Červenec 2011

Ladislav Kerndl?

28. července 2011 v 10:45 | Michal Všechovský

Povolání: Zpěvák
Věk: 66
Datum narození: 16. 05. 1945
Místo narození: Brno, Československo
Znamení: Býk aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Horoskopy na čtvrtek 28. 7. 2011

Dnešek je náročný na práci s kancelářskou technikou, která se vám nedaří, taky na nakládání s potravinami. Raději toho moc nenakupujte, nebyli byste asi příliš přesní a taky byste si mohli plést základní počty. Máte pocit, že jste vyháněni ze svých zajetých kolejí ve vztazích, jak naznačuje Luna ve Štíru. Nemáte čas se věnovat svým obvyklým činnostem, jako je vaření a domácí úklid, dokonce ani tomu jídlu pořádně ne. Ještě, že se večer můžete zasnít.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Dejte si pozor, aby se pro vás vztah nestal jenom zvykem.

Býk:

Raději se rozveselte někde daleko od partnera.

Blíženci:

Vaše drahá polovička dnes neočekává vůbec nic.

Rak:

Nebojte se vsadit si na své blízké.

Lev:

Vaše citové snahy naplňují váš partnerský vztah.

Panna:

Dnes přisel ten správný den, kdy si můžete s vaším partnerem leccos vyřešit.

Váhy:

Měli byste si ujasnit své priority a zapracovat na vašem vztahu.

Štír:

Zvažte všechna pro a proti.

Střelec:

Milostná katastrofa je doslova na spadnutí.

Kozoroh:

Nebojte se, váš milostný život nepotkala žádná krize.

Vodnář:

Neočekáváte nic méně, ale ani nic více, než v jiné dny.

Ryby:

Hledejte více emocionálních jistot, které vám ve vašem vztahu chybí.
Jazzový a swingový zpěvák Vladimír Kerndl je ročník 1945, Laďa je jeho umělecké jméno. Hudební kariéru začal v sedmnácti letech jako zpěvák a kytarista v recitálu Ljuby Hermanové v divadle Večerní Brno. Postupně se stal členem několika profesionálních hudebních skupin, které se věnovaly taneční hudbě.

Od roku 1971 pak téměř čtvrt století vystupoval jako zpěvák a bubeník na zaoaceánských výletních lodích. Třináct let se plavil na lodích Vistafjord a Sagafjord společností Norwegian America Line. Dalších jedenáct let pak hrál a zpíval turistům na lodích Queen of Scandinavia a King od Scandinavia dánské společnosti DFDS. V Československu, kam se každoročně vracel, koncertoval příležitostně, mj. s orchestrem Gustava Broma, s nímž natočil řadu snímků pro rozhlas.

Po vyléčení z těžké nemoci v roce 1995 si Kerndl postupně vybudoval výraznou pozici na české hudební scéně. Jeho repertoár zahrnuje americké evergreeny i současný jazz. Účinkoval v desítkách televizních pořadů a jeho písně vyšly na mnoha samostatných hudebních nosičích.

Své životní příběhy vypráví ve vzpomínkové knize Moře, přístavy a lásky (2006). Spolupráce s režisérem Šimůnkem začala v roce 2002, kdy vznikl dokument o Kerndlově dramatickém zápasu se smrtelnou nemocí Tmavomodré blues z cyklu pacientských příběhů České televize Diagnóza.

Kerndlovým hereckým debutem je snímek Ostrov svaté Heleny (2011). Přestože se film volně inspiruje zpěvákovým působením na zaoceánských lodích a využívá i Kerndlovy obrazové a filmové archivy, příběh i všechny postavy filmu jsou smyšlené.
Jako herec
2011 -Ostrov svaté Heleny role: muzikant František Kůzle

Zpěvák Laďa Kerndl: Trávu sekám i osm hodin!

"Mám jen trávník a stromy, které mě zaměstnávají jenom tím, že je občas zastříhám. Trávu samozřejmě pravidelně sekám, teď v létě je to jednou týdně. Protože mám pozemek o rozloze jednoho hektaru, tak sekám na traktůrku skoro osm hodin," prozradil Nedělnímu Aha! zpěvák Laďa Kerndl (66), který se stará o obří usedlost.

Dalším oblíbeným místem Ladi Kerndla je rybník. "U toho vyrostl nový přístřešek, který chci na zimu zasklít. Postavil jsem tam komín a stará litinová kamna a letos bychom tam chtěli trávit Štědrý den. Přes sklo se budeme u stromečku koukat na zamrzlé jezírko a padající sníh, takže to musím do zimy stihnout," říká muž se zvučným hlasem a dodává:

"V rybníku mám japonské barevné kapry, líny, normální kapry a tři jesetery. Dohromady asi tisíc ryb. Daří se jim náramně, protože je krmím přednamočenou kukuřicí a každý den dostanou i koš suchých rohlíků. Na vánočním stole ale neskončí žádný z nich," říká milovník přírody Laďa Kerndl.Vojtěch Fajfr

26. července 2011 v 20:24


Povolání: Básník
Věk: 42
Datum narození: 8. 01. 1969
Místo narození: Plzeň, Československo
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2011 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet. Někdy máte příliš velké obavy, buďte většími optimisty. Využijte jaro a snažte se jezdit na romantické výlety, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat rozvíjení domácího pohodlí. Jste ochotní investovat do bílé techniky a taky elektroniky. Měli byste se ale raději vyhýbat splátkám a leasingům. Musíte se umět chovat diplomaticky.

Práce:

Zdá se, že vás vaše práce stále uspokojuje. Tento rok jste na tom lépe i finančně. Všichni ví, jací jste pracanti. Ve své činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti, v září se rozhodne, co budete dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené situace, vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Věnujte se pití bylinných čajů.

Horoskopy na úterý 26. 7. 2011

Dokážete řešit jakýkoliv problém v práci, díky Plutu umíte udělat pořádek a provádět audity a inventury takovým způsobem, že budete nejen oceněni za svou schopnost, ale příští měsíc dostanete bohatou odměnu. Energické ženy vám pořád přinášejí mnoho dobrého, spolupracujte s nimi a podpoříte tak vlastní kariérní postup. Možná to zatím netušíte, ale díky přístupu k realitě si dnes dokážete lépe uspořádat budoucnost.
Radujte se s partnerem.

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

Partner se s vámi dokáže příjemně pobavit.

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

Raději se spíš než práci věnujete společným aktivitám.

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

S partnerem jste opravdu sehraná dvojice a všechno zvládnete.

Ryby:

Milostný život raději vypusťte ze svého obvyklého obzoru.

Vojtěch Fajfr se narodil roku 1969 v Plzni. Po Gymnáziu v Plasích vystudoval Střední ekonomickou školu v Karlových Varech, obor Cestovní ruch. Má dceru Klárku a žije v Plzni.

Mezi jeho nejoblíbenější činnosti krom psaní patří sport a procházky v přírodě. Jeho zálibami jsou hudba a umění.

K literatuře jako dítě žádný zvláštní vztah neměl, pouze rád četl. Na střední škole napsal několik textů k písničkám. V roce 2006 se zrodila první básnička a o tři roky později vydal sbírku básní s názvem Modrásek; měla úspěch a roku 2011 byla vydána podruhé v nakladatelství xPrint.

V současné době začíná pracovat na druhé sbírce básní.
Vojtěch Fajfr

Cadel Evans

25. července 2011 v 19:06 | Michal Všechovský

Evans jako první Australan vyhrál Tour de France

Závěrečnou etapu 98. ročníku Tour de France s tradičním cílem na Champs-Élysées vyhrál v hromadném finiši Mark Cavendish, který v Paříži triumfoval potřetí v řadě a pojistil si tak premiérový zisk zeleného trikotu pro nejlepšího spurtéra. Celkové vítězství slaví Australan Cadel Evans, který teprve v sobotní časovce svlékl žlutý trikot z Lucemburčana Andyho Schlecka.
24. 7. 2011 18:13 - 24. 7. 2011 19:10 Aktualizováno PAŘÍŽ
Český jezdec Roman Kreuziger dojel do cíle dnešní etapy na 141. místě. V konečném pořadí, ve kterém v předchozích dvou letech obsadil vždy devátou příčku, skončil člen stáje Astana na 112. pozici s tříhodinovou ztrátou na vítěze.
Vítěz v cíli stejně jako po předchozí etapě jen těžko skrýval dojetí. "Chtěl bych poděkovat všem, kdo mě podporovali, parťákům i rivalům, za tuhle úžasnou zkušenost. Byl to skvělý zážitek a já nemůžu být šťastnější, vždyť jsem o tom snil už dvacet let."
Evans si žlutý trikot zajistil v sobotní časovce, ve které porazil do té doby vedoucího Andyho Schlecka. Lucemburský jezdec skončil stejně jako loni a předloni druhý. Třetí v celkové klasifikaci je jeho bratr Fränk, na stupně vítězů se tak poprvé v historii Tour postavili sourozenci.
"Cadel si to zasloužil. Druhé místo na Tour není k zahození a být na pódiu spolu s bratrem byl náš rodinný sen. Rodiče jsou na nás pyšní," uvedl mladší ze sourozenců Andy, který na letošní Tour zaujal především samostatným únikem v královské alpské etapě.
Trojnásobný vítěz a obhájce prvenství Alberto Contador skončil celkově pátý. Španělská hvězda tak přišla o čtyřletou neporazitelnost na závodech Grand Tours, kam vedle Tour de France patří Giro d'Italia a Vuelta.

Závěrečná etapa začala minutou ticha za oběti útoků v Norsku. "Když se něco takového stane, nikdo nemyslí na sport. Není vůbec důležitý," řekl norský vítěz dvou etap Thor Hushovd. "Je hezké, že na nás každý myslí. Jsme malá země... bohužel se něco takového může stát všude," dodal.
Cavendish si díky triumfu v Paříži připsal páté etapové vítězství na letošní Tour. Rodák z ostrova Man, který dnes porazil Edvalda Boassona Hagena z Norska a Němce Andrého Greipela, má na kontě celkem dvacet vyhraných etap na slavném závodě.
"Konečně! Jsem hrozně šťastný a dojatý," radoval se britský jezdec, který kraloval spurtérským dojezdům. "Letos se změnila pravidla, takže jsem (o zelený trikot) musel bojovat ještě tvrději. Byl jsem unavený, ale mí týmoví kolegové předvedli skvělou práci a spolu jsme to vyhráli," řekl Cavendish.
Evans se stal nejstarším vítězem Tour od druhé světové války. Ve čtyřiatřiceti letech slavný závod vyhráli také Henri Pélissier (v roce 1923) a Gino Bartali (1948), ten však byl o něco mladší než australský jezdec. Rekord patří Belgičanovi Firminu Lambotovi, jenž v roce 1922 triumfoval v šestatřiceti letech.
Puntíkovaný trikot pro nejlepšího vrchaře získal olympijský šampion Samuel Sánchez ze Španělska, bílý dres nejlepšího jezdce do 25 let patří Francouzi Pierru Rollandovi. Soutěž družstev ovládla stáj Garmin-Cervelo.
Tour de France - závěrečná 21. etapa Créteil - Paříž (95 km)
1. Cavendish (Brit.) 2:27:02, 2. Boasson Hagen (Nor.), 3. Greipel (Něm.), 4. Farrar (USA), 5. Cancellara (Švýc.), 6. Oss (It.), 7. Božič (Slovin.), 8. Vaitkus (Lit.), 9. Ciolek (Něm.), 10. Engoulvent (Fr.), ...141. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.
Konečné pořadí (žlutý trikot): 1. Evans (Austr.) 86:12:22, 2. A. Schleck -1:34, 3. F. Schleck (oba Luc.) -2:30, 4. Voeckler (Fr.) -3:20, 5. Contador -3:57, 6. S. Sánchez (oba Šp.) -4:55, 7. Cunego -6:05, 8. Basso (oba It.) -7:23, 9. Danielson (USA) -8:15, 10. Peraud (Fr.) -10:11, ...112. Kreuziger -3:00:59.
Bodovací soutěž (zelený trikot): 1. Cavendish 334 b., 2. Rojas (Šp.) 272, 3. Gilbert (Belg.) 236, ...114. Kreuziger 18.
Vrchařská soutěž (puntíkovaný trikot): 1. S. Sánchez 108 b., 2. A. Schleck 98, 3. Vanendert (Belg.) 74, ...45. Kreuziger 4.
Jezdci do 25 let (bílý trikot): 1. Rolland (Fr.) 86:23:05, 2. Taaramäe (Est.) -46, 3. Coppel (Fr.) -7:53, ...27. Kreuziger -2:50:16.
Týmy: 1. Garmin 258:18:49, 2. Leopard -11:04, 3. AG2R -11:20, ...19. Astana (Kreuziger) -2:48:21.

Angél di María

25. července 2011 v 7:31 | Michal Všechovský


Povolání: Fotbalista
Věk: 23
Datum narození: 14. 02. 1988
Místo narození: Rosario, Argentina
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2011 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na pondělí 25. 7. 2011

Pokud se staráte o správu počítačových sítí nebo prodáváte programy, máte úspěch díky přátelům. Dnes musíte hodně komunikovat i s trochu hrubými a nemile naladěnými osobami, ale přece jenom se dokážete díky podpoře vašeho pracovního týmu a Marsu vyrovnat se vším. Dejte si pozor na přesné formulace v cizích jazycích. Ale protože příliš neznáte zahraniční zákonodárství, může vás naštvat díky Jupiteru nemilé doznění o vašich chybách.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.
Ángel Di María je argentinský fotbalista v současné době hrající za Real Madrid. Nastupuje též za argentinskou reprezentaci.

Argentinu reprezentoval v roce 2007 na MS do 20 let v Kanadě, kde Argentina ve finále porazila Českou republiku. V roce 2008 byl členem argentinského olympijského výběru, který zvítězil na olympiádě v Pekingu.

Na MS 2010 v Jihoafrické republice nastoupil ve všech pěti zápasech které Argentina odehrála.

Ángel Di María

Ángel Di María (* 14. února 1988) je argentinský fotbalista v současné době hrající za Real Madrid. Nastupuje též za argentinskou reprezentaci.
Argentinu reprezentoval v roce 2007 na MS do 20 let v Kanadě, kde Argentina ve finále porazila Českou republiku. V roce 2008 byl členem argentinského olympijského výběru, který zvítězil na olympiádě v Pekingu.
Na MS 2010 v Jihoafrické republice nastoupil ve všech pěti zápasech které Argentina odehrála.

Amy Jade Winehouse

24. července 2011 v 11:26 | Michal Všechovský


Povolání: Zpěvačka
Datum narození: 14. 09. 1983
Datum úmrtí: 23.7.2011
Místo narození: Camden, Londýn, Anglie
Místo úmrtí: Londýn, Anglie
Znamení: Panna aktuální horoskop »
Výška: 160 cm

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:


Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na neděli 24. 7. 2011

Vaše kreativita je poměrně slabá, ale přece jenom se přinutíte k zajímavým výkonům. Pokud se budete zajímat o soukromý život spolupracovníků, navážete lepší vztahy. Dnes můžete mít díky Saturnu starost o své blízké, jestli se cítí zdraví. Raději se pokuste to zjistit už hned po ránu. Při činnosti můžete být docela pomalí, ale díky známým vše půjde lépe. Večer byste neměli zůstávat sami, mějte společnost. Pokud máte přátele v cizině, ozvěte se jim.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:


Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.
Kritici v Británii se o Amy Winehouse vyjadřují jedině v superlativech: "nejlepší debutové album posledních let", "nová Lauryn Hill" či dokonce Marlene Dietrich!

Tato drzá zpěvačka svým debutovým albem Frank dala najevo svůj obrovskej pojem o hudbě a hlasu vůbec. Její drzost probojovala spíše R'n'B cd Frank do popředí nejprodávanějších cd ve Velké Británii.

Často se dáma přirovnávala k Lily Allen. Lily vydala také ve stejné době cd a přirovnávání ji už zůstalo. Tak jako Lily se Amy Winehouse probojovala i za oceán. V Americe ji naprosto lidé zbožňovali.

Vše vyvrcholilo druhým cd v pořadí a to Back to black. První singl Rehab (léčebna) kde poukazovala na svojí "mírnou" závislost na alkoholu bombardovala všechny hitparády po celém světě. Je naprosto jiné než Frank, BTB je spíše do jazzu, což příjemně překvapilo všechny hudební kritiky.

Byla čím dál více drzejší. Nesnáší Bona z U2 a to také dala silně na jevo, když uprostřed jeho projevu a děkovné řeči křikla do davu: "Zklapni, nikoho to tady nezajímá".

