Červenec 2012

Michal Horáček

31. července 2012 v 21:46 | Michal Všechovský

textař, podnikatel, novinář

Věk:
60
Narození:
23. 7. 1952, Československo
Znamení:
lev | aktuální horoskop
Výška:

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2012 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Lev

23.7. až 22.8.
lev

Horoskopy na úterý 31. 7. 2012

Okolo poledne se můžete živě zajímat o sázky, protože máte velkou šanci vyhrávat. Nechejte ale spíš spolupracovat někoho blízkého. Určitě se ale díky Venuši a Plutu vyplní některý váš sen hodně prakticky a manažersky. Víte, co to znamená užívat si společně s partnerem pěkného domova. Pokud jste teď koupili nějakou nemovitost nebo luxusní vybavení do vašeho domu, bylo to dobře. Saturn s Plutem všemu dává jasně trvalé vlivy.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Panuje mezi vámi přátelská a vnímavá nálada.

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

Jste teď na své obvyklé úrovni vztahů.

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.
Absolvent Institutu základů vzdělanosti a American studies na Macalester College v USA

V roce 1974 byl vyloučen na přímou intervenci StB ze studia žurnalistiky na pražské UK a byl 60 dní vězněn (za padělání souhlasu SSM na žádost o výjezdní doložku na dvouměsíční cestu do USA)

Pak studoval v USA. V 80. letech publikoval v zahraničním tisku - v roce 1982 v USA dostal novinářskou cenu Excellence in Journalism. Pro rok 1984 získal stipendium na Wolrd Press Institute při Macalester College. Od roku 1986 působil v Mladém světě, kde se zaměřil například na praktiky tehdejšího Ochranného svazu autorského, nebo agentruy Pragokoncert

Od počátku 80. let se věnuje psaní textů k písním. Spolupracoval s P. Spáleným, M Tučným, H. Zagorovou, K. Gottem a dalšími. Proslul spolupráci se skladatelem Petrem Hapkou, napsal přes 300 písňových textů. (S cizí ženou v cizím pokoji, Štěstí je krásná věc, Levandulová, Srdce jako kníže Rohan, nebo Dívám se, dívám)

Tři roky stál v čele Akademie populární hudby, která každoročně uděluje u nás nejvýznamnější ceny v oblasti populární hudby - Anděly

Michal Horáček je předsedem poroty soutěže Česko hledá SuperStar.

"Je to pro mne veliká čest, že budu smět být přímo u toho"


Gorila Tatu

30. července 2012 v 11:17 | Michal Všechovský

Tragédie v pražské zoo: gorilí sameček Tatu se oběsil

PRAHA - Pražská zoo prožívá tragickou událost. Nešťastnou náhodou tu zahynul pětiletý gorilí sameček Tatu. Stalo se tak během hry, kdy rozpletl lano a jeden z pramenů si obtočil kolem krku. Chovatelé byli v tu dobu v jiné části pavilonu. Gorilího samce se jim už nepodařilo zachránit.

"V devět hodin chovatelka Gabriela Kopecká našla samici Kambu, jak drží Tatua zavěšeného na laně. Okamžitě zavolala ostatní chovatele a veterináře Romana Vodičku," sdělila zoo v tiskové zprávě. Ošetřovatelé nejprve museli pomocí tlakové vody oddělit ostatní gorily. Zejména Kamba odmítala od Tatua odejít.

Tatu v tu dobu již nejevil známky života. Bezprostředně po jeho vyproštění začali pracovníci zoo s jeho resuscitací. Masáž srdce a dýchání z úst do úst však již bohužel byly zbytečné.

Podle kurátora chovu savců Pavla Brandla není v lidských silách podobným nehodám zabránit.

Největší rána od povodní
Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek uvedl, že smrt Tatua je nejtragičtější událostí od povodní, k nimž došlo právě před deseti lety. V rozvodněné Vltavě se tehdy utopil sedmiletý gorilí samec Ponk.

Tatu byl po gorile Moje další populární gorilou. Jeho jméno znamená ve svahilštině třetí, jelikož po Moje se narodilo jedno mládě mrtvé, Tatu tak byl třetím mládětem goril narozeným v Česku. Narodil se 30. května 2007 samici Kijivu a samci Richardovi.

Před dvěma lety k sourozencům přibyl ještě sameček Kibury. Od té dobytrávil Tatu většinu času se samicí Kambou. Moja jako dospělá loni skupinu opustila, zoo jí našla partnera ve Španělsku. Z potomků Kijivu a Richarda byl Tatu podle chovatelů nejdobrodružnější povahy.

Tatu se narodil v Zoo Praha 30. 5. 2007 samici Kijivu a samci Richardovi. Jeho jméno znamená v překladu druhý. Tatu byl druhým potomkem zmíněných rodičů, ale také druhým mládětem goril chovaných v rámci České republiky a Slovenska.
Tatu se od počátku projevoval jako živé a zvídavé mládě. Ve srovnání s prvorozenou Mojou začal dříve opouštět bezpečí matčiny náruče a zad, na kterých gorily mláďata vozí. Zásluhu na tom měla právě Moja, která mladšího bratra provokovala ke hrám. Sama přitom od jeho narození trávila velké množství času s nejstarší samicí skupiny, Kambou. Ta se ve skupině stala babičkou, která se trpělivě věnuje čerstvě odstaveným mláďatům.
Také Tatu se později uchýlil ke Kambě. To když na konci dubna 2010 přišlo na svět zatím poslední mládě Kijivu, samec Kiburi. Od té doby trávil Tatu s Kambou většinu času.
Tatu díky své dobrodružné povaze udržoval celou skupinu aktivní, protože k divokým hrám provokoval nejen ostatní mláďata, ale také dospělé. Byl to právě Tatu, kdo v uplynulých měsících začal intenzivně kontaktovat samici Bikiru, jež byla do té doby spíše na okraji skupiny. Začal se vozit na jejích zádech a pomohl jí ještě lépe zapadnout do rodiny.
Nešťastnou náhodou zahynul ráno 27. července 2012.
Zdroj: Zoo Praha


