Květen 2010

Petr Němec

31. května 2010 v 19:59 | Michal Všechovský
p.001

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Býk

byk

Vztahy:

I když budete plní citů a temperamentu, který necháváte jako vždy projevovat jen jemně a pomalu, ale tato živelnost, i chuť do vztahů a sexu bude nabouráván potřebami vaší pracovní činnosti a kolegů. Počítejte, že právě na ně bude partner hlavně v únoru a srpnu žárlit, proto se musíte rozhodnout, jestli je pro vás důležitější práce, nebo láska. Možná hrozí i rozchody partnerství, ale ta dlouhodobá vydrží, planety naznačují, že musíte umět oddělovat zrno od plev. Během milování se budete často chovat nenasytně.

Peníze:

O peníze se umíte postarat vždy a většině z vás utěšený účet bude narůstat i v době, kdy většina lidí bude pociťovat ekonomickou krizi. Hlavně ale přemýšlejte jako obchodníci nad tím, co vynáší nejvíce, komodity jako suroviny i potraviny a v oblasti bankovnictví na klasické produkty. Měsíce květen a září vypadají příznivě pro velké nákupy, třeba i domů a pozemků, na kterých později vyděláte. Nakupovat oblečení a luxusní prostředky se asi taky neukáže jako jednoduché, ale na vzdělání neskrblete!

Práce:

Mnoho z vás bude mít problémy s tím, kolik technických schopností v práci potřebujete. Hlavně starší lidé se budou potýkat s účetními softwarovými programy, taky hackeři budou napadat vámi spravovaná konta, často v únoru nebo listopadu. Ale s tím se dokážete skrze planety vypořádat, když máte v rukou dokumentaci. Více se zajímejte o povolání, spojená s potravinami, jejich pěstováním a zpracováváním, to vám bude vynášet více, stejně jako gastronomie, pronájem polí nebo budování malých elektráren.

Zdraví:

Pokud máte problémy s krkem, krční páteří a spojením tračníku a žlučníku, vždy za to může větší stres a nervy. Pro vás je důležité, abyste hlavně pravidelně jedli a nebáli se experimentovat s fusion stravou. V květnu a červnu budete jíst určitě čerstvá jídla. Snažte se více procvičovat lýtka a kotníky, proto se bavte nejen během a jízdou na kole, ale zkuste i lezecké stěny a radost z volné přírody, měli byste taky víc procvičovat otužování vlastních dětí. Na podzim budete mít méně energie, chovejte k sobě šetrně hlavně v listopadu.

Horoskopy na pondělí 31. 5. 2010

Dnes se můžete rychle zorientovat a vydělat na potřebě se bavit. Ať už jídlem a pitím, nebo hudbou, jak říká spojení Venuše a Uranu. Hlavně v internetových kavárnách a ve vinárnách. Dokážete to ale provádět na velmi slušné úrovni, jak vám velí estetické city. Máte ty dobré komunikační vlohy, ale taky kamarády na správných místech, kteří se hodí pro vaše plány. Večer se věnujte svému partnerovi.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Večer dokážete neuvěřitelně perlit a naklonit si volné srdce.

Blíženci:

Zažívali byste více potěšení, kdybyste dokázali udržet na uzdě vášně.

Rak:

Měli byste věrně naslouchat partnerovi, což dá někdy zabrat.

Lev:

Dneska dokážete spojovat realitu s fantazií.

Panna:

Máte dobrou náladu, ze které může mít partner potěšení.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

Pracujte a všímejte si lidí okolo.

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

Hodně si všímáte osob druhého pohlaví kolem sebe a dáváte jim na srozuměnou.

Ryby:

Chtěli byste objevovat dálky, možná se večer zasníte.

Petr Němec, zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku, skladatel, se narodil 15. 6. 1950 v Ostravě.

Vyučený strojní zámečník sedm let navštěvoval výtvarný obor na Lidové škole umění. Sám se naučil hrát na kytaru a zpíval s amatérskými skupinami Komáři a Royal beat. Na výzvu kapelníka Richarda Kovalčíka se 1967 připojil jako kytarista ke skupině Flamingo, ještě dva roky však pracoval ve vítkovických železárnách. Ukázalo se, že v nové orientaci na rhythm-and-blues prospěje souboru více jako zpěvák a 1969, kdy už měl za sebou vystoupení s Flamingem na beatovém festivalu v Praze (zdokumentované živou nahrávkou skladby Cold Sweat od Jamese Browna na supraphonském sampleru 2. čs. beat-festival 68), se stal sólistou vedle Marie Rottrové.

Dravost a živelnost tohoto talentu od přírody se doplňovaly s jistotou a zralostí starší partnerky a v duetech Němce s Rottrovou často jiskřilo (singl z roku 1969 Volej známý číslo/Tobogán). Snadný přístup do ostravského rozhlasového nahrávacího studia a odtud na gramofonové desky Supraphonu umožnil Němcovi raketový start na singlech, z nichž některé překročily stotisícový náklad. Jejich hodnotu však zpochybnilo neúměrné, stylově bezbřehé přebírání zahraničních hitů, vesměs otextovaných Vladimírem Čortem: Žlutá dívka (Mellow Yellow), Lásko, lásko (Suddenly You Love Me), Rezatá holka (People Got To Be Free), Hej Jude od Beatles, Jany Jany (Yummy Yummy Yummy), Divoká růže (Sugar Sugar), Michael (Michael And The Slipper Tree). Z původních skladeb, napsaných pro Němce, vešlo ve známost pouze Opatruj svých sedmnáct od Drahoslava Volejníčka a Vladimíra Čorta, jedna ze tří nahrávek (vedle převzatého Otise Reddinga a Stevieho Wondera), jimiž se zpěvák prezentoval na albu Flamingo (1970) a jeho anglické podobě This Is Our Soul (1971). Celé toto pro Němce neobyčejně úspěšné období revokuje v roce 1996 vydané CD Flamingo, které kromě debutového alba (bez instrumentálky Sunny) přineslo i čtyři Němcovy hity se singlů a oba jmenované duety.

Za interpretaci písně Bohuslava Ondráčka a Zdeňka Borovce Hej, nebuď nesvá získali Němec a Rottrová v roce 1971 Cenu diváka na Bratislavské lyře, které se zpěvák opakovaně zúčastnil 1972, 1973, 1976 a 1984. V srpnu 1972 nastoupil na vojenskou službu a přestože působil v Armádním uměleckém souboru, po návratu jen obtížně hledal uplatnění vedle Rottrové, jejíž projev se stále více přizpůsoboval hudbě středního proudu, což platilo i o Flamingu, které od 1973 vystupovalo pod názvem Plameňáci. Z odlišně zaměřeného seskupení vystoupil Němec 1980, i když se s Marií Rottrovou znovu sešel 1992 ve dvou duetech (Ráno jak má být, Úsvit) na jejím albu Chvíli můj, chvíli svůj. Po odchodu z Flaminga se spojil s hudebníky ostravské jazzové formace Alternativa a dohodl se s nimi na novém názvu Drak a změně stylu, který se podřídil vokální trojici Němec, Dana Vrchovská a Vendulka Volná-Chovancová. Tady se začal prosazovat jako skladatel, zajímavé bylo třeba jeho spojení s textařem Jaromírem Nohavicou v písni Maturitní kvádro (SP Supraphonu, 1984). Drak však nepřestál dlouhodobé angažmá v zahraničí a Němec začal vystupovat se skupinou Special zpěvačky Věry Špinarové. Ve spíše nahodilé produkci v tomto období vzbudil pozornost Němcův autorský počin s textařem Pavlem Vrbou Útěk (SP Supraphonu, 1987). V dalším projektu Věry Špinarové Nota bene se ukázala být neslučitelná symbióza Němce s jejím manželem, zpívajícím bubeníkem Vítězslavem Vávrou.

V 90. letech se Němec zaměřil na interpretaci hudby širokého stylového okruhu v tanečních podnicích na Kanárských ostrovech, v Karibiku, ve Švýcarsku aj. Doprovází ho skupina Dragons, která je v Maspalomas na Kanárských ostrovech uváděna jako Brillant.

Petr Němec zpívá na lodích

Ostravský zpěvák Petr Němec se po sametové revoluci doslova vytratil. Odjel do zahraničí, zpíval v klubech a na lodích. Nyní se vrací na česká koncertní podia.

Zpěvák Petr Němec patří do tzv. ostravské líhně talentů 70. let spolu s Marií Rottrovou nebo Věrou Špinarovou. S oběma ostravskými zpěvačkami také jezdil na koncerty, se skupinou Flamingo začal hrát jako kytarista ve svých sedmnácti letech v roce 1967. "První vlastní písničky jsem natočil v ostravském rozhlasovém studiu v roce 1970 a docela se chytla Opatruj svých sedmnáct. Natočil jsem i české verze zahraničních písniček, například Hey Jude. Tehdy to bylo jednoduché a neřešila se žádná autorská práva," zasmál se Petr Němec. Jeho singly i díky převzatým zahraničním začaly vycházet v dnes neuvěřitelných statisícových nákladech. Jeho duet s Marií Rottrovou Hej nebuď nesvá získal na Bratislavské lyře v roce 1971 cenu diváků. S Flamingem přejmenovaným na Plameňáky hrál až do roku 1980, pak chvíli vystupoval se skupinou Drak a od roku 1983 strávil tři roky se skupinou Special, která doprovázela Věru Špinarovou. V té době také složil několik písniček.

"Zlom přišel na konci roku 1989. Zatímco se z emigrace vraceli zpěváci domů, já vyrazil opačným směrem. Se skupinou jsme zpívali na Kanárských ostrovech a ve Švýcarsku. Později jsem získal angažmá na lodích a například letos v lednu jsem zpíval na lodi v Karibiku. Teď před létem jsem pro změnu měl angažmá na lodi, která plula u chladnějších skandinávských zemí," vyprávěl zpěvák. "Letos na podzim chystáme návrat se Flamingem společně s Marií Rottrovou a Jaroslavem Wykrentem. Koncerty samozřejmě uspořádáme i v Moravskoslezském kraji," slíbil Petr Němec.

Hell´s Angels - Motorcycle Club

31. května 2010 v 18:34 | Michal Všechovský
h.0041

ÚVAHA O MOTORKÁCH


Má úvaha o motorkách
Tak začínám mé psaní, vlastně domácí úkol, který jsem dostala na jaře, ale měla jsem tak náročné léto a podzim, že jsem se k psaní nedostala. Ten úkol jsem dostala od BédiBikera a mám napsat o mých začátcích na motorce.
Je pravda, že jsem na motorce nikdy neseděla, a když jsem viděla poprvé GoldWinga, kterého si koupil Emil, tak jsem si řekla, že nikdy. Což se nemá říkat, protože za pár dní už jsem se vezla. A to doslova.
Začalo to nakupováním helmy, bot a oblečení. Když jsem se pokoušela Emilovi říci, že se na tu motorku bojím a že jenom vyzkouším jednu jízdu v půjčené helmě, protože nemá cenu nic nového kupovat, tak buď dělal, že nerozumí, neslyší a nebo vsadil na to, že když mi koupí vše nové, tak prostě už mu neřeknu, že mi jedna jízda stačila a končím. Vsadil dobře, zaslouží pochvalu.
V životě jsem helmu na hlavě neměla a byl to příšerný pocit. Hlavu jsem měla jak ve svěráku a teď už můžu napsat, že první podzimní jízdy jsem přežívala jenom silou vůle, protože mě za hodinu bolela hlava. V botách jsem chodila jako kocour v botách. Protože byly nové a ještě neprošláplé tak jsem musela dávat pozor, abych se někde nepřerazila. Jedině oblečení bylo ok. Bunda mi byla nejlíp a kalhoty trošku větší, ale opravdu to byly nejmenší jaké měli. 
První jízdy jsem prožívala s velikým strachem a úplně první zatáčky byly neskutečné. Za prvé jsem přes Emila neviděla, tak jsem zatáčku nečekala a seděla jsem vzadu jako prkno a držela se jako klíště. Dokonce jsem poprvé slezla z motorky na druhou stranu, to Emila málem kleplo. Dnes je to již 3 roky takže prvních podzimních jízd nebylo mnoho. Doufala jsem, že třeba se něco stane a Emil motorku prodá, ale právě naopak. 
Jarní plánování dovolených v roce 2007 mě dost zaskočilo, protože Emil plánoval dovolenou na motorce. Nějak mi to asi pořád nedocházelo, ale dovolená na Slovensku se blížila. Neuměla jsem si představit, že budu celý týden odkázaná jenom na motorku. Takže jednoho rána jsme vyjeli a dojeli až do Rožnova pod Radhoštěm. Tenkrát to bylo až, ale dnes už bych napsala jenom. Druhý den jsme dojeli na Slovensko do lázní a za týden projeli Vysoké Tatry křížem krážem. Taky jsem přesvědčila Emila, že pohyb je zdravý a pár kilometrů jsme ušli po svých, ale jenom proto, že Emil zjistil, že ne všude se GoldWing dostane. Pomalu už jsem si na motorku zvykala. To léto jsme ještě udělali pár jízd po okolí, ale do žádného většího cestování jsme se nepouštěli. Vlastně to všechno byl jenom začátek pořádných jízd, o kterých jsem neměla ani tušení a můžu napsat, že ani Emil nepočítal s tím, že toho tolik procestujeme.
Také jsem úplně zapomněla, že začalo pomalé, ale tempo narůstající dokupování doplňků na motorku, aby nebyla tak holá. První návštěva v Německu v Uslaru byl první nákup. Úplně to základní spíše co se týká drobných oprav a bylo i pár doplňků.
Mezi prvními i stožár s vlajkou. A abych nezapomněla, rozhlíželi jsme se i po talismanu - "Golďasovi".
Loňské jaro už mě ani nepřekvapilo. První dovolená na Šumavě začátkem května jak jinak než na GoldWingu. To už s námi cestoval i náš talisman - "Golďas", krásný plyšový oslík v bikerském oblečku a s motorkářským šátkem přes hlavu. Cestu jsme zvládli na jeden zátah s malými přestávkami. Ale už mi ani nepřipadalo, že by to bylo nenormální jet na dovolenou na motorce. Počasí tak akorát, trošku pršelo, ale byla to další zkušenost. Opět pár kiláčků po krásách Šumavy po svých, ale jinak bylo nádherně. Ještě nemůžu napsat, že bych byla úplně v pohodě, ale bylo mi pořád lépe a s motorkou jsem se sžívala.
Tou dobou už byl Emil členem GoldWing klubu a nás čekal první sraz motorek v Německu. A hlavně první setkání s BéďouBikerem. To se určitě povedlo, protože od té doby jsme s Béďou toho tolik prožili, že by to vydalo na román.
Příjemné bylo i setkání s ostatními členy GoldWing klubu, kteří se nás v Německu velmi přátelsky ujali a prvním srazem provedli. 
Další věc, která na srazu Emilovi učarovala bylo nakupování doplňků na motorku. Já jenom přihlížela, protože do takových věcí nemluvím. Slovo úžasné, koupím, potřebuji, mi od té doby zní ve všech pádech. Ale je pravda, že vždy okoukne pár nápadů a já se podívám na motorky a užijeme si klidný víkend.
Po tomto srazu jsme ještě loni absolvovali sraz v Rakousku. Z českého srazu jsme jeli na dovolenou na Slovensko, tentokráte na jeden zátah, protože už jsme ostřílení "Bikeři" a ze Slovenska přes sraz v Polsku domů. A na závěr sraz v Holandsku. Zkrátka splnili jsme kvótu 4 srazů za rok a pátý k tomu na vrh. To už jsem ne tušila, ale věděla, že se na dovolenou jinak než na motorce nedostanu. Získávala jsem přes to léto jistotu a už dobře poznala, že Emil na motorce neriskuje a že se můžu na něj spolehnout a klidně vzadu spát. Když mi to totiž Hana s Mirkou vyprávěly, že na motorce spí, tak jsem tomu nevěřila. To se mi stát nemůže. A už je to tutovka.
Ještě se vrátím k cestě na sraz do Holandska. Zažili jsme už na cestách deštík, ale ještě jsme nejeli 3 hodiny v dešti po dálnici 160ti kilometrovou rychlostí za kým jiným než za Béďou. To jsem trošku ztrácela svoji pracně nabitou jistotu, ale přesvědčila jsem se, že i takové počasí GoldWing, dobré pneu a skvělý řidič zvládnou.
I když je motorka jenom letní záležitost, já prožívám s motorkou celý rok. Emil totiž přes léto na srazech nakoupí a přes internet objedná spoustu doplňků a přes zimu motorku šperkuje. Začíná to úplným rozebráním, přidá kilometry kabelů, světýlek a opět zkompletuje. Samozřejmě s mou pomocí a radou, jinak by jsme na jaře ani nevyjeli ! 
Zapomněla jsem ještě napsat jednu důležitou skutečnost a to že na srazech se spí většinou ve stanech. Takže jsme během prvních srazů také doplnili všechnu výbavu a postupně dokupovali skladné spacáky, karimatky a ostatní kempinkové vybavení. Takže mohu napsat, že večer vše vybalit z motorky je sranda, ale ráno vše opět složit je pěkný rébus.
Na letošní třetí sezónu na motorce nám Emil koupil nové helmy a můžu říci i když jsem se zdráhala, jsem ráda, že je máme. Už jsme měli větší zkušenosti a opravdu je alespoň pro mě helma pohodlnější. Ta první se časem taky poddala, ale pořád to nebylo ono. A už mohu napsat, že botky se mi taky pěkně prošláply, protože letošní sezónu jsme udělali asi náš největší rekord. Emil naplánoval dvě dovolené na dva jižní a dva severní srazy, na kterých jsme celkem ujeli 15 600 kilometrů.
První 14ti denní dovolenou na jih jsme zvládli sami. Byl to sraz GoldWingů v Portugalsku a ve Španělsku. Nejdříve jsem se dost zdráhala jet tak daleko, ale jak se dovolená blížila, tak jsem se těšila. Chápala jsem obavy Emila, že budeme odkázáni jenom sami na sebe, ale věděla jsem, že při závažné poruše motorky nám slíbil pomoc Béďa, tak pokud by se nám nic nestalo, že by jsme se domů dostali.
A mohu napsat, že s Béďovou pomocí jsme po cestě vyřešili i drobné problémy, které jsme měli. Cesta se mi moc líbila a dokonce jsme jeden den ujeli 1 120 km. Z počátku nás provázely 4 dny deště a to jsme už byli oba úplně na dně, ale dnes na to vzpomínám ráda. Odměnou nám bylo i krásné počasí v druhé polovině cesty.
Ještě malá vsuvka. Na cestu jsme doma zapomněli Golďase. Zjistili jsme to až 30 km od domova a už se nevrátili. Dnes už mohu napsat, že to byla veliká, převeliká chyba. Dnes, i kdyby se Emil na mě naštval jak chtěl, tak by se musel vrátit i 100 km domů pro Golďase, bez něj bych dál nejela. A on určitě také ne.
Jinak k té jižní dovolené bych ještě ráda napsala, že jsme za pár dní zvládli bezvadně naskládat vše do motorky. První dny jsme se s tím prali, ale pak jsme byli tak sehraní a zlepšovali čas, že nás musím pochválit. A večer v kempu když jsme vše vybalovali tak jsme byli středem pozornosti, protože každý koukal co jsme všechno z motorky vybalili.
Jak dnes říkám o naší druhé dovolené, té severní, tak tu jsme již jeli s partou. Sraz ve Švédsku a Finsku, s vyjížďkou přes Lofoty až na nejsevernější kousek pevniny. Opravdu jsme projeli celý sever až na Nordkapp. Kousek jsme se svezli i na trajektu. S Janou "Widoušovou" okusily pravou Finskou saunu. Na kilometry to bylo o 600 kilometrů kratší, ale protože to byla během 14ti dní další dlouhá cesta, byla pro nás namáhavější. Alespoň já cítila větší únavu. Takže si troufnu napsat, že i když pro mnohé nezasvěcené vypadá jízda na motorce jako zábava, dá mnohokrát zabrat. Přispěla k tomu i teplota okolo 5 až 10 °C. A samozřejmě bílé noci. To nevíte kdy jít spát, protože je pořád světlo a ráno se vstává hůř.
Jak už jsem psala, bylo to dvakrát 14 dní na cestách Evropou na motorce, ale bylo to bezva ať už jsme byli sami nebo nás bylo 9.
Pak už nás čekal sraz jenom v Čechách a v Maďarsku. Tam se počasí vydařilo a my se krásně vymáčeli v teplém termálním koupališti. Na každém srazu se sejdeme s bezva partou, jsou sice výjimky, ale blb se najde všude. Takže nic neobvyklého, ale okolo nás je vždy bezpečno. Aspoň vždy bylo. Uděláme si klidný víkend a zapomeneme tak trošku já na poštu a Emil na starosti ve firmě nebo máme čas si popovídat.
K našim jízdám také patří srazy na Steinu u Bédi. Konají se tak dvakrát za rok. Vlastně je to první jarní setkání s partou a většinou na podzim to poslední.
A ještě o jednom bych chtěla napsat a to je příprava na každou jízdu. Jelikož je GoldWing trošku větší motorka, tak je potřeba jí před každou jízdou umýt, protože je na ní vidět vše. Každý prach z cesty, každá muška a v letním období když vjedete do hejna komárů, mušek, tak je to na nový lak. Je to Emilova zásada, že se má vyjíždět s umytou motorkou, tak se snažím seč můžu pomáhat mu s mytím motorky. Hlavně aby bylo čisté plexisklo a leskly se všechny chromy, kterých letos přibylo snad nejvíce za tu dobu co Emil motorku má. Takže po důkladném umytí motorky je na řadě oblékání. Ze začátku než jsem na sebe nasoukala všechno oblečení, vše pořádně zapnula a nasadila helmu, tak jsem tu motorku proklínala, teď za ty roky je to brnkačka. Ke všemu musí člověk asi dospět a najít to správné pozitivum.
Ještě bych měla napsat o zakončení letošní sezóny - 2009. Už ne jako začátečník, ale jako ostřílená bikerka jsem projela Matku cest - Route 66. Je to sen mnoha motorkářů. Když se pořádala na jaře na Steinu válečná porada, které jsem se zúčastnila, tak mě vyprávění a zážitky BédiBikera zaujalo. Ale můj strach z létání jsem stále nemohla překonat. No nakonec se do mě pustila dcera Jiřinka, která mi vysvětlila, že takové štěstí jí nepotká, aby se mnou to letadlo spadlo, a že když létám do Ameriky každý týden, tak co bych tam dělala. Samozřejmě to od ní byla dobře zvolená taktika, nikdy jsem v Americe nebyla a ona dobře odhadla, že když nepojedu, budu toho litovat. Emil mě vybavil na cestu krásnou koženou soupravou, nevím, jestli jsem byla tak hodná nebo prostě kůže k motorkářům patří.   Dnes jsem ráda, že jsem letěla, protože se mi hrozně ta cesta líbila, myslím tu na motorkách, protože tu letovou bych si radši už nezopakovala. Ani ne tak kvůli létání, ale naše české aerolinky opět zabodovaly a cesta domů se nám pěkně zkomplikovala.
Cesta začínala v Chicagu kde jsme si ráno půjčili předem objednané motorky značky Harley Davidson, typy Road King Classic a Ultra Classic Electra Glide. Já jela na "Elektře". Jelo nás dvanáct, ale motorek jsme měli deset. My dvě účastnice "zájezdu" ženy jsme se vezly na tandemu. To dopoledne mi připadalo nekonečné, než si všichni převzali motorky, podepsali spoustu prohlášení a předávacích protokolů. A než jsme všechno z vaků narovnali do motorek, tak bylo 12,30 hod místního času a my startovali. Ještě k těm vakům, protože jsme neměli doprovodné vozidlo, tak vše co jsme si s sebou vzali, se nám muselo vejít do motorky, takže opět 3 týdenní ranní rovnání věcí do motorky.
My jsme vlastně jeli s Emilem ve třech, protože jak jsem již psala, bez našeho talismana Golďase, bychom nevyjeli.
Každý den byl jiný a neopakovatelný, protože jsme projížděli jinou neznámou krajinou a bylo co obdivovat, pozorovat a hlavně fotit. Jak se měnila krajina, tak se s ní měnilo i počasí. Místy původní pravá Route 66 již nebyla udržovaná a tak štěrk a nerovnosti terénu nám dali zabrat. Hlavně řidičům a motorkám.
První dny jsme projížděli lány kukuřičných polí. Prostě 100 mil a pořád kukuřice kam jsme dohlédli a že jsme dohlédli dost daleko. Taky foukal pořádný vítr, tak bylo dost těžké motorku udržet, alespoň se mnou to pořádně házelo. To mě docela zklamalo, protože jsem si neuměla představit, že v tomto větru budu sedět na motorce ještě dalších 16 dní. Po dvou dnech se samozřejmě vítr utišil a začala i stoupat teplota. Vysvitlo sluníčko a už to bylo veselejší. Pak se objevily i teplotní rozdíly, přes Nevadskou poušť, ráno 7 stupňů v poledne 38 stupňů a večer opět chladno. A nakonec i dva dny deště na konci cesty v Los Angeles.
Každý den v sedle motorky 230 až 380 mil. Od ubytování k dalšímu noclehu, jinak by jsme spali pod motorkou. Bylo to opravdu dobrodružství, ale krásné. Když jsme projížděli údolím smrti a začalo se stmívat, okolo nás jenom poušť, nebylo vidět široko daleko světýlko. Cesta byla písečná, motorka si dělala co chtěla a naše skupina se rozdělila podle terénu, tak mi nebylo veselo. Ale teď mohu napsat jeden z nejlepších zážitků. Ten úsek cesty byl asi 29 mil. Na konci jsme byli zaprášení, unavení, ale dojeli jsme. Při čekání na ostatní jsme zjistili, že jsme po cestě ztratili našeho Golďase. Ale dobrá duše Petr Vachoušek i v náročném terénu riskoval, zastavil a našeho talismánka nám dovezl.
Nebyla to jen jízda na motorce. Každý den jsme po trase navštívili ta nejzajímavější místa, St.Louis, umyla jsem si ruce v Mississippi, Santa Fé, Gallup, indiánské opevnění Pecos, v Texasu jsme viděli Cadillac Ranch, Monument Valley, byli jsme na Four Corners - hranici 4 států - Utah, Colorado, Arizona a New Mexico, prohlédli jsme si Las Vegas, přírodní park se zkamenělinami, vodní elektrárnu a hlavně muzea, včetně muzea zakladatele Route 66 - Villa Rogerse. Každý den byl plný zážitků a opravdu náročný. Ale nelituji.
Co Americe nezávidím je jejich pečivo, to bylo asi jediné mínus. Ale zato jak nejsem masová, tak steaky v Texasu byly skvělé! Byla by toho ještě spousta na co bych si vzpomněla, ale to nej, co má společného s jízdou jsem snad napsala.
No a veliké, převeliké díky patří BéďoviBikerovi, který vše naplánoval, zajistil a s jeho synem nás tou zemí bezpečně provedli a ukázali nám od všeho trošku. Myslím, že mohu napsat, že vzhledem k rozloze Ameriky a naší země jsem toho více viděla v Americe za ty 3 týdny, než za svůj život v Čechách. A to se pokládám za cestovatelku.
Teď abych to shrnula. Za letošní sezónu 2009 jsem strávila v sedle GoldWingu přes 22.400km a na "Harleyi" přes 6.800 kilometrů, celkem tedy více než 29.200 kilometrů. Kdyby mi to někdy někdo předpověděl, řekla bych mu, že je blázen! Za ty tři roky ze mě udělal Emil motorkářku, aspoň to tak cítím a jsem moc ráda. Asi mu to dalo dost práce a přemlouvání. Trošku nejistoty ve mně pořád zůstává, ale to k tomu asi patří. Kdyby mě Emil nepřesvědčil a motorku prodal, tak bych nevěděla, o co jsem přišla a to by byla velká škoda.
Jitka alias Monkey

