Říjen 2010

Veronika Machová

31. října 2010 v 19:52 | Michal Všechovský
v.001
Povolání: Studentka, modelka, finalistka Miss ČR 2010
Věk: 20
Datum narození: 17. 08. 1990
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Lev   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2010 - Lev

lev

Vztahy:

Zdá se, že tento rok se budete učit, jak umět ve vztazích a lásce dávat přednost přáním partnera a snažit se jim vycházet vstříc. Markantní to bude už okolo Valentýna, i na jaře se snažte být víc milí a romantičtí a snažte se zajímat i o takové drobnosti, jako je květina na stole, zamilovaný e-mail v počítači, nebo nákup předmětu, který vás oba spojuje. Asi není příznivý rok pro zasnoubení a svatby, hlavně na podzim se jim nevěnujte, raději si hodně povídejte a travte spolu ten čas, který je příjemný i v posteli.

Peníze:

Víte moc dobře, že změny budou pro tento rok spíš negativní než pozitivní a proto se jich ve svém širokém srdci bojíte, proto si dělejte zásoby na horší časy, hlavně v aktivním dubnu. Nechcete už vydávat peníze za exotické dovolené a luxusní oblečení a parfémy, raději přemýšlíte, co je dobré pro budoucnost a podle toho jednáte. Na podzim se už ale znovu cítíte silní, hlavně díky schopnosti být odhodlaní a taky odvážní, proto bude prosinec před Vánoci znovu štědrý a nákladné dárky se vám nakupují lépe.

Práce:

Tento rok asi nebudete pro kolegy a klienty takovou autoritou, jak byste si přáli, proto je nutné se třeba zajímat o psychologické a manažerské kurzy, abyste se procvičili a připravili na složité měsíce, jako bude únor a květen. Více se snažte sžít s novou elektronikou ve vaší firmě a taky se častěji spoléhejte na e-maily a mobily, i když vás to obtěžuje. Ve firmě je lepší mít nějaké společníky, i když jste mírně egoističtí, v době ekonomických problémů by to vašemu podnikání, nebo zaměstnání pomohlo.

Zdraví:

Tento rok se můžete více potýkat s problémy krevního tlaku, který není vyvolán pouze stresem, ale i zanedbáním hodnotné výživy. Místo masa červeného a tlustého volte drůbež a ryby, kromě oblíbených kompotů pojídejte čerstvou zeleninu a ovoce, neohrnujte nos nad biopotravinami, jako je amarant, pohanka a proso. Stejně vám to partner bude hlavně na jaře a podzim nutit. V červenci a říjnu byste neměli chodit na operace kolem páteře, raději častěji zajděte na thajské a jiné orientální masáže.

Horoskopy na neděli 31. 10. 2010

Máte potřebu koketovat s mladými osobami, což jen dokazuje pozvednutou vitalitu. Mars vám sice přináší nervozitu a vy se musíte v práci hodně snažit, ale díky vyzařování dne můžete při organizování použít i svou hravost. Od rána myslíte na zábavu. Zprávy od dětí po telefonu sice nebudou nejlepší, ale díky příznivému Jupiteru se můžete dobře upravit v salónu krásy. Pomůže to i vaší kariéře, pokud se chystáte do společnosti.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Panuje mezi vámi přátelská a vnímavá nálada.

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

Jste teď na své obvyklé úrovni vztahů.

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.

Veronika Machová se narodila 17. srpna 1990 v Praze.

V roce 2010 získala titul Česká Miss WORLD, kterou zvolila porota, ve které zasedal také známý herec Jean-Claude Van Damme.

Veronika vystudovala střední školu Oděvní obor Modelářství a návrh. oděvů a tak i díky tomu má jistou zkušenost s modelingem. V budoucnu by ráda modeling spojila s navrhováním. Kromě módy a umění se zajímá také o tanec a hudbu. Ráda si zahraje volejbal nebo basketbal. Nejlepší dovolenou strávila na Djerbě. Lákají ji města, která udávají módní trendy - Řím, Milán, Paříž. Zajímají ji ale také exotické země a jejich odlišné kultury.V roce 2010 bude reprezentovat na MISS WORLD 2010.

Veronika Machová to na Miss World 2010 projela

Veronika Machová se v soutěži Miss World 2010 neumístila ani v elitní dvacítce.

Dnes 17:00
Modelka Veronika Machová (19) strávila posledních několik dní v čínském letovisku San-ja, kde se zúčastnila již šedesátého ročníku soutěže Miss World. Nedostala se ale ani mezi elitní první dvacítku soutěžících.

Studentka, modelka a Česká Miss World 2010 Veronika Machová v uplynulých dnech reprezentovala naši zemi na jedné z nejprestižnějších soutěží krásy, která se letos konala v Číně. Jenomže zatímco v Čechách byla označována za nejkrásnější dívku roku 2010, porotci na světové soutěži měli jiný názor. 

Televizní přenosy Miss World patří mezi obecně nejsledovanější a i letos se počet diváků pohyboval kolem miliardy lidí. "Považuji to za skvělou zkušenost a bylo to několik nezapomenutelných týdnů,ů uvedla pro server Machová, jejíž umístění bylo v první čtyřicítce. "Reprezentovala důstojně. Říkala jsem jí, že i účast ve světové soutěži je důležitá. Nezapomínejme na to, že po několik příštích let nelze očekávat velký úspěch českých dívek na Miss World. Na první vítězství jsme čekali přes 50 let. Tak se to snad další České Miss podaří o něco dříve," podotýká ředitelka české Miss Michaela Maláčová

Jedinou držitelkou tohoto titulu tak nadále zůstává Taťána Kuchařová, které se podařilo umístit na prvním místě v roce 2006 v Polsku. (samantha)

Josef Gočár

30. října 2010 v 13:11 | Michal Všechovský
j.001
Povolání: Architekt
Datum narození: 13. 03. 1880
Datum úmrtí: 10.9.1945
Místo narození: Semín
Místo úmrtí: Jičín, Československo
Znamení: Ryby   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Ryby

Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.

Horoskop na rok 2010 - Ryby

ryby

Vztahy:

Láska má pro tento rok spíš jiný význam, než byste si sami rádi představovali. Planety naznačují, že některé milostné vztahy vám přijdou vleklé a nefunkční, jiné zase bez jistých perspektiv. Jenom měsíc duben vás může nadchnout partnerem, které je plný energie. Červenec zase možná slibuje prázdninové milostné dobrodružství, ale z něho může bolet nejen hlava. V listopadu se však cítíte být poněkud citově a emocionálně uspokojení a prosinec slibuje velké možnosti, i splnění jistých snů, po kterých toužíte.

Peníze:

S penězi to vypadá na problémy pro všechny, hlavně se kolem nich provádí hodně podvodů, ale většina z vás má díky planetám hlavně v únoru a březnu štěstí. Snažte se spoléhat nejen na význam státu, ale taky pomoc přátel a vlastní podnikání v řemesle a dovozu, to může přinášet hodně peněz. Učte se co nejvíce cizí jazyky a nebojte se za ziskem, nebo výdělkem cestovat, to vám dodá i sebevědomí. Při emocionálních problémech máte sklony utrácet, tomu se ale pevně vyhýbejte v září, nechejte se držet partnerem zkrátka.

Práce:

Máte oprávněné obavy, že můžete přijít o zaměstnání, zvláště v oboru zdravotnictví, školství, výrobě skla a keramiky. Na druhou stranu se vám však ukáže štěstí, mnoho z vás může uspět při odcestování za zaměstnáním do ciziny, objevíte tak třeba výhody Evropské unie. Většina z vás si ale pevné pracovní výhody udrží, zvláště červenec přinese pozitivní zprávy do budoucna, na které nebudete čekat jenom vy. Se šéfy se snažte dohodnout, když máte potřebu se bránit, objevíte tak nové správné možnosti.

Zdraví:

Musíte si umět přiznat, že není jen třeba pečovat o vlastní tělo ve wellness salónech a lázních, ale ještě více se starat o upevňování těla sportem, který by měl být spojen s přesným doporučením lékařů. Milujete vodu, a proto se vám bude dobře plavat v bazénu v únoru, stejně jako v moři v červenci, jenom je však důležité umět správně nalézt poměr mezi přejídáním a sklonem k pohodlí s aktivními obdobími. V listopadu to budete schopni pevně dodržovat, což vám dodá mnoho příznivé nálady.

Horoskopy na sobotu 30. 10. 2010

V současnosti nedokážete dostatečně řešit intelektuálně náročné úkoly, s dokumenty vám pořád musejí pomáhat. Máte dobrou náladu a zvládáte se zabývat financemi i starostmi o druhé osoby, i když se zrovna teď vyhýbáte cestování za nimi.

Dnešní vztah ryb ke znamení

Beran:

Vaše dobré rozpoložení přitahuje hodně cizích osob.

Býk:

Můžete se věnovat různým milostným zážitkům.

Blíženci:

Máte spoustu dobré nálady a váš partner ani nestačí zírat.

Rak:

Partnerský život se jakoby utápí v mlze, tak ho tam nechejte.

Lev:

Dnes dokážete svého partnera udolat svým charizmatem,

Panna:

Chápete, že láska musí občas trápit, aby byla pravá.

Váhy:

Váš milostný a partnerský život nebude působit příznivě.

Štír:

S přítelem si opravdu hluboce rozumíte.

Střelec:

Zvláště v sexu si dokážete užívat opravdu naplno.

Kozoroh:

Přichází k vám skutečná láska.

Vodnář:

V partnerovi dokážete vyvolat pocity neskutečné blaženosti.

Ryby:

Vy i váš partner si umíte přinést vždy spoustu radostí.

Josef Gočár byl český architekt. Jeho díla především z kubistického a funkcionalistického období patří k vrcholům české moderní architektury. Vysoce oceňován je také jeho podíl na urbanistických koncepcích některých měst, zejména Hradce Králové.

Mládí
Narodil se v roce 1880 v Semíně v rodině pivovarského sládka. V roce 1891 se rodina přestěhovala do Bohdanče. Od roku 1892 studuje na nižší reálce v Pardubicích. V roce 1903 začal studovat na Umělecko-průmyslové škole v Praze, nejprve mimořádně v ateliéru Jana Kotěry a později jako řádný žák jeho speciální školy.

Tvorba
Rané období
Od roku 1905 začíná s prvními projekty (sgrafitové domy v Hradci Králové). Po ukončení studia pracuje v Kotěrově ateliéru. V roce 1908 vystupuje z Kotěrova ateliéru a osamostatňuje se, stává se členem Sdružení architektů. V letech 1909-1910 realizuje první větší projekty: schodiště u kostela P. Marie v Hradci Králové (stavba z armovaného betonu, spojnice náměstí s obvodní komunikací pod hradbami) a obchodní dům Wenke v Jaroměři. Z roku 1910 je rovněž železobetonová stavba vodojemu v Lázních Bohdaneč.

V letech 1909-1910 vzniká rovněž významná stavba v Pardubicích - areál Winternitzových automatických mlýnů v malebném místě na pravém břehu řeky Chrudimky. Tento areál je doposud zachován a tvoří zde významnou dominantu.

Kubismus
V následujících letech tvoří nejvýznamnější díla své kubistické epochy - Dům U Černé Matky Boží v Praze a Lázeňský dům - Gočárův pavilon v Lázních Bohdaneč.

V období 1916-1919 slouží v armádě.

Ve dvacátých letech začíná období tzv. rondokubismu a v této době vznikají další významné stavby. V letech 1921-1923 je realizována stavba budova Legiobanky v Praze Na Poříčí. Budova je pojatá jako těžká pětiosá palladinská architektura s Guttfreundovským reliéfem přes celou šířku překladu a parapetu, který je podepřený na obou koncích i nad vstupem plastikami Jana Štursy.

Urbanismus v Hradci Králové
Na počátku dvacátých let začíná rovněž intenzivně pracovat v Hradci Králové. Gočár zde postupně zpracovává územní plán města, vytváří regulační plán nábřeží, výstavbu v Labské kotlině, školní bloky (Gymnázium J. K. Tyla), střed města (dnešní Ulrichovo náměstí). Plány výstavby zahrnují rovněž systém vnějšího dopravního okruhu s radiálami směřujícími do centra města, mezi nimiž se střídají obytné čtvrti s plochami zeleně.

V roce 1924 byl jmenován po Kotěrově smrti profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze, v roce 1928 byl zvolen rektorem této školy, funkci zastával do roku 1932.

Funkcionalismus
V letech 1927-1928 probíhají práce na kostele sv. Václava v Praze-Vršovicích (náměstí Svatopluka Čecha), jedné z nejpozoruhodnějších funkcionalistických staveb.

Na konci dvacátých let začíná období konstruktivismu a Gočár pokračuje ve výstavbě v Hradci Králové. V letech 1927-1932 je stavěna budova Ředitelství státních drah - železobetonová konstruktivistická budova s výplňovým zdivem.

Gočárova práce v Hradci Králové vrcholí v letech 1931-1936 návrhem a realizací budovy Okresního a finančního úřadu.

Do období funkcionalismu patří i největší Gočárova práce pro Pardubice - projekt Grandhotelu a Okresního domu, který byl realizován v letech 1927-1931. Multifunkční, čtyřpatrový funkcionalistický palác, zabírající velkou plochu západní strany dnešního náměstí Republiky, měl několik společenských sálů, kavárnu, bar, hotelové prostory, kanceláře a v suterénu kino. Část fasády byla tehdy moderním způsobem obložena modrošedými skleněnými destičkami-opaxity, kavárna byla umístěna do nárožního půlkruhového proskleného arkýře. Počátkem 90. let přestal tento komplex sloužit svým účelům, stavba několik let chátrala a poté byla přestavěna v obchodní centrum.

Díla
- Wenkeův obchodní dům, Jaroměř, (1909-1911)
- Dům U Černé Matky Boží, Celetná ul. čp. 569, Praha, (1911-1912)
- Bauerova vila, Libodřice u Kolína, (1912-1913)
- Menšinová škola občanská a obecná, Ústí nad Labem, (1926-1930)

Josef Gočár

Josef Gočár (13. března 1880, Semín - 10. září 1945, Jičín) byl český architekt. Jeho díla především z kubistickéhofunkcionalistického období patří k vrcholům české moderní architektury. Vysoce oceňován je také jeho podíl na urbanistických koncepcích některých měst, zejména Hradce Králové.

Mládí


Legiobanka v rondokubistickém slohu (Praha)
Narodil se v roce 1880 v Semíně v rodině pivovarského sládka. V roce 1891 se rodina přestěhovala do Bohdanče. Od roku 1892 studoval na nižší reálce v Pardubicích; v roce 1903 pak na Umělecko-průmyslové škole v Praze, nejprve mimořádně v ateliéru Jana Kotěry a později jako řádný žák jeho speciální školy.

Tvorba

Rané období

Od roku 1905 začal s prvními projekty (sgrafitové domy v Hradci Králové). Po ukončení studia pracoval v Kotěrově ateliéru. V roce 1908 z něj vystoupil a osamostatnil se. Stal se také členem Sdružení architektů. Jako jeho první samostatné dílo je označována Červená vila Josefa Binka v Krucemburku (1908-1909).[1] V letech 1909-1910 realizoval první větší projekty: schodiště u kostela P. Marie v Hradci Králové (stavba z armovaného betonu, spojnice náměstí s obvodní komunikací pod hradbami) a obchodní dům Wenke v Jaroměři. Z roku 1910 je rovněž železobetonová stavba vodojemu v Lázních Bohdaneč.
V letech 1909-1910 vznikla rovněž významná stavba v Pardubicích - areál Winternitzových automatických mlýnů v malebném místě na pravém břehu řeky Chrudimky.[2] Tento areál je doposud zachován a tvoří zde významnou dominantu.

Kubismus

V následujících letech vytvořil nejvýznamnější díla své kubistické epochy - Dům U Černé Matky Boží v Praze a Lázeňský dům - Gočárův pavilon v Lázních Bohdaneč.
V období 1916-1919 sloužil v armádě.
Ve dvacátých letech začalo období tzv. rondokubismu a v této době vznikly další významné stavby. V letech 1921-1923 byla realizována stavba budova Legiobanky v Praze Na Poříčí. Budova je pojatá jako těžká pětiosá palladinská architektura s gutfreundovským reliéfem přes celou šířku překladu a parapetu, který je podepřený na obou koncích i nad vstupem plastikami Jana Štursy.

