Březen 2012

Eva Tauchenová - Holubářová

30. března 2012 v 10:48 | Michal Všechovský

Povolání: Herečka
Datum narození: 8. 12. 1928
Datum úmrtí: 1.3.2008
Místo narození: Praha, Československo
Místo úmrtí: Praha, Česká republika
Důvod úmrtí Selhání srdce
Znamení: Střelec aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Střelec

23.11. až 21.12
strelec

Horoskopy na pátek 30. 3. 2012Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Eva Tauchenová, provdaná Holubářová byla česká filmová a divadelní herečka.

Narodila se v Praze, studovala konzervatoř, jejíž studium však přerušila a dala se na herectví. Z počátku kariéry účinkovala v divadlech v Karlových Varech a Pardubicích.

Poprvé se objevila před kamerou v roce 1962 ve filmu Horoucí srdce. Následně si zahrála v několika známých českých filmech i seriálech, ke kterým patří Vrať se do hrobu!, Slunce, seno a pár facek nebo Divoké včely. Známou se však stala až na sklonku života, kdy jí do své trilogie založené na známých českých anekdotách s názvem Kameňák obsadil režisér Zdeněk Troška. Stvárnila zde neúnavnou, život znechucující tchyni Ester Consteinovou.

Věnovala se také divadlu, rozhlasovým inscenacím a dabingu.

Zemřela 1. března 2008 v Praze na selhání srdce.
Jako herečka
2005 -Kameňák 3 role: Mother-in-law
2004 -Kameňák 2 role: Mother-in-law
2003 -Kameňák role: Mother-in-law
2002 -Malá nesdelení
2001 -Divoké včely role: Babi
1989 -Dotyky role: paní Magda
1989 -Slunce, seno a pár facek role: Anna's aunt
1987 -Citlivá místa

Lukáš Konečný

28. března 2012 v 10:50 | Michal Všechovský

Povolání: Boxer
Věk: 33
Datum narození: 19. 07. 1978
Místo narození: Brno, Československo
Znamení: Rak aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2012 - Rak

rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Rak

22.6. až 22.7.
rak

Horoskopy na středu 28. 3. 2012Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

Dobře si rozvrhněte den a pak si můžete povídat.

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

Snažte se nic nepřehánět a počkejte si raději.

Váhy:

Pokud zůstanete doma, věnujte se partnerově lásce.

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

Mějte strpení s partnerem a věci stejně přijdou.

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.
Lukáš Konečný se narodil 19.7.1978 v Brně. V osmi letech se přestěhoval do Ústí nad Labem a v té době začal chodit na trénink boxu. Vystudoval gymnázium. V roce 2000 se oženil s Jarkou. Má tři dcery, nejstarší Andulku a dvojčátka Jaromíru a Barborku. Mezi jeho koníčky patří poslech hudby a samozřejmě sport, přes box, bowling, squash, paintbaal, až k fotbalu a tenisu.

Amatérká kariéra
První zápas absolvoval Lukáš kolem svého 14 roku a celkem jich má za sebou něco přes 230 zápasů z toho prohrál jen něco málo přes 30. Stal se 4x mistrem republiky v juniorech a 5x v seniorech. Lukáš vyhrál spoustu zahraničních turnajů, například Grand Prix města Ústí n/L., také se umístil na skvělém 2. místě na věhlasném turnaji Cordoba Cardin na Kubě. Mezi další úspěchy patří 2. místo na mistrovství Evropy v Siofoku (ještě jako junior) a 6. místo na juniorském MS v Havaně. Na MS seniorů v roce 1997 v Budapešti obsadil bronzovou pozici a stejný výsledek zopakoval na MS v Texasu roku 1999. Amatéskou kariéru ukončil Lukáš Konečný na Olympiádě v Sydney roku 2000.

Profesionální kariéra
Proxi kariéru zahájil v německé stáji SES, protože v Čechách nebyla stáj, která by byla schopna prosadit Lukášovi kvality ve světě. Hodně času tráví tréninkem v Německu, většinu času ale tráví v Ústí nad Labem a v Praze, kde se věnuje výchově a tréninku nových boxerů. V prvním zápase v profi ringu poslal svého soupeře po 17 vteřinách tvrdě k zemi a od té doby je lepší a lepší.

Za dobu své profesionální kariéry si vysloužil přezdívku chirurg a zaznamenal mnoho úspěchů:
- mezinárodní mistr ČR
- mezinárodní mistr Německa
- interkontinentální mistr NBA
- mistr EU
- interkontinentální mistr WBO
- interkontinentální mistr IBF

Ze svých 40 utkání prohrál jen 3 zápasy a všechny prohry byli přinejmenším sporné. Vrchol kariéry ho teprve čeká, dle mého názoru, a přál bych mu úspěch hodný sportovce jeho velikosti a to aby se stal mistrem světa ve své váhové kategorii.


Josef Vaniš

26. března 2012 v 11:32 | Michal Všechovský

Povolání: Kameraman
Datum narození: 6. 01. 1927
Datum úmrtí: 12.2.2009
Místo narození: Vysoký Chlumec, Príbram District, Československo
Místo úmrtí: Praha, Česká republika
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2012 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Kozoroh

22.12. až 20.1.
kozoroh

Horoskopy na pondělí 26. 3. 2012Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.
Josef Vaniš byl český kameraman.

V roce 1945 dokončil studium oboru filmový laborant na grafické škole v Praze. Do roku 1958 pracoval u Československého armádního filmu. Poté až do roku 1989 ve filmovém studiu Barrandov.

Byl hlavním kameramanem dokumentu Cesta vede do Tibetu, který získal v roce 1956 čestné uznání na filmovém festivalu v Benátkách,

Pracoval s režisérem Karlem Kachyňou na filmech Závrať, Naděje či Vysoká zeď. S Dušanem Kleinem spolupracoval na filmech Radikální řez, Dobří holubi se vracejí, Vážení přátelé, ano, ale i na třech filmech z pentalogie o 'Básnících' (Jak básníci přicházejí o iluze, Jak básníkům chutná život a Konec básníků v Čechách).

Spolupracoval i s dalšími významnými režiséry jako Zbyněk Brynych nebo Josef Polák. Podílel se též na televizním seriálu Pan Tau nebo na filmech Kačenka a strašidla, Smrt stopařek, Tichý Američan v Praze, Noc klavíristy, Dědeček, Kylián a já.
josef.vanis.cz - osobní webová stránka

Martin Fourcade

26. března 2012 v 11:04 | Michal Všechovský

Povolání: Biatlonista
Věk: 23
Datum narození: 14. 09. 1988
Místo narození: Perpignan, Francie
Znamení: Panna aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Panna

23.8. až 23.9.
panna

Horoskopy na pondělí 26. 3. 2012Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

City zasahují přímo do útrob vašeho života.

Býk:

Kvečeru se stanete veselými společníky v každém ohledu.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Martin Fourcade je francouzský biatlonista. Jedná se o několikanásobného mistra světa a stříbrného olympijského medailistu.

Jiří Dopita

24. března 2012 v 17:29 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Věk: 43
Datum narození: 2. 12. 1968
Místo narození: Šumperk, Československo
Znamení: Střelec aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na sobotu 24. 3. 2012Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Těžko byste mezi současnými českými hokejisty hledali podobnou osobnost. Přestože svými výkony zdaleka nevzbuzuje takovou úctu jako dřív, stále vyčnívá mezi spoluhráči. Důvodem není pouze jeho mimořádná postava. Kdykoli se Jiří Dopita objeví na ledě, vnáší do hry neobyčejný přehled, jistotu při vhazování a zároveň důraz před brankou. To z něj i v pětatřiceti dělá přirozeného vůdce, kterého se všichni hráči soupeře obávají už předem.

Jiří Dopita se narodil 2. prosince 1968 v Šumperku. S hokejem začal v sedmi letech a v dresu tamního klubu prošel postupně všemi mládežnickými výběry. V sedmnácti letech podepsal první profesionální kontrakt, vzhledem k nízkému věku však z přestupu do Opavy nakonec sešlo. O rok později se tak dostal do Olomouce, začínal opět v dorostu, ale propracoval se do A-týmu. Po neúspěšné baráži do první ligy odchází na vojnu do VTJ Tábor, který v té době plnil úlohu B-týmu slavné Dukly Jihlava. Zde se setkává s řadou vynikajících hokejistů - mj. Tomáš Kucharčík, Ivo Prorok či Radek Gardoň.

V roce 1990 se Tábor stává přeborníkem ČR, Dopita ve 38 zápasech nasbírá 18 branek a 19 asistencí. Zároveň si připisuje také pět startů v nejvyšší soutěži za Jihlavu. Po návratu z vojny se vrací do Olomouce a setrvá zde půl roku, než kývne na nabídku německého Eisbären Berlín. Zde během tří sezón odehraje 95 zápasů, v nichž zaznamená 58 branek a 69 asistencí. Vytváří dokonce jeden z rekordů německé ligy: v zápase s Augsburkem (9:3) nastřílí 6 branek, z toho čtyři během 14 minut…

Takového hráče už si nemohli nevšimnout reprezentační trenéři. Křest si Dopita odbyl 30. srpna 1992 v Helsinkách proti domácím Finům v rámci turnaje Sauna Cup. O dva roky později, při opětovném návratu do Olomouce, už byl nominován vždy a na všechno, pokud zrovna nebyl zraněný. Mezi lety 1994 a 1999 nevynechal jediný zápas mistrovství světa. V závěru sezóny 1993/4 pomohl Olomouci získat historický mistrovský titul. Poté ho do svých řad získal ambiciózní nováček ze Vsetína, jenž prošel v klubové historii několika názvy. V jeho barvách se stal Dopita pětinásobným mistrem extraligy, nejlepším hráčem play-off a také mistrem světa. Zlatou medaili ze šampionátu ve Vídni mu spoluhráči přivezli do nemocnice, finále se totiž kvůli zánětu slepého střeva nemohl zúčastnit.

Snem téměř každého hokejisty je zahrát si aspoň jednou nejslavnější soutěž na světě, kanadskoamerickou NHL. V případě Jiřího Dopity však jako by tento zákon neplatil. Nadaného centra draftovali už v roce 1992 Boston Bruins, od té doby však práva na jeho služby změnila majitele. Sám hráč se rozhodl zkusit štěstí za "velkou louží" až v roce 2001. Ověnčen zlatým triumfem z Nagana a dalšími cennými kovy, měl mít před sebou podle odborníků tu nejskvělejší budoucnost.