Karel Schwarzenberg

31. května 2010 v 18:17 | Michal Všechovský
k.001
Karel Schwarzenberg
Pol. příslušnost: ODA
Volební obvod: č. 25 - Praha 6
Zvolen za: USDEUODA v roce 2004
Mandát: 13.11.2004 - 13.11.2010

Karel Schwarzenberg v němčině používá jméno Karl Fürst zu Schwarzenberg, nebo Karl von Schwarzenberg, plným jménem Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg - je potomkem šlechtického rodu Schwarzenbergů, bývalým vedoucím kanceláře prezidenta Václava Havla a v současnosti senátorem a ministrem zahraničních věcí.

Rodina
Je nejstarším synem Karla, 6. knížete Schwarzenberga (1911-1986) a jeho manželky Antonie, princezny z Fürstenbergu. Jeho bývalá manželka Tereza (potomek hraběcího rodu von Hardegg, s níž se oženil v roce 1967 a rozvedl se v roce 1988) porodila v době manželství tři děti: Jana Nepomuka (* 1967), Annu Karolínu (* 1968, provd. "Morgan") a Karla Filipa (* 1979, adopt. "Prinzhorn").

Žije střídavě ve Švýcarsku, na rodovém zámku Schwarzenberg v bavorském Scheinfeldu, ve Dřevíči u Berouna, na Orlíku, v Praze, nebo ve vídeňském paláci Schwarzenberg. Často jako své povolání uvádí lesník a/nebo hostinský. Také se označuje za středoevropana se švýcarským pasem (Schwarzenbergové mají od středověku curyšské občanství, Karel má i české).

Pochází z mladší, tzv. orlické větve rodu, založené Karlem (1771 - 1820) mladším synem Jana Nepomuka 5. knížete Schwarzenberga a slavným vojevůdcem napoleonských válek. V roce 1962 byl adoptován členem starší, hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů, Jindřichem. V roce 1957 maturoval ve Vídni a začal studovat práva ve Vídni a Štýrském Hradci a lesnictví v Mnichově, studia ale neukončil, když se musel věnovat správě majetku poté, co jeho adoptivní otec předčasně zemřel v roce 1965.

Roku 1979 Karel získal dědictví po adoptivním strýci Josefovi, stal se hlavním představitelem rodu, a tak v sobě spojil obě jeho větve i jejich majetek. Jeho adoptivní sestra Alžběta Pezoldová, dcera výše zmíněného Jindřicha Schwarzenberga, však toto dědictví napadla a snaží se o navrácení majetku hlubocko-krumlovské větve do svých rukou. Jako i o navrácení majetku Adolfa Schwarzenberga, jehož je vnučkou[1].

Politika
Karel Schwarzenberg od mládí podporoval snahy o návrat demokracie do Československa. Po roce 1968, po potlačení "Pražského jara" podporoval československý disent. Tak například na rodinném zámku v bavorském Scheinfeldu založil Československé dokumentační centrum.

Od těch dob trvá také jeho přátelství s pozdějším prezidentem Václavem Havlem, od července 1990 do roku 1992 byl kancléřem jeho prezidentské kanceláře.

V roce 1984 byl zvolen předsedou Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva, kterým byl do roku 1990. V roce 1989 byl společně s Lechem Wałęsou vyznamenán Cenou lidských práv Rady Evropy.

Stal se také členem představenstva Fóra 2000 [1], založeného v roce 1996 Václavem Havlem, japonským filantropem Yohei Sasakawy a nositelem Nobelovy ceny Elieho Wiesela.

V listopadu 2004 byl ve svém volebním okrsku Praze 6 zvolen senátorem (na období 6 let, nominován US-DEU). Až do jejího zániku byl členem ODA, v současné době je politicky nezávislý. V domácích kauzách se straní veřejných konfliktů, tak např. na podzim 2005 odešel ze Senátu před hlasováním o návrhu novely § 260 trestního zákona o zákazu propagace hnutí, která směřují k potlačování lidských práv a svobod.

Je členem poroty nadace Adalbert-Stiftung-Krefeld [2], která udílí mezinárodní cenu Adalbert-Preis.

V evropských kruzích, kde často i přednáší, hájí zájmy nových zemí Evropy, a také především Česka.

V Praze převzal týdeník Respekt, který financuje a jehož je vydavatelem. Podle některých kritiků zastupuje týdeník Respekt jeho hospodářské a politické zájmy.[zdroj?], podle redaktorů Respektu jim ale nechává zcela volnou ruku. V roce 2006 vzbudil kontroverzi vstup Zdeňka Bakaly do týdeníku s cílem jej ekonomicky sanovat.

Dne 21. prosince 2006 byla publikována informace o tom, že by se Karel Schwarzenberg měl stát českým ministrem zahraničních věcí nominovaným Stranou zelených. Podle prezidenta Klause je otázkou, zda z důvodů velmi křehkých vztahů s Rakouskem je Karel Schwarzenberg ideální osoba na tento post.[2]

Dne 9. ledna 2007 byl Karel Schwarzenberg jmenován ministrem zahraničních věcí ČR.

Restituce
Karel Schwarzenberg po přesídlení do České republiky bez větších problémů restituoval majetek orlické větve Schwarzenbergů, do níž patřil po svých rodičích. V pozdější fázi restitucí jeden ze Schwarzenbergových oponentů, bývalý komunistický generální prokurátor Jaroslav Krupauer, který odmítal vydat hájenku ve Smetanově Lhotě, soudně zpochybnil jeho dědická práva vůči majetku biologických rodičům s poukazem na to, že byl v Rakousku adoptován svým strýcem do hlubocké větve, jež by k restituci oprávněna nebyla. Do kolize se tak dostalo české právo, podle kterého dědická práva po biologických rodičích adopcí zanikají, a rakouské právo, podle kterého nezanikají. Celá věc byla navíc komplikována tím, že Schwarzenberg byl adoptován jako dospělý, což české zákony neumožňují. Soud po vyslechnutí znalců mezinárodního práva stanovil, že směrodatné je v tomto případě rakouské právo, resp. že podle českého práva k žádné adopci nedošlo a že tedy Schwarzenbergova dědická práva nezanikla.

Narodil se 10.prosince 1937 v Praze  jako nejstarší syn Karla Schwarzenberga a jeho manželky Antonie. V prosinci 1948 museli opustit republiku a uchýlit se do zahraničí. Ve Vídni a Štýrském Hradci studoval práva a v Mnichově lesnictví. Kvůli předčasné smrti svého adoptivního otce Jindřicha Schwarzenberga musel studia přerušit a začít hospodařit na rodinných statcích v Rakousku a Bavorsku.
Jako předseda Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva se zejména v 80. letech zasazoval o dodržování lidských práv v Evropě. O otázce lidských práv jednal v bývalém SSSR, v Bulharsku, v Kosovu a také u nás.
V rodinném sídle v Bavorsku založili společně s doktorem Vilémem Prečanem na podporu československého exilu a disentu Československé dokumentačního středisko (archiv tehdy zapovězené literatury). Sbírka je dnes součástí Národního muzea a je uložena v Praze.
Na podzim roku 1989 se vrátil do vlasti a 10. července 1990 byl jmenován kancléřem prezidenta republiky. V roce 1992 vedl první delegaci OSCE do Náhorního Karabachu po vypuknutí války mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Z funkce kancléře odešel v roce 1992 v souvislosti s abdikací prezidenta Václava Havla.
V letech 1992 až 2004 se věnoval řízení rodinného podniku, tedy hlavně lesnictví a údržbě jemu svěřených památek. Nadále působil v řadě nadací, komisí a spolků, kde uplatňoval své zkušenosti z dlouholeté práce v mezinárodních vztazích.
V senátních volbách v roce 2002 neúspěšně kandidoval v obvodu Strakonice, v listopadu 2004 byl ve volebním obvodu Praha 6 zvolen senátorem, nominován byl US-DEU a ODA.
9. ledna 2007 byl Karel Scharzenberg jmenován ministrem zahraničí ČR, do vlády byl nominován Stranou zelených. Dne 8. července 2008 v této funkci podepsal s americkou ministryní zahraničních věcí Condoleezzou Riceovou smlouvu o umístění radarové základny USA na území Vojenského újezdu Brdy.
V červnu 2009 spolu s Miroslavem Kalouskem zakládá stranu TOP 09 a nyní je jejím předsedou.
Mezi jeho záliby patří politika, staré a nové umění, zvláště moderní architektura.

Vladimír Votýpka - Návrat české šlechty

(Rok vydání 2000)
O vaření
"Dnes je schwarzenberská restaurace ve Vídni proslavená, ale tenkrát na začátku, aby se uvedla a dostala do povědomí lidí, jsem se jí musel dost zabývat. Dokonce jsem překládal z jedné staré české kuchařky recepty do němčiny a podle nich se u nás vařilo."
"Vy vaříte rád?"
"Ale… někdy docela rád. Kuchařské povolání je počestné a pěkné."
O majeteku
"Statky přicházejí a odcházejí. V dějinách se tohle opakuje stále. Kdybych měl vypočítávat, kdy a kdo nám už zkonfiskoval majetek, byla by to dlouhá řada… V šestnáctém století po šmalkaldské protireformační válce to udělal habsburský panovník Karel V., potom švédský král, potom Napoleon, pak král bavorský, po první světové válce se z majetku něco ulouplo při pozemkové reformě, za druhé světové války nám majetek sebrali Němci a po ní komunisté. Nakonec zjistíte, že majetek postrádá stálost a podléhá času."
O pomoci druhým
"V jižních Čechách bylo zvykem, pokud se někomu dělo bezpráví nebo měl vážné potíže, že zašel za knížetem pánem, aby pomohl. V sedmdesátých letech, když jsem občas dostal vízum a přijel do Československa, se dokonce i na mě obrátilo několik lidí. Většinou šlo o běžné starosti, ale jeden z nich měl kuriózní přání - postěžoval si, že ho vyhodili z komunistické partaje, a kdybych prý mohl nějak zařídit, aby ho zase vzali zpátky. Moc mu na tom, jak zdůraznil, záleží. Co jsem mu měl odpovědět? Snažil jsem se mu vysvětlit, že tak daleko můj vliv nesahá. Kupodivu za mnou se stejným problémem přijel kdosi až do Vídně. Neuvědomili si, že časy, kdy jsme mohli pomoci všem, už minuly. Ale mně připadalo typické, že se na mě lidé obraceli i v takovéto záležitosti."


Karel Hvížďala - Knížecí život

(rok vydání 1989)

Šlechtic
Co to vlastně je, být šlechticem? Dřív to přece znamenalo také právo nosit zbraň…
Ovšem, šlechtic byl na jedné straně členem ozbrojené družiny vládce, ale na druhé straně byl za své poddané odpovědný a musel je bránit. Abych tak řekl, ta odpovědnost byla a je pro nás tím nejdůležitějším. Celá výchova mých rodičů vlastně systematicky vedla k odpovědnosti za naše lidi. Vlastně již od dětství na Orlíku až do posledního rozhovoru s mou matkou v minulém roce se všechno točilo kolem této odpovědnosti, to bylo u nás vždycky to nejdůležitější.

Narození
Vy jste se narodil v Čimelicích?
V Praze! Můj otec se ještě narodil v Čimelicích. Matka už ale byla moderní žena, důvěřovala více řádným klinikám než porodním babám, takže jsem se narodil v porodnici v Praze-Bubenči.

Výchova, vzdělání
Jak vlastně vypadala vaše výchova? Měl jste domácího učitele, byl jste drilován v cizích jazycích a učil jste se systematicky historii rodu?
To je zásluha mého otce. Tatínek byl výtečný vypravěč a měl velký dar dětem dějiny zpřístupnit. Nesmíte zapomenout, že když člověk vyrostl na Orlíku, vyrostl v dějinách. Stačilo se rozhlédnout, a viděl jsem na stěně maršálka, tedy knížete Karla, který u Lipska vyhrál nad Napoleonem, a podíval jsem se jinam a tam byl zase Adolf, jak bojuje s Turky… Například na Orlíku byla slavná mapa bitvy u Slavkova z roku 1805, kterou Napoleon věnoval maršálkovi… Pamatuji si, kde na té mapě byly ještě vlastnoruční Napoleonovy poznámky, a vidím otce, jak nás k té mapě vodil, aby nám přiblížil průběh bitvy. Pro otce ale nebyly důležité ani tak dějiny rodu, to bych neřekl, spíš dějiny lidského myšlení. A pak měl slabost pro české dějiny. Od něj jsem se hodně naučil.

Většinu svého dětství jste strávil doma, nechodil jste do školy atd. Považoval jste to spíše za příjemné privilegium, nebo vám to vadilo? Necítil jste se izolován?
Mně to přišlo někdy velice trapné, hlavně izolace od ostatních dětí, ta mě trápila, a potom, co mě velice zlobilo, to byl nepřetržitý dozor, za to se člověk jako dítě stydí. Ti druzí jsou volní, a já ne.

Ale má to své klady, vede to ke kázni, sebeovládání…
To ano, to se člověk naučí, ale nesmíte zapomenout, že já zažil, jak se časy politicky obrátily, a najednou z toho bylo negativní privilegium. Řekněme tak od počátku roku 1948. To jsme najednou byli "byvší" a odrazilo se to i mezi dětmi na ulici. Pamatuji se, jak nás jednou krátce po únoru 1948 nějaká dětská tlupa ve Voršilské ulici poplivala. Tyto zkušenosti naučily člověka chápat, že každá mince má dvě strany. Ale většinou člověku neškodí, když to zažije během dětství.

Povolání
…V občanském průkaze mám napsáno Forst und Gastwirt, tedy lesník a hospodský.
Dobře, tohle máte napsáno v průkaze, ale kdybyste měl sám sebe definovat, co byste o sobě řekl?
To jsem si tam sám nechal napsat…

Vzpomínka na návštěvu Čech
Nejhezčí věc, kterou jsem v Čechách zažil, se mi přihodila při mé druhé cestě, to bylo po deseti letech, v roce 1978. Tu cestu jsem podnikal na přání svého syna a nejmladší sestry, která se narodila až v roce 1946. Když jsme odjeli, byla dvouletá. Čechy chtěli oba jednou vidět. Vzali jsme ještě jednoho společného přítele. Přijedeme na Orlík, jdeme dolů k zámku, rozhlížím se kolem, ale už nikoho neznám. Všichni známí zemřeli, kolem byli jen cizí lidé. Požádal jsem přítele, aby koupil lístky. Neměl jsem chuť kupovat si do svého domu vstupenky, to mi připadalo nejapné. Přišla průvodkyně, takové sympatické děvče, asi studentka, když se narodila , byli jsme už v Rakousku, a šli jsme s ní do domu. Otevřela dveře, vpustila nás dovnitř, pečlivě zavřela, podívala se na syna, otočila se ke mně a povídá: "To je malý Jeníček, že ano!" To byl ten nejtaktnější pozdrav, který jsem kdy zažil. To člověk hned věděl, že je doma. Tím té návštěvě dala správnou dimenzi.

Vzpomínka na okupaci
…Jednou zase strýci Jindřichovi nechali vzkaz, že přijede na Hlubokou šéf štábu SA pan Lutze. Nikoho se neptal, jen se nameldoval a strýc Jindřich stál před subtilním problémem, jak ty chlapy pozdravit, aby nemusel hajlovat. Myslím, že vyspekuloval něco, co žádný Schwarzenberg nikdy neudělal, snad jen když přišel na návštěvu císař: tehdá čekal na své hosty v podloubí zámku místo na schodišti, šéf štábu přijel přesně, strýc přiskočil k autu, otevřel dveře a řekl: "Grüss Gott!" Jak známo, v zavřeném autě se nedá hajlovat. Fyzicky to nejde!

Já a vaření
S vařením to je u mě tak: Vlastně to začalo ještě v Mnichově, kde jsem studoval, a můj moudrý strýc, který mě podporoval na studiích, mi tehdy dával velmi malé kapesné. Anžto tenkrát němečtí kluci měli mnohem víc peněz, byl jsem se svým kapesným - na rozdíl od nich - u konce 15. či 17. každého měsíce… A snad mi porozumíte, že přece jenom jsem měl tenkrát občas zájem, jak to stojí ve Švejkovi, o nějaké dlouhovlasé stvoření, a protože jsem neměl na hospodu, musel jsem si dívku pozvat domů a doma jsem musel vařit, to bylo nabíledni. Nic jiného mi nezbývalo. A fungovalo to docela dobře.

Máte nějaké rodinné recepty?
Máme! Třeba ty koláčky, co jsme dnes měli jako moučník. Jsou upečené podle Zenkerovy knihy. Pan Zenker byl u nás jako dvorní kuchař na začátku devatenáctého století a vydal takový dvě kuchařky.

Lidská práva
Kdo vás v poslední době zaujal?
Každý, kdo dává v sázku svou vlastní existenci pro práva druhých. To je něco, co mě vždycky fascinuje.

Orlík
Na Orlíku máte nějaké soukromé apartmá?
Ne, protože bych nerad žil na Orlíku jako vlastní domovník. Buď se na hradě žije, nebo nežije. Navíc člověk nemůže žít v baráku, kterým vám každoročně projde 120 000 lidí. To prostě nejde. Na Orlíku mám chatu, kde je sprcha, postel a kuchyně, kde si mohu udělat snídani, což mi stačí. A někdy si tak říkám, jak se mi rodiče tam nahoře smějou, když viděj, jak v tom tady lítám. Otec by se jistě velice divil, jak se ten jeho milovaný národ mění a co se stalo s českým jazykem.

Emanuelle Ridi

30. května 2010 v 18:42 | Michal Všechovský

e.002
Emanuele Ridi se narodil na středomořském ostrově Elba. Už od malička ho učila jeho babička vařit (s jeho dědečkem provozovala restauraci) a nyní se z něho stal skvělý italský kuchař, který se proslavil v České republice především svým pořadem "S Italem v kuchyni" kde připravuje hlavní italské speciality. V čechách pobývá už více než 15 let a má tu svou manželku a syna Giacoma. V Praze má i svojí restauraci.

Na obrazovky dnes přichází další novinka: kuchařská show Televize Pruima! Zábavným pořadem o vaření se zajímavými hosty provází italský šéfkuchař Emanuel Ridi. Kuchařinu má v genech, už jeho prarodiče provozovali restauraci. Emanuel pochází ze středomořského ostrova Elba, v Čechách žije už patnáct let, má českou ženu a syna Giacoma.

Má vlastní restauraci a stolování považuje za příležitost k setkání s přáteli nad dobrým jídlem a pitím - a takové chvíle teď zprostředkuje i divákům. Poznáte jeho krajany, kolegy z branže, podnikatele, sportovce, právníky a celebrity. Objevte s Emanuelem i vy potěšení z vaření!