Však její extravagance se ani náhodou nesnížila, právě naopak. Lidé se začínájí podle ní stříhat. Amy Winehouse se považuje za novou módní ikonu. Modou to však nezkončilo. Její manžel ji silně stáhl do proudu kokainu a jiných drog. Amy začíná být pomalu v každém bulváru. Stále je všude zdrogovaná a dokonce se na veřejnosti poprala se svým manželem. Ten dokonce byl uvězněn za napadnutí jednoho barmana.

Na Grammy Awards 2008 získala Amy 5 gramofonů. Což pro "nováčka" je naprostá bomba! Bohužel na Grammy se nemohla dostavit. Americké úřady ji nevydali vízum, kuli převážení marihuany. Proto byla v příměm přenosu z Londýna. Nyní se Amy dostala do léčebny, kde se léčí z drogové závislosti. Poslala ji tam celá rodina i s celám jejím pěveckým týmem, po zveřějnění videa v magazín SUN, kdy kouřila crack a šňupala koks.

DNES 23.7.2011 ZEMŘELA.:( JE MI JÍ MOC LÍTO.MNĚLA ÚŽASNÉ PÍSNE.
nemohla jsem tomu uverit zrovna jsme se s mamkou,tetou a kamojdou divali na vip zpravy kdyz to tam najednou ukazali
Amy dnes zemřela... :'(

Zemřela zpěvačka Amy Winehouse

Sedmadvacetiletá britská zpěvačka Amy Winehouse byla nalezena mrtvá ve svém londýnském bytě. Policie zatím nezná příčinu její smrti, uvedla stanice SkyNews.
Včera 18:42 - Londýn
Zatím je známo pouze to, že záchranná služba byla přivolána šest minut před čtvrtou hodinou odpoledne. Na místo byly vyslány dvě ambulance, ale zpěvačce už nebylo pomoci, uvedla stanice BBC.
Britská hvězda proslula sérií skandálů, které se odvíjely od nadměrného holdování alkoholu a drogám. V červnu dokonce zrušila všechny letošní koncerty. Vše začalo opileckým extempore na koncertě v Srbsku, kde nebyla schopná zpívat, zahodila mikrofon a opustila pódium.[celá zpráva]
Ještě před třemi lety byla Amy Winehouse jednou z komerčně nejúspěšnějších popových zpěvaček v Británii a hudební kritici ji označovali za nejtalentovanější hudební umělkyni své generace. Velkou světovou hvězdou se stala v roce 2006, kdy vydala album Back to Black, plné retro soulových hitů ve stylu 60. let. Získala pět cen Grammy a nečekaně velký počet fanoušků i v Americe, kde se evropským zpěvačkám většinou moc nedaří.

Již ve dvaceti vydala kvalitní debut Frank, ovlivněný jazzem a elektronikou, ten však neměl komerční úspěch a dnes ho znají jen kritici a pár skalních fanoušků. Někteří jí dokonce už tehdy srovnávali se zpěvačkami kalibru Macy Grayové či Sarah Vaughanové. Debutové album jí vyneslo i několik nominací na BRIT Awards a za pilotní singl k němu Stronger than Me dostala několik cen.

Nejmladší dítě lékárnice a taxikáře

Amy Winehouse se narodila 14. září 1983 v Londýně do židovské rodiny jako nejmladší dítě lékárnice a taxikáře, který loni po vzoru své dcery vydal album swingových písní. Údajně už jako desetiletá vystupovala s rapovou skupinou a v 16 letech se vydala na sólovou dráhu zpěvačky. Navštěvovala několik škol, včetně divadelní, odkud ji ale pro různé excesy vyhodili.
Její neklidná povaha kombinovaná s pitím alkoholu a užíváním drog nastartovanou hvězdnou kariéru rozvrátily. Loni v lednu odešla Amy Winehouseová od britského soudu s dvouletou podmínkou za nepřístojnosti, jichž se dopustila během vánočního představení pro děti. Do divadla tehdy přišla na představení Popelky opilá a sprostě nadávala a fyzicky napadla manažera divadla.
V květnu 2007 se provdala za Blaka Fieldera-Civila (33), rovněž závislého na drogách, který byl šest měsíců po svatbě zatčen za napadení. V červenci 2009 se rozvedli, ale záhy se k sobě vrátili.
Výběr hvězd, které zemřely v sedmadvaceti letech:
Kurt COBAIN (20. února 1967 - 5. dubna 1994)
Zpěvák a kytarista kultovní skupiny Nirvana byl jednou z vůdčích osobností nového alternativního rockového stylu grunge, který se na přelomu 80. a 90. let stal senzací. Desky skupiny Nirvana, která kombinovala heavy metal s punkem, se prodávaly po milionech. Sám Cobain ale marně hledal lék na své deprese, smutek i pochybnosti. Nenalezl ho v heroinu, ani v manželství se zpěvačkou Courtney Love, s níž měl dceru Frances Bean. V pátek 8. dubna 1994 byl ve venkovském sídle poblíž Seattlu nalezen mrtev. Střelil se brokovnicí do hlavy. V dopise na rozloučenou napsal: "Jsem až moc náladový, nevyrovnaný člověk a už ve mně není žádná vášeň. Nezapomeňte, vždycky je lepší vyhořet než vyhasnout..."
Jimi HENDRIX (21. listopadu 1942 - 18. září 1970)
Bývá označován za nejlepšího kytaristu všech dob, a to nejen pro instrumentální zručnost, ale zejména pro hudební novátorství. Extravagantní byl tento černošský kytarista i vystupováním a zjevem, koncertoval v pestrobarevných kostýmech a na kytaru hrál nejen rukou, ale i jinými částmi těla, někdy v leže, jindy ji měl za krkem, nebo ji polil benzinem a zapálil. Zemřel v září 1970 v Londýně - podle lékařské zprávy se udusil zvratky ve spánku po požití velkého množství alkoholu a prášků na spaní.
Brian JONES (28. února 1942 - 3. července 1969)
Byl jedním ze zakládajících členů skupiny Rolling Stones a zpočátku i jejím lídrem. Hrál na kytaru, foukací harmoniku a řadu dalších, někdy i exotických nástrojů. Postupně ale jeho postavení v kapele sláblo, což Jones těžce nesl. V červnu 1969 skupinu opustil a měsíc poté, 3. července 1969, byl nalezen mrtvý na dně bazénu svého domu v jižní Anglii. Vyšetřovatelé tehdy dospěli k závěru, že jeho smrt byla důsledkem nešťastné náhody. Podle oficiální verze se utopil, když byl pod vlivem alkoholu a drog.
Janis JOPLIN (19. ledna 1943 - 4. října 1970)
Se svým naléhavým chraplavým hlasem, divokým projevem, záplavou dlouhých vlasů a rockerským stylem života se stala ikonou hnutí hippies. V roce 1966 začala v San Francisku vystupovat s lokální kapelou Big Brother & The Holding Company, se kterou uspěla na slavném festivalu v Monterey v "létě lásky" roku 1967 a natočila první dvě alba. Poté se vydala na sólovou dráhu a se svojí doprovodnou skupinou zazářila v srpnu 1969 na legendárním Woodstocku. Odborníci ji dodnes řadí k nejvýraznějším bělošským bluesovým a rockovým zpěvačkám všech dob. Od počátku kariéry ji však provázely alkohol, cigarety a tvrdé drogy. Zemřela během natáčení alba Pearl, když se v hotelovém pokoji předávkovala heroinem.
Jim MORRISON (8. prosince 1943 - 3. července 1971)
Rockový bouřlivák, zakladatel, zpěvák a lídr americké skupiny The Doors. Charismatického muzikanta, básníka a filmaře proslavily kromě tvorby i nesčetné skandály, spojené s nadměrnou konzumací alkoholu a drog. V roce 1971, necelých šest let po založení kapely a nedlouho po nahrání jejich posledního alba L. A. Woman, se světem unavený Morrison uchýlil se svou životní láskou Pamelou do Paříže, kde byl v hotelu nalezen mrtev ve vaně. Podle oficiální zprávy zemřel na infarkt.
Zdroj: ČTK


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip


Přehrát videoklip

Album

2007


2006


2003


Jako herečka
1994 -The Fast Show role: Peasblossom
Jako skladatelka
2011 -ARGE Talkshow
2010 -Formula 1: BBC Sport
2010 -Pod jednou střechou (Life as We Know It)
2010 -Na sv. Valentýna (Valentine's Day)
2009 -"Southland"
2009 -All You Need is Love - Meine Schwiegertochter ist ein Mann
2009 -Báječný svět shopaholiků (Confessions of a Shopaholic)
2009 -Glee
2009 -Karaoke Revolution
2009 -The Well
2008 -27 šatů (27 Dresses)
2008 -Diverso da chi
2008 -I Love the New Millennium
2008 -Jools's Hootenanny
2008 -The Inbetweeners
2007 -Âge d'homme... maintenant ou jamais!, L'
2007 -Giles Wemmbley Hogg Goes Off.... to Glastonbury
2007 -Super drbna (Gossip Girl)
2007 -Hidden Palms
2007 -Orfanato llega a Hollywood, El
2007 -Run Fatboy Run
2007 -Secret Diary of a Call Girl
2006 -Muži na stromech ("Men in Trees")
2006 -Supermodelo 2006
2006 -The Real Hustle
2005 -Dancing with the Stars
2005 -Chirurgové (Grey's Anatomy)
2005 -Loops!
2005 -So You Think You Can Dance
2004 -Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (Bridget Jones: The Edge of Reason)
2004 -Strictly Come Dancing
2004 -The X Factor
2003 -Plastická chirurgie s.r.o. (Nip/Tuck)
1988 -"This Morning"
1985 -EastEnders

Amy Winehouse nalezena mrtvá

LONDÝN Problémová popová hvězda Amy Winehouse byla nalezena mrtvá ve svém domě v Camden na severu Londýna. Příčina smrti stále neznámá.
Podle zdrojů bylo tělo této 27 leté zpěvačky nalezeno záchrannou službou dnes odpoledne kolem 15:45.

V policejním hlášení bylo uvedeno: "Policie byla zavolaná londýnskou záchrannou službou na adresu v Camdem Square NW1 krátce po 16:05 dnešního dne. Dostali informaci, že bylo nalezeno tělo mrtvé ženy.

Při příjezdu policisté našli tělo 27 leté ženy, která byla na místě prohlášena za mrtvou.

Stále se vyšetřují okolnosti smrti. Policisté neuvedli žádnou příčinu smrti a situace není vysvětlená.

Amy nedávno zrušila všechna vystoupení v jejím turné po tom, co si několikrát udělala ostudu na pódiu i veřejnosti.

Objevila se však začátkem tohoto týdne se svojí kmotřenkou Dionne Bromfield v iTunes festivalu, kde Amy prosila fanoušky, ať si zakoupí album této mladé zpěvačky.
Winehouse měla dlouhodobé problémy s alkoholem a drogami. Problémy měla také ve vztazích s Pete Doherty a Blake Fielder-Civil.

Amy Winehouse a její odkaz světu


LONDÝN I před svým převratným albem Back to Black, bylo kolem této talentované Britce, Amy Winehouse, mnoho rozruchu. S přítomností rapera Jay-Z v jednom z jejích začátečních vystoupení v Manhattanu bylo cítit, že se něco zvláštního musí udát.

Když přenesla do svého života drama "špatné holky" ze svých písní, zdálo se občas, že balancuje na hraně. Bohužel se neudržela.Stejná temnota a démoni, kteří dělali její hudbu tak působivou ji nakonec přemohli.

Ovšem i přes svou smrt bude její odkaz žít nadále. Bezpochyby patří mezi nejdůležitější osobnosti v popové muzice v tomto miléniu. Její jazzové retro-soul melodie dali zrod vlně "old-school" zpěváků a zpěvaček. Mnoho z nich jsou přímo z její rodné Anglie, například Duffy, Estelle a hlavně Adele. Nebýt Amy, je těžké si představit to, že by se album Adele stalo nejprodávanějším albem roku 2011.

Její rodina je zdrcena. Winehousovi, včetně matky Janis, otce Mitche a bratra Alexe, vydali v neděli prohlášení:

"Naše rodina utrpěla těžkou ztrátu při úmrtí Amy, úžasné dcery, sestry, neteři. Nechala v našich životech prázdné místo. Scházíme se, abychom na ní mohli společně vzpomínat. V časech jako jsou tyhle bychom si vážili trochu soukromí a prostoru."

Mnoho celebrit také smutní kvůli její smrti, včetně hollywoodské hvězdy Russella Branda. Ten se jako z úcty k Winehouse snažil změnit způsob zobrazování závislosti. On sám dlouhá léta bojoval se závislosti na drogách a alkoholu.

"Měli bychom změnit způsob, jak společnost vnímá závislé lidi. Neměli by být spolčovaní s kriminálníky, ale mělo by se na ně dívat jako na nemocné. Měli bychom se znova podívat na to, jak vláda financuje rehabilitační instituce," uvedl Brand na svém webu.

Její producent včera uvedl na Twitteru: "Byla to má hudební spřízněná duše a byla pro mne jako sestra. Tohle je nejsmutnější den mého života."

Kmotřenka Amy, Dionne Bromfield, publikovala na svůj web, že ruší veškerý kontakt s médii až do dalšího oznámení. Napsala: "Jsem absolutně zdevastovaná…Amy byla moje inspirace."

Fotbalová hvězda David Beckham sdělil: "Taková talentovaná holka s takovou budoucností, je to velká škoda. Smutníme a upřímnou soustrast pro její milované.

Kamarádka Kelly Osbourne tweetovala: "Nemůžu ani popadnou dech z toho, jak jsem brečela. Ztratila jsem jednu z mých nejlepších kamarádek. Nikdy na tebe nezapomenu, na tvé pravé já."

Ostatní celebrity jako jsou herečka Demi Moore, Katie Price a Lily Allen také na webu vyjádřili svůj smutek.


Winehouse zemřela ve svých 27 letech, ve stejném věku jako hudební legendy Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrison a Kurt Cobain. Všichni zesnuli velmi mladí.

Vždycky se mnozí budou ptát, co víc by mohla Amy zvládnout, jak by znělo její nové album, jak jinak by mohla změnit popovou kulturu. Album Back to Black se stane klasikou, hlavně protože je to její poslední album.

Smrt Amy Winehouse vynesla zpěvačku na špice hitparád. Znovu

2.08.2011 06:54 Ač to zní velice brutálně, vypadá to, že největší reklamou pro celebrity je jejich vlastní smrt. Minulý rok v červnu zemřela americká popová legenda Michael Jackson. Svou smrtí zbourala světové hitparády na týdny dopředu. V červenci tohoto roku zemřela britská hvězda a talent Amy Winehouse. V okamžiku to, už tak populární, zpěvačku vystřelilo na vrcholy světových hitparád.

Jakmile byla zveřejněna zpráva, že Amy Winehouse je mrtvá, prodej nahrávek vydaných společností Universal Music prudce stoupl. Když Amy vydala v roce 2006 své album Back to Black, byl to trhák a okamžitě obsadil první příčku. Postupem času, jak už to bývá, kleslo hodnocení až na 59. příčku. Minulý týden se pět let staré album opět vrátilo na královských pozic. Album bylo oceněno pěti cenami Grammy a můžeme na něm najít hity jako You Know I'm No Good - ZDE, Love Is a Losing Game - ZDE nebo Rehab - ZDE.

Titul královny hitparád nejen britského žebříčku nesla do doby smrti Winehouse zpěvačka Adele. Zájem o Amy jí však z první příčky sesadil. Zároveň se do první desítky probojoval debutový singl Winehouse - Frank. Ta obsadila páté místo. Za svého života se Frank dostal maximálně na 13. příčku.

Amy měla většinu své pěvecké kariéry velké problémy s alkoholem a drogami, je tedy velice pravděpodobné, že právě tyto látky mohly způsobit její smrt. Úřady to však s jistotou potvrdit stále nemohou - čeká se na výsledky toxikologických testů.

Aaron Boogaard

23. července 2011 v 18:46 | Michal Všechovský

V kauze smrti hokejisty Boogaarda obvinili jeho bratra

Americká prokuratura viní mladšího bratra bývalého hráče NHL Dereka Boogaarda z toho, že přispěl k hokejistově smrti. Den po návratu z léčebny mu měl v květnu podat prášek tišící bolest, který však v kombinaci s alkoholem přivodil náhlé úmrtí obávaného bitkaře.
23. 7. 2011 15:40 MINNEAPOLIS
Z policejních výslechů vyplynulo, že čtyřiadvacetiletý Aaron Boogaard dal staršímu sourozenci lék ne kvůli bolesti, ale aby ho připravil na dlouhou noc na večírku. Protože hokejista požil celou řadu přípravků, neviní státní zástupci jeho bratra z vraždy nebo zabití.
Svým chováním ale měl i tak překročit několik zákonů. U soudu bude čelit obvinění z toho, že lék získal nelegálně a předal ho bratrovi, ačkoliv patří mezi přípravky vydávané pouze na předpis. Navíc je podezřelý z toho, že manipuloval s důkazy na místě, kde byl Boogaard nalezen.

