Červen 2010

Diana Francis Spencer

30. června 2010 v 21:35 | Michal Všechovský
d.001
Povolání: první manželka prince Charlese
Datum narození: 1. 07. 1961
Datum úmrtí: 31.8.1997
Místo narození: Sandringham, Velká Británie
Místo úmrtí: Paříž, Francie
Znamení: Rak   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na středu 30. 6. 2010

Dobrá vazba na Uran a Merkur vám umožňuje doma dobře dělat různé úpravy přístrojů, aby počítače byly funkčnější. Dobře vám také opravili váš automobil, ale o všem teď bude rozhodovat váš partner, netěšte se na řízení. Máte však rádi aktivní a spolehlivé lidi, ještě dnes pro svého miláčka můžete dobře nakoupit sportovní oblečení. I když se necítíte zrovna nejlépe, Neptun vám pomáhá, abyste propadli kouzlu focení, nechejte se jím unášet.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

Pokud zůstanete doma, věnujte se partnerově lásce.

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.

Diana Frances Spencerová, známá často, ač chybně, jako Princezna Diana byla první manželkou následníka britského trůnu prince Charlese a matkou jeho dvou synů. Po svém rozvodu se soustředila na charitativní práci pro Červený kříž a zejména na boj proti AIDS a pozemním minám. Ve své době patřila mezi nejznámnější a nejpopulárnější světové osobnosti. Spolu se svým tehdejším přítelem Dodim al-Fayedem zahynula při automobilové nehodě, jejíž příčiny se později staly předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Dětství
Diana Frances Spencerová se narodila 1. července 1961 v aristokratické rodině. Její otec se jmenoval Edward Spencer a matka Frances Spencerová. Vyrůstala se svými sourozenci v Park House na sandringhamském statku. Byla pokřtěná farářem a bývalým biskupem Percym Herbertem.

Dianu těžce zasáhl rozvod rodičů v roce 1969. Ona, její bratr a dvě sestry byli svěřeni do otcovy péče. I přesto, že si oba rodiče našli nové partnery, Diana si zachovala k oběma velmi vřelý vztah. V roce 1975 se její otec stal osmým hrabětem Spencerem po smrti dědečka Alberta Spencera, a proto se její titul změnil na Lady Diana Spencerová.

Vydělání
Diana studovala v Riddlesworth Hall v Norfolku a poté ve West Health Girls\' School v Sevenoaksu, kde byla považována za podprůměrnou studentku. Nezvládla zkoušky, a tak v roce 1977 opustila West Health a navštěvovala institut Alpin Videmanette, což byla soukromá dívčí škola v Rougemont ve Švýcarsku. Nikdy nevynikala v učení, ale ve West Health v Kentu v roce 1977 byla odměněna speciální cenou za svojí práci (službu). Byla popisována jako dívka, která ví, co je potřeba udělat, a dělá to, jak si myslí, že je to správně.

Když se vrátila ze Švýcarska do Londýna, krátkodobě tam pracovala jako chůva a vychovatelka, předtím než se stala učitelkou v mateřské škole. Diana byla talentovaná amatérská zpěvačka, vynikala ve sportu a údajně toužila být tanečnicí.

Svatba
Diana a její sourozenci vyrůstali v domě svého otce na královských statcích v Sandringhamu a v rodinném domě svého otce v Althorpu. Znala královskou rodinu od raného věku. S Charlesovými mladšími bratry Edwardem a Andrewem si v dětství hrála.

Milostný život prince Charlese byl vždy předmětem spekulací v tisku. Ohledně jeho budoucí manželky na něj byl kladen požadavek, aby jeho nevěsta byla členkou anglikánské církve. Jeho prastrýc hrabě Mountbatten z Barmy, který byl zavražděn v roce 1979, mu dal radu, aby se oženil s nevinnou mladou dívkou, která k němu bude vzhlížet. Aby získal souhlas své rodiny, očekávalo se, že jeho nevěsta bude mít královský nebo šlechtický původ. Zdálo se, že Diana splňuje všechny podmínky.

Diana a Charles spolu začali chodit v roce 1980 a ze začátku byl jejich vztah utajován před médii. Ale brzy kamery a foťáky zachytily "Shy Di" (plachou Dianu), která ve svých 19 letech okouzlila celý svět svou krásou a nevinností[zdroj?]. Charles ji požádal o ruku v únoru roku 1981. Zásnubní fotografie ukazující usmívající se pár a Dianu ukazujíc svůj prsten - 18i karátový safír vykládaný diamanty se staly velmi populárními. Svatba se konala v katedrále sv. Pavla 29. července 1981. Svatební cestu Charles s Dianou strávili v Hampshire a poté na královské jachtě Britannia ve Středozemním moři. Vztah prince a princezny se stal téměř veřejným vlastnictvím.

Dědicové trůnu
Královský pár nenechal veřejnost dlouho čekat na oznámení, že čekají nástupce trůnu. Diana porodila Williama Arthura Philipa Louise 21.června 1982, méně než rok po jejich svatbě. O dva roky později, 15. září 1984, uviděl světlo světa druhý syn princ Harry (Henry Charles Albert David). Byla velmi oddanou matkou a pokoušela se vystavit své syny také životu mimo palác.

Lady Diana ve společnosti
Diana poctivě plnila povinnosti královského života s úctou, která povzbuzovala královskou rodinu. Diana ve skutečnosti vypadala, že si užívá stříhání stužek a sbírání peněz pro charitu. Rozdávala teplo a zájem přímým a upřímným způsobem jak chudým lidem tak celým davům. Diana vysoká, hubená a okouzlující si užívala moderního oblékání a nosila nejnovější britskou módu. Její fotografie se staly na veřejnosti velmi populární, protože zobrazovaly vzor moderního člena královské rodiny.

Krize a rozvod s princem Charlesem
Ale ve druhé polovině 80. let se začaly mezi Dianou a Charlesem objevovat problémy a jejich vztah se zhoršil. Jejich záliby se lišily. Charlesovou vášní byli koně, zahradničení a architektura. Diana milovala popovou hudbu, přepychové oblečení a drby. Kolem roku 1986 začal Charles znovu navštěvovat svou starou lásku Camillu Parker Bowlesovou, zatímco Diana trpěla bulimií a dokonce se pokusila o sebevraždu. Charles a Diana se i přesto objevovali na veřejnosti spolu, ale v osobním životě žili každý svůj vlastní život. Zvěsti o nespokojenosti páru se rychle staly oficiálními, když 9. prosince 1992 tehdejší předseda vlády John Major oznámil parlamentu, že Charles a Diana žijí odděleně. Po dlouhém řízení byli rozvedeni dne 28. srpna 1996. I po rozvodu však Diana oficiálně zůstávála členkou královské rodiny jako matka budoucího následníka trůnu.Jiří Vršťala

29. června 2010 v 21:46 | Michal Všechovský

j.001
Povolání: Herec
Datum narození: 31. 07. 1921
Datum úmrtí: 10.6.1999
Místo narození: Liberec, Československo
Místo úmrtí: Berlin, Německo
Znamení: Lev   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2010 - Lev

lev

Vztahy:

Zdá se, že tento rok se budete učit, jak umět ve vztazích a lásce dávat přednost přáním partnera a snažit se jim vycházet vstříc. Markantní to bude už okolo Valentýna, i na jaře se snažte být víc milí a romantičtí a snažte se zajímat i o takové drobnosti, jako je květina na stole, zamilovaný e-mail v počítači, nebo nákup předmětu, který vás oba spojuje. Asi není příznivý rok pro zasnoubení a svatby, hlavně na podzim se jim nevěnujte, raději si hodně povídejte a travte spolu ten čas, který je příjemný i v posteli.

Peníze:

Víte moc dobře, že změny budou pro tento rok spíš negativní než pozitivní a proto se jich ve svém širokém srdci bojíte, proto si dělejte zásoby na horší časy, hlavně v aktivním dubnu. Nechcete už vydávat peníze za exotické dovolené a luxusní oblečení a parfémy, raději přemýšlíte, co je dobré pro budoucnost a podle toho jednáte. Na podzim se už ale znovu cítíte silní, hlavně díky schopnosti být odhodlaní a taky odvážní, proto bude prosinec před Vánoci znovu štědrý a nákladné dárky se vám nakupují lépe.

Práce:

Tento rok asi nebudete pro kolegy a klienty takovou autoritou, jak byste si přáli, proto je nutné se třeba zajímat o psychologické a manažerské kurzy, abyste se procvičili a připravili na složité měsíce, jako bude únor a květen. Více se snažte sžít s novou elektronikou ve vaší firmě a taky se častěji spoléhejte na e-maily a mobily, i když vás to obtěžuje. Ve firmě je lepší mít nějaké společníky, i když jste mírně egoističtí, v době ekonomických problémů by to vašemu podnikání, nebo zaměstnání pomohlo.

Zdraví:

Tento rok se můžete více potýkat s problémy krevního tlaku, který není vyvolán pouze stresem, ale i zanedbáním hodnotné výživy. Místo masa červeného a tlustého volte drůbež a ryby, kromě oblíbených kompotů pojídejte čerstvou zeleninu a ovoce, neohrnujte nos nad biopotravinami, jako je amarant, pohanka a proso. Stejně vám to partner bude hlavně na jaře a podzim nutit. V červenci a říjnu byste neměli chodit na operace kolem páteře, raději častěji zajděte na thajské a jiné orientální masáže.

Horoskopy na úterý 29. 6. 2010

Saturn i Merkur vám umožňují promýšlet každou důležitou věc v zaměstnání, jste schopní velkého vypětí. Čeká vás sice hodně práce, ale teď patříte k takovým autoritám, že vás všichni poslouchají a snaží se pro vás udělat mnoho důležitých prací. Proto jste dobří manažeři, ale stejně tak i lékaři a farmaceuti. Tabulky a databáze máte v malíčku, jako společenské osoby zazáříte i večer. Nebojte se nakupovat drahé koktejly.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

Zkazíte naprosto všechno, co se dnes mezi vámi má odehrávat.

Ryby:

žádné zvláštní vztahy

Jiří Vršťala byl český a později i německý herec. Jeho herecké začátky jsou spojeny s libereckým divadlem, od roku 1949 pak hrál v Praze v Realistickém divadle a Měststkých divadlech pražských, byl také stálým členem hereckého souboru Československého státního filmu respektive Filmového studia Barrandov.

Kromě Barrandova natáčel také pro východoněmecké studio DEFA. Po sňatku s německou herečkou Angelicou Demröseovou se odstěhoval do NDR a Čechách se už objevoval pouze velmi málo.

Z jeho filmových a televizních rolí je snad nejvíce známa jeho hlavní role v česko-německé sérii filmů o klaunu Ferdinandovi nebo role ve známém českém sci-fi filmu Ikarie XB 1.
Jiří Vršťala hrál v několika dílném francouzském filmu Stíny nad Notre Dame.

Filmografie

Jako herec
1983 -Ferdinand im Reich der Töne role: Clown Ferdinand
1981 -Ferdinand sucht den Regenbogen role: Clown Ferdinand
1980 -Ferdinand wird Vater role: Clown Ferdinand
1979 -Ferdinand rettet die Sonne role: Clown Ferdinand
1978 -Ferdinand, was nun? role: Clown Ferdinand
1972 -Kleine und der große Klaus, Der role: Preben
1971 -Twarz aniola role: Augustin
1969 -Weihnachtsmann heißt Willi, Der role: Clown Ferdinand
1968 -Nacht im Grenzwald, Die role: Toni Gleiser
1967 -Gefrorenen Blitze, Die role: Professor Rahn
1967 -Já, spravedlnost role: Harting
1966 -Flucht ins Schweigen role: Wills
1966 -Schatten über Notre Dame role: Jacques Batissier
1966 -Smrt za oponou role: Lavedan
1966 -Söhne der großen Bärin, Die role: Red Fox
1965 -...a páty jezdec je Strach (...and the Fifth Horseman Is Fear) role: Police Inspector
1965 -Chronik eines Mordes role: Dr. Hoffmann
1965 -Clown Ferdinand will schlafen role: Clown Ferdinand
1965 -Ubica na odsustvu
1964 -Atentát role: plukovník
1964 -Doppelt oder nichts role: Wilhelm Witte
1963 -Ikarie XB 1 role: Erik Svenson
1963 -Klaun Ferdinand a raketa role: Klaun Ferdinand
1962 -Transport z raje role: Binde
1961 -Dablova past role: Velitel rejtaru
1961 -Nem ér a nevem role: Zdenef Huba, cseh bohóc
1960 -Páté oddelení role: Karlík
1955 -Muj prítel Fabián role: Sales Manager
1955 -Na konci města role: Valek
1955 -Punťa a čtyřlístek
1955 -Z mého života (Z mého zivota) role: Karel Purkyne
1954 -Nejlepší člověk role: Spectator
1953 -Anna proletářka role: Young Man from Stromovce
1953 -Severní přístav role: Patera
1950 -Mordová rokle
1950 -Velká prilezitost role: Zabatík
1950 -Veselý souboj role: Josef Nehasil, opravár


Andrej Babiš

29. června 2010 v 0:06 | Michal Všechovský
a.001

Podnikatel

Datum narození:
02.09. 1954  (55 let) 
Místo narození:
Bratislava, Československo 
Znamení:
Panna

Třetí nejbohatší člověk v Česku vlastně ani není Čech. Je jím Slovák s českým občanstvím Andrej Babiš, bez nadsázky vládce českého zemědělství. Jeho holding Agrofert však výrazně přesahuje i do chemického průmyslu a potravinářství.

Andrej Babiš se narodil 2. září 1954 v rodině komunistického prominenta Štefana, který pracoval například jako obchodní poradce při OSN či zastupoval ČSSR v jednání GATT. Díky postavení otce vystudoval kvalitní gymnázium ve švýcarské Ženevě a následně Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě.

Babiš pracoval pro slovenskou firmu Petrimex, která se zabývala zahraničním obchodem. V této souvislosti byl při jednom z obchodů vyšetřován StB, která ho dále vedla v záznamech pod krycím jménem Bureš. Babiš sám však popírá, že by kdy byl agentem StB či s ní spolupracoval.

Petrimex ještě před rozdělením federace založil svoji českou pobočku, z která byla později přejmenována na Agrofert. Babiš byl vyhozen z Petrimexu, svoji pozici v Agrofertu však udržel díky bývalým kontaktům ze Švýcarska. Zdejší společnost O.F.I, údajně tvořené bývalými Babišovými spolužáky, získala po navýšení jmění zadlužené společnosti 55% akcií. Ta je v roce 2001 prodala firmě Ameropa, mezitím však už byl z Agrofertu pod vedením Babiše rychle rostoucí kolos.

