Únor 2012

Richard Kybic

28. února 2012 v 21:54 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvák, kytarista
Datum narození: 1. 12. 1949
Datum úmrtí: 12.5.2003
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Člen skupiny: Turbo

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Zapomínáte na staré resty, především spojené s dokumenty. Dejte si pozor na mladší ženy. Pokud pro vás pracují, tak je velká pravděpodobnost, že cosi pokazí právě v archivu. Všechno se snažte dobře prohlédnout. Pokud si nedovedete poradit sami, musíte si najmout někoho, kdo vám se vším pomůže. Domů si nepouštějte jinou osobu, potřebujete klid. Pokud zapomínáte na záliby partnera, sami poznáte jeho reakci.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Richard Kybic vyrůstal v Chrástu u Plzně, později se s rodiči přestěhoval do Plzně.

Už v osmé třídě základní školy hrál na kytaru ve skupině s názvem "99", to se psal rok 1963. Pak následovaly kapely jako EXCITERS a DAISY. Na vojně hrál v AUS VN a první kapela, kde vedle hry na kytaru začíná i zpívat je trio CATHEDRAL. Odtud vede cesta do plzeňské skupiny SOCIETY. V sezóně 1972/73 se kapela profesionalizuje a pod názvem "Orchestr Svatopluka Čecha" vystupuje s Valérií Čižmárovou.

Po roce odchází trio Richard Kybic, Jiří Lang a Jiří Šindelář do skupiny MAHAGON. Později Richard zakládá skupinu BUMERANG, kde působí jako kytarista, zpěvák a také skladatel prakticky celého repertoáru. V roce 1980 přichází do "Bumerangu" zpěvačka Petra Janů a spolupráce s ní trvá necelé dva roky. Na podzim r.1981 (přesně 26.10.) zakládá Richard spolu s ostatními muzikanty
profesionální skupinu TURBO. Následuje téměř 9 let profesionální dráhy, kterou přerušila až revoluce. V létě 1990 kapela končí svoji činnost, Richard otevírá svůj velkoobchod s hračkami, i ostatní členové podnikají.

Come-back kapely přichází až v roce 1999, kdy TURBO vystoupí na společném koncertu se SLADE a URIAH HEEP na plzeňském Lochotíně. Vše se zdá být na nejlepší cestě, ale přichází zdravotní potíže, které se zpočátku řeší různými vtipy o padesátnících. V první polovině roku 2002 se však Richardovy zdravotní problémy začínají prohlubovat a přichází otřesné zjištění - Richard má rakovinu mozku, stejně jako jeho otec, který na ni nedávno zemřel.

Po ročním zápase s nemocí, operacích a chemoterapii svůj boj prohrává. Napsal více jak sto písniček, prakticky celý repertoár Bumerangu a Turba. Jeho hity "Přestáváš snít", "Díky, já jdu dál", Chtěl jsem mít" a "Hráč" se několik měsíců držely na předních místech českých hitparád, v letech 1985 - 88 se umístil na 2. a 3. místě v anketě Zlatý slavík.

Za svoji existenci v Turbu získal dvakrát zlatou desku za prodaných 200 tisíc nosičů. Od roku 2001 bydlel se svojí druhou ženou Zuzanou na Vysočině v rodinném domku. Měl krásný vztah ke zvířatům, choval šest pejsků. K jeho zálibám patřil i sport, sbíral kytary a dobrou whisky. Z prvního manželství má syna Richarda, z druhého dceru Vivien.

Anthony Edwards

27. února 2012 v 10:49 | Michal Všechovský

Povolání: Herec, producent, režisér
Věk: 49
Datum narození: 19. 07. 1962
Místo narození: Santa Barbara, Kalifornie, USA
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 188 cm

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2012 - Rak

rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Horoskopy na pondělí 27. 2. 2012

Cítíte se slabí a celý den myslíte hlavně na odpočinek, kterého byste si skutečně rádi dopřáli. Můžete mít skrze Mars spory s bezohlednými řidiči, sami jezděte raději pomalu a nesnažte si dokazovat, na kolik silní opravdu jste. Dejte si pozor, aby nepřišel problém i s domácími spotřebiči. Nic nedělejte bez odborníků, mohli byste se zranit.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Dnešek připomíná normální partnerské dny, kdy se nic zvláštního nestane.

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

Dnes čekáte od vašeho partnera více, než je vhodné.

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

Neměli byste zapomínat na svou drahou polovičku.

Váhy:

Pokud chcete zničit svůj dosavadní milostný vztah, máte dnes šanci.

Štír:

Nebojte se vyzkoušet nové věci.

Střelec:

Partner je s vámi velice spokojen.

Kozoroh:

Dnes je skvělý den pro vaše vztahy.

Vodnář:

Potřebujete druhé milovat a dáváte jim to najevo.

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.
Je nejmladší z pěti dětí architekta a umělkyně. Jeho dědeček z matčiny strany byl architekt, který se ve 30. letech podílel na budování studií Walta Disneyho a pracoval jako konceptuální umělec pro režiséra Cecila B. DeMillea. První herecké zkušenosti získal už během středoškolských studií, kdy účinkoval jako člen divadelního souboru Santa Barbara Youth Theatre ve více než třiceti inscenacích, nejčastěji v muzikálech (jeho idoly tehdy byli Gene Kelly a Joel Grey).

Od šestnácti let vystupoval profesionálně v mnoha TV reklamách. 1980 absolvoval letní herecký kurs při Royal Academy of Dramatic Arts v Londýně a následující dva roky studoval drama na losangeleské University of Southern California (USC). Na film. plátně se nejprve objevoval v rolích teenagerů a studentů, z nichž vyniká zejm. zmatený vysokoškolák Jonathan Moore, který je během prázdninového pobytu v Paříži vtažen díky půvabné agentce (Linda Fiorentinová) do špionážního spiknutí, v dobrodružném thrilleru Dostanu tě! (r. J. Kanew).

Popularitu mu přinesla úloha stíhacího pilota Nicka "Husy" Bradshawa, jehož smrt při nevydařeném manévru psychicky poznamená jeho parťáka (Tom Cruise), v úspěšném akčním snímku Top Gun (r. T. Scott). Největší příležitost dostal v přepisu románu Thorntona Wildera Pan North (r. D. Huston), kde ztělesnil titulní postavu Theophila Northa, akademicky vzdělaného mladíka, který svým osobním kouzlem naruší poklid snobské vyšší společnosti v Newportu 20. let.

