Září 2011

Jiří Hubač

27. září 2011 v 17:28 | Michal Všechovský

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na úterý 27. 9. 2011

Dopoledne jste ještě v klidu, ale později už se ve vás projevují potřeby se vydatně snažit. Čeká vás hodně cest a setkávání s investory, ale ukážou se pro vás jako příjemné. Proto si užijte každého přítele, kterého si vážíte. Pokud dnes máte službu v nemocnici nebo nějakém povolání v komunikacích, dosáhnete taky nečekaných úspěchů. I když si taky můžete vyloženě užívat nákupů bílé techniky, pracovat vás může bavit, s lidmi si rozumíte.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

City zasahují přímo do útrob vašeho života.

Býk:

Kvečeru se stanete veselými společníky v každém ohledu.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Jako scénárista
2003 -Johanka z Arku
2001 -Babí léto
1999 -Arrowsmith
1999 -Všichni moji blízcí
1995 -Fany
1994 -Učitel tance
1993 -Zámek v Čechách
1980 -Nezralé maliny
1975 -Lístek do památníku
1970 -Lítost
1966 -Monika
1966 -Utopenec

Zemřel scenárista Jiří Hubač, tvůrce známých seriálů

Ve věku 82 let zemřel v úterý dramatik a scenárista Jiří Hubač. České televizi, která o úmrtí informovala, to potvrdil jeho syn Ivan. Hubač napsal dnes už kultovní televizní seriály Sanitka a Dobrá voda. Je také autorem inscenací Nezralé maliny nebo Ikarův pád.

Jiří Hubač se narodil 27. srpna 1929 v Praze. Vystudoval elektrotechnickou průmyslovku a v 50. letech se začal živit jako konstruktér. Poté se stal redaktorem časopisu Úřadu pro patenty a vynálezy Technická politika. V 60. a první polovině 70. let působil coby dramaturg a posléze vedoucí dramaturg Československé televize. Od roku 1974 byl na volné noze.
Dramatik, scenárista, spisovatel a dramaturg Jiří Hubač má na kontě desítky televizních her, seriálů, filmů, ale také divadelních her a literárních děl. Hned na začátku kariéry spolupracoval s Jaroslavem Dietlem a Iljou Prachařem na seriálu Tři chlapi v chalupě. Mezi jeho další dnes už kultovní počin patří seriál Sanitka. Z filmů, kterým propůjčil svůj rukopis, nelze opomenout snímky jako Ikarův pád, za nějž získal cenu UNDA na mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu, Tažní ptáci nebo Babí léto.
Seriály Dobrá voda a Sanitka. Zdroj: Youtube.com
V 60. letech vydal Hubač novelu Neděle s Bardotovou, spolu se Slávkou Kopeckou napsal knihu Vladimír Menšík. V roce 2000 napsal libreto k muzikálu Johanka z Arku.
Za své dílo sklidil český umělec řadu ocenění. Za televizní inscenaci Dlouhý podzimní den získal v roce 1971 hlavní cenu na mezinárodním festivalu Zlatá Praha. Tuto cenu sklidil později ještě za inscenaci Zlaté maliny. Podobně triumfoval na festivalu v Sofii s inscenací Lístek do památníku.

Nezralé maliny Zdroj: Youtube.com
V 90. letech obdržel cenu Trilobit a Cenu Vladislava Vančury. Při vyhlašování cen Týtý za rok 1999 byl zapsán do Dvorany slávy. V roce 2001 získal Českého lva za nejlepší scénář za rok 2001 za film Babí léto.

Olivia Newton-John

26. září 2011 v 14:07 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvačka, herečka
Věk: 62
Datum narození: 26. 09. 1948
Místo narození: Cambridge, Anglie
Znamení: Váhy aktuální horoskop »
Výška: 168 cm

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2011 - Váhy

vahy

Vztahy:

Budete se chtít více prezentovat, proto si najdete někoho, nad kým budete mít silnější dominanci. Potřebujete ale i přítele, nejen partnera. Mužům budou jejich ženy více milenkami, hodně si užijete jejich přítomnosti. U některých se více rozvinou vztahy mezi kolegy. Říjen je měsíc, kdy byste se mohli hodně pobavit.

Peníze:

Nečekaně se zvýší příjmy, především pokud se dokážete pohybovat na veřejnosti. Budete mít hodně kreativních nápadů. Protože platy u velkých firem a díky exportu jsou vyšší, můžete si taky více dovolit. Nenakupujte ale drahé věci v dubnu a srpnu. Auto na leasing a hypotéka je taky na vašem zvážení, ale v říjnu to nezkoušejte. Moderní trendy vám vyhovují a přizpůsobujete se jim lépe, než by čekalo i vaše okolí.

Práce:

Budete hodně pracovat, ale práce vás bude bavit. Pokud pracujete pro nadnárodní firmu, můžete najednou vydělávat víc, než jste čekali a taky se dost naučit. Pokud jste IT pracovníci nebo odborníci v umění, budete na tom opravdu výborně. Budete mít větší množství přátel. Tento rok získáte opravdu hodně, mělo by vám to vydržet i do dalších let.

Zdraví:

Vaše vitalita bude hodně závislá na tom, jak dlouho budete pracovat. Máte sklon všechno přehánět, i aktivity, proto by se to mohlo odrazit i na vašem těle. Vyhýbejte se syntetickým jídlům a jezte biopotraviny. V dubnu pozor na možný problém s vymknutou nohou. Hodně plavejte a provádějte aerobik. V listopadu hrozí zlomeniny a problémy s nervy, proto byste se měli snažit omezovat pohyb.

Horoskopy na pondělí 26. 9. 2011

Pokud někoho máte rádi, jistě se s chutí věnujete věcem, které obdivuje, i když to na první pohled nevypadá, celý den byste se měli věnovat vztahům, povídejte si o nich, mlčením nic nezískáte. Pořád jste výborní milenci, Pluto i Saturn vás stabilizuje. Dnes se dokážete potěšit maličkostmi, jako je třeba prohlídka krásných uměleckých děl nebo nových designů počítačové grafiky. Měli byste domů koupit aspoň malý dárek, budou si toho vážit.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

Svěřte se do náruče svého partnera.

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

Budete dělat věci, které vás baví.

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.

Australská zpěvačka a herečka narozená v Anglii (1948). Od 5 let vyrůstala v Melbourne, kde začínala jako folková zpěvačka (ve škole založila sk. Soul Four).
V r. 1965 odjíždí se zpěvačkou Pat Caroll do Anglie, kde jistý čas působí jako duo. Tam se m.j. seznamuje se členy sk. Shadows a nejprve spolupracuje především s Brucem Welchem (v r. 1971 i s Cliffem Richardem).

V r. 1966 jí vyšel 1. singl. V r. 1970 se Olivia Newton-John objevuje jako členka sk. Tomorrow ve stejnojmenném filmu. Větší úspěchy se dostavují až následně v podobě hitů If Not For You (1971, od Boba Dylana), Banks Of The Ohio (1971), Let Me Be There (1974, později cena Grammy), If You Love Me (1974), I Honestly Love You (1974, 1. místo v amer. hitp., cena Grammy), Have You Never Been Mellow (1975, 1. v USA), Please Mr. Please (1975). Z tohoto prvního úspěšného období si nejlépe vedlo albu If You Love Me, Let Me Know (1973), které dosáhlo špičky amer. hitp. Kolem r. 1975 se zpěvačka začala orientovat od popu více k country. Zároveň přesídlila do USA.

Důležitým zlomem v kariéře byla role ve filmu Grease (premiéra v r. 1978). Doprovází ho i řada hitů, m.j. You´re The On That I Want (duet s Johnem Travoltou, 1. v USA i v Anglii), Summer Nights (1. v USA) a Hopelessly Devoted To You. První příčku v amer. hitparádě obsadil i soundtrack z filmu Grease (1977). V r. 1980 hraje ve filmu Xanadu. Titulní píseň dosáhla 1. místa v Anglii, stejně jako film. soundtrack Xanadu (1980).

Špičku amer. hitp. obsazuje v r. 1980 píseň Magic a v r. 1981 Physical (za příslušející videoklip dostala Grammy za r. 1982).Olivia Newton-John je úspěšná i v 80. letech. V r. 1983 hrála ve filmu Two Of A Kind.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip


Tomáš Rachůnek

25. září 2011 v 20:12 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Věk: 20
Datum narození: 26. 02. 1991
Místo narození: Zlín, Československo
Znamení: Ryby aktuální horoskop »
Výška: 183 cm

Charakteristika znamení Ryby

Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.

Horoskop na rok 2011 - Ryby

ryby

Vztahy:

Budete přitažliví pro vaše nadřízené, především cizince, kteří o vás mají sexuální představy. Dejte si pozor na vyzývavost. V květnu si můžete vybírat milence nebo partnery podle nálady, ale pokud se probere z pasivity milovaný partner, budete nejraději. V listopadu můžete zažít velký uragán vášní, které vás dokážou hluboce uspokojit.

Peníze:

Finance budou mít rychlý oběh, proto si dejte pozor, jak s nimi nakládáte. Umíte si najít dobré partnery. Pozor na krádeže, peněženku mějte dobře uschovanou. Nebojte se o penězích jednat s odborníky v bankách. V tuto chvíli ještě nečekejte rychlé zisky. Postupujte opatrně.

Práce:

Budete se muset naučit lépe jednat s lidmi. Pokud pracujete v kontaktních povoláních, musíte si dát pozor na nepříjemné chování a nálady. Může vás to stát místo. Na konci března vše vyřešíte. Štěstí přeci jen budete mít celý rok. Hodně získáte, pokud umíte cizí jazyky, nebojte se prezentovat v říjnu a listopadu.

Zdraví:

Můžete úspěšně držet diety. Chronické problémy se žaludkem musíte řešit, už únor vám přinese nejistotu. Můžete se zranit při nakládání s těžkými předměty ve vašem domově nebo v práci. Hlavně v listopadu ale budete svěžejší, choďte pravidelně plavat nebo do sauny, Neptun přeje relaxaci. Problémy řešte bylinnými preparáty.

Horoskopy na neděli 25. 9. 2011

Setkání s rodiči vašeho partnera bude složité, protože se už dopředu bojíte ztrapnění. Dáváte si na všechno přitom až úplně úzkostlivý pozor, zatímco jste perfektně připraveni. Pokud vám strach nedovolí chovat se přirozeně, je to vaše vina. Můžete dostat lukrativní nabídku nebo příznivou zprávu o stavu vašich financí. Nedělejte si přehnané starosti. Máte dobré období plné nápadů.

Dnešní vztah ryb ke znamení

Beran:

Vaše dobré rozpoložení přitahuje hodně cizích osob.

Býk:

Můžete se věnovat různým milostným zážitkům.

Blíženci:

Máte spoustu dobré nálady a váš partner ani nestačí zírat.

Rak:

Partnerský život se jakoby utápí v mlze, tak ho tam nechejte.

Lev:

Dnes dokážete svého partnera udolat svým charizmatem,

Panna:

Chápete, že láska musí občas trápit, aby byla pravá.

Váhy:

Váš milostný a partnerský život nebude působit příznivě.

Štír:

S přítelem si opravdu hluboce rozumíte.

Střelec:

Zvláště v sexu si dokážete užívat opravdu naplno.

Kozoroh:

Přichází k vám skutečná láska.

Vodnář:

V partnerovi dokážete vyvolat pocity neskutečné blaženosti.

Ryby:

Vy i váš partner si umíte přinést vždy spoustu radostí.
Tomáš Rachůnek, nejmladší z rodu, bratr Tomáš a Karel, začal svojí hokejovou kariéru ve Zlíně, jednu sezónu odehrál i v dresu juniorského týmu Vsetína. Poté opustil české luhy a háje a odebral se do zámoří, kde nastupoval za tým Sault Ste. Marie Greyhounds působícím na břehu Huronského jezera a hrajícím jednu z nejkvalitnějších juniorských soutěží na světě - OHL.

V zámoří pobýval dva roky, aby se poté vrátil do České republiky. O prázdninách se dohodl na působení v prvoligovém týmu Orli Znojmo.

Eduard Bass - Eduard Schmidt

25. září 2011 v 12:01 | Michal Všechovský

prozaik, novinář, textař, kabaretiér

Datum narození: / datum úmrtí:
01.01. 1888 / 02.10.1946
Místo narození:
Praha
Znamení:
Kozoroh
Eduard Bass, vlastním jménem Eduard Schmidt (1. ledna 1888 - 2. února 1946), byl český spisovatel, novinář, zpěvák, fejetonista, herec, recitátor, konferenciér a textař.

Roku 1910 vystoupil jako recitátor a zpěvák v kabaretu Bílá labuť. E. Bass byl spolutvůrce kabaretu Červená sedma. Spolupracoval se satirickými časopisy a spolu s několika karikaturisty vydával Letáky. V letech 1921-1942 působil jako fejetonista, reportér, soudničkář a divadelní kritik. Vydával kabaretní texty v edici Syrinx a satirický časopis Šibeničky. Později byl ředitelem v pražských kabaretech Červená sedma a Rokoko.