Urbanismus v Hradci KrálovéLázeňský pavilon v Bohdanči


Budova Automatických mlýnů v Pardubicích
Na počátku dvacátých let začal rovněž intenzivně pracovat v Hradci Králové. Gočár zde postupně zpracoval územní plán města, vytvořil regulační plán nábřeží, výstavbu v Labské kotlině, školní bloky (Gymnázium J. K. Tyla), střed města (dnešní Ulrichovo náměstí). Plány výstavby zahrnovaly rovněž systém vnějšího dopravního okruhu s radiálami směřujícími do centra města, mezi nimiž se střídají obytné čtvrti s plochami zeleně.
V roce 1924 byl jmenován po Kotěrově smrti profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze, v roce 1928 byl zvolen rektorem této školy, funkci zastával do roku 1932.

Funkcionalismus

V letech 1927-1928 probíhaly práce na kostele sv. Václava v Praze-Vršovicích (náměstí Svatopluka Čecha), jedné z nejpozoruhodnějších funkcionalistických staveb.
Na konci dvacátých let začalo období konstruktivismu a Gočár pokračoval ve výstavbě v Hradci Králové. V letech 1927-1932 byla stavěna budova Ředitelství státních drah - železobetonová konstruktivistická budova s výplňovým zdivem.
Gočárova práce v Hradci Králové vrcholila v letech 1931-1936 návrhem a realizací budovy Okresního a finančního úřadu.
Do období funkcionalismu patří i největší Gočárova práce pro Pardubice - projekt Grandhotelu a Okresního domu, který byl realizován v letech 1927-1931. Multifunkční, čtyřpatrový funkcionalistický palác, zabírající velkou plochu západní strany dnešního náměstí Republiky, měl několik společenských sálů, kavárnu, bar, hotelové prostory, kanceláře a v suterénu kino. Část fasády byla tehdy moderním způsobem obložena modrošedými skleněnými destičkami - opaxity, kavárna byla umístěna do nárožního půlkruhového proskleného arkýře. Počátkem 90. let přestal tento komplex sloužit svým účelům, stavba několik let chátrala a poté byla přestavěna na obchodní centrum.

Díla


Odkazy

Reference

  1. Jan Sedlák (ed.) a kol., Slavné vily kraje Vysočina, FOIBOS, Praha 2008
  2. http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=91
  3. ŠVÁCHA, Rostislav. Od moderny k funkcionalismu: Proměny pražské architektury 1. poloviny 20. století. Praha : Victoria Publishing, 1994 (2. vydání). ISBN 80-85605-84-8. S. 253-254.
  4. VEVERKA, Přemysl. Slavné pražské vily. 1.. vyd. Praha : Foibos : Národní technické muzeum, 2004. Dostupné online. ISBN 80-7037-128-5.
  5. Základní škola Palachova [online]. Ústí Aussig - architektura na severu Čech, [cit. 2008-11-22]. Kapitola Karta stavby. Dostupné online.

Související články

Externí odkazy


Elizabeth Mitchell?

30. října 2010 v 0:22 | Michal Všechovský
e.001
Povolání: Herečka
Věk: 40
Datum narození: 27. 03. 1970
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Beran   aktuální horoskop »
Výška: 175 cm

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2010 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok i pro vás bude spíš o aktivním životě z hlediska přátelství a rozvíjení styků v rámci kamarádů a lidí ze stejných sportovních klubů. Přeci jen ale na jaře může být žhaví v tom, jak se ve vás budou probouzet sklony získávat "sexuální přátele". Láska v sobě bude mít něco nového a moderního, hlavně v srpnu se ukáže, že i lidé dlouho osamocení mají naději na získávání partnerů, které jste ztratili díky své pracovitosti. Měli byste se vyhnout jen prezentaci svých svalů a křivek, mozek bude sexy po celý rok více.

Peníze:

Není jasné, do jaké míry vám bude přát finanční situace. V lednu vypadá situace tristně, ale Jupiter přinese lepší očekávání toho, že můžete získávat díky podpoře přátel a kamarádů. Snažte se být více společenští ve styku s lidmi, co pracují v bankách a pojišťovnách, hlavně v červnu a září vám můžou pomoci nejen užitečnou radou. Snažte se více investovat do počítačových sítí, moderních technologií, i těch levnějších, počítejte vždy s budoucností. Prosinec ukáže, že smlouvy s cizími firmami budou správné.

Práce:

Budete více ochotní pracovat v týmu, což překvapí nejen vaše kolegy, kteří jsou zvyklí na vaši tvrdohlavost, ale i konkurenti v podnikání. Ti se budou divit, že dáváte lepší podmínky vlastním zaměstnancům. Víte ale dobře, proč se staráte o jejich zdraví a vzdělávání, to se vám vrátí příjemnými zjištěními v červnu a listopadu. Planety naznačují, že budete muset více pracovat s administrativou a více vnímat nařízení úřadů, ale nenechejte se hlavně v říjnu znervózňovat. Díky perfektní technice a IT vyhráváte.

Zdraví:

Někteří z vás budou mít zdraví skoro železné, ti druzí si musejí uvědomit, že přehánění práce a absence odpočinku přinese více vyčerpání. Hlavně v lednu a červenci musíte umět odpočívat, v zimě by to ale mělo být spíš na masážích, než při divoké jízdě na lyžích. V létě si výletů do přírody užívejte a snažte se provádět sporty, podporující pravidelný tep srdce a hlubší dýchání. V srpnu budete mít problémy s nervy a bolestmi hlavy, ty odezní, ale na podzim je třeba pravidelně být a počítat s úbytky energie. Víc relaxujte.

Horoskopy na sobotu 30. 10. 2010

Příznivé postavení Luny i Slunce vůči vaší vládnoucí planetě vám přináší zajímavé osoby ženského pohlaví, které vám pomůžou především na celnici nebo úřadech. Později se snažte, abyste promysleli nové a kvalitní ceníky zboží.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.

Ačkoli se narodila přímo v městě stvořeném pro film, dlouho to na nějakou kariéru nevypadalo. Jako malá se s rodiči, mimochodem obchodníky s realitami, musela přestěhovat do Dallasu a na univerzitě studovala výtvarné umění. Ale brzy poznala, že jí láká něco jiného a pěkných šest let si potom talent utvářila na divadelních prknech v Dallasu.

K televizi už byl jen krůček a Elizabeth Mitchell se zaučovala v menších rolích seriálů jako JAG nebo Sentinel. Přelom nastal s příchodem nového století, kdy už na ní pomrkávala větší filmová příležitost (Frekvence) a stále seriálové angažmá (Pohotovost). Její zatím nejslavnější účastí je (nyní už trilogie) Santa Clause s Timem Allenem, dál se ovšem potlouká po různých televizních show.

Elizabeth Mitchell se objevila jako Juliet Burke ve třetí řadě seriálu Lost (Ztraceni).

Filmografie

Jako herečka
2007 -Lost Survivor Guide role: 
2007 -Lost: The Answers role: 
2006 -Zběsilý útěk (Running Scared) role: Edele
2006 -Santa Clause 3 (Santa Clause 3: The Escape Clause, The) role: paní Claus / Carol
2004 -Gramercy Park role: Taylor Elliot Quinn
2004 -Ztraceni (TV) (Lost) role: Juliet Burke
2003 -"The Lyon's Den" role: Ariel Saxon
2002 -Muž a chlapec (Man and Boy) role: Cyd Mason
2002 -Santa Clause 2 (The Santa Clause 2) role: Principal Carol Newman
2001 -Hra na dvě strany (Double Bang) role: Dr. Karen Winterman
2000 -Frekvence (Frequency) role: Julia 'Jules' Sullivan
2000 -Příběh Lindy McCartneyové (Linda McCartney Story, The) role: Linda McCartney
2000 -Sestřička Betty (Nurse Betty) role: Chloe Jensen
1998 -Gia role: Linda
1997 -Comfort, Texas role: Trudy


Karol Marko

29. října 2010 v 23:41 | Michal Všechovský
k.001

Novým trenérem fotbalistů Baníku Ostrava se stane Marko

Fotbalisty Ostravy bude trénovat Karol Marko. Vedení Baníku se na jeho uvolnění dnes dohodlo s Banskou Bystricí, kterou čtyřiačtyřicetiletý kouč momentálně vede. Ostravský tým převezme příští víkend po domácím utkání s Plzní.
29. 10. 2010 23:03 - 29. 10. 2010 23:14 Aktualizováno OSTRAVA
K dohodě mezi kluby došlo dnes po večerním utkání Žiliny s Banskou Bystricí, v němž Markův tým na půdě favorita remizoval 3:3. Pátý tým slovenské ligy ho však do ostravských služeb uvolní až příští pátek po domácím souboji se Slovanem Bratislava.

"Majitelé klubů se definitivně dohodli. Pan Marko se práce v Baníku ujme hned po našem zápasu s Plzní," řekl ČTK mluvčí Ostravy Igor Bruzl.

Markovým nástupem skončí krátké provizorium na ostravské lavičce. Po pondělním odvolání Miroslava Koubka budou čtrnáctý tým prvoligové tabulky v utkáních proti Ústí nad Labem a Plzni koučovat Verner Lička s Bohumilem Páníkem a Pavlem Malurou.


Lanny Barbie

29. října 2010 v 20:00 | Michal Všechovský
l.001
Povolání: Modelka, herečka
Věk: 29
Datum narození: 29. 10. 1981
Místo narození: Montreal, Kanada
Znamení: Štír   aktuální horoskop »
Výška: 165 cm

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2010 - Štír

stir

Vztahy:

Minulý rok jste se chovali hodně prakticky a spořádaně, tento rok se musíte víc zajímat o vlastní rodinný život a partnerství. Umíte to a hlavně březen, ale potažmo i letní červenec v tom bude příjemný. Přesto je skrze planety nutné upozornit, že když se nebudete zajímat o partnerova duševní a milostná přání, hrozí vám osobní roztržky. Nebo možná i skutečné rozchody, které by vás bolely v srdci. Víc se zajímejte nad potřebou dětí zažívat otcovskou nebo mateřskou lásku, potom se vám to na podzim bude vracet.

Peníze:

Je otázkou, jestli spíš investovat peníze do spokojeného života v oblasti partnerství nebo u dětí, nebo se rozhodnout peníze šetřit. To ale nikomu tolik nepomůže, musíte se umět chovat strategicky, což vám často chybí. Na jaře budete mít peněz, s tím je nutné dopředu počítat, ale později klidně kvalitně vyděláte, hlavně díky profesionálním znalostem v oblasti pojišťovnictví a znalosti druhých osob. Planety vás nutí chovat se v letních měsících pragmaticky, abyste na podzim měli v oblasti financí větší jistotu.

Práce:

Máte větší tendenci pracovat doma. Pokud to váš zaměstnavatel dovolí, když pracujete často jen skrze počítač, nebo vlastní ruce, bude to výhra nejen pro vás, ale taky celou rodinu, když máte malé děti a možnost částečného úvazku. V březnu a klidně i červenci budete hodně pracovití, svého zaměstnání si vážíte a planety naznačují, že o práci byste přijít neměli. Pokud pracujete v továrnách na chemikálie, nebo se složitými stroji či jako řezníci, budete svými šéfy jako profesionálové ceněni. Jen si chraňte ruce.

Zdraví:

Musíte si dávat pozor na teplotu vlastního organismu, je nutné chodit vhodně oblečení, nenosit krátká trička, která odhalují pupíky u žen a promoklé oblečení venku, z rým se jednoduše stanou chřipky, ale vliv to může mít potažmo i na plodnost! Proto k sobě hlavně na jaře, v měsících březnu a dubnu buďte vlídní. Měli byste častěji doma posilovat vlastní nohy a oblast stehen, jinak se víc prosadí celulitida a u pánů tloušťka. Jezte pravidelně a choďte častěji na dlouhé procházky se psy i v ranním, čerstvém vzduchu.

Horoskopy na pátek 29. 10. 2010

Dobrá vazba na Saturn a Lunu od vaší vládnoucí planety vám umožňuje lépe jednat s lidmi a taky jim porozumět. Upravte si své pracoviště, abyste se v něm cítili dobře a ozdobte si klidně i počítač. Musíte si přiznat, že na vás víc působí skryté estetické potřeby, kterým se rádi podřizujete.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklipMonica Potter

28. října 2010 v 14:39 | Michal Všechovský
m.01
Povolání: Herečka, modelka
Věk: 39
Datum narození: 30. 06. 1971
Místo narození: Cleveland, Ohio, USA
Znamení: Rak   aktuální horoskop »
Výška: 170 cm

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na čtvrtek 28. 10. 2010

Dávejte si pozor na agresivní lidi, Merkur a Saturn vám nepřejí. Je nutné vyhnout se velkým finančním operacím, ve čtvrtek bude příhodnější čas. Díky Slunci je ale jasné, že nadřízený i partner vás dokážou podpořit, nepanikařte.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

Dobře si rozvrhněte den a pak si můžete povídat.

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

Snažte se nic nepřehánět a počkejte si raději.

Váhy:

Pokud zůstanete doma, věnujte se partnerově lásce.

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

Mějte strpení s partnerem a věci stejně přijdou.

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.

Monica Potter se narodila roku 1971 v americkém Ohiu jako Monica Louise Brokaw. Od roku 1990 byla provdána za Toma Pottera, se kterým měla první dítě již ve svých 19ti letech. Synové se jmenují David a Liam. Jejim druhým manželem je od června 2005 Daniel Christopher Allison, se kterým má jedno dítě.

Filmografie

Jako herečka
2009 -Poslední dům nalevo (Last House on the Left, The) role: Emma Collingwood
2004 -Napravitelné chyby (Reversible Errors) role: Muriel Wynn
2004 -Saw: Hra o přežití (Saw) role: Alison Gordon
2002 -Chodím s Lucy (I'm with Lucy) role: Lucy
2001 -Jako pavouk (Along Came a Spider) role: Jezzie Flannigan
2001 -Vzhůru nohama (Head Over Heels) role: Amanda Pierce
2001 -Bezhlavě zamilovaná (Head Over Heels) role: Amanda Pierce
1998 -Vášeň a zrada (Cool, Dry Place, A) role: Kate Durrell
1998 -Martha, Frank, Daniel a Laurence (Martha, Meet Frank, Daniel and Laurence) role: Martha
1998 -Doktor Flaster (Patch Adams) role: Corinne Fisher
1998 -Hranice možností (Without Limits) role: Mary Marckx
1997 -Con Air role: Tricia Poe
1996 -Střelený (Bulletproof) role: Biker's Woman


Jakub Smolík

28. října 2010 v 0:16 | Michal Všechovský
j.001

Povolání: Zpěvák
Věk: 51
Datum narození: 18. 09. 1959
Místo narození: Domažlice, Československo
Znamení: Panna   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Panna

panna

Vztahy:

Minulý rok jste opravdu mohli najít někoho, s kým toužíte strávit co nejvíce času i nadále. Někteří sní, že možná i celý život. Nutné je ale rozvíjet partnerský život plně, často spolu choďte na večerní zábavy a nevyhýbejte se ani společnosti přátel, hlavně v měsících květnu a srpnu. Snažíte se chovat trochu příliš prakticky, možná se s partnerem stěhujete k sobě, avšak otázky povolání by neměly tolik narušovat osobní vztahy, vzpomeňte si na to hlavně na podzim. Přizpůsobujte partnerovi i svůj jídelníček.

Peníze:

Máte obavy z nezaměstnanosti, proto více šetříte a v případě nouze používáte konta, která měla být třeba na budoucnost. Umíte však skvěle počítat a pracovat s účty, takže se brzy z nervozity dostanete a naučíte se spolupracovat s partnery i sourozenci, pokud vás spojují ekonomické otázky v oblasti práce. Měli byste více spoléhat na finanční poradce, kteří moc dobře vědí, co je pro vás nejlepší, i v červnu a září se proto nebojte diskuzí. A hlavně mějte důvěru v přátele, proč by se vám měli vyhýbat?

Práce:

Tento rok myslíte na poctivou práci opravdu hodně. Bojíte se ztráty zaměstnání, ale planety naznačují, že nemusíte mít strach, pokud dobře rozumíte IT problémům a financím. Z administrativních povolání se může propouštět častěji, než jiné roky, ale vy umíte improvizovat a rychle se učit nové a potřebné činnosti, i třeba v červenci nebo listopadu. Lépe se vám daří jako učitelům, ne už tolik v oblasti zdravotnictví, pokud nejde o farmacii. Když vedete biofarmu, vaše zisky se můžou docela násobit.

