Červenec 2010

Stanislav Červenka

29. července 2010 v 23:48 | Michal Všechovský
s.001
Povolání: Zpěvák
Věk: 61
Datum narození: 16. 02. 1949
Místo narození: Náchod, Československo
Znamení: Vodnář   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2010 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Tento rok počítejte s tím, že budete nejen ve středu dění, ale taky budete mít štěstí v osobním životě. I ti nejsvobodomyslnější mezi vámi budou někdy v srpnu či říjnu přemýšlet nad svatbou, nebo alespoň legalizací vlastního vztahu, chcete působit důvěryhodně a myslet to v milostném vztahu s jistou vážností. Své partnery chcete často potěšit nezvyklou srdečností, v červnu si taky často můžete užívat i plnohodnotného sexu, což jen váš optimismus násobí. Jen podle planet není jisté, jestli vydržíte.

Peníze:

Spoléhejte na fakt, že lépe můžete vydělávat díky tomu, že se při práci s penězi chováte více optimisticky a taky, že se zajímáte o investory z ciziny. Ostatním se sice v tomto oboru dařit nemusí, ale zrozenci Vodnáře mají pro tento rok zajímavé příležitosti. Můžete si zajistit pravidelný příjem za výhodný pronájem nemovitosti, to je teď lepší, než se starat o hypotéky. Hodně peněz vyděláte svým suverénním pohybem na internetové síti a při práci v oblasti IT, i ve spojení s ekonomikou. V prosinci budete šťastní.

Práce:

V červenci a listopadu se zajímejte, jestli v zaměstnání dostáváte spravedlivé finanční odměny, pokud ne, možná je vhodná příležitost se osamostatnit. Jste opravdu vhodní pro svobodná zaměstnání a živnostnictví, zvlášť když máte tolik zvláštní specializace. Vyloženě se vám daří jako IT a marketingovým pracovníkům, jejichž platy můžou ohromně narůstat. Dobře umíte pracovat i jako psychologové, reportéři a tour-operátoři, umíte druhým darovat i zážitky. V červnu a říjnu jste nejspokojenější.

Zdraví:

Zdraví vaší tělesné schránky bude hodně záležet na faktu, do jaké míry budete sportovat a dodržovat pravidelný a zdravý způsob života. Máte velkou šanci, jak vylepšit nejen vaše neustálené dýchání a plíce, taky však umět odbourat stres, což potřebujete hlavně v březnu a září. Posilujte hlavně svá lýtka a potažmo klenbu nohou, protože od dobré chůze závisí zdravé držení těla. V listopadu je potřeba umět se vyhýbat chřipkovým epidemiím tím, že přijímáte hodně vitamínů a vyhýbáte se MHD.

Horoskopy na čtvrtek 29. 7. 2010

Jestli byste se nechtěli rozhodnout jinak, dnes vám skrze Venuši půjde dobře práce s počítači a nakupování moderními způsoby přes internet. Pro každého máte pěkný vtip a vlídné slovo, dnes jste oblíbení hlavně mezi mladými. Jen lidé, narození kolem 1. února by si měli dát pozor na zranění. Máte příliš silný pocit, že zvládnete hodně různých pohybů. Jste optimisticky a duchaplně naladění, umíte nadchnout kamarády i přátele pro hudební i výtvarné zážitky.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

Zaměřte se na své city.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Dejte svému životu pevný systém.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.Bernie Ecclestone

22. července 2010 v 11:40 | Michal Všechovský
b.0026

Boss F1

Datum narození:
28.10. 1930  (79 let) 
Místo narození:
Bungay, Suffolk, England, UK 
Znamení:
Štír

Bernie Ecclestone je muž, který vládne pýše motoristického světa, slavné Formuli 1. Podniku, ve kterém se ročně točí miliardy v reklamě a televizních právech, vládne tvrdou rukou. Ani po operaci srdce není "F1 Supremo", jak mu přezdívají média, o nic méně aktivní ve světě motorů než kdykoli předtím.

Bernie se narodil 28. října 1930 v St. Peter South Elmham, malé vesničce blízko Ipswiche v jižní Anglii. Rodina se však brzy přesunula do Londýna. Bernie opustil školu v šestnácti a nastoupil do místní plynárny, kterou vlastnil přítel jeho otce, ale jeho pravou láskou byly motocykly. Spolu s Fredem Comptonem tak založil svoji první firmu na prodej motorek.

Do závodění se však pustil s automobily. Zajel si několik závodů seriálu F3, ale pak přišla ošklivá havárie v Brands Hatch a Ernie raději svou krátkou kariéru ukončil. Vrátil se k podnikání, obchodoval s nemovitostmi.

K rychlým kolům se ale vrátil. V roce 1957, již jako manažer jezdce Stuarta Lewis-Ewanse koupil tým Connaught. Sám se dokonce o rok později pokusil kvalifikovat do velké ceny Monaca, ale neuspěl. Další a poslední závodní neúspěch v F1 si připsal v Grand Prix Velké Británie. Ještě tu stejnou sezonu odešel Ecclestone od závodění znovu, když po GP Maroka podlehl těžkým popáleninám jeho svěřenec Lewis-Ewans.

Opět se vrátil, aby dělal manažera Jochenu Rindtovi. Rok 1970 s sebou ale přinesl Rindtovu smrtelnou nehodu a Bernie ze světa F1 opět prchl. Rindt sice byl i po své smrti vyhlášen mistrem světa, ale Ecclestone si potřeboval dát oddych.

Tentokrát však mimo svět rychlých kole nevydržel dlouho. V roce 1972 zakoupil tým Brabham, který záhy dostal mezi nejlepší týmy F1. Bernieho plány však sahaly dále, až k ovládnutí světa F1. S podporou dalších stájových šéfů, jako Frank Williams či Max Mosley vybudoval v roce 1974 Formula One Constructors Association (FOCA), která měla hájit zájmy stájí F1.

Jako zástupce FOCA Bernie tvrdě vyjednával s Mezinárodní automobilovou federací (FIA) o možnosti prodávat práva na televizní přenosy. S Maxem Mosleyem po boku Ecclestone v roce 1981 zvítězil. Byl stanoven jasný klíč, podle kterého mela nově ustanovená společnost Formula One Promotions and Administration (FOPA) měla rozdělovat finanční prostředky. Necelou polovinu peněz týmům, 30% získala FIA a zbytek putoval FOPA.

V osmdesátých letech se Ecclestonovi dařilo též na půdě jeho týmu Brabham. Díky spojení s vynikajícím jezdcem Nelsonem Picquetem získala stáj v osmdesátých letech dva tituly mistra světa. Bernieho odmítavý postoj ke zvýšení šampiónova platu však byl počátkem konce slávy Brabhamu. Po Picquetově odchodu stáj upadala a Bernie ji nakonec v roce 1987 prodal.

Bernie však stále nebyl spokojen se svým vlivem v F1 a tak v roce 1995 provedl doslova převrat, který mu dal plnou kontrolu nad penězi z vysílacích práv. Podle současné smlouvy mu dohoda s týmy vyprší na konci roku 2007 s FIA pak v roce 2012. Některé týmy byly výrazně proti tomu, aby s právy obchodoval Bernie, ale nakonec se podvolily. Sám Bernie to komentoval tak, že by se stejně nebyly schopny na ničem domluvit a že je to tak lepší.

Byl to opět Bernie, který musel bojovat s uvadajícím zájmem o F1 v některých tradičních destinacích. Dokázal domluvit výstavbu nových, moderních a mnohdy architektonicky velice zajímavých okruhů, například v Malajsii, Turecku či Bahrajnu. Svůj zájem o vlastní trať F1 nedávno vyjádřila i Praha.

Obchodování s právy Ecclestone přenesl na společnost SLEC, ze které 75% odprodal německému mediálnímu magnátovi Leo Kirchovi. Po pádu jeho impéria se podíly dostaly do vlastnictví třech bankovních subjektů - Bayerische Landesbank, J.P. Morgan a Lehman Brothers. Herniemi, který vlastnil 25%, se podařilo zůstat v čele společnosti a zachovat si nad ní kontrolu.

Bernie však vymyslel kličku, jak potvrdit své postavení v čele F1. V roce 2005 své akcie odprodal společnosti Alpha Prema, která zároveň odkoupila akcie Bayerishe Landesbank. Peníze z obchodu pak použil k nákupu podílu právě v Alpha Prema. Jeho výše není známa. J.P. Morgan následně svůj podíl také odprodala Alphě, která nyní ovládá 86% SLEC. Zbylých 14% si ponechala Lehman Brothers.

Při velké ceně Indianapolis v roce 2005 zažil Ecclestone doposud největší atak svojí vedoucí pozice v F1 ze strany stájí. Do velké ceny nakonec vyjelo pouhých šest vozů obutých v pneumatikách značky Bridgestone, stáje užívající Michelin zůstaly v depech, protože se obávaly o bezpečnost svých jezdců. Ani několik kol vyjednávání nepomohlo.

Indianapolis s sebou opět přinesla otázku, co když se stáje vzbouří a založí si vlastní podnik? Sice by nemohl nést jméno slavné Formule 1, ale Bernie by bez stájí též soutěž vést nemohl, alespoň ne s dostatečnou prestiží.

Bernieho majetek v posledního letech spíše stagnuje či klesá. Zatímco v roce 2004 byl třetím nejbohatším Britem, o dva roky později se nevešel ani do první desítky a okupuje třinácté místo. Jeho majetek je odhadován na 3,4 miliard dolarů. Bernie žije se svou manželkou Slavicou, která pochází z Bosny a dříve dělala modelku například pro Armaniho. Mají spolu dcery Tamaru a Petru.

Ecclestone: F1 by se bez Monaka obešla

19.07. 12:27 | tn.cz / Mediafax
Šéf F1 Bernie Ecclestone vyslyšel hlas lidu a přemýšlí o to, zda vyřadit slavný okruh ze seriálu.
Šéf F1 Bernie Ecclestone prohlásil, že seriál mistrovství světa F1 by se mohl obejít bez nejslavnějšího závodu, Velké ceny Monaka. Zprávu přinesl v pondělí server f1-live. A většina fanoušků tento názor kvituje. Velká cena Monaka je sice tradičním závodem, ale nabízí většinou opravdu nudnou podívanou, protože na úzké trati se takřka nedá předjíždět.

