Červen 2012

Olivier de Funés

29. června 2012 v 9:37 | Michal Všechovský

Povolání: Herec, pilot
Věk: 62
Datum narození: 11. 08. 1949
Místo narození: Paříž, Francie
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 170 cm

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2012 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Lev

23.7. až 22.8.
lev

Horoskopy na pátek 29. 6. 2012

Nepříliš dobré postavení Luny a Saturnu naznačuje, abyste mysleli na dobré vztahy se svou nadřízenou. Vycházejte jí vstříc, především v ohledu ekonomických aktivit. Příliš se vám taky nedaří domluvit se s rodinnými příslušníky, co by měl každý z nich energicky dělat.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Panuje mezi vámi přátelská a vnímavá nálada.

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

Jste teď na své obvyklé úrovni vztahů.

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.
Oliver De Funés je synem slávneho herce Louise De Funése.
Olivier de Funès je francouzský herec a letec, syn známého komika Louise de Funèse a jeho druhé manželky Jeanne Augustinou Barthelémy de Maupassant - de Funès. Se svou manželkou Dominique má tři děti.

Jako herec se objevil pouze v šesti filmech, ve všech se svým otcem. Napsal také scénář k životopisnému dokumentu Louis de Funes. V současnosti pracuje jako dopravní letec u Air France.
Jako herec
1971 -Sur un arbre perché role: L'auto-stoppeur
1970 -Piti Piti Pa (Homme orchestre, L') role: Philippe Evans
1969 -Hibernatus role: Didier de Tartas
1967 -Senzační prázdniny (Grandes vacances, Les) role: Gérard Bosquier
1966 -Grand restaurant pana Septima (Grand restaurant, Le) role: Marmiton Louis
1965 -Fantomas se zlobí (Fantomas se dechaine) role: Michou
Jako scénárista
2003 -Louis De Funès, la comédie humaine
Jako skladatel
1971 -Un peu, beaucoup, passionnément...

Dusty Hill

27. června 2012 v 10:37 | Michal VšechovskýPovolání: Herec
Věk: 63
Datum narození: 19. 05. 1949
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Znamení: Býk aktuální horoskop »
Člen skupiny: ZZ Top

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Býk

21.4. až 21.5.
byk

Horoskopy na středu 27. 6. 2012

Díky postavení Merkuru a Slunce máte rychlejší a hlubší inteligenci, která vám umožňuje přizpůsobit se i v oblasti obchodu a finančního poradenství. Dokážete rozpoznat, co vaši klienti potřebují. Planeta Pluto pro vás začíná mít větší význam.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Dejte si pozor, aby se pro vás vztah nestal jenom zvykem.

Býk:

Raději se rozveselte někde daleko od partnera.

Blíženci:

Vaše drahá polovička dnes neočekává vůbec nic.

Rak:

Nebojte se vsadit si na své blízké.

Lev:

Vaše citové snahy naplňují váš partnerský vztah.

Panna:

Dnes přisel ten správný den, kdy si můžete s vaším partnerem leccos vyřešit.

Váhy:

Měli byste si ujasnit své priority a zapracovat na vašem vztahu.

Štír:

Zvažte všechna pro a proti.

Střelec:

Milostná katastrofa je doslova na spadnutí.

Kozoroh:

Nebojte se, váš milostný život nepotkala žádná krize.

Vodnář:

Neočekáváte nic méně, ale ani nic více, než v jiné dny.

Ryby:

Hledejte více emocionálních jistot, které vám ve vašem vztahu chybí.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Jako herec
2008 -ZZ Top: Live from Texas role: Artist
2004 -Deadwood role: Townsman
1990 -Návrat do budoucnosti III (Back to the Future Part III) role: Band member #3 at party
1990 -Mother Goose Rock 'n' Rhyme role: Three Men in a Tub
Jako skladatel
2007 -Než si pro nás příjde (Bucket List, The)
2007 -Božský Evan (Evan Almighty)
2007 -Ghost Rider
2007 -Guitar Hero III: Legends of Rock
2006 -Happy Feet
2005 -Mistři hazardu (Dukes of Hazzard, The)
2005 -Guitar Hero
2005 -The Wendell Baker Story
2004 -Nascar 3D (NASCAR 3D: The IMAX Experience)
2004 -Kráčející skála (Walking Tall)
2003 -Komici v montérkách na šňůře (Blue Collar Comedy Tour: The Movie)
2003 -Wonderland Masakr (Wonderland)
2001 -Dogtown and Z-Boys
2001 -Cesta ke spáse (Road to Redemption)
2001 -Scratch
2000 -Dokonalá bouře (Perfect Storm, The)
2000 -Tenkrát na východě (Shanghai Noon)
1997 -Tlusťoch z Beverly Hills (Beverly Hills Ninja)
1997 -Private Parts
1996 -Seržant Bilko (Sgt. Bilko)
1994 -The Santa Clause
1994 -The Stand
1994 -Total Balalaika Show
1993 -Omámení a zmatení (Dazed and Confused)
1989 -The Jeff Healey Band: See the Light - Live from London
1988 -Fresh Horses
1987 -Square Dance
1986 -Ztřeštěné léto (One Crazy Summer)
1986 -The Whoopee Boys
1985 -Vítězové (American Flyers)


Billy Gibbons

26. června 2012 v 8:21 | Michal Všechovský

Povolání: Kytarista, zpěvák, harmonikář
Věk: 62
Datum narození: 16. 12. 1949
Místo narození: Houston, Texas, USA
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Člen skupiny: ZZ Top

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Střelec

23.11. až 21.12
strelec

Horoskopy na úterý 26. 6. 2012

Vás dnes poměrně překvapuje, jak si klienti jsou značně nejistí a tak trochu ztrácejí ponětí o vlastních povinnostech. Nemějte jim to za zlé, spíš se jim snažte co nejlépe pomoci, budou vám vděční za každý sympatický úsměv. Mars a Saturn přejí těžkému průmyslu. Máte docela dobrou náladu, i když vás překvapuje chování partnera. Vy se dnes rády bavíte, asi si hodně zasportujete a taky se třeba někam vydáte rychlým automobilem nebo na motocyklu.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Jako herec
2009 -Pickin' & Grinnin' role: J.D.
2005 -Sběratelé kostí (TV seriál) (Bones) role: Angela's Dad
1990 -Návrat do budoucnosti III (Back to the Future Part III) role: Band member #2 at party

Céline Dion

25. června 2012 v 12:42 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvačka
Věk: 44
Datum narození: 30. 03. 1968
Místo narození: Charlemagne, Quebec, Kanada
Znamení: Beran aktuální horoskop »
Výška: 171 cm

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2012 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok byste měli najít hodně nových přátel. Vypadá to, že budete mít štěstí ve vztazích na dálku. Letos zažijete hodně potěšení. V březnu to vypadá na partnerské neshody, musíte slevit ve svých očekáváních na partnera. V červenci můžete všechny zanedbávat, proto se dočkáte opravdu zvláštních reakcí. Listopad a prosinec by ale měly být plné lásky, tolerance a návratů lidí, se kterými jste se rozešli.

Peníze:

Více peněz byste mohli získat především díky kreativitě a nápadům. Máte štěstí v podnikatelské oblasti, ale začnete vydělávat i jako manažeři a organizátoři. Nebojte se investovat, máte předpoklady, aby se vše dobře zformovalo. Moc ale nenakupujte v červenci a říjnu. Máte potřebu nějak odškodnit vašeho partnera, společná dovolená v srpnu se proto vyplatí.

Práce:

Zdá se, že se pro vás práce konečně stane víc týmovou. Vsaďte na své přátelské vazby a přející kamarády, o hodně si polepšíte. Pokud máte tvořivé zaměstnání, půjde vám práce jednoduše "od ruky". Jestli pracujete v restauraci nebo zábavním podniku, hodně vyděláte. Firmy a obchody zakládejte především v první půli srpna a na začátku prosince.

