Leden 2012

Leander Paes

31. ledna 2012 v 21:59 | Michal Všechovský

Povolání: Tenista
Věk: 38
Datum narození: 17. 06. 1973
Místo narození: Kalkata, Indie
Znamení: Blíženci aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2012 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Budete mít tento rok štěstí. Můžete potkávat zajímavé osoby s dobrým postavením, tento rok přeje seznamování. Únor by mohl být plný sexu a radovánek. Díky výmluvnosti získáte hodně zajímavé partnery, možná i z okolí vašich přátel. V říjnu budete pro partnera hodně důležití, užijete si jeho nekončícího zájmu. Tento rok využijte pro zábavu, bavte se.

Peníze:

Patříte sice ke skromným lidem, ale potřebujete větší odměnu. Snažte se všechno zdůraznit a domluvit si lepší podmínky. Vaše schopnost získávat z obchodu a reklamy se zvětší. Nebojte se vydělávat, protože nemálo získáte. V říjnu si už můžete koupit luxusní zboží.

Práce:

Budete se snažit o povolání jako recepční, v telekomunikacích nebo P. R. agenturách, kde se můžete uplanit velice aktivně. Výuka jazyků může mít rychlý spád a vy pochopíte, že vám chyběla hlavně konverzace. Zaměstnání spojené se psaním vám přinese hodně nových zážitků. Nepracujte ale tam, kde vám nevěří a podvádí vás.

Zdraví:

Jste nervóznější, odráží se to na vašem dýchání. Naučte se vyhýbat stresům tak, že se uvolníte hlubokým dechem, zkuste to například vždy před spaním. Nebojte se víc plavat a chodit na masáže. Především svaly na krku a kolem beder musí být lépe uvolněné. V září si dejte pozor na zuby, stejně tak i na stav svých nohou. Běh a jízda na kole vás začne bavit, což je dobře.

Horoskopy na úterý 31. 1. 2012

Musíte se dnes hodně snažit, máloco jde dobře po skryté stránce, jako by se taky pořád něco měnilo jen kvůli funkci počítačů. Trochu vás to vaše střízlivé myšlení nebaví, ale patříte mezi snílky, kteří si užívají jiné a vznešenější představy. Vaše práce na vás klade velké požadavky, pilujte cizí jazyky. Máte taky pocitové trable, ale pomalu se ve vás díky Luně probouzejí intenzivní city namířené na pravé partnery. Mějte duši otevřenější pro vnímání krásy a lásky.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Nechejte si vše raději pro sebe a věnujte se partnerskému životu.

Býk:

Zaměřujte se spíš na večer, kdy se budete cítít duševně líp. Můžete s partnerem rozehrát zajímavou erotickou hru.

Blíženci:

Věnujte se poctivě práci a večer zase svému milostnému životu. Nebuďte jen pasivními milenci.

Rak:

Cítíte otevření lásce a není úplně jasné, koho to potrefí.

Lev:

Rozvíjejte příjemné vztahy.

Panna:

Spíš se snažte setkat se svými kamarády, které už jste dlouho neviděli.

Váhy:

S partnerem se snažte být co nejdéle, abyste ho potěšili.

Štír:

Dnes musíte být opatrní a zároveň důvěřiví vůči blízkým.

Střelec:

Mějte na paměti, že váš druh naivity není pro ostatní vždycky pochopitelný.

Kozoroh:

Dejte si pozor na přílišnou přátelskost vůči druhým lidem.

Vodnář:

Někdo by mohl využít vašich slabostí pro vlastní výhody.

Ryby:

Dobře si rozmyslete, čeho vlastně chcete dosáhnout.
Leander Adrian Paes je současný indický profesionální tenista. Během své kariéry vyhrál 1 turnaj ATP World Tour ve dvouhře a 43 turnajů ve čtyřhře.

Hackman Gene

31. ledna 2012 v 8:14 | Michal Všechovský

Povolání: Herec, režisér, producent
Věk: 82
Datum narození: 30. 01. 1930
Místo narození: San Bernardino, Kalifornie, USA
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »
Výška: 188 cm

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na úterý 31. 1. 2012

Dokážete se v každé situaci chytit alespoň drobného úkolu, které vás dovede do míst, kde se cítíte dobře. Mějte proto strpení v situaci, která se zdá jako velmi výbušná a pro všechny nestabilní. Neztrácíte náladu ani ve chvílích, kdy se kolem vás plouží mraky, Venuše vám přeje. Dnes se cítíte uvolnění i upracovaní zároveň, ale navíc v očekávání, jak vám všechno dopadne.
Nebojte se využít přátele na státních úřadech i v bankách, protekcí hodně dokážete.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Gene vyrůstal v Danville, Illinois, kde jeho otec pracoval jako sazeč. V šestnácti letech přestal chodit na školu a nastoupil do amerického námořnictva. Po jeho propuštění z námořnictva krátce studoval žurnalismus na univerzitě v Illinois, ale brzy se přestěhoval do New Yorku, kde začal pracovat v malých televizních a rozhlasových stanicích.

Brzy se rozhodl, že chce být hercem a začal studovat herectví v Pasadente spolu s Dustinem Hoffmanem. Znovu se vrátil do New Yorku, kde získal první role na Broadwayi. Postupně také dostal první malé role v televizní show "The United States Steel Hour" (1959-1962), svůj debut na plátně si tento původně divadelní herec odbyl ve filmu "Lilith" (1964) po boku Warena Beattyho. Jeho spojení s Beattym mu pomohlo k průlomové roli v Bonnie a Clyde "Bonnie and Clyde" (1967), za kterou získal nominaci na Oskara pro nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Díky tomuto úspěchu začal Gene stabilně pracoval v Hollywoodu na několika filmech ročně. Svou druhou nominaci na Oskara získal za jeho vedlejší roli ve filmu "I Never Sang for My Father" (1970). Třetí nominaci již získal za hlavní roli detektiva Jimmyho Doyla ve velmi úspěšném filmu Francouzská spojka "The French Connection" (1971). Úspěšně se z herce vedlejších rolí stal herec obsazovaný do hlavních rolí, což potvrdil ve velmi finančně úspěšném filmu Dobrodružství Poseidonu "The Poseidon Adventure" (1972), také po boku Al Pacina v "Scarecrow" (1973) a ve filmu Mladý Frankenstein "Young Frankenstein" (1994). Gene opět zazářil v roli boháče Lexa Lutora v sci-fi "Superman" (1978) a "Superman II" (1980).

Zahrál si v mnoha průměrných filmech včetně filmu Sedm neohrožených "Uncommon Valor" (1983), kde si zahrál plukovníka Jasona Rhodese, který se rozhodl vydat do Vietnamu hledat svého 10 let ztraceného syna s partou neohrožených veteránů. Výraznější pozornost si znovu získal ve filmu "No Way Out" (1987), kde si zahrál s Kevinem Costnerem a za roli v Hořící Mississippi "Mississippi Burning" (1988) získal třetí nominaci na Oskara za vedlejší roli.

V průběhu devadesátých let se Gene střídavě objevoval v hlavních rolích různých filmů, včetně Nebezpečný útěk "Narrow Margin" (1990), Causa Wardových "Class Action" (1991) a vysoce hodnocených malých rolí jako Pohlednice z Hollywoodu "Postcards from the Edge" (1990) s Meryl Streepovou a Firma "The Firm" s Tomem Cruisem. V roce 1992 se spojil s režisérem a hereckou hvězdou Clintem Eastwoodem v nezapomenutelném westernu Nesmiřitelní "Unforgiven", v němž si zahrál maloměstského šerifa Billa Daggetta. Za tuto roli poprvé získal Oskara pro nejlepšího herce ve vedlejší roli. Jeho výkon mu pomohl k dalším dvěma westernúm "Wyatt Earp" (1994) a Rychlejší než smrt "The Quick and the Dead" (1995) s Sharon Stoneovou. Objevil se také ve dvou největších hitech roku 1995 Krvavý příliv "Crimson Tide" s Denzelem Washingtonem a Chyťte ho! Get Shorty.

O rok později se Gene objevil ve třech velkorozpočtových filmech Cela "The Chamber", Ptačí klec "The Birdcage" s Robinem Williamsnem a Smrtící léčba "Extreme Measures" s Hughem Grantem a Sarah Jessicou Parker. Prezidenta spojených států amerických si zahrál ve filmu Absolutní moc "Absolute Power" (1997). V roce 1998 propůjčil svůj talent rolím ve třech naprosto odlišných filmech v akčním thrilleru Nepřítel státu "Enemy of the State" s Willem Smithem, v kresleném filmu Mravenec Z "Antz" propůjčil svůj hlas mravenčímu generálovi Mandiblovi a v "Twilight" si zahrál s Paulem Newmanem a Susan Sarandonovou.

Gene opět ohromě zapůsobil na publikum a kritiku za jeho výkony ve třech filmech Poslední loupež "Heist", ve válečném filmu v roli admirála Reigarta Za nepřátelskou linií "Behind Enemy Lines" a v roli nezdárného otce v komedii Taková zvláštní rodinka "The Royal Tenenbaums" s Gwyneth Paltrow a Benem Stillerem. Za poslední film byl nominován na Zlatý Glóbus.

V současné době Gene žije se svou manželkou v Santa Fe v Novém Mexiku.
Jinak má tři děti Christopher, Elizabeth, a Leslie s první ženou Faye Maltese (1956-1982).
Jeho druhá žena se jmenovala Betsy Arakawa (od roku 1991).


Vanessa Redgrave

30. ledna 2012 v 7:56 | Michal Všechovský

Povolání: Herečka
Věk: 74
Datum narození: 30. 01. 1937
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »
Výška: 180 cm

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na pondělí 30. 1. 2012

Pokud musíte cestovat, tak dopoledne, později už nebudete úspěšní a uděláte dobře, když zůstanete v kanceláři.
Odpoledne si dejte pozor na různé hádky a nedorozumění, proto si berte na pomoc spřátelenou kolegyni. Měli byste vidět taky pozitivní stránky svých přátel.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Je dcerou herců Michaela Redgravea (1908-1985) a Rachel Kempsonové (nar. 1910), starší sestrou herců Corina Redgravea a Lynn Redgraveové. Od dětství se věnovala baletu, ale ve čtrnácti letech se musela pro svůj vysoký vzrůst vzdát baletních ambicí. Po maturitě na londýnské Queensgate School studovala 1954-57 herectví na Central School of Speech and Drama v Londýně.

Profesionální dráhu zahájila v létě 1957 na jevišti essexského Frinton Summer Theatre, ale o rok později debutovala v Londýně po boku svého otce ve hře N. C. Huntera Dotek slunce. 1959 se stala členkou Royal Shakespeare Theatre ve Stratfordu nad Avonou, kde vytvořila hlavní ženské party v shakespearovských inscenacích (mj. Othello, Sen noci svatojánské, Romeo a Julie, Zkrocení zlé ženy a Jak se vám líbí), režírovaných Tony Richardsonem, Tyronem Guthriem a Peterem Hallem.

Na londýnských scénách se postupně představila v mnoha Shakespearových hrách (mj. Antonius a Kleopatra a Macbeth) a v komedii Jay Presson Allenové Nejkrásnější čas slečny Brodiové (1966); hrála Polly Peachumovou v Brechtově Třígrošové opeře (1972), Irinu Arkadinovou v Čechovově Rackovi (1985) a paní Alvingovou v Ibsenových Strašidlech (1986).

Divadelní úspěchy slavila také na Broadwayi, mj. v dramatu Tennessee Williamse Sestup Orfeův (1988). Divadelní činnosti se věnuje dodnes; v květnu 2000 se představila na jevišti londýnského Globe Theater jako Prospero v Shakespearově Bouři. Vedle svého otce - hrála jeho dceru Pamelu - se objevila poprvé na film. plátně 1958 v nemocničním melodramatu Za rouškou (r. B. D. Hurst).

Před kameru se vrátila až po osmi letech (v pol. 60. let.), kdy se rázem prosadila v mezinárodním měřítku. Cenu na MFF v Cannes 1966 a nominaci na Oscara 1966 jí zajistila role Leonie, bývalé manželky výstředního mladíka (David Warner), který se ji snaží všemožnými způsoby získat nazpět, v černé komedii Morgan, případ zralý k léčení (r. K. Reisz).

Zájem o ni brzy projevili také významní zahraniční režiséři. Michelangelo Antonioni jí svěřil ve své psychologické studii Zvětšenina úlohu tajemné ženy jménem Jane, vymáhající na fotografovi (David Hemmings) náhodně pořízený snímek, patrně zachycující vraždu. Americký režisér Joshua Logan využil jejího pěveckého talentu pro roli Guinevery, nevěsty anglického krále Artuše (Richard Harris) a milenky francouzského krále Lancelota (Franco Nero), ve film. verzi muzikálu Mosse Harta a Alana J. Lernera Král Artuš a jeho družina.