Silný v osobních soubojích, technicky vybavený a v koncovce neomylný - takového hráče si představovali letci z Philadelphie, jejichž branku již tehdy hájil Roman Čechmánek. Dopita odehrál v sezóně 52 utkání, nastřílel ovšem pouze 11 branek a šestnáctkrát na gól přihrál. A nepomohl mu ani heroický výkon v zápase s Atlantou, v němž nasázel 4 góly a na jeden přihrál. Po roce odešel do Edmontonu, ani zde se však neprosadil a v polovině sezóny se vrátil do Čech. Podle zámořských médií se nenaučil pořádně anglicky a navíc si příliš nerozuměl s některými spoluhráči.

31. ledna 2003 byl Dopita počtvrté zapsán na soupisku HC Olomouc. Jednalo se však spíš o jakési překlenovací období, provinční klub totiž mezitím spadl do nižší soutěže a ani přes pomoc respektovaného centra se do ní nedokázal vrátit. Po pár měsících tak sáhli po Dopitovi perníkáři z Pardubic a přestože to zpočátku nevypadalo na hvězdný tah, urostlý hokejista se později stal ústřední postavou týmu, který s přehledem vyhrál základní část extraligy. Novináři psali o famózním týmu, čtyřech vyrovnaných a smrtících útočných řadách… V prvním kole play-off však překvapivě Pardubice vypadly s Plzní, což stálo hlavu trenéra klubu Miloše Říhu a několik zkušených hráčů. Jiří doplatil na nepovedený závěr ztrátou jistého místa v reprezentaci, do níž se vrátil až před letošním mistrovstvím světa v Praze a Ostravě. Poprvé od olympijských her v Salt Lake City v roce 2002.

Většina sportovních novinářů popisuje Dopitu jako klidného, místy až flegmatického chasníka, jenž si raději každou odpověď dvakrát promyslí. Podobně přistupoval i k možnému angažmá v NHL. Snažil se přitom brát ohled na svou manželku Hanu a syna Jiřího, nakonec však právě kvůli nim se s třicítkou na krku pokusil prorazit za mořem. Nehodlal se totiž smířit s tím, že fanoušci Vsetína si z hokeje udělali malou válku a několikrát si vzali na mušku i jeho syna. Vše bylo důsledkem pádu vsetínského hokeje, jehož majitel Zubík se ocitl za mřížemi Takto lze vysvětlit Dopitovu nevydařenou štaci za mořem; v domácím prostředí však jeho jméno zůstává symbolem výjimečnosti a respektu.

Zajímavosti:
Výška: 192 cm
Váha: 95 kg
Přezdívka: Dopi

Úspěchy:
Olympijské hry - 1. místo (1998)
Mistrovství světa - 1. místo (1996, 2000-1), 3. místo (1997-8)

Mistr extraligy: 1994, 1996-9, 2001

Abbey Lee

23. března 2012 v 14:52 | Michal Všechovský

Povolání: Modelka
Věk: 24
Datum narození: 12. 06. 1987
Místo narození: Melbourne, Austrálie
Znamení: Blíženci aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2012 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Budete mít tento rok štěstí. Můžete potkávat zajímavé osoby s dobrým postavením, tento rok přeje seznamování. Únor by mohl být plný sexu a radovánek. Díky výmluvnosti získáte hodně zajímavé partnery, možná i z okolí vašich přátel. V říjnu budete pro partnera hodně důležití, užijete si jeho nekončícího zájmu. Tento rok využijte pro zábavu, bavte se.

Peníze:

Patříte sice ke skromným lidem, ale potřebujete větší odměnu. Snažte se všechno zdůraznit a domluvit si lepší podmínky. Vaše schopnost získávat z obchodu a reklamy se zvětší. Nebojte se vydělávat, protože nemálo získáte. V říjnu si už můžete koupit luxusní zboží.

Práce:

Budete se snažit o povolání jako recepční, v telekomunikacích nebo P. R. agenturách, kde se můžete uplanit velice aktivně. Výuka jazyků může mít rychlý spád a vy pochopíte, že vám chyběla hlavně konverzace. Zaměstnání spojené se psaním vám přinese hodně nových zážitků. Nepracujte ale tam, kde vám nevěří a podvádí vás.

Zdraví:

Jste nervóznější, odráží se to na vašem dýchání. Naučte se vyhýbat stresům tak, že se uvolníte hlubokým dechem, zkuste to například vždy před spaním. Nebojte se víc plavat a chodit na masáže. Především svaly na krku a kolem beder musí být lépe uvolněné. V září si dejte pozor na zuby, stejně tak i na stav svých nohou. Běh a jízda na kole vás začne bavit, což je dobře.

Horoskopy na pátek 23. 3. 2012Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Hledejte si partnera podle svých vlastních nároků.

Býk:

Možná se váš partner konečně rozhoupe a přislíbí vám lásku na věčné časy.

Blíženci:

Jednejte s partnerem pomalu a rozumně.

Rak:

Měli byste se spolehnout na své stálé partnery.

Lev:

Vyčkejte času a dočkáte se lepších příležitostí.

Panna:

Nic není zadarmo, bude to chtít vyjít štěstí vstříc.

Váhy:

Se svým partnerem si dopřáváte dlouhých chvil silných emocí.

Štír:

Těšte se na večer plný vskutku uměleckých zážitků.

Střelec:

Své partnery dokážete inspirovat.

Kozoroh:

Měli byste se víc spoléhat na spolupráci se svými partnery.

Vodnář:

Jste na vrcholu blaha a tento pocit vám nikdo nemůže odepřít.

Ryby:

Ani dnes vás vaše drahá polovička nemůže ničím překvapit.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklipWilliam Shatner

22. března 2012 v 11:01 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Věk: 81
Datum narození: 22. 03. 1931
Místo narození: Montreal, Quebec, Kanada
Znamení: Beran aktuální horoskop »
Výška: 177 cm

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2012 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok byste měli najít hodně nových přátel. Vypadá to, že budete mít štěstí ve vztazích na dálku. Letos zažijete hodně potěšení. V březnu to vypadá na partnerské neshody, musíte slevit ve svých očekáváních na partnera. V červenci můžete všechny zanedbávat, proto se dočkáte opravdu zvláštních reakcí. Listopad a prosinec by ale měly být plné lásky, tolerance a návratů lidí, se kterými jste se rozešli.

Peníze:

Více peněz byste mohli získat především díky kreativitě a nápadům. Máte štěstí v podnikatelské oblasti, ale začnete vydělávat i jako manažeři a organizátoři. Nebojte se investovat, máte předpoklady, aby se vše dobře zformovalo. Moc ale nenakupujte v červenci a říjnu. Máte potřebu nějak odškodnit vašeho partnera, společná dovolená v srpnu se proto vyplatí.

Práce:

Zdá se, že se pro vás práce konečně stane víc týmovou. Vsaďte na své přátelské vazby a přející kamarády, o hodně si polepšíte. Pokud máte tvořivé zaměstnání, půjde vám práce jednoduše "od ruky". Jestli pracujete v restauraci nebo zábavním podniku, hodně vyděláte. Firmy a obchody zakládejte především v první půli srpna a na začátku prosince.

Zdraví:

Především leden bude dělat problém vašemu krevnímu tlaku, možná i srdci. Nebojte se cvičit. V dubnu se můžete vydat na dlouhé cesty. V říjnu pozor na zranění horní části těla, buďte opatrní při práci i při sportu. Celkově to ale vypadá, že se větším problémům tento rok dokážete vyhnout, máte více štěstí, než rozumu, jak se říká.

Beran

21.3. až 20.4.
beran

Horoskopy na čtvrtek 22. 3. 2012Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.
Pochází z židovské obchodnické rodiny. Už jako dítě účinkoval v rozhlasových pořadech stanice CBS a v Children's Theatre v Montrealu. I během středoškolských studií hrál, režíroval a psal scénáře ke školním představením. Vystudoval obchod na montrealské McGill University s cílem pracovat v otcově oděvní firmě, ale touha po herectví nakonec změnila jeho plány.

Profesionální divadelní zkušenosti sbíral v ottawském Canadian Repertory Theatre (1952-54) a pak v shakespearovském repertoáru souboru Stratford Shakespeare Festival v Ontariu. 1956 odešel do New Yorku, kde dostal první úlohu na Broadwayi v tragédii Christophera Marlowea Tamerlán Veliký. Neakceptoval však nabídku sedmileté smlouvy od hollywoodské společnosti 20th Century Fox a vrátil se do Kanady, aby pokračoval v divadelní činnosti (napsal dokonce divadelní hru Dreams).

O rok později už ale v Hollywoodu debutoval úlohu Alexeje v přepisu Dostojevského románu Bratři Karamazovi (r. R. Brooks). 1958 znovu účinkoval na Broadwayi ve hře Paula Osborna Svět Suzie Wongové a za jeho výkon mu byla udělena cena Theater World Award. Od té doby hrál střídavě ve filmech a v TV, kde se uplatnil především v seriálech jako např. For the People (1965, Pro lidi), Barbary Coast (1975-76), Rescue 911 (1989-95) a jako host se objevil v několika desítkách seriálů.

Celosvětovou popularitu mu však přinesla teprve postava Jamese T. Kirka, kapitána vesmírné lodi Enterprise, z kultovního sci-fi seriálu Star Trek (1966- 69), na který volně navazuje několik dalších řad a celovečerních filmů, z nichž jeden režíroval (Star Trek V: Nejzazší hranice). Už předtím režíroval několik epizod v policejním seriálu T. J. Hooker - ČTV(1982-87), v němž byl i jedním z protagonistů.

Je autorem knihy Star Trek Memories (1993) a několika sci-fi románů - TekWar (1991), TekLab (1991), TekLords (1992), které byly 1993 adaptovány pro TV. Za gramofonovou nahrávku Asimovovy Nadace byl nominován na cenu Grammy. V roce 1981 inscenoval na jevišti Williamsovo drama Kočka na rozpálené plechové střeše.