V posledních letech není obsazován do příliš hodnotných filmů. Uplatňuje se však i v TV, např. v seriálech It Takes Two (1982-83, Jsou zapotřebí dva), Northern Exposure (1990- 95, Zapadákov - ČTV) a ER (1994- ; Pohotovost - ČTV). 1993 debutoval na jevišti v New Yorku ve hře Ten Below.
Jako herec
2010 -Má mě rád, nemá mě rád (Flipped) role: Steven Loski
2007 -Zodiac role: Inspector William Armstrong
2004 -The Forgotten role: Jim Paretta
2004 -Letka Bouřliváků (Thunderbirds) role: Brains
2003 -Northfork role: Happy
2001 -Jackpot role: Tracy
2000 -Cursed role: Ricky
2000 -The Island of the Skog role: Narrator(voice)
1999 -Srdíčka (Don't Go Breaking My Heart) role: Tony Dorfman
1998 -Good Night, Gorilla role: Zookeeper(voice)
1998 -Podoby lásky (Playing by Heart) role: Roger
1996 -In Cold Blood role: Dick Hickock
1994 -"ER" role: Dr. Mark Greene
1994 -Charlie's Ghost Story role: Dave
1994 -Pohotovost (ER) role: Dr. Mark Greene
1994 -Nebezpečný klient (The Client) role: Clint Von Hooser
1993 -"Frasier" role: Tom
1993 -Sexual Healing role: David
1992 -Delta Heat role: Mike Bishop
1992 -Landslide role: Bob Boyd
1992 -Hřbitov domácích zvířátek 2 (Pet Sematary II) role: Chase Matthews
1991 -The General Motors Playwrights Theater role: Josh
1990 -"Northern Exposure" role: Mike Monroe
1990 -Downtown role: Alex Kearney
1990 -El Diablo role: Billy Ray Smith
1990 -Hometown Boy Makes Good role: Boyd Geary
1989 -How I Got Into College role: Kip Hammett
1988 -Hawks role: Deckermensky, 'Decker'
1988 -Miracle Mile role: Harry Washello
1988 -Mr. North role: Theophilus North
1987 -Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise role: Gilbert Lowell
1987 -Summer Heat role: Aaron
1986 -Top Gun role: Goose
1985 -Going for the Gold: The Bill Johnson Story role: Bill Johnson
1985 -Dostanu tě! (Gotcha!) role: Jonathan
1985 -The Sure Thing role: Lance
1984 -Call to Glory role: Billy
1984 -Revenge of the Nerds role: Gilbert Lowell
1983 -For Love and Honor role: Michelson
1983 -Heart Like a Wheel role: John Muldowney (age 15-23)
1983 -High School U.S.A. role: Beau Middleton
1982 -Fast Times at Ridgemont High role: Stoner Bud
1982 -Police Squad! role: Dental Patient
1981 -The Killing of Randy Webster role: Tommy Lee Swanson
1973 -Big Zapper role: Kono's Boy
Jako režisér
1994 -"ER"
1994 -Charlie's Ghost Story
Jako producent
2009 -Untitled Temple Grandin Project
2003 -Die, Mommie, Die!
2001 -Vysněný svět (TV) (My Louisiana Sky)
1999 -Border Line
1999 -Srdíčka (Don't Go Breaking My Heart)
1999 -N.Y.H.C.
Jako skladatel
1986 -Top Gun

Bagárová Monika

25. února 2012 v 21:10 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvačka
Věk: 17
Datum narození: 5. 07. 1994
Místo narození: Brno, Česká republika
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 175 cm

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2012 - Rak


rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Horoskopy na sobotu 25. 2. 2012

Planety Uran a Mars vám dnes přejí, proto se dokážete překonat ke skvělým pracovním úkonům, hlavně v oblasti obchodu se surovinami a stálým dohodám s dodavateli. Dejte si ale pozor na erotické návrhy na pracovišti. Dnes mají všichni velký smysl pro potěšení a vy jste velice přitažliví. Podaří se vám ale i jednání na úřadech, které dopadne výborně, proto se večer v erotické oblasti uvolněte. Díky Luně ve Štíru se ale večer budete oddávat lásce.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Dnešek připomíná normální partnerské dny, kdy se nic zvláštního nestane.

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

Dnes čekáte od vašeho partnera více, než je vhodné.

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

Neměli byste zapomínat na svou drahou polovičku.

Váhy:

Pokud chcete zničit svůj dosavadní milostný vztah, máte dnes šanci.

Štír:

Nebojte se vyzkoušet nové věci.

Střelec:

Partner je s vámi velice spokojen.

Kozoroh:

Dnes je skvělý den pro vaše vztahy.

Vodnář:

Potřebujete druhé milovat a dáváte jim to najevo.

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip


Stanislav Fišer

23. února 2012 v 22:11 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Věk: 80
Datum narození: 14. 12. 1931
Místo narození: Hořice v Podkrkonoší, Československo
Znamení: Střelec aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na čtvrtek 23. 2. 2012

