmen z celého světa se nachází na dlouhém seznamu Osmanyho klientely.