"Zaplaťte více, nebo jdeme jinam"

Kalendář F1 navíc začíná být plný k prasknutí, letos se jede 19 závodů, příští rok bude nejrychlejší monoposty hostit poprvé Indie, v roce 2012 se do seriálu vrátí Velká cena USA. Hodně nedočkavá pořádat závod F1 je Moskva a podle Ecclestona se jedná o dalších dvou ruských městech, včetně olympijského Soči.

Mluví se také o tom, že Ecclestone se dohodl se šéfy týmů na tom, že dvacet závodů v jedné sezoně je maximum. Bude tedy muset některé závody ubrat. Evropa, tradiční bašta F1, má v kalendáři už jen osm Velkých cen a jejich pořadatelé platí většinou nejnižší promotérské poplatky.

A Monako údajně neplatí vůbec nic. "Evropané budou muset platit víc peněz, nebo budeme muset jít někam jinam," naznačil Ecclestone. "Můžeme se obejít i bez Monaka," prohlásil, rychle však dodal, že vypuštění slavného silničního okruhu z kalendáře je ovšem nepravděpodobné, přestože "dost neplatí".

Ecclestone chce F1 v Soči, VC Koreje prý ohrožena není

15.04. 10:35 | tn.cz
Šéf F1 Bernie Ecclestone ve čtvrtek prohlásil, že se snaží přivést závod F1 do ruského Soči.
Důvodem je to, že kontrakty s některými evropskými pořadateli, brzy vyprší a nebudou obnoveny. Také potvrdil, že letošní Velká cena Koreje není ohrožena. Zprávu přinesla agentura Reuters.


"V Rusku máme dvě nebo tři místa, se kterými v tuhle chvíli jednáme," řekl Ecclestone v Soulu, kde byl zkontrolovat stav příprav na první Velkou cenu Koreje, která se bude konat v říjnu. "Rádi bychom viděli závod v Soči," zmínil ruské město, které bude v roce 2014 hostit příští zimní olympijské hry.


Ecclestone prohlásil, že také nabízel, aby se závod F1 vrátil do Spojených států, nejspíše by se mohl konat v roce 2012 v New Yorku. Ecclestone také odmítl tvrzení německého magazínu Focus, že okruh v Soulu nebude včas dostavěný. Ecclestone si je jistý, že hotovo bude naopak ještě před termínem.


"Tím jsem si absolutně jistý. Nemám o tom nejmenších pochyb," prohlásil. Focus citoval německého designéra okruhu Hermanna Tilkeho, který se údajně v tom smyslu vyjádřil. "S Tilkem jsem mluvil. Odmítl, že by něco takové řekl," vysvětlil Ecclestone. Historicky první Velká cena Koreje F1 se má na okruhu v Yeongamu, který leží 400 kilometrů od korejského hlavního města Soulu, uskutečnit 24. října.

Legendární okruh v Silverstone ve formuli 1 zůstane

07.12. 12:22 | tn.cz / jvl
Po dlouhém a vyčerpávajícím jednání se majitelé závodní trati dohodli na dlouhodobé smlouvě s promotérem formule jedna Berniem Ecclestonem.
Motorističtí gurmáni mohou jásat. Tradiční okruh v Silverstone, na němž se jezdí formule 1 pravidelně již 23 let, zůstane podle deníku Times součástí prestižního seriálu.

Formulový magnát Ecclestone, jenž požadoval roční poplatek ve výši 12 milionů liber (asi 342 milionů korun) s klauzulí obsahující sedmiprocentí navýšení, se dohodl se představiteli okruhu. Základní sazba nakonec zůstala stejná, ale z ročního navyšování slevil Ecclestone o 2 procenta.

Původní plány s přesunem na jiný britský okruh, do Donington Parku tedy zkrachovaly. Tamní pořadatelé totiž nesehnali peníze na přestavbu trati. Finanční podmínky se zavázali splnit naopak zástupci Silverstonu, přestože se jednání táhla řadu měsíců.

"Byl to dlouhý a únavný nesmysl," řekl Ecclestone pro Times o vyjednávání o britské GP. "Tohle celé mohlo být hotové už před měsíci," zlobil se neomezený vládce formule 1.

Silverstone čekají úpravy

Ředitel okruhu Richard Phillips kvitoval fakt, že smlouva byla podepsána na 17 let, což umožní modernizaci okruhu. "Vždycky jsme měli jen pětileté smlouvy a nebyl čas na přestavbu. Teď máme prostor k investicím a zdokonalování trati," uvedl Phillips s tím, že jsou v plánu úpravy boxové uličky a paddocku.

V příští sezoně je závod v Británii na programu 11. července, tedy ve stejný den, kdy se hraje finále světového fotbalového šampionátu v Jižní Africe. Definitivní podobu kalendáře s 19 Velkými cenami zveřejní FIA tento pátek.

Okruh v Silverstonu je v držení Britského automobilového klubu, jehož prezidentem je mistr světa z roku 1996 Damon Hill. Závod mistrovství světa se zde konal už při premiéře šampionátu v roce 1950.

Britská GP zůstává v F1, opět se pojede v Silverstone

12:12 | 7.12.2009 | Jakub Šafránek
Londýn - Britská velká cena formule 1 se pojede i příští rok na okruhu Silverstone. Pořadatelé oznámili dokončení úspěšných jednání s Berniem Ecclestonem v pondělí.
Závodiště v Silverstone přitom v kalendáři závodů příští sezony formule mělo chybět, jeho místo totiž měl zaujmout nový okruh v Doningtonu. Ovšem jeho organizátoři nesehnali dostatek peněz a nějakou dobu hrozilo, že se britská GP nepojede vůbec.
Pak se ale ozvali zástupci okruhu v Silverstone a začala tvrdá vyjednávání s hlavním promotérem formule Berniem Ecclestonem o výši poplatků za uspořádání závodu.
Ta nakonec dopadla pro britské pořadatele úspěšně, neboť se jim podařilo u Ecclestonea vymoci výměnou za dlouhodobý kontrakt některé finanční ústupky. Trať v Northamptonshire by měla podle dohody hostit VC Velké Británie následujících sedmnáct let.
"Není jednoduché podepsat takhle dlouhodobou smlouvu a vyžaduje to hodně zodpovědnosti, ale BRDC (Britský klub závodních jezdců) chce, aby těsné propojení (s formulí 1) pokračovalo," prohlásil šéf BRDC Damon Hill.

"Každému bylo jasné, že britská GP není jen sportovní událost, ale také je pohonem průmyslu této země. Kdybychom o ni přišli, určitě by nás to poškodilo," konstatoval Hill.
První Velká cena se v Silverstone jela už v roce 1950, přičemž posledních třiadvacet let zde formule ani jeden rok nechyběly. Celkem formule v kraji Northamptonshire odjely osmačtyřicet závodů.
Takayuki Yamada

21. července 2010 v 2:54 | Michal Všechovský
t.001
Povolání: Herec
Věk: 26
Datum narození: 20. 10. 1983
Místo narození: Satsumasendai, Japonsko
Znamení: Váhy   aktuální horoskop »
Výška: 169 cm

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2010 - Váhy

vahy

Vztahy:

Láska bude tento rok příjemnější, než minulý, váš milostný, i sexuální život získá novou energii. Taky budete atraktivnější pro osoby druhého pohlaví, což rozpoznáte už během února, nejen na Valentýna, kdo všechno se bude vtírat do vaší přízně. Taky je výtečný čas se konečně věnovat zásnubám a svatbám, hlavně v říjnu, ale pro někoho i v srpnu a prosinci. Choďte častěji mezi lidi, do kina i galerií a vážněji se věnujte vlastním kamarádům a lidem, se kterými vás spojuje vzdělání a práce, bude to nejen příjemnější.

Peníze:

Musíte sice hodně pracovat a složitě vydělávat, máte ale trochu více naděje a štěstí, než ostatní. Proto se vám bude dobře utrácet pro vaše děti a partnera, ale taky za zábavy a rozkoše pro sebe. Ale jistě všeho s mírou, bude vědět, nejen co si můžete dovolit, ale i jak neprovokovat ostatní. V červnu můžete dobře investovat do vzdálenějších regionů, i do zahraničí, stačí se jen umět poradit s přáteli, nebo důvěryhodnými klienty. Lidé vás mají raději, a proto vám taky dokážou poradit v pragmatických záležitostech.

Práce:

Tento rok zjistíte, že se vám chce víc pracovat ve fungujícím týmu, spíš než o samotě, jestli tak musíte pracovat a v kanceláři, ne doma. Můžete být vhodnější pro zaměstnavatele v oblasti personalistiky, PR, ale i v prostředí módních kadeřnických salónů a obchodů s dražším zbožím. Snažte se být aktivní při hledání práce především v červnu a létě. Jste příjemní a komunikativní lidé, takových je teď častěji potřeba. Důležitou otázkou bude vaše vzdělání, snažte si ho vylepšovat a klidně jít i do kombinovaného studia.

Zdraví:

Minulý rok jste museli bojovat s více zdravotními problémy, které se netýkali jen páteře v bederní oblasti a ledvin. Tento rok bude pro vás lepší, protože se naučíte relaxovat v tak zdravých prostředích, jako je solná jeskyně, nebo wellness zařízení, spojené s masážemi. Tak vylepšíte svůj zdravotní stav nejen v březnu nebo třeba srpnu, ale po celý rok. Když vás bude doplňovat i společnost partnera, naučíte se více užívat zdravého životního stylu, který vám doporučují. Hlavně to chce aktivní sport a pravidelnost!