Všechno se vám pro dnešek daří opravdu dobře, protože jste skutečně úspěšní lidé. Proto si musíte pouze dělat starosti o blízké, kterým budete pravidelně volat a starat se o ně. Horor pro vás vystřídá velké uvolnění, které máte tolik rádi. Svého partnera byste dnes rozhodně neměli zanedbávat. Co s tím uděláte? Dosáhnete, čeho chcete, dokonce si zaplatíte i exkluzivní dovolenou.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Narodil se jako nemanželský syn herečky kočovné divadelní společnosti a vysokomýtského starožitníka. Vychodil obecnou školu a začal hrát ochotnické divadlo. Profesionální průpravu získal po válce u M. Mellanové v Pražském divadle pro mládež, po jehož zrušení působil v Městském divadle na Královských Vinohradech, v Divadle Jiřího Wolkera a Burianově souboru.
Roku 1959 ho angažoval J.Werich do divadla ABC, s nímž přešel v roce 1962 do Městských divadel pražských, kde setrval až do důchodu v roce 1993.
Hrál v mnoha filmech, ze začástku menší i větší chlapecké role Křížová trojka, Na dobré stopě, Červená ještěrka, Advent, Ročník 21. Rodinné trampoty oficiála Tříšky. Větrná Hora. Od poloviny 60. let role mladých mužů Dáma na kolejích, Pěnička a paraplíčko, Drahé tety a já, hrál v seriálech Pan Tau, 30 případů majora Zemana, Hříšní lidé města pražského.
Hojně a výrazně se uplatňoval v dabinku, propůjčil hlav např. Pierru Briceovi v roli indiánského náčelníka Vinnetoua z cyklu dobrodružných příběhů Karla Maye.
Za celoživotní mistrovské působení v této oblasti získal Cenu Fr.Filipovského.
Jeho portrét je zachycen v knize Nekončící potlesk aneb Galerie nezapomenutelných.
V současné době je po velmi těžkém onemocnění, bohužel zcela ztratil hlas.
Nejkrásnější vánoční dárek
PRAHA - Už se loučil s herectvím i s životem, ale osud mu dal další šanci! Herec a především legendární dabér indiánského náčelníka Vinnetoua Stanislav Fišer (76), který má za sebou urputný boj s rakovinou hrtanu a přišel kvůli ní o své zlato - o hlasivky, dostal ten nejhezčí vánoční dárek! S plnou parádou se znovu vrátí před kameru! Sice nemůže bez speciálního přístroje mluvit, ale scenáristky seriálu televize Prima Velmi křehké vztahy mu ušily roli na tělo. Bude hrát němého!

"Vždycky jsme ho měly rády jako herce," prozradila deníku Aha! jedna ze sesterského dua scenáristek Bártů Kateřina. "Pak jsme s ním viděly televizní pořad 13. komnata, kde se svěřoval se svým bojem s rakovinou hrtanu. Měly jsme pocit, že nemoc nic neubrala na jeho skvělém herectví, že ještě zdaleka nepatří do starého železa a že by byla škoda nedat mu šanci," říká Bártů.

A zrovna měly připravenou do svého seriálu roli, která Fišerovi padla jako ulitá. Legendární herec, známý i ze seriálu Hříšní lidé města pražského, který si naposledy zahrál v Andělské tváři Zdeňka Trošky před dlouhými sedmi lety, bude hrát tatínka Martina Preisse, starého pana Huga Langa, okolo jehož postavy se celý seriál točí!

"Je to klíčová role pro děj seriálu a samozřejmě bude uzpůsobená možnostem pana Fišera, nebude v ní mluvit," dodává Bártů s tím, že němota seriálové postavy bude vysvětlena těžkým úrazem.

Když se Stanislav Fišer dozvěděl o své nové herecké šanci, plakal dojetím. Už se nemůže dočkat, až začne točit! "Kdo by se netěšil na roli, která začíná v posteli? A navíc to mám vyzkoušené ze života, natvrdo. Moc se na to těším," tetelí se.

Herec, který po složité operaci krku a hrtanu necítí vůni jídla, špatně polyká a nemůže se ani usmát, tak má znovu pro co žít...

Jako herec
2011 -Školní výlet
2009 -Hodinu nevíš role: pan Machovec
2009 -Pamětnice role: spolužák Filla
2002 -Andělská tvář role: Dr. Galetti
2002 -Brouk v hlavě
1993 -Nesmrtelná teta role: Baron
1986 -Dva na koni, jeden na oslu role: Putykár
1985 -Podfuk role: Zich
1982 -Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku role:
1976 -Parta hic role: Coalminer
1975 -Paleta lásky
1972 -Smrt černého krále role: Korinek
1970 -Pěnička a Paraplíčko
1970 -Svatá hříšnice
1966 -Slečny přijdou později role: Císník Viktora
1964 -Starci na chmelu role: Jirka
1956 -Ztracenci role: The infantryman
1955 -Větrná hora role: Ctirad
1953 -Konec strašidel role: Rudla
1951 -Posel úsvitu role: Svoboda jr.
1949 -Červená ještěrka role: Kokes
1949 -Rodinné trampoty oficiála Tříšky role: Julínek

Pamela Bach-Hasselhoff

22. února 2012 v 11:25 | Michal Všechovský

Povolání: Herečka, producentka
Věk: 48
Datum narození: 16. 10. 1963
Místo narození: Tulsa, Oklahoma, USA
Znamení: Váhy aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2012 - Váhy

vahy

Vztahy:

Budete se chtít více prezentovat, proto si najdete někoho, nad kým budete mít silnější dominanci. Potřebujete ale i přítele, nejen partnera. Mužům budou jejich ženy více milenkami, hodně si užijete jejich přítomnosti. U některých se více rozvinou vztahy mezi kolegy. Říjen je měsíc, kdy byste se mohli hodně pobavit.

Peníze:

Nečekaně se zvýší příjmy, především pokud se dokážete pohybovat na veřejnosti. Budete mít hodně kreativních nápadů. Protože platy u velkých firem a díky exportu jsou vyšší, můžete si taky více dovolit. Nenakupujte ale drahé věci v dubnu a srpnu. Auto na leasing a hypotéka je taky na vašem zvážení, ale v říjnu to nezkoušejte. Moderní trendy vám vyhovují a přizpůsobujete se jim lépe, než by čekalo i vaše okolí.

Práce:

Budete hodně pracovat, ale práce vás bude bavit. Pokud pracujete pro nadnárodní firmu, můžete najednou vydělávat víc, než jste čekali a taky se dost naučit. Pokud jste IT pracovníci nebo odborníci v umění, budete na tom opravdu výborně. Budete mít větší množství přátel. Tento rok získáte opravdu hodně, mělo by vám to vydržet i do dalších let.

Zdraví:

Vaše vitalita bude hodně závislá na tom, jak dlouho budete pracovat. Máte sklon všechno přehánět, i aktivity, proto by se to mohlo odrazit i na vašem těle. Vyhýbejte se syntetickým jídlům a jezte biopotraviny. V dubnu pozor na možný problém s vymknutou nohou. Hodně plavejte a provádějte aerobik. V listopadu hrozí zlomeniny a problémy s nervy, proto byste se měli snažit omezovat pohyb.

Horoskopy na středu 22. 2. 2012

S partnerem se dohodnete možná pouze na tom, že máte hlad a potřebujete jíst. Na ničem jiném to asi nepůjde, protože vám chybí přirozená schopnost komunikovat a vysvětlovat osobní chování. Proto si uvědomte, jak působíte na druhé. Máte velmi dobrý cit pro souvislosti, využijte ho při dnešním financování.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

Svěřte se do náruče svého partnera.