Zdraví:

Vaše zdraví bude trochu křehké, co se týče přijímání potravy a vylučování, vaše střeva potřebují hodně vlákniny, hlavně v kritickém měsíci březnu, kdy držíte i mírné půsty. Měli byste si dobře rozmyslet, jestli odložené kosmetické úpravy kůže a břicha je dobré provádět zvláště na jaře, na podzim to bude příznivější. Měli byste si dávat pozor na kvalitní obuv a oblečení při zlézání skal a horských terénů, zranění nohou, hlavně holení, by vás mohlo bolet dlouho. Víc se taky zajímejte o zdravotní stav vašich přátel.

Horoskopy na čtvrtek 28. 10. 2010

Měli byste využít faktu, jak silně vám to sluší při pracovních úkonech. Slunce i Mars o tom svědčí. Patříte sice ke spolehlivým pracovníkům, ale nemůžete si teď odpustit i romantiku. Odpoledne jste pracovně silně aktivní.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

City zasahují přímo do útrob vašeho života.

Býk:

Kvečeru se stanete veselými společníky v každém ohledu.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.

1975
Čas středoškolského studia - se spolužákem Lubošem Trnkou zakládá svoji první skupinu. Hraje country a jmenuje se "Travaléři".

1978
V duu se spolužákem Trnkou se Jakub Smolík účastní soutěže amatérských umělců "Zpěvák polabí". Výsledek - cena diváků.

1978-80
Období vojenské služby v Českých Budějovicích. Hudba u Jakuba nemohla jít stranou a tak bylo založení tanečního a dechového orchestru "Horizont" dalším logickým krokem jeho hudební dráhy. Soubor se prezentoval zejména na soutěžích ASUT a celostátních festivalech a získal mnoho předních umístění a čestných uznání.

1982-85
Muzika dostává zelenou - Jakub zahajuje studium na Ježkově konzervatoři v Praze. Účastní se pěveckých soutěží a působí jako frontman rockových skupin "Rockyt" a "Kroket".

1986
Přichází první velká nabídka - ke spolupráci s Lucií Bílou a Maximem Petra Hanniga. Na světě je první Jakubův velký šlágr "Až se ti jednou bude zdát"(prvně se objevil v pořadu "Pozor začínáme").

1987
Kolotoč kolem vycházející hvězdy se roztáčí na plné obrátky - spolupracuje se zpěvačkami Martou Stravovou a Martinou Formanovou,vystupuje společně s Lukášem Vaculíkem, Miroslavem Moravcem a Dagmar Veškrnovou. Dalším potvrzením nesporného talentu se stává ocenění "Duhová deska" za nejúspěšnější píseň roku.

1988-89
Turné šedesáti koncertů po celém SSSR.

1992
Vydání propagační desky u kamaráda Franty Kasla s názvem: "Až se ti jednou bude zdát".

Další nabídka - tentokráte od Jiřího Zmožka a jeho fy. Carmen. Vychází CD "Největší hity country zpívá Jakub Smolík".

1993
Po úspěchu prvního dílu vychází CD "Největší hity II" , vznikají další dva videoklipy - "Prý chlapi nebrečí" a "Ave Maria". Nový koncertní program s Jiřím Zmožkem a Radoslavem Brzobohatým se setkává v veskrze kladnou odezvou.

1994
Jakub Smolík podepisuje vydavatelskou smlouvu s TOMMÜ records a vychází mu další album "Jakub Smolík country". Pilně koncertuje a skládá …

1995
Vzniká poetický videoklip na text Vítězslava Nezvala "O nespočetné kráse těla" a album "Jakub Smolík 95".

1996
Tento rok přináší jeden z největších Jakubových hitů , podle nějž bylo nazváno i celé řadové album - "Víš". Ve videoklipu k této písni si zahrála Petra Voláková.

1997
U Tommü records vychází kompilace "Lásky Jakuba Smolíka" a světlo světa spatřuje i speciální nosič - CD "Country vánoce Jakuba Smolíka".

1996-98
Jakubovo žánrové spektrum se opět rozšiřuje - svou muzikantskou univerzálnost a profesionalitu dokazuje při spolupráci s Michalem Davidem na dětských projektech: "Písničky Ferdy mravence", "Štědrý večer s panem Ladou"a "Méďa Béďa a jeho přátelé".

1998
Jakub podepisuje smlouvu s vydavatelstvím B&M Music a na pultech obchodů se objevuje CD "Jen blázen žárlí". Následují dva nové videoklipy - "Živá láska" (s Evou Vejmělkovou) a "Má Jenny".

1999
Alba Jakuba Smolíka vykazují značný komerční úspěch, nový CD počin "Zachraňte milenky" fanoušky opět okouzlí …

2000
Vzniká CD "Stýskání",vzešlé mj. i ze spolupráce s Petrem Jandou a Alešem Brichtou - oba umělci účinkují i v novém videoklipu "Každej si meleme svou". Jakubova živá vystoupení se skupinou "Zlatí paroháči" sklízí zasloužený aplaus.

2001
Rok počátku spolupráce s producentem Michalem Kracíkem, nové turné a příprava materiálu na nové album. Koncem pozimu se začíná rýsovat možnost Jakubova "draftu" jiným hudebním vydavatelstvím, ale vše je ještě ve hvězdách … média s nebývalým zájmem sledují dění okolo Jakuba, leč to hlavní se ještě nestalo …

2002
Svým způsobem bod nového startu - Jakub podepisuje exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím Popron Music, příprava nového alba pod produkcí Marka Dobrodinského a Michala Kracíka vrcholí. V polovině září je hotovo a Jakub odlétá do USA aktivně se zúčastnit motocyklové jízdy po slavné "Route 66". Po návratu za obrovského zájmu médií křtí nové "hudební dítě" - CD "Dopisy lásky", jež se velmi záhy vyhoupne do žebříčků. To už je ovšem Jakub zpět na pódiu a sérii TV natáčení, autogramiád a koncertních vystoupení, stejně jako jeden z nejplodnějších roků, uzavře stylově - beznadějně vyprodaným vánočním koncertem v Bránickém divadle v Praze. Jeho novoročním předsevzetím je dárek fanouškům - velké jarní turné …

2003
Album "Dopisy lásky" se velmi záhy stává "zlatým" a obrovský ohlas má i Jakubovo jarní turné s kapelou "Zlatí paroháči". To se z plánovaných dvou měsíců díky obrovskému zájmu nakonec protáhne na třičtvrtě roku. Mezitím se na pultech obchodů objevuje zlatá edice "Dopisů lásky", doplněná o tři bonusové písně a videokazeta se zpěvákovými videoklipy a dokumentárním filmem. Jakubova obliba stoupá nevídaným tempem a podzimní série autogramiád předznamenává masivní zájem, jež se potvrdí vyprodanou sérií vánočních koncertů. Tradiční Jakubův vánoční dárek fanouškům - Pražský koncert v Branickém divadle je vyprodán dokonce hned dvakrát za jeden den, ovšem to největší překvapení má teprve přijít. V polovině prosince je v anketě "Český slavík" zvolen "skokanem roku" a to je příslib, který je více než zavazující …

2004
Světlo světa spatřuje "Samotář". Tato nová deska je opět brzy "pozlacena" a publikum dává zpěvákovi jasně najevo, že sám opravdu není. Šňůra koncertů po celé republice je vyprodána, štace střídá štaci, dochází i na novinky v koncertním programu a mnohé přídavky. Každoroční Jakubův pražský vánoční koncert se opět pro obrovský zájem koná hned dvakrát za sebou v jeden den. To už je ale počato další hudební dítko…

2005
Jmenuje se "Chci Ti říct…" a ukazuje se, že nebývale silná podpora fanoušků se pozitivně promítla i do novinkových písní této kolekce. Z pultů obchodů album mizí ještě rychleji, než to předchozí a to znamená jediné: je třeba poděkovat. A to ve velkém stylu. Své "DÍKY" fanouškům řekl Jakub Smolík 9. listopadu před objektivy televizních kamer v beznadějně vyprodané Lucerně. Na pódiu této mekky českých zpěváků nejenže už obdržel Zlatou desku za nové CD (!), ale byl i zahrnut přízní a gratulacemi svých přátel - hostů galakoncertu (Lenka Filipová, Wabi Daněk, Bohouš Josef, Martin Maxa, Pepa Vojtek, Gabi Goldová a další). Televizní stanice TOP TV záznam tohoto nezapomenutelného večera odvysílala na vánoce téhož roku a na přání diváků jej mnohokráte reprízovala.

2006
Jaro roku se šestkou na konci je pro Jakuba naplněno příjemnými starostmi. Vychází mu výběrové dvoj-CD "36 nejkrásnějších balad", zpěvák tedy absolvuje tradiční kolečko rozhovorů, autogramiád a dalších aktivit k podpoře alba. Nezahálí však ani koncertně, pilně s kapelou objíždí vlasti České. Ve studiu začíná vznikat nová deska a již ustálený autorský tým (Barták/Šándor/Derner) a nadcházející turné vánočních koncertů dávají tušit, že se Jakubovi fandové opět mají na co těšit…

Zpěvák Jakub Smolík slaví třicet let profesionální kariéry

Česky zpěvák a muzikant Jakub Smolík (49)chystá už za měsíc velký koncert pro své fanoušky a příznivce. V divadle Hybernia pak 16. září oslaví své padesáté narozeniny a také 30 let své profesionální kariéry.

pátek 28. srpna 2009, 9:14 - Praha
Pogratulovat mu přijde řada hostů v čele s Michalem Davidem, Alešem Brichtou či Petrem Jandou."Je to opravdu náhoda, že ten den zrovna slavím i své narozeniny. Nijak jsme to neplánovali, ale prostě to tak vyšlo," svěřil se zpěvák.
Na koncert si pozval i dva své dvorní skladatele - Jiřího Zmožka a Zdeňka Bartáka.
"Skoro každý zpěvák si stýská, že je málo nových písniček a nejsou autoři. A já mám to štěstí, že už skoro dvacet let pro mě tito dva hitmakeři píšou jeden šlágr za druhým. Samozřejmě že léty přibyli i další skvělí komponisti a textaři, ale těmto dvěma pánům vděčím za své největší životní hity," říká Smolík.
Kromě velkého koncertu chystá zpěvák pro své fanoušky ještě další překvapení. Právě v těchto dnech natáčí ve studiu nové album plné balad a písniček o lásce.
"Desku jsem pojmenoval po ústřední písni Já za Tebou dál budu stát. Je to jedna z nejsmutnějších, ale zároveň nejsilnějších skladeb, kterou jsem kdy nazpíval. Je o tom, jak těžké je vyrovnat se s tím, když nás navždy opustí ti nejmilovanější," říká zpěvák.
Na albu také poprvé zazní duet v čistě pánském seskupení. A to s Jiřím Zmožkem.
"Zatímco se zpěvačkami jsem natočil spousty společných písní, typicky mužský duet mi v repertoáru chyběl. Proto jsme se rozhodli ho natočit," vysvětluje rodák z Domažlic.

Jakub Smolík letos oslaví nejen životní jubileum, ale i 30. let profesionální kariéry.
FOTO: Korzo


Diskografie

Album
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
1999
1998
1998
1997
1997
1996
1995
1994
1993
1993
1992
1992


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklipStanislav Huml

26. října 2010 v 22:59 | Michal Všechovský
s.002

Stanislav Huml

poslanec

Datum narození:
30.07. 1955  (55 let) 
Místo narození:
Odolena Voda 
Znamení:
Lev  


Mgr. Stanislav Huml
Volební kraj: Středočeský
Klub: Poslanecký klub Věci veřejné
Poslanecká sněmovna ( od 29. 5. 2010)

Poslanec PS PČR (nestraník za VV), dopravní expert. V letech 1977 - 2005 pracoval u policie. Vystudoval práva na Policejní Akademii ČR v Praze. Svou kariéru u policie zakončil ve funkci ředitele středočeské dopravní policie v hodnosti podplukovníka. Po svém odchodu působil jako dopravní expert. Spolupracoval mimo jiné na dopravním zpravodajství pořadu Snídaně s Novou. V roce 2010 byl díky preferenčním hlasům zvolen jako bezpartijní na kandidátce VV do PS PČR. Stanislav Huml je ženatý a má pět dětí.

30.7.1955 narozen v Odolené Vodě

1977 - 2005 Pracovní praxe:

(1977 - 1991) SNB - příslušník

(1991 - 2005) Policie ČR - příslušník

(? - ?) Středočeská dopravní policie - ředitel (hodnost podplukovník)

1989? - ? člen KSČ

Policejní akademie České republiky v Praze - studium
obor práva; titul Mgr.

2004 kandidatura do Senátu PČR (za hnutí Nezávislí, nestraník) - nezvolen

2005 - dopravní expert

(? - 2010) rádce a spoluúčast na vytváření dopravního zpravodajství v pořadu Snídaně s Novou komerční televize TV Nova

? - ? komise ministerstva dopravy - člen

2005 - V.V.V. Expert a.s. - předseda představenstva

? - ? člen SNK-ED

2007 - podniká jako OSVČ:

Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona

Obory činnosti:

- činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců
- činnost technických poradců v oblasti stavebnictví a architektury, strojírenství, hutnictví a energetiky, dopravy, státní správy, samosprávy

2010 kandidát VV (nestraník) ve volbách do PS PČR - 7. místo kandidátky Středočeského kraje

2010 - poslanec - Poslanecká sněmovna PS PČR

Funkční období: 2010 -

Kandidát hnutí Nezávislí (nestraník) pro další volby:

(2004) Zastupitelstvo Středočeského kraje - 9. místo kandidátky
(2004) Senát PČR

Kandidát SNK-ED (nestraník) pro další volby:

(2006) PS PČR - Středočeský kraj - 1. místo - SNK-ED

Mgr. Stanislav Huml * 30. 7. 1955, Odolena Voda

Poslanec PS PČR (nestraník za VV), dopravní expert.  V letech 1977 - 2005 pracoval u policie. Vystudoval práva na Policejní Akademii ČR v Praze. Svou kariéru u policie zakončil ve funkci ředitele středočeské dopravní policie v hodnosti podplukovníka. Po svém odchodu působil jako dopravní expert. Spolupracoval mimo jiné na dopravním zpravodajství pořadu Snídaně s Novou. V roce 2010 byl díky preferenčním hlasům zvolen jako bezpartijní na kandidátce VV do PS PČR. Stanislav Huml je ženatý a má pět dětí.

Mgr. Stanislav Huml

Narozen: 30. 7. 1955
Volební kraj: Středočeský

o  Parlament
   Poslanecká sněmovna, poslanec od 29. 5. 2010
+  Výbor
+  Podvýbor
+  Klub


John by měl odejít z vnitra a řídit jiné ministerstvo, řekl Huml

Ministr vnitra a předseda Věcí veřejných Radek John utržil ránu z vlastních řad. Opřel se do něj totiž vlastní poslanec Stanislav Huml. Podle něj by John neměl být ministr vnitra, ztratil prý důvěru policistů a udělal příliš chyb. Huml doplnil, že by Johnovi spíš seděl jiný resort a že VV za několik měsíců zcela ztratily svůj kredit.

Dnes 20:26 - Praha
(Aktualizováno: 20:37 )
"Mám pocit, že Radek John udělal těch chyb tolik, že už je jich příliš - možná to bylo rétorikou, nezkušeností či tím, že se obklopil lidmi, kteří o resortu vědí málo," řekl bývalý šéf středočeské dopravní policie Huml Právu.
Poslanec nicméně ocenil Johnův přínos straně a podle něj by měl i nadále zůstat předsedou VV. "Uznávám, že VV dostal tam, kde jsou. Je velmi správný výrok, že díky němu máme odkud padat, tedy z výšin. Otázka je, zda chceme tady být chvilku a s dlouhým nosem odejít, nebo s tím něco udělat? A když tu chceme být minimálně čtyři roky a něco dokázat, tak si myslím, že by Radek John měl vzít jiné ministerstvo," nešetřil Huml Johna.