V letech 1921-1933 působil jako redaktor Lidových novin. Od roku 1933 byl šéfredaktorem Lidových novin, tuto činnost vykonával až do roku 1942, s obdobím po r. 1939 je spojen nucený odchod židů z LN, E. Bass s ním asi nesouhlasil, ale nepostavil se proti němu, ani nerezignoval na svoji funkci. Někteří kritici LN tohoto období naznačují, že aktivita propouštění byla větší než nutná - což E. Bass jako šéfredaktor mohl ovlivnit, jiní se domnívají, že E. Bass dělal, co bylo v jeho silách.

Dílo Eduarda Basse:
Jak se dělá kabaret? - 1917
Náhrdelník: Detektivní komedie o jednom aktu - 1917
Letáky, 1917-19 - 1920
Klabzubova jedenáctka - 1922, příběh otce, který má jedenáct synů, ze kterých vytvoří profesionální, neporazitelný fotbalový tým. Bass se zde humornou formou zamýšlí i nad etikou a profesionalitou sportu.
To Arbes nenapsal, Vrchlický nezbásnil - 1930, literární parodie, které se setkaly s velkým ohlasem.
Umělci, mecenáši a jiná čeládka - 1930
Fanynka a jiné humoresky
Případ v čísle 128 a jiné historky
Šest děvčat Williamsonových
Potulky pražského reportéra
Holandský deníček
Divoký život Alexandra Staviského - 1934
Čtení o roce osmačtyřicátém - 1940
Potulky starou Prahou - vycházelo v letech 1921 - 1941
Cirkus Humberto - Cirk Umberto 1941, román byl zamýšlen jako povzbuzení českého národa, vyzdvihovány jsou spravedlnost, přímost, ctižádost, ... . Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho činností u cirkusu.
Lidé v Maringotkách - Též Lidé z maringotek 1942, soubor povídek z cirkusového prostředí. Tzv. cirkusový dekameron.
Kázáníčka - 1946¨

Posmrtně
Křižovatka u Prašné brány - 1947

Dále vyšla celá řada jeho povídek, nejedná se o výbory sestavené jím, ale o posmrtná vydání jeho většinou ještě nepublikované tvorby:
Povídky - 1956
Rozhlásky - 1957
Pražské a jiné historie - 1968
Na lodi za pohádkou - 1969
Kukátko - 1970, obsahuje:
Kukátko
Rozmarná vyprávění
Staropražské motivy
Postavy a siluety - 1971
Moje kronika: Vzpomínky a korespondence - 1985

Kromě toho vytvořil řadu rozhlásků, šansonů, skečů a kupletů - některé z nich zlidověly (např. Nešťastný šafářův dvoreček)Lourdes Leon - Lourdes Maria Ciccone Leon

22. září 2011 v 17:47 | Michal Všechovský

Povolání: dcera Madonny
Věk: 15
Datum narození: 16. 09. 1996
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Panna aktuální horoskop »
Výška: 170 cm

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na čtvrtek 22. 9. 2011

Je čas na dovolenou, pečlivě si vyberte vhodnou destinaci, ve které se budete s celou rodinou cítit nejlépe. Uvidíte, že se budete vracet s úsměvem na rtech a nabití energií. Nezapomínejte na pravidelné sportování. Máte sklon k povrchnímu a nestálému jednání ve vztahu ke svým známým. Váš duševní klid je v nebezpečí. Vnitřně pociťujete velké napětí a neklid.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Lourdes Maria Ciccone Leon je Madonnina dcera. Má jí se svým trenérem Carlosem Leonem.

Malá Lourdes se narodila 16. 9. 1996 ve 4:01h pacifického času v Losangeliské nemocnici Good Samaritan hospital.Madonna jí porodila císařským řezem. Jméno Lourdes rodiče vybrali podle města Lurd (Francie), které je známé svými zázraky. Madonna si Carlose nikdy nevzala a rozešla se s ním někdy na přelomu roku 97/98. Svou dceru vychovává Madonna, ale jak řekla:,,Před lety jsem si myslela, že i na dítě stačím sama, ale teď už vím, že musí poznat oba rodiče.Madonna chtěla, aby Lourdes pokřtil papež Jan Pavel II. , ale ten odmítl a tak si jí Madonna nechala pokřtít v kostele v Los Feliz, kde bydlela. Věnovala ji i skladbu z alba Ray of light, Shanti/ashanti a uspává jí skladbou Little star, kterou miluje.

Lourdes umí hezky tancovat a zpívat. Hlavně zpívá písničky od Spice Girls, ale samozřejmě i Madonniny. Madonna ji pojmenovala po francouzském městě, kam Madonnina matka vždycky toužila jet. Madonna své dceři říká Lola. Její nevlastníh otec je Guye Ritchi. Lourdes má tři mladší sourozence, vlastního bratra Rocca a dvě adoptované děti Davida Bandu a Mercy James.

Lourdes a její matka Madonna mají svou vlastní módní značku "Material Girl collection"To je teda nářez: Madonnina dcera Lourdes (14) je příliš sexy. Nosí minišaty, vysoké podpatky a rudé rty

Dcera zpěvačky Madonny Lourdes Leon vypadá rozhodně starší, než na čtrnáct let. Na oslavě prvních narozenin oděvní značky Material Girl, kterou Lourdes provozuje se svou slavnou matkou, vypadala jako vrstevnice o dvanáct let starší Kelly Osbourne (26), jež je tváří značky. Kromě vyspělé postavy k tomuto dojmu zajisté přispěly i lodičky na vysokém podpatku a rudě namalované rty.
Oslava se konala v newyorském obchodním domě Macy's, kde butik Material Girl sídlí. Hlavními hvězdami byly právě obě dcery slavných rodičů - Lourdes a Kelly Osbourne, jejímž otcem je zpěvák Ozzy Osbourne. Obě pak pózovaly u obřího narozeninového dortu a ruku v ruce se za velkého zájmu fotografů a fanoušků prošly po červeném koberci. Součástí oslavy byla i módní přehlídka a rozdávání rozhovorů.
Hlavní tváří značky však stále zůstává Kelly Osbourne, která se rovněž objevuje na většině plakátů a reklam pro Material Girl. Poté, co Osbourne výrazně zhubla, se stala téměř módní ikonou, která dokonce v televizním pořadu kritizuje modely slavných. A servítky si u toho rozhodně nebere. Zkritizovala už například vévodkyni z Cambridge Kate (29), když prohlásila, že by se jako ona nikdy neoblékla či o šatech "Hermiony" Emmy Watson řekla, že vypadaly jako záclona. Nejdrsněji se pak však opřela do Christiny Aguilery, o níž řekla, že je tlustá mrcha.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip


Zuzana Dřízhalová

22. září 2011 v 12:04 | Michal Všechovský


Povolání: Herečka
Datum narození: 27. 01. 1975
Datum úmrtí: 16.9.2011
Místo narození: Praha, Československo
Místo úmrtí: Praha, Česká republika
Důvod úmrtí Rakovina
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2011 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na čtvrtek 22. 9. 2011

Pokud se neustále snažíte držet všechny možné diety, nezapomínejte na to, že vaše rodina potřebuje i jiné stravování. Vymýšlejte tedy vhodný jídelníček i pro vaše děti. Nezapomínejte na dostatečný přísun vápníku. Nechcete-li tento den hostit nečekanou návštěvu, vypněte zvonek nebo se vypravte, jak jen to půjde, někam z domu. Dětem se určitě bude líbit odpoledne strávené v přírodě, či zoo.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.

Zuzana Dřízhalová, rodným jménem Zuzana Hanáková, byla česká herečka. Absolvovala pražskou DAMU, obor herectví. V době svého úmrtí byla členkou divadelního souboru Divadla Nablízko, kde účinkovala ve hře Vzducholoď a v mnoha dalších inscenacích. Hostovala též v Národním a ve Švandově divadle.

Jako mladá zpívala v Bambini di Praga. Vystudovala gymnázium a začala studovat Vysokou školu chemickou. Na Divadelní fakultu Akademie múzických umění se nejdříve vůbec nehlásila, šla pomoc příteli, ale byla přijata ona.

Hrála v několika filmech (např. Den kdy nevyšlo slunce, Návštěva staré paní, Vlci ve městě). Hrála v seriálech Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy Marcelu Rubešovou, dále ve Zdivočelé zemi, Četnických humoreskách, Nemocnici na kraji města po dvaceti letech a Nemocnici na kraji města - nové osudy a svoji poslední roli odehrála tři měsíce před smrtí v Ordinaci v růžové zahradě 2. Její manžel byl scénograf a herec Hynek Dřízhal, se kterým vychovávala adoptované dítě.

Zuzana Dřízhalová prohrála svůj boj s rakovinou lymfatických uzlin, zemřela 16. září 2011 ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.
Jako herečka
2007 -Velmi Křehké Vztahy role:
2004 -Rodinná pouta (TV seriál) role:
2003 -"Nemocnice na kraji města po dvaceti letech" role: Eliska Králová

Manžel Zuzany Dřízhalové (†36) poprvé promluvil: "Zvládám to dobře". Ale může přijít o dítě!

Manžel tragicky zesnulé herečky Zuzany Dřízhalové (†36), která v pátek podlehla rakovině, poprvé od její smrti vylezl z úkrytu a vyšel mezi lidi. Byl na procházce v parku s půlročním synem Jeníčkem a dokonce se poprvé od smrti milované ženy donutil k úsměvu. "Zvládám to dobře," prozradil Hynek Dřízhal (35).
"I miminko se má dobře. Nezlobte se, nebudu poskytovat rozhovory," řekl Blesku Dřízhal. Ten po smrti manželky přestal chodit do práce a v ústraní si léčí bolavou duši. Navíc i pečuje o syna Jeníčka. Jak se ale zdá, další krutá rána ho ještě může potkat. Adopce dítěte, které u Dřízhalových bydlí teprve pár měsíců, ještě není hotová.
Situaci jistě zkomplikovala rakovina matky. Po předadopční péči tak Dřízhal nyní bude znovu muset o milovaného syna bojovat u soudu. Až teprve pak se možná stane jeho právoplatným rodičem.
"V podobných případech vždy záleží na situaci tatínka a prarodičů dítěte. Všechny okolnosti v rodině by měly být zváženy. Jde o malé dítě, tak by bylo určitě lepší, kdyby zůstalo v rodině, ke které si už stačilo vytvořit citová pouta. Další otázka však je, jestli otec sám bude dál projevovat o dítě zájem. Roli bude hrát jeho zaměstnání a celková vytíženost. Rodina měla zřejmě dítě v takzvané předadoptivní péči. To znamená, že mají dítě normálně v domácnosti, pouze jim ještě chybí soudní rozhodnutí o osvojení. S tím zřejmě soud otálel na základě špatného zdravotního stavu matky," vysvětlila Zuzana Baudyšová z nadace Naše dítě, která dobře zná postupy v podobných případech.


Valerie Čižmárová

21. září 2011 v 15:33 | Michal Všechovský

Povolání: zpěvačka, herečka
Datum narození: 29. 01. 1952
Datum úmrtí: 7.3.2005
Místo narození: Michalovce, Československo
Místo úmrtí: Praha, Česká Republika
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2011 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na středu 21. 9. 2011

Pokud musíte cestovat, tak dopoledne, později už nebudete úspěšní a uděláte dobře, když zůstanete v kanceláři.
Odpoledne si dejte pozor na různé hádky a nedorozumění, proto si berte na pomoc spřátelenou kolegyni. Měli byste vidět taky pozitivní stránky svých přátel.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Rodačka ze slovenských Michalovců začínala v šestnácti letech v pražském Rokoku, pak hrála a zpívala v Semaforu a později v Divadle Jiřího Grossmanna.

Největší úspěchy slavila Čižmárová v sedmdesátých letech, kdy se její desky držely v první desítce žebříčku prodejnosti vydavatelství Supraphon.

Za své kariéry natočila přes 200 skladeb, jednak v Supraphonu, tak v počátcích u Pantonu, natáčela v Československém rozhlasu i Československé televizi. Existují i snímky natočené pro české a slovenské filmy.

Stěžejní v posledních letech pro ni byla práce v Divadle Jiřího Grossmanna, kde ji doprovázel orchestr Groš a poté i skupina Lokomotiva P.Vondráčka. Úplně poslední spoluprácí pro ni bylo účinkování v pořadech H.Růžičkové Večírek pro zvané,tyto aktivity však byly ukončeny úmrtím H.Růžičkové.

Mezi její nejznámější písničky patří Léta letí, Belfast, Malý princ, Koňskou dráhou, Tak se pozná dáma a další.