Zdraví:

Především leden bude dělat problém vašemu krevnímu tlaku, možná i srdci. Nebojte se cvičit. V dubnu se můžete vydat na dlouhé cesty. V říjnu pozor na zranění horní části těla, buďte opatrní při práci i při sportu. Celkově to ale vypadá, že se větším problémům tento rok dokážete vyhnout, máte více štěstí, než rozumu, jak se říká.

Beran

21.3. až 20.4.
beran

Horoskopy na pondělí 25. 6. 2012

Dnes si asi dáte zabrat, hlavně v citech k partnerovi. Situace má pro vás velmi nejasné kontury a vadí vám, že se musíte poněkud omezovat a bránit si své potřeby, třeba jít s přáteli na fotbal. Jde o to, jestli to není jen projev vašeho sobectví a ne podnikavosti. Nenechte se tolik ovládat jinými, i když neumíte aktivity příliš dobře ukotvit. Luna vám ale radí chvíli si počkat na lepší atmosféru.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Poslouchejte více své srdce.

Býk:

Ačkoli byste velmi rádi, dnes nedokážete svému partnerovi udělat radost.

Blíženci:

Dnes se snad ani nesnažte přemlouvat svého partnera k nějaké činnosti.

Rak:

Mohli byste se rozloučit s mnohým, peněz nevyjímaje.

Lev:

Vy I váš partner jste dnes naladěni na stejnou notu.

Panna:

Vyrazte spolu na bujarý večírek.

Váhy:

Příliš na vašeho partnera nespěchejte.

Štír:

Partnerovi se spousta věcí nezamlouvá.

Střelec:

Dnes vás čeká opravdu báječný den.

Kozoroh:

Dopřejte si výlet nebo zejděte do společnosti.

Vodnář:

Mohli byste si vzájemně ublížit.

Ryby:

Váš partner dnes nemá žádnou náladu.
Céline Dion se narodila v Charlemagne, malém městečku, které je vzdálené asi 30 mil východně od Montrealu v Kanadě. Je nejmladší ze 14 dětí z velmi hudebně nadané rodiny. Vyrůstala neustále obklopená hudbou. Její matka hrála na housle a její otec na harmoniku. Oba její rodiče vlastnili ve městě bar a restauraci, kde o víkendech část rodiny vystupovala a bavila tak místní obyvatelstvo.

Již od pěti let Celine zpívala dohromady se svými bratry a tak rychle a celkem brzo získala schopnost ukázat, co skrývá její talent. Ve dvanácti letech dohromady s její matkou složila francouzskou píseň,Ce N'etait Qu'un Reve, která navždy změnila běh jejího života. Demonahrávka putovala do rukou budoucího manžela Reného Angelila. V lednu roku 1981 byl René tak zaujat hlasem mladičké Celine, že on se stal tím, kdo přebral veškerou kontrolu nad její kariérou a zajišťováním prostředků pro její první francouzsky zpívané album " Incognito ". Dokonce nechal hypotékou zastavit svůj dům, aby mohl podpořit nahrávku tohoto alba.

V roce 1988 René zařídil aby se Céline dostala do Eurovize v Dublinu.

Céline s písničkou Ne Partez Pas Sans Moi vyhrála Eurovizi a tím se jí otevřely nové možnosti.David Foster se jí konečně ozval a začal ji produkovat album.

V roce 1997 se po několika letech skrývaného vztahu k Céline René rozhodne že se se Céline vezmou a to v Las Vegas.Céline v tu dobu dostává nabídku od Jamese Hornera aby nazpívala titulní píseň k novému filmu Jamese Camerona TITANIC My Heart Will Go On.

Držitelka Diamon Award, Celine Dion vydala v roce 2004 album Miracle, na kterém se podílela i fotografka Anne Geddes, známá po celém světě díky fotografiím malých dětí, fotila také syna Celine Dion Rene Charlese. Album je doplněno překrásným bookletem plným fotografií z dílny Anne Geddes.
V roce 2007 ukončila šňuru koncertů v Las Vegas pod Názvem A New Day.Vydala nové album TAKING CHANCES.Rok na to začala Celosvětové Turné TAKING CHANCES WORLD TOUR Procestovala celý svět Turné pokračuje i v roce 2002 a při té příležitosti Céline vystoupila 26.6 08 v Praze v O2 Aréně.

V roce 2010 se účastnila akce Hope For Haiti, která byla pořádána za účelem pomoct ostrovu Haiti, který byl ve velké nouzi. K této pohromě celebrity, včetně Celine nahrály písně: We Are The World a Everybody Hurts.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Jako herečka
2003 -Weird Al Presents Al-TV role: Interviewee
1998 -Kouzelný meč - Cesta na Camelot (Quest for Camelot) role: Lady Juliana
1991 -Des fleurs sur la neige role: Elisa
Jako skladatelka
2010 -No me la puc treure del cap
2010 -Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
2009 -"Live from Studio Five"
2008 -"X Factor"
2008 -Učitel lásky (Love Guru, The)
2008 -Maboroshi no yamataikoku
2008 -So You Think You Can Dance Canada
2007 -Elvis: Viva Las Vegas
2007 -Episode dated 17 November 2007
2007 -Episode dated 26 September 2007
2007 -Música des del cor
2006 -Torvill & Dean's Dancing on Ice
2004 -Nová Francie (Nouvelle-France)
2003 -Úsměv Mony Lisy (Mona Lisa Smile)
2002 -Children on Their Birthdays
2002 -Myšák Stuart Little 2 (Stuart Little 2)
1999 -Andrew - člen naší rodiny (Bicentennial Man)
1999 -Bli Le'arev Horim
1999 -The 71st Annual Academy Awards
1998 -Divas Live: An Honors Concert for VH1 Save the Music
1998 -Kouzelný meč - Cesta na Camelot (Quest for Camelot)
1998 -The 70th Annual Academy Awards
1998 -Torre de Babel
1997 -Hinter Gittern - Der Frauenknast
1997 -The 69th Annual Academy Awards
1997 -Titanic
1996 -Brit Awards 1996
1996 -Intimní detaily (Up Close & Personal)
1995 -42º edición de los premios Ondas
1993 -Samotář v Seattlu (Sleeplees in Seattle)
1992 -Aladdin
1992 -The 64th Annual Academy Awards
1991 -At Play in the Fields of the Lord
1991 -Kráska a zvíře (Beauty and the Beast)
1989 -Listen to Me
1988 -The Eurovision Song Contest
1987 -Les beaux dimanches spécial incognito
1985 -Peanut Butter Solution, The
1975 -"Saturday Night Live"Paul McCartney

18. června 2012 v 11:46 | Michal Všechovský


Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2012 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Budete mít tento rok štěstí. Můžete potkávat zajímavé osoby s dobrým postavením, tento rok přeje seznamování. Únor by mohl být plný sexu a radovánek. Díky výmluvnosti získáte hodně zajímavé partnery, možná i z okolí vašich přátel. V říjnu budete pro partnera hodně důležití, užijete si jeho nekončícího zájmu. Tento rok využijte pro zábavu, bavte se.

Peníze:

Patříte sice ke skromným lidem, ale potřebujete větší odměnu. Snažte se všechno zdůraznit a domluvit si lepší podmínky. Vaše schopnost získávat z obchodu a reklamy se zvětší. Nebojte se vydělávat, protože nemálo získáte. V říjnu si už můžete koupit luxusní zboží.

Práce:

Budete se snažit o povolání jako recepční, v telekomunikacích nebo P. R. agenturách, kde se můžete uplanit velice aktivně. Výuka jazyků může mít rychlý spád a vy pochopíte, že vám chyběla hlavně konverzace. Zaměstnání spojené se psaním vám přinese hodně nových zážitků. Nepracujte ale tam, kde vám nevěří a podvádí vás.

