Duben 2010

Karel Gott

30. dubna 2010 v 18:43 | Michal Všechovský
k.00187


Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na pátek 30. 4. 2010

Je vidět, že vaše peněženka je prázdnější a dokonce i v práci se vám bude špatně dařit. Ať už se činíte v obchodu nebo potravinářství, tak vám ani Luna nepomůže zájmem nadřízených o vaši situaci. Partner i děti vás dnes můžou v práci obtěžovat osobní přítomností nebo i hloupými telefonáty, ale díky šťastným náhodám všechno půjde lépe. S kolegyní se skvěle pobavíte o nových receptech, Mars vám posílí vůli. Večer se snažte sportovat.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Dnešek připomíná normální partnerské dny, kdy se nic zvláštního nestane.

Býk:

Dost vám ubývají kreativní nápady, zkuste spojit hlavy dohromady.

Blíženci:

Dnes čekáte od vašeho partnera více, než je vhodné.

Rak:

S partnerem dospějete k překrásnému souznění.

Lev:

Pro partnera existujete pouze vy.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

Partner je s vámi velice spokojen.

Kozoroh:

Dnes je skvělý den pro vaše vztahy.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Vládne mezi vámi fantastická atmosféra.
Karel Gott je jeden z nejvýznamnějších českých zpěváků, nejmenovaný král české pop music, jehož jméno už pět desetiletí zdobí přívlastek "Zlatý hlas z Prahy. Je jednou z největších legend české hudební scény celé historie a to jak moderní, tak klasické. Současně i jedním z nejvýznamnějších neanglicky zpívajících interpretů populární hudby také ve světovém měřítku a vlastně jediným českým zpěvákem, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Neuvěřitelná byla a je jeho popularita, která zasáhla prakticky všechny generace a trvá bez větších výkyvů nebo přestávek už více, než 50 let. Na poli toho hudebního žánru jen těžko najdeme podobná srovnání - v tomto směru je opravdovým fenoménem. Gottovi však rovněž často bývá vyčítána jeho spolupráce s komunistickým režimem.

Dětství a mládí
Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. V mládí toužil stát se malířem a po ukončení školní docházky se v Praze neúspěšně pokoušel o studium výtvarného umění. Když nebyl přijat, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během účňovských let se věnoval své druhé velké lásce - hudbě a zpěvu. V 50. letech příležitostně vystupoval zároveň jako zpěvák - amatér a účastnil se různých pěveckých soutěží. Poprvé na sebe upozornil už v roce 1957, tedy v době, kdy v Československu stále ještě doznívala éra swingu a rock´n´roll bylo možné slyšet snad jen v klubech (Akord klub, Reduta). U poroty sice zcela propadl, avšak dostalo se mu mimořádné nabídky na angažmá v pražských tanečních kavárnách, kde tehdy hrály k tanci ty nejlepší české orchestry (např. K. Krautgartner). Vedle svého zaměstnání v ČKD tak stačil ještě poloprofesionálně vystupovat jako zpěvák.

Počátky jeho působení
V roce 1958 získává první místo v soutěži amatérských zpěváků, ale teprve až v roce 1960 definitivně odchází z ČKD a věnuje se profesionálně již pouze zpěvu. Na pražské státní konzervatoři studuje až do roku 1963 operní zpěv u prof. Karenina (žáka nejslavnějšího ruského pěvce všech dob - Šaljapina) a do roku 1966 potom dálkově. První opravdové úspěchy ovšem nepřicházejí nijak rychle, u publika budí spíše smíšené a kontraverzní pocity, obecenstvo si těžko zvyká na jeho projev, který se zcela vymyká zažitým trendům v tehdejší taneční hudbě, která tehdy v Česku byla ještě i začátkem 60. let příliš ve stínu staré doby. Teprve až éra twistu v letech 1962 - 64 přinesla do české pop music výrazné oživení ze kterého vzešlo mnoho hvězd a hvězdiček, přestože drtivá většina z nich časem zapadla. Byla to však také šance, na kterou čekal i Karel Gott. Éra divadel malých forem, v nichž se rodila moderní populární hudba.

První úspěchy
V roce 1962 dostal Karel Gott nabídku na angažmá do toho nejslavnějšího, tehdy ještě nového divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. A právě tento fakt znamenal zásadní zlom v jeho karieře. Už v tomto roce díky duetu s Vlastou Průchovou "Až nám bude dvakrát tolik" zvítězil v rozhlasové hitparádě. V roce 1963 se jeho píseň "Oči sněhem zaváté", z autorské dílny Semaforu, stává doslova dynamitem, když je vyhlášena absolutně největším hitem roku. S mnohými dalšími hity se Karel Gott poprvé ocitá na samotném vrcholu a je vyhlášen Zlatým slavíkem 1963, což pro něho znamená doslova raketový start.

Americké angažmá
V roce 1965, po odchodu ze Semaforu zakládá se svými novými spolupracovníky textařem a skladatelem - bratry Štaidlovými vlastní divadelní scénu Apollo a stává se její hlavní hvězdou až do roku 1967, když je divadélko rozpuštěno a Karel Gott odchází na 7měsíční angažmá do Spojených států (Las Vegas). Končí tak éra začátku 60. let a také začátků Karla Gotta, doba prošpikovaná celou plejádou hitů, nastává čas odejít "na zkušenou".

Růst popularity
Koncem 60. let je už éra divadel malých forem a jejich písniček pryč, jejich největší sláva vzala za své. V pop music vzniká pozdější styl zvaný "střední proud" nebo-li "mainstream". (Rok 1967, kdy Karel Gott pobývá v USA je také na mnoho let už jediným rokem, kdy se podařilo jeho největšímu "rivalovi", Waldemarovi Matuškovi mu "ukrást" cenu Zlatého slavíka). Ze Spojených států se Karel Gott vrací jako úplně vyměněný, pryč je náhle ten poněkud nejistý, skromný mladík. Přichází úplně nový Karel Gott, dokonalý a sebevědomý profesionál, který o třídu převyšuje své kolegy. Po počátečních úspěších v USA, Kanadě, východní i západní Evropě, kde mu vychází jeho první (a hned zlaté !) album a kdy jeho jméno začíná zdobit ozdobný přívlastek "Zlatý hlas z Prahy", se s plnou vervou pouští do nové práce také na domácí scéně. Opět jsme svědky jednoho hitu většího než druhého, je tu doba slavné Lady Carneval. V tomto období pak popularita Karla Gotta dosáhla mezinárodního rozměru do té míry, že jí nebylo možné ignorovat. Nic na tom proto nezměnily ani srpnové události roku 1968 a nástup tzv. normalizace.

Zlatá éra Karla Gotta
V 70. a 80. letech pokračuje hvězdná dráha Karla Gotta lemovaná desítkami těch nejvýzamnějších ocenění, zlatých, stříbrných, diamantových a platinových desek, které sbírá doslova jako "na páse", včetně Zlatých slavíků. Vstupuje ve vrcholné formě doma, stejně jako jinde v Evropě, v zámoří i Asii, cestuje od jednoho konce světa ke druhému, svůj repertoár rozšiřuje prakticky na všechny žánry, od popu, před lidovky až po klasikou hudbu. Vydává jeden hit za druhým, jedno album stíhá druhé, stejně jako TV show, ale dokonce se objevuje i v několika celovečerních jak hraných, tak dokumentárních filmech.

V polovině 80. let popularita Karla Gotta v Česku i v zahraničí dosahuje vrcholu a kulminuje, na domácí scéně mu vůbec poprvé roste mohutná konkurence v podobě mladých zpěváků, která však jen nakrátko přerušuje dobu jeho kralování, a koncem 80. let ustupuje zpět. Mnozí upadli v zapomnění a tak je Karel opět na vrcholu. V roce 1989 slaví těsně před revolucí své 50. narozeniny, stává se pomalu zpěvákem v letech, který má ta nejlepší za sebou, neusiluje za každou cenu o první příčky v hitparádách mladých, naopak dává přednost pečlivějšímu a decentnějšímu výběru repertoáru před líbivostí.

Filmové písně
Nazpíval kromě jiných titulní písničku do české, německé i slovenské verze animovaného seriálu Včelka Mája (na hudbu skladatele Karla Svobody).

Zpíval jednu z melodií ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera a ve filmu Tři oříšky pro Popelku zpíval píseň Kdepak ty ptáčku, hnízdo máš.

Zamýšlený konec kariéry
V roce 1990 se rozhoduje ukončit svoji kariéru a pořádá mamutí turné na rozloučenou po sportovních halách v Československu a Německu. Úspěch turné byl však tak velký, že své rozhodnutí přehodnocuje. Není pochyb o tom, že by změna politického režimu a nové možnosti, kdy většina "normalizačních" hvězd upadla v zapomnění, případně se začala věnovat podnikání, měla nějaký vliv na oblibu Karla Gotta. V roce 1992 se jeho album Když muž se ženou snídá stává nejprodávanější deskou roku (stejný úspěch slavil ještě v letech 1995 a 1997). Během 90. let se věnuje také stále víc své druhé lásce - malování a své obrazy mimořádně úspěšně vystavuje v Česku i v zahraničí. V obnovené anketě Zlatého slavíka "Český slavík" obsazuje v roce 1996 opět s velkým náskokem první pozici, kterou si drží dodnes (2009). Celou dekádu úspěšných 90. let završuje famózním koncertem ve Spojených arabských emirátech a v Číně před 600 miliony diváky Eurovize a v Carnegie Hall v New Yorku.

Na své dřívější úspěchy navazuje i v současnosti a nové příznivce si získává dokonce i mezi nejmladší generací, v době, kdy ty největší staré legendy zůstávají a nové hvězdy se mají teprve narodit.

Co se týče soukromí, tak je Karel Gott od 7.ledna 2008 manželem své dlouholeté přitelkyně Ivany Macháčkové s níž má dceru Charlotte Ellu a Nelly Sofii.

Karel Gott se stal dědečkem, dcera Lucie porodila syna

Hned dva přírůstky do rodiny má tento víkend Karel Gott (70). Vedle zlatého retrívra Stelly porodila syna Vojtěcha jeho nemanželská dcera Lucie (22).
Karel Gott
FOTO: Petr Hloušek, Právo
Dnes 15:37 - Praha
Chlapeček měří 50 cm a váží 3,21 kg. Lucie i syn jsou v pořádku. Syna Vojtěcha porodila dcera Karla Gotta manželovi kuchařovi Janu Kovaříkovi.
Kvůli prvnímu potomkovi dokonce už během těhotenství Lucie přestal šťastný otec kouřit. "Leze to do peněz a pro Lucku i mimčo zakouřené prostředí není dobré. Za to, co ušetříme, můžeme jet třeba na pěknou dovolenou," přiznal Kovařík.
Karel Gott s dcerou Lucií a její kamarádkou Klárou Kolomazníkovou
FOTO: archiv
Karel Gott to za svým vnukem nebude mít daleko. Už před více než rokem koupil dceři  luxusní byt  za šest miliónů korun v pražských Košířích, tedy nedaleko od svého domu na Bertramce.
Tam už bude tento víkend taky pěkně veselo. Karel Gott s rodinou si v chovné stanici v sobotu vyzvedává zlatého retrievra Stellu. Psa si vyprosily zpěvákovy dcery Charlotte Ella a Nelly Sofie. Jméno pro psího člena rodiny vybíral sám Gott.

Karel Gott bude mít poprvé v životě psa, dcerám koupil zlatého retrievra Stellu

Karel Gott (70) poprvé v životě dovolil ve svém domě na Bertramce psa. Dcery Charlotte Ella a Nelly Sofie si vyprosily psího mazlíčka a už o víkendu se můžou těšit na zlatého retrievra Stellu. Manželka Ivana už má pořízenou výbavičku.
Ivana Gottová s dcerou Charlottou na nákupech pro psího miláčka
FOTO: pet fashion
Včera 12:17 - Praha
Již několik let se v rodině Karla Gotta mluvilo o tom, že si pořídí do domácnosti psa. Ale zatím nebyl vhodný čas. Poté, co měl Karel Gott s manželkou Ivanou a dcerami Charlotte a Nelly na hlídání pejska Dary Rolinc, Ivanka s dcerami se opět přihlásily a usilovně prosily Gotta o vlastní psí přírůstek do rodiny.
Karel Gott s manželkou Ivanou a dcerami.
FOTO: Milan Malíček, Právo
"Pes v rodině, to není jako hračka, která se po čase odloží. Je to starost, ale i radost na mnoho let, kamarád na celý život," upozorňoval Gott.  Zpěvák proto svolal rodinnou poradu a rozhodovalo se o denním režimu pro psa.
Prvním  rozhodnutím bylo, že si Gottovi pořídí fenku. Ivana Gottová navrhovala jméno Tiffany, Charlotte Ella a Nelly Sofie chtěly Vanilku nebo Amálku. Karel si přál Stellu.
Ivana Gottová s dcerou Charlotte Ellou na nákupech pro psího miláčka
FOTO: pet fashion
Gott s rodinou se na jménu stále nemohli shodnout. Holčičky přišly s návrhem, že když psa objednají hned, může ho Karel pojmenovat podle sebe. A bylo rozhodnuto. Již o víkendu do vily na Bertramce přibude fena zlatého retrievera Stella.
Aby měla Stella doma vše připravené, vypravila se Ivana s Charlottou do psího obchodu v pražských Vršovicích a vybíraly pelíšek a další potřebné věci pro nového člena rodiny. Nakonec pořídily luxusní hnědobéžový pelíšek, stejné vodítko a klíčenku pro Charlottku a Nelly, misky, létající talíř a další hračky.
Gabriela Wolfová, Novinky