Jako herec
2009 -S Italem v kuchyni

Tyrese Gibson

30. května 2010 v 18:29 | Michal Všechovský
t.001

Charakteristika znamení Kozoroh

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.

Horoskop na rok 2010 - Kozoroh

kozoroh

Vztahy:

Minulý rok jste ve spoustě oblastí měli štěstí. Možná jste našli nového partnera, nebo se více sblížili s tím stálým, ale teď stále přemýšlíte, jak si ho udržet a neztratit. Někdy máte příliš velké obavy, které by vás neměli ochromit, buďte většími optimisty, planety to žádají v červnu, stejně jako v listopadu. Využijte jaro a snažte se chodit na romantické výlety přírodou, nepůsobte chladně, jinak se partner začne poohlížet jinde. Vnitřně je váš cit intenzivní, ale červenec ho může pokřivit, v tu dobu spíš pracujte.

Peníze:

Stav vašeho konta se vám díky osobní pracovitosti pomalu, ale jistě vylepšuje. Jste ochotní podléhat vlastní disciplíně, když to má pomáhat lepším podmínkám pro vaši rodinu a rozvíjení domácího pohodlí. Jste konečně ochotní investovat do lepší domácí, i firemní bílé techniky a taky elektroniky. Avšak máte sklon jen přímo nakupovat, raději se vyhýbat splátkám a leasingům. Domlouvejte se na podzim s vlastními šéfy na lepším ohodnocení, neřekne vám ne, jen se musíte umět chovat diplomaticky.

Práce:

Minulý rok si většina z vás vybrala takovou práci, která se jim líbila a zdá se, že vás stále uspokojuje. Tento rok i výrazněji finančně, protože už šéf a vedení firmy zjistili, jací jste pracanti. Ve své energické činnosti nepolevujte, hlavně květen a září vám přinesou nové možnosti a září přinese jednání, co dělat dál. Jestli hodně pracujete s dokumentací, administrativou a počítači, jde vám to dobře, stejně jako technickým zaměstnancům. Jen je třeba počítat s nejistou situací ve zdravotnictví a velkých podnicích, co mají problémy.

Zdraví:

Cítíte se docela zdravě, jen vám dělají problémy kožní infekce, nebo zdravotní situace spojené s kosmetickými vadami. Planety naznačují, že za to můžou nevyvážené nervy, i vaše myšlení a pohyb docela narušuje stres. V březnu je nutné chovat se opatrně, jinak hrozí zranění, podobně to vypadá i v září, v tu dobu nelezte příliš po skalách a neprovádějte dlouhé túry. Promoknutí i omrzliny můžou vést k zápalu plic. Spíš ale o své zdraví vyloženě dbáte, takže se vám povede si ho udržet, i díky pití bylinných čajů.

Horoskopy na neděli 30. 5. 2010

Vaše snahy zapůsobit nejsou příliš výrazné, protože se vám zdá, že stejně o ně nikdo příliš nestojí. Zaměřte se proto na vnitřní záležitosti, abyste si v sobě trochu urovnali myšlenky, třeba díky Jupiteru meditací v józe. Dnes se musíte naučit být pro druhé lidi příjemnou osobou, ne vždy vám to jde dobře a občas to považujete za přetvařování, které vás značně nebaví. Začátek týdne bude opravdu hodně náročný, tak se připravujte v atmosféře soukromí.

Dnešní vztah kozoroha ke znamení

Beran:

Můžete se věnovat svému milostnému životu, jak jen sami chcete. Svým způsobem jste neodolatelní, což nemusí trvat dlouho.

Býk:

Pokud někam chcete zajít, tak nejlépe spolu.

Blíženci:

Láska občas opravdu prochází žaludkem.

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Konečně se máte po všech stránkách s partnerem dobře.

Panna:

Dnešní den je dobrý pro návštěvu divadlo, běžte společně.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Dobře působíte na osoby druhého pohlaví.

Střelec:

Věnujte se svému miláčkovi nebo objevování nových možných.

Kozoroh:

Není jisté, z čeho pramení vaše obavy, ale nesmíte se jich bát.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

žádné zvláštní vztahy

Narodil se v Kalifornii. Svou kariéru odstartoval v 16 letech, kdy se začal život jako model. Má 9 tetování. Jeho nejznámějším filmem je asi Rychle a zběsile 2 (2 Fast 2 Furious), kde si zahrál s Paulem Walkerem, z jeho dalších filmů pak můžeme jmenovat např.Čtyři bratři (Four Brothers), Annapolis, Lét Fénixe nebo Transformers. Tyrese Gibson je také známý jako zpěvák/raper. Jeho debutové album TYRESE vyšlo v roce 1998 a jeho zatím poslední album vyšlo v roce 2006 (Alter Ego).

Jako herec
2010 -Legie (Legion) role: Kyle Williams
2009 -Luke Cage
2009 -Transformers: Pomsta poražených (Transformers 2: Revenge of the Fallen) role: USAF Tech Sergeant Epps
2008 -Rallye smrti (Death Race) role: Machine Gun Joe Mason
2007 -The Take role: Adell Baldwin
2007 -Transformers role: USAF Tech Sergeant Epps
2006 -Annapolis role: Cole
2006 -Waist Deep role: O2
2005 -Čtyři bratři (Four Brothers) role: Angel Mercer
2004 -Let Fénixe (Flight of the Phoenix) role: A.J.
2003 -Rychle a zběsile 2 (Fast and Furious 2) role: Roman Pearce
2001 -Tvrďák (Baby Boy) role: Joseph Summers
2000 -Christina Vidal/Tyrese role: Musical Guest
2000 -Love Song role: Mad Rage / Skip
2000 -The Player
1997 -Goin' for Mine role: Dante
1996 -Moesha role: Troy
1995 -The Parent 'Hood role: Thug
1994 -All That role: Musical Guest
1992 -"Hangin' with Mr. Cooper" role: Darrell
1992 -"Martin" role: Dante

Jako producent
2010 -The Big Test
2009 -Boom

Jako skladatel
2006 -Waist Deep
2005 -Coach Carter
2003 -Rychle a zběsile 2 (Fast and Furious 2)
2001 -Tvrďák (Baby Boy)
2000 -Boys and Girls


Khandi Alexander

29. května 2010 v 20:54 | Michal Všechovský
k.001

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Panna

panna

Vztahy:

Minulý rok jste opravdu mohli najít někoho, s kým toužíte strávit co nejvíce času i nadále. Někteří sní, že možná i celý život. Nutné je ale rozvíjet partnerský život plně, často spolu choďte na večerní zábavy a nevyhýbejte se ani společnosti přátel, hlavně v měsících květnu a srpnu. Snažíte se chovat trochu příliš prakticky, možná se s partnerem stěhujete k sobě, avšak otázky povolání by neměly tolik narušovat osobní vztahy, vzpomeňte si na to hlavně na podzim. Přizpůsobujte partnerovi i svůj jídelníček.

Peníze:

Máte obavy z nezaměstnanosti, proto více šetříte a v případě nouze používáte konta, která měla být třeba na budoucnost. Umíte však skvěle počítat a pracovat s účty, takže se brzy z nervozity dostanete a naučíte se spolupracovat s partnery i sourozenci, pokud vás spojují ekonomické otázky v oblasti práce. Měli byste více spoléhat na finanční poradce, kteří moc dobře vědí, co je pro vás nejlepší, i v červnu a září se proto nebojte diskuzí. A hlavně mějte důvěru v přátele, proč by se vám měli vyhýbat?

Práce:

Tento rok myslíte na poctivou práci opravdu hodně. Bojíte se ztráty zaměstnání, ale planety naznačují, že nemusíte mít strach, pokud dobře rozumíte IT problémům a financím. Z administrativních povolání se může propouštět častěji, než jiné roky, ale vy umíte improvizovat a rychle se učit nové a potřebné činnosti, i třeba v červenci nebo listopadu. Lépe se vám daří jako učitelům, ne už tolik v oblasti zdravotnictví, pokud nejde o farmacii. Když vedete biofarmu, vaše zisky se můžou docela násobit.

Zdraví:

Vaše zdraví bude trochu křehké, co se týče přijímání potravy a vylučování, vaše střeva potřebují hodně vlákniny, hlavně v kritickém měsíci březnu, kdy držíte i mírné půsty. Měli byste si dobře rozmyslet, jestli odložené kosmetické úpravy kůže a břicha je dobré provádět zvláště na jaře, na podzim to bude příznivější. Měli byste si dávat pozor na kvalitní obuv a oblečení při zlézání skal a horských terénů, zranění nohou, hlavně holení, by vás mohlo bolet dlouho. Víc se taky zajímejte o zdravotní stav vašich přátel.

Horoskopy na sobotu 29. 5. 2010

Máte docela štěstí díky své nezdolné pracovitosti. To znamená, že se vám možná dostane ocenění i nové finanční výhody, stejně tak ale můžete ukázat partnerovi, co jste potají připravovali. Zažíváte klidný večer podle vašich představ. Zaměstnání i vztahy máte totiž pozitivně upevněné a zdá se vám, že i vaše domácnost je upravená. Proto se dokážete vesele pobavit někde na zahrádce, užívejte si atmosféry.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

Věnujte se příjemným věcem, co naplňují lidskou duši.

Panna:

Večer můžete prožít zajímavě a v objetí.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

žádné zvláštní vztahy

Khandi Alexander, narozená 4. září 1957 v New Yorku, je americká tanečnice, choreografka a herečka.

Vystudovala Queensborough Community College. Delší dobu spolupracovala s Whitney Houston, když jako choreografka pomáhala organizovat její zahraniční turné.
V devadesátých letech začala hrát - NewsRadio, Pohotovost, The Corner. Hostovala v seriálech Zákon a pořádek, Policie New York. V současné době učinkuje v seriálu Kriminálka Miami. Objevila se také v několika filmech jako třeba CB4, Temný stín nad L.A. nebo Něco na té Mary je. Khandi Alexander hraje v Kriminálce Miami mladou vědkyní se specializací na DNA, Alexx Woods. Její hlavní prací v týmu je zjišťování příčin smrti a komunikace s postiženými.

Jako herečka
2009 -Treme
2007 -First Born role: Dierdre
2006 -Rain role: Latitia Arnold
2004 -CSI: Miami role: Chief Medical Examiner Dr. Alexx Woods
2004 -Perfect Strangers role: Christie Kaplan
2003 -Life's a Bitch role: Yolanda
2002 -Kriminálka Miami (CSI: Miami) role: Dr. Alexx Woods / ...
2002 -Dark Blue role: Janelle Holland
2002 -Emmett's Mark role: Det. Middlestat
2002 -Fool Proof role: Icarus
2000 -CSI: Kriminálka Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation) role: Dr. Alexx Woods
2000 -The Corner role: Denise Francine 'Fran' Boyd / ...
1999 -Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (Law & Order: Special Victims Unit) role: Sgt. Karen Smythe
1999 -Partners role: Charlie
1999 -Spawn 3: Ultimate Battle role: Lakesha/Nurse
1999 -Třetí hlídka (Third watch) role: Beverly Saunders
1999 -X-Chromosome
1998 -Rude Awakening role: Juanita Wilson
1998 -Něco na té Mary je (There's Something About Mary) role: Joanie
1998 -Thick as Thieves role: Janet Hussein
1997 -Brutální Nikita (La Femme Nikita) role: Terry
1997 -Spawn role: Lakesha / ...
1996 -Cosby role: Karen
1996 -No Easy Way role: Diana Campbell
1996 -Terminal role: Dr. Deborah Levy
1995 -NewsRadio role: Catherine Duke
1994 -"ER" role: Jackie Robbins
1994 -Hamouni (Greedy) role: Laura Densmore, P.I.
1994 -House Party 3 role: Janelle
1994 -Sugar Hill role: Ella Skuggs
1994 -To My Daughter with Love role: Harriet
1993 -CB4 role: Sissy
1993 -Čas pomsty (Joshua Tree) role: Maralena Turner
1993 -Menace II Society role: Karen Lawson
1993 -Policie New York (NYPD Blue) role: Sonya
1993 -Cesta za Láskou (Poetic Justice) role: Simone
1993 -Shameful Secrets role: Rosalie
1993 -Tina Turner (What's Love Got to Do with It) role: Darlene
1987 -A Different World role: Theressa Stone
1987 -Maid to Order role: Hooker in Jail
1985 -A Chorus Line role: Dancer
1985 -FTV role: Various characters
1985 -Streetwalkin' role: Star


Sari Fawasi Abboud Massari

29. května 2010 v 10:25 | Michal Všechovský
s.001

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskop na rok 2010 - Střelec

strelec

Vztahy:

Zdá se, že tento rok musíte umět komunikovat s velkým množstvím roztodivných lidí, ale právě při setkávání se můžete potkat i s láskou. Pokud máte stálého životního partnera, nijak vám nevadí za ním občas přijet na několik dní a potom se vydat k sobě domů, nebo svou lásku často navštěvovat. Planety však hlavně v měsíci srpnu dávají na srozuměnou, že musíte být v lásce i otázkách milování a sexu co nejupřímnější. Jestli to s milovanými osobami nemyslíte opravdově, raději jim citově neubližujte.

Peníze:

Musíte umět temperamentně pracovat, ale taky udržovat si stále šanci na zvýšený, pravidelný příjem z hlediska prémií a bonusů. Nesmíte podléhat vlastní netrpělivosti a potřebě měnit své místo, hlavně v květnu a září by se vám to finančně nevyplatilo. Jinak ale umíte přesvědčovat druhé, že jejich peníze umíte spravovat, klienty a dokonce vlastní přátele a známé. Nebojte se moderních bankovních produktů, jenom si dobře pojišťujte vlastní výhody praktičtějšími lidmi z vašeho okolí. V prosinci jste velice spokojení.

Práce:

Moc dobře víte, jak je nutné věnovat se důležitým pracovním možnostem tím, že za nimi cestujete. Buďte častěji připravení na jednání a různé prezentace, hlavně v březnu a červnu nic nepodceňujte, v září se potom ukážou výsledky. Úspěšní jste v oblasti IT, energetice, pojišťovnictví a reklamě, taky v oblasti biozemědělství, snažte se jen častěji zaměstnancům nebo kolegům vysvětlovat, co vlastně děláte. Možná budete ještě úspěšnější, když budete víc spolupracovat s vlastními sourozenci.

Zdraví:

Díky vašemu častému sportování, pohybu a ochotě vydávat se do práce i obchodu pěšky patříte mezi zdravé typy lidí, což se ukáže po celý tento rok. Dokonce máte obrovskou tendenci už v únoru změnit vlastní styl života v ještě zdravější, nechat si doporučovat nutričně vyhovující jídelníček, pravidelně cvičit a být v optimistické náladě. Můžete hlavně i na konci jara pomáhat zlepšovat náladu přátelům, kteří se třeba tělesně zranili, nebo bojují s chorobou. Jen se víc starejte o stav vlastních jater a žlučníku.

Horoskopy na sobotu 29. 5. 2010

Díky Slunci a Uranu máte především strach z novot, které se týkají práce. Pokud nemáte valné technické znalosti, už dávno jste mohli zapracovat na tom, aby se situace vylepšila po všech možných stránkách. Pracujte, ale nekritizujte ostatní, když jsou více úspěšní, než jste právě teď vy. Stačí se jen trochu víc snažit a vyhýbat se přílišnému používání aut, skutečnost se ukáže jako lepší a šťastnější. Hledejte své opuštěné přátele, potěší vás erotika s nimi.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.


Gábina Goldová

29. května 2010 v 2:46 | Michal Všechovský

g.001
Narodila jsem se ve znamení Blíženců roku 1973 v Havířově a chtěla zpívat a zpívat a zpívat. Už v deseti letech jsem si zkusila první sólový part - roli Berušky v dětské opeře "Komárkova ženitba", kterou natáčela ČT Ostrava. Začala jsem se věnovat hře na klasickou kytaru a zpívala v dětském a posléze i středoškolském sboru. V téže době mě začal zajímat moderní scénický tanec a vrhla jsem se i na privátní studium muzikálového herectví.

S příchodem puberty jsem začla poslouchat a sama zpívat populární písničky, se kterými jsem v roce 1989 zvítězila v celostátní soutěži Talent. Přišla nabídka zpívat v Retrobendu Františka Trnky, který hrál české evergreeny. S ním jsem natočila několik pořadů pro ČT Ostrava a ČRo Ostrava. Do dneška je mi záhadou, že jsem se při tom všem stihla stát nejmladší cvičitelkou kondiční kulturistiky žen v republice a ještě studovat s vyznamenáním…

To už ale několik měsíců fungovalo moje tajné profesionální zpívání v taneční kapele Lady M. Ta jezdila po zemích západní Evropy pod záštitou dánské agentury, která nás - členy kapely, z komerčních důvodů vydávala za Dány. Mimochodem, snad jen v Dánsku tahle kapela nikdy nezahrála ani notu. Zato koncertovala mj. i na after-party po koncertu Tiny Turner a Falca v klubu v St. Moritz. Po čtyřleté úspěšné spolupráci se skupina rozpadla.

Tím jsem se ale nenechala odradit, nezahálela jsem a obratem založila vlastní skupinu Lady G, posléze seskupení CASH, s nímž po získání stříbrné Děčínské kotvy vznikla deska "Country memory". První zlom nastal po úspěšném sólovém vystoupení na volbě Miss 97 v polské Ustroni. Dostala jsem nabídku na společné vystupování od nejpopulárnějšího polského satirika a komika Tadeusze Drozdy. A tak jsem opět vyprášila kostýmy a vyrazila do světa. Na domov jsem ale nezapomněla. Jednoho dne večer po vystoupení ve Varšavě jsem jela autem celou noc, abych stihla ráno konkurs na roli do muzikálu v Praze. Přestože jsem přijela hladová, nenamalovaná a nevyspalá, v konkursu jsem kupodivu uspěla a premiéra dopadla skvěle. V prvním a dodnes jediném country muzikálu v Čechách - "Benzín a mejkap" jsem ztvárnila roli Prudie po boku Věry Špinarové, Marcely Březinové, Dana Vašuta, Petra Kocmana a dalších. Zdá se, že jsem ale měla opět své "šťěstí" na produkci, protože přes nadšené reakce diváků muzikál po roce a půl skončil v dluzích.

O to lépe se to však vyvíjelo v Polsku. V programu Tadeusze Drozdy jsem nejen zpívala, ale také s ním vedla dialogy, které se setkávaly s úspěchem u publika a přišlo účinkování i v televizních pořadech stanic TVP1, TVP2, Polonia, TVN a HBO (Na stojáka). Na pozvání Poláků i Čechů žijících v zámoří jsem se v roce 1999 vypravila zpívat do USA, později také několikrát do Kanady a na jaře roku 2001 i do Austrálie. Od ledna 2001 tedy spolumoderuji a zpívám v pravidelném televizním pořadu "Herbatka u Tadka" na programu TVP2, který v červenci 2001 dokonce zvítězil na festivalu polských hudebně-zábavných pořadů v Gdaňsku. Pro svoje polské fanoušky jsem nazpívala v roce 2000 CD 13 Golden Country Hits.

V roce 2001 se mi začalo dařit i doma v Čechách. V březnu jsem se objevila v České televizi s písničku "Paříž", kterou také začaly hrát rádia a která se v jejich vysílání objevuje dodnes. Na podzim jsem se s Františkem Kaslem pustila do vánočního duetového singlu "Jediný lék", který v rádiích také zafungoval a setkal se i s příznivým ohlasem u posluchačů. Na jaře 2002 se podařilo zrealizovat další cíl - ve spolupráci s vydavatel-stvím Popron music mi vyšlo album plné původních českých písniček. Dostalo název "Jsem tu já!" a singl "Marion" se dostal už druhý týden po vydání do oficiálního žebříčku IFPI a zabodoval i u posluchačů. V souvislosti s albem jsem se začala zabydlovat i na domácích pódiích a v pořadech ČT, Primy i Novy.

Rok 2004 přinesl další krok na domácí scéně pop-music. Nové, velmi taneční, album "Ještě že tě mám", vyšlo i u mého nového vydavatele - firmy Monitor EMI obsahuje hity jako "Loď odplouvá", "Holiday", či "Arabela" .Totéž album vyšlo také v Polsku, s jednou písní navíc, zpívanou v polštině-,,Dobra noc,dobry dzień"(s textem Jacka Cygana).

V roce 2005 jsem koncertovala nejen se svým programem,ale absolvovala jsem 10 velkých swingových koncertů s Big bandem Felixe Slováčka v Čechách…Jó swing, to mě baví.

V tomto období jsem také začala pracovat na mém dalším albu, které jsem právě dotočila. Chystáme se ho vydat letos na přelomu května a června. První vlaštovkou byla píseň ,,Až jednou" zazpívaná před vyprodanou Lucernou Jakuba Smolíka, se kterým jsem také na toto album nazpívala společný duet ,,Ostrov v proudu dní".

Rok 2006 byl pro mě přelomovým. Začala jsem moderovat také v Čechách, a to pořad "Pelíšky slavných" na Óčku.

V roce 2007 se mi přes všechny peripetie podařilo vydat CD "Až jednou". Písničku "Fámy jdou" nasadilo jako novinku rádio Blaník, na klip se můžete podívat v sekci "televize a video".

V roce 2008 jsem se kromě koncertů věnovala především natáčení polské televizní talk show "Europa da się lubić" (Evropu je možné mít rád). Spíš nevážně o vážných tématech, zajímajících nás Evropany, tu diskutovaly celebrity ze všech koutů starého kontinentu. Koncem roku jsem natočila česko-polské CD Tu i tam, které by se na trhu mělo objevit začátkem roku 2009.


Bobby Mc Ferrin

28. května 2010 v 19:30 | Michal Všechovský
b.001

Charakteristika znamení Ryby

Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.

Horoskop na rok 2010 - Ryby

ryby

Vztahy:

Láska má pro tento rok spíš jiný význam, než byste si sami rádi představovali. Planety naznačují, že některé milostné vztahy vám přijdou vleklé a nefunkční, jiné zase bez jistých perspektiv. Jenom měsíc duben vás může nadchnout partnerem, které je plný energie. Červenec zase možná slibuje prázdninové milostné dobrodružství, ale z něho může bolet nejen hlava. V listopadu se však cítíte být poněkud citově a emocionálně uspokojení a prosinec slibuje velké možnosti, i splnění jistých snů, po kterých toužíte.

Peníze:

S penězi to vypadá na problémy pro všechny, hlavně se kolem nich provádí hodně podvodů, ale většina z vás má díky planetám hlavně v únoru a březnu štěstí. Snažte se spoléhat nejen na význam státu, ale taky pomoc přátel a vlastní podnikání v řemesle a dovozu, to může přinášet hodně peněz. Učte se co nejvíce cizí jazyky a nebojte se za ziskem, nebo výdělkem cestovat, to vám dodá i sebevědomí. Při emocionálních problémech máte sklony utrácet, tomu se ale pevně vyhýbejte v září, nechejte se držet partnerem zkrátka.

Práce:

Máte oprávněné obavy, že můžete přijít o zaměstnání, zvláště v oboru zdravotnictví, školství, výrobě skla a keramiky. Na druhou stranu se vám však ukáže štěstí, mnoho z vás může uspět při odcestování za zaměstnáním do ciziny, objevíte tak třeba výhody Evropské unie. Většina z vás si ale pevné pracovní výhody udrží, zvláště červenec přinese pozitivní zprávy do budoucna, na které nebudete čekat jenom vy. Se šéfy se snažte dohodnout, když máte potřebu se bránit, objevíte tak nové správné možnosti.

