Květen 2009

Ing.Barbora Špotáková

31. května 2009 v 18:00 | Michal Všechovský
Vstup do nového pracovního týdne může být komplikovaný. Nějaké formální nejasnosti vám znepříjemní hned v pondělí život. Tentýž den s tím pravděpodobně nic nezmůžete, ovšem již v úterý budete natolik v kondici, že argumenty budete sypat z rukávu a nikdo na vás nebude mít. Ve středu dopoledne, za novoluní, se neplašte, zapomínat je lidské, takže se omluvte za nesplněný úkol, zapomenutý termín nebo nedostatečné zpracování nějakých materiálu a v odpoledních hodinách sjednejte nápravu. Čtvrtek a pátek jsou poklidné dny, ve kterých budete mít dostatečný prostor k aklimatizaci po náročných dnech předcházejících - na úpravu diáře, přepis telefonních čísel, zálohování dat atd. Páteční podvečer můžete doma zaznamenat mírně rozjitřenou emocionální náladu. Choďte po špičkách, aby nedošlo k výbuchu. Víkend potom věnujte rodině a sportovním nebo kulturním radovánkám.
Oštěpařka Barbora Špotáková začínala s atletikou na 5. ZŠ v Jablonci nad Nisou, zejména pod vedením své matky Ludmily. Sama toto období považuje za nesmírně důležité: "Nikam se to nehnalo, ani se nic nepokazilo, získala jsem dobrý všesportovní základ." V roce 1999 začala cíleně trénovat na desetiboj a brzy zužitkovala dřívější všestrannou přípravu, když na juniorském mistrovství světa skončila čtvrtá v sedmiboji. Záhy se však rozhodla pro roční studium ve Spojených státech. Právě tehdy se v Barboře Špotákové zapustily oštěpařské kořeny.
Rok 2005 znamenal rapidní vzestup výkonnosti. Na mistrovství světa Barboře jen těsně uniklo finále (výkonem 58.74 m skončila jako první nepostupující), vyhrála Světovou univerziádu a na sklonku sezony se vyšvihla na páté místo světových tabulek druhým nejdelším hodem české historie 65.74 m.

Dosavadní vrchol Špotákové přišel v roce 2006. Třikrát během tohoto roku vylepšila český rekord. Nejprve na červencovém mítinku v Helsinkách překonala dosavadní národní maximum Nikoly Brejchové výkonem rovných 66 metrů. Na mistrovství Evropy ve švédském Göteborgu vstoupila do kvalifikace novým rekordem 66.12 m. Ve finále však našla přemožitelku v Němce Steffi Neriusové a domů přivezla "jen" stříbrnou medaili. Zlato jí uniklo o 18 centimetrů. "Já jsem tušila, že mě přehodí," řekla novinářům po vyhlášení vítězů. "Navíc mi to lítalo sedmdesát metrů nahoru místo do dálky. Házela jsem to do kosmu místo rovně. Ale co, stejně se mi stříbro líbí víc než zlato," dodala s úsměvem: "Já jí to ještě někdy vrátím!"

Ono "někdy" přišlo v závěru sezony na Světovém atletickém finále ve Stuttgartu. Tam vyhrála Špotáková právě před Neriusovou hodem dlouhým 66.21 metru, což byl opět nový český rekord.

Informace
Oddíl : TJ Dukla Praha
Trenér : Rudolf Černý
Disciplíny : Oštěp
Úspěchy : 2000: MSJ (sedmiboj) - 4.; 2002: ME - kvalifikace; 2003: ME22 - 6.; 2004: OH - kvalifikace; 2005: MS - kvalifikace; 2005: Světová univerziáda - 1., 2006: ME - 2., 2007: MS - 1., 2008: OH - 1.
Osobní rekord : 71.42 (2008) - EVROPSKÝ REKORD
Rostislav Klesla

31. května 2009 v 17:31 | Michal Všechovský
Hned od pondělí budou probíhat schůzky, které vám budou připadat zbytečné a samoúčelné. Neděste se, vaši kolegové jsou na tom velmi podobně. Ve středu se situace zklidní a všechno zase pojede svým starým tempem. Čtvrtek a pátek věnujte rutinním záležitostem, nepřeceňujte své síly a spíše se koncentrujte ještě na rodinu, tam by mohl vzniknout problém, který by vygradoval v sobotu dopoledne. Občas se prostě musí provětrat emoce. Sobotní odpoledne a večer by ovšem mohlo probíhat nádherné usmiřování a v neděli konstruktivní plánování budoucnosti.
Rostislav začínal s hokejem v Novém Jičíně, kde se také roku 1982 narodil. Pozdější kluby, kterými prošel byly v Olomouci a Opavě. V patnácti letech přestoupil do tamějšího klubu v Sioux City, kde odehrál jednu sezónu. Následné roky trávil v OHL a CHL. Klesla byl v roce 2000 draftován týmem Columbus Blue Jackets na celkově 4. místě, v týmu byl draftován jako 1. Na konci sezony 07/08 měl odehraných 329 zápasů, 29 branek a 59 asistencí. 18. dubna 2006 podepsal s Columbusem prodloužení smlouvy na další čtyři roky. Roku 2000 se také stal mistrem světa na turnaji hráčů do 20 let. První reprezentační start za muže nastal 20. dubna 2002 v Norimberku. V roce 2007 byl vybrán trenéry pro mistrovství světa.

Přehrát videoklip
Clint Eastwood

31. května 2009 v 11:25 | Michal Všechovský
Vstup do prvního pracovního týdne bude veselý, zmatený a plný změn. Změny jsou sice pro vás vítanou aktivitou, ale věřte že se jedná spíše o počáteční zmatky, než-li o skutečné strukturální změny. Vytrvejte, ve středu už bude lépe. Středa je vhodný den na skládání důležitých zkoušek nebo prosazování významného projektu. Hlava vám pojede na 360 obrátek, takže argumenty ze sebe budete jen sypat. Ve čtvrtek a pátek se věnujte plánování, uspořádání pracovního stolu, přepisu důležitých informací do diáře a prostě se jen tak připravujte na pořádný start, který začne už v příštím týdnu. Víkend může být nepatrně emotivní, takže nepodléhejte citovým erupcím ve svém okolí a zachovejte svůj klid, vyplatí se vám to. Nezapomeňte, že děti mají od pondělí do středy prázdniny!
Clint je hercem a režisérem už více než čtyři desetiletí. Hrál už skoro v padesáti filmech. Některé z jeho filmových postav se staly ikonami, počínaje mlčenlivou postavou ve westernu Sergia Leoneho Hodný, zlý a ošklivý, přes nesmlouvavého detektiva Dirty Harryho až po roli Williama Munnyho z filmu Nesmiřitelní, za kterou byl nominován na Oscara.

Společnosti Warner Bros. je věrný už roky. Jejich největší společný úspěch z poslední doby, film Vesmírní kovbojové, je více než dvacátým titulem Eastwooda režiséra. Předcházely mu tak výrazné snímky jako Půlnoc v zahradě dobra a zla, Madisonské mosty (Meryl Streepová za něj byla nominována na Oscara jako nejlepší herečka) nebo western Nesmiřitelní, který získal Oscary za Nejlepší film, Nejlepší režii, Nejlepší vedlejší roli a za Nejlepší střih.

V mládí Eastwood hodně cestoval, protože jeho otci se nedařilo sehnat dlouhodobější práci. Syn Clint, mladší sestra Jean a matka Ruth samozřejmě cestovali s sebou. Později se usadili na tak dlouho, aby mohl syn vystudovat Oakland Technical High School a odnést si diplom. Psal se osmačtyřicátý rok. Eastwood si vojenskou uniformu oblékl poprvé roku 1949.

Jako herec to nejprve zkusil ve studiu Universal. Dostal malé role v hororových filmech a byl zase propuštěn, když se společnost rozhodla, že pro herce jeho typu nemá uplatnění. Když vyměnil toto studio za 20th Century Fox stal se hvězdou televizního seriálu - Rawdy Yatesem, druhým nejdůležitějším kovbojem seriálu Rawhide. Ale to už Sergio Leone připravuje německo-italsko-španělský western The Magnificent Stranger.

Film byl ve skutečnosti remakem snímku Akira Kurosawy Yojimbo. Eastwood se stal mužem beze jména. Režisér Leone sice prohlásí, že Eastwood má pouze dvě herecké polohy "S kloboukem a bez," ale brzy následuje pokračování. A brzy měla do filmového panteonu Eastwoodovy kroky následovat další legendární postava - Drsný Harry.

Roku 1968 založil Eastwood svoji vlastní produkci - Malpaso, které bude od nynějška podepsáno pod každým jeho filmem. Eastwood jako množství jeho kolegů začíná produkovat a režírovat. Poprvé si zkusil režii na jednom dílu seriálu Neuvěřitelné příběhy. Také díky tomu své celovečerní filmy dnes točí svým vlastním způsobem. Například Madisonské mosty točil v časové posloupnosti.

Jak o něm později říká Meryl Streepová: "Bylo to pro mě těžké natáčení, protože Clint stále neříkal, jestli je to dobré nebo špatné; zřejmě to nechtěl zakřiknout." Tvůrčí svoboda ho řadí někam do první pětky nejvlivnějších mužů Hollywoodu, za Stevena Spielberga nebo Jamese Camerona, před Roberta Zemeckise, nebo Francise Forda Coppolu.