Manželku Karla Gotta počůral netopýr

Karel Gott (70) s manželkou Ivanou budou na víkendovou návštěvu zoo dlouho vzpomínat. Během křtu želv obrovských Ivanu počůral kaloň, savec podobný netopýrovi.
pondělí 15. února 2010, 9:05 - Praha
Karel Gott s manželkou Ivanou a dcerami Charlotte Ellou a Nellou Sofií vyrazili o víkendu do pražské zoo. Dcery zpěváka se staly kmotrami dvou želv obrovských, kterým vybraly také jméno. Želví páreček se jmenuje Oldřich a Božena.
Karel Gott s manželkou Ivanou a dcerami Charlotte Ellou a Nelou Sofií v pražském Zoo
FOTO: Michaela Feuereislová
S výběrem jmen začali lidé v anketě na internetových stránkách zoo a na síti Facebook.  Při výběru vhodného jména byli účastníci ankety nabádáni, aby vzali v potaz, že se jedná o mimořádně vitální živočichy s kladným vztahem k sexu a k jídlu a že se dožívají až 200 let. Z šesti samčích a z šesti samičích jmen pak manželé Gottovi s dcerami vybrali konečná jména pro dvě želvy obrovské.
Karel Gott s manželkou Ivanou a dcerami Charlotte Ellou a Nelou Sofií v pražském Zoo.
FOTO: Michaela Feuereislová
Během návštěvy pavilonu velkých želv si prohlédli také kaloně, savce podobné netopýrům. Jeden z nich při přeletu nad hvězdným párem Ivanu počůral. Ivana i Karel se tomu upřímně zasmáli.
Ivana Gottová a dcerami Charlotte Ellou a Nelou Sofií v pražském Zoo
FOTO: Michaela Feuereislová
Dcery Karla Gotta a jeho manželky Ivanky byly z návštěvy nadšené. Charlotte krmila želvy mrkví, mladší Nelly se na želvě obrovské zase vozila. V pražské Zoo Gott s rodinou strávil víc jak hodinu.
Gabriela Wolfová, Novinky

Karel Gott přiznal: finalista SuperStar Chodúr může být můj nástupce

Karel Gott (70) povečeřel s finalisty Česko Slovenské SuperStar. A našel mezi nimi možná i svého nástupce. "Mým favoritem je Martin Chodúr (19). To je obrovský talent. Ano, mohl by být mým nástupcem," řekl Novinkám Gott.
středa 18. listopadu 2009, 17:20 - Praha
"Chodúr se mi velmi líbí. Je to favorit. Moc mě zaujalo, když zpíval Michaela Jacksona, přitom jsem vlastně slyšel trochu Toma Jonese a  ještě přidal sám sebe. Jeho moonwalk byl samozřejmě srandovní. A to je právě ono. Dokázal, že je nad věcí," prozradil Karel Gott. 
Velkým talentem je podle něj také Jan Bendig. "Ten je také velmi dobrý. Když jsem zavřel při jeho zpěvu Stand by me oči, slyšel jsem barevného zpěváka, barevného amerického zpěváka," pousmál se Gott. 
Finalisté SuperStar povečeřeli s Karlem Gottem
FOTO: Michaela Feuereislová
Karel Gott s finalisty Česko Slovenské SuperStar  v úterý povečeřel v pražské luxusní restauraci Pálffy Palác. Tento týden v neděli budou finalisté zpívat právě hity 34násobného Zlatého slavíka. Gottův favorit Martin Chodúr zazpívá Oči máš sněhem zaváté, legendární Včelku Máju bude zpívat Denis Lacho.

Mladší dceru Karla Gotta vyděsili dinousauři, její pláč nešlo zastavit

Karel Gott (70) s manželkou Ivanou vzali dcery Charlotte a Nellu na show s dinosaury. Malou Nelly ale vyděsili tak, že začala plakat. Ivana Gottová tak vzala dceru a krátce po začátku raději odjely domů.
Dara Rolins a Karel Gott s dcerami
FOTO: archiv O2 Areny
úterý 23. února 2010, 15:31 - Praha
Karel Gott si nenechal ujít společně s dalšími hvězdami a jejich potomky představení velkolepé rodinné show Putování s dinosaury
Gott vyrazil společně s manželkou Ivanou,  dcerami Charlotte a Nellou a také maminkou svojí ženy. Ivanka musela bohužel krátce po začátku odjet, protože Nelly plakala. Na představení se předvedlo 15 dinosaurů v životní velikosti včetně tyranosaura rexe. Malá Nelly, která v květnu oslaví teprve druhé narozeniny, byla vyděšená.
Společnost Gottovi pak dělala Dara Rolins s přítelem Matějem Homolou a dcerou Laurou. Zpěvačku s Ivanou Gottovou pojí blízké přátelství. Když byla na měsíční dovolené na Floridě, Gottovi jí měsíc hlídali psa Missi. Dcery Mistra si ho tak oblíbily, že Karel slíbil, že jim domácího mazlíčka také pořídí. V červnu tak na Bertramku přibude štěně zlatého retrívra.
Dara Rolins s dcerou Laurou a Charlottou Gottovou
FOTO: archiv O2 Areny
Pro Gotta a další hvězdy bylo po představení Putování s dinosaury připraveno speciální teplé i studené menu, sushi a ovoce. Gott si nejvíce pochutnával na sushi, hovězím stroganof a sladkých dezertech a zákuscích.
Gabriela Wolfová, Novinky


Miroslav kardinál Vlk

29. dubna 2010 v 19:36 | Michal Všechov
m.001

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Vztahy:

I když budete plní citů a temperamentu, který necháváte jako vždy projevovat jen jemně a pomalu, ale tato živelnost, i chuť do vztahů a sexu bude nabouráván potřebami vaší pracovní činnosti a kolegů. Počítejte, že právě na ně bude partner hlavně v únoru a srpnu žárlit, proto se musíte rozhodnout, jestli je pro vás důležitější práce, nebo láska. Možná hrozí i rozchody partnerství, ale ta dlouhodobá vydrží, planety naznačují, že musíte umět oddělovat zrno od plev. Během milování se budete často chovat nenasytně.

Peníze:

O peníze se umíte postarat vždy a většině z vás utěšený účet bude narůstat i v době, kdy většina lidí bude pociťovat ekonomickou krizi. Hlavně ale přemýšlejte jako obchodníci nad tím, co vynáší nejvíce, komodity jako suroviny i potraviny a v oblasti bankovnictví na klasické produkty. Měsíce květen a září vypadají příznivě pro velké nákupy, třeba i domů a pozemků, na kterých později vyděláte. Nakupovat oblečení a luxusní prostředky se asi taky neukáže jako jednoduché, ale na vzdělání neskrblete!

Práce:

Mnoho z vás bude mít problémy s tím, kolik technických schopností v práci potřebujete. Hlavně starší lidé se budou potýkat s účetními softwarovými programy, taky hackeři budou napadat vámi spravovaná konta, často v únoru nebo listopadu. Ale s tím se dokážete skrze planety vypořádat, když máte v rukou dokumentaci. Více se zajímejte o povolání, spojená s potravinami, jejich pěstováním a zpracováváním, to vám bude vynášet více, stejně jako gastronomie, pronájem polí nebo budování malých elektráren.

Zdraví:

Pokud máte problémy s krkem, krční páteří a spojením tračníku a žlučníku, vždy za to může větší stres a nervy. Pro vás je důležité, abyste hlavně pravidelně jedli a nebáli se experimentovat s fusion stravou. V květnu a červnu budete jíst určitě čerstvá jídla. Snažte se více procvičovat lýtka a kotníky, proto se bavte nejen během a jízdou na kole, ale zkuste i lezecké stěny a radost z volné přírody, měli byste taky víc procvičovat otužování vlastních dětí. Na podzim budete mít méně energie, chovejte k sobě šetrně hlavně v listopadu.

Horoskopy na čtvrtek 29. 4. 2010

Luna nám naznačuje, že dnes budete spokojení s chováním přátel. S přáteli z práce nebo svými partnery budete zářit, protože vaše vtipy a dobrá nálada působí i na konta. Živě se zajímejte o druhé. Máte dobrý vkus a taky chuť, takže si všichni můžou pochvalovat vaše kulinářské umění. To vás dokáže vyloženě potěšit, proto se s chutí o jídle bavíte. Pokud jste se na pár dní vydali do zahraničí, upevníte tam vztahy. Partner touží po pevném objetí.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

Partnera si snažte naklonit dobrým jednáním.

Býk:

Večer dokážete neuvěřitelně perlit a naklonit si volné srdce.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

Měli byste věrně naslouchat partnerovi, což dá někdy zabrat.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

Máte dobrou náladu, ze které může mít partner potěšení.

Váhy:

Večer můžete zažít něco exotického i domáckého zároveň.

Štír:

Můžete zažít příjemný večer.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

Hodně si všímáte osob druhého pohlaví kolem sebe a dáváte jim na srozuměnou.

Ryby:

Chtěli byste objevovat dálky, možná se večer zasníte.
PhDr. Miloslav kardinál Vlk je český katolický duchovní a teolog, od roku 1991 35. arcibiskup pražský a primas český. Dříve byl krátce 10. biskupem českobudějovickým (1990-1991).

Byl předsedou nejprve Československé (1991-1993) a později České biskupské konference (1993-2000), v letech 1993-2001 prezidentem Rady biskupských evropských konferencí. Od roku 1994 je moderátorem Hnutí Fokoláre.

Je považován za vůdčí osobnost liberálního křídla české římskokatolické církve. Teoreticky je jako primas český formální hlavou celé římskokatolické církve v Česku a veřejností je tak jednoznačně vnímán, nicméně jeho skutečný vliv uvnitř církve je mnohem menší a lze říci, že minimálně stejně silné postavení má vůdčí osobnost jejího konzervativního křídla, olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který je předsedou České biskupské konference.

Za pronásledování katolické církve v Československu působil částečně v oficiální a částečně ve skryté církvi. Jako biskup, kterým se stal po pádu komunistického režimu, pracuje na obnově zdevastovaných církevních struktur a vede zatím neúspěšný boj za navrácení církevního majetku, o který komunistický stát církev připravil.

Mládí
Po maturitě 1952 pracoval krátce jako dělník, následně nastoupil na základní vojenskou službu. 1955-1960 studoval na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy obor archivnictví. Poté nějakou dobu pracoval jako archivář, v roce 1964 odešel studovat na CMBF do Litoměřic.

Kněz
23. června 1968 byl vysvěcen na kněze a jmenován sekretářem českobudějovického biskupa Josefa Hloucha. V roce 1971 však musel toto místo z rozhodnutí komunistických úřadů opustit a odejít spravovat malé farnosti (Lažiště a Záblatí, posléze Rožmitál pod Třemšínem). V roce 1978 mu byl odebrán státní souhlas. V letech 1978-1988 pracoval jako myč oken a posléze archivář v Praze, kde zároveň tajně vykonával své kněžské povolání. 1. ledna 1989 obdržel státní souhlas zpět a působil nejprve na Klatovsku, později na Šumavě.

Biskup českobudějovický
14. února 1990 byl jmenován biskupem českobudějovickým (vysvěcen 31. března 1990). Pustil se do obnovy diecézních struktur zdevastovaných komunistickou diktaturou a 18 let dlouhou sedisvakancí, snažil se o obnovu církevního školství a řeholního života v diecézi. Mimo jiné v roce 1990 založil Biskupské gymnázium J. N. Neumanna a zahájil přípravy na zřízení Jihočeské univerzity s katolickou Teologickou fakultou (k čemuž došlo až za jeho nástupce). Založil farnost sv. Vojtěcha a její správu svěřil salesiánům. Řadu jím zahájených projektů dokončil až jeho nástupce, Antonín Liška.

Arcibiskup pražský
27. března 1991 byl jmenován pražským arcibiskupem. I zde se pustil do obnovy komunistickou diktaturou zdevastované diecéze. Snažil se o obnovu církevního školství (založil mimo jiné Arcibiskupské gymnázium v Praze, CSZŠ Jana Pavla II. a VOŠP Svatojánská kolej, založil Křesťanskou pedagogicko-psychologickou poradnu a vrátil do Prahy Arcibiskupský kněžský seminář), charitativní činnosti (v roce 1993 založil Arcidiecézní charitu) i řeholního života v diecézi. 26. listopadu 1994 byl jmenován kardinálem.

Z titulu svého úřadu musel řešit dlouhodobou a stále sílící krizi na Katolické teologické fakultě, na níž se dostal do tvrdého sporu s jejím děkanem Václavem Wolfem. Konflikt nakonec vygradoval na přelomu 20. a 21. století: v roce 2000 kardinál Vlk vetoval Wolfovo třetí zvolení děkanem a v roce 2002 mu odebral kanonickou misi pro vyučování katolické teologie.

V dubnu 2005 se jako jediný Čech účastnil v Římě konkláve, které zvolilo papeže Benedikta XVI.

Pozval do své diecéze trapistky.

V lednu 2007 si založil osobní webové stránky. V témže roce podal u příležitosti svých 75. narozenin rezignaci na arcibiskupský úřad, papež Benedikt XVI. ji ale nepřijal a požádal ho, aby v úřadu setrval ještě dva roky.

Jako formální hlava katolické církve usiloval o majetkové narovnání mezi církví a státem, nicméně tato otázka je i téměř dvacet let neuzavřena. Obzvláště bolestný pak je dlouhodobý spor mezi církví a státem o katedrálu sv. Víta.

Vzdělání
Aktivně hovoří německy a italsky, pasivně ovládá ruštinu, francouzštinu, latinu a esperanto. Je nositelem řady čestných teologických doktorátů v Illinois, Minnesotě (USA), Pasově (Německo), Krakově, Opolí (Polsko) a také řady čestných občanství v zahraničí. V mládí byl členem Mezinárodního sdružení katolických esperantistů, v roce 1995 přijal záštitu nad světovým kongresem katolických esperantistů v Olomouci, kde také v esperantu sloužil slavnostní mši.