Je známý také jako chovatel dostihových koní. Z prvního manželství s herečkou Glorií Randovou (1956-68) má dcery Leslie Carol (nar. 1958), Lisabeth Mary (nar. 1960) a Melanii Ann (nar. 1964). Dalšími manželkami byly herečka Marcy Laffertyová (1973-94) a Nerine Kiddová (1997-99).
Jako herec
2006 -Za plotem (Over the Hedge) role: Ozzie
2006 -Divočina (The Wild) role: Kazar
2005 -Slečna drsňák 2: Ještě drsnější (Miss Congeniality 2 Armed And Fabulous) role: Stan Fields
2004 -Kauzy z Bostonu (Boston Legal) role: Denny Crane
2004 -Vybíjená: Běž do toho na plný koule (Dodgeball:A True Underdog Story) role: Dodgeball Chancellor
2003 -Vánoční návštěva (Carol Christmas, A) role: Dr. Bob
2002 -Americké psycho 2 (American Psycho 2: All American Girl) role: Starkman
2002 -Groom Lake role: John Gossner
2002 -Showtime role: T.J. Hooker
2001 -Agent bílá krvinka (Osmosis Jones) role: Mayor Phlegmming
2000 -Falcon Down role: Major Robert Carson
2000 -Slečna drsňák (Miss Congeniality) role: Stan Fields
1999 -Jessica's Diary role: The Storyteller
1998 -A Twist in the Tale role: The Storyteller / ...
1998 -Land of the Free role: Aiden Cardell
1997 -"The Practice" role: Denny Crane
1995 -"TekWar" role: Walter H. Bascom
1994 -Detektiv Janek: Dům smrti (Janek: The Silent Betrayal) role: Bodosh
1994 -Star Trek 7: Nová Generace (Star Trek: Generations) role: kapitán James T. Kirk, retired
1993 -Columbo: Motýl v šedých stínech (Columbo: Butterfly in Shades of Grey) role: Fielding Chase
1993 -Rodina cizích (Family of Strangers) role: Earl
1993 -Nabitá zbraň 1 (Loaded Weapon - Part 1) role: Gen. Curtis Mortars
1991 -Star Trek 6: Neobjevená země (Star Trek VI: The Undiscovered Country) role: kapitán James T. Kirk
1989 -Star Trek 5: Nejzazší hranice (Star Trek V: The Final Frontier) role: kapitán James T. Kirk
1988 -Broken Angel role: Chuck Coburn
1986 -Star Trek 4: Cesta domů (Star Trek IV: The Voyage Home) role: Admiral / kapitán James T. Kirk
1984 -Secrets of a Married Man role: Chris Jordan
1984 -Star Trek 3: Pátrání po Spokovi (Star Trek III: The Search for Spock) role: Admiral James T. Kirk
1983 -Leonard Nimoy: Star Trek Memories role:
1982 -Připoutejte se prosím 2 (Airplane II: The Sequel) role: Cdr. Buck Murdock
1982 -Star Trek - Khanův hněv (Star Trek: The Wrath of Khan) role: Admiral James T. Kirk
1979 -Disaster on the Coastliner role: Stuart Peters
1979 -Riel role: The Barker
1979 -Star Trek 1: Film (Star Trek: The Motion Picture) role: Admiral James T. Kirk
1976 -Columbo: Posvítit si na vraždu (Columbo: Fade in to Murder) role: Detective Lucerne / Ward Fowler
1975 -Barbary Coast role: Jeff Cable
1974 -Big Bad Mama role: William J. Baxter
1974 -Indict and Convict role: Sam Belden
1973 -Star Trek role: kapitán James T. Kirk
1971 -Owen Marshall: Counselor at Law role: District Attorney Dave Blankenship / ...
1966 -Star Trek (Star Trek: The Original Series) role: kapitán James T. Kirk / ...
1966 -Star Trek: Kam se dosud člověk nevydal (Star Trek: Where No Man Has Gone Before)
1965 -Episode dated 14 March 1965 role: Guest Panelist
1965 -Seized, Confined and Detained role: David Koster
1963 -A Difference of Years role: Dr.Ken Houck
1963 -Build Your Houses with Their Backs to the Sea role: Manomsha Faxon
1962 -The Nurses role: Dr. Adam Courtland / ...
1961 -Norimberský proces (Judgment at Nuremberg) role: Capt. Harrison Byers
1961 -The Explosive Generation role: Peter Gifford
1959 -Play of the Week role: Lewis Rohnen
1956 -The Kaiser Aluminum Hour role: John Sandor / ...
1955 -Příběhy Alfreda Hitchcocka (Alfred Hitchcock Presents) role: Jim Whitely / ...
1948 -Studio One role: Dr. David Coleman / ...
1947 -Kraft Television Theatre role:
Jako režisér
2002 -Groom Lake
1995 -"TekWar"
1989 -Star Trek 5: Nejzazší hranice (Star Trek V: The Final Frontier)
Jako scénárista
2005 -Jak sci-fi seriály změnily svět... (How William Shatner Changed the World)
2002 -Groom Lake
1989 -Star Trek 5: Nejzazší hranice (Star Trek V: The Final Frontier)
Jako producent
2006 -William Shatner in Concert
2002 -Groom Lake
2002 -Spplat Attack

Buddy Holly

21. března 2012 v 10:43 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvák, kytarista
Datum narození: 7. 09. 1936
Datum úmrtí: 3.2.1959
Místo narození: Lubbock, Texas, USA
Místo úmrtí: Grant Township, Cerro Gordo County, Iowa, USA
Důvod úmrtí Letecká havárie
Znamení: Panna aktuální horoskop »
Výška: 182 cm
Člen skupiny: Crickets, The

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na středu 21. 3. 2012Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Legendární rock´n´rollový zpěvák a kytarista. Pochází z Texasu (nar. 1936), vl. jm. Charles Hardin Holley. Učil se i na piano a na housle.

V r. 1949 zakládá s Bobem Montgomerym countryové duo Buddy & Bob. V r. 1953 se k nim přidává baskytarista Larry Welborn (název se mění na Western And Bop) a o rok později mají první studiové nahrávky. V r. 1955 se přidává bubeník Jerry Allison a skupina se stylově posouvá k rockabilly.Se změnou sestavy v r. 1956 (Holly, Allison, Sonny Curtis - g, Don Guess - bg) se mění i název na Buddy Holly & The Three Tunes. Společně přesídlují do Nashville.

Od r. 1957 už používá jméno Crickets (složení: Holly, Allison, Niki Sullivan - g, Joe B. Mauldin - bg). Mezitím se v kapele objevují i jiní muzikanti (Glen Hardin - p, Jerry Nayler - bg). Na podzim 1957 vychází singl That´ll Be The Day, který se stává obrovským hitem v USA i v Anglii (1. místa v hitparádách). Následují další hity, např. Peggy Sue (1957), Oh Boy! (1958), Maybe Baby (1958). Některé nahrávky v tomto období vycházejí pouze pod jménem Buddy Holly, přičemž větší popularita se dostavuje v Anglii.

Na podzim 1958 se Holly s The Crickets rozchází (ti pokračují relativně úspěšně sami, když první album vyšlo v r. 1962 a brzy mají hit Don´t Ever Change). Kapela hraje až do konce 80. let (majitelem jména je Allison). V únoru 1959 Holly zahynul při leteckém neštěstí. Několik týdnů po jeho smrti dosahuje špičky anglické hitparády píseň It Doesn´t Matter Anymore a velmi úspěšné je i album Story (1959).

Také v 60. letech se Holly s úspěchem objevuje na singlech a dobře se prodávají i alba, např. Showcase (1964), 20 Golden Greats (1978) - 1. místo v angl. hitp., nebo True Love Ways (1989).Holly ovlivnil m.j. Beatles, Hollies, Fleetwood Mac a jeho písně zpívala celá řada světových hvězd.
Jako skladatel
2010 -Rock & Chips
2010 -Na sv. Valentýna (Valentine's Day)
2009 -Morganovi (Did You Hear About the Morgans?)
2009 -Pan Nikdo (Mr. Nobody)
2008 -Fields of Fuel
2008 -Rachel se vdává (Rachel Getting Married)
2008 -Traveling
2007 -Banda sonora
2007 -Jukebox Rock 'n' Roll Vol. 1
2007 -Juno
2007 -Qwerty
2007 -Skins
2006 -Cesta za vítězstvím (Glory Road)
2006 -It Takes Two
2005 -Zkrocená hora (Brokeback Mountain)
2005 -Dancing with the Stars
2004 -Ztraceni (TV) (Lost)
2003 -Velká ryba (Big Fish)
2001 -The Inspector Lynley Mysteries
2000 -Na pokraji slávy (Almost Famous)
2000 -Možná, miláčku (Maybe Baby)
1999 -Říjnové nebe (October Sky)
1999 -Rodina Sopránů (Sopranos, The)
1999 -Walking Across Egypt
1998 -Pleasantville: Městečko zázraků (Pleasantville)
1998 -Space Bunnies Must Die!
1997 -Gummo
1997 -The Locusts
1995 -Rolling Stones: Voodoo Lounge
1995 -The Beatles Anthology
1993 -Lipstick on Your Collar
1992 -As Time Goes By
1992 -Heartbeat
1989 -"Quantum Leap"
1989 -American Boyfriends
1989 -Steven Banks: Home Entertainment Center
1988 -Action Jackson
1988 -Boulevard of Broken Dreams
1988 -Salsa
1987 -Light of Day
1986 -Best of Bandstand
1986 -Peggy Sue se vdává (Peggy Sue Got Married)
1986 -Stůj při mě (Stand by Me)
1985 -Desert Hearts
1985 -Darebák (Mischief)
1983 -"American Masters"
1983 -Christine
1983 -Cool Cats: 25 Years of Rock 'n' Roll Style
1983 -Gorky Park
1978 -American Hot Wax
1978 -The Buddy Holly Story
1973 -Americké graffiti (American Graffiti)
1973 -That'll Be the Day
1967 -Poor Cow
1958 -The Dick Clark Show

Tereza Hlavsová

20. března 2012 v 16:40 | Michal Všechovský

Povolání: biatlonistka
Datum narození: 26. 11. 1986
Datum úmrtí: 18.2.2006
Místo narození: Ústí nad Orlicí, Československo
Místo úmrtí: Hejnice, Česká Republika
Důvod úmrtí autonehoda
Znamení: Střelec aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na úterý 20. 3. 2012Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Tereza Hlavsová byla česká biatlonistka, mistryně světa juniorek.

Byla závodnicí klubu OEZ Letohrad, několikanásobná mistryně České republiky, jak v zimním, tak v letním biatlonu. V roce 2003 získala titul Mistryně světa juniorek na Mistrovství světa v Polsku - Kościelisku. Byla nadějí české reprezentace biatlonu, zemřela při automobilové nehodě v únoru roku 2006.