Kvůli Humlovi asi zasedne klub VV

Sám John si myslí, že Huml podlehl mediálnímu obrazu, který má ministr vnitra a jeho resort. Ten však prý neodpovídá skutečnosti. "Velmi vítám všechny kritické názory, ale za 100 dní jsme udělali obrovský kus práce. Čelili jsme povodním, teroristické hrozbě, uspořádali jsme volby, všechno bezchybně. Udělali jsme protikorupční strategii, která vstoupila v platnost a funguje v našem resortu, takže ho pozvu na ministerstvo na exkurzi," řekl Právu.
Zástupci VV byli Humlovými výroky zaskočeni. "To je zajímavé tvrzení, každý má právo na svůj názor. Pan Huml není členem VV a do vnitřních procesů nevidí. Jeho soud nesdílím a jako člen vedení strany s ním nesouhlasím," řekla Právu šéfka poslanců VV Kristýna Kočí. Podle ní se zřejmě k celé záležitosti bude chtít vyjádřit véčkařský klub.
Ministr školství Josef Dobeš (VV) by si podle svých slov netroufal komentovat kompetenci ministra jen po třech měsících. "Mně teoreticky mohou ostatní vnímat podobně. Je velmi příkré shrnout neúspěšný výsledek voleb na to, že to je podíl Radka Johna a vnitra. To je velmi neobjektivní a zkreslující. Analýza musí jít do hloubky a od toho bude ideová konference," řekl Právu.
Podle ministra dopravy Víta Bárty se John používá médii jako hromosvod všeho, co se děje ve vládě. "Určitě si nejdříve zameteme před vlastním prahem a případné spory si povíme mezi sebou. Vzkazy přes média považuji za nejhloupější variantu ke komunikaci," podotkl.

John prý ztratil důvěru svých podřízených

Podle poslance Humla ztratil ministr vnitra důvěru svých podřízených. "Na resortu se vytvořilo prostředí, které je až na hranici války. Vážně se bojím toho, abychom se nebáli o vlastní bezpečnost, aby policistů neodešlo příliš a budeme stavět domobranu. Když čtete internetová fóra, tak je vidět, že Radku Johnovi policisté nevěří a nevidí v něm svého ministra. Prokoučoval svůj kredit," prohlásil Huml.
Huml uvedl, že policisté špatně snášejí plánované škrty, obzvlášť když mají hypotéku a počítají s určitým rozpočtem i s tím, že státní správa představuje jistotu zaměstnání. Poslanec si myslí, že plošné snížení platů nebylo správné rozhodnutí, podle něj se měly redukovat počty policistů a hasičů.
"Když lidi, kteří nasazují život, nesmějí podnikat, slouží soboty neděle, omezují svou přítomnost u rodin, aniž by jim někdo platil přesčasy a dostáváme je na hranici životního minima, je tady něco špatně. To je o komunikaci mezi resorty vnitra a financí a nakonec mezi ministrem a odbory," podotkl Huml.

"Kandidovat za VV bylo za trest"

Huml Právu dále řekl, že strana za dobu působení ve vládě přišla o svoji reputaci. "Do komunálních voleb kandidovat za VV bylo za trest. Známka strany byla velké minus, reputace se od června do listopadu neuvěřitelným způsobem změnila," přiznal poslanec.
"Na podzim jsem kvůli komunálním volbám absolvoval pár náměstí a byl jsem konfrontován s našimi voliči. Říkali mi, proboha, proč děláte něco jiného, než co jste slibovali před volbami? A to je třeba majáček na autě či že VV odstoupí z vlády, když do komunálních voleb nebude odvolána nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká," řekl Huml s narážkou na Johnovy výroky.
Podle poslance za to, jak veřejnost vnímá stranu, mohou do určité míry všichni poslanci a členové VV. Huml si myslí, že komunikační potíže vypluly na povrch, když vypověděl smlouvu o poslušnosti, kterou museli před volbami podepisovat kandidáti VV.
"Šlo o vnitrostranickou komunikaci a někdo z těch dobráků, kteří informaci dostaly, to novinářům pustil. A tady vznikl problém, jsou totiž intimní věci, které si chcete vyříkat uvnitř a ne přes sdělovací prostředky. A tím, že tuto kauzu vypraly na veřejnosti, nám také ublížilo," dodal.
Huml podotkl, že v den, kdy se schvalovala důvěra vládě, to přišlo jako studená sprcha. "A ustál jsem to jen proto, že mluvím celou dobu pravdu. A od té doby asi budu pravdu mluvit po zbytek života," uzavřel.
Jan Rovenský, Právo

Josef Bruk

26. října 2010 v 14:33 | Michal Všechovský
j.001
První polovinu jsem proklínal, druhou jsem toho měl po krk. Tedy žádná hitparáda. Nevyplácí se míchat do míst, kde svítí rudě červená na semaforu. Strčíte hlavu a trest vás nemine. Svět profesionálů je pro průměrného sportovce něčím nadpozemským. Kdo vstoupí nepřipraven, se zlou se potáže. Absolvoval jsem dva tréninky, kterými v letní přípravě prošel Dominik Hašek. Psal se 27. červen - on dokončil a zlepšil se. Já, 23. října, neuspěl a narazil.

26. 10. 2010 09:23 PRAHA
Na Berounsku je krásně, zvláště ty kopce, řekl by možná i Jára Cimrman. Nádhera pro brouzdání se na velocipedu, občas minete rybníček, sluníčko pálí, listí hraje všemi barvami, podzim má něco do sebe. Až se něco pokazí.
Potkáváme se s Josefem Brukem, Haškovým trenérem. Měří si mě, vyzvídá, usmívá se a poživačně vychutnává cigaretku. Postupně dostávám instrukce celého odpoledne. Virtuální ochutnávka před životně vysilující, ale působivou realitou. Nástin tréninků, časů, přestávek, tepové frekvence. Jak krásné je vše sepsané v sešitu o rozměru A5. Za pár minut se připravený scénář bortí. A já jsem toho viníkem. "Dáme osmnáct sprintů," slyším první rozkaz od kouče. Jen pro upřesnění. Tomu pánovi je 75 let! Každý den je na bruslích, trénuje a čilý je více než většina čtyřicátníků.
Ale zpět ke stoupajícímu asfaltu, který se mi stává dotěrným společníkem. Sám se v něm za chvíli začnu bořit. Sprintem je myšlen čtyř set metrový výjezd na plný plyn do kopce. To vše na kole.

Trenér hokejového brankáře Dominika Haška Josef Bruk foto: Právo/Milan Malíček
První jízda za mnou. "Chce to zrychlit, jste pět sekund pod Hašanem," slýchám první porovnání. "Jdeme na trať," zní po pár vteřinách. "Jedeme, jedeme," slyším v zádech při druhém pokusu. Stopky ukazují, že jsem zpomalil. Třetí kolo, čtvrté, páté. Krize. Zvracím, je mi blbě, chci skončit, tohle nedám. Vyčítám si nápad zkusit zrovna Haškův trénink. "Teď už to bude jen lepší," matně vnímám trenéra. "Lžete," odvětím drze, přesto jdu dál. Po šestém utrpení nastává delší pauza. Nohy nahoru a výhled na rybníček. Před pár minutami jsem se kochal, teď mi je krása okolí naprosto ukradená.
Sedmý výšlap je v pohodě. Jen chvíli. Tělo zase protestuje. Snídaně opět opouští mé útroby. Kousnu se. Jedu poosmé. Tím ale končím, víc nedám, mozek dostal rozum, vystavuje stop. Osm z osmnácti. "Nejste trénovaný, tohle není trénink, ale prasečina. Ale chtěl jste to," skoro se mi omlouvá Josef Bruk. Nastávají dvě hodiny regenerace.

Po kole přichází  čas ve vodě 

Přichází čas v bazénu. Hodina ve vodě, šedesát minut, kde věřím, že mi bude lépe. Jen chvíle a dozvídám se, že jeden extraligový brankář při tomto tréninku nevydržel zcela podle představ. Jméno si nechám radši pro sebe, přece jen je aktivně činný. Ale dost pošklebků. Já ještě nezačal.
Začátek je stejný. Kouč přichází, v ruce stopky a sešit pro porovnání časů. Čísílka ho evidentně baví. Start mě uklidňuje. Jsem o dvě sekundy pomalejší oproti Haškovým výsledkům z června. Tím ale mé prchlivé vítězství mizí do galaxie zapomnění.

Na závěr už jen paní radová

Nastává čas pohybových cvičení. Voda je krásná, ale nikde se neopřete, stabilita veskrze žádná. Dvacet sekund naplno, třicet pauza. "Ještě, ještě. To je pomalý," doléhá na mě ostrý tón z břehu. Držím se provazu, vydýchávám a ten nahoře mi předvádí, kam mám dát nohu, kam se otočit o 360 stupňů, co skrčit, co natáhnout, nechybí ani vodní kankán. Pane bože.
Připadám si jak na běžícím páse, který nemá konec. Přitom jsem narozen ve znamení Ryby. Nevěřím, tohle někdo musel poplést, zažívám stav hadru na smetáku. Tam, zpátky a elegance žádná. Zvláště při posledním cviku. "Šest žabáků. Odrazit ode dna, vyskočit a pořádně dopředu," zní vlídné přání trenérovo. Jeden, dva a konec. "V klidu. Dáme už jen paní radovou," což znamená plavat tam a zpátky bez stopek. Ale i to je nyní únavné.
Je po všem. Odcházím s lekcí, pětasedmdesátiletý trenér se usmívá a vypráví o jedenácti letech s Dominátorem. "Není to jen o hezkých dresech při zápasech. Bez dřiny to nejde," loučí se Josef Bruk. Co na to říct. Nic. Má pravdu.
Libor Kalous,Sport.cz

Josef Schulz

26. října 2010 v 11:30 | Michal Všechovský
j.001
Povolání: Architekt
Datum narození: 11. 04. 1840
Datum úmrtí: 15.7.1917
Znamení: Beran   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2010 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok i pro vás bude spíš o aktivním životě z hlediska přátelství a rozvíjení styků v rámci kamarádů a lidí ze stejných sportovních klubů. Přeci jen ale na jaře může být žhaví v tom, jak se ve vás budou probouzet sklony získávat "sexuální přátele". Láska v sobě bude mít něco nového a moderního, hlavně v srpnu se ukáže, že i lidé dlouho osamocení mají naději na získávání partnerů, které jste ztratili díky své pracovitosti. Měli byste se vyhnout jen prezentaci svých svalů a křivek, mozek bude sexy po celý rok více.

Peníze:

Není jasné, do jaké míry vám bude přát finanční situace. V lednu vypadá situace tristně, ale Jupiter přinese lepší očekávání toho, že můžete získávat díky podpoře přátel a kamarádů. Snažte se být více společenští ve styku s lidmi, co pracují v bankách a pojišťovnách, hlavně v červnu a září vám můžou pomoci nejen užitečnou radou. Snažte se více investovat do počítačových sítí, moderních technologií, i těch levnějších, počítejte vždy s budoucností. Prosinec ukáže, že smlouvy s cizími firmami budou správné.

Práce:

Budete více ochotní pracovat v týmu, což překvapí nejen vaše kolegy, kteří jsou zvyklí na vaši tvrdohlavost, ale i konkurenti v podnikání. Ti se budou divit, že dáváte lepší podmínky vlastním zaměstnancům. Víte ale dobře, proč se staráte o jejich zdraví a vzdělávání, to se vám vrátí příjemnými zjištěními v červnu a listopadu. Planety naznačují, že budete muset více pracovat s administrativou a více vnímat nařízení úřadů, ale nenechejte se hlavně v říjnu znervózňovat. Díky perfektní technice a IT vyhráváte.

Horoskopy na úterý 26. 10. 2010

Luna vám dnes díky dobré vazbě na vaší vládnoucí planetu osvětluje den. Nebojte se dnes bavit se ženami, třeba i se staršími, bude to pro vás vysoce podnětná záležitost. Měli byste se věnovat veselé práci, ale taky spojování dohromady u osob, které spolu třeba nemluví, ale jsou potřeba ke společné činnosti v obci. Zajímejte se o život svých přátel a mějte hodně času na zábavu i potěšení. Svou přebytečnou energii dnes uplatněte při sportu, hlavně v horolezectví.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.


Zdraví:

Někteří z vás budou mít zdraví skoro železné, ti druzí si musejí uvědomit, že přehánění práce a absence odpočinku přinese více vyčerpání. Hlavně v lednu a červenci musíte umět odpočívat, v zimě by to ale mělo být spíš na masážích, než při divoké jízdě na lyžích. V létě si výletů do přírody užívejte a snažte se provádět sporty, podporující pravidelný tep srdce a hlubší dýchání. V srpnu budete mít problémy s nervy a bolestmi hlavy, ty odezní, ale na podzim je třeba pravidelně být a počítat s úbytky energie. Víc relaxujte.

Josef Schulz byl český architekt a restaurátor. Byl profesorem na české technice v Praze, člen České akademie věd.

Studoval na Akademii ve Vídni a v Itálii. Zdrojem inspirace mu byla italská a česká renesance, ovlivněn byl též vídeňským historismem. Jeho stavby se vyznačují strohostí a přesností

Spolu s Josefem Zítkem vyhrál soutěž na stavbu Rudolfina v Praze. Rekonstruoval požárem zničené Národní divadlo v Praze. Při návrhu stavby Národního muzea upřednostnil reprezentační hledisko před funkčností. Větší smysl pro harmonický účinek projevil při stavbě Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

Činný byl i jako restaurátor. Například obnovil sgrafita Schwarzenberského paláce v Praze na Hradčanech a zámky Stránov a Vrchlabí.

Josef Schulz

Josef Schulz (11. dubna 1840 - 15. července 1917) byl český architekt a restaurátor. Byl profesorem na české technice v Praze, člen České akademie věd.
Studoval na Akademii ve Vídni a v Itálii. Zdrojem inspirace mu byla italská a česká renesance, ovlivněn byl též vídeňským historismem. Jeho stavby se vyznačují strohostí a přesností
Spolu s Josefem Zítkem vyhrál soutěž na stavbu Rudolfina v Praze. Rekonstruoval požárem zničené Národní divadlo v Praze. Při návrhu stavby Národního muzea upřednostnil reprezentační hledisko před funkčností. Větší smysl pro harmonický účinek projevil při stavbě Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.
Činný byl i jako restaurátor. Například obnovil sgrafita Schwarzenberského paláce v Praze na Hradčanech a zámky Stránov a Vrchlabí.

Jiří Schmitzer

26. října 2010 v 1:34 | Michal Všechovský
j.007
Povolání: Herec
Věk: 61
Datum narození: 25. 10. 1949
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Štír   aktuální horoskop »
Výška: 192 cm

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2010 - Štír

stir

Vztahy:

Minulý rok jste se chovali hodně prakticky a spořádaně, tento rok se musíte víc zajímat o vlastní rodinný život a partnerství. Umíte to a hlavně březen, ale potažmo i letní červenec v tom bude příjemný. Přesto je skrze planety nutné upozornit, že když se nebudete zajímat o partnerova duševní a milostná přání, hrozí vám osobní roztržky. Nebo možná i skutečné rozchody, které by vás bolely v srdci. Víc se zajímejte nad potřebou dětí zažívat otcovskou nebo mateřskou lásku, potom se vám to na podzim bude vracet.

Peníze:

Je otázkou, jestli spíš investovat peníze do spokojeného života v oblasti partnerství nebo u dětí, nebo se rozhodnout peníze šetřit. To ale nikomu tolik nepomůže, musíte se umět chovat strategicky, což vám často chybí. Na jaře budete mít peněz, s tím je nutné dopředu počítat, ale později klidně kvalitně vyděláte, hlavně díky profesionálním znalostem v oblasti pojišťovnictví a znalosti druhých osob. Planety vás nutí chovat se v letních měsících pragmaticky, abyste na podzim měli v oblasti financí větší jistotu.

Práce:

Máte větší tendenci pracovat doma. Pokud to váš zaměstnavatel dovolí, když pracujete často jen skrze počítač, nebo vlastní ruce, bude to výhra nejen pro vás, ale taky celou rodinu, když máte malé děti a možnost částečného úvazku. V březnu a klidně i červenci budete hodně pracovití, svého zaměstnání si vážíte a planety naznačují, že o práci byste přijít neměli. Pokud pracujete v továrnách na chemikálie, nebo se složitými stroji či jako řezníci, budete svými šéfy jako profesionálové ceněni. Jen si chraňte ruce.

Zdraví:

Musíte si dávat pozor na teplotu vlastního organismu, je nutné chodit vhodně oblečení, nenosit krátká trička, která odhalují pupíky u žen a promoklé oblečení venku, z rým se jednoduše stanou chřipky, ale vliv to může mít potažmo i na plodnost! Proto k sobě hlavně na jaře, v měsících březnu a dubnu buďte vlídní. Měli byste častěji doma posilovat vlastní nohy a oblast stehen, jinak se víc prosadí celulitida a u pánů tloušťka. Jezte pravidelně a choďte častěji na dlouhé procházky se psy i v ranním, čerstvém vzduchu.

