Duben 2012

Hokej Česko - Rusko

30. dubna 2012 v 12:26 | Michal Všechovský

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vážení nadšenci nejrychlejší kolektivní hry na světě, vítejte u sledování posledního zápasu v rámci EHT v Brně. Od 18h se představí v souboji o první místo domácí tým Česka, které si to rozdá s Ruskem. Je jisté, že brněnská KAJOT ARENA bude praskat ve švech, bude vyprodáno a natěšení fanoušci poženou svůj tým k vítězství.
Rusko má za sebou odehrané dva zápasy, s bilancí jedné prohry (s Finskem 0:2) a jedné výhry (4:2 nad Švédskem). Při pohledu na tabulku je vidět, že v letošním EHT jsou všechny čtyři týmy nesmírně vyrovnané a vyhrát může prakticky kdokoliv.
Český tým v prvním zápase přehrál Švédy 5:3, včera však podlehl Finsku 2:3 po prodloužení. Tým kouče Hadamczika hrál do poloviny zápasu velice dobře, jenže poté přišla chyba gólmana Štěpánka a rázem reprezentační výběr znejistěl a Finové toho dokázali využít. Nakonec šlo utkání do prodloužení, kde se dokázal trefit Kiiskinen.
Tabulka KAJOTbet Czech Hockey Games: 1. Finsko 8b 2. Česká republika 4b 3. Rusko 3b 4. Švédsko 0b
Průběžná tabulka EHT: 1. Finsko 18b 2. Rusko 18b 3. Česká republika 17b 4. Švédsko 16b.
Úvodní sestavy: Česko: Kovář (Štěpánek) - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Kindl - Frolík, Plekanec (C), Tenkrát - Hemský, Nedvěd, Vondrka - Petružálek, Novotný, Tlustý - Vincour, Koukal, Průcha - Kovář, Kašpar. Rusko: Barulin (Birjukov) - Kornějev, Nikulin, Rjasenkij, Nikitin, Denisov, Medvědev, Jemelin, Kalinin - Kuljomin, Těreščenko, Žerděv - Širokov, Svitov, Tarasenko - Zaripov, Šipačev, Ketov - Burdasov, Burmistrov, Kuzněcov. Rozhodčí: Laaksonen, Leppäalho (oba FIN) - Gebauer, Lederer (oba CZE).
Brněnská hala se zaplňuje, je jasné, že každopádně bude vyprodáno. Na našem komentátorském stanovišti se to hemží ruskými fanoušky. O pořádný randál, který zde panoval i včera rozhodně nebude nouze.
Hráči a rozhodčí nastupují na ledovou plochu, po státních hymnách půjdeme pomalu na to. Hezkou zábavu přeji.
1.
stavová ikona
Utkání právě začalo.
1.
První střelu na Kovářovu bránu vyslal Šipačev, ale český gólman byl u své tyče včas.
2.
Širokov operoval až příliš dlouho za naší bránou, až ho musel uklidnit z dobré nálady Čáslava.
2.
Na české straně stále na šanci čekáme. Tenkrát byl až příliš rychlý a dostal se do ofsajdu.
2.
Hraje se pořádně tvrdě, čeští hokejisté dohrávají souboje u mantinelu a zároveň si vytvořili i šanci. Po Tlustého dohrání se k puku dostal na modré čáře Petružálek a Barulin si připisuje první zákrok. Zasahuje pravým betonem.
3.
Další střelu na Barulina vyslal Petr Průcha, vyprodaná KAJOT ARENA jen zahučela. Kotouč letěl těsně vedle.
4.
Čáslava rozehrává nepřesně, icing.
4.
Také Rusové zahrozili, Nikulin vypálil přes několik hráčů, Kovář toho moc neviděl, přesto dokázal zasáhnout.
5.
Fantastická atmosféra a také výborný hokej je vidět hned od začátku tohoto duelu.
5.
Tvrdá bomba Tarasenka málem Kováře nachytala na nedbalkách. Nakonec si náš gólman poradil. Vzápětí byl hodně nebezpečný Kuzněcov, který se natlačil s pukem až před českou bránu, skóre se nemění, i když Rusko bylo teď hodně blízko gólu.
7.
Kapitán Pardubic Petr Koukal v dalším protiútoku českého týmu vypálil příklepem a kotouč se zastavil na horní síťce. Hra je přerušena.
7.
Hokej jako víno pokračuje. Z dobré palebné pozice pálil na Barulina Tomáš Plekanec, ruský gólman předvedl perfektní zákrok lapačkou.
8.
V akci vidíme také Michaela Frolíka, ten se snažil překvapit Barulina střelou z otočky, ale ruský strážce svatyně se nenechal překvapit. Stejně tak Kovář po ráně Zaripova.
9.
Obrovská šance českého týmu a v ní Hemský s Vondrkou. Druhý jmenovaný dostal přesný pás na brankoviště, kde stačilo pouze došťouchnout kotouč do prázdné brány, leč nestalo se tak. Vondrka v klíčový moment máchl svou hokejkou na prázdno.
9.
Česko vyhazuje přes všechny čáry. Nic na tom nemění fakt, že se hraje prakticky bez přerušení a hokej má fantastické tempo.
10.
Český výběr se snaží zatlačit soupeře a dostat ho pod tlak, ale zatím se žádná šance neurodila.
12.
Teď už ovšem ano. Průcha viděl rozjetého Koukala a ten nechal vyniknout Barulina. Ten je nyní v ohni střel. Další dvě rány na něj poslal Čáslava a poté Frolík. Stav se stále nemění.
12.
Velký tlak českého týmu nekončí gólem, naopak mohl Kovář inkasovat po střele Nikulina a posléze Svitova. I náš gólman ukázal, že chytá v obrovské pohodě a i on předvádí spolehlivý výkon.
13.
Je tu první vyloučení zápasu. Rusko si zahraje přesilovku, protože na trestné sedí Petr Nedvěd (sekání).
13.
Rusové jsou usazení ve své třetině a mačkají český tým jako pomeranč. Nedaří se vyhodit.
14.
Ani Vondrkovi se to nepovedlo, tlak Ruska pokračuje.
14.
Tak přeci jen naši mohou jít střídat. Kutlák odpaluje do bezpečí.
15.
Česko je v pěti, ale v závěru přesilovky si Kovář připsal dva těžké zákroky. Dvakrát po sobě pálil Širokov a brankář Českých Budějovic chytá opravdu famózně.
15.
A další pumelice na českou svatyni. Po ráně Burmistrova znovu kryje Kovář kotouč do náruče. Pakliže byl v prvních deseti minutách v ohni střel Barulin, nyní si hodně zachytá i český brankář.
15.
Burmistrov inkasuje menší trest za vysokou hůl. Na přesilovky máme vyrovnáno. Tentokrát si zkusí přesilovku Hadamczikův tým.
16.
Plekanec zkoušel překvapit Barulina zpoza brány, ale obránce Kornějev byl u kotouče včas a vyhazuje až ke Kovářovi.
17.
Mozek přesilovkového útoku Tomáš Plekanec hledal zkušeného veterána Nedvěda, který byl zaparkovaný před bránou, ale z dorážky neuspěl. Barulin se dokázal roztáhnout na brankovišti a puk odklidit do lapačky.
18.
Hosté jsou v plném počtu, v závěru početní výhody střílel Krajíček, nepřesně. Parádní utkání pokračuje, stále se hraje v obrovském tempu. Obě mužstva zaslouží velký obdiv. Ve velké sauně, která je v brněnské hale to nemají jistě jednoduché.
18.
Zakázané uvolnění českého týmu. Hra se stěhuje před Kováře.
19.
Třetina se dohrává za potlesku obou kotlů.
20.
A mohlo se měnit skóre. Úplně sám před Kovářem byl Danis Zaripov a opět skvělý zákrok českého mága, jenž ukázal, že umí i výborně gymnastické prvky. Šnůra na brankové čáře a stav stále 0:0.
20.
A už je skutečně klid, třetina končí.
20.
stavová ikona
První třetina skončila.
Je za námi nádherná první třetina, které chybělo jediné, góly. Na obou stranách čarovali oba brankáři. Jak Kovář, tak i Barulin si pořádně zachytali a jen díky nim je stav bezbrankový. Hlavně český gólman ukázal, proč je v reprezentaci. Některé zákroky, to byla fantazie. Druhá část tohoto dramatu bude pokračovat v 18:45. Dejte si něco studeného, osvěžujícího a budeme pokračovat.
21.
stavová ikona
Začala druhá třetina.
21.
V prvním náznaku šance se objevili hosté, Kovář se musel natáhnout po ráně Kornějeva. Kotouč vykopává pravým betonem.
22.
Na druhé straně se snažil střílet Hemský, obrana soupeře jeho pokus zablokovala.
22.
Další postupný útok Ruska končí ofsajdem. Poněkud rozháraná je tato část hry. Obě mužstvo možná trošku zvolní a budou se snažit více bránit. V některých momentech první třetiny byly obrany hodně otevřené.
23.
Gólmani si zatím nemusí připisovat žádné zákroky, bojuje se ve středním pásmu.
24.
Tým Rusko právě vstřelil branku!Rusko právě vstřelilo branku! Tak to byla nádherná akce ruského útočníka JEVGENIJE KETOVA, který se dostal s pukem na modrou čáru, rozjel se neuvěřitelnou rychlostí na Kováře, kterého chtěl nejprve ohrozit střelou, jenže zvolil variantu objetí brány, a to se mu také povedlo. Kovář se nestačil přemístit ke své levé tyči a Rusko tak jde do vedení. Vůbec první kloudná akce druhé třetiny nese punc gólová. Asistence: Danis Zaripov.
24.
Vyloučen Čáslava za hákování. Rusko vede a navíc bude hrát přesilovku.
25.
Od modré zkoušel propálit Kováře Jemelin, český brankář srazil včas betony. Tlak Ruska pokračuje.
26.
Z ostrého úhlu mířil Tarasenko, puk končí na boční síti. To byl neuvěřitelný zámek, který Sborná dokázala vyprodukovat.
27.
Statečná česká čtveřice odkroutila snad celé oslabení a může jít konečně střídat. Jsme v pěti a diváci si přejí vyrovnání.
27.
"Šajbu" slyšíme na našem komentátorském stanovišti čím dál tím hlasitěji. Rusové jsou samozřejmě více spokojenější, vedou a neustále dotírají na Kováře. Ten musel řešit další ošemetnou situaci, ale s ránou Zaripova a dorážkou Ketova si poradil.
28.
Hra je přerušena, Kovář raději nahození Denisova přidržel do rukavice.
28.
Chtěl jsem napsat, že jediné co zápasu chybí, je rvačka. A ta příchází právě teď. Před Kovářem bylo hodně hráčů soupeře a našemu týmu se to pochopitelně nelíbílo a čístilo prostor. Tresty se nakonec udělovat nebudou. Vzájemná s
28.
A je tu větší bitka, za kterou se již bude vylučovat. Za hrubost je vyloučen Ilja Nikulin, Češi budou hrát přesilovku.
29.
Nedvěd vypálil pro sebe typickým způsobem od pravého mantinelu. Barulin kryje a následuje další šarvátka.
29.