Své pohybové schopnosti dokonale uplatnila v úloze legendární americké tanečnice Isadory Duncanové, za jejíž mistrné ztvárnění v životopisném dramatu Isadora (r. K. Reisz) byla oceněna na MFF v Cannes 1969 a nominována na Oscara 1968. Další významnou historickou osobností, s níž se ucházela o Oscara 1971 a získala za ni Donatellova Davida 1972, byla královna Marie Stuartovna v kostýmním filmu Marie, královna skotská (r. Ch. Jarrott).

Jednou z mála ryze záporných rolí, které kdy vytvořila, je hrbatá jeptiška, matka Johanna od Andělů, která falešně obviní z čarodějnictví nevinného vikáře (Oliver Reed), v dramatu podle skutečné události z Francie 17. století Ďáblové (r. K. Russell). Jako levicově politicky angažovaná umělkyně si V. R. vybírá často role, jimiž může otevřeně či alespoň nepřímo vyjadřit svá stanoviska ke společenským problémům.

Proto její galerie postav zahrnuje tolik výjímečných a dramaticky složitých hrdinek: nezávislé, svobodomyslné a nekonvenční ženy, které však často pro své přesvědčení a postoje trpí či na ně dokonce tragicky doplácejí. Mimořádnou houževnatostí a pevnou vůlí se vyznačuje její protifašistická bojovnice Julie, která odhodlaně podstupuje v zájmu věci i tu nejvyšší oběť, ve film. zpracování vzpomínkové povídky Lillian Hellmanové Julie (r. F. Zinnemann).

Za tuto roli získala Oscara 1977, o něhož se znovu ucházela o sedm let později úlohou zanícené feministky s lesbickými sklony Olivie Chancellorové, zápasící s mladým pravníkem (Christopher Reeve) o přízeň výřečné dívky (Madeleine Potterová), v ekranizaci románu Henryho Jamese o počátcích ženského emancipačního boje v USA Bostoňanky (r. J. Ivory).

S psychologickou hloubkou dokázala vykreslit také portréty frustrovaných žen, hledajících únik z osamělosti, nudy a z područí mužských protěšků: slavná spisovatelka detektivních románů Agatha Christie, o jejímž tajemném zmizení vypráví psychologicko-kriminální film Agatha (r. M. Apted); bohatá, ale manželem a dětmi opuštěná Nancy, bojující se svými přítelkyněmi za záchranu parních lázní, ve film. adaptaci hry Nell Dunnové Parní lázně (r. J. Losey); maloměstská učitelka Jean Traversová, kterou přiměje sebevražda neznámého mladíka (Tim McInnery), který ji bezprostředně před činem požádal bezvýsledně o ruku, k sebezpytujícím ponorům do vlastního nitra, v psychologickém dramatu Městečko Wetherby (r. D. Hare).

V poslední době je často obsazována do vedlejších rolí matek (Dům duchů, Howards End). Za svůj výkon, jaký předvedla v úloze umírající matky profesionálního zabijáka ruského původu (Tim Roth) v gangsterském morytátu Malá Oděsa (r. J. Gray), obdržela Volpiho pohár na MFF v Benátkách 1994. Naprázdno vyšla její nominace na Zlatý glóbus 1995 za roli postarší slečný Bentleyové, o jejímž citovém vzplanutí ke stejně starému britskému důstojníkovi (Edward Fox) během prázdninového pobytu u italského jezera vypráví nostalgický retrosnímek podle novely H. E. Batese Měsíc u jezera (r. J. Irvin).

Z jejích TV rolí vyniká postava židovské vězenkyně Fanii Fenelonové, členky ženského orchestru z koncentračního tábora Osvětim, v dramatu Arthura Millera Hra o čas (herecká cena Emmy 1980). V. R. proslula nejen jako film. hvězda, ale od konce 60. let přitahuje pozornost tisku svými politickými aktivitami a radikálními postoji, jimiž vyvolává mezinárodní skandály.

Účastnila se jako výmluvný řečník mnoha demonstrací proti válce ve Vietnamu a jadernému zbrojení (byla proto krátce uvězněna), netají se sympatiemi k teroristické organizaci IRA, podporuje Organizaci pro osvobození Palestiny Jásira Arafata (financovala film Palestinec). Angažuje se v Revoluční straně pracujících, za kterou 1974 neúspěšně kandidovala do parlamentu. Publikovala memoárovou knihu An Autobiography (1991, Vlastní životopis).

V letech 1962-67 byla provdána za režiséra Tonyho Richardsona, který ji obsadil do svých filmů Námořník z Gibraltaru a Útok lehké kavalerie. Jejich dcery Natasha Richardsonová a Joely Richardsonová se věnují rovněž herecké kariéře. Ze vztahu s italským hercem Francem Nerem má také syna Carla Gabriela (nar. 1969), který je film. režisérem.

Nejlepší divadelní herečkou byla vyhlášena Judi Denchová

Podle britského odborného magazínu Stage se stala nejlepší divadelní herečkou všech dob Judi Denchová. Na stříbrné příčce se v anketě umístila Maggie Smithová, za ní skončili Mark Rylance, Ian McKellen, Laurence Olivier, Paul Scofield, John Gielgud, Michael Gambon, Vanessa Redgraveová a Ralph Richardson.

Denchová svou kariéru odstartovala v roce 1957, když se představila jako Ofélie v Shakespearově hře Hamlet v londýnském divadle Old Vic. První Olivier Award, prestižní divadelní cenu, získala v roce 1957 za účinkování v další Shakespearově hře Macbeth.
Po ní obdržela dalších šest cen a v roce 1996 se stala vůbec první herečkou, která získala dvě tyto ceny v jednom roce.
Během své slavné kariéry se dnes šestasedmdesátiletá rodačka z britského Yorku představila v mnoha muzikálech a úspěšná byla i na filmovém plátně.
Mezi její nejúspěšnější snímky patří Paní Brownová (1997), Čokoláda (2000), Iris (2001) nebo Zápisky o skandálu (2006), za který byla nominována na Oscara.
Prestižní filmovou cenu ovšem získala za roli v romantickém filmu Zamilovaný Shakespeare, který v roce 1998 natočil John Madden. Byla vyznamenána rovněž Řádem britského impéria.

Jako herečka
2011 -Anonym (Anonymous) role: Queen Elizabeth I
2010 -Coriolanus role: Volumnia
2010 -Dopisy pro Julii (Letters to Juliet)
2007 -Pokání (Atonement) role: Older Briony
2007 -Ten večer (Evening) role: Ann Lord
2007 -The Adventures of Young Indiana Jones: Love's Sweet Song role:
2006 -The Shell Seekers role: Peneople Keeling
2006 -Pán zlodějů (The Thief Lord) role: Sister Antonia
2006 -Venuše (Venus) role: Valerie
2005 -Bílá hraběnka (The White Countess) role: Princess Vera Belinskya
2003 -Byron role: Lady Melbourne
2003 -Pozor, hodný pes! (Good Boy!) role: The Greater Dane
2003 -Plastická chirurgie s.r.o. (Nip/Tuck) role: Dr. Erica Noughton
2002 -Stahující se mračna (Gathering Storm, The) role: Clemmie Churchill
2002 -Medailon (Locket, The) role: Esther Huish
2001 -Přísaha (The Pledge) role: Annalise Hansen
2000 -O život (Erika und Klaus Mann Story, Die) role: vypravěč
1999 -Narušení (Girl, Interrupted) role: Dr. Sonia Wick
1998 -Drtivý dopad (Deep Impact) role: Robin Lerner
1998 -Lulu na mostě / Lulu (Lulu on the Bridge) role: Catherine Moore
1997 -Bella Mafia role: Graziella Luciano
1997 -Déjà Vu role: Skelly
1997 -Stopy ve sněhu (Smilla's Sense of Snow) role: Elsa Lübing
1996 -Mission Impossible role: Max
1996 -Dvě matky Zachariáše (Two Mothers for Zachary) role: Nancy Shaffell
1995 -Měsíc u jezera (Month by the Lake, A) role: Miss Bentley
1993 -Dům duchů (House of the Spirits, The) role: Nívea del Valle
1992 -Howards End role: Ruth Wilcox
1990 -Orpheus Descending role: Lady Torrance
1985 -Three Sovereigns for Sarah role: Sarah Cloyce
1979 -Agáta (Agatha) role: Agatha Christie
1979 -Amíci (Yanks) role: Helen
1977 -Julia role: Julia
1973 -A Picture of Katherine Mansfield role: Katherine Mansfield
1971 -Mary, Queen of Scots role: Mary, Queen of Scots
1971 -The Devils role: Sister Jeanne
1971 -The Trojan Women role: Andromache
1969 -Tranquillo posto di campagna, Un role: Flavia
1968 -The Charge of the Light Brigade role: Mrs. Clarissa Morris
1968 -The Sea Gull role: Nina, a landowner's daughter
1967 -Camelot role: Guenevere
1967 -The Sailor from Gibraltar role: Sheila
1966 -Zvětšenina (Blowup) role: Jane
1956 -Men, Women and Clothes: Sense and Nonsense in Fashion

Verner Tomáš

29. ledna 2012 v 11:49 | Michal Všechovský

Povolání: Krasobruslař
Věk: 25
Datum narození: 3. 06. 1986
Místo narození: Písek, Československo
Znamení: Blíženci aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2012 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Budete mít tento rok štěstí. Můžete potkávat zajímavé osoby s dobrým postavením, tento rok přeje seznamování. Únor by mohl být plný sexu a radovánek. Díky výmluvnosti získáte hodně zajímavé partnery, možná i z okolí vašich přátel. V říjnu budete pro partnera hodně důležití, užijete si jeho nekončícího zájmu. Tento rok využijte pro zábavu, bavte se.

Peníze:

Patříte sice ke skromným lidem, ale potřebujete větší odměnu. Snažte se všechno zdůraznit a domluvit si lepší podmínky. Vaše schopnost získávat z obchodu a reklamy se zvětší. Nebojte se vydělávat, protože nemálo získáte. V říjnu si už můžete koupit luxusní zboží.

Práce:

Budete se snažit o povolání jako recepční, v telekomunikacích nebo P. R. agenturách, kde se můžete uplanit velice aktivně. Výuka jazyků může mít rychlý spád a vy pochopíte, že vám chyběla hlavně konverzace. Zaměstnání spojené se psaním vám přinese hodně nových zážitků. Nepracujte ale tam, kde vám nevěří a podvádí vás.

Zdraví:

Jste nervóznější, odráží se to na vašem dýchání. Naučte se vyhýbat stresům tak, že se uvolníte hlubokým dechem, zkuste to například vždy před spaním. Nebojte se víc plavat a chodit na masáže. Především svaly na krku a kolem beder musí být lépe uvolněné. V září si dejte pozor na zuby, stejně tak i na stav svých nohou. Běh a jízda na kole vás začne bavit, což je dobře.

Horoskopy na neděli 29. 1. 2012

Dnes je vám skvěle s přátelskými osobami. Velký úspěch mají lidé, kteří dnes cestují do zahraničí nebo tam přímo s kolegy pracují. Váš úspěch na poli vzdělávání a schopnost jednat s klienty z vás dělá dobré hráče. Máte díky Uranu spoustu příjemných pocitů.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Nechejte si vše raději pro sebe a věnujte se partnerskému životu.

Býk:

Zaměřujte se spíš na večer, kdy se budete cítít duševně líp. Můžete s partnerem rozehrát zajímavou erotickou hru.

Blíženci:

Věnujte se poctivě práci a večer zase svému milostnému životu. Nebuďte jen pasivními milenci.

Rak:

Cítíte otevření lásce a není úplně jasné, koho to potrefí.

Lev:

Rozvíjejte příjemné vztahy.

Panna:

Spíš se snažte setkat se svými kamarády, které už jste dlouho neviděli.

Váhy:

S partnerem se snažte být co nejdéle, abyste ho potěšili.

Štír:

Dnes musíte být opatrní a zároveň důvěřiví vůči blízkým.

Střelec:

Mějte na paměti, že váš druh naivity není pro ostatní vždycky pochopitelný.

Kozoroh:

Dejte si pozor na přílišnou přátelskost vůči druhým lidem.

Vodnář:

Někdo by mohl využít vašich slabostí pro vlastní výhody.

Ryby:

Dobře si rozmyslete, čeho vlastně chcete dosáhnout.

Tomáš Verner je český krasobruslař pod vedením Vlasty Kopřivové a Michaela Hutha.

V současnosti (jaro 2009) figuruje na 1. místě světové žebříčku krasobruslařů.

Největším dosavadním sportovním úspěchem Tomáše Vernera je zisk zlaté medaile na Mistrovství Evropy v krasobruslení 2008 v Záhřebu, čímž navázal na loňský stříbrný úspěch z Varšavy. Ziskem 232,67 bodů porazil Švýcara Lambiela i třetího Francouze Jouberta.

Na mistrovství Evropy roku 2007 předvedl krátký program na skladbu Tokáta a fuga d-moll od Johanna Sebastiana Bacha. Startoval s číslem 32 a do krátkého programu vyjel jako poslední. Náskok na největšího favorita - Francouze Briana Jouberta (mistr světa 2007), však ve volné jízdě neudržel, mj. kvůli pádu při čtverném toeloopu, a díky třetí nejlepší volné jízdě dne (po Joubertovi a Belgičanu van der Perrenovi) v celkovém pořádí obsadil druhé místo.