Vyznamenání
- 25. února 1999 - Grosses Verdienstkreuz
- 2001 - Čestná medaile TGM
- 28. října 2002 - Řád T. G. Masaryka II. třídy
- 2006 - zvláštní ocenění za práci na usmíření mezi Čechy a Němci do Ackermann Gemeinde
- obdržel řadu čestných doktorátů, mimo jiné od Illinois Benedictine College, University of St. Thomas, krakovské Papežské teologické akademie a Opolské univerzity.
- je čestným občanem měst Rožmitál pod Třemšínem (1992), Cedar Rapids (1992), Baltimore (1992), Třeboň (1996) a Klodzko (1996), Roudnice nad Labem (1997) a Mníšek pod Brdy (1998).
PhDr. Miloslav kardinál Vlk (* 17. května 1932 Líšnice u Milevska) je český katolický duchovní a teolog, který mezi lety 1991 a 2010 působil jako 35. arcibiskup pražský a primas český, v letech 1990-1991 byl krátce 10. biskupem českobudějovickým. Jeho biskupské heslo zní: "Aby všichni byli jedno".
Byl předsedou nejprve Československé (19911993) a později České biskupské konference (19932000),[1] v letech 19932001 prezidentem Rady biskupských evropských konferencí.[2] Od roku 1994 je moderátorem Hnutí Fokoláre.[3]
Formálně byl do roku 2010 jako primas český hlavou římskokatolické církve v Česku a veřejností a médii tak byl vnímán. Fakticky stojí v čele české katolické církve od roku 2000 olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který je předsedou České biskupské konference.
V dobách pronásledování katolické církve v Československu komunistickým režimem působil částečně v oficiální, státem kontrolované části církve a částečně v neoficiální "skryté církvi". Jako biskup, kterým se stal po pádu komunistického režimu, pracoval na obnově zdevastovaných církevních struktur a vedl zatím neúspěšný boj za navrácení církevního majetku, o který totalitní režim církev připravil. Ve funkci arcibiskupa řešil například kauzu krize katolické teologické fakulty UK, v době jeho působení jednal Vatikán s českou církví také o řešení tajně vysvěcených kněží a biskupů, z nichž někteří byli či jsou ženatí.

Mládí

Po maturitě na Jirsíkově gymnáziu v roce 1952 pracoval krátce jako dělník, následně nastoupil na základní vojenskou službu.[4]1955-1960 studoval na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy obor archivnictví. Poté nějakou dobu pracoval jako archivář, v roce 1964 odešel studovat na CMBF do Litoměřic.

Kněz

23. června 1968 byl vysvěcen na kněze[5] a jmenován sekretářem českobudějovického biskupa Josefa Hloucha. V roce 1971 však musel toto místo z rozhodnutí komunistických úřadů opustit a odejít spravovat malé farnosti (Lažiště a Záblatí, posléze Rožmitál pod Třemšínem). V roce 1978 mu byl odebrán státní souhlas. V letech 1978-1988 pracoval jako myč oken a posléze archivář v Praze, kde zároveň tajně vykonával své kněžské povolání. 1. ledna 1989 obdržel státní souhlas zpět a působil nejprve na Klatovsku, později na Šumavě.

Biskup českobudějovický

14. února 1990 byl jmenován biskupem českobudějovickým (vysvěcen a intronizován 31. března 1990). Pustil se do obnovy diecézních struktur zdevastovaných komunistickou diktaturou a 18 let dlouhou sedisvakancí, snažil se o obnovu církevního školství a řeholního života v diecézi. Mimo jiné v roce 1990 založil Biskupské gymnázium J. N. Neumanna a zahájil přípravy na zřízení Jihočeské univerzity s katolickou Teologickou fakultou (k čemuž došlo až za jeho nástupce). Založil farnost sv. Vojtěcha a její správu svěřil salesiánům. Řadu jím zahájených projektů dokončil až jeho nástupce, Antonín Liška.

Arcibiskup pražský

27. března 1991 byl jmenován pražským arcibiskupem. I zde se pustil do obnovy komunistickou diktaturou zdevastované diecéze. Snažil se o obnovu církevního školství (založil mimo jiné Arcibiskupské gymnázium v Praze, CSZŠ Jana Pavla II. a VOŠP Svatojánská kolej, založil Křesťanskou pedagogicko-psychologickou poradnu a vrátil do Prahy Arcibiskupský kněžský seminář), charitativní činnosti (v roce 1993 založil Arcidiecézní charitu) i řeholního života v diecézi. 26. listopadu 1994 byl jmenován kardinálem titulu Santa Croce in Gerusalemme.
Z titulu svého úřadu musel řešit dlouhodobou a stále sílící krizi na Katolické teologické fakultě, na níž se dostal do tvrdého sporu s jejím děkanem Václavem Wolfem. Konflikt nakonec vygradoval na přelomu 20. a 21. století: v roce 2000 kardinál Vlk vetoval Wolfovo třetí zvolení děkanem a v roce 2002 mu odebral kanonickou misi pro vyučování katolické teologie.
V dubnu 2005 se jako jediný Čech účastnil v Římě konkláve, které zvolilo papeže Benedikta XVI.
Pozval do své diecéze trapistky.[6]
V lednu 2007 si založil osobní webové stránky.[7][8] V témže roce podal u příležitosti svých 75. narozenin rezignaci na arcibiskupský úřad, papež Benedikt XVI. ji ale nepřijal a požádal ho, aby v úřadu setrval ještě dva roky.[9]
Jako formální hlava katolické církve usiloval o majetkové narovnání mezi církví a státem, nicméně tato otázka je dodnes neuzavřena. Obzvláště bolestný pak je dlouhodobý spor mezi církví a státem o katedrálu sv. Víta.

Vzdělání

Aktivně hovoří německy a italsky, pasivně ovládá ruštinu, francouzštinu, latinu a esperanto. Je nositelem řady čestných teologických doktorátů v Illinois, Minnesotě (USA), Pasově (Německo), Krakově, Opolí (Polsko) a také řady čestných občanství v zahraničí. V mládí byl členem Mezinárodního sdružení katolických esperantistů, v roce 1995 přijal záštitu nad světovým kongresem katolických esperantistů v Olomouci, kde také v esperantu sloužil slavnostní mši; v roce 2009 přijal čestné členství v České esperantské mládeži a záštitu nad Mezinárodním kongresem esperantské mládeže v Liberci, v jehož rámci také v neděli 19. července o 10. hodině dopolední v libereckém arciděkanském chrámě sv. Antonína Velikého sloužil mši svatou v esperantu.[10][11][12][13][14][15]

Vyznamenání

Kardinál Vlk varuje před islamizací Evropy, nemá žádné duchovní zbraně

Pražský kardinál Miroslav Vlk, který zanedlouho odejde na odpočinek, v bilančním rozhovoru upozornil na hrozbu islamizace Evropy. Starý kontinent podle něj zapřel své křesťanské kořeny a hrozí, že bude "dobyt" Muslimy, kteří mají perspektivu vyplnit uprázdněný prostor svými "duchovními zbraněmi".
úterý 5. ledna 2010, 16:28
Podle kardinála nahrává budoucí možné islamizaci odchýlení se od "pevných duchovních základů" i "jednostranná absolutizace lidských práv" ze strany evropské civilizace. Takovéto základy postrádá podle Vlka i Evropská unie a bez nich je prý její jednota zcela iluzorní.
"Je nutno počítat s tím, že pokud se nezmění vztah Evropy k vlastním kořenům, že se Evropa bude islamizovat," uvedl Vlk v rozhovoru, který je umístěn na jeho webu.

Pokud se křesťané "neprobudí", může docházet k islamizaci života, před kterou křesťanství nebude mít sílu vtiskovat životu lidí a natož společnosti svůj charakterkardinál Miroslav Vlk
Evropa může být podle jeho slov "ohrožena" v případě, že opět nepozvedne své tradiční duchovní zbraně, které zdejší civilizaci konstituovaly.
"Válečnými zbraněmi islám Evropu na konci středověku a začátkem novověku nedobyl. Tehdy je křesťané přemohli. Dnes, kdy se bojuje zbraněmi "duchovními", které Evropa nemá, a muslimové jsou jimi dokonale vyzbrojeni, je pád Evropy hrozící," naznačil kardinál s tím, že populační matematika je v řadě zemí neúprosná.
"Pokud se křesťané "neprobudí", může docházet k islamizaci života, před kterou křesťanství nebude mít sílu vtiskovat životu lidí a natož společnosti svůj charakter," uzavřel kardinál s tím, že individualismus a  duchovní prázdnota stávajícího životního stylu se Evropanům může vymstít.
Jaroslav Soukup, Novinky

Abú Abdallah Ibn Battúta

29. dubna 2010 v 17:37 | Michal Všechovský
a.001

Abú Abdallah Ibn Battúta


Roku 1325 se vydal na cestu do poutního místa všech muslimů, do Mekky. Nevrátil se však odtud zpět do vlasti, nýbrž se rozhodl procestovat co nejvíce zemí. Putoval třicet let prakticky celým tehdy známým světem. Navštívil severní Afriku, Egypt, Palestinu, Sýrii, Persii, východoafrické pobřeží, jižní Rusko, tichomořský Cejlon se Sumatrou, dále Bulharsko a Španělsko. Na své poslední cestě do nitra Afriky pronikl až do tajemného Timbuktu u břehu Nigeru. Své cesty poměrně podrobně zmapoval.
Abú Abdallah Ibn Battúta byl nejvýznamnějším arabským cestovatelem a kartografem středověku. Pocházel z Maroka, studoval islámské vědy a právo.

Cestování
Roku 1325 se vydal na cestu do poutního místa všech muslimů, do Mekky. Nevrátil se však odtud zpět do vlasti, nýbrž se rozhodl procestovat co nejvíce zemí. Putoval třicet let prakticky celým tehdy známým světem. Navštívil severní Afriku, Egypt, Palestinu, Sýrii, Persii, východoafrické pobřeží, jižní Rusko, tichomořský Cejlon se Sumatrou, dále Bulharsko a Španělsko. Na své poslední cestě do nitra Afriky pronikl až do tajemného Timbuktu u břehu Nigeru. Své cesty poměrně podrobně zmapoval.

Juan Antonio Samaranch

29. dubna 2010 v 17:18 | Michal Všechovský
j.001
Juan Antonio Samaranch Torelló, Marqués de Samaranch (* 17. července 1920, Barcelona - 21. dubna 2010, Barcelona) byl španělský sportovní funkcionář a bývalý prezident Mezinárodního olympijského výboru v letech 1980-2001.
Narodil se do bohaté rodiny. Od roku 1966 byl státním tajemníkem pro sport ve Francově fašistickém Španělsku a stal se také předsedou Španělského olympijského výboru a členem MOV. V letech 1974-1978 byl místopředsedou MOV, v letech 1977-1980 velvyslancem Španělska v Sovětském svazu a Mongolsku a v roce 1991 byl španělským králem Juanem Carlosem povýšen do šlechtického stavu.
Po letní olympiádě v roce 1980 rezignoval na post předsedy MOV Lord Killanin a byl zvolen za jeho nástupce. Během svojí vlády zabezpečil olympijskému hnutí významné sponzory a uzavřel dohody s televizními společnostmi, čímž finančně ozdravil olympijské hnutí. Letní olympijské hry 1984 byly ještě bojkotovány východním blokem, počet států sdružených v MOV a participujících na hrách ale rostl s každou následující olympiádou. Také chtěl, aby se her zúčastnili ti nejlepší sportovci, což postupně vedlo k akceptaci profesionálních sportovců.
Mezi jeho další úspěchy se řadí restrukturalizace MOV a dosažení toho, že letní olympijské hry 1992 se konaly v jeho rodné Barceloně.
Přes to byl rozporuplnou osobností a dostalo se mu nemálo kritiky zejména z řad bývalých sportovců, politiků a tisku. Byl podstatou byrokrat a do jisté míry politik fašistického režimu generála Francisca Franca, což bylo podle některých neslučitelné s funkcí předsedy MOV. Podle kritiků byl autoritářským vládcem a odmítal kritiku zevnitř i zvenku MOV, přičemž rozhodnutí MOV byla často zahalena rouškem tajemství. V tomto kontextu je důležité poznamenat, že byl členem Opus Dei. Během jeho vedení MOV se vyskytlo mnoho případů korupce členů organizace, zejména přijímání výhod od kandidátských měst a zemí. Během posledních let na čele hnutí potlačil některé z těchto excesů, ale bylo mu vytýkáno, že o nich musel během celého své předsednictví vědět a začal konat až po nátlaku médií, zejména po skandálu okolo zimní olympiády v Salt Lake City, která se konala v roce 2002.
Jedním z jeho největších úspěchů zůstává finanční záchrana MOV, který byl v krizi od začátku sedmdesátých let 20. století a hry byly mimořádnou zátěží pro hostitelská města. Každopádně jak MOV se získanými penězi nakládá je součástí spekulací a kritiky.
V roce 2001 se již o funkci předsedy neucházel. Nahradil jej Jacques Rogge a on sám se stal doživotním čestným předsedou organizace.
Byl ženatý od roku 1955, jeho manželka Maria Teresa Salisachs Rowe (* 1931) známá jako "Bibí" zemřela v roce 2000. Měli dvě děti; syn Juan Antonio Samaranch Salisachs je v současnosti členem MOV.
Juan Antonio Samaranch byl španělský sportovní funkcionář a bývalý prezident Mezinárodního olympijského výboru v letech 1980-2001.

