Duben 2009

G-Unit

30. dubna 2009 v 18:31 | Michal Všechovský
Partička kolem raperra 50 Centa. 50 Cent pod tímto názvem vytvořil kolekci módního oblečení G-Unit.A dalšími současnými členy skupiny jsou i DJ Whoo Kid (oficiální DJ), Mobb Deep, M.O.P., Young Hot Rod,40 Glocc, Spider Loc, Mazaradi Fox, Nyce.
A bývalými členy The Game (vyloučen za neloajalitu, mezi ním a Unit stále panují napjaté vztahy)
Olivia (vyloučena za neaktivitu, s Unit udržuje přátelské vztahy) Mase (odešel po dohodě k jinému labelu).
Lloyd Banks

30. dubna 2009 v 15:35 | Michal Všechovský
Lloyda Bankse objevil 50 Cent a a okamžitě ho zařadil do své crew G-Unit. Hned se spolu vypravili na dlouhé americké turné, při kterém vlastně celá tato deska "The Hunger For More" (2004) vznikala. Rappeři s sebou měli obrovský autobus, který se proměnil ve velké studio. Producentsky se na albu podílel Eminem.
Album

2009


2009


2008


2006


2004


Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip


Kim Kardashian

29. dubna 2009 v 17:42 | Michal Všechovský
Kim se narodila v Los Angeles. Je dcerou Roberta Kardashian a Kris Jenner. Ma sestry Kourtney a Khloe a bratra Roberta. Polovični sestry Kendall a Kylie a nevlastni sourozenci Brandon, Brody a Casey. Meri pouhych 160cm.

Se svymi sestrami vlastni obchod s oblecenim v Los Angeles, ktery se jmenuje DASH. Je kamaradkou Paris Hilton. Aktivne se venuje charite. Prodava obleceni ze sveho obchodu, nebo i ze sveho satniku na eBAY a vytezek venuje charite. Vystupuje v reality show "Keeping up with the Kardashians".

Objevila se ve filmu Disaster movie jako Lisa.
Los Angeles - Americká topmodelka s arménskou krví Kim Kardashian pózovala v sexy outfitu pro magazín Complex.
Půvabné krasavici to na svůdných snímcích opravdu sluší. A to sexy Kardashian moc dobře ví.
S nádhernou postavou a lehce eroticky laděnými fotografiemi však září i v působivém kalendáři. Každý fanoušek svůdné divy si teď Kim může pořídit přímo domů, byť jen v podobě kalendáře.
Kráska s neodolatelným poprsím potěšila milovníky ženské krásy už před dvěma lety, když se svlékla pro Playboy.
Osmadvacetieltá sexbomba pochází z Los Angeles. Kromě modelingu se věnuje obchodu a herectví. Se svými sestrami vlastní obchod s oblečením DASH.
Kim Kardashian je však hlavně hvězdou módních přehlídek. Sexy spodní prádélko předváděla topmodelka například na nedávné módní přehlídce luxusní značky Victoria´s Secret.
Kim Kardashian, celým jménem Kimberly Kathleen Kardashian, je narozena 21. srpna 1980 v Los Angeles v USA. Vyrůstala v bohaté rodině - její otec byl známý právník. Měla několik známých přítelů - chodila s raperem The Game nebo Nickem Lacheym.
Nechvalně ji proslavilo video s domácím pornem, které se octlo na internetu a které koupil server VividVideo za 1 mil. dolarů. V roce 2007 se díky svým nesporným tělesným kvalitám ocitla v časopise Playboy, kde se nechala vyfotit úplně nahá, fotky z něj tu určitě také budou. Má vlastní reality show se jménem Keeping Up With the Kardashians. Sice se asi nedá nazývat modelkou ani herečkou ani ničím podobným, ale určitě na ní něco bude, když se umístila na 28. místě v žebříčku Nejkrásnějších žen roku 2008.
Co se týče mého dojmu z ní a toho, proč jsem si pro tento blog vybral právě ji, tak to řeknu asi takto: Líbí se mi na ní hlavně její prsa, myslím, že všichni uznají, že je má opravdu nádherná. Dále z ní čiší úžasná ženskost, jako z žádné jiné modelky nebo jiné hvězdy. Nelze opomenout její nádherný zadek, v odvážných šatech nebo bikinách se úplně vzdouvá. Také má nádherné oči, pokaždé, když jsem ji viděl, mě to zaujalo - nedá se s nikým splést. Jednoduše se mi líbí jako žena, snad nemá jedinou zápornou stránku (teď teda myslím hlavně tu tělesnou).


Rudolf Rokl

29. dubna 2009 v 13:05 | Michal Všechovský
Rudolf Rokl byl český klavírista, skladatel a hudební aranžér dlouholetý spolupracovník a osobní přítel zpěváka Karla Gotta. Kromě populární hudby se také aktivně věnoval hudbě vážné a jazzu.

Na klavír hrál od svých 4 let, již v roce 1948 natočil svoji první gramofonovou desku a vyhrál v Ostravě soutěž mladých klavíristů. V roce 1953 se na koncertě seznámil s profesorem Františkem Rauchem, z jehož popudu pak v roce 1955 začal studovat na konzervatoři hru na klavír, dirigování a skladbu. V roce 1958 poprvé veřejně vystoupil s Orchestrem Karla Vlacha. Koncem 50. let alternoval Jiřího Šlitra společně s Oldřichem Františkem Korte jakožto klavírista v Laterně Magice, od roku 1959 působil jako klavírista Tanečního orchestru Československého rozhlasu v Praze. Byl velmi všestranným hudebníkem, spolu s populární hudbou se ale stále věnoval i jazzu a vážné hudně, uměl hrát i country hudbu. Od roku 1958 hrál v jazzovém triu s legendárním českým jazzovým kontrabasistou Luďkem Hulanem a bubeníkem Ivanem Diminákem, kde natáčeli své nahrávky s legendární kapelou Studio 5, později vystupovali společně i v Orchestru Československého rozhlasu.

Od roku 1958 se také osobně poznal s mladým a právě začínajícím zpěvákem Karlem Gottem, se kterým se postupně velmi sblížil. Počátkem šedesátých let také studoval pražskou AMU u profesora Františka Raucha, v té době ale už hrál v Divadle Semafor, v Divadle Apollo, vystupoval i s Jazzovým ochchestrem Československého rozhlasu legendárního [[dirigenta Karla Krautgartnera.

V roce 1966 vyhrál mezinárodní jazzovou intepretační soutěž ve Vídni. V polovině šedesátých let zaskočil za zraněného kolegu Jaromíra Klampíře odjel společně s Karlem Gottem na půl roku do USA, kde oba společně vystupovali v Las Vegas. Po návratu z USA se již na trvalo se stal členem Orchestru Ladislava Štaidla, což byla doprovodná kapela zpěváka Karla Gotta, kde působil až do své smrti zejména jakožto hudební aranžér a sólista orchestru. Vedle toho se ovšem nadále věnoval jazzové hře i vážné hudbě. Hrál společně s dalším významným českým jazzovým klavíristou panem Karlem Růžičkou, aranžoval mnoho vlastních sólových nahrávek, kromě Karla Gotta spolupracoval i se zpěvačkou Jitkou Zelenkovou. Jako muzikant a klavírista byl naprosto výjemečný v tom, že uměl velmi dobře hrát prakticky všechny běžné styly hry na klavír, tedy vážnou hudbu, klasický jazz i populární hudbu.

Zemřel předčasně ve věku 56 let na rakovinu.
Jako herec
1969 -Nejkrásnější věk


Diora Baird

28. dubna 2009 v 16:33 | Michal Všechovský
Diora Baird byla jako dítě chorobně nesmělá. Později se v Miami dostala do světa showbyznysu tím, že hrála v reklamách pro Osh Kosh a Kmart. Když jí bylo deset, matka se rozhodla překonat její nesmělost tím, že ji přihlásila na kurzy herectví. Po střední škole si sbalila to nejnutnější a vydala se do Los Angeles. Tam se přihlásila na konkurz pořádaný prestižní komediální skupinou The Groundlings a ve volném čase dělala to, co každý mladý herec, který hledá angažmá a lepší herecké příležitosti: úklid hotelových pokojů, umývání nádobí, starání se o děti, klauna na párty pro děti a různé jednoduché rekonstrukční a úklidové práce.

Během jedné rekonstrukční práce ji objevil její současný manažer a tím se její život navždy změnil. Baird byla vybrána do kampaně pro módní řadu firmy Guess, jejíž plakáty jsou k vidění na billboardech a v autobusech po celých Spojených státech. Její první herecká příležitost přišla v roce 2005 - objevila se v úvodu filmu v malé roličce jedné z milenek Owena Wilsona v hitu studia New Line Cinema Nesvatbovi. Vzápětí se objevila v několika dílech seriálu South Beach, který produkuje Jennifer Lopez. V roce 2006 se objevila v teenagerské komedii Accepted, kde dále hrají Justin Long, Jonah Hill a Blake Lively a také v hororovém snímku režiséra Jonathana Liebesmana, Texaský masakr motorovou pilou: Počátek.