Tomáš Verner je členem českého olympijského týmu ve Vancouveru 2010.

Osobní rekordy:
1) Krátký program
- 79,87 bodů
- 21. 3. 2008, Mistrovství světa, Göteborg

2) Volná jízda
- 155,80 bodů
- 22. 3. 2007, Mistrovství světa, Tokio

Celkový výsledek
- 232,67 bodů
- 24. 1. 2008, Mistrovství Evropy, Záhřeb

Jevgenij Viktorovič Pljuščenko

28. ledna 2012 v 17:56 | Michal Všechovský


Povolání: Krasobruslař
Věk: 29
Datum narození: 3. 11. 1982
Místo narození: Solnečnyj, Chabarovská oblast, Rusko
Znamení: Štír aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2012 - Štír

stir

Vztahy:

Budete chtít jezdit na výlety a navštěvovat známé. Tento rok ale na lásku tolik času mít nebudete. Musíte si především vylepšit vztahy doma. Březen nebo červenec může být dobrým měsícem na nalézání dobrého vztahu, ale nemusí trvat příliš dlouho. Pozor, abyste kvůli vlastním rozmarům nerozbíjeli něco fungujícího, co doposud máte.

Peníze:

Financí budete potřebovat dost, zdá se, že těžce pracujete a nezískáte je jen jako dar nebo dědictví. Umíte dobře pracovat pro udržení dobrých pracovních postů. Vaše nápady ve službách nebo reklamní oblasti budou zajímavé, ale velký příjem si vyžádá závist ve vašich sousedských i rodinných vztazích. Měli byste objevovat nové možnosti.

Práce:

Tento rok jste zvlášť pracovití. Na vaši povahu to je až enormní. Máte rádi práci doma, kde je klid. To ale může být na úkor mezilidských vztahů. Zdravotní sestry a lékaři podlehnou vábení změny. Nebraňte se nové zkušenosti, především pokud umíte cizí jazyky, na cesty se vydejte v březnu nebo červenci. Budete úspěšní ve službách a kosmetice, klientela bude solventnější a bude s ní lepší jednání.

Zdraví:

Dávejte si dobrý pozor na stav vašich kostí. Častější nachlazení musíte hlídat, jezte více ovoce a přijímejte vitamín C. V létě hodně plavte. Díky nejistotě budete plní stresu. Dieta vám pomůže více, než sami očekáváte. Zajímejte se více o power jógu a posilující a uklidňující zdravotní cvičení, na vaší práci to bude brzy poznat.

Horoskopy na sobotu 28. 1. 2012

Špatné postavení Luny vás varuje před nekalým vlivem žen, především asistentek ve vašem zaměstnání. Všechno po nich pečlivě kontrolujte, mají jiné zájmy. Spoléhejte jen na účty pod dohledem profesionálů.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.

Jméno: Jevgenij Viktorovič Pljuščenko
Anglický přepis: Evgeni Plushenko
Přezdívky: Žeňa, Plushy
Výška: 1,78 m
Bydliště: od 3. do 11. let: Volgograd, od 11. let dodnes: Sankt Peterburg
Manželka: Maria roz. Ermak
Děti: syn Kristian, nar.15.6.2006
Rodiče: Viktor a Taťjana Vasilijevna
Sestra: Jelena
Neteř: Dáša
Domácí mazlíčci: americký bulldog Golden, yorkshirský teriér a perská kočka
Záliby: sport (tenis, fotbal, billiard, paintball a samozřejmě krasobruslení), počítačové hry, sbírka mečů, auta, hudba
Oblíbené jídlo: smažené kuře
Oblíbený film: Romeo must die
Idol: Viktor Petrenko
Trenér: Alexej Nikolajevič Mišin


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Pljuščenko vyhrál ME v krasobruslení, Češi skončili těsně pod stupni vítězů

Čeští krasobruslaři Michal Březina a Tomáš Verner skončili na mistrovství Evropy těsně pod stupni vítězů. Soutěž ovládli Rusové, vyhrál Jevgenij Pljuščenko před Arturem Gačinským. Bronzovou medaili vybojoval obhájce titulu Florent Amodio z Francie.
28. 1. 2012 17:45 - 28. 1. 2012 17:50 Aktualizováno SHEFFIELD
Jako první z českých krasobruslařů nastoupil Verner, který upadl při čtverném toeloopu a vzápětí skočil jen jednoduchý axel. Po nevydařeném začátku zabojoval, ale chyběla mu jedna kombinace a ze třetího místa po krátkém programu se propadl na pátou pozici.
Dostal se před něj i Březina, který chtěl zariskovat a zařadit dva čtverné skoky. U toeloopu však rovněž upadl a vzápětí skočil salchow jen se dvěma otáčkami místo plánovaných čtyř. Dva trojité axely a vydařené kombinace mu sice zajistily nejlepší známku za volnou jízdu v této sezoně, ale od Amodia ho nakonec dělilo necelých pět bodů. Březina tak počtvrté za poslední tři sezony skončil na velké seniorské akci čtvrtý, na medaili stále čeká marně.
Pljušenko se ve volné jízdě vrátil jako král. Navzdory problémům s kolenem zařadil na rozdíl od krátkého programu čtverný skok, neudělal jedinou vážnou chybu a v devětadvaceti letech si bezmála o devět bodů vylepšil osobní rekord. Vůbec nejlepší volná jízda této sezony mu vynesla sedmý evropský titul.
Zdatně mu sekundoval jeho kolega z tréninkové stáje Alexeje Mišina Gačinskij. Bronzový medailista z loňského mistrovství světa ve volné jízdě skočil dva čtverné toeloopy a dva axely, jedinou drobnou chybu udělal při trojitém rittbergeru. Za Pljuščenkem sice v konečném pořadí zaostal o téměř patnáct bodů, ale na třetího Amodia měl dvanáctibodový náskok.
Poprvé od roku 2002 odjede z evropského šampionátu bez medaile Brian Joubert. Francouzský krasobruslař se ve volné jízdě vrátil k oblíbenému doprovodu z filmu Matrix, na který jel poprvé před sedmi lety, a zařadil dva čtverné toeloopy. Z desátého místa po krátkém programu se však vinou několika chyb a absence kombinace posunul jen na osmou pozici.
Mistrovství Evropy v krasobruslení 2012
Muži - konečné pořadí:
1. Pljuščenko (Rus.)261,23
2. Gačinskij (Rus.)246,27
3. Amodio (Fr.)234,18
4. Březina (ČR)229,30
5. Verner (ČR)225,36
6. Fernández (Šp.)222,26

Nadal Rafael 1

28. ledna 2012 v 12:14 | Michal Všechovský

Povolání: Tenista
Věk: 25
Datum narození: 3. 06. 1986
Místo narození: Manacor, Mallorca
Znamení: Blíženci aktuální horoskop »
Výška: 185 cm

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2012 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Budete mít tento rok štěstí. Můžete potkávat zajímavé osoby s dobrým postavením, tento rok přeje seznamování. Únor by mohl být plný sexu a radovánek. Díky výmluvnosti získáte hodně zajímavé partnery, možná i z okolí vašich přátel. V říjnu budete pro partnera hodně důležití, užijete si jeho nekončícího zájmu. Tento rok využijte pro zábavu, bavte se.

Peníze:

Patříte sice ke skromným lidem, ale potřebujete větší odměnu. Snažte se všechno zdůraznit a domluvit si lepší podmínky. Vaše schopnost získávat z obchodu a reklamy se zvětší. Nebojte se vydělávat, protože nemálo získáte. V říjnu si už můžete koupit luxusní zboží.

Práce:

Budete se snažit o povolání jako recepční, v telekomunikacích nebo P. R. agenturách, kde se můžete uplanit velice aktivně. Výuka jazyků může mít rychlý spád a vy pochopíte, že vám chyběla hlavně konverzace. Zaměstnání spojené se psaním vám přinese hodně nových zážitků. Nepracujte ale tam, kde vám nevěří a podvádí vás.

Zdraví:

Jste nervóznější, odráží se to na vašem dýchání. Naučte se vyhýbat stresům tak, že se uvolníte hlubokým dechem, zkuste to například vždy před spaním. Nebojte se víc plavat a chodit na masáže. Především svaly na krku a kolem beder musí být lépe uvolněné. V září si dejte pozor na zuby, stejně tak i na stav svých nohou. Běh a jízda na kole vás začne bavit, což je dobře.

Horoskopy na sobotu 28. 1. 2012

Umíte na druhé zapůsobit mile a důvěryhodně i proto, že máte skutečně dobrou náladu. Vypadá to, že můžete díky Marsu a Uranu silně pracovat na své kariéře. Dnes tedy všem ukazujte, jak vám jde práce od ruky.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Hledejte si partnera podle svých vlastních nároků.

Býk:

Možná se váš partner konečně rozhoupe a přislíbí vám lásku na věčné časy.

Blíženci:

Jednejte s partnerem pomalu a rozumně.

Rak:

Měli byste se spolehnout na své stálé partnery.

Lev:

Vyčkejte času a dočkáte se lepších příležitostí.

Panna:

Nic není zadarmo, bude to chtít vyjít štěstí vstříc.

Váhy:

Se svým partnerem si dopřáváte dlouhých chvil silných emocí.

Štír:

Těšte se na večer plný vskutku uměleckých zážitků.

Střelec:

Své partnery dokážete inspirovat.

Kozoroh:

Měli byste se víc spoléhat na spolupráci se svými partnery.

Vodnář:

Jste na vrcholu blaha a tento pocit vám nikdo nemůže odepřít.

Ryby:

Ani dnes vás vaše drahá polovička nemůže ničím překvapit.
Rafael Nadal je současný profesionální španělský tenista. Je v současné době považován za suverénně nejlepšího světového hráče na antukovém povrchu, má na svém kontě 81 vítězství na antuce v řadě (od dubna 2005 do května 2007, kdy prohrál ve finále turnaje v Hamburku s Federerem; během této doby vyhrál 13 antukových turnajů).

Za svou poměrně krátkou dosavadní kariéru dokázal Rafael Nadal vyhrát 32 turnajů ATP (únor 2009), z toho šest grandslamových - French Open v letech 2005, 2006, 2007, 2008. Kromě toho hrál v roce 2006 a 2007 finále turnaje ve Wimbledonu, kde podlehl bývalé světové jedničce, ale roku 2008 se konečně dočkal a zdvihl nad hlavu pohár vítěze, poprvé se stal vítězem Wimbledonu. Roku 2008 se stal vítězem Olympijských her. Dále za svůj velký úspěch může považovat vítězství na prestižním grandslamu Australian Open, kde v semifinále porazil svého krajana Fernanda Verdasca v pěti setech a ve finále porazil favorizovaného Švýcara Rogera Federera, také v pěti setech. Zvýšil svou sérii vítězství nad Federerem, současná bilance s tímto švýcarským fenoménem je 13:6

výška: 185 cm
váha: 85 kg
prof. od: 2001
hraje: levou rukou

Michal Bílek

27. ledna 2012 v 23:41 | Michal Všechovský
)

Povolání: Fotbalista, fotbalový trenér
Věk: 46
Datum narození: 13. 04. 1965
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Beran aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2012 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok byste měli najít hodně nových přátel. Vypadá to, že budete mít štěstí ve vztazích na dálku. Letos zažijete hodně potěšení. V březnu to vypadá na partnerské neshody, musíte slevit ve svých očekáváních na partnera. V červenci můžete všechny zanedbávat, proto se dočkáte opravdu zvláštních reakcí. Listopad a prosinec by ale měly být plné lásky, tolerance a návratů lidí, se kterými jste se rozešli.

Peníze:

Více peněz byste mohli získat především díky kreativitě a nápadům. Máte štěstí v podnikatelské oblasti, ale začnete vydělávat i jako manažeři a organizátoři. Nebojte se investovat, máte předpoklady, aby se vše dobře zformovalo. Moc ale nenakupujte v červenci a říjnu. Máte potřebu nějak odškodnit vašeho partnera, společná dovolená v srpnu se proto vyplatí.

Práce:

Zdá se, že se pro vás práce konečně stane víc týmovou. Vsaďte na své přátelské vazby a přející kamarády, o hodně si polepšíte. Pokud máte tvořivé zaměstnání, půjde vám práce jednoduše "od ruky". Jestli pracujete v restauraci nebo zábavním podniku, hodně vyděláte. Firmy a obchody zakládejte především v první půli srpna a na začátku prosince.

Zdraví:

Především leden bude dělat problém vašemu krevnímu tlaku, možná i srdci. Nebojte se cvičit. V dubnu se můžete vydat na dlouhé cesty. V říjnu pozor na zranění horní části těla, buďte opatrní při práci i při sportu. Celkově to ale vypadá, že se větším problémům tento rok dokážete vyhnout, máte více štěstí, než rozumu, jak se říká.