Narodil se do bohaté rodiny. Od roku 1966 byl státním tajemníkem pro sport ve Francově fašistickém Španělsku a stal se také předsedou Španělského olympijského výboru a členem MOV. V letech 1974-1978 byl místopředsedou MOV, v letech 1977-1980 velvyslancem Španělska v Sovětském svazu a Mongolsku a v roce 1991 byl španělským králem Juanem Carlosem povýšen do šlechtického stavu.

Po letní olympiádě v roce 1980 rezignoval na post předsedy MOV Lord Killanin a byl zvolen za jeho nástupce. Během svojí vlády zabezpečil olympijskému hnutí významné sponzory a uzavřel dohody s televizními společnostmi, čímž finančně ozdravil olympijské hnutí. Letní olympijské hry 1984 byly ještě bojkotovány východním blokem, počet států sdružených v MOV a participujících na hrách ale rostl s každou následující olympiádou. Také chtěl, aby se her zúčastnili ti nejlepší sportovci, což postupně vedlo k akceptaci profesionálních sportovců.

Mezi jeho další úspěchy se řadí restrukturalizace MOV a dosažení toho, že letní olympijské hry 1992 se konaly v jeho rodné Barceloně.

Přes to byl rozporuplnou osobností a dostalo se mu nemálo kritiky zejména z řad bývalých sportovců, politiků a tisku. Byl podstatou byrokrat a do jisté míry politik fašistického režimu generála Francisca Franca, což bylo podle některých neslučitelné s funkcí předsedy MOV. Podle kritiků byl autoritářským vládcem a odmítal kritiku zevnitř i zvenku MOV, přičemž rozhodnutí MOV byla často zahalena rouškem tajemství. V tomto kontextu je důležité poznamenat, že je členem Opus Dei. Během jeho vedení MOV se vyskytlo mnoho případů korupce členů organizace, zejména přijímání výhod od kandidátských měst a zemí. Během posledních let na čele hnutí potlačil některé z těchto excesů, ale je mu vytýkáno, že o nich musel během celého své předsednictví vědět a začal konat až po nátlaku médií, zejména po skandálu okolo zimní olympiády v Salt Lake City, která se konala v roce 2002.

Jedním z jeho největších úspěchů zůstává finanční záchrana MOV, který byl v krizi od začátku sedmdesátých let 20. století a hry byly mimořádnou zátěží pro hostitelská města. Každopádně jak MOV se získanými penězi nakládá je součástí spekulací a kritiky.

V roce 2001 se již o funkci předsedy neucházel. Nahradil jej Jacques Rogge a on sám se stal doživotním čestným předsedou organizace.

Byl ženatý od roku 1955, jeho manželka Maria Teresa Salisachs Rowe (* 1931) známá jako "Bibí" zemřela v roce 2000. Měli dvě děti; syn Juan Antonio Samaranch Salisachs je v současnosti členem MOV.

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na čtvrtek 29. 4. 2010

Nesnažte se ukazovat vlastní sílu a přesvědčovat druhé, co všechno při jízdě autem dokážete zvládnout. Díky Uranu si dnes rádi užíváte nervózní situace a myslíte na to, jak se zalíbit partnerovi. Teď ho potřebujete rozehřát. Po včerejších rodinných problémech to bude úleva. Zároveň máte potřebu se večer pomilovat. Raději se v soukromí věnujte koupání a vaší vzájemné lásce, to ocení víc. Večer k tomu přímo láká, buďte brzy v posteli.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

Dobře si rozvrhněte den a pak si můžete povídat.

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

žádné zvláštní vztahy


Alycia Purrott

29. dubna 2010 v 16:52 | Michal Všechovský
a.001

Charakteristika znamení Štír

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.

Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic.

Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Horoskop na rok 2010 - Štír

stir

Vztahy:

Minulý rok jste se chovali hodně prakticky a spořádaně, tento rok se musíte víc zajímat o vlastní rodinný život a partnerství. Umíte to a hlavně březen, ale potažmo i letní červenec v tom bude příjemný. Přesto je skrze planety nutné upozornit, že když se nebudete zajímat o partnerova duševní a milostná přání, hrozí vám osobní roztržky. Nebo možná i skutečné rozchody, které by vás bolely v srdci. Víc se zajímejte nad potřebou dětí zažívat otcovskou nebo mateřskou lásku, potom se vám to na podzim bude vracet.

Peníze:

Je otázkou, jestli spíš investovat peníze do spokojeného života v oblasti partnerství nebo u dětí, nebo se rozhodnout peníze šetřit. To ale nikomu tolik nepomůže, musíte se umět chovat strategicky, což vám často chybí. Na jaře budete mít peněz, s tím je nutné dopředu počítat, ale později klidně kvalitně vyděláte, hlavně díky profesionálním znalostem v oblasti pojišťovnictví a znalosti druhých osob. Planety vás nutí chovat se v letních měsících pragmaticky, abyste na podzim měli v oblasti financí větší jistotu.

Práce:

Máte větší tendenci pracovat doma. Pokud to váš zaměstnavatel dovolí, když pracujete často jen skrze počítač, nebo vlastní ruce, bude to výhra nejen pro vás, ale taky celou rodinu, když máte malé děti a možnost částečného úvazku. V březnu a klidně i červenci budete hodně pracovití, svého zaměstnání si vážíte a planety naznačují, že o práci byste přijít neměli. Pokud pracujete v továrnách na chemikálie, nebo se složitými stroji či jako řezníci, budete svými šéfy jako profesionálové ceněni. Jen si chraňte ruce.

Zdraví:

Musíte si dávat pozor na teplotu vlastního organismu, je nutné chodit vhodně oblečení, nenosit krátká trička, která odhalují pupíky u žen a promoklé oblečení venku, z rým se jednoduše stanou chřipky, ale vliv to může mít potažmo i na plodnost! Proto k sobě hlavně na jaře, v měsících březnu a dubnu buďte vlídní. Měli byste častěji doma posilovat vlastní nohy a oblast stehen, jinak se víc prosadí celulitida a u pánů tloušťka. Jezte pravidelně a choďte častěji na dlouhé procházky se psy i v ranním, čerstvém vzduchu.

Horoskopy na čtvrtek 29. 4. 2010

Postavení Luny vám dnes umožňuje si užívat. Dnes ukážete svůj šarm i vlídný přístup ke klientům. Budete si užívat buď návštěvu blízkých pracovníků, nebo s nimi zajděte do akvaparku, voda vám při jednání udělá dobře. Debaty klidně i na intelektuální témata zvládáte v pohodě, cestujte s lidmi. Večer dokonce měníte zažité představy o sobě a patříte mezi největší baviče, nezapomeňte se však zajímat o stav vlastního konta v každém ohledu.

Dnešní vztah štíra ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Dokážete se naladit na příjemnou hladinu.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Budete cítit, že nespokojenost partnera nepramení z mysli.

Panna:

Partner vás dokáže přesvědčit o kvalitách lásky.

Váhy:

Máte pochopení pro problémy a dokážete se naladit na stejné vlny.

Štír:

Váš partner je otevřený všem možným nápadům.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Večer můžete očekávat něco velmi exotického.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Dobře se rozmyslete, po čem vlastně toužíte.

Alycia začínala jako modelka a herečka ve svých 14 letech. V roce 1998 zvítězila na Sears Drama Festivalu jako nejlepší herečka za roli Rudy v divadelní hře Asleep on the Wind. Po tomto úspěchu začala získávat role ve filmech a usadila se v severní Kalifornii, kde začala studovat novinařinu.

V roce 2005 získala roli Sydney Drew, růžového SPD strážce v Power Rangers SPD.
Jako herečka
2008 -Ledové ostří 3 (The Cutting Edge - Chasing the dreams) role: Misha Pressel
2006 -Černé vánoce (Black Christmas) role: Candy Striper
2005 -Idol role: Sydney 'Syd' Drew / Pink SPD Ranger

Chen Chang

28. dubna 2010 v 18:14 | Michal Všechovský
ch.001

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskop na rok 2010 - Váhy

vahy

Vztahy:

Láska bude tento rok příjemnější, než minulý, váš milostný, i sexuální život získá novou energii. Taky budete atraktivnější pro osoby druhého pohlaví, což rozpoznáte už během února, nejen na Valentýna, kdo všechno se bude vtírat do vaší přízně. Taky je výtečný čas se konečně věnovat zásnubám a svatbám, hlavně v říjnu, ale pro někoho i v srpnu a prosinci. Choďte častěji mezi lidi, do kina i galerií a vážněji se věnujte vlastním kamarádům a lidem, se kterými vás spojuje vzdělání a práce, bude to nejen příjemnější.

Peníze:

Musíte sice hodně pracovat a složitě vydělávat, máte ale trochu více naděje a štěstí, než ostatní. Proto se vám bude dobře utrácet pro vaše děti a partnera, ale taky za zábavy a rozkoše pro sebe. Ale jistě všeho s mírou, bude vědět, nejen co si můžete dovolit, ale i jak neprovokovat ostatní. V červnu můžete dobře investovat do vzdálenějších regionů, i do zahraničí, stačí se jen umět poradit s přáteli, nebo důvěryhodnými klienty. Lidé vás mají raději, a proto vám taky dokážou poradit v pragmatických záležitostech.

Práce:

Tento rok zjistíte, že se vám chce víc pracovat ve fungujícím týmu, spíš než o samotě, jestli tak musíte pracovat a v kanceláři, ne doma. Můžete být vhodnější pro zaměstnavatele v oblasti personalistiky, PR, ale i v prostředí módních kadeřnických salónů a obchodů s dražším zbožím. Snažte se být aktivní při hledání práce především v červnu a létě. Jste příjemní a komunikativní lidé, takových je teď častěji potřeba. Důležitou otázkou bude vaše vzdělání, snažte si ho vylepšovat a klidně jít i do kombinovaného studia.

Zdraví:

Minulý rok jste museli bojovat s více zdravotními problémy, které se netýkali jen páteře v bederní oblasti a ledvin. Tento rok bude pro vás lepší, protože se naučíte relaxovat v tak zdravých prostředích, jako je solná jeskyně, nebo wellness zařízení, spojené s masážemi. Tak vylepšíte svůj zdravotní stav nejen v březnu nebo třeba srpnu, ale po celý rok. Když vás bude doplňovat i společnost partnera, naučíte se více užívat zdravého životního stylu, který vám doporučují. Hlavně to chce aktivní sport a pravidelnost!

Horoskopy na středu 28. 4. 2010

Jestli po vás dnes někdo chce práci, tak mu raději řekněte ano, protože přece jen pondělí je pondělí a nedá se na to zapomenout. Nicméně si ho dokážete užívat při kreativitě. Možná, že jít dělat cosi se seznamováním pro vás může být výhra, prakticky si však vztahy nedokážete užívat tak, jak byste sami chtěli. Nebaví vás být doma. Zaměstnejte se nějakou kreativní činností, která vás bude obohacovat.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

Svěřte se do náruče svého partnera.

Rak:

Na osoby tohoto znamení se dá spolehnout ve více oblastech.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

Budete dělat věci, které vás baví.

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Cítíte vlivy partnerských potřeb a vůbec vám to nevadí.
Jako herec
2008 -Krvavé pobřeží (Chi bi) role: Sun Quan
2007 -Dech (Soom) role: Jang Jin
2006 -Wu Qingyuan role: Wu Qingyuan
2005 -Zui hao de shi guang role: Chen / Mr. Chang / Zhen
2002 -Čínská odysea (Tian xia wu shuang) role: Emperor Zheng De
2000 -Tygr a drak (Wo hu cang long) role: Lo 'Dark Cloud' / Luo Xiao Hu
1999 -Sip si ling dou - cheun gwong tsa sit role: 


MERX Sosnová 2009

28. dubna 2010 v 1:43 | Michal Všechovský
m.0014
Mezinárodní mistrovství ČR, 24.-25.4.2010
    
  

Mogul rallycross Sosnová již o tomto víkendu

K prvnímu závodu Mezinárodního mistrovství České republiky a FIA - Zóna střední Evropa, který se uskuteční ve dnech 24. a 25. dubna v Global Assistance Racing Areně, je přihlášeno pětasedmdesát jezdců v šesti divizích, včetně Kartcrossu.
Mezi nimi najdeme dvojnásobného evropského šampiona Tomáše Kotka, dále mistra Evropy Romana Častorala, vicemistra Evropy Eduarda Leganova a také jednoho z předních evropských jezdců Guttorma Lindefjella.
K přímému souboji však mezi nimi nedojde, neboť každý startuje v jiné divizi. Norský jezdec Guttorm Lindefjell se představí se Škodou Fabia v divizi 1, Eduard Leganov s VW Polo v D1A, Tomáš Kotek usedne do Škody Fabia upravené pro D2 a konečně Roman Častoral zůstává věrný vozu Opel Astra OPC, s nímž však premiérově pojede v divizi 4.
Právě v divizi 4 je přihlášen největší počet jezdců celkem 26, ale největší zájem diváků přitahuje tradičně divize 1 se sedmnácti přihlášenými jezdci. Právě jejich nesilnější automobily budou také kořením Mogul rallycrossu Sosnová. Skalp nejúspěšnějšího jezdce několika posledních ročníků a úřadujícího mistra ČR Petera Ramlera z Rakouska budou chtít získat jeho krajan Alois Höller, Maďar Peter Kotán nebo naši jezdci Marek Zeman, Otakar Výborný, Ondřej Beneš nebo Josef Pátl.
Třináct jezdců bude soupeřit o zlatý věnec v divizi 1A včele s Jaroslavem Kalným, Ondřejem Smetanou nebo Petrem Bílkem. Právě s nimi se utká dlouholetý úspěšný účastník evropského šampionátu Edurad Leganov, který sosnovský závod využije k přípravě pro Mistrovství Evropy.
Program úvodního závodu sezony Mogul rallycross Sosnová zpestří ještě vložený motokárový závod Mascom Cup za účasti osmi jezdců.
Pro diváky, kteří dorazí v neděli na Mogul rallycross Sosnová mají pořadatelé připravené jedno překvapení. Každý, kdo si zakoupí vstupenku na nedělní program za jednotné vstupné 150 Kč (v sobotu se neplatí, stejně tak i parkování je po oba dny zadarmo), bude mít při zářijovém Mistrovství Evropy vstup zdarma na sobotní program.