Další rvačka u mantinelu, v pásmu, kde útočí čeští hráči. Nakládal si rozdal několik pěstních soubojů s Medveděvem, nakonec jde za katr pouze náš obránce.
29.
Hraje se 4/4. Divákům se nelíbí, že nebyl potrestán i další aktér rvačky, ruský chasník Medveděv
30.
Plekanec posílál Hemského do brejku, ale ten nedokázal zpracovat těžký kotouč, který končí až za brankou Barulina. Pískán icing.
31.
Přehoupli jsme se do poloviny zápasu, stále čekáme na český gól. Rusko dobře brání.
31.
Teď už to však nemuselo platit. Koukal našel najetého Nakládala, který se vracel z trestné lavice a v samostatné akci nedává! Barulin jeho úmysl vystihl a podržel svůj tým od vyrovnávací branky.
32.
Čeští hokejisté si zahrají přesilovku. Kuljomin zastavil nedovoleně Průchu, který předtím nebezpečně střílel na Barulina, kotouč ale zapadl do ochranné sítě po teči obránce Jemelina.
32.
Přesilovka se zatím příliš nedaří, chybí nějaké překvapení a hlavně střela.
32.
Ta teď přišla v podání Krajíčka, Barulin vše viděl a chytá.
32.
Krosčekem se provinil Tomáš Plekanec a síly se na ledě srovnají.
33.
Kovář bez problémů chytá nahození Svitova. Hraje se 4/4 a vhazovat se po komerční pauze bude po levici českého gólmana.
33.
Loni na turnaji v Brně český tým nasázel Rusku hned šest gólů, dnes stále na čeká na jeden jediný gól.
34.
Hosté hrají zkrácenou přesilovku, na Kováře šla tvrdá rána Širokova. Obrovská šance Ruska, tato šance doslova volala po gólu. kovář se jen tak rozhlédl, kam kotouč letí. Nakonec těsně nad.
35.
Tlak soupeře jsme dokázali přečkat, stále držíme poměrně přijatelný výsledek. Rusové jsou o chloupek lepším týmem.
36.
Češi se ale rozhodně nemají za co stydět. Snaží se také cpát před Barulina, ale tam výborně čistí prostor jeho obrana.
36.
Utkání je přerušeno! Na ledě se objevila díra a musí dojít k úpravě.
36.
Zápas bude pokračovat po klasické patnácti minutové pauze. Druhá perioda se dohraje tedy až po úpravě ledu. Dohrávat se budou 4 minuty a 19 vteřin. Diváci se odchází občerstvit. Tak se prozatím z Brna loučím a přihlásím se krátce po 19:38.
Hráči se trousí na ledovou plochu. Za pár chvil se dohraje druhá třetina a poté hned rozhodčí odstartují poslední.
36.
Plekanec na svém stanovišti za brankou hledá někoho ze svých spoluhráčů, jenže všichni byli obsazeni.
37.
Na druhé straně pálil nebezpečně Kuljomin a Kovář měl obrovské problémy s jeho střelou. Puk mu vypadl a šoural se pomaličku do brány, nakonec náš obránce Kutlák zavčas vyhazuje kotouč do bezpečných míst.
38.
Hemský s Vondrkou se snažili dostal ruské obránce pod tlak, kombinovali, ale střela se nekoná. Opět výborný obranný zákrok některého z hráčů Ruska.
38.
Tým Česko právě vstřelil branku!Česko právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno a poměrně z náhodné akce, ale i ta se počítá. U mantinelu dojel kotouč Kašpar, přihrál před bránu, kde puk poskakoval a tak trochu šťastně se odrazil od brusle Novotného a výborně najetý JAKUB PETRUŽALEK překonává střelou nad lapačku Barulina. Tvrdá střela znamená nerozhodný výsledek. Uvidíme, co to provede s ruským týmem, který do těchto chvil byl malinko lepším. Asistence: Jiří Novotný, Lukáš Kašpar.
39.
Rusko bude navíc hrát v oslabení. Vyloučen je Šipačev za nedovolené bránění. Ten ještě předtím z brejku napálil Kovářovo břevno! Nicméně to původně vypadalo, že za katr usednou hned dva hráči Rusů, rozhodčí svůj verdikt překvapivě změnili.
39.
Tým Česko právě vstřelil branku!Česko právě vstřelilo branku! Neskutečný obrat a dalo by se říci, že nucená pauze českému týmu pomohla. Využívá přesilovku a brněnská hala se otřásá v základech. PETR NEDVĚD dostal nádhernou přihrávku od Plekance, zkušený český veterán se dokázal nejlépe zorientovat na brankovišti a takovým šťouchnutím posílá kotouč za bezmocného Barulina. Asistence: Tomáš Plekanec.
40.
Co dokáže udělat s týmem vstřelená branka jasně ukazují naši hokejisté. Do té doby nebyli lepším týmem, Rusové byli lepší, ale během krátké chvíle se dokázali čeští borci fantastickým způsobem dostat do hry. Otáčí výsledek a do třetí části půjdou s jednobrankovým náskokem.
40.
stavová ikona
Druhá třetina skončila.
41.
stavová ikona
Začala třetí třetina.
41.
Začínáme ostrým projektilem Burmistrova od modré, Kovář vše viděl a puk má v lapačce.
41.
Rusové se snaží udělat něco s nepříznivým výsledkem, zatím naráží na obranu našeho mužstva. Najednou se výkon českého týmu překlopil a je to podobné jako u Ruska, které hrálo perfektně, nicméně během krátké chvíle se jejich hra rozsypala jako domeček z karet.
42.
Brněnskou halou obíhá mexická vlna. Rondo si letos zažilo opravdové hokejové žně. Cesta Komety až do finále, MS do "18" a nyní EHT. Led také i proto dostává pořádně zabrat.
43.
Rusko dostává šanci na vyrovnání. Němec inkasuje menší trest za hrubost.
43.
Velký tlak Rusů končí u Kováře. Nejprve ho ohrozil Kuzněcov a následně dorážel nebezpečně Kalinin. Český brankář sklízí ovace ve stoje. Atmosféra je v těchto momentech fantastická, není slyšet vlastního slova.
44.
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků, je tedy vyprodáno. Ale to už je poměrně v Brně zvykem a jistotou.
45.
Při pohledu na led vidíme stále přesilovku Ruska, které se ale nemůže usadit v pásmu.
45.
Němec je na ledě a pokračuje se v pěti.
45.
Ne však dlouho. Kašpar hákoval Ketova a bude pokračovat přesilovka Rusů.
45.
Kotouč se po střele Kalinina dotkl ochranné sítě, vhazovat se bude před Kovářem.
46.
Stále se dobře bráníme. Plekanec vyhazuje přes všechny čáry.
46.
Hra se nám kouskuje, po ofsajdu Rusů se bude vhazovat ve středním pásmu.
46.
Obrovská šance Ruska a v ní Kuljomin, který mohl vyrovnat. Natlačil se až před Kovářem, ten ho ale vychytal. Ruský hráč však nedokázal udržet emoce a dohrál, respektive najel do Kováře. Síly na ledě se srovnávají.
47.
Čeští hráčí drží kotouč na svých hokejkách, čeká až se vrátí Kašpar zpět z trestné.
48.
A už je zpět a naši hrají přesilovou hru. Z vrcholu kruhů pálil Nakládal, kotouč znovu poskakoval před bránou, dřív u něj byla hostující obrana.
49.
Po dlouhé době se hraje ve standardním počtu na obou stranách.
50.
Hodně chyb na obou stranách při souhře a rozehrávce. Nakonec mohl z jedné hrubky profitovat Plekanec, kotouč po jeho ráně jen prosvištěl kolem Barulinovy brány.
51.
Překvapivý centr před bránu posílal Svitov, ovšem česká obrana byla tam, kde být měla. Čas se pro Rusko stále víc a víc krátí.
52.
Naši hráči trpělivě vyčkávají a do nějakých velkých akci se zbytečně neženou.
52.
Jakub Petružálek mohl dnes podruhé překonat Barulina. Po obrovské chybě ruské obrany se na modré čáře rozjel český útočník sám na gólmana, ale ten na poslední chvíli dokázat uzamčít své betony. Barulin se ohlížel, jestli mu kotouč nevypadl, nestalo se tak.
53.
Rusové jen nahazují do pásma, zatím se přes výborně bránící českým tým nemohou prosadit.
53.
V akci opět Petružálek. Jeho nahození si málem srazil do brány jeden z ruských obránců.
53.
České mužstvo si zahraje přesilovku. Rjasenskij hákoval a je tu početní výhoda Česka.
54.
Kotouč po ruském vyhození v hledišti, dvě minuty se udělovat nebudou.
54.
Teď se trest udělovat bude a celkem po právu. Petr Nedvěd byl zasažen hokejkou do obličeje od Nikulina pro český národní tým začne dvojnásobná přesilovka.
54.
Time-out pro Aloise Hadamczika.
54.
Na přesilovce je obránce Krajíček, který má tvrdou střelu, nyní to dvakrát zkusil a pokaždé kotouč šel vedle.
55.
Rusko vyhazuje, musíme začít zase od Kováře.
55.
Rusové jsou ve čtyřech. Příliš se nám dvojnásobná početní výhoda nevyvedla.
56.
A nic na tom nemění ani rána Novotného, která míří opět vedle.
56.
Rusko je v plném počtu. Alespoň se ukrojil čas, zbývá dohrát čtyři minuty.
57.
Brněnský odchovanec Tomáš Vincour mohl být hrdinou a zvlášť na svém domovském stadioně. Dostal do výborné pozice, vystřelil, leč kotouč byl na hraně a tak se mu po hokejce svezl a zamířil nad bránou. Velká škoda, mohlo být hotovo.
58.
Kovář je teď těžce pod ruskou palbou. Ale chytá fantasticky, to co předvádí je zralé na jedničku v národním týmu. Mnohdy to jsou zázračné zákroky, které by mohly jít do zlaté helmy.
59.
Širokov je vyloučen za vysokou hůl. To by mělo být pro náš tým už dobré.
60.
Definitivní pojistku mohl přidat Plekanec, po vzoru Ketova objel celou bránu, ale nedokázal kotouč zasunout do prázdné klece.
60.
Už se nic nestane. Domácí tým drží kotouč.
60.
stavová ikona
Konec zápasu.
Fantastický zápas je u konce. Český tým dokázal porazit silný tým Ruska a zároveň vyhrává po čtrnácti letech EHT. Dnes utkání hráči doslova odbojovali a i díky Kovářovi vítězí.
Nejlepším hráčem ruského mančaftu je Jevgenij Ketov, který vstřelil jedinou branku svého týmu. U nás je volba celkem jasná. Budějovický Jakub Kovář předvedl výkon hodný reprezentanta.
Český tým tak dokázal vyhrát EHT a v Brně končí na tomto turnaji na druhém místě. Diváci se loučí a ve velice bouřlivé atmosféře děkují svému týmu.
To je pro dnešek a vůbec pro tuto hokejovou sezonu vše, budu se těšit zase někdy z Brna na počtenou. Hezký zbytek nedělního večera.Petr Koukal