Tajemství předčasné smrti Valérie Čižmárové (✝53): Vážně nemocná odmítala lékařskou pomoc

Možná si ještě pamatujete na temperamentní blonďatou zpěvačku Valérii Čižmárovou (✝52) . V sedmdesátých letech patřila k oblíbeným zpěvačkám naší populární scény. V roce 1970 o ní hudební kritik Černý dokonce napsal v časopise Melodie, že by jí Věra Špinarová mohla závidět hlas. V osmdesátých letech už mohli Valérii diváci vídat převážně jen v divadle Semafor. Její přátelé na ni dodnes vzpomínají se smutkem a slzami v očích jako na jeden z největších pěveckých talentů, který byl promarněný. Teprve po letech v rámci dokumentu České televize z cyklu Příběhy slavných na světlo vyplavaly detaily smutného odcházení a předčasného životního konce talentované zpěvačky, která zemřela před šesti lety.

Velkým zlomem pro Valérii bylo, když přestala po více než dvaceti letech účinkovat v Semaforu poté, co Miloslav Šimek rozpustil soubor a kapelu. "Jakmile ztratila zázemí divadla, byla jako bezruká a beznohá,"vzpomíná kamarádka Alexandra Weberová. Poslední léta byla velmi smutná z toho, že ji nepodařilo dostat do úplné špičky naší pop music. "Nedokázala se smířit se svým ústupem ze slávy. Jako by jí skončil život" vzpomíná Jiří Krampol.
"Jakékoliv trápení duše může způsobit takovou bolest, že vám to nastartuje nemoc a odejdete," prohlásila v souvislosti s osudy své kamarádky Jitka Zelenková. "Začalo to tak, že měla velké problémy s hlasem. Trápila ji štítná žláza. Nerada si stěžovala a raději trpěla. A nikomu nic neřekla. Pozorovala na sobě příznaky, přesto nešla k doktorovi. Absolvovala vyšetření, ale nechtěla jít na operaci a ztrácela hlas. Praktický lékař jí promlouval do duše. Byla to otázka čtyř dnů. Byl jsem s ní u praktického lékaře. Viděl, že sotva dýchá. Poslední dny to s ní šlo rapidně dolů. Pak už jsem zavolal sanitku. To bylo v neděli. V pondělí jsem se dozvěděl tu smutnou zprávu," vzpomíná v dokumentu po letech druh zpěvačky Pavel. Přátelé z branže se s Valérií ani nemohli rozloučit. Byla zpopelněna v tichosti a bez obřadu. Její životní příběh můžete sledovat dnes večer od 21.00 na ČT1.

Album
2001
-Léta letí
1975
-Valerie Čižmárová


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip


Tomáš Berdych

20. září 2011 v 16:34 | Michal Všechovský


Povolání: Tenista
Věk: 26
Datum narození: 17. 09. 1985
Místo narození: Valašské Meziříčí, Československo
Znamení: Panna aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na úterý 20. 9. 2011

Slunce a Uran vytvářejí vůči vaší vládnoucí planetě pěkné vazby. Díky pozitivním vztahům ke své nadřízené dokážete lépe dělat svou práci, hlavně ve spojení s cestováním. Vaše práce dochází jak ocenění od druhých osob, pro které pracujete, tak i u vašich blízkých.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Tomáš Berdych je český profesionální tenista. Jako profesionál působí od roku 2002 a poprvé o sobě dal výrazně vědět v roce 2004, když porazil na Olympijských hrách světovou jedničku, Švýcara Rogera Federera.

Svůj první turnaj vyhrál v roce 2004 v Palermu, kde ve finále porazil Itala Volandriho Filippa, o rok později se dočkal svého prvního titulu na turnajích série Masters v Paříži, kde pokořil hráče světové pětky Ivana Ljubičiče po pětisetové bitvě, dále Berdych vyhrál turnaj v Halle, kde porazil finalistu Australian Open Marcosa Baghdatise.

Další titul získal v roce 2008 v Tokiu, kde ve finále zdolal favorita a vycházející hvězdu světového tenisu Juana Martina del Potra.

Zatím svůj poslední turnajový vavřín získal v německém Mnichově v roce 2009, kde čtyři utkání po sobě musel vyhrát ve třech sadách a ve třech z nich až ve třetím setu v tie-breaku. Ve finále zdolal Rusa Michala Južného 6:4 4:6 7:6(v rozhodujícím tiebreaku Berdych prohrával už 5:1).

výška: 195 cm
váha: 90 kg
prof. od: 2002
hraje: pravou rukou

Radek Štěpánek

19. září 2011 v 20:55 | Michal Všechovský

Povolání: Tenista
Věk: 32
Datum narození: 27. 11. 1978
Místo narození: Karviná, Československo
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Výška: 185 cm

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2011 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na pondělí 19. 9. 2011

Postavení planety Saturn a posun Luny vám umožňují, abyste se jednoduše seznamovali s důležitými lidmi. Pokud se věnujete obchodu nebo logistice, díky tomu jste úspěšní. Nebojte se hodně kontaktovat klienty po telefonu nebo za nimi jezdit, přímé vazby s nimi vám dají mnoho pozitivních možností.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Radek Štěpánek je současný profesionální český tenista. Aktuálně(24.srpna 2009) je na 16. místě mezinárodního žebříčku ATP.

Za svou dosavadní kariéru vyhrál Štěpánek dva turnaje ATP a to v červnu 2005 v Rotterdamu, kde vyhrál nad belgičanem Rochusem a v červenci 2007 v Los Angeles, kde porazil tehdejší světovou devítku - Jamese Blakea. Dvakrát se mu podařilo postoupit do finále turnaje Masters Series - 2004 v Paříži, kde podlehl Maratu Safinovi a 2006 v Hamburku, kde podlehl Tommy Robredovi. Jeho nejlepším výsledkem na grandslamových turnajích je postup do čtvrtfinále ve Wimbledonu v roce 2006.Velký skok v žebříčku (z 60. místa na 36. místo) dočinila účast v semifinále v Montrealu, kde po velké bitvě podlehl na kanadském betonu Rogeru Federerovi.

Nejvyššího žebříčkového postavení ve své kariéře dosáhl Štěpánek 14. srpna 2006, kdy byl 8. v žebříčku ATP. Jako hráč první světové desítky však neodehrál jediný zápas kvůli zranění.

Od začátku roku 2009 se opět žene žebříčkem výš a výš. V tomto roce se mu zatím podařilo vyhrát turnaj v Brisbane, San Jose a také se zúčastnil finále v Memphisu, kde podlehl světové šestce Andymu Roddickovi.

Radek Štěpánek se oženil 17.července 2010 za tenistku Nicole Vaidišovou v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Obřadu se zúčastnil i Jaromír Jágr a o obřad přišel brankář Chelsea Petr Čech, který dorazil až na slavnostní hostinu do Ledeburských zahrad.


Otakar Vávra

16. září 2011 v 8:33 | Michal VšechovskýCharakteristika znamení Ryby

Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.

Horoskop na rok 2011 - Ryby

ryby

Vztahy:

Budete přitažliví pro vaše nadřízené, především cizince, kteří o vás mají sexuální představy. Dejte si pozor na vyzývavost. V květnu si můžete vybírat milence nebo partnery podle nálady, ale pokud se probere z pasivity milovaný partner, budete nejraději. V listopadu můžete zažít velký uragán vášní, které vás dokážou hluboce uspokojit.

Peníze:

Finance budou mít rychlý oběh, proto si dejte pozor, jak s nimi nakládáte. Umíte si najít dobré partnery. Pozor na krádeže, peněženku mějte dobře uschovanou. Nebojte se o penězích jednat s odborníky v bankách. V tuto chvíli ještě nečekejte rychlé zisky. Postupujte opatrně.

Práce:

Budete se muset naučit lépe jednat s lidmi. Pokud pracujete v kontaktních povoláních, musíte si dát pozor na nepříjemné chování a nálady. Může vás to stát místo. Na konci března vše vyřešíte. Štěstí přeci jen budete mít celý rok. Hodně získáte, pokud umíte cizí jazyky, nebojte se prezentovat v říjnu a listopadu.

Zdraví:

Můžete úspěšně držet diety. Chronické problémy se žaludkem musíte řešit, už únor vám přinese nejistotu. Můžete se zranit při nakládání s těžkými předměty ve vašem domově nebo v práci. Hlavně v listopadu ale budete svěžejší, choďte pravidelně plavat nebo do sauny, Neptun přeje relaxaci. Problémy řešte bylinnými preparáty.

Horoskopy na pátek 16. 9. 2011

Máte problémy se svou zaměstnaností, přece jen buďte společenštější a ptejte se klidně na možnosti v zahraničí.
Potřebovali byste se spolehnout na přátele na těch pravých místech, ale v rámci úředního aparátu jich asi příliš nemáte. Budete mít hádku ve své domácnosti, ale díky postavení Venuše a Jupiteru se později vše harmonicky vyrovná. Přece jen nespoléhejte na slova svých rodičů a raději se domlouvejte s blízkými, kteří vám porozumí lépe.

Dnešní vztah ryb ke znamení

Beran:

Vaše dobré rozpoložení přitahuje hodně cizích osob.

Býk:

Můžete se věnovat různým milostným zážitkům.

Blíženci:

Máte spoustu dobré nálady a váš partner ani nestačí zírat.

Rak:

Partnerský život se jakoby utápí v mlze, tak ho tam nechejte.

Lev:

Dnes dokážete svého partnera udolat svým charizmatem,

Panna:

Chápete, že láska musí občas trápit, aby byla pravá.

Váhy:

Váš milostný a partnerský život nebude působit příznivě.

Štír:

S přítelem si opravdu hluboce rozumíte.

Střelec:

Zvláště v sexu si dokážete užívat opravdu naplno.

Kozoroh:

Přichází k vám skutečná láska.

Vodnář:

V partnerovi dokážete vyvolat pocity neskutečné blaženosti.

Ryby:

Vy i váš partner si umíte přinést vždy spoustu radostí.
Otakar Vávra je český filmový režisér, scénárista a pedagog.

Filmový tvůrce:
Vávra studoval v Brně a Praze architekturu. Během let 1929-30, kdy stále ještě studoval, spolupracoval na několika dokumentech. Roku 1931 Otakar Vávra produkoval experimentální film Světlo proniká tmou. Prvním filmem, který režíroval, byla Filosofská historie z roku 1937.

Dalším filmemch byl Cech panen Kutnohorských, kde si zahrála Zorka Janů, sestra slavné Lídy Baarové. Zorka Janů hrála i ve Vávrových filmech ze 40. let Podvod s Rubensem a Pacientka Dr. Hegela. Její sestra Lída Baarová hrála ve Vávrových filmemch Panenství, Maskovaná milenka, Dívka v modrém a Turbína.

Po roce 1945 Vávra natočil Krakatit, film se silným protiválečným poselstvím. Po únorovém komunistickém puči roku 1948 se Vávra přizpůsobil nové situaci a točil a produkoval filmy oslavující nový režim nebo epické historické fresky podporující oficiální interpretaci české historie: Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem. V dalším desetiletí se režim stal liberálnějším a toto období přineslo Vávrovy nejhodnotnější filmy: Zlatá reneta, Romance pro křídlovku a především Kladivo na čarodějnice. Vávra byl, podobně jako celý český film, v šedesátých letech v mimořádné kondici. Po pádu socialismu stát víceméně přestal dotovat kinemagorafii a Vávrovým posledním dlouhometrážním filmem tak zůstala Evropa tančila valčík. Celkem natočil na padesát filmů.

Pedagog:
V padesátých letech společně s jiným českými režiséry pomohl založit FAMU, na které vyučoval po pět dekád (od roku 1963 jako profesor). Jeho studenty byli Miloš Forman a jiní představitelé české nové vlny. Z FAMU odešel v roce 2008.

Vávra odsuzovaný i vyznamenaný:
Vávrův dlouhý život se mu stal inspirací k autobiografii Podivný život režiséra. "Můj život byl s chybami, nehrdinský, ale často dost odvážný," tvrdí ve svých pamětech. "Člověk se přece po porážce vždycky zvedá a nikdy neztrácí naději. Umělec musí mít nezlomnou víru v člověka," píše v závěru své knihy. Podepsaný je pod několika vrcholnými díly české kinematografie, ale i pod komunistickými agitkami a patří mezi nejkontroverznější české umělce.

V roce 2001 byl vyznamenán Českým lvem za celoživotní přínos české kinematografii i Cenou za mimořádný umělecký přínos světovému filmu na karlovarském filmovém festivalu a v roce 2004 Medailí Za zásluhy.

Vybraná díla:

Kladivo na čarodějnice:
Vávrův magnum opus je Kladivo na čarodějnice (1969), film založený na stejnojmenné (1963) knize Václava Kaplického o čarodějnických procesech sedmnáctého století. Kaplický se naopak inspiroval knihou Malleus maleficarum.