Divizi 1
1. Marek Zeman Ford Fiesta T16
2. Otakar Výborný Mitsubishi Lancer
3. Peter Ramler SEAT Leon Cupra
4. Zoltán Harsanyi Mitsubishi Lancer
5. Alois Höller Ford Focus
6. Ondřej Beneš Škoda Fabia RX Cup
Divize 1A
1.Jaroslav Kalný Peugeot 206
2.Petr Bílek Škoda Fabia
3. Michaela Kalná Peugeot 206
4.Václav Veverka jun. Peugeot 106 Maxi
5.Stanislav Šusta Škoda Fabia
6.Zdeněk Čermák Škoda Fabia
Divize 4
1.Roman Častoral Opel Astra OPC
2.Jakub Bittman Peugeot 206
3.Josef Strobl Mazda RX8
4.Jiří Kazil VW Golf
5.Sven Förster VW Golf
6.Karel Václavík VW Golf
Jindřich Lasík
Tiskové středisko, 25.4.2010

ME rallycross Sosnová 2008

28. dubna 2010 v 0:39 | Michal Všechovský
m.0026
ME rallycross Sosnová 2008

Zeman, Kalný, Častoral vítězí v Sosnové

K úvodnímu závodu Mogul rallycross Sosnová, který byl součástí Mezinárodního mistrovství České republiky a FIA - Zóna střední Evropy se v pěti divizích dostavilo šest desítek jezdců, které doplnilo ještě osm jezdců v divizi Kartcross.
Z přihlášených jezdců do Global Assistance Racing Areny nedorazili ze špičky jen Peter Kotan v divizi 1 a Eduard Leganov v D1A. Ale tím závod rozhodně neutrpěl, naopak diváci viděli za krásného slunečného jarního počasí pěkný sport a nemuseli vůbec litovat, že na sosnovský autodrom přišli. V neděli bohužel neviděli už Tomáše Kotka, dvojnásobného mistra Evropy, pro kterého skončil závod z důvodu technického problému již v sobotu.
V divizi 1 prošel kvalifikačními jízdami nejlépe ing. Marek Zeman s Fordem Fiesta, který vyhrál obě rozjížďky a čtyři kola na sosnovské trati zajel o více než dvě sekundy rychleji než Guttorm Lindefjell se Škodou Fabia. Norský jezdec se do finále kvalifikoval jako třetí, když jednu sérii vyhrál a jednou byl třetí. Vedle Zemana se do první řady postavil Maďar Zoltán Hersányi s Mitsubishi Lancer, jenž si na své konto připsal dvě druhá místa. Šestici jezdců pro hlavní jízdu dne doplnil Peter Ramler, jemuž se tentokrát nedařilo a účast v hlavním finále si vybojoval až po vítězství ve finále B.
Po startu šel do vedení hned Zeman, sledovaný Lindefjellem a Otakarem Výborným. Náš jezdec se ukázal jako velký taktik, neboť s Joker lapem vyčkal prakticky až do samého závěru, kdy si už vybojoval před svými soupeři slušný náskok, a Lindefjellovi tak nedal nejmenší šanci. Za touto dvojicí projel cílem Otakar Výborný s Mitsubishi Lancer před Peterem Ramlerem s vozem SEAT Leon. Do Mezinárodního mistrovství ČR ani do FIA - Zóna střední Evropy nemohl být však norský jezdec klasifikován, neboť nepochází ze země Evropské unie.
V Divizi 1A si pole position pro finále zajistil Zdeněk Čermák se Škodou Fabia, dvěma nejlepšími časy a také Petr Bílek, který rovněž s Fabií jednu kvalifikaci vyhrál, a jednou dojel druhý. Druhá řada patřila Jaroslavu Kalnému s Peugeotem 206 (2. a 3.), jinak nejrychlejšímu muži tréninku. Start se podařil nejlépe Čermákovi, kterého sledoval Bílek, ale už v první zatáčce si pořadí vyměnili. Kalný jedoucí na třetím místě zajel už v druhém kole do Joker lapu, což se později ukázalo, jako perfektní tah. V následujícím kole se totiž při výjezdu z Joker lapu dostal Čermák do kolize, čímž pro něj závod skončil. V předposledním kole musel do Joker lapu chtě nechtě Bílek, čehož využil Kalný a zvítězil. Třetí místo vybojovala po zásluze dcera Michaela Kalná.
Přestupem do divize 4 si Roman Častoral slibuje možnost bojovat o další titul mistra republiky, a v Sosnové k němu udělal první krůček. Vyhrál obě rozjížďky i finále a připsal si tak plný počet bodů. Na druhém místě dojel Jakub Bittman s Peugeoetem 206 a třetí rakouský jezdec Josef Strobl s Mazdou RX8, jedním z nejhezčích vozů startovního pole.
Pořadatelé touto cestou děkují společnosti Global Assistance, generálnímu partnerovi Racing Areny Sosnová a firmě Mogul, hlavnímu partnerovi úvodního závodu rallycrossové sezony 2010.
Podrobné informace na www.rallycross-sosnová.cz

Divizi 1
1. Marek Zeman Ford Fiesta T16
2. Otakar Výborný Mitsubishi Lancer
3. Peter Ramler SEAT Leon Cupra
4. Zoltán Harsanyi Mitsubishi Lancer
5. Alois Höller Ford Focus
6. Ondřej Beneš Škoda Fabia RX Cup
Divize 1A
1.Jaroslav Kalný Peugeot 206
2.Petr Bílek Škoda Fabia
3. Michaela Kalná Peugeot 206
4.Václav Veverka jun. Peugeot 106 Maxi
5.Stanislav Šusta Škoda Fabia
6.Zdeněk Čermák Škoda Fabia
Divize 4
1.Roman Častoral Opel Astra OPC
2.Jakub Bittman Peugeot 206
3.Josef Strobl Mazda RX8
4.Jiří Kazil VW Golf
5.Sven Förster VW Golf
6.Karel Václavík VW Golf
Jindřich Lasík
Tiskové středisko, 25.4.2010

Marvadene Andersonová

27. dubna 2010 v 19:19 | Michal Všechovský
m.001

Nejvyšší teenagerka světa měří v šestnácti letech 211 centimetrů

Marvadene Andersonová původem z Jamaiky je nejvyšší teenagerkou světa. Vyrostla do úctyhodné výšky 211 centimetrů a vyčnívá tak nad většinou populace. Jelikož je jí teprve 16 let, nedá se vyloučit, že ještě poroste. Není divu, že mladá Američanka vyniká v basketbalu, na hrací koš dosáhne téměř bez výskoku.
Dnes 15:08 - New Yersey
Andersonová v současné době navštěvuje školu Rutgers v New Yersey. Výraznou měrou se tam podílí na úspěchu školního basketbalového týmu.
Basketbal přitom začala hrát poměrně nedávno. Téměř o 13 centimetrů přitom přerostla i svůj největší idol - basketbalovou legendu Michaela Jordana.
Andersonová je velkou basketbalovou nadějí.
"Marvadene je úžasná a je důležitou součástí nejen basketbalového týmu, ale celé školy. Ostatní dívky byly ohromeny její výškou, když se s ní poprvé setkaly. Musím však uznat, že já jsem byl také překvapený. Nyní je ale téměř nenahraditelnou hráčkou týmu," řekl o své studentce profesor JJ Quenault.

Svůj vzhled s přáteli neřeší

Nadaná Andersonová má při své výšce 211 centimetrů velikost obuvi číslo 45 a váží přes 95 kilogramů. Svůj nadměrný vzrůst však s přáteli podle svých slov příliš neřeší.
"Lidé se ke mně chovají přátelsky asi především kvůli mé povaze. Kdybych byla stejně vysoká jako jsem a k tomu protivná, určitě bych s ostatními měla problém," uvedla Andersonová.
Marvadene Andersonová se svým profesorem Peterem Richardsonem.
Občas se však s nevěřícnými pohledy a narážkami okolí musí i přes svou mírumilovnou povahu vyrovnávat. "Nejošklivější věc, co jsem zaslechla k mé výšce bylo, že nebudu mít šanci najít si manžela," dodala nadaná Andersonová. Na kariéru basketbalistky má však zcela jistě úspěšně nakročeno.
"Ona bude hvězdou v ženském basketbalovém světě. Očekáváme, že Marvedene má před sebou velkou budoucnost," dodal přesvědčeně profesor Quenault.
Nejvyšší teenagerka světa dosáhne na basketbalový koš téměř bez výskoku.

Michal Suchánek

26. dubna 2010 v 19:51 | Michal Všechovský
m.0012

Charakteristika znamení Lev

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Horoskop na rok 2010 - Lev

lev

Vztahy:

Zdá se, že tento rok se budete učit, jak umět ve vztazích a lásce dávat přednost přáním partnera a snažit se jim vycházet vstříc. Markantní to bude už okolo Valentýna, i na jaře se snažte být víc milí a romantičtí a snažte se zajímat i o takové drobnosti, jako je květina na stole, zamilovaný e-mail v počítači, nebo nákup předmětu, který vás oba spojuje. Asi není příznivý rok pro zasnoubení a svatby, hlavně na podzim se jim nevěnujte, raději si hodně povídejte a travte spolu ten čas, který je příjemný i v posteli.

Peníze:

Víte moc dobře, že změny budou pro tento rok spíš negativní než pozitivní a proto se jich ve svém širokém srdci bojíte, proto si dělejte zásoby na horší časy, hlavně v aktivním dubnu. Nechcete už vydávat peníze za exotické dovolené a luxusní oblečení a parfémy, raději přemýšlíte, co je dobré pro budoucnost a podle toho jednáte. Na podzim se už ale znovu cítíte silní, hlavně díky schopnosti být odhodlaní a taky odvážní, proto bude prosinec před Vánoci znovu štědrý a nákladné dárky se vám nakupují lépe.

Práce:

Tento rok asi nebudete pro kolegy a klienty takovou autoritou, jak byste si přáli, proto je nutné se třeba zajímat o psychologické a manažerské kurzy, abyste se procvičili a připravili na složité měsíce, jako bude únor a květen. Více se snažte sžít s novou elektronikou ve vaší firmě a taky se častěji spoléhejte na e-maily a mobily, i když vás to obtěžuje. Ve firmě je lepší mít nějaké společníky, i když jste mírně egoističtí, v době ekonomických problémů by to vašemu podnikání, nebo zaměstnání pomohlo.

Zdraví:

Tento rok se můžete více potýkat s problémy krevního tlaku, který není vyvolán pouze stresem, ale i zanedbáním hodnotné výživy. Místo masa červeného a tlustého volte drůbež a ryby, kromě oblíbených kompotů pojídejte čerstvou zeleninu a ovoce, neohrnujte nos nad biopotravinami, jako je amarant, pohanka a proso. Stejně vám to partner bude hlavně na jaře a podzim nutit. V červenci a říjnu byste neměli chodit na operace kolem páteře, raději častěji zajděte na thajské a jiné orientální masáže.

Horoskopy na pondělí 26. 4. 2010

Jste trochu nevrlí na partnera, protože na něm vidíte svoje vlastní chyby. Pokud budete hledat vyrovnanost, tak se jí snažte neodlákat svým smělým chováním. Autoritou jistě jste, ale ne vždy a pro všechny kolegy v kanceláři. Musíte se umět vyrovnat s tím, že lidé jsou spíš chaotici a vy je dnes vést nemůžete. Nebuďte nedůtkliví, pokud se vám nedaří, chce to jen více pochopení systému klientských dodavatelů a obvyklému způsobu propagace.

Dnešní vztah lva ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Dnes máte vztahy "ani ryba, ani rak".

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Někdy je na vás špatná ta lhostejnost.

Panna:

Dávejte více pocitů do vztahů a vše půjde jednoduše.

Váhy:

Vaše emoční výbuchy a projevy nenávisti kazí atmosféru.

Štír:

Máte potřebu rozbíjet vztahy, rozmyslete si přístup!

Střelec:

Jste plní naštvanosti a pocitu nepochopení.

Kozoroh:

Dnes jste jako sloni v porcelánu, ale je naděje, že své vztahy nezkazíte.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

S partnerem se věnujte tomu nejkrásnějšímu.

Michal Suchánek se narodil v roce 1965 v Jičíně. Vystudoval herectví na pražské konzervatoři a poté začínal v divadle Františka Ringo Čecha. Chvíli také působil v Národním divadle, kde se objevil např. jako Smítko ve hře Marná lásky snaha nebo jako Sloužící Nejvyššího soudce ve hře Král Jindřich IV.

Do diváckého podvědomí se však dostal především díky svým televizním a filmovým rolím. Zahrál si např. ve filmech Sněženky a Machři (1982), Proč? (1987), Tankový prapor (1991), Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994),Bylo nás pět (1994) nebo v seriálové pohádce Arabela se vrací (1990).

Michala Suchánka však nejvíce proslavil populární pořad TV Nova Tele Tele, vysílaný od roku 2000, ve kterém se objevuje spolu s R. Genzerem, V. Žilkovou a J. Cardem.

Kromě herectví se také věnuje moderování (většinou moderuje s R. Genzerem). Michal Suchánek má syna Jáchyma (1991) a dceru Bereniku (1997).