Agrofert v současnosti obsahuje zhruba sto dvacet firem a Babiš přidává další rychlostí průměrně jednu za měsíc. Zaměstnává více než 18.000 lidí. Dvacet z jeho firem má roční tržby přes miliardu korun. Agrofert je také druhým největším vývozcem hnojiv v Evropě. Do skupiny patří například chemičky Lovochemie, Precheza či Precolor a především nová německá akvizice SKW Priesteritz. A kromě spousty zemědělských společností například i známé Kostelecké uzeniny či pekárny Penam.

Dlouhodobou Babišovou snahou bylo ovládnutí chemického giganta Unipetrol. V roce 2001 se o to pokusil s pomocí rakouské společnosti OMV, nicméně Rakušané z obchodu později vycouvali. Babiš se rozhodl pro samostatný postup a byl velice blízko tomu, aby od Zemanovy vlády Unipetrol odkoupil. Nakonec ale k obchodu nedošlo, především díky problémům kolem české rafinérské.

K druhému pokusu o převzetí části Unipetrolu se odhodlal v období Grossovy vlády. Babiš měl pověst Grossova blízkého muže a tentokrát se spojil s polským PKN Orlen, který mu po nákupu měl odprodat části společností patřících pod Unipetrol. Údajně za tři miliardy, jejich tržní cena však přesahovala deset miliard. Po změně vlády v Polsku však došlo i ke změny vedení Orlenu a Babiš o životní obchod přišel. V současnosti vede s Orlenem mezinárodní arbitráže a soudí se prý o 22 miliard korun. Jak ale celá záležitost dopadne, není jasné.

Babiš má pověst skromného člověka. Jezdí vozem Audi A8. V současnosti žije s o dvacet let mladší ženou Monikou, se kterou má dvě děti. Další dvě má z manželství s předchozí ženou.
Dle odhadu časopisu Týden by Babišovo jmění mělo dosahovat 25 miliard korun.


Unikátní snímky: Miliardář Babiš má Čapí hnízdo!

U Olbramovic na Benešovsku byl po roce a půl dostavěn kuriózní objekt druhého nejbohatšího Čecha, podnikatele Andreje Babiše (55), jehož majetek se odhaduje na téměř 25 miliard korun.
Kongresové centrum nazvané Čapí hnízdo si Babiš na Benešovsku musel »vydupat«. Lidé si totiž stěžovali, že narušuje jinak mírnou krajinu a čistotu rybníka, který je hned vedle budovy. "Rvou do toho velké peníze, kolem rybníka chtějí dodělat kompletní rekreační centrum, ale už začal provoz. Dnes tady má být mejdan pro tři sta lidí," řekl Aha! muž ze sousední vesnice.
Konečná cena stavby, která dřevěnou fasádou skutečně připomíná hnízdo a byla postavena vedle zrekonstruovaného původně středověkého stavení, je ale záhadou. Babiš na ni získal padesátimilionovou dotaci od Evropské unie, celková hodnota by mohla být o desítky milionů vyšší! Účel luxusní budovy má být čistě profesionální - jde o místo, kam si mohou firmy pozvat zaměstnance na služební víkend a zahrnout do něho i rekreaci. Zlé jazyky ale tvrdí, že si do Čapího hnízda budou vrcholní čeští manažeři vodit milenky pod záminkou práce…

Autor: (vr)
Foto Aha! - Daniel Černovský, Karel Kopáč, Dalibor Puchta, Reprofoto capihnizdo.cz
28.06.2010, 8:00

Jakl tepal Babiše a zelené: Srdce mi krvácí, když vidím ten žlutý, odporný benzín

6.5.2010 21:23 - Tajemník prezidenta Ladislav Jakl se v Otázkách Václava Moravce doslova bil za prezidentské veto pěstování řepky na biopaliva. Vyzýval lidi, aby nevěřili "zeleným manipulátorům a lobbistům". A za jednoho z nich označil majitele Agrofertu Andreje Babiše.
"Srdce poctivého sedláka musí krvácet, když místo obilovin na chleba pěstuje ten žlutý, odporný benzín," dštil síru na zastánce biopaliv a řepky olejné tajemník prezidenta Ladislav Jakl v Otázkách Václava Moravce.
Zemědělci podle Jakla řepku na paliva pěstují jen proto, že jsou vystaveni nátlaku ze strany "zelených manipulátorů a lobbistů".
Žlutá pole podle Jakla zamořila českou krajinu.
Těží z toho Babiš
Tvrdý výpad Jakl použil na majitele holdingu Agrofert a jednoho z nejbohatších Čechů Andreje Babiše.
"Ty peníze někde končí. Končí v kapsách lidí jako je Andrej Babiš," říkal tajemník prezidenta.
Jakl pak popisoval, jak mu předseda Strany svobodných občanů Petr Mach vyprávěl o jeho setkání s Babišem. Ten se ho prý mezi čtyřma očima na večeři chtěl pokusit přesvědčit, aby změnil názor.
"Ano v této zelené politice se hraje o obrovské prachy. Teď když už celý svět ví, že je to obrovská blbost," pokračoval v ostré rétorice Jakl.
Podnikatel Andrej Babiš, který diskusi nebyl přítomen, obecně oponuje tím, že prezident poškodil Českou republiku, které prý zároveň hrozí sankce ze strany Evropské unie.
Prezident se pak opírá hlavně o tvrzení, že přilévání biopaliv zvedne cenu benzínu, nafty a ubere místo na polích pro pěstování potravin.
Bursík: Jaklův výstup by se hodil do silvestrovské show
Martin Bursík, bývalý lídr Strany zelených, okomentoval výstup tajemníka Jakla, že je vhodný tak na sestříhání do silvestrovské show.
Argumenty prezidenta Klause považuje za nesmyslné. "Žádná paliva nejsou pěstovány na úkor životního prostředí a jsou potenciální náhražkou ropy, což zvyšuje naši soběstačnost," myslí si Bursík.
Prezident Agrární komory Jan Veleba oznámil, že v České republice je 600 000 hektarů, na kterých není co pěstovat.
"Zemědělci na těchto hektarech nemají co pěstovat, proto jsme je zapojili do systému pěstování biopaliv," dodal.

Andrej Babiš: Takhle žije skromný miliardář

V téhle luxusní vile v Průhonicích miliardář Babiš s rodinou žije

15.12.2009  22:40Andrej Babiš (55) sedí na pohádkovém jmění, pod sebou má tisíce lidí, soukromí si střeží jako oko v hlavě a slovo miliardář ho prý dráždí.

Jediného vlastníka zemědělského impéria Agrofert Holding server Motejlek.com pasoval na nejbohatšího muže v České republice, Andreje Babiše (55) to ale spíš rozčiluje. Necítí se prý nejbohatším. Blesk se tedy podíval, jak tento skromný boháč žije.

Dalo by se říct, že údajně nejbohatší Slovák s českým občanstvím svůj domov našel v Průhonicích u Prahy. Andrej Babiš tu totiž vlastní dvě rozlehlé vily, kde mu bezpečnost a soukromí zajišťují kamery, vysoké ploty a hradba z propletených stromů.
Velké plány má Babiš zřejmě i s místní sokolovnou, kterou rekonstruuje ve velkém stylu. "Bude to nějaké sportovně rekreační zařízení, ale asi ne pro místní. Spíš pro uzavřenou společnost," svěřil se jeden z obyvatel.
Není to ale jediné zařízení, které Babiš v Průhonicích koupil. Za 140 milionů tu vydražil luxusní dům důchodců, který zkrachoval a klienti se museli ze dne na den stěhovat pryč. Babiš ho pronajal firmě, která léčí pacienty s Alzheimerovou nemocí. Už v lednu se má Residence Classis otevřít pro movitější pacienty. Pobyt v jiných zařízeních, které společnost má po republice, totiž vyjde na 15 tisíc měsíčně.
Vládce českého zemědělství řekl Blesku:
Já a nejbohatší? Je to blbost!
Jiný by z toho měl asi radost, ale Andrej Babiš je svým údajným prvenstvím v žebříčku nejbohatších Čechů rozhořčen. Blesku odpověděl jen na pár otázek. Chce totiž zůstat dál »nenápadný«.
Co říkáte tomu, že jste teď nejbohatší?
"Je to blbost a není to pravda. Někdo mě chce poškodit. Nevím, jak k tomu pan Motejlek přišel. Je to ekonomický nesmysl!"
Vy z toho nemáte radost?
"Vůbec z toho nemám radost, spíš naopak. Poškodí mě to! Znám plno bohatších lidí v Čechách a nemám vůbec zájem s někým soutěžit v této kategorii."
Jak je to tedy podle vás s vaším byznysem?
"Agrofert zaměstnává 25 tisíc lidí a je to především velká zodpovědnost! Tvrdit, že pár papírů má nějakou cenu, je kravina. O to víc, že naše skupina má 23 miliard úvěrů."
Můžete to nějak rozvést?
"Sorry, ale o rozhovor nemám zájem. S novináři mám špatné zkušenosti. Jsem low profile (chce být nenápadný - pozn. red.) a vy to určitě víte."
Tak alespoň poslední otázku. Co pro vás peníze znamenají?
"Nevím, co znamenají, ale vím, že neznamenají zdraví a štěstí. V Čechách být bohatý je něco negativního, ne pozitivního."
Autor: Tomáš Belica

Dnešní tisk: Luxusní vily miliardáře Babiše a smrt koně

16.12. 06:37 | Aktualizováno 06:48 | tn.cz / vrl
Středeční noviny píší o majetku, který má Andrej Babiš v Průhonicích u Prahy a o nejslavnějším českém Romovi.

Lidové noviny sledují příběh téměř pětileté Aničky. České soudy ji svěřily do péče otci. Matka ale dceru unesla do Ruska, odkud pochází. A její čin teď posvětil i moskevský soud, který rozhodl, že český verdikt neuzná.

V Hospodářských novinách se dočtete, že ministr vnitra Martin Pecina chce v lednu pozastavit rozhodnutí krajských zastupitelstev o proplácení regulačních zdravotnických poplatků. Kraje údajně porušují zákony.

Blesk se podíval do Průhonic, kde vlastní jeden z nejbohatších Čechů a šéf Agrofertu Andrej Babiš několik luxusních vil. Navíc si přikoupil i tamní sokolovnu, ze které chce udělat relaxační centrum, a zkrachovalý domov důchodců.

Po sedmi měsících a čtyřech dnech se v úterý odpoledne vrátil do Prahy nejznámější český Rom žádající o azyl v Kanadě, Jaroslav Suchý. Veřejnost na sebe upozornil, když pohladil Baracka Obamu. Píše o tom ve svém středečním vydání deník Právo.

Krajský soud v Pardubicích řeší historicky první spor mezi Dostihovým spolkem, který mimo jiné pořádá i Velkou pardubickou, a majitelem klisny Inkasentka, která se v květnu minulého roku na pardubickém závodišti smrtelně zranila. Ve středečním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes.Axel Rudi Pell

27. června 2010 v 19:37 | Michal Všechovský
a.001
Povolání: Kytarista
Věk: 50
Datum narození: 27. 06. 1960
Místo narození: Bochum, Německo
Znamení: Rak   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na neděli 27. 6. 2010

Slunce a Uran pozitivně ozařují vaši vládnoucí hvězdu, což znamená úspěch po vydatné práci. Dnes zažijete hodně protichůdných situací, negativní může být hlavně jednání na úřadech nebo problémy s partnerem. Jinak jste ale ohromně výkonní a spolehliví hlavně v oblasti průmyslu a při ekonomické správě. Je otázka, do jaké míry objevíte schopnost překonat osobní lenost, ale večer se vám daří ještě lépe. Večer zamiřte do sauny.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Dnešek připomíná normální partnerské dny, kdy se nic zvláštního nestane.

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

Neměli byste zapomínat na svou drahou polovičku.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

Partner je s vámi velice spokojen.

Kozoroh:

Dnes je skvělý den pro vaše vztahy.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.

Axel Rudi Pell se narodil 27.6.1960 v Německém městě Bochum. Jeho původní povolání je průmyslový obchodník.

Svou kariéru hudebníka začal s německou skupinou Steeler v roce 1984 vydává se skupinou Steeler své první album a po té ještě další tři v roce 1985 (Rulin The Earth) , 1986 (Strike Back) a 1988 (Undercover animal).

V roce 1989 se rozhodl opustit skupinu Steeler a vydává se na solovou kariéru. Po nastoupení na solovou dráhu zakládá skupinu Axel Rudi Pell a se svým ohromně melodickým a rychlým hraním na kytaru zůstává až do dnes na výslunní a těší se velké popularitě a slávě.

Diskografie

Album
2010
2008
2007
2006
2004
2004
2003
2002
2000
2000
1999
1997
1996
1994
1994
1993
1992
1991


Přehrát videoklipSoňa Dedíková

27. června 2010 v 0:54 | Michal Všechovský
s.004


Povolání: Modelka, finalistka Miss ČR 2007
Datum narození: 1989
Datum úmrtí: 24.6.2010
Místo úmrtí: Brno, Česká Republika

Finalistka Miss ČR Dedíková zemřela při autonehodě

09:45 | 26.6.2010 | Bleskově
Napsali jinde - Finalistka soutěže Miss České republiky 2007 Soňa Dedíková tragicky zemřela.

Píše o tom dnešní vydání Blesku.
Jednadvacetiletá modelka zahynula ve čtvrtek jen kousek od hlavní brány brněnského automotodromu.
Podle deníku se právě vracela s kamarádkou  domů po dvou dnech perné práce na akci pořádané společností FIAT.
V zatáčce se ale jejich honda dostala do protisměru, kde ji smetl nákladní mercedes.
Její kamarádka zemřela hned na místě, přivolaní záchranáři se pokusili modelku oživit, jejich snaha rovněž marná a dívka svým zranění na místě rovněž podlehla.

Modelku se nepodařilo zachránit

Finalistka Miss ČR Soňa Dedíková zahynula při autonehodě

Nehoda ze čtvrtečního večera poblíž brněnského autodromu má na svědomí životy dvou dívek ve věku 17 a 21 let, které se právě vracely z akce, kde pracovaly jako hostesky. Starší z obětí byla finalistka Miss České republiky z roku 2007 Soňa Dedíková, která v soutěži zvítězila v kategorii Miss Hlas a v budoucnu si přála stát se moderátorkou.

Finalistka Miss České republiky z roku 2007 zemřela ve čtvrtek při automobilové nehodě v Brně.
FOTO: Miss ČR

Dnes 8:59 - Brno
K tragické nehodě došlo ve čtvrtek po 18. hodině v těsné blízkosti Masarykova okruhu v Brně, kde se obě dívky během dne zúčastnily společenské akce jako hostesky. Při zpáteční cestě se jejich automobil dostal v zatáčce do protisměru, kde do nich narazil kamión, o nehodě informovaly Novinky již ve čtvrtek [celá zpráva].
Mladší spolujezdkyně byla na místě mrtvá, pokusy záchranářů o oživování Soni se také nezdařily. Dívky údajně zůstaly zcela zaklíněné v automobilu.
Krásná plavovláska Soňa Dedíková bodovala v soutěžích krásy již od svých patnácti let. Hrála na klavír a neustále se zdokonalovala ve svém hlasovém projevu, který chtěla zúročit a stát se moderátorkou.
Dagmar Plecháčová, Novinky

Krásná Soňa (†21): Řidičák měla jen půl roku

Dnes 05:00Měla před sebou celý život a hodně plánů, ale také cesta domů... Finalistka Miss ČR 2007 Soňa Dedíková (†21) chtěla budovat kariéru, založit rodinu. Ve čtvrtek večer však v autě zabila sebe i svou kamarádku, hostesku Barboru H. (†18), sedící na místě spolujezdce.