Zdraví:

Musíte si umět přiznat, že není jen třeba pečovat o vlastní tělo ve wellness salónech a lázních, ale ještě více se starat o upevňování těla sportem, který by měl být spojen s přesným doporučením lékařů. Milujete vodu, a proto se vám bude dobře plavat v bazénu v únoru, stejně jako v moři v červenci, jenom je však důležité umět správně nalézt poměr mezi přejídáním a sklonem k pohodlí s aktivními obdobími. V listopadu to budete schopni pevně dodržovat, což vám dodá mnoho příznivé nálady.

Horoskopy na pátek 28. 5. 2010

Jste dnes spokojení s tím, jak na vás díky Marsu působí kolegové nebo přímo partneři v podnikání. Uran také naznačuje, že díky tomu, že se dnes budete vydatně snažit, užijete si finančních výhod, především ve službách a salónech krásy. Dokážete jak vydatně pracovat, tak se i věnovat domácnosti. Musíte dnes zabrat i v úklidu, především koupelny, ale dostane se vám jasné pochvaly a přátelských slov. Večer se věnujte kolektivnímu sportu.

Dnešní vztah ryb ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Můžete se věnovat různým milostným zážitkům.

Blíženci:

Máte spoustu dobré nálady a váš partner ani nestačí zírat.

Rak:

Partnerský život se jakoby utápí v mlze, tak ho tam nechejte.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

Chápete, že láska musí občas trápit, aby byla pravá.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

S přítelem si opravdu hluboce rozumíte.

Střelec:

Zvláště v sexu si dokážete užívat opravdu naplno.

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

V partnerovi dokážete vyvolat pocity neskutečné blaženosti.

Ryby:

Vy i váš partner si umíte přinést vždy spoustu radostí.

Vynikající jazzový zpěvák černé pleti. Narozen v r. 1950 v N.Y.C., později žije v Kalifornii a působí i jako pianista. Objeven v r. 1978. V dalších letech koncertuje m.j. s Georgem Bensonem a Herbie Hancockem. V r. 1983 se rozhoduje pro sólové vystupování. V r. 1988 dostává Grammy za velký hit - Don´t Worry Be Happy. Známý m.j. využíváním vlastního těla jako rytmického nástroje.

Bobby McFerrin se proslavil především díky hitu "Don't Worry, Be Happy". Na albu "Beyond Words" z roku 2002 hostují hvězdy Chick Corea, Richard Bona a Omar Hakim. Příjemné vokály a kouzelná hudba.

Jako herec
2004 -Rendezvous in New York role: sám sebe
Ostatni
1987
1985
1984


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip


Usain Bolt

28. května 2010 v 18:10 | Michal Všechovský
u.001

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2010 - Lev

lev

Vztahy:

Zdá se, že tento rok se budete učit, jak umět ve vztazích a lásce dávat přednost přáním partnera a snažit se jim vycházet vstříc. Markantní to bude už okolo Valentýna, i na jaře se snažte být víc milí a romantičtí a snažte se zajímat i o takové drobnosti, jako je květina na stole, zamilovaný e-mail v počítači, nebo nákup předmětu, který vás oba spojuje. Asi není příznivý rok pro zasnoubení a svatby, hlavně na podzim se jim nevěnujte, raději si hodně povídejte a travte spolu ten čas, který je příjemný i v posteli.

Peníze:

Víte moc dobře, že změny budou pro tento rok spíš negativní než pozitivní a proto se jich ve svém širokém srdci bojíte, proto si dělejte zásoby na horší časy, hlavně v aktivním dubnu. Nechcete už vydávat peníze za exotické dovolené a luxusní oblečení a parfémy, raději přemýšlíte, co je dobré pro budoucnost a podle toho jednáte. Na podzim se už ale znovu cítíte silní, hlavně díky schopnosti být odhodlaní a taky odvážní, proto bude prosinec před Vánoci znovu štědrý a nákladné dárky se vám nakupují lépe.

Práce:

Tento rok asi nebudete pro kolegy a klienty takovou autoritou, jak byste si přáli, proto je nutné se třeba zajímat o psychologické a manažerské kurzy, abyste se procvičili a připravili na složité měsíce, jako bude únor a květen. Více se snažte sžít s novou elektronikou ve vaší firmě a taky se častěji spoléhejte na e-maily a mobily, i když vás to obtěžuje. Ve firmě je lepší mít nějaké společníky, i když jste mírně egoističtí, v době ekonomických problémů by to vašemu podnikání, nebo zaměstnání pomohlo.

Zdraví:

Tento rok se můžete více potýkat s problémy krevního tlaku, který není vyvolán pouze stresem, ale i zanedbáním hodnotné výživy. Místo masa červeného a tlustého volte drůbež a ryby, kromě oblíbených kompotů pojídejte čerstvou zeleninu a ovoce, neohrnujte nos nad biopotravinami, jako je amarant, pohanka a proso. Stejně vám to partner bude hlavně na jaře a podzim nutit. V červenci a říjnu byste neměli chodit na operace kolem páteře, raději častěji zajděte na thajské a jiné orientální masáže.

Horoskopy na pátek 28. 5. 2010

Jako manažeři, kteří skvěle provádí práci ve společenských nebo technických oborech, si nedokážete užívat volna, které můžete mít. Máte takové myšlenky, že si je ani nemusíte umět zapisovat. Ze všech znamení si ale právě vy dnes dokážete nejlépe užívat pobyt v luxusním prostředí klubů. Dokážete se věnovat jednáním, nevadí vám i přes počítač při golfu kontrolovat situaci ve vaší kanceláři. Je vám báječně při pití likérů.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

Panuje mezi vámi přátelská a vnímavá nálada.

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

Někdo má pocit, že se chováte chladně.

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.

Usain Bolt je jamajský sprinter, v současnosti držitel tří světových rekordů v prestižním běhu na 100 metrů časem 9,58 s, který zaběhl 16. srpna 2009, běhu na 200 metrů s časem 19,19 s z 20. srpna 2009 a ve štafetě na 4 x 100 metrů časem 37,10 s, které zaběhl na Letních olympijských hrách v Pekingu.

Usain Bolt je prvním člověkem v historii, který dokázal zaběhnout nejkratší trať regulérně pod 9,60 s. Na atletickém MS 2009 v Berlíně byla provedena vědecká analýza Boltova běhu, která ukázala, že při startu ve finále stometrové trati dosáhl maximální rychlosti 44,72 km/h a průměrné rychlosti 37,58 km/h. V souvislosti s analýzou na OH v Pekingu proběhly spekulace o možném Boltově času na 100m, pokud by závěr stovky nevypustil. Některé odhady hovořily o čase 9,64 s, ten však již překonal v Berlíně. Sám Bolt dal na zmíněném MS v atletice 2009 nejlepší odpověď, když jeho průběhem cíle stometrové tratě byly výrazně překonány dosavadní hranice lidských možností časem 9,58 s (překonal svůj vlastní rekord o 0,11 s).

V běhu na 200 metrů dosáhl také velmi výrazného výkonu, když překonal o 0,02 s famózní rekord Michaela Johnsona z finále OH v Atlantě 1996 časem 19,30 s při průměrné rychlosti 37,30 km/h. Na MS v Berlíně o rok později pak ubral ještě dalších 0,11 s a famózním časem 19,19 s opět překonal světový rekord. Všechny ostatní výkony jsou o více než 0,4 sekundy pomalejší (19,58 s a výše). Jamajská štafeta s Boltem na třetím úseku navíc na olympiádě v Pekingu překonala předchozí světový rekord také na trati štafetového běhu 4 x 100 m časem 37,10 s. Bolt výrazně přispěl nejrychlejším časem na svém (3.) úseku za 8,94 s.

Bolt je jedním z nejmladších světových rekordmanů na těchto tratích v historii. Při jejich vytvoření mu ještě nebylo ani 22 let (s výjimkou štafety). Do budoucna se chce orientovat také na nejdelší sprint - běh na 400 metrů.

Dne 29.4.2009 Bolt havaroval se svým BMW, ale nic vážného se mu nestalo a byl po ošetření v místní nemocnici propuštěn domů. V květnu roku 2009 se však znovu představil v oslnivé formě a v britském Manchesteru zaběhl opět nejrychlejší čas všech dob na méně vypisované trati 150 metrů časem 14,35 s. Dne 17. června 2009 pak zaběhl při mítinku Zlatá Tretra Vítkovice skvělý čas 9,77 sekundy, který však byl znehodnocen větrem v zádech těsně nad povolenou hodnotou - 2,1 m/s).

Olympijské hry
- zlato LOH 2008 Peking běh na 100 m
- zlato LOH 2008 Peking běh na 200 m
- zlato LOH 2008 Peking štafeta 4x100 m

Mistrovství světa
- zlato MS 2009 Berlín 100 m
- zlato MS 2009 Berlín 200 m
- stříbro MS 2007 Ósaka 200 m
- stříbro MS 2007 Ósaka štafeta 4x100 m

Osobní rekordy
- 100 m 9,58 s (SR, MS 2009, Berlín)
- 150 m (neoficiální trať) 14,35 s (SR, 2009, Manchester)
- 200 m 19,19 s (SR, MS 2009, Berlín)
- 400 m 45,28 s (2007)
- Štafeta 4 x 100 m 37,10 s (SR, LOH 2008, Peking) - 3. úsek v čase 8,94 s. (podle jiných údajů také 8,96 s)

Usain Bolt

Usain Bolt (* 21. srpna 1986) je fenomenální jamajský sprinter, v současnosti držitel tří atletických světových rekordů v prestižním běhu na 100 metrů časem 9,58 s, který zaběhl 16. srpna 2009, běhu na 200 metrů s časem 19,19 s z 20. srpna 2009 a ve štafetě na 4 x 100 metrů časem 37,10 s, které zaběhl na Letních olympijských hrách v Pekingu roku 2008[1]. Drží také světový rekord v běhu na neoficiální trati 150 metrů časem 14,35 s. z května roku 2009.
Usain Bolt je prvním člověkem v historii, který dokázal zaběhnout nejkratší trať regulérně pod hranicí 9,70 s. i 9,60 s. Na atletickém MS 2009 v Berlíně byla provedena vědecká analýza Boltova běhu, která ukázala, že ve finále stometrové trati dosáhl maximální rychlosti 44,72 km/h (letmých 20 metrů za 1,61 s.) a průměrné rychlosti 37,58 km/h.[2] V souvislosti s analýzou na OH v Pekingu proběhly spekulace o možném Boltově času na 100 metrů, pokud by závěr stovky nevypustil. Některé odhady hovořily již tehdy o čase 9,64 s., ten však Bolt výrazně překonal v Berlíně[3]. Sám Bolt dal na zmíněném MS v atletice 2009 nejlepší odpověď, když jeho průběhem cíle stometrové tratě byly výrazně překonány dosavadní předpokládané hranice lidských možností časem 9,58 s (překonal svůj vlastní rekord o 0,11 s).
V běhu na 200 metrů dosáhl také velmi výrazného výkonu, když již v Pekingu překonal o 0,02 s famózní rekord Michaela Johnsona z finále OH v Atlantě 1996 časem 19,30 s při průměrné rychlosti 37,30 km/h[4]. Na MS v Berlíně o rok později pak ubral ještě dalších 0,11 s a famózním časem 19,19 s opět překonal světový rekord (přestože běžel do protivětru -0,3 m/s; průměrná rychlost činí 37,52 km/h). První stovku běžel Bolt za 9,92 s., druhou údajně za 9,27 s. Všechny ostatní výkony jsou až na výjimky o zhruba 0,4 sekundy pomalejší (19,58 s a výše). Jamajská štafeta s Boltem na třetím úseku na olympiádě v Pekingu roku 2008 překonala předchozí světový rekord také na trati štafetového běhu 4 x 100 m časem 37,10 s. Bolt výrazně přispěl nejrychlejším časem na svém (3.) úseku za 8,94 s.
Bolt je jedním z nejmladších světových rekordmanů na těchto tratích v historii. Při jejich vytvoření v roce 2008 mu ještě nebylo ani 22 let (s výjimkou štafety).
Dne 29. 4. 2009 Bolt havaroval se svým BMW, ale nic vážného se mu nestalo a byl po ošetření v místní nemocnici propuštěn domů. V květnu roku 2009 se však znovu představil v oslnivé formě a v britském Manchesteru zaběhl opět nejrychlejší čas všech dob na méně vypisované trati 150 metrů časem 14,35 s. Dne 17. června 2009 pak zaběhl při mítinku Zlatá tretra Ostrava skvělý čas 9,77 sekundy, který však byl znehodnocen větrem v zádech těsně nad povolenou hodnotou - 2,1 m/s)[5].
V roce 2008 vítěz ankety Atlet světa.
27. května roku 2010 se na mítinku Zlaté Tretry v Ostravě stal druhým člověkem v historii, který dokázal běžet netradiční trať 300 metrů pod 31 sekund. Časem 30,97 s. v těžkém dešti zaostal jen o 12 setin za světovým rekordem Michaela Johnsona z roku 2000.

Osobní rekordy

Neoficiálně - letmých 100 metrů za 8,70 sekundy (2009) a dosud nejvyšší změřená rychlost, dosažená člověkem (44,72 km/h; při SR 9,58 s v Berlíně).

Odkazy

Reference

 1. Bolt získal olympijské zlato na 100 metrů ve světovém rekordu. Sport.cz [online]. 20080816 [cit. 20080902]. Dostupné online.
 2. http://dinosaurus.bloguje.cz/803387-boltova-berlinska-fantazie-update.php
 3. ČTK. I kdyby Bolt závěr nevypustil, o moc rychleji by neběžel. Týden [online]. 20080819 [cit. 20080902]. Dostupné online.
 4. Jak je to s nejvyšší rychlostí člověka [online]. 20080831, [cit. 2008-09-02]. Dostupné online.
 5. http://www.sport.cz/ostatni/atletika/151824-bolt-nadchl-ostravu-casem-9-77-pomohl-mu-ale-vitr.html

Externí odkazy


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Bolt chce v Ostravě útočit na světový rekord na 300 metrů

Ostrava 24. května
Jamajská atletická hvězda Usain Bolt dnes pozdě večer přiletěla do Ostravy, kde ve čtvrtek poběží na Zlaté tretře netradiční trať 300 metrů. Světový rekordman, trojnásobný olympijský vítěz a úřadující mistr světa se na severní Moravu přesunul přímo z mítinku Diamantové ligy v Šanghaji, kde bezpečně ovládl dvoustovku časem 19,76 sekundy.

Aktuální články:


Úmorná cesta napříč kontinenty jamajskému dlouhánovi nevzala dobrou náladu ani nic z pověstného šoumenství. Fotografům ještě na ranveji mošnovského letiště ochotně zapózoval do objektivů a při pohledu na shluk čekajících novinářů zahájil krátký brífink první otázkou. "Proč tak pozdě večer ještě nespíte?" smál se pohodově naložený sprinter.

Přesun mezi Šanghají, Soulem, Prahou a Ostravou jakoby mu vůbec nevzal síly. A to při mezipřistání v Koreji čekal dvě hodiny, v české metropoli dokonce o hodinu více. Neznepokojil ho ani průlet bouřkou. "Bylo to dlouhé, ale bezpečné. Všechno v pohodě," řekl Bolt.

Na mítink do Ostravy se vrací po roce. Loni tu prolétl stovku za 9,77, ale jeho čas znehodnotila podpora větru těsně nad povolenou hranici. Teď se představí na atypické trati 300 metrů, kterou dosud oficiálně ještě neběžel. "Třístovku ale běhávám jako součást tréninku na 400 metrů. Na tu vzdálenost jsem zvyklý, nebude to pro mě nic nového," uvedl Bolt.

S větší nejistotou vzhlíží k času. "Na tréninku mi naměřili 31 sekund. To byl ale jenom trénink, závod je něco jiného. Chtěl bych být rychlejší. Hodně se na ten závod těším a věřím v dobrý čas," řekl Bolt. Světové maximum americké legendy Michaela Johnsona z roku 2000 má hodnotu 30,85 sekundy.

Bolt doufá, že znovu zapůsobí kouzlo Ostravy. "Pokaždé se mi tu běželo dobře, udělal jsem i dobré časy, proto se rád vracím. Vždycky jdu do závodu s tím, že ze sebe vydám to nejlepší. Ve čtvrtek si to chci užít," prohlásil Bolt.

Třiadvacetiletý Jamajčan bude v Ostravě startovat třetí rok po sobě a celkově už počtvrté. Od prvního startu na Zlaté tretře jeho sláva a popularita prudce vzrostla. "V roce 2004 to byl naprosto neznámý atlet, nebyli jsme tehdy schopni sehnat jeho fotku do bulletinu k mítinku. Ale těsně před příletem start zrušil kvůli zranění," uved manažer mítinku Alfons Juck.

Za šest let Bolt vyrostl v jednu z největších osobností světového sportu. Ze stohů nabídek na účast v mítincích po celém světě si vybírá. "Jeho servis a požadavky jsou poslední dva tři roky zhruba podobné a odpovídající tomu, že jde o sportovce na špičkové světové úrovni. Ale neměl žádné mimořádné nároky. Pokud by v průběhu pobytu v Ostravě přišel s nějakým přáním, operativně jsme schopni ho realizovat," řekl Juck.
- tiscali/ČTK

Bolt zaběhl druhý čas historie na 300 m, Frydrych vede světové tabulky

Ostrava 27. května
Deštivé počasi znemožnilo Usainu Boltovi překonat světový rekord na 300 metrů, přesto byly v Ostravě vidět velice kvalitní výkony.

Čtyři výkony roku přinesl atletický mítink Zlatá tretra v Ostravě. Postarali se o ně český oštěpař Petr Frydrych hodem dlouhým 88,23 metru a jamajský sprinter Asafa Powell, který vyhrál stovku za 9,83 sekundy. Maxima zaběhli i vytrvalci Meselech Melkamuová z Etiopie na 10.000 metrů a Keňan Yusuf Biwott na trojce.

Bolt světový rekord nepřekonal

V druhé polovině programu provázel Zlatou tretru místy velmi silný déšť, kvůli kterému byl mítink na chvíli přerušen. V doznívajícím dešti se na závěr před 22 tisíci diváky hlavní eso Usain Bolt prohnal třístovkou za 30,97 sekundy, na historicky nejrychlejší čas Američana Michaela Johnsona to nestačilo - Jamajčan za ním zaostal o 12 setin.

Čeští atleti plnili limity

Tři čeští atleti v Ostravě splnili limity na mistrovství Evropy v Barceloně. Povedlo se to překážkářce Lucii Škrobákové, půlkaři Jakubu Holušovi a senzační vítězce čtyřstovky Denise Rosolové.

Favoritům se přiliš nedařilo

Nedařilo se velkým hvězdám. V poli poražených skončila chorvatská výškařka Blanka Vlašičová, americká překážkářka a halová mistryně světa Lolo Jonesová, americký vytrvalec Bernard Lagat či olympijská vítězka Christine Ohuruoguová. Britská favoritka byla na čtvrtce až čtvrtá daleko za Rosolovou, která šokovala nejlepším letošním evropským časem 50,85.

Nevyhrála ani oštěpařka Barbora Špotáková, která absolvovala druhý mítink v sezoně a znovu skončila druhá. Potvrdila, že se jí na ostravském mítinku většinou nedaří. Nad její síly byla Slovinka Martina Ratejová, která vyhrála výkonem 64,68. Světová rekordmanka a olympijská vítězka poslala náčiní do vzdálenosti 62,94. "I když jsem se cítila super, nemůžu najít nic pozitivního. Nevím, proč se mi tady nedaří. Lidi byli super, ale nějak mi dneska neběhaly nohy," řekla Špotáková.

Petr Frydrych předvedl nejdelší hod sezóny

Frydrych předstihl v čele letošních tabulek krajana Vítězslava Veselého, když čtvrtým pokusem přehodil jeho dosavadní maximum takřka o dva metry. V českých historických tabulkách se vyšvihl na druhé místo za svého kouče Jana Železného, světového rekordmana a ředitele mítinku.

Melkamuová vyhrála desítku časem 31:04,52, ale až do konce závodu ji proháněla Keňanka Pauline Korikwiangová, která byla nakonec o necelé dvě sekundy pomalejší. Etiopanka chtěla běžet pod 31 minut, ale nakonec se na ní projevila únava z cestování. "Ale samozřejmě, nejlepší čas roku potěší," řekla Melkamuová.

Rosolová zaskočila všechny favoritky na čtvrce

Ke skvělému představení oštěpaře Veselého se přidala Rosolová, která nečekaně opanovala čtyřstovku. Za zády nechala i favoritku Ohuruoguovou, která byla až čtvrtá, ale hlavně vyhrála ve výborném osobní rekordu 50,85. "Vůbec jsem nečekala, že můžu vyhrát. Jsem šokovaná," řekla Rosolová, která měla před závodem daleko skromnější přání. "Myslela jsem na čas po 52 sekund, abych si udělala osobní rekord, ale v závěru jsem do toho dala všechno. Porazit Ohuruoguovou je skvělá věc," dodala bývalá dálkařka, jež má v úvodu sezony znamenitou formu.

Powell zaběhl rekord mítinku i v dešti

Výborný výsledek přinesla i sledovaná stovka mužů. Powell už rozběh "vyklusal" za 9,88. Po průtrži mračen ve finále i s protivětrem srazil čas ještě o pět setin, čímž překonal vlastní rekord mítinku a sesadil z první pozice letošních tabulek Bolta, který dosud vládl za 9,86. Powell v rámci obou běhů přepsal historické tabulky na trati 100 yardů, na níž mu naměřili čas 9,07. Z prvního místa odsunul Američana Charlese Greena, který držel nejlepší světový výkon časem 9,21 z roku 1967. "Když jsem viděl ten déšť, byl jsem zklamaný. Ale nakonec pršet přestalo, takže super spokojenost. Ukázalo se, že jsem opravdu v dobré formě. Je to první krok k tomu, abych získal zpátky světový rekord na 100 metrů," uvedl Jamajčan, jenž hodlá letos nabourat Boltovu suverenitu ve sprintech.

Powell svou roli splnil, někteří další favorité nikoliv. Dvojnásobná mistryně světa Vlašičová skočila jen 192 centimetrů, což stačilo na třetí příčku. Vítězná Američanka Chaunté Howardová zvládla o šest centimetrů více.

Až čtvrtá skončila Jonesová, která už v hustém dešti na 100 metrů překážek nestačila tempu své kanadské rivalky Priscilly Lopesové-Schliepové. Ta vyhrála výkonem 12,69, třicet let starý rekord mítinku Polky Grazyny Rabsztynové však k velkému zklamání pořadatelů znovu odolal.

Nový rekord Zlaté tretry má mužský běh na 3000 metrů, i když netriumfoval Lagat. Čtyři roky starý čas Etiopana Tarika Bekeleho vymazal výkonem 7:31,68 Biwott a navíc o plných devět sekund vylepšil letošní světové maximum.

Dayron Robles se pod 13 vteřin nedostal

Liják pokazil očekávaný souboj překážkářů. Kubánský šampion a světový rekordman Dayron Robles vyhrál v čase 13,12, Petr Svoboda doběhl druhý za 13,55. "Čas je vzhledem k podmínkám v pořádku, dráha je v dešti opravdu velmi rychlá," uvedl Robles.