Boogaardův právní zástupce se nechtěl k obviněním vyjadřovat. "Naši odpověď zveřejníme raději u soudu než v médiích. I vzhledem k tomu, že Aaron byl a stále je zničený ze smrti svého bratra," uvedl právník John Lundquist.
Osmadvacetiletý kanadský hokejista Derek Boogaard z New Yorku Rangers byl nalezen mrtev v polovině května. Přes dva metry vysoký bitkař celkem v elitní zámořské lize odehrál 277 zápasů, vstřelil tři góly, připsal si 13 asistencí a 589 trestných minut.

Derek Boogaard

23. července 2011 v 18:40 | Michal Všechovský

V kauze smrti hokejisty Boogaarda obvinili jeho bratra

Americká prokuratura viní mladšího bratra bývalého hráče NHL Dereka Boogaarda z toho, že přispěl k hokejistově smrti. Den po návratu z léčebny mu měl v květnu podat prášek tišící bolest, který však v kombinaci s alkoholem přivodil náhlé úmrtí obávaného bitkaře.
23. 7. 2011 15:40 MINNEAPOLIS
Z policejních výslechů vyplynulo, že čtyřiadvacetiletý Aaron Boogaard dal staršímu sourozenci lék ne kvůli bolesti, ale aby ho připravil na dlouhou noc na večírku. Protože hokejista požil celou řadu přípravků, neviní státní zástupci jeho bratra z vraždy nebo zabití.
Svým chováním ale měl i tak překročit několik zákonů. U soudu bude čelit obvinění z toho, že lék získal nelegálně a předal ho bratrovi, ačkoliv patří mezi přípravky vydávané pouze na předpis. Navíc je podezřelý z toho, že manipuloval s důkazy na místě, kde byl Boogaard nalezen.

Boogaardův právní zástupce se nechtěl k obviněním vyjadřovat. "Naši odpověď zveřejníme raději u soudu než v médiích. I vzhledem k tomu, že Aaron byl a stále je zničený ze smrti svého bratra," uvedl právník John Lundquist.
Osmadvacetiletý kanadský hokejista Derek Boogaard z New Yorku Rangers byl nalezen mrtev v polovině května. Přes dva metry vysoký bitkař celkem v elitní zámořské lize odehrál 277 zápasů, vstřelil tři góly, připsal si 13 asistencí a 589 trestných minut.


Roman Kreuziger

23. července 2011 v 17:08 | Michal Všechovský

Povolání: Cyklista
Věk: 25
Datum narození: 6. 05. 1986
Místo narození: Moravská Třebová, Československo
Znamení: Býk aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Býk

byk

Vztahy:

Hodně pracujete a vaší hlavní snahou je upevnit si vztahy v zaměstnání. Už začátek roku může být zajímavý. Jste někdy příliš nejistí a vaše nervozita se přenáší na partnera. Především březen a červen bude problematický, pozor na rozchody. Pokud chcete rozvinout zajímavý vztah, vydejte se v květnu nebo říjnu k moři. Víc si vás oblíbí vaši rodiče, častěji je navštěvujte.

Peníze:

Víte, že musíte pracovat, i když vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje. Jako jedni z mála budete mít po Vánocích peníze, abyste nakupovali s výhodnou slevou. V červenci se vydejte na chvíli za hranice, dosáhnete zisků při nákupu i prodeji. Víc vyděláte taky jako pojišťovací agenti a bankéři, nemáte větší konkurenci. Ale nevydávejte příliš financí za nábytek v domácnosti.

Práce:

Vaše pracovní schopnosti jsou nesmírně vysoké. Hodně času věnujete administrativě. V kancelářských profesích a v učitelství vám hrozí problémy, ale zdá se, že budete úspěšní a dokonce se naučíte lépe vyjadřovat a prezentovat vlastní schopnosti. Na podzim, nejspíše v říjnu, už budete sbírat podnětné výsledky.

Zdraví:

Máte problémy, hodně pracujete v knaceláři a málo odpočíváte. Dejte si pozor, abyste to neodmarodili! Zeleninu jako česnek nebo lilek a minerální látky užívejte pro posílení organizmu mnohem víc než dosud. Podle všeho se v květnu můžete cítit hodně šťasně, choďte na výlety. Na konci léta nepřehánějte práci, naučte se nová jógická cvičení.

Horoskopy na sobotu 23. 7. 2011

Mezi ostatními lidmi umíte zaujmout svým smyslem pro výdělek, jste ale natolik líní, že se příliš nesnažíte. Hlavně doma přesně víte, jaké předměty vám chybějí a jaké suroviny doplnit, dnes výhodně nakupujte ve velkoskladech. Dnes večer doma chcete mít všechno přesně upraveno, protože si toužíte někoho důležitého pozvat. Chcete ho zaujmout vybraným jídlem a drahými předměty, ale jen s uzavřenou společností rodiny. U stolu ale osobně záříte.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Partnera si snažte naklonit dobrým jednáním.

Býk:

Večer dokážete neuvěřitelně perlit a naklonit si volné srdce.

Blíženci:

Zažívali byste více potěšení, kdybyste dokázali udržet na uzdě vášně.

Rak:

Měli byste věrně naslouchat partnerovi, což dá někdy zabrat.

Lev:

Dneska dokážete spojovat realitu s fantazií.

Panna:

Máte dobrou náladu, ze které může mít partner potěšení.

Váhy:

Večer můžete zažít něco exotického i domáckého zároveň.

Štír:

Můžete zažít příjemný večer.

Střelec:

Pracujte a všímejte si lidí okolo.

Kozoroh:

Večer zažijete pěkné posezení s inspirační silou.

Vodnář:

Hodně si všímáte osob druhého pohlaví kolem sebe a dáváte jim na srozuměnou.

Ryby:

Chtěli byste objevovat dálky, možná se večer zasníte.
Roman Kreuziger je český silniční cyklista, který začal závodit již ve 12letech a od roku 2006 jezdí za ProTour stáj Liquigas. Je mistrem světa v silniční cyklistice v kategorii juniorů. Byl druhý v prologu Paříž - Nice 2007 a získal tím svoje první 2 ProTour body.

Jeho prvním profesionálním vítězstvím byla 1. etapa závodu Settimana Ciclista Lombarda. Svoje 2. místo z prologu Paříž - Nice zopakoval na prologu Kolem Romandie 2007 a díky výdrži v horách i excelentnímu 6. místu v závěrečné časovce si Kreuziger vydobyl celkově 6. pozici v tomto závodě. Byl též částí výběru v časovce družstev v Eindhovenu, kde si Liquigas (ve složení Magnus Bäckstedt, Mauro Da Dalto, Roman Kreuziger, Aljaksandr Kučynski, Vincenzo Nibali, Roberto Petito, Manuel Quinzato a Frederik Willems) dojel pro 5. místo. Následně odjel na závod Kolem Dánska, kde byl druhý v závěrečné časovce a celkově obsadil 11. místo. V září zkusil svoji první z Grand Tours - Vueltu, dojel 21., těsně za Pro Tour body. V horách předvedl výborný výkon, jen v časovkách zajel hůře, než se předpokládalo.

Na začátku roku 2008 ho zbrzdilo zranění, ale do plné formy se vrátil v závodě Kolem Romandie, kde obsadil druhé místo v celkové klasifikaci 35 sekund za vítězným Němcem Klödenem.

Roku 2008 si připsal vítězství na etapovém závodě Tour de Suisse, a to jako jeho vůbec nejmladší vítěz v historii tohoto závodu. Na Tour de France skončil v celkové klasifikaci na třináctém místě a v soutěži jezdců do 25 let druhý.

V současnosti váží 65 kg a měří 183 cm. Otcem Romana Kreuzigera je Roman Kreuziger starší, někdejší juniorský mistr světa v cyklokrosu.

Největší úspěchy:
silnice - MS 2004 (Verona) - zlato (hromadný start), stříbro (časovka); MS 2003
(Hamilton) - 6. místo (časovka); celkový vítěz SP juniorů 2004; vítěz Závodu
míru juniorů 2004; cyklokros - MS 2004 (Pontchateau) - stříbro; ME 2003 (Tábor) -
stříbro (vše jun.)

Vyznamenání:
vítěz ankety Král české cyklistiky 2004 - nejmladší vítěz v historii ankety

Rodina:
svobodný; syn bývalého výborného čs. silničáře a cyklokrosaře Romana Kreuzigera, bronzového medailisty z MS 1987 v závodu amatérů a juniorského mistra světa z roku 1983

Vzdělání:
student sportovní podnikatelské školy v Plzni


Roman Kreuziger (vpravo) v Alpách zvažoval, že Tour předčasně ukončí

Kreuziger se na konci Alp cítil hrozně a zvažoval, že Tour vzdá

Další trápení prožil v posledním alpském úseku na Tour de France český cyklista Roman Kreuziger a po dojezdu do L'Alpe d'Huez přiznal, že uvažoval o tom, že závod v páteční 19. etapě vzdá. Do lyžařského střediska dorazil na 132. místě o 25:27 minuty za vítězným Francouzem Pierrem Rollandem, v průběžném pořadí je dál 112. s odstupem téměř tří hodin na nového lídra Andyho Schlecka z Lucemburska.
23. 7. 2011 10:18 - 23. 7. 2011 10:58 Aktualizováno ALPE D'HUEZ
"Cítil jsem se hrozně. Vážně jsem zvažoval, že bych to zabalil," uvedl Kreuziger na svém webu. "Bylo to příšerně náročné. Jak Alberto (Contador) v prvním kopci zaútočil, peloton doslova explodoval. Každý měl strach, co se bude dít a týmy, které mají lidi v pořadí, začaly jet, aby neodskočil o moc," komentoval relativně krátkou etapu na 109,5 km, v níž Contador překvapil brzkým únikem.
"My jsme si udělali takovou skupinu, která jela taky celkem svižně. Nejhorší byl hned první kopec krátce po startu. Lidi vzadu se to snažili jet tak, abychom nechytli limit, ale stejně jsme se do něj nevešli. Byl 25:07, my přijeli o dvacet vteřin pomaleji. Ale asi to nechají být, stejně jako ve čtvrtek," prohlásil český jezdec.
Contador se chtěl podle něj ukázat jako opravdový šampión. "Včera měl krizi, odpadl, dnes se tam chtěl zkusit vrátit. Jel to, na co měl, ale je vidět, že je taky hodně unavenej," řekl na adresu letošního vítěze Gira d'Italia, které sám dokončil na šestém místě.
Na celkového vítěze Tour tipuje Australana Cadela Evanse, který je třetí necelou minutu za Andym Schleckem. "Pokud zajede standardní časovku, dá Andymu minutu a půl. Záleží, jestli to psychicky ustojí," uvedl Kreuziger.
Sobotní časovka odstartovala v 10:26, nejlepší závodníci ale na trať vyjedou až v pozdním odpoledni. Evans má start naplánován na 16:12, Andy Schleck vyrazí na trať jako poslední po svém bratrovi v 16:18. Kreuziger vyjede ve 12:16.

Vladen Pavlenko

22. července 2011 v 18:27 | Michal Všechovský

V Česku zahynul v troskách sportovního letounu známý ruský herec

Při úterní havárii ultralehkého letadla u Oseku na Rokycansku zřejmě zahynul v Rusku známý muzikálový herec a zpěvák z Dálného východu Vladlen Pavlenko (40). O tom, že zemřel při leteckém neštěstí v České republice, v pátek informovaly internetové stránky divadla v Chabarovsku, kde byl Pavlenko předním členem scény.

Dnes 9:59
(Aktualizováno: 12:28 )
"Život vynikajícího herce Chabarovského hudebního divadla Vlada Pavlenka tragicky skončil 19. července," uvedlo divadlo a připomnělo hercovu vášeň pro sportovní letectví, která se mu během dovolené v Čechách stala osudnou.[celá zpráva]
Informaci o hercově úmrtí Právu potvrdilo ruské velvyslanectví v Praze. "Ambasáda obdržela doklad od Policie ČR, ve kterém se uvádí, že došlo k úmrtí státního příslušníka Ruské federace pana Vladlena Pavlenka," sdělila ruská mise.
Policejní mluvčí Jana Tomková deníku Právo potvrdila, že jednou z obětí tragédie byl čtyřicetiletý Rus. "Spolu s ním zahynul třiačtyřicetiletý instruktor," upřesnila Tomková a dodala:
"Příčina havárie se vyšetřuje, výsledky zřejmě nebudou známé dříve než za měsíc." Letadlo EV-97 Eurostar patřilo letecké škole Tom air, která má základnu na letišti v Plzni - Líních.
Pavlenko byl v roce 2002 vyznamenán titulem zasloužilého umělce Ruské federace. Před třemi lety jako první herec z Dálného východu získal národní divadelní cenu Zlatá maska, za ztvárnění role v muzikálu Letoun Váni Čonkina. Na stejnou cenu byl nominován i letos.
Ivan Blažek, ČTK, Právo

Jaroslav Jiřík

22. července 2011 v 15:27 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Datum narození: 10. 12. 1939
Datum úmrtí: 11.7.2011
Místo narození: Vojnův Městec, Československo
Místo úmrtí: Letecká havárie
Znamení: Střelec aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2011 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:

V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na pátek 22. 7. 2011

Pozitivní vazba Slunce a Venuše, která přechází do znamení Lva, vám připraví skvělé situace. Dnes máte dobrou náladu, v práci jsou všichni vaši přátelé a rozdáváte jim optimismus, tak se je nebojte vést a požadovat lepší ohodnocení. Domů si pořiďte nějakou pěknou dekoraci, hlavně se večer zamiřte pobavit! Ať už budete na společenské akci nebo sportovním zápase, máte velkou šanci vyhrávat a radovat se. Jděte do všeho svým srdcem!

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Jaroslav Jiřík začínal s vrcholovým hokejem na kladenském zimním stadionu, kde v roce 1959 poprvé slavil titul mistra ligy. Pro svou nekompromisní hru v těsné blízkosti soupeřovy branky, odkud střílel spousty gólů se prosadil také do reprezentace. Na svém prvním mistrovství světa v roce 1959 vybojoval jako levé křídlo Golonkova útoku bronzové medaile. Právě s Golonkou nastupoval v dresu se lvíčkem na prsou nejčastěji, napravo je doplňoval ještě Ševčík. Za moře se Jiřík dostal poprvé v šedesátém roce jako člen čs. olympijského týmu; ve Squaw Valley skončili hokejisté ČSSR na čtvrtém místě.

Možná už tam si jej vyhlédli zámořští skauti - Jiřík svojí nekompromisní hrou v brankovišti, ne příliš vídanou u evropských hráčů, určitě musel přinutit některé z nich k tomu, aby si jeho jméno dvojitě zaškrtli ve svém notesu.

V roce 1961 přestoupil do Brna, aby v dresu "Rudé hvězdy" (později ZKL) zažil nejúspěšnější léta brněnského hokeje a v letech 1962-66 získal dalších pět zlatých medailí za vítězství klubu v nejvyšší domácí soutěži. Jiřík i nadále patřil ke stabilním hráčům reprezentačního týmu a přivážel domů další cenné medaile - bronzové z MS 1963 a ZOH 1964 v Innsbrucku a stříbro z MS 1965 v Tampere. Stříbrná medaile, které si ale asi nejvíce cení, má na sobě olympijské kruhy a letopočet 1968. Na olympiádě v Grenoblu nestačilo Československo jen na hokejovou mašinérii ze Sovětského svazu. Reprezentační dres oblékal Jiřík naposledy ve Stockholmu 1969 na mistrovství světa, kde hokejisté ČSSR skončili třetí za Sověty a domácími hokejisty.

V témže roce se v Brně objevil manažer nového účastníka NHL St. Louis Blues Cliff Fletcher. Do Brna přijel s cílem angažovat pro svůj klub Jiříka a sparťany Havla s Horešovským. Do zámoří nakonec odjel pouze Jiřík, který jako jediný dostal požehnání od hokejového svazu. Jiřík se stal rázem senzací československého hokeje, protože byl prvním, kdo dostal oficiálně možnost představit se na zámořských kluzištích. Jiřík nejprve prošel tvrdým kempem, ale příležitost v sestavě "bluesmanů" nedostal, a tak zatím hrál na farmě v Kansasu a psal pravidelný sloupek pro čtenáře Československého Sportu. Tam mimojiné napsal o svých prvních pocitech: "Z naší ligy i reprezentace jsem byl zvyklý úřadovat před brankou soupeře. Tady? Těch ran, co jsem schytal! Obránci tenhle herní způsob nemají rádi a brankáři si taky sem tam praští."