30. dubna 2012 v 8:16 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Věk: 29
Datum narození: 16. 08. 1982
Místo narození: Žďár nad Sázavou, Československo
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 177 cm

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2012 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Lev

23.7. až 22.8.
lev

Horoskopy na pondělí 30. 4. 2012Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Panuje mezi vámi přátelská a vnímavá nálada.

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

Jste teď na své obvyklé úrovni vztahů.

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.
Pozice: útočník
Výška: 177 cm
Hmotnost: 80 kg
Hokejka: L

Podrobnosti

Přezdívka: Kouky
Rodinný stav: ženatý
Manželka: Ráďa

Post: útočník
Značka hokejky: Easton
První hokejový klub: HC Žďas Žďár nad Sázavou
V hokejové kariéře mi nejvíce pomohl: rodiče a trenéři
Počet sezon v extralize: 5
Rituál před zápasem: mám
Hokejová přednost: snad nějaká je
Oblíbený klub NHL: tam, kde hrajou mí kamarádi
Oblíbený extraligový soupeř: ti, nad kterými vyhráváme
Neoblíbený extraligový soupeř: Liberec

Nejoblíbenější restaurace: U Černého orla
Nejoblíbenější jídlo: tatarský biftek
Nejoblíbenější drink: pivo
Nejoblíbenější hudba: Paul van Dyk
Nejoblíbenější barva: modrá a bílá
Nejoblíbenější film: Kokain
Nejoblíbenější časopis: jakýkoliv sportovní
Nejoblíbenější dovolená: kdekoliv s přítelkyní a dobrými lidmi
Nejoblíbenější způsob odpočinku: spánek
Nejoblíbenější sport (mimo hokeje): tenis, fotbal

Sinéad O’Connor

25. dubna 2012 v 11:10 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvačka
Věk: 45
Datum narození: 8. 12. 1966
Místo narození: Dublin, Irsko
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Výška: 165 cm

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na středu 25. 4. 2012Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Kontroverzní irská zpěvačka (plus g, keyb), nar. 1966. Za její vzory bývali označováni Peter Gabriel, Kate Bush, Laurie Anderson a Patti Smith. Vyrostla v Dublinu, kde v r. 1985 začíná vystupovat v tamějších klubech (ovlivněna Bobem Dylanem). Brzy se přidává k místní skupině Ton Ton Mancoute.

V r. 1986 ji vychází singl Heroine (ze soundtracku Captive). Zásadně na sebe upozorňuje v r. 1988 a to nejen holohlavou image ale především hitem Mandinka a albem The Lion And The Cobra (1987). V r. 1990 má velký hit Nothing Compares 2 U (původně napsal a zpíval Prince), který se vyšplhal na 1. místo anglické i americké hitparády. V té době debutuje také jako herečka (ve filmu Hush-A-Bye-Baby).

Album I Do Not Want What I Haven´t Got (1990) znamená rovněž vrchol amer. i angl. hitp. a zároveň cenu Grammy. V jejích písních se přitom odrážely m.j. i pocity z nevydařeného partnerství s Johnem Reynoldsem (bývalý bubeník sk. Transvision Vamp). Svoji pověst potvrdila na konci r. 1992, kdy veřejně roztrhala fotografii papeže. Svoji úroveň a zajímavost si udržuje i v dalších nahrávkách (v r. 1997 přechází k firmě Sony).

Album
2007
-Theology
2005
-Collaborations
2005
-Throw Down Yuor Arms
2003
-She Who Dwells...
2002
-Sean-Nós Nua
2000
-Faith and Courage
1997
-Gospel Oak Album
1997
-So Far … Best Of
1994
-Universal Mother
1992
-Am I Not Your Girl
1990
-I Do Not Want What I Haven´t Got
1987
-The Lion And The Cobra
Jako herečka
1997 -The Butcher Boy role: Our Lady / Colleen
1992 -Bouřlivé výšiny (Wuthering Heights) role: Emily Bronte
1990 -The Wall: Live in Berlin

Jakub Janda

23. dubna 2012 v 14:24 | Michal Všechovský

Povolání: Skokan na lyžích
Věk: 33
Datum narození: 27. 04. 1978
Místo narození: Čeladná, Československo
Znamení: Býk aktuální horoskop »
Výška: 178 cm

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Horoskopy na pondělí 23. 4. 2012Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Partnera si snažte naklonit dobrým jednáním.

Býk:

Večer dokážete neuvěřitelně perlit a naklonit si volné srdce.

Blíženci:

Zažívali byste více potěšení, kdybyste dokázali udržet na uzdě vášně.

Rak:

Měli byste věrně naslouchat partnerovi, což dá někdy zabrat.

Lev:

Dneska dokážete spojovat realitu s fantazií.

Panna:

Máte dobrou náladu, ze které může mít partner potěšení.

Váhy:

Večer můžete zažít něco exotického i domáckého zároveň.

Štír:

Můžete zažít příjemný večer.

Střelec:

Pracujte a všímejte si lidí okolo.

Kozoroh:

Večer zažijete pěkné posezení s inspirační silou.

Vodnář:

Hodně si všímáte osob druhého pohlaví kolem sebe a dáváte jim na srozuměnou.

Ryby:

Chtěli byste objevovat dálky, možná se večer zasníte.
Jakub Janda je českým skokanem na lyžích. V roce 2006 jako první Čech vyhrál světový pohár.

Kariéra
Do Světového poháru vstoupil v roce 1996, když obsadil 44. místo v Harrachově. První body do Světového poháru získal 9. března 1997 v Lahti (29.). V následujících sezónách zřídka kdy prošel prvním kolem. Prvně o sobě dal výrazněji vědět 29. listopadu 1998 v Lillehammeru, kde skončil na 13. místě. Do první desítky se prvně dostal 9. března 2001 v Trondheimu (7.). V domácím prostředí o dva roky později (11. ledna 2003, Liberec) dokonce obsadil třetí místo. Na leteckém můstku v Planici pak 20. března 2003 vytvořil nový český rekord s hodnotou 209 metrů.

Průlom v kariéře ovšem nastal až v sezoně 2004/2005 s nástupem slovinského trenéra Vasji Bajce, který stál rovněž za největšími úspěchy japonských skokanů na konci devadesátých let dvacátého století. Jakub Janda získal několik druhých a třetích míst a ve všech závodech krom úvodních skoků v Kuusamu (14.) se probojoval do první desítky. Díky třetímu místu v Innsbrucku se navíc stal prvním českým skokanem po dvanácti letech, který stanul na stupních vítězů v závodě prestižního Turné čtyř můstků. V celém turné skončil pátý. V konečném pořadí světového poháru obsadil 6. místo, když již po třinácti závodech nasbíral více bodů než za celou předchozí kariéru.

Prvního vítězství v pohárovém závodě se dočkal 23. ledna 2005 v německém Titisee-Neustadtu.

Na mistrovství světa v Oberstdorfu (Německo) v roce 2005 vybojoval stříbrnou medaili na středním a bronzovou medaili na velkém můstku.

Ještě výraznější byly jeho výkony v následující letní sezóně. Vyhrál polovinu z osmi závodů a jako první Čech v historii i celou letní Grand Prix. Zimní sezónu začal stejně úspěšně. Úvodní závod v Kuusamu, který byl kvůli nepřízni počasí posunut o den a zkrácen na jedno kolo, vyhrál a poprvé v životě oblékl žlutý trikot pro vedoucího závodníka Světového poháru. Neradoval se z něj však dlouho. Již po necelých dvou hodinách začal druhý závod, jenž vyhrál Slovinec Robert Kranjec a sedmého Jandu z trikotu dočasně "vysvlékl". Český skokan se do čela průběžného pořadí opět vyhoupl po prvním závodu v Lillehammeru, kde mu vítězství uniklo nejtěsnějším možným rozdílem. O 0,1 bodu jej pokořil švýcarský skokan Andreas Küttel. Druhý závod v Lillehammeru však již suverénně vyhrál. Díky jeho triumfu v Harrachově se Česko po jedenácti letech dočkalo vítězství v domácím závodě Světového poháru.