Dioru Baird můžeme vidět také v komediální sérii Big Day v produkci ABC, kde jsou jejími kolegyněmi Marla Sokoloff a Wendie Malick. Tento seriál zaznamenává hodinu po hodině celý svatební den (hodina - epizoda) a byl uveden na konci roku 2006. Diora Baird také získala hlasovou roli jedné z osudových žen ve videohře Zjizvená tvář, která vychází ze slavného filmu s Al Pacinem. Tuto hru uvádí na trh společnost Vivendi/Universal v říjnu 2006. Z jejích dalších filmů jmenujme Fifty Pills, kde se objevila i Kristen Bell a nezávislý snímek Hot Tamale, v němž hrají i Carmen Electra a Jason Priestly. Tento snímek získal cenu v kategorii nejlepší film na Boston International Film Festival 2006. Diora Baird v současné době žije v Los Angeles.
Los Angeles - Americká herečka Diora Baird je opravdu kočka. Své nádherné tělo ukázala v sexy prádélku v květnovém vydání magazínu FHM.
Smyslná svůdnice zkrátka ví, jak zaujmout okolí. Pětadvacetiletá sexy dračice se nedávno odhalila i v magazínu Maxim.
Čtenáře na stránkách populárního časopisu dráždila v černém prádélku, které bylo doslova nabité erotikou.
Medová plavovláska v dráždivém prádélku pózuje ráda. Z pózování pro Maxim dokonce vzniklo i video.
Sympatická rodačka z Floridy nejprve účinkovala v různých reklamách. Postupně se však začala prosazovat i jako herečka.
Roku 2005 si zahrála v úspěšné komedii Nesvatbovi a o rok později v další komedii Bezva vejška.
Diora Baird také získala hlasovou roli jedné z osudových žen ve videohře Zjizvená tvář, která vychází ze slavného filmu s Al Pacinem.
V nezávislém snímku Hot Tamale si zahrála po boku Jasona Priestlyho a Carmen Electry. Snímek získal cenu v kategorii nejlepší film na Filmovém festivalu v Bostonu.
Jako herečka
2009 -Let the Game Begin
2009 -Night of the Demons
2009 -Quit
2009 -Stan Helsing
2009 -Star Trek
2008 -Four Years Running
2008 -Kamarádova holka (My Best Friend's Girl) role:: Rachel
2008 -Pornstar
2008 -South of Heaven role:: Lily
2007 -Brain Blockers role:: Suzi Klein
2007 -Day 73 with Sarah role:: Foxy
2007 -Last Chance to Marry Jane
2007 -The Ceremony
2007 -The Phantom role:: Cara
2007 -Windows role:: Cara
2007 -Young People Fucking role:: Jamie
2006 -Bezva vejška (Accepted) role:: Kiki
2006 -Bachelor Party Vegas role:: Penelope
2006 -Boobzilla
2006 -Fifty Pills role:: Tiffany
2006 -Pikantní salsa (Hot Tamale) role:: Tuesday Blackwell
2006 -Scarface: The World Is Yours role:: Femme Fatale
2006 -Žralok (TV seriál) (Shark) role:: Nina Lange
2006 -Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, The) role:: Bailey
2006 -The Loop role:: Cara
2005 -Fiasco role:: Tiffy
2005 -If Love Be Blind role:: Isabel
2005 -Nesvatbovi (Wedding Crashers, The) role:: Vivian
2004 -Deep Down in Florida role:: Maren
1995 -"The Drew Carey Show" role:: Valerie


Bill Gates

28. dubna 2009 v 11:49 | Michal Všechovský
Zakladatel Microsoftu a nejbohatší muž světa z let 1996, 1998-2006 William H. Gates, nebyl vždy takovou osobností jako dnes. Hubený, plachý a nešikovný teenager se nezdál být úspěšnější, nežli jeho rodiče. Otec silný a vysoký muž byl vynikající právník v Seattlu, matka pracovala ve vedoucí funkci pro dobročinnou organizaci United Way. Přes jeho fyzické nedostatky prokázal enormní nadání pro matematiku a logiku. Mladý Bill nebyl přirozený vůdce, natož budoucí miliardář, který se stane tahounem americké ekonomiky.

Bill navštěvoval státní základní školu, ve dvanácti se zapsal na soukromou školu Lakeside School. Následující rok napsal svůj první počítačový program, to bylo v době počítačů zabírajících celou místnost. Brzy poté spolu se svým přítelem Paulem Allenem napsal program pro svou školu. Spolu s Allanem ještě na střední škole založili společnost nazvanou Traf-O-Data, která analyzovala provoz městské dopravy.

Po střední škole se Bill rozhodl stát právníkem jako jeho otec, proto se vydal na Harvardskou univerzitu, kterou kvůli práci nedokončil. V té době ještě plachý a nesmělý velmi zřídka chodil na party, pokud jej nevzal jeho přítel Stave Ballmer, který byl později jmenován prezidentem Microsoftu.

Allen, který pracoval v Honeywell nedaleko Bostonu, jednoho dne v prosinci 1974 ukázal Billovi přístroj Altair 8800, počítač od M.I.T.S. Jedinou věc, kterou počítač postrádá mimo klávesnice a monitoru byl software. Bill a Allen kontaktovali šéfa M.I.T.S. a řekli mu, že dokáží vytvořit Basic základní programovací jazyk pro Altair.

Po úspěšné prezentaci ve společnosti M.I.T.S. získali Bill a Allen smlouvu na programovací jazyky. Oba dva se tedy přesunuli do Nového Mexika a založili společnost Microsoft. Ačkoliv prvních pět klientů zbankrotovalo, společnost se protloukla a v roce 1979 přesunula do Seattlu. Následující rok se představitelé IBM zeptali Billa, zdali dokáže obstarat operační systém pro jejich první počítač. Bill a Allen zakoupili operační systém nazvaný QDOS (Quick and Dirty Operating System) za 50 000 dolarů od jiné společnosti, přejmenovali jej na MS-DOS, přeprogramovali a následně licencoval IBM. PC bylo za bouřlivého ohlasu uvedeno na trh v roce 1981. Část licenčních poplatků za operační systém získával Microsoft, kterému to zajistilo přežití na několik let dopředu.

Microsoft pokračoval v soustředění se na softwareový trh, přidáváním zákaznických aplikací jako Microsoft Word a Microsoft Excel. V roce 1986, když se akcie společnosti stali veřejně obchodované se Bill stal papírovým miliardářem ve věku 31 let. Následující rok společnost uvedla na trh první verzi Windows, v roce 1993 se jich prodávalo milión kopií měsíčně. Když byl uveden operační systém Windows 95, tak se za prvních šest měsíců prodalo sedm miliónů kopií. Microsoft software se tak stal všudypřítomný, že antimonopolní úřad spojených států začal dlouhodobě prošetřovat společnost. Následovaly dlouhosáhlé soudní spory.

Bill se v roce 1995 se svou společností velmi zaměřil na Internet. Zatímco některé z jeho úsilí včetně velice propagovaného Microsoft Network a jeho vysoce nabízeného Webu neuspěl. Přesto se společnosti podařilo prosadit na poli prohlížečů, Internet Explorer rychle pokořil Netscape a stal se tak jedničkou na trhu.Mezitím si Bill postavil obrovské sídlo a oženil se s Melindou French , marketingovou manažerkou Microsoftu v roce 1994. Ve stejnou dobu se také významně podílel na charitativní činnosti. Bill a Melinda spravují nadaci, která spravuje několik miliard dolarů. Peníze se například využívají na podporu prevence infekčním onemocněním, na zlepšování celosvětové zdravotní péče a podporu vzdělání.

V listopadu 1999 soud vydal předběžné rozhodnutí, že softwarový gigant Microsoft byl monopol. Krátce po výnosu Bill opustil místo prezidenta Microsoftu a stal se vedoucím softwarovým architektem. Místo po něm převzal Stave Ballmer.

Také krátce po výnosu soudu, uvedl Microsoft na trh Windows 2000. V dubnu 2000 soud rozhodl, že by se Microsoft měl rozdělit na dvě společnosti. Jedna společnost by měla vyvíjet software, jako Microsoft Office a Internet Explorer a druhá společnost by se měla výhradně soustředit na operační systém Windows. Bill udržoval názor, že tato varianta oddělit systém od dalších aplikací je funkčně nemožná. Přesto se žádná okamžitá omezení nerealizovala. Přesto soud nakonec rozhodl, že se společnost dělit nebude.

S oznámeným bohatstvím 54 miliard dolarů v roce 2006 je Gates nejen nejbohatším Američanem, ale také na světě. Přestože ztratil 9 miliard díky recesi rok předtím, je jeho postavení neotřesitelné. Spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen byl v roce 2001 třetím nejbohatším Američanem hned po Warrenu Buffettovi.

V roce 2007 dosahovalo jeho bohatství podle casopisu Forbes hodnoty 56 miliard dolarů.

Bill a jeho žena Melinda mají tři děti, dceru Jennifer (1996), syna Roryho (1999) a dceru Phoebe (2002).

Po delší době byl Bill sesazen z žebříčku nejbohatšího člověka planety a to finančníkem Warrenem Buffettem. Sám se k tomu vyjádřil, že on narozdíl od Warena tolik nešetří. Bill se v roce 2008 rozhodl odejít z Microsoftu a více se věnovat své nadaci.