Zdraví:

Jste nervóznější, odráží se to na vašem dýchání. Naučte se vyhýbat stresům tak, že se uvolníte hlubokým dechem, zkuste to například vždy před spaním. Nebojte se víc plavat a chodit na masáže. Především svaly na krku a kolem beder musí být lépe uvolněné. V září si dejte pozor na zuby, stejně tak i na stav svých nohou. Běh a jízda na kole vás začne bavit, což je dobře.

Blíženci

22.5. až 21.6.
blizenci

Horoskopy na pondělí 18. 6. 2012

Musíte se svěřovat partnerům v podnikání nebo v kanceláři se svými akčními nápady, protože s jeho připomínkami výsledek bude ještě lepší. Týká se to burzy stejně tak jako získávání oficiálních grantů od státních úřadů. Dobře vám to myslí a jedná, dobře můžete diskutovat s úřednicemi stejně jako v bance, všude si váží vaší přesnosti. Investice do nových počítačů i jiné techniky je však marná, dobře to promyslete, Uran vám nepřeje.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Nechejte si vše raději pro sebe a věnujte se partnerskému životu.

Býk:

Zaměřujte se spíš na večer, kdy se budete cítít duševně líp. Můžete s partnerem rozehrát zajímavou erotickou hru.

Blíženci:

Věnujte se poctivě práci a večer zase svému milostnému životu. Nebuďte jen pasivními milenci.

Rak:

Cítíte otevření lásce a není úplně jasné, koho to potrefí.

Lev:

Rozvíjejte příjemné vztahy.

Panna:

Spíš se snažte setkat se svými kamarády, které už jste dlouho neviděli.

Váhy:

S partnerem se snažte být co nejdéle, abyste ho potěšili.

Štír:

Dnes musíte být opatrní a zároveň důvěřiví vůči blízkým.

Střelec:

Mějte na paměti, že váš druh naivity není pro ostatní vždycky pochopitelný.

Kozoroh:

Dejte si pozor na přílišnou přátelskost vůči druhým lidem.

Vodnář:

Někdo by mohl využít vašich slabostí pro vlastní výhody.

Ryby:

Dobře si rozmyslete, čeho vlastně chcete dosáhnout.

Paul McCartney se narodil 18. června 1942 v Liverpoolu, ve Waltonské nemocnici. Jeho otec James McCartney pocházel z Irska a byl katolík. Za svůj život vystřídal hodně prací, ale nejznámější je jako jazzový hudebník. James měl svůj vlastní jazzband a hrál na klavír, trubku, klarinet a další dechové nástroje.

Paulova drahá maminka Mary pocházela také z Irska a byla katolička. Její životní práce byla zdravotní sestra ve Waltonské nemocnici. James a Mary se vzali v roce 1940.

Paul se jim narodil o dva roky později a o další dva roky později se jim narodil syn Mike. Mike je tedy Paulův o dva roky mladší bratr a živí se jako fotograf a bubeník.

Paul se věnuje hudbě už od 4 let. Jeho tatínek si vždy posadil na klýn a učil ho hrát na klavír.
V 5ti letech začal Paul chodit do školy na Liverpool Institute, do tzv. nulté třídy pro velmi chytré děti. Od 6ti let začal pravidelnou povinnou školní docházku.

Rok před tím, než dodělal školu mu bohužel zemřela jeho milovaná maminka Mary na rakovinu prsou (+9.6.1956). Paul pro ni hned složil písničku na svojí novou kytaru. Písnička se jmenuje I Lost My Little Girl.

O rok později (6.6.1957) se seznámil s šestnáctiletým Johnem Lennonem. Hned se z nich stali nejlepší kamarádi. Scházeli se každý den. Poté co Johnovi zemřela matka, nechával ho Paul spát u sebe vždy, kdy John chtěl. Paul se tedy po týdnu seznámení stal členem mladičké kapely The Quarrymen. Poté hrál jen s Johnem jako The Nerk Twins.

V březnu 1958 se k nim přidal George Harrison. Přejmenovali se tedy na Johnny & The Moondogs. Poté co vzali do skupiny Stuarta a Petea, se přejmenovali na The Silver Beatles.

Když 10. dubna 1962 Stuart zemřel a skupina se přejmenovala na dnes známí Beatles.
Poté ještě vyměnili bubeníka Petera Besta za Ringo Starra.

Paul je jinak velmi milý, hodný, starostlivý, talentovaný a romantický muž. Jeho nejlepším kamarádem vždy bude John Lennon, nejoblíbenější barva je modrá a černá, nejoblíbenější jeho pití je irská whiskey.
Má tři fenky (Martha - Bobtail, Bessie - Německý ovčák a Jet - Dalmatin). Na svém statku má také hodně ovcí a chová tři koně (Farry-kluk, Cherry-holka a jejich hříbě Millie-holka).
Jeho nejstarší dcerou je Mary McCartney. Mezi jeho synovce patří i Julian Lennon, Johnův syn.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Ostatni
Album
2007
1971
- Ram
1970
Singl
Live

Sir Tom Jones - Thomas Jones Woodward

7. června 2012 v 12:15 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvák
Věk: 71
Datum narození: 7. 06. 1940
Místo narození: Pontypridd, Wales
Znamení: Blíženci aktuální horoskop »
Výška: 178 cm

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2012 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Budete mít tento rok štěstí. Můžete potkávat zajímavé osoby s dobrým postavením, tento rok přeje seznamování. Únor by mohl být plný sexu a radovánek. Díky výmluvnosti získáte hodně zajímavé partnery, možná i z okolí vašich přátel. V říjnu budete pro partnera hodně důležití, užijete si jeho nekončícího zájmu. Tento rok využijte pro zábavu, bavte se.

Peníze:

Patříte sice ke skromným lidem, ale potřebujete větší odměnu. Snažte se všechno zdůraznit a domluvit si lepší podmínky. Vaše schopnost získávat z obchodu a reklamy se zvětší. Nebojte se vydělávat, protože nemálo získáte. V říjnu si už můžete koupit luxusní zboží.

Práce:

Budete se snažit o povolání jako recepční, v telekomunikacích nebo P. R. agenturách, kde se můžete uplanit velice aktivně. Výuka jazyků může mít rychlý spád a vy pochopíte, že vám chyběla hlavně konverzace. Zaměstnání spojené se psaním vám přinese hodně nových zážitků. Nepracujte ale tam, kde vám nevěří a podvádí vás.

Zdraví:

Jste nervóznější, odráží se to na vašem dýchání. Naučte se vyhýbat stresům tak, že se uvolníte hlubokým dechem, zkuste to například vždy před spaním. Nebojte se víc plavat a chodit na masáže. Především svaly na krku a kolem beder musí být lépe uvolněné. V září si dejte pozor na zuby, stejně tak i na stav svých nohou. Běh a jízda na kole vás začne bavit, což je dobře.

Blíženci

22.5. až 21.6.
blizenci

Horoskopy na čtvrtek 7. 6. 2012Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Hledejte si partnera podle svých vlastních nároků.

Býk:

Možná se váš partner konečně rozhoupe a přislíbí vám lásku na věčné časy.

Blíženci:

Jednejte s partnerem pomalu a rozumně.

Rak:

Měli byste se spolehnout na své stálé partnery.

Lev:

Vyčkejte času a dočkáte se lepších příležitostí.

Panna:

Nic není zadarmo, bude to chtít vyjít štěstí vstříc.

Váhy:

Se svým partnerem si dopřáváte dlouhých chvil silných emocí.

Štír:

Těšte se na večer plný vskutku uměleckých zážitků.

Střelec:

Své partnery dokážete inspirovat.

Kozoroh:

Měli byste se víc spoléhat na spolupráci se svými partnery.

Vodnář:

Jste na vrcholu blaha a tento pocit vám nikdo nemůže odepřít.