Horoskopy na středu 21. 7. 2010

Luna pro vás dnes přináší situaci, kdy si uvědomíte, co všechno musejí snášet úřednice od svých žadatelů. Proto na ně dnes budete milejší. Vaše citlivost vám dobře napoví, jaké zboží je dobré a jaké naopak špatné. Pokud jste byly na cestách jako nákupčí, jste obohaceni zajímavými zážitky, hodně se spojujte s novými známými. Potřebujete mít větší pořádek v účtech. Změny atmosféry ve vaší domácnosti jsou pozitivní, ale máte sklon k samotě.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.

Filmografie

Jako herec
2009 -Kamogawa horumô
2009 -M.W. role: Yutaro Garai
2009 -Oarai ni mo hoshi wa furu nari
2008 -252: Seizonsha ari role: Makoto Shigemura
2008 -Ikigami
2007 -"Churasan 4" role: Kohagura Keitatsu
2007 -Kurôzu zero role: Tamao Serizawa
2007 -Maiko haaaan!!! role: Student on field trip
2007 -Sono toki wa kare ni yoroshiku role: Satoshi Toyama
2006 -"Byakuyakô" role: Kirihara Ryouji
2006 -Taiyo no uta role: Koji
2006 -Tegami role: Naotaka Takeshima
2005 -"Densha otoko" role: Salary-Man - in Train
2005 -"H2: Kimi to itahibi" role: Kunimi Hiro / ...
2005 -Densha otoko role: Densha otoko
2004 -Jenifa
2004 -Sekai no chûshin de, ai wo sakebu role: Matsumoto Sakutaro
2003 -Doragon heddo role: Nobuo Takahashi
2003 -Waterboys role: Kankuro Shindo
2002 -"Ranchi no joô" role: Minoru Ushijima
2002 -Long Love Letter: Hyôryu kyôshitsu role: Sho Takamatsu
2002 -Království koček (Neko no ongaeshi) role: Lune

Leticia Calderón

16. července 2010 v 0:37 | Michal Všechovský
l.001
Povolání: Herečka
Věk: 42
Datum narození: 15. 07. 1968
Místo narození: Guaymas, Sonora, Mexiko
Znamení: Rak   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na pátek 16. 7. 2010

Pozitivní Neptun, Pluto i Jupiter vám usnadňují práci, která na svém počátku vypadala hodně složitě, ale podařilo se vám jí zvládnout. Baví vás být mezi lidmi, čeká vás úspěch díky bezprostřednosti v jednání a vztazích. Dnes jste taky úspěšní při jednání s mladými lidmi, hlavně v oblasti marketingu nebo gastronomie.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

Dobře si rozvrhněte den a pak si můžete povídat.

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

Snažte se nic nepřehánět a počkejte si raději.

Váhy:

Pokud zůstanete doma, věnujte se partnerově lásce.

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.

Leticia Calderón se narodila 15.7.1968 v Mexiku. Vyrůstala v katolické rodině spolu se svými třemi bratry. Poprvé stála před kamerou v osmi letech. Zahrála si v mnoha telenovelách. Své míry nikdy neuvádí, ale podařilo se zjistit, že měří 163 cm. V roce 1999 se vdala za dentistu Marcose Leona Lopeze, ale manželství nevydrželo dlouho a 1.3.2000 se rozvedla.

Našla si nového přítele Juana Colladu, který je advokát. Kvůli němu odešla z telenovely Los Araboles mueren de pie a ustoupila do ústraní. Díky tomu se vytvořily fámy, že je Leticia těhotná, to ale odmítla.

Filmografie

Jako herečka
2008 -Ve jménu lásky (En nombre del amor) role: Carlota Espinoza / ...
2008 -Mujeres asesinas role: Sonia Quevedo
2008 -Nombre del amor, En role: Carlota
2008 -Sonia Desalmada role: Sonia Quevedo
2007 -Episode #10.1 role: Host
2007 -Me da pena role: Lety
2006 -Episode #9.1 role: Host
2006 -Episode dated 10 June 2006 role: Fernanda - Young
2006 -Heridas de amor role: Fernanda - Young
2003 -Amor real role: Jana De La Corcuera
2003 -Opravdová láska (Amor real) role: Jana De La Corcuera
1999 -Cuento de Navidad
1999 -Diario de Daniela, El role: Lenore Monroy
1999 -Labyrinty vášně (Laberintos de pasión) role: Julieta Valderrama
1998 -Angelito mío
1998 -Hoy role: Host
1997 -Antorcha encendida, La role: Teresa de Muñiz
1997 -Episode dated 11 February 1997 role: Esmeralda Rosales-Peñarreal
1997 -Episode dated 11 March 1997 role: Esmeralda Rosales-Peñarreal
1997 -Episode dated 7 January 1997 role: Esmeralda Rosales-Peñarreal
1997 -Esmeralda role: Esmeralda Rosales-Peñarreal
1994 -Holocausto
1994 -Prisionera de amor role: Consuelo
1994 -Te olvidare
1993 -Entre la vida y la muerte role: Susana Trejos
1992 -Noches de ronda role: Rosita
1991 -Valeria y Maximiliano role: Valeria Landero
1990 -El taxi role: Lucía
1990 -Yo compro esa mujer role: Ana Cristina
1988 -Casa al final de la calle, La role: Teresa Altamirano Najera
1988 -Monte Calvario role: Tere
1987 -Indomable, La role: María Fernanda
1987 -Tal como somos role: Meche
1986 -Hora Marcada role: Lucía
1984 -Principessa role: Vicky
1983 -Amalia Batista role: Leticia
1983 -Chispita
1982 -Ángel caído, El role: Clara Robles del Castillo
1973 -Plaza Sésamo role: Lety


René Golem Richter

9. července 2010 v 14:10 | Michal Všechovský

r.001
Povolání: Silák
Věk: 35
Datum narození: 8. 12. 1974
Místo narození: Opava, Československo
Znamení: Střelec   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2010 - Střelec

strelec

Vztahy:

Zdá se, že tento rok musíte umět komunikovat s velkým množstvím roztodivných lidí, ale právě při setkávání se můžete potkat i s láskou. Pokud máte stálého životního partnera, nijak vám nevadí za ním občas přijet na několik dní a potom se vydat k sobě domů, nebo svou lásku často navštěvovat. Planety však hlavně v měsíci srpnu dávají na srozuměnou, že musíte být v lásce i otázkách milování a sexu co nejupřímnější. Jestli to s milovanými osobami nemyslíte opravdově, raději jim citově neubližujte.

Peníze:

Musíte umět temperamentně pracovat, ale taky udržovat si stále šanci na zvýšený, pravidelný příjem z hlediska prémií a bonusů. Nesmíte podléhat vlastní netrpělivosti a potřebě měnit své místo, hlavně v květnu a září by se vám to finančně nevyplatilo. Jinak ale umíte přesvědčovat druhé, že jejich peníze umíte spravovat, klienty a dokonce vlastní přátele a známé. Nebojte se moderních bankovních produktů, jenom si dobře pojišťujte vlastní výhody praktičtějšími lidmi z vašeho okolí. V prosinci jste velice spokojení.

Práce:

Moc dobře víte, jak je nutné věnovat se důležitým pracovním možnostem tím, že za nimi cestujete. Buďte častěji připravení na jednání a různé prezentace, hlavně v březnu a červnu nic nepodceňujte, v září se potom ukážou výsledky. Úspěšní jste v oblasti IT, energetice, pojišťovnictví a reklamě, taky v oblasti biozemědělství, snažte se jen častěji zaměstnancům nebo kolegům vysvětlovat, co vlastně děláte. Možná budete ještě úspěšnější, když budete víc spolupracovat s vlastními sourozenci.

Zdraví:

Díky vašemu častému sportování, pohybu a ochotě vydávat se do práce i obchodu pěšky patříte mezi zdravé typy lidí, což se ukáže po celý tento rok. Dokonce máte obrovskou tendenci už v únoru změnit vlastní styl života v ještě zdravější, nechat si doporučovat nutričně vyhovující jídelníček, pravidelně cvičit a být v optimistické náladě. Můžete hlavně i na konci jara pomáhat zlepšovat náladu přátelům, kteří se třeba tělesně zranili, nebo bojují s chorobou. Jen se víc starejte o stav vlastních jater a žlučníku.

Horoskopy na pátek 9. 7. 2010

Dobře se vám dnes bude pracovat se ženami, především v oblasti krásných předmětů a starožitností. Máte úspěch, pokud trochu slevíte, zájem lidí převýší výdělky jindy. Venuše a Merkur vám přinášejí potřebu nakoupit si něco výjimečného, voňavku nebo pěkné šaty, kterými byste mohli zapůsobit na partnera. Dnes toužíte po vydatném milování, držte se jí. Ukazujete radost z lidí, je vám skvěle.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.

René "Golem" Richter, je český silák,který dominuje skoro ve všech netradičních silových(Guinnessových)rekordech s maximální váhou,znám hlavně v cizině, kde využívá k tomu své druhé (Německé) občanství.
Má na kontě 42 světových rekordů: Zvednutí 1290 Kg zády, 351 Kg jednou rukou, zvednutí 800 Kg vážícího letadla, utažení 11 kamionů o váze 82.5 tuny, rozdrcení 12 konzerv fazolí Heinz dlaněmi za 1 minutu, utažení 3590 Kg auta pákou,zved 720 Kg v čelistech,zved 102 Kg malíčkem,atd.
V roce 2004 dělal ochranu BILLU GATESOVI při návštěvě PRAHY.Můžete ho vídat při tréningu v Opavském fitnesscentru BAVARIA-FITNESS,kde ho trénuje Jiří Týn.

Silák Golem chce zvednout dvě tuny, trénuje s vlečkami i s lidmi

13.04. 19:13 | tn.cz / Marek Švidrnoch
Opavský silák René Golem Richter hodlá překonat světový rekord a zvednout dvě tuny! Při tréninku zvedá vlečky i lidi.
Brutální trénink si naordinoval opavský silák a držitel několika světových rekordů René Golem Richter, který se připravuje na svůj nový rekord v disciplíně zvané backlift, kdy hodlá zdvihnout rovné dvě tuny!