Majetek podle časopisu Forbes:
1996 - 18,5 miliard dolarů, 1. místo
1997 - 36,4 miliard dolarů, 2. místo
1998 - 51,0 miliard dolarů, 1. místo
1999 - 90,0 miliard dolarů, 1. místo
2000 - 60,0 miliard dolarů, 1. místo
2001 - 58,7 miliard dolarů, 1. místo
2002 - 52,8 miliard dolarů, 1. místo
2003 - 40,7 miliard dolarů, 1. místo
2004 - 46,6 miliard dolarů, 1. místo
2005 - 46,5 miliard dolarů, 1. místo
2006 - 50,0 miliard dolarů, 1. místo
2007 - 58,0 miliard dolarů, 2. místo


Kristýna Nováková

28. dubna 2009 v 11:15 | Michal Všechovský
Studentka střední odborné školy specializační, obor cestovní ruch, se věnuje herectví už od svých deseti let, kdy vstoupila do divadelního souboru Bílá síť.

Kristýna Nováková ve filmu debutovala v roce 1996 v VÝCHOVA DÍVEK V ČECHÁCH (r. Petr Koliha), kde na sebe upozornila v roli školačky Agáty. Zde si jí také všiml režisér Jan Hřebejk, který ji pozval na konkurs pro úlohu Jindřišky ve filmu Pelíšky.

Hrala ve filmech:
Ro(c)k podvraťáků (2006) .... Šárka
Rána z milosti (2005) (TV) .... Marta
Pátek čtrnáctého (2002) (TV)
Pelíšky (1998) .... Jindřiška
Kinetická encyklopedie všehomíra (1998) (TV)
Výchova dívek v Čechách (1997) .... Agáta

Kromě dvou celovečerních filmů se Kristýna objevila také v dokumentu MŮJ DŮM, MŮJ HRAD (1997, r. Pavel Fojtík) a účinkovala rovněž ve filmu JAK JSME NATÁČELI S TOMEM (1997, r. Moris Issa) - vítězném snímku mezinárodní přehlídky CIAK Junior, kde soutěží krátké filmy natočené podle dětských námětů.

Jako herečka
2008 -Taková normální rodinka
2006 -Az do dna
2006 -Ro(c)k podvraťáků role:: Sárka
2004 -Milenci a vrazi
1999 -Pelíšky role:: Jindriska
1997 -Výchova dívek v Čechách (Výchova dívek v Čechách) role:: Agáta

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip


Jim Morrison - James Douglas Morrisson

28. dubna 2009 v 10:36 | Michal Všechovský
Vlastním jménem James Douglas Morrisson. Později si nechal ze svého jména odstranit jedno ,,s". Jeho otec byl námořní důstojník a to znamenalo neustále stěhování z místa na místo. Jeho matka Clara byla hlavou rodiny, jelikož otec neustále nebyl doma. Oba rodiče byli velmi konzervativní a Jimy s nima nevycházel dobře. Později dokonce na otázku co je s rodiči odpověděl, že zemřeli, ikdyž to nebyla pravda. Měl dva sourozence Andyho a Anne. Odmaturoval v Alexandrii ve Virginii. Roku 1964 začal studovat v LA na filmové fakultě. Jim však, po neúspěchu, opustil zklamán školu a v létě roku 1965 potkal Raye Manzareka. Na Venice Beach v L.A. mu Jimy zaspíval píseň Moonlight drive. Ray byl nadšen a vznik kapely, jejiž název měl Jim dávno vymyšlený, na sebe nedal dlouho čekat. The Doors utvořili zpěvák Jim Morrison, klávesista Ray Manzarek, kytarista Robby Krieger a bubeník John Densmore.

Jima silně ovlivnila beatnická filozofie života. Miloval Kerouaka a snil o životě Neala Cassadyho hrdiny románu Na cestě. (Dean Moriarty) Psal také poezii (ovlivněn Nietzschem), kterou pak na vlastní náklady vydával.Mladé publikum ho zbožňovalo. Soudy vedly mnoho sporů o přiznání jeho otcovství. Měl spousty milenek mezi něž patřila například Janis Joplin nebo šéfredaktorka rockového časopisu Patricia Kennaly, kterou si dokonce vzal. Jeho životní láskou však byla Pamela Courson. Byla to jeho ,, vesmírna družka" jak ji s oblibou nazýval.

Vystoupení The Doors byly neuvěřitelným zážitkem. Jim neustále zasahoval do rytmu hudby a celé koncerty spíše připomínaly něco nadpozemského. Mnohokrát se dostal do konfliktu se zákonem. Bral velice hodně halucinogenních látek nejvíce LSD, což spůsobilo jeho obsesi smrti, kterou trpěl. Holdoval také alkoholu a nosil kožené kalhoty s dírou na zadku, které se později po jeho smrti staly symbolem rockových kapel.

Časté koncertování a divoký život ruinovaly jeho zdráví. Měl až pokrk toho, že lidé chodí na jeho koncerty kvůli jeho osobě a ne kvůli jeho hudbě a textům. Nechal se zarůst vousy a velice přibral. Jeho alkoholismus se stále horšil.

V roce 1971 se opět vrátil Pamele a společně se rozhodli odjet do Paříže, kde měl v plánu psát poezii a odpočívat po nahrávání posledního alba L.A. Woman. Album L.A. Woman se rozhodli natočit ve své staré zkušebně na místě, kde před lety začínali. Celé album je nahrané naživo a skoro celé najednou.

Třetího července 1971 v Paříži James Douglas (Jim) Morrison umíra. Jeho smrt je dodnes obestřena tajemstvím. Byl nalezen ve své vaně. Jako příčina smrti byla oficiálně uvedena srdeční zástava, hypotéza, že šlo o předávkování drogami, nebyla jednoznačně potvrzena. Někteří lidé si myslí, že se jen uklidil do ústraní a stále žije. Avšak tato verze je nepravdivá. Hudba skupiny The Doors je i v dnešní době kritiky hodnocená jako nesmrtelná.
Jako herec
1997 -Message to Love: The Isle of Wight Festival role:: sám sebe

Ostatni

1972


1971


1971


1970


1970


1969


1968


1967


1967Dwayne Johnson <The Rock>

27. dubna 2009 v 20:22 | Michal Všechovský
Dwayne se narodil 2.května 1972 v Miami na Floridě Atě a Rockymu Johnsonovým. Postupně se stal jedním z nejznámějších mužů nejen v Americe, ale i jinde ve světě. Dwaynův otec "Rocky Johnson" a dědeček "High chief Peter Maivia" byli oba dobře známi jako vlivní a velmi působivý wrestleři. Malý Dwayne nikdy nebyl od ringu daleko. Matka ho brala s sebou do zákulisí, když otec Rocky zápasil.

Jeho soupeři byli borci takových jmen, jako Sgt. Slaughter a Mr.Fuji. Když bylo Dwaynovi 10 let, zemřel jeho dědeček, jeden z nejvýznamnějších samoiských wrestlerů. (Pozn.pokud někoho zaujme,že původem je rodina ze Samoy, dodám, že Rikishi je Dwaynův bratranec). Tehdy si Dwayne poprvé skutečně uvědomil sílu a význam popularity, když se dědečkova pohřbu zúčastnily tisíce lidí. Dwayne úspěšně pokračoval ve studiu a brzy začal hrát americký fotbal. Stále sice cítil, že jednou přijde den, kdy i on se bude věnovat wrestlingu, ale v té době bylo jeho cílem hrát v NFL. Vystřídal několik vysokých škol ve Státech a nakonec zakotvil na Univerzitě v rodném Miami, kde hrál za Miami Hurricanes. Pak ale přišla pohroma ve formě zranění. Dwayne si vykloubil rameno a málem ztratil celou sezónu. Vrátil se ale brzy na hřiště a pokračoval. V té době také poznal svou budoucí manželku, Dany Garcia. To ale nebyl poslední úspěch. Koncem roku 1993 mu zavolal jeho agent s výbornou nabídkou. Nebyla sice z NFL, jak si Dwayne původně přál, ale z CFL a měl jít hrát fotbal do Kanady.

V té době si ovšem již wrestling více než úspěšně prorazil cestu z temnot do velkých arén a získával stále více fanoušků. Dwayne nechtěl odejít do Kanady a tak se právě v této chvíli rozhodl, že půjde ve stopách svého otce a děda a dá se na wrestlerskou dráhu. Tak se spojil s Gerry Briscem, přítelem svého otce, a ptal se na nějakou wrestlingovou školu. Oba rodiče s jeho rozhodnutím souhlasili a otec ho zpočátku také sám trénoval. Potom ho viděl v ringu Pat Patterson, také rodinný přítel, a zeptal se rovnou, jestli se chce dostat se svým talentem mezi wrestlerskou špičku. Všechno pak pokračovalo velmi rychle a Dwayne se den ze dne zlepšoval. Během krátké doby mohl pak zavolat Vince McMahona a zeptat se na podmínky přijetí do tehdejší WWF.