Jon Lord - Jon Douglas Lord

16. července 2012 v 21:46 | Michal Všechovský

skladatel, muzikant

Narození:
9. 6. 1941, Leicester, Anglie
Úmrtí:
16. 7. 2012, Londýn, Anglie,důvod: Plícní embólie
Znamení:
blíženci | aktuální horoskop

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2012 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Budete mít tento rok štěstí. Můžete potkávat zajímavé osoby s dobrým postavením, tento rok přeje seznamování. Únor by mohl být plný sexu a radovánek. Díky výmluvnosti získáte hodně zajímavé partnery, možná i z okolí vašich přátel. V říjnu budete pro partnera hodně důležití, užijete si jeho nekončícího zájmu. Tento rok využijte pro zábavu, bavte se.

Peníze:

Patříte sice ke skromným lidem, ale potřebujete větší odměnu. Snažte se všechno zdůraznit a domluvit si lepší podmínky. Vaše schopnost získávat z obchodu a reklamy se zvětší. Nebojte se vydělávat, protože nemálo získáte. V říjnu si už můžete koupit luxusní zboží.

Práce:

Budete se snažit o povolání jako recepční, v telekomunikacích nebo P. R. agenturách, kde se můžete uplanit velice aktivně. Výuka jazyků může mít rychlý spád a vy pochopíte, že vám chyběla hlavně konverzace. Zaměstnání spojené se psaním vám přinese hodně nových zážitků. Nepracujte ale tam, kde vám nevěří a podvádí vás.

Zdraví:

Jste nervóznější, odráží se to na vašem dýchání. Naučte se vyhýbat stresům tak, že se uvolníte hlubokým dechem, zkuste to například vždy před spaním. Nebojte se víc plavat a chodit na masáže. Především svaly na krku a kolem beder musí být lépe uvolněné. V září si dejte pozor na zuby, stejně tak i na stav svých nohou. Běh a jízda na kole vás začne bavit, což je dobře.

Blíženci

22.5. až 21.6.
blizenci

Horoskopy na pondělí 16. 7. 2012

Pokud pracujete v obchodě, reklamě nebo vědecké oblasti, určitě přijdete na spoustu nových možností, jak zlepšit vlastní činnost. Lépe odhadujete zájmy firmy a díky tomu se zvedají vaše finanční příjmy. Zájmem o psychiku nadřízených je nejen dokážete potěšit, ale taky získáte body pro své osobní zájmy. Nemusíte druhé ale zneužívat, přejí vám prostě nové a hluboké myšlenky, díky nimž máte schopnost získat i lepší přátele.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Nechejte si vše raději pro sebe a věnujte se partnerskému životu.

Býk:

Zaměřujte se spíš na večer, kdy se budete cítít duševně líp. Můžete s partnerem rozehrát zajímavou erotickou hru.

Blíženci:

Věnujte se poctivě práci a večer zase svému milostnému životu. Nebuďte jen pasivními milenci.

Rak:

Cítíte otevření lásce a není úplně jasné, koho to potrefí.

Lev:

Rozvíjejte příjemné vztahy.

Panna:

Spíš se snažte setkat se svými kamarády, které už jste dlouho neviděli.

Váhy:

S partnerem se snažte být co nejdéle, abyste ho potěšili.

Štír:

Dnes musíte být opatrní a zároveň důvěřiví vůči blízkým.

Střelec:

Mějte na paměti, že váš druh naivity není pro ostatní vždycky pochopitelný.

Kozoroh:

Dejte si pozor na přílišnou přátelskost vůči druhým lidem.

Vodnář:

Někdo by mohl využít vašich slabostí pro vlastní výhody.

Ryby:

Dobře si rozmyslete, čeho vlastně chcete dosáhnout.

Jon Douglas Lord (* 9. června 1941, Leicester) je britský hráč na piáno a Hammondovy varhany. Byl členem Deep Purple, Whitesnake, Paice, Ashton & Lord, The Artwoods a Flower Pot Men. Jeho styl je charakteristický kombinováním klasické a rockové hudby. V roce 1968 spoluzaložil kapelu Deep Purple. Jon Lord a Ian Paice byli stálými členy po 34 let, poté Lord v roce 2002 kapelu opustil a nahradil jej Don Airey.

Tn.cz, 16. 7. 2012 Klávesista legendárních Deep Purple Jon Lord (†71) zemřel. Jednasedmdesátiletý Lord delší dobou bojoval s rakovinou slinivky, nakonec podlehl plicní embolii. …

Novinky, 16. 7. 2012 Ve věku 71 let zemřel v pondělí spoluzakladatel britské rockové skupiny Deep Purple, klávesista Jon Lord. Oznámil to server NME.com s tím, že příčinou smrti byla plicní embolie. Lord, který trpěl rakovinou slinivky, zemřel na klinice v Londýně obklopen rodinou. …


Jon Lord - hardrocková persóna na vážné notě.