"Byl jsem osloven pelhřimovskými komisaři, abych u příležitosti blížícího se letošního dvacátého výročí festivalu rekordů a kuriozit vymyslel nějaký kousek, který by dokázal to číslo dvacet pozvednout, dát tomu důležitost. Tak jsem vymyslel, že zvednu dvacet metráků, což jsou dvě tuny," usmívá se René Richter, který se teď začal na rekord připravovat.

"Trénuju půl na půl v posilovně a venku v přírodě. Nemůžu se připravovat jen v posilovně, protože když si naložím svou plnou váhu, nezbudou tam žádná závaží pro ostatní lidi," směje se Golem, který posiluje i s tak neuvěřitelnými věcmi jako je traktorová vlečka, nebo si pohrává s lidmi.

"Ta vlečka patří k brutálnímu tréninku, který se v posilovně prostě nacvičit nedá," říká s doutníkem v puse, a nadzvedne svými zády polovinu vlečky. "To je moje životospráva. Žeru a kouřím," směje se Golem, který je držitelem mnoha rekordů, když mimo jiné před půl rokem zvedl v zubech 1016 kilogramů, na malíčku jedné ruky zvedl 95 kilo, a utáhl jedenáct kamionů za sebou o váze 82 tun.

"Moje zábava je, když otevřu nějakou novou Guinessovu knihu rekordů a najdu tam nějaký zajímavý rekord, že někdo něčím, nebo nějak zvedl nebo utáhl maximální váhu. Nechám si pak poslat pravidla, a snažím se to překonat," říká Golem, který si na rekordní dvě tuny věří.

Když zvednu v sanici tunu, tak proč bych nezvedl dvě tuny. Myslím, že když má člověk dobré podmínky, tak zvedne i tři tuny," uzavírá silák Golem.

Nejsilnější zuby na světě má muž z Opavy. DALŠÍ SILÁCI

28.11. 17:48 | Aktualizováno 19:05 | tn.cz / hav s přispěním Evy Myšíkové
Neskutečných 1016 kilogramů zvedl svou čelistí René Golem Richter.
Muž z Opavy si dnešním kouskem vysloužil zápis do Guinnesovy knihy rekordů. Uzvednutím 1016 kilogramů o téměř třista kilo překonal světový rekord.

V ústech zvedal závaží připevnění řetězy. Aby se mu rekord povedl, musel se zapřít dokonce rukama, jeho nohy by totiž takovou zátěž neunesly.

René Golem Richter o sobě tvrdí, že má dar od boha. Sám si také uvědomuje, že obrovsky riskuje. "Může mi prasknout žilka nebo vyletět čelist," komentoval rekord.

Právě kvůli rizikům zvedal závaží zubech naposledy. "Příští týden mi bude pětatřicet, tak jsem to chtěl takto zakončit," dodal.

Utáhl auto uchem. Další kousky siláků

O tom, co dokázal muž z Opavy, si většina siláků může nechat jen zdát. Přesto je u nás i ve světě dost lidí, jejichž síla je hodna obdivu. Podívejte se.

Legendární jsou již kousky Železného Zekona. Například loni v květnu utáhl na uchu více než tunu vážící auto.

V červnu zvedal silák dítě na laně, které viselo na rozevřených nůžkách. A došlo i na další rekordy. Více TADY a na videu.

Ze zahraničních kousků má na svědomí jeden z nejvydařenějších žena, která dokáže rolovat pánvičky.

Další ze siláků zvládne jazykem zvednou závaží vážící 11 kilogramů.

Nejmladším silákem je pětiletý italský chlapec Giuliano. Umí chodit nejrychleji po rukou. Trénuje pravidelně v posilovně.

Siláci se najdou ale také v říši zvířat. Například pes, který utáhne auto.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip


Larissa Riquelme

7. července 2010 v 21:05 | Michal Všechovský
l.008

Vnadná fanynka z MS: Prohráli, ale já poběžím nahá!

12:01 | Dnes | veš
Asunción - Nejznámější paraguayská fotbalová fanynka a sexy modelka Larissa Riquelme poběží nahá ulicemi města Asunción.

Na fotky krásky Riquelme se podívejte do naší fotogalerie!
Nezastaví ji ani prohra paraguayského národního týmu.
Kráska slíbila, že se svlékne, pokud Paraguay vyhraje fotbalový šampionát. Tým jejího srdce ale prohrál čtvrtfinálový zápas se Španělskem a jede domů.
Temperamentní modelka ale nakonec své fanoušky nezklame a přeci jen půjde donaha.
"Bude to dárek pro všechny hráče a fanoušky, kteří fandili Paraguaji," prozradila nadšeně Larissa Riquelme, která si nahé tělo pomaluje národními barvami.

Fotografie vnadné paraguayské fanynky, která nosí ve výstřihu mobilní telefon, obletěly celý svět.
Sexy vyvinutá kráska skotačila na náměstí v Asunciónu s vlajkou v ruce a fandila fotbalovým hrdinům, kteří slavně postoupili  až do čtvrtfinále fotbalového šampionátu.
Svůdná krasavice se rázem stala hitem internetu. Larissa Riquelme přitom není žádnou obyčejnou fanynkou z ulice.
Prsatá krasavice totiž patří k nejznámějším paraguayským modelkám, která sexy fotkami pravidelně zásobuje místní pánské časopisy. Milovníci ladných křivek se tak mají na co těšit.

Názor naštěstí nezměnil obtloustlý trenér Argentiny Diego Maradona. Ten se chtěl svléknout pro změnu v případě vítězství Argentiny. Po výprasku 4:0 od Němců se ale naštěstí nahého Maradony nedočkáme.

20:22 | 2.7.2010 | veš
Asunción - Nejznámější paraguayská fotbalová fanynka Larissa Riquelme má jasno.

Na fotky pohledné fanynky se podívejte do naší fotogalerie!
Pokud národní tým Paraguaye zvítězí na fotbalovém šampionátu, poběží nahá ulicemi hlavního města Asunción.
"Pokud vyhrajeme MS, tak poběžím nahá, tělo si zakryju jen národními barvami," slíbila fotbalistům a fanouškům po celém světě.
Fotografie vnadné paraguayské fanynky, která nosí ve výstřihu mobilní telefon, obletěly celý svět.
Sexy vyvinutá kráska skotačí na náměstí v Asunciónu s vlajkou v ruce a fandí fotbalovým hrdinům, kteří slavně postoupili přes Japonsko až do čtvrtfinále fotbalového šampionátu.

Temperamentní kráska se rázem stala hitem internetu. Larissa Riquelme přitom není žádnou obyčejnou fanynkou z ulice.
Prsatá krasavice totiž patří k nejznámějším paraguayským modelkám.
Půvabná tmavovláska moc dobře ví, jak na sebe upozornit. Její popularita prudce roste a tisíce fanoušků po celém světě fandí  outsiderovi z Paraguaye právě kvůli ní.
Pokud ale šampionát vyhraje Argentina, milovníci ladných křivek, mají smůlu. Obtloustlý kouč Argentiny slíbil, že v případě vítězství na MS, poběží nahý ulicemi Buenos Aires.

Simona Chytrová

6. července 2010 v 19:58 | Michal Všechovský
s.001

Herečka Simona Chytrová: Boj s anorexií!

22.10.2009  16:51Herečka Simona Chytrová (47), manželka režiséra Víta Olmera (67), hovoří v dalším díle 13. komnaty na ČT1 o svém boji s anorexií.
Simona se narodila v Hradci Králové. Byla jedináček, všichni od ní čekali, že bude úspěšná a dokonalá. Jakoby měla úkol splnit všechny představy svých rodičů, které se jim v životě nepovedlo naplnit. Snažila se tedy být tak dobrá, aby si zasloužila jejich lásku. Tak ze Simony rostla porcelánová panenka. Maminka ji oblékala do krásných šatiček. Ve škole měla samé jedničky. Už v pěti letech ji vzhledem k jejímu pohybovému talentu přijali do oddílu sportovní gymnastiky v Hradci. Brzo začala vyhrávat závody, v patnácti se stala mistryní republiky.

Odešla do Prahy na internát do střediska vrcholového sportu, kde se věnovala pouze škole a trénování. Domů jezdila jen na víkend. Život dívek ve středisku působí dnes trochu jako horor. Trénink, škola, trénink, závody. Dívky trpěly hladem, protože si musely udržovat váhu. Simona se snažila vyhovět a jedla stále méně: "Bylo to hrozné, vstávalo se v šest hodin a před školou se chodilo běhat. Vždycky ze soustředění jsme se vracely úplně vyhladovělé. Jednou jsme se dokonce vloupaly do kuchyně. Jediné, co jsme našly byl jeden trojúhelníček sýra o který jsme se museli rozdělit tři."

Připravovala se na olympiádu. Pak si při tréninku poranila páteř. Nebylo jisté, zda bude chodit, nosila krunýř, ale dostala se z toho a začala opět trénovat.

Potíže s jídlem však přetrvávaly. Situace se u dospívající dívky zvrhla v ohrožení života. Simona začala cíleně hubnout. Snad, aby se trestala za to, že stále není tak dokonalá, jak by jí rodiče chtěli mít, hubla, hubla, až přestala jíst úplně: " Cítila jsem se slabě, začaly mi padat vlasy, ubývaly mi síly. Když jsem přišla domů, lehla jsem si na postel a už jsem neměla ani sílu se svléknout. Když jsme chodívali s tatínkem na procházky, musel mě zpátky nosit v náručí. Doma jsem odmítala jíst a pořád jen zvracela." Nakonec Simona skončila v České Lípě v nemocnici, kde ji učili znovu jíst a věřit sama v sebe,

Půl roku nedokázali zastavit hubnutí, narušený metabolismus vedl k váze 32 kg, Simona téměř zemřela. Matka se tehdy opravdu polekala, snažila se dceři pomoci. Simona si uvědomila, že život není pouze sport. Začala přemýšlet o svém životě.

Zůstala v Praze a po vystudování gymnázia začala zkoušet hereckou dráhu. Několik let vystupovala v divadle Semafor. Tehdy v sobě objevila také výtvarný talent a začala inklinovat k práci kostýmní výtvarnice.