Z mnoha dalších Eastwoodových filmů, které režíroval patří například Zahrajte mi Misty, Honkytonk Man, Bledý jezdec, Bílý lovec, černé srdce, Bird nebo Zelenáč. Ve většině filmů, které režíroval, také hrál. Výjimku tvoří například portrét předčasně zesnulého virtuózního jazzmana s Forestem Whitakerem a Diane Venorovou (za tento film získal Zlatý glóbus za Nejlepší režii) nebo nedávno přepis bestselleru Půlnoc v zahradě dobra zla s Kevinem Spaceym a Johnem Cusackem.
Můj bourák, můj hrad
Gran Torino
Clint Eastwood si do kartotéky drsňáků zavede novou složku s názvem Walt Kowalski. Válečný veterán si uvědomuje, že svět už není, co býval. Jeho jedinou radostí a pýchou je věčně naleštěný automobil Ford Gran Torino (v jednom z jeho modelů se vozili i detektivové Starsky a Hutch nebo Eastwoodův hrdina ze série Drsný Harry). Jeho chloubu se mu pokusí ukrást jeden z asijských sousedů, ale nepodaří se mu to. Chlapcova rodina trvá na tom, aby si svoji hloupost odpracoval přímo u Walta. Ten souhlasí, ačkoli imigranty upřímně pohrdá…

GRAN TORINO, Gran Torino, Drama/Thriller/Krimi, USA, 2008, 116 minut, režie: Clint Eastwood, hrají: Clint Eastwood, Christopher Carley, Bee Vang,…
V kinech od 16.04.2009
Vin Diesel pálí pneumatiky, Clint Eastwood se léčí z rasismu a Wolverine vystrčí drápy.
1. dubna 2009
Dame mas gasolina!
Fast and Furious / foto: Bontonfilm
Po cameo roličce ve třetím díle série se Vin Diesel definitivně vrací za pedály. A namáhá své zamračené obočí víc, než kdy dřív. Z pozice producenta nalákal k návratu i Paula Walkera a Jordanu Brewster.

Oba hlavní hrdinové zůstali věrní svým stranám - Brian (Walker) infiltruje drogový kartel a Dominic (Diesel) přepadává kamiony se svým gangem. Dráhy obou šoférů se protnou, když se do kartelu pokusí dostat i Dom motivovaný vlastními cíly…

RYCHLÍ A ZBĚSILÍ, Fast and Furious, Akce, USA, 2009, 99 minut, režie: Justin Lin, hrají: Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez…
V kinech od 02.04.2009
Snikt!
X-Men Origins: Wolverine
Nejoblíbenější člen X-Menů si vydobyl vlastní blockbuster. Když člověk pozoruje Hugha Jackmana v trailerech, docela se bojí, aby mu ty naběhnuté žíly neroztrhly kůži. A bát se mohou i jeho protivníci, protože "v tom, co dělá, je třída. Jenže to, co dělá, není nic pěknýho."

Režisér Gavin Hood ukáže Wolverinův zrod během vojenského programu Weapon X i jeho zapojení do druhé světové války. Což mu dává příležitost, aby na scénu přivedl celý zástup postav z marvelovských komiksů. Fanoušci se tak mohou těšit na Sabretootha, Deadpoola, Gambita, Emmu Frost nebo Bloba a doufat, že tenhle přetlak filmu nijak neuškodil.

X-MEN ORIGINS: WOLVERINE, X-Men Origins: Wolverine, Akce/Sci-fi/Thriller, USA, 2009, 118 minut, režie: Gavin Hood, hrají: Hugh Jackman, Liev Schreiber, Ryan Reynolds, Danny Huston, Will I Am, Dominc Monaghan,…
V kinech od 30.04.2009

Jako herec
2004 -Million Dollar Baby role:: Frankie Dunn
2002 -Krvavá stopa (Blood Work) role:: Terry McCaleb
2000 -Clint Eastwood: Dokument (Clint Eastwood: Out of the Shadows) role:: sám sebe
2000 -Vesmírní kovbojové (Space Cowboys) role:: Frank Corvin
1999 -Pravda zabíjí (True Crime) role:: Steve Everett
1995 -Casper role:: sám sebe
1995 -Madisonské mosty (The Bridges of Madison County) role:: Robert Kincaid
1993 -S nasazením života (In the Line of Fire) role:: Secret Service Agent Frank Horrigan
1993 -Dokonalý svět (Perfect World, A) role:: Chief Red Garnett
1992 -Nesmiřitelní (Unforgiven) role:: William 'Bill' Munny
1991 -"The Charlie Rose Show" role:: Actor / ...
1990 -Zelenáč (Rookie, The) role:: Nick Pulovski
1990 -Bílý lovec, černé srdce (White Hunter Black Heart) role:: John Wilson
1989 -Růžový Cadillac (Pink Cadillac) role:: Tommy Nowak
1988 -Dead Pool (Dead Pool, The) role:: Insp. 'Dirty' Harry Callahan
1986 -Bojové nasazení (Heartbreak Ridge) role:: Gunnery seržant Tom 'Gunny' Highway
1985 -Pale Rider role:: Preacher
1984 -Žár velkoměsta (City Heat) role:: Lieutenant Speer
1984 -Stahující se smyčka (Tightrope) role:: Capt. Wes Block
1983 -Náhlý úder (Sudden Impact) role:: Harry Callahan
1982 -Firefox role:: Mitchell Gant
1982 -Honkytonk Man role:: Red Stovall
1980 -Bronco Billy role:: Bronco Billy McCoy
1979 -Útěk z Alcatrazu (Escape from Alcatraz) role:: Frank Morris
1976 -Enforcer (Enforcer, The) role:: Insp. 'Dirty' Harry Callahan
1976 -Psanec Josey Wales (The Outlaw Josey Wales) role:: Josey Wales
1975 -Vražda na Eigeru (Eiger Sanction, The) role:: Dr. Jonathan Hemlock
1973 -Breezy role:: Man in Crowd on Pier
1973 -Tulák z širých plání (High Plains Drifter) role:: The Stranger
1973 -Magnum Force role:: Insp. 'Dirty' Harry Callahan
1971 -Drsný Harry (Dirty Harry) role:: Insp. Harry Callahan
1971 -Zahrajte mi Misty (Play Misty for Me) role:: Dave
1971 -The Beguiled role:: Cpl. John McBurney
1970 -Kellyho hrdinové (Kelly's Heroes) role:: Pvt. Kelly
1970 -Dva mezci pro slečnu Sáru (Two Mules for Sister Sara) role:: Hogan
1968 -Cooganův trik (Coogan's Bluff) role:: Deputy Sheriff Walt Coogan
1968 -Kam orli nelétají (Where Eagles Dare) role:: Lt. Morris Schaffer
1966 -Hodný, zlý a ošklivý (Buono, il brutto, il cattivo, II) role:: Blondie
1965 -Pro pár dolarů navíc (Per qualche dollaro in piů) role:: Monco
1964 -Pro hrst dolarů (Per un pugno di dollari) role:: Joe
1955 -Lady Godiva of Coventry role::
1955 -Revenge of the Creature role:: Lab Technician

Jako režisér
2006 -Vlajky našich otců (Flags Of Our Fathers)
2006 -Dopisy z Iwo Jimy (Letters From Iwo Jima)
2004 -Million Dollar Baby
2003 -Tajemná řeka (Mystic River)
2002 -Krvavá stopa (Blood Work)
2000 -Vesmírní kovbojové (Space Cowboys)
1999 -Pravda zabíjí (True Crime)
1997 -Půlnoc v zahradě dobra a zla (Midnight in the Garden of Good and Evil)
1995 -Madisonské mosty (The Bridges of Madison County)
1993 -Dokonalý svět (Perfect World, A)
1992 -Nesmiřitelní (Unforgiven)
1990 -Zelenáč (Rookie, The)
1990 -Bílý lovec, černé srdce (White Hunter Black Heart)
1986 -Bojové nasazení (Heartbreak Ridge)
1985 -Pale Rider
1983 -Náhlý úder (Sudden Impact)
1982 -Firefox
1982 -Honkytonk Man
1980 -Bronco Billy
1976 -Psanec Josey Wales (The Outlaw Josey Wales)
1975 -Vražda na Eigeru (Eiger Sanction, The)
1973 -Breezy
1973 -Tulák z širých plání (High Plains Drifter)
1971 -Zahrajte mi Misty (Play Misty for Me)

Jako scénárista
1964 -Pro hrst dolarů (Per un pugno di dollari)

Jako producent
2006 -Vlajky našich otců (Flags Of Our Fathers)
2006 -Dopisy z Iwo Jimy (Letters From Iwo Jima)
2004 -Million Dollar Baby
2003 -Tajemná řeka (Mystic River)
2002 -Krvavá stopa (Blood Work)
2000 -Vesmírní kovbojové (Space Cowboys)
1999 -Pravda zabíjí (True Crime)
1997 -Půlnoc v zahradě dobra a zla (Midnight in the Garden of Good and Evil)
1995 -Madisonské mosty (The Bridges of Madison County)
1993 -Dokonalý svět (Perfect World, A)
1992 -Nesmiřitelní (Unforgiven)
1990 -Bílý lovec, černé srdce (White Hunter Black Heart)
1986 -Bojové nasazení (Heartbreak Ridge)
1985 -Pale Rider
1984 -Stahující se smyčka (Tightrope)
1983 -Náhlý úder (Sudden Impact)
1982 -Firefox
1982 -Honkytonk Man

Jako skladatel
2006 -Vlajky našich otců (Flags Of Our Fathers)
2004 -Million Dollar Baby
2003 -Tajemná řeka (Mystic River)
2000 -Vesmírní kovbojové (Space Cowboys)
PŘÍŠTĚ: Tom Hanks se zaplete s Anděly a démony, Ben Stiller prožije druhou noc v muzeu. A především nás čeká květnový hit Star Trek, návrat space opery v podání J.J.Abramse.
Mária Šándorová