A jsme na počátku kariéry borce se jménem The ROCK. Borce, který podstatně změnil tvář tohoto sportovního odvětví, borce, který byl 7x držitelem nejvyššího titulu ve WWE. Ale pojďme od počátku. Do WWF přišel Dwayne až po působení v USWA, kde zápasil pod přezdívkou Flex Cabana. Ve WWE začínal v roce 1995 jako Rocky Maivia, což jsou vlastně jména otce a dědečka. Velmi brzy poté získal svůj první IC Title a stal se tím jediným elektrizujícím borcem s obrovským vlivem na davy fanoušků. Zrodil se "miláček davů" - The People´s Champion - The ROCK. Sám s oblibou říká v ringu před vyprodanou arénou: "Rocka nestvořila WWF, Rocka nestvořil Vince McMahon, ani Rock sám nestvořil Rocka…To VY jste udělali Rocka!!!" a diváci ve stoje šílí…

Nebudu vypisovat všechny tituly, jsou v záhlaví. Připomenu jen jeho feud s Mankindem, při kterém se třikrát bojovalo o WWE Title. Od roku 2001 se Rockova hvězda pomalu začíná přesouvat do Hollywoodu. Čtyři měsíce chyběl v ringu, když natáčel film Mumie se vrací. Fanoušci si ho ale příliš neužili a hned následující rok si zahrál ve filmu The Scorpion King.

Jeho účinkování v tomto snímku je zapsáno v Guinessově knize rekordů jako nejvíce honorovaný debut představitele titulní role v historii filmového průmyslu. Hned koncem roku 2002 začal Rock točit Helldorado. Rok 2003 je spojen se snímkem Be cool, kde si Rock zahrál vedle takových hvězd jako je John Travolta, Uma Thurman a Vince Vaughn. Následoval film The Rundown, který ovšem podle kritiků nebyl tak úspěšný, jak se původně očekávalo. Každopádně rok 2004 trávil Rock více v ateliérech než v ringu. "Arni" Schwarzeneger byl zvolen guvernérem a Rock převzal role, které byly pro něj připraveny. Přesto se Rock vrátil do ringu dva týdny před WrestleManii XX a vytvořil tým s Mickem Foleym. Pro fanoušky, kteří tou dobou již pochybovali, to byla dobrá zpráva. Rock zatím ring natrvalo neopustil.
Jako herec
2009 -Planet 51
2009 -Útěk na Horu čarodějnic (Race to Witch Mountain)
2009 -Tooth Fairy
2008 -Disaster! A Major Motion Picture Ride... Starring You! role:: Action Star
2008 -Dostaňte agenta Smarta (Get Smart) role:: Agent 23
2007 -Reno 911!: Miami role:: Rick Smith, S.W.A.T.
2007 -Plán hry (The Game Plan) role:: Joe Kingman
2006 -Episode dated 17 April 2006 role:: The Rock
2006 -Episode dated 4 December 2006 role:: The Rock
2006 -Gang v útoku (Gridiron Gang) role:: Sean Porter
2006 -Hulk Hogan: The Ultimate Anthology role:: The Rock
2006 -APOKALYPSA (Southland Tales) role:: Boxer Santaros / Jericho Kane
2006 -Spy Hunter: Nowhere to Run role:: Alex Decker
2006 -Starz Special: Gridiron Gang
2005 -Buď v klidu (Be Cool) role:: Elliot Wilhelm
2005 -Doom role:: Sarge
2005 -WWE Armageddon role:: The Rock
2005 -WWE Day of Reckoning 2 role:: The Rock - graphical likeness
2004 -Hard Knocks: The Chris Benoit Story role:: The Rock
2004 -Mick Foley's Greatest Hits & Misses: A Life in Wrestling role:: The Rock
2004 -Saturday Night Live: The Best of Tracy Morgan role:: Denny McClain
2004 -The Monday Night War: WWE Raw vs. WCW Nitro role:: The Rock
2004 -Kráčející skála (Walking Tall) role:: Chris Vaughn
2004 -WWE $250,000 Raw Diva Search role:: The Rock
2004 -WWE Day of Reckoning role:: The Rock - graphical likeness
2004 -WWE SmackDown! vs. RAW role:: The Rock
2003 -Vítejte v džungli (The Rundown) role:: Beck
2003 -WWE Backlash role:: The Rock
2003 -WWE Crush Hour role:: The Rock
2003 -WWE No Way Out role:: The Rock
2003 -WWE: Brock Lesnar: Here Comes the Pain role:: The Rock
2002 -Episode dated 4 April 2002
2002 -Hollywood Hulk Hogan: Hulk Still Rules role:: The Rock
2002 -Iron and Beyond
2002 -King of the Ring role:: The Rock
2002 -Royal Rumble role:: The Rock
2002 -Summerslam role:: The Rock
2002 -The Rock: Just Bring It role:: The Rock
2002 -Král Škorpión (The Scorpion King) role:: Mathayus the Scorpion King
2002 -The Scorpion King: Rise of the Akkadian role:: Mathayus
2002 -WrestleMania X-8 role:: The Rock
2002 -WWE Global Warning Tour: Melbourne role:: The Rock
2002 -WWE Vengeance role:: The Rock
2002 -WWE WrestleMania X-8 role:: The Rock
2002 -WWF No Way Out role:: The Rock
2001 -Royal Rumble role:: The Rock
2001 -Spotlight on Location: The Mummy Returns
2001 -Summerslam role:: The Rock
2001 -Survivor Series role:: The Rock
2001 -Mumie se vrací (The Mummy Returns) role:: Mathayus the Scorpion King
2001 -WWF No Mercy role:: The Rock
2001 -WWF No Way Out role:: The Rock
2001 -WWF Rebellion role:: The Rock
2001 -WWF Unforgiven role:: The Rock
2001 -WWF Vengeance role:: The Rock
2000 -Fully Loaded role:: The Rock
2000 -King of the Ring role:: The Rock
2000 -Přesný zásah (Longshot) role:: Mugger
2000 -Mick Foley: Hard Knocks and Cheap Pops role:: The Rock
2000 -No Way Out role:: The Rock
2000 -Royal Rumble role:: The Rock
2000 -Summerslam role:: The Rock
2000 -Survivor Series role:: The Rock
2000 -WrestleMania 2000 role:: The Rock
2000 -WWF Armageddon role:: The Rock
2000 -WWF Backlash role:: The Rock
2000 -WWF Insurrextion role:: The Rock
2000 -WWF Judgment Day role:: The Rock
2000 -WWF No Mercy role:: The Rock
2000 -WWF Rebellion role:: The Rock
2000 -WWF SmackDown! 2: Know Your Role role:: The Rock
2000 -WWF Unforgiven role:: The Rock
1999 -Armageddon role:: The Rock
1999 -Episode dated 15 August 1999
1999 -Fully Loaded role:: The Rock
1999 -Hell Yeah role:: The Rock
1999 -Royal Rumble role:: The Rock
1999 -Survivor Series role:: The Rock
1999 -WrestleMania XV role:: The Rock
1999 -WWF Attitude role:: The Rock
1999 -WWF Backlash role:: The Rock
1999 -WWF No Mercy role:: The Rock
1999 -WWF Rebellion role:: The Rock
1999 -WWF Smackdown! role:: The Rock
1999 -WWF St. Valentine's Day Massacre role:: The Rock
1998 -Fully Loaded role:: The Rock
1998 -King of the Ring role:: Rocky Maivia
1998 -No Way Out role:: The Rock
1998 -Royal Rumble role:: Rocky Maivia
1998 -Summerslam role:: The Rock
1998 -Survivor Series role:: The Rock
1998 -That '70s Show role:: Rocky Johnson
1998 -Síť (The Net) role:: Brody
1998 -WrestleMania XIV role:: Rocky Maivia
1998 -WWF Breakdown: In Your House role:: Rocky Maivia
1998 -WWF Capital Carnage role:: The Rock
1998 -WWF Judgment Day role:: The Rock
1998 -WWF Mayhem in Manchester role:: The Rock
1998 -WWF Over the Edge role:: Rocky Maivia
1998 -WWF Rock Bottom: In Your House role:: The Rock
1998 -WWF Unforgiven role:: Rocky Maivia
1998 -WWF Warzone role:: The Rock
1997 -Royal Rumble role:: Rocky Maivia
1997 -Survivor Series role:: Rocky Maivia
1997 -WrestleMania 13 role:: Rocky Maivia
1997 -WWF in Your House: A Cold Day in Hell role:: Rocky Maivia
1997 -WWF in Your House: Badd Blood role:: Rocky Maivia
1997 -WWF in Your House: D-Generation-X role:: Rocky Maivia
1997 -WWF in Your House: Final Four role:: Rocky Maivia
1997 -WWF in Your House: Revenge of the Taker role:: Rocky Maivia
1997 -WWF Slammy Awards 1997 role:: Rocky Maivia
1996 -Survivor Series role:: Rocky Maivia
1996 -WWF in Your House: It's Time role:: Rocky Maivia
1995 -Star Trek: Voyager role:: The Champion

Jako skladatel
2005 -Buď v klidu (Be Cool)

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

dwaynejohnsonfever.net
Miles Davis

27. dubna 2009 v 18:00 | Michal Všechovský
Černý americký trumpetista a jedna z vůdčích osobností moderního jazzu. Pochází ze státu Illinois, nar. 1926, vl. jm. Miles Davis III. V r. 1944 se objevuje v souboru Billy Eckstinea, kde se potkává i s Charlie Parkerem a Dizzy Gillespiem. Nadšen právě vznikajícím bopem se stěhuje do N.Y.C., kde v letech 1945 - 48 hraje s Ch. Parkerem. V r. 1948 sestavuje devítičlenný soubor s Gilem Evansem, formující nový směr - cool. Od r. 1955 hraje s vlastním hardbopovým Quintetem (m.j. zde hraje i John Coltrane), s nímž sklízí velký úspěch. Album (15) bylo první, které proniklo do ofic. amer. žebříčku. V r. 1964 vzniká nová skupina ESP, v níž se objevují m.j. i Herbie Hancock a Wayne Shorter.