Soňa ve čtvrtek večer nastartovala motor svého auta, vyjela z Masarykova okruhu a sešlápla plyn. Cesta pro ni a její kamarádku skončila už po 300 metrech. Mladá dívka nezvládla zatáčku a vlítla pod kola náklaďáku.
V tom místě za výjezdem ze závodiště je rychlost snížená na 40 kilometrů v hodině. Policisté dobře vědí, proč tam ta značka je - diváci zaplavení adrenalinem ze závodů mají občas chuť taky si vyzkoušet pořádně rychlou jízdu. Ryhleji než čtyřicítkou jela podle policistů i krásná Soňa, když se vracela z dvoudenní akce na okruhu, kde pracovala jako hosteska.
Podle informací Blesk.cz měla kráska, která neřídila déle než půl roku, auto půjčené od přítele. "Vůbec o tom nemůžu mluvit," hlesl jen její milenec, tanečník Pavel Kapoun (26), který se tragickou zprávu dozvěděl v Řecku.
Zatímco záchranáři o život Soni po příjezdu chvíli bojovali, její kamarádka zemřela okamžitě. Srážku s nákladním mercedesem neměla šanci přežít. V pouhých osmnácti letech vyhasl život modrooké blondýny vysoké 173 centimetrů. "Byla to skvělá holka," řekla Blesk.cz Barbořina kamarádka.

Šla za svým snem

Jen v dobrém přátelé vzpomínají i na Soňu. "Uměla si jít za svým cílem. Už od patnácti let sama jezdila do Prahy na castingy," vzpomíná na Soňu Dedíkovou její objevitel Jaroslav Rác. "Nikdy se nestalo, že by přišla o minutu později. Vždycky byla plná optimismu," charakterizuje Soňu Rác. Typická podle něj byla také její snaha pomáhat druhým.
Toho si všiml také zpěvák Julian Záhorovský (26), se kterým Soňa moderovala "Já jsem na to byl líný, ale ona pro nás psala scénáře a dělala všechno pro to, aby se stala profesionální moderátorkou," řekl Julian.
Soňa byla krásná, pro top modeling měla ale jeden handicap. Tím byla její výška 170 cm. "Doháněla to ale snaživostí," nešetřil chválou fotograf Petr Šebl.
Podle Jaroslava Ráce už ale Soňa kariéře modelky nepřipisovala zásadní význam. "Zajímalo ji v první řadě moderování, a čím dál víc se profi lovala i jako manažerka. Směřovala už ale taky ke společnému životu s přítelem a rodině," uvedl Sonin kolega a přítel Jaroslav Rác. Všechny tyhle sny a plány, stejně jako touhy Barbory H., se rozplynuly ve čtvrtek po 300 metrech osudné jízdy.

Krásná Soňa (†21): Misskou byla už v 15!

Včera 16:16Bylo jí pouhých patnáct let, když začala bodovat v soutěžích krásy. Soňa Dedíková (†21) zaujala nejen mírami, ale také vystupováním a hlasem. I proto se stále více věnovala moderování. Ve čtvrtek tragicky zahynula při nehodě u Brna.

2003
Soňa Dedíková začíná pracovat na kariéře modelky. Už od tohoto roku, tedy od čtrnácti let, pracuje v agentuře Jaroslava Ráce B51. "Soňa byla v Brně velice oblíbená, byla takové sluníčko, milá a pracovitá," řekl Blesk.cz.
2004
Titul Brno Girl 2004 - nejkrásnější dívka Brna
2005
Probojovala se do finále Miss Reneta, která je určena studentkám středních škol. Získala cenu publika.
2007
Zasedla v porotě soutěže Brno Girl 2007 a pomáhala vybírat nejkrásnější dívku druhého největšího českého města.
2007
Finalistka s číslem jedna v Miss ČR. I když patřila mezi jasné favoritky, korunku si nakonec odnesla Kateřina Sokolová - Soňa byla ze všech dívek nejmenší. Na ostrově Rhodos, kde finalistky trávily dvanáctidenní dovolenou, Dedíková získala titul Miss Dive - nejhezčí podvodní kráska a titul Nejkrásnější hlas.
2008
Možná i kvůli tomu, jak byl oceněn její krásný hlas, rozhodla se Soňa, že zkusí roli moderátorky. S finalistou SuperStar Juliánem Záhorovským moderovala vernisáž obrazů Ivo Pešáka a Ivany Barazy v brněnském klubu Ponrepo. Spolu pak moderovali ještě několik dalších akcí a spekulovalo se, jestli spolu něco nemají. Když se připravovali na akci, fotoaparáty zachytily, že k sobě mají opravdu blízko. Misska ale vztah se zpěvákem popírala. "Svůj soukromý život si nechám pro sebe, ale s Julianem opravdu nic nemám," tvrdila.
2009
Vyhrála druhé místo ve Svitavách v českém finále soutěže Miss Europe & World Junior. Stala se tak první vicemiss Miss Europe & World Junior.
2009
Semifinalistka Miss Academia

Soňa Dedíková (†21)

Bydliště: Brno
Míry: 80-60-88
Výška: 170 cm
Záliby: hra na klavír "Když je mi smutno, spustím skladbu Šaškové počmáraní a za chvíli je mi fajn," prozradila kdysi na sebe.
Sourozenci: Má dva starší bratry (35 a 45)
Škola: Studovala soukromou vysokou školu Akademie Sting, obor zdaňování finanční kontroly

Řekli slavní:

"Hrozně mě to mrzí, když jsem se to dozvěděla, byla jsem úplně v šoku," přiznala Miss ČR 2007 Kateřina Sokolová (21). "Se Soňou jsme se viděly naposledy na finále Miss, ale když umře takhle mladý člověk, tak je to prostě tragédie. Pamatuju si ji jako fajn holku," dodala.
Čtěte v Nedělním Blesku:
Soňa toužila po miminku

Autor: jch, jho, kk, bum, tuš

Mrtvá finalistka Miss ČR Dedíková: Bála se řídit!

10:15 | Dnes | Bleskově
Napsali jinde - Modelka Soňa Dedíková, která ve čtvrtek tragicky zemřela při autonehodě, za volantem selhala.

Podle deníku Blesk zavinila nehodu její nezkušenost a nepřiměřená rychlost.
Soňa, která si udělala řidičák teprve před půl rokem, měla podle jejího přítele s řízením problém.
"Řidičák si pořídila teprve letos v lednu. Sama jezdila málo, měla z toho strach," přiznal Blesku přítel David Miller, který si s modelkou plánoval společný život.
Kromě sympatické blondýnky v autě zemřela i její kamarádka a kolegyně Barbora Horňáková. Soňa se po pracovně náročném dni vracela z brněnského autodromu do centra města.
Po necelých tři sta metrech však nezkušená řidička nezvládla řízení a narazila v protisměru do nákladního auta. Spolujezdkyně byla na místě mrtvá, Dedíková ještě několik minut bojovala o život.

Lisa Anne Furtado

26. června 2010 v 9:02 | Michal Všechovský
l.001
Datum narození:
04.05. 1974  (36 let) 
Místo narození:
Victoria, Britská Kolumbie, Kanada 
Znamení:
Býk

Lisa Furtado je sestra zpěvačky Nelly Furtado. Je velmi talentovaná spisovatelka. Vytvořila mimořádně zajímavé a poutavé práce. Sedm let učila angličtinu. Nyní žije šťastně v Tchaj-wanu v Číně se svým manželem a dobrmanem Sepatou, který ji pomohl zachránit, když byl tajfun.

Nyní vychází její kniha s názvem: Její zjevení a jiné lidské touhy.

O KNIZE:
Děj je podle skutečné události a odehrává se okolo roku 1980, hlavní hrdinkou je Fatima, mladá Americká dívka. Přichází v době, kdy jsou potlačena občanská práva po "Flower Power" hnutí jako dcera hrdého amerického vojenského vůdce. Její otec je stále někde pryč, je přísný a netolerantním způsobem zařazuje Fatimu a její matku do různých pátrání, díky kterým jsou vyřazeni z hlavního proudu Americké ideální rodiny. Fatinina touha uniknout od obou rodičů, její posedlost a vnitřní pobízení ji odchýlí do jejího vlastního světa v divočině a doufá, že se spojí se starším, ženatým mužem, který se před ní schoval do Asie. Fatima si sbalí batoh a cestuje. Je vystavena dobrodružství, které vyzývá její vnímání a nutí ji podívat se z jiného pohledu na její vnucenou představu o vztahu, nezávislosti, spoléhání sama na sebe, vzpouru, rebelství a vlastní jmění. Fatima je provázena duchem násilností, které způsobily různé bandy v její rodné zemi; a až ve Vietnamu a Kambodži hledá protiklady zničení a znovuzrození, krásy a násilí, zoufalství a naděje. Upadá do pastí svobodné volby - sex, moc, otroctví, násilí, drogy, politických intrik a kolapsu.
Zničená žena se probudí v nemocnici v Saigonu ve Vietnamu a čte si Fatinin deník plný jejího narkomanství; to zotavuje její paměť a začíná si dávat vše po kouskách dohromady s pravdou o tom, kdo vlastně je a jak velké jsou hodnoty života...
Václav Vorlíček

25. června 2010 v 0:51 | Michal Všechovský
v.001
Povolání: Režisér
Věk: 80
Datum narození: 3. 06. 1930
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Blíženci   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2010 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Mohli byste více spoléhat na štěstí v milostných vztazích s cizinci, někdy stačí být otevření i lidem, co pocházejí z jiných regionů. Od toho taky slouží internetové seznamky, které vám jsou hodně příznivé v květnu, ale hlavně v říjnu, kdy budete zářit. Dlouho nezadaní lidí by měli trochu podlehnout svádění od dlouhodobých přátel, kdo by vám vlastně měl lépe porozumět? Zajímají vás taky milostné experimenty, ale v oblasti sexu se nechováte příliš vášnivě, nakonec budete i v listopadu konzervativnější.

Peníze:

V době, kdy se všichni více strachují, vy můžete vidět přesně, jak sanovat finance vaší firmy, i mírně krachujících podniků. Není to jen otázkou vaší schopnosti finanční improvizace, i když ta bude v únoru a červenci mimořádná, ale taky díky inteligenci a schopnosti investovat ušetřené částky. Nakupujte a pronajímejte nebytové prostory, které budou potřeba, ale taky počítačové součástky. Dobře se vám obchoduje s ovocem a dřevem, peníze se snažte investovat do potřeb vašich dětí, hlavně v říjnu a listopadu.

Práce:

Musíte počítat s výzvami a taky s tím, že mnoho šéfů i kolegů od vás bude čekat iniciativu. Planety naznačují, že budete úspěšní hlavně v marketingu, obchodu a při používání moderní techniky, nebojte se častěji cestovat. Nesnažte se ale působit aktivněji v oblasti zdravotnictví a účetnictví, tam spíš pro příští rok, hlavně v březnu a září, hrozí jistý úpadek. Choďte na jazykové, ale hlavně manažerské a motivační kurzy, vaší psychice a sebejistotě to pomůže ohromně, v současnosti to však ještě tolik nedoceníte.

Zdraví:

Vy, s věčným problém s plícemi nebo průduškami byste se měli více spoléhat na nové přístroje, pomáhající dýchat, ale taky na čerstvý mořský vzduch, který by i v červnu pomohl vašim nervům, které hůře reagují na stresy. Jíst málo vám vůbec nevadí, takže můžete v létě držet účinnou dietu, ale nikdy nezapomeňte na vyváženost stravy, i když mnoho z vás bude chtít odbourávat maso z jídelníčku. Nenechávejte se operovat v září a prosinci, vyhýbejte se taky dlouhým pobytům v nemocnici (nejen kvůli poplatkům).

Horoskopy na pátek 25. 6. 2010

Dnes se vyhýbejte cestám na úřady, špatně byste díky Saturnu jednali. Máte zmatek ve svých pracovních a osobních prioritách, ale přece si to později uvědomíte. Můžete být překvapeni ve svém optimistickém očekávání, že vám dnes věci nevycházejí příliš jasně.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Možná se váš partner konečně rozhoupe a přislíbí vám lásku na věčné časy.

Blíženci:

Jednejte s partnerem pomalu a rozumně.

Rak:

Měli byste se spolehnout na své stálé partnery.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

Nic není zadarmo, bude to chtít vyjít štěstí vstříc.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Těšte se na večer plný vskutku uměleckých zážitků.

Střelec:

Své partnery dokážete inspirovat.

Kozoroh:

Měli byste se víc spoléhat na spolupráci se svými partnery.

Vodnář:

Jste na vrcholu blaha a tento pocit vám nikdo nemůže odepřít.

Ryby:

žádné zvláštní vztahy

Václav Vorlíček je jeden z nejúspěšnějších českých filmových režisérů a scenáristů. Nejčastějším jeho spolupracovníkem byl spisovatel a scenárista Miloš Macourek.