30. května 2009 v 17:48 | Michal Všechovský
Má šest mladších sourozenců, čtyři sestry a dva bratry. Gabriela,František, Viera, Melánia, Peter a Alexandra. Mária získala titul nejkrásnější Slovenka. Je to studentka 2. ročníku Fakulty zdravotnictcí Prešovské univerzity, po návratu ze školy, nastupuje do stávkové kanceláře a přes víkendy pomáhá tetě v kavárně.
Miroslav Vaňura

29. května 2009 v 12:09 | Michal Všechovský
Vstup do nového pracovního týdne pro vás bude naprosto výjimečný. Dařit se vám bude na všech frontách, zvláště ve středu můžete být výrazně úspěšní. Středeční dopoledne je vhodné ke skládání důležitých zkoušek, odpoledne k nákupu, prodeji případně k podepisování významných právních dokumentů. Čtvrtek a pátek bude vhodné věnovat přípravám na činnosti, drobným úpravám pracovního prostoru a manuálním činnostem. Neměli byste zanedbávat ani své nejbližší, zvláště o víkendu by bylo vhodné vyrazit někam na hory nebo alespoň do kina. Sobotní odpoledne by mohlo být ve znamení vášnivých emocí.
Mirek Vaňura studoval Lidovou konzervatoř v Hradci Králové, obor hra na saxofon, a střední průmyslová škola, obor výroba pian, také v Hradci Králové. Je ženatý, má dvě děti Ondru a Bělu. Pracoval v TV Nova: Áčko, Občanské judo, Na vlastní oči, 112 V ohrožení života.
Sandra Nurmsalu

29. května 2009 v 9:56 | Michal Všechovský
Hlavní osobou hudebního projektu Urban Symphony je zpěvačka a houslistka Sandra Nurmsalu. Ta začala v dětství navštěvovat hudební školu, kde zpívala ve sboru a skládala písně. Na radu své učitelky se přihlásila i na hodiny houslí, které se časem staly její největší vášní.

Historie kapely není dlouhá, Urban Symphony vznikly původně jako jednorázový projekt, s cílem natočit v nové podobě singl kapely Metallica "Nothing Else Matters". Od té doby Sandru doplňují Mann Helstein (housle), Johanna Mängel (cello) a Mari Möldre (cello). Jejich hudební umění a nadšení se přeneslo do dalších nabídek a počase se rozhodlo, že Urban Symphony budou pokračovat dál, tentokrát s vlastními skladbami. Prvním veřejným vystoupením skupiny byla účast v letošním estonském finále, které jim rovnou vyneslo prvenství. N

a pódiu v Moskvě je doplnily vokalistky Mirjam Mesak a Marilin Kongo. Autorem písně "Rändajad" je Sven Lõhmus, který se také postaral o soutěžní singl Estonska v roce 2005.
Iveta Toušlová

28. května 2009 v 18:47 | Michal Všechovský
Vstup do nového pracovního týdne pro vás bude znamenat především spoustu nových informací. Hned od pondělí budete mít přetížený telefon, mailovou schránku a diář se bude plnit celou řadou nových obchodních schůzek. Ve středu můžete zazářit na firemní poradě, nebojte se prosadit jakýkoli názor a projekt, protože k jeho obhajobě vám budou argumenty přicházet úplně samy. Ve čtvrtek si pozornost vyžádá vaše rodina, neváhejte odsunout práci a věnovat se těm nejbližším, tentokrát se jedná o důležitou záležitost. Poslední dny pracovního týdne se tváří celkem poklidně, zvláště pátek bude spíše takový administrativní den, ve kterém půjde spíše o plnění rutinních záležitostí nežli o skutečně kreativní nebo obchodní činnost. Víkend bude ve znamení vášní a výměny názorů, pokud se tomu chcete vyhnout, tak usměrněte všechny své instinkty, hluboké myšlenky a kritické pohledy a vydejte se s rodinou do hor.
Iveta se narodila ve Vimperku, její rodiče pochází z Šumavy, má o 13 let mladší sestru Andreu. Je svobodná, bezdětná. Chtěla být herečkou, ale nemoc hlasivek jí překazila plány. Vystudovala českobudějovickou pedagogickou fakultu, obor český jazyk, literatura a historie. Po studiích odjela na 2 roky do Německa, aby se naučila jazyk, tam si vydělávala jako servírka. Po návratu dělala redaktorku v Jihočeských listech (Deníky Bohemia), dále pracovala v Rádiu Faktor a v Českém rozhlase.
V České televizi pracuje od roku 1995, nejprve jako externí člen Redakce zpravodajství, potom jako krajská zpravodajka z jižních Čech. Moderovala Studio 6 (nyní Dobré ráno) a Události Plus. V současnosti moderuje Události a Toulavou kameru. Je autorkou a dramaturgyní pořadů Toulavá kamera a 13. komnata. Zásluhu má také na vzniku pořadu Uvolněte se, prosím. S pány Podhorským a Maršálem sepsala knihy Toulavá kamera 1 - 7 a Toulavá kamera pro děti.

Je členkou odborů. Trpí sennou rýmou. Má ráda cestování, turistiku, plavání, literaturu, divadlo, film a obden chodí cvičit.

Sabina Laurinová a Iveta Toušlová čarují
Herečka Sabina Laurinová (37) a moderátorka Iveta Toušlová (40) propadly čarování. "Každého z nás kouzla zajímají a já jsem nějaká i odhalila," řekla tajemně Iveta Toušlová na křtu knížky Lexikon magie a kouzel od Pavla Kožíška.
Naopak Laurinová přiznala, že z kouzlení své dcery Maji radost nemá.
"Kouzlí tím způsobem, že všemožné předměty pohazuje po zemi," smála se herečka.
Iveta Toušlová přistižena na tajné schůzce
Iveta Toušlová (40) má konečně zase vedle sebe chlapa. Po rozchodu s generálním ředitelem České televize Jiřím Janečkem (52) před rokem a půl má moderátorka znovu lásku. Je jí pohledný vysoký muž okolo čtyřicítky.
"Rozumíme si, ale známe se teprve krátce, tak bych to nerada rozváděla," upřesnila Iveta, kterou Blesk přistihl, jak jde s přítelem do posilovny.
Iveta nechce dělat předčasné závěry. Je jí teď dobře, a co bude v budoucnu, neřeší. Po jejím osmiletém vztahu s Janečkem se ostatně není co divit. Šéf ČT sice nakonec podal žádost o rozvod, jak slíbil, ale to už Iveta brala zpátečku. "Lidé se scházejí a rozcházejí a život je příliš krátký na to, abychom spolu zůstávali ze zvyku," říká dnes o své fatální lásce znovu čerstvě zamilovaná moderátorka.
Přesto, že Toušlová tají totožnost svého přítele, v jejím okolí se už šušká, že udělala moc dobře. Tentokrát měla ve výběru chlapa šťastnou ruku. Nový partner Ivety je údajně bezdětný a svobodný. Co víc si tedy může půvabná moderátorka přát. Její bývalý partner Jiří Janeček má sice na Kavčích horách kancelář za miliony, ale Iveta novou lásku...
Toušlová je duchovní matkou projektů Toulavá kamera a 13. komnata a stojí i za nejsledovanějším pořadem Uvolněte se, prosím. V práci se jí daří, v soukromí to bylo doposud horší. Teď se to změnilo. "Ráda se někdy nechám hýčkat, chci mít v partnerovi oporu a taky chci cítit, že mě potřebuje," dodala s tím, že o svém novém příteli nechce nic víc prozrazovat. Zatím splňuje to, co Iveta od života žádá, a ostatní se časem ukáže.
Václav Faltus

26. května 2009 v 12:04 | Michal Všechovský
Vstup do nového pracovního týdne pro vás bude mimořádný. Mnozí z vás konečně získají všechny potřebné informace k tomu, aby si vytvořili ucelený obrázek o skutečné situaci na pracovišti. V pondělí by bylo vhodné se vydat "do boje" za lepší sociální podmínky, pravděpodobně budete úspěšní. V úterý aktivně odpočívat a čerpat energii do dalších dnů. Ve středu budete řešit nějakou závažnou rodinnou událost, která nastala v době, kdy jste se příliš věnovali svému kariérovému růstu a nějak jste opomíjeli myslet také na své blízké. Do konce pracovního týdne budete "přežívat" pod tlakem nutných praktických a organizačních změn, které jsou každodenní součástí. Víkendové dny buďte opatrní na ostré horské sluníčko, na zvýšenou fyzickou zátěž a především uvolněte napětí, které v sobě máte. Řekněte upřímně druhým co máte na srdci.
Václav Faltus vyrostl a dodnes žije ve východočeském Letohradu.

Vyučil se elektromechanikem a od svého vyučení pracoval až do r . 1994, kdy odešel na "volnou nohu" v letohradských Orlických elektrotechnických závodech. Večerně vystudoval elektrotech. průmyslovou školu.

První veřejné vystoupení absolvoval v r. 1980. Od té doby začala jeho popularita stoupat a dnes je jedním z mála špičkových imitátorů, který má ve svém "repertoáru" více než 150 hlasů populárních herců, zpěváků i politiků.
Lionel Messi?