V letech 1965 - 73, v období rodícího se jazzrocku, spolupracuje s mnohými novými talenty, kteří se teprve následně stávají hvězdami (m.j. Chick Corea, John McLaughlin, Joe Zawinul, Billy Cobham, Keith Jarrett). Z tohoto pohledu je významné album (27), na nemž Davis poprvé používá elektrifikované nástroje. Velký komerční úspěch sklízí deska (31).

V 2. pol. 70 let se objevuje na scéně mnohem méně a úspěšně se vrací až albem (50). Od r. 1983 vystupuje m.j. s Johnem Scofieldem a Darrylem Jonesem. V 80. letech rovněž často spolupracuje s hvězdami pop music (m.j. Michael Jackson, Cyndi Lauper, Joni Mitchell, Scritti Politti). Příklon k disco soundu přináší album Tutu. Davis psal úspěšně i filmovou hudbu. V září 1991 umírá.
Jako herec
1997 -Message to Love: The Isle of Wight Festival role:: sám sebe
1988 -Strašidelné vánoce (Scrooged) role:: Street Musician

Album

1998


1998


1998


1995


1994


1993


1993


1993


1993


1993


1992


1992


1992


1991


1991


1991


1990


1989


1989


1989


1989


1989


1988


1988


1987
- Dig


1986


1985


1985


1985


1984


1983


1983


1983


1981


1981


1981


1979


1979


1977


1976


1975


1975


1974


1974


1974


1973


1973


1973


1972


1972


1971


1970


1970


1970


1969


1968


1968


1968


1966


1965
- ESP


1964


1964


1964


1964


1964


1963


1962


1962


1961


1961


1960


1959


1959


1958


1957


1956


1956


1956


1956


1955


1955


1954


1949

Kompilace

1997


1990


1987


1987


1987

Live

1996


1992


1987


1981Sidney Crosby

27. dubna 2009 v 17:19 | Michal Všechovský

Sidney Crosby , kanadský supertalent se narodil 7. 8. 1987 v Cole Harbour. Jednička draftu 2005 , vybral si ho Pittsburgh Penguins. V první sezóně NHL nasbíral 102 bodů. Zkončil na 6.místě produktivity. Na uplynulých mistrovstvích světa nazbíral 16 bodů. V zámoří mu předpovídají skvělou budoucnost , přirovnávají ho k Gretzkému a k Lemieuxovi. Lemieux se o něho v Pittsburghu staral, Crosby dokonce na čas u Maria bydlel.

"Copak může někdy někdo překonat moje rekordy ?" položil jednu řečnickou otázku Wayne Gretzky. "Ano, Crosby. Je to nejlepší hokejista od časů Maria Lemieuxa."

V PÁR BODECH
• Sidney Crosby se narodil 7. 8. 1987. Jeho rodiče se jmenují Troy a Trina Crosby. Sid má jednu sestru Taylor. Jeho rodina bydlí v Cole Harbour.
• Ve třech letech stál Sidney poprvé na bruslích.
• V sedmi letech dával první interview novinářům.
• Ve čtrnácti vystoupil v CBC's show Hockey Day v Kanadě.
• Na draftu byl vybrán Rimouski Oceanic (QMJHL).
• V roce 2003 se Sidney stal prvním hráčem mladším 18-ti let, který hrál v Canadian Junior Hockey Team.
• 28. 12. 2003 vstřelil Sidney Crosby svůj první gól na světovém turnaji juniorů. Stal se nejmladším hráčem, který skóroval (bylo mu 16 let 4 měsíce a 24 dní).
• V roce 2005 byl Sidney draftován Pittsburghem Pinguins.

Jeho výrok: "There are a lot of things in this game I don't control. But then there are some things that I do."

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Jet Li Li Liam Jie Fan

26. dubna 2009 v 15:15 | Michal Všechovský
Jet Li se skutečně jmenuje Li Liam Jie. Od svých osmi let se věnoval čínskému národnímu sportu wu-šu (forma asijských bojových umění) v Pekingské amatérské sportovní škole. Po třech letech intenzivního tréninku vyhrál první národní mistrovství a jako součást světového turné měl v roce 1974 i vystoupení před prezidentem Nixonem v Bílém domě. V letech 1974-1979 se v tomto druhu asijského bojového umění stal pětinásobným světovým šampionem a také působil jako uznávaný trenér tohoto sportu.

Od sedmnácti let je hercem. Před kamerou debutoval v kung-fu snímku Šaolinský klášter "Shao Lin Tzu/The Shaolin Temple" (1979). Během 80. a 90. let natočil na tři desítky akčních filmů hongkongské produkce a stal se hvězdou tohoto žánru. Na šesti z nich se podílel i jako producent a jeden režíroval Zrozen k obraně "Zhong hua ying xiong" (1986). Největší popularitu mu přinesla série čtyř filmů Tenkrát v Číně "Wong fei-hung" (1991, 1992, 1993 a 1997). V Hollywoodu získal první zkušenost v roli hongkongského zabijáka v akční komedii Smrtonosná zbraň 4 "Lethal Weapon 4" (1998), který byl zároveň jeho prvním anglicky mluvícím filmem.

V roce 2000 natočil úspěšnou moderní verzi Shakespearovy hry Romeo musí zemřít, kde hrál hlavní roli po boku Aaliyah Haughtonové. O rok později se nejprve objevuje ve dvojroli filmu Jedinečný "The One" a následně ve filmu Polibek draka "Kiss of the Dragon", pro který napsal příběh, stal se producentem a také si v něm zahrál. V tomto filmu jako elitní pekingský policista Liu Juan je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění.

V současné době žije v Los Angeles se ženou a malou dcerkou.
Jako herec
2008 -Zakázané království (Forbidden Kingdom, The) role:: The Monkey King / The Silent Monk
2008 -Mumie: Hrob Dračího císaře (Mummy: Tomb of the Dragon Emperor, The) role:: Emperor Han
2008 -Mumie: Hrob Dračího císaře (The Mummy: Tomb Of The Dragon Emperor) role:: Emperor Han
2006 -Obávaný bojovník (Huo Yuan Jia) role:: Huo Yuanjia
2005 -Utržený ze řetězu (Danny the Dog) role:: Danny
2003 -Od kolébky do hrobu (Cradle 2 The Grave) role:: Su
2002 -Hrdina (Ying xiong) role:: Nameless
2001 -Polibek draka (Kiss of the Dragon) role:: Liu Jian
2001 -Jedinečný (The One) role:: Gabe Law / Gabriel Yulaw / Lawless
2000 -Romeo musí zemřít (Romeo Must Die) role:: Han Sing
1998 -Smrtonosná zbraň 4 (Lethal Weapon 4) role:: Wah Sing Ku
1998 -Král zabijáků (Sat sau ji wong) role:: Fu
1995 -Velké riziko (Shu dan long wei) role:: Kit Li
1994 -Legenda o červeném draku (Hong Xiguan zhi Shaolin wu zu) role:: Hung Hei-Kwun
1993 -Evil Cult - Tajemství Kung-Fu (Yi tian tu long ji zhi mo jiao jiao zhu) role:: Chang Mo Kei
1992 -Swordsman 2 (Xiao ao jiang hu zhi: Dong Fang Bu Bai) role:: Ling Wu Chung
1989 -Long zai tian ya role:: Jimmy Lee
1986 -Linie Obrany (Zhong hua ying xiong) role:: Jet

Jako režisér
1986 -Linie Obrany (Zhong hua ying xiong)

Jako scénárista
2001 -Polibek draka (Kiss of the Dragon)

Jako producent
2006 -Obávaný bojovník (Huo Yuan Jia)
2005 -Utržený ze řetězu (Danny the Dog)
2001 -Polibek draka (Kiss of the Dragon)
1994 -Legenda o červeném draku (Hong Xiguan zhi Shaolin wu zu)
1993 -Evil Cult - Tajemství Kung-Fu (Yi tian tu long ji zhi mo jiao jiao zhu)