Horoskopy na úterý 26. 10. 2010

Jupiter i Saturn vám dnes pomáhají citově i rozumově vydržet pracovní nápor, který se vám klade do cesty. Díky přejícnosti starších osob a žen se můžete prosazovat mezi liberálními konkurenty. Nelíbí se vám ale nový soused. Máte rádi, když se můžete spolehnout na svou rodinu. Dnes večer uvaříte a postaráte se o úpravu nábytku, ale sami chcete, aby ostatní tolerovali vaše nálady. Patříte k zajímavým sousedům, se kterými ale není lehké vyjít.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.

Jiří Schmitzer se narodil 25. listopadu 1949. DAMU absolvoval roku 1974, poté nastoupil do Činoherního studia v Ústí nad Labem, od roku 1985 je členem Ypsilonky. Poprvé si jej pro větší filmovou roli vybral režisér Oldřich Lipský do komedie TŘI CHLAPI NA CESTÁCH (1973) inspirované populárním televizním seriálem. Nevýrazné role následovaly v detektivkách MOTIV PRO VRAŽDU (režie Július Matula, 1974) a HOLKA NA ZABITÍ (režie Juraj Herz, 1975).

Už rok nato přišel průlom v podobě Kroupy mladšího v úspěšné komedii MAREČKU, PODEJTE MI PERO! (režie Oldřich Lipský, 1976), v níž si synovský part zahrál po boku svého otce Jiřího Sováka. V přepisu POSTŘIŽIN Bohumila Hrabala, který v roce 1980 natočil Jiří Menzel, na sebe upozornil coby nevýbojný správce pivovaru. Objevil se i v dalším Hrabalovském snímku SLAVNOSTECH SNĚŽENEK (1983), stejně jako v následujícímMenzelově snímku VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ (1986).

V 80. letech jej začali režiséři obsazovat hojně do úloh tatínků a do dětských snímků vůbec: VŠICHNI MAJÍ TALENT (režie Zdeněk Flídr, 1985), OUTSIDER (režie Zdeněk Sirový, 1987), MOŘE ZAČÍNÁ ZA VSÍ (režie Zdeněk Flídr, 1988), NEFŇUKEJ, VEVERKO (režie Věra Šimková-Plívová, 1988). V rodinném snímku PÁNI EDISONI (režie Vít Olmer, 1987) se představil také jako autor ústřední písně a zpěvák. V podobenství DŮM PRO DVA (režie Miloš Zábranský, 1988) ztvárnil náročnou tragickou figuru uzavřeného Bóži, který se pokouší žít čestně i ve světě plném kompromisů. Poprvé v té době hrál ve filmu Jana Hřebejka, a to v jeho druhém mimoškolním filmu na FAMU L.P. 1948 (1989).

V první polovině devadesátých let si zahrál mimo jiné ve dvou projektech inspirovaných dílem Franze Kafky - PROCESU (režie David Jones, 1992) a AMERICE (režie Vladimír Michálek, 1994). Velkou úlohu Kandy vytvořil vedle televizního seriálu i ve filmové verzi ZDIVOČELÉ ZEMĚ (1997). Za roli politického vězně Jardy Svobody ve filmu BUMERANG (1997) režiséra Hynka Bočana si odnesl Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon.

Z dalších filmů to jsou AKÁTY BÍLÉ (režie Bohdan Sláma, 1997), BÁJEČNÁ LÉTA POD PSA (režie Petr Nikolaev, 1997), KANÁREK (režie Viktor Tauš, 1999), KYTICE (režie František A. Brabec, 2000), KRAJINKA (režie Martin Šulík, 2001), PERNÍKOVÁ VĚŽ (režie Milan Šteindler, 2002), LESNÍ CHODCI (režie Ivan Vojnár, 2003) či KRÁSKA V NESNÁZÍCH (režie Jan Hřebejk, 2006)
Popularitu mu přinesly také jeho písničkové recitály. Se svou dvanáctistrunkou natočil již tři alba.

Diskografie

Album
2003
2000
1997

Filmografie

Jako herec
2009 -Daleko do Nashvillu role: Hobo
2008 -U mě dobrý role: Tonda
2007 -Gympl role: Czech teacher Karel
2007 -Vratné lahve
2006 -Kráska v nesnázích role: Uncle Richie
2005 -Dobrá čtvrť
2005 -To nevymyslís! role: Bohous Novák
2005 -Všichni musí zemřít role: Hrabák
2002 -Perníková věž role: Disabled
2002 -Vůně vanilky
2001 -Ani svatí ani andelé
2001 -Přízraky mezi námi role: pan Kladivo
2001 -Zdivočelá země role: 
2000 -Kytice role: Umrlec
2000 -Sjezd abiturientů (Sjezd abiturientů ) role: Adler Sr.
1999 -Arrowsmith role: Terry Wicket
1999 -Kanárek role: Hybner
1997 -Akáty bílé role: Wiser
1997 -Báječná léta pod psa role: Dr. Liehr
1997 -Episode #1.3
1994 -Amerika role: Stocker
1993 -Zámek v Čechách role: Book seller
1992 -Černí baroni role: Lt. Hamácek - Company Commander
1992 -Kačenka a zase ta strašidla role: Father of Kacenka
1991 -Volavka
1989 -Cesta na jihozápad role: Chett
1989 -Tichý společník
1988 -Nefňukej, veverko! role: Father
1988 -Veverka a kouzelná mušle
1987 -Dům pro dva (Dum pro dva) role: Bóza
1987 -Outsider role: Vlkovský
1987 -Páni Edisoni role: Vasek Roubínek
1985 -Vesničko má středisková role: Policeman
1984 -Sanitka role: 
1984 -Slavnosti sněženek role: Innkeeper
1984 -Stín kapradiny role: Farmer
1983 -Pasácek z doliny role: Kralik
1981 -Postřižiny role: Francin
1978 -Proc neverit na zázraky role: Nemecký voják
1977 -Zítra vstanu a opařím se čajem role: Young Klaus Abard
1976 -Marečku, podejte mi pero! role: Jirí Kroupa jr.
1975 -Chalupáři role: Slávek Krbec
1974 -Motiv pro vraždu role: Roman Cízek
1966 -Eliška a její rod (Eliska a její rod) role: 
1966 -Utopenec


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip


Eva Michálková

25. října 2010 v 17:35 | Michal Všechovský
e.004

Díky své vadě jsem vnitřně vyrovnaná

Dejte si protihlukové klapky pevně na uši a jděte se projít po rušném městě, přejděte pár křižovatek, sejděte se s kamarádkami, zajděte si do divadla a pokuste se sblížit s milým chlapcem, který se vám už delší dobu líbí. Asi budete mít určité potíže. Že jsem se zbláznil? Ale proč? Dvacetiletá Eva Michálková, účastnice finálové části soutěže Miss Deaf World, má už od narození jen dvě procenta sluchu.

Dnes 12:16
Když si tato sympatická usměvavá dívka nasadí zdravotní naslouchátko, je na tom o něco lépe. Naučila se odezírat, naučila se mluvit. Když se s ní setkáte, vůbec nepoznáte, že má tuhle závažnou vadu. Dokonce se zúčastnila finální části mezinárodní soutěže Miss neslyšících - Miss Deaf World. Nevyhrála, ale ve skupině soutěžících krásek se stala najednou jakousi neoficiální mluvčí, protože jako jediná nepoužívala znakový jazyk, ale mluvila normálně, anglicky i česky.
Nedávno se vrátila z několikaměsíčního pracovního pobytu v Kanadě. Plánuje, že půjde studovat obor mezinárodních vztahů na Metropolitní univerzitě v Praze. Je naprosto soběstačná. Je živým důkazem toho, že odvážného a odhodlaného člověka žádný handicap nezlomí. Nikdy.

Kdy rodiče zjistili, že máte jen minimum sluchu?

Když mi byly dva roky, šla jsem spolu s maminkou k lékaři na vyšetření, protože jí bylo divné, že nereaguji na zvuky. Paní doktorka mě vyšetřila a řekla, že jsem naprosto v pořádku, že jsem jenom neposlušná. Situace se ale nelepšila a mamince to nedalo spát. Vyšetření na foniatrické klinice bohužel potvrdilo smutnou diagnózu, a to tu, že jsem neslyšící. Jednou provždy. Tak začíná můj příběh.

Bylo těžké najít si v dětství kamarádky?

Již od útlého dětství jsem se pohybovala v komunitě slyšících. Navštěvovala jsem školku pro slyšící děti, kde jsem měla pár kamarádek. Paní učitelky mě měly velice rády. Díky své pravidelné návštěvě logopedie a speciální péči jsem už uměla v mateřské škole číst, takže jsem svým vrstevníkům vždy po obědě četla pohádku. Nesmírně mě to bavilo a vždy jsem se na to těšila.
O dost horší časy přišly na základní škole. Kolektiv se vytvářel, formoval a já jsem byla ta "černá ovce". Měla jsem pár dobrých kamarádů, s nimiž jsem trávila svůj volný čas. Musím však připustit, že i šikana se objevila a vyžádala si svou daň. Nebylo to nic příjemného. Byla jsem pronásledovaná ze dvou prostých důvodů - měla jsem vadu sluchu a chuť učit se novým věcem. Známky jsem měla pěkné, což někteří spolužáci špatně nesli. Děti umějí být někdy opravdu kruté.

Je sluchová nedostatečnost u vás dědičná?

I na tuto otázku jsem kdysi intenzívně hledala odpověď. Sluchová nedostatečnost v naší rodině díkybohu dědičná není. K defektu mého sluchu došlo v období těhotenství, kdy moje maminka prodělala chřipku. Přirozeně se však obávám, aby touto vadou nebyly postiženy mé děti, a proto v budoucnu plánuji podstoupit genetické vyšetření, abych zjistila, s jakou pravděpodobností se moje děti narodí zdravé či nikoli. Důležitou roli hraje i volba mého budoucího partnera. Zjednodušeně řečeno - se slyšícím partnerem mám větší jistotu, že mé děti nebudou trpět sluchovou vadou.

Kdy vám tato vada nejvíce zkomplikovala život?

V průběhu celého svého života, ať už ve školce, základní škole, na táborech, gymnáziu, jsem se vždy setkala s nějakými momenty, které mi určitým způsobem znepříjemnily život. Víte, třeba ve škole je těžké odezírat z pohybu úst a ještě si psát poznámky z výkladu profesora. U neslyšícího platí jedno nebo druhé. V podstatě je mi odepřena i návštěva divadel, protože odezírat na dálku dialogy herců je nemožné a akustika divadel nepřeje sluchadlům.
Neslyšíte hlášení na nádražích, ze stejného důvodu vám může uletět letadlo. Jsou to tedy spíše specifické situace, než nějaké konkrétní období. Díky těmto překážkám, kdy musím hledat náhradní řešení, jsem se však naučila být maximálně samostatná, myslet pozitivně a být nad věcí, brát svou vadu i s humorem. Paradoxně dnes již své postižení vnímám jako určité plus. Odlišuji se od svých vrstevníků, lidé si mě lépe pamatují a já jsem díky své sluchové vadě vnitřně vyrovnaná.

Bylo nutné se léčit?

Léčit tuto vadu nelze, je vrozená a nevratná. Lze ji však velmi dobře rehabilitovat, rozvíjet dovednosti, jako je odezírání nebo zřetelná výslovnost, bez čehož se neslyšící, který chce mluvit, prostě neobejde. Jak už jsem se zmínila, v útlém dětství jsem pravidelně navštěvovala logopedii, kde jsem se naučila číst a správně mluvit. Začínala jsem již v jeslích a moc mě to bavilo.
Velké díky patří kromě paní logopedky mé mamince, která se mi opravdu mimořádně věnovala, dnes téměř nikdo, kdo o mé vadě předem neví, nepozná, že jsem neslyšící. Jsem jí za to opravdu vděčná. Její odhodlání bojovat mi nesmírně usnadnilo život a rozšířilo možnosti.
Nosím sluchadla a díky nim přiměřeně slyším. Se svojí vadou jsem se naučila žít a beru ji jako součást svého já. Díky sluchadlům se pohybuji mezi slyšícími lidmi bez problémů. Žiju normálním životem svých vrstevníků.

Máte nějakou věrnou, dlouholetou kamarádku, s níž se pravidelně scházíte i dnes a se kterou si můžete říci naprosto všechno?

Moje první dlouholetá kamarádka, se kterou už bohužel nejsem v kontaktu, byla Tereza, se kterou jsem se kamarádila na základce a později chvíli i na gymnáziu, kde jsem studovala. Naše cesty se však časem rozešly.
Pokud však mluvíme o věrné, dlouholeté kamarádce, se kterou se pravidelně scházím, tak určitě zmíním Sabinu Procházkovou. Navštěvovaly jsme stejnou základní školu a seznámily jsme se před osmi lety na školním táboře. Je to moje nejlepší kamarádka, na kterou se můžu opravdu spolehnout, všechno jí říci a probrat s ní úplně všechno. Veškerá dívčí tajemství.

Co vás vlastně přivedlo k rozhodnutí záměrně se nenaučit znakovou řeč?

Dovolila bych si vás opravit. Neslyšící lidé nepoužívají pojem "znaková řeč", ale znakový jazyk. S tímto rozdílem jsem se setkala na Miss Deaf World, kde jsem zastupovala Českou republiku. Už v období okolo dvou let na radu zkušené lékařky padlo doporučení neznakovat, ale pokusit se jít cestou mluvené řeči.
Netvrdím, že je to cesta pro každého neslyšícího, ale v mém případě to byla šťastná volba. Navíc nikdo z mé rodiny není neslyšící, nikdo neznakoval. Jak už jsem řekla, maminka byla velká bojovnice a okamžitě po zjištění vady začala s intenzívní a každodenní rehabilitací. Ta byla úspěšná, dopadla lépe, než všichni vůbec doufali. Byl to však běh na dlouhou trať.

Které předměty jste ve škole měla nejraději a které vám naopak dávaly zabrat?

Na základní škole jsem milovala češtinu, nejvíce diktáty a doplňování y/i, interpunkce apod. Měla jsem ráda i občanskou nauku a tělocvik. Věnovala jsem se závodní atletice, se kterou jsem bohužel z časových důvodů musela později skončit. Nejvíce zabrat mi dala na gymnáziu matematika a fyzika, se kterou jsem vždy usilovně bojovala. Jsem vděčná svým profesorkám za jejich trpělivost a porozumění.

Psala jste si někdy deník?

Deník jsem si zkoušela párkrát zavést, ale vždy to skončilo neúspěšně. Upřednostňovala jsem spíše komunikaci s kamarádkami, kterým jsem se svěřovala.

Cítíte se občas osamělá?

No, asi jako každý z nás. Občas mě přepadne nálada, kdy se cítím sama. Jsem hodně společenský člověk a snažím se společnost spíše vyhledáva,t než truchlit doma. Ve svém volném čase pravidelně navštěvuji fitness I'm fit. Je tu skvělý kolektiv, milí trenéři a já se tu vždy dokážu odreagovat. Dokážu tam cvičit úplně až do úmoru. Chodím ráda běhat, takže se odreaguji od samoty i touto cestou.

Býváte někdy pověrčivá?

Pověrčivá ve smyslu černé kočky, co přebíhá přes cestu, to nejsem. Když se však zamýšlím nad tím, co se mi v životě přihodilo dobrého i zlého, vnitřně cítím a postupně docházím k poznání, že to tak mělo být a mělo to pro můj život nějaký význam. Že věci, ty dobré i ty zlé, spolu souvisejí a něco nám naznačují. Je na nás, abychom to vnímali a pochopili. Vyšší moc, chcete-li. Položil jste mi otázku, na kterou je hrozně těžká odpověď. Abych ale zůstala nohama na zemi, samozřejmě že mám odpovědnost za svůj život a necítím se naštěstí být loutkou, kterou osud jen tak postrkuje.

Máte doma nějaké zvíře?

Když mi bylo osm let, dostala jsem k Vánocům svého prvního králíčka. Dala jsem mu jméno Špidla. To byla náhoda - pan Špidla byl často v televizi. Můj zájem o politické dění se nezapřel už v období, kdy jsem ještě navštěvovala jesle. Řadu tváří politiků jsem znala z televize. Každé ráno, když mě maminka vedla do jesliček a později do školky, měla paní v trafice pro mě připravené noviny, kde byla fotografie nějakého politika. Strčila jsem hlavu do okénka a politika pojmenovala. Spletla jsem se málokdy...
Ale vraťme se k těm němým tvářím. Moje poslední zvířátko byl také králíček, v pořadí už čtvrtý, který mi před pár měsíci zemřel. Jelikož to pro mne bylo psychicky velice náročné, rozhodla jsem se, že si další zvířátko už nepořídím.