Horoskopy na pátek 27. 1. 2012

Konečně se můžete rozumně naladit na ty správné věci, které vás v nitru tolik zajímají. Díky svobodnému myšlení dnes dosáhnete větších výsledků v ekonomice, které se propojí se schopností nalézat ty pravé lidi. Dnes si konečně aspoň trochu oddychnete od citových problémů. Bylo to náročné na psychiku, ale teď už umíte dobře hovořit i realizovat se v kontaktu s lidmi. Máte z toho radost, protože cítíte závan svobody, který umí přinášet i nové přátelské vazby.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.

Michal Bílek je český fotbalista a trenér, bývalý reprezentant a současný trenér českého národního mužstva, který většinu své kariéry strávil v mužstvu pražské Sparty. Jako hráč se účastnil i mistrovství světa 1990 v Itálii. Za rok 1989 je držitelem ocenění československý Fotbalista roku.

Trenérská kariéraJako trenér začínal v roce 2001 v Teplicích, kde předtím strávil i poslední léta své hráčské kariéry. Po svém odvolání odešel trénovat do Kostariky. Odtud se po roce vrátil a vedl českou fotbalovou reprezentaci do 19 let, s níž vybojoval bronz na mistrovství Evropy.

V říjnu 2003 se stal trenérem Chmelu Blšany, který se v té době nacházel v krizi, a mužstvu zachránil ligovou příslušnost. V červnu 2006 přešel ke kormidlu plzeňské Viktorie, kde však vydržel pouze několik úvodních kol, než si ho odtud vytáhla pražská Sparta, s níž 1. září 2006 podepsal dvouletou smlouvu s opcí.

Po prohře s Baníkem Ostrava dne 10. května 2008 oznámil, že po sezóně u týmu Sparty končí. Vedení klubu jej však odvolalo hned následující den po tomto oznámení a nahradilo jej Jozefem Chovancem.

Po zvolení Ivana Haška do funkce předsedy ČMFS (dnes FAČR) a jeho současném převzetí také funkce trenéra českého národního mužstva, se Bílek stal Haškovým asistentem u národního týmu. Po (neúspěšné) kvalifikaci o mistrovství světa v roce 2010 se Bílek 20. října 2009 stal hlavním trenérem české reprezentace.

Trenérská kariéra

Jako trenér začínal v roce 2001 v Teplicích, kde předtím strávil i poslední léta své hráčské kariéry. Po svém odvolání odešel trénovat do Kostariky.[1] Odtud se po roce vrátil a vedl českou fotbalovou reprezentaci do 19 let, s níž vybojoval bronz na mistrovství Evropy.
V říjnu 2003 se stal trenérem Chmelu Blšany, který se v té době nacházel v krizi, a mužstvu zachránil ligovou příslušnost.[3] V červnu 2006 přešel ke kormidlu plzeňské Viktorie, kde však vydržel pouze několik úvodních kol, než si ho odtud vytáhla pražská Sparta, s níž 1. září 2006 podepsal dvouletou smlouvu s opcí.
Po prohře s Baníkem Ostrava dne 10. května 2008 oznámil, že po sezóně u týmu Sparty končí. Vedení klubu jej však odvolalo hned následující den po tomto oznámení a nahradilo jej Jozefem Chovancem.
Po zvolení Ivana Haška do funkce předsedy ČMFS (dnes FAČR) a jeho současném převzetí také funkce trenéra českého národního mužstva, se Bílek stal Haškovým asistentem u národního týmu. Po (neúspěšné) kvalifikaci o mistrovství světa v roce 2010 se Bílek 20. října 2009 stal hlavním trenérem české reprezentace.
  1. NOVÁK, Jaromír. Bílek, to je bývalý reprezentant, titul měl se Spartou jako hráč i trenér. iDNES.cz [online]. 2009-10-20 [cit. 2011-09-22]. Dostupné online.
  2. Trenéři [online]. Teplice : FK Teplice, [cit. 2011-09-22]. Dostupné online.
  3. Historie FK Chmel Blšany [online]. Blšany : FK Chmel Blšany, [cit. 2011-09-22]. Dostupné online.
  4. TRUNEČKA, Ondřej. Nesplnil jsem cíl a končím, oznámil sparťanský kouč Bílek. iDNES.cz [online]. 2008-05-10 [cit. 2011-09-22]. Dostupné online.
  5. NOVÁK, Miloslav. Bílek ve Spartě skončil hned, nahradil ho Chovanec. iDNES.cz [online]. 2008-05-11 [cit. 2011-09-22]. Dostupné online.
  6. NOVÁK, Jaromír. Fotbalovou reprezentaci povede jako trenér Hašek, radit mu bude Brückner. iDNES.cz [online]. 2009-07-07 [cit. 2011-09-22]. Dostupné online.
  7. Novým trenérem české fotbalové reprezentace je Bílek. Deník [online]. 2009-10-20 [cit. 2010-09-22]. Dostupné online.


Jaroslav Roubík

26. ledna 2012 v 7:45 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Věk: 34
Datum narození: 16. 09. 1977
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Panna aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na čtvrtek 26. 1. 2012

Čeká vás zvláštní setkání s kolegou, ale určitě možnost polepšit si díky stykům se zajímavými lidmi a jejich podpoře vašich nápadů na finanční a kreativní projekty. Jen nesmíte být při zdi a propagovat jen sebe. Mohli byste se cítit dobře na nějaké delší obchodní trase, kde byste díky Luně uklidňovali třeba nervózní osoby, které se snaží utéci ze svého postavení jako vaši nadřízení. Dost se vám líbí nějaký tajemný cizinec, ale musíte se umět ovládat.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Jaroslav Roubík je odchovancem pražské Sparty. V holešovickém týmu prošel všemi mládežnickými kategoriemi a v sezóně 1996/97 poprvé okusil extraligu dospělých. Po roce stráveném v druholigových Neratovicích nastupoval Roubík střídavě za Spartu a prvoligový Beroun. V roce 2000 přestoupil útočník do Kladna, ani tady se však nedokázal naplno prosadit a většinu sezóny odehrál opět v Berouně.

Přes Chomutov se Roubík dostal v sezóně 2002/03 do Hradce Králové, kde působil mimo několika startů za sousední extraligové Pardubice až doteď. V dresu Východočechů vyrostl v lídra týmu, bylo mu svěřeno i kapitánské céčko.

Roubíkova bilance za Hradec Králové budí respekt. Za osm sezón odehrál forvard celkem 431 zápasů, ve kterých se radoval ze 193 branek a 261 přesných přihrávek, což dává průměr více než bod na zápas.

"Jaroslav Roubík patří stabilně k nejlepším hráčům první ligy, jsme proto moc rádi, že budeme moci v nejdůležitější fázi sezóny využít jeho zkušeností v našem týmu," uvedl při jeho příchodu tiskový mluvčí Lvů Přemysl Zeman.

Eriq La Salle

24. ledna 2012 v 18:07 | Michal Všechovský

Povolání: Herec, režiser
Věk: 49
Datum narození: 23. 07. 1962
Místo narození: Hartford, Connecticut, USA
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 188 cm

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2012 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Horoskopy na úterý 24. 1. 2012

Jako podnikatelé a vysoce postavení úředníci dnes využijete své znalosti a rozum, hlavně ale musíte dost pracovat. V oblasti řemesel máte téměř zlaté ruce, za které se může hodně platit, brzy to pocítíte na svých účtech. Dnes si dokážete zvolit správný pracovní systém, nebojte se díky Merkuru prosazovat své názory i nahlas. Později ale potřebujete hlavně zájem partnera o svou osobu, trochu si užijte při nakupování nebo v kavárně, dělá vám to dobře.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Panuje mezi vámi přátelská a vnímavá nálada.

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

Jste teď na své obvyklé úrovni vztahů.

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.
Eriq Ki La Salle je americký herec a režisér. Známým se stal v roce 1994, když byl obsazen do role Dr. Petera Bentona v úspěšném dramatickém seriálu Pohotovost americké televizní stanice NBC.
Dětství a studia
Narodil se 23. července 1962 v Hatfordu jako jeden ze čtyř sourozenců. Vychovávala ho pěstounka Ada Haynes. Studoval herectví na univerzitě New York University's, která ale nedokončil. Ještě předtím studoval dva roky divadelní program na Julliardu. Poté, co opustil studia, se objevil v několika inscenacích na Broadway a hrál pro několik divadelních společností. Jako reportér se objevil v seriálu One Life to Live. V roce 1988 dostal první vedlejší filmovou roli ve snímku Cesta do Ameriky, kde si zahrál po boku Eddie Murphyho. Tato role ho dostala do širšího hereckého povědomí veřejnosti.

Kariéra
Největší známost mu přinesla role Dr. Petera Bentona v seriálu Pohotovost, kde hrál už od jeho debutu v roce 1994. Byl tak jedním z původního šestičlenného hereckého obsazení první řady. V seriálu působil v osmi sezónách až do roku 2002, kdy jeho postava seriál opustila. V roce 2009 si v patnácté řadě zahrál ve dvou dílech, včetně poslední finálové epizody.

V roce 1996 režíroval film televizní stanice HBO Nejtvrdší zápas, v němž si sám zahrál. Po jeho boku se objevil i Don Cheadle, později známý ze snímku Hotel Rwanda. Po odchodu z Pohotovosti dostával menší role, například ve filmu Expres foto. Podílel se na rižii seriálu Soul Food: The Series, v němž si i zahrál. Působil zde v roli jamajského gangstera. V tomto seriálu si zahrál po boku Rogera Daltreye. Představil se i ve filmu Crazy As Hell, který sám také režíroval. Spolupracoval také na režii několika epizod seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti.

Po delší herecké přestávce se v roce 2009 objevil ve filmu Relative Stranger. V tomto snímku si zahrál s bývalou hereckou kolegyní z Pohotovosti Michael Michele (Dr. Cleo Finch). V roce 2010 se představil také v roli generálního tajemníka OSN v seriálu 24 hodin.
Jako herec
2009 -Relative Stranger
2007 -24 hodin (7. série) (24 (season 7)) role: UN Secretary General
2006 -24 hodin (6. série) (24 (season 6)) role: UN Secretary General
2006 -Irská krev (Johnny Was) role: Julius
2005 -Conviction role: Peter Seidman
2004 -Retrosexual: The 80's
2004 -The Seat Filler role: Alonso Grant
2003 -Motorkáři (Biker Boyz) role: Tariq 'Slick Will'
2002 -Crazy as Hell role: The Man
2002 -Expres foto (One Hour Photo) role: Detective James Van Der Zee
2002 -Zóna soumraku (Twilight Zone, The) role: Ray Ellison
2002 -Beze stopy (Without a Trace) role: Aaron Gibbs
2001 -24 hodin (5. série) (24 (season 5)) role: UN Secretary General
1999 -Mind Prey role: Lucas Davenport
1997 -Sworn to Justice
1996 -Psalms from the Underground
1996 -Rebound: The Legend of Earl 'The Goat' Manigault role: Diego
1994 -"ER" role: Dr. Peter Benton
1994 -Color of Night role: Det. Anderson
1994 -Drop Squad role: Bruford Jamison Jr
1994 -Pohotovost (ER) role: Dr. Peter Benton
1993 -Empty Cradle role: Detective Knoll
1991 -Eyes of a Witness role: Mchumbo
1990 -Hammer, Slammer, & Slade role: Jack Spade
1989 -"Quantum Leap" role: Bobby Lee
1989 -B.L. Stryker role: Mark Hastings
1989 -Gideon Oliver role: Ezra
1989 -Kouzelné chvíle (Magic Moments) role: Dancing Guy
1989 -When We Were Young role: Virgil Hawkins
1988 -Cesta do Ameriky (Coming to America) role: Darryl Jenks
1988 -Knightwatch role: Derek D.
1988 -What Price Victory role: Trumayne James
1987 -A Different World role: Prof. Paul Mann
1987 -Five Corners role: Samuel Kemp
1986 -Where Are the Children? role: Deputy Bernie Miles
1985 -Inferno in diretta role: Fargas
1985 -Out of the Darkness role: Bobby
1985 -Rappin' role: Ice
1985 -Spenser: For Hire role: Jeffrey Miller
1972 -"ABC Afterschool Specials" role: Charlie
Jako režisér
2003 -Memphis
2002 -Crazy as Hell
2000 -The More Things Change
1996 -Psalms from the Underground
1996 -Rebound: The Legend of Earl 'The Goat' Manigault
Jako producent
2002 -Crazy as Hell
2002 -Salton Sea (The Salton Sea)
1999 -Mind Prey
Jako skladatel
1985 -Rappin'

Roman Koudelka

23. ledna 2012 v 11:14 | Michal Všechovský

Povolání: Skokan na lyžích
Věk: 22
Datum narození: 9. 07. 1989
Místo narození: Turnov, Československo
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 170 cm

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2012 - Rak

rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Horoskopy na pondělí 23. 1. 2012

Nebojte se rozhodnout pro přátele, kteří sice nepůsobí nijak přátelsky ale na druhou stranu mají v sobě dost lidského bohatství. Je lepší člověka řádně poznat, než ho odsuzovat při prvním setkání. Dopřejte si meditaci, uvolnění, relaxaci nebo jakoukoli zajímavou cestu. U vás se pořád vše točí kolem rodiny a dětí. Dopřejte jim získávat životní zkušenosti a ochutnat zakázané ovoce.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

Dobře si rozvrhněte den a pak si můžete povídat.