Dnes se dožívá úctyhodných 69 let jedna z nejdůležitějších postav počátku 70-tých let minulého století, která jako součást skupiny Deep Purple byla u spoluvytváření hudebního stylu zvaného Hard Rock. Tímto oslavencem je hudební skladatel, pianista a hráč na hammondky, Jon Douglas Lord.
Už jako pětiletý se začal učit hrát na klavír a od útlého dětství byl ovlivněn především dílem Johana Sebastiana Bacha. Jeho hudební vkus na druhou stranu utvářeli američtí bluesoví varhaníci jako Jimi Smith, Jimmy McGriffa nebo Jack McDuff. V roce 1959 se Jon Lord přestěhoval do Londýna, kde na Central School of Speech and Drama začal studovat herectví. Objevil se pak v několika televizních seriálech, kde hrál především "křoví". Zároveň ale hrál příležitostně jako varhaník a pianista v londýnských klubech. V roce 1960 začal hrát s jazzovou kapelou Bill Ashton Combo. První větší úspěchy ale přišly až s kapelou The Artwoods (v kapele zpíval Arthur Wood - bratr Rona Wooda z Rolling Stones). Se skupinou nahrál v roce 1967 i singl Brother Can You Spare A Dime. V polovině roku 1967 se skupina rozpadá.
To se už ale začíná psát historie jedné z největších rockových veličin. Historie skupiny Deep Purple. Na začátku byli pánové Tony Edwards a John Coletta, kteří chtěli investovat peníze do nějaké nové začínající skupiny. A tak si dali inzerát do Melody Maker, že hledají muzikanty pro nově vznikající skupinu. Na první zkoušku dorazili Chris Curtis, Jon Lord, Ritchie Blackmore, Boby Woodman a Dave Curtis. Kapela si dá název Roundabout. Po měsíci však skupina v této sestavě končí. Bratři Curtisové a Woodman odchází a zbylá dvojce se poohlíží po nových spoluhráčích. Za bicí usedá Ian Paice. Mikrofonu se chopí Skot Rod Evans a baskytary Nick Simper. Kapela se přejmenovává na zvučnější Deep Purple. Veřejný debut má skupina 20. dubna 1968 v dánském Tastrupe.
V květnu 1968 nahrávají Deep Purple své první albu. Dostává název Shades Of Deep Purple. Další dvě alba vychází o rok později. Jsou jimi desky The Book of Taliesyn a Deep Purple. Na těchto albech se skupina prezentuje mnoha covery jak Help! (hodně raritní nahrávka) od Beatles a Hey Joe od Billy Robertse, kterou proslavil hlavně Jimi Hendrix. Jsou zde ale i vlastní skladby jako Wring That Neck, která se původně jmenovala Hard Road. Pod tímto názvem vyšla v USA na již zmiňovaném albu The Book of Taliesyn v prosinci 1968.
V polovině roku 1969 dochází v řadách Deep Purple k velikému personálnímu třesku. Blackmore je čím dál více nespokojen s pěveckým projevem Evense a tak za něj hledá náhradu. S odcházejícím zpěvákem opouští skupinu i basák. Blackmore si jako náhradu vyhlídl mladého talentovaného Terryho Reida, který rok předtím odmítl nabídku do nově se utvářející jiné hardrockové legendy Led Zeppelin. Terry odmítá, protože je vázán smlouvou se svým producentem Mickie Mostem. A tak dostanou osiřelí Párpli typ na jistého Iana Gillana ze skupiny Episode Six. Gillan lano přijme a od své mateřské kapely přetáhne i basáka Rogera Glovera.
A právě v této době vzniká nejslavnější sestava Deep Purple.
Mezitím klávesista Jon Lord rozvíjí svůj široký hudební talent a ambice i na další frontě. Jeho byt je doslova poset popsanými archy notového papíru a rodí se tu svérázný opus, spojení klasického symfonického orchestru s rockovou kapelou, který v lednu 1970 (v USA prosinec 1969) spatří světlo světa pod názvem Concerto for Group and Orchestra. Na tomto albu se objeví i klasika Child In Time, která vyjde v témže roce v červnu na jednom z nejzásadnějších alb celé rockové historie, na albu In Rock. Tento měsíc je to již 40 let od vydání této učebnice Hard rocku. Album obsahuje mimojiné takové pecky jako otvírák Speed King, již zmiňovanou desetiminutovou Child In Time nebo geniálním riffem vyzdobenou Into The Fire.
Úspěch skupiny Deep Purple je nepopsatelný. Hlavně v USA jsou všechny alba skupiny "zlaté" a "platinové". A Párpli dobývají i Evropu, která jim doposud nebyla až tak spřízněna. V roce 1971 vychází album Fireball, na kterém se objevují skladby jako No, no, no , Fireball nebo Demon´s Eye. Na americké verzi desky vychází i skladba Strange Kind of Woman, která se stala hitem. V roce 1972 vychází album Machine Head, na kterém se objevily pecky jako Highway Star, Lazy, Pictures of Home a hardrocková hymna Smoke On The Water. Skladba When A Blind Man Cries se už na album nevešla, ale objevila se jako B-sides singlu Never Before.