Další velký úspěch zaznamenal na Turné čtyř můstků 2005/2006. V prvním závodu musel skákat proti vítězi kvalifikace Andreasi Widhölzlovi, poněvadž sám byl z kvalifikace vyloučen vinou nepovoleného poměru mezi délkou lyží a svou váhou. Duel však vyhrál a celkově skončil třetí. Po prvním závodě ztrácel na vedoucího Janne Ahonena přes osm bodů. V následujících závodech již kvalifikace úmyslně vynechával a nastupoval vždy proti jejich vítězům. Druhý závod v Ga-Pa vyhrál, ale k Ahonenovi se přiblížil jen o dva body. Bláznivý průběh mělo klání v Innsbrucku. V prvním kole nastoupil právě proti Ahonenovi, duel těsně prohrál, ale do finále postoupil jako jeden z "lucky losers". Na vedoucí pozice útočil až z dělené 13. příčky. V druhém kole předvedl nejdelší skok dne a vystoupal až na druhé místo. Ahonen skončil šestý a Janda vedl před posledním závodem o dva body. Finále v Bischofshofenu začalo pro Jandu dalším dramatickým soubojem s Ahonenem, vítězem kvalifikace. Finskou skokanskou legendu porazil, ale svůj náskok zvýšil jen o jeden bod. V druhém kole Ahonen ulétl na značku 141,5 metru. Janda odpověděl skokem o 2,5 metru kratším. Závod vyhrál Ahonen, ale v konečném účtování Turné došlo k nevídané situaci: po osmi skocích měli oba skokané 1081,5 bodů a prvně v historii mělo Turné dva vítěze. Pro Česko to znamenalo druhé vítězství v historii. Prvním českým vítězem byl před 35 lety Jiří Raška.

I když je Janda více skokanem než letcem, dokázal svoje kvality i na MS v letech (2006) v Bad Mitterndorfu, kdy obsadil s bodovým ziskem 717,7 bodů konečné sedmé místo. Ve čtyřkolovém závodě se mu nejvíce povedl závěrečný skok, kdy doplachtil do vzdálenosti 200 metrů a porazil i Janneho Ahonena, který skončil o místo za ním.

Po MS v letech a krátce před začátkem olympijských her v Turíně však přišel pokles formy. V Zakopaném se prvně v sezóně nevešel do první desítky a ani další výkony nebyly přesvědčivé. Jeho výkonnost nepříznivě ovlivnily také rozbroje v českém skoku. Trenéra reprezentace Vasji Bajce se dotkla kritika činovníků českého skoku ze strany serveru skoky.cz. Bajc zvažoval, že na olympiádu nepojede, a funkcionář Leoš Škoda, který má spory s lidmi kolem Jakuba Jandy, informaci předal novinářům. Jakub Janda později přiznal, že negativní publicita a atmosféra nejistoty se podepsala na jeho psychice i výkonech. V prvním olympijském závodě skončil až třináctý, v druhém závodě uzavíral první desítku.

Úkolem pro zbytek sezóny bylo uhájit vedení ve světovém poháru. Ačkoli Janda nepředváděl tak suverénní výkony jako v první půli sezóny, neustále zvyšoval svůj náskok na hlavního rivala Janne Ahonena. Českému skokanovi nahrával fakt, že se Ahonen potýkal se ztrátou formy a především motivace. Finská skokanská legenda nedosáhla ani při své poslední účasti na olympijských hrách na vytoužené zlato a nechala se slyšet, že zvažuje konec kariéry. Jakub Janda si na Severském turné potřeboval vypracovat co největší náskok před poslední dvojicí závodů na leteckém můstku v Planici. Jandově stylu totiž lety na lyžích nevyhovují a v médiích opakovaně řekl, že by již rád v Planici nikdy neskákal. V Severském turné skončil celkově šestý a před lety navýšil svůj náskok na pohodlných 175 bodů. Janne Ahonen by musel ze dvou zbývajících závodů jeden vyhrát a v druhém skončit nejhůře druhý. Když v prvním závodě skončil jedenáctý, definitivně ztratil šanci na vítězství a Jakub Janda se stal prvním českým skokanem v historii, který vyhrál Světový pohár.

Styl
Jakub Janda má velmi rozpoznatelný skokanský styl. Díky měkkým kotníkům může téměř dokonale naléhat mezi lyže. Při skoku je jeho obličej takřka ve stejné rovině s lyžemi. "Tak nikdo neskáče. Leží mezi lyžemi a dělá krásné telemarky. Není tam žádná chyba," řekl o jeho stylu skokan Jiří Parma. Takový styl je na jednu stranu velmi pohledný, ale skokana mírně brzdí, zvláště když je silnější protivítr. Bývalý německý trenér Reinhard Heß označil Jandův styl za anachronický.

Umístění ve Světovém poháru
- 1997: 96. místo (3 body)
- 1998: 70. místo (22 bodů)
- 1999: 47. místo (48 bodů)
- 2000: 70. místo (8 bodů)
- 2001: 35. místo (113 bodů)
- 2002: 32. místo (141 bodů)
- 2003: 25. místo (227 bodů)
- 2004: 39. místo (78 bodů)
- 2005: 6. místo (1164 bodů)
- 2006: 1. místo (1151 bodů)

Největší úspěchy
- vítěz Světového poháru (2006)
- vítěz Turné čtyř můstků (2006)
- 2. a 3. místo na mistrovství světa (2004)
- 6x vítěz závodu světového poháru
- 7x stříbrný v závodu světového poháru
- 7x bronzový v závodu světového poháru
- 6. místo v celkovém pořadí světového poháru (2005)
- vítěz letní Grand Prix (2005)
- 4x vítěz závodu letní Grand Prix
- několikanásobný mistr České republiky
- 3. místo v anketě Sportovec roku 2005
- 2x 2. místo v anketě Král bílé stopy (2004/05, 2005/06)
- 5x vítěz skokanské části ankety Král bílé stopy (2001/02 - 2005/06)

Janda chce v barvách ODS doskočit do krajského zastupitelstva

Nová výzva stojí před vítězem Světového poháru ve skocích na lyžích Jakubem Jandou z Frenštátu pod Radhoštěm. Na svou kandidátku pro podzimní krajské volby ho postavila moravskoslezská ODS.

Janda měl být podle svých slov původně na nevolitelném 28. místě, po sobotním regionálním sněmu občanských demokratů se ale dostal na 21. příčku.
"Není mi lhostejný život můj, mých blízkých ani nás všech. Nabídku jsem zvažoval asi týden," prozradil Právu známý sportovec, který je členem ODS od roku 2008 a kandidoval už v posledních komunálních volbách. Z nevolitelného místa se však do frenštátského zastupitelstva neprotlačil.

Omar Sharif - Omar Sharif Michael Shalhoub

12. dubna 2012 v 16:30 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Věk: 80
Datum narození: 10. 04. 1932
Místo narození: Alexandrie, Egypt
Znamení: Beran aktuální horoskop »
Výška: 178 cm

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2012 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok byste měli najít hodně nových přátel. Vypadá to, že budete mít štěstí ve vztazích na dálku. Letos zažijete hodně potěšení. V březnu to vypadá na partnerské neshody, musíte slevit ve svých očekáváních na partnera. V červenci můžete všechny zanedbávat, proto se dočkáte opravdu zvláštních reakcí. Listopad a prosinec by ale měly být plné lásky, tolerance a návratů lidí, se kterými jste se rozešli.

Peníze:

Více peněz byste mohli získat především díky kreativitě a nápadům. Máte štěstí v podnikatelské oblasti, ale začnete vydělávat i jako manažeři a organizátoři. Nebojte se investovat, máte předpoklady, aby se vše dobře zformovalo. Moc ale nenakupujte v červenci a říjnu. Máte potřebu nějak odškodnit vašeho partnera, společná dovolená v srpnu se proto vyplatí.

Práce:

Zdá se, že se pro vás práce konečně stane víc týmovou. Vsaďte na své přátelské vazby a přející kamarády, o hodně si polepšíte. Pokud máte tvořivé zaměstnání, půjde vám práce jednoduše "od ruky". Jestli pracujete v restauraci nebo zábavním podniku, hodně vyděláte. Firmy a obchody zakládejte především v první půli srpna a na začátku prosince.

Zdraví:

Především leden bude dělat problém vašemu krevnímu tlaku, možná i srdci. Nebojte se cvičit. V dubnu se můžete vydat na dlouhé cesty. V říjnu pozor na zranění horní části těla, buďte opatrní při práci i při sportu. Celkově to ale vypadá, že se větším problémům tento rok dokážete vyhnout, máte více štěstí, než rozumu, jak se říká.

Horoskopy na čtvrtek 12. 4. 2012Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Poslouchejte více své srdce.

Býk:

Ačkoli byste velmi rádi, dnes nedokážete svému partnerovi udělat radost.

Blíženci:

Dnes se snad ani nesnažte přemlouvat svého partnera k nějaké činnosti.

Rak:

Mohli byste se rozloučit s mnohým, peněz nevyjímaje.

Lev:

Vy I váš partner jste dnes naladěni na stejnou notu.

Panna:

Vyrazte spolu na bujarý večírek.

Váhy:

Příliš na vašeho partnera nespěchejte.

Štír:

Partnerovi se spousta věcí nezamlouvá.

Střelec:

Dnes vás čeká opravdu báječný den.

Kozoroh:

Dopřejte si výlet nebo zejděte do společnosti.

Vodnář:

Mohli byste si vzájemně ublížit.

Ryby:

Váš partner dnes nemá žádnou náladu.
Pochází ze zámožné syrsko-libanonské rodiny; jeho otec byl obchodníkem se dřevem. Od svých čtyř let vyrůstal v Káhiře, kde se už během studií na anglické Victoria College věnoval divadlu (byl dokonce prezidentem školní divadelní společnosti). Další vzdělání získal ve Francii a tři roky pak pracoval v otcově dřevařském podniku, než se rozhodl pro hereckou dráhu.

Jako jednadvacetiletý debutoval před film. kamerou a díky svému přitažlivému vzhledu, temperamentu a šarmu se brzy stal oblíbeným představitelem milovníků v dobrodružných a melodramatických filmech egyptské provenience. Tím, že přešel k islámu, si změnil jméno na Omar El-Sharif. Do mezinárodního povědomí vstoupil jako hrdina orientální pohádky o chudém, nešťastně zamilovaném prosťáčkovi Goha (r. J. Baratier).