Filmografie

Asistent režie

Pomocná režie

Spolupráce

Režie + Scénář + Námět

Herec

Zpěvák

Filmografie

Jako herec
1989 -Pražská pětka
1962 -Nedele ve vsední den

Jako režisér
2010 -Saxana - veletrh strašidel
2005 -"On je žena!"
2005 -On je žena!
2001 -Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko
2000 -Král sokolů
2000 -Pták ohnivák
1998 -Jezerní královna
1996 -Kouzelný měšec (Zauberbuch, Das)
1993 -Arafon
1993 -Falesný pan Papp
1993 -Král bez poddaných
1993 -Kufrík v rukou zloducha
1993 -Marenka a obr
1988 -It's Not Me
1986 -Mladé víno
1985 -Já nejsem já
1985 -Rumburak
1984 -Dábel ví hodne
1984 -Létající Čestmír
1982 -Zelená vlna
1981 -Zralé víno
1979 -Arabela na úteku
1979 -Civilizace si zádá své
1979 -Hrdlicka zasahuje
1979 -Jak pan Majer nasel zvonecek
1979 -Jenícek a Marenka
1979 -Princ a Večernice
1978 -Jak se budí princezny
1977 -Což takhle dát si špenát
1976 -Bourlivé víno
1975 -Dva muži hlásí příchod
1974 -Jak utopit doktora Mráčka (Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách)
1973 -Tři oříšky pro Popelku
1972 -Dívka na koštěti
1972 -Smrt si vybírá
1970 -Pane, vy jste vdova!
1967 -Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky (Konec agenta W4C prostrednictvím psa pana Foustky)
1966 -Kdo chce zabít Jessii
1964 -Marie
1962 -Kurata na cestách
1960 -Prípad Lupínek
1956 -Direktiva
1954 -Muzikanti
1953 -Politická karikatura

Jako scénárista
2010 -Saxana - veletrh strašidel
2001 -Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko
1996 -Kouzelný měšec (Zauberbuch, Das)
1985 -Já nejsem já
1975 -Dva muži hlásí příchod
1974 -Jak utopit doktora Mráčka (Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách)
1972 -Dívka na koštěti
1972 -Smrt si vybírá
1970 -Pane, vy jste vdova!
1967 -Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky (Konec agenta W4C prostrednictvím psa pana Foustky)
1966 -Kdo chce zabít Jessii

Solange Knowles

24. června 2010 v 21:43 | Michal Všechovský
s.001
Povolání: herečka, zpěvačka
Věk: 24
Datum narození: 24. 06. 1986
Místo narození: Houston,Texas,USA
Znamení: Rak   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na čtvrtek 24. 6. 2010

Pozitivní Neptun, Pluto i Jupiter vám usnadňují práci, která na svém počátku vypadala hodně složitě, ale podařilo se vám jí zvládnout. Baví vás být mezi lidmi, čeká vás úspěch díky bezprostřednosti v jednání a vztazích. Dnes jste taky úspěšní při jednání s mladými lidmi, hlavně v oblasti marketingu nebo gastronomie.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

Snažte se nic nepřehánět a počkejte si raději.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

Mějte strpení s partnerem a věci stejně přijdou.

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.

Solange Knowles je mladši sestra Beyonce Knowles. Je to zpěvačka, herečka, dříve vystupovala v taneční skupině, která doprovázela Destiny´s Child na vytoupeniích a turné. Objevila se i ve 3 videoklipech D.Ch. (With me,Bootylicious,Solider) Natočila už 2 filmy a má i 2 alba ale hlavně se věnuje mateřským povinnostem (syn Daniel). Společně s Hayden Penettire hraje ve filmu Braco girls: všechno nebo nic.

Jako herečka
2006 -Bravo Girls: Všechno nebo nic (Bring It On: All or Nothing) role: Camille
2004 -Rodinka na tripu (Johnson Family Vacation) role: Nikki Johnson

Emmanuelle Vaugier

23. června 2010 v 12:38 | Michal Všechovský
e.001
Povolání: Herečka, modelka
Věk: 34
Datum narození: 23. 06. 1976
Místo narození: Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada
Znamení: Rak   aktuální horoskop »
Výška: 173 cm

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na středu 23. 6. 2010

Dávejte si pozor na agresivní lidi, Merkur a Saturn vám nepřejí. Je nutné vyhnout se velkým finančním operacím, ve čtvrtek bude příhodnější čas. Díky Slunci je ale jasné, že nadřízený i partner vás dokážou podpořit, nepanikařte.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

Dnes čekáte od vašeho partnera více, než je vhodné.

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

Neměli byste zapomínat na svou drahou polovičku.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Nebojte se vyzkoušet nové věci.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

Potřebujete druhé milovat a dáváte jim to najevo.

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.

Emanuelle Vaugier pochází z Britské Kolumbie a mohli jste ji vidět v řadě televizních seriálů. Vaugier se objevila např. ve filmech Strach, Pán kouzel, Rozparovač, 40dnů a 40 nocí, Vysloužilí lvi atd.

V roce 2005 ztvárnila postavu Addison, jedné z osmi obětí bojující o holý život ve filmu SAW 2. Úžasná vzrušující rafinovaná hra která způsobila zkázu svých obětí ve filmu SAW, je zpět s dalšími strašlivými hrami na život a na smrt. Když je objevena mrtvola, která opět odpovídá stylu vraha ze SAW, detektiv Eric Matthews (Donnie Wahlberg) zahájí podrobné vyšetřování a rychle přijde na to, že se jedná o téhož vraha...

Filmografie

Jako herečka
2009 -Reverse Angle role: Eve Pretson
2007 -Saw 4 (Saw IV) role: Addison
2006 -Humiliation Is a Visual Medium role: Mia
2006 -Raising Shane role: Detective Jessica Angell
2005 -House of the Dead 2 role: Alexandra 'Nightingale' Morgan
2005 -Saw 2 (Saw II) role: Addison
2004 -Call Me: The Rise and Fall of Heidi Fleiss role: Lauren
2004 -Kriminálka New York (TV seriál) (CSI: NY) role: Det. Jennifer Angell / ...
2004 -North Shore (TV seriál) (North Shore) role: Melinda Lindsey Kellogg
2003 -One Tree Hill role: Nicki
2003 -Vysloužilí lvi (Secondhand Lions) role: Jasmine
2003 -Dva a Půl Chlapa (Two and a Half Men) role: Mia
2002 -40 dnů a 40 nocí (40 Days and 40 Nights) role: Susie
2002 -My Guide to Becoming a Rock Star role: Sarah Nelson
2001 -Largo (Largo Winch: The Heir) role: Nikki
2001 -Srub u jezera 2 (Return to Cabin by the Lake) role: Vicki
2001 -Rozparovač (Ripper) role: Andrea 'Andy' Carter
2001 -Smallville role: Dr. Helen Bryce
2001 -Mladý Superman - TV Pilot (Smallville) role: Dr. Helen Bryce
2001 -Náhle obnažená (Suddenly Naked) role: Lupe Martinez
2001 -Pán kouzel - Ďáblův kámen (Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell) role: Elinor Smith
2000 -Andromeda role: Maura
2000 -Cesta vzhůru (Higher Ground) role: Elaine Barringer
2000 -Sochařka (Sculptress, The) role: Sylvie
2000 -The Beach Boys: An American Family role: Pamela
1999 -Strach (Fear: Resurrection, The) role: Jennifer
1999 -Neviditelné komando II (Shadow Warriors II: Hunt for the Death Merchant) role: French Woman
1997 -Chateau L'Feet J'mae role: Monette


Miroslava Holoubková

23. června 2010 v 1:56 | Michal Všechovský
m.001
Datum narození:
10.04. 1964  (46 let) 
Místo narození:
Praha, Československo 
Znamení:
Beran

Miroslava Holoubková je současná česká spisovatelka zabývající se filosofickými tématy, ale také problémy každodenního života. Píše knihy o partnerských a mezilidských vztazích v nichž se věnuje také oblasti komunikace mezi lidmi. Dále píše knihy zaměřené na osobní a duchovní rozvoj v nichž poskytuje návody, jak bychom se měli k životu stavět, chceme-li ho skutečně kvalitně žít. Píše rovněž astrologické knihy, protože astrologie je další z oblastí jíž se téměř dvacet let intenzivně věnuje.

Rozsah její činnosti je velký. Kromě psaní se věnuje poradenské činnosti, provozuje vlastní vydavatelství, přednáší na esoterických festivalech, publikovala v časopisech Regenerace, Astro, Vital a mnoha jiných, a víc jak deset let vede kurzy zaměřené na vzdělávání dospělých.

Narodila se 10.4. 1964 v Praze. Na jejím stylu (slovním i písemném) je příjemné, že podává vše jasným a srozumitelným způsobem.

Pracovala několik let ve vydavatelství Práce. Od roku 1997 pracuje na vlastní živnostenský list.

Dílo Miroslavy Holoubkové:

1999 - "O svém životě si rozhodujeme sami"'
2001 - "Na konci cesty nás čeká poznání"
2007 - "Planety ve znameních"'
2010 - "Kvalitní partnerské vztahy"


Kris Kristofferson

23. června 2010 v 1:19 | Michal Všechovský
k.001
Povolání: Herec, zpěvák
Věk: 74
Datum narození: 22. 06. 1936
Místo narození: Brownsville, Texas, USA
Znamení: Rak   aktuální horoskop »
Výška: 182 cm

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na středu 23. 6. 2010

Dávejte si pozor na agresivní lidi, Merkur a Saturn vám nepřejí. Je nutné vyhnout se velkým finančním operacím, ve čtvrtek bude příhodnější čas. Díky Slunci je ale jasné, že nadřízený i partner vás dokážou podpořit, nepanikařte.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

Dnes čekáte od vašeho partnera více, než je vhodné.

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

Neměli byste zapomínat na svou drahou polovičku.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Nebojte se vyzkoušet nové věci.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

Potřebujete druhé milovat a dáváte jim to najevo.

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.

Jako syn generálmajora amerického letectva vyrůstal na různých vojenských základnách v Texasu a Kalifornii. Od dětství byl obdivovatelem hudby country (Hank Williams, Woody Guthrie) a v jedenácti letech složil první písně. Navštěvoval Pomona College, kde vynikal v americkém fotbalu a boxu a kde v autorské literární soutěži získal čtyři z dvanácti cen za slibné povídky.

To mu dopomohlo k Rhodesovu stipendiu, díky němuž byl 1958 přijat ke studiu anglické literatury na Oxford University. Ve Velké Británii začal vystupovat také jako zpěvák s kytarou po klubech a pod jménem Kris Carson nahrál několik písniček pro Top Rank Records. 1960 se vrátil do USA a narukoval na pět let k letectvu. Ovlivněn uměleckou tvorbou zpěváka Johnnyho Cashe opustil 1965 rodinu a místo učitele literatury na vojenské akademii ve West Pointu a odešel do Nashvillu, aby se věnoval profesionálně hudbě.

Nejprve dělal mj. vrátného v baru, zametal nahrávací studio, pilotoval helikoptéru petrolejářské společnosti, než se na přelomu 70. let prosadil jako autor a interpret úspěšných písní ve stylu country, z nichž mnohé převzali do svých repertoárů jiní zpěváci: mj. Me and Boby McGee (R. Miller, J. Joplinová), Sunday Morning Coming Down (J. Cash, R. Stevens) a Help Me Make It Through the Night (S. Smithová). 1970 vyšlo jeho první sólové album s názvem Kristofferson a téměř všechny následující byly oceněny zlatými deskami.Od poč. 70. let sbíral také herecké zkušenosti ve filmu, kde na sebe upozornil rolí legendárního bandity Divokého západu Billyho Kida ve westernu Pat Garrett a Billy the Kid (r. S. Peckinpah).

Pro svou zálesáckou tvář s prošedivělým plnovousem a vyšší atletickou postavu ztělesňoval před kamerou nejčastěji drsné chlapíky s dobrodružnou povahou, smyslem pro spravedlnost a dobrým srdcem: sympatický farmář David v melodramatu o putování mladé vdovy Alice tu už nebydlí (r. M. Scorsese), řidič kamionu Martin Penwald alias Gumový Kačer v dobrodružném dramatu o vzpouře dálkových řidičů Konvoj (r. S. Peckinpah), šerif Marshal James Averill v epickém westernu Nebeská brána (r. M. Cimino) nebo neohrožený člen texaské hraniční stráže Bob Logan v dobrodružném dramatu Okamžik záblesku (r. W. Tannen).

Své hudební schopnosti využil mj. v postavě alkoholu propadlého rockového hudebníka Johna Normana Howarda, za jejíž ztvárnění v remaku hudebního dramatu Zrodila se hvězda (r. F. Pierson) obdržel Zlatý glóbus 1976. Pěvecké příležitosti mu poskytla také úloha country zpěváka Blackieho Bucka v hudebním dramatu Písničkář (r. A. Rudolph), k němuž také s Willie Nelsonem složil hudbu, za niž byl nominován na Oscara 1984. Přestože se v posledních letech objevuje zejm. na film. plátně a TV obrazovkách, příležitostně se vrací také do nahrávacích studií i na koncertní pódia. Jeho druhou manželkou byla 1973-82 country zpěvačka Rita Coolidgeová a 1983 se oženil s Lisou Meyersovou

Filmografie

Jako herec
2008 -Jump Out Boys role: Raymond
2007 -Jerry Lee Lewis: Last Man Standing Live
2006 -Fast Food Nation role: Rudy Martin
2006 -Room 10 role: Howard Davis
2005 -Snílek (Dreamer: Inspired by a True Story) role: Pop Crane
2005 -Svěrací Kazajka (Jacket, The) role: Dr. Thomas Becker
2004 -Blade: Trinity role: Abraham Whistler
2004 -Životy svatých (Lives of the Saints) role: Matthew Bok
2003 -Bezstarostní jezdci, zuřící býci (Easy Riders, Raging Bulls: How the Sex, Drugs and Rock 'N' Roll Generation Saved Hollywood) role: sám sebe
2003 -Where the Red Fern Grows role: Older Billy Coleman
2002 -Blade II role: Whistler
2002 -D-Tox role: Doc
2001 -Planeta opic (Planet of the Apes) role: Karubi
2001 -Parádní jízda (Wooly Boys) role: Shuck
1999 -NetForce role: Steve Day
1999 -Odplata (Payback) role: Bronson
1998 -Blade role: Abraham Whistler
1998 -Vášnivý tanec (Dance with Me) role: John Burnett
1998 -Země dinosaurů 6: Tajemství ještěří skály (Land Before Time VI: The Secret of Saurus Rock, The) role: Doc
1997 -Tajný agent Jack T. (Fire Down Below) role: Orin Hanner Sr.
1997 -Message to Love: The Isle of Wight Festival role: sám sebe
1995 -Nebezpečný náklad (Inflammable) role: Capt. Jack Guthrie
1993 -Rytíři (Knights) role: Gabriel
1990 -Vůně cyklonu (Night of the Cyclone) role: Stanley 'Stan'
1989 -Millennium role: Bill Smith
1984 -Songwriter role: Blackie Buck
1981 -Rollover role: Hubbell Smith
1980 -Nebeská brána (Heaven's Gate) role: James Averill
1978 -Konvoj (Convoy) role: Rubber Duck aka Martin Penwald
1976 -A Star Is Born role: John Norman Howard
1974 -Alice už tu nebydlí (Alice Doesn't Live Here Anymore) role: David
1974 -Přineste mi hlavu Alfreda Garcii (Bring Me the Head of Alfredo Garcia) role: Biker
1973 -Pat Garrett a Billy the Kid (Pat Garrett and Billy the Kid) role: William H. Bonney
1972 -Cisco Pike role: Cisco Pike

Jako skladatel
1971 -Clay Pigeon

Michal Dlouhý

22. června 2010 v 16:00 | Michal Všechovský

m.001
Povolání: Herec
Věk: 41
Datum narození: 29. 09. 1968
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Váhy   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2010 - Váhy

vahy

Vztahy:

Láska bude tento rok příjemnější, než minulý, váš milostný, i sexuální život získá novou energii. Taky budete atraktivnější pro osoby druhého pohlaví, což rozpoznáte už během února, nejen na Valentýna, kdo všechno se bude vtírat do vaší přízně. Taky je výtečný čas se konečně věnovat zásnubám a svatbám, hlavně v říjnu, ale pro někoho i v srpnu a prosinci. Choďte častěji mezi lidi, do kina i galerií a vážněji se věnujte vlastním kamarádům a lidem, se kterými vás spojuje vzdělání a práce, bude to nejen příjemnější.