Ryby:

Ani dnes vás vaše drahá polovička nemůže ničím překvapit.
Tom Jones chce natočit duet se zpěvačkou Duffy, vítězkou loňské The Brit Awards.
Tom Jones bude koncertovat v Praze! 10. listopadu 2009 v 02 Areně.
Zpěvák, narozený v r. 1940 ve Walesu, vl. jm. Thomas Jones Woodward. Majitel drsného barytonu, se širokým stylovým záběrem (blues, balady, soul, country ...). Původně začínal s rock´n´rollem, dokonce i jako bubeník. V r. 1963 se objevuje ve sk. Tommy Scott & The Senators (1 singl). V r. 1964 přijímá umělecké jméno Tom Jones a natáčí 1. vlastní neúspěšný singl. Ale už druhý - It´s Not Unusual - se stává velikým hitem (1965, první místo v angl. hitp.). Za rok 1965 získal i cenu Grammy. Následuje řada úspěšných písní, m.j. What´s New Pussycat (1965, hitem i v USA), Green Green Grass Of Home (1966, 1. v Anglii), I´ll Never Fall In Love Again (1967), Delilah (1968).

V roce 1969 začíná uvádět vlastní televizní show (po 2 roky) a to se stane dobrou zkušeností pro jeho vystupování v Las Vegas v 70. a 80. letech. Až do r. 1971 sklízí další úspěchy (m.j. hit She´s A Lady), ale poté popularita klesá. Přesto se album 20 Greatest Hits (1975) vyšplhá na 1. místo angl. hitparády.

V první pol. 80. let se začíná stále více věnovat country. V roce 1987 se vrací do Anglie v souvislosti s uvedením muzikálu Matador. Z něho pochází i comebackový hit A Boy From Nowhere. V r. 1988 zpívá ve skladbě Kiss skupiny Art Of Noise (autorem je Prince). Kolem r. 1990 se projevuje nový zájem o T. Jonese. Na albu At This Moment spolupracoval s Vanem Morrisonem.

V roce 1999 se Tom Jones vrací navrchol s albem Reload, odkud pochází velký hit Sex Bomb (mnohými obdivován a jinými zatracován). V roce 2002 natáčí album Mr.Jones, kde zkouší experimentovat mezi hip-hopem, R\'n\'B, popem a rockem.

V roce 2001 (20. září) poprvé koncertoval v České republice, kde představil své úspěšné album Reload, odkud pochází dnes již legendární píseň Sex Bomb. 10. listopadu 2009 se do Česka vrací podruhé a představuje zde kritikou dobře přijaté album 24 hours.

V roce 2006 byl Tom Jones povýšen britskou královnou do rytířského stavu a získal tak titul Sir.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklipMichelle Rodriguez

5. června 2012 v 17:29 | Michal Všechovský

Povolání: Herečka
Věk: 33
Datum narození: 12. 07. 1978
Místo narození: Bexar County, Texas, USA
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 165 cm

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2012 - Rak

rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Rak

22.6. až 22.7.
rak

Horoskopy na úterý 5. 6. 2012Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Dnešek připomíná normální partnerské dny, kdy se nic zvláštního nestane.

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

Dnes čekáte od vašeho partnera více, než je vhodné.

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

Neměli byste zapomínat na svou drahou polovičku.

Váhy:

Pokud chcete zničit svůj dosavadní milostný vztah, máte dnes šanci.

Štír:

Nebojte se vyzkoušet nové věci.

Střelec:

Partner je s vámi velice spokojen.

Kozoroh:

Dnes je skvělý den pro vaše vztahy.

Vodnář:

Potřebujete druhé milovat a dáváte jim to najevo.

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.
Představitelka málomluvných drsňaček Michelle Rodriguez vypadá, jako by právě přicestovala z Mexika, ale narodila se v americkém Texasu. Jižní temperament v ní koluje od doby, kdy se spolu s rodiči přestěhovala nejdříve do Dominikánské republiky a poté do Portorika, aby se za za čas opět vrátila do USA, tentokrát do Jersey.

Filmová kariéra pro ni začala v roce 2000, kdy se jí podařilo porazit dalších 350 uchazeček v konkurzu na roli do filmu ""Boxerka"", přestože sama žádné zkušenosti s tímto sportem neměla. Několikaměsíční trénink ji sice stál mnoho sil, odměnou jí však může být nejen několik cen, ale i lavina nabídek na další filmy, v nichž mohla opět uplatnit své drsné akční chování. Co rok, to jedna zajímavá příležitost, od partnerky Vina Diesela v "Rychle a zběsile" se postupně vypracovala až do jedné z hlavních rolí v seriálu "Lost" ("Ztraceni").
Jako herečka
2012 -The Jesuit
2011 -Blacktino role: Charlotte Foster Jane
2011 -Sorority Pillow Fight (with Michelle Rodriguez) role: Jessica
2011 -The Home
2010 -Světová invaze (Battle Los Angeles) role: TSgt. Elena Santos
2010 -Machete role: Luz
2010 -Tropico de Sangre role: Minerva Mirabal
2010 -Underground Comedy 2010 role: Harriet
2009 -Avatar role: Trudy Chacon
2009 -Avatar: The Game role: Trudy Chacon
2009 -Rychlí a zběsilí (Fast and furious) role: Letty Marciano
2009 -Los Bandoleros role: Letty Ortiz
2007 -Vzpoura v Seattlu (Battle in Seattle) role: Lou
2007 -Gardens of the Night role: Lucy
2006 -A Cat's Tale role: Jujube(voice)
2006 -The Breed (Krutá rasa) role: Nicki
2006 -Lost: A Tale of Survival role:
2006 -Lost: Reckoning role:
2006 -Lost: Revelation role:
2006 -The Lost Survival Guide role:
2005 -BloodRayne role: Katarin
2005 -Destination Lost role:
2005 -IGPX: Immortal Grand Prix role: Liz Ricarro
2004 -Driv3r role: Calita(voice)
2004 -Halo 2 role: Marine
2004 -Pod kontrolou (Kontroll) role: Teresa
2004 -Ztraceni (TV) (Lost) role: Ana Lucia Cortez
2003 -S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (S.W.A.T.) role: Chris Sanchez
2003 -True Crime: Streets of LA role: Rosie Velasco
2002 -Osudové léto (Blue Crush) role: Eden
2002 -Resident Evil role: Rain Ocampo
2001 -Ve tři ráno (3 A.M.) role: Salgado
2001 -Rychle a zběsile (Fast and the Furious, The) role: Letty
2000 -Girlfight role: Diana Guzman

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip


Dara Rolins

3. června 2012 v 15:27 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvačka
Věk: 39
Datum narození: 7. 12. 1972
Místo narození: Bratislava, Československo
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Výška: 165 cm
Členka skupiny: Sexy Dancers