Momentálně moderuje pořad MR.GS na televizi Nova. Starší epizody můžete shlédnout na http://archiv.nova.cz
Album
1995

Jako herec
2008 -Sněženky a machři po 25 letech role: Karel Mácha
2006 -Prachy dělaj člověka
2000 -Tele tele role: sám sebe
1998 -Policajti z předměstí
1994 -Bylo nás pět
1994 -Ještě větší blbec, než jsme doufali
1991 -Tankový prapor role: Pt. Mengele
1989 -Poklad rytíre miloty role: Petr
1987 -Krajina s nábytkem role: Frantisek
1987 -Prízrak role: Honza
1987 -Proč? role: Drunken Football Fan
1985 -Jako jed role: Pavlícek
1984 -Bambinot role: Genius
1983 -Sněženky a machři role: Karel Mácha
1983 -Stav ztroskotání
1981 -Jen si tak trochu písknout role: Petr
1976 -Terezu bych kvůli žádné holce neopustil role: Honzík

Jako scénárista
2000 -Tele tele

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Michal Suchánek je mužem mnoha profesí. Herec, moderátor, muzikant a nově i televizní kameraman. Nevěříte? Podívejte se!
Během natáčení talk show Mr.GS se v Divadle Metro děly věci. Kameraman nechvalně proslulý častými přestávkami si opět odskočil, a tak jednomu z hlavních aktérů celé show nezbylo, než odložit profesionální stud a stoupnout si za kameru. Utáhne Richard Genzer celou talk show sám? Je Michal Suchánek lepší kameraman než bavič? Podívejte se.

Dále doporučujeme:

> Sledujte nekonvenční talk show Mr.GS nově KAŽDÝ ČTVRTEK po desáté na TV Nova! <
Hrad Okoř

25. dubna 2010 v 19:55 | Michal Všechovský
h.001

HISTORIE

Pevnost v rovině

Už ve 13. století existovalo na místě dnešní Okoře opevnění s mimořádně vyzdobenou kaplí. Hrad nechal vystavit před rokem 1359 přední měšťan Starého Města pražského František Rokycanský. Jeho opevnění se rozkládalo na horní části skalky nad Zákolanským potokem. Stavbě dominovala velká obytná věž, která vyrostla na místě starší kaple a tvořila jeden komplex s palácovými křídly. Okoř patřila mezi nejhonosnější sídla české šlechty doby karlovské. Členové patricijských rodin si v té době nechávali vybudovat honosná sídla v blízkosti Prahy ve snaze vyrovnat se šlechticům.
Od roku 1414 se jako majitel Okoře uvádí Mikuláš z Prahy, královský podkomoří. Po něm přešel hrad do držení Jindřicha Lefla z Lažan a z Bechyně, který prodal hrad Ludvíku z Florencie, apatykáři ze Starého Města pražského. Ten musel v době husitské revoluce utéct z Prahy. Hrad dobylo táborské vojsko na začátku r. 1421 na zpáteční
cestě z výpravy do Žateckého kraje. Po husitských válkách byl hrad vrácen synovi Ludvíka, Janovi, který v něm zůstal do své smrti v r. 1443. Pozdější majitel Bořivoj z Lochovic začal s přestavbami hradu, ve kterých pokračoval jeho vnuk Bořivoj z Donína.

Parohy a rybníky

Až do 15. století zůstávala podoba Okoře prakticky nezměněna. Bořivoj z Donína provedl rozsáhlou gotickou přestavbu
, dokončenou zřejmě roku 1494. Vedla ho k tomu nutnost vybavit Okoř pro případ války. Vzniklo nové vnější opevnění u paty skalky se dvěma polookrouhlými dělostřeleckými
baštami, umožňujícími aktivní obranu hradu. Nová část vytvořila chráněné nádvoří, kde byl později vybudován pivovar a kam se přesunuly veškeré funkce předhradí. Bývalé předhradí mohlo být využito k jiným účelům, vznikl zde například refektář a studniční věž. Při rozšiřování byly postaveny také další dvě hradní brány. První stála poblíž dodnes zachované bašty při vstupu do hradu. Ještě koncem 18. století na ní byl zřetelný znak pánů z Donína - jelení parohy a čeřen - s letopočtem 1494. Později se však se brána zřítila.
V této době se součástí obranného systému hradu stal i rybník, který ho obklopoval ze tří stran. K obraně východní strany vznikla samostatná předsunutá bašta. Ochranné úpravy tak částečně vyrovnaly nevhodnou, snadno dostupnou polohu Okoře.

Od renesance ke zřícenině

Po Bořivojovi zdědil hrad jeho syn Jan, ten ho však prodal Hynkovi Bořitovi z Martinic a na Smečně, maršálku královského dvora a hejtmanu Slánského kraje. Po vleklých rodinných sporech v 80. letech 16. století získal hrad katolík Jiří Bořita Z Martinic a připojil ho ke smečenskému panství. Pod jeho dohledem proběhly na Okoři renesanční úpravy, které měly středověké sídlo přeměnit na pohodlnější obyvatelný zámek. Okna starého gotického paláce v západní části hradu byla rozšířena, hrad byl nově omítnut, ozdoben psaníčkovým sgrafitem a při paláci byly zřízeny kryté arkády. Roku 1649 odkázal Jaroslav z Martinic Okoř jezuitské koleji u sv. Klimenta s podmínkou, že z důchodů
tohoto statku budou vydržování v semináři tři mladí muži ze smečenského panství studující bohosloví.
Za třicetileté války byl hrad dobyt a zůstal i s celou vesnicí ležet v rozvalinách. Jezuité hrad v 70. - 80. letech 17. století opravovali, v letech 1665 - 1666 byly přistavěny dva nové mosty. Jezuité byli posledními majiteli hradu, kteří v něm skutečně sídlili. Po zrušení jezuitského řádu 1773 a zabavení jeho majetku začala Okoř chátrat, až se stala ruinou. Podíl na tom měli i vesničané, kteří odnášeli z hradu kameny jako levný
stavební materiál. Tehdejší správce statku poručil r. 1773 strhat střechy a zpeněžil trámy a tesané kameny
.

Současnost

Novým majitelem se stal studijní fond, pro který zřícenina představovala stále větší přítěž. Po roce 1921 připadla Okoř státu. Pod vedením architekta E. Sochora se začalo se záchrannými pracemi a nejnutnějšími opravami.
Dnes spravuje trosky hradu Středočeské muzeum
v Roztokách u Prahy. Z dolního hradu z konce 15. století se zachovala část opevnění, bašta a zbytky první prány. Lépe zachovány zůstaly části starší stavby, tzv. horního hradu. Lze z něj vidět obvodové zdivo refektáře, východní část bývalé pětipatrové hranolové věže a zbytky gotické kaple v přízemí. Obdélné stavby obou paláců jsou také dobře zachovány a jsou na nich patrné stopy renesančních úprav. Z období baroka se nedochovalo téměř nic. Okoř je v současnosti oblíbeným výletním cílem výletníků i cyklistů
. Každoročně se také stává dějištěm hudebního festivalu.

Maximilian von Pufendorf

25. dubna 2010 v 18:29 | Michal Všechovský
m.001

Charakteristika znamení Beran

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

V podnikání se Berani hodí pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Horoskop na rok 2010 - Beran

beran

Vztahy:

Tento rok i pro vás bude spíš o aktivním životě z hlediska přátelství a rozvíjení styků v rámci kamarádů a lidí ze stejných sportovních klubů. Přeci jen ale na jaře může být žhaví v tom, jak se ve vás budou probouzet sklony získávat "sexuální přátele". Láska v sobě bude mít něco nového a moderního, hlavně v srpnu se ukáže, že i lidé dlouho osamocení mají naději na získávání partnerů, které jste ztratili díky své pracovitosti. Měli byste se vyhnout jen prezentaci svých svalů a křivek, mozek bude sexy po celý rok více.

Peníze:

Není jasné, do jaké míry vám bude přát finanční situace. V lednu vypadá situace tristně, ale Jupiter přinese lepší očekávání toho, že můžete získávat díky podpoře přátel a kamarádů. Snažte se být více společenští ve styku s lidmi, co pracují v bankách a pojišťovnách, hlavně v červnu a září vám můžou pomoci nejen užitečnou radou. Snažte se více investovat do počítačových sítí, moderních technologií, i těch levnějších, počítejte vždy s budoucností. Prosinec ukáže, že smlouvy s cizími firmami budou správné.

Práce:

Budete více ochotní pracovat v týmu, což překvapí nejen vaše kolegy, kteří jsou zvyklí na vaši tvrdohlavost, ale i konkurenti v podnikání. Ti se budou divit, že dáváte lepší podmínky vlastním zaměstnancům. Víte ale dobře, proč se staráte o jejich zdraví a vzdělávání, to se vám vrátí příjemnými zjištěními v červnu a listopadu. Planety naznačují, že budete muset více pracovat s administrativou a více vnímat nařízení úřadů, ale nenechejte se hlavně v říjnu znervózňovat. Díky perfektní technice a IT vyhráváte.

Zdraví:

Někteří z vás budou mít zdraví skoro železné, ti druzí si musejí uvědomit, že přehánění práce a absence odpočinku přinese více vyčerpání. Hlavně v lednu a červenci musíte umět odpočívat, v zimě by to ale mělo být spíš na masážích, než při divoké jízdě na lyžích. V létě si výletů do přírody užívejte a snažte se provádět sporty, podporující pravidelný tep srdce a hlubší dýchání. V srpnu budete mít problémy s nervy a bolestmi hlavy, ty odezní, ale na podzim je třeba pravidelně být a počítat s úbytky energie. Víc relaxujte.

Horoskopy na neděli 25. 4. 2010

Umíte se naladit na druhé lidi, kteří by vám toho potřebovali tolik říct. Na druhou stranu jste ale opravdu výbušní a netolerantní k lidem, kteří vás obklopují se všemi možnými úředními žádostmi. Dnes máte celý den poměrně štěstí, i když to ještě nevidíte navenek. Uděláte totiž správná a rázná rozhodnutí, Jupiter vám brzy pomůže při výdělcích z cestování, hlavně při prodeji průmyslového zboží a tiskovin.

Dnešní vztah berana ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Raději partnera nepopichujte.

Blíženci:

Pokud dnes chcete vyznávat partnerovi lásku, rozmyslete si to ještě.

Rak:

Večer se snažte dobře si popovídat se svým partnerem o životě.

Lev:

Umíte sobě i partnerovi udělat radost.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

Někdy se musíte umět vyznat v osobním chaosu.

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

Musíte se snažit účinně komunikovat s blízkými.

Kozoroh:

ste otevření různým radám, i těm, které se týkají vašeho milostného života.

Vodnář:

Milostné vazby s partnerem můžete rozvinout.

Ryby:

Dobře si všímejte druhých a starejte se dobře o své blízké.

Max je potomkem Samuela von Pufendorfa a Lutze von Pufendorfa. Absolvoval studium na Akademii dramatických umění "Ernst Busch" v Berlíně.
Od roku 1999 do roku 2001 byl na svém prvním angažmá v Mnichově Residenz Theater. Účinkoval v několika známých německých filmech například- Crashpoint- 90 minuten bis zum Absturz (Místo dopadu: Berlín).

Jako herec
2008 -Four Seasons role: Jamie Wilson
2008 -Freiwild - Ein Würzburg-Krimi role: Fabian Reiter
1971 -Polizeiruf 110 role: Fridolin Deller / ...


Nina Badric

25. dubna 2010 v 12:44 | Michal Všechovský
n.001

Charakteristika znamení Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.

Horoskop na rok 2010 - Rak

rak

Vztahy:

Minulý rok vás mohlo překvapit, jak se zachovali lidsky chladně lidé, které jste měli rádi. Nebo je dokonce milovali. Z toho mohli vzniknout frustrace, i deprese, ale věřte, že tento tok v tom bude lepší. Už v březnu se pozitivní stránky díky planetám jenom posílí, máte naději na změnu k dobrému. Konečně najdete milého člověka, na kterého se dá i spolehnout, zkuste spolu jet v červenci i na dovolenou. Počítejte, že v srpnu dojde v dlouhotrvajících partnerstvích k jistým hádkám, ale konec roku vše vylepší.

Peníze:

S penězi to zvládnete lépe než v předešlých dvou letech. Protože nebudete přehnaně optimističtí, ale střízlivě budete nejen investovat do venkova (chalupy, pozemky, nákup kusů lesa a zemědělské půdy), ale i při vazbách na potřebné úvěry pro firmy a domácnost. Určitě je potřeba investovat do zabezpečení domů, opravdu se to vyplatí hlavně v jarních měsících březnu a dubnu, ale i na podzim. Pak však budete mít tendenci být štědří k vlastním dětem, jejich oblečení, jídlo a zábavy však budou něco stát.

Práce:

Práce máte opravdu hodně, ale raději se chováte a tváříte jako workholici i v případě onemocnění chřipkou, protože nechcete přijít o zaměstnání. V březnu možná dostanete nabídku od zahraniční firmy, nad tou je třeba se zamyslet, další by přišla třeba až v listopadu, nebo mnohem později. Dobře se vám daří v oblasti finančnictví a taky gastronomie i obchodě s potravinami, umíte dobře upravovat vlastní prodejní plochy. Lidi, zabývající se duševními povoláními půjdou hodně dopředu, pracujte na vzdělávání.

Zdraví:

Hodně vás zaměstnávají praktické problémy, i s domácností a vytápěním, proto nebuďte překvapeni, když se právě doma často nachladíte ve spaní. Neměli byste na svém zdraví šetřit. Stres oproti minulému roku zvládáte dobře, ale v dubnu počítejte s jarními migrénami. V létě se vyhněte operacím, ani ty spojené se žlučníkem a žaludkem, ani plastické nevyjdou nejlépe, raději zvolte listopad, když můžete. Pro nemocné "těžkými" chorobami je dobré znamení, že příští rok je naděje v lékařském vývoji hodně pravděpodobná.