V závěru základní části NHL však přece jen dostal šanci v prvním mužstvu a nastoupil v zápase proti Chicagu. Nakonec odehrál v NHL pouze tři zápasy, ale navždy se zapsal do historie jako první československý hokejista, který kdy okusil nejslavnější hokejovou soutěž na světě. Přestože mu po sezóně vedení klubu nabízelo, aby zůstal ještě alespoň rok, rozhodl se vrátit domů. Nemalou roli v tom hrál fakt, že manželka čekala přírůstek do rodiny.

Po návratu domů znovu oblékl brněnský dres, který nosil až do roku 1975, kdy ukončil aktivní kariéru. Brněnskému hokeji však zůstal věrný a postavil se na druhou stranu střídačky v roli trenéra. V roce 1977 dostal nabídku vést reprezentaci Švýcarska, ale s reprezentanty helvétského kříže se mu nepodařilo postoupit do A skupiny MS. V roce 1980 se Jiřík vrátil do Brna a pomohl mu vrátit se z druhé ligy mezi elitu. Na střídačku druholigového týmu se ale vrátil po dvou letech, kdy převzal slovenský tým Plastika Nitra. Nitra v roce 1984 sice vyhrála SNHL, ale v kvalifikaci o nejvyšší soutěž nitranští neuspěli. Jiřík se tedy znovu vrátil do Čech a v sezóně 1984-85 trénoval Škodu Plzeň.

Na konci tohoto ročbíku se Jiřík z hokejového povědomí poněkud vytratil, v devadesátých letech vedl brněnské juniory. Jeho jméno se začalo znovu skloňovat v listopadu 1995, kdy se hokejistům brněnské Komety po dlouhých letech podařilo vybojovat nejvyšší soutěž. Po špatných výsledcích mužstva byl však už po dvou měsících z funkce hlavního trenéra odvolán a vrátil se k juniorskému týmu.

Jaroslav Jiřík sehrál v nejvyšší ligové soutěži celkem 17 sezón a kolem 450 utkání, v nichž nastřílel 300 gólů. V reprezentaci nastoupil k 134 zápasům a dal 83 branek.


Aleš Hrdlička

22. července 2011 v 10:35 | Michal Všechovský

Povolání: Antropolog, lékař
Datum narození: 29. 03. 1869
Datum úmrtí: 5.9.1943
Místo narození: Humpolec
Místo úmrtí: Washington, D.C., USA
Znamení: Beran aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2011 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok byste měli najít hodně nových přátel. Vypadá to, že budete mít štěstí ve vztazích na dálku. Letos zažijete hodně potěšení. V březnu to vypadá na partnerské neshody, musíte slevit ve svých očekáváních na partnera. V červenci můžete všechny zanedbávat, proto se dočkáte opravdu zvláštních reakcí. Listopad a prosinec by ale měly být plné lásky, tolerance a návratů lidí, se kterými jste se rozešli.

Peníze:

Více peněz byste mohli získat především díky kreativitě a nápadům. Máte štěstí v podnikatelské oblasti, ale začnete vydělávat i jako manažeři a organizátoři. Nebojte se investovat, máte předpoklady, aby se vše dobře zformovalo. Moc ale nenakupujte v červenci a říjnu. Máte potřebu nějak odškodnit vašeho partnera, společná dovolená v srpnu se proto vyplatí.

Práce:

Zdá se, že se pro vás práce konečně stane víc týmovou. Vsaďte na své přátelské vazby a přející kamarády, o hodně si polepšíte. Pokud máte tvořivé zaměstnání, půjde vám práce jednoduše "od ruky". Jestli pracujete v restauraci nebo zábavním podniku, hodně vyděláte. Firmy a obchody zakládejte především v první půli srpna a na začátku prosince.

Zdraví:

Především leden bude dělat problém vašemu krevnímu tlaku, možná i srdci. Nebojte se cvičit. V dubnu se můžete vydat na dlouhé cesty. V říjnu pozor na zranění horní části těla, buďte opatrní při práci i při sportu. Celkově to ale vypadá, že se větším problémům tento rok dokážete vyhnout, máte více štěstí, než rozumu, jak se říká.

Horoskopy na pátek 22. 7. 2011

V pátek býváte většinou pomalejší, ale díky vlivu Slunce dokážete rozvinout situaci. Odpoledne už máte dobré nálady spoustu a vychází vám podnikatelské záměry. Proto podporujte team-building programy. Buďte pružnější a odvážnější, dokážete pro druhé připravit hry a zábavu, pokud máte děti, jste dnes skvělí rodiče. Ještě lepší to bude v týmu lidí, kteří se spolu chodí bavit i po práci při sportu. Večer si dopřávejte dost pohodlí na zahrádce.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Poslouchejte více své srdce.

Býk:

Ačkoli byste velmi rádi, dnes nedokážete svému partnerovi udělat radost.

Blíženci:

Dnes se snad ani nesnažte přemlouvat svého partnera k nějaké činnosti.

Rak:

Mohli byste se rozloučit s mnohým, peněz nevyjímaje.

Lev:

Vy I váš partner jste dnes naladěni na stejnou notu.

Panna:

Vyrazte spolu na bujarý večírek.

Váhy:

Příliš na vašeho partnera nespěchejte.

Štír:

Partnerovi se spousta věcí nezamlouvá.

Střelec:

Dnes vás čeká opravdu báječný den.

Kozoroh:

Dopřejte si výlet nebo zejděte do společnosti.

Vodnář:

Mohli byste si vzájemně ublížit.

Ryby:

Váš partner dnes nemá žádnou náladu.

Aleš Hrdlička byl světoznámý český antropolog a lékař. Přestože většinu svého života strávil v zahraničí, byl vždy vlastencem a podporoval za všech okolností svou českou vlast a také české emigranty v USA. Vždy u něho našli pomocnou ruku.

Mládí
Narodil se 29. března 1869 v Humpolci jako Alois Hrdlička, později si změnil jméno na Aleš. Byl prvním ze sedmi dětí. Již od malička byl velice chápavý a nadaný. Základy školního vzdělání mu dala matka Karolína a dokonce mohl být přijat hned do 2. třídy obecné školy. Jeho touhou bylo jít na gymnázium, ale jeho rodina se přestěhovala do New Yorku, když mu bylo 13 let. Jeho otec zde dostal dobrou pracovní nabídku, po příjezdu se tak nestalo a otec musel nastoupit do továrny na doutníky. Aleš pracoval jako pomocný dělník s otcem v továrně. Jeho touha po vzdělání byla však tak silná, že navštěvoval večerní střední školu - kurzy angličtiny jako přípravu pro další vzdělání. Když mu bylo osmnáct, byl rozhodnut podle přání svého otce nastoupit na obchodní školu, ale těžce onemocněl (tyfus, zápal plic, pohrudnice). Když pozoroval v nemocnici průběh své nemoci a práci lékařů, rozhodl se studovat medicínu. Pomohl mu jeho ošetřující lékař. Roku 1889 se dal zapsat na newyorský ústav Eclectic Medical College a již v roce 1892 jako první mezi kolegy graduoval a zahájil v New Yorku v roce 1894 krátkou lékařskou praxi. Přitom však studoval na newyorkské Homeopatic College a roku 1894 se podrobil ostatním lékařským zkouškám v Baltimoru. V témže roce nastoupil do ústavu pro mentálně postižené v Middletownu, kde se setkal s anthropometrií (tělesné měření člověka), to jej ovlivnilo a rozhodlo o jeho dalším životě.

Po vysoké škole
V té době byla antropologie ještě v počátcích. Darwin vyvracel zakořeněné mýty o původu člověka, všude se bádalo, objevovalo, ve snaze potvrdit Darwinovy teorie. Zatímco se ostatní přeli, Hrdlička pilně pracoval. Měl k tomu výborné podmínky, pracoval totiž v úřadě antropologického poradce ve Státním patologickém ústavu v New Yorku, ale to mu nestačilo. V roce 1896 odjel do Evropy a vyhledával veškeré materiály (muzea, nemocnice, university, ústavy, věznice, pohřební ústavy). Vyšetřoval měřením stovky případů, které zaznamenával k pozdějšímu zpracování. Výzkum zakončil ve Francii, kde byli tehdy nejvýznamnější badatelé v tomto oboru v roce 1898. Antropologie zde vznikla v 1. polovině 19. století. Jejím úkolem je studovat člověka jako organismus, který je svým způsobem spjat s živočišnou říší, od níž se odloučil svým osobitým historickým vývojem. Zde Hrdlička zkoumal lebku javanského opočlověka z nálezu roku 1891.

Návrat do USA
Rokem 1898, po návratu do USA, začaly jeho studijní cesty po Americe a od roku 1903, kdy založil Antropologické oddělení Národního muzea USA ve Washingtonu, se cesty staly oficiálními. Začal zkoumat Indiány mezi kterými i nějakou dobu žil, černochy. Došel k poznatkům, že v Americe nedošlo k vývoji člověka a že tento kontinent byl osídlen později, v poměrně nedávné době, asi před 15 000 lety, v době kdy již Asie, Evropa a Afrika byly osídleny. Spatřoval původ amerických indiánů ve východní Asii, proto studoval národy ve východní Asii, v Mongolsku, Tibetu, na Aleutách, na Sibiři a na Aljašce, kde nalezl důkazy o tom, že indiáni mají asijský původ. Cesta na Aljašku a do Beringovy úžiny, kde je nejbližší spojení kontinentů Asie a Ameriky, tento názor potvrdila. Zde Hrdlička zkoumal kosterní nálezy a podmínky pro stěhování přes tuto trasu. Došel k teorii, že v období mezolitu se vydaly kočovné kmeny za zvěří, nebo i z dalších příčin ve směru nejmenšího odporu na východ, protože jih Asie již byl zalidněn a dostaly se do dnešní Ameriky, kterou během několika století zalidnily. Nejprve dlouholebí Algonkini, Irokézové, Siouxové, na jih pronikli Aztékové, po nich přišli krátkolebí Toltékové, ti šli do Mexika, Yukatanu. Poslední sem přišli Eskymáci a Athabaskové, ti však museli zůstat na severu. Trasa vedla přes Kamčatku, Beringovu úžinu, řetěz ostrovů Diomedových nebo sv. Vavřince, a nebo přes Aleutské ostrovy v dobách, kdy oba světadíly byly spojeny zemí. Šlo o takzvanou Severní cestu. Potvrdily to výzkumy ruského profesora Rudenka konané r. 1945 na Sibiři.

Tři všeobecné zákony šíření lidstva
- ve směru nejmenšího odporu
- ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
- tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých, či jiných lidí

Hrdličkova teorie
S tím souvisí jeho teorie o plemenném rozrůznění lidstva. V tom, že se ve v plemenných poměrech pozorují nápadně malé rozdíly, spatřuje Hrdlička doklad pro jednotný původ lidstva.

Teorie neandrtálské fáze: Původ dnešního člověka si nelze představit mimo souvislost s vývojovým neandrtálským stupněm. Nelze tudíž mluvit o neandrtálském druhu, nýbrž spíše o neandrtálském stupni vývoje.
- Hrdlička k ní dospěl touto úvahou : "Neandrtálci jsou v přímém poměru k dnešnímu člověku. Žili v otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal. Předvěký člověk, který po nich následoval, žil často na týchž místech. Zanechal podobné stopy činnosti - žil téměř stejným způsobem života. Archeologie neposkytuje žádné důvody pro odloučení a oddělení neandrtálského člověka, t. j. při sapientaci, poukazují na plynulou vývojovou souvislost.

V roce 1927 vyslovil teorii o jednotném původu a vývoji člověka (za to byl oceněn Huxleyovou medailí): "Člověk se vyvinul z živočišných předchůdců. Všeobecný zákon vývoje platí též pro člověka. Člověk se mohl vyvinout jen tam, kde dospěl vývoj živočichů k nejvyššímu řádu savců, ke catarhinním primátům, tj. úzkonosým opicím a z nich k lidoopům antropoidům. Na dvou kontinentech světa nepokročil vývoj jen k nejnižším řádům savců - k vačnatcům. Tyto dva kontinenty můžeme proto vyřadit z oblastí, kde se mohl člověk vyvinout. Pozůstatky živočišných předchůdců člověka nalézáme v prostorách Starého světa - v Evropě, Asii, a Africe. Na této prostoře došlo k vývoji člověka, jak nám to dokazují četné nálezy z celého staršího období čtvrtohor."

Byl uznávaným světovým odborníkem a své teorie podložil mnoha nálezy z celého světa (Indie, Cejlon, Jáva, Austrálie, Dálný východ, jižní Afrika a Evropa, Anglie, Holandsko, Belgie, tehdejší Československo).

Za svého života napsal více než 300 vědeckých pojednání (většinou anglicky). Jeho díla však v protektorátě za okupace nemohla být vydávána, protože byla protirasistická. Hrdličkovo Muzem člověka bylo založeno v roce 1930 dr. Jindřichem Matiegkou, který se zúčastnil výpravy s Hrdličkou, při Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Hrdlička to financoval. Obsahuje exponáty dokládající hlavní vývoj člověka. Další počin: založil vydávání časopisu světové úrovně - Antropologie.

Aleš Hrdlička byl velice skromný. Vědecké výpravy podstupoval s malými náklady. Měl kolem sebe tým mladých lidí a často s sebou brával studenty. Zemřel 5. září 1943 ve Washingtonu na druhý srdeční záchvat. Vždy si přál zemřít ve své vlasti.

Aleš Hrdlička

Aleš Hrdlička (30. března 1869, Humpolec - 5. září 1943, Washington, D.C., USA) byl světoznámý český antropolog a lékař. Přestože většinu svého života strávil v zahraničí, byl vždy vlastencem a podporoval za všech okolností svou českou vlast a také české emigranty v USA. Vždy u něho našli pomocnou ruku.

Mládí

Narodil se 30. března 1869 v Humpolci jako Alois Hrdlička, později si změnil jméno na Aleš. Byl prvním ze sedmi dětí. Již od malička byl velice chápavý a nadaný. Základy školního vzdělání mu dala matka Karolína a dokonce mohl být přijat hned do 2. třídy obecné školy. Jeho touhou bylo jít na gymnázium, ale jeho rodina se přestěhovala do New Yorku, když mu bylo 13 let. Jeho otec zde dostal dobrou pracovní nabídku, po příjezdu se tak nestalo a otec musel nastoupit do továrny na doutníky. Aleš pracoval jako pomocný dělník s otcem v továrně. Jeho touha po vzdělání byla však tak silná, že navštěvoval večerní střední školu - kurzy angličtiny jako přípravu pro další vzdělání. Když mu bylo osmnáct, byl rozhodnut podle přání svého otce nastoupit na obchodní školu, ale těžce onemocněl (tyfus, zápal plic, pohrudnice). Když pozoroval v nemocnici průběh své nemoci a práci lékařů, rozhodl se studovat medicínu. Pomohl mu jeho ošetřující lékař. Roku 1889 se dal zapsat na newyorský ústav Eclectic Medical College a již v roce 1892 jako první mezi kolegy graduoval a zahájil v New Yorku v roce 1894 krátkou lékařskou praxi. Přitom však studoval na newyorské Homeopatic College a roku 1894 se podrobil ostatním lékařským zkouškám v Baltimoru. V témže roce nastoupil do ústavu pro mentálně postižené v Middletownu, kde se setkal s antropometrií (tělesné měření člověka), to jej ovlivnilo a rozhodlo o jeho dalším životě.

Po vysoké škole

V té době byla antropologie ještě v počátcích. Darwin vyvracel zakořeněné mýty o původu člověka, všude se bádalo, objevovalo, ve snaze potvrdit Darwinovy teorie. Zatímco se ostatní přeli, Hrdlička pilně pracoval. Měl k tomu výborné podmínky, pracoval totiž v úřadě antropologického poradce ve Státním patologickém ústavu v New Yorku, ale to mu nestačilo. V roce 1896 odjel do Evropy a vyhledával veškeré materiály (muzea, nemocnice, university, ústavy, věznice, pohřební ústavy). Vyšetřoval měřením stovky případů, které zaznamenával k pozdějšímu zpracování. Výzkum zakončil ve Francii, kde byli tehdy nejvýznamnější badatelé v tomto oboru v roce 1898. Antropologie zde vznikla v 1. polovině 19. století. Jejím úkolem je studovat člověka jako organismus, který je svým způsobem spjat s živočišnou říší, od níž se odloučil svým osobitým historickým vývojem. Zde Hrdlička zkoumal lebku javanského opočlověka z nálezu roku 1891.