Děj se soustřeďuje na osudy skutečných obžalovaných v čarodějnických procesech v Čechách v letech 1678-1695. V době humanismu znovu propukla mezilidská nenávist zapříčiněný mocichtivými jedinci. Inkvizitor Boblig z Edelstadtu rozpoutal sérii procesů, která stála život víc než stovku lidí. Popisem brutality moci film sváděl ke spojení s politickými procesy padesátých let, zejména s osudem Milady Horákové. Sám Vávra tento postřeh potvrdil jako správný.

Černobílá alegorie plná symbolů sleduje příběh až do procesu a odsouzení kněze. Neschopnost zastavit zlo hned zpočátku jen inkvizitora podporuje v jeho činech. Film končí jeho slovy: "Já už nejsem obyčejný člověk. Já jsem... nahoře."


Romance pro křídlovku:
Dalším z Vávrových vrcholů je Romance pro křídlovku (1966). Černobílý film za založen na básni Františka Hrubína o lásce mezi studentem, který si užívá letní prázdniny, a dcerou principála. Milenci se rozhodnou utéct, ale otec vybere pro dívku jiného nápadníka.


Krakatit:
Krakatit (1947) je film natočený na motivy románu Karla Čapka z roku 1924. Vynálezce nebezpečné výbušniny se snaží uchovat svůj objev v tajnosti, aby nemohl být zneužit.

Černobílá verze byla v roce 1980 následována barevnou a nese název Temné slunce. Remake posunul příběh do moderní doby a nevyhnul se propagandě. Často je považován za Vávrův nejslabší film.

Reference:
Sakkara, M. (1980) Die grosse Zeit des deutschen Films: 1933 - 1945. Leoni am Starnberg See: Druffel Verlag.
Sebald, H. (1995) Witch-children: from Salem witch-hunts to modern courtrooms. Amherst, N.Y.: Prometheus Books.
Vávra, O. (1996). Podivný život režiséra: Obrazy vzpomínek. Praha: Prostor.
Jako herec
1955 -Jan Žižka
1951 -Posel úsvitu
1950 -Dva ohne
1950 -Na dobré stopě
1950 -Racek má zpoždění
1949 -Němá barikáda
1949 -Revolucni rok 1848
1949 -Rodinné trampoty oficiála Tříšky
1949 -Vzbouření na vsi
1948 -Az se vrátís
1948 -Bílá tma
1948 -Dravci
1948 -Hostinec U kamenného stolu
1948 -Muzikant
1947 -Krakatit
1947 -Nikdo nic neví (Nikdo nic nevi)
1947 -Predtucha
Jako režisér
2003 -Moje Praha
1989 -Evropa tancila valcik
1985 -Oldrich a Bozena
1985 -Veronika
1984 -Komediant
1983 -Putování Jana Amose
1980 -Temné slunce
1977 -Príbeh lásky a cti
1975 -Osvobození Prahy
1974 -Sokolovo
1973 -Dny zrady I
1973 -Dny zrady II
1969 -Kladivo na čarodějnice
1969 -Trináctá komnata
1967 -Romance pro křídlovku
1965 -Zlatá reneta
1963 -Horoucí srdce
1961 -Nocni host
1961 -Policejní hodina
1960 -Národní umelec Zdenek Stepánek
1960 -Srpnová neděle
1959 -První parta
1958 -Občan Brych (Obcan Brych)
1957 -Proti všem
1955 -Jan Žižka
1954 -Jan Hus
1953 -Nástup
1949 -Láska
1949 -Němá barikáda
1947 -Krakatit
1947 -Predtucha
1946 -Cesta k barikádám
1946 -Nezbedný bakalář (Nezbedný bakalár)
1945 -Rozina sebranec
1945 -Vlast vítá
1943 -Šťastnou cestu
1942 -Okouzlená
1942 -Prijdu hned
1941 -Turbína
1940 -Dívka v modrém
1940 -Maskovana milenka
1940 -Pacientka Dr. Hegla
1940 -Pohádka máje
1940 -Povod s Rubensem
1939 -Humoreska
1939 -Kouzelný dům
1938 -Cech panen kutnohorských
1938 -Na 100%
1937 -Filosofská historie
1937 -Panenstvi
1936 -Velbloud uchem jehly
1935 -Listopad
1934 -Zijeme v Praze
1931 -Svetlo proniká tmou
Jako scénárista
1985 -Veronika
1984 -Komediant
1983 -Putování Jana Amose
1980 -Temné slunce
1975 -Osvobození Prahy
1974 -Sokolovo
1973 -Dny zrady I
1967 -Romance pro křídlovku
1965 -Zlatá reneta
1959 -První parta
1958 -Občan Brych (Obcan Brych)
1957 -Proti všem
1955 -Jan Žižka
1954 -Botostroj
1954 -Jan Hus
1953 -Nástup
1949 -Němá barikáda
1947 -Krakatit
1946 -Nezbedný bakalář (Nezbedný bakalár)
1943 -Šťastnou cestu
1942 -Okouzlená
1940 -Dívka v modrém
1940 -Maskovana milenka
1940 -Pacientka Dr. Hegla
1939 -Humoreska
1939 -Kouzelný dům
1938 -Cech panen kutnohorských
1937 -Filosofská historie
1937 -Hlídač č. 47
1937 -Panenstvi
1936 -Mravnost nade vše
1936 -Uličnice

Zemřel režisér Otakar Vávra

Ve věku 100 let zemřel ve čtvrtek režisér Otakar Vávra. Uvedl to Český rozhlas. Vávra natočil svůj první film před 80 lety, založil na FAMU katedru režie a vychoval generace režisérů včetně představitelů československé nové vlny.

Vávra, který své významné narozeniny oslavil koncem února v pražském Mánesu a v červnu převzal cenu za celoživotní přínos světové kinematografii Grand Prix mezinárodního festivalu ve Zlíně, si zhruba před měsícem zlomil krček kosti stehenní při letním pobytu na chalupě.
Vávrova životní partnerka, režisérka Jitka Němcová před dvěma týdny sdělila, že operace v nemocnici na Homolce dopadla dobře. Podotkla nicméně, že "náročný zákrok v tak vysokém věku je vždy rizikový".

První film natočil před osmdesáti lety

Slavný český režisér a scénárista se narodil 28. února 1911 v Hradci Králové. Po střední škole začal studovat v Brně a později i v Praze architekturu. Ještě za studií spolupracoval na několika dokumentech. Filmový průmysl ho uchvátil natolik, že školu nedokončil a začal se filmu věnovat naplno. Už v roce 1931 produkoval experimentální film Světlo proniká tmou.

Svůj první režijní debut si Vávra odbyl na Filosofské historii, podle románu Aloise Jiráska, z roku 1937. Ještě předtím ale režijně spolupracoval s Hugo Haasem na Velbloud uchem jehly. Česká filmová komedie vznikla na motivy divadelní hry od Františka Langera a v titulcích se objevila známá herecká jména jako Oldřich Nový, Antonie Nedošinská, Jiřina Štěpničková, Adina Mandlová nebo Jindřich Plachta.
Už na počátku 30. let se převážně věnoval psaní scénářů i námětů, i když většinou s někým ve spolupráci. Napsal scénáře k významným dílům jako Svítání, Jedenácté přikázání, Mravnost nade vše či Hlídač č. 47. Později však psal scénáře pouze a jenom k filmům, které i sám režíroval. Sem patří například Předtucha či Dny zrady.

Husitská trilogie pod politickým vlivem

Už Vávrovy začátečnické kroky za kamerou naznačovaly, kam režisérova tvorba i cíle spějí. Český scénárista se vždy snažil o plnohodnotné umělecké dílo. Využíval k tomu díla našich velkých literátů Aloise Jiráska, zapracoval také již zmíněnou Filosofskou historii Karla Čapka a jeho Krakatit, Václava Kaplického a slavné Kladivo na čarodějnice, anebo také Františka Hrubína a jeho báseň Romance pro křídlovku.

Jako režisér Vávra spoléhal především na herecké výkony, a proto do svých filmů obsazoval nejčastěji kvalitní herce, které našel v Národním divadle. Například Štěpánka Smolíka, Zdeňku Baldovou či Jiřinu Šejbalovou. Ale i z dalších známých pražských divadel. Z Vinohradského divadla obsazoval Oldřicha Nového, Natašu Gollovou i Jiřinu Štěpničkovou. Vávra nezapomínal ani na české hvězdy z filmového plátna, a tak v jeho dílech můžeme vidět Lídu Baarovou, Janu Dítětovou či Hanu Vítovou.
Výpravná husitská trilogie byla uvedena během dvou let. Jan Hus, jako první díl, byl natočen v roce 1954, Jan Žižka v roce 1955 a poslední třetí díl Proti všem v roce 1956. Poté točil převážně dramata se sociální tématikou jako Srpnová neděle či Policejní hodina.
V 60. letech Vávrova tvorba dosáhla vrcholu, když natočil dramata Noční host, životopisný film o Boženě Němcové Horoucí srdce či Neffův román Třináctá komnata. Mezi nejznámější díla ale dozajista patří Romance pro křídlovku a Kladivo na čarodějnice, ve kterém se Vávra nebál poukázat a odsoudit totalitní zvůli a nesmyslný fanatismus.

Posledním Vávrovým dílem z celkových asi padesáti se stal film Evropa tančila valčík z roku 1989. Odráží události provázející odstartování první světové války. Děj se odehrává v reprezentativních mocenských centrech ve Vídni, Berlíně i Moskvě. Film je pojat jako pečlivá dobová rekonstrukce, ale ve výsledku na diváka působí především obrazem, a ne fakty. V hlavních rolích se objevili Jiří Bartoška, Josef Somr, Rudolf Hrušínský, Zora Jandová i Josef Vinklář.

Vávrovými "dětmi" byli Miloš Forman i Jiří Menzel

Otakar Vávra byl od mládí levicově smýšlející režisér. Značně se to projevilo na jeho kariéře, když byl protežován a stal se dokonce šéfem tvůrčí skupiny Filmového studia Barrandov. Je jedním z nejkontroverznějších režisérů 20. století, to především díky tomu, že mohl točit za všech režimů, které zemi postihly.
Vávra však nebyl pouze režisérem či scénáristou, ukázal se také jako schopný pedagog, když v první polovině 20. století založil na FAMU katedru režie. Ještě do roku 2008 na katedře přednášel. Jeho rukama prošli takoví filmoví velikáni jako Věra Chytilová, Miloš Forman, Jiří Menzel, Jan Schmidt a mnoho dalších.

Za svůj dlouhý život posbíral řadu ocenění. Několikrát získal Filmovou cenu, Národní cenu, Zemskou cenu i Státní cenu, obdržel také titul Zasloužilého umělce i Národního umělce. Vávra se mohl pyšnit i dalšími oceněními jako Cena ministra kultury či Řád republiky. Mezi nejvýznamnější ale dozajista patří Český lev z roku 2001 za dlouholetý přínos českému filmu a Cena za mimořádný umělecký přínos světovému filmu v témže roce na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. V roce 2004 obdržel Medaili Za zásluhy.
Loňské devětadevadesáté narozeniny Otakar Vávra oslavil v duchu první republiky včetně swingových melodií a svých dobových fotografií. Role hostitele se ujal bývalý premiér Jan Fischer. Se svou ženou oslavu uspořádali v pražské Kramářové vile.

Wayne Douglas Gretzky

15. září 2011 v 11:48 | Michal Všechovský


Povolání: hokejista
Věk: 50
Datum narození: 26. 01. 1961
Místo narození: Brantford, Kanada
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2011 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na čtvrtek 15. 9. 2011

Pokud se staráte o správu počítačových sítí nebo prodáváte programy, máte úspěch díky přátelům. Dnes musíte hodně komunikovat i s trochu hrubými a nemile naladěnými osobami, ale přece jenom se dokážete díky podpoře vašeho pracovního týmu a Marsu vyrovnat se vším. Dejte si pozor na přesné formulace v cizích jazycích. Ale protože příliš neznáte zahraniční zákonodárství, může vás naštvat díky Jupiteru nemilé doznění o vašich chybách.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Wayne Douglas Gretzky, přezdívaný The Great One, je bývalý kanadský hokejista, který je v současnosti spoluvlastníkem a trenérem Pheonix Coyotes.

Gretzky je často považován za nejlepšího hráče v historii NHL. Total Hockey: The Official Encyclopedia of the NHL označuje Gretzkyho jako "největšího hráče všech dob". Je obecně přijímán jako největší hráč své éry a mnoha sportovními komentátory, hráči, trenéry a fanoušky je považován za nejlepšího hráče všech dob.

Již ve věku dítěte byl odhalen jeho obrosvký talent, hrál o úroveň výše než jeho vrstevníci. Profesionálním hráčem se stal v 17 letech ve World Hockey Association, odkud později přešel do NHL. Vytvořil 40 rekordů v základní části, 15 rekordů v play-off, 6 All-Star rekordů, s Edmontonem Oilers vyhrál čtyřikrát Stanley Cup, zíksal 9x Hart Trophy a 10x Art Ross Trophy. Je jediným hráčem, který kdy v NHL za sezónu získal 200 bodů, a to celkem čtyřikrát. V patnácti sezónách NHL získal více než 100 bodů, třináct z nich v nepřerušené sérii.

