Září 2012

Robert Nesta Marley - Bob Marley

19. září 2012 v 14:05 | Michal Všechovský

zpěvák, skladatel, kytarista

Narození:
6. 2. 1945, Nine Miles, St. Ann, Jamajka
Úmrtí:
Miami, Florida, USA ,důvod: rakovina kůže
Znamení:
vodnář | aktuální horoskop
Výška:
172 cm

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Vodnář

21.1. až 20.2.
vodnar

Horoskopy na středu 19. 9. 2012

S vaší inteligencí není všechno v pořádku, ale nesmíte se chovat jako teoretici, protože Mars i Jupiter vám zabraňují mít štěstí v podnikání i cestování. Ještě, že se můžete spolehnout na pochopení kolegů. Večer nedokážete příliš dlouho pobývat v domácím prostředí, protože si všímáte snad všech technických nedostatků. Dost vás mrzí, že jste se ještě nemohli dostat do zahraničí, potěší vás ale zájem přátel, komunikace při sportu vás povznese.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.


Nejslavnější představitel reggae music, vl. jm. Robert Nesta Marley (zpěvák, kytarista, skladatel), původem z Jamajky (nar. 1945). Zároveň považován za mluvčího proletariátu 3. světa.

První nahrávky (pro zn. Beverley) vznikají v r. 1961, o rok později se stává menším hitem jeho singl One More Cup Coffee. V r. 1963 zakládá sk. The Wailin´ Wailers ve slož. Bob Marley - voc, "Bunny Wailer" Neville O´Riley Livingston - voc, "Peter Tosh" Winston Hubert McIntosh - voc, Junior Braithwaite - voc, částečně ovlivněnou soulem. Někdy hrají i pod názvem The Wailin´ Rudeboys. Brzy se však název zkracuje na Wailers.

V r. 1965 mají hit Simmer Down. O rok později soubor opouštějí J. Braithwaite, B. Kelso a Ch. Smith. Nedlouho poté odchází Marley pracovat do USA. Zbylí Wailers pokračují po jeho návratu (listopad 1966) jako trio Livingston, Tosh, Marley. Poté jsou však Livingstone (nar. 1947) a Marley vězněni za kouření marihuany. V r. 1968 píše Marley i pro Johnnyho Nashe, s nímž pobývá krátce ve Švédsku (Livingstone se vrací z vězení až koncem r. 1968).

Následně se Wailers obnovují, přičemž se přiklánějí k rastafarianské víře. V r. 1972 se přidávají bratři Barrettovi a rok poté E. Lindo. Zároveň dochází k podpisu smlouvy se společností Island. V r. 1974 soubor opouští P. Tosh, E. Lindo a B. Livingstone, přičemž je nahrazují B. Harvey, A. Anderson a dívčí vokální trio I-Threes (Judy Mowatt, Marcia Griffiths a Rita Anderson - Marley, Marleyho manželka). V témže roce má s Marlyeho skladbou I Shot The Sheriff velký hit Eric Clapton (1. příčka v USA). Píseň je z alba Burnin´ (1973).

Deska Natty Dread (1975) znamená 1. úspěch v USA a je později označována i za jeden z vrcholů Marleyho tvorby (obsahuje i píseň No Woman No Cry, která se stává hitem až krátce po jeho smrti). Poprvé se zde skupina představuje pod jménem Bob Marley & The Wailers. V novém obsazení Marley, A. Barrett, C. Barrett, Tyrone "Touter" Downie - keyb, voc, perc, Alvin "Seeco" Patterson - perc, Julian "Junior" Murvin - g se prosazují i v Anglii a Marley se stává světovou hvězdou.

Po úspěšném a hodně politickém albu Rastaman Vibration (1976) je na něj v prosinci spáchán nezdařený atentát a Marley až do r. 1978 pobývá na Floridě. Úspěšné a ceněné je i album Exodus (1977) a velký ohlas má také deska Kaya (1978). K hitům patří m.j. Jamming (1978), Is This Love (1978) a Could You Be Loved (1980). 11. 5. 1981 umírá v Miami na rakovinu.

Mezi další posmrtné hity patří např. Buffalo Soldier (1983) a One Love (1984). Komerční úspěch mají i alba Jamaican Storm (1982) a Confrontation (1983) - to dosáhne až na špičku anglické hitparády. V r. 1987 je zastřelen C. Barrett a v září téhož roku i P. Tosh (ročník 1944).