Návrat do USA

Rokem 1898, po návratu do USA, začaly jeho studijní cesty po Americe a od roku 1903, kdy založil Antropologické oddělení Národního muzea USA ve Washingtonu, se cesty staly oficiálními. Začal zkoumat Indiány mezi kterými i nějakou dobu žil, černochy. Došel k poznatkům, že v Americe nedošlo k vývoji člověka a že tento kontinent byl osídlen později, v poměrně nedávné době, asi před 15 000 lety, v době kdy již Asie, Evropa a Afrika byly osídleny. Spatřoval původ amerických indiánů ve východní Asii, proto studoval národy ve východní Asii, v Mongolsku, Tibetu, na Aleutách, na Sibiři a na Aljašce, kde nalezl důkazy o tom, že indiáni mají asijský původ. Cesta na Aljašku a do Beringovy úžiny, kde je nejbližší spojení kontinentů Asie a Ameriky, tento názor potvrdila. Zde Hrdlička zkoumal kosterní nálezy a podmínky pro stěhování přes tuto trasu. Došel k teorii, že v období mezolitu se vydaly kočovné kmeny za zvěří, nebo i z dalších příčin ve směru nejmenšího odporu na východ, protože jih Asie již byl zalidněn a dostaly se do dnešní Ameriky, kterou během několika století zalidnily. Nejprve dlouholebí Algonkini, Irokézové, Siouxové, na jih pronikli Aztékové, po nich přišli krátkolebí Toltékové, ti šli do Mexika, Yukatanu. Poslední sem přišli Eskymáci a Athabaskové, ti však museli zůstat na severu. Trasa vedla přes Kamčatku, Beringovu úžinu, řetěz ostrovů Diomedových nebo sv. Vavřince, a nebo přes Aleutské ostrovy v dobách, kdy oba světadíly byly spojeny zemí. Šlo o takzvanou Severní cestu. Potvrdily to výzkumy ruského profesora Rudenka konané r. 1945 na Sibiři.

Tři všeobecné zákony šíření lidstva

  1. ve směru nejmenšího odporu
  2. ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
  3. tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí

Hrdličkova teorie

S tím souvisí jeho teorie o plemenném rozrůznění lidstva. V tom, že se v plemenných poměrech pozorují nápadně malé rozdíly, spatřuje Hrdlička doklad pro jednotný původ lidstva.
Teorie neandrtálské fáze: Původ dnešního člověka si nelze představit mimo souvislost s vývojovým neandrtálským stupněm. Nelze tudíž mluvit o neandrtálském druhu, nýbrž spíše o neandrtálském stupni vývoje.
Hrdlička k ní dospěl touto úvahou: "Neandrtálci jsou v přímém poměru k dnešnímu člověku. Žili v otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal. Předvěký člověk, který po nich následoval, žil často na týchž místech. Zanechal podobné stopy činnosti - žil téměř stejným způsobem života. Archeologie neposkytuje žádné důvody pro odloučení a oddělení neandrtálského člověka, tj. při sapientaci, poukazují na plynulou vývojovou souvislost."
V roce 1927 vyslovil teorii o jednotném původu a vývoji člověka (za to byl oceněn Huxleyovou medailí): "Člověk se vyvinul z živočišných předchůdců. Všeobecný zákon vývoje platí též pro člověka. Člověk se mohl vyvinout jen tam, kde dospěl vývoj živočichů k nejvyššímu řádu savců, ke catarhinním primátům, tj. úzkonosým opicím a z nich k lidoopům antropoidům. Na dvou kontinentech světa pokročil vývoj jen k nejnižším řádům savců - k vačnatcům. Tyto dva kontinenty můžeme proto vyřadit z oblastí, kde se mohl člověk vyvinout. Pozůstatky živočišných předchůdců člověka nalézáme v prostorách Starého světa - v Evropě, Asii, a Africe. Na této prostoře došlo k vývoji člověka, jak nám to dokazují četné nálezy z celého staršího období čtvrtohor."
Byl uznávaným světovým odborníkem a své teorie podložil mnoha nálezy z celého světa (Indie, Cejlon, Jáva, Austrálie, Dálný východ, jižní Afrika a Evropa, Anglie, Nizozemsko, Belgie, tehdejší Československo).
Za svého života napsal více než 300 vědeckých pojednání (většinou anglicky). Jeho díla však v protektorátě za okupace nemohla být vydávána, protože byla protirasistická. Hrdličkovo Muzem člověka bylo založeno v roce 1930 dr. Jindřichem Matiegkou, který se zúčastnil výpravy s Hrdličkou, při Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Hrdlička to financoval. Obsahuje exponáty dokládající hlavní vývoj člověka. Další počin: založil vydávání časopisu světové úrovně - Antropologie.
Aleš Hrdlička byl velice skromný. Vědecké výpravy podstupoval s malými náklady. Měl kolem sebe tým mladých lidí a často s sebou brával studenty. Zemřel 5. září 1943 ve Washingtonu na druhý srdeční záchvat. Vždy si přál zemřít ve své vlasti.

Externí odkazyKarel Svoboda

22. července 2011 v 0:46 | Michal Všechovský


Povolání: hudební skladatel, producent
Datum narození: 19. 12. 1938
Datum úmrtí: 28.1.2007
Místo narození: Praha, Československo
Místo úmrtí: Jevany, Česká republika
Znamení: Střelec aktuální horoskop »Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2011 - Střelec

strelec

Vztahy:

Nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete přehlížet jejich potřeby. Od dubna budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Toužíte po změnách a větší blízkosti partnera, se kterým si máte co říct. Hodně nových lidí můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu.

Peníze:

Výše financí na vašem účtě bude závislá na vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Vypadá to, že se musíte omezovat, v červenci a srpnu budete mít dobré výdělky. Měli byste uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kancelář. Ke konci roku se ale dostanete do závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor.

Práce:

Pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepravidelností výplat. Když se ale aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu.

Zdraví:


V listopadu a prosinci můžete být oslabení. Pozor na to, zda jíte zeleninu, je to důležité. Chronické problémy s nohama musíte řešit už v únoru, ale situace se brzy vylepší. Na začátku léta pozor na rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Horoskopy na pátek 22. 7. 2011

Pozitivní vazba Slunce a Venuše, která přechází do znamení Lva, vám připraví skvělé situace. Dnes máte dobrou náladu, v práci jsou všichni vaši přátelé a rozdáváte jim optimismus, tak se je nebojte vést a požadovat lepší ohodnocení. Domů si pořiďte nějakou pěknou dekoraci, hlavně se večer zamiřte pobavit! Ať už budete na společenské akci nebo sportovním zápase, máte velkou šanci vyhrávat a radovat se. Jděte do všeho svým srdcem!

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.

Karel Svoboda se narodil 19.12.1938 v Praze. Hudební nadání a první umělecké úspěchy měly zásadní vliv při volbě jeho profesionální dráhy. Opustil studium stomatologie na Karlově univerzitě v Praze a plně se začal věnovat hudbě.

V padesátých a šedesátých letech byl členem české populární rockové skupiny Mefisto. Nevěnoval se pouze hře na klavír, ale s úspěchem komponoval své první skladby. Karel Svoboda byl členem uměleckého souboru experimentální divadelní scény Laterna Magika a divadla Rokoko, kde poprvé uvedl svoji scénickou hudbu.

Z pera Karla Svobody pocházejí největší hity Karla Gotta a jeho skladby se objevují v repertoáru všech předních českých zpěváků. Písně Lady Carneval, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš, Stín katedrál, Hej, hej baby, Yveta, Čau lásko, Jsi můj pán a další slavné hity se hrály a dodnes hrají po celé Evropě. Jeho skladby získaly ceny na nejznámějších hudebních festivalech - v Tokiu, Rio de Janeiru či v Cannes.

Jméno Karla Svobody není svázáno pouze s písňovou tvorbou, ale také s velmi úspěšnými televizními produkcemi a hudbou k celovečerním filmům, ať již domácí nebo zahraniční produkce.
Osobitá melodičnost Svobodovy hudební tvorby posílila romantiku českých filmových pohádek - Sůl nad zlato, Jak se budí princezny, Z pekla štěstí a Tři oříšky pro Popelku.

Ústřední píseň z posledně jmenovaného filmu, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?, v podání Karla Gotta byla u příležitosti 100. výročí české kinematografie vyhlášena druhou nejúspěšnější filmovou melodií v historii českého filmu.

Televizní seriály s hudbou Karla Svobody jsou oblíbené nejen v evropských zemích - patří k nim například Včelka Mája, Cirkus Humberto, Létající Čestmír, Pinocchio, Tao Tao, Návštěvníci, Kačenka a strašidla. Především kreslený seriál pro děti Včelka Mája podle románu Waldemara Bonselse zaznamenal obrovský úspěch po celém světě a písně ze seriálu vydané na deskách v celé řadě zemí (včetně Japonska, Jižní Ameriky či Austrálie; ve Francii se v loňském roce prodalo 150 tisíc CD singlů s francouzskou verzí Včelky Máji a titul patřil celou řadu měsíců mezi nejprodávanější CD v zemi) přinesly Karlu Svobodovi dlouhou řadu ocenění.

Úspěchy Svobodovy hudby v tvorbě pro děti přinesly celou řadu nabídek domácích a zahraničních producentů na zkomponování filmové hudby i k filmům a seriálům pro dospělé.
Mezi nejúspěšnější patří seriál Big Man z produkce Taurus Film s Budem Spencerem a Ursulou Andressovou v hlavních rolích, Flash (s Claudií Cardinalovou a Fabio Testim, ústřední melodii nazpívala a na deskách pod názvem Two Hearts vydala Suzi Quatro), Dobrodružství kriminalistiky, Což takhle dát si špenát a další.

Karel Svoboda je autorem filmové hudby k úspěšnému projektu německého režiséra Josepha Vilsmaiera A nikdo slzu neuroní, který byl i v nominaci na Oscara Americké filmové akademie.
Autorské úspěchy Karla Svobody v oblasti písňové a filmové hudební tvorby jej na počátku sedmdesátých let inspirovaly k prvnímu velkému muzikálovému projektu Noc na Karlštejně, jehož filmová i divadelní podoba je úspěšnou až do dnešní doby.

Za svou hudební tvorbu obdržel Karel Svoboda doma i v zahraničí celou řadu zlatých a platinových desek i jiných ocenění. Získal tak například 5 zlatých desek německé firmy Polydor, od českého Supraphonu poté diamantovou desku za více než 10 miliónů prodaných zvukových kopií s jeho hudbou a od Akademie české populární hudby tři České hudební ceny.

Velmi úspěšným hudebním dílem Karla Svobody je původní český muzikál Dracula (text Zdeněk Borovec, námět Richard Hes), který měl premiéru 13. října 1995 v Praze. Více než 1,5 miliónů diváků, kteří představení zhlédli v Praze, Bratislavě, Prešově, jihokorejském Soulu a Moskvě, a více než 250 tisíc prodaných zvukových kopií s nahrávkou muzikálu jsou nejlepším důkazem obrovského úspěchu Draculy. Zájem o uvedení tohoto muzikálu projevili partneři v Belgii, Francii a Německu. V příštím roce by se měla uskutečnit premiéra ve Švýcarsku a v Polsku.

Posledním hudebním dílem Karla Svobody je původní český muzikál Monte Cristo. Na přípravě muzikálu se opět sešel osvědčený autorský tým složený vedle Karla Svobody z textaře Zdeňka Borovce, choreografa Richarda Hese, scénografa Daniela Dvořáka, režiséra Jozefa Bednárika a kostýmního výtvarníka Theodora Pištěka, se kterým spolupracuje jeho syn Jan. Muzikál měl světovou premiéru 13. prosince 2000 v KCP a za dva roky provozování jej shlédlo více než 550 tisíc diváků.

Karel Svoboda se 28.1.2007 zastřelil ve svém sídle v Jevanech, kde ho také našla jeho manželka Vendula Svobodová.

Album

2001


1998


1989


Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip


Pozdrav ze záhrobí: Zesnulý Karel Svoboda napsal píseň pro krásnou Moravcovou, ale nazpívala ji Bílá


11. června 2011 12:32
Skladatel Karel Svoboda (✝68) ještě před svojí sebevraždou spolupracoval s tvůrci filmu V peřině. Super.cz získal nahrávku, kdy v nahrávacím studiu v Jevanech režisérovi F. A. Brabcovi přehrává píseň určenou pro dívku Sen. Tu v muzikálové pohádce ztvárnila krásná Nikol Moravcová (24).
"Odehrálo se to v červnu 2004. Skladbu si ke Karlu Svobodovi přijeli poslechnout Franta Brabec se scenáristou Miroslavem Adamcem," upřesnil mluvčí filmu Lukáš Vedral.
Jednu z posledních písní, které Svoboda složil, ale nakonec ve filmu nezpívá Nikol Moravcová. Tvůrci přehodnotili svůj záměr. Je z ní ukolébavka, jejíž interpretaci svěřili Lucii Bílé (45).

S hlubokým zármutkem všichni vzpomínáme na tak preciózního a charizmatického produducenta a hudebního skladatele Karla Svobodu všechny nás ten jeho odchod zaskočil

František Kaberle

21. července 2011 v 17:32 | Michal Všechovský


Povolání: Hokejista
Věk: 37
Datum narození: 8. 11. 1973
Místo narození: Kladno, Československo
Znamení: Štír aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2011 - Štír

stir

Vztahy:

Budete chtít jezdit na výlety a navštěvovat známé. Tento rok ale na lásku tolik času mít nebudete. Musíte si především vylepšit vztahy doma. Březen nebo červenec může být dobrým měsícem na nalézání dobrého vztahu, ale nemusí trvat příliš dlouho. Pozor, abyste kvůli vlastním rozmarům nerozbíjeli něco fungujícího, co doposud máte.

Peníze:

Financí budete potřebovat dost, zdá se, že těžce pracujete a nezískáte je jen jako dar nebo dědictví. Umíte dobře pracovat pro udržení dobrých pracovních postů. Vaše nápady ve službách nebo reklamní oblasti budou zajímavé, ale velký příjem si vyžádá závist ve vašich sousedských i rodinných vztazích. Měli byste objevovat nové možnosti.

Práce:

Tento rok jste zvlášť pracovití. Na vaši povahu to je až enormní. Máte rádi práci doma, kde je klid. To ale může být na úkor mezilidských vztahů. Zdravotní sestry a lékaři podlehnou vábení změny. Nebraňte se nové zkušenosti, především pokud umíte cizí jazyky, na cesty se vydejte v březnu nebo červenci. Budete úspěšní ve službách a kosmetice, klientela bude solventnější a bude s ní lepší jednání.

Zdraví:

Dávejte si dobrý pozor na stav vašich kostí. Častější nachlazení musíte hlídat, jezte více ovoce a přijímejte vitamín C. V létě hodně plavte. Díky nejistotě budete plní stresu. Dieta vám pomůže více, než sami očekáváte. Zajímejte se více o power jógu a posilující a uklidňující zdravotní cvičení, na vaší práci to bude brzy poznat.

Horoskopy na čtvrtek 21. 7. 2011

Dnes se staráte o svůj majetek. Pokud toužíte investovat do usedlosti na venkově, možná přišla ta pravá příležitost se o ni zajímat. Jinak dokážete být laskaví a dobře se chováte, rodinný večer proběhne idylicky. Věnujete se lásce a přáli byste si ji mít trvalou. Venuše dává spolu s postavením Saturnu jednoznačně najevo, že dnes působíte velmi sebejistě a váš šarm hodně zapůsobí i na návštěvy, pokud ho nepokazíte svou hádavostí.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.

Kladenský rodák František Kaberle se hokeji věnuje již od malička a už v sedmnácti letech se dostal do ligového áčka, ve kterém odehrál čtyři sezóny. Póté ovšem využil zahraniční nabídky a odešel do švédského klubu MoDo. Díky jeho pravidelným účastem na světovych šampionátech a úspěchům ve Švédské Elitserien o něj konečně začali projevovat zájem v zámoří. Od roku 1999 hrál za Los Angeles Kings (celkem 37 utkání) a pak ho z Los Angeles vyměnili do Atlanty Thrashers, kde pokračoval až do výluky v NHL a v sezónách 2001/2002 a 2003/2004 se stal nejproduktivnějším obráncem týmu.

Během výluky se vrátil zpět do Kladna, kde hrál v jednom týmu se svým mladším bratrem Tomášem. Zanedlouho ale přišla znovu nabídka ze švédského MoDo a tak sezónu dohrál ve Švédsku. Po mistrovství světa ve Vídni v roce 2005 odešel jako volný hráč do Caroliny.

V roce 2006 se mu podařilo v dresu Caroliny Hurricanes vyhrát slavný Stanley Cup. Vstřelil vítězný gól do sítě Edmontonu Oilers v sedmém zápase finálové série.

František Kaberle se za svoji dosavadní karieru stal 5x mistrem světa (1996, 1999, 2000, 2001, 2005) a v únoru 2006 odjíždí na své první olympijské hry do italského Turína pod vedením trenéra Aloise Hadamczika.