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

Budete dělat věci, které vás baví.

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.
Tato americká herečka se narodila 16. října 1963 v Tulze v Oklahomě. Je bývalou manželkou amerického herce Davida Hasselhoffa. Celým jménem se jmenuje Pamela Ann Weissenbach. Je celosvětově uznávanou herečkou. Velmi populární je především v Německu, kde získala cenu Otto v kategorii Nejoblíbenější herečka. Má tři sestry.

Svůj filmový debut vytvořila v době, kdy legendární režisér Francis Ford Coppola přišel do Oklahomy natáčet filmový hit RUMBLEFISH, kde hráli například Matt Dillon, Vincent Spano a Mickey Rourke. Pamela se zúčastnila konkurzu na jednu z menších rolí. Konkurz vyhrála. Přesvědčena o svých hereckých schopnostech, se rozhodla přestěhovat do Los Angeles.

Začala na sobě tvrdě pracovat. Navštěvovala hodiny herectví. Objevila se v několika populárních seriálech. Po roce bydlení v Los Angeles se přestěhovala do New Yorku, aby se mohla věnovat divadlu, které měla vždy raději než film. Měla štěstí. Získala angažmá na Broadwayi. V té době podepsala smlouvu s firmou Ford Petite Modeling Agency. Na krátkou dobu se stala jednou z jejich tváří.

Jako modelka se objevila na stránkách několika časopisů. Také pokračovala v hodinách herectví. Po nějaké době se vrátila do Los Angeles. Stala se z ní úspěšná, i když hlavně seriálová herečka. Do povědomí diváků se dostala především účinkováním v seriálu POBŘEŽNÍ HLÍDKA, ve kterém ztvárnila novinářku Kay Morgan. Další známou roli ztvárnila v seriálu SIRÉNY. Zde si zahrála policejní psycholožku Ellen Baskin. Seriál se natáčel v Kanadě v letech 1994 - 1995.

Při natáčení Pobřežní hlídky se seznámila s Davidem Hasselhoffem, za něhož byla provdána v letech 1989 až 2006. Svatební obřad měli ve stejné kapli, ve které měl kdysi svatbu také bývalý americký herec a prezident Ronald Reagan. Mají spolu dvě dcery, Taylor Ann Hasselhoff a Hayley Hasselhoff.

Pamelina matka a nevlastní otec byli skvělými rodiči. Do pěstounské péče si za svůj život vzali 37 dětí. Dva roky studovala inženýrství na univerzitě v Oklahomě. Je akreditovanou záchranářkou. Jejím velkým koníčkem je potápění a lyžování. Kromě herectví se věnuje také produkci. Je ředitelkou vlastní produkční společnosti.
Jako herečka
2003 -Missing role: Host (as Pamela Bach)
2000 -Castle Rock role: Libby (as Pamela Bach)
2000 -More Than Puppy Love role: Marie (as Pamela Bach)
1998 -Route 66 role: Elizabeth (as Pamela Bach-Hasselhoff)
1996 -"Viper" role: Judy Ann Gibson
1995 -Baywatch Nights role: Cindy
1993 -"Sirens" role: Dr. Ellen Baskin
1989 -Pobřežní hlídka (Baywatch) role: Kaye Morgan / Bree Hanford / Carly / …
1989 -The New Lassie
1988 -"Superboy" role: Veronica
1988 -Nudity Required role: Dee Dee (as Pamela Bach)
1985 -Appointment with Fear role: Samantha (as Pamela Bach-Hasselhoff)
1985 -Otherworld role: Woman
1982 -Cheers role: Bonnie
1982 -Knight Rider role: Betty
1982 -T.J. Hooker role: Blonde in steam sauna
1981 -The Fall Guy role: Beach Girl
1973 -Mladí a neklidní (The Young and the Restless) role: Mari Jo Mason #1
Jako producentka
2000 -Castle Rock

Forman Miloš

19. února 2012 v 18:52 | Michal Všechovský


Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na neděli 19. 2. 2012

Raději se skrze Merkur vyhýbejte práci se složitou technikou. Více práce vám nevadí, pokud se v ní můžete osvědčit a prosadit. Týká se to i situace ve vlastní domácnosti. Máte dobrou náladu a přátelé vám jsou nablízku, když je chcete nějak zajímavě oslovit, i reklamou. Dnes zažíváte pocit, že vaše duše s vámi chce výrazněji hovořit. Vlastní inteligence má dnes schopnosti vidět hluboko pod povrch věcí, proto vás přátelé hodně obdivují.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Miloš Forman se narodil v Čáslavi v roce 1932. Vyrůstal v domově mládeže v Poděbradech, protože jeho rodiče zahynuli během války. Vystudoval FAMU a v roce 1963 debutoval jako režisér snímkem KONKURS, což byly dvě povídky (Konkurs a Kdyby ty muziky nebyly). V tomtéž roce natočil svůj první film ČERNÝ PETR, který získal mnoho zahraničních ocenění. Velice známým se stal snímek z roku 1965 LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY. O dva roky později natočil jeden z nejznámějších českých filmů, vypovídající o nešvarech české společnosti HOŘÍ MÁ PANENKO.

Od roku 1968 žije v USA, kde získal cenu britské akademie BAFTA (nejlepší režie) a také cenu na MFF v Cannes hned za svůj první film TAKING OFF, ve kterém si zahrála dokonce i Tina Turner. Asi nejlepším filmem Miloše Formana, který byl oceněn Oscarem za nejlepší režii, film, scénář atd. je snímek PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM z roku 1975. Tento film získal i řadu dalších ocenění (Cena amerických kritiků, 4 Zlaté glóby atd.)

Dalšího Oscara za nejlepší režii obdržel v roce 1985 za film AMADEUS, který získal celkem 8 Oscaru a byl nominován ve 13 kategoriích.