Na začátku roku 1973 vychází album Who Do We Thing We Are, které otvírá hit Woman from Tokyo.
Deep Purple jsou na vrcholu slávy, i když vnitřní tření v kapela se stále stupňuje. A to hlavně mezi Blackmorem a Gillanem. Proto v roce 1973 opouští Párply Gillan a s ním i Glover. Nahrazují je David Coverdale a Glenn Hughes.
Jon Lord se ale v poklidu věnuje svým projektům. V roce 1972 vydává svůj sólový debut Gemini Suite, na kterém si zazpívali Tony Ashton a Yvonne Ellimann.
V roce 1974 vydává Jon Lord album Windows a v roce 1976 album Sarabande.
V nově utvořené sestavě pokračují i Párpli. Vydají další zásadní alba, a to Burn (1974), Strombringer (1974), na kterém je i mega hit Soldier Of Fortune a Come Taste The Band (1975). Zde už ale nehraje na kytaru Ritchie Blackmore, ale Američan Tommy Bolin. Jenže dny Deep Purple už jsou sečteny a v březnu 1976 zahrají Deep Purple poslední koncert v Liverpoolu.
Jon Lord ale dále pokračuje i v rockových vodách. Se svým švagrem Ianem Paicem a starým známým Tonym Ashtonem zakládá band Paice, Asthon & Lord. V roce 1977 vydají album Malice In Wonderland. Na albu je i skladba Ghost Story. Na kytaru zde hraje neméně slavný kytarista Bernie Marsden, který hrál taky v UFO, Alasce nebo ve Whitesnake.
V roce 1978 odchází Jon Lord právě do Whitesnake, kde se potká se starými známými Marsdenem, Paicem a Coverdalem. Zde vydrží až do comebacku Deep Purple v roce 1984. S Whitesnake se podílel na pěti řadových albech a dvou live nahrávkách. Na albu Come an´ Get It (1981) se představil např. ve skladbě Would I Lie to You. Spoluautorky se podílel na skladbě Wine Women And Song.
V dubnu 1984 to znovu rozjíždějí Deep Purple v klasické sestavě. Vydávají album Perfect Strangers. Rozhlasové stanice válcují posluchače singlovou písní Perfect Strangers a Deep Purple se vrací v plné parádě jako masivní hudební monstrum s kompaktním pompézním soundem. Tuto atmosféru navozuje už úvodní Knocking at Your Back Door (na této live nahrávce hraje na kytaru Joe Satriani). Tato hvězdná sestava však vydrží jen pět let. Letité spory mezi Gillanem a Blackmorem jsou zpět. Proto Gillana nahrazuje za mikrofonem na dva roky Joe Lynn Turner. V říjnu 1993 ale odchází už natrvalo Ritchie Blackmore, aby se pustil do svého velice úspěšného renesančního projektu Blackmore´s Night. Na jednom koncertě si Deep Purple zahráli i slavný hit Difficult to Cure od Rainbow. Na koncertní šňůře po Japonsku však Blackmora nahrazuje věhlasný Joe Satriani. Stálým členem Deep Purple se ale stává až kytarista Steve Morse.
V březnu 2002 však odchází i druhý zakládající člen Deep Purple - Jon Lord. Neodchází ale pro neshody s ostatními členy bandu, ale pro únavné koncertní šňůry a kvůli realizacím svých nesčetných hudebních projektů.
V roce 2004 vydává album Betone The Notes. Bylo natočeno v létě 2004 v Bonnu. Na albu si zazpívala i Frida Lyngstad-Reuss (ABBA) píseň The Sun Will Shine Again.
Ale Jon Lord nezanevřel ani na big beat. V roce 2003 nastoupil do australské bluesové kapely Hoocchie Coochie Men, kterou vede Bob Daisley. Jeho basa už tvrdila muziku v Rainbow, Black Sabbath, u Ozzyho Osbourna, Garyho Moora nebo u Uriah Heep. S kapelou nahrál koncertní album Live at the Basement. V roce 2007 se podílí i spoluautorsky na albu Danger- White Men Dancing. Je autorem skladby Over & Over, kterou na album nazpíval Ian Gillan.
20. října 2007 vydává Jon Lord orchestrální dílo na počest 175. výročí Durhamské university. Dílo má název Durham Concerto. Dalším zajímavým hostem, kterého Jon Lord doprovází, je novozélandská sopranistka Hayley Westenra, s kterou si zahrál skladbu Wuthering Heights.
Zatím posledním hudebním počinem Jona Lorda je v lednu tohoto roku vydané symfonické album To Notice Such Things, které nahrál společně s Liverpoolskou filharmonií. Toto dílo předvede osobně Jon Lord i v Praze 21.září 2010.
A takto hraje čerstvý devětašedesátník Jon Lord