Horoskopy na neděli 25. 4. 2010

Dnes znáte problémy i s málo složitými věcmi, pletete si realistické chování s velmi emotivním a subjektivním, které se do značné míry střetává s nervozitou druhých lidí, kteří se dnes snaží o vše bojovat. Mějte proto díky Merkuru a Plutu pevné nervy a svaly, ukáže se, že dokážete s lidmi vycházet a mít výdrž. Potkáte přátele na úřadě, v obchodě i na ulici, můžete si odpoledne dopřát volno a zajít na kávu nebo orosené pivo.

Dnešní vztah raka ke znamení

Beran:

Své koketní triky chcete pro pobavení využít na svého partnera.

Býk:

Dnes můžete být eroticky hodně aktivní.

Blíženci:

Dnes musíte trochu ustupovat přáním ostatních.

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Po včerejším pěkném dni bude dnešek vztahově výbušný.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

Důležité místo v dnešním dni pro vás mají cizinci.

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Vsaďte na nějaké blízké duše, že vás podpoří.

Vodnář:

Dobře si pamatujte, kdo k vám jakým způsobem přistupuje. Věnujte se svému partnerovi naprosto oddaně.

Ryby:

Normálně byste si užívali, ale spíš vás čekají starosti.


Sára Paxton?

25. dubna 2010 v 11:52 | Michal Všechovský
s.001

Charakteristika znamení Býk

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze.

Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.

Horoskopy na neděli 25. 4. 2010

Máte velmi dobrý vztah k veřejnosti, která je sice dnes podrážděná, ale vy sami víte, kdy se lidé můžou chovat dobře. Když se jim nabídne kvalitní finanční nebo jiný pojišťovnický produkt, který je zaujme vlastní výhodností. Večer ale příliš aktivní nebuďte. Dnes máte docela zajímavou možnost, jak ze silné podpory planetou Uran pro sebe vytěžit to dobré a žádoucí. Jste dobře naladěni jak na nakupování bílé techniky, tak na utrácení za oblečení.

Dnešní vztah býka ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

Večer dokážete neuvěřitelně perlit a naklonit si volné srdce.

Blíženci:

Zažívali byste více potěšení, kdybyste dokázali udržet na uzdě vášně.

Rak:

Měli byste věrně naslouchat partnerovi, což dá někdy zabrat.

Lev:

Dneska dokážete spojovat realitu s fantazií.

Panna:

Máte dobrou náladu, ze které může mít partner potěšení.

Váhy:

Večer můžete zažít něco exotického i domáckého zároveň.

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

Pracujte a všímejte si lidí okolo.

Kozoroh:

žádné zvláštní vztahy

Vodnář:

Hodně si všímáte osob druhého pohlaví kolem sebe a dáváte jim na srozuměnou.

Ryby:

žádné zvláštní vztahy

Pochází z městečka Woodland Hills v Kalifornii kde se 25.4. 1988 narodila jako jedináček. Jeji otec (obchodník) je příbuzný herce Billa Paxtona a její matka se živí jako zubařka. Sara začala už v mladém věku s hereckou karierou a učinkovala v několika reklamách. Její první filmovou rolí byla v 8 letech holčička na párty ve filmu Lhář, lhář. Poté se objevila v několika televizních filmech a seriálech (včetně CSI : MIAMI).

První hlavní roli měla v seriálu Greetings from Tuscon, za kterou byla nominována v Young Artist Awards v kategorii nejlepší herecký výkon v TV seriálu. Mezitím se živila i jako modelka a objevovala se s malými rolemi v seriálech. První větší roli měla v roce 2004 ve filmu Konec snění, ve kterém hrála rivalku hlavní hrdince v podání Alexi Vegi (známou z filmů SPY KIDS). V roce 2006 hrála mořskou pannu Aqua ve filmu Aquamarine po boku Emmy Roberts. Také byla hlavní hrdinkou seriálu DARCY'S WILD LIFE za který během let 2004-2006 získala několik nominací v Young Artist Award a Daytime Emmy. V roce 2006 také dostudovala na střední škole Angličtinu a Španělštinu ( mluví jí plynule, protože její matka je z Mexika).

V roce 2007 získala roli ve filmu Královna ročníku, kde opět hraje rivalku hlavní hrdince tentokrát v podání Amandy Bynes. Také se rozhodla zkusit pěveckou branži a v tomto roce jí vyšlo debutové album "The Ups and Downs". Zatím poslední filmovou roli má v Suprhrdina, kde hraje lásku hlavního hrdiny.
Jako herečka
2009 -"The Beautiful Life: TBL" role: Raina Marrinelli
2009 -Poslední dům nalevo (Last House on the Left, The) role: Mari Collingwood
2008 -Suprhrdina (Superhero Movie) role: Jill Johnson
2007 -Královna ročníku (Sydney White) role: Rachel Witchburn
2006 -Mořská panna (Aquamarine) role: Aquamarine
2004 -Darcin Divoký život (Darcy's Wild Life) role: Darcy Fields
2004 -Konec Snění (Sleepover) role: Stacie
2004 -Kalifornské léto (TV seriál) (Summerland) role: Sarah Borden
2002 -Greetings from Tucson role: Sarah Tobin
2001 -The Ruby Princess Runs Away role: Princess Sabrina
2000 -Nejlepší hra (Perfect Game) role: Sydney
1999 -Děti z Duranga (Durango Kids) role: Hillary
1999 -Spongebob v kalhotách (SpongeBob SquarePants) role: Kid Fish / ...
1998 -Žoldák: Legie zkázy (Soldier) role: Angie
1998 -Tunnel Vision role: Shauna
1997 -Lhář, lhář (Liar Liar) role: Child at Party and School
Album
2006
Singl
2007


Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Monster Truck Show Chaloupka (2010)

25. dubna 2010 v 0:04 | Michal Všechovský
m.0024
 &nbspExtrémní Monster Truck je jedna věc ... prostě ZÁBAVA! Když přijdete na naší show, budete vidět neustálé akce. Máme unikátní a jediný Big Food české značky ŠKODA Tudor a jako bonus předvedeme neuvěřitelnou jízdu po dvou kolech PICK UP, průjezd ohněm či jiné nebezpečné kaskadérské kousky, které mohou skončit jakkoliv. Je to show, jakou jste ještě neviděli! Naše show je především akční a plná zábavy a nečekaných a neuvěřitelných kousků nejlepšich kaskadérů v této oblasti zábavy. Jestli jste zvyklí na nudu při jiných představeních, tak sem vůbec nechoďte. Naše představení je plné akce - to je naše Extrémní Monster Truck Show. Show je jediná svého druhu u nás a pokud nás navštívíte, garantujeme Vám jedinečný zážitek na celý život. Budete se k nám stále vracet a vracet.

Tom Bosley

24. dubna 2010 v 23:04 | Michal Všechovský
t.001

Charakteristika znamení Váhy

Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska.

Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá vše urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy díky správnému úsudku a intuici podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty.

Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Horoskopy na sobotu 24. 4. 2010

Těžce na vás doléhají úřední povinnosti, především ve spojení s vaší domácností. Pokud musíte platit za spotřebu energií, raději počkejte na příští týden, lépe se vám podaří přesvědčit druhé a sehnat finance. Máte díky Jupiteru a Plutu trochu iluze o reálném stavu svého konta, což pro dnešek prostě neplatí. Je proto důležité, abyste dokázaly dobře počítat a postarat se o domácnost lepším způsobem. Buďte stejně komunikativní jako vždy, přátelé vám pomohou.

Dnešní vztah vah ke znamení

Beran:

Dnes může být zajímavý den v oblasti milostného života.

Býk:

Svou vášnivostí byste měli šetřit a používat jí jen jako koření.

Blíženci:

žádné zvláštní vztahy

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Věnujte se potřebám svého partnera.

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

Společně se s partnerem zajímáte o vzájemnou spokojenost.

Štír:

Myslete víc na svůj milostný život a důvěřujte si.

Střelec:

Toužíte po krásné noci s partnerem.

Kozoroh:

Musíte se vypořádat s tím, že se cítíte nejistě.

Vodnář:

Večer se můžete se věnovat partnerskému životu.

Ryby:

žádné zvláštní vztahy
Jako herec
2008 -50 Greatest Comedy Catchphrases role: 
2008 -Charlie & Me role: Charlie
2006 -Hidden Places role: Wakefield
2005 -Confession role: Father Abbot Sutton
2005 -Geppetto's Secret role: Geppetto
2005 -Popstar role: Harvey
2005 -The Fallen Ones role: Rabbi Eli Schmidtt
2004 -Christmas at Water's Edge role: Harry
2004 -Felix the Cat Saves Christmas
2003 -It's All Relative role: Father Joseph
2002 -Mary Christmas role: Les Turner
2002 -Mothers and Daughters role: Bob
2002 -Returning Mickey Stern role: Harry Mankelbaum
2002 -Still Standing role: Dr. S.T. Bloom
2001 -Legend of the Candy Cane role: Franklin Holz
2000 -Méďa Pusinka (Tangerine Bear, The) role: pan Winkle
1999 -Griffinovi (Family Guy) role: Howard Cunningham
1999 -Family Law role: Kyle Mason
1999 -Jack & Jill role: Bernie
1998 -Maggie role: Father George
1998 -Zlatá sedmdesátá (That '70s Show) role: Dr. Hammond
1997 -Little Bigfoot 2: The Journey Home role: Ranger Tasker
1997 -Port Charles role: Burt
1996 -"Early Edition" role: Uncle Vic
1995 -"The Drew Carey Show" role: pan Bobeck
1994 -"ER" role: Walter Nikolaides
1994 -Dotek anděla (Touched by an Angel) role: Elmer
1993 -Walker, Texas Ranger (TV) ("Walker, Texas Ranger") role: Minister
1990 -The Love Boat: A Valentine Voyage role: Lt. Logan
1989 -Father Dowling Mysteries role: Father Frank Dowling / ...
1989 -Fire and Rain role: Derryl Price
1989 -Zlá macecha (Wicked Stepmother) role: Lt. MacIntosh
1987 -Fatal Confession: A Father Dowling Mystery role: Father Frank Dowling
1987 -Million Dollar Mystery role: Sidney Preston
1987 -Out of This World role: Grandpa
1987 -Pinocchio and the Emperor of the Night role: Geppetto
1987 -The Gnomes' Great Adventure role: David the Gnome
1986 -Episode dated 22 December 1986 role: Guest Appearance
1986 -Perry Mason: Případ jeptišky (Perry Mason: The Case of the Notorious Nun) role: Father DeLeon
1984 -To je vražda, napsala (Murder, She Wrote) role: Sheriff Amos Tupper
1984 -The Jesse Owens Story role: Jimmy Hoffa
1983 -Hotel role: Blaine Chapman / ...
1982 -Joanie Loves Chachi role: Howard Cunningham
1982 -O'Hara's Wife role: Fred O'Hara
1980 -For the Love of It role: Norman
1979 -"Tales of the Unexpected" role: Ralph Stackpole
1979 -Return of the Mod Squad role: Frank Webber
1979 -The Castaways on Gilligan's Island role: Henry Elliott
1979 -The Rebels role: Benjamin Franklin
1979 -The Triangle Factory Fire Scandal role: Morris Feldman
1978 -The Bastard role: Benjamin Franklin
1978 -The Stingiest Man in Town role: B.A.H. Humbug
1978 -With This Ring role: Edward Edwards
1977 -Black Market Baby role: Dr. Andrew Brantford
1976 -Gus role: Spinner
1976 -The Love Boat role: George Havlicek
1975 -The Last Survivors role: Marcus Damian
1975 -The Night That Panicked America role: Norman Smith
1975 -Who Is the Black Dahlia? role: Bevo Means
1974 -"Happy Days" role: Howard Cunningham / ...
1974 -Death Cruise role: David Mason
1974 -Kolchak: The Night Stalker role: Jack Flaherty
1974 -Mixed Company role: Al
1974 -The Girl Who Came Gift-Wrapped role: Harold
1973 -Chase role: Axel Sullivan
1973 -Miracle on 34th Street role: Judge Harper
1973 -Tenafly role: Dave Barker
1972 -Temperatures Rising role: Gibson
1972 -The Sandy Duncan Show role: Bert Quinn
1972 -The Sixth Sense role: Albert
1972 -The Streets of San Francisco role: Eddie / ...
1972 -To Find a Man role: Dr. Katchaturian
1971 -A Step Out of Line role: Jack Berger
1971 -Congratulations, It's a Boy! role: Herb
1971 -Mr. and Mrs. Bo Jo Jones role: pan Jones
1971 -The New Dick Van Dyke Show role: pan O'Hare
1971 -Vanished role: Johnny Cavanaugh
1970 -"Night Gallery" role: Jules Kettleman
1970 -Nothing But the Truth role: Bob Landers
1970 -The Silent Force role: Binachi
1969 -Love, American Style role:   / ...
1969 -Marcus Welby, M.D. role: Tiny Baker
1969 -Night Gallery role: Resnick
1969 -The Bill Cosby Show role: Cookie Maharg
1968 -"The Name of the Game" role: Charlie Reid / ...
1968 -The Mod Squad role: John Wells
1968 -The Secret War of Harry Frigg role: Gen. Roscoe Pennypacker
1968 -Tvoje, moje a naše (Yours, Mine and Ours) role: Family Doctor
1967 -Bang Bang Kid role: Merriweather Newberry
1967 -Divorce American Style role: Farley
1966 -"The Girl from U.N.C.L.E." role: Quantum
1966 -Mission: Impossible role: Henry Matula
1965 -"The F.B.I." role: John Clanton
1965 -Get Smart role: Emil Farkas
1964 -Bewitched role: Ferdy
1964 -The World of Henry Orient role: Frank Boyd
1963 -Love with the Proper Stranger role: Anthony Columbo
1962 -The Nurses role: Clarence / ...
1962 -The Virginian role: Nat Trumbull
1961 -"Ben Casey" role: Timothy Michael MacMurrough
1961 -"The DuPont Show of the Week" role: Howard
1960 -Diagnosis: Unknown role: Freddie Ziegler
1960 -Insight role: Incredible Man
1960 -Route 66 role: Dr. Klein / ...
1960 -The Law and Mr. Jones role: Assistant D.A. Ryan
1959 -"Bonanza" role: Hiram Peabody / ...
1959 -Play of the Week role: Dupont-Dufour Jr.
1958 -Naked City role: Judge
1955 -Alice in Wonderland role: Knave of Hearts
1951 -"Hallmark Hall of Fame" role: Knave of Hearts / ...