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY
1) Mistrovství Evropy juniorů v letním biatlonu 2005, Bystřice pod Hostýnem (CZE)
- 1. místo - závod smíšených štafet
- 2. místo - závod s hromadným startem
- 2. místo - rychlostní závod

2) Mistrovství světa dorostenců 2005, Kontiolahti (FIN)
- 6. místo - rychlostní závod

3) Mistrovství České Republiky 2005, Jablonec nad Nisou (CZE)
- 1. místo - závod s hromadným startem
- 3. místo - rychlostní závod

4) Mistrovství Evropy juniorů 2004, Raubichi (BLR)
- 3. místo - rychlostní závod
- 3. místo - štafetový závod

5) Mistrovství světa dorostenců 2004, Haute Maurienne (FRA)
- 4. místo - závod jednotlivců
- 7. místo - stíhací závod

6) Mistrovství světa juniorů v letním biatlonu 2003, Forni Avoltri (ITA)
- 3. místo - štafetový závod

7) Mistrovství světa dorostenců 2003, Zakopane (POL)
- 1. místo - závod jednotlivců
- 3. místo - štafetový závod

8) European Youth Winter Olympic Days 2003, Pokljuka (SLO)
- 1. místo - rychlostní závod
- 2. místo - stíhací závod
- 3. místo - závod smíšených štafet
Narodila se 24. 11. 1986 jako třetí v pořadí po dvou bratrech Tomášovi a Honzovi. Narodila se o dva měsíce dříve, než je obvyklé, ale velkou vůlí k životu tento handicap brzy vyrovnala.
Její první sportovní kroky vedly do oddílu sportovní gymnastiky při Základní škole 28. října 581 v Žamberku a do lyžařského oddílu Sokola Žamberk. V deseti letech její talent neunikl pozornosti trenéra Klubu biatlonu OEZ Letohrad pana Čendy Suchomela, který ji zařadil do své vznikající skupiny talentovaných žákyň k Petře Moravcové, Mirce Veselé a Martině Leinweberové. S tréninkem vypomáhal Jarda Ehrenbergr. Při dobrém počasí jezdila na tréninky na kole, ze začátku v doprovodu Mirka Strnada a jeho dcery Ivy, později s Hankou Roháčkovou a Lenkou Šponarovou. Své zázemí pro trénování našla v domě svých prarodičů na Sádkách v Letohradě, kteří ji ve sportování velmi podporovali. Později skupinu rozšířila Petra Nastoupilová a Lada Dušková. Na mistrovství republiky v žákovských kategoriích nebyla lepší než třetí. Ale díky její houževnatosti a píli byla zařazena do sportovního centra mládeže, kde jejím trenérem byl Michael Málek. Přechodem do dorostenecké kategorie začaly přicházet úspěchy. Poprvé se nečekaně stala mistryní republiky v roce 2002 v kategorii mladších dorostenek na trati 7 km volně. Přitom se jednalo o závod s hromadným startem, ve kterém vyjížděla až z poslední řady. Poté přicházejí v dorostenecké kategorii v roce 2003 i mezinárodní úspěchy. Na prvních mezinárodních závodech, kterými byly EYOF ve Slovinsku, byla Terezka ve sprintu první, ve stíhacím závodě druhá a ve smíšených štafetách třetí. Vrcholem v tomto roce bylo získání titulu mistryně světa v kategorii dorostu v individuálním závodě v polském Koscielisku. Biatlon ji zabíral stále více času, tréninky se konaly 6 x týdně. Utvořila se perfektní parta, do které patřili kromě výše jmenovaných také od Terky starší Klára Moravcová, Dita Formánková, Iva Skácelíková, Michal Šlesingr, Ondra Moravec, Milan Faltus, Petr Hradecký, Honza Brychta, Míla Přikryl. Díky této partě a výborným kamarádům v ní se dala lépe vstřebávat tréninková dřina a častá soustředění mimo domov.
S přechodem do dorostenecké kategorie přechází rovněž na střední školu, kterou je Gymnázium v Žamberku. Díky pochopení ředitelství gymnázia se mohla biatlonu hodně věnovat. Sama však svoji neúčast ve výuce doháněla samostudiem a díky spolužačkám Johance, Kristýně, Pavle, Terezce a Monice držela krok s ostatními. Postupem do vyšších ročníků Gymnázia v Žamberku nedospívala pouze fyzicky, ale především povahově. Vytvořila se z ní osobnost, která měla pevné zásady a která tu byla pro každého, kdo potřeboval jakoukoliv pomoc. Sportovní zátěž ji vede k tzv. zdravému stylu života, který i sama uplatňuje v kuchyni. Ve čtvrtém ročníku gymnázia měla před sebou vážné rozhodnutí, na jakou vysokou školu dát přihlášku, ráda by dělala něco ve spojení se sportem, a zda vůbec bude moci ještě se sportem pokračovat. V průběhu čtvrtého ročníku se jí nabídla možnost přejít po maturitě do SKP Jablonec, avšak vzhledem k podmínkám v domácím klubu, a především kvůli výborné partě, zvažovala v prípadě pokračování se sportovní činností spíše setrvání v Letohradě. Uvažovala však také o možnosti odejít studovat do Spojených států, kde by měla lepší podmínky pro sportování při studiu. Se svojí rodinou si výborně rozuměla, nejednou ji i své kamarády překvapila svými básnickými a organizačními schopnostmi.
Leslie Grantham - Leslie Michael Grantham

19. března 2012 v 8:45 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Věk: 64
Datum narození: 30. 04. 1947
Místo narození: Camberwell, Londýn, Anglie
Znamení: Býk aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Býk

21.4. až 21.5.
byk

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Pokud budete muset pracovat, tak s počítači a technikou to bude složité, ale obchodování vám půjde dobře. Ještě dnes můžete sepsat zajímavou a výhodnou smlouvu spojenou s nemovitostmi nebo dražšími předměty. Večer bude velice příjemná atmosféra, abyste se setkali s blízkými lidmi z ciziny. Můžete se bavit už dnes, protože zítra na to díky Marsu nebude příliš vhodná doba, zatoužíte být doma a hodně nezdravě jíst.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Dejte si pozor, aby se pro vás vztah nestal jenom zvykem.

Býk:

Raději se rozveselte někde daleko od partnera.

Blíženci:

Vaše drahá polovička dnes neočekává vůbec nic.

Rak:

Nebojte se vsadit si na své blízké.

Lev:

Vaše citové snahy naplňují váš partnerský vztah.

Panna:

Dnes přisel ten správný den, kdy si můžete s vaším partnerem leccos vyřešit.

Váhy:

Měli byste si ujasnit své priority a zapracovat na vašem vztahu.

Štír:

Zvažte všechna pro a proti.

Střelec:

Milostná katastrofa je doslova na spadnutí.

Kozoroh:

Nebojte se, váš milostný život nepotkala žádná krize.

Vodnář:

Neočekáváte nic méně, ale ani nic více, než v jiné dny.

Ryby:

Hledejte více emocionálních jistot, které vám ve vašem vztahu chybí.
Leslie Michael Grantham je anglický herec, známý např. ze seriálu EastEnders. Narodil se v Londýně, ve čtvrti Cambervell. Jeho rodiče jsou Adelaide Flinders a Walter William Grantham.
Ve věku 15 let, v roce 1962, narukoval do Royal Fusiliers (Královští střelci) pluku britské armády. Dne 3. prosince 1966 se pokusil oloupit německého taxikáře Felixe Reese. V tomto zápase utrpěl Reese střelnou ránu do hlavy, která pro něj byla smrtelná. Leslie Grantham po svém zatčení tvrdil, že nevěděl, že byla zbraň nabitá a po zápase s taxikářem odešel. Poté jej soud v roce 1967 odsoudil za vraždu k doživotnímu vězení. Ačkoliv vraždu spáchal v Osnabrücku v Německu, svůj trest si odseděl v různých britských věznicích. Během svého pobytu ve vězení působil v několika hrách pro vězně a také redigoval vězeňské noviny. Grantham byl propuštěn v roce 1977, po odpykání 10 let. Politik T. Dan Smith a herečka Louise Jameson, se kterýma se Grantham seznámil v Leyhill, jej povzbuzovali, aby se dal na profesionální hraní.
Po propuštění se rozhodl věnovat kariéře a začal chodit do Weber Douglas Academy of Dramatic Art a v roce 1984 měl své první televizní vystoupení jako Kiston v epizodě Doctor Who - Resurrection of the Daleks. Dále se také objevil jako seržant ve 12 televizních mini sériích seriálu The Jewel in the Crown. Napsal také hru s názvem A Reason to Live, která vyhrála na Gloucester Drama Festivalu cenu za nejlepší původní hru.
V roce 1984 začal účinkovat v novém seriálu EastEnders. Dále od roku 1989 do roku 1990 hrál v kriminálním seriálu Club Paradise či v roce 1997 produkoval a také účinkoval ve sci-fi minisérii The Uninvited. Dále ho bylo možné vidět v letech 1998 - 2001 v roli pána pevnosti Boyarda, po boku Melindy Messenger v soutěžním pořadu Pevnost Boyard. V září 2003 se opět vrátil k EastEnders.
V Květnu 2004 propukl sexuální skandál, když nedělní noviny otiskly fotografii z webové kamery, na které Grantham ve své šatně onanuje. Také se, údajně oblečený jako kapitán Hook, podělil o své sexuální fantazie o zvířatech. Grantham poté vydal prohlášení, že se upřímně stydí za své chování a cítí, že zklamal své kolegy, stejně jako své přátele a rodinu. Dodal také, že jako projev své omluvy má v úmyslu poskytnout dar na charitativní účely.
V listopadu 2004 potvrdil, že v novém roce odchází z EastEnders. Od té doby se objevil ve dvou britských turné, nějakých jevištních adaptacích a také ve vánoční pantomimě, kterou i řídil a dostala vynikající recenze.
Dne 18. října 2006 se dostala po celé Velké Británii do knihkupectví jeho autobiografie s názvem ,,Life and other times". V tuto dobu se také objevil ve své první televizní roli od opuštění EastEnders, a to v policejním dramatu Bill, kde si zahrál Jimmyho Collinse na útěku z vězení.
Jako herec

2003 -Episode dated 22 December 2003 role: Den
2003 -Episode dated 25 November 2003 role: Den
2002 -Láva (Lava) role: Aladdin
2001 -80s Mania role: Host
2001 -The 100 Greatest TV Characters role:
1993 -The Hanged Man role: plukovník Mustard
1991 -Waiting for Godot role: Estragon
1990 -Rock and Roll Roulette role: Danny Kane
1985 -EastEnders role: Den / ...
1984 -The Bill role: Jimmy Smith / ...
1963 -Doctor Who role: Kiston

Michal Šlesingr

18. března 2012 v 14:06 | Michal Všechovský

Povolání: Biatlonista
Věk: 29
Datum narození: 3. 02. 1983
Místo narození: Ústí nad Orlicí, Československo
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.


Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Vodnář

21.1. až 20.2.
vodnar

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Dnes se cítíte lépe a taky můžete vyřešit osobní vztahy. Otec nebo šéf vám možná brání, abyste se zajímali o partnera v cizině, ale vaše přátelství nic nepřekazí. Neupřednostňujte proto zaměstnání před lidmi. Máte pak potřebu se trochu pobavit. Chcete si domů pořídit nějaké audionahrávky a možná tak nalákat i přitažlivou mladší osobu druhého pohlaví. Toužíte mít více ze života, když jste se před nedávnem tak vypjali, Luna přeje penězům.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Michal Šlesingr je český biatlonista. Na mistrovství světa 2007 vyhrál stříbro ve sprintu na 10 kilometrů.

V juniorském věku vybojoval celkem sedm medailí na světových šampionátech juniorů, včetně zlata z roku 2002 ze stíhacího závodu.

V sezóně 2004-05 se poprvé dostal v závodech světového poháru do první desítky, což zopakoval v jednotlivých případech i v dalších letech. Do začátku února 2007 dojel v první desítce světového poháru pětkrát, nejlépe ve vytrvalostním závodě ve švédském Östersundu v sezóně 2006-07, kdy byl čtvrtý.

Na Zimních olympijských hrách 2006 v Turíně si odbyl svou olympijskou premiéru a přispěl k šestému místu české štafety.

Průlomem v jeho seniorské kariéře bylo druhé místo na mistrovství světa v italské Anterselvě v roce 2007. Ve sprintu na 10 kilometrů v den svých 24. narozenin neminul ani jeden terč a prohrál jen o necelých pět sekund s nejúspěšnějším biatlonistou historie Norem Olem Einarem Bjørndalenem. Stříbrnou medaili věnoval své kamarádce, oddílové kolegyni a vrstevnici, někdejší dorostenecké mistryni světa Tereze Hlavsové, která v roce 2005 zahynula při autonehodě. V následujícím stíhacím závodě se sice po první střelbě dostal dokonce do vedení, ale v závěru chybou při poslední z dvaceti ran (celkem ale třetí v závodě) opustil i stupně vítězů a obsadil čtvrté místo pět sekund za olympijským vítězem Defrasnem z Francie.

Pro další medaili si dojel ve vytrvalostním závodě na 20 kilometrů, v němž ho nezastavily ani dvě chyby při první střelbě vstoje. Čtvrtého Nora Andresena porazil o pouhou sekundu. Jako finišman přivedl českou štafetu v závodě na 4×7,5 km do cíle na 5. místě.

Michal Šlesingr reprezentuje klub PSK Jablonex, žije a trénuje v Letohradu pod vedením trenéra Vlastimila Vávry. Má přezdívku Boušek.

Michal Šlesingr je členem českého olympijského týmu ve Vancouveru 2010.

Sportovní výsledky
- 2009 Evropský pohár, Reiteralm, Rakousko, superobří slalom, 1. místo
- 2009 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, superobří slalom, 2. místo
- 2009 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, obří slalom, 1. místo
- 2009 3. místo v celkovém hodnocení Evropského poháru 2008/2009
- 2009 1. místo v celkovém hodnocení Evropského poháru superobřího slalomu 2008/2009
- 2009 Evropský pohár, Crans Montana, Švýcarsko, superobří slalom, 1. místo
- 2009 Světový pohár, Kvitfjell, Norsko, sjezd, 25. místo
- 2009 Evropský pohár, Tarvisio, Itálie, superobří slalom, 1. místo
- 2009 Evropský pohár, Sarentino, Itálie, superobří slalom, 1. místo
- 2009 Mistrovství světa, Val d´Isere, Francie, sjezd, 24. místo
- 2009 Mistrovství světa, Val d´Isere, Francie, superobří slalom, 27. místo
- 2009 Evropský pohár, Les Orres, Francie, superobří slalom, 1. místo
- 2009 Světový pohár, Kitzbühel, Rakousko, superobří slalom, 30. místo
- 2008 Světový pohár, Val Gardena, Itálie, superobří slalom, 30. místo
- 2008 Evropský pohár, Reiteralm, Rakousko, superobří slalom, 1. místo
- 2008 Evropský pohár, Bansko, Bulharsko, sjezd, 4. místo
- 2008 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, superobří slalom, 2. místo
- 2008 Evropský pohár, Chamonix, Francie, sjezd, 2. místo
- 2007 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, obří slalom, 1. místo
- 2007 Mistrovství světa, Aare, Švédsko, kombinace, 26. místo
- 2007 Mistrovství světa, Aare, Švédsko, sjezd, 37. místo
- 2007 Mistrovství světa, Aare, Švédsko, obří slalom, 32. místo
- 2007 Univerziáda, Bardonecchia, Itálie, superobří slalom, 1. místo
- 2006 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, superobří slalom, 1. místo
- 2006 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, obří slalom, 2. místo
- 2006 Zimní olympijské hry 2006 v Turíně v Itálie, sjezd, 34. místo
- 2006 Zimní olympijské hry 2006 v Turíně v Itálie, super-G, 32. místo
- 2006 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, obří slalom, 2. místo
- 2005 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, obří slalom, 1. místo
- 2005 Mistrovství světa, Bormio, Itálie, obří slalom, 31. místo
- 2005 Mistrovství světa, Bormio, Itálie, superobří slalom, 35. místo
- 2004 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, obří slalom, 2. místo
- 2003 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, superobří slalom, 1. místo
- 2003 Mistrovství světa, Svatý Mořic, Francie, super-G, 33. místo
- 2003 Mistrovství světa, Svatý Mořic, Francie, obří slalom, 31. místo
- 2003 Mistrovství světa, Svatý Mořic, Francie, kombinace, 21. místo
- 2002 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, obří slalom, 1. místo
- 2002 Zimní olympijské hry 2002 v Salt Lake City v USA, super-G, 24. místo
- 2002 Zimní olympijské hry, Salt Lake City, USA, obří slalom, 31. místo
- 2002 Evropský pohár v Levi, obří slalom, 21. místo
- 1998 Mistrovství České republiky, Špindlerův Mlýn, obří slalom, 2. místo

Bronislav Poloczek

17. března 2012 v 9:45 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Datum narození: 7. 08. 1939
Datum úmrtí: 16.3.2012
Místo narození: Horní Suchá, Československo
Znamení: Lev aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2012 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Lev


lev

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Jen přátelé, hlavně po telefonu nebo e-mailu, vám můžou poradit, jak poznat osobu, která by vám mohla pomoci uspíšit pracovní proces. Máte dnes problém s tím, že neumíte jednat na veřejnosti a máte potřebu nedávat pozor. Večer objevíte chuť se bavit a díky tomu zanedbáváte chuť k jídlu i domácnost. Mladší děti se proto na vás můžou právem zlobit, nepostarají se o všechno sami. Před spaním se s nimi snažte učit a nedohadujte se hlasitě.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Panuje mezi vámi přátelská a vnímavá nálada.

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

Jste teď na své obvyklé úrovni vztahů.

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.

Bronislav Poloczek se narodil v roce 1939 v Horní Suché na Karvinsku. Po ukončení studia herectví na brněnském JAMU působil ve Slováckém divadle v Uherském Hradiští, kde se objevil mj. jako Vilík ve hře Mesíc nad řekou. Dále pak působil v Krajském divadle v Mladé Boleslavi (1963-1966), Východočeském divadle v Pardubicích (1966-1975) a Studiu Ypsilon v Liberci a v Praze (1975-1988).

Od roku 1988 je členem Národního divadla. Zahrál si např. ve hrách Pygmalion (Pan Alfred Doolittle), Paličova dcera (Podleský), Nobel (Lenz), Král Jindřich IV. (Jan Falstaff) nebo Naši furianti (Kašpar Šmejkal).

Do diváckého podvědomí se zapsal především díky svým filmovým rolím. Zahrál si v takových filmech, jako jsou Létající Čestmír (1984), Já nejsem já (1985), Discopříběh 2 (1991), Černí baroni (1992), Rebelové (2001) nebo také v úspěšném pohádkovém seriálu Arabela se vrací (1990). V roce 1996 se objevil na obrazovce TV Nova jako jeden ze "štamgastu" v seriálu Hospoda.