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

Snažte se nic nepřehánět a počkejte si raději.

Váhy:

Pokud zůstanete doma, věnujte se partnerově lásce.

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

Mějte strpení s partnerem a věci stejně přijdou.

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.

Roman Koudelka je český skokan na lyžích. Závodí za klub LSK Lomnice nad Popelkou, jeho osobnim trenérem je Tomáš Portyk. Největšího úspěchu dosáhl zatím 1. ledna 2008 v Garmisch-Partenkirchenu, když skončil 4. v závodě turné čtyř můstků. Je také juniorským mistrem světa z roku 2007.

Roman je členem českého olympijského týmu ve Vancouveru.

Úspěchy:
2006/2007
- 8. místo SP Klingenthal (HS-140)
- 22. místo SP Titisee-Neustadt (HS 142)
- 18. místo SP Titisee-Neustadt (HS 142)
- 26. místo SP Obertsdorf (HS 137)
- 23. místo SP Oberstdorf (HS 137)
- 15. místo SP (T4M) Garmisch-Partenkirchen (HS 125)
- 30. místo SP (T4M) Oberstdorf (HS 137)
- 4. místo GP Hinterzarten, družstva (HS 108)
- 13. místo GP Hinterzarten (HS 108)
- 14. místo GP Val di Fiemme (HS 134)
- 32. místo GP Einsiedeln (HS 117)
- 26. místo GP Courchevel (HS 132)
- 6. místo GP Zakopane (HS 134)
- 3. místo GP Kranj (HS 109)
- 26. místo GP Klingenthal (HS 140)
- 22. místo GP Oberhof (HS 140)
- 1. místo Letní MČR Harrachov, muži (HS 100)
- 1. místo Letní MČR Harrachov, junioři (HS 100)
- 3. místo Letní MČR Harrachov, soutež dvojic (HS 100)

Tomas Börje Forsberg <Quorthon>

22. ledna 2012 v 11:08 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvák, kytarista, baskytarista, bubeník
Datum narození: 17. 02. 1966
Datum úmrtí: 3.6.2004
Místo narození: Stockholm, Švédsko
Místo úmrtí: Stockholm, Švédsko
Důvod úmrtí Selhání srdce
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »
Člen skupiny: Bathory

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na neděli 22. 1. 2012

Raději se dnes nevydávejte nikam do společnosti, kde je mnoho lidí. Vyhledávejte dnes spíše samotu s kvalitní knihou a sklenicí vína. Bude vám tak lépe a předejdete tak různým trapasům. Jste emocionálně vypjatí, proto si raději dopřejte chvíli jen sami se sebou. Peníze vhodně investujte a část použijte třeba ještě na luxusní dovolenou.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Quorthon byl hlavní postava švédské Black metalové kapely BATHORY! Vlastním jménem Tomas Forsberg, kterého každý znal jako Quorthon. Roku 1994 vydává debutové sólové album nazvané jednoduše Album.V roce 1997 se na trhu objevuje EP When Our Days Is Through a dvoj CD Purity Essence.

7.června 2004 je Quorthon nalezen mrtvý ve svém bytě ve Stockholmu. Příčinou smrti-selhání srdce. Zemřel ve věku 38 let.

John Ramones

22. ledna 2012 v 8:44 | Michal Všechovský

Povolání: zpěvák, kytarista
Datum narození: 8. 10. 1948
Datum úmrtí: 15.8.2004
Místo narození: New York City, New York, USA
Místo úmrtí: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Váhy aktuální horoskop »
Člen skupiny: Ramones

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2012 - Váhy

vahy

Vztahy:

Budete se chtít více prezentovat, proto si najdete někoho, nad kým budete mít silnější dominanci. Potřebujete ale i přítele, nejen partnera. Mužům budou jejich ženy více milenkami, hodně si užijete jejich přítomnosti. U některých se více rozvinou vztahy mezi kolegy. Říjen je měsíc, kdy byste se mohli hodně pobavit.

Peníze:

Nečekaně se zvýší příjmy, především pokud se dokážete pohybovat na veřejnosti. Budete mít hodně kreativních nápadů. Protože platy u velkých firem a díky exportu jsou vyšší, můžete si taky více dovolit. Nenakupujte ale drahé věci v dubnu a srpnu. Auto na leasing a hypotéka je taky na vašem zvážení, ale v říjnu to nezkoušejte. Moderní trendy vám vyhovují a přizpůsobujete se jim lépe, než by čekalo i vaše okolí.

Práce:

Budete hodně pracovat, ale práce vás bude bavit. Pokud pracujete pro nadnárodní firmu, můžete najednou vydělávat víc, než jste čekali a taky se dost naučit. Pokud jste IT pracovníci nebo odborníci v umění, budete na tom opravdu výborně. Budete mít větší množství přátel. Tento rok získáte opravdu hodně, mělo by vám to vydržet i do dalších let.

Zdraví:

Vaše vitalita bude hodně závislá na tom, jak dlouho budete pracovat. Máte sklon všechno přehánět, i aktivity, proto by se to mohlo odrazit i na vašem těle. Vyhýbejte se syntetickým jídlům a jezte biopotraviny. V dubnu pozor na možný problém s vymknutou nohou. Hodně plavejte a provádějte aerobik. V listopadu hrozí zlomeniny a problémy s nervy, proto byste se měli snažit omezovat pohyb.

Horoskopy na neděli 22. 1. 2012

S partnerem se dohodnete možná pouze na tom, že máte hlad a potřebujete jíst. Na ničem jiném to asi nepůjde, protože vám chybí přirozená schopnost komunikovat a vysvětlovat osobní chování. Proto si uvědomte, jak působíte na druhé. Máte velmi dobrý cit pro souvislosti, využijte ho při dnešním financování.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

Svěřte se do náruče svého partnera.

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

Budete dělat věci, které vás baví.

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.
Johnny Ramone byl člen skupiny první punkové kapely Ramones.

John Ramones ožívá. Na jaře vyjde jeho autobiografie

LOS ANGELES Osm let po smrti punkového kytaristy a spoluzakladatele legendární skupiny Ramones, Johnyho Ramonea, vyjde na jaře jeho autobiografie líčící jeho vzestup s kapelou i boj s rakovinou.

Kniha Commando: The Autobiography of Johnny Ramone vyjde 2. dubna v nakladatelství Abrams Image. Předmluvu napsal poslední žijící člen původní skupiny Tommy Ramone a doslov připojila jeho blízká přítelkyně Lisa Marie Presleyová.

Vdova po Ramoneovi Linda řekla agentuře AP, že knihu začal psát, když zjistil, že trpí rakovinou prostaty. "Věděl, že umírá a chtěl něco udělat. Je to opravdu působivá kniha, protože...věděl, že jeho život končí a opravdu potřeboval říci, co uvnitř cítí," řekla.

Johnny Ramone, vlastním jménem John Cummings, byl zakládajícím členem slavné newyorské punkové skupiny Ramones a je považován za jednoho z nejvlivnějších rockových kytaristů. Zemřel v roce 2004, když mu bylo 55 let.

Na 176 stránkách Johny Ramone líčí své dětství, léta s kapelou, boj s rakovinou i vztah s Lindou, která nejdříve chodila s frontmanem skupiny Joeym Ramonem. Kvůli Lindě spolu oba muzikanti léta nemluvili. "Byli jsme takový milostný trojúhelník...Johny o tom píše, jak to cítí. Každý z nás to asi viděl jinak a tohle je Johnyho pohled," řekla Linda. Podle ní zpoždění ve vydání knihy souvisí především se soudními spory kolem kapely po smrti jejího manžela.

Všichni členové skupiny přijali pseudonym Ramone, i když nebyli příbuzní. Po rozpadu skupiny v roce 1996 tři z jejích zakládajících členů během osmi let zemřeli - vedle Johnyho, Joey zemřel v roce 2001 na rakovinu mízních uzlin a baskytarista Dee Dee Ramone o rok později na předávkování heroinem.

Jako herec
2006 -Rituál (Wicker Man, The)
2002 -Stranded: Náufragos role: Lowell
Jako skladatel
2007 -Shrek Třetí (Shrek the Third)
2007 -The Hunting Party
2006 -Bezva vejška (Accepted)
2006 -Nezvratný osud 3 (Final Destination 3)
2006 -Rising Son: The Legend of Skateboarder Christian Hosoi
2006 -The Lather Effect
2004 -Vánoce naruby (Christmas with the Kranks)
2003 -Zkurvená noc (11:14)
2003 -Bláznivá školka (Daddy Day Care)
2003 -End of the Century
2003 -Dům tisíce mrtvol (House of 1000 Corpses)
2003 -Mayor of the Sunset Strip
2003 -Škola ro(c)ku (School of Rock)
2003 -Shattered Glass
2001 -Freddyho úlet (Freddy Got Fingered)
2001 -Pro Skater 3
2001 -Taková zvláštní rodinka (Royal Tenenbaums)
2001 -Lincolnská střední (Sugar & Spice)
1999 -200 Cigaret (200 Cigarettes)
1999 -Detroit Rock City
1999 -Final Rinse
1999 -Ruka zabiják (Idle Hands)
1998 -SLC Punk!
1998 -Whatever
1997 -Private Parts
1996 -Rukojmí nebo komplic? (Carpool)
1994 -Airheads
1983 -Bláznivá dovolená (Vacation)

Jan Mazoch

21. ledna 2012 v 9:33 | Michal Všechovský

Povolání: Skokan na lyžích
Věk: 26
Datum narození: 5. 09. 1985
Místo narození: Československo
Znamení: Panna aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na sobotu 21. 1. 2012

Partner vám může vyčítat tolik věcí a situací, že všemu snad i nakonec uvěříte a budete si to dlouho vyčítat. Máte pocit, že jste špatní a zkažení až do té chvíle, než se mu znovu vylepší nálada. Je důležité, abyste mu pak něco nevyčítali vy. Menší konflikt může představovat hádka s kolegou v práci nebo rodičem.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

City zasahují přímo do útrob vašeho života.

Býk:

Kvečeru se stanete veselými společníky v každém ohledu.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Jan Mazoch je český skokan na lyžích.

Na mezinárodní závody se Mazoch dostal v šestnácti letech a svůj potenciál naznačil již v při své premiéře: ve Svatém Mořici v závodě Kontinentálního poháru (CoC) obsadil 12. místo. Týž rok skončil devátý na juniorském mistroství světa.

Český skok se nenacházel v dobré situaci, a tak se reprezentační trenér musel spoléhat i na služby šestnáctiletého Jana Mazocha a povolal jej na Olympijské hry v Salt Lake City. Mazoch se sice do druhého kola neprobojoval, ale s 35. a 36. místem byl nejlepším z českých sportovců. Při své premiérové sezóně ještě obsadil 7. příčku v závodě CoC, na domácím mistrovství světa v letech na lyžích skončil 26. a prvně se probojoval do soutěže světového poháru (41. příčka).

V sezóně 2002/2003 prvně bodoval v závodě světového poháru - na domácí půdě v Liberci obsadil 27. místo. Na mistrovství světa juniorů ve švédském Solleftea získal bronz. V následujících letech se zřídka prosadil do bodované třicítky světového poháru, v CoC získal v sezóně 2004/2005 dvě stříbra, dva bronzy a ve svém posledním závodě sezóny v Zakopaném dokonce vyhrál.

Ve světovém poháru se však stále pořádně neprosadil. Jeho nejlepším umístěním bylo 22. místo v Pragelatu. Důvodem jeho neúspěchů je i "nadváha". Před olympiádou v Turínu vážil 67 kilogramů, což je na skokana příliš. Správně by měl mít zhruba o čtyři kilogramy míň. "Na můstku K 120 to dělá třeba i šest sedm metrů, což je dnes posun asi o dvacet příček," řekl MF Dnes. V Pragelatu skončil na středním můstku 36., na velkém můstku dostal přednost Ondřej Vaculík a Mazoch tak do závodu nenastoupil.

Dne 20. ledna 2007 měl ve druhém kole větrné loterie v Zakopaném těžký pád, při kterém se udeřil do hlavy a v bezvědomí byl převezen do nemocnice. Pozdě večer byl transportován do nemocnice v Krakově. Ne dlouho po těžkém pádu se rozhodl zřejmě kvůli traumatu ukončit svou skokanskou kariéru.

Fakta a zajímavosti
výška: 179 cm
váha: 66,5 kg (v době ZOH 2006)
klub: TJ Dukla Liberec
největší úspěchy:
olympiáda: 2x účast, nej. 35. místo
světový pohár: 15. místo (Zakopané)
kontinentální pohár: 1. místo (Zakopané)
FIS Cup: 1. místo (Harrachov)
MS juniorů: 3. místo (Solleftea)
jeho dědou je Jiří Raška
skokanem na lyžích je i jeho mladší bratr Jiří

Jiří Raška

21. ledna 2012 v 9:12 | Michal Všechovský


Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2012 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na sobotu 21. 1. 2012

Dnes vás nikdo a nic nepřekvapí. Máte velký smysl pro humor, proto se nemůže stát, že byste se mohli urazit díky narážce kolegy z práce. Jen tak dál s tímto životním optimismem. ětšina z vás se chová svědomitě, dokonce i v těžkých situacích a tak máte nárok na odměnu. Vaše fyzické fondy nejsou nevyčerpatelné. Mohli byste se nadít zdravotních potíží. Nemáte důvod usínat na vavřínech, ale zalézat do stínu také ne.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Jiří Raška byl český skokan na lyžích, olympijský vítěz a český lyžař století.