26. května 2009 v 11:46 | Michal Všechovský
Vstup do nového pracovního týdne může být komplikovaný. Nějaké formální nejasnosti vám znepříjemní hned v pondělí život. Tentýž den s tím pravděpodobně nic nezmůžete, ovšem již v úterý budete natolik v kondici, že argumenty budete sypat z rukávu a nikdo na vás nebude mít. Ve středu dopoledne, za novoluní, se neplašte, zapomínat je lidské, takže se omluvte za nesplněný úkol, zapomenutý termín nebo nedostatečné zpracování nějakých materiálu a v odpoledních hodinách sjednejte nápravu. Čtvrtek a pátek jsou poklidné dny, ve kterých budete mít dostatečný prostor k aklimatizaci po náročných dnech předcházejících - na úpravu diáře, přepis telefonních čísel, zálohování dat atd. Páteční podvečer můžete doma zaznamenat mírně rozjitřenou emocionální náladu. Choďte po špičkách, aby nedošlo k výbuchu. Víkend potom věnujte rodině a sportovním nebo kulturním radovánkám.
Výška: 169 cm
Váha: 67 kg
Číslo dresu: 10 (30)
Post: útočník
Klub: FC Barcelona

Lionel Messi nastartoval sportovní kariéru ve známém argentinském klubu Newell's old boys už v roce 1995. Zde zůstal až do roku 2000. Ve svých třinácti letech se stal hráčem FC Barcelony. Od této doby prošel téměř všemi stupni výchovy. V sezóně 2003/2004 poprvé nastoupil za A-tým v přípravném utkání proti FC Porto. V sezóně 2004/2005 se pak zúčastnil asijského turné. Jeho smlouva v klubu trvá až do roku 2012.

Lionel Andrés Messi - tak zní celé jméno jednoho z největších světových fotbalových talentů. Narodil se 24. června 1987 v argentinském Santa Fe. I přes svůj nízký věk je členem základní sestavy katalánského velkoklubu FC Barcelona a také důležitým členem argentinského reprezentačního týmu. Často je srovnáván s legendárním Diegem Maradonou, což určitě není náhoda… Na svém kontě týmových úspěchů má mimo jiné dva španělské ligové tituly i výhru v Lize mistrů.

Vraťme se však na začátek Argentincovy kariéry. Mladý Lionel s fotbalem začal už v pouhých pěti letech, jeho prvním klubem byl Club Grandoli. Jelikož své spoluhráče už od mládí svými výkony zastiňoval, přestoupil krátce poté do mnohem slavnějšího klubu, jímž byl mládežnický tým Newell´s Old Boys, ve kterém nastupoval i jeho starší bratr Rodrigo. Tam vydržel až do třinácti let, než přišla nabídka z River Plate. Tým "Los Millonarios" měl o Messiho služby velký zájem, ale Lionel neprošel zdravotní prohlídkou. Důvod? Vážná nemoc, kvůli které měl Messi potíže s fyzickým vyspíváním - nerostl a nepřibíral kilogramy.

Jelikož si žádný argentinský tým nemohl nákladnou léčbu dovolit a Messiho rodina také neměla odpovídající finanční prostředky, začal Messiho otec Jorge hledat cestu ze zapeklité situace. Nakonec se zkontaktoval se členy rodiny v Lleidě, ležící v Katalánsku - oblasti, která je domovem Messiho současného klubu - FC Barcelona. Po vyjádření skautů, které má Barca v Jižní Americe, klub rozhodl, že třináctiletému mladíkovi dá šanci představit se v jejím dresu. Během svého prvního zápasu v barcelonských barvách vstřelil Messi pět branek a svým výkonem doslova uchvátil všechny tehdejší přítomné. Klub rozhodl, že uhradí všechny náklady, které budou potřeba na jeho léčení.

Na jeho počátku Messi měřil pouhých 140 centimetrů. V jeho průběhu se jeho výška stále zvyšovala, nakonec se dostala na dnešní hodnotu okolo 170 centimetrů. Messi během svého působení v mládežnických týmech splácel nemalou finanční podporu klubu svými góly a prospěšností pro mužstvo. Skvěle se prezentoval i v B-týmu, kde za sezónu zaznamenal úctyhodných 37 branek. I díky tomu se postupem času probojoval až do prvního týmu. V prvním týmu dostal první šanci v přípravném zápase proti FC Porto, který se konal za účelem otevření nového stadionu portugalského klubu - Estadio Dragao. Debut v soutěžním zápase si Messi odbyl 4. října 2004 v městském derby proti Espanyolu. Tím se zároveň zapsal do historie klubu, neboť nastoupil jako třetí nejmladší hráč v historii. Svůj první soutěžní gól vstřelil 1. května 2005 proti Albacete. Věk? Sedmnáct let, deset měsíců a sedm dní… Stal se tak druhým nejmladším barcelonským ligovým střelcem po Paulinu Alcántarovi.

V červnu roku 2004 španělská fotbalová federace Messiho požádala, jestli by neměl zájem reprezentovat tuto zemi. Ten však odmítl se slovy, že jeho velkým snem a zároveň cílem je nastupovat v argentinském reprezentačním dresu. Svůj debut si odbyl v červnu 2004 v zápase proti Paraguayi. V té době nastupoval za argentinský reprezentační výběr do dvaceti let. O rok později Messi zářil na Mistrovství světa do 20 let, které se konalo v Holandsku. A to navzdory tomu, že turnaj začal v pozici náhradníka. V druhém zápase proti Egyptu už ovšem přispěl jednou brankou k argentinské výhře v poměru 2:0. Se šesti vstřelenými brankami se nakonec stal nejlepším střelcem mistrovství a obdržel tedy Zlatou kopačku. Dvě nejcennější branky vstřelil ve finále proti Nigérii, kde proměnil oba pokutové kopy. Po finále byl dokonce přirovnáván k legendárnímu Diegu Maradonovi, se kterým mají dost společných rysů. Ať už jsou to problémy s fyzickým vyspíváním, či takřka neomylná levá noha.

Ani v Messiho kariéře ale nebylo vždy všechno tak lehké. Deportivo La Coruňa se rozhodlo napadnout Messiho registraci u fotbalové federace. Důvodem bylo jeho evropské občanství. Aby toho nebylo málo, Deportivo se rozhodlo zpochybnit výsledek zápasu proti Zaragoze. Pro samotného hráče to byla nezáviděníhodná situace, neboť by kvůli naplněné kvótě mimoevropských hráčů nemohl být v zápasech La Ligy ani zapsán na soupisku... K případu se vyjádřil i barcelonský prezident Laporta, podle kterého tlak vycházel od jednoho klubu ze španělského hlavního města. Sezónu 2004/05 nakonec Messi zakončil s bilancí jedné branky v sedmi ligových zápasech a pomohl tak Barceloně k ligovému titulu po dlouhých a mnohdy obtížných šesti letech.

Skvělé výkony teprve osmnáctiletého křídelního útočníka přiměly barcelonské vedení k prodloužení smlouvy. Argentinský mladík se nakonec dočkal prodloužení kontraktu za notně vylepšených finančních podmínek. Od katalánského klubu to byl moudrý tah, neboť kolem Argentince kroužily nabídky mnoha velkoklubů - největší zájem jevil Massimo Moratti, vlastník Interu Milán. V sezóně 2005/06 se stal Messi stabilním členem barcelonské základní sestavy. Zásluhu na tom jistě má i skvělý vztah mezi ním a trenérem Rijkaardem, který připomíná pouto mezi otcem a synem. Dne 27. září si Messi odbyl domácí debut v Lize mistrů, soupeřem bylo italské Udinese. Messi se prezentoval několika skvělými přihrávkami a jeho souhra s Brazilcem Ronaldinhem několikrát donutila diváky k ovacím vestoje. V prosinci roku 2005 Lionel vyhrál soutěž pro nejlepšího světového hráče do 21 let, až za ním skončili Wayne Rooney či Lukas Podolski.

V průběhu sezóny 2005/06 Messi zaznamenal šest ligových branek, jednu branku se mu podařilo vstřelit i v Lize mistrů. Tam se také na jaře 2006 odehrál jeden z nejspornějších okamžiků jejího loňského ročníku. Událost se stala v úvodním osmifinálovém souboji mezi Chelsea a Barcelonou, odehrávající se na Stamford Bridge. Argentinec si nejdříve v osobním souboji pohrál s Nizozemcem Robbenem a pak neustál atak obránce Chelsea Del Horna, který obdržel hodně přísnou červenou kartu. Zápas nakonec skončil prohrou domácích v poměru 1:2. V odvetě se však Messi vlastním přičiněním zranil a stačil se uzdravit až na MS v Německu. Propásl tak šanci nastoupit ve finále LM, či v domácím ligovém souboji proti Realu Madrid.

Na Mistrovství světa odjížděl Messi už zcela vyléčený a tak fanoušci očekávali, zda dostane příležitost v základní sestavě Argentinců. V prvním zápase proti Pobřeží Slonoviny se na hřišti neukázal, šanci dostal až v souboji proti Srbsku. Na hřiště nastoupil v 74. minutě a za necelých dvacet minut stihl vstřelit branku, kterou ještě podpořil finální přihrávkou na gól Crespa. Branku zaznamenal jako šestý nejmladší v historii Mistrovství světa. V posledním zápase základní skupiny proti Nizozemsku, kdy už bylo jasno o argentinském postupu, dostal šanci v základní sestavě. Osmifinále proti Mexiku však začal opět na lavičce, na hřiště se dostal až v 84. minutě. Ve čtvrtfinálovém zápase proti domácímu Německu se na hřišti neukázal vůbec a z lavičky tak musel sledovat penaltový souboj, ve kterém zářil německý brankář Lehmann.