Po neúspěšném snímku VALMONA se na nějaký čas odmlčel. V roce 1996 natočil film LID VS. LARRY FLINT za který byl nominován na Oscara a získal Zlatý Globus a cenu na MFF v Berlíně. Na tomto festivalu byl oceněn i v roce 1999 za film MUŽ NA MĚSÍCI, ve kterém si zahráli takové hvězdy jako Jim Carrey a Danny DeVito.Z dalších Formanových snímků můžeme jmenovat např. VIDËNO OSMI (1973) nebo muzikál VLASY (1979)

Miloš Forman se kromě režie věnuje také herectví. Zahrál si např. ve filmech STŘÍBRNÝ VÍTR (1954), HOŘKOST (1986), RABIN, KNĚZ A KRÁSNÁ BLONDŸNA (2000), WHY HAVEL? (1991) nebo MUŽ NA MĚSÍCI (1999)

Miloš Forman má z manželství se zpěvačkou Věrou Křesadlovou dvojčata Matěje a Petra (nar. 1964) a s herečkou Martinou Zbořilovou dvojčata Jima a Andyho (nar. 1998).
Jako herec
2011 -Milovaní (Les bien-aimés) role: Jaromil Passer
2009 -Peklo s princeznou role: Erlebub
2000 -Rabín, kněz a krásná blondýna (Keeping the Faith) role: Father Havel
1989 -New Year's Day role: Lazlo
1986 -Hořkost (Heartburn) role: Dmitri
1962 -Tam za lesem role: Doctor
1956 -Dědeček automobil role: Air mechanic/Assistant of camera
1954 -Stříbrný vítr (Stríbrný vítr)
1953 -Slovo dělá ženu role: Young Worker
Jako režisér
2009 -Dobre placená procházka
2009 -Dobře placená procházka
2007 -Semafor: Nejvetsí hity 2
2006 -Goyovy přízraky (Goya's Ghosts)
1999 -Muž na měsíci (Man on the Moon)
1996 -Lid versus Larry Flynt (People vs. Larry Flynt, The)
1989 -Valmont
1984 -Amadeus
1981 -Ragtime
1979 -Vlasy (Hair)
1975 -Přelet nad kukaččím hnízdem (One Flew Over the Cuckoo's Nest)
1973 -Visions of Eight
1971 -I Miss Sonia Henie
1971 -Taking Off
1967 -Hoří, má panenko
1966 -Dobře placená procházka
1965 -Lásky jedné plavovlásky
1964 -Černý Petr
1963 -Kdyby ty muziky nebyly
1963 -Konkurs
1960 -Laterna magika II
Jako scénárista
2006 -Goyovy přízraky (Goya's Ghosts)
1989 -Valmont
1975 -Mâle du siècle, Le
1971 -Taking Off
1969 -Pince à ongles, La
1967 -Hoří, má panenko
1965 -Lásky jedné plavovlásky
1964 -Černý Petr
1963 -Kdyby ty muziky nebyly
1963 -Konkurs
1960 -Laterna magika II
1957 -Štěňata
1955 -Nechte to na mne
Jako producent
2000 -Way Past Cool
1990 -Dreams of Love


Zdeněk Borovec

15. února 2012 v 21:40 | Michal Všechovský

Povolání: Textař, překladatel, herec
Datum narození: 7. 01. 1932
Datum úmrtí: 18.2.2001
Místo narození: Praha, Československo
Místo úmrtí: Praha, Československo
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na středu 15. 2. 2012

Dnes se potřebujete trochu víc přizpůsobit a ostatním tak trochu posloužit pro jejich skryté plány, abyste toho využili zase někdy jindy. Neklaďte tedy pro dnešek hlavní důraz na vlastní chtění a potřeby, ale jednejte i pro druhé.

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.
Zdeněk Borovec byl český textař, překladatel a příležitostný filmový herec. Vystudoval katedru dramaturgie a scenáristiky na FAMU (absolutorium v roce 1956), kde byl jeho spolužákem Miloš Forman. Často spolupracoval se skladatelem Karlem Svobodou.

Už jako dítě si zahrál v několika českých filmech. Svoji profesionální kariéru zahájil jako dramaturg, působil i jako zpěvák, příležitostný herec a moderátor, teprve 3 roky po ukončení svých studií se v roce 1959 se začal systematicky věnovat profesionálnímu psaní písňových textů.

Tvorba
Psal písňové texty pro přední české interprety (Waldemara Matušku, Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou, Yvettu Simonovou a další). Celkově se takto podílel na více ne 2 500 písních a texty tvořil až na hotovou hudbu. Napsal také texty pro mnoho filmových a divadelních muzikálů. Jeho dcerou je Lucie Stropnická, jeho vnukem Matěj Stropnický.

Muzikály
Muzikálové tvorbě se věnoval především v závěru svého života:

- Drácula (hudba Karel Svoboda)
- Les Miserables (Bídníci)
- Kleopatra (společně se svoji dcerou Lucií Stropnickou a Lou Fanánkem Hagenem; v průběhu prací na tomto díle zemřel)
- Monte Christo (hudba Karel Svoboda)

Významné písňové texty
- Helena Vondráčková: A ty se ptáš, co já, Dvě malá křídla tu nejsou, Přejdi Jordán, To se nikdo nedoví, Můžeš zůstat, můžeš jít, Kam zmizel ten starý song, Čas je proti nám, Proč mě nikdo nemá rád, Nač vlastně v půli vzdávat mač, Tvá malá Jane, Svou partu přátel ještě naštěstí mám, Sen je lhář, New York, New York, Modrý anděl, Knížka snů, Snad přijde i klaun, Strejdo, scházíš nám jak sůl, Šumař, Hej, ty tam, Oh, Harold, Pojď jen blíž, Zas přijde červen, A kapky kapou, Kes, kes,