Jako herec
2010 -Bastardi
2010 -Saxána a Lexikon kouzel
2010 -Vyprávej role: painter Max Tumal
2008 -Máj role: Hindl
2005 -Ulice role: Stanislav Nykl
2002 -Útek do Budína role: Actor
2001 -Karlínská balada
2001 -Rebelové role: Major
2000 -Pramen zivota: Der Lebensborn (Pramen života) role: Kasuba
1998 -Markétin zverinec
1996 -Hospoda role: Babula
1995 -Affaire Dreyfus, L' role: Le président du tribunal militaire Dreyfus(as Brosnislav Poloczek)
1995 -Divoké pivo
1995 -Playgirls role: Ludvík Skoda
1995 -Život na zámku role: Pesák
1993 -Arabela se vrací aneb Rumburak králem říše pohádek role: Dur
1993 -Flash - Der Fotoreporter role: Jiri Stacho
1992 -A jsou-li tu andele
1992 -Černí baroni role: Capt. Orech - Battalion ZVP
1991 -Discopříběh 2
1991 -Mí Prazané mi rozumeji role: Guardassoni
1991 -Muz, který nemel duveru
1991 -Nepouzitelný Max
1990 -Muka obraznosti role: Ryvola
1990 -Ta nase písnicka ceská II
1990 -Zacátek dlouhého podzimu
1989 -"Dobrodruzství kriminalistiky" role: Pivec
1989 -Chodník cez Dunaj role: Revident
1989 -Poklad rytíre miloty role: Waiter
1989 -Vlak dětství a naděje role: Policeman Mr. Zucker
1988 -Čekání na Patrika role: Slezinka
1988 -Chlapci a chlapi role: Honza's father
1988 -Stek
1987 -Cena medu
1987 -Copak je to za vojáka... role: Police důstojník
1987 -Poslední lec Alfonse Karáska
1987 -Víkend za milión role: Michal Lindt
1986 -Gottwald role: Jan Drda - Writer
1986 -Mladé víno role: Zlámal
1986 -Panoptikum města pražského role: Lebowicz
1986 -Smrt krásných srnců role: Janouch
1986 -Zlá krev
1985 -Já nejsem já role: Frantisek Simácek
1985 -Podfuk role: Lieutenant Skoda
1985 -Pohlad kocce usi role: Dostál
1985 -Příliš velká šance role: Lekar
1985 -Rumburak role: pan Pechánek
1985 -Synové a dcery Jakuba skláře role: Emil
1985 -Vergeßt Mozart
1984 -Co je vám, doktore? role: Burduv svagr
1984 -Hele, on letí! role: Ludva
1984 -Létající Čestmír role: Kellner Bartels
1983 -Kluk za dvě pětky
1983 -Od vraždy jenom krok ke lži
1983 -Pasácek z doliny
1983 -Radikální řez (Radikalni Rez) role: Smolina
1983 -Slona róza role: Palecek
1983 -Únos Moravanky
1982 -Dobrá voda role: Kovár
1982 -Má láska s Jakubem role: Honza, dragoun
1982 -Plaché pribehy role: Hejda
1982 -Vítr v kapse role: Master Palec
1982 -Zelená vlna role: Buyer
1981 -Jen si tak trochu písknout role: Father Vorísek
1981 -Kalamita role: Butcher
1981 -Konečná stanice role: Franecek
1981 -Matěji, proč tě holky nechtějí? role: Cunát
1981 -Pozor, vizita! role: Trazmistr
1980 -Julek role: Majitel noclehárny
1979 -Hon na kočku role: Blázin otec
1979 -Panelstory aneb Jak se rodí sídliště role: Josef
1979 -Zlatí úhoři role: Oplt
1978 -Jak dostat tatínka do polepšovny role: Lovec, Mána's crew
1978 -Schneider von Ulm, Der role: Herzog Heinrich
1977 -Sázka na třináctku (Sázka na trináctku) role: Zahn
1977 -Smrt na černo role: Strázmistr Kuncír
1975 -Dvojí svět hotelu Pacifik (Zaklete rewiry) role: Waiter
1970 -Odvázná slecna role: Photographer
1970 -Ucho
1960 -Valcik pro million role: Karel

Maurice Gibb

16. března 2012 v 9:12 | Michal Všechovský


Povolání: Zpěvák, muzikant, skladatel, herec
Datum narození: 22. 12. 1949
Datum úmrtí: 12.1.2003
Místo narození: Douglas, Isle of Man, Velká Británie
Místo úmrtí: Miami Beach, Florida, USA
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »
Člen skupiny: Bee Gees

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2012 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Chybí vám schopnost vyjadřovat se k technickým problémům. Vliv Luny a Marsu vyjadřuje jasně, kde je vaše slabá stránka, musíte víc komunikovat. Dnes vám ale sedne jen práce o samotě a bez druhých lidí. Vyhýbejte se tak spolupracovníkům, kteří by se s vámi chtěli sblížit. Jste teď sice přitažliví, ale také vypadáte zranitelně. Proto si dejte pozor, ať toho nikdo nevyužije, když u vás není partner.

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.
Slavné anglické pop-soulové vokální trio. Barry Gibb (nar. 1947) a jeho dva sourozenci - dvojčata - Robin a Maurice (nar. 1949) prožili dětství v Austrálii. Tam začínají už v r. 1958 jako velice úspěšné dětské pop hvězdičky (1. singl v r. 1962). V r. 1967 (po návratu do Anglie) podepisují důležitou smlouvu s manažerem Robertem Stigwoodem. Záhy se ke trojici připojují Australané V. Melouney a C. Petersen.

Okamžitým úspěchem je singl New York Mining Disaster 1941. V srpnu 1967 vychází album "First" a následuje další velký hit - Massachusetts (1. místo v angl. hitp.). Přes obrovské úspěchy odchází v r. 1969 Melouney, Petersen i Robin Gibb (ten se vydává na sólovou dráhu). Na konci r. 1970 se sourozenci opět spojují, nejprve jako Gibb Trio. V r. 1975 si Bee Gees sestavují stálou doprovodnou skupinu a daří se jim comeback, m.j. díky jejich falzetovému projevu.

O dva roky později se podílejí na veleúspěšném filmu Saturday Night Fever a dosahují zřejmě vrcholu své popularity napojením se na vlnu diska. K největším hitům se zařadily písně Jive Talkin' (1975, 1. v U.S.A.), You Should Be Dancing (1977, 1. v U.S.A.), Staying Alive (1978, 1. v U.S.A.), Saturday Night Fever (1978, 1. v U.S.A. i v Anglii), Too Much Heaven (1978, 1. v U.S.A.), Tragedy (1979, 1. v U.S.A. i v Anglii). Účast v dalším filmu Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band však nesplní očekávání. Úspěšný je ale příspěvek Barryho Gibba do muzikálu Grease.

Od počátku 80. let se Bee Gees částečně vytrácejí z předních míst žebříčků. Barry spolupracuje s Barbrou Streisand a zabývá se producentskou prací, Robin navazuje na přerušenou sólovou kariéru. Později se věnuje sólovým projektům i Barry (m.j. sk. Bunburys). I přes delší prodlevy mezi novými nahrávkami se Bee Gees později opakovaně vracejí do hitparád (např. You Win Again, 1987, 1. v Anglii).Dany Torres

14. března 2012 v 10:27 | Michal Všechovský

Povolání: Freestyle Motocrossový závodník
Věk: 25
Datum narození: 10. 03. 1987
Místo narození: Sevilla, Španělsko
Znamení: Ryby aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Ryby

Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.

Horoskop na rok 2012 - Ryby

ryby

Vztahy:

Budete přitažliví pro vaše nadřízené, především cizince, kteří o vás mají sexuální představy. Dejte si pozor na vyzývavost. V květnu si můžete vybírat milence nebo partnery podle nálady, ale pokud se probere z pasivity milovaný partner, budete nejraději. V listopadu můžete zažít velký uragán vášní, které vás dokážou hluboce uspokojit.

Peníze:

Finance budou mít rychlý oběh, proto si dejte pozor, jak s nimi nakládáte. Umíte si najít dobré partnery. Pozor na krádeže, peněženku mějte dobře uschovanou. Nebojte se o penězích jednat s odborníky v bankách. V tuto chvíli ještě nečekejte rychlé zisky. Postupujte opatrně.

Práce:

Budete se muset naučit lépe jednat s lidmi. Pokud pracujete v kontaktních povoláních, musíte si dát pozor na nepříjemné chování a nálady. Může vás to stát místo. Na konci března vše vyřešíte. Štěstí přeci jen budete mít celý rok. Hodně získáte, pokud umíte cizí jazyky, nebojte se prezentovat v říjnu a listopadu.

Zdraví:

Můžete úspěšně držet diety. Chronické problémy se žaludkem musíte řešit, už únor vám přinese nejistotu. Můžete se zranit při nakládání s těžkými předměty ve vašem domově nebo v práci. Hlavně v listopadu ale budete svěžejší, choďte pravidelně plavat nebo do sauny, Neptun přeje relaxaci. Problémy řešte bylinnými preparáty.

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Pozitivní postavení Uranu s Lunou vám vnáší do duše klid. I když si doma připadáte chaoticky, bude se zajímavě rozvíjet váš milostný vztah na pracovišti, určitě se mu věnujte. Pokud pracujete v komunikaci, médiích nebo zaměstnáních, kde děláte lidem dobře, máte úspěchy. Váš salón krásy nebo kadeřnictví je na tom nejlépe, máte během prázdnin hodně zákazníků. Stejně tak máte i lásku. Potřebujete kromě práce i rozptýlení.

Dnešní vztah ryb ke znamení

Beran:

Vaše dobré rozpoložení přitahuje hodně cizích osob.

Býk:

Můžete se věnovat různým milostným zážitkům.

Blíženci:

Máte spoustu dobré nálady a váš partner ani nestačí zírat.

Rak:

Partnerský život se jakoby utápí v mlze, tak ho tam nechejte.

Lev:

Dnes dokážete svého partnera udolat svým charizmatem,

Panna:

Chápete, že láska musí občas trápit, aby byla pravá.

Váhy:

Váš milostný a partnerský život nebude působit příznivě.

Štír:

S přítelem si opravdu hluboce rozumíte.

Střelec:

Zvláště v sexu si dokážete užívat opravdu naplno.

Kozoroh:

Přichází k vám skutečná láska.

Vodnář:

V partnerovi dokážete vyvolat pocity neskutečné blaženosti.

Ryby:

Vy i váš partner si umíte přinést vždy spoustu radostí.
Jedna z největších hvězd současného FMX a velká naděje do budoucna. Letos na Red Bull X Fighters v Mexico City naprosto suverénně zvítězil a s přehledem porazil Nata Adamse. Od mládí ho přitahovali motorky. Začal motokrosem, následně přesedlal na superkros a teď vkládá svůj talent a úsilí do FMX.

Největší úspěchy:

2004 - 7. místo na Red Bull X Fighters - Madrid
2005 - 2. místo na International Viktoria
2005 - 5. místo na Red Bull X Fighters - Madrid
2005 - 1. místo na Port Santa Maria
2005 - další vítězství…
2006 - 4. místo na Red Bull X Fighters - Mexico
2006 - 2. místo na International Canary
2006 - 1. místo na International Viktoria
2006 - 1. místo na Tigues International
2006 - 1. místo na závodě v Pamploně
2006 - 4. místo Red Bull X Fighters - Madrid
2006 - 1.místo na Airborne magnetic detection 06 Riders - Granada
2007 - 1. místo Red Bull X Fighters - Mexico
2007 - 3. místo Red Bull X Fighters- Ireland
2007 - 2. místo Freestyle the INTERNATIONAL NGS - Nimes


Zhang Jike

12. března 2012 v 21:39 | Michal Všechovský

Povolání: Stolní tenista
Věk: 24
Datum narození: 16. 02. 1988
Místo narození: Qingdao, Shandong, Čína
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Dnes se cítíte lépe a taky můžete vyřešit osobní vztahy. Otec nebo šéf vám možná brání, abyste se zajímali o partnera v cizině, ale vaše přátelství nic nepřekazí. Neupřednostňujte proto zaměstnání před lidmi. Máte pak potřebu se trochu pobavit. Chcete si domů pořídit nějaké audionahrávky a možná tak nalákat i přitažlivou mladší osobu druhého pohlaví. Toužíte mít více ze života, když jste se před nedávnem tak vypjali, Luna přeje penězům.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Čínský stolní tenista, který vyhrál MS 2011 v Rotterdamu, Světový Cup ve Francii a i MS v týmech 2011, což mu zaručilo tzv.Grand Slam.