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Střelec

23.11. až 21.12
strelec

Horoskopy na neděli 3. 6. 2012Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
• 7.12. 1972 přichází v Bratislavě na svět jako druhá dcera Zlatky a Dušana Rolincových. Odmalička zpívá, chová se jako kluk a starší setra Jana je jejím strážným andělem. Táta jí přezdívá kocúrik...
• 14.10.1980 vyhazují Daru ze sboru - prý není týmovým hráčem. Verdikt nese těžce. Sestra Jana ji tentýž rok dovede k učiteli zpěvu Františkovi Tugendliebovi. Tenkrát k němu chodí všechny hvězdy a on ji přijímá mezi ně.
• 12.7.1981 začíná s řeckým režisérem natáčet svůj první hudební film Zázračný autobus.
• 2.12.1982 se poprvé umístí v anketě Zlatý slavík. V devíti letech obsadí třicátou prvou příčku této soutěže.
• 8.7.1983 začíná natáčet svou LP desku Keby som bola princezna Arabela. Také dokončí třetí film, a se skupinou YPS absolvuje letní koncertní turné. Ve Zlatém slavíku postoupí o sedmnáct míst výš - je čtrnáctá.
• 6.12.1984 vystupuje s Karlem Gottem v pražské Lucerně, kde má premiéru osudový duet Zvonky štěstí. Ve Zlatém slavíku, jediné prestižní soutěži toho druhu u nás, je osmá.
• 21.11.1985 nahrává německou verzi zmíněného hitu o zvoncích štěstí: Fang das Licht. Sukces se opakuje, s Karlem dobývá hitparády v německy mluvících zemích, kde se této písně v rekordním čase prodá půl milionu nosičů.
• 6.9.1986 vychází druhá, československy zpívaná LP deska Darinka. Producentem je Láďa Štaidl a její interpretka si zahrává s myšlenkou odejít do Prahy...
• 1.9.1987 začíná studovat hudebně-dramatický obor na bratislavské konzervatoři. Je jí patnáct a ve Zlatém slavíku se ocitá na pátém místě.
• 30.1.1988 se spolu se sestrou stěhuje do Prahy a ve studiu pokračuje na zdejší Státní konzervatoři.
• 10.5.1988 nahrává třetí LP desku Čo o mně vieš.
• 22.5.1989 začíná s Jurajem Jakubiskem natáčet koprodukční muzikál Téměř růžový příběh.
• 7.4.1990 vydává Supraphon její další LP desku. Má totožný název jako Jakubiskův film a stejně se jmenuje i turné, jež záhy následuje.
• 9.11.1992 se společně s Danem Hádlem autorsky podílí na desce nejslavnější černošské skupiny Kool and the Gang, albu Unite, písni Better late than never.
• 1.1.1993 se rozhodne opustit stáj Ládi Štaidla. Chce vybřednout ze stereotypu, cestovat, leccos si ujasnit. Odlétá do USA.
26.4.1995 přeruší americký pobyt, podepisuje kontrakt s německým BMG, v Londýně a ve Frankfurtu nahrává pátou desku.
• 6.3.1996 vychází What you see is what you get. Celé CD je v angličtině a ona ho považuje za start nové kariéry.
• 5.12.1997 vychází šestá deska Sen lásky inspirovaná slavnými operními áriemi.
• 16.12.1998 koncertuje ve vyprodané Lucerně se skupinou Sexy Dancers poté, co získali dvě Grammy, uznání posluchačů i kritiků.
• 20.12.1998 vychází sedmá deska. Jedná se o výběr hitů s názvem Darina Rolincová 1983-1998.
• 1.1.1999 pokračuje v přípravě na dalším CD. Nikam nespěchá, na desce pracuje v USA a jak říká, je obklopená zajímavými muzikanty, producenty a poprvé má možnost se pohybovat v opravdovém světě amerického šoubyznysu.
• 18.3.2000 proběhne v pražském klubu Karlovy Lázně premiéra vystoupení Dara Rolins / DJ Tvyks.
• 19.8.2000 startuje s DJ Tvyksem projekt SUIIT, začíná se etablovat na klubové scéně, žít jejím životem...
• 17.3.2001 se SUIIT představí i na České Grammy 2000, začíná příprava desky pro Sony Music Bonton v produkci Honzy Kleníka ze skupiny Ohm Square.
• 30.5.2001 spojuje své jméno s restaurací a klubem Duplex, který na Václavském náměstí v Praze jako spolumajitelka otvírá. Duplex se brzy stává populárním místem společenského dění. A ona se v souvislosti s ním podílí na vydání své afrodisiakální kuchařky.•

9 otázek pro Daru Rolins

Proč vzniklo CD WHAT´S MY NAME?

Popudem rozhodně nebylo pravidlo vydat za rok, dva desku, aby se na interpreta či kapelu nezapomnělo. CD se má dělat jen tehdy, když máš co sdělit. A já ten pocit měla. Zkrátka nazrál čas sobě i posluchačům objasnit, kdo vlastně jsem. Darinka Rolincová s pomyslnou koulí Zvonků štěstí nebo Dara Rolins, která si od jedenadvaceti buduje svou tvář, jde vlastní cestou? Řada lidí neví jak se Dara Rolins píše a často tápe, kam se ubírá. What´s My Name je odpovědí. Naprosto odpovídá mému vkusu, současnému hudebnímu názoru.

O jaký žánr tedy jde?

Poslední dva roky mě hodně ovlivnila klubová scéna, projekt SUIIT, kterým jsem se na ní s DJ Tvyksem představila. Ten byl také impulsem k natočení CD. Původní nápad se ale díky dalším lidem rozrůstal. Ráda experimentuju, proto jsem se jejich nápadům nebránila. Vydavatelství mi nechalo volné ruce, což bylo podstatné. Až do momentu natáčení nikdo přesně nevěděl, kam se bude deska ubírat. Jedna věc ale byla všem jasná - spojit zdánlivě nepropojitelné proudy. Byl tu element klubového světa DJ Tvykse, byl tu výrazný producent, undergroundový Honza Kleník z uznávané formace Ohm Sguare. A také já, která tíhne k soulu, hip-hopu, funky muzice... Teritoriu, jež staví na melodii, harmonii, písničce jako takové. Výsledkem je CD, které je záležitostí vychytaných zvuků, stejně jako živé hudby - kytary, baskytary, bubnů. Téměř ve všech skladbách zazní smyčcové kvarteto. Troufám si tvrdit, že se záměr podařil. Samozřejmě zásluhou řady českých muzikantských osobností, které jsem naštěstí bez dlouhého vysvětlování a přemlouvání ke spolupráci vyzvala. Myslím, že toto neobvyklé spojení kdekoho bavilo.

O jaké osobnosti se konkrétně jedná?

O DJ Tvyksovi a Honzovi Kleníkovi, který CD producentsky zastřešil, jsem se už zmínila. S deskou je spojený i Dan Bárta, dále Roman Holý coby producent a autor duetu, který zpívám z Matějem Rupertem z Mokey Bussines. Ze stejné skupiny je i zpěvačka Tonya, mezi přizvanými hosty figuruje i Charlie One a řada zajímavých muzikantů. Těžko všechny jmenovat.

Kdo z autorů se na desce podílel?

Slovenské texty jsem napsala sama, ostatní pochází z dílny dvou anglických autorů. Výjimkou je písnička s Danem Bártou a Charlie One - každý z nás si k ní složil vlastní text, jenž zpívá v rodném jazyce. U všech skladeb jsem spoluautorem hudby, většinou s Honzou Kleníkem. Je tu i věc od Tvykse a Romana Holého.

A kdo stojí za obalem CD?

S důvěrou jsem vsadila na grafické studio Stereo Comunication, které umí komunikovat s mladými lidmi. Dělá řadu billboardů, plakátů a upoutávek na hudební party, akce pro mladé. Jeho billboardy proti rasismu mě zaujaly. Jedná se grafiku, která se nepodbízí, je elegantní, vkusná. Konvenuje přísnému a náročnému publiku, které laciné efekty odmítá. Studiu jsem svěřila návrh, celkovou koncepci. A spolu s ním oslovila Fotografa Onřeje Pýchu, který nezklamal.

Je tu i klip...

Týká se titulní písně desky, singlu Na těba sa dívám. Jistým divákům bude povědomý - část z něj se použila na reklamní spot k parfému Exclamation, kterého jsem tváří. Do klipu mě oblékla návrhářka Alice Abraham. Točili jsme v ulicích Prahy, v Duplexu, interiéru Café-café, kde proběhne i křest desky. Kompakt se nebude polévat šampaňským, ale vonět Exclamationem.

Bude turné?

Začne záhy po křtu a proběhne v klubech v Čechách a na Slovensku. Na jevišti budu já, tanečníci a živá kapela FBI. Element klubu je pro mě důležitý, před námi i po nás hraje DJ, vystoupení je součástí party, nikoli vyčleněným koncertem.

Jaké pocity máš po natočení What´s My Name?