Potom se v jejím životě objevil známý režisér Vít Olmer, o mnoho let starší než ona. Muž, který jí začal nahrazovat rodičovskou lásku. Lásku otce, který brzy zemřel na rakovinu mozku a lásku matky, se kterou se Simona nikdy úplně nerozuměla.

Dnes má Simona sedmnáctiletého syna, kterého velmi miluje a je velkou oporou svému vážně nemocnému muži. V profesi se také dobře realizuje. Částečně se živí prací kostýmní výtvarnice v televizi a částečně pracuje jako produkční v jejich společné firmě na Malé Straně.

Třináctá komnata Simony Chytrové vypráví o nedořešeném a nešťastném vztahu Simony k náročným rodičům, především k mamince i o tom, jak přehnaný tlak na děti, které se od útlého věku věnují vrcholovému sportu, může poznamenat jejich život.

Ukazuje také dnes velmi aktuální nebezpečí mentální anorexie, o které se dnes ví mnohem více než v době Simonina dětství, ale stále je to velmi vážná nemoc.

Průvodkyní 13. komnatou Simony Chytrové je redaktorka Markéta Dobiášová.
Autor: höh

Filmografie

Jako herečka
2002 -Tuláci
2002 -Waterloo po česku role: Eva
1995 -Playgirls role: Klára Jágrová
1994 -Ještě větší blbec, než jsme doufali role: Alice
1991 -Fantaghirò role: Danzatrice
1991 -Tankový prapor role: Janinka Pinkasová
1986 -Jonáš a Melicharová

Bolo Yeung

3. července 2010 v 1:10 | Michal Všechovský
b.001
Povolání: Herec, hvězda bojových umění
Věk: 71
Datum narození: 3. 07. 1938
Místo narození: Canton, Čína
Znamení: Rak   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na sobotu 3. 7. 2010

Dnes znáte problémy i s málo složitými věcmi, pletete si realistické chování s velmi emotivním a subjektivním, které se do značné míry střetává s nervozitou druhých lidí, kteří se dnes snaží o vše bojovat. Mějte proto díky Merkuru a Plutu pevné nervy a svaly, ukáže se, že dokážete s lidmi vycházet a mít výdrž. Potkáte přátele na úřadě, v obchodě i na ulici, a je jim dobře s vámi, dnes si můžete odpoledne dopřát volno a zajít na kávu nebo orosené pivo.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Dnešek připomíná normální partnerské dny, kdy se nic zvláštního nestane.

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

Dnes čekáte od vašeho partnera více, než je vhodné.

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

Partner je s vámi velice spokojen.

Kozoroh:

Dnes je skvělý den pro vaše vztahy.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.

Yang Sze (Bolo Yeung je umělecké jméno) se narodil malému obchodníkovi a jeho ženě na předměstí Kantonu v kontinentální Číně. Jako mladý muž prošel mnoha různými styly kung fu, akrobacií a v tuto dobu se také začíná vážně zajímat o posilování. Později se stal Mistrem kontinentální Číny v power-liftingu. V šedesátých letech se rozhodl utéct před komunismem a hledat si nové příležitosti někde jinde, a tak PŘEPLAVAL z Číny do Hong Kongu (čtete dobře přeplaval). Zde ihned začal vyučovat bodybuilding.

Po určité době padl do oka hongkongské "megaprodukční" filmové společnosti Shaw Brothers a ihned dostal několik menších rolí. Hrál většinou urostlé, svalnaté zlosyny, zpravidla cizince. Čím více mohutněl, tím více dostával rolí a tím větší "monstrum" představoval svými charaktery. Mezitím, co pracoval pro Shaw Brothers, také rozvíjel své bojové umění a nadále trénuje bodybuilding až nakonec vyhrává titul Mr. Hong Kong (něco jako asijský Mr. Olympia). V roce 1971 opouští Shaw Brothers.

V roce 1973 si ho vybral Bruce Lee pro roli "Bola", superzabijáka drogového bosse Hana (Shih Kien) v legendárním kung filmu Enter The Dragon. Byl velice potěšen, že byl vybrán pro tuto roli, jelikož již dříve spolupracoval s Brucem na reklamě na cigaretové výrobky firmy Winston (!) a dá se říci, že našli společnou řeč. Stali se přáteli a velice často spolu zašli zatrénovat nebo jen čistě hovořili o problematice kung fu. Bolo byl velice smutný, že v tomto filmu nemají společný souboj s Brucem, ale tento boj se ale ani nikdy neplánoval. Bruce ho ale ujistil, že se rozhodně nemusí bát, protože " …ho zabije ve svým příštím filmu…", což měl být Game Of Death (Hra se smrtí). Naneštěstí Bruce zemřel dříve, než se tento souboj mohl uskutečnit. V upoutávce na film Enter The Dragon byl Bolo představen jako Jihovýchodní asijský šampión v Shotokan Karate, což je dost zavádějící, protože jeho bojové schopnosti mnohem převyšují tuto škatulku, kterou mou producenti nasadili asi jen proto, že nosí černý pás… Ale on sám prohlásil, že pokud se jedná o kung fu, tak on se rozhodně nemůže srovnávat s Bruce Leem.

Skrz sedmdesátá a osmdesátá léta hrál Bolo snad ve stovce filmů, ve kterých dal jasně na obdiv svou "obchodní značku" velkého ošklivého zabijáka. Avšak průlom nastal až poté, co si zahrál s Jean-Claudem Van Dammem ve filmu BloodSport. Pro mnoho lidí byl Bolo hlavní hvězda tohoto filmu. Dále také spolupracoval na filmu Legacy Of Rage jako trenér Brandona Lee (ano syn Bruce Leeho). Z Bola se stává hvězda…

No nakonec se i Bolo dočkal a po stovkách "záporňáků" si zahrál kladného hrdinu a to ve filmech Shootfighter a Shootfighter 2: Kill Or Be Killed. Ve skutečnosti je ale také dobrák a vzorný otec. Má dva syny. Jeden z nich, David, již také stihl několik filmových rolí. V současnosti je Bolo hlavním vedoucím The Tapei International Federation Of Body Builders a také předsedou The Hong Kong Gym Business Association.

Bolo i nadále začíná den dvěma hodinami tréninku v posilovně a potom trénuje formy Tai Chi (odnož Yang, jeho nejoblíbenější). Jeho snem je natočit sequel k Enter The Dragon, ve kterém by on samozřejmě hrál hlavní roli. Nezbývá než popřát hodně zdaru…

Filmografie

Jako herec
2008 -Büyük seytan üçgeni
2007 -Blizhniy Boy: The Ultimate Fighter role: Erik's Trainer
1996 -Fist of Legend 2: Iron Bodyguards
1996 -Tiger Claws II role: Chong
1995 -Shootfighter 2: Msta (Shootfighter II) role: Shingo
1994 -Fearless Tiger role: Master on Mountain
1993 -TC 2000 role: Master sumai
1992 -Bruce Lee and Kung Fu Mania
1992 -Ironheart role: Ice
1992 -Shootfighter 1: Smrtelný sport (Shootfighter: Fight to the Death) role: Shingo
1992 -Xue ran hong chen role: The Wu Tang Swordsman
1991 -Breathing Fire role: Thunder
1991 -Dvojitý zásah (Double Impact) role: Moon
1991 -Tiger Claws role: Chong
1989 -Krutý boj (Bloodfight) role: Chang Lee - The Vietnamese Cobra
1988 -Krvavý sport (Bloodsport) role: Chong Li
1988 -Yi qi liang fu role: Dung Ken - Muscleman
1987 -Bat ye tin role: Pit Fighter
1987 -Piao cuo can role: Man Standing outside cinema
1987 -Yong ai zhuo yi ren role: Gang Leader
1986 -Foo gwai lit che role: Cameo
1986 -Long zai jiang hu role: Thug
1986 -Pi li da la ba
1986 -Zui jia fu xing role: Movie Patron
1985 -Bruce Lee's Dragons Fight Back
1985 -Da gung wong dai role: Giant Kickboxer
1985 -Fuk sing go jiu role: Millionaire Chan
1985 -Huan chang role: Bar Customer in Green Shirt
1985 -Juk nei ho wan role: paní Tsao's Henchmen
1985 -Way of the Dragon 2 role: Bull
1984 -Yi ren zai jian role: Maltesa's Brother
1983 -Kong xin da shao ye role: Bo
1983 -Mo role: pan Bu-bo - the Thai Boxer
1983 -Shao ye Wei Wei role: Billion's Killer
1982 -Supergang role: Big King
1982 -Xiong zhong
1981 -Gui ma zhi duo xing
1981 -Yuan yin
1980 -Challenge of the Tiger
1980 -Fearless Master role: Yang Tze
1980 -Fen zhu chi lao hu
1980 -Invincible
1980 -Mi quan san shi liu zhao role: Cheungs Brother
1980 -Si wang mo ta
1980 -Treasure of Bruce Le
1980 -Zui she xiao zi
1979 -Bruce the Super Hero role: Peter Sze The Bullkiller
1979 -Da chu tou
1979 -Diao qin shuang jue
1979 -He quan role: Master Lung
1979 -Jia gao shou
1979 -She xing zui bu role: The Giant
1979 -Wen da role: Ah Yen
1978 -E yu tou hei sha xing role: Tan Yu - Lu's Henchman
1978 -He Lan Du ren tou role: Big Louie
1978 -Huo shao shao lin men
1978 -Jie quan da dong kau role: Tan Yin
1978 -Meng nan da zei yan zhi hu role: Kimura
1978 -She nu yu chao
1978 -Yan bao fu
1977 -Bolo role: Bolo
1977 -Da mo tie zhi gong role: Lam Chi Chu - Jujitsu Master
1977 -Gekisatsu! Jadô ken role: Nepal
1977 -Jiang Nan ba da xia
1977 -Nan yang tang ren jie
1977 -Shi da sha shou role: Ling Chu
1977 -The Clones of Bruce Lee role: Martial Arts trainer
1976 -E tan qun ying hui role: Ram
1976 -Long jia jiang role: Yang
1976 -Lung men bei chi
1975 -Dong kai ji role: General Si Xing Fang
1975 -G-Men '75 role: 
1975 -Hong Kong chiu yan dai po chui fa don
1975 -Shui yun role: Tiu Wai
1975 -Xiang Gang chao ren
1974 -Fight! Dragon
1974 -Karateciler istanbulda role: pan Yang
1974 -Meng hu dou kuang long
1974 -Shuang long gu
1974 -Tie han rou qing
1974 -Za karate
1973 -Da xu hai
1973 -Dao bing fu role: General Tung Gou Chung
1973 -Drak přichází (Enter the Dragon) role: Bolo
1973 -Ma tou da jue dou role: Chiang Tai
1973 -Xiao ba wang role: Tiger
1973 -Yi wang da shu
1973 -Ying han gong fu ben
1973 -Zhao Chou quan wang
1972 -Chou lian huan role: Jin Xi Fu
1972 -E ke
1972 -Hu lu shen xian role: Prince Apu-hua
1972 -Nian qing ren
1972 -Qun ying hui
1972 -Shao nai nai de si wa role: Prince Charming
1972 -Shi si nu ying hao
1972 -Tian xia di yi quan role: Pa Tu-er, Mongolian Fighter
1972 -Wang ming tu role: Master Xi's bodyguard
1971 -Nu sha shou
1971 -Shuang xia role: The river dragon of jin
1971 -Wan jian chuan xin role: důstojník Shi
1971 -Xie jiu tian lao role: Cha Te
1970 -Shi san tai bao role: General Meng Chieh Hai
1970 -You xia er role: 'Unicorn' Du Kuo Lung
1966 -Cao mang die xie ji