- Helena Vondráčková a Jiří Korn: Každá trampota má svou mez, Já půjdu tam a ty tam, Slunce, To pan Chopin, Já na brách blues, Já to vidím jak dnes, My milujeme jazzband
Helena Vondráčková a Karel Gott: Jen pár večerů, Párkrát mlčet, Song hrál nám ten ďábel saxogon, Když mě přijmeš do svých svátků, S láskou, Dingi-lingi-ding-dong
- Karel Gott: Angelina, Jezebel, Je krásné lásku dát, Vrať se do Sorrenta, Víc než lásku nemohu ti dát, Santa Lucia, Oříšek pro Popelku, Když jsem já byl tenkrát kluk, Granada, Lásko má, Už z hor zní zvon, Já žil, jak jsem žil, Vánoční strom, Ať láska má kde kvést, Můj refrén, Nic než láska tvá, Můj déšť, Nikdy nejdeš sám, Žádám víc, Já viděl kvést Prahu v máji, Alžbětínská serenáda, Varšavský koncert, Měl jsem rád a mám, Léta prázdnin, Cítím, Nevinná, Je jaká je, Paganini, Jsou svátky, Dívkám, S láskou jdu k vám, O kráse těchto svátků, Jdi za štěstím, A průvod šel dál, Dům U bílých bran, Dívka Žlutý anděl, Nádherný chór, Ukolébavka, Kam tenkrát šel můj bratr Jan, Kdo z nás smí se vrátit, Až jednou, Vším byl bych rád, Lorelay, Byl by hřích se potmě bát, Stokrát chválím čas, Stará píseň znovu znít, Daň z lásky své, Léto, jak má být, Sen o vánocích, Pláč, Tady jsem, Když milenky pláčou, Při vánočních svíčkách, Mám tě, Hrátky s láskou, Zdá se mi, zdává, Žárlivý, Ty se mi zdáš, Kam se to ztrácí, Jeden muzikant, Svlékám pouta svá, Buď mi sestrou, buď mi bráchou, Krášlím, tě lásko, vším, co mám, Sen o věku nádherném, Klíč ke všem proměnám, Svět je svět, ne ráj, Sólo pro Motýla, Jarmark ve Scarborough, Navrať se k růžím, Bloudí měsíc po anténách, Sen v nás zůstává, To stárnutí zrádné, Dál až na měsíc, Máš-li s kým, Má pouť

- Yvetta Simonová: Butterfly, Sen lásky, Můj balón, Dej se vést, Romeo, Já jsem zamilovaná, Pan Smích, Stříbrný vítr, Má máma tuší, Jen ten tvůj úsměv mi zůstal, Já sedím jen tak v oblacích

- Yvetta Simonová a Milan Chladil: Sladké hlouposti, Amore, Amore, Děti z Pirea, Láska tvá jsem já, jen já, Tam v dáli za řekou, Svět ve kterém žijem

- Milan Chladil: Arrivederci, Roma, Juli-Juli-Juliána, Diana (Dajána), Granada, Je nás jedenáct, Pár růží pro smutnou paní

- Judita Čeřovská: Jen vítr to ví a mlčí dál, Už svítá, Nepočítám

- Naďa Urbánková: Blonďák s červenou bugatkou

- Marie Rottrová: Hodina H, Ten vůz už jel, Zřejmě letos nikde nejsou kytky, Svatba u dvou lilií

- Hana Zagorová: Já jsem tvá neznámá, Náš dům zněl smíchem, Můj čas, Studánko stříbrná, Mží

- Waldemar Matuška: Když máš v chalupě orchestrion, Holky já mám všechny rád, Čas chvátá, Hříšník a fláma, Santa Lucia

- Jiří Korn: Hotel Ritz, Hlava mazaná, Zpívat jako déšť, Ten host vždy stejný,Ten, kdo má tě rád, Jen pár večerů, Patron milenců, K neuvěření, Hlas fléten, Jistý, V tvých očích jsem gróf, Ten tam nademnou, ten ví, Nic mi nechybí, Možná, Podzimní listí, Tvůj smích mě vzbouzí, Ten hlas mě vzal, Bža - pšá, Doba je zlá, Tak tohle jó, Té, co snídá, Láska je hra naivní, L-Á-S-K-O, Ptákoviny, Ještě tě mám plnou náruč, Nejdřív je trénink, Haló, Akrobat, Jednou hůř, jednou líp, Nechoď samotná do Bellevue, Gentleman, Rád bych svedl slečnu pokladní, Rána jsou zlá, Ne, maestro, To je moje nová známost, Nejsi, Kdybych byl možná kouzelník, Žal se odkládá, Tvé stopy v písku, Pane vrchní, platím, Jdou,jdou,jdou, Sladká Suzi, Noc je stříbrný flauš, Tak tady mě máš, Snad jsem se ti zdál, Bu'dte zdráv, pane sen, Poslouchej mé haló, Lítat nad zemí, Venku je déšť a mráz, Sisyfos, Ta slůvka

- Helena Blehárová: Znám jeden kout

- Heidi Janků: Když se načančám

- Eva Pilarová: Kabaret, Pochval strom za zelený listí

- Jaromír Mayer: Malý přítel z města N, Dům u vycházejícího slunce

- Karel Zich: Máš chuť majoránky

- Michal Tučný: Mexická svatba

- Black Milk: Ten právě příchozí

- ostatní: Ztracená bačkorka,Veselé vánoce

Václav Babka

14. února 2012 v 22:24 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Datum narození: 11. 08. 1927
Datum úmrtí: 1.7.2010
Místo narození: Praha, Československo
Místo úmrtí: Olomouc, Česká republika
Znamení: Lev aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

á najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Horoskopy na úterý 14. 2. 2012Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Musíte být ve spojení s rodinou, která vás potřebuje.

Býk:

Ještě že vás umí partner tak chápavě držet za ruku a povzbuzovat vás.

Blíženci:

Stačí si jen příjemně popovídat.

Rak:

Myslete však na svého partnera jenom v dobrém.

Lev:

Svým kritickým zrakem vždycky dokážete najít chybičku, ať už se týká vašeho partnera nebo vztahu.

Panna:

Pro partnera asi nebudete příliš příjemní, musí se však spokojit i s málem.

Váhy:

Pocítíte závan svobody a uvolněné duše.

Štír:

Někteří z vás můžou mít náladu na milování.

Střelec:

Dnešní večer bude velmi příznivý pro celou škálu vašich citů. Věnujte se duševní i tělesné blízkosti s partnerem.

Kozoroh:

Můžete své lásce koupit dárek.

Vodnář:

Někdy se chováte příliš jako ptáci, kteří jakoby nemají závazky.

Ryby:

Umíte rozebírat vztahy, ale to všechno se nemůže podařit.

Václav Babka byl český herec.

Jednalo se o herce samouka, který se vyučil jako soustružník. U divadla začínal jako elév v době druhé světové války v roce 1943 v Hradci Králové. Po válce hrál čtyři roky ve Středočeském divadle v Mladé Boleslavi, poté absolvoval v letech 1949 - 1950 základní vojenskou službu. V letech 1951 - 1962 působil v Divadle pracujících v Gottwaldově (dnes Zlín). Od roku 1962 pak hrál v olomouckém Divadle Oldřicha Stibora.

U filmu začínal v roce 1954, první větší role přišla v roce 1957 v dnes již světoznámém Zemanově snímku Vynález zkázy (premiéra 1958). Objevil se téměř v 50 českých a slovenských filmech, kde velmi často hrál usedlejší postavy otců, úředníků, policajtů nebo učitelů. Mezi jeho nejznámější role patří snímky Až přijde kocour a Všichni dobří rodáci režiséra Vojtěcha Jasného, nebo snímek Psi a lidé Evalda Schorma či Ružové sny Dušana Hanáka.

Zemřel 1. července 2010 v ranních hodinách v olomoucké nemocnici na selhání srdce ve věku 82 let.

Jennifer Hudson

13. února 2012 v 21:40 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvačka, herečka
Věk: 30
Datum narození: 12. 09. 1981
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Znamení: Panna aktuální horoskop »
Výška: 175 cm

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na pondělí 13. 2. 2012

Dnešek se hodně týká lásky a přízně za strany lidí. Máte pocit, že nestíháte ve vztazích všechno, co byste měli. Vnímáte pak trochu nepochopitelný odstup, který se vám ale nemusí nijak zvlášť vyplatit. Proto přemýšlejte o změně.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Jennifer Hudson byla jednou z finalistek v 3. řadě American Idol. Přestože má obrovský talent, navyhrála. Nyní ji můžeme vydět v muzikálovém filmu Dreamgirls, v němž ztvárnila postavu Effie Melody White a získala za ni mnoho ocenění (například Zlatý Glóbus) a Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli.
ve městě (Sex and the City: The Movie) role: Louise
2008 -Tajný život včel (The Secret Life of Bees) role: Rosaleen Daise
2008 -Okřídlené bytosti (Winged Creatures) role: Kathy Hammett
2006 -Dreamgirls role: Effie White

Whitney Houston

12. února 2012 v 10:33 | Michal Všechovský


Povolání: Zpěvačka, herečka, producentka
Datum narození: 9. 08. 1963
Datum úmrtí: 11.2.2012
Místo narození: Newark, New Jersey, USA
Místo úmrtí: Beverly Hills, Kalifornie, USA
Důvod úmrtí Předávkování
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 173 cm

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2012 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Horoskopy na neděli 12. 2. 2012

Cítíte se dobře v situaci, které se vám podařilo dosáhnout. Pluto a Saturn vám přinesli nové okolnosti do vašich majetkových situací, ale většina z toho se ukázala jako pozitivní. Trvale příjemný stav nakonec pokazí jen ne úplná spokojenost vašeho partnera s tím, že nejste tak společenští. Vlastní úspěch a možnost užívat si život si zasloužíte, i když Merkur vás neustále nutí do šetření v oblasti financí pro domácnost. Přesto cítíte štěstí.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Musíte být ve spojení s rodinou, která vás potřebuje.

Býk:

Ještě že vás umí partner tak chápavě držet za ruku a povzbuzovat vás.

Blíženci:

Stačí si jen příjemně popovídat.

Rak:

Myslete však na svého partnera jenom v dobrém.

Lev:

Svým kritickým zrakem vždycky dokážete najít chybičku, ať už se týká vašeho partnera nebo vztahu.

Panna:

Pro partnera asi nebudete příliš příjemní, musí se však spokojit i s málem.

Váhy:

Pocítíte závan svobody a uvolněné duše.

Štír:

Někteří z vás můžou mít náladu na milování.

Střelec:

Dnešní večer bude velmi příznivý pro celou škálu vašich citů. Věnujte se duševní i tělesné blízkosti s partnerem.

Kozoroh:

Můžete své lásce koupit dárek.

Vodnář:

Někdy se chováte příliš jako ptáci, kteří jakoby nemají závazky.

Ryby:

Umíte rozebírat vztahy, ale to všechno se nemůže podařit.


Whitney Houston byla dcerou gospelové zpěvačky Cissy Houstonové, někdejší členky soulové skupiny Sweet Inspirations (zpívala doprovodné vokály Elvisovi Presleymu a Arethe Franklinové) a sestřenicí známé zpěvačky Dionne Warwickové. Od útlého dětství zpívala v kostele a v jedenácti letech se uplatnila v gospelovém souboru The New Hope Baptist Junior Choir.

První profesionální zkušenosti získala, když natáčela sborové party skupině Neville Brothers a zpěvačce Chaka Khan. Jako modelka se objevovala na stránkách časopisů Glamor či Seventeen. V 80. letech se prosadila jako interpretka populárních písní, jejíž doménou jsou hlavně táhlé balady se soulovým přídechem. 1983 uzavřela smlouvu s gramofirmou Arista Records a o dva roky později debutovala eponymním albem Whitney Houston, na němž byla zahrnuta také singlová balada Saving All My Love for You, která jí vynesla první cenu Grammy 1985.

Za svou pěveckou činnost získala mj. pět cen Grammy, dvě ceny Emmy a jedenadvacet Amerických hudebních cen. Film. kariéru zahájila tato umělkyně černé pleti rolí velmi úspěšné zpěvačky Rachel Marronové, o jejíž bezpečnost se stará zkušený bodyguard (Kevin Costner), v melodramatickém thrilleru (Osobní strážce), (r. M. Jackson).

Větší herecký prostor dostala v milostném snímku podle románu Terry McMillanové Až si vydechnu (r. F. Whitaker), kde ztělesnila třiatřicetiletou osaměle žijící Savannah Jacksonovou, která se snaží nalézt přijatelného životního partnera. Další herecké možnosti odhalila v úloze Julie Biggsové, manželky unaveného černošského kazatele (Courtney B. Vance), jemuž je seslán z nebe na výpomoc elegantní anděl (Denzel Washington), v romantické komedii Kazatelova žena (r. P. Marshallová). Od 1992 byl jejím manželem rapový zpěvák Bobby Brown, s nímž má dceru Bobbi Kristine. Dvojice se rozvedla v roce 2007.