Desku budu umět zhodnotit až s odstupem času. Každý ze zúčastněných lidí na ní zanechal stopu, spolupráce s nimi byla jedna z nejzajímavějších v mém životě. U tohoto CD jsem byla od začátku až do konce u všeho. U každé noty, která vznikala. Nefigurovala jsem pouze jako interpret, ale také jako autor a svým způsobem i koproducent.

Ke kterým posluchačům míříš?

Především k mladým lidem, ti mě už více registrují jako Daru Rolins. Pokud zaujmu i starší publikum, které tíhne k Darince či Darině Rolincové, budu jen ráda.

Životním partnerem Dary Rolins je Matěj Homola (skupina Wohnout - zpěv, kytara), se kterým má dceru Lauru Homolovou (nar. 25. března 2008).
Jako herečka
2012 -Hlas ČeskoSlovenska role: sama sebe
2011 -V peřině role: Ucitelka
1990 -Takmer ruzovy príbeh
1984 -Falešný princ (Falošný princ) role: Needle
1981 -Zázracny autobus
Jako skladatelka


Zita Kabátová

1. června 2012 v 11:09 | Michal Všechovský

Povolání: Herečka
Datum narození: 27. 04. 1913
Datum úmrtí: 27.5.2012
Místo narození: Praha, Malá Strana, Rakousko-Uhersko
Místo úmrtí: Praha, Česká republika
Znamení: Býk aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Býk

21.4. až 21.5.
byk

Horoskopy na pátek 1. 6. 2012Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Dejte si pozor, aby se pro vás vztah nestal jenom zvykem.

Býk:

Raději se rozveselte někde daleko od partnera.

Blíženci:

Vaše drahá polovička dnes neočekává vůbec nic.

Rak:

Nebojte se vsadit si na své blízké.

Lev:

Vaše citové snahy naplňují váš partnerský vztah.

Panna:

Dnes přisel ten správný den, kdy si můžete s vaším partnerem leccos vyřešit.

Váhy:

Měli byste si ujasnit své priority a zapracovat na vašem vztahu.

Štír:

Zvažte všechna pro a proti.

Střelec:

Milostná katastrofa je doslova na spadnutí.

Kozoroh:

Nebojte se, váš milostný život nepotkala žádná krize.

Vodnář:

Neočekáváte nic méně, ale ani nic více, než v jiné dny.

Ryby:

Hledejte více emocionálních jistot, které vám ve vašem vztahu chybí.
Zita Kabátová, vlastním jménem Zita Zavřelová se narodila 27.4. 1913 na Malé Straně, kde prožila mládí. Hrála ve více než 50 filmech, poprvé v roce 1936 ve filmu Světlo jeho očí, k nejznámějším patří Slavínského film Muži nestárnou nebo nezapomenutelný Přednosta stanice. V posledních letech hrála např. ve filmech Želary, Zapomenuté světlo nebo Babí léto. Je stále velmi činorodá, optimistická a ráda vzpomíná na svoji práci.

Vždycky jsem se někam doškrábala, a když už jsem byla nahoře, dostala jsem po hlavě a mohla začít zase od začátku, říká prvorepubliková hvězda Zita Kabátová

Slavná diva měla oproti jiným herečkám jednu zvláštnost. Zásadně filmovala ve vlastních šatech. Chtěla jsem se vdávat a dostala jsem od rodičů pět tisíc korun na americkou kredenc. Ale místo kredence jsem si koupila šaty. Stejně z té svatby sešlo vzpomíná Zita, která ve své největší slávě patřila mezi nejkrásnější herečky u nás. K nohám jí padaly desítky mužů a zažila filmová objetí mnoha přitažlivých mužů. Mezi její velké obdivovatele patřil herec Oldřich Nový nebo komik Vlasta Burian. Ten o ní kdysi prohlásil:Za hřích by ale stála! Ale Kabátová toužila po opravdové lásce, kterou bohužel nikdy doopravdy nepřišla.

Manželé
Nějaký čas žila s operetním zpěvákem Járou Pospíšilem, ale ten ji opustil kvůli jiné herečce. Pak se vdala (1946), ale manželství trvalo jen 41 dnů. Jejího muže, optika a zástupce filmy Zeiss Ikon, poslali pracovně do Bombaje a Zitu za ním nepustili. I rozvést se musela na dálku. Později (1956) si vzala výtvarníka a veslaře Jiřího Zavřela a narodil se jí syn Jiří (1957). Po dvanácti letech manžel emigroval do USA. Mohla odejít za ním, ale nechtěla.Sešli jsme se ve Francii a já už bych se snad byla nechala přemluvit, ale rozhodl to syn Jiřík. Nechtěl jít jinam. A já, když jsem si uvědomila, že bych musela začínat znovu od lžičky, rozhodla jsem se zůstat. Dnes má čtyři vnoučata. Syn, odborník na filmové efekty, je podruhé ženatý a žije v USA.

Sny
Herečka byla ještě donedávna velmi vitální a dokonce měla spoustu plánů.
"Nejradši bych jela až do Japonska! Mám ráda velké výlety lodí. Nasednete dole u Středozemního moře, dáte si do kajuty kartáček na zuby a tři neděle se každý den probouzíte někde jinde," spřádala před rokem plány Zita. Vždycky si prý toužila zahrát i Magdalenu Dobromilu Rettigovou. To byl můj velký sen. Ale myslím, že se ani nedožila tolika let, co já.

V roce 2003 paní Zita natočila film Želary, kde si zahrála manželku svého letitého kamaráda Svatopluka Beneše. Myslím, že to byla moje poslední filmová role,prozradila krátce po premiéře filmu. A jako by něco tušila, protože od té doby se jí začal zhoršovat zdravotní stav a momentálně je herečka už necelý rok v nemocnici v Motole.

I když byla na spadnutí první světová válka, svět sám o sobě byl úžasný, plný objevů, nadějí a plánů. Narodila sem se 24.dubna 1913 v Praze na Malé Straně dvěma báječným lidem, a to bylo velké štěstí samo o sobě. Malá Strana má zvláštní kouzlo a já ji v sobě nosím celý život.

Rodina a mládí
Na svět sem přišla v rodině malostranského stavitele Benna Kabáta na Úvoze.

Tatíčkovo řemeslo mě odjakživa okouzlovalo, dnes si dokonce říkám, jestli jsem se neměla vydat v jeho stopách, protože mi to dokonce šlo, ale co to bylo platné, když divadlo mělo silnější magnet. Lásku k Thálii jsem zdědila po rodičích, hlavně po mamince, která byla sestřenicí herce Josefa Švába Malostranského. Sice ne úplně přímá sestřenice, ale rodina jsme byli.

Dětství sem prožila v domě U koule, dneska se tam říká U bílé koule. Ve stejném domě bydlel kdysi i Luděk Marod, malíř a autor panoramatické Bitvy u Lipan.

Dům v Nerudově ulici, který má ve znaku sv. Václava a podkovu, také patří do mého dětství. Kolem něho totiž vedou schody do Jánského vršku, na kterých sem se učila německá slovíčka.

Mamičce bylo dvacet, když jsem přišla na svět, ale bohužel trpěla Addisonovou nemocí. Dneska už by to nebyl žádný problém, jenomže tehdy léky nebyly, a tak mamičku stála tahle nemoc život. Já si ji v posledních letech moc neužila, protože mě tatíček poslal do německého kláštera, abych se konečně pořádně naučila německy. Německy jsem se učila léta, nejdřív ve škole v Josefské ulici, kde jsem se učila celkem dobře, pak sem přešla do gymnázia, kde už to bylo poněkud horší. Jenomže když sem dostala na vysvědčení pětku z němčiny, z kvarty jsem jela do kláštera.