Petr Kocman

25. dubna 2009 v 10:48 | Michal Všechovský

 • Narozen 6.dubna 1976 v Brně
 • Od svých 9 let vystupoval na pódiích společně se svým otcem Zdeňkem Kocmanem nejprve v duu,nebo jako hosté různých kapel.V roce 1989 i jako hosté kapely Greenhorns v západoněmeckém Elspe na " Karl May Festspiele " kde účinkoval i slavný představitel Vinnetoua Pierre Brice.
 • Od svých 11 let několikrát vystupoval na koncertech společně s Michalem Tučným,který byl jeho přítelem,učitelem a "strýčkem"
 • V roce 1992 zákládá se svým otcem vlastní skupinu "Daňový únik" jejíž název vymyslel kamarád Honza Vyčítal,věda že všichni členové kapely jsou živnostníci.Kapelu rozpouští v roce 1995 po přijetí nabídky od legendárních Greenhorns.
 • ( Převzato z časopisu "Country Roads" 2/2002 ) Na českou profesionální scénu vtrhl jako velká voda ! V roce 1995 se v pouhých 18 letech ocitnul na pódiu v sestavě slavných Greenhorns,se kterými vzápětí po velkém koncertě v pražské Lucerně k jejich 30. výročí absolvoval turné po Austrálii.
 • V roce 1998 přijímá nabídku na účinkování v prvním country muzikálu v Čechách " Benzín a Mejkap " ( originální verze " Pump Boys and Dinnets " měla na Broadwayi přes 2000 repríz ) kde se bravurně zhostil jedné z hlavních rolí Jacksona.Společně s ním nabídku na účinkování přijali mimo jiné také Věra Špinarová,Marcela Březinová,Tomáš Linka,Denisa Marková a další.Na podiu se tedy objevil nejen jako zpěvák,ale také jako herec,tanečník a diváci ho mohli vidět i stepovat.
 • V roce 1999 mu vychází debutové album " Dej Country štěstí " Kmotry na křtu byli jeho přátelé Yvonne Přenosilová,Pavel Bobek a Karel Vágner.
 • V dalších letech následovalo 5 turné po USA a 3 po Kanadě.11.září 2001 se společně s Greenhorns,Věrou Martinovou,Mirkem Černým,Pepou Fouskem a Allanem Mikuškem při jejich koncertní návštěvě New Yorku stal nedobrovolným svědkem teroristického útoku na budovy Světového obchodního centra " Twins "
 • V roce 2002 zakládá svoji vlastní doprovodnou kapelu PK Band.
 • V roce 2004 opět přijímá nabídku na prkna která znamenají svět a dvě sezóny účinkuje v městském divadle v Mostě v úspěšném představení hry "Šakalí léta"
 • Téhož roku ho zve Věra Martinová jako speciálního hosta na své "Tour 2004 " které probíhá po celý rok,po celé České republice.
 • Od roku 2004 vystupuje také jako stálý host kapely Fešáci.
 • V srpnu roku 2006 opouští sestavu Greenhorns,aby se tak mohl věnovat plně své vlastní sólové dráze.
 • Je nejen instrumentalistou ( akustické a elektrické kytary,foukací harmonika,mandolína,mandola,buzuky),ale i zpěvákem,studiovým hráčem,producentem,či autorem písní.Jeho muziku můžete naleznout např. v repertoáru Tomáše Linky,Greenhorns,Honzy Vyčítala a dalších,ale také v několika televizních dokumentech a filmech.
 • Pro hudební vydavatelství Multisonic ( které vydalo i jeho první sólovou desku " Dej country štěstí ) připravuje a uvádí své vlastní rozhlasové pořady s názvem " Country je všechno,co se mi líbí " ve kterých pouští muziku ze svého vlastního archivu,čítajícího více než 2000 CD.Pořad je vysílán jednou týdně na šesti rozhlasových stanicích po celé republice.
 • V roce 2006 přijímá nabídku na svůj vlastní pořad na internetovém rádiu Click and Country,které se jako jediné v Čechách zabývá opravdovou country hudbou ! Pořady uvádí v premiéře jednou za 14 dní a pouští oblíbenou muziku,opět ze svého hudebního archivu.
 • Diváci a posluchači mohou jeho hudbu znát nejen z rozhlasu,ale také z televizního vysílání a mnoha videoklipů.
 • Jeho jméno se dosud objevilo na více než 70 hudebních nosičích.

KOFBOJOVY KECY

Tak to vypadá,že všichni moji hudební miláčci,si dali letos sraz v Evropě ! :) Začalo to tím,že jsem se na konci ledna setkal ve švýcarském Zürichu po jeho famosním koncertě,s legendou světové Country Music Marty Stuartem.Je to jeden z těch,kteří velmi silně a zásadně ovlivňovali a i nadále ovlivňují mé hudební vnímání a nikdy by mě nenapadlo,že se s nimi budu takhle v životě postupně setkávat :) Krom toho,že Marty je skvělej muzikant,tak je to i velmi příjemnej a milej člověk,se kterým se povídalo,jako kdyby to byl "kámoš odvedle z baráku" :) Na koncert s ním přijela i jeho žena,významná Country zpěvačka Connie Smith,taktéž velmi příjemná a milá paní.No,ale tím to nekončí ! Už vloni oznámila k mému velikému údivu a radosti svůj koncert v Praze má milovaná kapela Eagles ! Takže konečně uslyšíte kromě Hotelu California i další jejich krásný písničky naživo ! To jsem fakt nečekal,hurá :) AC/DC prošvihnu,protože můj manažer byl bohužel rychlejší a hraju v Brně :( Ale pak jsem v zápětí zajásal,protože jsem zjistil,že na turné jedou do Evropy opět po letech další mí zásadní hudební hrdinové,kapela Lynyrd Skynyrd ( ty přece znáte - Sweet Home Alabama.. ),takže na ně vyrážím v červnu do Německa ! No a poslední zvěst mě totálně dorazila,protože z Rádia Beat mi volali ( v tu chvíli ještě tajnou ) zprávu,že 26.5. v Tesla Aréně vystoupí - alespoň pro mě - velmi zásadní a legendární kapela ZZ Top !!! :) Je to ale nadílka,co ?! :) A kdo ví,co nás letos ještě čeká... Tak si to užijte a třeba se na někerým z koncertů potkáme,mějte se fajn :) Váš Kofboj
Album

2008


1999

VÝBĚR Z PŘEVZATÉHO REPERTOÁRU

Tohle jsou písničky,které mě provázejí celý život,mám je rád a proto je na svých koncertech hraju taky :)
Twist And Shout - Beatles
A Hard Day's Night - Beatles
Johnny B. Goode - Chuck Berry
Honky Tonk Woman - Rolling Stones
Bye Bye Love - Everly Brothers
Gimme All Your Lovin' - ZZ Top
Oh, Lonesome Me - Don Gibson
Hippy Hippy Shake - Beatles
Tutti Frutti - Little Richard, Jerry Lee Lewis
Blue Suede Shoes - Elvis Presley, Carl Perkins
Sweet Little Sixteen - Chuck Berry
Before You Accuse Me - Bo Diddley
Wonderful Tonight - Eric Clapton
I Shot The Sheriff - Bob Marley
Let's Twist Again - Chubby Checker
Roll Over Beethoven - Beatles, Chuck Berry
Leaving, On A Jet Plane - John Denver, Peter, Paul & Marry
Take It Easy - Eagles
Mercury Blues - Alan Jackson
Sweet Home Alabama - Lynyrd Skynyrd
Give It Up - ZZ Top
Oh! Darling - Beatles
Folsom Prison Blues - Johnny Cash
These Boots Are Made For Walking - Lee Hazlewood, Brenda Lee
Lay Down Sally - Eric Clapton
Sharp Dressed Man - ZZ Top
Achy Breaky Heart - Billy Ray Cyrus
What A Wonderful World - Louis "Satchmo" Armstrong
Good Golly Miss Molly - Little Richard
Kansas City - Beatles
Cocaine - Eric Clapton
Call Me The Breeze - J. J. Cale, Lynyrd Skynyrd
I'll Be Your Baby Tonight - Bob Dylan
Help Me Make It Through The Night - Kris Kristofferson
Viva Las Vegas - ZZ Top, Elvis Presley
Hound Dog - Elvis Presley, Eric Clapton
For The Good Times - Kris Kristofferson
Alberta - Eric Clapton
Annie´s Song - John Denver

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

www.petrkocman.cz


Keeley Hazell

25. dubna 2009 v 8:38 | Michal Všechovský


Londýn - Britská modelka a sexbomba Keeley Hazell je zkrátka k nakousnutí. Tato jednadvacetiletá kočička oslňuje titulní stránky prestižních pánských magazínů.
Sexy nádherné tělo tak ukázala například pro Maxim, FHM a Nuts.
Půvabná Keeley je ve Velké Británii velkou hvězdou. Nejraději oslňuje zvědavé pohledy okolí ve svůdných bikinách, ale nejúžasnější pohled nabízí svým fanouškům, když je svlékne a ukáže bujné poprsí v celé své kráse.
Modelka tak potěšila své příznivce odvážným erotickým kalendářem pro letošní rok.
Kromě modelingu oslňuje fanoušky i v hereckých rolích. Za epizodní roli ve filmu Cashback získala v rozhlasové show populárního moderátora Howarda Sterna cenu pro herečku s nejlepšími ňadry.
Loni v srpnu se pak nechala nafotit úplně nahá nabarvená ve zlaté barvě s britskou vlajkou v pozadí. Darovala tak dárek britským olympionikům na jejich cestu do Pekingu.