Jeho otec byl ve své době také velice úspěšným reprezentantem a proto byl František se svým bratrem Tomášem veden k hokeji již od malička. Se svoji manželkou Kateřinou má dcery Francescu a Vanessu.

Zajímavosti:
Výška: 185cm
Váha: 83 kg

Hokejová kariéra:
1991-95 Kladno
1995-99 MoDo (Švédsko)
1999-00 Long Beach (IHL) a Lowell (AHL)
1999-04 Atlanta Thrashers
2004-05 Kladno a MoDo (Švédsko)
2005-09 Carolina Hurricanes
2009-10 Kladno
od 2010 HC EATON Pardubice

Největší hokejové úspěchy:pětinásobný mistr světa (1996, 1999, 2000, 2001 a 2005)a Stanley Cup 2006

Tomáš Kaberle

21. července 2011 v 17:21 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Věk: 33
Datum narození: 2. 03. 1978
Místo narození: Rakovník, Československo
Znamení: Ryby aktuální horoskop »
Výška: 188 cm

Charakteristika znamení Ryby

Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.

Horoskop na rok 2011 - Ryby

ryby

Vztahy:

Budete přitažliví pro vaše nadřízené, především cizince, kteří o vás mají sexuální představy. Dejte si pozor na vyzývavost. V květnu si můžete vybírat milence nebo partnery podle nálady, ale pokud se probere z pasivity milovaný partner, budete nejraději. V listopadu můžete zažít velký uragán vášní, které vás dokážou hluboce uspokojit.

Peníze:

Finance budou mít rychlý oběh, proto si dejte pozor, jak s nimi nakládáte. Umíte si najít dobré partnery. Pozor na krádeže, peněženku mějte dobře uschovanou. Nebojte se o penězích jednat s odborníky v bankách. V tuto chvíli ještě nečekejte rychlé zisky. Postupujte opatrně.

Práce:

Budete se muset naučit lépe jednat s lidmi. Pokud pracujete v kontaktních povoláních, musíte si dát pozor na nepříjemné chování a nálady. Může vás to stát místo. Na konci března vše vyřešíte. Štěstí přeci jen budete mít celý rok. Hodně získáte, pokud umíte cizí jazyky, nebojte se prezentovat v říjnu a listopadu.

Zdraví:

Můžete úspěšně držet diety. Chronické problémy se žaludkem musíte řešit, už únor vám přinese nejistotu. Můžete se zranit při nakládání s těžkými předměty ve vašem domově nebo v práci. Hlavně v listopadu ale budete svěžejší, choďte pravidelně plavat nebo do sauny, Neptun přeje relaxaci. Problémy řešte bylinnými preparáty.

Horoskopy na čtvrtek 21. 7. 2011

Dnes se můžete vydat na zahraniční cestu, protože spojíte příjemné s užitečným. Nejlepší bude prezentace produktů spojených s bankami a potravinami. Pokud pracujete jako servírky nebo sestřičky, dnes zažijete díky Luně v Raku i legraci, určitě ale budete u výjimečných situací. Vaším vzorem mohl být výrazně i váš otec a takovou postavu byste rádi viděli i v zaměstnání, nebo doma. Jinak vás čeká více klidu, ale jistě po tvrdě vykonané práci.

Dnešní vztah ryb ke znamení

Beran:

Vaše dobré rozpoložení přitahuje hodně cizích osob.

Býk:

Můžete se věnovat různým milostným zážitkům.

Blíženci:

Máte spoustu dobré nálady a váš partner ani nestačí zírat.

Rak:

Partnerský život se jakoby utápí v mlze, tak ho tam nechejte.

Lev:

Dnes dokážete svého partnera udolat svým charizmatem,

Panna:

Chápete, že láska musí občas trápit, aby byla pravá.

Váhy:

Váš milostný a partnerský život nebude působit příznivě.

Štír:

S přítelem si opravdu hluboce rozumíte.

Střelec:

Zvláště v sexu si dokážete užívat opravdu naplno.

Kozoroh:

Přichází k vám skutečná láska.

Vodnář:

V partnerovi dokážete vyvolat pocity neskutečné blaženosti.

Ryby:

Vy i váš partner si umíte přinést vždy spoustu radostí.

Po vzoru svého otce a bratra František Kaberle začal i Tomáš Kaberle svou hokejovou kariéru v kladenské obraně. Po otci zdědil skvělou přihrávku a od bratra "načichl" nespoutanou chutí k útočným výpadům až k brankáři soupeře. Když v roce 1995 poprvé nastoupil k několika zápasům kladenského áčka, začalo se o něm mluvit dokonce jako o nejtalentovanějším z rodiny. Ani on sám se netajil velkými ambicemi, ačkoliv měl za sebou pouze pár zápasů mezi dospělými a ve třech sezonách v české extralize nevstřelil jedinou branku.

Přesto v jednom rozhovoru označil obdivovatel Raye Bourquea svůj první cíl: stát se nejproduktivnějším obráncem domácí soutěže. Rázně za ním vykročil v sezoně 1997-98, když hned v prvním zápase ročníku konečně vstřelil branku Litvínovu. Poslední sezónu v extralize nakonec ukončil se čtyřmi brankami a 19 asistencemi v 47 zápasech. Mezi obránci skončil v kanadském bodování patnáctý a v kladenském týmu druhý za zkušeným Krulišem. Na dvacetiletého mladíčka přece jen slušný úspěch.

Prosazoval se i v juniorských reprezentacích a v letech 1997 a 1998 se zúčastnil mistrovství světa dvacetiletých. V únoru 1998 přicestovali za Tomášem skauti Toronta a domluvili se s ním, že na konci sezony odehraje několik zápasů na farmě v St. John´s a v létě přijede na předsezonní kemp. Všeobecně se předpokládalo, že první sezonu stráví v St. John´s, ale Tomáš sehrál za farmářský tým pouze dva zápasy a prošel kempem mezi čtyřiadvacet vyvolených v základním kádru Maple Leafs. Hned v prvním zápase proti Detroitu mu trenér Pat Quinn poskytl nezvykle mnoho prostoru a nováček v NHL sehrál proti obhájcům Stanley Cupu nejvíce minut z celého týmu! Nastupoval dokonce i v oslabení proti hvězdám jako Yzerman, Fjodorov nebo Shanahan, které do té doby znal pouze ze stránek časopisů.

O necelé dva týdny později hrálo Toronto znovu s Detroitem, tentokrát přímo ve městě motorů a mladej "Kabelka", jak se každému Kaberlemu co má něco společného s hokejem přezdívá, udělal další krok k pravidelnému místu v sestavě - na začátku druhé třetiny tvrdě vypálil a brankář Hodson lovil puk ze sítě. Když se druhý den trefil ještě v Pittsburghu a poté rozhodl i prodloužení ostře sledovaného derby v Montrealu, měl torontské fanoušky na své straně. A získal si i přízeň kanadských novinářů, některým připomínal někdejšího beka Montrealu Douga Harveyho, jiní v něm zas viděli nového Larry Murphyho.

Tomáš Kaberle se od té doby každopádně napevno zabydlel v základní sestavě Toronta. Své mimořádné kvality pak potvrdil v ročníku 1999-2000, kdy odehrál všech 82 zápasů základní části a připsal si vynikajících čtyřicet bodů. Což znamenalo nejlepší výkon v obraně Maple Leafs. Po nešťastném zranění Bryana Berarda pak Tomáš dostával ještě více prostoru a s Dmitrijem Juškjevičem vytvořil jednu z nejlepších obranných dvojic NHL. Přes skvělé výkony v NHL ještě jednou oblékl dres extraligového Kladna. Před sezónou 2001/02 se totiž nemohl dohodnout s Torontem na nové smlouvě a tak rád pomohl mateřskému klubu. Zároveň využil příležitost poprvé nastoupit v seniorské reprezentaci.

Debut v národním týmu si odbyl 6. září 2001 proti Rusku na Česká pojišťovna Cupu ve Zlíně. Reprezentační trenéři se mohli na vlastní oči přesvědčit o jeho kvalitách a proto později neváhali a poslali mu pozvánku také na olympijský turnaj v Salt Lake City.

Hráčská kariéra
- 1994-1995 HC Kladno, HC Kladno - jun.
- 1995-1996 HC Kladno, HC Kladno - jun.
- 1996-1997 HC Kladno
- 1997-1998 HC Kladno, Saint John's Maple Leafs (AHL)
- 1998-1999 Toronto Maple Leafs
- 1999-2000 Toronto Maple Leafs
- 2000-2001 Toronto Maple Leafs
- 2001-2002 HC Kladno, Toronto Maple Leafs
- 2002-2003 Toronto Maple Leafs
- 2003-2004 Toronto Maple Leafs
- 2004-2005 HC Kladno
- 2005-2006 Toronto Maple Leafs
- 2006-2007 Toronto Maple Leafs
- 2007-2008 Toronto Maple Leafs
- 2008-2009 Toronto Maple Leafs
- 2009-2010 Toronto Maple Leafs

Mistrovství světa
- Mistrovství Evropy U18 1995 - 5. místo
- Mistrovství Evropy U18 1996 - 5. místo
- Mistrovství světa U20 1998 - 4. místo
- 2003: Česká republika - 4. místo
- 2005: Česká republika - 1.místo
- 2006: Česká republika - 2.místo
- 2008: Česká republika - vyřazení ve čtvrtfinále

Olympijské hry
- ZOH 2002: Česká republika - vyřazení ve čtvrtfinále
- ZOH 2006: Česká republika - 3. místo

Světový Pohár
- 2004: Česká republika - vyřazení v semifinále

Největší úspěchy v reprezentačním dresu:
1.místo - MS Vídeň 2005, 3. místo - Olympiáda Turín 2006, 2.místo - MS Riga 2006

David Ogilvy

21. července 2011 v 8:00 | Michal Všechovský

Smrt Davida Ogilvyho, korunovaného krále reklamy

Mattel, Dove, Rolls Royce, Nestlé, Ford nebo Coca-Cola. To je jen zlomek světoznámých značek, pro které David Ogilvy pracoval. Jejichž úspěšnou reklamní image vytvořil. David Ogilvy, legenda reklamní tvorby, zemřel 21. července roku 1999. Jeho práce ale přetrvala dodneška.

Dnes 1:00
Otec reklamy, i tak se Ogilvymu přezdívalo. V roce 1962 americký magazín Time přispěchal s jiným přízviskem, Ogilvy - nejvyhledávanější kouzelník současného reklamního průmyslu.

David Ogilvy napsal řadu knih a publikací, za bibli a učebnici reklamy je považována kniha Ogilvy o reklamě.
Byl také autorem řady úspěšných reklamních sloganů. Jeden zdomácněl natolik, že ho společnost Dove používá i 52 let po jeho prvním uvedení. Pouze Dove obsahuje čtvrtinu hydratačního krému, tak nadčasový slogan zní.
David Ogilvy se narodil 23. června 1911 ve Skotsku. Jeho rodiči byli úspěšný skotský finanční poradce Francis John Ogilvy a Irka Dorotha Fairfieldová.


David Ogilvy s tradiční dýmkou na dobové fotografii
FOTO: Novinky

Roztržky s učiteli

Když malý David dosáhl tří let, Anglie vyhlásila Německu válku. Boje neblaze zasáhly celou Velkou Británii a neušetřily ani Skotsko. Francis John přišel o práci, David tak poprvé okusil, jak chutná chudoba.
Školu musel navštěvovat v chudinské čtvrti, ale vůbec mu to nevadilo. Učil se rád a brzy začal své spolužáky převyšovat. A nezůstalo jen u nich, často se o své pravdě neváhal hádat také s učiteli. Jeden z vyučujících otci vzkázal: "David má velmi široký všeobecný přehled a na svůj věk je neuvěřitelně vyspělý. V rozhovorech s učiteli má ale sklon k hádkám a často trpí pocitem, že má pravdu on, nikoliv učebnice."
Po studiích v Edinburghu se Ogilvy dostal na Oxford, ale neuspěl. Odešel proto do Francie, kde pracoval jako kuchař v pařížském hotelu Majestic. Přestože se brzy stal šéfkuchařem, ani tato práce ho nenaplnila. Vrátil se proto do Anglie, kde se stal obchodním zástupcem společnosti prodávající kuchyňské potřeby.

Spotřebitel jako manželka

Zde si vedl tak dobře, až ho zaměstnavatel požádal, aby sepsal návod, jak se stát úspěšným prodejcem. Stejný návod o třicet let později časopis Fortune vyhlásil jako nejlepší manuál k prodeji v dějinách.
Po čase byl Ogilvy poslán na stáž do USA. Ameriku si zamiloval natolik, že si zde se ženou založili malou farmu. Bohužel, zkrachovali, a tak se v roce 1949 vrátili zpět do Anglie.
Za uspořené peníze, něco málo přes 6000 dolarů, Ogilvy založil reklamní agenturu Ogilvy, Benson & Mather. "Spotřebitel není blbec, je to vaše manželka!" Tímto heslem se Ogilvy proslavil a po celou svou kariéru se jím řídil.
Začátky měla agentura krušné. Vlivem nízkých rozpočtů se Ogilvy často musel vzdát vlastního honoráře, aby se reklamu vůbec podařilo zrealizovat. Vycházel ale z předpokladu, že pro agenturu není horší reklama, než nedokončená zakázka, a tak na projektech neváhal i sám tratit. A karta se brzy začala obracet.
Po čtyřiceti letech na úplném vrcholu Ogilvy své reklamní konsorcium za 864 milionů dolarů prodal a přestěhoval se do Francie. Zde také 21. července 1999 ve věku 88 let zemřel.
Jan Barák, Novinky

Martin Staszko

20. července 2011 v 21:09 | Michal Všechovský

Čech vede největší pokerový turnaj na světě, bojuje o 150 miliónů korun

Je to každoroční svátek všech pokerových hráčů na světě, kteří to se svou zálibou myslí doopravdy vážně. Turnaj World Series of Poker: Main Event, který se každoročně koná v americkém Las Vegas, má letos české želízko ohni. Co želízko, pořádné železo - Čech Martin Staszko (35) průběžně vede a v turnaji zbývá už jen devět hráčů. Ti budou dohrávat turnaj v listopadu.

Martin Staszko dosáhl na WSOP historického českého úspěchu.

Dnes 14:41 - Las Vegas
Pětatřicetiletý Martin Staszko ze severomoravského Třince se prokrájel osmi hracími dny jako nůž máslem. Již nyní je jasné, že jde o jeden ze dvou největších českých úspěchů v pokerové historii. Ten doposud největší drží Jan Škampa za vítězství turnaje EPT Prague v roce 2009. Za svou výhru tehdy inkasoval něco málo přes milión dolarů, tedy přes 17 miliónů korun.
Staszko má však nyní nakročeno ještě výše. Už nyní má jistou výhru 782 tisíc dolarů. Pokud ale vyhraje, může se těšit na více než desetkrát tolik. Na vítěze letošního Main Eventu totiž čeká 8 711 956 dolarů, což je v přepočtu něco málo přes 150 miliónů korun. Neuvěřitelný je počet hráčů, přes které devítka musela cestou k finálovému stolu přejít. Letošního Main Eventu se totiž účastnilo 6865 hráčů.
Vítěze však hned tak znát nebudeme. Turnaj, který se hraje v lasvegaském hotelu Rio, bude dokončen před televizními kamerami až v listopadu. Devět hráčů, kteří v turnaji zbyli, tak vytvořili tzv. Listopadovou devítku (November Nine), která se za čtyři měsíce utká o miliónové sumy. Famózní je však zejména to, že Staszko postupuje do tohoto finále jako průběžný lídr.

Na internetu se mu také daří

Staszko má před listopadovým finále přes 40 miliónů v žetonech, druhý v pořadí Eoghan O'Dea má necelých 34 miliónů žetonů a třetí Matt Giannetti drží skoro 25 miliónů v žetonech. Vedení Staszka je tedy jednoznačné, ale pro finále ještě nic jednoznačného neznamená. Kouzlo pokeru je totiž i v tom, že stačí jedno špatné rozhodnutí a vše, na čem jste pracovali, je během vteřiny fuč.
"Pro český poker, který je momentálně na obrovském vzestupu, je to obrovská reklama. Martin Staszko svoje kvality už delší dobu dokazuje na velkých on-line turnajích PokerStars WCOOP a SCOOP, kde se už několikrát úžasně umístil. Pro něj osobně to je jistě obrovský úspěch a pro český poker je to historický milník, se kterým se doposud nedá nic srovnat. Všichni mu držíme palce na listopad," řekl Novinkám country manager herny PokerStars Ondřej Drebota.
Jakub Kynčl, Novinky

Nordic Walking

20. července 2011 v 15:46 | Michal Všechovský

Chůzi s nordic walking hůlkami si zamilujete


Nordic Walking je jednoduchou a neuvěřitelně efektivní cestou ke zlepšení tělesné i duševní kondice, bez ohledu na to, jak nabitý máte rozvrh. 30 minutami denně, ať už cestou do práce nebo jen tak na odpolední procházku, vám trekingové hůlky pomohou posílením a očistou vašeho těla i mysli.
S párem teleskopických hůlek se z obyčejné procházky stává překvapivě komplexní a plnohodnotné cvičení. Hole vám pomohou s lepším držením těla, běžcům slouží jako dobrý doplněk k rehabilitaci kolenou po náročném tréninku a aktivním sportovcům jako doplňkové cvičení.