Obrat v jeho kariéře nastal poč. 60. let, kdy mu světovou popularitu přinesla úloha šejka Ali Ibn El-Khariše v životopisném velkofilmu Lawrence z Arábie (r. D. Lean) o britském špionovi (Peter O'Toole) v arabsko-otomanské válce, za jejíž ztvárnění byl nominován na Oscara 1962. Postavení hvězdy si vybudoval zejména díky účinkování ve výpravných filmech pohlížejících do minulosti, kde ztělesnil plejádu známých historických osobností: středověký benátský kupec a cestovatel Marco Polo (Podivuhodné dobrodružství Marca Pola), dobyvačný zakladatel mongolské říše (Čingischán), legendární argentinský revolucionář Ernesto Che Guevara (Che!), korunní princ Rudolf Habsburský (Mayerling) nebo ruský car Petr Veliký (Petr Veliký).

Další stěžejní rolí, která ho proslavila po celém světě, byl vojenský lékař a básník Jurij Andrejevič Živago, o jehož osudech během bouřlivých událostí v Rusku 20. let pojednává film. adaptace románu Borise Pasternaka Doktor Živago (r. D. Lean). Jeho slávu podpořila také postava profesionálního hráče pokeru Nicka Arnsteina, manžela věhlasné broadwayské zpěvačky (Barbra Streisandová), ve film. verzi muzikálu Funny Girl (r. W. Wyler).

V následujících letech O. Sh. pouze opakoval s menšími odchylkami obdobný typ hrdinů, jaké již vytvořil dříve. Nechyběly však mezi nimi ani různé typy ničemů, kteří svou proradnost zastíraly svým přitažlivým zevnějškem s výrazným knírem: desperado Colorado, jemuž se nepodaří získat indiánské zlato, ve westernu Mackennovo zlato (r. J. Lee Thompson); úlisný překupník drahokamů Meno Argenti v dobrodružném snímku Zelený led (r. E. Day).

Poslední dobou se orientuje především na práci v TV, kde se však jeho postavy příliš neliší od těch filmových. Vedle herectví se od 1966 také profesionálně věnuje bridži, v němž dosáhl jistého mistrovství, jak to sám dokazuje ve vlastním TV pořadu Play Bridge with Omar Sharif (1987, Hra v bridž s Omarem Sharifem). Od 1955 byla téměř dvacet let jeho manželkou egyptská herečka Faten Hamamaová, s níž má syna Tarika a po jejímž boku zpočátku mnohokrát hrál. 1977 se podruhé oženil se Sohair Ramziovou.

Jako herec
2009 -J'ai oublié de te dire role: Jaume
2008 -10 000 př. n. l. (10,000 B.C.) role: vypravěč
2004 -Ohnivý oceán (Hidalgo) role: Sheikh Riyadh
2003 -Můj učitel Ibrahim (Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran) role: Monsieur Ibrahim
2002 -Pyramidy (Building the Great Pyramid) role: Nakht
1999 -Vikingové (13th Warrior, The) role: Melchisidek
1998 -Záhady Egypta (Mysteries of Egypt) role: Grandfather
1996 -Gulliverovy cesty (Gulliver's Travels) role: The Sorcerer
1993 -Mayrig role: Hagop
1992 -Beyond Justice role: Emir Beni-Zair
1991 -Vzpomínky na půlnoc (Memories of Midnight) role: Constantin Demiris
1990 -Viaggio d'amore role: Rico
1989 -Zákon pouště (Principe del deserto, II) role: Emir Beni-Zair
1988 -Keys to Freedom role: Jonathan
1988 -Běsi (Possédés, Les) role: Stepan
1988 -Pyramides bleues, Les role: Alex
1987 -Lupič z povolání (Grand Larceny) role: Rashid Saud
1986 -Anastázie (Anastasia: The Mystery of Anna) role: Czar Nicholas II
1984 -Přísně tajné! (Top Secret!) role: Agent Cedric
1980 -S+H+E: Security Hazards Expert role: Baron Cesare Magnasco
1976 -Růžový panter znovu zasahuje (The Pink Panther Strikes Again) role: Egyptian Assassin
1975 -Funny Lady role: Nicky Arnstein
1974 -Ohrožení Britannicu (Juggernaut) role: kapitán Alex Brunel
1974 -Datlové semínko (Tamarind Seed, The) role: Feodor Sverdlov
1971 -The Horsemen role: Uraz
1970 -The Festival Game
1969 -Che! role: Che Guevara
1969 -Mackennovo zlato (Mackenna's Gold) role: Colorado
1969 -Trois hommes sur un cheval role:
1968 -Funny girl (Funny Girl) role: Nick Arnstein
1967 -Byl jednou jeden (C'era una volta...) role: Prince Rodrigo Fernandez
1967 -The Night of the Generals role: Major Grau
1966 -Poppies Are Also Flowers role: Dr. Rad
1964 -Pád říše římské (Fall of the Roman Empire, The) role: Sohamus
1962 -Lawrence z Arábie (Lawrence of Arabia) role: Sherif Ali

Antonín Jedlička

12. dubna 2012 v 9:29 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Datum narození: 18. 02. 1923
Datum úmrtí: 28.8.1993
Místo narození: Březové Hory, Československo
Místo úmrtí: Houšťka u Mladé Boleslavi, Česká republika
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Vodnář

21.1. až 20.2.
vodnar

Horoskopy na čtvrtek 12. 4. 2012Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.

Antonín Jedlička vystupující také pod uměleckým pseudonymem Strýček Jedlička byl český herec, bavič, recesista, komik a humorista, imitátor a zvláštní dětský herecký idol.

Jednalo se o hravého a tvořivého člověka, který uměl nejen zpívat, ale také napodobovat tisíce různých zvuků pocházejících jak z přírody tak i mimo ni.

Mnozí lidé ani netuší, že právě Antonín Jedlička natočil snad tisíce různých zvuků, pazvuků a ruchů v mnoha českých filmech a rozhlasových pořadech - jeden příklad za všechny ostatní: hrozné mlaskání legendární masožravé byliny Adély ve filmu Adéla ještě nevečeřela je právě hlas Antonína Jedličky.

V roce 1984 byl jmenován zasloužilým umělcem.

Kelly Kelly

10. dubna 2012 v 15:14 | Michal Všechovský

Povolání: Wrestlerka, modelka
Věk: 25
Datum narození: 15. 01. 1987
Místo narození: Jacksonville, Florida
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »
Výška: 169 cm

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2012 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Kozoroh

22.12. až 20.1.
kozoroh

Horoskopy na úterý 10. 4. 2012Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.
Barbara Jean "Barbie" Blank se narodila 15.ledna 1987. Je to americká modelka, tanečnice a profesionální wrestlerka, známější pod jménem Kelly Kelly. Momentálně působí v pondělní Raw show.

Ve World Wrestling Entertainment začínala Kelly pouze jako tanečnice a to v show ECW spolu s Laylou El a Brooke Adams jako Extreme Explosed, kdy každou ECW show tančili v ringu.

Její první role byla jako přítelkyně Mikea Knoxe, který na ni neskutečně žárlil. Její debut v ringu byl v epizodě ECW, kdy Kelly, Test a Mike Knox prohráli nad Tommy Dreamerem, Sandmanem a Torrie Wilson. Další feud měla Kelly s CM Punkem, když se kolem něj motala a její "přítel" Mike Knox na Punka žárlil, z čehož byl feud. Kelly poté dál působila ve vedlejších zápasech v ECW než přišel jeden ze zatím největších dnů její kariéry a to přemístění do hlavní show Rawu. Kelly v Rawu nebutovala v zápase spolu s Mickie James proti Layle a Jillian. Na Survivor Series bojovala Kelly za Raw Divas proti SmackDown Divas a tento match Raw Divas vyhrály. Na Armageddonu se jako santovi pomocnice představili opět divas a tým s Kelly Kelly opět zvítězil.

Před WrestleManií 25 byla Kelly nabídnuta nabídka fotit lechtivé fotografie do pánského magazínu Playboy, ale Kelly s hrdostí tuto nabídku odmítla, stejně jako v minulosti například Trish Stratus. Kelly byla jako všechny současné WWE Divy součástí 25 Diva Battle Royalu na WrestleManii 25. Kelly také vyhrála Number one Contender Battle Royal o Divas Championship a poté se několikrát utkala proti Divas Championce Maryse, ale Kelly svoji šanci neproměnila a Championkou se nestala. Nyní se Kelly dál představuje v zápasech show Raw a její schopnosti v ringu se den ode dne velmi zlepšují.Janko Tipsarevič

9. dubna 2012 v 10:45 | Michal Všechovský

Povolání: tenista
Věk: 27
Datum narození: 22. 06. 1984
Místo narození: Bělehrad, Srbsko
Znamení: Rak aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2012 - Rak

rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Rak

22.6. až 22.7.
rak

Horoskopy na pondělí 9. 4. 2012Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

Dobře si rozvrhněte den a pak si můžete povídat.

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

Snažte se nic nepřehánět a počkejte si raději.

Váhy:

Pokud zůstanete doma, věnujte se partnerově lásce.

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

Mějte strpení s partnerem a věci stejně přijdou.

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.
Tento mladý tenista je další mladou srbskou nadějí, která míří do světové špičky. Tento mladík vyhrál juniorské Australian open v roce 2001. V této době mu patří až 47. místo v žebříčku hodnocení tenistů "dospěláků". Měří 180 cm a váží 80 kg. V letošním (2008) Australian open se dostal do třetího kola, kde ho vyřadil po těžkém boji 7:6, 6:7, 7:5, 1:6, 10:8 Rodger Federer.Simona Baumrtová

7. dubna 2012 v 11:29 | Michal Všechovský

Povolání: Závodní plavkyně
Věk: 20
Datum narození: 24. 08. 1991
Místo narození: Chomutov, Československo
Znamení: Panna aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Panna

23.8. až 23.9.
panna

Horoskopy na sobotu 7. 4. 2012Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

City zasahují přímo do útrob vašeho života.

Býk:

Kvečeru se stanete veselými společníky v každém ohledu.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Simona Baumrtová je závodní plavkyně. Plave za oddíl TJ Slávie Chomutov. Její otec je lékař, matka pracuje jako zdravotní sestra v dětské kardiologické ambulanci. Simona je absolventkou chomutovského státního gymnázia, od září 2010 studuje na FTVS v Praze, obor fyzioterapie.
V roce 2007 byla 7. na mistrovství Evropy juniorů. Na ME v krátkém bazénu v Istanbulu 2009 obsadila šestá místa na 50 a 200m znak.
Na ME v dlouhém bazénu 2010 v Budapešti obsadila 7. místo na 200m znak.
Jejím zatím největším úspěchem je bronzová medaile na ME v krátkém bazénu 2010 v Eindhovenu na 50m znak a šesté místo na MS v krátkém bazénu 2010 v Dubaji na 200m znak. Je držitelkou českých rekordů na 100 a 200 m znak na dlouhém bazénu a 200 m znak na krátkém bazénu. Získala již přes 30 titulů mistryně ČR. Má mladšího bratra Ondřeje, který také závodně plave.