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Matka Tereza

24. dubna 2009 v 18:55 | Michal Všechovský
Mary Tereza Bojaxhiuová se narodila 26. srpna 1910 ve Skopje, v bývalé Jugoslávii. Pocházela z měšťanské rodiny, která se zabývala obchodem. Matka Tereza měla dva sourozence. Počátečního vzdělání se dětem dostalo při kostele Posvěceného srdce. Potom přestoupily do nekatolických státních škol. Jejich náboženské vzdělávání však bylo stále prohlubováno, a to jak ve farnosti, tak doma. Matka měla dalekosáhlý vliv na malou Agnes (toto jméno matka Tereza dostala při křtu), obzvláště pak na její duchovní život. Otec zemřel Agnes, když jí bylo teprve sedm let. Ve 12 letech matka Tereza poprvé pocítila touhu stát se řeholnicí.

Matka Tereza se dozvěděla, že v Bengálsku působí řád řeholních sester, které pracují především na poli vzdělávání. Tyto loretánské sestry byl členky mezinárodního řádu. V 18 letech matka Tereza uslyšela vnitřní hlas, který ji nabádal, aby opustila rodinu a stala se misionářkou. Tak v listopadu 1928 nastoupila na loď do Indie a o sedm týdnů později dorazila do Kalkaty. Svou rodinu a přátele již nikdy nespatřila.

Bengálská Tereza
V Kalkatě strávila pouze několik dní, protože byla vyslána do loretánského noviciátu v horské oblasti Dárdžiling. V té době byl Dárdžiling nejvýznamnějším centrem britského vzdělávání v Indii. Agnes se musela učit anglicky a také si musela vybrat některý z indických jazyků, začala tedy studovat bengálštinu a pochytila i něco z hindštiny. Po dvou letech byl noviciát ukončen a sestra Tereza byla poslána učit do školy sv. Marie, která patřila k loretánskému klášteru, na kalkatském předměstí v Entally.

V době 2. světové války bezpočet rodin opouštělo Kalkatu. Sestra Tereza složila roku 1939 závěrečné řeholní sliby a stala se z ní matka představená. Poté, co ve škole sv. Marie onemocněla ředitelka, převzala matka Tereza její místo. Den začínal v půl šesté ráno, nejprve byla meditace, v šest hodin následovala každodenní ranní mše, poté byl čas na modlitby, a pak dopolední povinnosti s dětmi. Kromě vlastních vyučovacích hodin pracovala matka Tereza také v kanceláři. Vyučování probíhalo do tří hodin odpoledne. Pak byla svačina. Po hodnocení třídní práce následovaly večerní modlitby. Matka Tereza mívala i večerní dohled nad chovanci.

Vnitřní příkaz
"Byl to vnitřní příkaz, abych se zřekla kláštera, kde jsem byl velmi šťastná, a odešla sloužit chudým na ulicích." Tak popisuje matka Tereza své rozhodnutí odejít z loretánského kláštera a sloužit těm nejchudším z chudých. Měla zůstat řádovou sestrou, pouze styl práce se měl změnit. Pro matku Terezu to byla nejobtížnější věc, kterou kdy udělala. K tomuto rozhodnutí však potřebovala svolení samotného Vatikánu udělením exklaustrace. Matka Tereza chtěla pracovat ve slumech jako řeholnice. Arcibiskup Perier však nesouhlasil se slovem exklaustrace. Chtěl ho nahradit slovem sekularizace (tj. zbavení řeholních slibů). Avšak sekularizace znamenala, že matka Tereza již nebude řeholní sestrou. Byla by laickou sestrou, vlastně sociální pracovnicí. Po přímluvě otce Periera nakonec matka Tereza získala papežské schválení exklaustrace.

Roku 1947 přijala indické občanství. Bylo to krátce poté, co byla vyhlášena nezávislost Indie od britské nadvlády. 17. srpna roku 1948 pak opustila Entally. Otec van Exem, se kterým se poprvé setkala roku 1944 a který byl určen za jejího zpovědníka a zároveň byl jejím rádcem a průvodcem, jí poradil, že pro práci ve slumech je nezbytný jistý lékařský výcvik. Proto se matka Tereza vydala k sestrám z Lékařské misie v Patně, v sousedním státě Biháru. Zde absolvovala několikaměsíční kurz ošetřování, aplikace léků a nemocniční práce, pomáhala při porodech, úrazových a chirurgických případech.

Motijhil
Ve slumu v Motijhilu byla jediným zdrojem pitné vody jímka. Splaškové vody odtékaly do otevřených kanálů a odpadky se zde hromadily celé dny, než byly odvezeny. Nebyla zde nemocnice ani lékárna. A neměli ani školu. Otec Henry, farní kněz, znal tento slum velmi dobře a chtěl matce Tereze pomáhat. Od něj dostala adresy několika chudých rodin, které tam žily. S těmito rodiči se matka Tereza setkala hned prvního dne. Potěšila je představa malé školy v jejich středu a slíbili, že k ní svoje děti pošlou. Matka Tereza neměla nic, ani místnost, školní tabuli, křídu či břidlicové tabulky. Druhého rána uviděla v Motijhilu pět malých dětí, jak na ni čekají. Jediné vhodné místo bylo pod stromem poblíž jímky. "Vzala jsem si klacek a kreslila jím na zem, kde děti seděly. Začaly jsme přímo na zemi," popisuje v knize matka Tereza.

Když narazila ve slumech na nějaké problémy, nikdy necítila nutnost postupovat obvyklou administrativní cestou: dělat přehledy, vymýšlet plány, shánět prostředky, školit lidi. Viděla pouze okamžitou potřebu konkrétního člověka a snažila se ji vyřešit okamžitě. Když měla podvyživené dítě, jejím úkolem nebylo vypracovat plán, jak vyřešit podvýživu, šla tou nejkratší cestou a sehnala dítěti jídlo. Po týdnu, co působila ve slumu přišla k dost vysoké částce peněz. Zašla k jednomu faráři. Byl potěšen, že ji vidí a na důkaz svého uznání jí dal sto rupií. Tak si matka Tereza mohla pronajmout dvě místnost, které měly sloužit jako škola a ošetřovna.

Malé děti, kterých postupně přibývalo, byly velmi špinavé a nepořádné, ale ohromně šťastné. Ve škole mívaly děti nejen běžné vyučování, ale byly také vedeny k čistotě. Matka každé dítě pečlivě vykoupala a udělovala kusy mýdla jako odměnu za docházku a čistotnost. V duchu vzájemné výpomoci se začaly objevovat knihy a břidlicové tabulky, také stoličky, stoly a někdy lidé poskytli i trochu peněz. Matka Tereza sama získávala peníze žebráním. V Indii se žebrání stalo součástí starobylé a uctívané tradice. Již po staletí jsou zde kněží, svatí muži a duchovní učitelé svým živobytím závislí na podpoře vládců a společnosti. Matka Tereza se přizpůsobila tomuto zvyku snadno.

Po otevření školy, chtěla otevřít i ošetřovnu. S domácími návštěvami u nemocných začala již dříve. Tuberkulóza a malomocenství se zde vyskytovaly v obrovském množství. Potřebovala stále více léků. Protože se zvyšoval počet lidí, kteří ji volali k sobě domů, což vedlo k tomu, že začala pravidelně obcházet lékárny a žádala, aby jí dali cokoli, co mohou postrádat. Roku 1949 otevřela další školu, tentokrát v Tiljale. Bída lidí, kteří zde žili byla mnohem horší než v Motijhilu.

Misionářky lásky
Po svém návratu z Patny roku 1948 bydlela matka Tereza zpočátku u malých sester chudých. Otec van Exem si brzy uvědomil, že potřebuje být blíž motijhilskému slumu, a tak spolu s otcem Henrym začali hledat vhodnější místo, kde by mohla bydlet. Místo se našlo u bratrů Gomesovýchna ulici Creek Lane, jejichž třetí poschodí bylo volné. Bratři odmítali přijmout jak nájemné, tak peníze za stravu a bezpočet věcí, které jí poskytli v jejích začátcích. Když se vrátila z Patny, začala hledat matka Tereza budovu pro klášter pro své misionářky lásky. Řád založila v roce 1949 v Kalkatě. Od samého počátku měla jasnou představu o tom, jak postupovat. Podle jejich konstituce musí sestry chodit stejně jako Ježíšovi učedníci ve dvojicích, když jdou za nemocnými, malomocnými nebo se ujímají lidí, dokonce i opilců, na ulicích. Ve dvojicích chodí také z důvodu jejich bezpečnosti, i když vlastně žádnou ochranu nepotřebují. Už z dálky je totiž lidé poznávají, a kamkoli přijdou, tam mají respekt. Hlavním důvodem je, že jsou stejně chudé jako kdokoli jiný a že jednají s chudými jako se sobě rovnými.