A co nějaké životní vzory?

Mým vzorem byla, je a vždy bude moje maminka. Naučila jsem se od ní spoustu věcí. Velkou školou života byl i je tatínek, který mi pomáhal vyrovnat se s nepříjemnými situacemi, jako byla například šikana. Naučil mě stát si za svým, nenechat si nic líbit a díky němu jsem psychicky silnější.

Chodíte momentálně s někým?

Ne, v současné době nemám přítele.

Kdo vás v životě doposud nejvíc ovlivnil? Pakliže pomineme rodiče, samozřejmě…

Hodně mě ovlivnil můj bývalý přítel, samozřejmě pak i kamarádi, a to v pozitivním slova smyslu. Dokonce bych řekla, že velký vliv na mě měli i spolužáci, se kterými jsem neměla nejlepší vztahy. I ti měli podíl na formování mojí osobnosti, a jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré.

Jaké profesi byste se chtěla v budoucnu věnovat? Máte profesionální sen?

Mým snem bylo stát se letuškou. Bohužel bezpečnostní předpisy to nedovolují, a tak si to vynahrazuji cestováním. Moc ráda poznávám nové lidi, země, kultury. Proto jsem zvolila studium na Metropolitní univerzitě v Praze, obor mezinárodní vztahy a evropská studia. V budoucnu bych chtěla pracovat ve veřejné sféře, nejspíš v oblasti diplomacie, ale nebráním se žádným budoucím výzvám.

Nějaké nemilé životní překvapení?

Asi mě zaskočí to co každého jiného člověka - náhlá, nečekaná nemoc vlastní či v rodině, zrada někoho, komu jsem důvěřovala.

Jaké přednosti si na lidech nejvíce ceníte?

Nejvíce si cením upřímnosti, spolehlivosti, zdravého sebevědomí, chuti na sobě pracovat a pozitivního přístupu k životu. Obdivuji na každém snahu překonávat životní překážky.

Toužíte i po rodině, nebo si spíš sebe v budoucnu představujete jako ženu, která se věnuje především své profesi?

I když je pro mě budoucí pracovní uplatnění a uspokojení z práce důležité, nechtěla bych se kvůli kariéře vzdát dětí. Je krásné být maminkou a dobrou partnerkou svému muži. Být ale pouze a jen ženou v domácnosti, to by mě neuspokojilo. Myslím, že je to i dobrý příklad pro děti, když vědí, že maminka peče skvělé buchty, ale umí také vysvětlit třeba volební systém. Především to však chce kvalitního partnera, že?

Které roční období nejvíc milujete?

Jednoznačně léto. Je to pro mě období cestování. Ráda běhám po plážích a koupu se v moři. Dovolenou trávím i aktivně - chodím po památkách, ochutnávám místní speciality a poznávám dosud nepoznané. Zima je také krásná, ale kožich a kulich, hm... to není nic pro mě.

Hodně jste procestovala. Jaká místa na zeměkouli máte nejraději?

Cestování je jedna z nejlepších životních investic. Auto vám zrezne, televize časem přestane fungovat, ale zážitky, dojmy a poznání, ty vám nikdo nevezme.
Paříž s neopakovatelnou atmosférou uliček a kaváren, kosmopolitní Londýn. V Thajsku nedotčená příroda, lidé přátelští, na druhé straně vidíte i špínu a děsivou chudobu v Bangkoku, kde běhají bosé děti po ulicích plných odpadků. Spojené arabské emiráty, pravý opak, rozmařilé bohatství, vše zlaté, naleštěné, dokonalé, až příliš. Dubaj, to je úchvatná proměna pouštní osady v oslnivé velkoměsto plné mrakodrapů.
Ostrov Bali v Indonésii mi učaroval okouzlující tropickou faunou a flórou, ba i drzými opicemi, které vám klidně skočí za krk, seberou třeba batoh se svačinou, chvílemi jsou opravdu nebezpečné. Na Jávě ve mně zanechal hluboký dojem výlet na činnou sirnou sopku Kawah Ijen, ze které nosiči ztuhlé lávy za pár drobných tahají na zádech metrákové náklady kamene v bambusových koších. Lepší práce tam prý není. Zkusila jsem si koš potěžkat, vyvinula jsem maximální úsilí, ani se nehnul. Měl dobrých 80 kilogramů. Prý je to nejtěžší práce na světě.
Nemohu nevzpomenout na Seychely. Díky účasti na Miss Deaf World jsem měla možnost se zde v Praze seznámit s Miss Seychely Shanou Davidovou, kterou jsem loni navštívila u ní doma. Je to nádherná a pohostinná země, opravdický ráj na zemi. Mým snem je navštívit Tokio a samozřejmě bych chtěla ještě více procestovat Evropu.

Momentálně jste se vrátila z Toronta. O jakou šlo cestu, spíše o prázdninovou, nebo to byl pracovní pobyt?

Účel mojí cesty do Kanady byl pracovní, zčásti i prázdninový. Díky vízu a pracovnímu povolení se mi naskýtá možnost se tu pracovně uplatnit. Nicméně v současné době, po úspěšném absolvování jazykových testů v institutu ILAC, jsem se přiklonila ke studiu angličtiny.

V čem jsou mladí Kanaďané jiní než Češi, Slováci, Evropané?

Kanaďané jsou milí a pohostinní. Nicméně velký zážitek je studovat ve zmíněném jazykovém institutu. Víte, ILAC je takový babylón národů, angličtinu tu studují mladí lidé doslova z celého světa - Jihoameričané, Asijci, Arabové... Pravá škola tolerance k odlišnostem. Ano, tolerance, nadhled a velkorysost, to je to, co u nás doma někdy postrádám. A nejen u mladých...

Dominika Hašková

25. října 2010 v 15:25 | Michal Všechovský
d.001

Dominika Hašková se zúčastnila soutěže Československo má talent. Je dcerou slavného hokejového brankáře Dominika Haška.


Přehrát videoklip

Josef Vinklář

24. října 2010 v 17:53 | Michal Všechovský

j.001
Povolání: Herec
Datum narození: 10. 11. 1930
Datum úmrtí: 18.9.2007
Místo narození: Podůlší, Československo
Místo úmrtí: Praha, Česká republika
Důvod úmrtí rakovina
Znamení: Štír   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2010 - Štír

stir

Vztahy:

Minulý rok jste se chovali hodně prakticky a spořádaně, tento rok se musíte víc zajímat o vlastní rodinný život a partnerství. Umíte to a hlavně březen, ale potažmo i letní červenec v tom bude příjemný. Přesto je skrze planety nutné upozornit, že když se nebudete zajímat o partnerova duševní a milostná přání, hrozí vám osobní roztržky. Nebo možná i skutečné rozchody, které by vás bolely v srdci. Víc se zajímejte nad potřebou dětí zažívat otcovskou nebo mateřskou lásku, potom se vám to na podzim bude vracet.

Peníze:

Je otázkou, jestli spíš investovat peníze do spokojeného života v oblasti partnerství nebo u dětí, nebo se rozhodnout peníze šetřit. To ale nikomu tolik nepomůže, musíte se umět chovat strategicky, což vám často chybí. Na jaře budete mít peněz, s tím je nutné dopředu počítat, ale později klidně kvalitně vyděláte, hlavně díky profesionálním znalostem v oblasti pojišťovnictví a znalosti druhých osob. Planety vás nutí chovat se v letních měsících pragmaticky, abyste na podzim měli v oblasti financí větší jistotu.

Práce:

Máte větší tendenci pracovat doma. Pokud to váš zaměstnavatel dovolí, když pracujete často jen skrze počítač, nebo vlastní ruce, bude to výhra nejen pro vás, ale taky celou rodinu, když máte malé děti a možnost částečného úvazku. V březnu a klidně i červenci budete hodně pracovití, svého zaměstnání si vážíte a planety naznačují, že o práci byste přijít neměli. Pokud pracujete v továrnách na chemikálie, nebo se složitými stroji či jako řezníci, budete svými šéfy jako profesionálové ceněni. Jen si chraňte ruce.

Zdraví:

Musíte si dávat pozor na teplotu vlastního organismu, je nutné chodit vhodně oblečení, nenosit krátká trička, která odhalují pupíky u žen a promoklé oblečení venku, z rým se jednoduše stanou chřipky, ale vliv to může mít potažmo i na plodnost! Proto k sobě hlavně na jaře, v měsících březnu a dubnu buďte vlídní. Měli byste častěji doma posilovat vlastní nohy a oblast stehen, jinak se víc prosadí celulitida a u pánů tloušťka. Jezte pravidelně a choďte častěji na dlouhé procházky se psy i v ranním, čerstvém vzduchu.

Horoskopy na neděli 24. 10. 2010

Luna ve Štíru příjemně oživuje vaši komunikaci a pochopení pro ženy ve svém okolí, především večer projevujete svou přátelskost. Záležitosti okolo vaší domácnosti nebo nemovitosti a stav majetku, o který vám jde, se ukáže jako lepší. Předtím ale všichni musí dobře zvládnout svou nutnou práci, jako šéfové jste nesmlouvavé osoby. O všem se dokážete dobře poradit, dnes máte oporu v rodině i na veřejnosti, pokud dobře nasloucháte jejímu hlasu.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat flirtování.

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

Přemýšlíte, jak potěšit svého partnera.

Rak:

Jste aktivní, zvlášť co se týče večera.

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

Nenechejte s sebou eroticky manipulovat.

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

Dejte si spíš odstup a snažte se spíš partnera pobavit.

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.

Josef Vinklář se narodil v roce 1930 v Podůlší. Již v dětských letech hrával v Dismanově rozhlasovém souboru. Nejprve působil v Divadle satiry kde se objevil mj. jako Černoch ve hře Cirkus plechový. V letech 1946-1948 hrál v Divadle Voskovce a Wericha. Krátce pak působil v pardubickém Východočeském divadle (1948-1950). Od roku 1950 až do roku 1983 ho diváci mohli vidět v divadle Z. Nejedlého v Praze. Objevil se zde např. ve hrách Romeo a Julie (Romeo) nebo Bratři Karamazovi (Smerďakov).

Poté přešel do Národního divadla kde působí dodnes. Z mnoha rolí které Josef Vinklář na prknech tohoto divadla odehrál můžeme jmenovat mj. Ivana ve hře Lucerna, Petra Dubského ve hře Naši furianti či Jana Rudolfa Trčka v Bloudění.

Do diváckého podvědomí se však nejvíce zapsal díky svým filmovým a hlavně seriálovým rolím. Objevil se v takových seriálech jako Nemocnice na kraji města (1977), Sanitka (1984), Život na zámku (1995),Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) nebo Náměstíčko (2003). Z filmů jmenujme např. Hop a je tu lidoop (1977), Pod jezevčí skalou (1978), Anděl s ďáblem v těle (1983) atd.

Zahrál si i v několika velice známých a oblíbených pohádkách, např. Hrátky s čertem (1956) nebo Princezna se zlatou hvězdou (1959).

Josef Vinklář má dva syny a byl dvakrát ženatý. Nejprve s herečkou Janou Dítětovou a později s herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou.

V úterý 18. září 2007 ve věku 76 let podlehl vážné nemoci.

Synové Josefa Vinkláře: Prodali tátův byt za 12 milionů

14.04.2010  06:32Herec Josef Vinklář (†76) by byl moc zklamaný. Jeho milovaný byt na pražské Kampě, na němž si tak zakládal, má už měsíc nové majitele. Vinklářova rodina se bytu v nejlukrativnější části hlavního města zbavila.

"Po hercově smrti se synové Jakub (54) a Adam (39) nemohli dohodnout, kdo bude v bytě bydlet," napsaly Malostranské noviny. Podle sousedů z Kampy neměl ani jeden z potomků dost peněz, aby toho druhého vyplatil.
Sedmdesátimetrový byt na Kampě přijde na dvanáct milionů korun. Ani malíř Jakub, kterého měl Vinklář s herečkou Janou Dítětovou (†67), ani druhý syn Adam, jehož matkou je herečka a spisovatelka Ivanka Devátá (74), nedali dohromady potřebnou sumu.
Dva a půl roku trvalo, než dospěli ke konečnému rozhodnutí, že byt po otci se musí prodat. Odvezli z něj starožitnosti a hlavně cenné obrazy, které Vinklář jako znalec a milovník umění celý život sbíral. "Byt po panu Vinklářovi koupili Slováci z Prešova," prozradili Blesku sousedé. "Teď tam dělají nějaké úpravy a do léta by se prý chtěli nastěhovat," řekl jeden ze starousedlíků.
Vinklář by prodej nádherně položeného bytu ale jistě neschvaloval. Miloval pražskou Malou Stranu, každý den si v devět hodin ráno před zrcadlem v předsíni utáhl uzel kravaty a vydal se okolo Werichovy vily přes most Legií k Národnímu divadlu na zkoušku. Byl to jeho rituál. Znal v parku každý strom, rád si zašel na točenou plzeň nebo jen tak poklábosit do vinárny naproti.

Chalupáři: Stella Zázvorková, Josef Hlinomaz a Josef Vinklář slavili Vánoce v červenci

17.08.2009  05:00Při natáčení seriálu Chalupáři se po večerech konaly v dejvickém bytě Stelly Zázvorkové (†83) lukulské hody. Hereččin synovec Jan Zázvorka (51) byl v té době na střední škole a pamatuje si, jak teta velkolepě vyvářela.

"Jiří Sovák (†79) ani nejel domů a nechával se vysadit rovnou ve Velvarské, kde teta bydlela," vzpomíná Jan. Jeho otec Jan Zázvorka (†77) v Chalupářích pracoval jako architekt.

Kromě Sováka a Stellina bratra - taky vyhlášeného gurmeta - usedal pravidelně u stolu Makovec z Chalupářů a zároveň její skutečný soused Josef Hlinomaz (†63). Připravoval ostatním různé kulišárny. Jednou třeba obarvil Zázvorkové vepřovou pečeni potravinářskou barvou, vydával ji za kapra namodro a pak si veselá společnost rovnou udělala Vánoce uprostřed léta.
"Teta vždycky pekla několik kachen a hus najednou, protože měla strach, aby nedej bože nedošlo jídlo," řekl s úsměvem Blesk.cz Jan Zázvorka. Pamatuje si, že na večírcích všem vévodil zvučný hlas Josefa Vinkláře (†76), který hrál v seriálu Sovákova zetě Krbce. Rád a dobře zpíval. Honzův táta ho měl moc rád, protože oba měli cit pro výtvarné umění a často se bavili o obrazech.

"Táta mu říkal pan Bouše, podle Hříšných lidí města pražského, kde se spolu taky na place sešli. Vždycky mi vyprávěl, že se u Stelly nehodovalo jen v rámci seriálu, pozvali shora Květu Fialovou a Hanu Hegerovou, taky Ivo Niederle nesměl chybět," vypočítává Stellin synovec. "Bývaly to bohatýrské večírky, to už dnes při natáčení není. Ale měli disciplínu, ráno byli všichni připraveni odjet točit do Višňové. Stačilo jim spát jen pár hodin a někdy samozřejmě ani to ne. Schrupli si jen na chvilku cestou v autě," dodal Jan Zázvorka.