Tereza Diepoldová

6. dubna 2012 v 10:20 | Michal Všechovský

Povolání: Handicapovaná plavkyně
Datum narození: 1988
Místo narození: Pardubice, Česká Republika
Znamení: -----

Terezi Diepoldové z Pardubic, se v jednom okamžiku jejího života vyhnulo štěstí velkým obloukem. Bylo to na cestě autobusem do Španělska k moři, kam se v den svých desátých narozenin vypravila s prarodiči a bratrem. Když nad ránem příštího dne projížděli Francií, stačil okamžik - a všechno bylo najednou jinak. Řidič upadl do mikrospánku a autobus havaroval. Nehodu nepřežil. Tereza měla silně pohmožděnou nohu, její babička přišla o ruku, děda o část lýtkového svalu. V nemocnici skončil i její o sedm let starší bratr s dvěma prasklými obratli.

Za pár dnů převezli Terezku z Francie do pražského Motola, kde však nastaly komplikace. Do ran se dostala sněť. Lékařům zbylo nakonec jen jediné řešení - obětovat nohu, a zachránit jí tak život. "Pomohla mi psycholožka, která mě na to připravila," vypravuje Tereza. "V mé situaci bylo lepší být bez nohy a žít, než kdybych měla obě nohy a zemřela."

Tereza Diepoldová strávila v nemocnici téměř tři měsíce. Když se vrátila domů, hodně jí podporovali rodiče a bratr. Už na podzim se tak mohla vrátit zpátky do školy. Kamarádi jí zůstali, jen někteří se s její proměnou neuměli dlouho vyrovnat a nevěděli, jak se k ní mají chovat. Po čase ale pochopili, že to půjde naprosto normálně. "Pár změn ale nastalo," přiznává Tereza. "Dřív jsem hrávala aktivně basketbal, tancovala jsem. I když si basket ráda zahraju i teď, s jednou nohou už to není ono. Po úrazu jsem začala hodně plavat. Nejvíc mi dala zabrat prsa. Chybějící noha totiž zcela změnila těžiště těla, a abych udržela stabilitu a nepřevracela se na bok, musela jsem při plavání ze sebe vydávat hodně síly. Ale i to se časem poddalo."

Na konci základní školy navrhl trenér Tereze, aby pokračovala dál ve studiu na pardubickém sportovním gymnáziu. Handicapovaná plavkyně ani na chvilku nezaváhala. Když začala v bazénu závodit, rychle získávala i ocenění. K těm nejvýznamnějším patřilo například čtvrté místo v dálkovém závodě na pět kilometrů, kterého dosáhla na mistrovství světa v roce 2005, a desáté místo na letních paralympijských hrách v Aténách v závodě na čtyři sta metrů volný způsob.

V čase mezi Aténami a Pekingem si Tereza Diepoldová velmi přála, aby si znovu zaplavala v olympijském bazénu. Sen se jí naplnil, když se letošními skvělými výkony kvalifikovala na paralympiádu v čínské metropoli v disciplíně čtyři sta metrů volný způsob. Sportovní znalci ji současně označili za jednu z nejlepších plavkyň na světě a také za favoritku na jednu z medailí.
"Za mými výsledky jsou stovky uplavaných tréninkových kilometrů i hodiny strávené v posilovně," zdůrazňuje Tereza Diepoldová. "V bazénu jsem dvakrát denně a naplavu pět kilometrů. Chodím ráda i do posilovny, protože se tam hýbu jinak než v bazénu. Před závody už jen ladím formu a odstraňuji s trenéry technické nedostatky. Jestli je plavání víc o technice, nebo o síle? Nutné je obojí, ale asi vás překvapím, nejdůležitější ze všeho je psychika."
Právě ta podle jejího otce Miloše Diepolda, bývalého plavce, měla vliv na pekingský závod, když nadějná sportovkyně nepostoupila z kvalifikační rozplavby do finálového klání. "Tereza je nervák," tvrdí. "Psychika má u ní přinejmenším z padesáti procent vliv na výkon v bazénu. Ale... nejde o tragédii, nakonec není všem dnům konec."
Se začátkem vysokoškolského roku nastupuje Tereza ke studiu na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Chce se jednou věnovat buď trenérské práci, nebo postiženým lidem. Jak se dnes, po deseti letech, ona sama dívá na svůj handicap?
"Jsem ráda, že mám aspoň jednu zdravou nohu," říká. "Spousta mých kamarádů je na tom hůř. Všude je tolik bariér, přes které se s vozíkem nedostanou. Mám velkou výhodu, že můžu chodit s holemi a skákat. Sice se nadřu, ale schody pro mě nejsou překážkou. Mám vlastně nejlehčí postižení. I proto bych se ráda chtěla naučit lyžovat. Doufám, že mi to letos v zimě už vyjde."

Plavkyně Tereza Diepoldová: Čistou minerálku nepiji, ale jinak reklama nelže

Čistou minerálku nepije. Ani tu, kterou propaguje v televizi. Kupuje si jen ochucenou citrónem. "Jinak reklama nelže. Opravdu hraju fotbal, tancuju a dvakrát denně plavu," culí se dvacetiletá Tereza Diepoldová, která žije už půl svého života bez nohy.

Za tu dobu si zvykla na pozornost, kterou nechtěně vyvolává, i na občasné poznámky typu - Chudák, holka! "Házím to za hlavu.
Nejlíp jsem se cítila v Argentině na Mar del Plata, kde jsem byla s plaváním. Sešla se tam dobrá parta lidí a Argentinci nás brali úplně v pohodě. Výborně nás přijímají i v Německu, kam jezdíme na závody. U nás je to tak napůl," zamýšlí se rodačka z Pardubic.
Hodně překvapená byla loni na paralympiádě v Pekingu, kde nás reprezentovala na trati 400 m volný způsob.
"Myslela jsem, že lidé tam jsou na postižené zvyklí, že se nebudou ohlížet za vozíčkáři, ale bylo to naopak. Číňané na nás s neskrývaným údivem zírali. Otáčeli se za námi víc než tady. Zdá se, že postižené Číňany zavírají do nějakých ústavů a lidi o nich moc nevědí. To bylo docela nepříjemné, ale jinak organizace her a doprava fungovaly velice dobře. Viděli jsme Velkou čínskou zeď, to byl zážitek."
Mohla už srovnávat s paralympiádou v Aténách 2004. Tehdy jí bylo šestnáct a ve stejné disciplíně skončila desátá.

To je jediné, co Tereza plánuje. Jinak žije záměrně ze dne na den. "Vždycky když si něco naplánujete, tak to buď nevyjde podle vašich představ, nebo se to celé zboří a já nechci být zklamaná."
Opatrně mluví i o letošním mistrovství Evropy, které se uskuteční v listopadu na Islandu. Na předchozím šampionátu v roce 2005 byla na 5 km pátá na světě!
"Kdoví, jestli se tam dostanu, na svazu nejsou peníze, tak raději nic neplánuji," říká, ale dál tuto vzdálenost dennodenně uplave.
"V bazénu si zpívám. Dnes to byla píseň Skákal pes, přes oves, ani nevím, proč mně to naskočilo, jindy to je třeba píseň Když se zamiluje kůň od Zdeňka Svěráka. Většinou jsou to takové dětské hity. Asi se to k plavání hodí. Jinak ráda poslouchám tvrdší hudbu a tancuji na ni."

Autobus na střeše

Kdyby Tereza byla zdravá, hrála by nejspíš závodně basketbal, i když měří jen 166 centimetrů. Plavat začala až po svém úrazu. Do té doby dávala koše a chodila do tanečního kroužku. O sedm let starší bratr Lukáš ji také občas vzal s sebou na fotbal. Zkoušela by jistě i další sporty. Život jí ale změnil autokarový zájezd do Španělska k moři, na který se vypravila v létě 1998 s bratrem a prarodiči.
"Stalo se to ve francouzském městě Perpignon, blízko španělských hranic. Seděly jsme s babičkou uprostřed autobusu vpravo, děda s bratrem byli vpředu za řidičem. Byla bouřka, řidiči bylo špatně, pořád se poléval vodou a potom už si jenom pamatuji, jak jsme se kouleli dolů ze silnice, autobus zůstal na střeše a na mě všechno padalo, i sedadla.

Dál si toho moc nevybavuji, ale vím, že mě babička vytrhla zpod sedadel. Tím jsem si poškodila nohu, jenže jinak to nešlo, protože bych tam zůstala celá. Babička při nehodě přišla o pravou ruku, kterou jí utrhlo padající sedadlo. Děda nemá lýtkový sval a koleno, bratrovi praskly dva obratle a dodnes ho bolí záda. Řidič nehodu nepřežil. Děda své postižení snáší dobře, babička moc ne, ale snaží se," vypráví Tereza.
Jako desetiletá svůj stav příliš nevnímala. "Byla jsem pořád pod práškama, pořád jsem spala. Něco jsem si začala uvědomovat, až když mě převezli z Francie do pražského Motola. Viděla jsem kolem sebe sestry a doktory, netušila jsem, co mi je, nohu jsem pořád ještě měla. Teprve pak jsem dostala otravu krve a sněť, bolelo to. Šlo mi o život, a tak rodiče za mě rozhodli o amputaci nohy. Jsem ráda, že mám alespoň jednu zdravou nohu. Nová mi už nenaroste, s tím nic nenadělám," pokyvuje hlavou.
Dokonce se chystá na výlet do Paříže. Ve Francii od té nehody nikdy nebyla.