Dvě hůlky, nespočet výhod

Chůze s pomocí teleskopických hůlek vám pomůže s:
  • Posílením horní částí těla.
  • Ve spolupráci s potravinovými doplňky, vybudováním pevnější kostní tkáně a pohyblivějších kloubů.
  • Spálením více než 40% více kalorií v porovnání s běžnou chůzí bez hůlek.
  • Tréninkem srdce díky vyšší spotřebě kyslíku.
  • Komplexním cvičením bez velké námahy.
  • Když dojde na udržení či zvýšení vytrvalosti a spalování kalorií, jsou to hůlky vhodným řešením i jako doplněk při cestě do práce.

Vyberte si z naší nabídky nordic walking holí All4walk a potravinových doplňků Starlife vhodných pro sport, výživu kloubů a kostí nebo jenom ke zlepšení výsledků při hubnutíPetr Haničinec

20. července 2011 v 14:58 | Michal Všechovský

Povolání: Herec
Datum narození: 15. 09. 1930
Místo narození: Pardubice, Československo
Místo úmrtí: Bratronice u Kladna, Česká republika
Znamení: Panna aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2011 - Panna

panna

Vztahy:

Tento rok začnete být více zaměření na jiné kvality, než je láska, možná jste objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Snažte si ho udržet. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září s partnerem vyjedete na dovolenou, která by mohla být ideální dovolenou.

Peníze:

Máte jistotu ve stálých příjmech. Už nejste jako dosud závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat. Do domácnosti nakupujte předměty uvážlivě. Máte před sebou vidinu spokojenosti, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

Práce:

Pokud jste se rozhodli pracovat v bankách nebo velkých závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a výdělcích. Choďte víc na počítačové kurzy. Budete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po internetu. Rozvíjejte účetní znalosti, bude to výhodné.

Zdraví:

Pokud máte chronické problémy se žaludkem, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do péče odborníků. Potřebovali byste na lázně. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují. Chraňte si dobře zdraví.

Horoskopy na středu 20. 7. 2011

Čeká vás zvláštní setkání s kolegou, ale určitě možnost polepšit si díky stykům se zajímavými lidmi a jejich podpoře vašim nápadům finančním a kreativním projektům. Jen nesmíte být při zdi a propagovat sebe sama! Mohli byste se cítit dobře na nějaké delší obchodní trase, kde byste díky Luně uklidňovali třeba nervózní osoby, které se snaží utéci ze svého postavení, jako vaši nadřízení. Dost se vám líbí nějaká tajemná cizinka, ale musíte se umět ovládat.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.

Petr Haničinec byl český herec, a to jak divadelní, tak i filmový a televizní.

Petr Haničinec pocházel z východočeských Pardubic. V roce 1953 ukončil DAMU. První herecká angažmá získal ve Východočeském divadle v Pardubících a v Armádním uměleckém souboru. Byl členem divadla S. K. Neumanna a Divadle E. F. Buriana. V roce 1962 odešel do Divadla na Vinohradech. Zde odehrál velký repertoár - vytvořil desítky rolí v současném i klasickém divadelním repertoáru: Mefisto od Klause Manna, Faust od Johanna Wolfganga von Goetha, Gorkého Měšťáci a další. Současně byl představitelem postav vojáků, stranických funkcionářů, dělnických ředitelů, kriminalistů a podobných kladných reprezentantů socialistické společnosti v různých filmových žánrech.

Poslední role odehrál Petr Haničinec v Divadle Na fidlovačce. Jeho posledními rolemi v jeho životě byli slepý Mareš v Tylově Fidlovačce a rabín v muzikálu Šumař na střeše.

Svojí fyziognomií byl Petr Haničinec předurčen hrát role padouchů nebo sveřepých, robustních chlapů, kteří na první pohled vypadali velmi sebevědomě a odvážně.

V 70. a 80. letech byl Petr Haničinec jedním z nejobsazovanějších herců v Československu. Hrál v televizních inscenacích a seriálech. Jeho postavy nebyly schematické, ale díky Haničincově hereckému umění se z nich stali živí a pro věc zaujatí lidé, kteří své problémy ukrývali pod tvrdou slupkou. Ve své herecké dráze si Petr Haničinec zahrál mnoho velkých a rozdílných rolí. Všechny jeho role spojuje nesmírná vehemence, hluboký prožitek.

Film nedal Petru Haničincovi tolik šancí. Na počátku hrál většinou malé role zaujatých vojáků nebo vedlejších hrdinů - role husity Ondřeje Hvozdy ve filmu Otakara Vávry z roku 1957 Proti všem od Aloise Jiráska. Teprve díky postavě svěřepého partyzána v Kachyňově filmu z roku 1973 Horká zima se začal prosazoval i ve filmu. Vynikal ve filmu Jaroslava Balíka z roku 1977 Stín letícího ptáčka, který byl psychologickou sondou do života současné rodiny. Další výbornou roli vytvořil v Matějkově okupačním dramatu z roku 1980 Svítalo celou noc.

Petr Haničinec se věnoval nejen práci v divadle a v televizi, ale byl znám i z rozhlasových přijímačů díky svému uměleckému přednesu. Byl znám i jako velmi dobrý dabér - v dabingu propůjčil svůj hlas postavě poručíka Colomba nebo římskému Claudiovi.

Kolegové z divadla i z televizního natáčení charakterizovali Petra Haničince jako silnou osobnost. V polovině 90. let dostal Petr Haničinec cenu za celoživotní dabing a v roce 2000 Cenu Senior Prix 2000 za celoživotní práci.

První ženou Petra Haničince byla Štěpánka Haničincová, jejíž dětské televizní pořady vyplňovaly televizní obrazovku téměř 40 let.

V prosinci roku 1995 byl Petr Haničinec vážně zraněn při dopravní nehodě, byl dlouho v kómatu a následky nehody ho trápily po zbytek života. V roce 2001 postihla Petra Haničince během divadelního vystoupení cévní mozková příhoda. Její následky se podařilo akutní operací odvrátit. V září roku 2006 musel být hospitalizován kvůli rakovině tlustého střeva. Na toto onemocnění také za rok zemřel.

Filmografie Petra Haničince:

Televizní seriály:
1998 Pruhovaní kamarádi
1995 Hříchy pro diváky detektivek
1989 Dlouhá míle
1988 Cirkus Humberto
Rodáci
1987 Jája a Pája
1986 Gottwald
Kubula a Kuba Kubikula
Synové a dcery Jakuba skláře
1985 Bylo nás šest
1982 Dobrá voda
1981 Okres na severu
1979 Inženýrská odysea
1977 Žena za pultem
1975 Matka
1974 30 případů majora Zemana
1971 F. L. Věk

Ostatní herecká filmografie:
1999 Ortel
1997 Brýle
Tuláček
1992 Lady Macbeth von Mzensk
1991 Uzavřený pavilón
Čas sluhů
Osudy dobrého vojáka Švejka
Salar
1984 Anynka a čert
Bandité
Cesta kolem mé hlavy
Povídky malostranské: O měkkém srdci paní Rusky
Psáno o letošních dušičkách
Večerní šplechty
1983 Hořký podzim s vůní manga
Kterak jsem o milého a o očičko přišla
1982 Daleko od stromu
Děkuju, pane profesore
O brokátové růži a slavíku z perleti
Poslední propadne peklu
Čtverec mizení
1981 Mezičas
V zámku a podzámčí
1980 Kotva u přívozu
Královská hra
Svítalo celou noc
1979 Kam nikdo nesmí
Zlaté rybičky
1978 Cesta domů
Čarovné prstýnky
1977 Smrt mouchy
Stín létajícího ptáčka
Řeknem si to příští léto
1976 Dalskabáty hříšná ves aneb zapomenutý čert
1975 Spodní proud
Vlčí halíř
1974 Horká zima
Králův kalich
O princi Janovi a princezně Marfušce
Pavlínka
Televize v Bublicích aneb Bublice v televizi
1973 Klobouk plný deště
Kronika žhavého léta
1971 Hostinec U létavého draka
Černý vlk
1970 Alexandr Dumas starší
1969 Pan Větrovský z Větrova a paní Deštná z Dešťova
Vyloženě rodinná historie
1968 Jak chodí babičky spát
České pohádky: O chytré horákyni
1967 Jindřich IV.
Podivný konec léta
1962 Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec
1961 Chléb a písně
1960 Duhu pro můj den
Sedmý kontinent
1958 Tenkrát o vánocích
1957 Tam na konečné
1956 Proti všem
1955 Buďme připraveni
Ztracená stopa

Dokumentární:
2003 Štěpánka : Těžší život je lepší
Jako herec
1992 -Lady Macbeth von Mzensk role: Boris
1989 -"Dobrodruzství kriminalistiky" role: Henry Fielding
1989 -Čas sluhů role: pan Stach
1989 -Dlouhá míle role: Director
1988 -Cirkus Humberto role: Karas
1987 -Hádání s Hadovkou role: Vypravec
1987 -Jána a Pája (Jája a Pája) role: Vypravec
1986 -Gottwald role: Bohumil Lausman
1986 -Hutmistr - 1914 role: Bosek
1986 -Osudy dobrého vojáka Švejka role: Josef Svejk
1986 -Salar role: Narrator
1985 -Rozpaky kuchare Svatopluka role: Secretary Blahos
1985 -Synové a dcery Jakuba skláře role: Bosek
1984 -Cesta kolem mé hlavy role: Dr. Viceník
1984 -Horký podzim s vuní manga role: Hrouzek
1982 -Dobrá voda role: Hovora
1982 -Poslední propadne peklu role: Bartos
1981 -Mezičas
1981 -V zámku a podzámcí
1980 -Kotva u prívozu
1980 -Okres na severu role: Director Hanych
1980 -Svítalo celou noc role: Bláha
1979 -Inženýrská odysea (Iženýrská odysea) role: Halír - Constructor
1979 -Kam nikdo nesmí (Kam nikdo nesmi) role: Capt. Gregor
1977 -Řeknem si to příští léto role: Cyril
1977 -Smrt mouchy role: Sláma
1977 -Stín létajícího ptáčka role: Sochor
1977 -Žena za pultem role: Karel Broz
1976 -Podzemí svobody
1975 -30 případů majora Zemana role: Mauer / Tony Rosenbaum
1975 -Vlcí halír role: Kubálek
1974 -Horká zima
1974 -Pavlínka role: Holan
1974 -Televize v Bublicích aneb Bublice v televizi
1973 -Kronika žhavého léta role: Jirí Bagár
1972 -Bakaláři
1971 -Černý vlk
1971 -Hostinec U létavého draka role: Gaillarde
1969 -Pan Vetrovský z Vetrova a paní Destná z Destova role: Miller Martin
1969 -Vylozene rodinná historie
1968 -Objížďka role: Julius(voice)
1966 -Poklad byzantského kupce role: Fábera
1963 -Chlapíci role: Narrator(voice)
1963 -Na lane role: Rudolf - Kája's brother
1962 -Tvrdohlavá zena a zamilovaný skolní mládenec
1962 -Vecer
1960 -Sedmý kontinent role: Karel Kolafa
1958 -Tenkrát o vánocích role: Podporucík jílek
1957 -Proti všem role: Ondrej z Hvozdna

Manželka Haničince: Petrovy děti chtěly jen peníze!

07.11.2010 12:01Petr Haničinec (†77) se musí obracet v hrobě. Dnes (v neděli) jsou tomu přesně tři roky, co herecký bard zemřel, a jeho dvě vlastní děti, Alexandra (56) a Ondřej (50), dokazují stále víc, že otce znaly a znají jenom pro peníze. Od pohřbu si na něho vůbec nevzpomněly. Ani na Dušičky, ani v den úmrtí a ani teď, když 15. září vdova po herci Radka (60) uspořádala oslavu k jeho nedožitým 80. narozeninám.
Otec děti prostě nezajímá, jeho peníze ale ano. Kvůli nim zpochybnily Haničincovu závěť. V ní herec všechno odkázal manželce Radce. "To je pravda, že je rozčílila závěť," potvrdila Radka, když s ní šel Nedělní Blesk herci na hrob zapálit svíčku.

Šlo jim jenom o peníze

Proč ale Haničinec na Alexandru, kterou měl se Štěpánkou Haničincovou (†68), a Ondřeje, kterého mu porodila druhá manželka Marie Kyselková (75, Princezna se zlatou hvězdou), v poslední vůli nemyslel? "Říkal, že na něho celý život kašlou, a byl z toho moc smutný.
Když onemocněl rakovinou, strašně ho sebralo, že ani v době jeho největšího trápení o něj nejeví zájem," vysvětlila Radka. Haničincovy děti se o otce začaly zajímat, až když zemřel. Trvaly na tom, že závěť ověřená notářem musí být změněna. "Otec je prý nevydědil, tak mají nárok na tantiémy. Tak se z nich stali také dědicové," říká Radka, která se samozřejmě mohla soudně bránit.

Nechtěla se soudit

"Mohla jsem do toho jít jako třeba manželka Karla Hály. Té se stalo to samé. Když ale Karlovy děti zpochybnily závěť, nedala se, do toho, a když se prokázalo, že otce neviděly snad třicet let, prohrály na celé čáře," popisuje Haničincová.
Radka ale do boje jít nechtěla, a tak má z tantiém čtyři šestiny a každé z dětí po jedné šestině. "Ročně mi přijde tak 50 tisíc korun. Letos jsem je utratila za opravu domu a Péťovu oslavu," svěřuje Haničincová, která žije v domku v Bratronicích, kde Haničinec zemřel.
Haničinec, tušící lačnost svých dětí po majetku, ho přepsal na Radčinu dceru Simonu (32), kterou vyženil a vychovával od čtyř let. "Jinak bych ztratila střechu nad hlavou," komentuje Radka, kterou moc mrzelo, že se Alexandra s Ondrou nezúčastnili oslavy tátových osmdesátin.

Slavit nepřijeli

"Volala jsem jim s předstihem. Saša, která má ve Vídni hospodu, prý měla práci a Ondra zase neodkladnou služební cestu," říká Radka, která do bratronické hospody pozvala na šedesát Haničincových přátel. Nejdřív se ale herci všichni svorně poklonili před hrobem.
Autor: Michaela Remešová, apk
www.xtree.cz


Legenda Jaromír Jágr

20. července 2011 v 10:54 | Michal Všechovský

Povolání: Hokejista
Věk: 39
Datum narození: 15. 02. 1972
Místo narození: Kladno, Československo
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »
Výška: 188 cm

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2011 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Láska u vás tento rok kvete. Především cizinci vás vnímají jako vysoce charismatické. Ženy pro tento rok budou obzvlášť citlivé a žádané. Vyhýbejte se příliš fyzicky silným osobám, může jít o násilníky. V říjnu si lásku a sex užijete plnými doušky. Rafinovanost vás potěší.

Peníze:

Vaše příjmy nejsou vždy příliš pravidelné, proto byste se měli mnohem více zamyslet, jestli nezměnit povolání. V dubnu je na to ideální doba. Důležitý pro vás může být podzim, kdy vyděláte celkem dost pěněz. Musíte být hodně pracovití a nesmíte se spoléhat jen na štěstí. Pro výdělek nejezděte do zahraničí. Nespoléhejte jen na partnerovy plány.

Práce:

Zapište se také do IT kurzů. Potřebujete práci, máte ji rádi. Nebudete mít problém používat cizí jazyky. V červnu a červenci se budou mít dobře obchodníci, prodejci a řidiči, stejně tak ale zažijou štěstí studenti, skvěle zvládnou náročné zkoušky. Pokud pracujete pro zahraniční firmy, můžete mít naději na manažerské postavení.

Zdraví:

Musíte začít cvičit, stačí pořízení si rotopedu. Nesmíte ale zahálet. V dubnu budete mít problémy s nohama, zvláště lýtky. Potřebujete častý pobyt, jinak se může zhoršit stav i vaší dýchací soustavy. Na konci srpna si budete stěžovat na jisté pohybové problémy. Tento rok pijte málo alkoholu.