Peníze:

Musíte sice hodně pracovat a složitě vydělávat, máte ale trochu více naděje a štěstí, než ostatní. Proto se vám bude dobře utrácet pro vaše děti a partnera, ale taky za zábavy a rozkoše pro sebe. Ale jistě všeho s mírou, bude vědět, nejen co si můžete dovolit, ale i jak neprovokovat ostatní. V červnu můžete dobře investovat do vzdálenějších regionů, i do zahraničí, stačí se jen umět poradit s přáteli, nebo důvěryhodnými klienty. Lidé vás mají raději, a proto vám taky dokážou poradit v pragmatických záležitostech.

Práce:

Tento rok zjistíte, že se vám chce víc pracovat ve fungujícím týmu, spíš než o samotě, jestli tak musíte pracovat a v kanceláři, ne doma. Můžete být vhodnější pro zaměstnavatele v oblasti personalistiky, PR, ale i v prostředí módních kadeřnických salónů a obchodů s dražším zbožím. Snažte se být aktivní při hledání práce především v červnu a létě. Jste příjemní a komunikativní lidé, takových je teď častěji potřeba. Důležitou otázkou bude vaše vzdělání, snažte si ho vylepšovat a klidně jít i do kombinovaného studia.

Zdraví:

Minulý rok jste museli bojovat s více zdravotními problémy, které se netýkali jen páteře v bederní oblasti a ledvin. Tento rok bude pro vás lepší, protože se naučíte relaxovat v tak zdravých prostředích, jako je solná jeskyně, nebo wellness zařízení, spojené s masážemi. Tak vylepšíte svůj zdravotní stav nejen v březnu nebo třeba srpnu, ale po celý rok. Když vás bude doplňovat i společnost partnera, naučíte se více užívat zdravého životního stylu, který vám doporučují. Hlavně to chce aktivní sport a pravidelnost!

Horoskopy na úterý 22. 6. 2010

Toužíte po srdečné lásce, ale napovrch vypadáte chladně. Proto ukažte víc své hloubky, v současnosti vám stejně nic jiného nezbývá. Při příjemném setkání, nejlépe na golfu, se dáte do řeči s milými lidmi. Pluto a Saturn vám totiž dnes přivedou do cesty lidi, které jste dlouho neviděli, ale jsou to pro vás cenní přátele. Zjistěte si alespoň jejich mobilní číslo. Večer byste se měli bavit společenskými hrami nebo uměleckým divadelním zážitkem.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.

Michal Dlouhý v slzách: Brácho, moc mi chybíš! Byl jsi mým vzorem...

Dnes 08:00
Náhlá smrt Vladimíra Dlouhého (†52) byla velkým šokem a především ztrátou pro jeho mladšího bratra Michala (41). "Bude mi strašně chybět, ta bolest v srdci je veliká...," neskrývá svůj zármutek slavný herec.

Michal byl se svým bratrem velmi spojen, a to jak v hereckém světě, tak i v běžném životě.

"Často jsme se s bráchou navštěvovali, skvěle spolu vycházely i naše děti. Bylo krásné pozorovat, jak bráchovi kluci ochraňují naši malou Aničku," prohlásil Michal, který ve všech směrech stál za svým bratrem. Když média začala řešit, že má Vladimír problém s alkoholem, Michal se ho téměř jako jediný zastal. "Žádný problém s alkoholem nemá, nemám pocit, že by pil víc než ostatní lidé. Brácha si pije to své pivečko a v podstatě nic jiného."

Slavní bratři se poprvé před kamerou spolu objevili, když Michalovi bylo sedmnáct a Vladimírovi o deset víc, ve filmu Návrat, který režíroval Marcel Děkanovský. Po letech se znovu potkali před kamerou v roce 2006 při natáčení televizního filmu Swingtime, drsného příběhu z 50. let minulého století.

"Dal jsem na doporučení bráchy, který byl obsazen o něco dřív než já, a přečetl jsem si scénář. Zaujal mě natolik, že jsem roli přijal. Nelitoval jsem," řekl Vladimír Dlouhý, jehož posledním filmem, kde se objevil po boku bratra, je Kajínek, který bude mít premiéru letos na podzim. 

Na divadelních prknech excelovali v divadle Rokoko ve hře Na dotek a o pár let později předvedli neuvěřitelný herecký koncert ve hře Chvála bláznovství, která vyšla i ve zvukové verzi na 2CD. (mr)

Michal Dlouhý: Podruhé otcem! Pohlaví zná jen bratr Vladimír!

2. 3. 2010 14:00
Herec Michal Dlouhý (41) se za čtyři měsíce podruhé stane tatínkem! Druhé dítě mu na svět přivede manželka Zuzana, s níž má tříletou dceru Aničku.

"Když manželka dělala sparingpartnera své nejlepší kamarádce Lence těsně před jejím porodem, tak přišla na to, že je těhotná," prozradil společenskému týdeníku  Dlouhý. Manželé téměř tři měsíce čekali, než radostnou zprávu oznámili svým nejbližším.

Zatímco v případě prvního těhotenství Zuzana věděla, že to bude holčička, teď to tuší jenom Michalův starší bratr Vladimír.

"Nechali jsme si od pana doktora napsat na papírek pohlaví plodu a i s fotkou z ultrazvuku vše nechali zapečetit do obálky, kterou jsme dali jako dárek mému bráškovi. Co vím, tak ji zatím má ještě zapečetěnou," říká herec, který se zanedlouho objeví v seriálu Expozitura na Nově. (mr)

Dlouhý bude podruhé otcem

Herec Michal Dlouhý (41) se v červnu stane podruhé otcem! Zda mu k dvouleté Aničce přibude další dcerka anebo synek, ale on ani jeho žena Zuzka netuší.
"Ví to jen gynekolog, ale udělali jsme takovou kulišárnu. Dali jsme mému bratrovi Vladimírovi jako dárek zapečetěnou obálku od doktora, kde je snímek z ultrazvuku a na papírku napsané pohlaví plodu. Zatím ji ale stále neotevřel, takže nikdo nevíme," směje se Dlouhý. Ten se v rozhovoru pro Story svěřil i s tím, že se chystá být opět u porodu, který by měl být v den narozenin matky Michala Dlouhého.
Autor: (nik)
Foto Aha! - Dalibor Puchta
2.3.2010, 05:00
Herec Michal Dlouhý čeká druhé dítě, opět se svou ženou Zuzkou.

Michal Dlouhý - Místo dovolené »odvykačka«!

Takhle nahý dovolenkoval Michal před pár lety.

Herce Michal Dlouhého (40) čeká dovolená jako vystřižená z komedie století S tebou mě baví svět! Chystá se totiž na chalupu společně se svými kamarády, zatímco své ženy nechají doma. Jenže ty si ze svých mužů »vystřelily« stejně jako ve zmiňovaném filmu a dají jim s sebou i jedno batole! A hned na další dovolené čeká herce navíc »odvykačka«!
Shakespearovský herec Michal Dlouhý má v poslední době doslova vražedné pracovní tempo. Hraje hned v několika divadelních hrách, takže si přes rok moc neodpočine, a není proto divu, že se už nemůže dočkat dovolené. "Často jsem opravdu unavený a žena mě někdy za odměnu nechá spát samotného," směje se herec. "Za pár dní jedu s kamarády a našimi na chalupu a ženy necháme doma. Bude to tak trochu jako z filmu S tebou mě baví svět," prozradil své plány v rozhovoru pro Glanc. "Jenže naše ženy se touto komedií asi inspirovaly a dají nám s sebou i batole," uzavírá se smíchem. Můžeme tedy jen doufat, že muži pod vedením Dlouhého vše zvládnou a dovolená nedopadne tak katastroficky jako ve filmu.
Každopádně pak čeká herce ještě jedna dovolená. Tentokrát i s manželkou a dcerou poletí do Kanady za příbuznými. Ale tato dovolená nebude ve znamení pouhého lenošení a relaxu, jelikož se tam Dlouhý již poněkolikáté bude odnaučovat kouřit. "Mým plicím to určitě prospěje, zadýchávám se totiž už i do schodů," jmenuje své důvody Dlouhý.

Autor: (nik)
Foto Dalibor Puchta, ara
23.8.2009

Michal Dlouhý: Prince už bych asi nemohl hrát

Do našich kin před nedávnem přišel Michalův nový film T. M. A., který nenatočil nikdo jiný než Juraj Herz (74). Napřesrok se na Michala Dlouhého můžeme těšit ve snímku Kajínek, v němž se objeví i jeho neméně známý bratr Vladimír (51).

9. 8. 2009 08:00
Dalším z našich karlovarských úlovků byl herec Michal Dlouhý (40), který zde představil svůj vůbec první horor.
Michale, máš za sebou premiéru filmu T. M. A. Jak se cítíš?
Cítím se skvěle, pracovně to bylo velice náročné.

Přijel jsi do Karlových Varů sám, nebo s manželkou?
Nejdříve jsem tu byl se ženou, na první tři dny. Poté jsme odjeli do Prahy a momentálně jsem přijel jenom kvůli filmu sám.

Jaké to bylo, natáčet svůj první horor?
Bylo to super, vzrušující. Natáčel skvělej tým a herci byli moc milí.

Spousta lidí tě má zaškatulkováno jako prince z pohádek, proč najednou taková změna?

Až dospějete do mých let, tak to pochopíte (smích). Já nevím. Pro mě je to přirozený vývoj, který s věkem postupuje dál. Prince už bych teď asi nemohl hrát.

Co tě vedlo k tomu, že jsi nabídku na Herzův horor přijal?
Je spousta věcí, které jsem nenatočil. Věřím svému instinktu, a když mi napoví, že nabídku nemám vzít, i když je sebelepší, tak ji prostě nevezmu. Nabídku na roli ve filmu T. M. A. jsem neváhal přijmout, šel jsem do toho hned a rád.

Co kdyby ti třeba někdo nabídl, abys účinkoval ve filmu pro dospělé?
Myslíš porno? Na to ses měl zeptat před dvaceti lety. Já už jsem starší a docela rozumný ­člověk.

Kde všude tě ještě můžeme vidět, kromě snímku T. M. A.?
Nejvíce ve Švandově divadle ve hře Kdo je tady ředitel. Je to nová hra, která se podle mě velmi povedla. Soudě podle návštěvnosti lidí. Bohužel jsme teď odehráli pouze měsíc a vrátíme se k tomu opět až po prázdninách. Dále pak ve Válce Roseových, ale ta je na půl roku pozastavena kvůli těhotenství Báry Kodetové. Takže čekáme, až porodí, abychom mohli pokračovat (smích). A v neposlední řadě hraju už čtvrtým rokem s bráchou ve Chvále bláznovství. Je toho dost, nestěžuju si.

Jak vycházíš se svým bratrem Vladimírem Dlouhým?
S bráchou vycházíme skvěle. Hrajeme spolu i v divadle, jak už jsem se zmínil. Ve Varech jsem ale bez něj.

Když máš nyní volno, chystáš se také někam na dovolenou?
Chystáme se na měsíc a půl do Kanady. Pojedu tam s rodinou. Jen nám cestu trochu komplikují nespokojení spoluobčané, kteří jezdí do Kanady často, a tak čekáme, až nám dají víza. Ale od září bychom je měli dostat, a tak se moc těšíme.

(TK, Spy)

Michal Dlouhý: V Kajínkovi střílí po zvířatech i lidech!

Michal Dlouhý rád loví vysokou. Zvěř i lidi.

PRAHA (daz) - Michal Dlouhý (40) si opět zahraje v kriminálním filmu podle skutečných událostí! Poté, co zazářil v Sametových vrazích pojednávajících o orlických vraždách, se objeví i v dalším ostře sledovaném zpracování neveselé české reality - ve filmu o Jiřím Kajínkovi. A ani v tomto filmu není coby bývalý policista žádné neviňátko a do lesa chodí střílet jak zvěř, tak možná i lidi!
"Nemůžeme prozradit, do koho to Michal našije," směje se mluvčí filmu Lukáš Vedral, ale dává najevo, že zajíci nebo srnky to nebudou. Film pojednává o propojení mafiánů s policejními složkami a o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. A samozřejmě o nejslavnějším českém vězni Jiřím Kajínkovi. Režisérem filmu je Petr Jákl, který zatím likvidoval coby judista lidi na soutěžích a hollywoodské borce před kamerou, nyní se ale poprvé ocitl i za ní.
Foto: HCE
4.7.2009

Michal Dlouhý před pár lety! I on stárne

Herce jsem potkával na tenisových turnajích, které jsem pro ně pořádal. Vyfotil jsem se i s Michalem Dlouhým. Jan

Narodil se v Praze v roce 1968 ve znamení vah. Už jako dítě se objevil ve filmu (v roce 1970 se stal mladší podobou svého bratra Vladimíra ve filmu Už zase skáču přes kaluže). V letech 1983 - 1989 studoval konzervatoř.

V letech 1989 - 2001 byl na volné noze, od roku 2001 v angažmá v Činoherním klubu v Praze (zahrál si tu mj. ve Zkrocení zlé ženy a Lakomci), hostoval v Národním divadle (Smrt obchodního cestujícího) a ve Švandově divadle (Zabiják Joe, Velká mela, nyní Žebrácká opera). Společně s bratrem Vladimírem hraje v Divadle Kalich ve hře Chvála bláznovství.

Na Letních shakespearovských slavnostech byl Macbethem a Othellem. V Divadle Rokoko jej můžeme vídat v titulní roli Peera Gynta a nyní jako Ichareva v Hráčích. Hraje také v Divadle Palace. Mohli jsme ho vidět v desítkách filmů a TV inscenací (Duše jako kaviár, Sametoví vrazi, Jak chutná smrt, Láska mezi kapkami deště, Swingtime ad.) a seriálů (Dobrodružství kriminalistiky, Na lavici obžalovaných justice a další). Jako výrazný romantický typ si zahrál množství princů a králů (Sedmero krkavců, Žabí král, Modrý pták, Královský slib).

Věnuje se také dabingu − svůj hlas často propůjčuje Bradu Pittovi, Keanu Reavesovi a Michaelu J. Foxovi. V minulé sezoně zaujal také jako tanečník v zábavném televizním pořadu ČT StarDance. Je ženatý, má dceru Aničku.

Michal Dlouhý si zahrál také v cyklu TV Nova Soukromé pasti.