Jako skladatel
1978 -The Stingiest Man in Town


Taxmeni

24. dubna 2010 v 17:31 | Michal Všechovský
t.001

Historie

Kapela byla založena koncem roku 1970 jakožto klasická country a trampská skupina. Poprvé veřejně vystoupila počátkem roku 1971. Vyhrála několik amatérských soutěžních klání včetně prestižního festivalu Porta, kde získala nejvyšší ocenění : Zlatou portu. Během normalizace se kapela musela (tak jako mnoho jiných tehdejších hudebních skupin) nuceně přejmenovat na skupinu zvanou Krajánci. Postupem doby se skupina zprofesionalizovala a přiklonila se k modernější verzi country stylu.

Taxmeni


Taxmeni jsou českou hudební skupinou hrající v moderním country & western stylu. Mezi příznivci tohoto hudebního žánru jsou známi jakožto čeští tvůrci tzv. military country, tedy specifické stylové oblasti country zaměřené především na vojenské a armádní prostředí.

Kapela byla založena koncem roku 1970 jakožto klasická country a trampská skupina. Poprvé veřejně vystoupila počátkem roku 1971. Vyhrála několik amatérských soutěžních klání včetně prestižního festivalu Porta, kde získala nejvyšší ocenění : Zlatou portu. Během normalizace se kapela musela (tak jako mnoho jiných tehdejších hudebních skupin) nuceně přejmenovat na skupinu zvanou Krajánci. Postupem doby se skupina zprofesionalizovala a přiklonila se k modernější verzi country stylu.

Složení kapely


Dj Katcha

24. dubna 2010 v 11:18 | Michal Všechovský
d.001
DJka Katcha, jedna z předních osobností českého drum´n´bassu, své mixážní umění piluje už mnoho let. Pravidelně hraje na prestižních klubových parties, stejně tak jako obřích tanečních festivalech.

V roce 2006 absolvovala jedenáctidenní djský workshop v čínském Pekingu. Hrala na Slovensku, Polsku, Německu, Holandsku, Švýcarsku, Francii, Izraeli, Itálii a v Číně.Arantxa Sánchez Vicario

24. dubna 2010 v 10:52 | Michal Všechovský
a.001

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskopy na sobotu 24. 4. 2010

Dnes už dobře víte, jak vydělávat a pojistit si vlastní úspěch, jenom ještě potřebujete souhlas partnera, pokud se jedná o něco náročnějšího. Situace vyžaduje, abyste se skrze Saturn víc starali o dokumentaci vlastních postupů. Potřebujete si zajišťovat postavení. Krása vám dnes dělá dobře, a že dokážete působit na ostatní, vás těší. Večer si vyzdobte vlastní pracoviště, potřebujete to. Nehádejte se díky Venuši se zamilovanými osobami, ničemu tím nepomůžete.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

Jste poměrně dobře vzájemně naladěni.

Býk:

Buďte naladěni pro partnerský rozvoj.

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

Partner si vás může užít pro sebe sama a vám to nebude nepříjemné.

Lev:

žádné zvláštní vztahy

Panna:

žádné zvláštní vztahy

Váhy:

žádné zvláštní vztahy

Štír:

žádné zvláštní vztahy

Střelec:

žádné zvláštní vztahy

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

Vyražte spolu do společnosti.

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.

Arantxa Sánchezová Vicariová je bývalá španělská profesionální hráčka tenisu, bývalá první hráčka světového žebříčku WTA. V průběhu své kariéry vyhrála čtyři grandslamové turnaje ve dvouhře, šest turnajů v ženské čtyřhře a dva ve smíšené čtyřhře.

Sánchezová začala hrát tenis ve čtyřech letech po vzoru svých starších bratrů Emilia a Javiera, kteří byli rovněž profesionálními tenisty. Poprvé se výrazně prosadila v roce 1989, když ve finále ženské dvouhry na French Open porazila světovou jedničku Steffi Grafovou a stala se nejmladší vítězkou tohoto turnaje v historii.

V roce 2007 byla Sánchezová uvedena do tenisové síně slávy jako vůbec první španělská tenistka.


Karel Svoboda

23. dubna 2010 v 22:45 | Michal Všechovský
k.001

Charakteristika znamení Střelec

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.

Horoskopy na pátek 23. 4. 2010

Dnes se vám lidé zdají milejší a druhé pohlaví taky krásnější. A protože jste plní temperamentu, nedáte jim asi pokoje. Můžete ale skrze Mars vyvolat menší skandály. Každopádně díky Neptunu vsaďte na svůj vkus a úspěch v kosmetice a módě. Zažíváte víc potěšení, než jste si mysleli. V oblasti kultury a práce s dětmi jste taky silně kreativní. Pokud se večer nenecháte vyprovokovat k výbuchům hněvu, zažijete situace, kdy si užijete jemného umění nebo lásky.

Dnešní vztah strelce ke znamení

Beran:

žádné zvláštní vztahy

Býk:

žádné zvláštní vztahy

Blíženci:

S partnerem se domluvíte na všem potřebném.

Rak:

žádné zvláštní vztahy

Lev:

Večer můžete zažít romantický večer.

Panna:

Užívejte si života, který probíhá tady a teď.

Váhy:

Vaše nerozhodnost není na místě.

Štír:

Nic převratného nečekáte.

Střelec:

Popovídejte si víc s partnerem o vašem vztahu.

Kozoroh:

Večer můžete s partnerem zažít poměrně vesele.

Vodnář:

žádné zvláštní vztahy

Ryby:

Partner má pochopení pro speciální situace.
Karel Svoboda se narodil 19.12.1938 v Praze. Hudební nadání a první umělecké úspěchy měly zásadní vliv při volbě jeho profesionální dráhy. Opustil studium stomatologie na Karlově univerzitě v Praze a plně se začal věnovat hudbě.

V padesátých a šedesátých letech byl členem české populární rockové skupiny Mefisto. Nevěnoval se pouze hře na klavír, ale s úspěchem komponoval své první skladby. Karel Svoboda byl členem uměleckého souboru experimentální divadelní scény Laterna Magika a divadla Rokoko, kde poprvé uvedl svoji scénickou hudbu.

Z pera Karla Svobody pocházejí největší hity Karla Gotta a jeho skladby se objevují v repertoáru všech předních českých zpěváků. Písně Lady Carneval, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš, Stín katedrál, Hej, hej baby, Yveta, Čau lásko, Jsi můj pán a další slavné hity se hrály a dodnes hrají po celé Evropě. Jeho skladby získaly ceny na nejznámějších hudebních festivalech - v Tokiu, Rio de Janeiru či v Cannes.

Jméno Karla Svobody není svázáno pouze s písňovou tvorbou, ale také s velmi úspěšnými televizními produkcemi a hudbou k celovečerním filmům, ať již domácí nebo zahraniční produkce.
Osobitá melodičnost Svobodovy hudební tvorby posílila romantiku českých filmových pohádek - Sůl nad zlato, Jak se budí princezny, Z pekla štěstí a Tři oříšky pro Popelku.

Ústřední píseň z posledně jmenovaného filmu, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?, v podání Karla Gotta byla u příležitosti 100. výročí české kinematografie vyhlášena druhou nejúspěšnější filmovou melodií v historii českého filmu.

Televizní seriály s hudbou Karla Svobody jsou oblíbené nejen v evropských zemích - patří k nim například Včelka Mája, Cirkus Humberto, Létající Čestmír, Pinocchio, Tao Tao, Návštěvníci, Kačenka a strašidla. Především kreslený seriál pro děti Včelka Mája podle románu Waldemara Bonselse zaznamenal obrovský úspěch po celém světě a písně ze seriálu vydané na deskách v celé řadě zemí (včetně Japonska, Jižní Ameriky či Austrálie; ve Francii se v loňském roce prodalo 150 tisíc CD singlů s francouzskou verzí Včelky Máji a titul patřil celou řadu měsíců mezi nejprodávanější CD v zemi) přinesly Karlu Svobodovi dlouhou řadu ocenění.

Úspěchy Svobodovy hudby v tvorbě pro děti přinesly celou řadu nabídek domácích a zahraničních producentů na zkomponování filmové hudby i k filmům a seriálům pro dospělé.
Mezi nejúspěšnější patří seriál Big Man z produkce Taurus Film s Budem Spencerem a Ursulou Andressovou v hlavních rolích, Flash (s Claudií Cardinalovou a Fabio Testim, ústřední melodii nazpívala a na deskách pod názvem Two Hearts vydala Suzi Quatro), Dobrodružství kriminalistiky, Což takhle dát si špenát a další.

Karel Svoboda je autorem filmové hudby k úspěšnému projektu německého režiséra Josepha Vilsmaiera A nikdo slzu neuroní, který byl i v nominaci na Oscara Americké filmové akademie.
Autorské úspěchy Karla Svobody v oblasti písňové a filmové hudební tvorby jej na počátku sedmdesátých let inspirovaly k prvnímu velkému muzikálovému projektu Noc na Karlštejně, jehož filmová i divadelní podoba je úspěšnou až do dnešní doby.

Za svou hudební tvorbu obdržel Karel Svoboda doma i v zahraničí celou řadu zlatých a platinových desek i jiných ocenění. Získal tak například 5 zlatých desek německé firmy Polydor, od českého Supraphonu poté diamantovou desku za více než 10 miliónů prodaných zvukových kopií s jeho hudbou a od Akademie české populární hudby tři České hudební ceny.

Velmi úspěšným hudebním dílem Karla Svobody je původní český muzikál Dracula (text Zdeněk Borovec, námět Richard Hes), který měl premiéru 13. října 1995 v Praze. Více než 1,5 miliónů diváků, kteří představení zhlédli v Praze, Bratislavě, Prešově, jihokorejském Soulu a Moskvě, a více než 250 tisíc prodaných zvukových kopií s nahrávkou muzikálu jsou nejlepším důkazem obrovského úspěchu Draculy. Zájem o uvedení tohoto muzikálu projevili partneři v Belgii, Francii a Německu. V příštím roce by se měla uskutečnit premiéra ve Švýcarsku a v Polsku.

Posledním hudebním dílem Karla Svobody je původní český muzikál Monte Cristo. Na přípravě muzikálu se opět sešel osvědčený autorský tým složený vedle Karla Svobody z textaře Zdeňka Borovce, choreografa Richarda Hese, scénografa Daniela Dvořáka, režiséra Jozefa Bednárika a kostýmního výtvarníka Theodora Pištěka, se kterým spolupracuje jeho syn Jan. Muzikál měl světovou premiéru 13. prosince 2000 v KCP a za dva roky provozování jej shlédlo více než 550 tisíc diváků.

Karel Svoboda se 28.1.2007 zastřelil ve svém sídle v Jevanech, kde ho také našla jeho manželka Vendula Svobodová.
Album
2001
1998
1989

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

28. ledna 2007 tragicky zahynul skladatel Karel Svoboda.

V rozhovoru s Milanem Lasicou a s doprovodem mnoha ukázek televizních zpracování vzpomíná Karel Svoboda na kongeniální spolupráci s textařem Jiřím Štaidlem, na svůj filmový debut Tři oříšky pro Popelku a na svůj velký komerční úspěch v tehdejším "Západním Německu" - Včelku Máju. Skladatel vzpomíná na spolupráci s Karlem Gottem, divadlo Rokoko, hovoří o nynější textařské generaci... Zazní úryvky z šlágrů a hitů jako Lady Carneval, Stín katedrál, Depeše, Yvetta, Čau lásko, uvidíme i ukázky z jeho muzikálové tvorby.

Karel Svoboda se narodil 19. prosince 1938 v Praze. Od dětství se učil hře na klavír, po maturitě na gymnáziu začal studovat lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, ale studia nedokončil. Jako klavírista začal hrát nejprve s amatérským dixielandem mediků, potom hrál moderní jazz s kvintetem Hanuše Berky. Po krátké epizodě v tanečním orchestru Oty Rendly založil v roce 1963 beatovou skupinu Mefisto, která o dva roky později získala stálé angažmá v divadle Rokoko. V tomto roce vyšla první gramofonová deska s jeho skladbou.

Velmi brzy se stal jedním z nejžádanějších skladatelů, z jeho díly vycházel hit za hitem. V roce 1968 se poprvé zúčastnil písňového festivalu v Rio de Janeiro, za rok byl pozván znovu. Úzká spolupráce s Karlem Gottem ho přivedla do tehdejšího západního Německa, kde si získal brzy vysoké renomé. Později se jeho doménou stala filmová hudba, komponoval hudbu k českým i zahraničním filmům. V devadesátých letech se začal věnovat muzikálu a byl autorem prvního českého divadelního muzikálu, který se dostal do světa. Po Draculovi přišel Monte Cristo.

Česká populární hudba ztrácí jednoho z nejnadanějších skladatelů...