V tomto ročníku jsou na Messiho od barcelonských fanoušků kladena velká očekávání. Důležité bude, jestli se vyhne problémům s případnými častějšími zraněními, které by mohly vyplývat z jeho drobné postavy. Již ve svém nízkém věku má na svém kontě více týmových úspěchů, než mnoho zkušenějších a známějších hráčů. S Barcelonou dokázal vybojovat dva ligové tituly, vítězství v Lize mistrů, letos i triumf ve španělském superpoháru. Kontrakt ho v Barceloně váže až do roku 2012, výkupní klauzule činí stejně jako u Ronaldinha těžko uvěřitelných 150 miliónů eur.
Luciana Salazar

26. května 2009 v 11:17 | Michal Všechovský
Buenos Aires - Argentinská modelka a herečka Luciana Salazar je opravdová sexbomba!
Nádhernými bujnými pětkami okouzluje nejen tisíce fanoušků po celém světě, ale i svého milého, argentinského fotbalistu Lionela Messiho.
Ten sličnou krasavici zná už od fotbalového Mistrovství světa v Německu, na kterém se Luciana předvedla jako maskot argentinské fotbalové reprezentace.
Netrvalo dlouho a mezi sličnou modelkou a fotbalovým kouzelníkem Messim přeskočila jiskra. Spokojený záložník nyní fotbalově válí a s Barcelonou to dotáhl až do finále Ligy mistrů.
Osmadvacetiletá Luciana byla už odmalička hvězdou televizních pořadů a reklam. Brzy se začala prosazovat i jako modelka, a tak nechybí na titulních stránkách desítek populárních magazínů.
Svou sexy postavu předvedla i v pánském magazínu Playboy.
Nikola Birklenová

26. května 2009 v 11:04 | Michal Všechovský
Vstup do nového pracovního týdne může pro vás znamenat velké vypětí. Zvláště zmatky, které budou hned v pondělí rozhodí vaši křehkou schránku. Opatrně na své emoční zázemí, protože nedostatek vnitřního klidu a pohody může způsobit opět somatické onemocnění. V současné době jste velmi náchylní na všechny chronické nemoci, takže nezapomeňte jíst dostatečné množství vitamínu C, odpočívat a chodit na procházky. Ve středu se rozhodně připojte do diskuse, protože vaše slovo bude mít velký význam. Druhá část týdne už bude klidnější, zvláště ve čtvrtek se budete cítit bezpečně. Dostatek práce, jasně stanovená pravidla a podpora z okolí vás příjemně stabilizuje. Víkend, zvláště sobota večer bude emotivní a konfrontační. Nedovolte druhým, aby vám ubližovali a zároveň nebuďte tak odtažití, aby druzí museli vyvolávat scény určené k tomu, aby z vás dostali nějakou reakci.
Tato rusovlasá herečka s modrýma očima se narodila 20.2.1976 v Ostravě a vystudovala divadelní fakultu JAMU v Brně. Hraje v divadle Petra Bezruče v Ostravě a spolumoderuje s Vojtěchem Bernatským a Petrem Svěceným zábavný pořad Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit. Hrála v televizních seriálech Detektiv Martin Tomsa, Četnické humoresky, Černí baroni nebo Hříšní lidé města brněnského.
Jako herečka
1997 -Četnické humoresky role:: Bozenka
Klára Mikušková

26. května 2009 v 9:08 | Michal Všechovský
Vstup do nového pracovního týdne přináší spoustu nových podnětů, myšlenek, informací a nových možností. To jste ani nečekali, že to hned od prvního dne v týdnu bude tak zajímavé. Příliš se neradujte, všeho moc škodí! V středu se konečně vydejte na dlouho odkládanou zkoušku nebo audienci u nadřízeného, v tento den totiž udoláte i ledovec. Ve čtvrtek a pátek vás zatíží pracovní záležitosti praktického rázu, nedejte se vmanipulovat do přecitlivělé nálady svého kolegy nebo kolegyně. Prostě odžívejte si jeden z těch klidných a průměrných dnů. Víkend by mohl být celkem přátelský, vezměte své blízké a přátelé na hory a radujte se z každého slunečného dne. Jste přece rození optimisté, tak to druhým ukažte, jak se správně život užívá!
Zkušenosti:
Módní přehlídka Intercharm 2009

svatební šaty - salon Sofia
svatební šaty - Silhouette Fashion
svatební šaty - Missangel

MODNÍ PŘEHLÍDKY:
večerní šaty - Marie Copps
civilní oblečení - Morgan
spodní prádlo - Bruno Banani
svatební šaty - Valentina Armandi

MISS:
Miss Internet čtenářů 2006
Miss online
- vítězka 59.kola (zlatá korunka)
- vítězka 65.kola (bronzová korunka)
vítězka soutěže na Fajn radiu (nejkrásnější česká dívka pro americký Playboy)

NATÁČENÍ:
znělka pro FamuFest
Bob Dylan

25. května 2009 v 20:55 | Michal Všechovský
Vstup do prvního pracovního týdne bude veselý, zmatený a plný změn. Změny jsou sice pro vás vítanou aktivitou, ale věřte že se jedná spíše o počáteční zmatky, než-li o skutečné strukturální změny. Vytrvejte, ve středu už bude lépe. Středa je vhodný den na skládání důležitých zkoušek nebo prosazování významného projektu. Hlava vám pojede na 360 obrátek, takže argumenty ze sebe budete jen sypat. Ve čtvrtek a pátek se věnujte plánování, uspořádání pracovního stolu, přepisu důležitých informací do diáře a prostě se jen tak připravujte na pořádný start, který začne už v příštím týdnu. Víkend může být nepatrně emotivní, takže nepodléhejte citovým erupcím ve svém okolí a zachovejte svůj klid, vyplatí se vám to. Nezapomeňte, že děti mají od pondělí do středy prázdniny!
Bob Dylan je kultovní osobností americké kulturní historie. Ve svém životě napsal přes 500 písní a vydal 43 alb, kterých se dohromady prodalo přes 74 milionů kopií. Za své poslední album Love and Theft získal v roce 2001 cenu Grammy a dočkal se nadšených ohlasů z řad fanoušků i hudební kritiky. Předchozí album Time Out Of Mind z roku 1998 získalo celkem tři Grammy včetně ocenění za nejlepší album roku. V roce 2001 Dylan obdržel Oscara a Zlatý glóbus za píseň Things Have Changed, kterou složil k filmu Skvělí chlapi.

Dylan má za sebou tisíce žiých vystoupení, přičemž počínaje rokem 1988 hrál každý rok na více než 100 různých koncertech. Mezi jeho koncertní publikum patřili jak vysokoškolští studenti, tak i samotný papež Jan Pavel II.

Jeho písně dosud přepracovalo přes 2000 různých interpretů včetně The Rolling Stones, Roda Stewarta, Guns N Roses, Stevieho Wondera, Neila Younga, Sheryl Crow, The O'Jays, Duke Ellingtona, P.J. Harvey, Jimiho Hendrixe, Pearl Jam, Toma Pettyho, Bucka Owense nebo Rage Against The Machine.

Na filmovém plátně se Dylan poprvé objevil v roce 1965, kdy D.A.Pennebaker natočil legendární film Don't Look Back o Dylanově turné po Britských ostrovech. v roce 1973 si zahrál postavu Aliase ve filmu Sama Peckinpaha Pat Garrett a Billy Kid, ke kterému také složil hudbu a známou píseň Knockin' On Heaven's Door. Zahrál si také ve filmech Hearts of Fire a dramatu Renaldo and Clara, které sám zrežíroval.

V průběhu let se stal Dylan námětem více než 500 knih. V roce 1971 získal doktorát na univerzitě v Princetonu; v roce 1982 byl uveden do Síně slávy hudebních skladatelů, o šest let později i do Rock and Rollové síně slávy. V roce 1991 obdržel Grammy za celoživotní přínos a v roce 1997 převzal od tehdejšího amerického prezidenta Clintona ocenění Kennedy Center Honor.

Během posledních čtyř let se stal Dylan držitelem Commandeur de L'Ordre des Artes et des Lettres, nejvyššího kulturního ocenění francouzské vlády, a byl nominován na Nobelovu cenu za literaturu.

Dylan se svou novinkou vede v Americe i v Británii

Legendární muzikant Bob Dylan se s novinkou Together Through Life usadil na první příčce albových hitparád v mnoha zemích. Jde přitom o desku, jejíž zvuk je čisté retro.
Také Dylanovo předešlé album Modern Times dosáhlo v USA první příčky. Aktuální CD Together Through Life je na prvním místě v USA, Velké Británii, Dánsku a v Rakousku a mezi prvními je prakticky všude - v Austrálii, Německu, Norsku, Švédsku, Irsku atd. Naopak v české hitparádě IFPI zatím Dylan vůbec neboduje, vedou Depeche Mode.
Dylanova deska je dokonalé retro. Svůj osobitý blues-folk autor vrací kamsi do hlubokých padesátých let, do dřevních časů. Přináší hlavně poctivost prožitku a ryzí muzikantství bez studiových efektů. Album je převážně pomalé a atmosféru dokreslují bluesová sóla na kytaru, trubka a také tex-mex akordeon Davida Hildaga, který táhne zvuk desky ještě více na jih.
Dylan se aktuálně nechal slyšet, že by se pro příště nebránil spolupráci s ex-beatlem Paulem McCartneym. "Bylo to by to vzrušující, udělat něco s Paulem," řekl časopisu RollingStone. Samotný McCartney už naznačil, že by si o tom rád promluvil.