Jeho otec zemřel na leukemii, když bylo Jiřímu Raškovi devět let, a matka tak musela sama vychovávat čtyři děti. Raškova záliba v zimních sportech nebyla překvapivá: "U nás se říkalo, že se tam děti rodí s lyžema na nohou," řekl Raška v rozhovoru pro Lidové noviny. Bratranec a strýc, aktivní skokani, ho přivedli k jeho budoucí hvězdné disciplíně. Raška ovšem pěstoval i řadu jiných sportů (od fotbalu přes cyklisitku po házenou).

Jako mladý skokan se dostal do legendární party kolem trenéra Zdeňka Remsy, jíž se říkalo Remsa Boys. Když hrozilo, že Raškovu kariéru zbrzdí vojenská služba na Šumavě, Remsa si ho nechal převelet do vojenského klubu Dukla Liberec. V roce 1964 odjel na ZOH do Innsbrucku, ale plnil pouze roli náhradníka. Sledoval zde boj Josefa Matouše, který po prvním kole vedl a mohl se stát prvním českým vítězem na zimních olympijských hrách, ale nakonec skončil bez medaile. Raška se v podobné situaci ocitl za čtyři roky.

Díky čtvrtému místu na MS 1966 a druhé příčce na Intersport turné o rok později odjížděl na ZOH 1968 v Grenoble jako jeden z favoritů. Sám doufal v umístění do pátého místa a i desátou příčku by nepovažoval za zklamání. Spisovatel Ota Pavel popsal jeho skok v závodě na středním můstku takto: "Byl to nádherný let v nekonečném tichu, který trval kratičký lidský věk. Malíř a redaktor Ota Mašek skoro omdlel, fotoreportér Jarda Skála přestal fotografovat. Trenér Remsa si omýval obličej sněhem a písklavý skokan Nor Wirkola přestal pískat." Raška skočil 79 metrů, což sice bylo o metr méně než v případě Rakušana Baldura Preimla, avšak díky lepšímu stylu po prvním kole vedl. Při druhém skoku netrefil odraz a přidal jen 72,5 metru, ale prvenství uhájil - Jiří Raška se stal prvním českým vítězem na ZOH v historii. K tomu přidal stříbro z velkém můstku, kde jej porazil pouze Rus Vladimír Bělousov.

Týž rok dokázal vyhrát šest závodů v řadě. Na mistrovství světa ve Vysokých Tatrách na něj přišlo sto tisíc diváků. Obsadil druhou příčku na velkém a osmou příčku na středním můstku.

V roce 1969 se na jeden den stává i světovým rekordmanem. Na novém můstku v Planici skočil 164 metrů a o čtyři metry tak překonává den starý rekord svého velkého soka, Nora Bjørna Wirkoly. Nicméně hned následující den mu rekord bere Manfred Wolf (165 m) z tehdejší NDR. Jeho další úspěchy čítají stříbro na MS na velkém můstku v roce 1970, vítězství v Intersport turné rok poté, bronz na historicky prvním MS v letech na lyžích a pátou příčku na ZOH v Sapporu.

Od roku 1974 působí jako trenér a z počátku ještě i souběžně skáče. "Řekl jsem si, že skončím okamžitě, jakmile mě porazí první junior," řekl Hospodářským novinám. Učinil tak v roce 1976 poté, co ho porazil František Novák. Skokanské lyže naposledy obul při závodě veteránů v roce 1979. V 80. letech jezdil na chatu do Chotěšova na Klatovsku, kde trávil volný čas.

V letech 1994 - 1996 je společně s Medalem a poté Malcem trenérem české reprezentace. V devadesátých letech působil i jako trenér české reprezentace, mládeže a místopředseda Svazu lyžařů ČR. V anketě Svazu byl zvolen českým lyžařem století, od Českého klubu fair play dostal za rok 2005 hlavní cenu za celoživotní činnost. Dne 28. října 2011 mu prezident České republiky Václav Klaus udělil Medaili Za zásluhy.

Zajímavosti
- Jeho vrstevníci-skokani Jiřímu Raškovi neřeknou jinak než Franto. Překřtil jej Zdeněk Remsa, když poznamenal, že Raška má chůzi jako skokan František Felix.
- Za vítězství na olympiádě dostal tajně deset tisíc korun a televizor. Nabízený automobil Škoda 1100 MB nesměl jako olympijský amatér přijmout, a tak rok jezdil s továrním číslem a poté "embéčko" se slevou koupil.
- Jiří Raška podepsal Dva tisíce slov.
- Spisovatel Ota Pavel o něm napsal Pohádku o Raškovi
- Skokany na lyžích se stali i jeho vnuci Jan Mazoch (po těžkém pádu ukončil kariéru) a Jiří Mazoch.
- Bratrem Jiřího je Zdeněk Raška - nestor leteckého modelářství, dodnes aktivní modelář, který vede a inspiruje generace další. Konstruktér, aktivní přispěvovatel do modelářských časopisů (výkresy, články). Propagátor nejen historických modelů a člen klubu SAM 78 (Society of Antique Models).

Frenštát vyprovodil Rašku na jeho skoku do nebe

I přes počáteční problémy s osvětlením sálu kina ve Frenštátu pod Radhoštěm kvůli výpadku elektřiny v celém městě, se rodina i veřejnost v pátek odpoledne s úctou rozloučily s prvním československým vítězem zimní olympiády a výborným skokanem na lyžích Jiřím Raškou.
27. 1. 2012 18:14 FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM
Na pietním obřadu, který se konal od 16 hodin, se s vynikajícím českým sportovcem rozloučila lyžařská i nesportovní veřejnost z celé republiky, ale i ze zahraničí.
Všichni řečníci mu poděkovali za jeho mimořádné sportovní úspěchy, ale také za práci na frenštátské radnici a s mladými skokany. Poděkování zněla z úst frenštátské starostky Zdeňky Leščišinové, náměstka moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka, ale také od jeho lyžařských kolegů z Česka i Slovenska. Za olympijský výbor se s legendárním skokanem rozloučil místopředseda František Dvořák, za lyžařský svaz hovořil jeho prezident Lukáš Sobotka.
Na obřadu nechyběl legendární trenér Zdeněk Remsa, do jehož skupiny Raška na přelomu 60. a 70. let patřil, ani další skokani z tzv. Remsa Boys - Dalibor Motejlek, Zbyněk Hubač či Slovák Peter Schlang.

Velkého bojovníka zradilo srdce

Raška zemřel v pátek 20. ledna v novojičínské nemocnici. Letos v únoru by oslavil jednasedmdesáté narozeniny. Ironií osudu zemřel Raška na den přesně pět let poté, co u můstků prožíval nejkrušnější chvíle. Jeho vnuk Jan Mazoch po těžkém pádu v Zakopaném bojoval o život. Z úrazu se mladý skokan zotavil, Raška svůj boj zejména s nemocným srdcem minulý týden prohrál.
Po Raškovi by se měl jmenovat frenštátský areál, nyní zvaný na Horečkách. Raškovo jméno mohl nést už můstek K-95, který se stavěl v roce 1971, ale komunistický režim to zakázal, protože Raška podepsal výzvu Dva tisíce slov.
Pohřeb olympijského vítěze z Grenoblu 1968 a vítěze Turné čtyř můstků se v rodinném kruhu uskuteční ve Frenštátu v sobotu.

Na pohřeb skokana Jiřího Rašky dorazily české sportovní legendy

Nejbližší rodina a zhruba dalších pět stovek lidí se přišlo v sobotu odpoledne rozloučit s prvním československým vítězem zimních olympijských her Jiřím Raškou. Na pohřeb, který se konal ve frenštátské smuteční síni, dorazili se svou kondolencí rodině i další slavní čeští sportovci.

Rozloučit se přijela například Dana Zátopková, Věra Čáslavská, ale i vítěz rallye Paris-Dakar Karel Loprais či Imrich Bugár. Na poslední cestu našeho vynikajícího skokana doprovodil i herec Boleslav Polívka.

Na pohřeb, který začínal ve 14 hodin, přišlo tolik lidí, že se bohužel všichni nedostali do smuteční síně. Museli proto celý obřad sledovat venku na televizní obrazovce. Měli tak možnost zhlédnout i Raškovy fotografie z jeho života při poslechu písní mimo jiné Marie Rottrové, Věry Špinarové či Josefa Fouska.
"Je to veliká škoda, že pohádka o Raškovi končí. Nechce se vůbec věřit, že se už mezi námi nikdy neobjeví," pronesl ke smutečním hostům Oldřich Svojanovský z Českého olympijského výboru. A právě z této pohádky Oty Pavla zaznívaly během celého zhruba hodinového obřadu další ukázky. Řečníci mimo jiné zavzpomínali na dětství Jiřího Rašky, který se narodil v roce 1941 do ševcovské rodiny a měl tři sourozence. Ale také na jeho studium a sportovní kariéru, po jejímž ukončení se věnoval mladým skokanům jako trenér.

Hosté se na frenštátský hřbitov, který leží již na katastru obce Tichá, začali scházet téměř hodinu před obřadem. Vešli do smuteční síně, aby se poklonili před Raškovou rakví a položili k jeho nohám smuteční věnce a květiny. Nejdéle u zesnulého zastavili jeho nejbližší: manželka Věra, syn Jirka i vnuk Jan Mazoch, který musel svou skokanskou kariéru ukončit před pěti lety kvůli vážnému zranění.
Jiří Raška zemřel minulý týden v pátek 20. ledna po velmi dlouhé nemoci v novojičínské nemocnici. Během své sportovní kariéry zvítězil také v Turné čtyř můstků, medaile získal i na světových šampionátech. V roce 1969 vytvořil v Planici světový rekord výkonem 164 metrů. V roce 2011 obdržel 28. října z rukou českého prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy.

George Lucas

20. ledna 2012 v 11:29 | Michal Všechovský

Povolání: Režisér, producent, scénárista
Věk: 67
Datum narození: 14. 05. 1944
Místo narození: Modesto, Kalifornie, USA
Znamení: Býk aktuální horoskop »
Výška: 170 cm

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2012 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Horoskopy na pátek 20. 1. 2012

Luna ve spojení s vládnoucí Venuší znamená hodně podnětného. Můžete se lépe prezentovat na veřejnosti, dnes byste dobře rozjížděli obchod s drahým, ale krásným zbožím. Čím dál víc uplatňujete svůj vkus a především cizinci si dokážou všímat vašich předností. Pokud pracujete v pohostinství, dnes můžete vydělat poměrně větší množství financí. Večer se radujte z návštěvy známých. Potřebujete uplatnit svůj smysl pro estetiku a pohodlí.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Dejte si pozor, aby se pro vás vztah nestal jenom zvykem.

Býk:

Raději se rozveselte někde daleko od partnera.

Blíženci:

Vaše drahá polovička dnes neočekává vůbec nic.

Rak:

Nebojte se vsadit si na své blízké.

Lev:

Vaše citové snahy naplňují váš partnerský vztah.

Panna:

Dnes přisel ten správný den, kdy si můžete s vaším partnerem leccos vyřešit.

Váhy:

Měli byste si ujasnit své priority a zapracovat na vašem vztahu.

Štír:

Zvažte všechna pro a proti.

Střelec:

Milostná katastrofa je doslova na spadnutí.

Kozoroh:

Nebojte se, váš milostný život nepotkala žádná krize.

Vodnář:

Neočekáváte nic méně, ale ani nic více, než v jiné dny.

Ryby:

Hledejte více emocionálních jistot, které vám ve vašem vztahu chybí.

George Walton Lucas, Jr., je americký filmový režisér, producent a scénárista známý svou ságou Hvězdné války a trilogií Indiana Jones. Americký režisér, producent a scénárista. Tvůrce ságy Hvězdných válek i Indiana Jonese. Dnes patří mezi nejúspěšnější postavy amerického filmového průmyslu a jeho obrovský majetek, který nabyl zejména díky příjmům z merchandisingu, se odhaduje na 20,6 miliardy dolarů.

Vlastním jménem George Walton Lucas, Jr. se narodil 14. dubna 1944 v Modestu, Kalifornii. Zde také vystudoval proslulou University of Southern California (USC). Po promoci získal stipendium od společnosti Warner Brothers, v jehož průběhu se seznámil s režisérem Francisem Fordem Coppolou, se kterým v roce 1971 natočil svůj první film - THX 1138. Tento snímek je některými kritiky dodnes označován jako Lucasův nejpovedenější.

Po tomto úspěchu s Coppolou ještě v roce 1973 natočil American Graffiti, který se stal v Americe překvapivě hitem. Získal 5 nominací na Oscara, ale nakonec se musel spokojit "pouze" se Zlatým Glóbem. V Graffiti debutoval i Harrison Ford, kterého Lucas následně obsadil i do svého dalšího, téměř osudového projektu.