Filmografie

Jako herec
2009 -T.M.A.
2006 -Poslední sezóna role: Telecký
2005 -Sametoví vrazi role: Karel Hrubes
2005 -To nevymyslís! role: Evzen
2004 -Černí baroni role: Pvt. Cerník
2004 -Duše jako kaviár role: Jan
2004 -Zostane to medzi nami role: Michal
2001 -Přízraky mezi námi
2000 -Paní Piperová zasahuje
1997 -Do nebíčka role: Father
1995 -Jak chutná smrt role: JUDr. Brener
1995 -Život na zámku role: Milan Malík
1994 -V erbu lvice role: Singer
1993 -Sedmero krkavců role: Vratislav
1992 -Černí baroni role: Cpl. Fiser - Squadron Commander
1992 -Přítelkyně z domu smutku role: Investigator
1991 -Dno
1991 -Volavka
1990 -Divoká svině (Divoká svine) role: Dvorák
1988 -Dobří holubi se vracejí
1985 -Tisnove volani role: Pavel Kabát
1983 -Putování Jana Amose role: Komenský 's Son
1983 -Tisícročná včela role: Karol
Laura Dundovic

21. června 2010 v 3:29 | Michal Všechovský
l.001
Povolání: Modelka, Miss Austrálie 2008
Věk: 22
Datum narození: 16. 09. 1987
Místo narození: Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie
Znamení: Panna   aktuální horoskop »
Výška: 178 cm

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Panna

panna

Vztahy:

Minulý rok jste opravdu mohli najít někoho, s kým toužíte strávit co nejvíce času i nadále. Někteří sní, že možná i celý život. Nutné je ale rozvíjet partnerský život plně, často spolu choďte na večerní zábavy a nevyhýbejte se ani společnosti přátel, hlavně v měsících květnu a srpnu. Snažíte se chovat trochu příliš prakticky, možná se s partnerem stěhujete k sobě, avšak otázky povolání by neměly tolik narušovat osobní vztahy, vzpomeňte si na to hlavně na podzim. Přizpůsobujte partnerovi i svůj jídelníček.

Peníze:

Máte obavy z nezaměstnanosti, proto více šetříte a v případě nouze používáte konta, která měla být třeba na budoucnost. Umíte však skvěle počítat a pracovat s účty, takže se brzy z nervozity dostanete a naučíte se spolupracovat s partnery i sourozenci, pokud vás spojují ekonomické otázky v oblasti práce. Měli byste více spoléhat na finanční poradce, kteří moc dobře vědí, co je pro vás nejlepší, i v červnu a září se proto nebojte diskuzí. A hlavně mějte důvěru v přátele, proč by se vám měli vyhýbat?

Práce:

Tento rok myslíte na poctivou práci opravdu hodně. Bojíte se ztráty zaměstnání, ale planety naznačují, že nemusíte mít strach, pokud dobře rozumíte IT problémům a financím. Z administrativních povolání se může propouštět častěji, než jiné roky, ale vy umíte improvizovat a rychle se učit nové a potřebné činnosti, i třeba v červenci nebo listopadu. Lépe se vám daří jako učitelům, ne už tolik v oblasti zdravotnictví, pokud nejde o farmacii. Když vedete biofarmu, vaše zisky se můžou docela násobit.

Zdraví:

Vaše zdraví bude trochu křehké, co se týče přijímání potravy a vylučování, vaše střeva potřebují hodně vlákniny, hlavně v kritickém měsíci březnu, kdy držíte i mírné půsty. Měli byste si dobře rozmyslet, jestli odložené kosmetické úpravy kůže a břicha je dobré provádět zvláště na jaře, na podzim to bude příznivější. Měli byste si dávat pozor na kvalitní obuv a oblečení při zlézání skal a horských terénů, zranění nohou, hlavně holení, by vás mohlo bolet dlouho. Víc se taky zajímejte o zdravotní stav vašich přátel.

Horoskopy na pondělí 21. 6. 2010

Pokud jste v zaměstnání učitelé nebo vedoucí pracovníci, dnes můžete zvolit novou metodiku. Slunce a Jupiter vám sil vůbec neubírají. Naopak, ve spojení s Lunou si můžete dovolit víc v oblasti financí. Pokud vlastníte obchod s drogistickými potřebami, dnes ho můžete dobře prezentovat. Příchod přátel pro vás znamená lepší orientaci. Baví vás nakupovat dražší věci, ale především večer chcete hostit přátele. Večer se snažte potěšit partnera.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

žádné zvláštní vztahy

Laura je původem z Chorvatsku, ale bydlí v Austráli, konkrétně v Sydney. V roce 2008 vyhrála Miss Austrálie a soutěžila v Miss Universe 2008, kde se umístila v první desítce.Studovala psychologii. ...Vladimír Dlouhý

21. června 2010 v 3:15 | Michal Všechovský

v.001
Povolání: Herec
Datum narození: 10. 06. 1958
Datum úmrtí: 20.6.2010
Místo narození: Praha, Československo
Místo úmrtí: Praha, Česká republika
Znamení: Blíženci   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2010 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Mohli byste více spoléhat na štěstí v milostných vztazích s cizinci, někdy stačí být otevření i lidem, co pocházejí z jiných regionů. Od toho taky slouží internetové seznamky, které vám jsou hodně příznivé v květnu, ale hlavně v říjnu, kdy budete zářit. Dlouho nezadaní lidí by měli trochu podlehnout svádění od dlouhodobých přátel, kdo by vám vlastně měl lépe porozumět? Zajímají vás taky milostné experimenty, ale v oblasti sexu se nechováte příliš vášnivě, nakonec budete i v listopadu konzervativnější.

Peníze:

V době, kdy se všichni více strachují, vy můžete vidět přesně, jak sanovat finance vaší firmy, i mírně krachujících podniků. Není to jen otázkou vaší schopnosti finanční improvizace, i když ta bude v únoru a červenci mimořádná, ale taky díky inteligenci a schopnosti investovat ušetřené částky. Nakupujte a pronajímejte nebytové prostory, které budou potřeba, ale taky počítačové součástky. Dobře se vám obchoduje s ovocem a dřevem, peníze se snažte investovat do potřeb vašich dětí, hlavně v říjnu a listopadu.

Práce:

Musíte počítat s výzvami a taky s tím, že mnoho šéfů i kolegů od vás bude čekat iniciativu. Planety naznačují, že budete úspěšní hlavně v marketingu, obchodu a při používání moderní techniky, nebojte se častěji cestovat. Nesnažte se ale působit aktivněji v oblasti zdravotnictví a účetnictví, tam spíš pro příští rok, hlavně v březnu a září, hrozí jistý úpadek. Choďte na jazykové, ale hlavně manažerské a motivační kurzy, vaší psychice a sebejistotě to pomůže ohromně, v současnosti to však ještě tolik nedoceníte.

Zdraví:

Vy, s věčným problém s plícemi nebo průduškami byste se měli více spoléhat na nové přístroje, pomáhající dýchat, ale taky na čerstvý mořský vzduch, který by i v červnu pomohl vašim nervům, které hůře reagují na stresy. Jíst málo vám vůbec nevadí, takže můžete v létě držet účinnou dietu, ale nikdy nezapomeňte na vyváženost stravy, i když mnoho z vás bude chtít odbourávat maso z jídelníčku. Nenechávejte se operovat v září a prosinci, vyhýbejte se taky dlouhým pobytům v nemocnici (nejen kvůli poplatkům).

Horoskop na rok 2010 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Mohli byste více spoléhat na štěstí v milostných vztazích s cizinci, někdy stačí být otevření i lidem, co pocházejí z jiných regionů. Od toho taky slouží internetové seznamky, které vám jsou hodně příznivé v květnu, ale hlavně v říjnu, kdy budete zářit. Dlouho nezadaní lidí by měli trochu podlehnout svádění od dlouhodobých přátel, kdo by vám vlastně měl lépe porozumět? Zajímají vás taky milostné experimenty, ale v oblasti sexu se nechováte příliš vášnivě, nakonec budete i v listopadu konzervativnější.

Peníze:

V době, kdy se všichni více strachují, vy můžete vidět přesně, jak sanovat finance vaší firmy, i mírně krachujících podniků. Není to jen otázkou vaší schopnosti finanční improvizace, i když ta bude v únoru a červenci mimořádná, ale taky díky inteligenci a schopnosti investovat ušetřené částky. Nakupujte a pronajímejte nebytové prostory, které budou potřeba, ale taky počítačové součástky. Dobře se vám obchoduje s ovocem a dřevem, peníze se snažte investovat do potřeb vašich dětí, hlavně v říjnu a listopadu.

Práce:

Musíte počítat s výzvami a taky s tím, že mnoho šéfů i kolegů od vás bude čekat iniciativu. Planety naznačují, že budete úspěšní hlavně v marketingu, obchodu a při používání moderní techniky, nebojte se častěji cestovat. Nesnažte se ale působit aktivněji v oblasti zdravotnictví a účetnictví, tam spíš pro příští rok, hlavně v březnu a září, hrozí jistý úpadek. Choďte na jazykové, ale hlavně manažerské a motivační kurzy, vaší psychice a sebejistotě to pomůže ohromně, v současnosti to však ještě tolik nedoceníte.

Zdraví:

Vy, s věčným problém s plícemi nebo průduškami byste se měli více spoléhat na nové přístroje, pomáhající dýchat, ale taky na čerstvý mořský vzduch, který by i v červnu pomohl vašim nervům, které hůře reagují na stresy. Jíst málo vám vůbec nevadí, takže můžete v létě držet účinnou dietu, ale nikdy nezapomeňte na vyváženost stravy, i když mnoho z vás bude chtít odbourávat maso z jídelníčku. Nenechávejte se operovat v září a prosinci, vyhýbejte se taky dlouhým pobytům v nemocnici (nejen kvůli poplatkům).

23:51 | 20.6.2010 |
Praha - Divadelní a filmový herec Vladimír Dlouhý zemřel po těžké nemoci v neděli odpoledne v pražské nemocnici na Karlově náměstí.

O smrti informovala jeho rodina. Legendární herec, představitel Petra Majera ze seriálu Arabela, prohrál boj s rakovinou slinivky břišní.

Na fotky Vladimíra Dlouhého se podívejte ve fotogalerii.
Dlouhému, který dlouhá letá bojoval se závislostí na alkoholu, bylo teprve 52 let. Zprávy o jeho vážném zdravotním stavu se v posledních týdnech množily. Alkohol mu nejprve zničil žaludek. Ten postihla rakovina, která se poté rozšířila i na slinivku.
Kromě alkoholu si Dlouhý také velmi rád zapálil cigaretu. Nezdravý životní styl ho po nějaké době dohnal k vážným operacím vnitřních orgánů. Kvůli množícím se zdravotním problémům herec zrušil všechna letní představení v divadle Kalich a Na zábradlí.
V těžkých chvílích mu nejvíce pomáhala životní partnerka Petra Jungmanová, se kterou měl čtyřletá dvojčata Honzu a Jiřího.

Bratr herce Michala Dlouhého, který mu byl v posledních dnech také velkou oporou, začínal hrát už v dětském věku, úspěšně debutoval v roce 1970 v Kachyňově snímku Už zase skáču přes kaluže.
Po absolutoriu pražské konzervatoře působil nejprve v Divadle Na zábradlí, poté hrál v Městských divadlech pražských resp. v Divadle Rokoko a nakonec ve Vinohradském divadle. Nezapomenutelný je také jeho role Petra v legendárním seriálu Arabela.
Naposled si Vladimír Dlouhý zahrál v kriminálním thrilleru Kajínek debutujícího režiséra Petra Jákla. Film bude mít premiéru letos o prázdninách.
Vzpomínky jeho kolegů a profil si přečtěte ZDE

Herec Vladimír Dlouhý, Petr z Arabely a "Čertů", zemřel

22:52 | 20.6.2010 | Aktualizováno Kultura

Praha - Po těžké nemoci v neděli odpoledne v pražské nemocnici na Karlově náměstí skonal divadelní a filmový herec Vladimír Dlouhý.
Prostřednictvím veřejnoprávní agentury ČTK to oznámila jeho rodina.
Dlouhému bylo 52 let. Zprávy o jeho vážném zdravotním stavu se v posledních týdnech množily.
Vladimír Dlouhý vystudoval herectví na konzervatoři v Praze.

Během své úspěšné kariéry hrál například v pražském Divadle Na zábradlí, divadle Rokoko a před svou smrtí působil v pražském Divadle na Vinohradech.
Ve filmovém světě začínal jako dětský herec na přelomu sedmdesátých let.
Nejslavnější postavou této éry je role postiženého chlapce ve filmu Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže (1970).
Miliony diváků si mladého Vladimíra Dlouhého oblíbily ve slavných televizních seriálech své doby (Arabela, Sanitka, Dobrodružství kriminalistiky).
Byl také hlavní postavou jedné z dnes už klasických pohádek S čerty nejsou žerty (1984).
V polistopadové éře patřily mezi jeho nejúspěšnější filmové snímky drama Bumerang (1996 - byl za svou roli nominován na Českého lva), komedie Báječná léta pod psa (1997), Knoflíkáři (1998) nebo Jedna ruka netleská (2003).
Za svou vedlejší roli ve filmu Hlídač č.47 Filipa Renče z roku 2008 dostal Českého lva.
S životní partnerkou Petrou Jungmanovou vychovával dvojčata - syny Jana a Jiřího.


Dlouhý: Měsíc před smrtí nejedl. Přesto chtěl dál hrát

0:16 | Dnes | Bleskově
Napsali jinde - Herec Vladimír Dlouhý prožíval v posledních měsících svého života doslova muka.

Podle deníku Blesk dokonce přestal úplně přijímat potravu.
Na fotky Vladimíra Dlouhého se podívejte ve fotogalerii.
Poslední operace mu totiž natolik zmenšila žaludek, že veškerý průchod potravy byl zcela nemožný. "V květnu mu proto u nás do žaludku zavedli stent, aby vůbec mohl jíst a dostávat výživu," popisoval Blesku zdroj z motolské nemocnice.
Ani po této operaci se jeho stav nezlepšil, naopak docházel na chemoterapii a kapačky. 
Dlouhý, který nadevše miloval svou práci, však v sobě našel poslední sily a z nemocnice docházel na dotáčení filmu Kajínek.
"Nechtěl, aby ho někdo litoval. Byl hodně pohublý, ale psychicky působil vyrovnaně," řekl Blesku režisér Kajínka Petr Jákl.

23:51 | 20.6.2010 |
Praha - Divadelní a filmový herec Vladimír Dlouhý zemřel po těžké nemoci v neděli odpoledne v pražské nemocnici na Karlově náměstí.

O smrti informovala jeho rodina. Legendární herec, představitel Petra Majera ze seriálu Arabela, prohrál boj s rakovinou slinivky břišní.
Na fotky Vladimíra Dlouhého se podívejte ve fotogalerii.
Dlouhému, který dlouhá letá bojoval se závislostí na alkoholu, bylo teprve 52 let. Zprávy o jeho vážném zdravotním stavu se v posledních týdnech množily. Alkohol mu nejprve zničil žaludek. Ten postihla rakovina, která se poté rozšířila i na slinivku.