Horoskopy na středu 20. 7. 2011

Mohlo vám poměrně dlouho trvat, než jste něco pochopili na manažerském kurzu, ale jinak je dnešek poměrně zvláštní den. Luna má velkou ovládající sílu, která překrývá Venuši, takže v sobě objevujete poměrně hodně lidskosti a zároveň i citlivosti vůči druhým. Zdá se vám, že dnes toho hodně dosáhnete hlavně v mezilidských vztazích. Jako vědci a technikovi se vám sice dařit nebude, ale ve veřejných službách, obchodě a práci v žurnalistice jistě ano.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

Možná si chcete dát víc klidu.

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

Partnerovi věnujte hodně svého času, spíš většinu.

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.

Jaromír Jágr se narodil 15.2.1972 v Kladně a vyrůstal na statku v nedalekých Hnidousích. V dorostu přestoupil z PZ Kladno do konkurenčního Poldi a už v šestnácti letech nakoukl do nejvyšší české soutěže. V lize však odehrál pouhé dva roky (s bilancí 90 zápasů/77 bodů) a putoval do NHL.

Mladý talent si pro sezónu 1990/1991 vyhlédli scouti pitsburghských "tučňáků" a od počátku nelitovali. Hráč s číslem 68, které nosil na památku dědečka, jenž zemřel při sovětské okupaci Československa, se narozdíl od spousty vrstevníků v NHL dokonale chytil a na konci sezóny byl zařazen do nejlepšího nováčkovského výběru. Tučňáci navíc vyhráli Stanley Cup, když ve finále porazili Minessotu Nord Stars 4:2 na zápasy.

Po boku legendárního Maria Lemieuxe Jaromír herně rostl a byl příslibem do dalších sezon. Právě proto mu vedení Penguins věnovalo zvýšenou pozornost a angažovalo kvůli němu Jiřího Hrdinu z Calgary Flames, aby mu pomáhal s adaptací na nové prostředí.

Následující rok Pitsburgh dokázal titul obhájit a Jágr se na tom podílel velkou měrou, především v play-off, do kterého si přinesl famózní formu. Jeho sólo ve finálové sérii proti Chicagu Blackhawks bylo označeno za branku roku. Pokus o stanleycupový hattrick však Pens nevyšel. V sezóně 1992/93 klub poprvé v historii vyhrál základní část soutěže, v play-off ovšem vypadl už ve čtvrtfinále s New York Islanders.

Jágrův výkonnostní vzestup potvrdila sezóna 1994/95, kdy si české pravé křídlo odneslo Art Ross Trophy pro nejlépe bodujícího hráče. Jágr měl sice ve zkrácené sezoně stejný počet bodů jako Eric Lindros, ale větší počet branek určil jako vítěze jeho. Bylo to vůbec poprvé, kdy si tuto cennou trofej odnesl Evropan.

Ročník 1995/96 byl Jágrovým nejúspěšnějším, co se počtu bodů týká. Získal jich 149 (62 branek + 87 asistencí) a skončil na druhém místě bodování, když ho předčil pouze týmový kolega Lemieux. Ani to však nepomohlo, aby se tým v play-off probojoval dál než do 3. kola. Následující sezoně vypadli Pinguins dokonce v prvním kole a Mario Lemieux se rozhodl ukončit kariéru.

Jaromír se tak stal největší hvězdou Pitsburghu, potažmo celé NHL, které v bodování kraloval následující čtyři sezóny. V sezoně 1998/99 dokonce získal i Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče. Pitsburghu to však k dobrému umístění nepomáhalo, a tak se v polovině sezóny 2001/2000 vrátil "Božský Mario", aby mu pomohl. byl vzpruhou především pro Jágra, který po jeho návratu ožil a vybojoval již téměř ztracenou Art Ross Trophy.

V roce 1998 Jágr konečně prolomil smůlu v reprezentaci. Doposud platilo, že kam Jágr přijel, tam národní tým ztroskotal. Vítězství v Naganu se však zapsalo zlatým písmem do české sportovní historie a Jaromír se na něm značnou měrou podílel. Následující olympijské hry v Salt Lake City však česká výprava nezvládla, a tak Jágr na svůj další úspěch s reprezentací dále čeká. MS v Praze 2004 bylo pro Jaromíra a další zklamáním, vypadli jsme ve čtvrfinále s USA na samostatné nájezdy. Jaromír to označoval jako nejhorší porážku. Další rok probíhala výluka v NHL a tím se naskytla možnost reprezentovat všem světovým hvězdám. Proto bylo MS ve Vídni přehlídkou těch největších borců. Ve čtvrtfinále jsme tentokrát porazili na samostatné nájezdy USA my, poté v semifinále Švédy a nakonec ve finále Kanadu 3:0. Tím jsme získali zlato. A Jaromír vstoupil do spolku těch, kteří získali Stanley cup, zlato z MS a OH. Jinak toto zlato je označováno jako zlato pro Ivana Hlinku, který tragicky zahynul. Dále byl také na OH v Turíně, kde Češi získali bronzové medaile, čímž se většina borců ze zlaté generace s repre rozloučila. Mezi nimi byl i Jaromír Jágr, v roce 09 si to ovšem rozmyslel a po roce stráveném v KHL přijel reprezentovat.

V létě 2001 se rodák Hnidous rozhodl k odchodu z Pisburghu a přestoupil do Washingtonu s platem 11 milionů dolarů ročně. První sezónu se ovšem v týmu hodně trápil a teprve v druhé polovině ročníku 2002/03 se pořádně chytil a opět bojuje o přední místa v tabulkách.

Sezonu 2004/2005 odehrál Jágr, díky stávce NHL, půlku sezony v rodném Kladně a následně v ruském Omsku.

2. března 2006 se Jaromír Jágr stal nejlepším Evropanem v NHL, když v historické tabulce kanadského bodovaní dostihl Jari Kurriho. K výhře 6 : 1 nad Philadelphií přispěl dvěma góly a jednou přihrávkou a tím zaokrouhlil svoji celkovou bilanci v NHL na 1400 bodů. V listopadu téhož roku ho vynesly další dva body za gól a asistenci do sítě Pittsburghu v historickém pořadí produktivity na 12. místo před Stana Mikitu. Jágr měl na kontě 1468 bodů a není tak už před ním žádný hokejista s evropskými kořeny.

4. července 2008 Jaromír Jágr podepsal s vedením Avangardu Omsk dvouletou smlouvu. V sezóně 2008/09 hrál v KHL za Avangard Omsk a přijel i na EHT, konkrétně na České hokejové hry a následné MS ve Švýcarsku.

Jaromír Jágr je v nominaci českých hokejistů na únorové olympijské hry ve Vancouveru.

V osobním živetě Jaromír vystřídal několik slavných Češek, například Ivu Kubelkovou či Nicol Lenertovou, ale nakonec mu učarovala krásná slovenská MISS Andrea Verešová, se kterou se také rozešli. Momentálně chodí a žije s modelkou Innou Puhajkovou.
Hodně mu také pomáhá jeho maminka, která se o něj v Americe v nejtěžších chvílích vždy starala a jejíž kuchyni Jaromír miluje - především svíčkovou a vepřo, knedlo, zelo.

VE ZKRATCE:

TÝMOVÉ TROFEJE:

1) Olympijské hry
ZOH 1998 - 1. místo
ZOH 2002 - 7. místo
ZOH 2006 - 3. místo

2) Mistrovství světa
MS 1990 - 3. místo
MS 1994 - 7. místo
MS 2002 - 5. místo
MS 2004 - 5. místo
MS 2005 - 1. místo
MS 2009 - 6. místo
MS 2010 - 1. místo

3) Kanadský pohár a Světový pohár
KP 1991 - 6. místo v základní skupině
SP 1996 - 4. místo v základní skupině
SP 2004 - semifinále

4) Stanley Cup
1991 Pittsburgh Penguins
1992 Pittsburgh Penguins

INDIVIDUÁLNÍ TROFEJE:
Art Ross Trophy (vítěz kanadského bodování) - 1995, 1998, 1999, 2000, 2001
Hart Memorial Trophy (nejužitečnější hráč ligy) - 1999
Lester B. Pearson Award (nejužitečnější hráč ligy dle hlasování hráčů) - 1999, 2000, 2006
Zlatá hokejka (nejlepší český hokejista) - 1995, 1996, 1999, 2000, 2002, 2005, 2006, 2007
Člen prvního All star teamu NHL - 1995, 1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2006
Člen druhého All star teamu NHL - 1997
Člen NHL All Rookie Team - 1991

REKORDY

1)NHL
- Nejvíce asistencí ve finále Stanley Cupu (1991) v kategorii nováček - 5
- Nejvíce kanadských bodů základní části na pozici pravé křídlo (1995-96) - 149
- Nejvíce asistencí v základní části na pozici pravé křídlo (1995-96) - 87
- Nejvíce kanadských bodů v základní části získaných evropským hráčem (1995-96) - 149
- Nejvíce kanadských bodů v základní části získaných nekanadským hráčem (1995-96) - 149
- Nejvíce kanadských bodů získaných za celou kariéru hráčem, který začal kariéru v Evropě - 1599 (Na konci sezóny 2007-08)
- Nejvíce gólů nastřílených za celou kariéru hráčem, který začal kariéru v Evropě - 646 (Na konci sezóny 2007-08)
- Nejvíce kanadských bodů získaných za celou kariéru hráčem narozeným v Evropě - 1599 (Na konci sezóny 2007-08)
- Nejvíce gólů v prodloužení - 15 (Sdíleno s Matsem Sundinem, Sergeiem Fedorovem and Patrikem Eliášem)
- Nejvíce sezón v řadě s minimálně 30 nastřílenými brankami (1991-2007) - 15 (včetně zkrácené sezóny 1994-95 (48 zápasů))
- Nejvíce sezón v řadě s minimálně 70 kanadskými body - 15 včetně zkrácené sezóny 1994-95 (48 zápasů))
- Nejvíce hokejových stadionů, kde hráči podařilo vstřelit gól - 53

2) New York Rangers
- Nejvíce gólů v základní části nastřílených hráčem New York Rangers (2005-06) - 54
- Nejvíce kanadských bodů v základní části získaných hráčem New York Rangers (2005-06) - 123
- Nejvíce přesilovkových gólů nastřílených v základní části hráčem New York Rangers (2005-06) - 24
- Nejvíce střel na branku vyslaných v základní části hráčem New York Rangers (2005-06) - 368
- Nejvíce vítězných gólů nastřílených v základní části hráčem New York Rangers (2005-06) - 9 (sdíleno s Markem Messierem 1996-97 a Donem Murdochem 1980-81)
- Nejvíce gólů v základní části nastřílených pravým křídlem New York Rangers (2005-06) - 54
- Nejvíce dosažených asistencí v základní části pravým křídlem New York Rangers (2005-06) - 69
- Nejvíce získaných bodů v základní části pravým křídlem New York Rangers (2005-06) - 123.
Jako herec
1995 -Náhlá smrt (Sudden Death)

Carlos Santana

20. července 2011 v 1:55 | Michal Všechovský


Povolání: Kytarista, zpěvák, skladatel
Věk: 63
Datum narození: 20. 07. 1947
Místo narození: Autlan, Jalisco, Mexiko
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 177 cm
Člen skupiny: Santana Blues Band

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2011 - Rak

rak

Vztahy:

Do středu zájmu se dostanou majetkové otázky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, měli byste ale i tak potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš aktivní nebudete. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Peníze:

Budete mít šanci si pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zahraničními bankami. Snažte se nakupovat více potravin a oblečení a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit. Budete se cítit bohatší a úspěšnější.

Práce:

Rádi pracujete v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim. Potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, v tu dobu oželte dovolenou, poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním a náročným povoláním.

Zdraví:

Budete se muset dobře starat o své zdraví, pozor na nervy, především v oblasti krku. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly. V září byste měli navštívit urologa, půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby.

Horoskopy na středu 20. 7. 2011

Dnes znáte problémy i s málo složitými věcmi, pletete si realistické chování s velmi emotivním a subjektivním, které se do značné míry střetává s nervozitou druhých lidí, kteří se dnes snaží o vše bojovat. Mějte proto díky Merkuru a Plutu pevné nervy a svaly, ukáže se, že dokážete s lidmi vycházet a mít výdrž. Potkáte přátele na úřadě, v obchodě i na ulici, a je jim dobře s vámi, dnes si můžete odpoledne dopřát volno a zajít na kávu nebo orosené pivo.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Dnešek připomíná normální partnerské dny, kdy se nic zvláštního nestane.

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

Dnes čekáte od vašeho partnera více, než je vhodné.

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

Neměli byste zapomínat na svou drahou polovičku.

Váhy:

Pokud chcete zničit svůj dosavadní milostný vztah, máte dnes šanci.

Štír:

Nebojte se vyzkoušet nové věci.

Střelec:

Partner je s vámi velice spokojen.

Kozoroh:

Dnes je skvělý den pro vaše vztahy.

Vodnář:

Potřebujete druhé milovat a dáváte jim to najevo.

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.

Americký kytarista, zpěvák, percussionista a skladatel, narozený r. 1947 v Mexiku. Později žije v San Francisku. Slavný průkopník fúze rocku s latinskoamerickou a africkou hudbou. Projevuje se u něho ale řada dalších hudeb. vlivů jako např. jazz, funk, blues apod. Špičkový instrumentalista.

Debutuje v r. 1958 v klubech v Tijuaně. V r. 1966 zakládá, už v San Francisku, sk. Santana Blues Band ve slož. Carlos Santana - g, voc, Gregg Rolie - keyb, voc, David Brown - bg, Tom Frazer - g, Rod Harper - dr. O dva roky později zkracuje název na Santana, přičemž se značně zvyšuje vliv latinskoamer. hudby. V té době hraje soubor ve složení C. Santana, G. Rolie, D. Brown, Mike Carabello - perc, José "Chepito" Areas - perc, Michael Shrieve - dr. Muzikanti stejnojmenné skupiny se v průběhu let objevují i na sólových deskách C. Santany.

Důležité vystoupení skupiny bylo v srpnu 1969 na festivalu ve Woodstocku. Velmi úspěšné je už album Santana (1969). Následují hity jako Evil Ways (1970) nebo Black Magic Woman (1970, 4. v USA v lednu 1971). Album Abraxas (1970) se dostává až na vrchol amer. hitp. a velký ohlas má i v Anglii. Počátkem 70. let je také skupina hudebně nejvlivnější. Soubor v r. 1971 doplňuje N. Schon. Vychází velmi úspěšné album Santana III (1971), které se dostává na vrchol amer. hitparády, ale brzy po něm N. Schon i G. Rolie Santanu opouštějí (později hrají v Journey).

Větší příklon k jazzu je citelný na desce Caravanserai (1972) a především pak na albu Welcome (1973). V r. 1973 přijímá Carlos Santana církevní jméno Devadip. Složení kapely se pak mění s každým albem, přičemž desky Love, Devotion, Surrender (1973) a Illuminations (1974) jsou víceméně meditační. Santana se v r. 1986 podílí na hudbě k filmu La Bamba.

V r. 1987 hraje skupina v sestavě C. Santatna, R. Rekow, A. Peraza, Alex J. Ligertwood - perc, g, voc, Richard Baker - keyb, David Margen - keyb, Graham Lear - dr, voc, Oerestes Vilató - perc, voc. O dva roky později dostává C. Santana cenu Grammy za album Blues For Salvador (1987). Deska Spirits Dancing In The Flesh (1990) byla nahraná v sestavě C. Santana, C. D. Thompson, A. Peraza, A. J. Ligertwood, Benny Rietveld - bg, Walfredo Reyes - dr. Mladší bratr Carlose Santany Jorg vedl v 2. pol. 70. let podobně orientovanou skupinu Malo.
Jako herec
2002 -Episode #2.8
1970 -Woodstock role:
Jako skladatel
2008 -Soulería
2007 -Status: Nežádoucí (Burn Notice)
2007 -Zodiac
2005 -Dancing with the Stars
2005 -The 77th Annual Academy Awards
2004 -House of D
2004 -Lobo, El
2004 -The Reunion
2002 -"American Idol: The Search for a Superstar"
2001 -Everybody Says I'm Fine!
2001 -Operación triunfo
2001 -Sex instruktor (Speaking of Sex)
2000 -Rabín, kněz a krásná blondýna (Keeping the Faith)
1999 -Earthly Possessions
1998 -Digging to China
1996 -Fanatik (Fan, The)
1996 -Zločin z vášně (Rich Man's Wife, The)
1996 -Stealing Beauty
1995 -Apollo 13
1995 -Desperado (Desperado, The)
1995 -The History of Rock 'N' Roll, Vol. 6
1994 -Přátelé (Friends)
1987 -La Bamba
1984 -Miami Vice
1978 -The Rise and Fall of Ivor Dickie
1977 -James at 15
Album
2002
1994
1992
1987
1982
1981
1979
1977
1976
1973
1972
1970
1969
Live
1997