Novinky, 2. 8. 2012 Americký rapper Snoop Dogg si začal říkat "Snoop Lion" a místo rapu se začal věnovat reggae. Dokonce nabubřele prohlašuje, že je reinkarnací Boba Marleyho. …


Novinky, 1. 8. 2012 Nejzajímavějším albovým úkazem tohoto týdne je novinka mladého britského zpěváka Conora Maynarda. Jeho příběh je jako sen, výsledek jeho umělecké práce stojí za pozornost. Za zmínku ale stojí i kompilace hitů Boba Marleyho a jeho The Wailers, stejně tak novinky slavných rapperů. …
Novinky, 31. 5. 2012 Stephen Marley, držitel několika cen Grammy a potomek největší reggae hvězdy všech dob Boba Marleyho, vystoupil ve středu v Lucerna Music Baru, narvaném až k zalknutí. …

www.bobmarley.com

Radoslav Brzobohatý

17. září 2012 v 11:39 | Michal Všechovský

herec

Narození:
13. 9. 1932, Vrútky, Československo
Úmrtí:
12. 9. 2012 ve věku 79 let, Praha,důvod: přirozená smrt
Znamení:
panna | aktuální horoskop

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.


Panna

23.8. až 23.9.
panna

Horoskopy na pondělí 17. 9. 2012

Potřebujete se zaměřit na vlastní hluboké city, k čemuž je tedy dobrá i nějaká kamarádka nebo přítel. Za účelem nějaké spolupráce se můžete i potkat a dlouho si popovídat o vlastních zážitcích, tak vám vyhovuje vaše souznění duší. Máte ale problémy, pokud se doma rozhodnete sportovat. Jinde moc nechcete, ale i tady si můžete díky Plutu a Jupiteru natáhnout sval. Potom pomůže jen nadání člověka znalého domácích receptů, který vám pomůže.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Poprvé jsme jej mohli vidět na filmovém plátně jako zedníka Kašpara Léna, který se bije za spravedlivou věc v přepisu románu Karla Matěje Čapka Choda - Mstitel. Jinak jméno Radoslav Brzobohatý znalo spíše mimopražské divadelní publikum, ale to se mělo záhy změnit. Mladý herec upoutal rázností, ostře řezanou tváří a neobvykle modulovaným hlasem. Publikum přitahoval především v rolích ochránců slabých. Byl jako stvořen pro postavy silných nekompromisních mužů, vždy hájící spravedlnost, chlapů s pevnými morálními zásadami, které nic nemůže změnit.

Když v roce 1962 přešel definitivně do Prahy, využili ho filmaři k vytvoření různých postav. Od kriminalistů, důstojníků a policistů až k vesnickým chasníkům. Po Mstiteli a několika dalších epizodkách si zahrál zajímavou postavu kapitána Vargy v detektivkách Vrah skrývá tvář a Strach (Petr Schulhoff ). Velkou hrdinskou postavu nadporučíka Krále, který vedl skupinu parašutistů při atentátu na Heydricha vytvořil v Sequensově filmu Atentát (1964). Dalším rebelem, tentokrát při rumburské vzpouře, byl ve filmu Hvězda zvaná Pelyněk (Mac Frič, 1964). Vrcholem těchto hrdinských typů byl jeho sedlák František z filmu Vojtěcha Jasného - Všichni dobří rodáci (1968). Spolu s Jiřinou Bohdalovou se představili divákům v několika rozdílných typech rolí, než dosud hrál. V komediální roli exceloval jako nevěrný manžel v Dámě na kolejích (Ladislav Rychman 1966), Pěnička a Paraplíčko (Jiří Sequens 1970), Ucho (Karel Kachyňa 1970).

Sedmdesátá léta přinesla Radoslavu Brzobohatému paletu rozdílných, ale ne vždy hodnotných rolí. Z nichž za pozornost stojí Jagoš (O Moravské zemi, A. Kachlik 1977), záviš z Falkštejna ze Hry o královnu, Dr. Prokop z volné adaptace Čapkova Krakatitu nazvané Temné slunce (Otakar Vávra 1980). Přízeň publika si získal i díky rozhlasu a především na televizní obrazovce za role v seriálech F. L. Věk, Dynastie Nováků, Dobrá voda a nejnovější Šípková Růženka. Z jeho divadelních rolí upoutá postava Marlowa ze hry Král Krysa (Clavell - Hubač). Nyní Radoslav Brzobohatý hostuje na nejrůznějších scénách včetně HDK. Vlastní i své divadlo.


Scott McKenzie

8. září 2012 v 11:10 | Michal Všechovský

písničkář


Věk:
67
Narození:
1. 10. 1944, Jacksonville, Florida, USA
Znamení:
váhy | aktuální horoskop

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2012 - Váhy


vahy

Vztahy:

Budete se chtít více prezentovat, proto si najdete někoho, nad kým budete mít silnější dominanci. Potřebujete ale i přítele, nejen partnera. Mužům budou jejich ženy více milenkami, hodně si užijete jejich přítomnosti. U některých se více rozvinou vztahy mezi kolegy. Říjen je měsíc, kdy byste se mohli hodně pobavit.