Jako režisér
1979 -Wen da
1977 -Bolo

Jako producent
1995 -Shootfighter 2: Msta (Shootfighter II)

Joanne Ketleen Rowlingová

2. července 2010 v 15:27 | Michal Všechovský
j.001

Joanne Rowling

Spisovatelka

Datum narození:
31.07. 1965  (44 let) 
Místo narození:
Yate, nr. Bristol, Anglie, Velká Británie 
Znamení:
Lev  

Joanne Rowlingová, resp. J. K. Rowlingová, je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Tato knižní série znamenala pro Rowlingovou celosvětový úspěch včetně řady ocenění. V únoru 2004 magazín Forbes odhadl její majetek na 576 milionů liber. Autorka se tak stala prvním dolarovým miliardářem, který získal svoje bohatství psaním knih. Finančně poráží i britskou královnu Alžbětu II. a v současnosti je nejbohatší ženou britských ostrovů.

Dětství
Rowlingová se narodila v Chipping Sodbury, Gloucestershire ve Spojeném Království v roce 1965. Společně se svou matkou, otcem a sestrou Dianou přestěhovala do Winterbourne, Bristolu a nakonec do Tutshillu. Navštěvovala Wyedeanskou střední školu, kde často svým přátelům vyprávěla příběhy. V roce 1990 podlehla její 45-letá matka dlouhotrvajícímu boji s roztroušenou sklerózou. Jako vysokoškolské zaměření si na nátlak rodičů vybrala francouzštinu, což později označila za životní chybu. Po ročním pobytu v Paříži, který byl součástí jejích vysokoškolských studií, se vrátila do Anglie, kde pracovala hlavně pro Amnesty International. Nápad na příběh o kouzelnickém učni dostala během cesty vlakem z Manchasteru do Londýna. Na cílové zastávce měla již vymyslenou většinu postav a základní děj prvního dílu série - Harry Potter a Kámen Mudrců. Rowlingová se přestěhovala do Portugalska, aby zde vyučovala angličtinu. Zde se vdala za portugalského televizního reportéra Jorga Arantese. V roce 1993 se jim narodila dcera Jessica Rowlingová Arantesová. Manželství ale nevydrželo a Rowlingová se ještě před rozvodem v roce 1995 vrátila spolu se svojí dcerou do Edinburgu.

Nezaměstnaná Rowlingová dokočila v tomto skotském městě práce na prvním dílu, přičemž některé části psala po edinburghských kavárnách. Koluje pověst o tom, že v kavárnách psala, aby se vyhnula svému nevytápěnému bytu. To však sama popřela.

Život po Harrym
Vydavatelství Bloomsbury chtělo, aby se křestní jméno autorky na obálkách objevilo jen jako dva iniciály. Obávalo se totiž menšího prodeje úvodního dílu, pokud by bylo zřejmé, že jeho autorem je žena. Joanne se zkrátilo na J., a protože Rowlingová nemá žádné prostřední jméno jako druhý iniciál použila jméno po své babičce Kathleen. Na obálkách se tak objevilo J. K. Rowling (v češtině J. K. Rowlingová).

Po obrovském úspěchu prvního dílu napsala Rowlingová 5 dalších pokračování a 2 doplňkové knihy, které byly vydány ve prospěch nadace Comic Relief. Prodej knihy udělal z Rowlingové multimilionářku, v roce 2001 si tak mohla koupit luxusní sídlo ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. V tom samém roce se zde vdala za Dr. Neila Murraye.
Předpokládá se, že série knih o Harrym Potterovi bude mít 7 dílů (pokud nepočítáme doplňkové knihy). Šest knih již bylo v angličtině vydáno, poslední z nich na své české vydání teprve čeká. Nakladatelství Albatros, které má v ČR na tuto sérii exklusivní práva, do této chvíle konkrétní datum vydání nestanovilo. Přes obrovský úspěch knih (nebo snad právě kvůli němu) se Rowlingové nevyhnula ani řada problémů. Vydání pátého dílu (Harry Potter a Fénixův řád) bylo zdrženo kvůli nařčení z plagiátorství spisovatelkou Nancy Stoufferovou. Soud nakonec rozhodl ve prospěch Joanne Rowlingové. Autorka si také chtěla od psaní na chvíli odpočinout, protože během psaní čtvrtého dílu se cítila přepracovaná. Podle vlastních slov jednou dokonce zvažovala, že si zlomí ruku. Nakonec však donutila vydavatelství posunout datum publikace a na pátý (zatím nejdelší) díl celé série tak měla celé tři roky klidného psaní. Rowlingova řekla, že část tohoto času strávila i psaním něčeho jiného, na čem by chtěla pokračovat po uzavření celé série o Harrym Potterovi.

Na konci roku 2003 dostala Rowlingová nabídku televizního producenta Russella T. Daviese na spolupráci při tvorbě slavného britského sci-fi seriálu Doctor Who. I když byla nabídkou nadšená, musela jí nakonec odmítnout, protože už pracovala na dalším dílu série. Ten nese v originále jméno Harry Potter and the Half-blood Prince. Těsně před Vánoci 2004 oznámila Rowlingová dokončení knihy a datum vydání bylo stanoveno na polovinu roku 2005.

Rowlingová se - stejně jako řada dalších literárních, hudebních či filmových osobností - krátce objevila jako postavička v americkém kresleném sitcomu Simpsonovi.

Knížky o Harrym Potterovi
- Harry Potter a Kámen mudrců, v originále jako Harry Potter and the Philosopher's Stone
- Harry Potter a Tajemná komnata, v originále jako Harry Potter and the Chamber of Secrets
- Harry Potter a vězeň z Azkabanu, v originále jako Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
- Harry Potter a Ohnivý pohár, v originále jako Harry Potter and the Goblet of Fire
- Harry Potter a Fénixův řád, v originále jako Harry Potter and the Order of the Phoenix
- Harry Potter a princ dvojí krve, v originále jako Harry Potter and the Half-Blood Prince
- Harry Potter a Relikvie smrti, v originále jako Harry Potter and the Deathly Hallows

Doplňkové knihy k Harry Potterovi
- Famfrpál v průběhu věků
- Fantastická zvířata a kde je najít
Obě dvě doplňkové knihy napsala Rowlingová pod pseudonymy. Jedná se o skutečné verze knih, které jsou zmíněny v samotném příběhu o Harrym. Fantastická zvířata jsou učebnice, zatímco Famfrpál je nejoblíbenější knihou v celé bradavické školní knihovně. Vytištěné jsou včetně poznámek na okrajích listů a instrukcí od Albuse Brumbála. Veškerý výtěžek jde na konto nejznámější britské charitativní nadace - Comic Relief. Rowlingová obdarovala řadu různých charitativních organizací, zejména však přispívá na výzkum a léčení rozstroušené sklerózy, které podlehla spisovatelčina matka. Podle Rowlingové matčina smrt hluboce poznamenala její autorský styl.

Filmy
Filmová verze prvního dílu Harry Potter a Kámen mudrců byla uvedena v roce 2001 a o rok později přišel do kin i Harry Potter a Tajemná komnata. Oba filmy se nevyhnutelně setkaly s diváckým úspěchem, kritika jim však výtýká řadu nedostatků a jednoznačně nebyly přijaty ani fanoušky knižní předlohy.
Se změnou řežiséra přišla ve filmové verzi třetího dílu mnohem temnější atmosféra. Harryho Pottera a vězně z Azkabanu (uveden 2004) řežíroval Alfonso Cuarón, jehož práci Rowlingová obdivovala již před natáčením Harryho. Autorka označila adaptaci třetího dílu jako svojí nejoblíbenější. Dosud posledním filmem je Harry Potter a ohnivý pohár z roku 2005. Ten byl natočen režisérem Mikem Newellem.
Rowlingová odmítla návrhy filmařů, aby byly filmy natáčeny ve Spojených státech nebo s americkými herci. Jen neochotně dovolila vydavatelům změnit název první knihy na "američtější" Sorcerer's Stone a to ještě omezila jen na USA. Ve filmech na britských hercích trvala, kvůli čemuž sérii nakonec odmítl režírovat Steven Spielberg. Tvůrcem scénářů je Steven Kloves, kterému Rowlingová asistuje, aby se ujistila, že děj filmů nebude odporovat budoucímu ději knih. Podle svých slov prozradila Klovesovi o zbývajících dílech více, než komukoliv jinému. Také prý řekla několik detailů, které se týkají jejich postav, Alanu Rickmanovi a Robiemu Coltraneovi.