Pospíšil Luboš

16. července 2012 v 12:04 | Michal Všechovský

zpěvák, skladatel, kytarista

Věk:
61
Narození:
6. 9. 1950, Jeseník, Československo
Znamení:
panna | aktuální horoskop

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Panna

23.8. až 23.9.
panna

Horoskopy na pondělí 16. 7. 2012

Pokud pracujete v duševních povoláních, dnes je pro vás práce radostí, ale zároveň při ní dokážete téměř až neuvěřitelné věci. Vyznáte se dobře v ekonomice i správě a najdete způsob, jak vydělat nebo lépe zkoumat ve vědě. Dnes máte opravdu množství příležitostí, jak se dostat do dobré společnosti kvalitních pracovníků. Škoda, že teď není škola, protože je mezi vámi hodně učitelů a dokázali byste vzdělávat i motivovat žáky k výsledkům.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

City zasahují přímo do útrob vašeho života.

Býk:

Kvečeru se stanete veselými společníky v každém ohledu.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Luboš Pospíšil byl ze začátku velmi výraznou osobností vokální skupiny C.K.Vocal vedle pánů zakladatelů Jiřího Cerhy a Ladislava Kantora. Jeho průrazný tenor do skupiny velmi dobře zapadal, zároveň se však cítil poněkud upozaďován a skládal písničky, které tak docela do profilu skupiny nezapadaly. Vedle působení ve výše uvedeném C.K.Vocalu ještě jezdil jen tak s kytarou po klubech s vlastním komponovaným pořadem. S C.K.Vocalem natočil album Generace.

V roce 1982 mu vyšlo jeho první sólové album s názvem "Tenhle vítr jsem měl rád". Doprovázela ho zde skupina Oty Petřiny. Co se týče hudby, část písní si Luboš Pospíšil napsal sám, část mu napsal Ota Petřina. Co se týče textů, tak píseň "Ten zcela tvůj způsob" je vlastně zhudebněná báseň Roberta Grawese ze sbírky Příznaky lásky přebásněná Pavlem Šrutem, jinak mu texty napsal Ladislav Kantor.

Později Luboš Pospíšil spolu s kytaristou Bohumilem Zatloukalem sestavili skupinu 5P, se kterou v roce 1985 natočil album "...a nestřílejte na milence", o rok později album "Jsem v tom". Sestava skupiny se značně obměňovala - stálými členy byli jen Luboš Pospíšil a Bohumil Zatloukal. V jedné fázi ve skupině hrál na bicí také David Koller. V roce 1988 se skupina rozpadla.
V tomto roce Luboš Pospíšil a Bohumil Zatloukal podpořili Radima Hladíka v jeho snaze znovuvzkřísit skupinu Blue Effect. Pospíšilovo působení v této skupině však netrvalo dlouho - z této doby pochází pouze SP Kampa/Úhel pohledu.

V roce 1991 Luboš Pospíšil natočil album "Třináctá komora" ve volné sestavě s bratry Bohumilem a Vladimírem Zatloukalovými, Jaroslavem Olinem Nejezchlebou, Jarmilou Koblicovou a bubeníkem Pavlem Skalou.V roce 1993 vyšlo "un-plugged"album "Vzdálená tvář".

Poté se Luboš Pospíšil načas odmlčel a dal o sobě vědět až v roce 1997 albem "Můžem si za to oba", které natočil s kutnohorskou skupinou Bio-graf. Spolupráce s touto skupinou skončila v roce 2000, poté se Luboš Pospíšil opět spojil s Bohumilem Zatloukalem, dále se k němu připojili baskytarista Pavle Jakub Ryba a bubeník Martin Veigel. V tomto sdružení, které později dostalo pojmenování LPG, natočili album "Hazardní slavnost" (2001).

V roce 2007 se Luboš Pospíšil a Bohumil Zatloukal rozhodli znovu vzkřísit skupinu 5P. Z dřívější sestavy tam však jsou jen oni dva, zbytek skupiny 5P tvoří o generaci mladší muzikanti Ondřej Fencl, Martin Štec a Pája Táboříková. V této sestavě na začátku roku 2008 vzniklo album "Příznaky lásky". Se skupinou 5P dále natočil album "Chutnáš po cizím ovoci", které vyšlo v roce 2011.

Luboš Pospíšil v současné době vystupuje hlavně po klubech a festivalech po celé republice. Vystupuje převážně se skupinou 5P, případně jeden čas vystupoval v duu s Bohumilem Zatloukalem, dnes po odchodu Bohumila Zatloukala z kapely (prosinec 2011) vystupuje ve dvojici s Ondřejem Fenclem. Občas také vystupuje pouze sám s kytarou.

Luboš Pospíšil vystudoval pedagogickou fakultu, obor matematika a zeměpis. Dle svých slov však za katedrou nikdy nestál, pouze jeden čas pracoval jako vychovatel na domově mládeže jednoho pražského učiliště.

Je ženatý, má dvě děti, bydlí v jedné vesnici nedaleko Kutné Hory. Když má volno, rád jezdí na kole. Také rád vaří.

Susan Sarandon

12. července 2012 v 14:51 | Michal Všechovský

Susan Sarandon

herečka

Věk:
65
Narození:
4. 10. 1946, New York City, New York, USA
Znamení:
váhy | aktuální horoskop
Výška:
170 cm

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2012 - Váhy

vahy

Vztahy:

Budete se chtít více prezentovat, proto si najdete někoho, nad kým budete mít silnější dominanci. Potřebujete ale i přítele, nejen partnera. Mužům budou jejich ženy více milenkami, hodně si užijete jejich přítomnosti. U některých se více rozvinou vztahy mezi kolegy. Říjen je měsíc, kdy byste se mohli hodně pobavit.

Peníze:

Nečekaně se zvýší příjmy, především pokud se dokážete pohybovat na veřejnosti. Budete mít hodně kreativních nápadů. Protože platy u velkých firem a díky exportu jsou vyšší, můžete si taky více dovolit. Nenakupujte ale drahé věci v dubnu a srpnu. Auto na leasing a hypotéka je taky na vašem zvážení, ale v říjnu to nezkoušejte. Moderní trendy vám vyhovují a přizpůsobujete se jim lépe, než by čekalo i vaše okolí.