Další dávka Dylanovského retra, kterou ocení každá otevřená hlava

Bob Dylan vydává už čtyřicátéšesté oficiální album. A co nám "starej Cimrman" servíruje tentokrát? Opět retro a opět téměř dokonalé. Together Through Life není jen deska pro věrné fanoušky, může oslovit každého otevřeného, nezabedněného posluchače bez rozdílu věku či národnosti.
Dylan svůj osobitý blues-folk vrací kamsi do hlubokých padesátých let, do dřevních předrockových časů, kdy se ve studiích nekouzlilo s čudlíky různých komplikovaných přístrojů, ale pouze se strunami a klávesami hudebních nástrojů. Poctivost prožitku, řízné hlasy samorostů a energie je to, co dnes můžeme obdivovat se spadlou čelistí třeba na deskách ze studií Chess či Sun a stejně tak i na novém CD od Dylana.
Album plyne skoro pořád v líně houpavém rytmu, pouze šestá Jolene a desátá It's All Good trochu smrdí rychlejším rock'n'rollem. Atmosféru dokreslují bluesová sóla na kytaru, trubka a také tex-mex akordeon Davida Hildaga, který táhne zvuk desky ještě více na jih.
Jako celek působí deska velmi vyrovnaně, až do konce si drží podmanivou ospalou náladu letního večera v zaprášeném zapadákově na americko-mexické hranici. Přesto je tu jedna skladba, která vyniká. Jde o druhou Life Is Hard, poměrně jednoduchou, nepřeplácanou a mimořádně silnou baladu, jenž v sobě spojuje šansón, blues, folk a country. Dylanovo sluncem znavené "povídání" v ní zalézá hodně hluboko pod kůži.
Bob Dylan: Together Through Life, Sony Music 2009

Nová CD - Bob Dylan, Lety mimo i Hana Hegerová

Tento týden vychází nové album Boba Dylana Together Through Life, Lety mimo přicházejí s Pouhou chemií, nejen pamětníky potěší výběr z repertoáru Hany Hegerové Paběrky a pamlsky.

Bob Dylan: Together Through Life

Folkový král Bob Dylan oslavil sedmašedesáté narozeniny, za celou svou hudební kariéru vydal neuvěřitelných čtyřiašedesát desek a ve svém úctyhodném věku píše hudbu lepší než kdykoli před tím. Jeho poslední tři desky (Time Out Of Mind, Love And Theft, Modern Times) jsou hodnoceny jako nejlepší v jeho dosavadní kariéře a podle ohlasů na novinku Together Through Life se do stejné kolonky zařadí i ona.

Za produkcí alba, které předznamenal singl Beyond Here Lies Nothin, stojí Mark Frost, což je ale zpěvák sám. Na vývěr je z několika různých edic - klasické, na svou vinylech a speciální tří diskové s DVD.

Sony Music

Bob Dylan: Na stará kolena rekordmanem!

Americký písničkář Bob Dylan (65) se stal díky svému novému albu rekordmanem. Je na špičce hitparády.
Na špičku amerického žebříčku se dostala nová deska legendárního zpěváka Boba Dylana. Na první příčku ho vyneslo 192.000 prodaných kusů alba Modern Times.

Bob Dylan
se tak stal nejstarším zpěvákem, jehož nové album je na prvním místě nejprodávanějších nahrávek. Uvedl to britský list The Mirror, který připomněl, že v minulých letech se na americkou špici dostala i nová alba Johnnyho Cashe a Raye Charlese. V obou případech ale byly desky vydány po smrti interpretů.
Jako herec
2003 -Inkognito (Masked and Anonymous) role:: Jack Fate
1999 -Hurikán v ringu (Hurricane, The) role:: sám sebe
1973 -Pat Garrett a Billy the Kid (Pat Garrett and Billy the Kid) role:: Alias

Jako scénárista
2003 -Inkognito (Masked and Anonymous)

Jako skladatel
2003 -Inkognito (Masked and Anonymous)
1973 -Pat Garrett a Billy the Kid (Pat Garrett and Billy the Kid)
Album
1998
1997
1997
1995
1993
1992
1991
1990
1989
1989
1988
1986
1985
1985
1983
1981
1980
1978
1978
1978
1976
1975
1975
1974
1974
1973
1973
1972
1970
1970
1969
1968
1966
1965
1965
1964
1964
1963
1962
Kompilace
1994
1978
1967
Live
1989
1984
1976
Sir Ian McKellen

25. května 2009 v 10:10 | Michal Všechovský
Vstup do prvního pracovního týdne bude veselý, zmatený a plný změn. Změny jsou sice pro vás vítanou aktivitou, ale věřte že se jedná spíše o počáteční zmatky, než-li o skutečné strukturální změny. Vytrvejte, ve středu už bude lépe. Středa je vhodný den na skládání důležitých zkoušek nebo prosazování významného projektu. Hlava vám pojede na 360 obrátek, takže argumenty ze sebe budete jen sypat. Ve čtvrtek a pátek se věnujte plánování, uspořádání pracovního stolu, přepisu důležitých informací do diáře a prostě se jen tak připravujte na pořádný start, který začne už v příštím týdnu. Víkend může být nepatrně emotivní, takže nepodléhejte citovým erupcím ve svém okolí a zachovejte svůj klid, vyplatí se vám to. Nezapomeňte, že děti mají od pondělí do středy prázdniny!
Ian je syn civilního inženýra a hospodyně. Svou vášeň pro divadlo projevil již v sedmi letech, když na vánoce od rodičů dostal maketu divadla. Ian vystudoval v roce 1961 anglickou literaturu na univerzitě v Cambridge. Během studia se objevil ve více než dvaceti školních představeních. Jeho záliba v herectví byla natolik silná, že se ihned po dokončení školy vydal na hereckou kariéru. V roce 1964 měl svůj Londýnský jevištní debut ve hře Vůně květin "A Scent of Flowers".

V následujících několika letech s stal jedním z nejvíce respektovaných divadelních herců v celé Anglii. Ian účinkoval v Royal National Theatre a Prospect Theatre Company. V roce 1967 se poprvé objevil na jevišti v New Yorku. S Edwardem Petherbridgem založil v roce 1972 vlastní divadelní soubor "Actor's Company". V roce 1974 se stal členem Royal Shakespeare Company, se kterým vystupoval po celé Anglii do roku 1978. Za svou divadelní hereckou činnost získal mnoho ocenění.

Svou první filmovou roli získal ve filmu "The Promise" (1968). Předtím se objevil jen v několika malých televizních rolích. První výraznější roli získává až v thrilleru Větrné mlýny bohů "Windmills of the Gods" (1988) a dramatu Skandál "Scandal" (1989). V rozhovoru pro rádio BBC v roce 1988 veřejně přiznal svou homosexuální orientaci. V roce 1993 začíná být Ian rozpoznatelný pro americké publikum díky roli homosexuálního aktivisty postiženého AIDS v televizním filmu A kapela hrála dál "And the Band Played On".

Ian se také začal více objevovat v celovečerních filmech jako Šest stupňů odloučení "Six Degrees of Separation" (1993) Malá pistolnice Joe "The Ballad of Little Jo" (1993), Farma Cold Comfort "Cold Comfort Farm" (1995) a komedii Jack a Sarah "Jack and Sarah" (1995). Ve válečném dramatu "Richard III" (1995) si nejen zahrál hlavní roli, ale napsal pro nej scénář a stal se hlavním producentem. Největší úspěch přišel v roli cara Mikuláše druhého v historickém televizním dramatu "Rasputin" (1996), za který získal nominaci na Zlatý glóbus za vedlejší roli.

Dalšího mezinárodního úspěchu se mu dostalo ve filmu Bohové a monstra "Gods and Monsters" (1998). Za roli Jamese Whaleho získal nominaci na Oscara a Zlatý glóbus v kategorii nejlepší role. V roce 1999 se objevil po boku tehdy ještě neznámého Daniela Radcliffa (hlavního představitele obrovského trháku Harry Potter) v televizním filmu "David Copperfield".

V roce 2000 se Ian objevil v jedné z hlavních rolí velkorozpočtového akčního sci-fi X-Men, v němž si zahrál Magneta šéfa zákeřných mutantů. Z této úspěšné role se přesunul do nejúspěšnější role v jeho dosavadní kariéře čaroděje Gandalfa ve fantasy trilogii Pán prstenů.

Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců. První díl Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001.Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Viggo Mortensenem (Aragorn řečený Chodec - člověk), Liv Tyler (Arwen - elfka) a Orlando Bloomem (Legolas Greenleaf) se stali středem zájmu všech světových médií. Za svou skvělě ztvárněnou vedlejší roli byl Ian nominovaný na Oskara.

Druhý díl Pán prstenů 2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování Pán prstenů 3 - Návrat krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" bylo uvedeno do kin v USA v roce 2003 (u nás na počátku roku 2004). Ian se také objevil v pokračování úspěšného sci-fi X-Men 2 a roku 2006 natočil také třetí pokračování komiksové série X-Men s názvem X-Men: Poslední vzdor.

Ian se velmi angažuje v kauzách týkajících se diskriminace homosexuální menšiny a často za práva této menšiny bojuje. Při natáčení Pána prstenů si na Novém Zélandu našel nového přítele.

Ian McKellen byl v roce 1990 povýšen do rytířského řádu za svůj přínos v oblasti umění. Roku 2005 získal Stříbrného medvěda za celoživotní přínos na Filmového festivalu v Berlíně.