Soudní spory
Rowlingová vedla kvůli Harrymu Potterovi několik soudních sporů.

Nancy Stouffer
Na konci 90. let začla Nancy Stoufferová veřejně prohlašovat, že série o Harrym Potterovi je postavena na jejích knihách z 80. let, například The Legend of Rah and the Muggles a Larry Potter and His Best Friend Lilly.
V roce 2001 se Rowlingová, Scholastic Press (americký vydavatel série) a Warner Bros. přenechali zjištění, zda-li došlo k porušení copyrightu či registrovaných ochraných známek Strofferové, na soudu. Právníci Rowlingové označili velkou část tvrzení Stroufferové za podvrh a požadovali uvalení sankcí na Stroufferovou spolu se zaplacením svých soudních výdajů. Soud rozhodl ve prospěch Rowlingové s tím, že Stroufferová vypovídala lživě a zfalšovala podklady tak, aby podporovaly její tvrzení. Stroufferová pak dostala pokutu 50 000 USD a musela zaplatit i část soudních výdajů.
V lednu 2004 soud sdělil, že odmítl odvolání Stroufferové, neboť (podle soudu) v žádném případě není možné dojít k závěru, že by mohlo dojít záměně konkrétních znaků obou děl.

Obě autorky používají sporné termíny s odlišným významem. V dílech Rowlingové znamená označení "Mudla" (v originále "Muggle") běžného člověka bez kouzelnických schopností, zatímco Stroufferová tímto slovem označuje malé, bezvlasé postavičky s našpičatělími hlavami. Kromě toho, knihy o Harrym Potterovi mají rozsah románu a jejich cílovou skupinu tvoří zejména starší děti a dospělí, zatímco Stroufferová tvořila krátké knížky určené nejmenším dětem. Na základě toho předchozí soud správně zamítl požadavky Stroufferové.

New York Daily News
19. června 2003 oznámila Rowlingová spolu s americkým vydavatelem Scholastic, že podávají žalobu na New York Daily News o 100 milionů USD, neboť tyto noviny otiskly informace o pátém dílu Harry Potter a Fénixův řád ještě před oficiálním vydáním knihy. Konkrétně deník uveřejnil souhrn děje a několik krátkých citací. Doprovodná fotografie zobrazovala dvě stránky knihy s čitelným textem. Situace byla ale komplikovaná faktem, že novinář deníku knihu koupil v obchodě, jehož prodavač si údajně neuvědomil, že knihu může začít prodávat až po datu oficiálního vydání.

Rodina
Rowlingová se vdala v roce 2001 za Dr. Neila Murraye. Soukromý obřad proběhl ve spisovatelčině sídle ve Skotsku. O dva roky později se jim narodil syn David Gordon Rowling Murray a v roce 2005 dcera Mackenzie Jean Rowling Murray. Rowlingové se tak splnil životní sen mít tři děti.

Joanne Rowlingová

Joanne Rowlingová OBE (v angličtině Joanne Rowling) (* 31. července 1965 v Yate), píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling), je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a prodalo se jí více než 400 milionů kopií.
Kromě psaní knih o Harry Potterovi je Rowlingová známá také svým životním příběhem, kdy se z života na sociálních dávkách stala během pěti let multimilionářkou. Plátek Sunday Times Rich List v roce 2008 odhadl její bohatství na 560 milionů liber (1,1 miliard amerických dolarů) a označil ji za 12. nejbohatší ženu v Británii. Forbes ji označil jako 48. nejvlivnější celebritu roku 2007. Stala se filantropistkou, podporuje organizace jako Comic Relief, One Parent Families a Multiple Sclerosis Society of Great Britain.

Život před vydáním Harryho Pottera

Joanne Kathleen Rowling se narodila v Yate, Gloucestershire ve Spojeném království v roce 1965. Společně se svou matkou, otcem a sestrou Dianne přestěhovala do Winterbourne, Bristolu a nakonec do Tutshillu. Navštěvovala Wyedeanskou střední školu, kde často svým přátelům vyprávěla příběhy. V roce 1990 podlehla její matka ve věku 45 let dlouhotrvajícímu boji s roztroušenou sklerózou. Jako vysokoškolské zaměření si na nátlak rodičů vybrala francouzštinu, což později označila za životní chybu. Po ročním pobytu v Paříži, který byl součástí jejích vysokoškolských studií, se vrátila do Anglie, kde pracovala hlavně pro Amnesty International. Nápad na příběh o kouzelnickém učni dostala během cesty vlakem z Manchesteru do Londýna. Na cílové zastávce měla již vymyšlenou většinu postav a základní děj prvního dílu série - Harry Potter a Kámen mudrců. Rowlingová se přestěhovala do Portugalska, aby zde vyučovala angličtinu. Zde se vdala za portugalského televizního reportéra Jorga Arantese. V roce 1993 se jim narodila dcera Jessica Rowlingová Arantesová. Manželství ale nevydrželo a Rowlingová se ještě před rozvodem v roce 1994 vrátila spolu se svojí dcerou do Edinburgu.
Nezaměstnaná Rowlingová dokončila v tomto skotském městě práce na prvním dílu, přičemž některé části psala po edinburských kavárnách. Koluje pověst o tom, že v kavárnách psala, aby se vyhnula svému nevytápěnému bytu. Ona sama to však popřela.

Jméno

Úřední jméno spisovatelky je Joanne Rowling(ová) nikoliv Joanne Kathleen Rowling(ová), jak se často uvádí. Vydavatelství Bloomsbury totiž při vydání prvního dílo Harryho Pottera chtělo, aby se křestní jméno autorky na obálkách objevilo jen jako dvě iniciály. Obávalo se totiž menšího prodeje úvodního dílu, pokud by bylo zřejmé, že jeho autorem je žena. Joanne se zkrátilo na J., a protože Rowlingová nemá žádné prostřední jméno, použila jako druhou iniciálu jméno po své babičce Kathleen. Na obálkách se tak objevilo J. K. Rowling (v češtině J. K. Rowlingová). Sama si vždy křestním jménem nechávala říkat "Jo".

Život po Harrym

Po obrovském úspěchu prvního dílu napsala Rowlingová 6 dalších pokračování a 3 doplňkové knihy, které byly vydány ve prospěch nadace Comic Relief. Prodej knihy udělal z Rowlingové multimilionářku, v roce 2001 si tak mohla koupit luxusní sídlo ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. V tom samém roce se zde vdala za Dr. Neila Murraye.
Série o Harry Potterovi má celkem 7 částí. Překladatel většiny částí, Pavel Medek, říká, že pokračování této série by nemělo smysl a že by to zbytečně roztahovalo celý příběh. Všech sedm knih již bylo v angličtině i v češtině vydáno. Nakladatelství Albatros, které má v ČR na tuto sérii exkluzivní práva, vydalo český překlad 31.ledna 2008. Přes obrovský úspěch knih (nebo snad právě kvůli němu) se Rowlingové nevyhnula ani řada problémů. Vydání pátého dílu (Harry Potter a Fénixův řád) bylo zdrženo kvůli nařčení z plagiátorství spisovatelkou Nancy Stoufferovou. Soud nakonec rozhodl ve prospěch Joanne Rowlingové. Autorka si také chtěla od psaní na chvíli odpočinout, protože během psaní čtvrtého dílu se cítila přepracovaná. Podle vlastních slov jednou dokonce zvažovala, že si zlomí ruku. [zdroj?] Nakonec však donutila vydavatelství posunout datum publikace a na pátý díl celé série tak měla celé tři roky klidného psaní. Rowlingová řekla, že část tohoto času strávila i psaním něčeho jiného, na čem by chtěla pokračovat po uzavření celé série o Harrym Potterovi.
Na konci roku 2003 dostala Rowlingová nabídku televizního producenta Russella T. Daviese na spolupráci při tvorbě slavného britského sci-fi seriálu Doctor Who. I když byla nabídkou nadšená, musela jí nakonec odmítnout, protože už pracovala na dalším dílu série. Ten nese v originále jméno Harry Potter and the Half-blood Prince (Harry Potter a princ dvojí krve). Těsně před Vánoci 2004 oznámila Rowlingová dokončení knihy, datum vydání bylo stanoveno na polovinu roku 2005, kniha vyšla 16. července 2005, česky vyšla 19. prosince 2005, nelegálně se však začala prodávat už dřív.
Rowlingová se - stejně jako řada dalších literárních, hudebních či filmových osobností - krátce objevila jako postavička v americkém kresleném sitcomu Simpsonovi.

Knihy o Harrym Potterovi

Doplňkové knihy k Harry Potterovi

  • Famfrpál v průběhu věků
  • Fantastická zvířata a kde je najít
  • Bajky Barda Beedleho
První dvě doplňkové knihy napsala Rowlingová pod pseudonymy. Jedná se o skutečné verze knih, které jsou zmíněny v samotném příběhu o Harrym. Fantastická zvířata je učebnice v které jsou v abecedním pořadí uvedeni různí fantastičtí tvorové, zatímco Famfrpál je nejoblíbenější knihou v celé bradavické školní knihovně. Vytištěné jsou včetně poznámek na okrajích listů a instrukcí od Albuse Brumbála. A v Bajkách Barda Beedleho si můžeme přečíst pohádky, které čarodějové čtou svým dětem. Veškerý výtěžek jde na konto nejznámější britské charitativní nadace - Comic Relief. Rowlingová obdarovala řadu různých charitativních organizací, zejména však přispívá na výzkum a léčení roztroušené sklerózy, které podlehla spisovatelčina matka. Podle Rowlingové matčina smrt hluboce poznamenala její autorský styl.