Whitney Houston zemřela v hotelu Beverly Hilton v Beverly Hills v Kalifornii dne 11.2.2012.Jako herečka
1997 -Cinderella role: Fairy Godmother
1996 -Kazatelova žena (The Preacher's Wife) role: Julia Biggs
1995 -Waiting to Exhale role: Savannah Jackson
1992 -Osobní strážce (The Bodyguard) role: Rachel 'Rach' Marron
1981 -Gimme a Break! role: Rita
Jako producentka
2006 -Gepardí kočky 2 (The Cheetah Girls 2)
2004 -The Cheetah Girls
2004 -Deník princezny 2: Královské povinnosti (The Princess Diaries 2: Royal Engagement)
2003 -Gepardí kočky (The Cheetah Girls)
2001 -Deník princezny (The Princess Diaries)
2000 -Whitney Houston: Fine
1997 -Cinderella
Jako skladatelka
2011 -CMT: 40 Greatest Love Songs
2010 -No me la puc treure del cap
2009 -"Live from Studio Five"
2009 -Warau keikan
2008 -Vítej doma (Welcome Home, Roscoe Jenkins)
2007 -Daddy's Little Girls
2007 -Frank - Der Weddingplaner
2007 -SingStar Pop
2007 -So You Wanna Be a Popstar
2006 -CMT Greatest Moments: Dolly Parton
2006 -CMT: The Greatest - 40 Days That Shaped Country Music
2006 -Dancing on Ice
2006 -Schlag den Raab
2005 -"20 to 1"
2005 -Being Bobby Brown
2005 -Dancing with the Stars
2005 -So You Think You Can Dance
2004 -Přes noc třicítkou (13 Going On 30)
2004 -The X Factor
2003 -Dolly Parton: Platinum Blonde
2002 -My Own Private Oshawa
2001 -1st Annual BET Awards
1999 -The 71st Annual Academy Awards
1998 -Princ Egyptský (The Prince of Egypt)
1997 -Cinderella
1997 -Hinter Gittern - Der Frauenknast
1996 -Kazatelova žena (The Preacher's Wife)
1995 -Television's Greatest Performances I
1995 -Waiting to Exhale
1992 -Dateline NBC
1992 -Melrose Place
1992 -Osobní strážce (The Bodyguard)
1989 -Simpsonovi (Simpsons, The)
1988 -Zärtliche Chaoten II
1987 -"Biography"
1987 -Hausmeisterin, Die
1987 -Soldati - 365 all'alba
1986 -"The Oprah Winfrey Show"
1986 -DTV Valentine
1986 -Women in Rock
1985 -"Larry King Live"
1985 -Perfect
1975 -"Saturday Night Live"
1962 -"The Tonight Show Starring Johnny Carson"
Album
2003
2002
2002
-Try It On My Own
2002
-Just Whitney: Album Snippet Sampler
2002
-My Love
2002
-Whatchu Lookin At
2000
-Could I Have This Kiss Forever
2000
-So Emotional
2000
-Whitney: The Greatest Hits
1999
-Heartbreak Hotel/It's...
1999
-When You Believe
1999
-Heartbreak Hotel
1999
-It's Not Right But It's Okay
1998
-Love Will Save The Day
1998
1998
1997
1997
-Step By Step
1996
-Why Does It Hurt So Bad
1996
-Count On Me
1996
1996
-I Believe In You And Me
1995
1993
-I'm Every Woman
1993
-Run To You
1992
1992
-I Will Always Love You
1991
-All The Man I Need
1991
-Miracle
1991
-God Bless America/Star Spangled..
1991
1990
1989
1987
1985
0
-I Learned From The Best
Singl
1996
1995
Kompilace
2000

Zemřela americká zpěvačka Whitney Houstonová

Ve věku 48 let zemřela slavná americká zpěvačka Whitney Houstonová. Uvedla to v sobotu v noci CNN s odvoláním na její tajemnici Kristen Fosterovou. Příčina smrti zatím není známa. Houstonová, která prodala na 170 miliónů alb a singlů, se v posledních letech potýkala s drogovou závislostí.

"Naneštěstí je to pravda," řekl mluvčí rodiny.
Zpěvačka zemřela v kalifornském Beverly Hills v tamním hotelu Beverly Hilton. Za mrtvou byla prohlášena v 3:55 místního času (0:55 SEČ), uvedla police. Nezachránila ji ani resuscitace. "Byla identifikována přáteli a rodinnými příslušníky, kteří s ní byli v hotelu," řekl policejní poručík Mark Rosen a dodal: "Nejsou tu žádné zjevné známky nějakého kriminálního činu."
Její tělo nalezl její osobní strážce.

Houstonová se proslavila v 80. letech, kdy natočila hity Saving All My Love for You, How Will I Know, I Have Nothing, I Will Always Love You, Greatest Love of All nebo Do Broken Hearts Go. Spolu s Michaelem Jacksonem, Princem a Mariah Careyovou reprezentovala nablýskaný pop osmdesátých let.
V devadesátých letech přišel její největší úspěch vůbec - ztvárnila hlavní roli ve filmu Osobní strážce s Kevinem Costnerem. Stejnojmenné album patří k deseti nejprodávanějším albům všech dob. Houstonová je také zpěvačka, která posbírala za kariéru vůbec nejvíce hudebních cen. Cen Grammy má šest.

Houstonová, která se narodila 9. srpna 1963, je z hudební rodiny, její matkou byla významná gospelová zpěvačka Cissy Houstonová. Příbuzná byla i s Arethou Franklinovou a Dionne Warwickovou. Whitney začínala zpívat v kostele. Pak se ale objevila v nočních klubech, kde ji na počátku osmdesátých let viděl zpívat slavný producent Clive Davis.

Hvězda začala zapadat v polovině devadesátých let

Její hvězda začala zapadat v druhé polovině devadesátých let. Přispěly k tomu nejen proměny žánru, ale také drogová závislost. Nijak jí nepřidalo ani manželství s Bobbym Brownem plné násilí. Bobby bral drogy a Whitney se s ním nakonec v roce 2007 rozvedla. Ani poté se ale závislosti nezbavila.

Houstonová, která se narodila 9. srpna 1963, je z hudební rodiny, její matkou byla významná gospelová zpěvačka Cissy Houstonová. Příbuzná byla i s Arethou Franklinovou a Dionne Warwickovou. Whitney začínala zpívat v kostele. Pak se ale objevila v nočních klubech, kde ji na počátku osmdesátých let viděl zpívat slavný producent Clive Davis.