Práce:

Budete hodně pracovat, ale práce vás bude bavit. Pokud pracujete pro nadnárodní firmu, můžete najednou vydělávat víc, než jste čekali a taky se dost naučit. Pokud jste IT pracovníci nebo odborníci v umění, budete na tom opravdu výborně. Budete mít větší množství přátel. Tento rok získáte opravdu hodně, mělo by vám to vydržet i do dalších let.

Zdraví:

Vaše vitalita bude hodně závislá na tom, jak dlouho budete pracovat. Máte sklon všechno přehánět, i aktivity, proto by se to mohlo odrazit i na vašem těle. Vyhýbejte se syntetickým jídlům a jezte biopotraviny. V dubnu pozor na možný problém s vymknutou nohou. Hodně plavejte a provádějte aerobik. V listopadu hrozí zlomeniny a problémy s nervy, proto byste se měli snažit omezovat pohyb.

Váhy

23.9. až 23.10.
vahy

Horoskopy na čtvrtek 12. 7. 2012

Saturn a Pluto vám nic neulehčují, ale nutí vás, abyste život i lásku brali vážně. Potřebujete mít jistoty, dnes se to týká i majetku, probírejte s partnerem současnou situaci. Možná jste na tom lépe, než si sami myslíte. Měli byste skrze Slunce víc pracovat ve firmách s tradicí, nebojte se uvažovat i o pojišťovnách a bankách. Objevujte v lidech jejich duševní bohatství, jste dobří psychologové i ve společnosti, stačí vám jediný pohled.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

Svěřte se do náruče svého partnera.

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

Budete dělat věci, které vás baví.

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.

Vyrůstala jako nejstarší z devíti dětí v duchovně založené irsko-velšské rodině v městečku Edison poblíž New Yorku. Na Catholic University ve Washingtonu vystudovala matematiku, filozofii, dramatické umění a vojenskou strategii. Zde také poznala herce Chrise Sarandona, za něhož se 1967 provdala; ve Washingtonu se s ním připojila k divadelnímu souboru Garrick Players, kde sbírala první herecké zkušenosti.

Po návratu do New Yorku působila jako modelka u agentury Eileen Fordové a popularitu jí přinesla úloha v TV seriálu o osudech neprovdané matky dvou dětí A World Apart (1970-71, Oddělený svět). Na film. plátně se poprvé objevila jako dcera boháče Melissa Comptonová, jejíž útěk z domova mezi hippies pro ni končí tragicky, v komedii s kriminální zápletkou Joe (r. J. G. Avildsen).

Zpočátku byla obsazována do úloh naivních dívek, z nichž vyniká zejména cudná Janet Weisseová, která se během deštivé noci náhodně ocitne se svým snoubencem (Barry Bostwick) na výročním sjezdu záhadných bytostí, ve film. adaptaci výstředního rockového muzikálu Richarda O'Briena The Rocky Horror Picture Show (r. J. Sharman).

V roce 1976 se její manželství s Chrisem rozpadlo a prodělala těžké nervové zhroucení. O rok později došlo k zásadnímu zvratu v jejím soukromém životě i profesionální kariéře, neboť francouzský režisér Louis Malle, s nímž se na tři roky citově sblížila, dokázal plně využít její citlivosti, inteligence a herecké tvárnosti. V jeho nostalgickém retrosnímku Děvčátko ztělesnila neworleanskou prostitutku Hattie, jejíž dvanáctiletá dcera (Brooke Shieldsová) se rozhodne pokračovat v matčině řemesle.

Za roli osamělé a zranitelné číšnice Sally, která v komediálním melodramatu Atlantic City prožívá osudový vztah ke stárnoucímu gangsterovi (Burt Lancaster), byla nominována na Oscara 1981 a obdržela kanadskou cenu Genie 1981. Na přelomu 70. a 80. let se příležitostně vracela také na jeviště, kde slavila úspěch mj. v mimobroadwayské inscenaci dramatu Williama Mastrosimonea Krajní situace a na Broadwayi se představila ve hře Goreho Vidala Večer s Richardem Nixonem.

Po dvouleté mateřské dovolené se v pol. 80. let připomněla úlohou rozvedené učitelky hudby Jane Spoffordové, oddaně milující vyslance pekel (Jack Nicholson), v hororové komedii podle stejnojmenného románu Johna Updika Čarodějky z Eastwicku (r. G. Miller). Mnohem víc však zaujala výkonem, oceněným Donatellovým Davidem 1992 a nominací na Oscara 1991, v psychologicko-dobrodružnémém road movie Thelma a Louise (r. R. Scott), kde vytvořila postavu zatrpklé servírky Louise Sawyerové, pro niž a její mladší přítelkyni (Geena Davisová) končí zpočátku nevinný víkendový únik z maloměstské nudy tragicky.

Mezi kandidáty na Oscara 1992 se distala díky úloze Michaely Odoneové, která bojuje s manželem (Nick Nolte) o záchranu pětiletého syna, trpícího nevyléčitelnou chorobou, v dramatu Lék pro Lorenza (r. G. Miller). Cenu BAFTA 1994 a nominaci na Oscara 1994 získala za roli nezkušené advokátky Reggie Loveové, bojující navzdory životu nebezpečným situacím za práva jedenáctiletého chlapce (Brad Renfro), v kriminální komedii podle bestselleru Johna Grishama Nebezpečný klient (r. J. Schumacher).

Laureátkou Oscara 1995 a Donatellova Davida 1995 (+ nominace na Zlatý glóbus 1995) se stala díky roli jeptišky Helen Prejeanové, o jejímž vztahu k odsouzenci na smrt (Sean Penn), kterému se snaží ulehčit poslední chvíle života, vypráví psychologické drama Mrtvý muž přichází (r. T. Robbins).