Filmografie

Jako herec
2002 -Andělská tvář role: Judge Pinaud
1999 -Polojasno
1997 -Polední žár role: Cullingham
1995 -Jak chutná smrt role: Vlach
1995 -Život na zámku role: Bor
1993 -Zámek v Čechách role: Mayor
1986 -Dva na koni, jeden na oslu role: Mátoha
1986 -Panoptikum města pražského role: Detective Bouse
1986 -Pěsti ve tmě role: Krakowski
1985 -Mravenci nesou smrt role: Korán
1985 -Tisnove volani role: Kabát
1984 -Atomová katedrála role: Chairman Milý
1984 -Sanitka role: Emergency Health Service Director
1983 -Anděl s ďáblem v těle role: Nikodým
1982 -Malý velký hokejista role: Hájek
1982 -Šílený kankán (Šileny kankan) role: Scholef
1981 -Hadí jed role: Jan Veselý
1981 -Mezičas
1980 -Hra o královnu role: Milota of Dedice
1979 -Kdo přichází před půlnocí role: Kratochvíl
1979 -Koncert na konci léta role: Antonín Dvorák
1979 -Pan Vok odchází role: Simon
1979 -Stopař role: Jirí Dusek
1979 -Tajemství Ocelového města role: Prof. Janus
1978 -Pod jezevčí skálou role: Forest Worker
1978 -Vražedné pochybnosti role: Capt. Kolousek
1977 -Hop - a je tu lidoop role: Butcher Turecek
1977 -Nemocnice na kraji města role: Dr. Cvach
1975 -Chalupáři role: Alois Krbec / ...
1975 -Tam, kde hnízdí čápi role: Fabián
1974 -Byl jednou jeden dům role: Boxer Arnost Tichácek
1973 -Kronika žhavého léta role: Tymes
1972 -Oáza role: Nowak
1972 -Smrt černého krále role: Bouse
1971 -Vražda v hotelu Excelsior role: Bouse
1970 -Partie krásného dragouna role: Bouse
1970 -Pěnička a Paraplíčko role: Bouse
1968 -Hříšní lidé města pražského role: Detective Bouse
1968 -Otisky prstu role: Detective Bouse
1968 -Sňatky z rozumu role: 
1967 -Láska jako trám
1966 -Transit Carlsbad role: Carter
1965 -...a páty jezdec je Strach (...and the Fifth Horseman Is Fear) role: Fanta
1964 -Atentát role: Serg. Vrbas
1962 -Transport z raje role: Vágus
1959 -105 % alibi role: Jirka
1956 -Hrátky s čertem role: Lucius
1956 -Neporažení role: Pvt. Mirek
1955 -Větrná hora role: Antonín Homolka
1954 -Mladá láska role: Jirka
1954 -Stříbrný vítr (Stríbrný vítr) role: Valenta
1947 -Nikola Šuhaj (Nikola Suhaj) role: Herdsman
1946 -Nezbedný bakalář (Nezbedný bakalár) role: Martínek


Jiří Berousek

24. října 2010 v 0:10 | Michal Všechovský
j.001
Povolání: Ředitel cirkusu Berousek
Věk: 29
Datum narození: 17. 08. 1981
Znamení: Lev   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2010 - Lev

lev

Vztahy:

Zdá se, že tento rok se budete učit, jak umět ve vztazích a lásce dávat přednost přáním partnera a snažit se jim vycházet vstříc. Markantní to bude už okolo Valentýna, i na jaře se snažte být víc milí a romantičtí a snažte se zajímat i o takové drobnosti, jako je květina na stole, zamilovaný e-mail v počítači, nebo nákup předmětu, který vás oba spojuje. Asi není příznivý rok pro zasnoubení a svatby, hlavně na podzim se jim nevěnujte, raději si hodně povídejte a travte spolu ten čas, který je příjemný i v posteli.

Peníze:

Víte moc dobře, že změny budou pro tento rok spíš negativní než pozitivní a proto se jich ve svém širokém srdci bojíte, proto si dělejte zásoby na horší časy, hlavně v aktivním dubnu. Nechcete už vydávat peníze za exotické dovolené a luxusní oblečení a parfémy, raději přemýšlíte, co je dobré pro budoucnost a podle toho jednáte. Na podzim se už ale znovu cítíte silní, hlavně díky schopnosti být odhodlaní a taky odvážní, proto bude prosinec před Vánoci znovu štědrý a nákladné dárky se vám nakupují lépe.

Práce:

Tento rok asi nebudete pro kolegy a klienty takovou autoritou, jak byste si přáli, proto je nutné se třeba zajímat o psychologické a manažerské kurzy, abyste se procvičili a připravili na složité měsíce, jako bude únor a květen. Více se snažte sžít s novou elektronikou ve vaší firmě a taky se častěji spoléhejte na e-maily a mobily, i když vás to obtěžuje. Ve firmě je lepší mít nějaké společníky, i když jste mírně egoističtí, v době ekonomických problémů by to vašemu podnikání, nebo zaměstnání pomohlo.

Zdraví:

Tento rok se můžete více potýkat s problémy krevního tlaku, který není vyvolán pouze stresem, ale i zanedbáním hodnotné výživy. Místo masa červeného a tlustého volte drůbež a ryby, kromě oblíbených kompotů pojídejte čerstvou zeleninu a ovoce, neohrnujte nos nad biopotravinami, jako je amarant, pohanka a proso. Stejně vám to partner bude hlavně na jaře a podzim nutit. V červenci a říjnu byste neměli chodit na operace kolem páteře, raději častěji zajděte na thajské a jiné orientální masáže.

Horoskopy na neděli 24. 10. 2010

Dnes vám vyhovuje, pokud máte v práci školení, potřebujete sami na sobě dělat. Je jasné, že dnes své zaměstnání nijak nepodceňujete, pořádně kontrolujte všechny doklady a dávejte si pozor na druhé. Nebojte se dnes kancelářské činnosti, nikdo jiný jí dnes za vás dnes nemůže udělat. S přáteli své problémy klidně konzultujte, ale spolehněte se na vlastní zkušenosti. Večer si čtěte a samy sebe díky Merkuru vzdělávejte, je to dobré, potřebujete i hry.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Musíte být ve spojení s rodinou, která vás potřebuje.

Býk:

Ještě že vás umí partner tak chápavě držet za ruku a povzbuzovat vás.

Blíženci:

Stačí si jen příjemně popovídat.

Rak:

Myslete však na svého partnera jenom v dobrém.

Lev:

Svým kritickým zrakem vždycky dokážete najít chybičku, ať už se týká vašeho partnera nebo vztahu.

Panna:

Pro partnera asi nebudete příliš příjemní, musí se však spokojit i s málem.

Váhy:

Pocítíte závan svobody a uvolněné duše.

Štír:

Někteří z vás můžou mít náladu na milování.

Střelec:

Dnešní večer bude velmi příznivý pro celou škálu vašich citů. Věnujte se duševní i tělesné blízkosti s partnerem.

Kozoroh:

Můžete své lásce koupit dárek.

Vodnář:

Někdy se chováte příliš jako ptáci, kteří jakoby nemají závazky.

Ryby:

Umíte rozebírat vztahy, ale to všechno se nemůže podařit.

Talentmania a Česko Slovensko má talent - Soutěže ovládli cirkusáci Berouskové

Cirkusácký rod Berousků ovládl konkurenční soutěžní pořady Talentmania na Nově a Česko Slovensko má talent na Primě! Zatímco v jednom bojuje principál Národního cirkusu Originál Berousek Jiří Berousek, ve druhém se před porotou představil jeho bratranec Erik Berousek z cirkusu Sultán.
V Talentmanii exceloval svým vystoupením tým Jiřího Berouska, který předvedl žonglování s míči a skoky z prkna. Erik Berousek na Primě zase ukázal žongléřský výkon na motorce. Cirkusácký rod Berousků spolu bojuje nejen na televizní obrazovce, ale i ve skutečnosti! Důvodem je spor o slavné jméno. Národní cirkus Original Berousek má totiž jméno zaregistrováno jako ochrannou značku.
Soud proto také rozhodl, že cirkus Sultán nemůže jméno Berousek používat v oficiálním názvu. "Naše rodiny spolu nemluví, proto se v soutěžení ani navzájem nepodporujeme," přiznal Jiří Berousek, jehož cirkus hostující v Praze se jako jediný v Česku chlubí unikátní drezúrou medvědů. Jeho show uvidíte v jednom  z přímých přenosů Talentmanie.


Andre Kirk Agassi

23. října 2010 v 23:41 | Michal Všechovský
a.001
Povolání: Tenista
Věk: 40
Datum narození: 29. 04. 1970
Místo narození: Las Vegas, Nevada, USA
Znamení: Býk   aktuální horoskop »
Výška: 180 cm

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Býk

byk

Vztahy:

I když budete plní citů a temperamentu, který necháváte jako vždy projevovat jen jemně a pomalu, ale tato živelnost, i chuť do vztahů a sexu bude nabouráván potřebami vaší pracovní činnosti a kolegů. Počítejte, že právě na ně bude partner hlavně v únoru a srpnu žárlit, proto se musíte rozhodnout, jestli je pro vás důležitější práce, nebo láska. Možná hrozí i rozchody partnerství, ale ta dlouhodobá vydrží, planety naznačují, že musíte umět oddělovat zrno od plev. Během milování se budete často chovat nenasytně.

Peníze:

O peníze se umíte postarat vždy a většině z vás utěšený účet bude narůstat i v době, kdy většina lidí bude pociťovat ekonomickou krizi. Hlavně ale přemýšlejte jako obchodníci nad tím, co vynáší nejvíce, komodity jako suroviny i potraviny a v oblasti bankovnictví na klasické produkty. Měsíce květen a září vypadají příznivě pro velké nákupy, třeba i domů a pozemků, na kterých později vyděláte. Nakupovat oblečení a luxusní prostředky se asi taky neukáže jako jednoduché, ale na vzdělání neskrblete!

Práce:

Mnoho z vás bude mít problémy s tím, kolik technických schopností v práci potřebujete. Hlavně starší lidé se budou potýkat s účetními softwarovými programy, taky hackeři budou napadat vámi spravovaná konta, často v únoru nebo listopadu. Ale s tím se dokážete skrze planety vypořádat, když máte v rukou dokumentaci. Více se zajímejte o povolání, spojená s potravinami, jejich pěstováním a zpracováváním, to vám bude vynášet více, stejně jako gastronomie, pronájem polí nebo budování malých elektráren.

Zdraví:

Pokud máte problémy s krkem, krční páteří a spojením tračníku a žlučníku, vždy za to může větší stres a nervy. Pro vás je důležité, abyste hlavně pravidelně jedli a nebáli se experimentovat s fusion stravou. V květnu a červnu budete jíst určitě čerstvá jídla. Snažte se více procvičovat lýtka a kotníky, proto se bavte nejen během a jízdou na kole, ale zkuste i lezecké stěny a radost z volné přírody, měli byste taky víc procvičovat otužování vlastních dětí. Na podzim budete mít méně energie, chovejte k sobě šetrně hlavně v listopadu.

Horoskopy na sobotu 23. 10. 2010

Díky Neptunu na druhé působíte svou krásou a podmanivou fyzickou přitažlivostí. V oblasti kosmetického a erotického průmyslu jasně vedete. Pozitivní postavení Slunce a Saturnu dnes přináší hodně změn, především silnou pracovitost a schopnost kvalitně dělat rukama, stejně jako projevení silných erotických tužeb. Můžete toho využít k veselým milostným hrám, stejně tak ale k získávání financí. Mnohé osoby vás dnes můžou považovat za erotomany.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Dejte si pozor, aby se pro vás vztah nestal jenom zvykem.

Býk:

Raději se rozveselte někde daleko od partnera.

Blíženci:

Vaše drahá polovička dnes neočekává vůbec nic.

Rak:

Nebojte se vsadit si na své blízké.

Lev:

Vaše citové snahy naplňují váš partnerský vztah.

Panna:

Dnes přisel ten správný den, kdy si můžete s vaším partnerem leccos vyřešit.

Váhy:

Měli byste si ujasnit své priority a zapracovat na vašem vztahu.

Štír:

Zvažte všechna pro a proti.

Střelec:

Milostná katastrofa je doslova na spadnutí.

Kozoroh:

Nebojte se, váš milostný život nepotkala žádná krize.

Vodnář:

Neočekáváte nic méně, ale ani nic více, než v jiné dny.

Ryby:

Hledejte více emocionálních jistot, které vám ve vašem vztahu chybí.

Andre Kirk Agassi se narodil 29. dubna 1970 v Las Vegas. K tenisu ho přivedl otec Mike, bývalý boxer, jenž startoval za reprezentaci Íránu na olympijských hrách v roce 1948 a 1952. Poté se přestěhoval do hlavního města Nevady a stal se tenisovým profesionálem. Díky jeho vášni pro sport měli čtyři potomci - Rita, Philip, Tami a nejmladší Andre - ideální podmínky pro svůj sportovní růst. Už ve čtyřech letech byl budoucí tenisový král srovnáván s takovými celebritami, jako Björn Borg či Ilie Nastasse...

Vytížený otec neměl záhy na tréninky svého potomka dost času. Ve třinácti letech proto Andre nastoupil do slavné tenisové školy Nicka Bolettieriho, pod jehož vedením se o tři roky později stal profesionálem. Brzy se vyšplhal až na třetí místo v žebříčku ATP, ale zároveň nabírala na síle také jeho pověst "zlého hocha". Mnoho afér, ale žádný Grand Slam...

Změnu přinesl rok 1992, v němž se Andre rozhodl na divokou kartu zkusit Wimbledon. Proti všem očekáváním se probil až do finále, kde udolal krále dělových podání Gorana Ivaniševiče. Rázem se stal idolem tenisových fanoušků, byť mnohým z nich ležely v hlavě jeho džínové šortky a náušnice v uchu. Na tehdejší dobu, kdy na posvátný londýnský kurt vstupovali hráči v bílém stejnokroji, to byl docela odvážný počin.

Zároveň s nečekaným triumfem však na Andreho dolehla tíže očekávání. Najednou byl všude považován za favorita, což jeho psychické pohodě nijak neprospělo. Krátce po wimbledonském triumfu se rozešel s koučem Bolettierim. "Nevím, proč jsem to tenkrát udělal. Pomohl mi v kariéře jako jiný a já prostě najednou dostal pocit, že by se něco mělo změnit. Dodnes to pořádně nechápu," tvrdí dnes Agassi.

Novým trenérem čerstvé hvězdy se stal Andreho kamarád a bývalý tenista Brad Gilbert. Pod jeho vedením dosáhl Agassi na další tituly: U.S. Open 1994, Australian Open 1995, zlatá medaile na olympijských hrách 1996. Stále větší část jeho života však vyplňovaly soukromé aktivity, zejména vztah s herečkou Brooke Shieldsovou. "Naprosto se sobě odevzdali," vzpomíná kamarádka Lyndie Benson. Téměř čtyřletý vztah vyvrcholil svatbou 19. dubna 1997 v kalifornském městě Carmel.

Zatímco hvězda herečky Shieldsové stoupala strmě vzhůru, zamilovaný Andre se řítil opačným směrem. Pro vynechané tréninky měl stále více výmluv, přibíral na váze a jeho hvězda nezadržitelně klesala. "Chodil jsem na kurt s tím, že prostě zase prohraju. S tím, že už nedokážu nikdy nikoho porazit," přiznává dnes Andre.

K návratu na tenisové dvorce ho prý přiměla právě Brooke. Následné Agassiho utrpení však jejich vztah nevydržel a deset dní před třetím výročím svatby se rozvedli. Odvržená láska o sobě dala nedávno vědět v časopise The Advocate, kde kromě přiznání vlastních milostných preferencí naznačila, že ani s Andreho sexuální orientací není všechno v pořádku.

Z bídy vytáhl Agassiho trenér Gilbert. "Jsem stále s tebou. Ale pokud se nehodláš změnit, tak už nás nečeká nic dobrého," tvrdil tehdy odepisovanému hráči. Agassi se vrátil k tréninkovému drilu a v sedmadvaceti letech, kdy většina špičkových hráčů již touží po konci kariéry, usilovně bojoval o návrat. "Trénuje velmi tvrdě. Bolí ho celé tělo, nemůže popadnout dech, když vybíhá kopec a v jeho tváři se zračí nesmírná únava. Ale také odhodlání," popsal tehdejší přípravu kouč.

Návrat mezi světovou elitu měl pro Andreho hořkou příchuť. V roce 1999 zvítězil na French Open, posledním turnaji, který v jeho grandslamové sbírce dosud chyběl. Pár dní poté jej ovšem zastihla strašlivá zvěst: jeho matka Elizabeth i sestra Tame trpí rakovinou prsu. "Byla to těžká doba, ale v mnohém mi otevřela oči," vzpomíná dnes Agassi na krušné časy. Následující U.S. Open zakončil porážkou už ve druhém kole.

V nejhorších časech poznal německou tenistku Steffi Grafovou. Bývalá světová jednička právě ukončila kariéru a jejich vztah se nadlouho stal jedním z hlavních témat společenských magazínů. "Když jsem poznal Steffi, můj život se stal nádherným snem!" rozplýval se Agassi, jeho budoucí polovička mu komplimenty přes média vracela. Agassi a Grafová se vzali v roce 2001 a už o týden později přivedli na svět společné dítě.

Na rozdíl od své ženy Agassi zatím o konci kariéry neuvažuje. "Nevím, jak dlouho ještě vydržím hrát nebo budu chtít. Ale řekl bych, že ještě hodně dlouho," prohlásil v rozhovoru pro CNN.