Tento hráč má asi v dnešní době nejdokonalejší backhand flip"bananek".

Vyznačuje se také silným oboustranným topspinem.

Zhang je smluvním hráčem firmy Butterfly. Je nominován na Olympijské hry v Londýně 2012.

Martina Hingisová

8. března 2012 v 10:44 | Michal Všechovský

Povolání: Tenistka
Věk: 31
Datum narození: 30. 09. 1980
Místo narození: Košice, Československo
Znamení: Váhy aktuální horoskop »
Výška: 170 cm

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2012 - Váhy

vahy

Vztahy:

Budete se chtít více prezentovat, proto si najdete někoho, nad kým budete mít silnější dominanci. Potřebujete ale i přítele, nejen partnera. Mužům budou jejich ženy více milenkami, hodně si užijete jejich přítomnosti. U některých se více rozvinou vztahy mezi kolegy. Říjen je měsíc, kdy byste se mohli hodně pobavit.

Peníze:

Nečekaně se zvýší příjmy, především pokud se dokážete pohybovat na veřejnosti. Budete mít hodně kreativních nápadů. Protože platy u velkých firem a díky exportu jsou vyšší, můžete si taky více dovolit. Nenakupujte ale drahé věci v dubnu a srpnu. Auto na leasing a hypotéka je taky na vašem zvážení, ale v říjnu to nezkoušejte. Moderní trendy vám vyhovují a přizpůsobujete se jim lépe, než by čekalo i vaše okolí.

Práce:

Budete hodně pracovat, ale práce vás bude bavit. Pokud pracujete pro nadnárodní firmu, můžete najednou vydělávat víc, než jste čekali a taky se dost naučit. Pokud jste IT pracovníci nebo odborníci v umění, budete na tom opravdu výborně. Budete mít větší množství přátel. Tento rok získáte opravdu hodně, mělo by vám to vydržet i do dalších let.

Zdraví:

Vaše vitalita bude hodně závislá na tom, jak dlouho budete pracovat. Máte sklon všechno přehánět, i aktivity, proto by se to mohlo odrazit i na vašem těle. Vyhýbejte se syntetickým jídlům a jezte biopotraviny. V dubnu pozor na možný problém s vymknutou nohou. Hodně plavejte a provádějte aerobik. V listopadu hrozí zlomeniny a problémy s nervy, proto byste se měli snažit omezovat pohyb.

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Jste plní citlivosti a vybraného chování. Jako recepční nebo asistentky jste pro firmu poklad, dokážete na druhé zapůsobit silným charismatem. Především osoby z ciziny si toho dokážou jasně všímat a vážit. Postavení Venuše a Pluta vás přímo vybízejí, abyste využili těch pravých příležitostí a svěřovali se svou náklonností lidem, kterých si osobně hodně vážíte. Večer si pro potěšení nakupujte knihy, DVD a hudební CD.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

Svěřte se do náruče svého partnera.

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

Budete dělat věci, které vás baví.

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.
Martina Hingisová se narodila 30. září 1980 v Košicích. Oba její rodiče byli sportovně založení a proto i ona od malička hodně sportovala. Ve věku tří let začínala s lyžováním a tenisem. V 5-ti letech, kdy se stal tenis důležitou součástí jejího života, se začala zúčastňovat dětských turnajů. Trénovala ji její matka - Melanie Molitorová. Jako sedmiletá emigrovala Martina s matkou do Švýcarska. Ve 12-ti letech (rok 1993) vyhrála Martina juniorskou soutěž turnaje French Open.

V březnu roku 1994 začínala svoji kariéru na 399. místě žebříčku WTA, avšak již za 15 měsíců, přesněji 20. června 1995, se objevila v elitní dvacítce.

Svůj první grandslamový titul vyhrála 8.července 1996 na turnaji ve Wimbledonu v ženské čtyřhře (s Helenou Sukovou). Tehdy se stala nejmladší osobou, která kdy vyhrála tento turnaj. V roce 1997 vyhrála 3 ze 4 grandslamových turnajů ve dvouhře (prohrála ve finále French Open) a stala se nejmladší světovou jedničkou. Zároveň byla zvolena nejlepší sportovkyní za rok 1997. Tehdy měla 16 let. V roce 1998 vyhrála všechny 4 grandslamové turnaje v ženské čtyřhře (French Open, Wimbledon, US Open s Janou Novotnou).

Tenis není jediná činnost, ve které Martina vyniká. Její silnou stránkou jsou jazyky. Umí mluvit plynně česky, švýcarskou němčinou, anglicky a trochu francouzsky. Mezi její další oblíbené sporty patří fotbal, lyžování, basketbal a plavání. Ráda také jezdí na koni.

Aron Ralston

7. března 2012 v 8:51 | Michal Všechovský

Povolání: Horolezec, dobrodruh
Věk: 36
Datum narození: 27. 10. 1975
Místo narození: Indianapolis, Indiana, USA
Znamení: Štír aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2012 - Štír

stir

Vztahy:

Budete chtít jezdit na výlety a navštěvovat známé. Tento rok ale na lásku tolik času mít nebudete. Musíte si především vylepšit vztahy doma. Březen nebo červenec může být dobrým měsícem na nalézání dobrého vztahu, ale nemusí trvat příliš dlouho. Pozor, abyste kvůli vlastním rozmarům nerozbíjeli něco fungujícího, co doposud máte.

Peníze:

Financí budete potřebovat dost, zdá se, že těžce pracujete a nezískáte je jen jako dar nebo dědictví. Umíte dobře pracovat pro udržení dobrých pracovních postů. Vaše nápady ve službách nebo reklamní oblasti budou zajímavé, ale velký příjem si vyžádá závist ve vašich sousedských i rodinných vztazích. Měli byste objevovat nové možnosti.

Práce:

Tento rok jste zvlášť pracovití. Na vaši povahu to je až enormní. Máte rádi práci doma, kde je klid. To ale může být na úkor mezilidských vztahů. Zdravotní sestry a lékaři podlehnou vábení změny. Nebraňte se nové zkušenosti, především pokud umíte cizí jazyky, na cesty se vydejte v březnu nebo červenci. Budete úspěšní ve službách a kosmetice, klientela bude solventnější a bude s ní lepší jednání.

Zdraví:

Dávejte si dobrý pozor na stav vašich kostí. Častější nachlazení musíte hlídat, jezte více ovoce a přijímejte vitamín C. V létě hodně plavte. Díky nejistotě budete plní stresu. Dieta vám pomůže více, než sami očekáváte. Zajímejte se více o power jógu a posilující a uklidňující zdravotní cvičení, na vaší práci to bude brzy poznat.

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Jste úspěšní především v kancelářské činnosti spojené s majetkem. Dokážete mít na svém pracovišti velký vliv, především pokud pracujete s potravinovými produkty a surovinami ze zahraničí. Pokuste se uplatnit své nápady, pokud ne v práci, tak alespoň ty estetické doma. Starejte se taky o svůj byt a zabezpečení milých osob. Večer byste si měli napustit vanu a dlouho zůstat mezi vonnými silicemi a mastmi, jak radí Neptun. Máte chuť meditovat.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.
Aron Lee Ralston je americký horolezec, dobrodruh a motivační řečník. Stal se známým v květnu 2003, kdy se mu stala nehoda při canyoneering v Utahu. Po pět dní byl uvězněn pod balvanem, který mu sevřel pravou ruku proti stěně kaňonu. Aby se osvobodil, musel si amputovat tupým nožem pravou ruku v předloktí. Tuto událost Aron popisuje v autobiografické knize Between a Rock and a Hard Place, která sloužila jako námět filmu 127 hodin režiséra Dannyho Boyla.

Nehoda
V sobotu 26.dubna 2003 se Ralston vydal na cestu do "Blue John Canyon" v národním parku Canyonlands v jihovýchodním Utahu. Nehoda se stala, když slézal do úzkého kaňonu, kde uvolnil balvan, který mu dopadl na ruku a zaklínil pravé předloktí proti stěně kaňonu. U sebe měl pouze 350 ml vody, přestože upíjel jen po malých dávkách, po 3 dnech mu voda došla (dále pil vlastní moč, kterou si nastřádal do vaku na vodu). Nejdříve se snažil nožem odsekat kusy balvanu, po několika hodinách úsilí však dosáhl jen nepatrného pokroku a této marné činnosti zanechal. Naděje na záchranu třetími osobami byla také velmi malá, jelikož se nikomu nesvěřil se svými cestovními plány a nikdo nevěděl, kde jej hledat. První podezření vzniklo až třetí den, kdy v úterý ráno nepřišel do práce a pátrací operace se rozběhly až po uplynutí 24 hodinové lhůty. Po třech dnech strávených v kaňonu byl Ralston natolik dehydrovaný, že byl připraven odříznout si ruku.

Amputace se nezdařila, svým tupým multifunkčním kapesním nožem si způsobil si pouze povrchní řezné rány a bylo mu jasné, že tímto nástrojem se mu nepovede přeřezat kosti v předloktí. Čtvrtý den nahrál svoje poslední rozloučení na video a vytesal do pískovce své jméno a datum svého úmrtí (duben 2003). Pátý den (čtvrtek 1. 5. 2003), stále ještě naživu, Ralston i přes halucinace a spánkovou deprivaci přišel na to, jak si zlomit předloktí, a hned poté si odřezal zbytek ruky. Amputace trvala přibližně jednu hodinu. Když se vyprostil, vystoupil z otvoru kaňonu a musel ujít asi 13 km pod žhavým sluncem než narazil na nizozemskou rodinu, která byla na dovolené. Po vysvětlení ihned zavolali záchranou pomoc a po několika minutách pro něj přiletěl vrtulník. V té době již policie lokalizovala Aronovo auto a v blízkém okolí probíhala pátrací operace, diky čemuž byla pomoc rychle dostupná a helikoptérou dopravili Arona do nemocnice v Moabu.

Život po něhodě
Ralston i po něhodě pokračuje v horolezectví a cestování, ale o každé své cestě už dá vědět svým blízkým. Stal se také známým motivačním řečníkem.