Dva roky klášterní školy postaví člověka do latě. Šla sem tam v šestnácti a mamička mi umřela v osmnácti. Takže sem složila univerzitní zkoušku a pak sem ze školy odešla, protože tatíček potřeboval, abych mu vedla domácnost. Nicméně na tyhle dva roky sem nikdy nezapomněla. Nejen proto, že jsem tam navázala přátelství na celý život, ale také jsem se tam naučila spoustu užitečných věcí-šít nebo poznávat přírodu, malovat na porcelán a hlavně míchat barvy.

V rámci Pragfilmu jsem pak za okupace musela točit v německých filmech, protože s univerzitní zkouškou z němčiny jsem nemohla tvrdit, že tento jazyk neovládám. Ty filmy byly sice jenom dva, přesto mi život pořádně a na léta zkomplikovaly.

Po smrti mamičky jsem se musela ujmout jejích rolí v domácnosti. Dlouho sem na to sama ale nebyla. Po dvou letech se tatíček znovu oženil s Jožkou Čepelovou, bývalou členkou Slovenského Národního divadla. Rozuměly jsme si spolu okamžitě, dalo nás dohromady divadlo, které jsem hrála v Malostranské besedě.

Měla sem několik památečních briliantů, které sem jednou dala známému zlatníkovi, který z nich vytvořil nádherný prsten. Na Malé Straně sem navštěvovala švadlenu, která jej nabídla herci Vlastimilu Brodskému, který ho koupil své tehdejší ženě Janě Brejchové. Dostala sem pět tisíc, to nebyly v tehdejší době špatné peníze a odložila je na horší časy. Za ně jsme za nějaký čas pořídili starý domek v Kouřimi, který jsme pak postupně zrekonstruovali.O domek se stará moje hospodyně, která ke mně dochází už léta. Kouřim považuji za svůj druhý domov a moc sem si vážila toho, když jsem se stala čestným občanem města.

Lásky mého života
Přiznám se bez mučení, pro sportovce jsem měla slabost. Miluji vodu a tím pádem jsem se často potkávala s lidmi, kteří měli s vodou taky něco společného. Jedním z nich byl Franta Vích, vynikající brankář v pólu. Ten měl spoluhráče Pepíka Tomáška, který se stal další mojí láskou. Měla sem slabost pro sportovce, jen Jára Pospíšil byl výjimka. Nemohu říct, že bych se zamilovávala do svých hereckých kolegů, ale Járu jsem milovala ta, že bych si ho i vzala. Byl o 8 let starší, pocházel z kultivované rodiny. Nazpíval lidové písně pro rozhlas i na gramofonové desky.

Sblížili jsme se po roce 1939, když jako žid musel opustit Velkou operetu a zapojit se do manuální práce, hlavně na Vysočině. Vídali jsme se poměrně často, protože jsme měla na Vysočině tetu, takže jsme za ní jezdila a vždycky jsem si dala s Járou schůzku. Na filmovém plátně jsme se setkali ve filmu Klatovští dragouni. Byla to vážná známost, chtěl se ženit a mít děti, jenomže já byla k takovým nabídkám zdrženlivá. Takže naše láska po dvou letech skončila. S Frantou Paulem sem se setkala v divadle Akropolis kde režíroval a také hrál. Byli jsme si velmi blízcí a chodili jsme spolu poté, když se rozvedl se svou první ženou a než poznal svou druhou ženu. Jen tatínek z něj neměl vůbec radost, protože byl o 15 let starší. Naše cesty se vzdálily, protože on šel do divadla v Olomouci a já zůstala v Praze. Dalším přítelem byl automobilový závodník Franta Juhan, se kterým jsme se znali od dětství. Měli jsme se opravdu rádi, kdyby nebylo roku 1948, asi bychom zůstali spolu, ale rozdělila nás doba. Byli jsme spolu dlouho, dokonce i tehdy, když jsem prožila své první fiktivní manželství, které mě mělo uchránit před postihem kvůli rolím ve dvou německých filmech. Odjel ale do Švýcarska a tím naše láska skončila.

Manželství
Kousek od naší vily v Dobříni u Roudnice teklo Labe, a já jako milovnice vody jsem u něj byla pořád. Tady také trénoval na skifu náš olympionik Jiří Zavřel. Občas si k nám přijel zahrát tenis ale nikdy jsme nepřekročili hranice slušnosti. Po čase jsme se potkali na nějaké kulturní akci a tam už to mezi námi zajiskřilo. Bylo to za protektorátu, kdy pracoval jako tajemník pro kulturu, za což pak tvrdě pykal po roce 1945. Byl odsouzen na 10 let a také si je v uranových dolech v Jáchymově odseděl a hlavně těžce odpracoval. Já sem se také dostala na černou listinu a až do roku 1950 jsem nesměla hrát. Že je zavřený sem se dozvěděla od jeho tehdejší ženy se kterou měl malou dcerku. Rodinu si pořídil v době, kdy působil jako sportovní zpravodaj v Londýně. O mé existenci věděla a rozhodla sem s dcerkou odjet do Ameriky. Svým způsobem mi ho odkázala. S jeho dcerou Grace jsem stále v kontaktu, ona mi říká maceško a pořád o sobě víme. Po jeho návratu z vězení jsme se v roce 1956 v chrámu sv.Víta na Pražském hradě vzali.

Ovšem nebylo to moje první manželství. Poprvé sem se vdala v roce 1945 za Jerryho Krále, zástupce firmy Zeiss Ikon v indické Kalkatě. Seznámil nás režisér Ladislav Brom aby mi pomohl z nelichotivé situace po dvou německých filmech. Jeho po svatbě přeložili do Londýna a podmínkou jeho působení bylo, že tam bude žít s rodinou. Jenomže naše úřady mě nepustili ani tam. Samozřejmě sem souhlasila, když mě požádal o rozvod. K rozvodu však nedošlo, protože Jerry předčasně zemřel. Ovšem jedno plus tahle anabáze měla, získala jsme příjmení Králová, v papírech sem se ztratila a mohla jezdit s vesnickým divadlem. Kabátové by to dovoleno nebylo.

Syn
Syn se mi narodil ve 44 letech v roce 1957, rok po naší svatbě. Byl plánovaný, když šlo pro všechny o velké překvapení. Manžel se vrátil po 10 letech z kriminálu a tvrdilo se, že po tak dlouhém pobytu v kriminále jsou muži neplodní. Ale on chtěl dítě za každou cenu a ono se nám to povedlo takřka okamžitě. Když bylo Jiříkovi dvanáct, tak jeho otec jel do Lipska a odtud emigroval do Ameriky. Možná by byl rád, kdybychom ho následovali, ale já odejít nemohla. Viděla sem ho po nějaké době v Německu, kde navrhoval pro jeden hotel jídelní lístky, ale moc těch setkání nebylo.

Nicméně moc mě mrzí, že jsem nikdy neletěla za svým synem do Ameriky. Lákal mě mnohokrát a já váhala. Nechtěla sem tam také proto, že mám velmi ráda jeho pražskou rodinu a byla jsem na svého syna trochu naježená, když se rozvedl a odešel. Dneska už to vidím jinak, syn se dál o své děti stará, všichni spolu vycházejí dobře. Jenomže na cestu do Ameriky si už netroufám.

Netušila sem, že je tam krásné být mámou, ale stejně sem dlouho bez divadla nevydržela.


Divadlo
Po nějaké době si na mě vzpomněl Oldřich Nový, který připravoval zájezdní představení Zvonkonosy. Ty měly být velkou podívanou a byla do nic angažována spousta lidí, jenomže nakonec z toho nebylo nic. Ale já už byla na divadlo tak natěšená, že jsem nakonec napsala sama divadelní hru pro dva herce a dvě herečky. Hra se jmenovala Já nejsem já a charakterizovala sem ji jako společenskou komedii. A málokdo věděl, že jsem autorkou, protože na plakátech jsem uvedla příjmení Králová a hrála jsem jako Kabátová.

Divadlo sem začala hrát jako dítě u ochotníků, profesionálně v Divadle Míly Melanové. V roce 1935 jsem byla angažována do divadla Akropolis, pak v Tyláčku. Spolupráce s Oldřichem Novým začala v roce 1939, kdy mě k sobě pozval, protože potřeboval náhradu za Trudu Grosslichtovou a Ljubu Hermanovou. Pak sem dostala nabídku na zájezdová představení hry Modrý Démant. Roli v klasické hře CH. Hamptona Nebezpečné známosti jsem dostala jako dárek k narozeninám. Na jevišti jsem totiž oslavila 85. narozeniny.

Zákaz činnosti
Během protektorátu jsem natočila dva filmy v němčině, ovšem pro společnost Pragfilm, ve kterém pracovali Češi-režiséři, kameramani, kostyméři, herci, herečky. Změnila jsem si jméno na Maria von Buchlow, stejně jako všichni ostatní, protože si to vedení přálo. Filmy to byly neškodné, ani stín politiky v nich nebyl. Přesto to po válce bylo chápáno jako veliký škraloup a měla jsem zákaz hrát v pražských divadlech a točit filmy. V té době mě zaměstnala Růžena Vinklerová z ateliéru Karola, kde jsem pracovala jako koloristka fotografií do roku 1950. pak jsem dostal nabídku do Vesnického divadla. Jezdili jsme po celé zemi a měli jsme vždy vyprodáno, protože po válce byl hlad po kultuře. Vesnické divadlo byl kolos. Deset hereckých part, každá asi po dvanácti lidech, tvořili nejen herci, technici ale také řidiči autobusů. S Vesnickým divadlem jsem prožila čtyři krásná léta od roku 1950-1954.
Pak jsem od Yvetty Simonové dostala nabídku do pražského klubu Alhambra. Dostala sem se do nočního kabaretu, v němž sem vystupovala s Jaroslavem Šterclem, Vlastou Průchovou a orchestrem jejího manžela Jana Hammera.
Jezdila na zájezdy moc ráda, ale jediným mráčkem byly pozdní návraty a to býval pro mě jako maminku malého dítěte problém. Proto sem uvítala, když se mi naskytlo jiné zaměstnání.

Vedoucí kina
Nabídku pracovat v některém pražském kině jsem dostala od Miloše Hercíka z Vesnického divadla. Byla sem přidělena ke kinu Blaník, jako pomocná síla. Dohlížela sem na probíhající rekonstrukci. Poté sem přešla do Bia Illusion, kde se hrály především pamětnické filmy. Premiéry byly vždy ve čtvrtek a když jsem znala některého z hlavních přestavitelů, pozvala sem ho. Nikdo mi účast neodmítl. Ale to věčné dohadování s lidmi a obavy, zda finančně vyjdeme, mě vysilovalo. Po pár letech jsem zažádala o důchod. Pak už sem jezdila jenom tu a tam na estrády a začala sem žít život aktivní důchodkyně, která se ráda s někým sejde nebo se vypraví na výlet.

Film
Filmů jsem natočila přes šedesát. Moje herecká kariéra začala v roce 1935, kdy jsem šla na konkurs svého prvního filmu a skončila vlastně nedávno-před kamerou jsem stála naposledy v roce 2004.
Honoráře velké nebyly, zato pokuty ano. V podstatě to chodilo stejně jako dnes. Někteří režiséři a producenti hercům přáli, jiní nikoliv. Také záleželo na to, zda si herec uměl o peníze říct. Já tohle umění nikdy neovládala, vždycky sem to nechala na ostatních, ať mě ocení. Ostatně z toho důvodu si mnozí umělci pořizují manažery, aby tuhle nepříjemnou práci udělali za ně.

Role
Světlo jeho očí - 1936 - první role, Milostný románek syna prezidenta železářského prezidenta, který přišel o zrak, a obětavé ošetřovatelky Mileny Lorencové, kterou jsem hrála já.
Ulička v ráji - film byl uváděn jako Dobrodinec chudých psů a pojednával o nerudném pohodném, který se ujal sirotka Petříčka a jeho psa Punti a nakonec se promění , že začne mít děti a psy rád
Vzdušné torpédo 48
Lojzička
Manželství na úvěr
Klatovští dragouni
Kvočna
Lízin let do nebe - dojemný příběh o venkovském sirotku Líze Irovské. Lízu hrála Zdena Sulanová, výborná zpěvačka.
Rozkošný příběh
Žena na rozcestí
Bláhové děvče
Manželka něco tuší
Děvče z předměstí
Její hřích
Kdybych byl tátou
Lízino štěstí - pokračování filmu Lízin let do nebe,
Osmnáctiletá
Tulák Macoun
U svatého Matěje
Zlatý člověk
Žabec
Ženy u benzínu - ve filmu se řeší problém zaměstnaných žen s čímž nejsou muži nadšeni
Srdce v celofánu
Artur a Leontýna
Madla zpívá Evropě - příběh o chudé dívce, která se dostane do dětského sboru Járy Klána a nakonec se za něj provdá
To byl český muzikant - o hudebním skladateli Františku Kmochovi
Život je krásný - film z malířského prostředí s O.Novým, L.Barovou, Pivcem, Peškem
Advokát chudých
Pantáta Bezoušek
Provdám svou ženu
Přednosta stanice - příběh o černém pasažérovi, který v ukradené uniformě vnese dokonalý zmatek do chodu jednoho nádraží
Muži nestárnou - o věčně mladém muži, který se ožení s vnučkou své dávné lásky.
Zlaté dno - Vlasta Burian coby majitel maloměstského papírnického krámu Cyril Putička dá svým dětem lekci z obchodnické obratnosti a dokáže jim, že zlaté dno má jedině práce.
Počestné paní Pardubické - krásná kostýmní komedie o manželkách městských konšelů, které dělají co mohou nejhoršího manželce mistra popravčího

Německé filmy
Schicksaal am Strom - hrála sem zpěvačku, která milovala námořníka z lodi, plavil se po Labi a ve volných chvílích chodil za zpěvačkou do baru. Film měl dva konce. V jednom se námořník utopí v ledové tříšti, když jde za svou láskou. A v druhém konci odjede lodí. Film se promítal v němčině, české titulky neměl
Die Reise nach Sien - hrála sem pomocnici ve vinárně

Po pauze
Hvězda - natočen v roce 1969. příběh o bývalé herecké hvězdě Slávce Hradilové (Štěpničková), které se blíží šedesátka a ona sní o dalších filmových úspěších.
Ženy v ofsajdu - příhody vedoucího holičsko-kadeřnické provozovny, jež je ve volném čase fotbalovým rozhodčím. Jen mu jeho staromládenecký život kazí vdavekchtivé kolegyně.
Svět otevřený náhodám
Akce Bororo
Případ mrtvého muže
Akce v Istambulu
Biela stužka v tvojich vlasoch
Všichni proti všem
Kulový blesk - organizace největší akce v dějinách stěhování
Kam nikdo nesmí
Kluci z bronzu
Kaňka do pohádky
V podstatě jsme normální
Jak básníkům chutná život
Zapomenuté světlo - příběh vesnického faráře, který bojuje v 80.letech se státními úředníky i vyššími církevními představiteli za záchranu kostela
Modré z neba
Na lavici obžalovaných justice
To jsem z toho jelen-film o soužití tří generací
Želary - příběh mladé městské dívky, která se změněnou identitou a nejasnou budoucností uteče před nacisty do vzdálených pohraničních hor. Ujme se jí drsný muž s něžnou duší Joza a jsou spolu po trnité cestě tolerance a nakonec i lásky.
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko
Babí léto - tragikomický příběh osmdesátníka, věčného snílka, který na rozdíl od své milované ustarané ženy, se odmítá smířit se stářím a bere svůj život jako nikdy nekončící dobrodružství .
Zlatá brána