Chodí bez protézy

Když se Tereza vrátila do Pardubic, dostala protézu s mikročipy, kterou ovládá počítač. "Můžete s ní dělat cokoli - běhat, bruslit, tancovat, jenže je docela těžká. Stála milión korun. Na to bych nikdy neměla. Polovinu mi zaplatil pan Horáček (textař Michal Horáček - pozn. red.) a zbytek byl vybrán od lidí, kteří posílali peníze na sbírku založenou basketbalisty z našeho oddílu Studánka Pardubice. Dnes už podobné protézy platí pojišťovny."
Závodnímu plavání se začala věnovat dva roky po úrazu, tedy ve dvanácti letech. "Protézu jsem nosila poctivě čtyři roky, ale jak jsem denně plavala, nebavilo mě pořád si ji nandávat. Navíc jsem alergická na pryskyřici, ze které je okraj mojí protézy vyrobený. Ujdete pár metrů, tlačí vás to, zpotíte se. Bez protézy jsem svobodnější, mám větší rozsah pohybu. Neberu si ji ani na plesy. Trochu se ale cítím provinile už kvůli lidem, kteří se na mě složili. A až si to přečte pan Horáček, asi mě zabije.
Jednou ale snad dospěji k tomu, že protézu budu nosit. Tím, jak chodím bez ní, se mi bortí páteř, takže stejně jednou budu muset."
Žije mezi Pardubicemi a Olomoucí, kde bydlí na koleji. Plave v obou městech. Technicky svůj styl upravila tak, aby se ve vodě nepřevracela na bok. "Kopu nohama a pohyb usměrňuji rukama. Zdraví plavci směr vyvažují nohama, já to musím dělat trupem a pažemi."
Ráda chodí do kina a s kamarády do hospody, pořád miluje sport - s holemi hraje fotbal a basket, občas zajde do posilovny, na škole dělá gymnastiku, atletiku a kvůli zápočtu začne dokonce lyžovat. Po pěti letech v Olomouci se chce vrátit domů a pracovat s handicapovanými lidmi.

Minerálku kupují

"I proto jsem byla ráda, že mě do té reklamy vybrali. Snažila jsem se totiž pomoci Asociaci handicapovaných sportovců, aby měla alespoň nějaké peníze.
Vůbec jsem ovšem netušila, jak jsou lidé zlí. Myslí si, že jsem teď strašně bohatá. Ale ať si myslí, že jsem nějaká hvězda, přitom to není pravda, ale bohatá nejsem. A nejvíc mě těší, že lidé víc tu minerálku kupují," dodává Tereza.


Zdenka Procházková

5. dubna 2012 v 8:33 | Michal Všechovský

Povolání: Herečka
Věk: 86
Datum narození: 4. 04. 1926
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Beran aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2012 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok byste měli najít hodně nových přátel. Vypadá to, že budete mít štěstí ve vztazích na dálku. Letos zažijete hodně potěšení. V březnu to vypadá na partnerské neshody, musíte slevit ve svých očekáváních na partnera. V červenci můžete všechny zanedbávat, proto se dočkáte opravdu zvláštních reakcí. Listopad a prosinec by ale měly být plné lásky, tolerance a návratů lidí, se kterými jste se rozešli.

Peníze:

Více peněz byste mohli získat především díky kreativitě a nápadům. Máte štěstí v podnikatelské oblasti, ale začnete vydělávat i jako manažeři a organizátoři. Nebojte se investovat, máte předpoklady, aby se vše dobře zformovalo. Moc ale nenakupujte v červenci a říjnu. Máte potřebu nějak odškodnit vašeho partnera, společná dovolená v srpnu se proto vyplatí.

Práce:

Zdá se, že se pro vás práce konečně stane víc týmovou. Vsaďte na své přátelské vazby a přející kamarády, o hodně si polepšíte. Pokud máte tvořivé zaměstnání, půjde vám práce jednoduše "od ruky". Jestli pracujete v restauraci nebo zábavním podniku, hodně vyděláte. Firmy a obchody zakládejte především v první půli srpna a na začátku prosince.

Zdraví:

Především leden bude dělat problém vašemu krevnímu tlaku, možná i srdci. Nebojte se cvičit. V dubnu se můžete vydat na dlouhé cesty. V říjnu pozor na zranění horní části těla, buďte opatrní při práci i při sportu. Celkově to ale vypadá, že se větším problémům tento rok dokážete vyhnout, máte více štěstí, než rozumu, jak se říká.

Beran

21.3. až 20.4.
beran

Horoskopy na čtvrtek 5. 4. 2012Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.
Zdena Procházková je česko-rakouská herečka a konferenciérka.

Již od dětství se věnovala tanci a hře na klavír, ke které ji vedla její maminka, jenž byla také klavíristkou. Již během svých studií na gymnáziu několikrát pohostinsky vystupovala v pražských divadlech. Po maturitě na gymnáziu odešla studovat herectví na Pražskou konzervatoř, které kvůli nacistické okupaci během 2. světové války byla nucela přerušit a dokončila ji až po válce v Brně. Po ukončení studia byla ve svém prvním angažmá v divadle v Opavě, později přešla do Prahy do Divala ABC a do Městských divadel pražských. V roce 1957 až 1958 působila jako konferenciérka v Laterně Magice, se kterou vystupovala i na Expo 58 v Bruselu společně s Valentinou Thielovou a Sylvou Daníčkovou.

Díky svým jazykovým schopnostem a výborné znalosti němčiny hrála a pohostinsky vystupovala v německy mluvících zemích, zejména ve vídeňském Burgtheatru.

Osobní život
Jejím významným životním hereckým partnerem i prvním manželem byl herec Karel Höger. V 60. letech se však podruhé provdala za rakouského státního občana a stala se i rakouskou občankou.

Knihy
2004 Na jevišti mezi Prahou a Vídní - Nezapomenutelná Líza Doolittlová
Jako herečka
2009 -Rytmus v patách
2008 -Svatba na bitevním poli role: Hedvika
2007 -Hraběnky role:
2005 -Ulice role: Adéla Sklenářová
1980 -Jak napálit advokáta role: Cíglerová
1979 -Arabela role:
1977 -Nemocnice na kraji města role: Rezková
1964 -...a páty jezdec je Strach (...and the Fifth Horseman Is Fear) role: paní Vesely
1953 -Mladá léta role: Annerl Parysova
1952 -Písnička za groš role: Eva Slavíková
1950 -Daleká cesta role: Prisoner
1947 -Mrtvý mezi zivými

Jiří Krytinář

4. dubna 2012 v 9:36 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Věk: 64
Datum narození: 28. 04. 1947
Místo narození: Sejřek, Československo
Znamení: Býk aktuální horoskop »
Výška: 120 cm

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Býk

21.4. až 21.5.
byk

Horoskopy na středu 4. 4. 2012Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Dejte si pozor, aby se pro vás vztah nestal jenom zvykem.

Býk:

Raději se rozveselte někde daleko od partnera.

Blíženci:

Vaše drahá polovička dnes neočekává vůbec nic.

Rak:

Nebojte se vsadit si na své blízké.

Lev:

Vaše citové snahy naplňují váš partnerský vztah.

Panna:

Dnes přisel ten správný den, kdy si můžete s vaším partnerem leccos vyřešit.

Váhy:

Měli byste si ujasnit své priority a zapracovat na vašem vztahu.

Štír:

Zvažte všechna pro a proti.

Střelec:

Milostná katastrofa je doslova na spadnutí.

Kozoroh:

Nebojte se, váš milostný život nepotkala žádná krize.

Vodnář:

Neočekáváte nic méně, ale ani nic více, než v jiné dny.

Ryby:

Hledejte více emocionálních jistot, které vám ve vašem vztahu chybí.
Jiří Krytinář se narodil v roce 1947. Od dětsví byl postižen kostní dysplazií, což je onemocnění postihující růst kostí a chrupavek (měří 120cm).

Vyučil se hodinářem. V roce 1969 si zahrál ve svém prvním filmu Šest černých dívek aneb kam zmizel doktor Zajíc roli malého knihovníka. Hostoval a hrál v předních českých divadlech: např. Národní divadlo, Hudební divadlo Karlín, Státní opera ad. Zahrál si ve filmu Miloše Formana Amadeus. Velmi známé jsou jeho pohádkové postavy z pohádek Tři oříšky pro Popelku, Kouzelný měšec ad. Zahrál si také v seriálu Arabela. Jednou z jeho nejznámějších rolí, kterou se vryl do paměti diváků je role veselého kamelota a štamgasta Goliáše v seriálu Hospoda. V současné době účinkuje např. ve hře Národního divadla Švejk, kde hraje trojroli, Pepka Vyskoče, ministranta a těhotnou trpasličí héteru. Účinkuje také v představeních pro děti.
Jako herec
2008 -Bathory role: Bandmaster(uncredited)
2008 -Bez dechu
2007 -The Adventures of Young Indiana Jones: Espionage Escapades role: Small Man 2
2005 -"3+1 s Miroslavem Donutilem" role: 1. stamgast
2005 -Šílení role: Reciting Madman
2005 -Šílení role: Reciting Madman
2002 -Feuer, Eis & Dosenbier role: Zwerg
2000 -Hurá na medvěda (Bär ist los, Der) role: Zwerg
1999 -Kuře melancholik
1997 -Četnické humoresky role: Kotas
1997 -Nejasná zpráva o konci světa role: Juzek
1996 -Hospoda role: Goliás
1996 -Sestřička a princ ze snů (Sorellina e il principe del sogno)
1996 -Young Indiana Jones: Travels with Father role: Vendor
1996 -Kouzelný měšec (Zauberbuch, Das) role: Prskos
1995 -Má je pomsta (Ma je pomsta)
1993 -Kanárská spojka role: Bodyguard
1992 -"The Young Indiana Jones Chronicles" role: Small man #2
1992 -Benefice profesora Alexandra a Barbary de Anatolia role: Professor Alexander
1992 -Kačenka a strašidla role: Two-headed man
1992 -Správná sestka role: Dwarf in circus
1992 -Tigerin, Die role: 1. Bellboy
1991 -Princezna za dukát role: Uryás
1989 -Cesta na jihozápad
1989 -Pražská pětka role: Liftboy
1988 -Anděl svádí ďábla role: Cirkusman
1986 -Mahulena, zlatá panna (Mahuliena, zlatá panna) role: Zlatovlad
1985 -Kvílení vlkodlaků 2 (Howling II: Stirba - Werewolf Bitch) role: Vasile
1984 -Amadeus role: Undetermined Role
1984 -Fešák Hubert role: Ferda-Sirky
1983 -O statečném kováři role: Fox
1979 -Arabela role: Stank
1978 -Taugenichts role: Marco Guffino, Zwerg
1973 -Tři oříšky pro Popelku role: Hobnail
1970 -Velká neznámá role: Liftboy
1969 -Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc? role: Helper

Josef Němec

3. dubna 2012 v 14:09 | Michal Všechovský

Josef Němec (25. září 1933, České Budějovice), český boxer (těžká váha), zasloužilý mistr sportu. Mistr Evropy z Moskvy (1963), bronzový olympionik z Říma (1960), jedenáctinásobný mistr Československa. Absolvoval 320 zápasů, z toho 308 vyhrál. V současné době působí jako trenér v Box clubu táty Němce v Českých Budějovicích. Je čestným prezidentem BUDWEISER SAMSON BOXING CLUBU, který je účastníkem Extraligy ČR a po 18leté pauze pokračovatel českobudějovické extraligové tradice boxu od 2002.