Zajímavosti:
Výška: 180 cm
Váha: 78 kg

Grandslamové tituly:
Australian Open - 1995, 2000, 2001, 2003
U.S. Open - 1994, 1999
Wimbledon - 1992
French Open - 1999

Celkem turnajových vítězství: 57 + 1 ve čtyřhře (do 3/2003)

výška: 180 cm
váha: 80 kg
prof. od: 1986
hraje: pravou rukou

V aktuálním ATP žebříčku(leden 2009) je na 413.místě.


Kanye West

22. října 2010 v 14:19 | Michal Všechovský
k.001
Povolání: Zpěvák, rapper
Věk: 33
Datum narození: 8. 06. 1977
Místo narození: Atlanta, Georgie, USA
Znamení: Blíženci   aktuální horoskop »
Výška: 175 cm

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2010 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Mohli byste více spoléhat na štěstí v milostných vztazích s cizinci, někdy stačí být otevření i lidem, co pocházejí z jiných regionů. Od toho taky slouží internetové seznamky, které vám jsou hodně příznivé v květnu, ale hlavně v říjnu, kdy budete zářit. Dlouho nezadaní lidí by měli trochu podlehnout svádění od dlouhodobých přátel, kdo by vám vlastně měl lépe porozumět? Zajímají vás taky milostné experimenty, ale v oblasti sexu se nechováte příliš vášnivě, nakonec budete i v listopadu konzervativnější.

Peníze:

V době, kdy se všichni více strachují, vy můžete vidět přesně, jak sanovat finance vaší firmy, i mírně krachujících podniků. Není to jen otázkou vaší schopnosti finanční improvizace, i když ta bude v únoru a červenci mimořádná, ale taky díky inteligenci a schopnosti investovat ušetřené částky. Nakupujte a pronajímejte nebytové prostory, které budou potřeba, ale taky počítačové součástky. Dobře se vám obchoduje s ovocem a dřevem, peníze se snažte investovat do potřeb vašich dětí, hlavně v říjnu a listopadu.

Práce:

Musíte počítat s výzvami a taky s tím, že mnoho šéfů i kolegů od vás bude čekat iniciativu. Planety naznačují, že budete úspěšní hlavně v marketingu, obchodu a při používání moderní techniky, nebojte se častěji cestovat. Nesnažte se ale působit aktivněji v oblasti zdravotnictví a účetnictví, tam spíš pro příští rok, hlavně v březnu a září, hrozí jistý úpadek. Choďte na jazykové, ale hlavně manažerské a motivační kurzy, vaší psychice a sebejistotě to pomůže ohromně, v současnosti to však ještě tolik nedoceníte.

Zdraví:

Vy, s věčným problém s plícemi nebo průduškami byste se měli více spoléhat na nové přístroje, pomáhající dýchat, ale taky na čerstvý mořský vzduch, který by i v červnu pomohl vašim nervům, které hůře reagují na stresy. Jíst málo vám vůbec nevadí, takže můžete v létě držet účinnou dietu, ale nikdy nezapomeňte na vyváženost stravy, i když mnoho z vás bude chtít odbourávat maso z jídelníčku. Nenechávejte se operovat v září a prosinci, vyhýbejte se taky dlouhým pobytům v nemocnici (nejen kvůli poplatkům).

Horoskopy na pátek 22. 10. 2010

Dnes úzce spolupracujte s kolegy, i s takovými, které normálně podceňujete. Jejich rady mají v současnosti skutečný význam, hlavně v jednání s klienty o materiálu. Na sběrných surovinách se dá vydělat víc, než myslíte. Díky Saturnu se musíte přizpůsobovat rodině a partnerovi, ale dokážete mít alespoň v hlavě pořádek. Buďte osobně velkorysejší a nehledejte samé detailní problémy, jistě se vám to vrátí. Pokud máte volno, mějte opravdu klidný den.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Nechejte si vše raději pro sebe a věnujte se partnerskému životu.

Býk:

Zaměřujte se spíš na večer, kdy se budete cítít duševně líp. Můžete s partnerem rozehrát zajímavou erotickou hru.

Blíženci:

Věnujte se poctivě práci a večer zase svému milostnému životu. Nebuďte jen pasivními milenci.

Rak:

Cítíte otevření lásce a není úplně jasné, koho to potrefí.

Lev:

Rozvíjejte příjemné vztahy.

Panna:

Spíš se snažte setkat se svými kamarády, které už jste dlouho neviděli.

Váhy:

S partnerem se snažte být co nejdéle, abyste ho potěšili.

Štír:

Dnes musíte být opatrní a zároveň důvěřiví vůči blízkým.

Střelec:

Mějte na paměti, že váš druh naivity není pro ostatní vždycky pochopitelný.

Kozoroh:

Dejte si pozor na přílišnou přátelskost vůči druhým lidem.

Vodnář:

Někdo by mohl využít vašich slabostí pro vlastní výhody.

Ryby:

Dobře si rozmyslete, čeho vlastně chcete dosáhnout.

Životopis

Kanye West se narodil 8. července 1977 v Atlantě (Georgie). Je americký hudební producent a rapper, který žije v Chicagu (Illionois).

Zprvu ho nejvíce proslavilo produkování hitových singlů pro umělce: Alicia Keys, Jay-Z, Ludacris. Kanye také dlouhou dobu pracoval na svém sólovém albu, ale jeho vydání znovu a znovu odkládal. V říjnu 2002 měl Kanye těžkou autonehodu, při které se mu přelomila čelist na třech místech. Několik týdnů po schůzce se smrtí, Kanye ještě se sdrátovanou pusou, začíná nahrávat píseň "Through The Wire" (něco jako "Přes dráty"), popisující svou málem smrtící autonehodu. Track "Through The Wire" nasamploval z klasického tracku ChakaKhana "Through The Fire". Tato píseň se nakonec stala v roce 2004 jedním ze stěžejních tracků Kanyeho alba "The College Dropout", vydaným společností Roc-a-Fella Records. Album se dočkalo téměř okamžitě úspěchu , protože Kanye má naprosto nezaměnitelný jedinečný styl, který v sobě nese prvky klasického soulu a R&B a má také úžasné smysluplné texty, které splňují všechny předpoklady pro hudební proud dnešní hudby.

West často spolupracuje s rapperem jménem Twista a podílel se na dvou jeho peckách "Overnight Celebrity" a "Slow Jamz", v které je zároveň i host Jamie Foxx. Tato píseň obsadila první místo na Billboard Hot 100 Singles Chart. Kanye se dále objevil na singlu "Talk About Our Love" od zpěvačky Brandy a zaznamenal další spolupráce s autory jako Dilated Peoples, Talib Kweli, Mariah Carey a John Legend.

V roce 2004 se Kanye objevil v televizním programu Punk´d (americká televizní show na MTV ve stylu Skryté kamery), kde ho Ashton Kutcher nachytal, že mu Los Angeles Film Commission stáhla z vysílaní jeho hudební videoklip o Ježíši.

V roce 2005 se Kanye West stal nejvíce nominovaným umělcem za rok 2004, když obdržel 10 nominací na Grammy Awards. Dostal dvě nominace v kategorii Album roku, jednu za album The College Dropout, jednu za spolupráci na albu "The Diary of Alicia Keys" zpěvačky Alicie Keys. Také dostal nominaci za práci s populární zpěvačkou Janet Jackson a nominaci za její singl "I Want You", který byl nominován za Nejlepší ženský hlasový R&Bvýkon.West byl producentem tohoto singlu.

Na předávání 47. Annual Grammy Awards získal ocenění za nejlepší albuma za nejlepší rapové album "The College Dropout", jeho singl "Jesus Walks" vyhrál cenu za nejlepší rappový song. Poněkud překvapivě Kanye Westnevyhrál cenu za nejlepší talent roku (cenu vyhrál Maroon 5). To bylo pro Westa velké zklamání, protože i v roce 2004v American Music Awards mu cenu vyfoukla Gretchen Wilson.

West také mimo jiné začal s vlastní sítí s oblečením. Když Kanye dosáhl vysněného uznání, že jeho hudba je dobrá, tak nastal čas, aby také realizoval další platinové album "Get Lifted", tentokráte však svému pianistovi John-u Legend-ovi. Jeho nahrávací společnost vydala alba umělcům jako: Common, Keyshia Cole, GLC, Consequence a Farnsworth Bentley.

Kanye West aktuálně dokončil své druhé album "Late Registration", které by mělo vyjít 12. července 2005. Kanye již také vypustil do světa první singl "Diamonds" z jeho nového alba. Singl je určen pro nový film o Jamesu Bondovi, který již brzy uvidíte v našich kinech. Film se bude jmenovat "Diamonds Are Forever"

Co více říci na závěr? Kanye je můj oblíbený zpěvák a na jeho "Late Registration" se velice těším, protože jeho první album "The Collage Dropout" bylo úplně super. Doufám, že se mu také tak povede. Ještě bych chtěl doporučit všem album od Johna Legenda, které je též úžasné. Jeho album je mix všech stylů a vzniklo z toho něco dokonalého. Můžete zde slyšet hip hop, R&B, Soul i Gospel.

Filmografie

Jako herec
2009 -Michael Jackson: The Trial and Triumph of the King of Pop
2008 -Učitel lásky (Love Guru, The) role: sám sebe
2005 -Block Party (Dave Chappelle's Block Party) role: sám sebe
2004 -MOBO Awards 2004

Diskografie

Album
2007
2005
2005
2004
2003k.0012

Kanye West má místo zubů diamanty

LOS ANGELES Kanye West se má rád a v péči o svou vizáž předčí celou frontu metrosexuálů. Hudebník teď ale v talk show Ellen DeGeneres předvedl, kam až posedlost jeho vlastním tělem může dojít. Nechal si vymlátit celou spodní řadu zubů a nechal je nahradit u svého dentisty zlatými implantáty posetými jemnými třpytivými diamanty.

Svůj nový úsměv předvedl přímo v talk show Ellen DeGeneres. Ne všechny ale zvláštní třpytky v ústech uchvátily.

"Prostě jsem si řekl, že diamanty jsou lepší. Jsou to moje vlastní zuby. Nahradil jsem akorát spodní řadu. Myslím, že jsou určité věci, které se prostě od rockových hvězd očekávají, že budou dělat," vysvětloval West blyštivá ústa. Místo spodní řady zubů má tak rovnoměrný pás posetý řadami jemných diamantů.

Famous


Přehrát videoklip

Diana Kobzanová

22. října 2010 v 0:36 | Michal Všechovský
d.001
Povolání: Miss ČR 2001, modelka, moderátorka F1
Věk: 28
Datum narození: 24. 03. 1982
Místo narození: Neuburg, Německo
Znamení: Beran   aktuální horoskop »
Výška: 180 cm

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2010 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok i pro vás bude spíš o aktivním životě z hlediska přátelství a rozvíjení styků v rámci kamarádů a lidí ze stejných sportovních klubů. Přeci jen ale na jaře může být žhaví v tom, jak se ve vás budou probouzet sklony získávat "sexuální přátele". Láska v sobě bude mít něco nového a moderního, hlavně v srpnu se ukáže, že i lidé dlouho osamocení mají naději na získávání partnerů, které jste ztratili díky své pracovitosti. Měli byste se vyhnout jen prezentaci svých svalů a křivek, mozek bude sexy po celý rok více.

Peníze:

Není jasné, do jaké míry vám bude přát finanční situace. V lednu vypadá situace tristně, ale Jupiter přinese lepší očekávání toho, že můžete získávat díky podpoře přátel a kamarádů. Snažte se být více společenští ve styku s lidmi, co pracují v bankách a pojišťovnách, hlavně v červnu a září vám můžou pomoci nejen užitečnou radou. Snažte se více investovat do počítačových sítí, moderních technologií, i těch levnějších, počítejte vždy s budoucností. Prosinec ukáže, že smlouvy s cizími firmami budou správné.

Práce:

Budete více ochotní pracovat v týmu, což překvapí nejen vaše kolegy, kteří jsou zvyklí na vaši tvrdohlavost, ale i konkurenti v podnikání. Ti se budou divit, že dáváte lepší podmínky vlastním zaměstnancům. Víte ale dobře, proč se staráte o jejich zdraví a vzdělávání, to se vám vrátí příjemnými zjištěními v červnu a listopadu. Planety naznačují, že budete muset více pracovat s administrativou a více vnímat nařízení úřadů, ale nenechejte se hlavně v říjnu znervózňovat. Díky perfektní technice a IT vyhráváte.

Zdraví:

Někteří z vás budou mít zdraví skoro železné, ti druzí si musejí uvědomit, že přehánění práce a absence odpočinku přinese více vyčerpání. Hlavně v lednu a červenci musíte umět odpočívat, v zimě by to ale mělo být spíš na masážích, než při divoké jízdě na lyžích. V létě si výletů do přírody užívejte a snažte se provádět sporty, podporující pravidelný tep srdce a hlubší dýchání. V srpnu budete mít problémy s nervy a bolestmi hlavy, ty odezní, ale na podzim je třeba pravidelně být a počítat s úbytky energie. Víc relaxujte.

Horoskopy na pátek 22. 10. 2010

Postavení Luny vám umožňuje víc se zaměřit na cizí spolupracovníky a obchodní partnery, což pomůže vaší práci i byznysu. Některé vaše metody ale nejsou vhodné, aby fungovaly jako vzor pro ostatní. Pokračujete v pracovních úspěších, nedokážete se ale vyhnout pocitu osamělosti. Rodina vám může vyčítat, že se jí taky skutečně málo věnujete. Proto se večer pokuste spolu navštívit nějaké relaxační centrum. Potom buďte brzy doma.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

Neměli byste čekat nic zázračného.

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

Věnujte se znovu víc milostnému vztahu.

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

Večer vám věci padají z rukou a možná i na vašeho partnera. Snažte se mu být dobrým partnerem, který ho dokáže pochopit.

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.

Diana Kobzanová je bývalou miss České republiky z roku 2001, v minulosti moderovala druhou a třetí řadu - noční show VyVolených a objevuje se na módních přehlídkách po celé ČR.

Po zvolení Miss České republiky se koncem roku 2001 odmítla zúčastnit soutěže Miss Europe v Libanonu z důvodu strachu o svou bezpečnost. V roce 2002 se už ale zúčastnila klání Miss Universe v Portoriku.

V témže roce začala chodit s fotbalistou Martinem Jiránkem, se kterým žila až do roku 2006.
V roce 2003 se svlékla pro pornografický časopis Leo, což ji stálo korunku Miss České republiky, kterou po sesazení Diany obdržela I.vícemiss Andrea Fišerová. Její vysvlečení mělo s ředitelem soutěže Milošem Zapletalem ještě dlouhou soudní dohru.

V současné době se vrátila opět k moderátorské práci. Vysílala každou sobotu a neděli pořad "Na titulní straně" na Frekvenci 1, od března 2008 moderuje pořad STYL každý všední den 14-17.00, opět na Frekvenci 1. Pracovala jako PR managerka pro společnost, která pořádá miss eurosport a prestižní přehlídku Top Secret.

Ve svém bytě žije s fenkou Miou. Má 3 tetování. Vzhledem k původu svých rodičů může využít výhod trojího státního občanství - amerického, německého a českého. Diana se odhalila pro firmu vyrábějící pracovní oděvy. Patří mezi ty modelky, které si nechaly svá ňadra zvětšit pomocí plastické operace.


Přehrát videoklipRichard Müller

21. října 2010 v 1:20 | Michal Všechovský
r.001
Povolání: Zpěvák
Věk: 49
Datum narození: 6. 09. 1961
Místo narození: Hlohovec, Československo
Znamení: Panna   aktuální horoskop »
Výška: 200 cm

Richard Müller vydává své nové "americké" album "Monogamný vzťah". Natočil jej na sklonku loňského léta v newyorském studiu Monster Island za asistence renomovaných anglických i amerických hudebníků (např. S. Holleyho z bývalé skupiny P. McCartneyho Wings).

Zřejmě nejočekávanější domácí album letošního jara, o kterém si jako velké události šuškají už vrabci na střeše, je na světě. Na toto album, které sám označuje za své nejosobnější, si poprvé ve své kariéře složil i otextoval všechny písně sám, navíc bez využití syntezátorů. Pilotní singl "Asi to tak musí byť", syrovější ale hlavně typicky müllerovskou atmosférou nasáklá rocknrollová hitovka, již míří ke svým posluchačům.

Diskografie

Album
2005
- 44
2002
2001
- '01
2000
1996
- LSD
1995
1994
- 33
1991
Live
1999