Kariéru ukončil v roce 1999, na Zimních olympijských hrách 2002 byl manažerem kanadského týmu. V roce 2000 se stal spolumajitelem týmu Phoenix Coyotes a po výluce NHL v letech 2004-2005 se stal hlavním trenérem.

Kromě mnoha rekordů a ocenění, které během své kariéry získal, je také jediným hráčem NHL, který měl číslo dresu 99 a po skončení jeho kariéry bylo v celé NHL vyřazeno.

Mládí:

K tomu, aby jste mohli hrát nějakou hokejovou soutěž v okolí Brantfordu, malého města na severu Kanady mezi Buffalem a Torontem, potřebujete být starší alespoň deseti let. Přesto jste z ochozů brantfordského zimáku v roce 1968 mohli zahlédnout šestiletého caparta proplétajícího se mezi o hlavu vyššími spoluhráči. Ten chlapec se totiž jmenoval Wayne Gretzky a s jedenáctkou na dresu měl právo nastupovat ve třetím útoku brantfordských "Steelers" tak brzy proto, že se svým o čtyři roky starším spoluhráčům bez problémů vyrovnal. Ve své druhé sezóně vstřelil 27 branek, o rok později už 104 a pak 196! Když konečně oslavil své desáté narozeniny, vstřelil 130 cm vysoký Gretzky v sezóně 1971-72 za svůj tým 378 branek v 69 zápasech!!! V této věkové skupině je to pochopitelně dodnes rekord. Ve svém prvním rozhovoru pro Toronto Telegram´s se tehdy vyznal: "Mým velkým vzorem je Gordie Howe. Chtěl bych být jako on."

Malý Wayne se náhle stal malou hvězdou celého Ontaria. Jeden z novinářů mu poprvé přiřkl přízvisko "Great" a objevila se dokonce spekulace, že New York Rangers koupí celý tým Brantfordu, jen aby měli na Gretzkého výsadní právo. Sám Wayne ale z celého poprasku kolem své osoby nebyl zrovna nadšený, a až přehnanou pozornost nepříliš dobře snášel. Když tenkrát jezdil Brantford na turnaj mimo město, bylo možné vidět plakáty typu: "Přijďte se podívat na Wayna Gretzkého, desetileté střelecké eso". Úspěchy však většinou doprovází také závist, v tomto případě paradoxně od rodičů Gretzkyho spoluhráčů, kteří tvrdili, že Wayne má až příliš často puk na úkor ostatních. Často na něj pokřikovali a jednou jej dokonce při představování na domácím ledě vypískali. Pro náctileté dítě to byla až příliš krutá zkušenost. Přestože pravidelně hrával před vyprodaným patnáctitisícovým stadionem, stále více si uvědomoval, že vždycky budou existovat dva druhy lidí. Jedni jej budou chtít vytesat do žuly a druzí nejraději hned pověsit. Ve čtrnácti letech už ten přehnaný tlak na svoji osobu přestal snášet a rozhodl se, že chce pryč z města...

Když se v roce 1976 naskytla příležitost hrát v juniorském týmu Toronta, neváhal Gretzky ani minutu. Neustálý tlak pomluv a nadávek od lidí z rodného Brantfordu začínal být totiž už nesnesitelný. Původně měl v Torontu nastupovat za starší dorost, ale trenéři "šoupli" čtrnáctiletého Gretzkyho rovnou mezi dvacetileté juniory Toronta Seneca. Nervozita z něj spadla hned v prvním zápase, kdy vstřelil dva góly. V Torontu bydlel u cizí rodiny a brzy se mu začalo stýskat, ale nemohl si vynachválit skutečnost, že jej nikdo nezná a začínal se znovu cítit svobodně. Během dvou let v Torontu si udržoval průměr branky na zápas a byl oporou týmu. Svoji profesionální kariéru zahájil v ontarijské hokejové lize OHA za Petersborough na konci sezóny 1976-77, kdy dres "Petes" oblékl na tři zápasy.

Další ročník v OHA už zahájil v Sault Ste. Marie, kam se mu původně vůbec nechtělo. Ale po shlédnutí města a dohodnutí podmínek změnil názor. Nejvíce se mu zamlouvalo, že mohl bydlet u rodiny, kterou dobře znal a rodiče si zas nemohli vynachválit klauzuli, podle které mu v případě zranění klub zaplatí čtyři roky na jakékoliv univerzitě v Severní Americe. Právě v Sault Ste. Marie začal Gretzky nosit číslo 99. Chtěl sice devítku jako Gordie Howe, ale tu už měl spoluhráč Brian Gualazzi, tak nosil devatenáctku a chvíli čtrnáctku. V době, kdy Phil Esposito zdvojil svoji sedmičku na 77, poradil Gretzkému trenér Muzz MacPherson, aby nosil číslo devadesát devět. Zrodil se nový sportovní mýtus.

Za jeden rok v Sault Ste. Marie dokázal Gretzky zařídit více jak polovinu branek celého týmu, ale po odchodu trenéra MacPhersona zatoužil změnit působiště. NHL tehdy mladým juniorům příliš šancí nedávala a tak mu jeho agent sehnal místo v rádobykonkurenční WHA. Zájem o něj nejprve projevil Birmingham, kde by se sešel s Michelem Gouletem, budoucím spoluhráčem v kanadské reprezentaci, ale nakonec zamířil do Indianapolis. Ve městě automobilových závodů podepsal 12. června 1978 svoji první profesionální smlouvu na 1,75 miliónu - z původních sedmi let bylo nakonec pouze osm zápasů.

V Indianapolis zažíval stejné pocity anonymity jako u torontských juniorů - nikdo si jej příliš nevšímal, možná že až příliš. Kromě zahajovacího utkání chodila na zápasy týmu polovina diváků a když šel Gretzky rozdávat autogramy do obchodního centra, zájem o podpis "největšího taháku klubu" projevili pouze čtyři kolemjdoucí. Šest bodů v osmi zápasech bylo zklamáním i pro majitele zadluženého týmu a tak v listopadu 1978 poslal Gretzkyho za odstupné 850.000 dolarů do Edmontonu.

Legendární Gretzky čaroval s pukem. Dokázal skórovat i rojem včel

Tohle zvládne jen nejlepší hokejista všech dob. A tím je Kanaďan Wayne Gretzky. Led opustil už před lety, ale jeho ekvilibristika trvá nadále, stále udivuje, když si vezme do parády hokejku s pukem. A stačí mu navléci jen tričko a využít dům, vrata, sedačku, včelí úl jako rekvizity. Nebo jde jen o vtip?

15. 9. 2011 08:53 PRAHA
Rána, puk se odrazí od zdi a skončí ve váze u vchodových dveří. Milimetrová přesnost. Nebo kus černé kulaté gumy zastaví vrata, to dokáží jen ruce fenomenálního Gretzkyho.
Když si chce padesátiletá ikona hokeje pohovět, puk dopraví pod jeho nohy lenošku. Pro pobavení slouží roztočení touše jako káči. Ani levitace není k zahození.
Mezi vrcholné kousky patří spolupráce s včelstvem. Roj donese puk do branky. Gól. Neuvěřitelné. Po zásahu pukem zvadlý strom ožije. Na závěr Gretzky vystřelí do nebes, kde rozstřelí mrak. Tak takový je on...
Nebo šlo jen o vtip?

Petr Průcha

14. září 2011 v 11:43 | Michal Všechovský


Povolání: Hokejista
Věk: 28
Datum narození: 14. 09. 1982
Místo narození: Chrudim, Československo
Znamení: Panna aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na středu 14. 9. 2011

Vaše kreativita je poměrně slabá, ale přece jenom se přinutíte k zajímavým výkonům. Pokud se budete zajímat o soukromý život spolupracovníků, navážete lepší vztahy. Dnes můžete mít díky Saturnu starost o své blízké, jestli se cítí zdraví. Raději se pokuste to zjistit už hned po ránu. Při činnosti můžete být docela pomalí, ale díky známým vše půjde lépe. Večer byste neměli zůstávat sami, mějte společnost. Pokud máte přátele v cizině, ozvěte se jim.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Petr Průcha se narodil roku 1982 v Chrudimi. V roce 2005 vyhrál v dresu Pardubic Extraligu a v tomtéž roce získal v rakouské Vídni mistrovský titul. Do NHL se poprvé podíval v roce 2005 v dresu New York Rangers, první zápas sehrál 8. října a už za 9 dnů po své premiéře v NHL skóroval, když střelil gól floridskému brankáři Robertu Luongovi. New Yorským Rangerum jej doporučil jeden z nejuznávanějších hráčů NHL, Jaromír Jágr.

V únoru 2006 neodjel kvůli zranění kolene společně s českou reprezentací pod vedením trenéra Aloise Hadamczika na ZOH do Turína.

Zajímavosti:
Výška: 180 cm
Váha: 76 kg

Hokejová kariéra:
Pardubice
New York Rangers
Phoenix Coyotes

Největší úspěchy:
vítěz extraligy s Pardubicemi 2005 a mistr světa 2005 (Rakousko)

Klubová příslušnost: Phoenix CoyotesPavol Demitra

8. září 2011 v 16:00 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Datum narození: 29. 10. 1974
Datum úmrtí: 7.9.2011
Místo narození: Dubnica nad Váhom, Československo
Místo úmrtí: Jaroslavl, Rusko
Důvod úmrtí letecká havárie
Znamení: Štír aktuální horoskop »
Výška: 180 cm

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2011 - Štír

stir

Vztahy:

Budete chtít jezdit na výlety a navštěvovat známé. Tento rok ale na lásku tolik času mít nebudete. Musíte si především vylepšit vztahy doma. Březen nebo červenec může být dobrým měsícem na nalézání dobrého vztahu, ale nemusí trvat příliš dlouho. Pozor, abyste kvůli vlastním rozmarům nerozbíjeli něco fungujícího, co doposud máte.

Peníze:

Financí budete potřebovat dost, zdá se, že těžce pracujete a nezískáte je jen jako dar nebo dědictví. Umíte dobře pracovat pro udržení dobrých pracovních postů. Vaše nápady ve službách nebo reklamní oblasti budou zajímavé, ale velký příjem si vyžádá závist ve vašich sousedských i rodinných vztazích. Měli byste objevovat nové možnosti.

Práce:

Tento rok jste zvlášť pracovití. Na vaši povahu to je až enormní. Máte rádi práci doma, kde je klid. To ale může být na úkor mezilidských vztahů. Zdravotní sestry a lékaři podlehnou vábení změny. Nebraňte se nové zkušenosti, především pokud umíte cizí jazyky, na cesty se vydejte v březnu nebo červenci. Budete úspěšní ve službách a kosmetice, klientela bude solventnější a bude s ní lepší jednání.

Zdraví:

Dávejte si dobrý pozor na stav vašich kostí. Častější nachlazení musíte hlídat, jezte více ovoce a přijímejte vitamín C. V létě hodně plavte. Díky nejistotě budete plní stresu. Dieta vám pomůže více, než sami očekáváte. Zajímejte se více o power jógu a posilující a uklidňující zdravotní cvičení, na vaší práci to bude brzy poznat.

Horoskopy na čtvrtek 8. 9. 2011

Neměli byste se dnes snažit setkávat s rodinnými příslušníky, spíš jenom s osobami, se kterými vás pojí zájmy. Vaše stabilita a schopnost mířit za vlastními cíli se jenom potvrdí. Právě proto, že dnes nemáte smysl pro rodinu, čas vás zastihne při rozebírání podnikatelských rizik nebo přímo při náročné práci, která vám ale přináší jistotu. Zdá se, že ve vás skrze Saturn roste schopnost pro účinnou práci v pojišťovnictví. Jste silní a rozhodní.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.
Pavol Demitra je stredný útočník. Je 180 cm vysoký a váži 82 kg (údaj z roku 2006). Vrcholový hokej začal hrať v sezóne 1992-1993 za Duklu Trenčín v slovenskej hokejovej extralige. Už v nasledujúcej sezóne nastúpil na svoj prvý zápas v NHL za klub Ottawa Senators. Po troch sezónach v tomto klube prestúpil v sezóne 1996-1997 do St. Louis Blues, kde sa stal čoskoro jednou z opôr. V sezóne 2004-2005 (počas lockoutu v NHL) hral za svoj pôvodný materský klub Duklu Trenčín. Pred sezónou 2005/06 podpísal zmluvu na tri roky s klubom Los Angeles Kings na 13,5 milióna USD.

Predchádzajúce zárobky v St. Louis Blues: 2003/04: 6,5 mil. USD, 2002/03: 3,975 mil. USD, 2001/02: 3,7 mil. USD, 2000/01: 1,8 mil. USD.) Po veľmi vydarenej sezóne s týmto klubom počas ktorej sa stal jedným z najkľúčovejších hráčov bol však napokon vymenený do Minnesoty Wild za Patricka O\'Sullivana a 1. voľbu v drafte.V roku 2000 bol ocenený cenou Lady Byng Trophy (ocenenie, ktoré sa udeľuje hráčovi, ktorý dokáže najlepšie skĺbiť hokejové majstrovstvo s gentlemanským vystupovaním). O Demitrovom štýle hry svedčí aj nasledujúca príhoda: V poslednom zápase ročníka 1998/99, niekoľko sekúnd pred koncom zápasu, sa pri súperovej hre bez brankára rútil po pravom krídle so Scottom Youngom vedľa seba k prázdnej bránke. Gól by Pavlovi zabezpečil 90. bod a tým prémiu 500.000 USD.

Demitra však do prázdnej bránky na svoj polmilión nevystrelil. Namiesto toho prihral Youngovi, ktorému by jeho gól priniesol prémiu 300.000 USD. Youngova strela však bola zblokovaná... Demitrovo rozhodnutie vzdať sa vlastnej prémie a pomôcť spoluhráčovi je považované za jeden z najnezištnejších činov v dejinách profesionálneho športu. Na otázku novinárov prečo prihrával, odpovedal jednoducho: "Potreboval gól."
Zahynul při leteckém neštěstí v Jaroslavli, Rusko dne 7/9/11

Karel Rachůnek

8. září 2011 v 15:36 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Datum narození: 27. 08. 1979
Datum úmrtí: 7.9.2011
Místo narození: Zlín, Československo
Místo úmrtí: Jaroslavl, Rusko
Důvod úmrtí letecká havárie
Znamení: Panna aktuální horoskop »
Výška: 188 cm

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na čtvrtek 8. 9. 2011

Dnes mějte smysl pro setkávání se s inteligentními známými, se kterými se pobavíte, ale dokážou vám také poradit, jak se vyrovnat s partnerským vztahem. Měli byste se zaměřit na nákup trvanlivých potravin. V supermarketech máte bystřejší oči, které vám skrze Lunu poradí. Hodně se zajímáte o život vašeho partnera nebo milenky, snažte se být ale diskrétnější. Večer proto můžete být více milostně připraveni.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.

Karel Rachůnek je český hráč ledního hokeje, který v současné době hraje za ruské Dynamo Moscow.

V roce 1997 si Rachůnech odbyl první zápas v extraligovém Zlíně. V tomto roce byl taktéž draftován na 229. místě Ottawou Senators. Většinu sezóny 1999/00 odehrál za tým Grand-Rapids Griffins, hrající IHL. Šest zápasů z této sezóny odehrál za Ottawu. Následující dvě sezóny již odehrál celé v NHL. Sezóna 2002/03 znamenala pro Rachůnka stěhováni do ruského Lokomotiv Jaroslavľ, kde odehrál jeden rok. Po roce stráveném v Rusku se opět stěhoval do Ameriky, do Binghamton Senators v AHL, kde odehrál 6 zápasů a do Ottawy.

Po dvou letech zde ztrávených se stěhoval do New Yorku, kde nastoupil za tamní Rangers. Následující sezónu se vrátil do Čech, kde odehrál jeden rok za Znojemské Orly. Následoval opět další stěhování, opět do ruského Jaroslavlu. Poté co zde strávil dvě sezóny přestoupil opět do New York Rangers a následně New Jersey Devils. Nýnější sezónu nastupuje za Dynamo Moskva.

Hráčská kariéra
1997-98 - HC ZPS-Barum Zlín
1998-99 - HC ZPS-Barum Zlín
1999-00 - Grand-Rapids Griffins, Ottawa Senators
2000-01 - Ottawa Senators
2001-02 - Ottawa Senators
2002-03 - Ottawa Senators, Lokomotiv Jaroslavl (Rusko) Mistr Ruské ligy
2003-04 - Ottawa Senators, New York Rangers
2004-05 - HC JME Znojemnští Orli, Lokomotiv Jaroslavl (Rusko)
2005-06 - Lokomotiv Jaroslavl (Rusko)
2006-07 - New York Rangers
2007-08 - New Jersey Devils
2008-09 HC Dynamo Moskva (Rusko) (Kontinentální liga ledního hokeje)
Karel Rachůnek (27. srpen 1979, Gottwaldov, Československo - 7. září 2011, Jaroslavl, Rusko[1]) byl český hokejista, naposled působící v ruském týmu Lokomotiv Jaroslavl.[2]
V roce 1997 si odbyl první zápas v extraligovém Zlíně. V tomto roce byl taktéž draftován na 229. místě Ottawou Senators. Většinu sezóny 1999/00 odehrál za tým Grand Rapids Griffins, hrající IHL. Šest zápasů z této sezóny odehrál za Ottawu. Následující dvě sezóny již odehrál celé v NHL. Sezóna 2002/03 znamenala pro Rachůnka stěhováni do ruského Lokomotiv Jaroslavľ, kde odehrál jeden rok. Po roce stráveném v Rusku se opět stěhoval do Ameriky, do Binghamton Senators v AHL, kde odehrál 6 zápasů a do Ottawy. Po dvou letech zde strávených se stěhoval do New Yorku, kde nastoupil za tamní Rangers. Následující sezónu se vrátil do Čech, kde odehrál jeden rok za Znojemské Orly. Následoval opět další stěhování, opět do ruského Jaroslavlu. Poté, co zde strávil dvě sezóny, přestoupil opět do New York Rangers a následně New Jersey Devils. V roce 2008 přestoupil do KHL, kde hrál nejprve za Dynamo Moskva, od roku 2010 pak za Lokomotiv Jaroslavl. Na MS 2010 se stal mistrem světa. Sám tomuto úspěchu přispěl vyrovnávacím gólem v semifinále proti Švédsku, který vstřelil pouze 8 sekund před koncem základní hrací doby (tehdy poprvé v přímém přenosu České televize zazněla známá hláška televizního komentátora Roberta Záruby Rachna-kachna, to to letělo). S národním týmem si pak zahrál i na MS 2011 v Bratislavě, kde pomohl k bronzovým medailím.
Tragicky zahynul 7. září 2011 při letecké havárii letu z Tunošne do Minsku. Letadlo se zřítilo krátce po startu u města Jaroslavl. Společně s ním zahynuli i čeští hokejisté Jan Marek, Josef Vašíček a Slovák Pavol Demitra.

Hráčská kariéra
Externí odkazy

Zemřel 7.9.2011 při havárii letadla v Rusku.
Rachna Kachna toto letělo!!!!

Josef Vašíček

8. září 2011 v 15:11 | Michal VšechovskýPovolání: Hokejista
Datum narození: 12. 09. 1980
Datum úmrtí: 7.9.2011
Místo narození: Havlíčkův Brod, Českoslovenkso
Místo úmrtí: Jaroslavl, Rusko
Důvod úmrtí letecká havárie
Znamení: Panna aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na čtvrtek 8. 9. 2011

Dnes mějte smysl pro setkávání se s inteligentními známými, se kterými se pobavíte, ale dokážou vám také poradit, jak se vyrovnat s partnerským vztahem. Měli byste se zaměřit na nákup trvanlivých potravin. V supermarketech máte bystřejší oči, které vám skrze Lunu poradí. Hodně se zajímáte o život vašeho partnera nebo milenky, snažte se být ale diskrétnější. Večer proto můžete být více milostně připraveni.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Josef Vašíček je český sportovec, profesionální hokejista, reprezentant v ledním hokeji.

Klubový hokej
Útočník Josef Vašíček hraje od sezóny 2008/2009 v KHL za klub Lokomotiv Jaroslavl. V době přerušení NHL (lockoutu v NHL) v sezóně 2004/2005 hrál za HC Slavia Praha v české hokejové extralize. V sezóně 2005/2006 hrál za klub Carolina Hurricanes. V sezóně 2007/2008 hrál za mužstvo New York Islanders. Nosí dres číslo 63.

Josef Vašíček reprezentoval Českou republiku na Mistrovství světa v ledním hokeji 2005 a je v nominaci českých hokejistů na únorové olympijské hry ve Vancouveru.

Hráčská kariéra
1998-99 Sault Ste. Marie Greyhoun OHL
1999-00 Sault Ste. Marie Greyhoun OHL
2000-01 Cincinnati Cyclones IHL, Carolina Hurricanes
2001-2002 Carolina Hurricanes
2002-2003 Carolina Hurricanes
2003-2004 Carolina Hurricanes
2004-2005 HC Slavia Praha
2005-2006 Carolina Hurricanes Vítěz Stanley Cupu
2006-2007 Nashville Predators, Carolina Hurricanes
2007-2008 New York Islanders
2008/2009 Lokomotiv Jaroslavl (Rusko) (Kontinentální liga ledního hokeje)
2009/2010 Lokomotiv Jaroslavl (Rusko) (Kontinentální liga ledního hokeje)


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Josef Vašíček zemřel při letecké katastrofě v Jaroslavli na cestě do Minsku, dne 7. 9. 2011.

Jan Marek

8. září 2011 v 14:56 | Michal VšechovskýPovolání: Hokejista
Datum narození: 31. 12. 1979
Datum úmrtí: 7.9.2011
Místo narození: Jindřichův Hradec, Československo
Místo úmrtí: Jaroslavl, Rusko
Důvod úmrtí letecká havárie
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2011 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na čtvrtek 8. 9. 2011

Získáváte pocit, že se vám toho povede dost. Dnes máte potřebu chovat se prakticky, ale zároveň i užívat si života. Postavení Luny ve znamení Lva vám pak dodává jiskru. Proto chcete uspořádat různá setkání, nebo se naladit na vztah s partnerem. Užívejte si lásky a sexu, jak vám to večerní situace dokáže dovolit. Mnoho z vás se ale může chovat hodně cudně. Máte radost z pohodové atmosféry večer.

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.
Jan Marek je český profesionální hokejista hrající ruskou ligu za tým Metallurg Magnitogorsk. Nastupuje na pozici útočníka. Je vysoký 179 centimetrů, váží 81 kilogramů.

Jan Marek zahájil svou extraligovou kariéru v roce 1998 v týmu HC Oceláři Třinec, v roce 2003 přestoupil do pražské Sparty, se kterou získal v roce 2006 mistrovský titul. Na podzim 2006 přestoupil do svého současného působiště v Magnitogorsku. Od roku 2002 pravidelně nastupuje za českou hokejovou reprezentaci.

Premiéra v reprezentaci: 4. dubna 2002, Česká republika - Švýcarsko (Mladá Boleslav)

Hrál v těchto klubech
- 1995-1996 HC Vajgar Jindřichův Hradec - dor.
- 1996-1997 HC Vajgar Jindřichův Hradec - jun.
- 1997-1998 SHC Vajgar Jindřichův Hradec (1.liga), JHC Vajgar Jindřichův Hradec - jun.
- 1998-1999 HC Oceláři Třinec
- 1999-2000 HC Oceláři Třinec, HC Oceláři Třinec - jun., HC Slezan Opava (1.liga), SHC Vajgar Jindřichův Hradec (1.liga)
- 2000-2001 HC Oceláři Třinec
- 2001-2002 HC Oceláři Třinec
- 2002-2003 HC Oceláři Třinec Nejlepší střelec extraligy
- 2003-2004 HC Sparta Praha
- 2004-2005 HC Sparta Praha
- 2005-2006 HC Sparta Praha Mistr české extraligy, Vítěz kanadského bodování
- 2006-2007 Magnitogorsk (Rusko) Mistr Ruské ligy
- 2007-2008 Magnitogorsk (Rusko)
- 2008-2009 Magnitogorsk (Rusko), Nejlepší střelec KHL
Jan Marek (31. prosince 1979, Jindřichův Hradec - 7. září 2011, Jaroslavl, Rusko[1]) byl český profesionální hokejista hrající východoevropskou ligu KHL za tým Lokomotiv Jaroslavl, byl odchovanec Jindřichova Hradce a nastupoval na pozici útočníka.

Svoji extraligovou kariéru zahájil v roce 1998 v týmu HC Oceláři Třinec, v roce 2003 přestoupil do pražské Sparty, se kterou získal v roce 2006 mistrovský titul. Od roku 2002 pravidelně nastupoval za českou hokejovou reprezentaci, s níž získal zlatou medaili na MS 2010 a bronzovou na MS 2011. Na zisku obou medailí se podílel důležitými brankami, neboť na MS 2010 proměnil rozhodující samostatný nájezd ve čtvrtfinále proti Finsku i v semifinále proti Švédsku a na MS 2011 pak vstřelil gól Rusku v závěrečném souboji o bronz.

Zemřel 7. září 2011 při letecké havárii u Jaroslavli , když letěl s týmem Jaroslavl do Minsku na první zápas KHL, ročníku 2011/2012. [2] Zanechal po sobě tříměsíčního syna Honzíka.

Hráčská kariéra


Externí odkazy

muj dobry hrac budemi chibět i česku jeho najezdy bili neuvřitelné
Byl to dobry hrac. Budou mne chybět jeho najezdy
Jan Marek zemřel při letecké katastrofě v Jaroslavli na cestě do Minsku, dne 7. 9. 2011.
Jan Marek zemřel při letecké katastrofě v Jaroslavli na cestě do Minsku, dne 7. 9. 2011.
Dne 7.září 2011 zemřel i s dalšími spoluhráči, při letecké havárii v Jaroslavli, v Rusku.

Elena Sergejevna Katina

8. září 2011 v 11:03 | Michal Všechovský


Povolání: Zpěvačka
Věk: 26
Datum narození: 4. 10. 1984
Místo narození: Moskva, Rusko
Znamení: Váhy aktuální horoskop »
Výška: 162 cm
Členka skupiny: Tatu

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2011 - Váhy

vahy

Vztahy:

Budete se chtít více prezentovat, proto si najdete někoho, nad kým budete mít silnější dominanci. Potřebujete ale i přítele, nejen partnera. Mužům budou jejich ženy více milenkami, hodně si užijete jejich přítomnosti. U některých se více rozvinou vztahy mezi kolegy. Říjen je měsíc, kdy byste se mohli hodně pobavit.

Peníze:

Nečekaně se zvýší příjmy, především pokud se dokážete pohybovat na veřejnosti. Budete mít hodně kreativních nápadů. Protože platy u velkých firem a díky exportu jsou vyšší, můžete si taky více dovolit. Nenakupujte ale drahé věci v dubnu a srpnu. Auto na leasing a hypotéka je taky na vašem zvážení, ale v říjnu to nezkoušejte. Moderní trendy vám vyhovují a přizpůsobujete se jim lépe, než by čekalo i vaše okolí.

Práce:

Budete hodně pracovat, ale práce vás bude bavit. Pokud pracujete pro nadnárodní firmu, můžete najednou vydělávat víc, než jste čekali a taky se dost naučit. Pokud jste IT pracovníci nebo odborníci v umění, budete na tom opravdu výborně. Budete mít větší množství přátel. Tento rok získáte opravdu hodně, mělo by vám to vydržet i do dalších let.

Zdraví:

Vaše vitalita bude hodně závislá na tom, jak dlouho budete pracovat. Máte sklon všechno přehánět, i aktivity, proto by se to mohlo odrazit i na vašem těle. Vyhýbejte se syntetickým jídlům a jezte biopotraviny. V dubnu pozor na možný problém s vymknutou nohou. Hodně plavejte a provádějte aerobik. V listopadu hrozí zlomeniny a problémy s nervy, proto byste se měli snažit omezovat pohyb.

Horoskopy na čtvrtek 8. 9. 2011

Nepřející vazba Neptunu na vaší vládnoucí planetu vám přináší rodinné rozkoly ohledně společných financí. Budete se proto dohadovat, dobře vám udělá prohlížení módního zboží. I když si ho nemůžete dovolit. Vašemu partnerovi se to asi nemusí líbit, nemůže třeba o tom vědět, ale vy jste nuceni jít někam za krásnými zážitky. Naštěstí spojení vaší vládnoucí planety s Jupiterem a Marsem vám přináší úspěšnou touhu po zvláštních milostných zážitcích.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

Svěřte se do náruče svého partnera.

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

Budete dělat věci, které vás baví.

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.
Elena Sergejevna Katina, lépe známá jako Lena Katina, se narodila 4. října 1984 v Moskvě, jako nejstarší ze tří dětí. Jejím otcem je slavný ruský muzikant Sergej Vasilevič Katin a matkou Inessa Vsevolodovna Katina. Za zmínku stojí, že Lenina mladší sestra Katya má jiného otce a bratr Ivan zase jinou matku.

Lena již ve 4 letech navštěvovala nejrůznější hudební a sportovní kroužky do kterých ji přihlásil otec, aby získala kladný vztah k umění a hudbě.

V 7-mi letech nastoupila na základní školu, ale díky svému talentu již po roce přestoupila na hudební školu se zaměřením na piano.

Od roku 1992 je spjatá se slavným ruským sborem "Avenue", kde vystupovala jako sólistka tři roky.

V 11-ti letech byla vybrána do prestižního dětského pěveckého sboru "Neposedi", kde se skamarádila se svou budoucí kolegyní Julií Olegovou Volkovou (z t.A.T.u.).

Do již zmiňovaného projektu t.A.T.u. byla vybrána v roce 1999 jako první z dua bývalým dětským psychologem a pracovníkem marketingu Ivanem Šapovalovem, který se stal hudebním producentem. Ještě před rozhodnutím pro vytvoření dua, jsme mohli slyšet Lenin krásný hlas v písních Jugoslavia nebo Belochka, kde zpívá o válce (v té tobě jí bylo pouhých 14 let).

Dost tvrdý požadavek pro Lenu nastal, když se vedení skupiny rozhodlo, aby shodila neuvěřitelných 10 kg kvůli natáčení music videa Ja soshla s uma, ale dokázala to.

Když studovala první ročník psychologie na moskevské univerzitě, zároveň pracovala i na propagaci t.A.T.u. alba nazvaném Dangerous and Moving.

V prosinci 2006 úspěšně odpromovala.

Nyní si Lena zahrála s Yulií ve filmu s názvem You and I (kde hrají sami sebe), jehož premiéra je očekávána v Rusku někdy v květnu 2009.

Zajímavosti:
Měří: 1.58 m
Má psa rasy čau čau se jménem Blankeria.
Mluví plynně anglicky, baví ji číst a zvláště romantické novely.
Mezi její zájmy dále patří: gymnastika, krasobruslení, společenský tanec, plavání a jízda na koni.
Má ráda: filmy s Nicol Kidman, růžovou barvu, parfém Zivazi, pomerančový džus, květinu lilii, roční období jaro a léto a automobily značky Audi.

Album
2008
-Veselye Ulybki (Веселые улыбки)
2006
-The Best
2005
-Lyudi Invalidy (Люди инвалиды)
2005
-Dangerous And Moving
2003
-Remixes
2002
2001
-200 Po Vstrechnoy (200 по встречной)
Singl
2008
-Snegopady
2008
-You and I
2007
-Beliy Plaschik
2007
-220
2006
-Gomenasai
2006
-Loves Me Not
2005
-Friend or Foe
2005
-All About Us
2005
-Lyudi Invalidy
2003
-Show Me Love
2003
-30 Minutes
2003
-How Soon Is Now?
2003
-Ne Ver', Ne Boysia
2003
-Not Gonna Get Us
2002
-All the Things She Said
2002
-Prostye Dvizheniya
2001
-Nas Ne Dogonyat
2001
-30 Minut
2000
-Ya Soshla S Uma

Jako herečka
2004 -50 Most Awesomely Bad Songs... Ever role: Tatu
2003 -Totally Gay! role: T.a.t.u.

Jako režisérka


Přehrát videoklip

Pavel Vrba

7. září 2011 v 14:44 | Michal Všechovský

Povolání: Textař
Věk: 73
Datum narození: 16. 04. 1938
Místo narození: Brno, Československo
Znamení: Beran aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2011 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok byste měli najít hodně nových přátel. Vypadá to, že budete mít štěstí ve vztazích na dálku. Letos zažijete hodně potěšení. V březnu to vypadá na partnerské neshody, musíte slevit ve svých očekáváních na partnera. V červenci můžete všechny zanedbávat, proto se dočkáte opravdu zvláštních reakcí. Listopad a prosinec by ale měly být plné lásky, tolerance a návratů lidí, se kterými jste se rozešli.

Peníze:

Více peněz byste mohli získat především díky kreativitě a nápadům. Máte štěstí v podnikatelské oblasti, ale začnete vydělávat i jako manažeři a organizátoři. Nebojte se investovat, máte předpoklady, aby se vše dobře zformovalo. Moc ale nenakupujte v červenci a říjnu. Máte potřebu nějak odškodnit vašeho partnera, společná dovolená v srpnu se proto vyplatí.

Práce:

Zdá se, že se pro vás práce konečně stane víc týmovou. Vsaďte na své přátelské vazby a přející kamarády, o hodně si polepšíte. Pokud máte tvořivé zaměstnání, půjde vám práce jednoduše "od ruky". Jestli pracujete v restauraci nebo zábavním podniku, hodně vyděláte. Firmy a obchody zakládejte především v první půli srpna a na začátku prosince.

Zdraví:

Především leden bude dělat problém vašemu krevnímu tlaku, možná i srdci. Nebojte se cvičit. V dubnu se můžete vydat na dlouhé cesty. V říjnu pozor na zranění horní části těla, buďte opatrní při práci i při sportu. Celkově to ale vypadá, že se větším problémům tento rok dokážete vyhnout, máte více štěstí, než rozumu, jak se říká.

Horoskopy na středu 7. 9. 2011

Rádi se vydáte tam, kde můžete zažít vzrušení nebo rozvíjení vlastních talentů, tedy motivační kurzy. Máte dobrý přístup k lidem, ale všechno dělejte spíš jen s přáteli. Ani tak ne s rodinou, která vždycky potřebuje řešit množství malých problémů. Dnes byste taky měli vyrazit někam daleko svými auty nebo jinými dopravními prostředky. Mohli byste tak zažít hodně zajímavé zábavy, ale díky Slunci se to bude týkat profesionálních zájmů.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.

Pavel Vrba patří k nejprestižnějším autorům písňových textů, které v posledních padesáti letech naše hudební scéna měla a má. Je spolutvůrcem české rockové poetiky, psal a píše snad pro všechny naše přední interprety, byl odměněn mnoha cenami (2x zlatá, 1x stříbrná, 1X bronzová Bratislavská Lyra, 2x stříbrná a 1x bronzová Děčínská kotva, výroční cena ČHF 91 za textovou tvorbu, 2. cena (první neudělena) Národní soutěže o muzikál v roce 92 za 451° Fahrenheita - Zapalovač) a dostalo se mu i ocenění nejvyššího, jaké si může žijící autor přát: jeho některé slogany se staly součástí obecné češtiny (jasná zpráva, jedeme dál). Psal a píše pro divadlo, film a televizi, vydal sedm knih (Praha - kaleidoskop velkoměsta, Yvetta Simonová a její osudoví muži, ...A prošlo tu 60 + 6 andělů, Můj Ahasver, knížka textů Jasná zpráva, NOHY viděné očima Jakuba Ludvíka a Pavla Vrby a Mědvědí knížka).

Má za sebou zkušenost dramaturga v Hudebním divadle Karlín, kde je spoluautorem her a muzikálů Mazlíčkové, Cikáni jdou do nebe, Zahraj to znovu, Same, Povečeříme v posteli a 451° Fahrenheita - Zapalovač. Pro divadlo Ungelt přebásnil Webberův a Blackův komorní muzikál Líp se loučí v neděli, ve kterém ztvárnila hlavní postavu Marta Kubišová a obdržela za ni výroční cenu Thalie 2001, a spolu se scenáristou Jiřím Hubačem napsal Královnu Antoinettu.

V poslední době je oslovován i oblastí tak zvané vážné hudby, která vyžaduje jiný přístup a jazyk, než je v populární hudbě obvyklé (např. skladby J. S. Bacha Ave Maria a Air v podání Lucie Bílé nebo barokní árie uváděné Karlem Gottem a Evou Urbanovou), to však nic nemění na tom, že Vrba je vírou a založením rocker. Art rocková alba Blue Efektu a brněnských Synkop (Svět hledačů, Třiatřicet, Sluneční hodiny, Křídlení, Dlouhá noc) jsou nepředstavitelná bez jeho nezvyklé metaforiky a novotvarů, stejně jako bluesový repertoár Jana Spáleného nebo celá jedna dekáda Jandova Olympicu (Jasná zpráva, Osmý den, Dávno, Jako za mlada).

Pavel Vrba napsal okolo 2000 textů, rozumí si s Petrem Spáleným (Kdybych já byl kovářem, Dáma při těle...), Leškem Semelkou (Šaty z šátků, Jména...), Martou Kubišovou (Lampa, Zlý dlouhý půst...), Helenou Vondráčkovou (Mám ráda cestu lesní...), Věrou Špinarovou (Já tě závidím, Je mi líno...), Pavlem Bobkem (Dálniční hlídka, Věž tónů a slov...), Marií Rottrovou (Bouda na hororu, Most...), Petrou Janů (Říkej mi, Jedeme dál s Petrem Jandou, Pasáže) a dalo by se pokračovat dlouho a dlouho (v jeho knize textů Jasná zpráva je uvedeno 220 písní od čtyřiceti interpretů). Není to žádný "jednonohý fotbalista", což je v textařské branži dost vzácné - jelikož je hudebně vzdělaný (housle, kytara, klarinet), píše stejně na noty jako na napískanou melodii z demoCD.

Od dětství psal básničky, brzy začal hrát v různých hudebních skupinách a odtud bylo nejkratší spojení k psaní textů. Básničky nikdy psát nepřestal a tak jsou vedle textů druhou větví jednoho kmene. Literární kritik Vladimír Justl říká, že jestliže je textař básníkem, pozná se to ze čtyř pěti řádků. O Vrbovi zřejmě nezapochyboval, když v sedmdesátých letech uvedl v pražské Viole dvě jeho poémy - Mizející Praha a Můj Ahasver.

Pavel Vrba je potřetí ženatý, maturoval na strojnické průmyslovce v Praze, nikdy nebyl politicky organizován, v roce 71 absolvoval stáž v muzikálových divadlech v Londýně, jeho největším koníčkem bylo lyžovaní a horská turistika, nyní dlouhé procházky s labradorkou Charlottkou.
Od roku 1966 (kromě dvou let dramaturgování v karlínském divadle 91, 92) je "na volné noze", od svých třiceti let žije v samém centru Prahy - na Malé straně a na Starém městě.

Freddie Mercury - Farookh Bulsara

7. září 2011 v 11:27 | Michal VšechovskýPovolání: Zpěvák, muzikant, skladatel, producent
Datum narození: 5. 09. 1946
Datum úmrtí: 24.11.1991
Místo narození: Stone Town, Zanzibar, Tanzanie
Místo úmrtí: Londýn, Anglie
Důvod úmrtí trpí AIDS, umírá na zápal plic
Znamení: Panna aktuální horoskop »
Výška: 177 cm
Člen skupiny: Queen

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na středu 7. 9. 2011

Potřebujete se zaměřit na vlastní hluboké city, k čemuž je tedy dobrá i nějaká kamarádka nebo přítel. Za účelem nějaké spolupráce se můžete i potkat a dlouho si popovídat o vlastních zážitcích, tak vám vyhovuje vaše souznění duší. Máte ale problémy, pokud se doma rozhodnete sportovat. Jinde moc nechcete, ale i tady si můžete díky Plutu a Jupiteru natáhnout sval. Potom pomůže jen nadání člověka znalého domácích receptů, který vám pomůže.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

City zasahují přímo do útrob vašeho života.

Býk:

Kvečeru se stanete veselými společníky v každém ohledu.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.

Farookh Bulsara se narodil na ostrově Zanzibar a v roce 1954 začal chodit ma misijní školu, kterou vedly řádové sestry. Protože jeho otec byl státním zaměstnancem (pracoval pro britskou vládu) a často cestoval, dostal se Freddie do Indie, kde ještě týž rok studoval na anglické internátní škole St. Peter's v Panghani blízko Bomnbaje. Tady mu spolužáci začali říkat Freddie. Začal se věnovat sportu (box a stolní tenis, ve kterém zvítězil ve školním přeboru) a na škole založil skupinu The Hectics, která mohla hrát jen na školních akcích. Dalším jeho koníčkem bylo výtvarné umění. Začal se učit na klavír a vystupoval ve škol. divadelních představeních.

Roku 1964 se Bulsarovi odstěhovali do anglického Kensingtonu, kde se dal Freddie zapsat na Isleworth Polytechnics, kde chtěl studovat výtvarné umění. Nakonec vystudoval Ealing College of Art, kde roku 1969 dostal diplom v oblasti grafiky. Jeho hudebním idolem se stal tehdy Jimmy Hendrix a protože se na škole přátelil s Timem Staffelem, brzy se stal členem Timovy formace Smile. Po absolvování školy krátce působil v londýnské skupině Ibex (textař, zpěvák), kde hráli mimo Tima Staffella také Roger Taylor a Brian May. Živil se prodejem díla studentů školy a později oblečení na tržišti v Kensingtonu.

Pro nepochopení jeho záměrů ostatními členy odešel roku 1970 ze skupiny a začal používat jméno Mercury, což byl mytologický božský posel. Krátce zpíval ve skupině Sourk Milk Sea. Protože jeho výtvarná díla se špatně prodávala, založil vlastní formaci Wreckage, ale formace neměla úspěch a proto brzy zanikla. V dubnu 1970 společně s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem založil Queen. Baskytarista John Deacon byl do souboru vybrán až jako 4. v pořadí. První koncert skupiny se uskutečnil v Londýně 19. února 1971 a 13. července 1973 vyšlo první LP pojmenované jen názvem skupiny.

Už druhé LP, které vyšlo v březnu 1974, se stalo 5. nejprodávanějším albem v Británii a další album (Sheer Heart Attack - listopad 1974) bylo dokonce druhé. 21.11.1975 vyšlo LP A Night at The Opera se skladbou Bohemian Rhapsody, ve které sbory byly nahrány postupným navršením 180 hlasů a kytara potom působí jako zvuk orchestru. O 10 dnů později se singl Bohemian Rhapsody dostal na 1. místo britské hitparády, kterou vedl celých 9 týdnů. (Podruhé po Mercuryho smrti v r. 1991 a výtěžek z prodeje byl věnován na výzkum léčení nemoci AIDS).

Na počátku 80. let si extravagantní Freddie přestal lakovat nehty na černo, oblékat se do saténu, a nechal si narůst knírek, ale oblečky a chlapečky střídal dál. 30.6.1980 vyšlo LP The Game, které se stalo nejprodávanějším albem v USA. 13.7.1985 - dvacetiminutové vystoupení Queen na londýnském koncertě Live Aid, který přenášelo 12 satelitů pro 1,6 miliard TV diváků na celém světě. Na koncertu vystoupili i Paul McCartney, Eric Clapton, David Bowie, Madonna, U2, Who, Sting a další hvězdy hudebního nebe.

Kolem roku 1989 se začalo veřejně spekulovat o Mercuryho špatném zdravotním stavu. Fyzicky i psychicky unavený Freddie ještě natočil se skupinou album Innuendo (ůnor 1991) - 1. v Británii a 30. v USA.

23.11.1991 - Freddie Mercury přiznává světu , že je pozitivní na AIDS
24. 11 1991 - kolem 19.00 umírá Freddie Mercury, nakažený virem HIV, na zápal plic.
27. 11. 1991 - pohřeb jen pro nejbližší přátele v krematoriu West London.
20. 4. 192 - stadionu ve Wembley - ceremoniál pro uctění památky FM pro více než miliardu TV diváků.
1995 - poslední studiové LP čtveřice Made In Heaven s několika vokálními záznamy, natočenými před Freddieho nečekanou smrtí.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip


Jaroslav Bába

2. září 2011 v 11:13 | Michal Všechovský

Povolání: Atlet
Věk: 26
Datum narození: 2. 09. 1984
Místo narození: Karviná, Československo
Znamení: Panna aktuální horoskop »
Výška: 199 cm

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na pátek 2. 9. 2011

Partner vám může vyčítat tolik věcí a situací, že všemu snad i nakonec uvěříte a budete si to dlouho vyčítat. Máte pocit, že jste špatní a zkažení až do té chvíle, než se mu znovu vylepší nálada. Je důležité, abyste mu pak něco nevyčítali vy. Menší konflikt může představovat hádka s kolegou v práci nebo rodičem.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.

Už od pohledu byste ho možná zařadili mezi výškaře. Do dvou metrů schází Jaroslavu Bábovi jediný centimetr, váží však "pouhých" 84 kilogramů. Typická figura pro tento sport. Méně obvyklá už je rychlost, s jakou se dostal mezi skokanskou elitu. "Určitě chci bojovat o medaili!" prohlásil devatenáctiletý mladíček před olympijským turnajem v Aténách. Dokonce kvůli kvalifikačním bojům odložil maturitu…

Jaroslav Bába se narodil 2. září 1984 v Karviné. Už od dětství přesvědčoval rodiče o svém talentu, takže ti jej nechali studovat na sportovním gymnáziu v Ostravě. Zde se stal členem AS SSK Vítkovice a svěřencem trenéra Aleše Dudy. Kariéru na mezinárodním poli zahájil v roce 2001 startem na MS do 17 let, kde skončil desátý.

O dva roky později už na mistrovství České republiky přeskočil oba bratry Janků a získal první titul v seniorské kategorii. Vynikající formu potvrdil v témže roce na ME juniorů v Paříži, kde výkonem 228 cm překonal Rusa Dvirnika a rovněž zvítězil. Právě díky zkušenostem ze závodů dospělých skákal v neuvěřitelné pohodě: už dříve se totiž pokoušel zdolat laťku ve výšce 231 cm. Tím by vyrovnal domácí juniorský rekord.

Jen o centimetr níže byla položena laťka na halovém mistrovství republiky v Bratislavě, když se Bába nadechoval k rozhodujícímu skoku. Zvládl jej a stal se už podruhé během jednoho roku přemožitelem nejlepších skokanů rodné země. Mimořádně vydařenou sezónu zakončil startem na ME v Paříži, kde obsadil 11. místo. "Měl jsem trochu vyšší ambice. Chtěl jsem aspoň do užší osmičky," prohlásil tenkrát. Na konci roku byl vcelku očekávaně vyhlášen juniorem sezóny.

Nejdůležitějším úspěchem však bylo splnění A-limitu na olympijské hry v Aténách. Ten má hodnotu 230 centimetrů a Bába jej skočil už v Bratislavě. V následujícím roce mu stačilo potvrdit formu splněním B-limitu, jenž má hodnotu 227 centimetrů. "Tedy pokud nebude moc lidí, co by mě přeskočili. Ale já na těch 227 skončit nechci!" naznačil, že v Aténách pomýšlí vysoko. Kvůli kvalifikačním bojům dokonce odložil maturitu, poslední ročník si rozložil do dvou let…

Na kvalifikačních závodech v Ostravě překonal Bába laťku 229 cm, čímž měl v podstatě postup zajištěn i v rámci české výpravy. A jako první z českých výškařů, což vyvolalo mezi jeho kolegy pochvalnou bouři. Skokani jsou parta, drží při sobě. "Kdybych měl nějaký velký prachy, tak si klidně vsadím, že Jarda udělá medaili. Jestli do finále nezblbne, určitě skočí přes 230," pravil tehdy nejzkušenější z nich, Tomáš Janků…

Před odletem do Atén si Bába ještě zvýšil sebevědomí na halovém MS v Budapešti, kde získal bronzovou medaili. Stačil mu k tomu průměrný výkon 225 cm. Těsně před olympiádou potvrdil dobrou formu na atletickém Grand Prix ve Stockholmu, kde překonal laťku ve výšce 233 centimetrů a neúspěšně zkoušel osobní rekord 235. Nad jeho síly byl pouze největší z favoritů, domácí miláček Holm.

Do Atén nakonec odletěli tři čeští skokani s nálepkou favoritů, neboť světové tabulky je řadily na třetí, čtvrté a páté místo. "Česká mafie" - takový výraz se vžil pro společnost, kterou kromě Báby, Tona a Tomáše Janků tvořil ještě tyčkař Ptáček. Všichni měli možnost získat medaili. Po večerech hráli po síti počítačové střílečky. A zřejmě nejvíce nadějí upínali čeští fanoušci k neznámému mladíčkovi…

Ten se dostal do finálového souboje společně s Tonem. Oba se také zadrhli na výšce 232 centimetrů, která představuje již velmi solidní výkon. Dva pokusy, dva nezdary. Napotřetí se Ton, jenž skákal první, rozhodl zkusit rovnou 234 cm, aby udržel kontakt se špičkou. "Říkal jsem si, že je to dobrý nápad. Buď konec, nebo medaile," vykládal později Bába. Tuto výšku už sice dokázal skočit, ale pouze v hale. Ton shodil, řada byla na Bábovi. Ten se odrazil a s rezervou dokázal laťku překonat! "Do toho skoku jsem dal všechno, na další už jsem neměl…" Díky lepším výsledkům z předchozích výšek však jeho výkon stačil na bronzovou medaili!

Snad každý výškař má vzhledem ke své postavě nějaký zdravotní problém. Bába před závěrečným turnajem laboroval s kolenem, ale nakonec jej lékaři dali do pořádku. V Aténách se mohl spolehnout na podporu přítelkyně Denisy Ščerbové, české rekordmanky ve skoku do dálky. V Ostravě spolu zatím nebydlí, ale společný pokoj v olympijské vesnici si zajistili. Povahou je prý typický výškař - flegmatik. Jeho oblíbeným pokrmem je smažený sýr a coca-cola. Na pravém rameni má vytetovanou pumu.

Zajímavosti:
Výška: 199 cm
Váha: 84 kg

Úspěchy:
- Olympiáda - 3. místo (2004)
- Halové mistrovství světa - 3. místo (2004)
- Mistrovství Evropy juniorů - 1. místo (2003)
- Mistrovství ČR - 1. místo (2003)
- Halové mistrovství ČR - 1. místo (2003)

Osobní rekord: 234 centimetrů - 22.8.2004, Atény