Přehled úspěchů

Olympijské hry

Mistrovství Evropy

Externí odkazy

Finále s Abramovem? Lidi stáli a tleskali, říká

České Budějovice - Legenda českobudějovického boxu Josef Němec, bronzový medailista z olympijských her v Římě a mistr Evropy z Moskvy, ve čtvrtek oslavil pětasedmdesáté narozeniny.

"Jak se cítím v pětasedmdesáti? Normálně," krčí rameny. "Život se s námi nemazlil, ale s nikým bych neměnil," zdůrazňuje. "Bylo nás osm sourozenců, takže se máma s tátou měli co ohánět. Ale byli to milionoví rodiče," dodává. "Táta byl přísný, ale to jinak nešlo. Bylo nás osm Tarzanů a dokázali jsme udělat pěknou paseku," usmívá se.
Malý Pepík od malička sportoval. Vedle boxu, který ho nejvíc proslavil, hrál hokej, fotbal, nohejbal. "Já nejdřív ani boxovat nechtěl, protože jsem spíš koukal, kde co sníst, sednout si a moc se nehejbat. Byl jsem trošku při těle a táta mi říkal, Pepíčku, ty jdi radši domů a nepleť se nám tady. Ale mí kamarádi, co jsem s nimi hrál hokej, Tonda Pruher, Franta Zeman či Honza Vodička, do mě pořád rejpali, že brácha boxuje, ať to taky zkusím. Tak jsem šel."
A udělal dobře, protože díky tomu se v budějovickém ringu zrodila možná nejslavnější těžká váha, jakou český a vlastně spíš československý box kdy měl. Josef Němec byl na třech olympiádách: v Melbourne a Tokiu se dostal do čtvrtfinále, zato z Říma v roce 1960 přivezl bronz. K tomu přidal dvanáct titulů mistra Československa. A pochopitelně i triumf nejslavnější: v roce 1963 se vrátil z Moskvy s titulem mistra Evropy!
Moskevského triumfu si považuje nejvíc. Zřejmě hlavně proto, že tam ve finále porazil tehdy favorita favoritů, ruského medvěda Abramova. "A to byl nějaký bourák," říká s obdivem. "Ale co já tam s ním tenkrát provedl, to tedy bylo něco," kroutí hlavou a líčí, jak šokovaní diváci málem ani nedýchali. "Při boxu bývá pořádný rachot, ale tam tehdy lidi jen zírali, šoupali nohama a jen hekali uff, uff. A já tam blbnul v ringu a tancoval kolem Abramova. A když zápas skončil a já šel z ringu, tak ti lidi, co přišli fandit domácímu borci, byli jako v divadle, jako v Bolšom teátre. Všichni stáli na nohou a tleskali mi…"
A to ještě netušil, co ho bude čekat při návratu do jeho milovaných "Budějc"…Už v Táboře si ho průvodčí nechal vyvolat, protože na nádraží v Budějovicích se davy jeho fanoušků chtěly ujistit, že jejich hrdina v tom rychlíku, co jede z Prahy, opravdu je. Když přijel do Budějovic, tak prý koukal jako blázen, co tam je národa a že to snad ani na prvního máje jich tolik nebylo. "A k tomu kapela a už mě nesli na ramenou," usmívá se.
Když si spolu povídáme, Pepík přeskakuje z jedné vzpomínky na druhou. Třeba na kdysi slavné fotbalové derby "černých a zelených kůží", jak se přezdívalo černobílému SK ČB a zelenobílému Meteoru. "Když se hrálo derby, Budějovice byly auf," volí předválečný žargon, chtěje vyjádřit, že celé město bylo na nohou. A líčí, jak věhlasní šoumeni bratři Kobernové jeli přes celé město na Meteor na povoze s dřevěnou klecí, taženém krávami. "Půlka té klece byla omotána černobílými fábory, druhá půlka zase zelenobílými. Anebo dámy, ty při derby chodily v barvách obou rivalů," směje se.

Nesplněný sen

Jako zapálený nohejbalista si vybavuje i legendární klání Mosťáků a Špačků. "My chodili hrát nohejbal přes řeku do loděnice, ale jak se hrálo derby Most - Špaček, nemohli jsme chybět," ujišťuje. "To byla velká událost, plakáty zvaly na mistrovství světa a okolí a vždycky tam bylo pět šest stovek diváků. A Špačkové po proudu třeba připlavali na lodičkách, všelijak vystrojení. A té srandy a toho hecování, co při tom bylo," říká s trochou nostalgie v hlase.
Ač je mu od včerejška pětasedmdesát, stále ještě boxerské rukavice na hřebíček nepověsil. Samozřejmě, že sám ve svých letech už neboxuje, stará se ale o mladé adepty boxu v sokolovně. "Trénuji ve Slavoji, vlastně teď už v Box Clubu táty Němce," vysvětluje. "Ale ten název jsem já nevymyslel, s tím přišlo vedení klubu," vysvětluje.
Jak říká, v pětasedmdesáti letech už má jen jeden sen. "A nejen můj, ale i mého táty," dodává. Tím jeho snem je boxerská hala. "Budějovice by si ji zasloužily," uzavírá své povídání muž, který své rodné město proslavil jako málokdo.

Josef Němec: 75

Narodil se 25. září 1933 v Č. Budějovicích, kde dodnes žije.
Startoval na třech olympijských hrách, z té římské v roce 1960 má bronzovou medaili.
Ze čtyř startů na mistrovství Evropy (MS v boxu v jeho době nebylo) má zlato a dva bronzy.

David Ferrer

2. dubna 2012 v 8:40 | Michal Všechovský

Povolání: Tenista
Věk: 30
Datum narození: 2. 04. 1982
Místo narození: Valencie, Španělsko
Znamení: Beran aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2012 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok byste měli najít hodně nových přátel. Vypadá to, že budete mít štěstí ve vztazích na dálku. Letos zažijete hodně potěšení. V březnu to vypadá na partnerské neshody, musíte slevit ve svých očekáváních na partnera. V červenci můžete všechny zanedbávat, proto se dočkáte opravdu zvláštních reakcí. Listopad a prosinec by ale měly být plné lásky, tolerance a návratů lidí, se kterými jste se rozešli.

Peníze:

Více peněz byste mohli získat především díky kreativitě a nápadům. Máte štěstí v podnikatelské oblasti, ale začnete vydělávat i jako manažeři a organizátoři. Nebojte se investovat, máte předpoklady, aby se vše dobře zformovalo. Moc ale nenakupujte v červenci a říjnu. Máte potřebu nějak odškodnit vašeho partnera, společná dovolená v srpnu se proto vyplatí.

Práce:

Zdá se, že se pro vás práce konečně stane víc týmovou. Vsaďte na své přátelské vazby a přející kamarády, o hodně si polepšíte. Pokud máte tvořivé zaměstnání, půjde vám práce jednoduše "od ruky". Jestli pracujete v restauraci nebo zábavním podniku, hodně vyděláte. Firmy a obchody zakládejte především v první půli srpna a na začátku prosince.

Zdraví:

Především leden bude dělat problém vašemu krevnímu tlaku, možná i srdci. Nebojte se cvičit. V dubnu se můžete vydat na dlouhé cesty. V říjnu pozor na zranění horní části těla, buďte opatrní při práci i při sportu. Celkově to ale vypadá, že se větším problémům tento rok dokážete vyhnout, máte více štěstí, než rozumu, jak se říká.

Horoskopy na pondělí 2. 4. 2012Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Poslouchejte více své srdce.

Býk:

Ačkoli byste velmi rádi, dnes nedokážete svému partnerovi udělat radost.

Blíženci:

Dnes se snad ani nesnažte přemlouvat svého partnera k nějaké činnosti.

Rak:

Mohli byste se rozloučit s mnohým, peněz nevyjímaje.

Lev:

Vy I váš partner jste dnes naladěni na stejnou notu.

Panna:

Vyrazte spolu na bujarý večírek.

Váhy:

Příliš na vašeho partnera nespěchejte.

Štír:

Partnerovi se spousta věcí nezamlouvá.

Střelec:

Dnes vás čeká opravdu báječný den.

Kozoroh:

Dopřejte si výlet nebo zejděte do společnosti.

Vodnář:

Mohli byste si vzájemně ublížit.

Ryby:

Váš partner dnes nemá žádnou náladu.
David Ferrer je současný profesionální španělský tenista. Profesionálně hraje od r.2000. Aktuálně (listopad 2007) je na 5. místě mezinárodního žebříčku ATP.Za svou dosavadní kariéru vyhrál dva turnaje ATP- a to v roce 2002 v Bukurešti a v roce 2006 ve Stuttgartu.

Fandí fotbalistům Barcelony, hodně rád čte knihy a na svého krajana Nadala si prý donedávna troufl nanejvýš na playstationu.Zjevení tenisového Turnaje mistrů, který probíhěhl v Šanghaji. Španělský tenista tam vyhrál Zlatou skupinu bez ztráty jediného zápasu.V souboji s Rodgerem Federrerem- světovou jedničkou,však podlehl.

Ferrer v sedmnácti přemýšlel, zda s tenisem nepraští. Dokonce to na chvíli i udělal. Otec mu však dal najevo, že si na život musí vydělat sám. Týden tedy pracoval jako dělník, nakládal dokola cihly na kolečko. Za sedm dní práce si vysloužil 30 eur. Víc než týden to nevydržel. Vrátil se k raketě. A dobře udělal.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip