Prosinec 2010

Skype

23. prosince 2010 v 10:16 | Michal Všechovský
s.001

Skype měl výpadek, milióny lidí se nikam nedovolaly

Milióny lidí na celém světě nemohlo ve středu využít bezplatných služeb internetové telefonní služby Skype. Vedení společnosti se omluvilo a problémy, které přetrvávaly ještě ve čtvrtek ráno, postupně řeší.

Dnes 7:42
Potíže měli ve středu uživatelé od Japonska přes Evropu po Spojené státy. Buď se vůbec nemohli přihlásit, anebo byl hovor po chvíli přerušen. Skype nezná přesnou příčinu, ale "technici pracují bez ustání na tom, aby se věci vrátily k normálu".
Společnost naposledy zaznamenala tak rozsáhlý výpadek před třemi lety. Tehdy byla na vině softwarová chyba. Služba je řízena z centrálního serveru, čímž se může stát, že technický problém na centrále vyřadí celou síť.
"Výpadky jako je tento bereme vážně a uživatelům se za nepříjemnosti omlouváme," řekl stanici BBC Tony Bates z vedení společnosti.
Bates přitom nevyloučil možnost pirátského útoku. "Zkoumáme všechny cesty," řekl a doplnil, že v důsledku výpadku se neuskutečnilo okolo deseti miliónů hovorů.

Arktické Mrazy 2010

16. prosince 2010 v 10:20 | Michal Všechovský
a.002

Arktický den je tu. Teplota pod -30, praskají koleje

Praha - Arktické severní proudění do střední Evropy i nadále pokračuje a čtvrtek v něm bude nejstudenějším dnem.
Dokladem je například to, že na Jizerce v Jizerských horách spadla teplota až na -31,5 °C a velké mrazy podle České televize výrazně zkomplikovaly železniční dopravu.
Na trati mezi Prahou a Ústím nad Labem praskají koleje a vlaky nabraly po ránu až tříhodinové zpoždění.

Teploty dnes i přes den zůstanou jen v intervalu -11 až -7 °C, v místech, kde nejvyšší denní teploty zůstanou pod -10 °C, hovoříme o tzv. arktickém dnu.
Studená rána, kdy při zmenšené oblačnosti mohou nejnižší noční teploty klesat až k -20 °C očekáváme až do konce týdne. Odpolední teploty se budou v pátek a sobotu pohybovat v intervalu -8 až -4 °C, v neděli mezi -7 až -3 °C. 
Během večera počasí u nás začne ovlivňovat frontální systém postupující od západu, který opět přinese už během noci do Čech sněžení. Na návětrných stranách českých hor může napadnout až 20 cm nového sněhu, v nižších polohách okolo 5 cm.
Na Moravě a ve Slezsku se bude místy občasné sněžení vyskytovat až během pátečního dopoledne. Zejména na severu území se budou v kombinaci čerstvého větru vytvářet sněhové jazyky nebo závěje.

Jak v noci mrzlo

Místo°C
Jizerka-31,5
Stráži p. R.-26
Adršpach-25
Desná-Souš-23
Bedřichov -23
Světlá hora-23,5
Černá v P.-21
Vyšší Brod-20
Pec p. Sn.-19
Praha-Ruzyně- 9,6
Doksany-13,9
Ostrava-13,3
Č. Budějovice-11,4
Jihlava-18,4

Vánoce (2010)

14. prosince 2010 v 16:25 | Michal Všechovský
v.001

Led uvěznil vánoční kapry, hrozí jim udušení

Pořádné vrásky teď dělá mrazivé počasí správcům rybích sádek. V době, kdy se pomalu rozjíždí vánoční prodej kaprů, jsou šupináči uvězněni pod ledem A může být i hůř. Tam kde jsou nádrže mělké a neprůtočné, může voda promrznout až na dno a ryby uhynou.

Dnes 14:58
"Led musíme ručně prosekávat každých osm hodin a hlavně hlídat, aby nezamrzl přítokový střik. Jakmile by voda sádkami neproudila, ryby by se mohly udusit," řekl baštýř ze sádek Klatovského rybářství v Prádle u Nepomuka Jan Peřina. Pokud mrazy ještě zesílí, říční přítok se podle Peřiny může ucpat ledovou tříští z řeky, ze které jsou sádky napájeny. "To už by byla situace hodně kritická," varoval Peřina.
Podobně chladné počasí před Vánoci nepamatují rybáři několik dlouhých let. "Pravidelně to bývá tak, že před Vánocemi voda v sádkách ani nezamrzla a třeskutá zima přišla až v lednu, kdy už je v nádržích skoro žádné ryby nejsou," uzavřel Peřina.
V sádkách plave nyní podle Peřiny okolo sto tun ryb. "Už tady začíná předvánoční cvrkot. Najíždějí sem kamióny a ryby odváží do ciziny. Pro drobný prodej máme připraveno přibližně deset tun kapra," pokračoval Peřina.
A už se také objevili první zákaznici, kteří si v předstihu koupili štědrovečerní rybu. "Raději si v klidu vyberou, než aby přišli na poslední chvíli, kdy je to tu hektické. Klidně si rybu dají na těch pár dní do mrazáku. Na kvalitě jí to rozhodně neubere. Lidé ocení i to, že jim tady rybu vykucháme i nafiletujeme," uzavřel Peřina.
Sádky v Prádle patří mezi největší a nejstarší v celých západních Čechách. První zmínka o nich je ze začátku 19. století, kdy byly součástí panství Zelená hora. Pod správou klatovského rybářství už fungují desítky let.
Patrik Biskup, Právo

John Woo

11. prosince 2010 v 14:46 | Michal Všechovský
j.001
Povolání: Režisér, scénárista, producent, herec
Věk: 64
Datum narození: 23. 09. 1946
Místo narození: Guangzhou, Čína
Znamení: Panna   aktuální horoskop »
Výška: 164 cm

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Panna

panna

Vztahy:

Minulý rok jste opravdu mohli najít někoho, s kým toužíte strávit co nejvíce času i nadále. Někteří sní, že možná i celý život. Nutné je ale rozvíjet partnerský život plně, často spolu choďte na večerní zábavy a nevyhýbejte se ani společnosti přátel, hlavně v měsících květnu a srpnu. Snažíte se chovat trochu příliš prakticky, možná se s partnerem stěhujete k sobě, avšak otázky povolání by neměly tolik narušovat osobní vztahy, vzpomeňte si na to hlavně na podzim. Přizpůsobujte partnerovi i svůj jídelníček.

Peníze:

Máte obavy z nezaměstnanosti, proto více šetříte a v případě nouze používáte konta, která měla být třeba na budoucnost. Umíte však skvěle počítat a pracovat s účty, takže se brzy z nervozity dostanete a naučíte se spolupracovat s partnery i sourozenci, pokud vás spojují ekonomické otázky v oblasti práce. Měli byste více spoléhat na finanční poradce, kteří moc dobře vědí, co je pro vás nejlepší, i v červnu a září se proto nebojte diskuzí. A hlavně mějte důvěru v přátele, proč by se vám měli vyhýbat?

Práce:

Tento rok myslíte na poctivou práci opravdu hodně. Bojíte se ztráty zaměstnání, ale planety naznačují, že nemusíte mít strach, pokud dobře rozumíte IT problémům a financím. Z administrativních povolání se může propouštět častěji, než jiné roky, ale vy umíte improvizovat a rychle se učit nové a potřebné činnosti, i třeba v červenci nebo listopadu. Lépe se vám daří jako učitelům, ne už tolik v oblasti zdravotnictví, pokud nejde o farmacii. Když vedete biofarmu, vaše zisky se můžou docela násobit.

Zdraví:

Vaše zdraví bude trochu křehké, co se týče přijímání potravy a vylučování, vaše střeva potřebují hodně vlákniny, hlavně v kritickém měsíci březnu, kdy držíte i mírné půsty. Měli byste si dobře rozmyslet, jestli odložené kosmetické úpravy kůže a břicha je dobré provádět zvláště na jaře, na podzim to bude příznivější. Měli byste si dávat pozor na kvalitní obuv a oblečení při zlézání skal a horských terénů, zranění nohou, hlavně holení, by vás mohlo bolet dlouho. Víc se taky zajímejte o zdravotní stav vašich přátel.

Horoskopy na sobotu 11. 12. 2010

Pokud jste v zaměstnání učitelé nebo vedoucí pracovníci, dnes můžete zvolit novou metodiku. Slunce a Jupiter vám sil vůbec neubírají. Naopak, ve spojení s Lunou si můžete dovolit víc v oblasti financí. Pokud vlastníte obchod s drogistickými potřebami, dnes ho můžete dobře prezentovat. Příchod přátel pro vás znamená lepší orientaci. Baví vás nakupovat dražší věci, ale především večer chcete hostit přátele. Večer se snažte potěšit partnera.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

City zasahují přímo do útrob vašeho života.

Býk:

Kvečeru se stanete veselými společníky v každém ohledu.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.

Do kin se valí v prachu obřích armád velkofilm Krvavé pobřeží

22.05. 13:36 | Aktualizováno 22.05. 13:45 | tn.cz / Mediafax
Legendární režisér John Woo zachytil ve výpravném historickém filmu Krvavé pobřeží významnou kapitolu čínských dějin.
Děj filmu Krvavé pobřeží se odehrává v roce 208 během vlády dynastie Han, kdy je Čína rozdělena na několik vzájemně bojujících států. Ačkoliv je Han Xiandi považován za oficiálního císaře, v zemi má dva konkurenty, kteří usilují o jeho svržení. Západ ovládá Cao Cao, zatímco východní pobřeží je v moci Liua Beie, který se na svou stranu snaží získat království Wu. Spory o nadvládu nad celou Čínu vyvrcholí velkolepou bitvou, v níž se utkají pozemní vojska i tisíce válečných lodí.

Režisér John Woo, který se proslavil akčními filmy Lepší zítřek, Killer, Hardboiled, Mission Impossible II nebo Výplata, vycházel při natáčení Krvavého pobřeží z knihy Romance of Three Kingdoms. Ta se v Číně těší velké popularitě, ačkoliv vznikla již před 700 lety.

Pro Číňany historie, pro Evropu a USA hromada akce

Woo chtěl při vyprávění zůstat maximálně věrný skutečné historii a při psaní scénáře tak vycházel z dobových pramenů. Situaci mu však komplikoval fakt, že přesné umístění Krvavého pobřeží, v jehož blízkosti se udála legendární námořní bitva, nebylo nikdy definováno. Ačkoliv se v závěrečné scéně objeví dva tisíce válečných plavidel, pro účely filmu jich bylo vytvořeno jen 18, a zbytek vznikl v digitální postprodukci.

Velkou výzvou pro filmaře bylo zpřístupnit snímek z čínských dějin mezinárodnímu publiku. Obyvatelé Asie totiž všechny jména historických osobností důvěrně znají, zatímco v očích západních diváků působí všichni hrdinové stejně. John Woo tak Krvavé pobřeží vytvořil ve dvou verzích a na mimoasijský trh bude uveden snímek, který historická fakta částečně nahrazuje akčními scénami.

Filmografie

Jako herec
2007 -Stranglehold role: pan Woo
2007 -Ten Dead Men
2007 -Wings of Defeat
2003 -Street of Pain
2001 -Chow Yun-Fat Goes Hollywood
1998 -Psycho
1998 -Střelci na útěku (The Replacement Killers)
1997 -Yit huet jui keung role: Police Chief
1996 -Diablo
1992 -Hard Boiled (Lat sau san taam) role: pan Woo
1992 -Shuang long hui role: Priest
1991 -Haomen yeyan role: Man on Stairs
1991 -Zloději (Zong heng si hai) role: 
1990 -Die xue jie tou role: Police inspector
1990 -Yong chuang tian xia role: Kwong
1988 -Gam ye sing gwong chaan laan role: Father Fan
1986 -Ying hung boon sik role: Inspector Wu
1985 -Heng cai san qian wan role: Man in Bed
1982 -Ba cai Lin Ya Zhen role: John Wu
1978 -Da sha xing yu xiao mei tou role: Miss Chen's father
1976 -Pěsti smrti (Shao Lin men) role: Scholar Cheng
1974 -Man zhou ren
1974 -Tie han rou qing
1968 -Ouran role: Young Man
1968 -Sijie role: Young Artist

Jako režisér
2010 -1949
2008 -Krvavé pobřeží (Chi bi)
2007 -Stranglehold
2005 -Neviditelné děti (All the Invisible Children)
2004 -The Robinsons: Lost in Space
2003 -Výplata (Paycheck)
2002 -Hostage
2002 -Kód Navajo (Windtalkers)
2000 -Mission: Impossible II
1998 -Blackjack (TV) (Blackjack)
1997 -Tváří v tvář (Face/Off)
1996 -Operace: Zlomený šíp (Broken Arrow)
1996 -Once a Thief
1993 -Živý terč (Hard Target)
1992 -Hard Boiled (Lat sau san taam)
1991 -Zloději (Zong heng si hai)
1990 -Die xue jie tou
1989 -Killer
1989 -Yi dan qun ying
1987 -Ying hung boon sik II
1986 -Ying hung boon sik
1986 -Ying xiong wu lei
1985 -Liang zhi lao hu
1984 -Xiao jiang
1982 -Ba cai Lin Ya Zhen
1981 -Hua ji shi dai
1981 -Mo deng tian shi
1980 -Qian zuo guai
1979 -Hao xia
1978 -Da sha xing yu xiao mei tou
1978 -Ha luo, ye gui ren
1977 -Fa qian han
1976 -Pěsti smrti (Shao Lin men)
1975 -Dinü hua
1975 -Nu zi tai quan qun ying hui
1974 -Tie han rou qing
1973 -Chu ba
1968 -Ouran
1968 -Sijie

Jako scénárista
2008 -Krvavé pobřeží (Chi bi)
1992 -Hard Boiled (Lat sau san taam)
1991 -Zloději (Zong heng si hai)
1989 -Killer
1977 -Fa qian han
1976 -Pěsti smrti (Shao Lin men)
1975 -Nu zi tai quan qun ying hui

Jako producent
2011 -Second Sight
2010 -1949
2009 -The International
2009 -The Red Circle
2008 -Krvavé pobřeží (Chi bi)
2007 -Ekusu makina
2007 -Stranglehold
2007 -Tian tang kou
2005 -The Glass Beads
2004 -The Robinsons: Lost in Space
2003 -Neprůstřelný mnich (Bulletproof Monk)
2003 -Výplata (Paycheck)
2002 -Red Skies
2002 -Kód Navajo (Windtalkers)
1998 -Blackjack (TV) (Blackjack)
1998 -Big Hit (The Big Hit)
1998 -Střelci na útěku (The Replacement Killers)
1997 -"Once a Thief"
1996 -Lang man feng bao
1996 -Once a Thief
1995 -Woh ping faan dim
1990 -Die xue jie tou
1989 -Ying hung boon sik III jik yeung ji gor
1986 -Ying hung boon sik
1986 -Ying xiong wu lei
1985 -Liang zhi lao hu
1984 -Xiao jiang
1978 -Ha luo, ye gui ren


Další sníh v ČR

10. prosince 2010 v 13:32 | Michal Všechovský
s.002

Česko zavalí další sníh, na horách napadne až 70 centimetrů

Meteorologové v pátek varovali, že během víkendu může na horách napadnout od 20 do 70 centimetrů nového sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rovněž vydal výstražnou informaci na tvorbu závějí a sněhových jazyků.

Dnes 11:18
"Během víkendu předpokládáme na horách od 20 do 70 centimetrů nového sněhu. Na Moravě a ve Slezsku předpokládáme v sobotu i v nižších polohách nový sníh od 10 do 15 centimetrů." uvádí výstraha.
"Během noci z pátku na sobotu bude od západu postupovat sněžení, na východ území se sněžení rozšíří v druhé polovině noci. Sněžení se bude v ranních hodinách v Čechách v polohách pod 500 m měnit ve srážky smíšené nebo mrznoucí. Během soboty budou postupně na většině území srážky v polohách pod 600 metrů dešťové nebo smíšené a ojediněle mrznoucí," upozornil ČHMÚ.
V této souvislosti meteorologové upozorňují i na silný vítr, který bude mít v nárazech rychlost mezi 55 a 70 kilometry za hodinu. Na horách může foukat až rychlostí 90 kilometrů v hodině. V nižších polohách proto hrozí sněhové jazyky, v horských oblastech závěje.
ČHMÚ rovněž upozornil, že těžký sníh může v kombinaci se silným větrem lámat větve, stromy i dráty elektrického vedení.
"Vzhledem k sobotním dešťovým srážkám v nižších polohách a kladným teplotám hrozí nebezpečí padajícího sněhu a rampouchů ze střech," uvedl ústav.
jas, Novinky


Luděk Kopřiva

6. prosince 2010 v 19:17 | Michal Všechovský


l.001


Povolání: herec
Datum narození: 19. 06. 1924
Datum úmrtí: 2.10.2004
Místo narození: Praha,Československo
Místo úmrtí: Praha, Česká republika
Znamení: Blíženci   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2010 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Mohli byste více spoléhat na štěstí v milostných vztazích s cizinci, někdy stačí být otevření i lidem, co pocházejí z jiných regionů. Od toho taky slouží internetové seznamky, které vám jsou hodně příznivé v květnu, ale hlavně v říjnu, kdy budete zářit. Dlouho nezadaní lidí by měli trochu podlehnout svádění od dlouhodobých přátel, kdo by vám vlastně měl lépe porozumět? Zajímají vás taky milostné experimenty, ale v oblasti sexu se nechováte příliš vášnivě, nakonec budete i v listopadu konzervativnější.

Peníze:

V době, kdy se všichni více strachují, vy můžete vidět přesně, jak sanovat finance vaší firmy, i mírně krachujících podniků. Není to jen otázkou vaší schopnosti finanční improvizace, i když ta bude v únoru a červenci mimořádná, ale taky díky inteligenci a schopnosti investovat ušetřené částky. Nakupujte a pronajímejte nebytové prostory, které budou potřeba, ale taky počítačové součástky. Dobře se vám obchoduje s ovocem a dřevem, peníze se snažte investovat do potřeb vašich dětí, hlavně v říjnu a listopadu.

Práce:

Musíte počítat s výzvami a taky s tím, že mnoho šéfů i kolegů od vás bude čekat iniciativu. Planety naznačují, že budete úspěšní hlavně v marketingu, obchodu a při používání moderní techniky, nebojte se častěji cestovat. Nesnažte se ale působit aktivněji v oblasti zdravotnictví a účetnictví, tam spíš pro příští rok, hlavně v březnu a září, hrozí jistý úpadek. Choďte na jazykové, ale hlavně manažerské a motivační kurzy, vaší psychice a sebejistotě to pomůže ohromně, v současnosti to však ještě tolik nedoceníte.

Zdraví:

Vy, s věčným problém s plícemi nebo průduškami byste se měli více spoléhat na nové přístroje, pomáhající dýchat, ale taky na čerstvý mořský vzduch, který by i v červnu pomohl vašim nervům, které hůře reagují na stresy. Jíst málo vám vůbec nevadí, takže můžete v létě držet účinnou dietu, ale nikdy nezapomeňte na vyváženost stravy, i když mnoho z vás bude chtít odbourávat maso z jídelníčku. Nenechávejte se operovat v září a prosinci, vyhýbejte se taky dlouhým pobytům v nemocnici (nejen kvůli poplatkům).

Horoskopy na pondělí 6. 12. 2010

Cítíte se dobře, ale přece jen máte problémy s tím přiblížit se vlastní nadřízené, pokud je starší, jak naznačuje Luna. Chaotické chvíle se střídají s pasážemi, které jsou poměrně uklidňující, ale po nějaké době zase upadáte do neschopnosti se vyjádřit. Víte, že změny v kanceláři můžou být dobré, ale zároveň že ubližují vašim kolegům. Proto buďte právě dnes velmi ohleduplní a snažte se na všem zabezpečovacím díky Plutu pracovat s ukázněností.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Hledejte si partnera podle svých vlastních nároků.

Býk:

Možná se váš partner konečně rozhoupe a přislíbí vám lásku na věčné časy.

Blíženci:

Jednejte s partnerem pomalu a rozumně.

Rak:

Měli byste se spolehnout na své stálé partnery.

Lev:

Vyčkejte času a dočkáte se lepších příležitostí.

Panna:

Nic není zadarmo, bude to chtít vyjít štěstí vstříc.

Váhy:

Se svým partnerem si dopřáváte dlouhých chvil silných emocí.

Štír:

Těšte se na večer plný vskutku uměleckých zážitků.

Střelec:

Své partnery dokážete inspirovat.

Kozoroh:

Měli byste se víc spoléhat na spolupráci se svými partnery.

Vodnář:

Jste na vrcholu blaha a tento pocit vám nikdo nemůže odepřít.

Ryby:

Ani dnes vás vaše drahá polovička nemůže ničím překvapit.

Luděk Kopřiva se narodil 19.června 1924. Roku 1946 dokončil studia a v roce 1948 také DAMU.
Oblíbený farář zemřel v roce 2004 na zápal plic, už dlouho před tím ale trpěl Parkinsonovou chorobou. "Den ze dne to s ním šlo z kopce. Na poslední chvíli se také rozhodl změnit závěť, nepřál si veřejný pohřeb, ale jen rozloučení v úzkém rodinném kruhu," řekl po Kopřivově smrti syn jeho druhé manželky Evy Jan Prokeš.

Jako herec
1994 -Nexus 2.431 role: Fuccaneli
1993 -Svatba upírů role: Doctor Hermann
1992 -Kačenka a strašidla role: Monarch
1992 -Kačenka a zase ta strašidla role: Monarch
1991 -Poslední motýl role: Laub
1991 -Slunce, seno, erotika role: Parish Priest Otík
1989 -Slunce, seno a pár facek role: farář Otík
1988 -Anděl svádí ďábla role: Confidential Clerk
1988 -Dobří holubi se vracejí
1987 -Hauři role: Hanka's Father
1987 -Křeček v noční košili role: School Master
1985 -Rumburak role: Vice-chairman
1984 -Bambinot role: Collins
1984 -Fešák Hubert
1984 -Prodavač humoru (Prodavac humoru) role: Chief of the Community Center
1984 -Slunce, seno, jahody role: Parish Priest
1982 -Fandy, ó Fandy role: Berka
1982 -Schůzka se stíny role: Pediatrician
1982 -Srdečný pozdrav ze zeměkoule role: Prof. Janatka
1981 -Chanson du mal aimé, La role: Emperor Franz Joseph I
1981 -Jak svět přichází o básníky role: Hugo
1979 -Arabela role: Schoolmaster
1977 -Což takhle dát si špenát role: Envoy
1977 -Smrt na černo role: Alfonso
1975 -Zivot na uteku role: Moncek
1972 -Dívka na koštěti role: 
1970 -Pane, vy jste vdova! role: Stage Director


Kathy Reichs

3. prosince 2010 v 15:31 | Michal Všechovský
k.001

Kathy Reichs

spisovatelka, soudní antropoložka, profesorka na univerzitě

Datum narození:
Místo narození:
Chicago, Illinois, USA 
Znamení:
-----  

Narodila se roku 1950 v Chicagu jako Kathleen Joan Reichsová, ale všichni jí říkají Kathy. Tato autorka v oblíbenosti i žánru dotahuje Patricii Cornwellovou, s tím detailem, že na Kathy co do autentičnosti Patricia zřejmě nemá. Cornwellová je jen spisovatelka, kdežto Kathy je píšící vědec a vše, o čem píše, zná z první ruky.
Kathy Reichs je soudní antropoložkou Úřadu vrchního soudního lékaře státu Severní Karolína a Laboratoire de sciences judiciaires et de médecine légale pro provincii Quebec. Je jednou z šedesáti pěti soudních antropologů certifikovaných Americkou radou soudní antropologie a působí ve výkonném výboru správní rady Americké akademie soudních věd. Doktorka Reichsová je profesorkou antropologie na Univerzitě Severní Karolíny v Charlotte. Narodila se v Chicagu, kde získala doktorát filozofie na Severozápadní univerzitě. Nyní pracuje střídavě v Charlotte a Montrealu a často vystupuje jako soudní znalec v trestních procesech. Proslavila se hned svým prvním románem Přijdu tě zabít (Déja Dead), který se stal bestsellerem New York Times a v roce 1997 získal Ellisovu cenu za nejlepší prvotinu. I další tituly Death du jour (Mrtvá světice), Deadly decisions (Smrtící rozhodnutí), Fatal Voyage (Osudová cesta), Grave Secrets (Vážná tajemství), Bare Bones (v češtině nevydáno) a Monday Mourning (Smutné pondělí) se staly bestsellery doma i v zahraničí. Svaté kosti jsou osmým románem, ve kterém vystupuje Temperance Brennanová.

Nové knihy - Kathy Reichsová, Miloš Čermák i Maureen Jenningsová

Pokud si děláte zásobu knížek na dovolenou, můžete sáhnout třeba po novém románu Kathy Reichsové 206 kostí, případně po povídkové sbírce Miloše Čermáka Krutopřísné povídky, nebo prvním příběhu detektiva Murdocha Vražda v zapadlé uličce.

Kathy Reichsová pracuje jako soudní antropoložka a právě proto jsou její romány nejen poutavé a napínavé, ale dávají čtenáři možnost nahlédnout pod pokličku této vědy.
Temperance Brennanová s poručíkem Ryanem převážela ostatky pohřešované dědičky velkého rodinného jmění z Montrealu do Chicaga, kde ji obvinili, že špatně provedla pitvu a poškodila tak vyšetřování případu. Kdosi do telefonu tvrdil, že to může dokázat. Během několika hodin umírá člověk, který měl jako jediný o záhadném volajícím nějaké informace, a Tempe se nemá čeho chytit. Kdo si přeje její smrt? Kdo ji chce odstranit z cesty? A proč?
BBart., překlad Kristýna Kučerová, 328 str., váz., 249 Kč

Lehce absurdní povídky z pera novináře Miloše Čermáka jsou doplněny černobílými ilustracemi Miloše Gasparoviče.
Hrdinou každé z jedenácti povídek je osobnost české politické scény napříč názorovým spektrem, vyrovnávající se s více či méně reálnými událostmi. Příhody jsou stejně pestré jako politické názory a funkce hrdinů - od tajemné nemoci Ivana Langera přes zachránce pražských občanů Pavla Béma až k návštěvě zástupců mimozemské civilizace u Miloše Zemana.
Mladá fronta, 136 str., váz., 209 Kč

Téměř tisícistránkový román Objevení nebe z roku 1992 je považován za vrchol tvorby významného nizozemského spisovatele Harryho Mulischa.
Jde o zprávu anděla svému nadřízeném o splněném poslání: Bůh zjistí, že lidstvo uzavřelo pakt s ďáblem, místo v boha věří v rozum a schází už málo, aby se svými technologickými vymoženostmi vyrovnalo božským schopnostem. Proto se rozhodne ukončit svou smlouvu s lidmi, vytesanou na dvou kamenných deskách, které snesl Mojžíš z hory. Desky je třeba vrátit do nebe. Tak začíná fantastická cesta, jež potrvá celá desetiletí...
Odeon, překlad Veronika ter Harmsel Havlíková, 760 str., váz., 499 Kč

Maxim Biller je bezesporu jedním z nejotevřenějších a nejprovokativnějších německy píšících autorů. Narodil se v Praze v rusko-židovské rodině, o deset let později s rodiči emigroval.
Berlín, Mnichov, Frankfurt, Hamburk, Praha, Lublaň, Jeruzalém, Tel Aviv, Paříž a New York - města na třech kontinentech jsou dějištěm krátkých, brilantních povídek. Jejich protagonisté jsou muži a ženy, jež spojuje touha po lásce. Míjejí se, rozcházejí, žijí spolu a někdy se znovu potkávají. Nesentimentální, jiskřivé, vtipné příběhy o vztazích dnešních třicátníků a čtyřicátníků různého původu a rozmanité osobní historie s překvapivými dějovými zvraty.
Labyrint, překlad Jana Zoubková, 160 str., váz., 225 Kč


Nové knihy - Kathy Reichsová, Vlastimil Vondruška i Lisa Genova

Dobrá kniha pod vánočním stromečkem nikdy nezklame. Na knižních pultech se objevil další román Kathy Reichsové se soudní antropoložkou Brennanovou Ďáblovy kosti, historická detektivka Vlastimila Vondrušky Pečeť smrti, nebo bestseller Lisy Genova Ještě jsem to já o ženě zápasící s Alzheimerovou chorobou.

Před soudní antropoložkou Temperance Brennanovou stojí další záhadný případ.

Při rekonstrukci starého domu objeví jeden z řemeslníků sklep, v němž je nalezena  děsivá sbírka rituálních předmětů. Doprostřed tajné svatyně kdosi umístil lebku dospívající dívky. Ve stejnou dobu si jiný muž najde u jezera bezhlavé tělo mladého chlapce. Pod vedením známého kazatele a politika začínají občané města Charlotte obviňovat uctívače ďábla a stoupence kultu wicca. Hon na čarodějnice začíná...

BB art, překlad Kristýna Kučerová, 320 str., váz., 249 Kč

Počet smrti je jedenáctým příběhem historické detektivní série Vlastimila Vondrušky Hříšní lidé Království českého.

Český král pověří Oldřicha z Chlumu delikátním vyšetřováním. Pražský biskup totiž vlastní darovací listinu děda současného krále na vesnici Makotřasy, o níž je Přemysl II. Otakar přesvědčený, že patří jemu. Královský prokurátor začne pátrat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky. I když to tak na první pohled nevypadá, oba zločiny spolu souvisejí…

Moba, 304 str., váz., 299 Kč

Román Ještě jsem to já přináší strhující příběh profesorky psychologie, která kvůli nevyléčitelné nemoci postupně ztrácí paměť a vzpomínky. Přesto ale zjišťuje, že jí každý nový den přináší nečekané naplnění i lásku.

Alice Howlandová je uznávanou profesorkou kognitivní psychologie na Harvardu. Zničehonic se však u ní začne projevovat nezvyklá zapomnětlivost a chvilkové ztráty orientace a do jejího života vstoupí tragická diagnóza Alzheimerovy choroby. Nevyhnutelné příznaky počínající demence ji pomalu připravují o osobnost a Alice se učí žít pro přítomnou chvíli.

Práh, 244 str., váz., 279 Kč

 Román Matta Haiga Klub mrtvých otců sice vypráví temný příběh jednoho jedenáctiletého kluka a jeho šílené fantasie, ale dětem patří do rukou asi jako krabička se sirkami.

Jedenáctiletému Filipovi se zjeví duch mrtvého táty a chce, aby zabil strejdu Alana, protože on ho má na svědomí. Když si strejda Alan vynutí na mamince sňatek, a navíc někdo uvaří všechny rybičky v domácím akváriu, váhavý Filip se promění v anděla zkázy a vezme spravedlnost do vlastních rukou. Ale co když si tátova ducha jen vymyslel?

Argo, překlad Dominika Křesťanová, 296 str., váz., 298 Kč

"Vejde chlápek do pokoje a..." - takhle v angličtině začíná řada anekdot, někdy i hádanek. A hádanku svým způsobem předkládá a v náznacích řeší i první román Nicole Kraussové Muž vejde do pokoje.

Samson Greene, pětatřicetiletý profesor literatury, je nalezen uprostřed nevadské pouště a nic si nepamatuje. Po vyoperování mozkového nádoru se mu postupně vrátí vzpomínky na prvních dvanáct let života. Zůstane i po ztrátě vzpomínek Samson stejným člověkem, nebo se jeho osobnost začne vyvíjet jaksi nanovo? Zamiluje se znovu do ženy, kterou už jednou miloval?

Argo, překlad Simona Javůrková, 268 str., váz., 279 Kč

Nové knihy - John Connolly, Kathy Reichsová i Ruth Rendellová

Do přehledu knižních novinek jsme tentokrát zařadili napínavé detektivní příběhy a thrillery. Vychází nový román Johna Connollyho Zabijáci, Kathy Raichsová vydává další příběh soudní antropoložky Temperance Brennanové známé ze seriálu Sběratelé kostí, nechybí ani anglická detektivka Bezejmenná oběť z pera Ruth Rendellové.

Ve svém novém románu Zabijáci, plném neotřelých a nečekaných zvratů, líčí John Connolly dramatické a dobrodružné osudy Louise a Angela, nerozlučné dvojice, kterou mimo jiné spojuje profesionální zločin.

Tentokrát se však tito dávní přátelé soukromého detektiva Charlieho Parkera stanou z lovců nečekaně sami pronásledovanou kořistí. V touze naplnit dávnou pomstu se sami dostanou do smrtelné pasti. Kdo ale ve skutečnosti stojí v pozadí honby na profesionální zabijáky Louise a Angela? Přijde jim tentokrát na pomoc Charlie Parker včas?

BB art, překlad Hana Whitton, 352 str., váz., 249 Kč

Kniha Divoké kosti oplývá ohromující autenticitou, kterou dokáže svým románům dodat jedině soudní antropoložka Kathy Reichsová.

Temperance Brennanová, soudní antropoložka pro Severní Karolínu, se těší na dovolenou. Jenže najednou má práce nad hlavu. Najdou se ostatky nemluvněte v krbových kamnech. Jeho matka, sama ještě skoro dítě, zmizela. V Severní Karolíně havaruje malé letadlo. Pilot i cestující zahynuli a jejich těla jsou spálená k nepoznání. Největší hádankou se ovšem stávají kosti objevené na odlehlé farmě u města Charlotte...

BB art, překlad Kristýna Kučerová, 328 str., váz., 249 Kč

Jenda z nejplodnějších současných britských detektivních autorek, píšící i pod pseudonymem Barbara Vineová, přivádí již po šestnácté na scénu inspektora Wexforda.

Vrchního inspektora Wexforda požádá o pomoc jeho lékař. Ztratila se mu totiž dcera, odešla na úřad práce a už se nevrátila.  Při pátrání po inspektor narazí na tělo jiné mladé ženy, jejíž totožnost se mu nedaří zjistit. Po první vraždě následuje další. Wexford tuší, že spolu obě násilné smrti souvisejí a že první oběť je klíčem k celému případu. Jenže nikdo mrtvou ženu nepoznává.

Motto, překlad Věnceslava Lexová, 328 str., váz., 249 Kč

Napínavý příběh zasadil Brian Harper do kalifornského sídla, kde stojí sama žena proti přesile zločinců.

Na večírek rodiny Kentových v osamělé rezidenci v kopcích Santa Barbary vpadne pět ozbrojených útočníků. Jedna z přítomných žen stihne zavolat policii, ale při příjezdu policistky Trishy Robinsonové a jejího kolegy se všichni tváří, jako by se nic nedělo. Trisha však tuší podraz. Vzápětí je její kolega zavražděn a neozbrojená Trisha se rozhodne osvobodit rukojmí, třebaže musí bojovat sama proti pětinásobné přesile.

Motto, překlad Lubomír Veselý, 376 str., váz., 249 Kč

V thrilleru amerického bestselleristy T. Jeffersona Parkera nechybí lupička zamilovaná do vyšetřujícího detektiva Charlieho Hooda, brutální vražda ani napětí.

Suzanne, přes den atraktivní a oblíbená učitelka dějepisu na základní škole a matka tří dětí, v noci odhaluje druhou tvář. Suzanne ráda riskuje, miluje rychlá auta, krásné věci a sex. Při jedné ze svých loupeží se připlete do cesty zločineckému gangu a od té chvíle jí jde o život...

Brána, překlad Hana Catalano, 256 str., váz., 299 Kč

Antonín Panenka

2. prosince 2010 v 11:51 | Michal Všechovský
a.001
Povolání: Fotbalista
Věk: 62
Datum narození: 2. 12. 1948
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Střelec   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2010 - Střelec

strelec

Vztahy:

Zdá se, že tento rok musíte umět komunikovat s velkým množstvím roztodivných lidí, ale právě při setkávání se můžete potkat i s láskou. Pokud máte stálého životního partnera, nijak vám nevadí za ním občas přijet na několik dní a potom se vydat k sobě domů, nebo svou lásku často navštěvovat. Planety však hlavně v měsíci srpnu dávají na srozuměnou, že musíte být v lásce i otázkách milování a sexu co nejupřímnější. Jestli to s milovanými osobami nemyslíte opravdově, raději jim citově neubližujte.

Peníze:

Musíte umět temperamentně pracovat, ale taky udržovat si stále šanci na zvýšený, pravidelný příjem z hlediska prémií a bonusů. Nesmíte podléhat vlastní netrpělivosti a potřebě měnit své místo, hlavně v květnu a září by se vám to finančně nevyplatilo. Jinak ale umíte přesvědčovat druhé, že jejich peníze umíte spravovat, klienty a dokonce vlastní přátele a známé. Nebojte se moderních bankovních produktů, jenom si dobře pojišťujte vlastní výhody praktičtějšími lidmi z vašeho okolí. V prosinci jste velice spokojení.

Práce:

Moc dobře víte, jak je nutné věnovat se důležitým pracovním možnostem tím, že za nimi cestujete. Buďte častěji připravení na jednání a různé prezentace, hlavně v březnu a červnu nic nepodceňujte, v září se potom ukážou výsledky. Úspěšní jste v oblasti IT, energetice, pojišťovnictví a reklamě, taky v oblasti biozemědělství, snažte se jen častěji zaměstnancům nebo kolegům vysvětlovat, co vlastně děláte. Možná budete ještě úspěšnější, když budete víc spolupracovat s vlastními sourozenci.

Zdraví:

Díky vašemu častému sportování, pohybu a ochotě vydávat se do práce i obchodu pěšky patříte mezi zdravé typy lidí, což se ukáže po celý tento rok. Dokonce máte obrovskou tendenci už v únoru změnit vlastní styl života v ještě zdravější, nechat si doporučovat nutričně vyhovující jídelníček, pravidelně cvičit a být v optimistické náladě. Můžete hlavně i na konci jara pomáhat zlepšovat náladu přátelům, kteří se třeba tělesně zranili, nebo bojují s chorobou. Jen se víc starejte o stav vlastních jater a žlučníku.

Horoskopy na čtvrtek 2. 12. 2010

Pokud si dnes nebudete na nic stěžovat, všechno vám poběží dobře podle vašich představ. Díky veřejnému mínění při moderování a organizování můžete získat poměrně velké finance, které se vám brzy můžou celkově zúročit, Saturn to zajišťuje. Ale jste poněkud nezodpovědní vůči rodině. Ještě odpoledne se dokážete chovat uvolněně, ale k večeru vás zasáhnou docela zvláštní myšlenky, nad nimiž si budete muset sednout s přítelem.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.

Zelenobílý dres Bohemians poprvé obléká jako jedenáctiletý žáček a obrovský talent ho žene neustále výše. Vždycky měl moc rád míč. Jakmile přišel ze školy a odhodil tašku, běžel někam s kluky kopat, třeba i na ulici. A i ve škole si o přestávkách pohrával a dribloval s tenisákem. Panenka nikdy není na hřišti jako záložník žádný velký bojovník ani rychlík, ale právě cit pro balón a skvělá kopací technika z něho dělají mimořádného fotbalistu.

Od necelých dvaceti válí za Bohemku ligu a do reprezentace je poprvé povolán v roce 1973 pro kvalifikaci MS v Glasgowě, kde prohráváme se Skotskem 1:2. V nadcházející kvalifikaci ME v roce 1975 střílí tři góly Kypru, který na Letné porážíme 4:0. O rok později po své krátké reprezentační odmlce v prvním čtvrtfinále ME proti SSSR v Bratislavě svou velmi důležitou trefou zvyšuje na konečných 2:0. Takže v šestasedmdesátém má už v semifinále ME v Záhřebu s Nizozemím (3:1 po prodloužení) i v bělehradském finále s NSR (2:2 po prodloužení a 5:3 na penalty) své místo v československé středové ose jisté.

O čtyři roky později je Antonín Panenka oporou mužstva Československa, které na ME v Itálii končí třetí, a ještě na MS 1982 ve Španělsku, pro nás neúspěšném, dává jediné dva naše góly. Kypru (1:1) a Francii (také 1:1). A to z penalt, ovšem tentokrát kopnutých klasickým způsobem. V té době (1981 až 1985) však už náš fotbalový génius hájí barvy (stejně jako v Bohemce zelenobílé) prestižního evropského klubu Rapidu Vídeň, za který střílí 77 gólů. Dvakrát se pyšní titulem mistra Rakouska a v roce 1985 se s ním dostává až do finále Poháru vítězů pohárů. Pak ještě dvě sezóny účinkuje v druholigovém rakouském St. Poltenu a vrací se, kam jinam než do Bohemky.

Antonín Panenka očima Sáry Saudkové


Neděle 10.10.2010 23:39
Legendární fotbalista v roli modela: Antonín Panenka (60) se pro dobrou věc nechal nafotit Sárou Saudkovou na charitativní kalendář diamantové nadace Diamond Hearts, kterou založila společnost D.I.C., jež vyrábí diamantové šperky.
Ve středu 6. října 2010 slavnostně předala známá fotografka Sára Saudková v pražském showroomu společnosti D.I.C. obraz Antonínu Panenkovi, který ozdobí kalendář. Slavný fotbalový internacionál na fotografii pózuje u stolu s maketou fotbalového míče a jeho krk zdobí stříbrný přívěšek také ve tvaru míče vykládaný diamanty. Obě cennosti dostal jako poděkování za účast v projektu Diamantového kalendáře, i uznání jeho úspěchů.

"Je mi potěšením předat tyto dárky právě panu Panenkovi, jehož sportovních úspěchů si nesmírně cením, a zároveň věříme, že jsme mu tak udělali radost k jeho letošním šedesátým narozeninám," říká MUDr. Luboš Říha, předseda představenstva D.I.C.

Kalendář bude slavnostně představen a vydražen počátkem prosince na Pražském hradě v rámci slavnostního galavečera, kde společnost D.I.C. zároveň oslaví páté narozeniny. Výtěžek dražby originálu kalendáře i z následného prodeje tištěných verzí podpoří dětskou onkologii motolské nemocnice v Praze.

Vedle Antonína Panenky se v kalendáři objeví Karel Gott, Alena Šeredová, Miloš Forman, Ivana Chýlková a další známé tváře. Všichni se projektu zúčastnili bez nároku na honorář. Jako poděkování od diamantové společnosti D.I.C., která kalendář připravila, dostali pánové šperk a dámy prstýnek s briliantem za patnáct tisíc korun.

Bulvár. cz: Tak za takovýhle drobný dárek by nechal nafotit asi leckdo, co myslíte? :-)
(Zdroj: conpro.cz)
(zdroj: bulvar.cz)Panenka vs. Moravčík: Souboj názorů na duel Slovensko - Česko

02.09. 11:50 | Aktualizováno 14:32 | tn.cz / Jaromír Vlček
Konfrontovali jsme pro vás názory Antonína Panenky a Lubomíra Moravčíka, jimž jsme položili stejné otázky, které se týkaly kvalifikačního střetnutí Česka se Slovenskem.
Co si myslí český internacionál Antonín Panenka a bývalý výborný slovenský fotbalista Lubomír Moravčík o tom, kdo je favoritem utkání, zda se projeví přítomnost Jana Kollera a Tomáše Rosického v českém mužstvu či kdo má lepší tým? Mnohdy překvapivé odpovědi na tyto a další otázky najdete v následujícím dvojrozhovoru.

Souhlasíte s názorem řady českých fotbalistů, že Slovensko je v sobotním utkání favoritem?

Antonín Panenka:
Netvrdil bych, že jsou Slováci favoritem, ale mají určitě výhodnější pozici. Musíme si ale uvědomit, že všechna tato utkání jsou otevřená.

Lubomír Moravčík:
Slovensko nemůže být favoritem, protože do této role nebylo pasováno na začátku, takže jím není ani v tuto chvíli. V úvodu byli favority skupiny na prvním místě Češi a poté se určitě dávali větší šance Polákům, jak Slovákům.

S jakou taktikou nastoupí podle vás Slováci, s čím vyrukují na svého soupeře Češi?

A.P.:
České mužstvo musí hrát tvrdě ofenzivně, protože jiný výsledek, než zisk tří bodů pro nás nic neřeší. Pro Slováky, kteří o tom vědí, je zisk bodu dobrý, takže budou vycházet ze zajištěné obrany a budou se snažit o rychlé protiútoky.

L.M.:
Taktika, kterou jsme zvolili v Praze, byla dobrá. V tom zápase bychom měli hledat inspiraci. Rozhodně si nesmíme myslet, že jsme favorité a naložíme Čechům trojku, ačkoliv kéž by to tak bylo. Je třeba respektovat sílu soupeře, ale na druhou stranu si musíme věřit.

Myslíte si, že se projeví přítomnost Tomáše Rosického a Jana Kollera v českém národním mužstvu?

A.P.:
Sice nejsem s nimi, ale podle toho, co čtu a různě slyším, je jejich účast v týmu pozitivní. Navíc jejich přítomnost zvedá i sebevědomí ostatních hráčů.

L.M.:
Vytáhnutí Kollera pro nás není moc pozitivní, protože je fyzicky velmi silný a dokáže se prosadit ve standardních situacích, které mohou být silnou zbraní Čechů. Co se týká Rosického, jde spíše o psychologický tah, protože nevěřím tomu, že nastoupí od začátku. Pozor si budeme muset dávat hlavně na Kollera.

Kolem Rosického startu je mnoho nejasností. Myslíte si, že nastoupí?

A.P.:
To je otázka, protože dlouhou dobu vůbec nehrál. Ani neměl moc času na nějaké rozehrání, takže nevím, jestli nastoupí od začátku. Jedno je jasné, fotbal hrát nezapomněl, ale druhou věcí je, zda bude fyzicky a myšlenkově připravený na tento zápas.

L.M.:

Bylo by velkým překvapením, pokud by nastoupil. Nechal bych si ho spíš jako žolíka. Jedná se o hráče momentu, který dokáže rozhodnout například utkání za stavu 0:0. I kdyby ale nenastoupil, tak už jeho přítomnost v kabině je pro ostatní velká vzpruha.

Kdo má podle vás v tuto chvíli kvalitnější tým?

A.P.:
To se ukáže až na hřišti. Jedno je ale jasné, obě mužstva mají lepší ofenzívu, než defenzívu.

L.M.:
Papírově určitě Češi. Někdy by se však papírové prognózy mohli porušit. Věříme, že když jsme to dokázali v Praze, tak se nám to povede i doma.

Jakým výsledkem skončí sobotní utkání?

A.P.:
Budeme držet palce, aby zápas dopadl jakýmkoliv vítězstvím pro Čechy.

L.M.:
Byl bych velmi spokojený, kdybychom neprohráli, takže věřím, že uhrajeme minimálně remízu, což nás udrží v boji o postup.


O české fotbalové reprezentaci dále čtěte:
Jankulovski skončí, když repre ztratí šanci postoupit na MS
Rosický: Proti Slovákům jsem připraven nastoupit
Expert Vrba varuje: Hlavně pozor na Hamšíka!
Baroš zůstává v Turecku. Manželka mu porodila syna
Polák je zraněný. Proti Slovákům ho nahradí Kováč
Koller se těší na "Rosu" a ví, že je třeba bojovat
Slováci chtějí znovu vyhrát. Chystají se na Rosického s Kollerem
Hašek nominoval na Slováky. Nechybí Rosický ani Koller
Žebříček FIFA: Češi zpět v elitní dvacítce
Hubník doufá, že nastoupí v základní sestavě
Svěrkoš: Koller je útočníkem číslo jedna
Slovák Škrtel: Jsme favorité