Vedle svých hereckých aktivit pomáhá jako členka organizace MADRE válečným obětem v Latinské Americe a s divadlem Imagination Workshop provozuje terapeutické produkce pro schizofreniky v losangeleské nemocnici Mount Sinai Hospital. Jejím druhým manželem a otcem dcery byl italský scenárista a režisér Franco Amurri; od 1988 žije s hercem a režisérem Timem Robbinsem, s nímž má syny Jacka (nar. 1989) a Milese (nar. 1992).Steve Fossett

2. července 2012 v 12:05 | Michal Všechovský

Povolání: dobrodruh
Datum narození: 22. 04. 1944
Datum úmrtí: 15.2.2008
Místo narození: Jackson, Tennesee, USA
Znamení: Býk aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Býk

21.4. až 21.5.
byk

Horoskopy na pondělí 2. 7. 2012

Spojení se Sluncem i Saturnem vám pomáhá uvědomit si, že váš vztah k financím nebo zaměstnání v bance je opravdu správný. Planety jsou velmi dobře nastavené pro to, abyste jednali s nemovitostmi nebo uzavírali obchody ve velkém, především pokud se jedná o spojení s průmyslem nebo zdravotnictvím. Dokážete ve svém okolí opravdu vyniknout. Máte potřebu užívat si všech pozitivních pocitů, co nabízí láska. Večer budete plní erotických zážitků.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Partnera si snažte naklonit dobrým jednáním.

Býk:

Večer dokážete neuvěřitelně perlit a naklonit si volné srdce.

Blíženci:

Zažívali byste více potěšení, kdybyste dokázali udržet na uzdě vášně.

Rak:

Měli byste věrně naslouchat partnerovi, což dá někdy zabrat.

Lev:

Dneska dokážete spojovat realitu s fantazií.

Panna:

Máte dobrou náladu, ze které může mít partner potěšení.

Váhy:

Večer můžete zažít něco exotického i domáckého zároveň.

Štír:

Můžete zažít příjemný večer.

Střelec:

Pracujte a všímejte si lidí okolo.

Kozoroh:

Večer zažijete pěkné posezení s inspirační silou.

Vodnář:

Hodně si všímáte osob druhého pohlaví kolem sebe a dáváte jim na srozuměnou.

Ryby:

Chtěli byste objevovat dálky, možná se večer zasníte.

Steve Fossett byl americký miliardář a dobrodruh. Stal se držitelem několika desítek světových rekordů jako pilot, námořník či dálkový plavec. Steve Fossett se ztratil 3. září 2007 při letu nad pouští ve státě Nevada, aniž by někdo zachytil nouzový signál. Neúspěšně po něm pátraly stovky dobrovolníků, armáda a letadla Civil Air Patrol. Jeho manželka požádala 26. listopadu 2007 žádost, aby byl Fossett prohlášen za mrtvého. Této žádosti chicagský soud vyhověl a 15. února 2008 prohlásil Fossetta oficiálně za mrtvého.

V mládí jako člen organizace Boy Scouts of America splnil podmínky prestižního skautského ocenění "Eagle Scout", orlí skaut. Je členem Světového skautského výboru WOSM, World Organisation of Scout Movement.

Některé z Fossetových rekordů
- 21. února 1995 Fossett přistál v Leaderu, Saskatchewan, Kanada. Stal se první osobou, která přeletěla samostatně Tichý oceán v balonu.
- Samostatně obletěl celý svět v balonu, a to na 6. pokus. Startoval z Northamu, Západní Austrálie dne 19. června 2002, kde 21. července také přistál.
- Steve Fossett byl také jeden ze světových plachtařů. Je držitelem 15 světových rekordů v plachtění. V roce 2004 jako kapitán dosáhl světového rekordu za nejrychlejší obeplutí světa v jeho vlastní plachetnici Cheyenne.
- Od 27. října 2004 je Fossett držitelem rekordu v nejrychlejším letu vzducholodí - obrovským Zeppelínem NT s průměrnou rychlostí 111,8 km/h. Předchozí rekord byl 92,8 km/h (v roce 2001, Virgin Lightship).
- První non-stop let proudovým letounem okolo světa bez doplňování paliva a sám. Letoun Virgin Atlantic GlobalFlyer odstartoval v pondělí 28. února 2005 z letiště Salina, Kansas, USA a po uražení více než 36 000 kilometrů v 67 hodinách a 2 minutách (ve čtvrtek 3. března) na stejném letišti přistál.
- Fossett se stal také držitelem rekordu v nejpomalejším přeplavání Lamanšského průlivu.
- Celkem se stal držitelem 62 světových rekordů.