V následujícím roce ztvárnil roli Sira Leigha Teabinga ve snímku režiséra Rona Howarda Šifra mistra Leonarda, kde se v hlavních rolích objevil Tom Hanks s Audrey Tautou.
Jako herec
2012 -Hobbit (The Hobbit) role:: Gandalf
2007 -Zlatý kompas (Golden Compass, The) role:: Iorek Byrnison
2007 -Hvězdný prach (Stardust) role:: vypravěč
2006 -Šifra mistra Leonarda (Da Vinci Code, The) role:: Sir Leigh Teabing
2006 -Spláchnutej (Flushed Away) role:: The Toad
2006 -X-Men: Poslední vzdor (X-Men: The Last Stand) role:: Eric Lehnsherr / Magneto
2005 -Ústav (Asylum) role:: Dr. Peter Cleave
2005 -Tam, kde jsem nikdy nebyl (Neverwas) role:: Gabriel Finch
2005 -Pán fanoušků: Společníci Prstenu (Ringers: Lord of the Fans) role:: sám sebe
2005 -Kouzelný kolotoč (Sprung! The Magic Roundabout) role:: Zebedee
2003 -Pán prstenů: Návrat krále (The Lord of the Rings: The Return of the King) role:: Gandalf
2003 -X-Men 2 role:: Eric Lensherr / Magneto
2002 -Pán prstenů: Dvě věže (The Lord of the Rings: The Two Towers) role:: Gandalf
2001 -Pán prstenů: Společenstvo prstenu (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring) role:: Gandalf the Grey
2000 -X-Men role:: Eric Lensherr / Magneto
1998 -Nadaný žák (Apt Pupil) role:: Kurt Dussander
1998 -Bohové a monstra (Gods and Monsters) role:: James Whale
1997 -Zrozeni z moře (Swept from the Sea) role:: Dr. James Kennedy
1996 -Rasputin role:: Tsar Nicholas II
1995 -Jack a Sarah (Jack & Sarah) role:: William
1994 -Princezna (I'll Do Anything) role:: John Earl McAlpine
1994 -Muž stínu (Shadow, The) role:: Dr. Reinhardt Lane
1993 -A kapela hrála dál (And the Band Played On) role:: Bill Kraus
1993 -Malá pistolnice Jo (Ballad of Little Jo, The) role:: Percy Corcoran
1993 -Poslední akční hrdina (Last Action Hero) role:: Death
1969 -Alfréd Veliký (Alfred the Great) role:: Roger
Ostatni
1998

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Ester Janečková

25. května 2009 v 9:30 | Michal Všechovský
Posílal jí spodní prádlo
Moderátorka Ester Janečková (36) se již téměř čtyři roky pravidelně objevuje na televizních obrazovkách v pořadu Pošta pro Tebe. Díky jejímu empatickému vystupování se do ní zakoukal fanoušek, který ji celý rok pronásledoval a posílal jí balíčky se spodním prádlem.

"Dostávala jsem hlavně dámské krajkové spodní prádlo, ale také prstýnky, žvýkačky a v podstatě všechno možné," svěřila Korzu Janečková.

"Podle mě je nejlepší strategie vůbec nereagovat, takže jsem nikdy na žádný dopis neodpověděla. Všemožné dárky, co jsem od něj obdržela, jsem také neposílala zpět, ale všechny je povyhazovala!" dodává moderátorka s tím, že ji dotyčný nikdy neohrožoval ani jí nijak nevyhrožoval.
Zdá se, že to zafungovalo, a zhruba po roce strachu Janečková nechtěné dárky od svého nesoudného obdivovatele přestala dostávat.

"Asi po roce přestaly balíky přicházet. Jsem za to moc ráda, protože mám konečně znovu klid. Jen doufám, že se mu nic nestalo a zkrátka se umoudřil," uzavřela nepříjemnou zkušenost moderátorka.
Vstup do nového pracovního týdne pro vás bude mimořádný. Mnozí z vás konečně získají všechny potřebné informace k tomu, aby si vytvořili ucelený obrázek o skutečné situaci na pracovišti. V pondělí by bylo vhodné se vydat "do boje" za lepší sociální podmínky, pravděpodobně budete úspěšní. V úterý aktivně odpočívat a čerpat energii do dalších dnů. Ve středu budete řešit nějakou závažnou rodinnou událost, která nastala v době, kdy jste se příliš věnovali svému kariérovému růstu a nějak jste opomíjeli myslet také na své blízké. Do konce pracovního týdne budete "přežívat" pod tlakem nutných praktických a organizačních změn, které jsou každodenní součástí. Víkendové dny buďte opatrní na ostré horské sluníčko, na zvýšenou fyzickou zátěž a především uvolněte napětí, které v sobě máte. Řekněte upřímně druhým co máte na srdci.
Ester Janečková se narodila bývalé mluvčí charty 77 Marii Rút Křížkové a uznávanému divadelníkovi Otovi Ornestovi.Ester vystudovala střední zdravotnickou školu ,později úspěšně složila zkoušky na DAMU na režii a později přestoupila na heretví.

V září 2005 vstoupila do pořadu Pošta pro tebe a přesně do dalšího září zvládla padesát odvysílaných dílů, což obnáší 150 životních příběhů. Většinou na obrazovce dojde ke katarzi a příběh dobře skončí.Kromě Pošty pro tebe moderuje i pořad Sama doma. Občas si zahraje ve strašnickém Divadle Miriam. Má radost ze své rodiny,manžela dr.Zdeňka Janečka a syna Kryštofa.

Moderátorku Pošty pro Tebe pronásledoval úchyl!

Ester Janečkové někdo posílal spodní prádlo.
"Dostávala jsem hlavně dámské krajkové spodní prádlo, ale také prstýnky, žvýkačky a v podstatě všechno možné," svěřila Janečková. "Podle mě je nejlepší strategie vůbec nereagovat, takže jsem nikdy na žádný dopis neodpověděla. Všemožné dárky, co jsem od něj obdržela, jsem také neposílala zpět, ale všechny je povyhazovala!" dodává moderátorka s tím, že ji dotyčný nikdy neohrožoval ani jí nijak nevyhrožoval.

Zdá se, že to zafungovalo, a zhruba po roce strachu Janečková nechtěné dárky od svého nesoudného obdivovatele přestala dostávat. "Asi po roce přestaly balíky přicházet. Jsem za to moc ráda, protože mám konečně znovu klid. Jen doufám, že se mu nic nestalo a zkrátka se umoudřil," uzavřela nepříjemnou zkušenost moderátorka.
Ta nedávno pokřtila svou první knihu. Nese stejný název jako pořad, který Janečková moderuje, a obsahuje to nejlepší, co bylo zatím v Poště pro tebe k vidění.

Janečkovou pronásledoval úchyl, posílal jí spodní prádlo

Ester Janečková poznala odvrácenou tvář popularity. Moderátorku pořadu Pošta pro tebe pronásledoval několik měsíců dotěrný fanoušek, který jí navíc posílal balíčky se spodním prádlem.
"Dostávala jsem hlavně dámské krajkové spodní prádlo, ale také prstýnky, žvýkačky a v podstatě všechno možné," svěřila se Korzu Janečková. "Podle mě je nejlepší strategie vůbec nereagovat, takže jsem nikdy na žádný dopis neodpověděla. Všemožné dárky, co jsem od něj obdržela, jsem také neposílala zpět, ale všechny je povyhazovala."
Neznámý obdivovatel vydržel moderátorku zásobovat prádlem celý rok, poté s tím přestal. "Asi po roce přestaly balíky přicházet. Jsem za to moc ráda, protože mám konečně znovu klid. Jen doufám, že se mu nic nestalo a zkrátka se umoudřil," dodala Ester Janečková.
Stalking neboli soustavné pronásledování fanoušky zažila na vlastní kůži i herečka Ilona Svobodová, která o problematice promluvila v našem televizním pořadu NA SKOK.
"Když jsem po škole přišla do divadla, po nějaké době mě začal pronásledovat jistý fanoušek. Vždycky věděl, kde jsem, když jsem například odcházela z televize, tak tam čekal, jednou mi dokonce zazvonil v půl šesté na branku. Navíc se mi začaly ztrácet věci, takže jsem pak všechno oznámila na policii," vzpomíná na nepříjemné zážitky ještě z dob komunismu, kdy stalking byl naprosto neznámý pojem.
Pronásledování fanoušky zažily v minulosti i další známé osobnosti jako Lucie Bílá, Kateřina Brožová, Martin Dejdar, Pavel Nový či Vlasta Hortváth.

Ester Janečková: Chtěla bych najít svou »dceru«!

Ačkoliv Ester Janečková (36) z Pošty pro tebe týden co týden hledá ztracené blízké pro své diváky, ona sama se s kamarádkou z dětsví Míšou, kterou touží opět spatřit již dvacet let, dosud nesetkala.
Když bylo Ester teprve patnáct let, její maminka si z dětského domova brávala i dvouletou holčičku Míšu. "Náš vztah byl natolik silný, že mi říkala mami - bylo to i její první slovo," říká dojatě Ester.
Esteřina matka tedy zažádala o pěstounskou péči. Brali si ji k sobě domů přes rok, jenže jednoho dne zazvonil telefon a Ester se dozvěděla, že Míšinu biologickou matku propustili z vězení, kde byla za přepadávání. Jelikož ale Míše psala potřebný dopis jednou za půl roku, získala svou dceru automaticky zpátky. "Od té doby jsme se s Míšou neviděly a já jí ani nemohla vysvětlit, proč jsem za ní už nemohla přijít," zoufá si Ester. Tento smutný příběh uzavírá knihu Pošta pro tebe, do které Ester vybrala a sepsala 26 osudů ze svého pořadu a která spatřila světlo světa již tento týden.
Knihu Pošta pro tebe Ester pokřtila spolu s pošťákem Ondrou a Lejlou Abbasovou.
Candice Michelle

24. května 2009 v 15:45 | Michal Všechovský
V pondělí budete přesyceni kvantem nových informací. Na poradě zachovejte klid, stejně se nic nezmění a na vás se budou dívat skrz prsty! V úterý se nakumuluje několik akcí, takže budete muset volit podle stupně důležitosti, zvolte správná kritéria výběru. Ve středu navštivte konečně lékaře, protože dlouhodobé pochybnosti a obtíže by mohly získat chronický charakter. Ve čtvrtek se připravte na ústupky, prostě budete muset pro klid v práci i rodině dělat kompromisy. V sobotu buďte opatrní na peněženku, klíče... Nedělní rozjímání by mohlo přispět k "osvětlení" situace, která vám dlouhodobě není jasná. Pozor na rodinný generační konflikt. Bude lépe!
Candice Michelle (celým jménem Candice Michelle Beckman-Ehrlich) se narodila 30. září 1978 v Milwaukee v USA.

