Listopad 2011

Zdeněk Miler

30. listopadu 2011 v 21:37 | Michal Všechovský

Povolání: Režisér, výtvarník
Věk: 90
Datum narození: 21. 02. 1921
Místo narození: Kladno, Československo
Znamení: Ryby aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Ryby

Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.

Horoskop na rok 2012 - Ryby

ryby

Vztahy:

Budete přitažliví pro vaše nadřízené, především cizince, kteří o vás mají sexuální představy. Dejte si pozor na vyzývavost. V květnu si můžete vybírat milence nebo partnery podle nálady, ale pokud se probere z pasivity milovaný partner, budete nejraději. V listopadu můžete zažít velký uragán vášní, které vás dokážou hluboce uspokojit.

Peníze:

Finance budou mít rychlý oběh, proto si dejte pozor, jak s nimi nakládáte. Umíte si najít dobré partnery. Pozor na krádeže, peněženku mějte dobře uschovanou. Nebojte se o penězích jednat s odborníky v bankách. V tuto chvíli ještě nečekejte rychlé zisky. Postupujte opatrně.

Práce:

Budete se muset naučit lépe jednat s lidmi. Pokud pracujete v kontaktních povoláních, musíte si dát pozor na nepříjemné chování a nálady. Může vás to stát místo. Na konci března vše vyřešíte. Štěstí přeci jen budete mít celý rok. Hodně získáte, pokud umíte cizí jazyky, nebojte se prezentovat v říjnu a listopadu.

Zdraví:

Můžete úspěšně držet diety. Chronické problémy se žaludkem musíte řešit, už únor vám přinese nejistotu. Můžete se zranit při nakládání s těžkými předměty ve vašem domově nebo v práci. Hlavně v listopadu ale budete svěžejší, choďte pravidelně plavat nebo do sauny, Neptun přeje relaxaci. Problémy řešte bylinnými preparáty.

Horoskopy na středu 30. 11. 2011

Dnes máte hlavně podivný pocit z toho, do jaké pasivity jste to vrženi. Práce vám nejde od ruky kvalitně, hlavně ta úřednická a založená na cestování, Venuše vám dává jasně najevo, že ani neumíte jednat s lidmi. Vyhýbejte se milostným schůzkám, kterými budete velmi nápadní. Mars vám však dává možnost, jak se uvolnit při sportu, především plavání a následně v sauně. Hodně potom pijte, nebo k vám přijdou problémy s ledvinami.

Dnešní vztah ryb ke znamení

Beran:

Vaše dobré rozpoložení přitahuje hodně cizích osob.

Býk:

Můžete se věnovat různým milostným zážitkům.

Blíženci:

Máte spoustu dobré nálady a váš partner ani nestačí zírat.

Rak:

Partnerský život se jakoby utápí v mlze, tak ho tam nechejte.

Lev:

Dnes dokážete svého partnera udolat svým charizmatem,

Panna:

Chápete, že láska musí občas trápit, aby byla pravá.

Váhy:

Váš milostný a partnerský život nebude působit příznivě.

Štír:

S přítelem si opravdu hluboce rozumíte.

Střelec:

Zvláště v sexu si dokážete užívat opravdu naplno.

Kozoroh:

Přichází k vám skutečná láska.

Vodnář:

V partnerovi dokážete vyvolat pocity neskutečné blaženosti.

Ryby:

Vy i váš partner si umíte přinést vždy spoustu radostí.

Zdeněk Miler je český režisér a výtvarník animovaných filmů pro děti. Svoji činnost začal ve zlínských filmových atelierech a v roce 1945 začal pracovat v barrandovském studiu Bratři v triku, pod vedením Jiřího Trnky. Proslavil se nejvíce jak v naší republice, tak i v zahraničí, seriálem o Krtkovi, které získaly velikou oblibu. V současné době je přibližně padesát dílů o malém Krtečkovi. Zajímavostí je, že seriál o Krtečkovi není mluvený, pouze Krteček a jeho malí kamarádi vydávají zvuky citoslovi, což jsou vlastně hlasové záznamy jeho dvou malých dcer Kateřinky a Barborky

Svoji bohatou výtvarnou činnost rozšířil i o ilustrace dětských knížek.

Ocenění
- V roce 1956 ocenění Benátského lva na filmovém festivalu pro děti.
- cena festivalu Montevideo
- 28. října 2006 Medaile Za zásluhy I.stupně

Zdeněk Miler vyhrál soutěž na firemní logo studia Bratři v triku, když namaloval tři kudrnaté kluky v námořnických tričkách.

Filmografie Zdeňka Milera

Krtek
Série animovaných filmů o Krtkovi.

- Jak krtek ke kalhotkám přišel (1956)
- Krtek a autíčko (1963)
- Krtek a raketa (1966)
- Krtek a tranzistor (1968)
- Krtek a žvýkačka (1969)
- Krtek a zelená hvězda (1969)
- Krtek v Zoo (1969)
- Krtek zahradníkem (1969)
- Krtek a ježek (1970)
- Krtek a lízátko (1970)
- Krtek a televizor (1970)
- Krtek a paraplíčko (1971)
- Krtek malířem (1972)
- Krtek a muzika (1974)
- Krtek a telefon (1974)
- Krtek a zápalky (1974)
- Krtek chemikem (1974)
- Krtek a buldozer (1975)
- Krtek a koberec (1975)
- Krtek a vejce (1975)
- Krtek fotografem (1975)
- Krtek hodinářem (1975)
- Krtek na poušti (1975)
- Krtek o vánocích (1975)
- Krtek a karneval (1976)
- Krtek ve městě (1982)
- Krtek ve snu (1984)
- Krtek a medicína (1987)
- Krtek filmová hvězda (1988)
- Krtek a orel (1992)
- Krtek a hodiny (1994)
- Krtek a kachničky (1995)
- Krtek a kamarádi (1995)
- Krtek a oslava (1995)
- Krtek a robot (1995)
- Krtek a uhlí (1995)
- Krtek a weekend (1995)
- Krtek a houby (1997)
- Krtek a maminka (1997)
- Krtek a metro (1997)
- Krtek a myška (1997)
- Krtek a sněhulák (1997)
- Krtek a zajíček (1997)
- Krtek a pramen (1999)
- Krtek a šťoura (1999)
- Krtek a flétna (1999)
- Krtek a vlaštovka (2000)
- Krtek a rybka (2000)
- Krtek a žabka (2002)

Cvrček
Série animovaných filmů o Cvrčkovi.

- Cvrček a stroj (1977)
- Cvrček a pavouk (1977)
- Cvrček a housličky (1978)
- Cvrček a slepice (1978)
- Cvrček a pila (1978)
- Cvrček a bombardón (1978)
- Cvrček a basa (1979)

Štěňátko
- Jak štěňátko dostalo chuť na med (1960)
- O štěňátku (1960)
- Jak štěňátko chtělo malé pejsky (1960)
- Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu (1960)
- Zvědavé štěnátko

Další filmy
- O milionáři, který ukradl slunce (1948 na motivy Jiřího Wolkera)
- Měsíční pohádka (1958)
- O nejbohatším vrabci na světě (1961)
- O Čtverečkovi a Trojúhelníčkovi (1963)
- Sametka 1967 (něm.: Das Samtkropfband)
- O Červené karkulce
- O kohoutkovi a slepičce

Pro dospělé
- Rudá stopa (1963)
- Romance helgolandská (1977)

Ilustrace
- Cesty formana Šejtročka
- Kubula a Kuba Kubikula

Zemřel tvůrce legendárního Krtečka Zdeněk Miler

Ve věku 90 let zemřel režisér a výtvarník Zdeněk Miler, který proslul zejména jako autor oblíbené dětské animované postavičky - Krtečka. Kromě něj také stvořil postavy štěňátka či cvrčka, kteří se rovněž stali hlavními postavami jeho animovaných filmů.

"Miler zemřel dnes kolem 15:00," potvrdil ČTK úmrtí umělce lékař ze sanatoria v Nové Vsi pod Pleší, kde se Miler léčil.
"Zdeněk byl takovou hvězdou mezi námi, protože se svými figurami stal mezinárodní," řekl ČTK jeho vrstevník a další legenda českého animovaného filmu Břetislav Pojar, kterému v říjnu bylo 88 let.
Jak uvedl, Miler byl klasikem kresleného filmu. "Vytvořil postavy a typy, které stále přežívají, jsou v tomto žánru prakticky nesmrtelné," dodal Pojar.
Zdeněk Miler se narodil v roce 1921 v Kladně a od malička mířil na dráhu výtvarníka. Po válce začal pracovat v Baťových ateliérech kresleného filmu ve Zlíně. Poté přešel do studia Bratři v triku k Jiřímu Trnkovi. Trojice kudrnatých kluků, kteří jsou symbolem tohoto studia, je rovněž jeho dílem.

Jeho prvním samostatným počinem byla pohádka O milionáři, který ukradl slunce na motivy díla Jiřího Wolkera. Jako ilustrátor pracoval pro nakladatelství Albatros.
Postava Krtečka vznikla v roce 1954, první film s ním se pak objevil v roce 1957 a jmenoval se Jak Krtek ke kalhotkám přišel. Na festivalu v Benátkách obdržel hlavní cenu Zlatého lva. Postupně s Krtečkem v hlavní roli vzniklo na padesát filmů.
Jak Miler prohlásil, malého krtka si vybral proto, že jej ve svých filmech neměl Walt Disney. "Walt Disney použil pro své kreslené filmové příběhy téměř všechna zvířátka, jen jedno ne. To jsem si vybral já," řekl Miler už dříve. Dodal, že na postavu krtka přišel kdysi při procházce, když zakopl o krtinu.
Zajímavostí je, že Krteček ani další postavy kromě prvního dílu nemluví, vydávají jen zvuky, jejichž autorkami jsou Milerovy dvě malé dcery. Kvůli snadné srozumitelnosti je tak Krteček oblíbený i u dětí v zahraničí, například v Německu, Polsku, ale i v Japonsku.

Americký astronaut Andrew Feustel, jehož manželka má české kořeny, si plyšového Krtečka vzal dokonce na cestu na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), takže se dá bez uzardění říci, že Krteček dobyl i vesmír.
Informace o úmrtí Zdeňka Milera přišla v okamžiku, kdy jeho vnučka Karolina oznámila vznik Nadace Zdeňka Milera, jak stojí v oficiální tiskové zprávě. Nadace má podporovat vzdělávání dětí a zpříjemnit jejich výuku alternativními metodami.

Jako režisér
1967 -Sametka
1951 -Kdo je nejmocnější
Jako scénárista
1967 -Sametka
1951 -Kdo je nejmocnější

Jiří Kajínek

29. listopadu 2011 v 12:27 | Michal Všechovský

Povolání: Vězeň
Věk: 50
Datum narození: 11. 01. 1961
Místo narození: Prachovice, Československo
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2012 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na úterý 29. 11. 2011

Postavení Luny vám naznačuje, že dnes není dobré trávit příliš mnoho času se ženami. Pokud možno se vyhněte starání se o domácnost a pracujte na svých záležitostech. Nedělá vám žádný problém přes den pracovat, možná i ostře cvičit vlastní fyzičku. S přáteli ale zažijete dlouhou a plodnou zábavu. Jste v tom jako vždy důslední, ještě větší radost vám způsobuje, že váš známý se může stát vaším jistě hodně výkonným partnerem.

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.

Jiří Kajínek je pravděpodobně nejznámějším vězněm v Česku. 23. června 1998 byl Krajským soudem v Plzni odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody pro trestný čin vraždy a další méně závažné trestné činy. Trestného činu vraždy (dílem dokonaného a dílem ve stadiu pokusu se podle rozhodnutí soudu dopustil tím, že v zatáčkách pod plzeňskou věznicí Bory dne 30. května 1993 kolem 20.00 hod. zastřelil nejméně 12 výstřely plzeňského podnikatele Štefana Jandu (27) a jeho osobního strážce Juliána Pokoše (30), kteří cestovali v osobním automobilu zn. Mazda bílé barvy. Těžce zraněn byl i další Jandův osobní strážce Vojtěch Pokoš (25), který však díky rychlému lékařskému zákroku útok přežil a později se stal korunním svědkem. K tomuto činu se ale Jiří Kajínek nikdy nepřiznal, svoji účast na vraždách kategoricky popřel.

Trestní spis obsahuje více než 10 000 stran a projednávání případu trvalo 46 dnů. Proces byl několikrát odročen a trval déle než 4 roky. Před soudem vypovídalo 56 svědků a asi 10 soudních znalců. Rozsudek krajského soudu s odůvodněním obsahuje 130 stran.

Jiří Kajínek měl první problémy se zákonem pro majetkovou trestnou činnost už jako nezletilý v roce 1974. Ve vězení byl poprvé v roce 1982 za vloupání do chat. V roce 1985 byl opět odsouzen za bytové krádeže, nedovolené ozbrojování a útok na veřejného činitele, protože při zatýkání zranil tři policisty železnou tyčí. Na základě rozsáhlé amnestie prezidenta Václava Havla byl v roce 1990 propuštěn. Později byl odsouzen k 7 letům vězení za vloupání do 20 bytů. Z výkonu trestu byl podmíněně propuštěn.

Útěky z vězení
Jiří Kajínek poprvé utekl z vězení dne 18. ledna 1993, kdy ředitel věznice na doporučení vězeňské komise přerušil výkon trestu na dobu 21. - 23. ledna 1993. Kajínek se ale do vězení už nevrátil a o 4 měsíce později spáchal vraždy, kvůli kterým byl později odsouzen na doživotí.

Druhý pokus o útěk se stal v červenci 1994, když byl Kajínek umístěn ve vazební věznici v Českých Budějovicích. Byl dopaden ještě týž den.

11. září 1996 se Jiří Kajínek pokusil uprchnout z vězení ve Valdicích, kam byl po svém jednodenním útěku z českobudějovické věznice převezen. Po dvacetiminutovém pátrání byl objeven na střeše jednopatrového přístavku a poté dopraven zpět do cely.

Po svém konečném odsouzení byl převezen do Věznice Mírov. Také odtud se mu podařilo 29. října 2000 kolem 18.15 hodin opět uprchnout. 8. prosince 2000 byl Jiří Kajínek zadržen Útvarem rychlého nasazení v bytě pětinásobného vraha Ludvíka Černého, který si rovněž odpykává doživotní trest v mírovské věznici.

Pochybnosti o vině
Především Kajínkův poslední útěk vyvolal v médiích celou řadu spekulací a fám. Začala vznikat jakási legenda o českém "Robinu Hoodovi". V médiích se začala zdůrazňovat především jeho vysoká inteligence a naopak se zpochybňovala jeho kriminální činnost. U části veřejnosti převládá názor, že Kajínek je nevinný a že se stal objetí komplotu. Soudy ale dosud všechny návrhy na obnovu řízení zamítly. Ve prospěch Jiřího Kajínka podal tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec stížnost pro porušení zákona, kterou Nejvyšší soud zamítl.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklipAtai Omurzakov

28. listopadu 2011 v 11:21 | Michal Všechovský

Úžasný tanečník z Kyrgyzstánu dojal celé Česko!

Jeden z vrcholných momentů právě probíhající soutěže Česko Slovensko má talent předvedl tanečník Atai Omurzakov, který do Česka přicestoval až z dalekého Kyrgyzstánu. Zajímavostí je, že tenhle supertalentovaný mladíček ukázal nachlup stejnou show, která u nás dojala k slzám Lucii Bílou i tisíce diváků, již před půl rokem v obdobné soutěži na Ukrajině. Co na to říkáte?

Největší český a slovenský talent je z Kyrgyzstánu. Koukejte proč!

Letošní ročník soutěže Česko Slovensko má talent jasně opanoval kyrgyzský taneční zázrak jménem Atai Omurzakov, který - alespoň podle nás - o třídu převýšil všechny ostatní účastníky. Podívejte se na sestřih jeho tří zásadních vystoupení, kterými si podmanil české i slovenské diváky.

A co říkáte na finále soutěže vy? Je podle vás výhra ve správných rukou? Nebo měl zvítězit někdo z "domácích" soutěžících?

Vítěz »Talentu« Atai Omurzakov: Výhru dám mámě, aby neplakala!

Největší hvězdou soutěže Česko Slovensko má talent se stal tanečník electric boogie z Kyrgyzstánu Atai Omurzakov (20). Televize Prima zařadila jeho vystoupení až na závěr - byl to totiž pořádný doják.
Atai tančí pět let, za tu dobu už se ale stihl úspěšně zúčastnit světových talentových soutěžích v Rusku nebo na Ukrajině. Málokdo si včera při jeho vystoupení dovedl představit, že prožil těžké dětství.
"Otce jsem nikdy nepoznal. S maminkou jsme neměli peníze. Neměli jsme byt, často jsme se stěhovali. Pamatuji si, že maminka pořád plakala a říkala, že to nezvládneme," vyprávěl v semifinále Atai. A dodal, že kdyby v soutěži vyhrál 2,5 milionu korun, dal by celou výhru mamince, aby už prý neplakala. A to se podařilo!
"Všechno dělám pro ni, protože ona se o mě starala a dávala mi vše, co mohla," rozplakal publikum v sále i u televizních obrazovek už v semifinále sympatický tanečník, který zvítězil a mimo angažmá v Las Vegas vyhrál 100 000 euro, což je asi 2,5 milionu korun.

Absolutním vítězem se stal "mimozemšťan" Atai Omurzakov, který rozbrečel Lucii Bílou a na pár minut ji totálně paralyzoval. V nedělním semifinále jsme mohli sledovat nejnapínavější bitvu o finálový postup. Soutěžící byli tak dobří, že nakonec postupují rovnou čtyři! Kromě Ataie se do finále probojovaly holky ze skupiny Ladylicious, strejda a synovec JoJo a zpěvačka Eva Burešová.
Pokud vám tady nějak nesedí počty tak vězte, že porota ve složení Lucie Bílá, Jaro Slávik a Martin Dejdar, si dovolila změnit celosvětově zavedená pravidla soutěže! Porotce Jaro Slávik byl s výsledkem minulého rozhodnutí velmi nespokojený: "Líbí se vám, že sedíte v porotě zpěvácké soutěže?," tázal se svých kolegů a narážel tak na početné zpěvácké finálové obsazení. "Co kdyby jsme do finále pustili ne dva, ale rovnou čtyři soutěžící? Tohle semifinále je talentově nejsilnější a my jsme si dovolili jako porota změnit pravidla - pustíme do finále rovnou čtyři soutěžící!"

Start Třetího semifinále se více než vydařil. Vystoupení "ženské armády" Ladylicious bylo již v divadle Slávikem označeno za nejlepší taneční číslo letošního Talentu. V semifinále porotce ještě "přitvrdil", když děvčata rovnou označil za nejlepší taneční skupinu celého Česko-Slovenska.
Minulé vystoupení klauna Albertíka bylo založeno na "vtipné" konverzaci s porotcem Slávikem, kterému přiřkl přezdívku strejdo Jaro. Páteří čísla byl opět dialog s porotci, přičemž posledního "Uja Slávika" si nechal nakonec. Slávík se díval do země a chvílemi to vypadalo, že se zvedne ze židle a uteče.
Albertík byl ze strejdova nezájmu velmi smutný a smutně zanotoval písničku "Chtěl bych být jen přítel tvůj." Martin Dejdar s Bílou však celou produkci prskali smíchy a při hodnocení si od nich klaun vysloužil jen slova chvály. Slávik se zmohl na jedinou větu: "Člověk musí žít 37 roků, aby zjistil že hloupost nemá hranic."
Nadaný a perfektně vypadající Pavel Callta tentokrát nejenže perfektně zazpíval, ale bravurně se také doprovodil na klavír. "Ty ses pro to narodil, holky tě budou zbožňovat, pro mě jsi finalista," chválila Lucie Bílá a nadšením nešetřili ani Dejdar se Slávikem.

Akrobatické duo JoJo tvoří desetiletý strejda a o rok starší synovec. Do své, Piráty z Karibiku inspirované show, tentokráte zahrnuli celou svou cirkusovou rodinu. Lucie Bílá se místy strachy nemohla ani nadechnout a celý sál, včetně poroty odměnil mladé akrobaty potleskem ve stoje. Dokonce ani velký odpůrce dětí v showbusinesu Slávik neudržel své projevy nadšení: "Pokud se neuvidíme ve finále tak někoho zaKILLujem."
Egypťan Mussou Ali své číslo postavil opět na imitování Shaggyho. "Nevystupoval tady ten zpěvák již minulé kolo?," ptala se zmatená Lucie Bílá a narážela tak na vystoupení skutečného Shaggyho jako hosta minulého semifinále. Tentokrát Ali předvedl mix všech jeho písní a laciný revivalový nádech tím ještě zvýraznil. "Prima ale joj! Do finále imitace nepatří, tohle zkoušejte jen doma."
Živě hraný hip-hop smíšené česko-slovenské skupiny Uncles and Papas nadchl minule nejen skalní příznivce moderního hiphopového žánru. Tentokrát to rozjeli opravdu ve velkým, na podium pozvali své početné fanoušky a svou energickou show zvedli ze židle všechny přítomné v sálu. "Jste první skupina v Česko-Slovensku, která pochopila, že se má hrát hip-hop naživo! Teprve teď jsem se začal pořádně bavit," zhodnotil vystoupení nadšený porotce Slávik.

"Mimozemšťana" Ataie Omurzakova do soutěže přihlásil jeho český kamarád, se kterým se seznámil v Kyrgystánu. Neopakoval se a přišel se zcela originálním tanečním vystoupením s příběhem. Tentokrát si zahrál na robota z planety plné odpadků, kterou se rozhodl dát do pořádku. Na jevišti se začal odvíjet dojemný příběh se smutným koncem. Přecitlivělá Lucie Bílá se rozbrečela a nebyla schopná více jak pěti slov: "Mluvte vy, já teď nemůžu." Atai dostal také Jaro Slávika: "Povýšil si tanec na absolutní umění, mělo to všechno - duši, příběh..."
Nepochopitelní mentalisté Tomáš Valačaj se synem Viktorem svou magickou energii čerpají z přírody - dobijí baterie objímáním stromů. Své baterie nejspíš nabyli na sto procent, jelikož nebezpečné číslo oba dva ve zdraví přežili. Nervy všem diváků, ale pocuchali pořádně. Martin Dejdar a Jaro Slávik si zahráli ruskou ruletu s pneumatickým kladivem, na citlivou povahu Bílé to bylo už příliš - "Já chci domů," křičela zděšením.
Poslední soutěžící Eva Burešová byla označena za definitivně nejlepší zpěvačku obou dvou ročníků soutěže. Jelikož je ale již finále "přezpěvákováno" neměla to tahle famózní zpěvačka vůbec jednoduché. "Já jsem opravdu větší talent asi v životě neviděl," hodnotil totálně odrovnaný Slávik. Ve stejném duchu pokračoval i Dejdar: "Jsi nejtalentovanější zpěvačka napříč talentovými soutěžemi."

Rozhodnutí bylo tentokráte velmi napínavé a těsné. Ještě předtím však okořenil večer svým vystoupením předloňský finalista, zakladatel trapnomagie, Richard Nedvěd. Poté již moderátoři přečetli pět jmen, z nichž dva soutěžící s největším počtem sms postoupili automaticky. Atai Omurzakov a Eva Burešová si oddechli jako první. Pak přišla velká chvíle poroty - musela se dohodnout koho vybere z trojice Ladycious - Jojo - Albertik. Společně vybrali dětské duo JOJO a ze zbývající dvojice pak krásky z Ladylicious.
Příští týden začíná velká finálová bitva o sto tisíc euro! Nezapomeňte se dívat na Česko Slovensko má talent už příští neděli ve 20 hodi na Primě a JOJce.

Zazpívá si ve finále »Talentu« Burešová, nebo zatančí Atai?

Finálová sestava show Česko Slovensko má talent bude už v neděli kompletní. K šesti postupujícím soutěžícím se přidá poslední trojice šťastlivců. Kdo se o týden později utká o 100 tisíc euro a angažmá v Las Vegas?

Velkou šanci na postup má určitě Eva Burešová, již Jaro Slávik označil za nejlepší zpěvačku v českých a slovenských talentových soutěžích za posledních 15 let. V její neprospěch ale hraje fakt, že zpívajících finalistů už je až až.
Z šesti dosud postupujících jich zpívá hned pět, včetně malé Adélky Ferencové a Dianky Kalashové. Burešová je navíc znevýhodněná tím, že porotě zatajila zásadní věc. V minulosti už účinkovala ve třech muzikálech po boku hvězd české pop music.

Ambice na účast ve finále má i skupina Uncles and Papas. Její účast v »Talentu« ale může mít ještě nepříjemnou dohru. V kapele totiž účinkuje Monika Povýšilová, která dorazila na casting v době. kdy byla jako finalistka SuperStar smluvně zavázaná konkurenční televizi Nova.
Ve třetím semifinále se představí také klaun Albertík, dívčí taneční skupina Ladylicious, zpěvák Pavel Callta, dětští akrobaté Jo-Joo a mentalita Tomáš Valacsay.
O postupujících můžete už teď nanečisto rozhodnout v anketě. Připomeňte si je v galerii.


Martin Minařík

27. listopadu 2011 v 16:41 | Michal Všechovský

Povolání: horolezec
Věk: 44
Datum narození: 27. 11. 1967
Místo narození: Benešov u Prahy, Československo
Znamení: Střelec aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na neděli 27. 11. 2011

Ráno a dopoledne se domlouvejte se svými přáteli a vytvářejte si plán dalšího pracovního týdne, protože odpoledne budete mít své síly oslabené, Slunce vám nepřeje. Měli byste využít dobré nálady svých příbuzných a spolehnout se na jejich zájem a schopnost druhým dokázat, že vaše přednosti se týkají nejen příjemnosti povahy. Odpoledne ale ztrácíte zájem o společnost, řeště problémy s klouby a večer dodělejte ekonomické rozvahy.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Martin Minařík je český horolezec.

Vyrůstal na Slovácku. S lezením začal asi v šestnácti letech v Hostýnských vrších (Skalný, Lukov, Držková) s místní partou lezců z Hulína, Holešova a Bystřice pod Hostýnem, kde studoval střední průmyslovou školu. Od devatenácti let lezl především v Tatrách. Kvůli lezení v Tatrách studoval na Slovensku Vysokou školu dřevařskou ve Zvolenu. Od léta roku 1988 pracoval při studiu jako nosič na Téryho chatě. V této době absolvoval sólový přechod Vysokých Tater, zimní sólový přechod Západních Tater a jednodenní sólo čtyř stěn v Kačací Dolině (Rumanuv štít, Zlobivá, Ganek, Kačací Mnich). V Tatrách vylezl asi 140 cest.

Od roku 1991 žije na půl v Česku a na půl v americkém Seattle. Leze v Kaskádových horách, Skalnatých horách, Yosemitech, v Alpách (severní stěny), v Pamíru (sólo přes Polský ledovec), Aconcagua (Argentina) - sólo východní stěnou, v roce 1995 Cassinův pilíř na Mount McKinley (Aljaška) alpským stylem, v roce 1998 absolvoval jako první sólový přechod Mt. Logan (Yukon, Kanada).

V Himáláji začínal v roce 1999 na Manaslu. Na podzim roku 2000 se účastnil české expedice na Kančendžengu, bohužel velmi špatné počasí nepustilo nikoho na vrchol. Leze vždy v malém týmu nebo sólo, výhradně bez kyslíku. Do roku 2006 podnikl celkem 7 himalájských expedic, na nichž úspěšně dosáhl 5 vrcholů. V květnu 2006 podnikl expedici na Lhotse spolu s Pavlem Kalným, který se při nočním výstupu zřítil a následně zraněním podlehl.

Martin Minařík je ženatý, má dceru Aničku. V USA je majitelem cestovní kanceláře.

Úspěšné výstupy na osmitisícovky
- 1999: Manaslu, 8163 m, spolu s kanadsko-americkou výpravou
- 2002: Kančendženga, 8586 m, na Kanchenjungu vystoupil jako první Čech, spolu s Radkem Jarošem a Zdeňkem Hrubým
- 2003: Broad Peak, 8047 m, spolu s Radkem Jarošem a Petrem Maškem
- 2004: Shisha Pangma, 8046 m, spolu s Radkem Jarošem, Zdeňkem Hrubým a Petrem Maškem, jižní stěnou alpským stylem, oceněno jako výstup roku 2004
- 2005: Cho-Oyu, 8201 m, sólo
Martin Minařík ( 27. listopadu 1967 v Benešově u Prahy - duben 2009, Annapurna, Nepál) byl český horolezec.
Vyrůstal na Slovácku. S lezením začal asi v šestnácti letech v Hostýnských vrších (Skalný, Lukov, Držková) s místní partou lezců z Hulína, Holešova a Bystřice pod Hostýnem, kde studoval střední průmyslovou školu. Od devatenácti let lezl především v Tatrách. Kvůli lezení v Tatrách studoval na Slovensku Vysokou školu dřevařskou ve Zvolenu. Od léta roku 1988 pracoval při studiu jako nosič na Téryho chatě. V této době absolvoval sólový přechod Vysokých Tater, zimní sólový přechod Západních Tater a jednodenní sólo čtyř stěn v Kačací Dolině (Rumanuv štít, Zlobivá, Ganek, Kačací Mnich). V Tatrách vylezl asi 140 cest.
Od roku 1991 žije napůl v Česku a na půl v americkém Seattlu. Leze v Kaskádových horách, Skalnatých horách, Yosemitech, v Alpách (severní stěny), v Pamíru (sólo přes Polský ledovec), Aconcagua (Argentina) - sólo východní stěnou, v roce 1995 Cassinův pilíř na Mount McKinley (Aljaška) alpským stylem, v roce 1998 absolvoval jako první sólový přechod Mount Logan (Yukon, Kanada).
V Himálaji začínal v roce 1999 na Manaslu. Na podzim roku 2000 se účastnil české expedice na Kančendžengu, bohužel velmi špatné počasí nepustilo nikoho na vrchol. Leze vždy v malém týmu nebo sólo, výhradně bez kyslíku. Do roku 2007 podnikl celkem 9 himálajských expedic, na nichž úspěšně dosáhl 7 vrcholů.
Společně s Elisabeth Revol vystoupili 19. dubna 2009 na Annapurnu. Poslední zpráva od něj se objevila na jeho osobních stránkách 20. dubna v 17:41: Pomalu se posunujeme dolů, sílu prošlapávat stopu má jen Eli. Strmé srázy odjišťujeme, tak jsme slezli celý Rock Noir. Jde to velmi pomalu.[1] Následující den (21. dubna) Elisabeth sestupující rychleji čekala na Martina, ale už se ho nedočkala a ani, když mu šla naproti, tak jej nepotkala.[2] Dne 23. dubna se Elisabeth dostala do civilizace (výstup zahájili 10. dubna) a vyhlásila pátrání, které bylo po dalších sedmi dnech ukončeno bez úspěchu.
Martin Minařík má dvě děti, dceru Aničku a syna Davida.

[editovat] Úspěšné výstupy na osmitisícovky

Externí odkazy

Reference

  1. http://www.martinminarik.cz/annapurna2009.html
  2. http://himalaya-light.over-blog.com/
  3. Sólo na Lhoce


Satoshi Ohno

26. listopadu 2011 v 22:31 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvák, skladatel, herec, tanečník
Věk: 31
Datum narození: 26. 11. 1980
Místo narození: Mitaka, Tokyo, Japonsko
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Výška: 166 cm
Člen skupiny: Arashi

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2012 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na sobotu 26. 11. 2011

Díky tomu, že dokážete být loyální vlastní firmě, nebo prostě proto, že vaše nová pracovní nabídka nevyšla, se teď rozvíjejí lepší vztahy na vašem pracovišti. Pokud jednáte sami, můžete zapracovat na lepším ekonomickém stavu. Víc myslíte na úpravu zevnějšku a lepší podmínky práce pro vaše přátele. Už víte, jak skrze Venuši získávat podporu blízkých, snažte se provádět jednání, kde se uplatníte po lidské i finanční bázi. Večer odpočívejte.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Jako herec
2011 -Kaibutsu-kun role: Kaibutsukun
2010 -Kaibutsu-kun role: Kaibutsu kun
2010 -Mou kaette kita yo!! Kaibutsu-kun subete shinsaku special role: Kaibutsu taro
2010 -Saigo no yakusoku
2010 -Yonimo kimyo na monogatari 20th anniversary special fall 2010
2009 -Uta no onii san
2008 -Maô
2007 -Kiiroi namida role: Kei Shimokawa
2004 -Pika**nchi Life Is Hard Dakara Happy role: Haru
2002 -Pika*nchi Life Is Hard Dakedo Happy role: Haru

Konstantin Lavroněnko

24. listopadu 2011 v 15:26 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Věk: 50
Datum narození: 20. 04. 1961
Místo narození: Rostov na Donu, Rusko
Znamení: Beran aktuální horoskop

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2012 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok byste měli najít hodně nových přátel. Vypadá to, že budete mít štěstí ve vztazích na dálku. Letos zažijete hodně potěšení. V březnu to vypadá na partnerské neshody, musíte slevit ve svých očekáváních na partnera. V červenci můžete všechny zanedbávat, proto se dočkáte opravdu zvláštních reakcí. Listopad a prosinec by ale měly být plné lásky, tolerance a návratů lidí, se kterými jste se rozešli.

Peníze:

Více peněz byste mohli získat především díky kreativitě a nápadům. Máte štěstí v podnikatelské oblasti, ale začnete vydělávat i jako manažeři a organizátoři. Nebojte se investovat, máte předpoklady, aby se vše dobře zformovalo. Moc ale nenakupujte v červenci a říjnu. Máte potřebu nějak odškodnit vašeho partnera, společná dovolená v srpnu se proto vyplatí.

Práce:

Zdá se, že se pro vás práce konečně stane víc týmovou. Vsaďte na své přátelské vazby a přející kamarády, o hodně si polepšíte. Pokud máte tvořivé zaměstnání, půjde vám práce jednoduše "od ruky". Jestli pracujete v restauraci nebo zábavním podniku, hodně vyděláte. Firmy a obchody zakládejte především v první půli srpna a na začátku prosince.

Zdraví:

Především leden bude dělat problém vašemu krevnímu tlaku, možná i srdci. Nebojte se cvičit. V dubnu se můžete vydat na dlouhé cesty. V říjnu pozor na zranění horní části těla, buďte opatrní při práci i při sportu. Celkově to ale vypadá, že se větším problémům tento rok dokážete vyhnout, máte více štěstí, než rozumu, jak se říká.

Horoskopy na čtvrtek 24. 11. 2011

Luna vám dnes ubližuje i pomáhá. Dnes můžete zažívat výčitky. Jak od neuspokojené partnerky, tak třeba od učitelky vašich dětí, která vás nezná. Nebojte se ale o výsledky své pracovní činnosti. Hodně pracujete a připravujete si spokojenou budoucnost, ale svou současnost nerozeznáváte nejlépe. Je jasné, že při nákupech neuděláte dobrá rozhodnutí a jednoduše něco rozbíjete. Vyhýbejte se ženám-sousedkám, které vás nemají rády.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.
Ruský herec Konstantin Lavroněnko, v roce 2007 v Cannes vyhrál cenu za nejlepší výkon ve Vyhnání. V britském filmu Archangel hrál s hrdinou bondovek Danielem Craigem. V novém českém filmu Kajínek si zahrál nejznámnějšího českého vězně Jiřího Kajínka.
Jako herec
2010 -Kájínek role: Jiri Kajinek
2010 -Zaytsev, zhgi! Istoriya shoumena
2009 -Prikazano unichtozhit. Operatsiya 'Kitayskaya shkatulka'
2008 -"Isayev" role: Vasiliy Bluecher (2008)
2008 -Novaya Zemlya role: Zhilin
2007 -Izgnanie role: Alex
2007 -Likvidatsiya role: Chekan
2007 -Nas ne dogonish
2007 -Otkroyte, ded moroz!
2006 -Nankinskiy peyzazh role: Aleksandr
2005 -Archangel role: Josef
2005 -Mistrz role: Master Aleksandr Sapalov
2003 -Vozvrashchenie role: Father
1998 -Sochineniye ko dnyu pobedy
1992 -Andryusha role: Kostja/Kostya(as Konstantin Lovronjenko)
1985 -Yeshchyo lyublyu, yeshchyo nadeyus

Michael Flatley

22. listopadu 2011 v 11:31 | Michal Všechovský


Povolání: Herec, tanečník
Věk: 53
Datum narození: 16. 07. 1958
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 175 cm

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2011 - Rak

rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Horoskopy na úterý 22. 11. 2011

Dnes se věnujete praktickým činnostem. Merkur a Uran, především odpoledne vám umožní se prosadit, hlavně na lokální úrovni. Pokud pracujete, snažte se prodávat netypické výrobky, dobře to pomůže pokladně. Díky přesunu Luny máte schopnost vžívat se do hlubokých citů a emocí blízkých osob, dobře odhadnete své potencionální milence. Ani nevíte, jak dokážete pomáhat druhým. Noha vás ale varuje před náročným sportováním.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

Dobře si rozvrhněte den a pak si můžete povídat.

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

Snažte se nic nepřehánět a počkejte si raději.

Váhy:

Pokud zůstanete doma, věnujte se partnerově lásce.

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

Mějte strpení s partnerem a věci stejně přijdou.

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.


Michael se narodil 16. července 1958 jako druhý z pěti dětí. Má bratra a tři sestry. Jeho rodiče, Michael a Eilish, emigrovali z Irska v roce 1947 a usadili se v Chicagu, Illinois, kde úspěšně podnikali ve stavebnictví. Michaelova důvěra v otce mu postupně vštěpuje neúnavně pracovat a zvláštně usilovat o to, aby našel způsob, jak přeměnit sny na skutečnost.

Vyrůstá v mnohonárodnostní městské čtvrti, která předkládala jedinečné výzvy pro chlapce drobného vzrůstu a zřejmým irským přízvukem. Když Michael přišel domů "zkrvavený a potlučený" otec ho přihlásil na hodiny boxu. Přesně podle předlohy opakoval vše ve svém životě, Michael vynikal v základních lekcích, pozorně se učil sebeobranu a zdokonalil svoji znovu nalezenou atletickou zručnost v Golden Gloves Championship, když mu bylo 17 let. Ale v jeho krvi byl tanec. Přestože se Michael narodil a vyrůstal ve Spojených státech, často navštěvoval rodinu v Irsku. Jeho matka a jeho babička, Hannah Ryan, byly obě přebornicemi mezi irskými tanečnicemi. Hannah učila Michaela jeho prvních několik kroků již ve čtyřech letech a vždy ho podporovala jít za svým srdcem a svými sny. O rok později, když se tyto sny staly skutečností, prázdné sedadlo v přední řadě při každém představení bylo výrazem tiché pocty zesnulé babičce, jím tak zbožňované.
Michaelovi rodiče byli oddáni tomu, aby udrželi irské dědictví ve svých dětech. Když bylo Michaelovi 11 "táhl za ušima" do the Dennehy School irského tance. Po prvním rozhovoru ho poslali domů, že byl příliš starý, ale Michael vytrval. Ne jen proto že "tam bylo mnoho krásných děvčat ve třídě", přiznal s úšklebkem, ale také protože nemohl nechat tuto těžkou výzvu nezodpovězenu. Vyniká nad svými spolužáky vítezstvími v soutěžích, 17 letý Michael se stal prvním Američanem, který získal titul z All-World Irish Dancing Champion v US. Současně Michael studoval tradiční irskou flétnu a získal první z více titulů v All-Ireland Flute Champion. Jeho osud a jeho sny začínaly splývat.

Následně po dokončení vysoké školy Michael otevřel Irish Dance school. Přestože 300 studentů úzkostlivě očekává nábor a toto množství převyšuje jeho předpoklady, Michael nebyl spokojen. Jeho nutkání něco dokázat mu zatemňuje jeho touhu učit. Nakonec zavřel školu a ubírá první kroky směrem k vybudování nevídané kariéry - prvního světového mezinárodně uznávaného profesionálního irského tanečníka. Chvíli současně pracoval jako stavební dělník. Využil všechny příležitosti tancovat před publikem. Jeho první skutečný zlom přišel s výzvou světově známé Chieftains, tradiční irské kapely. V roce 1980 s nimi byl nějakou dobu na turné, Michael využíval reakce publika jako barometru k odhadu vlivu změn jeho stále se vyvíjejícího pohledu na irské tance. Ve svém pronásledování posunuje hranice a znovu získává vášně jeho dědictví. Michael postupně uvolňuje irský tanec z generací dané nepoddajnosti, začleňuje pohyb paží a odvážně zastavuje rytmus jen pro tradiční kroky. Stálé ovace v přední věhlasné, oblíbené Carnegie Hall a v Hollywood Bowl přesvědčili Michaela, že jeho inovace stylu dojala lidi a vzrušila publikum.

V roce 1993 byl Michael pozván na Spirit of Mayo v Dublinu, na jedinečný festival irského tance a hudby. Mezi publikem byl irský president Mary Robinson a Michaelovo brilantní provedení připoutalo pozornost jevištních producentů. Následovala nabídka, aby vytvořil krátké varietní číslo pro Eurovision Song Contest v roce 1994.

Riverdance se zrodila 30. dubna 1994 - jako vyvrcholení veškerého Michaelova úsilí, vypracovaného za všechny jeho roky turné. Těchto 7 minut čerstvého svěžího vzduchu současně zelektrizovalo tisíce diváků v the Point Theatre v Dublinu a miliony televizních diváků. Vlna energie uvolněná roztavením irské historie a Michaelova vize rozdmýchala pozornost po irském tanci na celém světě a udělala z Michaela Flatleyho přes noc hvězdu. Ve snaze ukojit mezinárodní poptávku po více tanci, se původní "lehká" část rozvinula v plně dlouhé představení. To otevřelo kladné vyjádření kritiky v Dublinském Point Theatre v únoru 1995 a pokračovalo úspěšně cestou do Londýna. Ale říjen vzal osud do vlastních rukou a Michael opustil představení uprostřed velké debaty.
Michaelův náhlý, nenadálý odchod z Riverdance provázely hlasy, že by to mohlo změnit jeho celou kariéru. Mohl by si uchovat peníze, které vydělal a vrátit se domů do předpokládané anonymity nebo předefinovat svoji budoucnost. Jeho volba byla patrná, když právě 11 dní po odchodu z představení začal s prací choreografa, producenta a ředitele jeho vlastní produkce, Lord of the Dance - hazardní podnik, pro který riskoval všechny svoje finanční zdroje.

Michael byl neústupný v tom, že Lord of the Dance bylo "irské představení narozené v Irsku" a 2. července 1996 měl Lord of the Dance premiéru v the Point Theatre v Dublinu. Diváci a kritici ho neměli stále dost, nazývali ho "mocné", "neuvěřitelné", "elektrizující", "fascinující" a "skvělá podívaná". Byl to okamžitý úspěch, hrála se vyprodaná představení, publikum je vytleskává vstoje, a konečně upravená nahrávka pro celý svět. V UK jsou představení vyprodána nepřetržitě po 4 týdny v the Coliseum v Londýně a pro komplet celých 21 představení se zdá být velice vhodná londýnská legendární Wembley Arena. Americký debit Lord of the Dance v Radio City Music Hall vyprodává třináct po sobě jdoucích večerů za skvělého výkonu Michaela a jeho herecké společnosti, byl jedním z nejzářivějších v tomto ročníku Acacemy Awards ceremony, sledovaném 2,5 biliony diváky po celém světě. Lord of the Dance byla na vrcholu životního představení v obou US a Austrálii v roce 1997, a video získalo platinovou cenu ve Spojených státech, Austrálii a UK.

Z Dublinu vzal Michael představení do Liverpoolu a Manchesteru, kde musel čelit tomu, co mohlo být osudné pro jeho představení a jeho kariéru - natržený lýtkový sval. Doktoři doporučili Michaelovi nehýbat nohou nejméně 6 týdnů, ale zahájení v londýnském Coliseu bylo jen za čtyři dny. Navzdory všem radám se Michael odmítal vzdát. Měl svého terapeuta v záloze a tančil přes veškerou bolest na zahajovacím večeru v Londýně.

28. června 1998 začal Michael s jeho konečnou podobou Lord of the Dance v Dublinské RDS aréně. 25. července 1998 předvedl umělecké ztvárnění v další úrovni a představil "turbo-nabitou" verzi, velkolepou Feet of Flames, k 25.000 divákům v historické Route of Konga v londýnském Hyde Park. Ve speciálně navrhnutém, do čtyř částí rozděleném vystoupení se představilo 100 nejlepších tanečníků, nová hudba a taneční čísla, celá skupina a pěvecký sbor, plus jeho strhující sólová kapela. Jako ta nejhojnější zakořeněná přehlídka v Anglii, byla také největší, nejvíce vizuálně oslnivá ukázka tance vůbec kdy představená. The Feet of Flames nahraná živě na video ten večer, došla platinové ceny na celém světě.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Jako herec
2000 -2001: Vesmírná prda (2001: A Space Travesty) role: Not In This Movie
1998 -Feet of Flames role: Lord of the Dance
1997 -Lord of the Dance role: Lord of the Dance

Jako režisér


Marek Hentšel

20. listopadu 2011 v 12:40 | Michal Všechovský


Povolání: Parkurový jezdec
Věk: 26
Datum narození: 20. 01. 1985
Místo narození: Ostrava, Československo
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2011 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na neděli 20. 11. 2011

Musíte se naučit lépe jednat s lidmi v práci, na zaměstnance nemůžete být hrubí, když neudělají práci tak, jak si přejete vy. Ale váš pracovní příklad ostatní berou, máte povahu na důležitá místa, i když vám práce nijak neubývá. Práce na veřejnosti vám teď jde. Pokud jste se během minulého období stačili poučit, je to dobře. Máte ale sklony kritizovat druhé za rozsáhlé účty za telefon, někdy je to kontraproduktivní i doma, držte se Venuše!

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.


Marek Hentšel se narodil v lednu roku 1985. Známe ho z kolbišť kde startuje za Jezdecký klub Baník Ostrava.

Trénuje pod vedením zkušeného trenéra Pavla Hudečka a k dispozici má jak výborné koně tak plně vyhovující podmínky (venkovní jízdárna, hala..).

Mezi jeho nejúspěšnější koně patří zajisté ryzka Lada, se kterou vyhrál Mistrovství ČR a která byla později prodána do Ameriky.

Nyní je jeho nejlepším koněm bělouš Salwador Fitmin, se kterým absolvuje parkury stupně ST i T..
Zůčastnil se i jezdeckých závodů CSI v Kyjevě a to s již zmíněnými koňmi Lada a Salwador.

Další koně: Gravento (prodán), Ir 1, Columbia Auto Sitta...

Jakub Svoboda

19. listopadu 2011 v 10:06 | Michal Všechovský


Povolání: Hokejista
Věk: 21
Datum narození: 27. 12. 1989
Místo narození: Přerov, Československo
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2011 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na sobotu 19. 11. 2011

Pokud pracujete jako úředníci nebo organizátoři, dopoledne učiníte značné výkony, ale také vás čeká dřina, především kvůli mezilidským vztahům. Protože jste teď sebejistí, vše zvládnete s úsměvem. Silné postavení Slunce i Venuše vám dává jistotu, že dnes dokážete zapůsobit i na nadřízené. Odpoledne už nedokážete být tak rázní, ale díky své pracovitosti si dokážete získat osoby, které vás mají vždy jako oblíbené. Večer se dlouho milujte!

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.


Talentovaný útočník udělal první hokejové krůčky ve svém rodném Přerově. Zde hrál až do dorostenecké kategorie, kde na sebe výrazně upoutal a za Juniory už nastupoval v dresu Pardubic, za které odehrál 20 utkání, než se přestěhoval právě do Brna. Působení v Kometě se Jakubovi mimořádné vydařilo. Přerovskému rodákovi se natolik dařilo, že se vydal do zámoří, kde strávil jeden rok v dresu Saginaw Spirit v kanadské OHL.

Za mořem strávil jednu sezónu a po odjezdu zpět do vlasti po něm sáhli Orli ze Znojma. Toto spojení se ukázalo jako velmi výhodné. Úspěšná štace ve Znojmě neunikla pozornosti Komety Brno, která po šikovném útočníkovi sáhla.

Životní motto: Smích prodlužuje život

Radim Fiala

18. listopadu 2011 v 16:48 | Michal Všechovský


Povolání: Herec
Věk: 40
Datum narození: 9. 01. 1971
Místo narození: Brno, Československo
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2011 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na pátek 18. 11. 2011

Musíte používat hloubku vlastního technického myšlení a ovládání, aby to pro dnešek aspoň trochu ušlo. Potřebujete pořádek a ten je nejvíce ovlivněn vaším znamením, což nefunguje dobře. Proto máte problém se pohybovat mezi lidmi i ve vlastní rodině. Dnes je to nálada tak trochu na zbláznění, musíte se opravdu hodně snažit a dřít, aby vám všechno vyšlo aspoň trochu podle vlastních představ. Nedejte si diktovat od vnitřních pocitů, vsaďte na rozum.

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.
Radim Fiala se narodil 9.ledna 1971 v Brně, ztvárnil více než 60 rolí v brněnském divadle Husa na provázku.

V televizi jsme jej mohli vidět ve filmu Stůj, nebo se netrefím v roli motospojky Hanse J. Fialy a také se objevil v Třikrát s Miroslavem Donutilem režiséra Zdeňka Zelenky. Radim Fiala si zahrál i v seriálech jako jsou Četnické humoresky, Rodinná pouta (Kraus) nebo Místo v životě režiséra Jiřího Chlumského. V Tmavomodrém světě ztvárnil moravského pilota Juru Sysla, naposledy jsme ho mohli vidět v roli vyšetřovatele ve snímku Prachy dělaj člověka a v Ordinaci v růžové zahradě 2 (Petr Hanák).

Jako herec
2011 -Hranaři
2008 -Tobruk role: Lieutenant Halík
2007 -Ordinace v Růžové zahradě 2 role: MUDr. Petr Hanák
2007 -Václav
2006 -Experti role: Muz v kondici
2006 -Prachy dělaj člověka role: Vysetrovatel
2005 -"3+1 s Miroslavem Donutilem"
2005 -Ordinace v Růžové zahradě
2001 -Tmavomodrý svět role: Jura Sysel
1999 -Isabela, vévodkyne Bourbonská role: Scribe
1998 -Stůj, nebo se netrefím role: Motorcyclist

Jimmy Wales

17. listopadu 2011 v 9:58 | Michal Všechovský


Povolání: Zakladatel Wikipedie
Věk: 45
Datum narození: 7. 08. 1966
Místo narození: Huntsville, Alabama, USA
Znamení: Lev aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2011 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Horoskopy na čtvrtek 17. 11. 2011

Cítíte se trochu nejistě, ale i se schopností propojit svou pracovní činnost s potřebami ostatních, jak tomu přejí Mars a Luna. Někdy vám může být líto, že se nedokážete projevit tak, jak vám velí srdce, ale přesto si dokážete najít prostor pro přátele a výlety na hrady. Uchovejte si tyto předpoklady i pro dny příští, protože si teď uvědomujete sílu týmové práce, kde nemusíte být manažerem, ale kreativním článkem, hlavně v komunikacích a obchodě s textilem.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Panuje mezi vámi přátelská a vnímavá nálada.

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

Jste teď na své obvyklé úrovni vztahů.

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.


Jimmy Donal "Jimbo" Wales je jeden ze zakladatelů Wikipedie, propagátor webů typu wiki a internetový podnikatel.

Osobní život
Wales se narodil v Huntsvillu v americkém státě Alabama. Jeho otec Jimmy pracoval v potravinářství a jeho matka společně s jeho babičkou provozovaly malou školu, kterou Wales začal v šesti letech navštěvovat. Poté, co tuto školu dokončil, začal chodit na místní soukromou školu Randolph School, která jej měla připravit na univerzitu. V době, kdy Wales docházel do Randolph School, jeho rodina musela platit vysoké školné, ale jeho rodiče považovali vzdělání za velmi důležité, proto mu školu platili.

Poté začal Wales studovat na Auburnské univerzitě, kde obdržel bakalářský titul. Na University of Alabama se mu pak podařilo získat magisterské vzdělání. V době svého postgraduálního studia na Indiana University i vyučoval, avšak doktorský titul již neobdržel, jelikož nenapsal disertační práci nutnou pro získání doktorské hodnosti. Poté se vydal do Chicaga, kde mezi lety 1994-2000 pracoval jako obchodník. Během této doby založil se svými přáteli internetový portál Bomis, zaměřený na aspekty popkultury, pomocí kterého se také prodávalo původní zboží. V roce 1997 se oženil. Během šesti let si vydělal tolik peněz, že mohl materiálně zabezpečit sebe i svou manželku a věnovat se tak svým zálibám. Od roku 2007 pobývá v St. Petersburgu na Floridě. Má jedno dítě, dceru jménem Kira.

Kariéra
Je obdivovatelem filosofie objektivismu Ayn Randové; na střední škole provozoval e-mailovou konferenci nazvanou "Moderovaná diskuse objektivistické filosofie". Později založil také Wikia, wiki verzi internetového vyhledávače a Wikicities, volný wiki hosting.

Spolu s Larry Sangerem Wales založil Wikipedii, online encyklopedii založenou na systému wiki. Před tím spolu pracovali na dnes již nefungujícím projektu encyklopedie Nupedia. Wales byl do roku 2006 předsedou správní rady nadace Wikimedia, neziskové organizace sídlící v Tampě, která obhospodařuje Wikipedii a její mladší sesterské projekty. Podle magazínu Time utratil Wales na založení a provoz svých wiki projektů asi 500 000 USD. 21. října 2006 ze svého postu odstoupil a stal se emeritním předsedou nadace.

Wales se angažuje v záležitostech zákonů o střelných zbraních, zvláště v souvislosti s ústavou USA.

Upravit životopis

Jimmy Donal "Jimbo" Wales je jeden ze zakladatelů Wikipedie, propagátor webů typu wiki a internetový podnikatel.

Osobní život
Wales se narodil v Huntsvillu v americkém státě Alabama. Jeho otec Jimmy pracoval v potravinářství a jeho matka společně s jeho babičkou provozovaly malou školu, kterou Wales začal v šesti letech navštěvovat. Poté, co tuto školu dokončil, začal chodit na místní soukromou školu Randolph School, která jej měla připravit na univerzitu. V době, kdy Wales docházel do Randolph School, jeho rodina musela platit vysoké školné, ale jeho rodiče považovali vzdělání za velmi důležité, proto mu školu platili.

Poté začal Wales studovat na Auburnské univerzitě, kde obdržel bakalářský titul. Na University of Alabama se mu pak podařilo získat magisterské vzdělání. V době svého postgraduálního studia na Indiana University i vyučoval, avšak doktorský titul již neobdržel, jelikož nenapsal disertační práci nutnou pro získání doktorské hodnosti. Poté se vydal do Chicaga, kde mezi lety 1994-2000 pracoval jako obchodník. Během této doby založil se svými přáteli internetový portál Bomis, zaměřený na aspekty popkultury, pomocí kterého se také prodávalo původní zboží. V roce 1997 se oženil. Během šesti let si vydělal tolik peněz, že mohl materiálně zabezpečit sebe i svou manželku a věnovat se tak svým zálibám. Od roku 2007 pobývá v St. Petersburgu na Floridě. Má jedno dítě, dceru jménem Kira.

Kariéra
Je obdivovatelem filosofie objektivismu Ayn Randové; na střední škole provozoval e-mailovou konferenci nazvanou "Moderovaná diskuse objektivistické filosofie". Později založil také Wikia, wiki verzi internetového vyhledávače a Wikicities, volný wiki hosting.

Spolu s Larry Sangerem Wales založil Wikipedii, online encyklopedii založenou na systému wiki. Před tím spolu pracovali na dnes již nefungujícím projektu encyklopedie Nupedia. Wales byl do roku 2006 předsedou správní rady nadace Wikimedia, neziskové organizace sídlící v Tampě, která obhospodařuje Wikipedii a její mladší sesterské projekty. Podle magazínu Time utratil Wales na založení a provoz svých wiki projektů asi 500 000 USD. 21. října 2006 ze svého postu odstoupil a stal se emeritním předsedou nadace.

Wales se angažuje v záležitostech zákonů o střelných zbraních, zvláště v souvislosti s ústavou USA.

Ivana Jirešová

16. listopadu 2011 v 16:46 | Michal VšechovskýPovolání: Herečka
Věk: 34
Datum narození: 15. 07. 1977
Místo narození: Písek, Československo
Znamení: Rak aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2011 - Rak

rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Horoskopy na středu 16. 11. 2011

Dnes máte možnost, jak sebe využít pro dobré výsledky víkendových jednání, které se odrazí na penězích. Pokud pracujete v obchodní zahraniční firmě nebo musíte používat cizí řeči, bude to jednodušší, jenom se všemu věnujte do podrobností, i když vás láká něco jiného. Slunce vám dokonce umožňuje okouzlit šéfa domácím jídlem. Večer máte chuť se taky hodně věnovat zábavě, stejně ale potřebě obohatit se finančními výhodami.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

Dobře si rozvrhněte den a pak si můžete povídat.

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

Snažte se nic nepřehánět a počkejte si raději.

Váhy:

Pokud zůstanete doma, věnujte se partnerově lásce.

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

Mějte strpení s partnerem a věci stejně přijdou.

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.

Ivana Jirešová se do povědomí diváků dostala účinkováním v televizním seriálu Ordinace v Růžové zahradě, kde ztvárnila roli ztřeštěné barmanky Lucie. V televizní anketě Tý Tý 2006 byla zvolena Objevem roku. Zahrála si také roli Morgany v muzikálu Excalibur. S přítelem Viktorem Dykem vychovává dceru Sofii.

Vox Bono - Paul David Hewson

15. listopadu 2011 v 14:27 | Michal Všechovský


Povolání: Zpěvák
Věk: 51
Datum narození: 10. 05. 1960
Místo narození: Dublin, Irsko
Znamení: Býk aktuální horoskop »
Člen skupiny: U2

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Horoskopy na úterý 15. 11. 2011

Mezi ostatními lidmi umíte zaujmout svým smyslem pro výdělek, jste ale natolik líní, že se příliš nesnažíte. Hlavně doma přesně víte, jaké předměty vám chybějí a jaké suroviny doplnit, dnes výhodně nakupujte ve velkoskladech. Dnes večer doma chcete mít všechno přesně upraveno, protože si toužíte někoho důležitého pozvat. Chcete ho zaujmout vybraným jídlem a drahými předměty, ale jen s uzavřenou společností rodiny. U stolu ale osobně záříte.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Dejte si pozor, aby se pro vás vztah nestal jenom zvykem.

Býk:

Raději se rozveselte někde daleko od partnera.

Blíženci:

Vaše drahá polovička dnes neočekává vůbec nic.

Rak:

Nebojte se vsadit si na své blízké.

Lev:

Vaše citové snahy naplňují váš partnerský vztah.

Panna:

Dnes přisel ten správný den, kdy si můžete s vaším partnerem leccos vyřešit.

Váhy:

Měli byste si ujasnit své priority a zapracovat na vašem vztahu.

Štír:

Zvažte všechna pro a proti.

Střelec:

Milostná katastrofa je doslova na spadnutí.

Kozoroh:

Nebojte se, váš milostný život nepotkala žádná krize.

Vodnář:

Neočekáváte nic méně, ale ani nic více, než v jiné dny.

Ryby:

Hledejte více emocionálních jistot, které vám ve vašem vztahu chybí.

Bono se jako Paul David Hewson narodil 10.května 1960 v katolicko-protestantské rodině jako mladší ne dvou synů. Když mu bylo 14,zemřela mu matka a od té doby vyrůstal pouze s otcem a starším bratrem.

Na střední škole se rozhodl reagovat na leták,který vyvěsil tehdy 14 letý Larry Mullen,v němž hledal kytaristy pro založení skupiny.Vznikla tak skupina Feedback,později U2. Bono Vox je nejen zpěvák a textař téhle světoznámé formace,která má na svém kontě již 22 cen Grammy a spousty jiných ocenění,ale je také aktivista a příležitostný scénárista.(Podle jeho námětu byl natočen film The million dollar hotel)

Se svou ženou Ali vlastní módní kolekci Edun,s bratrem potom řetězec potravin,výrobků Nude.Dále je součástí nadací Data,One a RED.Výtěžky ze všech organizací a nadací jdou na pomoc rozvojovým zemím.

Za svoje aktivity byl časopisem Time společně s manžely Gatesovými vyhlášen Osobností roku,britskou královnou byl povýšen do rytířského stavu. Byl také jednou z hlavních tváří mega koncertů Live 8 (Dříve i na Live Aid)

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Jako herec
2009 -Bruno (Brüno) role: 'Dove of Peace'
2009 -Shadow Play: The Making of Anton Corbijn
2007 -Napříč vesmírem (Across the Universe) role: Dr. Robert
2007 -Episode #33.2
2006 -Episode dated 25 March 2006
2006 -We Are Together (Thina Simunye)
2005 -Brit Awards 2005 role: Congratulate for Bob Geldof/Nominee 'Best International Group' and 'Best International Album'
2005 -Un programa U2
2004 -Happy Birthday Oscar Wilde
2000 -The million dollar hotel role: Man in Hotel Lobby
Jako scénárista
2009 -Linear
Jako producent
2009 -Linear
2000 -The million dollar hotel
1995 -Miss Sarajevo
Jako skladatel
2008 -Waveriders
2007 -Napříč vesmírem (Across the Universe)
2007 -Cubism: Pet Shop Boys in Concert - Auditorio Nacional, Mexico City
2007 -Episode #5.8
2007 -Skafandr a motýl (Scaphandre et le papillon, Le)
2006 -Becoming Family
2006 -Daniel
2006 -Kama Kama?
2006 -Pet Shop Boys: A Life in Pop
2006 -Pilot
2006 -Ďábel nosí Pradu (The Devil Wears Prada)
2006 -Tony Bennett: Duets - The Making of an American Classic
2006 -Without Handcuffs
2005 -Backstage
2005 -Don't Come Knocking
2005 -Elizabethtown
2005 -The 47th Annual Grammy Awards
2005 -What You See Is What You See
2004 -Zloděj životů (Taking Lives)
2003 -Headrush
2003 -Vášeň v srdci (Japanese Story)
2002 -Jak na věc (About a Boy)
2002 -Gangy New Yorku (Gangs of New York)
2002 -In America
2002 -Mr. Deeds - náhodný milionář (Mr. Deeds)
2002 -OT: Our Town
2002 -The Corrs Live in Dublin
2001 -Banditi (Bandits)
2001 -He Died with a Felafel in His Hand
2001 -Lara Croft - Tomb Raider
2001 -Moulin Rouge
2001 -Vanilkové nebe (Vanilla Sky)
2000 -Otec rodiny (Family Man, The)
2000 -Zamřížovaná zahrada (Greenfingers)
2000 -Sightings of Bono
2000 -The million dollar hotel
1999 -Nevěsta na útěku (Runaway Bride)
1999 -Tři králové (Three Kings)
1998 -Město andělů (City of Angels)
1998 -Crush Proof
1997 -Linie násilí (End Of Violence)
1995 -Batman navždy (Batman Forever)
1995 -James Bond - Agent 007: Zlaté oko (GoldenEye)
1995 -Johnny Mnemonic
1995 -Kids
1994 -Junior
1994 -Prostě úžasná (Milk Money)
1994 -Prêt-à-Porter
1993 -Fearless
1993 -Ve jménu otce (In the Name of the Father)
1993 -Tak daleko, tak blízko! (In weiter Ferne, so nah!)
1993 -The Heartbreak Kid
1988 -U2: Rattle and Hum
1983 -U2: Under a Blood Red Sky

Pelle Lindbergh

14. listopadu 2011 v 21:45 | Michal Všechovský


Povolání: Hokejový brankář
Datum narození: 24. 05. 1959
Datum úmrtí: 10.11.1985
Místo narození: Stockholm, Švédsko
Místo úmrtí: New Jersey
Znamení: Blíženci aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2011 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Budete mít tento rok štěstí. Můžete potkávat zajímavé osoby s dobrým postavením, tento rok přeje seznamování. Únor by mohl být plný sexu a radovánek. Díky výmluvnosti získáte hodně zajímavé partnery, možná i z okolí vašich přátel. V říjnu budete pro partnera hodně důležití, užijete si jeho nekončícího zájmu. Tento rok využijte pro zábavu, bavte se.

Peníze:

Patříte sice ke skromným lidem, ale potřebujete větší odměnu. Snažte se všechno zdůraznit a domluvit si lepší podmínky. Vaše schopnost získávat z obchodu a reklamy se zvětší. Nebojte se vydělávat, protože nemálo získáte. V říjnu si už můžete koupit luxusní zboží.

Práce:

Budete se snažit o povolání jako recepční, v telekomunikacích nebo P. R. agenturách, kde se můžete uplanit velice aktivně. Výuka jazyků může mít rychlý spád a vy pochopíte, že vám chyběla hlavně konverzace. Zaměstnání spojené se psaním vám přinese hodně nových zážitků. Nepracujte ale tam, kde vám nevěří a podvádí vás.