Osmistovku podle očekávání ovládl lídr letošních tabulek David Rudisha z Keni. Jakub Holuša si na pátém místě doběhl v osobním rekordu 1:45,87 pro limit na mistrovství Evropy.
- tiscali/ČTK


Richard Bona

28. května 2010 v 10:48 | Michal Všechovský
r.001
Richard Bona přezdívaný "africký Sting" vydává v roce 2003 skvělé studiové album "Munia (The tale)". Jeho unikátní styl je mixem jazzu, bossa novy, pop music, afro-beatu a tradicionálů. Na albu spolupracovali Salif Keita, Djely Moussa, Bailo Ba a Romero Lubambo. Munia, znamená v jazyku Douala "příběh" nebo "pohádku".


Přehrát videoklip

Ladislav Chudík

27. května 2010 v 12:49 | Michal Všechovský
l.0021

Charakteristika znamení Blíženci

Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Horoskop na rok 2010 - Blíženci

blizenci

Vztahy:

Mohli byste více spoléhat na štěstí v milostných vztazích s cizinci, někdy stačí být otevření i lidem, co pocházejí z jiných regionů. Od toho taky slouží internetové seznamky, které vám jsou hodně příznivé v květnu, ale hlavně v říjnu, kdy budete zářit. Dlouho nezadaní lidí by měli trochu podlehnout svádění od dlouhodobých přátel, kdo by vám vlastně měl lépe porozumět? Zajímají vás taky milostné experimenty, ale v oblasti sexu se nechováte příliš vášnivě, nakonec budete i v listopadu konzervativnější.

Peníze:

V době, kdy se všichni více strachují, vy můžete vidět přesně, jak sanovat finance vaší firmy, i mírně krachujících podniků. Není to jen otázkou vaší schopnosti finanční improvizace, i když ta bude v únoru a červenci mimořádná, ale taky díky inteligenci a schopnosti investovat ušetřené částky. Nakupujte a pronajímejte nebytové prostory, které budou potřeba, ale taky počítačové součástky. Dobře se vám obchoduje s ovocem a dřevem, peníze se snažte investovat do potřeb vašich dětí, hlavně v říjnu a listopadu.

Práce:

Musíte počítat s výzvami a taky s tím, že mnoho šéfů i kolegů od vás bude čekat iniciativu. Planety naznačují, že budete úspěšní hlavně v marketingu, obchodu a při používání moderní techniky, nebojte se častěji cestovat. Nesnažte se ale působit aktivněji v oblasti zdravotnictví a účetnictví, tam spíš pro příští rok, hlavně v březnu a září, hrozí jistý úpadek. Choďte na jazykové, ale hlavně manažerské a motivační kurzy, vaší psychice a sebejistotě to pomůže ohromně, v současnosti to však ještě tolik nedoceníte.

Zdraví:

Vy, s věčným problém s plícemi nebo průduškami byste se měli více spoléhat na nové přístroje, pomáhající dýchat, ale taky na čerstvý mořský vzduch, který by i v červnu pomohl vašim nervům, které hůře reagují na stresy. Jíst málo vám vůbec nevadí, takže můžete v létě držet účinnou dietu, ale nikdy nezapomeňte na vyváženost stravy, i když mnoho z vás bude chtít odbourávat maso z jídelníčku. Nenechávejte se operovat v září a prosinci, vyhýbejte se taky dlouhým pobytům v nemocnici (nejen kvůli poplatkům).

Horoskopy na čtvrtek 27. 5. 2010

Teď lidé příliš nemyslí na práci, což vám tedy neusnadňuje činnost, pokud potřebujete něco sepisovat či prodávat. Jsou problémy s kasou i počítačem, Luna vám přinese problémy, když už to nebudete čekat. Proto to bude složité s vašimi partnery i klienty. Mohli byste dělat dobrou práci i bavit se, ale všichni jsou tak trochu duševně ještě na chatě a vy máte být ty, které je posílají na zem. Proto obrňte své nervy čokoládou.

Dnešní vztah blíženců ke znamení

Beran:

Nechejte si vše raději pro sebe a věnujte se partnerskému životu.

Býk:

Zaměřujte se spíš na večer, kdy se budete cítít duševně líp. Můžete s partnerem rozehrát zajímavou erotickou hru.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

Cítíte otevření lásce a není úplně jasné, koho to potrefí.

Lev:

Rozvíjejte příjemné vztahy.

Panna:

Spíš se snažte setkat se svými kamarády, které už jste dlouho neviděli.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

Mějte na paměti, že váš druh naivity není pro ostatní vždycky pochopitelný.

Kozoroh:

Dejte si pozor na přílišnou přátelskost vůči druhým lidem.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

žádné zvláštní vztahy

Ladislav Chudík je slovenský herec a divadelní pedagog. Studoval gymnázium v Kremnici, filozofickou fakultu bratislavské univerzity (1943 - 1944) a dramatické oddělení Státní konzervatoře v Bratislavě. Od roku 1944 působí v činohře SND. Stal sa uznávaným a velmi populárním hercem doma i v zahraničí. Věnoval se i pedagogické práci (roku 1964 získal titul docent). Roku 1968 na čas emigroval do Vídně, ale vrátil se zpět do vlasti.

Z množství jeho televizních rolí patří k nejúspěšnějším postava primáře Sovy v seriálu Nemocnice na kraji města (1982). V rozhlase taktéž ztvárnil řadu postav a recitoval literární díla. Za své herecké mistrovství získal mnohá ocenění. V roce 1965 titul zasloužilý umělec, roku 1982 národní umělec a roku 1999 se stal prvním držitelem Ceny Jozefa Kronera za celoživotní dílo.

V letech 1989 - 1990 byl ministrem kultury slovenské republiky. Je podruhé ženatý, jeho manželka Alena je právničkou.

Ladislav Chudík (* 27. května 1924, Hronec) je slovenský herec a divadelní pedagog.
Studoval gymnázium v Kremnici, filozofickou fakultu bratislavské univerzity (1943-1944) a dramatické oddělení Státní konzervatoře v Bratislavě. Od roku 1944 působí v činohře SND. Stal se uznávaným a velmi populárním hercem doma i v zahraničí. Věnoval se i pedagogické práci (roku 1964 získal titul docent). Roku 1968 na čas emigroval do Vídně, ale vrátil se zpět do vlasti. Z množství jeho televizních rolí patří k nejúspěšnějším postava primáře Sovy v seriálu Nemocnice na kraji města (1977 a 1981). V rozhlase taktéž ztvárnil řadu postav a recitoval literární díla. Za své herecké mistrovství získal mnohá ocenění. V roce 1965 titul zasloužilý umělec, roku 1982 národní umělec a roku 1999 se stal prvním držitelem Ceny Jozefa Kronera za celoživotní dílo. V letech 1989-1990 byl ministrem kultury Slovenské republiky. Je podruhé ženatý, jeho manželka Alena je právničkou. V roce 2010 obdržel Českého lva jakožto nejlepší herec ve vedlejší roli za film Kawasakiho růže, o týden později pak cenu Trebbia za celoživotní umělecký přínos.

Filmografie

Literatura 

Jako herec
2009 -Kawasakiho růže
1999 -Všichni moji blízcí
1986 -Velká filmová loupež role: J. A. Komensky
1983 -Putování Jana Amose role: Jan Amos Komenský
1982 -Sůl nad zlato (Sol nad zlato) role: Salt King
1977 -Nemocnice na kraji města role: Dr. Sova
1977 -Soldaty Svobody role: General Ludvík Svoboda
1975 -Idök kezdetén, Az role: Báró Winkler
1974 -Trofej neznámeho strelca role: Takác
1970 -Luk královny Dorotky
1966 -Vrah zo záhrobia
1962 -Polnočná omša
1961 -Osení role: Kvapil
1959 -Kapitán Dabač (Kapitán Dabac) role: Kpt. Vlado Dabac
1959 -V hodine dvanástej
1958 -Černý prapor
1956 -Neporažení
1954 -Expres z Norimberka
1954 -Vianocný dar role: Narrator
1953 -Nástup role: Bagar
1948 -Bílá tma
1948 -Vlčie diery (Vlcie diery) role: Stefan

Externí odkazyHynek Bočan

26. května 2010 v 17:43 | Michal Všechovský
h.001

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Býk

byk

Vztahy:

I když budete plní citů a temperamentu, který necháváte jako vždy projevovat jen jemně a pomalu, ale tato živelnost, i chuť do vztahů a sexu bude nabouráván potřebami vaší pracovní činnosti a kolegů. Počítejte, že právě na ně bude partner hlavně v únoru a srpnu žárlit, proto se musíte rozhodnout, jestli je pro vás důležitější práce, nebo láska. Možná hrozí i rozchody partnerství, ale ta dlouhodobá vydrží, planety naznačují, že musíte umět oddělovat zrno od plev. Během milování se budete často chovat nenasytně.

Peníze:

O peníze se umíte postarat vždy a většině z vás utěšený účet bude narůstat i v době, kdy většina lidí bude pociťovat ekonomickou krizi. Hlavně ale přemýšlejte jako obchodníci nad tím, co vynáší nejvíce, komodity jako suroviny i potraviny a v oblasti bankovnictví na klasické produkty. Měsíce květen a září vypadají příznivě pro velké nákupy, třeba i domů a pozemků, na kterých později vyděláte. Nakupovat oblečení a luxusní prostředky se asi taky neukáže jako jednoduché, ale na vzdělání neskrblete!

Práce:

Mnoho z vás bude mít problémy s tím, kolik technických schopností v práci potřebujete. Hlavně starší lidé se budou potýkat s účetními softwarovými programy, taky hackeři budou napadat vámi spravovaná konta, často v únoru nebo listopadu. Ale s tím se dokážete skrze planety vypořádat, když máte v rukou dokumentaci. Více se zajímejte o povolání, spojená s potravinami, jejich pěstováním a zpracováváním, to vám bude vynášet více, stejně jako gastronomie, pronájem polí nebo budování malých elektráren.

Zdraví:

Pokud máte problémy s krkem, krční páteří a spojením tračníku a žlučníku, vždy za to může větší stres a nervy. Pro vás je důležité, abyste hlavně pravidelně jedli a nebáli se experimentovat s fusion stravou. V květnu a červnu budete jíst určitě čerstvá jídla. Snažte se více procvičovat lýtka a kotníky, proto se bavte nejen během a jízdou na kole, ale zkuste i lezecké stěny a radost z volné přírody, měli byste taky víc procvičovat otužování vlastních dětí. Na podzim budete mít méně energie, chovejte k sobě šetrně hlavně v listopadu.

Horoskopy na středu 26. 5. 2010

Přátelé a kamarádky nejlépe odhadnou, jaký je váš partner, pokud jim ho přivedete ukázat. Určitě vás vytrhne ze špatných nálad, toužíte chodit do společnosti a rádi všechny hostíte přímo ve svém domově. Merkur vám ještě v postavení vůči vaší vládnoucí planetě dává možnost, abyste změny v citech považovali za důležité a příznivé. Dnes ale máte pocit určitých depresí, dostanete se z nich prožíváním vydatného milování, erotiku především!

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Dejte si pozor, aby se pro vás vztah nestal jenom zvykem.

Býk:

Raději se rozveselte někde daleko od partnera.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Vaše citové snahy naplňují váš partnerský vztah.

Panna:

Dnes přisel ten správný den, kdy si můžete s vaším partnerem leccos vyřešit.

Váhy:

Měli byste si ujasnit své priority a zapracovat na vašem vztahu.

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Nebojte se, váš milostný život nepotkala žádná krize.

Vodnář:

Neočekáváte nic méně, ale ani nic více, než v jiné dny.

Ryby:

Hledejte více emocionálních jistot, které vám ve vašem vztahu chybí.

Hynek Bočan je český filmový a televizní scenárista a režisér. Po absolutoriu pražské FAMU v roce 1961 spolupracoval na Barrandově nejprve jakožto asistent režie s režiséry Jindřichem Polákem, Karlem Kachyňou a Jiřím Weissem.

Od roku 1965 začal jako režisér točit samostatně. Kromě klasických celovečerních filmů se jedná i o výrazného tvůrce televizního. Mezi jeho nejznámější a nejzdařilejší televizní seriály patří Záhada hlavolamu, Přítelkyně z domu smutku či Zdivočelá země, z jeho filmové tvorby pak snímky Soukromá vichřice, Čest a sláva či Plavení hříbat.

Hynek Bočan (* 29. dubna 1938 v Praze) je český filmový a televizní scenárista a režisér. Po absolutoriu pražské FAMU v roce 1961 spolupracoval na Barrandově nejprve jakožto asistent režie s režiséry Jindřichem Polákem, Karlem Kachyňou a Jiřím Weissem.
Od roku 1965 začal jako režisér točit samostatně. Kromě klasických celovečerních filmů se jedná i o výrazného tvůrce televizního. Mezi jeho nejznámější a nejzdařilejší televizní seriály patří Záhada hlavolamu, Přítelkyně z domu smutku či Zdivočelá země, z jeho filmové tvorby pak snímky Soukromá vichřice, Čest a sláva či Plavení hříbat.

Jako herec
1953 -Olověný chléb role: Pepík

Jako režisér
2009 -Láska rohatá
2006 -Poslední sezóna
2003 -Balvan
2003 -Cistka
2003 -Diagnóza
2003 -Druhá rodina
2003 -Past
2001 -Episode #2.4
2001 -Episode #2.5
2001 -Episode #2.6
2001 -Episode #2.7
2001 -Episode #2.8
2001 -Uniforma
2001 -Zabák
2000 -Deník
2000 -Dlan na tvári
2000 -Dluh
2000 -Pandorina skrínka
2000 -Rodinná vecere
2000 -Sekyra
2000 -Skrítkuv poslední kousek
1997 -Bumerang
1997 -Episode #1.3
1997 -Zdivocela zeme
1995 -Když se slunci nedaří (Kdyz se slunci nedarí)
1994 -O zvířatech a lidech
1992 -Přítelkyně z domu smutku
1991 -Dno
1991 -Klauni a vlastenci
1991 -O zapomnetlivém cernoknezníkovi
1991 -Pofoukej mi jahody
1990 -Pasták
1986 -Jan Jirí Grasel
1986 -Jozka Sobri
1986 -Róza Sándor
1986 -Schinderhannes
1986 -Smích se lepí na paty
1986 -Trestanec Salvador
1984 -S čerty nejsou žerty
1984 -Séfe, vrat se!
1983 -Svatební cesta do Jiljí
1982 -Séfe, to je vec!
1982 -Vinobraní
1981 -Pytláci
1980 -Půl domu bez ženicha
1979 -Dívka svetových parametru
1979 -Lustr
1979 -Zmena napetí
1978 -Posli jim to písemne
1978 -Remen
1978 -Tvár za sklem
1976 -Parta hic
1976 -Plavení hříbat
1975 -Tak láska zacíná...
1974 -Muz z Londýna
1969 -Záhada hlavolamu
1968 -Čest a sláva
1967 -Soukromá vichrice
1966 -Nikdo se nebude smát
1966 -Tábor Cerného delfína
1960 -Nenávist
1959 -Návsteva
1958 -Vodící pes

Jako scénárista
1997 -Episode #1.3
1986 -Smích se lepí na paty
1984 -S čerty nejsou žerty
1980 -Půl domu bez ženicha
1968 -Čest a sláva
1966 -Nikdo se nebude smát

Filografie, výběr

Film

Televize

 • 1969 Záhada hlavolamu (TV seriál)
 • 1970 Zvláštní případ
 • 1983 Svatební cesta do Jiljí
 • 1985 Slavné historky zbojnické (TV seriál)
 • 1988 Druhý dech (TV seriál)
 • 1992 Přítelkyně z domu smutku (TV seriál)
 • 1994 O zvířatech a lidech (TV seriál)
 • 1995 Když se slunci nedaří (TV seriál)
 • 1997 Zdivočelá země (TV seriál)
 • 1999 Hotel Herbich' (TV seriál)
 • 2001 Zdivočelá země II. (TV seriál)
 • 2003 Nemocnice na kraji města po 20 letech (TV seriál)
 • 2006 Poslení sezóna (TV seriál)
 • 2008 Zdivočelá země III. (TV seriál)


Milan Hein

25. května 2010 v 22:44 | Michal Všechovský
m.001

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2010 - Lev

lev

Vztahy:

Zdá se, že tento rok se budete učit, jak umět ve vztazích a lásce dávat přednost přáním partnera a snažit se jim vycházet vstříc. Markantní to bude už okolo Valentýna, i na jaře se snažte být víc milí a romantičtí a snažte se zajímat i o takové drobnosti, jako je květina na stole, zamilovaný e-mail v počítači, nebo nákup předmětu, který vás oba spojuje. Asi není příznivý rok pro zasnoubení a svatby, hlavně na podzim se jim nevěnujte, raději si hodně povídejte a travte spolu ten čas, který je příjemný i v posteli.

Peníze:

Víte moc dobře, že změny budou pro tento rok spíš negativní než pozitivní a proto se jich ve svém širokém srdci bojíte, proto si dělejte zásoby na horší časy, hlavně v aktivním dubnu. Nechcete už vydávat peníze za exotické dovolené a luxusní oblečení a parfémy, raději přemýšlíte, co je dobré pro budoucnost a podle toho jednáte. Na podzim se už ale znovu cítíte silní, hlavně díky schopnosti být odhodlaní a taky odvážní, proto bude prosinec před Vánoci znovu štědrý a nákladné dárky se vám nakupují lépe.

Práce:

Tento rok asi nebudete pro kolegy a klienty takovou autoritou, jak byste si přáli, proto je nutné se třeba zajímat o psychologické a manažerské kurzy, abyste se procvičili a připravili na složité měsíce, jako bude únor a květen. Více se snažte sžít s novou elektronikou ve vaší firmě a taky se častěji spoléhejte na e-maily a mobily, i když vás to obtěžuje. Ve firmě je lepší mít nějaké společníky, i když jste mírně egoističtí, v době ekonomických problémů by to vašemu podnikání, nebo zaměstnání pomohlo.

Zdraví:

Tento rok se můžete více potýkat s problémy krevního tlaku, který není vyvolán pouze stresem, ale i zanedbáním hodnotné výživy. Místo masa červeného a tlustého volte drůbež a ryby, kromě oblíbených kompotů pojídejte čerstvou zeleninu a ovoce, neohrnujte nos nad biopotravinami, jako je amarant, pohanka a proso. Stejně vám to partner bude hlavně na jaře a podzim nutit. V červenci a říjnu byste neměli chodit na operace kolem páteře, raději častěji zajděte na thajské a jiné orientální masáže.

Horoskopy na úterý 25. 5. 2010

Máte manažerské chování, ale tak ukážete, jak práci i domácnost dovedete zorganizovat. Velmi si to užíváte, a pokud jste si pořídili domácí přístroje, umíte využít pěkných chvilek. Především tam se můžete radovat z příznivé atmosféry vaší situace. Venuše i Merkur zlepšili vaše postavení, pokud děláte kreativní povolání, dnes vám všechno jde. Záříte jako podnikatelé, stejně tak jako restauratéři. Jen se nesnažte brát čas známým.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

Stačí si jen příjemně popovídat.

Rak:

Myslete však na svého partnera jenom v dobrém.

Lev:

Svým kritickým zrakem vždycky dokážete najít chybičku, ať už se týká vašeho partnera nebo vztahu.

Panna:

Pro partnera asi nebudete příliš příjemní, musí se však spokojit i s málem.

Váhy:

Pocítíte závan svobody a uvolněné duše.

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

Dnešní večer bude velmi příznivý pro celou škálu vašich citů. Věnujte se duševní i tělesné blízkosti s partnerem.

Kozoroh:

Můžete své lásce koupit dárek.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Umíte rozebírat vztahy, ale to všechno se nemůže podařit.

Milan Hein, narozený 13. srpna 1946 v Hranicích na Moravě, je český divadelní publicista, herec, moderátor a divadelní podnikatel, bratr moderátorky Marty Skarlandtové-Heinové, majitel a provozovatel pražského Divadla Ungelt.

Koncem 60. let studoval žurnalistiku na Karlově univerzitě, svá studia však nedokončil. v letech 1970 až 1973 pracoval jako herec v Divadle v Českém Těšíně. Od roku 1973 pak působil jako umělec ve svobodném povolání. Od roku 1984 spolupracoval na autorských divadelních představeních se svojí sestrou, moderátorkou a tlumočnicí Martou Skarlantovou-Heinovou.

S moderováním a konferováním začínal už v 60. letech, později spolupracoval při uvádění různých pořadů Československé televize. Během sametové revoluce působil v Československé televizi jako televizní reportér. Na počátku 90. let uváděl v České televizi pořad Nedělní ráno.
V roce 1994 vydal v úzké spolupráci s Milošem Kopeckým knihu Co za to stálo.
Od roku 1995 je majitelem, dramaturgem a provozovatelem pražského Divadla Ungelt (v pražském Týně na Starém městě pražském).

Milan Hein (* 13. srpna 1946 v Hranicích na Moravě) je český divadelní publicista, herec, moderátor a divadelní podnikatel, bratr moderátorky Marty Skarlandtové-Heinové, majitel a provozovatel pražského Divadla Ungelt.
Koncem 60. let studoval žurnalistiku na Karlově univerzitě, svá studia však nedokončil. v letech 19701973 pracoval jako herec v Divadle v Českém Těšíně. Od roku 1973 pak působil jako umělec ve svobodném povolání. Od roku 1984 spolupracoval na autorských divadelních představeních se svojí sestrou, moderátorkou a tlumočnicí Martou Skarlantovou-Heinovou.
S moderováním a konferováním začínal už v 60. letech, později spolupracoval při uvádění různých pořadů Československé televize. Během sametové revoluce působil v Československé televizi jako televizní reportér. Na počátku 90. let uváděl v České televizi pořad Nedělní ráno. V roce 1994 vydal v úzké spolupráci s Milošem Kopeckým knihu Co za to stálo. Od roku 1995 je majitelem, dramaturgem a provozovatelem pražského Divadla Ungelt (v pražském Týně na Starém městě pražském).

1994 Co za to stálo, spolu s Milošem Kopeckým

Jako herec
2007 -Bestiář
1988 -Pan Tau (Pan Tau - Der Film) role: Kubát
1978 -Panna a netvor (1978) role: New Bridegroom

Mistři Světa - Madheim Německo 2010 - Česká Republika

25. května 2010 v 0:58 | Michal Všechovský
m.0077

Češi si poradili s Lotyši a uchovali naději na čtvrtfinále. To jim zajistí alespoň bod proti Kanadě

Čeští hokejisté zvítězili ve svém předposledním utkání osmifinalové skupiny na mistrovství světa v Mannheimu nad Lotyšskem 3:1 a dál mohou pomýšlet na postup do čtvrtfinále. Ten jim zajistí zisk alespoň jednoho bodu v úterním souboji s Kanadou. Hrdinou zápasu s neškodným Lotyšskem byl kapitán Tomáš Rolinek, který vstřelil první dva góly Čechů, pokaždé navíc při hře v oslabení.

17. 5. 2010 19:45 - 17. 5. 2010 22:30 Aktualizováno MANNHEIM
S nožem na krku vstupovala hokejová reprezentace do zápasu s Lotyši. Případná prohra by jí totiž definitivně zabouchla dveře do čtvrtfinále, což český hokej nepamatuje. Hráči ale podobný scénář nechtěli připustit a hned od úvodních minut zatlačili Lotyše do defenzivy. Brankáře Masalskise zasypávali mnoha střelami, ten ale odolával. Blýskl se zejména v šesté minutě, kdy nejprve pokryl Červenkovo vyjetí zpoza klece a pak i Kašparovu nebezpečnou dorážku.