Kromě alkoholu si Dlouhý také velmi rád zapálil cigaretu. Nezdravý životní styl ho po nějaké době dohnal k vážným operacím vnitřních orgánů. Kvůli množícím se zdravotním problémům herec zrušil všechna letní představení v divadle Kalich a Na zábradlí.
V těžkých chvílích mu nejvíce pomáhala životní partnerka Petra Jungmanová, se kterou měl čtyřletá dvojčata Honzu a Jiřího.

Bratr herce Michala Dlouhého, který mu byl v posledních dnech také velkou oporou, začínal hrát už v dětském věku, úspěšně debutoval v roce 1970 v Kachyňově snímku Už zase skáču přes kaluže.
Po absolutoriu pražské konzervatoře působil nejprve v Divadle Na zábradlí, poté hrál v Městských divadlech pražských resp. v Divadle Rokoko a nakonec ve Vinohradském divadle. Nezapomenutelný je také jeho role Petra v legendárním seriálu Arabela.
Naposled si Vladimír Dlouhý zahrál v kriminálním thrilleru Kajínek debutujícího režiséra Petra Jákla. Film bude mít premiéru letos o prázdninách.
Vzpomínky jeho kolegů a profil si přečtěte ZDE

Zemřel herec Vladimír Dlouhý: Připomeňte si ho obrazem

21. 6. | 11:08
Divadelní a filmový herec Vladimír Dlouhý zemřel po těžké nemoci v neděli odpoledne v pražské nemocnici na Karlově náměstí. Představitel Petra Majera ze seriálu Arabela, prohrál boj s rakovinou slinivky břišní. Dlouhému, který dlouhá letá bojoval se závislostí na alkoholu, bylo teprve 52 let.

Herec Vladimír Dlouhý, Petr z Arabely a "Čertů", zemřel

22:52 | 20.6.2010 | Aktualizováno Kultura

Praha - Po těžké nemoci v neděli odpoledne v pražské nemocnici na Karlově náměstí skonal divadelní a filmový herec Vladimír Dlouhý.
Prostřednictvím veřejnoprávní agentury ČTK to oznámila jeho rodina.
Dlouhému bylo 52 let. Zprávy o jeho vážném zdravotním stavu se v posledních týdnech množily.

Vladimír Dlouhý vystudoval herectví na konzervatoři v Praze.

Během své úspěšné kariéry hrál například v pražském Divadle Na zábradlí, divadle Rokoko a před svou smrtí působil v pražském Divadle na Vinohradech.
Ve filmovém světě začínal jako dětský herec na přelomu sedmdesátých let.
Nejslavnější postavou této éry je role postiženého chlapce ve filmu Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže (1970).
Miliony diváků si mladého Vladimíra Dlouhého oblíbily ve slavných televizních seriálech své doby (Arabela, Sanitka, Dobrodružství kriminalistiky).
Byl také hlavní postavou jedné z dnes už klasických pohádek S čerty nejsou žerty (1984).
V polistopadové éře patřily mezi jeho nejúspěšnější filmové snímky drama Bumerang (1996 - byl za svou roli nominován na Českého lva), komedie Báječná léta pod psa (1997), Knoflíkáři (1998) nebo Jedna ruka netleská (2003).
Za svou vedlejší roli ve filmu Hlídač č.47 Filipa Renče z roku 2008 dostal Českého lva.
S životní partnerkou Petrou Jungmanovou vychovával dvojčata - syny Jana a Jiřího.

Pohřeb Dlouhého: Rodina dělá tajnosti. Koho nepozvali?

11:00 | Dnes | Bleskově
Napsali jinde - Nad tím, jak bude vypadat pohřeb herce Vladimíra Dlouhého visí otazník.

Podle deníku Blesk totiž způsobila vdova Petra Jungmannová a bratr Michal Dlouhý mezi jeho hereckými kolegy velký zmatek.
Na fotky Vladimíra Dlouhého a jeho kolegů se podívejte ve fotogalerii.
Rozhodli se totiž neposílat na páteční rozloučení parte, ale zavolat Dlouhého kolegům osobně.
Redaktoři Blesku se tak ptají, proč však na ty, se kterými herec dlouhá léta spolupracoval pozůstalí zapomněli.
"Většina kolegů ty tajnosti nechápe," řekl za herce Ladislav Mrkvička, který byl pro Dlouhého vzorem a jako jeden z mála pozván byl.
Překvapená je třeba Iva Janžurová, která v Dobré vodě hrála Dlouhého matku, režisér Václav Vorlíček  nebo herečka Jana Nagyová, která si zahrála Arabelu.  "Asi nemají moji adresu. Na pohřeb ale jdu společně s Janou Nagyovou," svěřil Vorlíček.

Filmografie

Jako herec
2009 -Zakázaný člověk
2009 -Ženy mého muže (Ženy môjho muža)
2005 -Krev zmizelého role: Jost
2004 -Milenci a vrazi role: Ing. Frank Secký
2004 -Non plus ultras role: Beanpole
2003 -Jedna ruka netleská role: Martina's Father
2002 -O ztracené lásce role: Jíra
2002 -Ta třetí role: Jirí Mánek
2001 -Elixír a Halíbela role: Teacher
2001 -Přízraky mezi námi
2000 -Cestující bez zavazadel role: Gaston
2000 -Početí mého mladšího bratra
1999 -Ex offo
1998 -Čas dluhů role: Pavel
1997 -Báječná léta pod psa role: Zvara
1997 -Knoflíkáři role: Psychologist
1992 -Hríchy pro pátera Knoxe role: Inspector
1988 -Nejistá sezóna
1986 -Zlá krev
1984 -Láska z pasáže role: Roman
1984 -S čerty nejsou žerty role: Petr Máchal
1984 -Sanitka role: Dr. Holoubek
1982 -Dobrá voda role: Libor
1981 -Mezičas
1979 -Arabela role: Petr Majer
1979 -Indiáni z Větrova role: Tomás - Border Guard
1977 -Hop - a je tu lidoop role: Ondra
1976 -Konečně si rozumíme role: Eifelák
1976 -Plavení hříbat role: Olin
1974 -Kvočny a král role: Pinda
1974 -Na startu je delfín role: Fanda
1974 -Osud jménem Kamila role: Ondrej

Jason Statham

19. června 2010 v 3:13 | Michal Všechovský
j.001
Povolání: Herec, model, potápěč
Věk: 37
Datum narození: 12. 09. 1972
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Panna   aktuální horoskop »
Výška: 178 cm

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Panna

panna

Vztahy:

Minulý rok jste opravdu mohli najít někoho, s kým toužíte strávit co nejvíce času i nadále. Někteří sní, že možná i celý život. Nutné je ale rozvíjet partnerský život plně, často spolu choďte na večerní zábavy a nevyhýbejte se ani společnosti přátel, hlavně v měsících květnu a srpnu. Snažíte se chovat trochu příliš prakticky, možná se s partnerem stěhujete k sobě, avšak otázky povolání by neměly tolik narušovat osobní vztahy, vzpomeňte si na to hlavně na podzim. Přizpůsobujte partnerovi i svůj jídelníček.

Peníze:

Máte obavy z nezaměstnanosti, proto více šetříte a v případě nouze používáte konta, která měla být třeba na budoucnost. Umíte však skvěle počítat a pracovat s účty, takže se brzy z nervozity dostanete a naučíte se spolupracovat s partnery i sourozenci, pokud vás spojují ekonomické otázky v oblasti práce. Měli byste více spoléhat na finanční poradce, kteří moc dobře vědí, co je pro vás nejlepší, i v červnu a září se proto nebojte diskuzí. A hlavně mějte důvěru v přátele, proč by se vám měli vyhýbat?

Práce:

Tento rok myslíte na poctivou práci opravdu hodně. Bojíte se ztráty zaměstnání, ale planety naznačují, že nemusíte mít strach, pokud dobře rozumíte IT problémům a financím. Z administrativních povolání se může propouštět častěji, než jiné roky, ale vy umíte improvizovat a rychle se učit nové a potřebné činnosti, i třeba v červenci nebo listopadu. Lépe se vám daří jako učitelům, ne už tolik v oblasti zdravotnictví, pokud nejde o farmacii. Když vedete biofarmu, vaše zisky se můžou docela násobit.

Zdraví:

Vaše zdraví bude trochu křehké, co se týče přijímání potravy a vylučování, vaše střeva potřebují hodně vlákniny, hlavně v kritickém měsíci březnu, kdy držíte i mírné půsty. Měli byste si dobře rozmyslet, jestli odložené kosmetické úpravy kůže a břicha je dobré provádět zvláště na jaře, na podzim to bude příznivější. Měli byste si dávat pozor na kvalitní obuv a oblečení při zlézání skal a horských terénů, zranění nohou, hlavně holení, by vás mohlo bolet dlouho. Víc se taky zajímejte o zdravotní stav vašich přátel.

Horoskopy na sobotu 19. 6. 2010

Díky Slunci umíte výborně spolupracovat se svými nadřízenými, svou práci provádíte důkladně. Jde vám od ruky, především ta účetní a auditorská, stejně tak jste ale kreativní ve vzdělávání a při cestách. Je na vás taky jako na úředníky i obchodní cestující spolehnutí a zažijete i humorné situace. Potom je vám skvěle, především večer máte bezvadné pocity. Dnes ze sebe umíte vydat to nejlepší. Večer se radujte v okruhu blízkých, jak vše vyšlo.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.

Jason se narodil v Británii. Byl závodním skokanem do vody, jako člen britského družstva soutěžil na olympiádě. Objevil ho režisér Guy Ritchie pro svůj film Sbal prachy a vypadni, zahrál si i v jeho dalším filmu Podfu©k.

Filmografie

Jako herec
2010 -13
2010 -The Expendables
2009 -Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (Crank 2: High Voltage) role: Chev Chelios
2009 -The Brazilian Job
2008 -Rallye smrti (Death Race) role: Jensen Ames
2008 -The Bank Job role: Terry Leather
2008 -The Mechanic
2008 -Kurýr 3 (Transporter 3) role: Frank Martin
2007 -Ve jménu krále (In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale) role: Farmer
2007 -Boj (War) role: Crawford
2006 -Zastav a nepřežiješ (Crank) role: Chev Chelios
2006 -Růžový Panter (The Pink Panther) role: Yves Gluant
2005 -Chaos role: Det. Quentin Conners
2005 -London role: Bateman
2005 -Revolver role: Jake
2005 -Kurýr 2 (Transporter 2) role: Frank Martin
2004 -Cellular role: Ethan
2004 -Collateral role: Airport Man
2003 -Call of Duty role: seržant Waters
2003 -Job (Job, The) role: Handsome Rob
2003 -Loupež po italsku (The Italian Job) role: Handsome Rob
2002 -Red Faction II role: Shrike
2002 -Kurýr (Transporter, The) role: Frank Martin
2002 -Ultimate Fights from the Movies role: Turkish
2001 -Duchové Marsu (Ghosts of Mars) role: Seržant Jericho Butler
2001 -Making 'Snatch'
2001 -Mean Machine role: Monk
2001 -Jedinečný (The One) role: MVA Agent Evan Funsch
2000 -Podfu(c)k (Snatch.) role: Turkish
2000 -Turn It Up role: pan B
1998 -Sbal prachy a vypadni (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) role: Bacon

Jun Matsumoto

17. června 2010 v 14:33 | Michal Všechovský
j.001
Povolání: Herec, zpěvák, hudebník
Věk: 26
Datum narození: 30. 08. 1983
Místo narození: Tokio, Japonsko
Znamení: Panna   aktuální horoskop »
Člen skupiny: Arashi

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Panna

panna

Vztahy:

Minulý rok jste opravdu mohli najít někoho, s kým toužíte strávit co nejvíce času i nadále. Někteří sní, že možná i celý život. Nutné je ale rozvíjet partnerský život plně, často spolu choďte na večerní zábavy a nevyhýbejte se ani společnosti přátel, hlavně v měsících květnu a srpnu. Snažíte se chovat trochu příliš prakticky, možná se s partnerem stěhujete k sobě, avšak otázky povolání by neměly tolik narušovat osobní vztahy, vzpomeňte si na to hlavně na podzim. Přizpůsobujte partnerovi i svůj jídelníček.

Peníze:

Máte obavy z nezaměstnanosti, proto více šetříte a v případě nouze používáte konta, která měla být třeba na budoucnost. Umíte však skvěle počítat a pracovat s účty, takže se brzy z nervozity dostanete a naučíte se spolupracovat s partnery i sourozenci, pokud vás spojují ekonomické otázky v oblasti práce. Měli byste více spoléhat na finanční poradce, kteří moc dobře vědí, co je pro vás nejlepší, i v červnu a září se proto nebojte diskuzí. A hlavně mějte důvěru v přátele, proč by se vám měli vyhýbat?

Práce:

Tento rok myslíte na poctivou práci opravdu hodně. Bojíte se ztráty zaměstnání, ale planety naznačují, že nemusíte mít strach, pokud dobře rozumíte IT problémům a financím. Z administrativních povolání se může propouštět častěji, než jiné roky, ale vy umíte improvizovat a rychle se učit nové a potřebné činnosti, i třeba v červenci nebo listopadu. Lépe se vám daří jako učitelům, ne už tolik v oblasti zdravotnictví, pokud nejde o farmacii. Když vedete biofarmu, vaše zisky se můžou docela násobit.

Zdraví:

Vaše zdraví bude trochu křehké, co se týče přijímání potravy a vylučování, vaše střeva potřebují hodně vlákniny, hlavně v kritickém měsíci březnu, kdy držíte i mírné půsty. Měli byste si dobře rozmyslet, jestli odložené kosmetické úpravy kůže a břicha je dobré provádět zvláště na jaře, na podzim to bude příznivější. Měli byste si dávat pozor na kvalitní obuv a oblečení při zlézání skal a horských terénů, zranění nohou, hlavně holení, by vás mohlo bolet dlouho. Víc se taky zajímejte o zdravotní stav vašich přátel.

Horoskopy na čtvrtek 17. 6. 2010

Vaše kreativita je poměrně slabá, ale přece jenom se přinutíte k zajímavým výkonům. Pokud se budete zajímat o soukromý život spolupracovníků, navážete lepší vztahy. Dnes můžete mít díky Saturnu starost o své blízké, jestli se cítí zdraví. Raději se pokuste to zjistit už hned po ránu. Při činnosti můžete být docela pomalí, ale díky známým vše půjde lépe. Večer byste neměli zůstávat sami, mějte společnost. Pokud máte přátele v cizině, ozvěte se jim.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

Potká vás spousta nutných aktivit v domácnosti.