Kariéru modelky začala v 16. letech, kdy vyhrála soutěž v modelingu. V roce 1999 se přestěhovala do Los Angeles (Kalifornie, USA), zde se chtěla plně věnovat modelingu a herectví.
Dostala se do mnoha časopisů (FLEX, Lowrider Magazine, Playboy), ale i TV pořadů (Party of Five, 7th Heaven) a filmů (Tomcats, Anger Management, DodgeBall...).

Opravdu slavnou se stala jako zápasnice v zábavní show World Wrestling Entertainment a SmackDown!. V ženském šampionátu WWE (WWE Women's Championship ) získala spoustu titulů a nezastavilo ji ani vážné zranění, ze kterého se léčila 14 týdnů.

7. května 2005 se provdala za dr.Kena Gee Ehrlicha.
Jako herečka
2008 -Episode dated 10 March 2008 role:: Candice Michelle
2001 -Supersvůdníci (Tomcats) role:: Strippe
Blanka Matragi

23. května 2009 v 17:40 | Michal Všechovský
Už je to tady, krásnou dovolenou! V pondělí budete mít tendenci se rozmazlovat. Nakupujte a nedejte se nikým odradit, protože jinak budete mít špatnou náladu. V úterý ovšem při nakupování pozor! Lepší bude nic nepodnikat a když už to bude nezbytně nutné, tak si dobře zkontrolujte záruční listy, srovnejte si cenu s konkurencí... Ve středu se můžete setkat s někým z vaší minulosti, měli byste to zvládnout bez zatížení a nepříjemných emocí. Ve čtvrtek se nesnažte jít hlavou proti zdi, všechno má svůj čas a tempo. V pátek buďte ohleduplní k těm, kteří si vám řeknou o pomoc, stačí jen vlídné slovo, úsměv nebo pohlazení. V sobotu se klidně ohraďte vůči svému okolí, prostě potřebujete harmonii, klid a odpočívat. V neděli si vezměte diář a začněte plánovat nějaké příjemné aktivity, udělá vám to dobře.
Blanka Matragi zdědila svůj talent po tatínkovi. Nejprve se vyučila jako brusička skla aby mohla jít ve stopách svého tatínka. Poté studova střední průmyslovou školu sklářskou, poté i oděvní výtvarnictví na vyskoké škole umělecko-průmyslové v Praze.

Během studia se seznámila se svým pozdějším manželem Makramem Matragim a po svatbe odjela do Libanonu.Tam ušila svatební šaty,které se ostatním tak líbily, že začala šít pro významné podnikatele a hlavně pro arabské princezny.Šije jenom pro ženy, jediní muži, kteří nosí její šaty jsou příslušníci policie.

Je pravděpodobně jediná návrhářka,která se nemusí ohlížet na cenu.Každý kus je originál. Získala titul Významná česká žena v zahraničí.
Beata Rajská

23. května 2009 v 17:26 | Michal Všechovský
Beata Rajská se narodila v Liptovském Mikuláši, je absolventkou Střední průmyslové školy oděvní v Trenčíně ( 1980 ) a Filosofické fakulty University Komenského v Bratislavě ( 1986 ).

Už jako studentka získala několik ocenění na fashion soutěžích. S módou se na čas rozloučila, aby se k ní vrátila v roce 1993 (krátce po narození druhého syna) jako pedagog oděvní školy.

Od roku 1997 úspěšně podniká v módní branži, v roce 2001 pak zakládá společnost Beata Rajská - design, s.r.o.
Alexander Rybak

22. května 2009 v 16:59 | Michal Všechovský
Pondělí by měl být pohodový den. Po náročném víkendu přivítáte poklidnou práci a milou společnost vašich kolegů. V úterý bude všechno nějak zrychlené, schůzky si plánujte s časovým předstihem, protože nějak nic nepůjde podle plánu. Ve středu vás bude stále někdo telefonicky nahánět, naučte se rychle a stručně odpovídat, protože jinak budete pracovat do půlnoci. Ve čtvrtek je vhodná doba na opravdové rande a v pátek oslněni a zamilováni budete toužit po soukromí. Víkend věnujte nákupům, výhodně získáte naprosto originální oblečky. V neděli pozor na úrazy a rodinné rozepře. Novoluní v Býku je příslibem dobrých nových začátků.
Alexander se narodil 13. května 1986 v běloruském Minsku. Společně se svojí rodinou odcestoval do Norska v době, kdy mu byly čtyři roky. Jeho matka hraje na klavír a otec na housle, díky jejich vlivu se naučil perfektně ovládat oba nástroje. Housle mu jsou přesto bližší a bez nich si ho už umí málokdo představit.

Za své umění byl poprvé oceněn v roce 2004, od té doby sbírá jednu cenu za druhou. V roce 2006 se zúčastnil norské SuperStar, nedostal se ale dále než do semifinále. Spolupracoval s věhlasným i norskými umělci jako je například frontman kapely A-HA, Morten Harket.

Hraje i v muzikálech a zahrál si také ve filmu Yohan. Hudbu a texty si skládá ke svým písním sám. Dostal se na Eurovision Song Concest 2009 s písní "Fairytale".

16.5. 2009 se stavá vítězem ESC 2009 s písní FAIRYTALE s rekordním počtem bodů-389 (předtím byl rekord 272 bodů), pro Norsko získal třetí vítězství.

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Jako herec
2009 -Yohan
Karina Hovjacká

22. května 2009 v 12:58 | Michal Všechovský
Milí kolegové Zvěrokruhu, přestaňte poposedávat v koutku a vydejte se s úsměvem na rtech do světa. Aktivní přístup k životu bude bohatě odměněn. V úterý opatrně na jazyk, není vhodný den na upřímně míněné rady a porady. Nezapomeňte koupit sladkou odměnu pro vaše potomky, přinesou vám skvělé zážitky ze školních výletů! Ve středu se maximálně věnujte pracovnímu procesu, zvládnete obrovské množství činností. Čtvrtek je další úspěšný den, kdy si můžete dokázat jak jste výteční. V pátek vás bude honit mlsná a večer sexuální choutky. Víkend může být ve znamení změn, zvláště sobotu k tomu plně vyzývá.
Karina Hovjacká se narodila 22. 5. 1987, je studentka a bydlí v Ostravě.
V osmnácti letech se přihlásila do reality show vyvolení a skončila na 9. místě. Po vypadnutí ze soutěže dodělala střední školu a rekvalifikovala se na kosmetičku. Založila si vlastní kosmetické studio v Ostravě, které zůstala věrná. V současnosti pracuje pro pojišťovací společnost a studuje VŠ.

Záliby: malování, kreslení, psychologie, řízení auta
Znamení zvěrokruhu: Blíženci
Životní postoje: upřímnost, zůstat sama sebou, dělat to, co mě baví
Oblíbená barva: červená a černá
Oblíbené jídlo, nápoj: čaj, segedin, žemlovka
Jakého máš domácího mazlíčka? psa (mopslíka), anduláka
Jaké máš vzdělání? jsem ve 4. ročníku střední hotelové školy
Oblíbená kniha: psychologie o mužích
Oblíbený film: Statečné srdce, Vykoupení z věznice Shawshenk, Fotr je lotr
Oblíbený domácí interpret: H. Zeťová
Oblíbený zahraniční interpret: Eminem
Skupina: Pussycatdolls, ATB, Enigma
Co máš rád/a? pohodu
Co nesnášíš? ticho
Tvá nejlepší vlastnost: upřímnost
Tvá nejhorší vlastnost: žárlivost
Oblíbený domácí herec, herečka: nemám
Oblíbený zahraniční herec, herečka: Angelina Jolie, Julia Roberts, Hopkins
Tvůj dosavadní největší úspěch: to, že jsem zde
Vysněná země dovolená: Madeira
Oblíbený sport: bowling
Životní sen: být spokojená s tím, co dělám, mít šťastnou rodinu
Oblíbený hit: Philadelphia
Nejmilejší pohádková postava: pes z Nekonečného příběhu
Čeho se bojíš: smrti blízkých a ticha
Nejkrásnější životní zážitek: bylo hodně krásných, nemám jeden jediný
Nejhorší den v životě: na ten čekám a doufám, že mě mine; zatím to byla smrt prababičky, to mi bylo 6 let
Kdo je tvůj největší přítel: Romana a mamka
Máš stálého partnera? ano
Co bys svému dítěti nikdy nedal jako dárek? to, co bych mu koupila běžně, plánovaně a dala tomu jméno dárek
Kolik bys chtěl/a dětí? 1 a o dost později druhé
Oblíbená domácí práce: jednoroční úklid
Vysněná profese: psycholog
Kde a jak nejradši odpočíváš? doma pod peřinou
Řídíš se při rozhodování spíš rozumem nebo citem? snažím najít kompromis, ale spíš dělám, co cítím
Záleží ti na tom, co si o tobě druzí myslí? u těch, na kterých mi záleží a kteří mě znají ano
Ukradl jsi někdy něco? pomerančové bonbóny v 1. třídě, jinak nic
Oblíbená květina: růže a vánoční hvězda
Máš řidičák? ano