Steve Fossett

Steve Fossett (22. dubna 1944 Jackson, Tennessee - 3. září 2007, Nevadská poušť) byl americký miliardář a dobrodruh. Stal se držitelem několika desítek světových rekordů jako pilot, námořník či dálkový plavec. Steve Fossett se ztratil 3. září 2007 při letu nad pouští ve státě Nevada, aniž by někdo zachytil nouzový signál. Neúspěšně po něm pátraly stovky dobrovolníků, armáda a letadla Civil Air Patrol. Jeho manželka podala 26. listopadu 2007 žádost, aby byl Fossett prohlášen za mrtvého.[2] Této žádosti chicagský soud vyhověl a 15. února 2008 prohlásil Fossetta oficiálně za mrtvého.
V mládí jako člen organizace Boy Scouts of America splnil podmínky prestižního skautského ocenění "Eagle Scout", orlí skaut. Byl členem Světového skautského výboru WOSM, World Organisation of Scout Movement.
30. září 2008 našli náhodní turisté několik Fossetových věcí (např. pilotní průkaz bez fotografie, svetr). O den později byl nalezen vrak letadla, které pravděpodobně patřilo Fossettovi. Nakonec byly nalezeny i kosterní pozůstatky náležející Fossettovi. Vyšetřovatelé později stanovili jako příčinu nehody silné turbulence, které učinily stroj neovladatelným.

Fossetovy rekordy

Steve Fosset se stal držitelem celkem 62 světových rekordů, mimo jiné:

Odkazy

Reference

  1. Dobrodruh Fossett se ztratil v letadle nad Nevadou - iDnes podle agentury Reuters
  2. Novinky.cz. Manželka chce, aby dobrodruha Fossetta prohlásili za mrtvého [online]. . Dostupné online.
  3. Novinky.cz. Dobrodruha Steva Fossetta prohlásili za mrtvého [online]. . Dostupné online.
  4. http://www.novinky.cz/clanek/150942-v-kalifornii-objevili-vrak-letadla-dobrodruha-fossetta.html
  5. http://www.lidovky.cz/dobrodruha-fossetta-zabily-podle-vysetrovatelu-turbulence-pl5-/lide.asp?c=A090710_082401_lide_val

Externí odkazy


Randy Blythe

1. července 2012 v 9:54 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvák
Věk: 41
Datum narození: 21. 02. 1971
Místo narození: Richmond, Virginia, USA
Znamení: Ryby aktuální horoskop »
Člen skupiny: Lamb Of God

Charakteristika znamení Ryby

Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.

Horoskop na rok 2012 - Ryby

ryby

Vztahy:

Budete přitažliví pro vaše nadřízené, především cizince, kteří o vás mají sexuální představy. Dejte si pozor na vyzývavost. V květnu si můžete vybírat milence nebo partnery podle nálady, ale pokud se probere z pasivity milovaný partner, budete nejraději. V listopadu můžete zažít velký uragán vášní, které vás dokážou hluboce uspokojit.

Budete přitažliví pro vaše nadřízené, především cizince, kteří o vás mají sexuální představy. Dejte si pozor na vyzývavost. V květnu si můžete vybírat milence nebo partnery podle nálady, ale pokud se probere z pasivity milovaný partner, budete nejraději. V listopadu můžete zažít velký uragán vášní, které vás dokážou hluboce uspokojit.


Peníze:

Finance budou mít rychlý oběh, proto si dejte pozor, jak s nimi nakládáte. Umíte si najít dobré partnery. Pozor na krádeže, peněženku mějte dobře uschovanou. Nebojte se o penězích jednat s odborníky v bankách. V tuto chvíli ještě nečekejte rychlé zisky. Postupujte opatrně.

Práce:

Budete se muset naučit lépe jednat s lidmi. Pokud pracujete v kontaktních povoláních, musíte si dát pozor na nepříjemné chování a nálady. Může vás to stát místo. Na konci března vše vyřešíte. Štěstí přeci jen budete mít celý rok. Hodně získáte, pokud umíte cizí jazyky, nebojte se prezentovat v říjnu a listopadu.

Zdraví:

Můžete úspěšně držet diety. Chronické problémy se žaludkem musíte řešit, už únor vám přinese nejistotu. Můžete se zranit při nakládání s těžkými předměty ve vašem domově nebo v práci. Hlavně v listopadu ale budete svěžejší, choďte pravidelně plavat nebo do sauny, Neptun přeje relaxaci. Problémy řešte bylinnými preparáty.

Ryby

21.2. až 20.3.

ryby

Horoskopy na neděli 1. 7. 2012


Planety se téměř splašily a nebýt vlivu Pluta, asi byste se mohli psychicky zbláznit. Neumíte komunikovat se šéfem ani obchodními partnery, lidé vám touží odstupovat od smluv, můžete při krádežích přijít o vysoké částky. Určitým řešením by opravdu bylo, kdybyste zůstali v posteli. Nedělejte zásadní rozhodnutí ani v partnerských otázkách. Meditaci nebo power jógu potřebujete silně.

Dnešní vztah ryb ke znamení


Beran:

Vaše dobré rozpoložení přitahuje hodně cizích osob.

Býk:

Můžete se věnovat různým milostným zážitkům.

Blíženci:

Máte spoustu dobré nálady a váš partner ani nestačí zírat.

Rak:

Partnerský život se jakoby utápí v mlze, tak ho tam nechejte.

Lev:

Dnes dokážete svého partnera udolat svým charizmatem,

Panna:

Chápete, že láska musí občas trápit, aby byla pravá.

Váhy:

Váš milostný a partnerský život nebude působit příznivě.

Štír:

S přítelem si opravdu hluboce rozumíte.

Střelec:

Zvláště v sexu si dokážete užívat opravdu naplno.

Kozoroh:

Přichází k vám skutečná láska.

Vodnář:

V partnerovi dokážete vyvolat pocity neskutečné blaženosti.

Ryby:

Vy i váš partner si umíte přinést vždy spoustu radostí.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Jako herec
2008 -The Graves
Jako skladatel
2006 -Guitar Hero II
2005 -Metal: A Headbanger's Journey