Lotyši sice hrozili jen výjimečně, když už se tak ovšem stalo, zavánělo to gólem. Tak jako když se až před Vokouna dostal Meija, ve vyložené šanci ale zamířil mimo. Ve čtrnácté minutě si sjel při přesilovce mezi kruhy Blaťák, z ideální pozice nastřelil jen Masalskisovy betony. Češi se neprosadili ani při následné dvojnásobné početní převaze, Masalskise za víc než půl minutu prakticky neohrozili. V poslední minutě první části pak na Klepiše zívala odkrytá klec, český útočník ale trefil Masalskise.

Rolinek se dvakrát prosadil v oslabení

Na začátku druhé třetiny pálil z levého křídla bez přípravy Darzinš, Vokoun se však stačil včas přesunout k pravé tyči a udržel bezbrankový stav. O chvíli později šli Češi kvůli příliš mnoha hráčům na ledě do oslabení, v něm ale předložil Koukal puk Rolinkovi a specialista na góly v oslabení otevřel skóre. Lotyši pak měli možnost hrát téměř minutu v pěti proti třem, málem ale znovu inkasovali. Červenka po návratu z trestné lavice ujel se dvěma spoluhráči do přečíslení, Hubáčkova střela ovšem minula branku.

Hra se pak přeci jen uklidnila, ani Češi už se nehnali za každou cenu do útoku. Až v 36. minutě vypálil z levého křídla Klepiš, Masalskisovi puk propadl z výstroje, v brance ale neskončil. O dvě minuty později se vytáhl i Vokoun, když zlikvidoval průnik Cipulise, který byl ovšem faulován. Následná přesilovka Lotyšů ovšem dopadla stejně jako na začátku prostřední třetiny. Koukal vyslal do brejku Rolinka a český kapitán zaznamenal už třetí gól na turnaji při oslabení.

Drama odmítl svou trefou Červenka

Ani v závěrečném dějství Lotyši směrem dopředu příliš nehrozili, a tak Češi celkem v klidu hlídali dvoubrankový náskok. Ve 48. minutě navíc mohl zvýšit Němec, jeho střelu z mezikruží Masalskis betonem vyrazil. Až v 50. minutě o sobě dal vědět i soupeř, Darzinš si povyjel od zadního mantinelu až před Vokouna, který puk schoval pod svým tělem na brankové čáře. Na druhé straně mohl přidat třetí pojistku Klepiš, sám před Masalskisem ale selhal.

A předznamenal tím rodící se trable. Nejprve Sprukts trefil tyč, za pár vteřin napřáhl Pečura a puk od horní tyčky skončil v síti. Češi ale komplikace podobné těm, které s Lotyšskem zažili v osmifinále olympijského turnaje ve Vancouveru, nepřipustili. Necelou minutu po obdržené brance předvedli ukázkovou kombinaci Novotný s Červenkou a druhý jmenovaný střelou do odkryté klece zaznamenal svůj premiérový gól na turnaji.

Reprezentace si tak uchovala naději na čtvrtfinále, v úterý proti Kanadě však bezpodmínečně potřebuje získat alespoň jeden bod.

Hokejisté otočili zápas s Kanadou, ve čtvrtfinále nastoupí proti Finsku

Nejčernější scénář je zažehnán, čeští hokejisté ve čtvrtfinále mistrovství světa chybět nebudou! V zápase s Kanadou, ve kterém jim k postupu stačil bod, sice brzy prohrávali, skóre ale dokázali otočit a slaví výhru 3:2. Jméno soupeře pro boj o semifinále se reprezentace dozvěděla až po večerních zápasech, ve čtvrtek se utká s Finskem.
18. 5. 2010 16:02 - 18. 5. 2010 22:31 Aktualizováno MANNHEIM
Už po čtyřiceti vteřinách hry najížděl Klepiš z levého křídla na Masona, kanadský brankář ale dokázal zlikvidovat i několik následných dorážek Jágra z hranice brankoviště. V šesté minutě hráli Češi v oslabení a stejně jako proti Lotyšsku a Švédsku v něm málem udeřili. Novotný našel Kašpara, který ovšem minul odkrytou branku.
A tak ještě v témže oslabení platilo okřídlené nedáš-dostaneš. Whitney se z pravého křídla protáhl až před Vokouna a bekhendovou střelou trefil mezírku mezi betony. V 15. minutě se otevřel na levém křídle prostor pro střelu Červenkovi, Mason si ale povyjel a ránu nad ledem vyrazil.
O minutu později zvedla diváky ze sedaček pěstní výměna názorů mezi Rolinkem a Ottem, kterou rozhodčí ocenili čtyřminutovým trestem pro oba zúčastněné. Při dalším oslabení si Češi znovu vytvořili vyloženou šanci a tentokrát už slavili gól. Kašpar se řítil sám na Masona a podobně jako Whitney uspěl se zakončením mezi betony. Otočit skóre mohl v poslední minutě třetiny Jágr, Mason ale jeho střelu po ledě vykopl.

Na začátku druhé třetiny zahrozili v oslabení i Kanaďané, Staal ale ztroskotal na Vokounovi. Český gólman podržel svůj tým i o chvilku později, když se roztáhl po celém brankovišti a vychytal Raymonda. Na konci šestadvacáté minuty vytáhl zase skvělý zákrok Mason, když lapil Jágrovu střelu do opuštěné klece. Na druhé straně zbytečně chyboval při rozehrávce Němec, Vokoun ale po zakončení Tavarese vše napravil.

Ve 33. minutě nahazoval puk od modré na branku Němec, střela byla dvakrát tečovaná, naposledy Jágrem, a Mason nestačil zaregovat. Češi byli v těch okamžicích lepší, diktovali tempo hry, i Kanaďané ovšem občas vystrčili růžky. Tak jako ve 35. minutě Duchene, jehož ale vychytal Vokoun. Jenže pak si už zase vzali slovo Češi. Rozsíval při přesilovce našel přesnou žabičkou Klepiše, který bekhendovou střelou prostřelil Masona a zvýšil na 3:1.  
Do třetí třetiny vstoupila Kanada tlakem, narážela ale na pozorného Vokouna. S přibývajícími minutami Češi hru vyrovnali a stále častěji zaměstnávali soupeřovu obranu a brankáře Masona. V 55. minutě ujížděl Jágr spolu s Vampolou na jediného obránce, rozhodl se pro střelu, puk trefil Masonovu vyrážečku.Dvě minuty před koncem sáhla Kanada ke hře bez brankáře a záhy snížila na 2:3. Vokoun byl sražen za vlastní bránou, rozhodčí překvapivě nezapískalia Duchene zakonćoval do prázdné klece. Víc už ale Kanada nestihla. Po závěrečné siréně navíc hráčům Javorových listů praskly nervy a na ledě se strhla hromadná bitka. Na výsledku to ale nic neměnilo.

Rachůnek věnoval gól ve čtvrtek narozené dceři Kateřině

Obránci hokejové reprezentace Karlu Rachůnkovi se během čtvrtfinálového zápasu s Finy narodila dcera Kateřina, v sobotu pak jeho gól do švédské sítě sedm vteřin před koncem třetí třetiny na kolínském ledě zachránil Česku finálovou naději. "Určitě jsou to nejšťastnější dny mého života a ten gól věnuju malé, ani ode mne jinou odpověď nečekejte. Je to naše druhé dítě a jsem hrdý na manželku, že to zvládla," tvrdí 30letý hokejista, který bude v nové sezóně oblékat dres Jaroslavli.
22. 5. 2010 20:00

Můžete trochu přiblížit to vaše zázračné vyrovnání sedm vteřin před koncem třetí třetiny?

Dostal se ke mně puk, viděl před sebou prostor, tak jsem se vší silou opřel do střely. Bylo to až neskutečný, vždyť zbývalo tak málo času. Měli jsme velké štěstí, ale snad jsme si ho zasloužili tou tvrdou prací a bojovností, co je v mužstvu. Ten gól věnuju malé, ani ode mne jinou odpověď nečekejte.

Co vám blesklo hlavou, když jste viděl kotouč v síti?

Ten pocit se těžko popisuje. Abych řekl pravdu, ani si to moc nepamatuju. Bylo to 2:2, ale nebyl to ještě vyhraný zápas, cítil jsem však ohromnou radost, že máme ještě šanci hrát.

Dal jste někdy takhle důležitý gól?

Nepamatuji si, možná v prodloužení někde v NHL nebo v Rusku. Ale s reprezentací je to úplně něco jiného a zvlášť na tomhle šampionátu, kde jsme byli několikrát už skoro mimo hru a vždycky jsme se dokázali vrátit a vždycky jsme to zlomili.

Pomáhá tomu hodně neustále zmiňovaná soudržnost týmu?

Zní to jako fráze, ale opravdu se sešla výborná skupina kluků, která dostala možná jedinečnou šanci hrát na mistrovství světa a všichni pracují pro tým. Taky proto jsem se hned po tom svému gólu hnal ke střídačce, chtěl jsem se o radost podělit s celým týmem.

Neuvažoval jste přece jen o tom odjet během turnaje k porodu?

Dohodli jsme se s manželkou předem, že tady zůstanu. Když mi pak ve čtvrtek ráno zavolala, že půjde na sál, tak už bych to stejně nestihl a nechtěl jsem tu nechat kluky.

Byl jste pak hodně nervózní, co se děje doma?

Čekal jsem netrpělivě na zprávu, po první třetině s Finy přišla. Klukům jsem to ale neříkal. Myšlenky mi trochu utíkaly domů k rodině, ale přiznal jsem se až po zápase a jsem moc rád, že to dopadlo dobře doma i na ledě.

Bude účast ve finále mistrovství světa stát za tu oběť?

Určitě. Ono to je ale těžké, já bych chtěl být strašně s rodinou, ale když se už šampionát tak vyvinul, tak na druhou stranu jsem moc rád, že jsem tady a manželka je mou velkou oporou, vždycky byla a bude. Sama mně říkala, ať jedu na šampionát a jsem na ni i celou rodinu hrdý, jak to zvládají.

Po postupu do bojů o medaile jste si mohli do Kolína nad Rýnem pozvat rodinné příslušníky, přijel vám vůbec někdo?

Žena je ve Zlíně v porodnici, syna Matěje hlídají babičky a bráchové Ivan i Tomáš už mají letní přípravu, ale všichni určitě byli u televize.

Rusové odvrátili senzaci a ve finále MS vyzvou české reprezentanty

Hokejisté Ruska zvítězili v semifinále mistrovství světa nad domácím Německem 2:1 a postoupili do finále. Vítěznou branku sborné vsítil až v 59. minutě Dacjuk. Rusové se ve finále postaví proti českému výběru, Němci se střetnou v boji o bronzovou medaili se Švédskem.
22. 5. 2010 17:42 - 22. 5. 2010 20:40 Aktualizováno KOLÍN NAD RÝNEM
Oba týmy nastoupily k boji o finále bez svých brankářských jedniček; Rusové s Košečkinem, německého hrdinu Endrase nahradil Zepp. Hned v úvodu mohla jít vysoce favorizovaná sborná do vedení, Malkin ovšem trefil parádní ranou přes obránce jen tyč. Němci se ale svému sokovi vyrovnali v důrazu i nasazení, a tak se poté hrála vyrovnaná partie.

Domácí si na začátku 11. minuty zahráli první přesilovku zápasu a po chvilce je čekala dokonce dvojnásobná početní výhoda, neboť Kuljomin byl za vražení na hrazení vyloučen na pět minut a do konce utkání. Z téměř minutové příležitosti nic nebylo, už při klasické přesilovce pět na čtyři ale Němci dostali v brankovišti puk za Košečkina, ruský gólman ho však v pádu dokázal holí odpálit před dorážejícím Bartou.

Jenže přišel další prohřešek Rusů a Němci hráli proti třem téměř celé dvě minuty, čehož po tečované ráně Ehrhoffa od modré čáry využil gólovou dorážkou v polovině 16. minuty Marcel Goc. Ještě před první přestávkou si v pěti proti čtyřem zahráli poprvé i Rusové, teč Těreščenka před odkrytou klecí byla ale nepřesná.

Schütz ve vyložené šanci selhal

Na začátku druhé třetiny hráli Rusové další přesilovku, po Malkinově chybě jel však Schütz zcela sám na Košečkina, jenže ten jeho úmysl o zakončení přečetl a zastavil kotouč pravým betonem.

Ruský kouč Bykov stáhl sestavu na tři útočné formace a jeho svěřenci poté čím dál víc stupňovali svůj tlak. Nebezpečně pálil Ovečkin, ale vyrovnání přinesla až na začátku 32. minuty Malkinova rána bez přípravy po vybídnutí od Gončara. Dokonat obrat mohl bek Kulikov, bombou z kruhu pro vhazování ale orazítkoval jen horní tyč.

Ve třetím dějství mohl Rusům přiblížit finále Fjodorov, Zepp byl ovšem proti. Sborná pak znovu přepnula na vyšší rychlostní stupeň, nedařilo se jí ale proměnit své příležitosti ve vedoucí gól. V těch největších minul Sušinskij puk před prázdnou brankou a Malkina vychytal Zepp. V 55. minutě musel na trestnou lavici Felski, Němci však znovu odolali.

Když už se zdálo, že se Němcům povede dotáhnout zápas senzačně minimálně do prodloužení, v útočném pásmu chyboval přihrávkou naslepo Gogulla. Rusové vyrazili na zteč dva na jednoho, Dacjuk však vzal zodpovědnost na sebe a 110 vteřin před koncem vstřelil vítězný gól. Němci zkusili o 20 sekund později power play, vyrovnat mohl Wolf, ale Rusové už své těžce vydřené vítězství uhájili.

Jágra proti Švédům vytočili rozhodčí

Takhle vytočeného Jaromíra Jágra na ledě v reprezentačním dresu snad ještě nikdo nikdy neviděl. Švédský obránce Jonathan Ericsson totiž ve třetí třetině semifinálového duelu upadl, jakmile ucítil hokejku české hvězdy na sobě a hráč v bílém s číslem 68 byl i s přeraženou holí vyloučen za její hození.
23. 5. 2010 12:00 KOLÍN NAD RÝNEM
Jágr se rozčílil, jezdil po ledě za rozhodčím a doslova na něj řval a snad jen jeho slavné jméno ho uchránilo od dalšího trestu. Po utkání, které Češi nakonec vyhráli po nájezdech, do mixzóny Jágr vůbec nepřišel, trenér Vladimír Růžička měl ale pro jeho vztek porozumění. "Už vážně nevím, co tady pískají. Na Jardovi visí dva Švédi, má zlomenou hokejku a jde ven. Chápal jsem ho, protože tam o faul opravdu nešlo."
Jágr měl stejně jako ve čtvrtfinále zase skvělé gólové šance, ale neuspěl v nich. Hned po svém sporném vyloučení se ocitl sám před Gustavssonem, ale byl zády k brance a přes pravý beton gólmana puk do sítě neprotlačil. Už při power play nikdo nezužitkoval jeho chytrou přihrávku od zadního mantinelu před branku a když se v prodloužení nejstarší z reprezentantů sám dostal před branku, část hlediště křičela gól, jenže to se puk svezl po boční síťce.

Nikdy jsem nepotřeboval padat

"Nedávám góly z velkých šancí, ale pořád doufám, že všechno má svůj důvod," vysvětloval Jágr, jenž byl ale znovu nesmírně platným hráčem mužstva. Už jen tím, jak na sebe dokázal vázat protihráče a jak byl silný na puku. Řada zákroků na něj je i na hranici faulů, ale sudí to moc netrestají. "Snažím se každý souboj ustát. Když vím, že mám šanci dát gól, nepotřebuju padat. Nikdy jsem to nedělal," objasnil.
"Ještě potřebujeme něco vyhrát, abychom se dostali tam, kde si všichni přejeme být," uvědomoval si ještě před semifinále, jak Česko toužebně čtyři roky čeká na medaili z MS. Teď už ji má jistou, taky proto Jágr po vítězných nájezdech s Finy i Švédy s takovou chutí zpíval hymnu.
V neděli před půlnocí se rozhodne, zda dalším cenným kovem do české hokejové sbírky bude zlato jako v roce 2005 ve Vídni, nebo stříbro, podobné tomu z Rigy o rok později. "Mohlo z toho tady být nejhorší umístění v historii, tohle už je úplně jiné, teď se dá hrát bez tlaku," mínil 38letý hokejista, s jehož přispěním se odepisovaný národní tým prodral do finále.
Martin Kézr (Kolín nad Rýnem),Právo

3D GRAFIKA: Češi jsou mistry světa! Ve finále utnuli vítěznou sérii Rusů

Čeští hokejisté vybojovali celkově dvanáctý titul mistrů světa! Svěřenci Vladimíra Růžičky zvítězili v Kolíně nad Rýnem nad Ruskem 2:1. O branky českého týmu se postarali Jakub Klepiš, který se prosadil už po 20 vteřinách hry, a kapitán Tomáš Rolinek. V poslední minutě snižoval Dacjuk. Český hokej slaví vítězství na mistrovství světa po pěti letech.

23. 5. 2010 20:00 - 23. 5. 2010 22:53 Aktualizováno PRAHA
Čeští hokejisté nastoupili do finálového zápasu v nezměněné sestavě a bílých dresech. Do ruské branky se vrátil Varlamov, který v semifinále proti Německu odpočíval. A zápas pro něj k nadšení českých fanoušků nezačal vůbec dobře. Hned při prvním útoku objel Jágr Varlamovu klec, přihrál Klepišovi, který bezpečně trefil odkrytou ruskou branku.

Sborná se po inkasovaném gólu usadila před Vokounem. Tomu se podařilo vychytat nájezd Afinogenova, který na něj zkusil bekhendovou kličku, vzápětí však měl štěstí, když na Fjodorova zívala odkrytá klec, ten však trefil pouze tyč. Tlak Rusů sílil. Z něho vykrystalizoval i faul Čáslavy na Afinogenova, který by jinak jel sám na Vokouna.

Češi však potvrdili, že na šampionátu v oslabení hrají velmi dobře. Naopak, mohli opět zahrozit, Blaťákovu přihrávku na volného Červenku však zhatil skluzem Ovečkin. V poslední minutě úvodní části byl vyloučen Blaťák za zdržování hry. Rusové rozehráli útočnou akci výborně a vstřelili gól, který však padl po vypršení dvaceti minut a rozhodčí jej neuznali.

Vedení zvýšil Rolinek

Hokejisté mohli udeřit i na začátku druhé třetiny. V oslabení unikl Koukal, na blafák mu však nezbylo dost času a Varlamov jeho pokus zlikvidoval. Na druhé straně předvedl Vokoun výborný zákrok po Ovečkinově střele zpoza obránce. Po faulu Těřeščenka na Klepiše si zahrál přesilovou hru i český tým. V největší šanci se objevil Jágr, přihrávku zpoza brány však trefit nedokázal. Rusové početní nevýhodu přečkali a vypracovali si několik dalších slibných příležitostí, Vokoun však v bráně čaroval. Češi vystrkovali růžky hlavně ve druhé polovině druhé části. Po Voráčkově střele se k dorážce dostal Rolinek, Varlamov jeho střelu kryl.

Ve 38. minutě se v českém obranném pásmu srazili Fjodorov a Ovečkin a Češi se vydali na zteč Varlamovy branky. Puk si vzal na pravé straně Rachůnek, který ho poslal před bránu k najíždějícímu Rolinkovi. Od brusle kapitána českého národního týmu se kotouč odrazil za záda ruského gólmana. Sudí potvrdil branku po konzultaci s videorozhodčím.

Zápas zdramatizoval Dacjuk

Rusové s přibývajícím časem začali působit na ledě nervózním dojmem, čeští reprezentanti ve svém stylu hry nic neměnili. Vycházeli z kvalitní obrany a vyráželi do nebezpečných brejků. Kvapilovu střelu vyrazil Varlamov, na druhé straně se z pravé strany řítil na Vokouna Ovečkin. Ruská hvězda mířila mezi betony českého gólmana, ten je však sklapl včas.

Rusové svou frustraci přenesli do tvrdých zákroků na české hokejisty. Ve středu hřiště byl sražen Koukal a vzápětí zůstal na ledě ležet po střetu s Jemelinem Jágr. Zákrok na největší hvězdu českého výběru byl potrestán, Češi měli k dispozici pětiminutovou přesilovku a Jemelin zamířil do kabin.

Svěřenci Vladimíra Růžičky přesilovku nevyužili, naopak dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny šli po faulech Rozsívala a Rolinka do tří. Bykov zvýraznil přesilovou hru odvoláním Varlamova a 35 vteřin před koncem se podařilo Rusům snížit, když se prosadil Dacjuk. Češi však další zdramatizování zápasu nepřipustili, přerušili ruskou sérii 27 vítězných zápasů na MS, a mohli se začít radovat z titulu mistrů světa.

Hokejový titul s nádechem senzace byl doslova vydřený

Dvanáct titulů mistrů světa už získali hokejisté pro Česko, ten letošní z Kolína nad Rýnem je z nich ale rozhodně nejpřekvapivější. Má až nádech senzace. "Povedla se nám asi největší loupež v hokejových dějinách," řekl vtipně a přitom docela výstižně kapitán a střelec finálové branky Tomáš Rolinek, když nesl pyšně trofej mistrů světa do kabiny.
24. 5. 2010 07:36 KOLÍN NAD RÝNEM
Podceňovaný národní tým, který se kvůli spoustě omluvenek těžko skládal a během šampionátu mu po prohrách s Nory a Švýcary hrozilo, že ani nepronikne do čtvrtfinále, se právě v té kritické chvíli obrovsky semknul a dokonale vyzrál na favority.

Ve vyřazovací části se české mužstvo už rozjelo tak, že zásluhou nájezdů přelezlo skandinávské překážky a nakonec uťalo i sen Rusů o zlatém hattricku, když finálovou výhrou 2:1 přerušilo jejich sérii 27 vyhraných utkání na šampionátech. "Hoši, vezeme to domů," křičeli na chodě Lanxess Areny nečekaní šampióni, kterým zlaté medaile na ledě předával prezident Václav Klaus a v šatně se pak od nich dočkal prudké spršky šampaňským.

Růžička: Tohle vítězství řadím nejvýš

To už ale vzduch provoněla vůně na poslední chvíli sháněných doutníků. "Povedla se nám neskutečná věc, finálové vítězství nad Rusy řadím úplně nejvýš v celé trenérské kariéře. Před pěti lety ve Vídni jsem mnohem víc věřil, že na zlato dosáhneme, ale tady to bylo těžší, když jsem viděl, co Rusové předvádějí...," tvrdil krátce po nedělní půlnoci trenér Vladimír Růžička.

"O to víc jsem hrdý na to, co hráči dokázali, jak tam jezdili po zadku a lezli po čtyřech. Fanoušci na zlato čekali pět let a jsme moc rádi, že jim ho teď můžeme přivézt," říkal kouč, jenž měl sako i košili zmáčené od sektu, v kapse mu pípal mobil plný gratulací a bylo na něm vidět, jak je šťastný.

První angažmá na reprezentační střídačce končil světovým titulem, se zlatem se loučí i podruhé. "Je to zajímavé, asi to tak ten nahoře takhle chtěl," mínil Růžička s tím, že srovnávat kolínský triumf s Vídni ale vůbec nejde. "Tehdy byla výluka v NHL a všichni nejlepší hráči k dispozici. Naopak do Německa odjel letos výběr, kterému si myslím nikdo moc nevěřil a po těch porážkách s Nory a Švýcary byl dokonce odepisován. Hráči však našli význam slova tým, hrozně moc bojovali a dokázali, že srdcem se dá hodně udělat," řekl Růžička, podle nějž bylo moc důležité, že se skalpem Lotyšů mužstvo odrazilo ze dna.

Nakonec vyhrálo pět těžkých utkání v sedmi dnech. "Překvapilo mě, že i ti nezkušení se z toho nepo... v důležitých zápasech, naopak ukázali, že mužstvo má ducha. Nesmím ale zapomenout, že jsme měli fakt skvělého gólmana. Když postavíte do branky někoho s takovou fazónou jako měl Vokoun, tak musíte být někde kolem medaile," doplnil trenér, podle nějž letošní mistrovství přineslo strašně moc překvapení.

Mohlo se přihodit cokoliv

"Výsledkově jsem měl pocit, že se tu může přihodit cokoli. Vždyť čtvrtí skončili Němci, kteří loni nesestoupili jen proto, že příští šampionát pořádali. Naopak semifinalisté olympiády zůstali daleko od medaile, Kanada i Finsko balily po čtvrtfinále, Slovensko a USA ještě dřív," uvažoval kouč, který nerad mluví o krizi českého hokeje, ale ani by nechtěl, aby pod dojmem letošního zlata vznikl dojem, že je u nás všechno v pořádku: "To je ale hlavně o práci a ne o tom, že začnu do novin vysvětlovat, jak je všechno špatně."
Martin Kézr,Právo

Kouč Růžička: Dokonce jsem sbalil kufr, aby bylo něco jinak

Trenér Vladimír Růžička přivedl české hokejisty k dalšímu titulu na mistrovství světa. Zároveň se s reprezentační střídačkou rozloučil. "Od Lotyšů jsem do každého zápasu šel jako do posledního. Je krásné, že to vyšlo tak, abych si vše mohl užít až do finále," prohlásil kouč.
24. 5. 2010 10:35
Loučení se střídačkou národního mužstva bylo nakonec příjemnější, než jste si během turnaje představoval...
Je to zajímavé. Od Lotyšů jsem do každého zápasu šel jako do posledního, už jsem dokonce sbalil kufr, aby bylo něco jinak. Je krásné, že to vyšlo tak, abych si vše mohl užít až do finále.

Čím to, že tým dokázal vybřednout z tolika krizových situací?
Zřejmě bylo dobře, že se porážkami s Nory a potom i Švýcary situace tak zkomplikovala. Pro české hokejisty asi obecně platí, že teprve když se dostanou dolů, začnou makat. Tady se ukázalo, že i prohra, která bolí, vám může pomoci. Největší devízou se nakonec stala nezměrná bojovnost, kluci jezdili doslova po zadku.

Mužstvo nezastavilo ani velké trápení v koncovce...
Na každý gól jsme se opravdu dost nadřeli, ale rozhodující zápasy se stejně hrají na dva tři. Takže jde o to, mít vynikajícího brankáře a dobrou obranu. Za tou si ale nepředstavujte jen beky. Když to útočníci pomůžou dobruslit, ve středním pásmu nadzvedávají hokejky, sem tam puk ještě seberou, tak to těm obráncům hrozně ulehčí. Takovým stylem jsme ale začali hrát, až když nám teklo do bot.

Klíčovým trumfem byl tedy Vokoun v brance...
Chytal úžasně. Zase ukázal, že je nejlepší na světě. Alespoň podle mě. Škoda že jsme toho nevyužili už na olympiádě.

Povedla se i volba kapitána...
Rolinek svým přístupem strhával ostatní, takže všichni pak lezli po kolenou. Pro mě je to nepostradatelný hráč na ledě i v kabině. Kapitánem nemusí být ten nejlepší nebo ten s nejslavnějším jménem, ale hokejista, který si vezme mužstvo pod sebe, a tohle Rolas plnil na vzornou jedničku.

Je tedy zisk medaile s podceňovaným týmem pro vás zadostiučiněním?
Takhle bych to nenazval. Hokej děláte proto, aby se vyhrávalo, a počítám s tím, že při porážkách je vždycky nejvíc na očích trenér. Přijal jsem to už loni po mistrovství a potom i ve Vancouveru.

Zejména po olympiádě jste ale čelil velké kritice, ani to vás neotrávilo?
Beru to tak, že český fanoušek je nekompromisní, a taky vím, že o mně po Vancouveru psali, že reprezentaci dělám jen na vedlejšák. Pořád to je jen sport, takže někteří lidé by se měli chovat důstojněji. Jenže my jsme už takový národ, že všechno víme a všechno známe...

Štve vás to hodně?
Nemám s tím až takový problém, mě to dokonce i baví. Vždyť jsem zvyklý ze Slavie, u nás všichni hrají extraligu proti Růžičkovi. Paradoxně větší chuť mám, když prohrávám, ale i když vyhráváte, nesmíte ustrnout.

Může být medaile odrazem ze dna české hokejové krize?
Nenechme se uchlácholit, povedlo se nám úspěšně sehrát jeden turnaj. V českém hokeji se musí začít opravdu hodně dělat. Ale ne pusou nebo nějakým vykládáním do novin.

Takže jak?
Jsem v tomhle směru trochu jiný, spíš než negativa se snažím hledat to lepší, ale stav českého hokeje rozhodně není ideální. Je to věc práce, investic a především výchovy další generace.
Martin Kézr,Právo

Zlatí hokejoví hoši táhli noční Prahou! Byli jsme jim v patách!

Dnes 12:00
Jen co si úřadující mistři světa v hokeji odbyli oslavy s pětitisícovým davem fanoušků na Staroměstském náměstí, roztrousili se po pražských barech. Super.cz partičku v čele s Janem Markem načapal v celebritami často navštěvované kavárně.

"Seděli tady až do zavíračky. Lili do sebe jednu vodku za druhou. Byli dost hluční, ale problémy nedělali, naopak jim ještě hosté posílali panáky," prozradil Super.cz očitý svědek mejdanu čerstvých mistrů světa v kavárně Café - Café.

Partička ve složení Jan Marek, Miroslav Blaťák, Jakub Voráček a Jiří Novotný se v kavárně usadila ke stolu hned u okna, takže ani kolemjdoucím neuniklo, co popíjeli. Okolo jedenácté, kdy podnik zavírá,  se naši zlatí chlapci zvedli a ve společnosti jedné blondýnky se vydali do dalšího klubu.

A jak všichni předpokládali, byla to Kozička, jež je mezi hokejisty velmi oblíbená. Není dovnitř vidět zvenku, hrají tu české písničky a bar je permanentně obložen vstřícnými dívkami s výstřihy až ke kolenům... (mr)

Petr Muk

24. května 2010 v 17:53 | Michal Všechovský
p.001

Charakteristika znamení Vodnář

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Horoskop na rok 2010 - Vodnář

vodnar

Vztahy:

Tento rok počítejte s tím, že budete nejen ve středu dění, ale taky budete mít štěstí v osobním životě. I ti nejsvobodomyslnější mezi vámi budou někdy v srpnu či říjnu přemýšlet nad svatbou, nebo alespoň legalizací vlastního vztahu, chcete působit důvěryhodně a myslet to v milostném vztahu s jistou vážností. Své partnery chcete často potěšit nezvyklou srdečností, v červnu si taky často můžete užívat i plnohodnotného sexu, což jen váš optimismus násobí. Jen podle planet není jisté, jestli vydržíte.

Peníze:

Spoléhejte na fakt, že lépe můžete vydělávat díky tomu, že se při práci s penězi chováte více optimisticky a taky, že se zajímáte o investory z ciziny. Ostatním se sice v tomto oboru dařit nemusí, ale zrozenci Vodnáře mají pro tento rok zajímavé příležitosti. Můžete si zajistit pravidelný příjem za výhodný pronájem nemovitosti, to je teď lepší, než se starat o hypotéky. Hodně peněz vyděláte svým suverénním pohybem na internetové síti a při práci v oblasti IT, i ve spojení s ekonomikou. V prosinci budete šťastní.

Práce:

V červenci a listopadu se zajímejte, jestli v zaměstnání dostáváte spravedlivé finanční odměny, pokud ne, možná je vhodná příležitost se osamostatnit. Jste opravdu vhodní pro svobodná zaměstnání a živnostnictví, zvlášť když máte tolik zvláštní specializace. Vyloženě se vám daří jako IT a marketingovým pracovníkům, jejichž platy můžou ohromně narůstat. Dobře umíte pracovat i jako psychologové, reportéři a tour-operátoři, umíte druhým darovat i zážitky. V červnu a říjnu jste nejspokojenější.

Zdraví:

Zdraví vaší tělesné schránky bude hodně záležet na faktu, do jaké míry budete sportovat a dodržovat pravidelný a zdravý způsob života. Máte velkou šanci, jak vylepšit nejen vaše neustálené dýchání a plíce, taky však umět odbourat stres, což potřebujete hlavně v březnu a září. Posilujte hlavně svá lýtka a potažmo klenbu nohou, protože od dobré chůze závisí zdravé držení těla. V listopadu je potřeba umět se vyhýbat chřipkovým epidemiím tím, že přijímáte hodně vitamínů a vyhýbáte se MHD.

Horoskopy na pondělí 24. 5. 2010

Raději dnes starost o peníze přenechejte někomu blízkému, skrze Lunu nemáte ty správné schopnosti zajistit nákupy a vaření. Potřebovali byste se pobavit s přáteli, ale nedokážete dobře jednat s lidmi, spíš pracujte. Máte totiž také problémy s milostným životem. Hlavně jestli partner pochází z přátelských kruhů, asi si příliš neužíváte, můžete se dost hádat. Mrzí vás hlavně to, že jste v defenzivě. Proti emocím však nic nezmůžete.

Dnešní vztah ke znamení

Beran:

Můžete ale zažít zajímavé erotické aktivity plné oddanosti.

Býk:

Buďte dnes k sobě vzájemně vlídní.

Blíženci:

Máte velmi jasné rozpoznávací schopnosti vůči partnerovi.

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Asi si budete chtít užívat po partnerských stránkách.

Panna:

Nesmíte zapomínat na zadní kolečka.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Snažte se trochu snít a potom pevně chytit svého partnera.

Střelec:

Večer může být romantický ve společnosti vašeho partnera.

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Pokud chcete někoho získat, můžete na tom zapracovat.

Petr Muk se narodil 4. února 1965 v Českém Krumlově. Studoval na stavební průmyslovce v Českých Budějovicích. V mládí hrál na baskytaru a zpíval v různých kapelách (hlavně punkových).

Sedm let zpíval se skupinou Ocean kterou založil v roce 1985. Kapela se do podvědomí diváků dostala hlavně díky písničce Ráchel. Skupina získala např. Cenu Melodie jako Objev roku v roce 1989 a mnoho dalších. Tuto cenu získala v roce 1992 také další kapela Petra Muka (Shalom). Roku 1992 získala skupina Shalom českou cenu Gramy jako Skupina roku a v tom stejném roce získal tuto cenu také Petr Muk jako Zpěvák roku. S objema skupinami natočil řadu desek. Natočil také maxisingl s Brucem Forestem.

V roce 1997 vydal své sólové album "Petr Muk". V současné době není členem žádné skupiny ale věnuje se sólovému zpěvu.

Psychiatr Cimický o úmrtí Petra Muka: Deprese bolí víc než fyzická nemoc

Pondělní smrt zpěváka Petra Muka (+45) nečekaně zasáhla českou hudební scénu. Přestože všichni věděli, že Muk trpí těžkými depresemi a byl několikrát hospitalizován na psychiatrii, nikdo nepředpokládal, jak tragické zakončení bude mít jeho nemoc. Podle Jana Cimického deprese bolí víc než fyzická nemoc.

Petr Muk
FOTO: Michaela Feuereislová

Včera 15:54

"Nemyslím si, že spáchal vědomě sebevraždu. Spíš bych předpokládal, že léků si vzal víc, ve snaze se rychle z dané situace dostat, a to se mu stalo osudným," řekl Cimický (62).

Cimický se s Mukem dobře znal

"Petr Muk sice nebyl mým pacientem, ale dobře jsme se znali. Hovořili jsme spolu o jeho nemoci, měl výbornou lékařskou péči, bral nejmodernější medikamenty. Několikrát jsme se viděli i v poslední době. Cítil se dobře, měl plány do budoucnosti, těšil se na turné," upřesňuje Cimický.
A připomíná, že deprese je vážné onemocnění a málokdo si dovede představit utrpení, které nemocný člověk podstupuje.

Deprese bolí víc než nádorové onemocnění

"Pacient prožívá často větší bolest než třeba při nádorovém onemocnění, prochází peklem a snaží se z něj vymanit. Zoufalá snaha cítit se lépe může pak vést k předávkování léky," konstatuje Jan Cimický.
Sám Petr Muk byl v nedávném rozhovoru pro Korzo optimisticky naladěný. Svěřil se, že se s manželkou Evou (35) i s malou dcerou Noemi (3) chystají v létě na Slovensko a pak do Chorvatska na Istrii, kam jezdí každoročně. "Budu se zase potápět, mořský svět má obrovské kouzlo," těšil se Petr Muk.

Petr Muk se toulá tím lepším, co tu zanechala 80. léta

Kariéra Petra Muka prošla od dávného Oceánu přes zákruty muzikálů až do bodu, kdy pocítil touhu vrátit se od naleštěnosti "do sklepa". A to doslova i zvukově.

pátek 21. května 2010, 15:40
Deska Bludiště dnů je textově klasická mukovská mystika. Ve volně plynoucích, někdy těžko pochopitelných, obrazech se skrývají intimní témata, nefunkční komunikace, rozchody a pitvání půlnočních stavů duše. Dva autoři (Muk sám téměř žádné texty nenapsal) sice opakovaně popisují svět jako "poušť" a žijí pod "černým sluncem", ale vždy vzápětí alespoň malou naději přiznají ("poušť s tebou dá se snést").     

Muk přitom zpívá tak, jak ho známe. Drží se popového kopyta, nepouští se do experimentů a zachovává si zasněný, lehce zpomalený styl s občasnou ozdobnou vlnkou v posledních slabikách.

Deska je zajímavá spíše ze zvukového hlediska. Snaha o vymanění se z českého rádiového mainstreamu, oné uhlazené pop-rockové břečky, je zjevná ve většině tracků. V některých skladbách nadprůměrná kytara či syntezátory přivolávají zpět to lepší, co jsme zažili v pop music osmdesátých let. Bez oklik řečeno - prostě napodobují staré desky U2 a celkem jim to jde.

Působivý je exotický pouštní motiv a také nástup zkreslené kytary na konci úvodní písně Cítím (Vítr ve tváři) nebo řízně temný riff v B.A.P.

Celkové hodnocení: 70 %


Stanislav Dvořák, Novinky

Zemřel zpěvák Petr Muk

Ve svých pětačtyřiceti letech zemřel populární český zpěvák Petr Muk. Podle některých informací spáchal sebevraždu. Novinkám jeho smrt potvrdili jeden z členů Mukovy kapely a také kamarád Oldřich Lichtenberg.
Zemřel zpěvák Petr Muk
zdroj: ČTK

pondělí 24. května 2010, 11:33 - Praha
(Aktualizováno: pondělí 24. května 2010, 18:40 )
Jeho tělo bylo nalezeno v pondělí. Zemřel jen několik dnů po vydání nového alba V bludišti dnů, které kritika velmi dobře přijímá. [celá zpráva]
Muk se již několikrát léčil s depresemi.

Petr Muk s manželkou Evou
FOTO: Michaela Feuereislová
"Informaci o smrti Petra jsem dostal dnes asi v devět hodin ráno. Bližší informace nemám, ale myslím si, že spekulovat o sebevraždě je předčasné," řekl Novinkám producent a blízký přítel Petra Muka Oldřich Lichtenberg.
Přátelé Petra Muka nechtěli uvěřit zprávě o jeho smrti   Zdroj: Stream.cz
"Ve středu jsme spolu byli na pivu a byl ve velmi dobré náladě. Sháněl jsem mu i lístky na nedělní koncert Kiss. Ty jsem mu předával v pátek a předpokládám, že na koncertě byl. Bude mi velmi chybět. Byl to skvělý umělec a můj blízký kamarád," uvedl Lichtenberg.

Petr Muk a Petr Janda
FOTO: Michaela Feuereislová
Podle informací Práva Muk v noci před smrtí koncert skutečně navštívil.

Záchranka již nemohla Mukovi pomoci

Mukovo úmrtí potvrdila i mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. "Ano, u tohoto muže jsme skutečně zasahovali, ale už jsme mu nemohli pomoci," uvedla pro ČTK. Podle ní příčina smrti není známa, věc bude vyšetřovat policie. "Žádné další informace nemůžeme poskytovat, rodina si to nepřeje," zdůraznila Ernestová.

Krátce před smrtí Muk Právu sdělil, že se chystá na koncert Billyho Idola, který se koná 27. června a navštívit chtěl také vystoupení skupiny Gossip.

Šokovaný Müller

Slovenský zpěvák Richard Müller přiznal Novinkám, že je ze smrti Muka v šoku. "Moc se mně to dotklo, protože to byl blízký člověk. Dotklo se mně, když nedávno zemřel Ronnie James Dio. Toho jsem osobně neznal a byl to starší pán. Petrovi bylo jen pětačtyřicet a byl to kamarád," řekl Müller, který se, stejně jako Muk, léčil s maniodepresivními stavy.

Petr Muk
FOTO: Michaela Feuereislová
Petr Muk se narodil roku 1965 a vyrůstal v Jižních Čechách. V raném mládí zkoušel štěstí s punkovými skupinami, nicméně se proslavil úplně jiným stylem. Koncem osmdesátých let byly masově navštěvovány koncerty jeho synthi-popového Oceánu, který se vyznačoval na popové poměry velmi mystickými texty.
Notoricky známým se stal jejich hit Ráchel, věrní fanoušci si možná vzpomenou i na songy Dávná zem, Čas, Prázdná ulice apod. Oceán v devadesátých letech vystřídal rovněž velice populární projekt Shalom. Prodal téměř 300 000 nosičů a jeho symbolem se stala píseň Až jednou.

V roce 1997 Muk odchází na sólo dráhu a věnuje se již čistě středoproudému popu. Vydává desky jako Jizvy lásky, Dotyky snu a Osud ve dlaních a DVD Zrcadlo.
Získává druhé místo v anketě popularity Český slavík Mattoni v letech 2002 a 2003, nicméně se mu už nedaří vrátit na úplný vrchol, přestože rádia si oblíbila coververze jako Zrcadlo či Bon Soir Mademoiselle Paris a Stín katedrál.
V odborných cenách (Anděl) nedosahuje výraznějších úspěchů. Po roce 2000 vstupuje do světa muzikálů. Hraje v Rusalce, Golemovi, Johance z Arku a Galileovi, aby se nakonec rozhodl tuto oblast opustit a věnovat se alternativnější desce V bludišti dnů. Krátce po jejím vydání zemřel.


Petr Muk: Našli dopis na rozloučenou! Že by přece jen sebevražda?

Dnes 11:00
Spekulace ohledně smrti Petra Muka (45) neberou konce. Nyní svědci tvrdí, že byl nalezen dopis na rozloučenou oblíbeného zpěváka.

O tom píše dnešní vydání deníku Blesk. Podle něj si kriminalisté už v pondělí odnesli z Mukova bytu spoustu věcí, které by nasvědčovaly hypotéze sebevraždy - tu vyšetřovatelé totiž nevyloučili.

A podle svědků, jak píše Blesk, si odnesli také dopis na rozloučenou. Nebo minimálně něco, co jej připomínalo. Na kusu papíru se prý často vyskytovalo slovo "nenávist". Kriminalisté se k existenci takového dopisu odmítli prozatím vyjádřit.

Proti této hypotéze ovšem stojí svědectví Mukových nejbližších. Ti totiž myšlenku, že by zpěvák odešel ze života dobrovolně, rázně odmítají. A to i přesto, že Petr Muk trpěl maniodepresivními stavy a o sebevraždu se už pokusil několikrát předtím.

"Nevěřím tomu, že by se Petr loučil se životem. Možná si jen opravdu ulevoval, když přišla těžká chvilka," cituje Blesk producenta Oldřicha Lichtenberga, který měl z kamarádů k Mukovi nejblíž a už několikrát řekl, že zpěvák byl poslední dobou v duševní pohodě.

Blesk má nicméně rovněž svědectví taxikáře, který osudnou noc Muka vezl do baru Blue Light v centru Prahy, kde se zpěvák naposledy opil. "Muka jsem okamžitě poznal, byl ale takový divný, smutný, byl ironický, z jeho nálady jsem dostal úplnou depresi," svěřil se Blesku taxikář.

Dohady tedy pokračují a pokračovat budou. Jedinému, komu už nic nepomůžou, je Petr Muk sám. Aspoň že podle informací médií si rodina nepřeje veřejný pohřeb, takže budeme ušetřeni šaškování celebrit a možná i politiků.

S náhlými úmrtími se ovšem poslední dobou roztrhl pytel. V prosinci předčasně zemřela hollywoodská hvězda Brittany Murphy - a v neděli, jen o pár měsíců později, ji na věčnost následoval její manžel Simon Monjack! O tom píše deník Aha! Teprve devětatřicetiletý Monjack prý podlehl infarktu. Na zástavu srdce zemřela tehdy i dvaatřicetiletá Brittany.

Podle informací deníku Aha! byl scenárista Monjack zadlužený až po uši a svou slavnou manželku spíše vysával. Zkrátka takový americký Jiří Pomeje, který se ovšem těší dobrému zdraví... (john)

Co zabilo Petra Muka? Udusil se vlastními zvratky?!

Včera 11:00
Zpěvák Petr Muk (45) se s největší pravděpodobností udusil vlastními zvratky. Léky na maniodepresi zapil větším množstvím alkoholu.

Deníku Blesk to potvrdil jeden ze zdravotníků, který nechtěl být jmenován. "Udusil se zvratky. Měl v sobě alkohol a prášky, ale více ukáže až pitva," řekl.
Podle Blesku nejspíš nešlo o sebevraždu, alespoň na to zpěvák nevypadal. Před svou smrtí se totiž šel podívat na koncert kapely Kiss a podle všeho byl v dobré náladě.
"Ještě v sobotu si u mě byl pro lístky na Kiss a vím, jak se na koncert i na hokej těšil. Byl jak malý kluk," řekl Blesku producent Oldřich Lichtenberg, se kterým se poslední dobou Muk nejvíc stýkal.

Dnes v 17 hodin bude spuštěna velká galerie fotografií Petra Muka (†45) s fanoušky, kteří je zaslali do Super.cz. Nejste náhodou mezi nimi?

Jak nejspíš vypadaly poslední hodiny Petra Muka? Z koncertu kapely Kiss jeho kroky směřovaly do baru v centru Prahy, kde bujaře zapíjel vítězství našich hokejistů na mistrovství světa. Není vyloučené, že si nalil i po návratu domů. Usnul v obývacím pokoji, kdežto jeho žena Eva spala v ložnici. Našla ho až ráno, kdy zpěvákovi už nebylo pomoci.
Oproti tomu deník Aha! přináší svědectví Mukovy bývalé milenky, která tvrdí, že ví, proč se Petr zabil. Podle našich odhadů bude teď mrtvý zpěvák plnit titulní stránky bulváru minimálně několik týdnů, za pár dní se už začne spekulovat o vraždě, posléze o únosu mimozemšťany.
Naštěstí si dnešní bulvár našel i oddechová témata - například že Gábina Osvaldová přišla do společnosti s velkou modřinou na ruce. Podle deníku Aha! se buďto s přítelem Miroslavem Mirčevem pokoušeli o netradiční postelové hrátky, nebo u nich doma došlo dokonce ke rvačce. Deník také spekuluje o možném rozchodu Agáty Hanychové s Honzou Brabcem. Závodníka prý naštvalo, že ho jeho prostořeká přítelkyně pomlouvá před kamarádkami. Aby také ne, když ji prý neumí uspokojovat ústy... (john)


Jako herec
2003 -Johanka z Arku role: Raimond

Album
2007
2005
2004
2004
2002
2000
1997


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklipKarel Rachůnek

22. května 2010 v 23:37 | Michal Všechovský
k.007

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Panna

panna

Vztahy:

Minulý rok jste opravdu mohli najít někoho, s kým toužíte strávit co nejvíce času i nadále. Někteří sní, že možná i celý život. Nutné je ale rozvíjet partnerský život plně, často spolu choďte na večerní zábavy a nevyhýbejte se ani společnosti přátel, hlavně v měsících květnu a srpnu. Snažíte se chovat trochu příliš prakticky, možná se s partnerem stěhujete k sobě, avšak otázky povolání by neměly tolik narušovat osobní vztahy, vzpomeňte si na to hlavně na podzim. Přizpůsobujte partnerovi i svůj jídelníček.

Peníze:

Máte obavy z nezaměstnanosti, proto více šetříte a v případě nouze používáte konta, která měla být třeba na budoucnost. Umíte však skvěle počítat a pracovat s účty, takže se brzy z nervozity dostanete a naučíte se spolupracovat s partnery i sourozenci, pokud vás spojují ekonomické otázky v oblasti práce. Měli byste více spoléhat na finanční poradce, kteří moc dobře vědí, co je pro vás nejlepší, i v červnu a září se proto nebojte diskuzí. A hlavně mějte důvěru v přátele, proč by se vám měli vyhýbat?

Práce:

Tento rok myslíte na poctivou práci opravdu hodně. Bojíte se ztráty zaměstnání, ale planety naznačují, že nemusíte mít strach, pokud dobře rozumíte IT problémům a financím. Z administrativních povolání se může propouštět častěji, než jiné roky, ale vy umíte improvizovat a rychle se učit nové a potřebné činnosti, i třeba v červenci nebo listopadu. Lépe se vám daří jako učitelům, ne už tolik v oblasti zdravotnictví, pokud nejde o farmacii. Když vedete biofarmu, vaše zisky se můžou docela násobit.

Zdraví:

Vaše zdraví bude trochu křehké, co se týče přijímání potravy a vylučování, vaše střeva potřebují hodně vlákniny, hlavně v kritickém měsíci březnu, kdy držíte i mírné půsty. Měli byste si dobře rozmyslet, jestli odložené kosmetické úpravy kůže a břicha je dobré provádět zvláště na jaře, na podzim to bude příznivější. Měli byste si dávat pozor na kvalitní obuv a oblečení při zlézání skal a horských terénů, zranění nohou, hlavně holení, by vás mohlo bolet dlouho. Víc se taky zajímejte o zdravotní stav vašich přátel.

Horoskopy na sobotu 22. 5. 2010

Dnes mějte smysl pro setkávání se s inteligentními známými, se kterými se pobavíte, ale dokážou vám také poradit, jak se vyrovnat s partnerským vztahem. Měli byste se zaměřit na nákup trvanlivých potravin. V supermarketech máte bystřejší oči, které vám skrze Lunu poradí. Hodně se zajímáte o život vašeho partnera nebo milenky, snažte se být ale diskrétnější. Večer proto můžete být více milostně připraveni.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

Umíte si v sexu a lásce s partnerem hluboce rozumět.

Býk:

Když si odbudete to své, tak bude spokojený i partner.

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.

Karel Rachůnek je český hráč ledního hokeje, který v současné době hraje za ruské Dynamo Moscow.

V roce 1997 si Rachůnech odbyl první zápas v extraligovém Zlíně. V tomto roce byl taktéž draftován na 229. místě Ottawou Senators. Většinu sezóny 1999/00 odehrál za tým Grand-Rapids Griffins, hrající IHL. Šest zápasů z této sezóny odehrál za Ottawu. Následující dvě sezóny již odehrál celé v NHL. Sezóna 2002/03 znamenala pro Rachůnka stěhováni do ruského Lokomotiv Jaroslavľ, kde odehrál jeden rok. Po roce stráveném v Rusku se opět stěhoval do Ameriky, do Binghamton Senators v AHL, kde odehrál 6 zápasů a do Ottawy.

Po dvou letech zde ztrávených se stěhoval do New Yorku, kde nastoupil za tamní Rangers. Následující sezónu se vrátil do Čech, kde odehrál jeden rok za Znojemské Orly. Následoval opět další stěhování, opět do ruského Jaroslavlu. Poté co zde strávil dvě sezóny přestoupil opět do New York Rangers a následně New Jersey Devils. Nýnější sezónu nastupuje za Dynamo Moskva.

Hráčská kariéra
1997-98 - HC ZPS-Barum Zlín
1998-99 - HC ZPS-Barum Zlín
1999-00 - Grand-Rapids Griffins, Ottawa Senators
2000-01 - Ottawa Senators
2001-02 - Ottawa Senators
2002-03 - Ottawa Senators, Lokomotiv Jaroslavl (Rusko) Mistr Ruské ligy
2003-04 - Ottawa Senators, New York Rangers
2004-05 - HC JME Znojemnští Orli, Lokomotiv Jaroslavl (Rusko)
2005-06 - Lokomotiv Jaroslavl (Rusko)
2006-07 - New York Rangers
2007-08 - New Jersey Devils
2008-09 HC Dynamo Moskva (Rusko) (Kontinentální liga ledního hokeje)

Tento gól řadím pochopitelně nejvýše, komentoval Rachůnek senzační vyrovnání

22.05. 18:41 | Aktualizováno 19:29 | tn.cz / Mediafax
Obrovský podíl na tom, že si čeští hokejisté po čtyřech letech zahrají o zlato na světovém šampionátu, má obránce Karel Rachůnek.
V semifinále německého šampionátu Růžičkův výběr sice krátce před koncem se Švédy prohrával 1:2. Při hře bez brankáře se však Rachůnek necelých osm vteřin před koncem dostal ke kotouči a bombou z mezikruží propálil gólmana Seveřanů Gustavssona. Po následném prodloužení dokonali Češi obrat v samostatných nájezdech.

Podívejte se na animaci všech gólů zápasu:

"Seběhlo se to hrozně rychle. Narodila se tři týdny před termínem. Je to moje druhé dítě. Jsem hrdý na děti i manželku. Na jedné straně bych teď chtěl být strašně moc s rodinou. Na druhé straně, když se to tady takhle zvrtlo, tak jsem rád, že tu jsem. Manželka je mojí velkou oporou, vždycky byla a bude," prohlásil spokojeně Rachůnek, který gól věnoval právě čerstvě narozenému dítěti.

O soupeři českých hokejistů ve finále rozhodne souboj mezi domácím Německem a Ruskem. Čeští hokejisté však zápas sledovat nebudou.

"Máme za sebou strašně moc těžkých utkání. Půjdeme na hotel odpočívat. Muselo by se stát něco nepředvídatelného, aby Rusové nepostoupili. Myslím si, že budeme hrát s nimi. Mají na papíře asi nejsilnější tým na tomto mistrovství, ale my je zkusíme potrápit," dodal Rachůnek.

Hokejový obránce Karel Rachůnek bude hrát za Jaroslava

18.05. 11:33 | tn.cz / ČTK
I po zániku Dynama Moskva český bek zůstává v KHL.
Český hokejový obránce Karel Rachůnek bude i nadále působit v Kontinentální lize. Reprezentační bek, který po sezoně předčasně skončil v moskevském Dynamu, bude působit v Jaroslavli. Dres Lokomotivu v minulosti oblékal již tři sezony, naposledy v roce 2006. Rachůnkův příchod potvrdil deníku Sport Express prezident klubu Jurij Jakovlev.

Návrat domů se odkládá

Třicetiletý obránce přitom v minulých dnech mluvil o tom, že uvažuje o návratu do mateřského Zlína, kde by se mohl potkat v jednom týmu s bratry Ivanem a Tomášem. Nakonec se však rozhodl ještě pokračovat v kariéře v zahraničí.

Rachůnek, který momentálně startuje na svém třetím mistrovství světa, má za sebou i angažmá v NHL, kde oblékal dresy Ottawy, newyorských Rangers a New Jersey. V Jaroslavli hrál v sezonách 2002/03, 2004/05 a 2005/06 a v roce 2005 byl vyhlášen nejlepším obráncem tehdejší ruské superligy. Nyní podepsal ve staronovém působišti roční smlouvu.

Hudler a Rachůnek končí v Dynamu Moskva

Moskva 29. dubna

Dvojice českých hokejistů Jiří Hudler a Karel Rachůnek končí v moskevském Dynamu.

Ruský klub na svých oficiálních internetových stránkách potvrdil, že se s oběma hráči dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

O tom, že Hudler i Rachůnek ambiciózní klub Kontinentální ligy po nevydařené sezoně opustí, se spekulovalo už od vyřazení týmu v prvním kole play off. Nyní je to jisté a oba Češi si mohou hledat nové angažmá.

Hudler se prakticky jistě vrátí do Detroitu, ze kterého před rokem do Dynama přišel. Klub NHL před několika dny potvrdil, že je s hokejistou v kontaktu a má zájem o jeho opětovné angažování.

Obdobně se minulý týden vyjádřil i hráčův český zástupce Pavel Maršoun. "V Detroitu zjistili, že jim Jirka chybí. Nejen na ledě, ale i v kabině," řekl Maršoun.

S tím, že v příští sezoně nebude v Moskvě pokračovat, počítal i Rachůnek. "Podepsal jsem smlouvu původně na dva roky a plus další dva roky bylo přání Dynama. Osobně jsem počítal s dvěma roky," uvedl Rachůnek začátkem dubna na srazu národního týmu.
- tiscali/ČTK

Hudler s Rachůnkem už za Dynamo hrát prý nebudou

31.03. 16:07 | ČTK / tn.cz
Dvojice českých hokejistů Jiří Hudler a Karel Rachůnek prý nebude pokračovat ve svém angažmá v moskevském Dynamu.
Podle deníku Sovětskij Sport oba hráči klub po nevydařené sezoně opustí, i když mají platné smlouvy.

Hudler se má vrátit do Detroitu

Dynamo patřilo mezi aspiranty na zisk Gagarinova poháru, ale hned v prvním kole play off Kontinentální ligy nečekaně prohrálo se Spartakem Moskva a sezona pro něj skončila.

V ambiciózním klubu následně skončil trenér Andrej Chomutov, kterého poté následovala i dvojice švédských posil Johan Harju a Linus Omark. Podle Sovětského sportu budou Hudler s Rachůnkem dalšími hráči, kteří tým po neúspěchu opustí.

Hudler přitom přišel před touto sezonou do Dynama z NHL jako velká hvězda a podle neoficiálních zpráv se stal jedním z nejlépe placených hráčů KHL. Podle ruského deníku se vrátí do Detroitu.

Během sezony nasbíral Hudler v 54 zápasech základní části stejný počet bodů za 19 gólů a 35 asistencí a byl nejproduktivnějším českým hráčem v KHL. V Dynamu měl lepší bilanci jen Švéd Mattias Weinhandl.

Hudler s Rachůnkem přišli o trenéra

24.03. 13:04 |
Hokejisty Dynama Moskva, v němž v minulé sezoně působili i Jiří Hudler a Karel Rachůnek, už nebude trénovat Andrej Chomutov. Vedení klubu se po nečekaném vyřazení v prvním kole play off Kontinentální ligy rozhodlo neprodloužit s bývalým vynikajícím útočníkem smlouvu.
Hokejisty Dynama Moskva, v němž v minulé sezoně působili i Jiří Hudler a Karel Rachůnek, už nebude trénovat Andrej Chomutov. Vedení klubu se po nečekaném vyřazení v prvním kole play off Kontinentální ligy rozhodlo neprodloužit s bývalým vynikajícím útočníkem smlouvu. Podle informací internetového serveru gazeta.ru by Chomutova mohl nahradit Bengt-Ake Gustafsson, jenž po MS skončí na lavičce švédské reprezentace.

KHL: Ufa vyhrála v Petrohradě

24.10. 18:30 | tn.cz
V každém ze čtyř utkání sobotního programu se zapsal do statistik český hokejista, asistence si připsali Jan Novák, Petr Čajánek, Karel Rachůnek a Leoš Čermák.
V duelu dvou špičkových týmu se z vítězství radoval Salavat Ufa, který na ledě Petrohradu vyhrál 5:3.

V duelu Balašichy s Chabarovskem byl po první třetině vyrovnaný stav, ale domácí strhli vedení na svou stranu ve druhé části, když na jednu z tref nahrával Novák.

Dynamo Moskva před svými diváky také slavilo vítěztsví, když o nejtěsnějším výsledku 1:0 rozhodl Weinhandl, kterému přihrával Rachůnek.

Kontinentální hokejová liga - sobotní výsledky:
Balašicha - Chabarovsk 3:1 (1:1, 2:0, 0:0), NOVÁK (Balašicha) 0+1

Petrohrad - Ufa 3:5 (1:1, 1:2, 1:2), ČAJÁNEK (Petrohrad) 0+1

Dynamo Moskva - Novokuzněck 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)RACHŮNEK (Dynamo) 0+1
Dinamo Minsk - Novosibirsk 1:4 (1:1, 0:2, 0:1), ČERMÁK (Novosibirsk) 0+1

Karel Rachůnek

Karel Rachůnek (27. srpen 1979, Gottwaldov, Československo) je český hráč ledního hokeje, který v současné době hraje za ruské HC Dynamo Moskva.
V roce 1997 si Rachůnech odbyl první zápas v extraligovém Zlíně. V tomto roce byl taktéž draftován na 229. místě Ottawou Senators. Většinu sezóny 1999/00 odehrál za tým Grand-Rapids Griffins, hrající IHL. Šest zápasů z této sezóny odehrál za Ottawu. Následující dvě sezóny již odehrál celé v NHL. Sezóna 2002/03 znamenala pro Rachůnka stěhováni do ruského Lokomotiv Jaroslavľ, kde odehrál jeden rok. Po roce stráveném v Rusku se opět stěhoval do Ameriky, do Binghamton Senators v AHL, kde odehrál 6 zápasů a do Ottawy. Po dvou letech zde ztrávených se stěhoval do New Yorku, kde nastoupil za tamní Rangers. Následující sezónu se vrátil do Čech, kde odehrál jeden rok za Znojemské Orly. Následoval opět další stěhování, opět do ruského Jaroslavlu. Poté co zde strávil dvě sezóny přestoupil opět do New York Rangers a následně New Jersey Devils. Nýnější sezónu nastupuje za Dynamo Moskva.

Reprezentace


RokCelkemSoupisky
Mistrovství světa v ledním hokejiMS 2009 6.místo
MS 2010 x.místo
2xSoupiska MS 2009
Soupiska MS 2010


Hráčská kariéra

Zuzana Šulajová

22. května 2010 v 2:01 | Michal Všechovský
z.0026

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na sobotu 22. 5. 2010

Pozitivní vazba na Lunu a napojení vaší vládnoucí planety na Merkur a Mars pro vás znamená, abyste se nevyhýbali věcem okolo lásky, protože se vám bude dařit, což vás může potěšit. Dnes totiž chcete být atraktivní, proto raději nezůstávejte doma a bavte se po svém. Možná se s chutí budete věnovat tanci a zpěvu. Večer sympaticky reagujte na partnerovo přání. Nakupujte i domácí spotřebiče.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Dnešek připomíná normální partnerské dny, kdy se nic zvláštního nestane.

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

Neměli byste zapomínat na svou drahou polovičku.

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

Partner je s vámi velice spokojen.

Kozoroh:

Dnes je skvělý den pro vaše vztahy.

Vodnář:

Potřebujete druhé milovat a dáváte jim to najevo.

Ryby:

žádné zvláštní vztahy

Vystudovala fotografii na SUV v Bratislavě a na VŠUP v Praze prof. Pavla Štechy. V roce 1994 debutovala v celovečerním filmu Záhrada slovenského režiséra Martina Šulíka a za hlavní ženskou roli v tomto filmu byla nominována na Českého lva. V roce 1996 byla oceněna za tuto roli na filmovém festivalu v Minsku.

Do její filmografie patří Putovanie študentov Petra a Jakuba (Drahomíra Vihanová, 2000), Powers (Petr Zelenka, 2002), O dve slabiky pozadu (Katarína Šulajová, 2004), Marfa (Martin Krejčí, 2004).

Kromě filmu se objevila ve videoklipech Hex (Juraj Černý, 1995), Support Lesbiens (Zdenek Suchý, 2004) a v reklamách na Eurotel Easy (Vlado Struhár, 2002) a Kofolu Citrus (Michal Baumbruckena, 2004).

Jako herečka
2005 -Příběhy obyčejného šílenství role: Jana
2000 -Powers
2000 -Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba
1995 -Záhrada role: Helena

Daniela Révai

22. května 2010 v 0:34 | Michal Všechovský
d.003

Manželka herce Révaie: Pomsta za nevěru, má nového milence

Moderátorka Daniela Révai vrací manželovi Janu Révaiovi vše i s úroky. Našla si nového přítele a Novinkám přiznala, že rozvod s populárním hercem, který ji opustil kvůli milence, už je v běhu. Daniela chodí s moderátorem Petrem Zajíčkem.

Daniela Révai s přítelem Petrem Zajíčkem na párty v klubu Deminka
FOTO: Michaela Feuereislová

Včera 12:44 - Praha
"Jsme v začátcích. Nechci předbíhat, uvidíme. Je to ale moc fajn," řekla Novinkám Daniela Révai o svém novém vztahu s moderátorem Petrem Zajíčkem.
"Je to taková staronová láska. Kdysi jsme do sebe byli zamilovaní, ale k bližšímu kontaktu nedošlo. Tak máme druhou šanci," prozradila Daniela Révai na párty znovu otevřeného klubu Deminka.

Daniela Révai s novým přítelem Petrem Zajíčkem
FOTO: Michaela Feuereislová
Moderátorka Dobrého rána na České televizi přiznala, že žádost o rozvod s Janem Révaiem je již podaná. "Rozvod je v běhu, cesta zpět není," dodala Daniela.

Jan Révai s přítelkyní Zuzanou Šulajovou
FOTO: Michaela Feuereislová
Jan Révai opustil před půl rokem svoji manželku poté, co se zamiloval do slovenské herečky Zuzany Šulajové. Daniela doufala, že jde jen o manželskou krizi a věřila v návrat. Ten se ale nekonal.
Gabriela Wolfová, Novinky

Lukáš Kašpar

21. května 2010 v 11:32 | Michal Všechovský
l.001

Charakteristika znamení Panna

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Horoskop na rok 2010 - Panna

panna

Vztahy:

Minulý rok jste opravdu mohli najít někoho, s kým toužíte strávit co nejvíce času i nadále. Někteří sní, že možná i celý život. Nutné je ale rozvíjet partnerský život plně, často spolu choďte na večerní zábavy a nevyhýbejte se ani společnosti přátel, hlavně v měsících květnu a srpnu. Snažíte se chovat trochu příliš prakticky, možná se s partnerem stěhujete k sobě, avšak otázky povolání by neměly tolik narušovat osobní vztahy, vzpomeňte si na to hlavně na podzim. Přizpůsobujte partnerovi i svůj jídelníček.

Peníze:

Máte obavy z nezaměstnanosti, proto více šetříte a v případě nouze používáte konta, která měla být třeba na budoucnost. Umíte však skvěle počítat a pracovat s účty, takže se brzy z nervozity dostanete a naučíte se spolupracovat s partnery i sourozenci, pokud vás spojují ekonomické otázky v oblasti práce. Měli byste více spoléhat na finanční poradce, kteří moc dobře vědí, co je pro vás nejlepší, i v červnu a září se proto nebojte diskuzí. A hlavně mějte důvěru v přátele, proč by se vám měli vyhýbat?

Práce:

Tento rok myslíte na poctivou práci opravdu hodně. Bojíte se ztráty zaměstnání, ale planety naznačují, že nemusíte mít strach, pokud dobře rozumíte IT problémům a financím. Z administrativních povolání se může propouštět častěji, než jiné roky, ale vy umíte improvizovat a rychle se učit nové a potřebné činnosti, i třeba v červenci nebo listopadu. Lépe se vám daří jako učitelům, ne už tolik v oblasti zdravotnictví, pokud nejde o farmacii. Když vedete biofarmu, vaše zisky se můžou docela násobit.

Zdraví:

Vaše zdraví bude trochu křehké, co se týče přijímání potravy a vylučování, vaše střeva potřebují hodně vlákniny, hlavně v kritickém měsíci březnu, kdy držíte i mírné půsty. Měli byste si dobře rozmyslet, jestli odložené kosmetické úpravy kůže a břicha je dobré provádět zvláště na jaře, na podzim to bude příznivější. Měli byste si dávat pozor na kvalitní obuv a oblečení při zlézání skal a horských terénů, zranění nohou, hlavně holení, by vás mohlo bolet dlouho. Víc se taky zajímejte o zdravotní stav vašich přátel.

Horoskopy na pátek 21. 5. 2010

V oblasti vzdělávání máte sice promyšlený osobní systém a držíte se zadání, žáci vám ale možná špatně rozumějí. Buďte přesnější. Při práci rukama si dávejte pozor na prsty, Luna vám hrozí! Pokud zůstáváte doma, dělejte všechno důkladně a pokuste se dodržovat přesné termíny, i když je to složité. Nemocní taky mají sklon často se na vás obracet. Večer mějte s partnerem hlubší rozhovor, aby věděl, co vás trápí, potřebujete se pobavit sportem alespoň pasivně.

Dnešní vztah panny ke znamení

Beran:

City zasahují přímo do útrob vašeho života.

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

Dnes si raději nic zvláštního neplánujte.

Rak:

Veškerý váš oheň by mohl být jednoduše uhašen.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Večer buďte otevření všemu příjemnému, co vás může potkat.

Střelec:

Dnes se vám bude dařit práce ve spojení s kolegy tohoto znamení.

Kozoroh:

Prožíváte spolu den plný citů a duševního blaha.

Vodnář:

Připravte si lázeň a intimní atmosféru se svíčkami a romantikou. Projevte zájem o život partnera i jeho přátel.

Ryby:

Možná se shodou náhod objeví vaše bývalá láska.

Kariéra:
2002-2004 Litvínov
2004-2005 Ottawa (OHL)
2005-2006 Cleveland (AHL)
2006-2007 Worcester (AHL)
2007-2009 Worcester (AHL)/San Jose (NHL)
2009-2010 Adirondack (AHL)/Oulu (Finsko)