S myšlenkou na epické sci-fi pracoval už od roku 1968. Dlouho však nebyl s výsledkem spokojen, a tak až v roce 1975 nabídl scénář filmu, tehdy nazvaný Star Wars, studiu Universal. To ho však odmítlo kvůli velkému rozpočtu a strachu o finanční návratnost projektu. Úspěšný byl až u společnosti 20th Century Fox. Natáčení bylo velmi vyčerpávající - Lucas musel dokonce být při scénách natáčených v Tunisku na 2 týdny hospitalizován. Již na Epizodě IV také začal spolupracovat s hudebním skladatelem Johnem Wiliamsem (E.T. Mimozemšťan, Jurský Park, Schindlerův seznam, Čelisti).

Film s příponou Epizoda IV - Nová Naděje, měl premiéru v květnu roku 1977. Úspěch byl obrovský, tržby dvacetinásobně přesáhly výdaje, a film získal i 5 Oscarů. Lucasův geniální tah však spočíval ve vlastnění autorských práv na případná pokračování, a zejména na všechny reklamí předměty se Star Wars spojenými. Režii dalších dvou dílů předal nejprve svému univerzitnímu profesorovi - Irvinu Kerschnerovi (1980 - Impérium vrací úder) a poté Richardu Marquandovi (1983 - Návrat Jediho).

Do konce 20. století pak působil zejména jako filmový producent, za zmínku stojí trilogie o Indiana Jonesovi, kde režii přenechal příteli ze střední školy - Stevenu Spielbergovi. Také upevňoval postavení své společnosti - Lucasfilm Ltd., pod kterou spadají i ILM (Industrial Light and Magic),stojící u zrodu finančně nejúspěšnějších snímků 20. století a Skywalker Sound, který výrazně zasáhl do zvukového průmyslu.

V roce 1999 režíroval první díl nové trilogie Star Wars: Epizoda I - Skrytá Hrozba, v roce 2002 pak následovala Epizoda II - Klony útočí a v roce 2005 byla celá hexalogie uzavřena filmem Pomsta Sithů. V současné době Lucas projektuje 4. díl Indiana Jonese a intenzivně se věnuje rozvoji digitální technologie (firma THX).


Joe Frazier

19. ledna 2012 v 8:29 | Michal Všechovský

Povolání: Boxer
Datum narození: 12. 01. 1944
Datum úmrtí: 7.11.2011
Místo narození: Beaufort, Jižní Karolína, Usa
Místo úmrtí: Filadelfie, Pensylvánie, Usa
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2012 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na čtvrtek 19. 1. 2012

Dnes vám hrozí hloupé kanadské žerty, jako je záměna kohoutků s teplou a studenou vodou nebo výměna bot. Asi je doma někdo, kdo vás nemá příliš v lásce a touží se vám za něco skrytého vyloženě pomstít. Nerušte fungující způsoby komunikace jenom proto, že jste si někde přečetli, že jiné jsou daleko efektivnější. Ve vašem případě by to nemusela být úplně pravda.

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.
Joseph William Frazier, zvaný "Smokin' Joe" byl americký boxer, v letech 1970-1973 profesionální mistr světa v těžké váze. V kariéře boxoval ve 37 utkáních, 32 vyhrál a z toho 27 K.O.

Kariéra
Od dětství těžce pracoval na rodinné farmě, s boxem začal v roce 1962. V roce 1964 se stal v Tokiu olympijským vítězem. V roce 1965 přešel k profesionálům. 16. února 1970 porazil Jimmyho Ellise a stal se mistrem světa. 8. března 1971 obhájil titul v zápase proti Muhammadu Alimu, který se vrátil do ringu po více než tříletém distancu za odpírání vojenské služby. Byl stoupencem Martina Luthera Kinga a mírového soužití ras, proto ho Ali, člen radikálního hnutí Černých muslimů, obviňoval z kolaborace s establishmentem. Odtud se tradovala jejich mediálně proslulá rivalita. Zápas dvou dosud neporažených borců v Madison Square Garden, který vyhrál Frazier knockoutem v 15. kole, bývá dosud označován za nejlepší boxerské utkání všech dob.

Frazier přišel o titul 22. ledna 1973, když prohrál s Georgem Foremanem. Pak ještě dvakrát vyzval Aliho, ale oba zápasy prohrál - v roce 1974 v New York City na body a 1975 v Manile technickým knockoutem po zranění, které utrpěl ve 14. kole. Zápas vešel do dějin jako Thrilla in Manila. V roce 1976 ukončil aktivní kariéru, živil se jako trenér, také účinkoval v seriálu Simpsonovi.

Smrt
Zemřel náhle v důsledku rakoviny jater, kterou mu lékaři diagnostikovali přibližně měsíc před smrtí.

Zajímavosti
V roce 1964 utrpěl úraz, po kterém neviděl na levé oko. Celou kariéru tuto skutečnost tajil, aby neztratil licenci. V mládí pracoval na jatkách a používal místo boxovacího pytle zmrzlé hovězí půlky. Tuto tréninkovou metodu použil Sylvester Stallone ve filmu Rocky.

Gates Bill

18. ledna 2012 v 8:14 | Michal Všechovský

Podnikatel

Datum narození:
28.10. 1955 (56 let)
Místo narození:
Seattle, Washington, USA
Znamení:
Štír

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2012 - Štír

stir

Vztahy:

Budete chtít jezdit na výlety a navštěvovat známé. Tento rok ale na lásku tolik času mít nebudete. Musíte si především vylepšit vztahy doma. Březen nebo červenec může být dobrým měsícem na nalézání dobrého vztahu, ale nemusí trvat příliš dlouho. Pozor, abyste kvůli vlastním rozmarům nerozbíjeli něco fungujícího, co doposud máte.

Peníze:

Financí budete potřebovat dost, zdá se, že těžce pracujete a nezískáte je jen jako dar nebo dědictví. Umíte dobře pracovat pro udržení dobrých pracovních postů. Vaše nápady ve službách nebo reklamní oblasti budou zajímavé, ale velký příjem si vyžádá závist ve vašich sousedských i rodinných vztazích. Měli byste objevovat nové možnosti.

Práce:

Tento rok jste zvlášť pracovití. Na vaši povahu to je až enormní. Máte rádi práci doma, kde je klid. To ale může být na úkor mezilidských vztahů. Zdravotní sestry a lékaři podlehnou vábení změny. Nebraňte se nové zkušenosti, především pokud umíte cizí jazyky, na cesty se vydejte v březnu nebo červenci. Budete úspěšní ve službách a kosmetice, klientela bude solventnější a bude s ní lepší jednání.

Zdraví:

Dávejte si dobrý pozor na stav vašich kostí. Častější nachlazení musíte hlídat, jezte více ovoce a přijímejte vitamín C. V létě hodně plavte. Díky nejistotě budete plní stresu. Dieta vám pomůže více, než sami očekáváte. Zajímejte se více o power jógu a posilující a uklidňující zdravotní cvičení, na vaší práci to bude brzy poznat.

Horoskopy na středu 18. 1. 2012

Nebojte se dětí. I když se v nich třeba nevyznáte, to, že s nimi budete schopní mluvit o jejich obavách a strachu a přitom je vždy pěkně pohladíte, budete se pak všichni cítit osobně mnohem lépe a zbavíte se různých předsudků. Klidně si od partnera nechte poradit a zařiďte se podle toho. Až to nevyjde, budete mít aspoň komu nadávat. Situace vám pod nos příliš nejde a radovat se z ní zatím nemůžete.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.
Zakladatel Microsoftu a nejbohatší muž světa z let 1996, 1998-2006 William H. Gates, nebyl vždy takovou osobností jako dnes. Hubený, plachý a nešikovný teenager se nezdál být úspěšnější, nežli jeho rodiče. Otec silný a vysoký muž byl vynikající právník v Seattlu, matka pracovala ve vedoucí funkci pro dobročinnou organizaci United Way. Přes jeho fyzické nedostatky prokázal enormní nadání pro matematiku a logiku. Mladý Bill nebyl přirozený vůdce, natož budoucí miliardář, který se stane tahounem americké ekonomiky.

Bill navštěvoval státní základní školu, ve dvanácti se zapsal na soukromou školu Lakeside School. Následující rok napsal svůj první počítačový program, to bylo v době počítačů zabírajících celou místnost. Brzy poté spolu se svým přítelem Paulem Allenem napsal program pro svou školu. Spolu s Allanem ještě na střední škole založili společnost nazvanou Traf-O-Data, která analyzovala provoz městské dopravy.

Po střední škole se Bill rozhodl stát právníkem jako jeho otec, proto se vydal na Harvardskou univerzitu, kterou kvůli práci nedokončil. V té době ještě plachý a nesmělý velmi zřídka chodil na party, pokud jej nevzal jeho přítel Stave Ballmer, který byl později jmenován prezidentem Microsoftu.

Allen, který pracoval v Honeywell nedaleko Bostonu, jednoho dne v prosinci 1974 ukázal Billovi přístroj Altair 8800, počítač od M.I.T.S. Jedinou věc, kterou počítač postrádá mimo klávesnice a monitoru byl software. Bill a Allen kontaktovali šéfa M.I.T.S. a řekli mu, že dokáží vytvořit Basic základní programovací jazyk pro Altair.

Po úspěšné prezentaci ve společnosti M.I.T.S. získali Bill a Allen smlouvu na programovací jazyky. Oba dva se tedy přesunuli do Nového Mexika a založili společnost Microsoft. Ačkoliv prvních pět klientů zbankrotovalo, společnost se protloukla a v roce 1979 přesunula do Seattlu. Následující rok se představitelé IBM zeptali Billa, zdali dokáže obstarat operační systém pro jejich první počítač. Bill a Allen zakoupili operační systém nazvaný QDOS (Quick and Dirty Operating System) za 50 000 dolarů od jiné společnosti, přejmenovali jej na MS-DOS, přeprogramovali a následně licencoval IBM. PC bylo za bouřlivého ohlasu uvedeno na trh v roce 1981. Část licenčních poplatků za operační systém získával Microsoft, kterému to zajistilo přežití na několik let dopředu.

Microsoft pokračoval v soustředění se na softwareový trh, přidáváním zákaznických aplikací jako Microsoft Word a Microsoft Excel. V roce 1986, když se akcie společnosti stali veřejně obchodované se Bill stal papírovým miliardářem ve věku 31 let. Následující rok společnost uvedla na trh první verzi Windows, v roce 1993 se jich prodávalo milión kopií měsíčně. Když byl uveden operační systém Windows 95, tak se za prvních šest měsíců prodalo sedm miliónů kopií. Microsoft software se tak stal všudypřítomný, že antimonopolní úřad spojených států začal dlouhodobě prošetřovat společnost. Následovaly dlouhosáhlé soudní spory.

Bill se v roce 1995 se svou společností velmi zaměřil na Internet. Zatímco některé z jeho úsilí včetně velice propagovaného Microsoft Network a jeho vysoce nabízeného Webu neuspěl. Přesto se společnosti podařilo prosadit na poli prohlížečů, Internet Explorer rychle pokořil Netscape a stal se tak jedničkou na trhu.Mezitím si Bill postavil obrovské sídlo a oženil se s Melindou French , marketingovou manažerkou Microsoftu v roce 1994. Ve stejnou dobu se také významně podílel na charitativní činnosti. Bill a Melinda spravují nadaci, která spravuje několik miliard dolarů. Peníze se například využívají na podporu prevence infekčním onemocněním, na zlepšování celosvětové zdravotní péče a podporu vzdělání.

V listopadu 1999 soud vydal předběžné rozhodnutí, že softwarový gigant Microsoft byl monopol. Krátce po výnosu Bill opustil místo prezidenta Microsoftu a stal se vedoucím softwarovým architektem. Místo po něm převzal Stave Ballmer.

Také krátce po výnosu soudu, uvedl Microsoft na trh Windows 2000. V dubnu 2000 soud rozhodl, že by se Microsoft měl rozdělit na dvě společnosti. Jedna společnost by měla vyvíjet software, jako Microsoft Office a Internet Explorer a druhá společnost by se měla výhradně soustředit na operační systém Windows. Bill udržoval názor, že tato varianta oddělit systém od dalších aplikací je funkčně nemožná. Přesto se žádná okamžitá omezení nerealizovala. Přesto soud nakonec rozhodl, že se společnost dělit nebude.

S oznámeným bohatstvím 54 miliard dolarů v roce 2006 je Gates nejen nejbohatším Američanem, ale také na světě. Přestože ztratil 9 miliard díky recesi rok předtím, je jeho postavení neotřesitelné. Spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen byl v roce 2001 třetím nejbohatším Američanem hned po Warrenu Buffettovi.

V roce 2007 dosahovalo jeho bohatství podle casopisu Forbes hodnoty 56 miliard dolarů.

Bill a jeho žena Melinda mají tři děti, dceru Jennifer (1996), syna Roryho (1999) a dceru Phoebe (2002).