Jeho příběh ihned vzbudil velkou mediální pozornost po celém světe. Objevil se v množství talk show a také v jedné epizodě seriálu Simpsonovi. Jeho autobiografická kniha Between a Rock and a Hard Place, se stala světovým best-sellerem. Posloužila také jako námět filmu 127 hodin režiséra Dannyho Boyla, který získal 6 nominací na Oscara.

Aron Lee Ralston (* 27. října 1975, Indianapolis, Indiana, USA) je americký horolezec, dobrodruh a motivační řečník. Stal se známým v květnu 2003, kdy se mu stala nehoda při canyoneering v Utahu. Po pět dní byl uvězněn pod balvanem, který mu sevřel pravou ruku proti stěně kaňonu. Aby se osvobodil, musel si amputovat tupým nožem pravou ruku v předloktí. Tuto událost Aron popisuje v autobiografické knize Between a Rock and a Hard Place, která sloužila jako námět filmu 127 hodin režiséra Dannyho Boyla.

Nehoda

V sobotu 26.dubna 2003 se Ralston vydal na cestu do "Blue John Canyon" v národním parku Canyonlands v jihovýchodním Utahu.[1] Nehoda se stala, když slézal do úzkého kaňonu, kde uvolnil balvan, který mu dopadl na ruku a zaklínil pravé předloktí proti stěně kaňonu.[2] U sebe měl pouze 350 ml vody, přestože upíjel jen po malých dávkách, po 3 dnech mu voda došla (dále pil vlastní moč, kterou si nastřádal do vaku na vodu). Nejdříve se snažil nožem odsekat kusy balvanu, po několika hodinách úsilí však dosáhl jen nepatrného pokroku a této marné činnosti zanechal. Naděje na záchranu třetími osobami byla také velmi malá, jelikož se nikomu nesvěřil se svými cestovními plány a nikdo nevěděl, kde jej hledat. První podezření vzniklo až třetí den, kdy v úterý ráno nepřišel do práce a pátrací operace se rozběhly až po uplynutí 24 hodinové lhůty. Po třech dnech strávených v kaňonu byl Ralston natolik dehydrovaný, že byl připraven odříznout si ruku. Amputace se nezdařila, svým tupým multifunkčním kapesním nožem si způsobil si pouze povrchní řezné rány a bylo mu jasné, že tímto nástrojem se mu nepovede přeřezat kosti v předloktí. Čtvrtý den nahrál svoje poslední rozloučení na video a vytesal do pískovce své jméno a datum svého úmrtí (duben 2003). Pátý den (čtvrtek 1. 5. 2003), stále ještě naživu, Ralston i přes halucinace a spánkovou deprivaci přišel na to, jak si zlomit předloktí, a hned poté si odřezal zbytek ruky. Amputace trvala přibližně jednu hodinu. Když se vyprostil, vystoupil z otvoru kaňonu a musel ujít asi 13 km pod žhavým sluncem než narazil na nizozemskou rodinu, která byla na dovolené. Po vysvětlení ihned zavolali záchranou pomoc a po několika minutách pro něj přiletěl vrtulník. V té době již policie lokalizovala Aronovo auto a v blízkém okolí probíhala pátrací operace, diky čemuž byla pomoc rychle dostupná a helikoptérou dopravili Arona do nemocnice v Moabu.

Život po něhodě

Ralston i po něhodě pokračuje v horolezectví a cestování, ale o každé své cestě už dá vědět svým blízkým. Stal se také známým motivačním řečníkem.
Jeho příběh ihned vzbudil velkou mediální pozornost po celém světe. Objevil se v množství talk show a také v jedné epizodě seriálu Simpsonovi. Jeho autobiografická kniha Between a Rock and a Hard Place, se stala světovým best-sellerem. Posloužila také jako námět filmu 127 hodin režiséra Dannyho Boyla, který získal 6 nominací na Oscara.

Literatura


Reference

  1. http://www.outdoorguide.cz/nejslavnejsi-kanon-utahu--bluejohn-canyon--1066.html
  2. http://www.outdoorguide.cz/podvedena-smrt---127-hodin-aneb-z-banalni-tury-boj-zivot-1065.html

Alex Honnold

6. března 2012 v 13:36 | Michal Všechovský


Povolání: Horolezec
Věk: 26
Datum narození: 17. 08. 1985
Místo narození: Sacramento, Kalifornie, USA
Znamení: Lev aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2012 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Jen přátelé, hlavně po telefonu nebo e-mailu, vám můžou poradit, jak poznat osobu, která by vám mohla pomoci uspíšit pracovní proces. Máte dnes problém s tím, že neumíte jednat na veřejnosti a máte potřebu nedávat pozor. Večer objevíte chuť se bavit a díky tomu zanedbáváte chuť k jídlu i domácnost. Mladší děti se proto na vás můžou právem zlobit, nepostarají se o všechno sami. Před spaním se s nimi snažte učit a nedohadujte se hlasitě.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Panuje mezi vámi přátelská a vnímavá nálada.

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

Jste teď na své obvyklé úrovni vztahů.

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.
Alex vystudoval střední školu Mira Loma v Sacramentu. Poté studoval na vysoké škole UC Berkeleyk, ale později studia zanechal a všechen svůj čas věnoval lezení.

S horolezectvím začal již ve svých 11 letech a od 19 let se lezení věnuje naplno. Jeho styl lezení je ale unikátní, protože nepoužívá žádné lano ani kotvy.

Takový styl lezení se nazývá FREE SOLO CLIMBING. Alex preferuje velké zdi a sportovní lezení ,nejraději má Yosemite National Park, kam se vrácí protože se tam nachází ideální "Big walls" velké stěny a často je tam příznivé počasí pro lezení.

V roce 2010 dostal ocenění "Golden Piton" za lezecké úspěchy.

Přehrát videoklip

Jordan Michael

5. března 2012 v 10:37 | Michal Všechovský

Povolání: Basketbalista
Věk: 49
Datum narození: 17. 02. 1963
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »
Výška: 198 cm

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Dnes se cítíte lépe a taky můžete vyřešit osobní vztahy. Otec nebo šéf vám možná brání, abyste se zajímali o partnera v cizině, ale vaše přátelství nic nepřekazí. Neupřednostňujte proto zaměstnání před lidmi. Máte pak potřebu se trochu pobavit. Chcete si domů pořídit nějaké audionahrávky a možná tak nalákat i přitažlivou mladší osobu druhého pohlaví. Toužíte mít více ze života, když jste se před nedávnem tak vypjali, Luna přeje penězům.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Když se ve Spojených státech řekne "MJ", každé malé dítě ví, co tato zkratka znamená. Michael Jordan je v současnosti největší ikonou sportovního světa, a rozhodně ne neoprávněně.

Michael Jeffrey Jordan se narodil 17. února 1963 v New Yorku jako čtvrté z pěti dětí dělníka v elektrárně a bankovní úřednice. Rodiče se však záhy přestěhovali do Severní Karolíny. A právě ze slavné North Carolina University vlétl Michael do světa velkého basketbalu, aby se stal jeho nejzářivější hvězdou. Těsně předtím, než nastoupil na palubovky NBA stihl Jordan být největší hvězdou amerického výběru, který zvítězil na olympijských hrách v Los Angeles 1984 (do roku 1992 nesměli na olympiádě hrát hráči z NBA).

Do samotné soutěže nastoupil Jordan v dresu chicagských "býků" a již v první sezoně ukázal, co se od něj dá čekat, když skončil s průměrem 28,2 bodu na zápas a stal se suverénně nováčkem roku. Zároveň nastoupil poprvé do zápasu All-Stars, což si pak ještě dvanáctkrát zopakoval. U fanoušků se stal nesmírně populární svými nádhernými smeči, čímž si vysloužil přezdívku "Air". Mezi lety 1987-1993 byl Jordan nejlepším střelcem ligy a především on a Scottie Pippen dovedli Chicago ke třem titulům v letech 1991-3. Pak ovšem Jordan prohlásil, že už nemá basketbalem co získat a poprvé ukončil svoji kariéru, aby zkusil novou výzvu.

Tou výzvou byl pro Michaela profesionální baseball, který hrál v týmu Birmingham Barons. Po nepříliš povedené sezoně se v roce 1995 vrátil k basketbalu. A hned v následujícím roce Bulls, posílení o vynikajícího podkošového hráče Dennise Rodmana vyhráli World championship, jak Američané nazývají titul pro vítěze play-off. Zároveň byl Jordan jmenován mezi padesát největších hráčů historie NBA. S Michaelem Jordanem v čele šlo Chicagu všechno hladce a v následujících dvou letech znovu zvítězilo. A opět se dostavil pocit, že Michaelovi už nemá basketbal co dát. Po vítězství v roce 1998 tak odešel a zdálo se, že tentokrát nadobro.

Michael však nezůstal zcela mimo basketbalové dění, právě naopak. Stal se podílníkem v klubu Washington Wizards. Celek z hlavního města USA měl však bídné statistiky i návštěvnost. A proto se Michael rozhodl k radikálnímu kroku. V osmatřiceti letech se opět vrátil k basketbalu a strhl na sebe pozornost celé Ameriky. Jordan už rozhodně není nejlepším hráčem ligy, roky neúprosně běží, ale přesto pravidelně naplňuje hlediště a stále udivuje diváky. Naposledy tím, že se stal prvním čtyřicátníkem, kterému se podařilo přehoupnout přes hranici čtyřiceti bodů za zápas. V roce 2003 je však rozhodnut definitivně skončit, a to i v případě, že se mu nepodaří dovést svůj Washington do play-off, což je jeho poslední velký basketbalový sen.

Jordan žije s manželkou Juanitou a mají spolu tři děti - dceru Jasmine a syny Jeffreyho a Marcuse.

Úspěchy:
- 5x nejcennější hráč ligy (MVP)<>6x získal titul s Chicago Bulls
- 6x nejcennější hráč finálové série
- 13x účast v All-Stars
- Nejlepší obránce NBA (1988)
- Nejvýšší počet bodů na zápas za kariéru v NBA (30,3)
- Jeden ze dvou hráčů, kteří dosáhli 3000 bodů za sezonu

Přehrát videoklip

Jako herec
2000 -Legends, Icons & Superstars of the 20th Century
1996 -Almost Live!
1992 -Malcolm X role: sám sebe
1990 -Kenny Rogers Classic Weekend
1989 -Kenny Rogers Classic Weekend