Filmy

Filmová verze prvního dílu Harry Potter a Kámen mudrců byla uvedena v roce 2001 a o rok později přišel do kin i Harry Potter a Tajemná komnata. Oba filmy se nevyhnutelně setkaly s diváckým úspěchem, kritika jim však vytýká řadu nedostatků a jednoznačně nebyly přijaty ani fanoušky knižní předlohy.
Se změnou režiséra přišla ve filmové verzi třetího dílu mnohem temnější atmosféra. Harryho Pottera a vězně z Azkabanu (uveden 2004) režíroval Alfonso Cuarón, jehož práci Rowlingová obdivovala již před natáčením Harryho. Autorka označila adaptaci třetího dílu jako svojí nejoblíbenější. Dosud posledním filmem je Harry Potter a Princ dvojí krve z roku 2009. Ten byl natočen režisérem Davidem Yatesem.
Rowlingová odmítla návrhy filmařů, aby byly filmy natáčeny ve Spojených státech nebo s americkými herci. Jen neochotně dovolila vydavatelům změnit název první knihy na "američtější" Sorcerer's Stone a to ještě omezila jen na USA. Ve filmech na britských hercích trvala, kvůli čemuž sérii nakonec odmítl režírovat Steven Spielberg. Tvůrcem scénářů je Steven Kloves, kterému Rowlingová asistuje, aby se ujistila, že děj filmů nebude odporovat budoucímu ději knih. Podle svých slov prozradila Klovesovi o zbývajících dílech více, než komukoliv jinému. Také prý řekla několik detailů, které se týkají jejich postav, Alanu Rickmanovi a Robiemu Coltraneovi.

Soudní spory

Rowlingová vedla kvůli Harrymu Potterovi několik soudních sporů.

Nancy Stoufferová

Na konci 90. let začala Nancy Stoufferová veřejně prohlašovat, že série o Harrym Potterovi je postavena na jejích knihách z 80. let, například The Legend of Rah and the Muggles a Larry Potter and His Best Friend Lilly.
V roce 2001 se Rowlingová, Scholastic Press (americký vydavatel série) a Warner Bros. přenechali zjištění, zda-li došlo k porušení copyrightu či registrovaných ochranných známek Strofferové, na soudu. Právníci Rowlingové označili velkou část tvrzení Stroufferové za podvrh a požadovali uvalení sankcí na Stroufferovou spolu se zaplacením svých soudních výdajů. Soud rozhodl ve prospěch Rowlingové s tím, že Stroufferová vypovídala lživě a zfalšovala podklady tak, aby podporovaly její tvrzení. Stroufferová pak dostala pokutu 50 000 USD a musela zaplatit i část soudních výdajů.
V lednu 2004 soud sdělil, že odmítl odvolání Stroufferové, neboť (podle soudu) v žádném případě není možné dojít k závěru, že by mohlo dojít záměně konkrétních znaků obou děl.
Obě autorky používají sporné termíny s odlišným významem. V dílech Rowlingové znamená označení "Mudla" (v originále "Muggle") běžného člověka bez kouzelnických schopností, zatímco Stroufferová tímto slovem označuje malé, bezvlasé postavičky s našpičatělými hlavami. Kromě toho, knihy o Harrym Potterovi mají rozsah románu a jejich cílovou skupinu tvoří zejména starší děti a dospělí, zatímco Stroufferová tvořila krátké knížky určené nejmenším dětem. Na základě toho předchozí soud správně zamítl požadavky Stroufferové.
Zprávu o tomto soudním sporu je možné nalézt na [1], rozsudek z roku 2002 na ROWLING v. STOUFFER

New York Daily News

19. června 2003 oznámila Rowlingová spolu s americkým vydavatelem Scholastic, že podávají žalobu na New York Daily News o 100 milionů USD, neboť tyto noviny otiskly informace o pátém dílu Harry Potter a Fénixův řád ještě před oficiálním vydáním knihy. Konkrétně deník uveřejnil souhrn děje a několik krátkých citací. Doprovodná fotografie zobrazovala dvě stránky knihy s čitelným textem. Situace byla ale komplikovaná faktem, že novinář deníku knihu koupil v obchodě, jehož prodavač si údajně neuvědomil, že knihu může začít prodávat až po datu oficiálního vydání.

Rodina

Rowlingová se vdala v roce 2001 za Dr. Neila Murraye. Soukromý obřad proběhl ve spisovatelčině sídle ve Skotsku. O dva roky později se jim narodil syn David Gordon Rowling Murray a v roce 2005 dcera Mackenzie Jean Rowling Murray. Rowlingové se tak splnil životní sen mít tři děti.

Externí odkazy


Václav Babka

1. července 2010 v 21:34 | Michal Všechovský

v.001
Povolání: Herec
Datum narození: 11. 08. 1927
Datum úmrtí: 1.7.2010
Místo narození: Praha, Československo
Místo úmrtí: Olomouc, Česká republika
Znamení: Lev   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2010 - Lev

lev

Vztahy:

Zdá se, že tento rok se budete učit, jak umět ve vztazích a lásce dávat přednost přáním partnera a snažit se jim vycházet vstříc. Markantní to bude už okolo Valentýna, i na jaře se snažte být víc milí a romantičtí a snažte se zajímat i o takové drobnosti, jako je květina na stole, zamilovaný e-mail v počítači, nebo nákup předmětu, který vás oba spojuje. Asi není příznivý rok pro zasnoubení a svatby, hlavně na podzim se jim nevěnujte, raději si hodně povídejte a travte spolu ten čas, který je příjemný i v posteli.

Peníze:

Víte moc dobře, že změny budou pro tento rok spíš negativní než pozitivní a proto se jich ve svém širokém srdci bojíte, proto si dělejte zásoby na horší časy, hlavně v aktivním dubnu. Nechcete už vydávat peníze za exotické dovolené a luxusní oblečení a parfémy, raději přemýšlíte, co je dobré pro budoucnost a podle toho jednáte. Na podzim se už ale znovu cítíte silní, hlavně díky schopnosti být odhodlaní a taky odvážní, proto bude prosinec před Vánoci znovu štědrý a nákladné dárky se vám nakupují lépe.

Práce:

Tento rok asi nebudete pro kolegy a klienty takovou autoritou, jak byste si přáli, proto je nutné se třeba zajímat o psychologické a manažerské kurzy, abyste se procvičili a připravili na složité měsíce, jako bude únor a květen. Více se snažte sžít s novou elektronikou ve vaší firmě a taky se častěji spoléhejte na e-maily a mobily, i když vás to obtěžuje. Ve firmě je lepší mít nějaké společníky, i když jste mírně egoističtí, v době ekonomických problémů by to vašemu podnikání, nebo zaměstnání pomohlo.

Zdraví:

Tento rok se můžete více potýkat s problémy krevního tlaku, který není vyvolán pouze stresem, ale i zanedbáním hodnotné výživy. Místo masa červeného a tlustého volte drůbež a ryby, kromě oblíbených kompotů pojídejte čerstvou zeleninu a ovoce, neohrnujte nos nad biopotravinami, jako je amarant, pohanka a proso. Stejně vám to partner bude hlavně na jaře a podzim nutit. V červenci a říjnu byste neměli chodit na operace kolem páteře, raději častěji zajděte na thajské a jiné orientální masáže.

Horoskopy na čtvrtek 1. 7. 2010

Dnes toho díky Luně doma dokážete hodně, projevujete dobrou náladu i snahu zapůsobit na rodinu. Máte potřebu být výjimeční, vždy se umíte naladit na volnou zábavu a sportovní zážitky, hlavně při extrémních sportech. Vaše myšlení je prostoupeno láskou, chcete jí dnes prosazovat ještě více, než včera. Dobře se vám daří jak s partnerem, tak i s dětmi, pokud nějaké máte. Můžete se věnovat i návštěvám zámků, které vám svou atmosférou vyhovují.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.

Zemřel herec Václav Babka, známý z filmu Všichni dobří rodáci

Ve věku 82 let zemřel ve čtvrtek 1. července v Olomouci herec a dlouholetý člen činohry olomouckého divadla Václav Babka, kterého veřejnost zná mimo jiné i díky roli Franty Lampy ve filmu Všichni dobří rodáci.


Dnes 15:04 - Olomouc
(Aktualizováno: 16:06 )
Babka zemřel v ranních hodinách v olomoucké fakultní nemocnici na selhání srdce, jak oznámil jeho syn Martin Babka.
"Byl to úžasný pán, který nikdy netoužil po slávě. Hrál především menší role, ale vynikajícím způsobem. Byl to velmi skromný a lidský člověk. Hrála jsem s ním naposledy ve Slaměném klobouku, kde mi hrál tatínka," řekla herečka Moravského divadla v Olomouci Ivana Plíhalová.

Herec Václav Babka

Václav Babka se narodil 11. srpna 1927 v Praze. Vyučil se soustružníkem a v roce 1943 začínal herecky působit jako elév v divadelní společnosti B. Boka v Hradci Králové. Poté přešel do Středočeského divadla v Mladé Boleslavi (1945 až 1949) a po vojenské službě působil v Divadle pracujících Gottwaldov. Od roku 1962 až do odchodu do důchodu byl členem činohry Divadla Oldřicha Stibora v Olomouci, dnešního Moravského divadla.


Václav Babka jako Franta Lampa ve filmu Všichni dobří rodáci
Na filmovém plátně se poprvé objevil ve výraznější roli v Zemanově snímku Vynález zkázy v roce 1957. Vytvořil téměř 50 rázovitých postav, z kterých vynikají Franta Lampa ve filmu Všichni dobří rodáci (1968), role v povídce Nahý v trní z Schormova snímku Psi a lidé (1971) a role důchodce Babiaka v Hanákově filmu Ružové sny (1976).
Do svých filmů si ho vybíral především režisér Vojtěch Jasný jako představitele vesnických svérázných mužů. "Ze všeho nejvíc v poslední době vzpomínal na film Psi a lidé a také na film Až přijde kocour, kde hrál s Janem Werichem," řekl Martin Babka.
V roce 2007 získal Babka Cenu města Olomouce, v převzetí ocenění mu ale zabránily zdravotní potíže těsně před slavnostním ceremoniálem.

Jako herec
1958 -Touha

Herec Václav Babka
FOTO: archiv, Právo