Po delší době byl Bill sesazen z žebříčku nejbohatšího člověka planety a to finančníkem Warrenem Buffettem. Sám se k tomu vyjádřil, že on narozdíl od Warena tolik nešetří. Bill se v roce 2008 rozhodl odejít z Microsoftu a více se věnovat své nadaci.

Majetek podle časopisu Forbes:
1996 - 18,5 miliard dolarů, 1. místo
1997 - 36,4 miliard dolarů, 2. místo
1998 - 51,0 miliard dolarů, 1. místo
1999 - 90,0 miliard dolarů, 1. místo
2000 - 60,0 miliard dolarů, 1. místo
2001 - 58,7 miliard dolarů, 1. místo
2002 - 52,8 miliard dolarů, 1. místo
2003 - 40,7 miliard dolarů, 1. místo
2004 - 46,6 miliard dolarů, 1. místo
2005 - 46,5 miliard dolarů, 1. místo
2006 - 50,0 miliard dolarů, 1. místo
2007 - 58,0 miliard dolarů, 2. místo

Bill Gates zachránil svými penězi 5,8 miliónu životů

Americký miliardář Bill Gates, spoluzakladatel společnosti Microsoft, zachránil prostřednictvím vynaložených finančních prostředků odhadem 5,8 miliónu lidských životů. Uvedl to server Geekwire.com.

Server uvádí, že Gates zatím daroval na zlepšení zdraví celosvětové populace 28 miliard dolarů, což odpovídá 48 procentům jeho čistého jmění. Gates, jehož majetek je odhadován na 59 miliard dolarů, je znám svými sklony k filantropii.
Finance šly na vakcíny a lepší dětskou zdravotní péči. Z celkového počtu 5,812 miliónu zachráněných lidských životů bylo 3,4 miliónu uchráněno před hepatitidou typu B, 1,2 miliónu před spalničkami, 560 000 před bakterii typu Hib, která může způsobovat meningitidu, 474 000 před černým kašlem, 140 000 před žlutou horečku, 30 000 před obrnou a 8000 před zápalem plic.
V roce 2019 by počet zachráněných měl stoupnout za pomoci Gatese na 7,6 miliónu dětí mladších pěti let.

Podobně zaměření boháči

Server připomíná, že podobně ušlechtilé záměry měl například americký průmyslník Andrew Carnegie, který do své smrti v roce 1919 věnoval na dobročinné účely 90 procent svého majetku. To by očištěno o inflaci činilo v současné době 6,5 miliardy dolarů.
Ropný magnát a investor John D. Rockefeller dal na dobročinnost do své smrti v roce 1937 celkem 550 miliónů dolarů, což odpovídá současným 11 miliardám dolarů.


Muhammad Ali

17. ledna 2012 v 11:48 | Michal Všechovský

Povolání: Boxer
Věk: 70
Datum narození: 17. 01. 1942
Místo narození: Louisville, Kentucky, USA
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »
Výška: 191 cm

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2012 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na úterý 17. 1. 2012

Nejhorší by pro vás byl neúspěch v sexuální oblasti, který se k vám blíží. Pokud dnes budete divoce a dlouho pracovat a nebudete s lidmi konzultovat vlastní nejistoty, tak se do postele dostanete tak unavení, že nebudete mít chuť ani na milování. Vaše pracovní záležitosti mají dnes zelenou, vydejte se kamkoliv. Jste na startu! Zamyslete se nad finančními možnostmi a zjistěte si podrobnosti kolem půjčky.

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.

Boxer Muhammad Ali byl jedním z nejvýznamějších boxerů světa, který získal třikrát titul mistra světa v těžké váze.

Ali se narodil jako Cassius Marcellus Clay a je starší ze dvou synů Cassiuse Marcelluse Claye Sr. a Odessy Clay. Spolu se svým bratrem Rudolphem Valentinem Clay navštěvoval střední školu DuValle v Louisville, na které dosahoval špatných výsledků. S boxem začal ve 12 letech, poté co mu bylo ukradeno kolo. Na střední škole se stal velmi úspěšným amatérským boxerem, vyhrál 100 ze 108 zápasů a dvě mistrovství Amatérské Atletické Unie. S boxem pokračoval na olympiádě v Římu v roce 1960, kde ve věku 18 let získal zlatou Olympijskou medaili v polotěžké váze. Po návratu do Louisiville se stal profesionálním boxerem.

Brzy poté co se stal profesionálem dokázal ne sebe velmi rychle upoutat pozornost médií. První souboj o mistrovský titul svedl se Sonny Listonem, které se konalo v Miami. Utkání velmi přitahovalo pozornost médií, díky vychloubačnému chování Aliho, které směřoval proti Listonovi. Ve věku 22 let Ali porazil Listona a stal se mistrem světa v těžké váze. Tento souboj byl začátek Aliho dlouhé kariéry prince boxu. Zanedlouho poté se stal aktivní politicky a sociálně. Nesnášel míru rasizmu, která byla v Americe a dokonce zahodil zlatou medaili do řeky, potom co ho odmítli obsloužit v bufetu, protože je černoch. Díky inspiraci Malcomem X v Miami se Ali rozhodl přijmout Islámské náboženství a změnit si méno z Cassius Clay, Jr na Muhammad Ali.

Rok po zisku titulu se znovu setkal s Listonem a knockoutem jej opět porazil v odvetném utkání. Navzdory jeho nadaní boxera, se stal velmi neoblíbený mnoha Američany, když se stal Muslimem. K tomu ještě přidal odmítnutí vojenské služby ve válce ve Vietnamu. Následkem jeho odmítnutí nastoupit mu byla v květnu 1967 odňata boxerská licence světovou asociací boxu a udělena pokuta za porušení vojenské povinnosti. Na dotazy tisku odpověděl:"Nemám nic proti Viet-Congu, nikdo z nich mě nenazval negrem." Vlastenečtí fanoušci a sportovní novináři jej za to velmi kritizovali. Nakonec za odmítnutí služby byl odsouzen k pěti letům vězení, ale za tři roky již byl propuštěn.

Ali se vrátil zpět do ringu, první boj byl proti Jerrymu Quarrymu v listopadu 1970 v Atlantě, nad kterým vyhrál již ve třetím kole. Další souboj svedl s Joem Frazierem, vládnoucím přeborníkem v těžké váze v New Yorku roku 1971. Poprvé za svou kariéru profesionálního boxera souboj prohrál a Fraizer si udržel titul. Titul Fraiserovi nevzal Ali, ale nově příchozí boxer George Foreman sesadil Fraisera a získal mistrovský titul. Ali proto příště bojoval proti Foremanovi v Kinshose v Zaire. Protože Foreman byl mladší, silnější a větší, byl považovaný za vítěze on. Ali však využil svojí zkušenosti a znovu získal titul mistra světa v těžké váze.

V září roku 1975 se Ali potřetí utkal Joem Frazierem a nakonec zápas vyhrál. Ačkoliv Ali počátkem roku 1978 ztratil titul s Leonem Spinksem, později jej v odvetném utkání získal zpět již potřetí. V červnu roku 1979 ve věku 37 let odešel z profesionálního boxu s 59 vítězstvími a jen 3 porážkami.

Díky jeho rozhazovačnému životnímu stylu, potřeboval brzy peníze, proto se roce 1980 opět vrátil zpět do ringu, aby bojoval s Larry Holmesem za 8 milionů dolarů. Holmes nakonec souboj v 11 kole vyhrál. O rok později Ali boxoval profesionálně naposledy, když se utkal s Trevorem Berbickem. Jeden měsíc před 40 narozeninami byl poražen již popáté v jeho kariéře. Po této prohře se najednou Aliho zdraví prudce zhoršilo. V roce 1982 mu byla zjištěna Parkinsonova choroba kterou si léčil na University of California. Lékaři později spekulovali, že nemoc propukla kvůli jeho otřesům hlavy, které obdržel v průběhu těžkých zápasů, ale jen pitva jim může tuto teorii ověřit. V roce 1996 se mu dostalo veliké pocty, byl vybrán aby zapálil zahajovací oheň na Olympijských hrách v Atlantě.

Ali má devět dětí a čtyřikrát byl ženatý. Nyní žije se svou čtvrtou ženou Yolandou. Aliho dcera Khaliah Ali, se dala na kariéru boxerky. Ačkoliv Ali vyjádřil nesouhlas nad účastí žen v tomo sportu, Khaliah stále pokračuje ve stopách svého otce.
Muhammad Ali - Art of boxing - United Athletes Magazine

Zdeněk Bahenský

16. ledna 2012 v 15:57 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Věk: 26
Datum narození: 3. 01. 1986
Místo narození: Most, Československo
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2012 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na pondělí 16. 1. 2012

Je potřeba, abyste se zaměřili na to, jak vypadáte a co druhým lidem provádíte, protože pak se můžete divit, pokud vám někdo vynadá. Budete vypadat, jako by vás kdosi naprosto překvapil, ale přitom si za to můžete sami. Neslevujte ze svých případných tvůrčích aktivit, i když to může vyvolávat větší napětí ve vašem okolí. Po pravdě je ale trocha vzruchu kolem vaší osoby vždycky vodou na váš mlýn, viďte?

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.
Zdeněk Bahenský patří k nejvýraznějším českým mládežníkům posledních let. Zúčastnil se mistrovství světa hráčů do osmnácti (2004, 6. místo) i dvaceti let (2006, 6. místo). Povedená mládežnická kariéra se odrazila i na výsledku draftu v roce 2004. Bahenský byl vybrán ve třetím kole New York Rangers na celkovém 74. místě. V následujících třech letech se nadaný rodák z Mostu prosazoval v nižších soutěžích. V týmu Saskatoon Blades (WHL) odehrál ve dvou sezónách téměř 150 zápasů a připsal si 94 kanadských bodů. Loňský ročník pak rozdělil mezi angažmá v Charlotte Checker (ECHL) a Hartford Wolf Pack (AHL). Zaznamenal však pouze devět branek a možná i to přispělo k jeho návratu do vlasti.

Maria Abakumovová

15. ledna 2012 v 11:09 | Michal Všechovský

Povolání: Oštěpařka
Věk: 26
Datum narození: 15. 01. 1986
Místo narození: Stavropol, Rusko
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2012 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na neděli 15. 1. 2012

Pokud pracujete jako úředníci nebo organizátoři, dopoledne učiníte značné výkony, ale také vás čeká dřina, především kvůli mezilidským vztahům. Protože jste teď sebejistí, vše zvládnete s úsměvem. Silné postavení Slunce i Venuše vám dává jistotu, že dnes dokážete zapůsobit i na nadřízené. Odpoledne už nedokážete být tak rázní, ale díky své pracovitosti si dokážete získat osoby, které vás mají vždy jako oblíbené. Večer se dlouho milujte!

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.

Maria Vasilijevna Abakumovová je ruská atletka, oštěpařka. Na olympijských hrách v Pekingu vybojovala stříbrnou medaili, v roce 2005 se stala juniorskou mistryní Evropy.

Na olympiádě v Pekingu svedla velký souboj s Barborou Špotákovou, po první sérii vedla Ruska o deset cm. Ve čtvrté sérii se dokázala ruská oštěpařka zlepšit o více než metr, když hodila 70.78 m, čímž vytvořila nový národní rekord. V poslední sérii však naše oštěpařka Rusku přehodila o 64 cm. Rodačka ze Stavropolu už posledním hodem nedokázala odpovědět, i přesto získala překvapivě stříbro.

5. září 2008 vyhrála Jablonecký oštěp, když porazila naší Barboru Špotákovou o 26 cm. V roce 2009 se zúčastnila tradičního atletického mítinku Zlatá tretra v Ostravě, kde vyhrála hodem dlouhým 66 metrů a 89 cm.
První úspěch zaznamenala v roce 2005 v litevském Kaunasu, kde se stala juniorskou mistryní Evropy. Na olympiádě v Pekingu svedla velký souboj s Barborou Špotákovou. Po první sérii vedla Ruska o deset centimetrů. Ve čtvrté sérii se dokázala ruská oštěpařka zlepšit o více než metr, když hodila 70,78 metru, čímž vytvořila nový národní rekord. V poslední sérii však česká oštěpařka Rusku přehodila o 64 cm. Rodačka ze Stavropolu už posledním hodem nedokázala odpovědět, i přesto získala stříbrnou medaili.
5. září 2008 vyhrála Jablonecký oštěp, když porazila Barboru Špotákovou o 26 cm.[1] V roce 2009 se zúčastnila tradičního atletického mítinku Zlatá tretra v Ostravě, kde vyhrála hodem dlouhým 66 metrů a 89 cm. Na světovém šampionátu v Berlíně vyhrála kvalifikaci, ve finále získala bronzovou medaili.

Tegu 2011

Jeden z největších úspěchů své kariéry zaznamenala v roce 2011 na MS v atletice v jihokorejském Tegu, kde si ve druhé sérii vylepšila osobní rekord na 71,25 m. V předposlední, páté sérii však poslala oštěp do vzdálenosti 71,99 metru a vytvořila nový rekord šampionátu. Zároveň se jedná o druhý nejdelší hod celé historie a za světovým rekordem Barbory Špotákové z roku 2008 zaostala o 29 centimetrů.