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Jako herec
2008 -Hana yori dango: Fainaru role: Tsukasa Doumyouji
2008 -Jaji no futari
2008 -Kakushi toride no san akunin - The last princess role: Takezo
2008 -Myû no an'yo papa ni ageru
2007 -Banbîno! role: Ban Shogo
2007 -Boku wa imôto ni koi wo suru role: Yori Yuki
2007 -Hana yori dango 2 role: Tsukasa Doumyouji
2007 -Kiiroi namida role: Yuji Katsumada
2005 -Hana yori dango role: Doumyouji Tsukasa
2005 -Tokyo Tower role: Koji
2004 -Pika**nchi Life Is Hard Dakara Happy role: Bon
2002 -Gokusen role: Sawada Shin
2002 -Pika*nchi Life Is Hard Dakedo Happy role: Bon
2001 -Kindaichi shônen no jiken bo 3 role: Kindaichi Hajime
1997 -Bokura no Yuki Mimantoshi

Traylor Howard

16. června 2010 v 11:22 | Michal Všechovský

t.001
Povolání: Herečka
Věk: 44
Datum narození: 14. 06. 1966
Místo narození: Orlando, Florida, USA
Znamení: Blíženci   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2010 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Mohli byste více spoléhat na štěstí v milostných vztazích s cizinci, někdy stačí být otevření i lidem, co pocházejí z jiných regionů. Od toho taky slouží internetové seznamky, které vám jsou hodně příznivé v květnu, ale hlavně v říjnu, kdy budete zářit. Dlouho nezadaní lidí by měli trochu podlehnout svádění od dlouhodobých přátel, kdo by vám vlastně měl lépe porozumět? Zajímají vás taky milostné experimenty, ale v oblasti sexu se nechováte příliš vášnivě, nakonec budete i v listopadu konzervativnější.

Peníze:

V době, kdy se všichni více strachují, vy můžete vidět přesně, jak sanovat finance vaší firmy, i mírně krachujících podniků. Není to jen otázkou vaší schopnosti finanční improvizace, i když ta bude v únoru a červenci mimořádná, ale taky díky inteligenci a schopnosti investovat ušetřené částky. Nakupujte a pronajímejte nebytové prostory, které budou potřeba, ale taky počítačové součástky. Dobře se vám obchoduje s ovocem a dřevem, peníze se snažte investovat do potřeb vašich dětí, hlavně v říjnu a listopadu.

Práce:

Musíte počítat s výzvami a taky s tím, že mnoho šéfů i kolegů od vás bude čekat iniciativu. Planety naznačují, že budete úspěšní hlavně v marketingu, obchodu a při používání moderní techniky, nebojte se častěji cestovat. Nesnažte se ale působit aktivněji v oblasti zdravotnictví a účetnictví, tam spíš pro příští rok, hlavně v březnu a září, hrozí jistý úpadek. Choďte na jazykové, ale hlavně manažerské a motivační kurzy, vaší psychice a sebejistotě to pomůže ohromně, v současnosti to však ještě tolik nedoceníte.

Zdraví:

Vy, s věčným problém s plícemi nebo průduškami byste se měli více spoléhat na nové přístroje, pomáhající dýchat, ale taky na čerstvý mořský vzduch, který by i v červnu pomohl vašim nervům, které hůře reagují na stresy. Jíst málo vám vůbec nevadí, takže můžete v létě držet účinnou dietu, ale nikdy nezapomeňte na vyváženost stravy, i když mnoho z vás bude chtít odbourávat maso z jídelníčku. Nenechávejte se operovat v září a prosinci, vyhýbejte se taky dlouhým pobytům v nemocnici (nejen kvůli poplatkům).

Horoskopy na středu 16. 6. 2010

Díky postavení Uranu vám to pomalu zapaluje, a pokud jste na cestách, budou divoké a neuspořádané. Nedokážete tak rychle reagovat, když se vám slibují materiální výhody. Luna vás nabádá, abyste mysleli na partnera a dobře už nakoupili cenově výhodně snížené zboží. Nepokoušejte se dnes vybírat nábytek do domácnosti, hlavně nebo kuchyně, nebudete mít štěstí a přesné oko. Přátelé vám ale při sportu dokážou velice dobře poradit.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Nechejte si vše raději pro sebe a věnujte se partnerskému životu.

Býk:

Zaměřujte se spíš na večer, kdy se budete cítít duševně líp. Můžete s partnerem rozehrát zajímavou erotickou hru.

Blíženci:

Věnujte se poctivě práci a večer zase svému milostnému životu. Nebuďte jen pasivními milenci.

Rak:

Cítíte otevření lásce a není úplně jasné, koho to potrefí.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

S partnerem se snažte být co nejdéle, abyste ho potěšili.

Štír:

Dnes musíte být opatrní a zároveň důvěřiví vůči blízkým.

Střelec:

Mějte na paměti, že váš druh naivity není pro ostatní vždycky pochopitelný.

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

Někdo by mohl využít vašich slabostí pro vlastní výhody.

Ryby:

žádné zvláštní vztahy

Filmografie

Jako herečka
2005 -Maska junior (Son of the Mask) role: Tonya Avery
2002 -Můj přítel Monk (Monk) role: Natalie Teeger
2002 -Monk role: Natalie Teeger
2000 -Já, mé druhé já a Irena (Me, Myself and Irene) role: Layla Baileygates
2000 -Once Again from the Beginning role: Sharon Carter
1994 -Till the End of the Night role: Fran

Ice Cube

15. června 2010 v 22:15 | Michal Všechovský

i.001

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2010 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Mohli byste více spoléhat na štěstí v milostných vztazích s cizinci, někdy stačí být otevření i lidem, co pocházejí z jiných regionů. Od toho taky slouží internetové seznamky, které vám jsou hodně příznivé v květnu, ale hlavně v říjnu, kdy budete zářit. Dlouho nezadaní lidí by měli trochu podlehnout svádění od dlouhodobých přátel, kdo by vám vlastně měl lépe porozumět? Zajímají vás taky milostné experimenty, ale v oblasti sexu se nechováte příliš vášnivě, nakonec budete i v listopadu konzervativnější.

Peníze:

V době, kdy se všichni více strachují, vy můžete vidět přesně, jak sanovat finance vaší firmy, i mírně krachujících podniků. Není to jen otázkou vaší schopnosti finanční improvizace, i když ta bude v únoru a červenci mimořádná, ale taky díky inteligenci a schopnosti investovat ušetřené částky. Nakupujte a pronajímejte nebytové prostory, které budou potřeba, ale taky počítačové součástky. Dobře se vám obchoduje s ovocem a dřevem, peníze se snažte investovat do potřeb vašich dětí, hlavně v říjnu a listopadu.

Práce:

Musíte počítat s výzvami a taky s tím, že mnoho šéfů i kolegů od vás bude čekat iniciativu. Planety naznačují, že budete úspěšní hlavně v marketingu, obchodu a při používání moderní techniky, nebojte se častěji cestovat. Nesnažte se ale působit aktivněji v oblasti zdravotnictví a účetnictví, tam spíš pro příští rok, hlavně v březnu a září, hrozí jistý úpadek. Choďte na jazykové, ale hlavně manažerské a motivační kurzy, vaší psychice a sebejistotě to pomůže ohromně, v současnosti to však ještě tolik nedoceníte.

Zdraví:

Vy, s věčným problém s plícemi nebo průduškami byste se měli více spoléhat na nové přístroje, pomáhající dýchat, ale taky na čerstvý mořský vzduch, který by i v červnu pomohl vašim nervům, které hůře reagují na stresy. Jíst málo vám vůbec nevadí, takže můžete v létě držet účinnou dietu, ale nikdy nezapomeňte na vyváženost stravy, i když mnoho z vás bude chtít odbourávat maso z jídelníčku. Nenechávejte se operovat v září a prosinci, vyhýbejte se taky dlouhým pobytům v nemocnici (nejen kvůli poplatkům).

Horoskopy na úterý 15. 6. 2010

Musíte se svěřovat partnerům v podnikání nebo v kanceláři se svými akčními nápady, protože s jeho připomínkami výsledek bude ještě lepší. Týká se to burzy stejně tak jako získávání oficiálních grantů od státních úřadů. Dobře vám to myslí a jedná, dobře můžete diskutovat s úřednicemi stejně jako v bance, všude si váží vaší přesnosti. Investice do nových počítačů i jiné techniky je však marná, dobře to promyslete, Uran vám nepřeje.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

Jednejte s partnerem pomalu a rozumně.

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Vyčkejte času a dočkáte se lepších příležitostí.

Panna:

Nic není zadarmo, bude to chtít vyjít štěstí vstříc.

Váhy:

Se svým partnerem si dopřáváte dlouhých chvil silných emocí.

Štír:

Těšte se na večer plný vskutku uměleckých zážitků.

Střelec:

Své partnery dokážete inspirovat.

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Ani dnes vás vaše drahá polovička nemůže ničím překvapit.

Ice se proslavil jako hip-hopový zpěvák a skladatel kontroverzní skupiny. N.W.A. Má na kontě dvě hitová alba. Je hercem, scenáristou, režisérem, producentem, rapperem a hudebním producentem.

Napsal a zrežíroval příběh dvou sestřenic snažících se vymanit ze světa tanečků okolo tyče a lajn drog ve filmu Klub hráčů. Dále jsme ho mohli vidět v antirasitickém dramatu Holé lebky nebo v úspěšném filmu Johna Singletona Chlapci ze sousedství.

Hrál ve filmech Tři králové, Anakonda, nebo Podsvětí. Jako scenárista debutoval komedií Friday, která se už dočkala mnoha pokračování.

Diskografie

Album
2008
2006
2000
1998
1997
1994
1993
1992
1991
1990
1990
Kompilace
2001

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Filmografie

Jako herec
2009 -Bring Your 'A' Game role: Interviewee
2005 -xXx: Nová dimenze (XXX: State of the Union) role: Darius Stone / XXX
2004 -Torque : Ohnivá kola (Torque) role: Trey
2002 -Benjamins (All About Benjamins) role: Bucum
2002 -Holičství (Barbershop) role: Calvin Palmer
2002 -Další hroznej pátek (Friday After Next) role: Craig
2001 -Duchové Marsu (Ghosts of Mars) role: James 'Desolation' Williams
2000 -2000 Blockbuster Entertainment Awards role: 
2000 -Zkurvenej pátek (Next Friday) role: Craig Jones
1999 -Tři králové (Three Kings) role: Sseržant Chief Elgin
1998 -I Got the Hook Up role: Gun Runner
1998 -Klub hráčů (Players Club, The) role: Reggie
1997 -Anakonda (Anaconda) role: Danny Rich
1995 -Holé lebky (Higher Learning) role: Fudge
1991 -Chlapci ze sousedství (Boyz N the Hood) role: Darin 'Doughboy' Baker

Jako režisér
1998 -Klub hráčů (Players Club, The)

Jako scénárista
2002 -Benjamins (All About Benjamins)
2002 -Další hroznej pátek (Friday After Next)
2000 -Zkurvenej pátek (Next Friday)
1998 -Klub hráčů (Players Club, The)

Jako producent
2002 -Benjamins (All About Benjamins)
2002 -Další hroznej pátek (Friday After Next)
2000 -Zkurvenej pátek (Next Friday)
1998 -Klub hráčů (Players Club, The)Šárka Opršálová

15. června 2010 v 13:17 | Michal Všechovský
š.001
Šárka Opršálová vystudovala činoherní herectví na brněnské konzervatoři a pražské DAMU (abs. ročník 2008/2009).

Účinkovala ve filmu Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu (Irma). Na léto 2010 připravuje účinkování v Shakespearově Jindřichovi IV. v režii L. Bělohradské v rámci Letních shakespearovských slavností na Pražském hradě.

Filmografie

Jako herečka
2006 -Účastníci zájezdu role: Irma


Jessica Burciaga

15. června 2010 v 11:45 | Michal Všechovský
j.001Povolání: Modelka
Věk: 27
Datum narození: 11. 04. 1983
Znamení: Beran   aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2010 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok i pro vás bude spíš o aktivním životě z hlediska přátelství a rozvíjení styků v rámci kamarádů a lidí ze stejných sportovních klubů. Přeci jen ale na jaře může být žhaví v tom, jak se ve vás budou probouzet sklony získávat "sexuální přátele". Láska v sobě bude mít něco nového a moderního, hlavně v srpnu se ukáže, že i lidé dlouho osamocení mají naději na získávání partnerů, které jste ztratili díky své pracovitosti. Měli byste se vyhnout jen prezentaci svých svalů a křivek, mozek bude sexy po celý rok více.

Peníze:

Není jasné, do jaké míry vám bude přát finanční situace. V lednu vypadá situace tristně, ale Jupiter přinese lepší očekávání toho, že můžete získávat díky podpoře přátel a kamarádů. Snažte se být více společenští ve styku s lidmi, co pracují v bankách a pojišťovnách, hlavně v červnu a září vám můžou pomoci nejen užitečnou radou. Snažte se více investovat do počítačových sítí, moderních technologií, i těch levnějších, počítejte vždy s budoucností. Prosinec ukáže, že smlouvy s cizími firmami budou správné.

Práce:

Budete více ochotní pracovat v týmu, což překvapí nejen vaše kolegy, kteří jsou zvyklí na vaši tvrdohlavost, ale i konkurenti v podnikání. Ti se budou divit, že dáváte lepší podmínky vlastním zaměstnancům. Víte ale dobře, proč se staráte o jejich zdraví a vzdělávání, to se vám vrátí příjemnými zjištěními v červnu a listopadu. Planety naznačují, že budete muset více pracovat s administrativou a více vnímat nařízení úřadů, ale nenechejte se hlavně v říjnu znervózňovat. Díky perfektní technice a IT vyhráváte.

Zdraví:

Někteří z vás budou mít zdraví skoro železné, ti druzí si musejí uvědomit, že přehánění práce a absence odpočinku přinese více vyčerpání. Hlavně v lednu a červenci musíte umět odpočívat, v zimě by to ale mělo být spíš na masážích, než při divoké jízdě na lyžích. V létě si výletů do přírody užívejte a snažte se provádět sporty, podporující pravidelný tep srdce a hlubší dýchání. V srpnu budete mít problémy s nervy a bolestmi hlavy, ty odezní, ale na podzim je třeba pravidelně být a počítat s úbytky energie. Víc relaxujte.

Horoskopy na úterý 15. 6. 2010

Dnes sice dost pracujete, ale jste přesvědčeni o svých schopnostech, proto činnosti dokončíte dobře. Dobré postavení vaší vládnoucí planety vůči Venuši a Neptunu pro vás znamená, že budete mít štěstí v lásce. Především pokud pracujete v zahraničních firmách, vaše srdce se jednoduše rozhoří. Musíte umět jednat ihned. Nebojte se užívat si jízdu autem, stejně tak vaše domácnost může přilákat nějakého ctitele, máte smysl pro pohodlí.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

Dnes se snad ani nesnažte přemlouvat svého partnera k nějaké činnosti.

Rak:

Mohli byste se rozloučit s mnohým, peněz nevyjímaje.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

Vyrazte spolu na bujarý večírek.

Váhy:

Příliš na vašeho partnera nespěchejte.

Štír:

Partnerovi se spousta věcí nezamlouvá.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Dopřejte si výlet nebo zejděte do společnosti.

Vodnář:

Mohli byste si vzájemně ublížit.

Ryby:

žádné zvláštní vztahy