Zdraví:

Jste nervóznější, odráží se to na vašem dýchání. Naučte se vyhýbat stresům tak, že se uvolníte hlubokým dechem, zkuste to například vždy před spaním. Nebojte se víc plavat a chodit na masáže. Především svaly na krku a kolem beder musí být lépe uvolněné. V září si dejte pozor na zuby, stejně tak i na stav svých nohou. Běh a jízda na kole vás začne bavit, což je dobře.

Horoskopy na pondělí 14. 11. 2011

Dobře navázaný Jupiter a silné Slunce ve znamení Lva vám umožňuje ještě více energické činnosti. Máte velké řečnické nadání a prezentační dovednosti, především manažerům, obchodníkům a právníkům se proto daří velice příznivě. Jako telefonisti a odborníci přes dopravu a komunikaci jste opravdu kvalitní, ale večer zamiřte přímo domů. Dnes je vhodný čas pro to, abyste ocenili osobu, která pro vás pere, vaří a uklízí, vezměte ji do společnosti.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Nechejte si vše raději pro sebe a věnujte se partnerskému životu.

Býk:

Zaměřujte se spíš na večer, kdy se budete cítít duševně líp. Můžete s partnerem rozehrát zajímavou erotickou hru.

Blíženci:

Věnujte se poctivě práci a večer zase svému milostnému životu. Nebuďte jen pasivními milenci.

Rak:

Cítíte otevření lásce a není úplně jasné, koho to potrefí.

Lev:

Rozvíjejte příjemné vztahy.

Panna:

Spíš se snažte setkat se svými kamarády, které už jste dlouho neviděli.

Váhy:

S partnerem se snažte být co nejdéle, abyste ho potěšili.

Štír:

Dnes musíte být opatrní a zároveň důvěřiví vůči blízkým.

Střelec:

Mějte na paměti, že váš druh naivity není pro ostatní vždycky pochopitelný.

Kozoroh:

Dejte si pozor na přílišnou přátelskost vůči druhým lidem.

Vodnář:

Někdo by mohl využít vašich slabostí pro vlastní výhody.

Ryby:

Dobře si rozmyslete, čeho vlastně chcete dosáhnout.


Per-Eric Göran "Pelle" Lindbergh byl švédský hokejový brankář, který se prosadil do NHL v dresu Philadelphia Flyers. Jeho kariéru ukončila smrtelná autonehoda ve věku 26 let.

Reprezentace
Švédský brankářský talent se na významné akci objevil v roce 1976, kdy byl na mistrovství Evropy juniorů v Československu součástí stříbrného mužstva. O rok později se stal na šampionátu v Západním Německu se svými spoluhráči mistrem Evropy v této věkové kategorii. Při obou startech na MEJ byl vyhlášen nejlepším brankářem. (v letech 1976 a 1977 se měnilo věkové omezení turnaje, turnaj 1976 byl pro hokejisty do 19 let, následující ročník již byl omezen 18 lety)

Třikrát startoval na mistrovství světa hráčů do 20 let. V roce 1977 v Československu,1978 v Kanadě (stříbro) a 1979 ve Švédsku (bronz, nejlepší brankář, All Star tým).

Již v juniorském věku se prosadil do mužského švédského národního týmu. S ním absolvoval MS 1979 v SSSR, odkud si odvezl výběr s třemi korunkami na dresech bronz. Stejný kov získal i na olympijských hrách 1980 v Lake Placid. Po odchodu do zámoří se objevil za národní tým ještě na nepovedeném Kanadském poháru 1981 (kde Švédi skončili v šestičlenném turnaji pátí) a po vyřazení svého klubu v prvním kole play off NHL posílil reprezentaci na MS 1983 v Západním Německu, kde Seveřané obsadili čtvrtou pozici.

Klubová kariéra
Odchovanec klubu Hammarby IF Hockey v mládežnickém věku přestoupil do AIK Stockholm, v jehož dresu v letech 1978-80 chytal nejvyšší soutěž mužů. V létě 1980 se rozhodl i kvůli svému draftování klubem Philadelphia Flyers pro odchod do zámoří a v sezoně 1980/81 byl v dresu Maine Mariners hvězdou farmářské ligy AHL, což dokládá výčet ocenění - Les Cunningham Award (nejužitečnější hráč), Dudley "Red" Garrett Memorial Award (nejlepší nováček), zařazení do All Star týmu soutěže a Harry "Hap" Holmes Memorial Award (brankář nejméně inkasujícího týmu). Svému týmu navíc pomohl až do finále soutěže, kde však se spoluhráči nestačil na Adirondack Red Wings. V sezoně 1981/82 se kromě Maine postavil osmkrát i mezi tyče Philadelphia Flyers v NHL. V následující sezoně již nastupoval za Flyers pravidelně a novináři jej zařadili do All Rookie týmu a zachytal si i utkání hvězd, v play off však jeho tým nepřešel první kolo. Ve Švédsku byl v hlasování hráčů oceněn trofejí Viking Award pro nejlepšího švédského hráče v zámoří. V sezoně 1983/84 chytal stabilně za Philadelphii, ale kvůli výkyvu formy se objevil i ve čtyřech utkáních AHL za Springfield Indians. Ve vyřazovacích bojích opět s "Letci" nepřelétl přes prvního soupeře. Svojí nejlepší sezonu kariéry zažil v ročníku 1984/85, během kterého si vysloužil nejen svojí druhou nominaci do utkání hvězd, ale také zařazení do 1. All star týmu a Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře (tu získal jako první Evropan, na kterého navázal až od devět let později Dominik Hašek). V play off pak jeho mužstvo došlo až do finále Stanley Cupu, kde ztroskotalo na skvělé generaci Edmonton Oilers.

V sezoně 1985/86 v úvodních osmi utkáních sice navázal na formu z předešlé sezony, ovšem více toho již nestihl - 11. listopadu 1985 našel smrt za volantem svého Porsche 930.

Třikrát byl vybrán do švédského All Star týmu - 1979, 1980 a 1983. Trofej, která nese jeho jméno, je od sezony 1993/94 každoročně udílena v klubu Philadelphia Flyers hráči, který se nejvíce zlepšil mezi jednotlivými sezonami. Číslo Lindberghova dresu 31 se již v pensylvánském týmu neužívá.

Yanni

14. listopadu 2011 v 8:36 | Michal Všechovský


Povolání: Zpěvák
Věk: 57
Datum narození: 14. 11. 1954
Místo narození: Acroyali, Kalamata, Řecko
Znamení: Štír aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2011 - Štír

stir

Vztahy:

Budete chtít jezdit na výlety a navštěvovat známé. Tento rok ale na lásku tolik času mít nebudete. Musíte si především vylepšit vztahy doma. Březen nebo červenec může být dobrým měsícem na nalézání dobrého vztahu, ale nemusí trvat příliš dlouho. Pozor, abyste kvůli vlastním rozmarům nerozbíjeli něco fungujícího, co doposud máte.

Peníze:

Financí budete potřebovat dost, zdá se, že těžce pracujete a nezískáte je jen jako dar nebo dědictví. Umíte dobře pracovat pro udržení dobrých pracovních postů. Vaše nápady ve službách nebo reklamní oblasti budou zajímavé, ale velký příjem si vyžádá závist ve vašich sousedských i rodinných vztazích. Měli byste objevovat nové možnosti.

Práce:

Tento rok jste zvlášť pracovití. Na vaši povahu to je až enormní. Máte rádi práci doma, kde je klid. To ale může být na úkor mezilidských vztahů. Zdravotní sestry a lékaři podlehnou vábení změny. Nebraňte se nové zkušenosti, především pokud umíte cizí jazyky, na cesty se vydejte v březnu nebo červenci. Budete úspěšní ve službách a kosmetice, klientela bude solventnější a bude s ní lepší jednání.

Zdraví:

Dávejte si dobrý pozor na stav vašich kostí. Častější nachlazení musíte hlídat, jezte více ovoce a přijímejte vitamín C. V létě hodně plavte. Díky nejistotě budete plní stresu. Dieta vám pomůže více, než sami očekáváte. Zajímejte se více o power jógu a posilující a uklidňující zdravotní cvičení, na vaší práci to bude brzy poznat.

Horoskopy na pondělí 14. 11. 2011

Venuše a Saturn vás v tomto období neustále ovlivňují a máte z toho sami radost. Luna vás ale dnes nutí do činnosti a vy nevíte, kdy skončíte. Protože si ale v práci i s partnerem vyrábíte konflikty, nic nepřehánějte. Umíte vynikat, stejně tak jako se skrývat zrakům druhých osob, což je u vás výhoda, ale někdy i bod mínus. Proto si musíte uvědomovat, jestli chcete svou duši takto naplňovat. Máte dnes šanci na šťastný odjezd do ciziny.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.

Klávesový kouzelník Yanni, hudebník a skladatel, který nesmírně zpopularizoval žánr New Age nahrál pro značku Private Records/Windham Hill v 90. letech řadu úspěšných alb. Na nejnovějším albu "Ultimate Yanni 2CD" najdeme na 2 CD jeho neslavnější skladby jako "You Only Live Once", "Keys to Imagination", "Butterfly Dance", "Santorini", "Nostalgia", "Aria", "Reflection od Passion" a j. Výběr doplňují živé nahrávky z Yanniho koncerního turné "Live At The Acropolis".
Jako skladatel
1988 -Heart of Midnight
Ostatni
Album
2003
1997
1989
Kompilace
2003
2000
1999
1997
1997
Live
1997

Přehrát videoklip

Kumi Koda - Kumiko Koda

13. listopadu 2011 v 10:01 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvačka, textařka
Věk: 29
Datum narození: 13. 11. 1982
Místo narození: Kyoto, Japonsko
Znamení: Štír aktuální horoskop »
Výška: 154 cm

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2011 - Štír

stir

Vztahy:

Budete chtít jezdit na výlety a navštěvovat známé. Tento rok ale na lásku tolik času mít nebudete. Musíte si především vylepšit vztahy doma. Březen nebo červenec může být dobrým měsícem na nalézání dobrého vztahu, ale nemusí trvat příliš dlouho. Pozor, abyste kvůli vlastním rozmarům nerozbíjeli něco fungujícího, co doposud máte.

Peníze:

Financí budete potřebovat dost, zdá se, že těžce pracujete a nezískáte je jen jako dar nebo dědictví. Umíte dobře pracovat pro udržení dobrých pracovních postů. Vaše nápady ve službách nebo reklamní oblasti budou zajímavé, ale velký příjem si vyžádá závist ve vašich sousedských i rodinných vztazích. Měli byste objevovat nové možnosti.

Práce:

Tento rok jste zvlášť pracovití. Na vaši povahu to je až enormní. Máte rádi práci doma, kde je klid. To ale může být na úkor mezilidských vztahů. Zdravotní sestry a lékaři podlehnou vábení změny. Nebraňte se nové zkušenosti, především pokud umíte cizí jazyky, na cesty se vydejte v březnu nebo červenci. Budete úspěšní ve službách a kosmetice, klientela bude solventnější a bude s ní lepší jednání.

Zdraví:

Dávejte si dobrý pozor na stav vašich kostí. Častější nachlazení musíte hlídat, jezte více ovoce a přijímejte vitamín C. V létě hodně plavte. Díky nejistotě budete plní stresu. Dieta vám pomůže více, než sami očekáváte. Zajímejte se více o power jógu a posilující a uklidňující zdravotní cvičení, na vaší práci to bude brzy poznat.

Horoskopy na neděli 13. 11. 2011

Dnes se staráte o svůj majetek. Pokud toužíte investovat do usedlosti na venkově, možná přišla ta pravá příležitost se o ni zajímat. Jinak dokážete být laskaví a dobře se chováte, rodinný večer proběhne idylicky. Věnujete se lásce a přáli byste si ji mít trvalou. Venuše dává spolu s postavením Saturnu jednoznačně najevo, že dnes působíte velmi sebejistě a váš šarm hodně zapůsobí i na návštěvy, pokud ho nepokazíte svou hádavostí.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.
Kumi Koda, narozená jako Kumiko Kōda je japonská zpěvačka z Kjota, která debutovala v roce 2000 s cd Take Back. Je to starší sestra popové zpěvačky Misono. Koda nedosáhla významného úspěchu, dokud nevyšly na povrch singly Real Emotion a 1000 no Kotoba, které byly součástí video hry Final Fantasy X-II .Její popularita dosáhla nové úrovně v roce 2005 po vydání singlů Secret a Butterfly. Později v tomto roce se stala jednou z nejlépe prodávaných umělců z roku 2005 s úspěchem The Best first thing.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Album
2011
2011
-Driving Hit's 3 (Remix Album)
2010
2010
-Driving Hit's 2 (Remix Album)
2010
2009
2009
-Driving Hit's (Remix Album)
2008
2006
-Koda Kumi Remix Album
2006
2005
-Secret
2004
2003
-Grow Into One
2002
-Affection
Singl
2011
2010
2010
2010
2009
2009
2009
-It's All Love!
2008
2008
2008
2008
2007
2007
2007
2006
2006
2006
2006
-KAMEN
2006
2006
2006
-Won´t be long
2006
2006
2006
2006
2006
2006
2006
2005
2005
-Flower
2005
2005
- you
2005
-Hot Stuff
2005
2005
2005
2004
2004
-Hands
2004
-Love & Honey
2004
-Chase
2003
-Real Emotion/1000 no Kotoba
2003
-Crazy 4U
2003
-Come with me
2003
-GENTLE WORDS
2002
-Love across the ocean
2002
-M.a.z.e.
2002
-So Into You
2001
-Trust Your Love
2001
-Color of soul
2000
-TAKE BACK
Kompilace
2010
2009
-OUT WORKS & COLLABORATION BEST
2007
2006
2005
Live
2011
2010
-LIVE TOUR 2010 ~UNIVERSE~
2010
-2009 TAIWAN LIVE
2009
-FAN CLUB EVENT 2008「Let's Party Vol.1」
2009
-LIVE TOUR 2009 ~TRICK~
2008
-LIVE TOUR 2008 ~Kingdom~
2008
-LIVE TOUR 2007 ~Black Cherry~ SPECIAL FINAL in TOKYO DOME
2007
-LIVE TOUR 2006 - 2007 ~second session~
2006
-LIVE TOUR 2005 ~first things~ deluxe edition
2005
-secret ~FIRST CLASS LIMITED LIVE~

Jako herečka
2007 -Saiyûki role: Fake Sanzo Hoshi
2006 -Cherry Girl role: Kumi
2004 -Kyûtî Hanî role: Diva
2003 -Final Fantasy X-2 role: Lenne
2003 -Final Fantasy X-2 role: Lenne(voice: Japanese version)

Jako skladatelka
2010 -Sekando bâjin
2009 -Kamui gaiden


Donald Carl Swayze - "Don" Carl Swayze

12. listopadu 2011 v 20:25 | Michal Všechovský


Povolání: Herec
Věk: 53
Datum narození: 10. 08. 1958
Místo narození: Houston, Texas, USA
Znamení: Lev aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2011 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Horoskopy na sobotu 12. 11. 2011

Dnes máte srdce otevřené, ale ne všichni kolegové jsou natolik příjemní, aby se k vám chovali upřímně a jasně. Proto se skrze Mars veselte, sportujte a bavte ve společnosti, ale s léty prověřenými typy lidí, ne s nějakými podvodníky, které jste sotva poznali. Vy se dnes lehce obáváte finančních účtů, které vás čekají, ale není důvod, proč to dělat. Osoba vašeho srdce vás má ráda a dokážete se s ní pobavit v rodinném prostředí i společnosti.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Musíte být ve spojení s rodinou, která vás potřebuje.

Býk:

Ještě že vás umí partner tak chápavě držet za ruku a povzbuzovat vás.

Blíženci:

Stačí si jen příjemně popovídat.

Rak:

Myslete však na svého partnera jenom v dobrém.

Lev:

Svým kritickým zrakem vždycky dokážete najít chybičku, ať už se týká vašeho partnera nebo vztahu.

Panna:

Pro partnera asi nebudete příliš příjemní, musí se však spokojit i s málem.

Váhy:

Pocítíte závan svobody a uvolněné duše.

Štír:

Někteří z vás můžou mít náladu na milování.

Střelec:

Dnešní večer bude velmi příznivý pro celou škálu vašich citů. Věnujte se duševní i tělesné blízkosti s partnerem.

Kozoroh:

Můžete své lásce koupit dárek.

Vodnář:

Někdy se chováte příliš jako ptáci, kteří jakoby nemají závazky.

Ryby:

Umíte rozebírat vztahy, ale to všechno se nemůže podařit.

Donald Carl Swayze se narodil jako třetí dítě v pořadí - Vicky, Patrick, Donny.
Jeho základní životopis je tedy v základě stelný jako Patrickův - učil se tančit, také později, po vzoru "velkého bratra" inklinoval k filmu.
Vzhledem ke své drsnější tváři byl však obsazován do vedlejších rolí dělníků a osob hrubších povah.
Během života se oženil, a stihl se i rozvést. Z tohoto vztahu vzešla dcera Michaella.
Přestože byl mladší bratr, vystupoval v Patrickově životě jako jeho ochránce. Patrick byl vždy jeho velký vzor.

Jako herec
2009 -Quit
2008 -Powder Blue role: Velvet Larry
2008 -Prairie Fever role: James
2007 -Mystery Woman: In the Shadows role: Bishop
2006 -Ledové Ostří 2 (Cutting Edge: Going for the Gold, The) role: Obnoxious Guy
2006 -Žralok (TV seriál) (Shark) role: Beau Dawkins
2006 -The Visitation role: Abe
2005 -Myšlenky zločince (Criminal Minds) role: Man in Black / ...
2005 -Myšlenky zočince (Criminal Minds) role: Man in Black / ...
2005 -It's Always Sunny in Philadelphia role: Ray
2005 -Love, Inc. role: Troy
2005 -My Name Is Earl role: Bail Bonds Man
2005 -Waterborne role: Otis
2004 -Knuckle Sandwich role: Larry
2003 -Betrayal role: Fred
2003 -Carnivàle role: Tattooed Man / ...
2003 -Odložené případy (Cold Case) role: Grant Hall - 2007
2003 -Karen Sisco role: Jack
2003 -Námořní vyšetřovací služba (Navy NCIS: Naval Criminal Investigative Service) role: Logan Clay
2002 -Kriminálka Miami (CSI: Miami) role: Norm Buford
2002 -Beze stopy (Without a Trace) role: Randy Stone
2001 -Strážkyně zákona (The Division) role: Elvin 'Tupelo' Seaforth / ...
2000 -CSI: Kriminálka Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation) role: Dave Bohr
1999 -The Prophet's Game role: Joseph Highsmith
1998 -"V.I.P." role: Merrick
1998 -Čarodějky (Charmed) role: Lucius
1998 -Evasive Action role: Ian Kellen
1998 -Sedm statečných (The Magnificent Seven) role: Gage Lawless
1997 -Věřte nevěřte (Beyond Belief: Fact or Fiction) role: William Pope
1996 -"Profiler" role: Gelb
1996 -Squanderers role: Scott
1995 -Digital Man role: Billy
1995 -Velká Samota (Father for Charlie, A) role: Reuben Cantwell
1995 -Land's End role: Thomas Dwayne Boller
1994 -Pontiac Moon role: Local
1994 -Sexual Malice role: Curran
1993 -Walker, Texas Ranger (TV) ("Walker, Texas Ranger") role: Harry Peterson
1993 -Beach Babes from Beyond role: Gork
1993 -Beyond Suspicion role: Duke
1993 -Body of Influence role: Biker
1993 -Broken Trust role: seržant Barnes
1993 -Death Ring role: John Blackwell
1993 -Eye of the Stranger role: Rudy
1993 -Forced to Kill role: Dwayne
1993 -Superman (Lois & Clark: The New Adventures of Superman) role: Jesse James
1993 -Policie New York (NYPD Blue) role: Alex
1992 -Columbo: Není čas na umírání (Columbo: No Time to Die)
1992 -Odpadlík (Renegade) role: Chee / ...
1991 -Edge of Honor role: Ritchie
1990 -Payback role: Jeremy
1990 -The World According to Straw role: Abalone
1989 -Dragnet role: Pete Brown
1989 -Driving Force role: Nelson
1989 -Trapper County War role: Walt Luddigger
1988 -Alamo: The Price of Freedom role: James Bonham
1988 -Paradise role: Langston
1988 -Mrtvý nebo živý (The Tracker) role: Brewer
1987 -Nesmělí lidé (Shy People) role: Mark
1987 -W.A.R.: Women Against Rape role: Andy
1986 -"L.A. Law" role: William Dollar
1986 -"Matlock" role: Tommy Jenks
1986 -Prince of Bel Air role: Darryl
1985 -"Street Hawk" role: Pug
1985 -J.O.E. and the Colonel role: Max Carney
1985 -Tall Tales and Legends role: Groom
1984 -Hunter role: Lyle
1984 -I Married a Centerfold role: Actor #2
1984 -To je vražda, napsala (Murder, She Wrote) role: Edge Potter / ...
1981 -The Fall Guy role: Biker
1973 -Mladí a neklidní (The Young and the Restless) role: Shaw Roberts
1965 -Tak jde čas (Days of Our Lives) role: Rip

Patrick Wayne Swayze

12. listopadu 2011 v 15:19 | Michal Všechovský

Povolání: Herec, tanečník
Datum narození: 18. 08. 1952
Datum úmrtí: 14.9.2009
Místo narození: Houston, Texas, USA
Místo úmrtí: Los Angeles, Kalifornie, USA
Důvod úmrtí rakovina slinivky
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 178 cm

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2011 - Lev

lev

Vztahy:

Měli byste být méně sebevědomí, a přátelštější. Budete mít štěstí v lásce, především pánové budou dobývat ženy ze svého okolí, buďte proto vnímavější. Možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. V březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost. Přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu.

Peníze:

Je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Máte sklon ne všechno dobře stihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se dělat všechno včas. Především v oblasti elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. V listopadu musíte dost zabrat. Přesto máte náladu děkovat partnerům.

Práce:

Máte šanci se realizovat. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvil. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte přesnou administrativou.

Zdraví:

Minulý rok jste se potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vás zahrnuje optimistická nálada. Nebudete už podléhat tolik nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav v oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům.

Horoskopy na sobotu 12. 11. 2011

Dnes máte srdce otevřené, ale ne všichni kolegové jsou natolik příjemní, aby se k vám chovali upřímně a jasně. Proto se skrze Mars veselte, sportujte a bavte ve společnosti, ale s léty prověřenými typy lidí, ne s nějakými podvodníky, které jste sotva poznali. Vy se dnes lehce obáváte finančních účtů, které vás čekají, ale není důvod, proč to dělat. Osoba vašeho srdce vás má ráda a dokážete se s ní pobavit v rodinném prostředí i společnosti.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Musíte být ve spojení s rodinou, která vás potřebuje.

Býk:

Ještě že vás umí partner tak chápavě držet za ruku a povzbuzovat vás.

Blíženci:

Stačí si jen příjemně popovídat.

Rak:

Myslete však na svého partnera jenom v dobrém.

Lev:

Svým kritickým zrakem vždycky dokážete najít chybičku, ať už se týká vašeho partnera nebo vztahu.

Panna:

Pro partnera asi nebudete příliš příjemní, musí se však spokojit i s málem.

Váhy:

Pocítíte závan svobody a uvolněné duše.

Štír:

Někteří z vás můžou mít náladu na milování.

Střelec:

Dnešní večer bude velmi příznivý pro celou škálu vašich citů. Věnujte se duševní i tělesné blízkosti s partnerem.

Kozoroh:

Můžete své lásce koupit dárek.

Vodnář:

Někdy se chováte příliš jako ptáci, kteří jakoby nemají závazky.

Ryby:

Umíte rozebírat vztahy, ale to všechno se nemůže podařit.

Patrick, celým jménem Patrick Wayne Swayze, jako syn známé tanečnice a choreografky Patsy Swayzeové, která vedla v Houstonu taneční školu, se věnoval od dětství za její asistence pohybové průpravě. V jejím zdokonalování pokračoval posléze v New Yorku v Harknessově a Joffreyově baletních školách a jako člen souboru Eliota Felda. Na sportovní stipendium vystudoval San Jacinto College v Houstonu.

Profesionální uměleckou kariéru zahájil úlohou čarovného prince v zájezdové show Disney on Parade, ale upozornil na sebe teprve na Broadwayi ústředním partem tanečníka Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda. Dřív než se výrazněji uplatnil před film. kamerou, vystupoval v TV, kde mu přinesla popularitu postava plantážníkova syna Orryho Maina, džentlmena a důstojníka armády Konfederace, jednoho z hrdinů historického seriálu Sever a Jih.

První větší film. roli, maloměstského rebela Darrela Curtise, vytvořil v dramatu o soupeření mládežnických gangů 50. let Outsideři (r. F. F. Coppola). Hvězdu z něho učinil světově úspěšný taneční snímek Hříšný tanec (r. E. Ardolino), v němž mohl dokonale využít své taneční i herecké schopnosti v postavě Johnnyho Castlea, tanečního instruktora z prázdninového letoviska. Pro svou ženu také napsal píseň She's Like the Wind (Ona je jak vítr).Která zazněla i ve filmu.

Svou tělesnou zdatnost posléze prokázal v úloze krále mořských vln Bodhieho, přátelského vůdce losangeleského gangu surfařů, podezřelých z přepadení mnoha bank, v kriminálním thrilleru Bod zlomu (r. K. Bigelow). Ve zcela odlišné poloze se představil v duchařské komedii Duch(r. J. Zucker), kde se zjevuje jako duch násilně zesnulého bankovního úředníka Sama Wheata, který naváže spojení se světem živých prostřednictvím média - bizarní černošky (Whoopi Goldberg).

K nominovaným na Zlatý glóbus 1995 se přiřadil díky roli noblesního transvestity Vidy Boheme, který se svými společníky (Wesley Snipes a John Leguizamo) způsobí během víkendu malou revoluci mezi obyvateli jedné vesnice, v bláznivé převlekové komedii Tři muži v negližé (r. B. Kidronová).

Z jeho dramaticky náročnějších rolí vyniká zejm. postava amerického lékaře Maxe Lowea, hledajícího ztracenou rovnováhu a smysl života v chudobě indické periferie, v psychologickém snímku Město radosti (r. R. Joffé). Od 1975 je Patrick Swayze ženatý s finskou tanečnicí a herečkou Lisou Niemi, po jejímž boku hrál ve sci-fi filmu Ocelový úsvit (r. L. Hool). A také ve filmu One Last Dance.(r.L.Niemi)

Patrick Swayze byl nominován na Zlatý glóbus:
v r. 1996 za film To Wong Foo (Tři muži v negližé)
1991 za film Ghost (Duch)
1988 za filn Dirty Dancing (Hříšný tanec)

Sourozenci:
Vicky Lynn - sestra (zemřela)
Donald Carl - bratr
Sean Kyle - bratr
Bambi (Bo Ra Song) - sestra (Korejka, adoptovaná)

Rodiče:
Patty Helen Swayze - matka
Jessie Wayne Swayze - otec (zemřel)

Patrick Swayze zemřel 14. září 2009, ve věku 57 let podlehl rakovině slinivky.
Jako herec
2009 -Zvíře (The Beast) role: Charles Barker
2008 -Powder Blue role: Velvet Larry
2007 -Milionové Vánoce (Christmas in Wonderland) role: Wayne Saunders
2007 -Smrt v horách (Jump!) role: Richard Pressburger
2006 -The Fox and the Hound 2 role: Cash
2005 -Ikona (Icon) role: Jason Monk
2005 -Univerzální uklízečka (Keeping Mum) role: Lance
2004 -Hříšný tanec 2 (Dirty Dancing: Havana Nights) role: Dance Class Instructor
2004 -Legenda o Jiřím a drakovi (George and the Dragon) role: Garth
2003 -Zkurvená noc (11:14) role: Frank
2003 -Doly krále Šalamouna (King Solomon's Mines) role: Allan Quatermain
2003 -Poslední tanec (One Last Dance) role: Travis MacPhearson
2003 -Whoopi role: Tony
2002 -Probuzení v Reno (Waking Up in Reno) role: Roy Kirkendall
2001 -Donnie Darko role: Jim Cunningham
2001 -Green Dragon role: Sgt. Jim Lance
2000 -Lulu se vrací (Forever Lulu) role: Ben Clifton
1998 -Černý pes (Black Dog) role: Jack Crews
1998 -Dopisy od vraha (Letters from a Killer) role: Race Darnell
1995 -Machři (Tall Tale) role: Pecos Bill
1995 -Tři přání (Three Wishes) role: Jack McCloud
1995 -Tři muži v negližé (To Wong Foo Thanks for Everything, Julie Newmar) role: Vida Boheme
1993 -Táta lump (Father Hood) role: Jack Charles
1992 -Město radosti (City of Joy) role: Dr. Max Lowe
1991 -Memories of M*A*S*H role: Gary Sturgis
1991 -Bod zlomu (Point Break) role: Bodhi
1990 -Duch (Ghost) role: Sam Wheat
1989 -Nejbližší příbuzenstvo (Next of Kin) role: Truman Gates
1989 -Hrozba smrti (Road House) role: James Dalton
1988 -Swayze Dancing role: Himself
1988 -Hříšný tygr (Tiger Warsaw) role: Chuck (Tiger) Warsaw
1987 -Hříšný tanec (Dirty Dancing) role: Johnny Castle
1987 -Ocelový meč (Steel Dawn) role: Nomad
1986 -Sever a Jih 2 (North and South, Book II) role: Orry Main
1986 -Youngblood role: Derek Sutton
1985 -Neuvěřitelné příběhy (Amazing Stories) role: Eric Peterson
1985 -Sever a Jih (North And South) role: Orry Main
1984 -Grandview, U.S.A. role: Ernie 'Slam' Webster
1984 -Pigs vs. Freaks role: Doug Zimmer
1984 -Rudý úsvit (Red Dawn) role: Jed Eckert
1983 -Renegades role: Bandit (1983)
1983 -Horečka sobotní noci 2 (Staying Alive) role: Dancer / extra
1983 -The Outsiders role: Darrel Curtis
1983 -Sedm neohrožených (Uncommon Valor) role: Kevin Scott
1982 -Renegades, The role: Bandit
1982 -The Renegades role: Bandit
1981 -Návrat rebelů (Return of the Rebels) role: K.C. Barnes
1980 -The Comeback Kid role: Chuck
1979 -Skatetown, U.S.A. role: Ace Johnson
1972 -M*A*S*H role: Pvt. Gary Sturgis
Jako producent
2003 -Poslední tanec (One Last Dance)
Jako skladatel
2009 -Die Lugners
2008 -(500) Days of Summer
2006 -The Fox and the Hound 2
2005 -Dancing with the Stars
1990 -Beverly Hills, 90210
1989 -Nejbližší příbuzenstvo (Next of Kin)
1989 -Hrozba smrti (Road House)
1987 -Hříšný tanec (Dirty Dancing)
1974 -Derrick

Domenico Martucci della Torre

11. listopadu 2011 v 19:44 | Michal Všechovský


Povolání: Zpěvák
Věk: 35
Datum narození: 8. 07. 1976
Místo narození: Neapol, Itálie
Znamení: Rak aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2011 - Rak

rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Horoskopy na pátek 11. 11. 2011

Vám se asi nepodaří ostatní přesvědčit, že jste ten nejrychlejší člověk ze všech. Určitě ale víte, jak se vyznat ve všech nástrahách, které se pro dnešek ukazují. Na poštu a do banky ale nechoďte, svědčí o tom Jupiter. Večer se zaměřte na dokončení vlastních plánů i práce, co vám zbývá, šéf čeká na výsledky! Večer vám možná přijde nějaká nutnost udělat kus práce za partnera, což vás sice nemusí bavit, ale bude to přínosné pro domácí pokladnu.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Dnešek připomíná normální partnerské dny, kdy se nic zvláštního nestane.

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

Dnes čekáte od vašeho partnera více, než je vhodné.

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

Neměli byste zapomínat na svou drahou polovičku.

Váhy:

Pokud chcete zničit svůj dosavadní milostný vztah, máte dnes šanci.

Štír:

Nebojte se vyzkoušet nové věci.

Střelec:

Partner je s vámi velice spokojen.

Kozoroh:

Dnes je skvělý den pro vaše vztahy.

Vodnář:

Potřebujete druhé milovat a dáváte jim to najevo.

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.
Domenico Martucci della Torre, narozený 8. července 1976 v Neapoli, je italský zpěvák žijící a působící v České republice.

V roce 2009 se v Bělorusku zúčastnil prestižního hudebního festivalu Slavianský bazar.

2. června 2011 vystoupil s Ivetou Bartošovou na Festivalu italsko-českého přátelství, který se konal na pražském Staroměstském náměstí. Společně zde zazpívali duet Moje láska.

Jeho přítelkyní je zpěvačka Iveta Bartošová.

Matthew Morrison

9. listopadu 2011 v 21:47 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Věk: 33
Datum narození: 30. 10. 1978
Místo narození: Fort Ord, Kalifornie, USA
Znamení: Štír aktuální horoskop »
Výška: 183 cm

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2011 - Štír

stir

Vztahy:

Budete chtít jezdit na výlety a navštěvovat známé. Tento rok ale na lásku tolik času mít nebudete. Musíte si především vylepšit vztahy doma. Březen nebo červenec může být dobrým měsícem na nalézání dobrého vztahu, ale nemusí trvat příliš dlouho. Pozor, abyste kvůli vlastním rozmarům nerozbíjeli něco fungujícího, co doposud máte.

Peníze:

Financí budete potřebovat dost, zdá se, že těžce pracujete a nezískáte je jen jako dar nebo dědictví. Umíte dobře pracovat pro udržení dobrých pracovních postů. Vaše nápady ve službách nebo reklamní oblasti budou zajímavé, ale velký příjem si vyžádá závist ve vašich sousedských i rodinných vztazích. Měli byste objevovat nové možnosti.

Práce:

Tento rok jste zvlášť pracovití. Na vaši povahu to je až enormní. Máte rádi práci doma, kde je klid. To ale může být na úkor mezilidských vztahů. Zdravotní sestry a lékaři podlehnou vábení změny. Nebraňte se nové zkušenosti, především pokud umíte cizí jazyky, na cesty se vydejte v březnu nebo červenci. Budete úspěšní ve službách a kosmetice, klientela bude solventnější a bude s ní lepší jednání.

Zdraví:

Dávejte si dobrý pozor na stav vašich kostí. Častější nachlazení musíte hlídat, jezte více ovoce a přijímejte vitamín C. V létě hodně plavte. Díky nejistotě budete plní stresu. Dieta vám pomůže více, než sami očekáváte. Zajímejte se více o power jógu a posilující a uklidňující zdravotní cvičení, na vaší práci to bude brzy poznat.

Horoskopy na středu 9. 11. 2011

Postavení Luny, Uranu i Marsu dnes nabízí netypickou situaci. Nečekaně dobře vycházíte s lidmi a různé zvraty v soukromí končí hlavně pozitivně. Dnes více podporujete vlastní osobitost, umíte někdy i vycházet s lidmi v zaměstnání i při jednání v bankách.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.

Matthew James Morrison je americký herec, zpěvák, muzikant a skladatel. Hraje na Broadwayi i mimo Broadway, jeho nejznámější divadelní role je Link Larkin v muzikálu Hairspray. Jeho nejznámější televizní role je Will Schuester v seriálu Glee.

Dětství
Narodil se v městě Fort Ord v Kalifornii a vyrůstal v Orange County. Je skotského původu. Navštěvoval školu umění v New Yorku a střední školu umění v Orange County. Když mu bylo 19 let, dostal roli na Broadwayi v muzikálu Footloose. Od prvního ročníku na vysoké škole byl už na Broadwayi pravidelným umělcem.

Kariéra
Jeho kariéra začala jeho divadelním debutem na Broadwayi v muzikálu Footloose. V roce 2002 následoval Rocky Horror Show. Jeho velký průlom ale nastal rolí Linka Larkina v muzikálu Hairspray. Po několika rolích v divadle začal pracovat i v televizi. Hostoval v seriálech jako Posel ztracených duší, Vražedná čísla, Kriminálka Miami a Taxík. Ztvárnil také malé role ve filmech Marci X, Barvy moci, Simply Funk nebo Hudbu složil, slova napsal.

V roce 2001 byl přijat, aby doplnil kvartet skupiny LMNT. Když vyšlo jejich první album, byl nahrazen Jonasem Perchem. V roce 2002 hrál na Broadwayi v původním obsazení muzikálu Hairspray roli Linka Larkina. Tuto roli hrál až do ledna 2004. V roce 2005 Matthew změnil směr a zahrál si roli Fabrizia Nacarelliho v The Light in the Piazza. Za svůj výkon byl nominován na cenu Tony za rok 2005. V říjnu 2006 se připojil k natáčení seriálu As The World Turns jako Adam Munson, ale show také brzy opustil. V roce 2007 se objevil ve dvou filmech- Život podle Dana a Hudbu složil, slova napsal, kde si zahrál roli manažera zpěvačky Cory Corman. V roce 2008 si ještě zahrál v muzikálu South Pacific. Na začátku roku 2009 se vrátil do Kalifornie, aby natočil první sérii seriálu Glee.

Morrison hraje učitele Willa Schuestera v televizním muzikálovém seriálu Glee, který měl premiéru na americkém televizním kanálu FOX 19. května 2009. Druhý díl seriálu se ale vysílal až 9. září 2009, proto série jako taková začala až v září 2009. Hraje učitele španělštiny, který se snaží obnovit školní sbor (v americe označení Glee club) a vrátit mu jeho předchozí slávu, kterou měl. Druhá série byla v Americe již odvysílána a na podzim 2011 přijde série třetí.

Kromě toho bylo 14. ledna 2010 oznámeno, že Morrison podepsal smlouvu s Mercury Records na vlastní sólové album. To vyšlo v Americe 10. května 2011. Jeho první singl "Summer Rain" měl premiéru 28. února 2011.

Ceny a nominace
People's Choice Awards vítěz - 2010
Primetime Emmy Awards nominace - 2010
Golden Globe Awards nominace - 2010
Satellite Awards nominace - 2010
Teen Choice Awards nominace - 2010
Golden Globe Awards nominace - 2009
Satellite Awards vítěz - 2009
Screen Actors Guild Awards vítěz - 2009
Drama Desk Awards nominace - 2008
Tony Awards nominace - 2005
Outer Critics Circle Awards nominace - 2005
Drama Desk Awards nominace - 2005
Outer Critics Circle Awards nominace - 2003

Osobní život
Morrison se 10. prosince 2006 zasnoubil s herečkou Chrishell Stause, jejich vztah ale skončil v roce 2007, necelý rok po jejich zasnoubení. V současné době je Morrison bez přítelkyně. V roce 2011 v interview řekl, že by v nejbližší budoucnosti chtěl dvě nebo tři děti.
Jako herec
2008 -The Oaks role: Jim
2007 -Hudbu složil, slova napsal (Music And Lyrics) role: Ray
2006 -Blinders role: Scott
2003 -Marci-X (Marci X) role: Boyz R Us