Peníze:

Nečekaně se zvýší příjmy, především pokud se dokážete pohybovat na veřejnosti. Budete mít hodně kreativních nápadů. Protože platy u velkých firem a díky exportu jsou vyšší, můžete si taky více dovolit. Nenakupujte ale drahé věci v dubnu a srpnu. Auto na leasing a hypotéka je taky na vašem zvážení, ale v říjnu to nezkoušejte. Moderní trendy vám vyhovují a přizpůsobujete se jim lépe, než by čekalo i vaše okolí.


Práce:

Budete hodně pracovat, ale práce vás bude bavit. Pokud pracujete pro nadnárodní firmu, můžete najednou vydělávat víc, než jste čekali a taky se dost naučit. Pokud jste IT pracovníci nebo odborníci v umění, budete na tom opravdu výborně. Budete mít větší množství přátel. Tento rok získáte opravdu hodně, mělo by vám to vydržet i do dalších let.


Zdraví:

Vaše vitalita bude hodně závislá na tom, jak dlouho budete pracovat. Máte sklon všechno přehánět, i aktivity, proto by se to mohlo odrazit i na vašem těle. Vyhýbejte se syntetickým jídlům a jezte biopotraviny. V dubnu pozor na možný problém s vymknutou nohou. Hodně plavejte a provádějte aerobik. V listopadu hrozí zlomeniny a problémy s nervy, proto byste se měli snažit omezovat pohyb.

Váhy


23.9. až 23.10.

vahy

Horoskopy na sobotu 8. 9. 2012


Mars a Uran vás neuschopňují k dobrým výkonům v manuální práci. Máte lepší schopnost se prosazovat na trhu, ať už se věnujete různým oborům jen obchodně. Snažte se především co nejvíc tvořit a spoléhat na druhé, buďte týmovým hráčem. Dělá vám ale problémy čas, především pokud jste pozvaní k lékaři. Jste úspěšní, důvěřiví a díky podpoře silných přátelských osob si můžete víc dovolit i finančně. Spoléhejte na svou duševní sílu a komunikaci.

Dnešní vztah vah ke znamení


Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

Svěřte se do náruče svého partnera.

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

Budete dělat věci, které vás baví.

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.

Americký písničkář, původem z státu Virginia (nar. 1944, vl. jm. Philip Blondheim). Začínal s folkovou skupinou Journeymen. Proslavil se v r. 1967 písní San Francisco (Be Sure To Wear Some Flowers In Your Hair), kterou napsal John Phillips ze sk. Mamas & Papas. Znamenala 1. příčku v anglickém žebříčku. Jeho první ani druhé album však nepřesvědčilo. V 80. letech se objevuje v nové sestavě sk. Mamas & Papas.

Zpěvák hippie hymny San Francisco Scott McKenzie je po smrti


Ve věku 73 let zemřel americký zpěvák Scott McKenzie, kterého v šedesátých letech proslavil hit San Francisco (Be Sure To Wear Flowers In Your Hair). Píseň z května 1967 se stala symbolem "léta lásky" a hippieovských protestů proti establishmentu.

pondělí 20. srpna 2012, 7:47 - San Francisco

Mrtvého McKenzieho nalezl v neděli v jeho domě soused. Smrt pak potvrdila BBC další sousedka Victoria Byersová. Uvedla, že McKenzie byl nedávno krátce hospitalizován s infarktem. Kromě toho trpěl vzácným neurologickým Guillain-Barrého syndromem, který postihuje periferní nervovou soustavu a projevuje se paralýzou. Byersová dodala: "Nechtěli ho pustit z nemocnice, ale on chtěl být doma."
McKenzie, vlastním jménem Philip Wallach Blondheim, začínal jako teenager s budoucím členem Mamas and Papas Johnem Phillipsem v doowopové skupině The Abstracts, která se později přejmenovala na The Smoothies.
Na počátku šedesátých let pod vlivem folkové vlny sestavili s banjistou Dickem Weismanem soubor The Journeymen.

Když Phillips dával dohromady Mamas and Papas, McKenzie odmítl jeho nabídku připojit se ke kapele a dal přednost sólové dráze. Na té natočil jediný velký hit San Francisko, který byl silně ovlivněn Phillipsem, jenž v něm také hrál na kytaru.
Na konci osmdesátých let se přidal k Mamas and Papas, kde na turné nahradil Dennyho Dohertyho.

20. 8. 2012 v 14.27:21 - jameswhildlea
18.8. 2012 Scott McKenzie zemřel.