Asi tři týdny poté, co se matka Tereza přestěhovala na Creek Lane, se k ní připojila její první postulantka a v průběhu několika málo měsíců vzrůstal počet mladých žen, které přicházely, aby se k nim připojily. Většina z nich bývala jejími studentkami ve škole sv. Marie. Sestry se řídily systémem zvonění. Zvonění zvonku oznamovalo čas na jídlo, odchod do práce, čas modlitby nebo odpočinku. V době odpočinku se věnovaly hrám. Jejich smích byl slyšet až na ulici. Musely také hodně studovat. Mladé ženy, oblečené ve zvláštních bílých sárí s modrými lemy a přišpendleným křížkem, se brzy staly známou podívanou nejen v ulici Creek Lane, ale i v chudinským čtvrtích, kde pracovaly. Každý den kromě neděle provozovaly sestry v dopoledních hodinách školu a odpoledne ošetřovnu. Pravidelně navštěvovaly nemocné v rodinách a často neměly jinou možnost než pečovat o umírající tam, kde je našly, tedy na ulicích.

Konstituce (Ustanovení) misionářek lásky se v současnosti skládá z 275 pravidel. Misionářky lásky měly být náboženskou komunitou, ne sociálními pracovnicemi. Základní pojetí kongregace misionářek lásky je "Já žízním". To je napsáno na každém kříži v kterékoli kapli a centru misionářek lásky. Tato slova představují symbolický pláč Krista po duchovní lásce a přijetí. Dodržovaly čtyři řeholní sliby - slib čistoty, chudoby, poslušnosti a upřímné a svobodné služby těm nejchudším z chudých.7. října 1950 byla Ustanovení schválena Svatou stolicí v Římě.

Jak se misionářky lásky rozrůstaly, bylo zřejmé, že potřebují větší místo, proto se přestěhovali na ulici Lower Circular Road 54A. Toto místo se stalo hlavním sídlem misionářek lásky a napříště jej nazývaly mateřincem. Během 40 let se také stalo řídícím centrem nejrychleji se rozrůstajícího řeholního řádu v křesťanském světě. Mezi další důležitá pravidla misionářek lásky patří zákaz jíst i pít mimo klášter nebo pracoviště. Nesmí přijmout ani šálek čaje. Matka Tereza to zdůvodňuje tím, že lidé, kteří si to často mohou jen stěží dovolit nabízejí šálek čaje či chlazený nápoj, jindy nějaké jídlo. Nemůže je odmítnout a brát jenom od bohatých. Jednodušší je nepřijímat nic, tak se nikoho nemohou nedotknout. Matka Tereza také nikdy nepřijala vládní dotace nebo pravidelnou finanční podporu od církve. Obojí by totiž vyžadovalo vedení účtů. To by znamenalo, že ve 468 domech misionářek lásky v různých koutech světa by nejméně jedna sestra byla odvedena od své skutečné práce, kterou je ulehčení života a pomoc opuštěným, postiženým a zoufalým. Také by to vyžadovalo armádu účetních.

Sestry cestují stejně jako chudí. Obvykle chodí pěšky nebo používají na delší vzdálenosti veřejnou dopravu. Vždy se najde někdo, kdo je pustí sednout. Chůzi si odměřují pomocí růženců, a to tak, že ji odměřují podle času, který jim zabere modlitba růžence. Sestry se probouzejí před pátou hodinou. Mši vždy předcházela půl hodina meditace. Po mši se pustily do předem rozdělených domácích povinností. Po snídani, která se sestávala z čaje a čapátí (indický chléb), se v osm hodin rozptýlily do všech stran města. Okolo poledne jsou sestry očekávány zpátky na oběd. V jednu hodinu odpoledne půl hodiny odpočívají. Protože mají již za sebou celou jednu pracovní směnu, je spánek nezbytný. Ve dvě hodiny jsou sestry znovu na nohou a v šest hodin se vracejí do mateřince. To je doba na hodinu adorace, trochu zábavy, večeři, po které opět následuje půl hodina modliteb.

V deset hodin večer uléhají ke spánku. Běžná pracovní náplň matky Terezy je trochu odlišná. Někdy stráví až půl roku návštěvami svých misií po celé Indii a v zámoří. Kdykoli je to možné, dává lidem svou obchodní vizitku - malou žlutou kartičku, na které je pět vytištěných řádků:
Plodem Mlčení je Modlitba
Plodem Modlitby je Víra
Plodem Víry je Láska
Plodem Lásky je Služba
Plodem Služby je Mír
Matka Tereza

Na konci dne, když sestry již odešly spát, se uchyluje do své malé kanceláře, kde se věnuje administrativě a korespondenci. Sestry se nevěnují pravidelnému pracovnímu programu každý čtvrtek. Je to den pro domácí práce, čištění a gruntování, nebo aby dohnaly studium náboženství. Realitou pro misionářky lásky, z nichž mnohé jsou velmi mladé, je tvrdý život, a přesto je to život překvapivě naplňující a radostný. Misionářky lásky nosí ve tváři šťastný výraz jako symbol. Veselá povaha je natolik důležitá, že se považuje za nezbytný předpoklad, stejně jako odborná kvalifikace.

Dívky, které se připojí k této komunitě, vědí, že se od nich očekává, že přeruší styky se svými rodinami a blízkými. Domů se smí vrátit jen ve velmi výjimečných situacích, když umírá některý z rodičů nebo před odjezdem do vzdálené země, kam jsou posílány. Mnoho dívek se připojuje k řádu jako tzv. návštěvnice na několik týdnů nebo měsíců, aby posoudily, zda jsou povolány k této cestě. Přípravný výcvik se skládá z postulantury. Ty, které ji dokončí, pokračují ve dvouletém noviciátu. Když skončí noviciát, smí složit první řehoní sliby. Zasvěcené sestry postupují na pět let do tzv. juniorátu. Své sliby každoročně obnovují. Šestý rok, v kterém opět skládají sliby, se nazývá terciář, po němž přistupují ke složení věčných řádových slibů. Předtím, než složí konečné sliby, je matka Tereza posílá na tři týdny domů. Jejím úmyslem je, aby dívky zvážily, zda chtějí zůstat a sloužit.

Činnost misionářek lásky se postupně rozšířila. Během prvních deseti let působila tato komunita v Kalkatě, což bylo přesně podle církevního práva, které zakazuje, aby organizace působící méně než deset let otevírala nové domy mimo diecézi. Matka Tereza dostala svolení otevřít svůj první dům mimo Kalkatu až v roce 1960. O pět let později došlo k otevření prvního domu mimo Indii, a to ve Venezuele. A poté už následovala místa po celém světě. Misionářky lásky otevřely v Indii tzv. Šišu Bhavan, což je obecný název pro mnoho dětských domovů. Obvykle jsou situovány do blízkosti jejich klášterů, protože nedonošené a nemocné děti potřebují stálou péči. Jejich věk se pohybuje od nemluvňat až po sedmileté děti. Misionářky lásky mají dnes okolo 4000 řeholnic. Řád misionářek lásky působí také u nás v Praze 6 a opatruje dům pro bezdomovce.

Bratři a spolupracovníci
Bratrská církev misionářek lásky byla založena v roce 1963. Důvodem bylo postupné pochopení, že muži se na určité druhy práce hodí lépe. Zpočátku zde bylo několik problémů. Například v tom, že římskokatolická církev nepřipouští, aby byla žena představenou řádové kongregace mužů. Matka Tereza hledala někoho, kdo by stanul v čele jejich řádu. Náhodou se jím stal jezuita, Australan, který přijal řádové jméno bratr Andrew. Potřebovali fungovat nezávisle. Matka Tereza s tím souhlasila. Andrew říkal, že životní styl mužské skupiny musí být nutně odlišný od života skupiny žen. Bratři se od misionářek lásky v zásadních věcech neliší, ale povaha jejich práce je vede k tomu, že jsou méně vázáni disciplínou a méně uzavření. Jejich komunity jsou také početně menší.

Mezi prvními místy, kde začali bratři pracovat, bylo nádraží Howrah. Stovky chlapců a mladých mužů zde žily pod děravou nádražní střechou. Většina z nich byli sirotci, někteří utekli z domova, jiní unikali před trestem. Mnoho z nich trpěli infekčními i a jinými nemocemi. Na rozdíl od sester, bratři nenosí zvláštní uniformní oblečení, a proto není snadné je na dálku nebo v davu rozeznat.

Závěr
Matka Tereza získala Nobelovu cenu za mír v Oslu roku 1979. Zajímavý byl její názor na potrat, který pronesla i při příležitosti převzetí Nobelovy ceny. Věřila, že největší zhoubou míru není válka, ale potrat. Potrat je přímá válka, vražda spáchaná samotnou matkou. Stejně jako římskokatolická církev byla matka Tereza přirozeně i proti antikoncepci. Zemřela v roce 1997. 19. Října 2003 byla ve Vatikáně blahořečena.Adolf Born

24. dubna 2009 v 10:14 | Michal Všechovský
Adolf Born, úspěšný malíř a ilustrátor, studoval výtvarnou výchovu na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.

Po škole se potřeboval uchytit, a tak neodmítl nabídku ilustrovat historky ze životů družstevníků. Ty byly poněkud humorné a Born se tak postupem času odchýlil ke karikatuře. 10 let od ukončení studií - v roce 1960 - byl již známý po celém světě a nejedno jeho dílo bylo náležitě oceněno.

Jako ilustrátor si Adolf plnil své sny, tvrdil, že ilustrace - stejně jako text - musí žít svým vlastním příběhem. Mezi nejznámější malířovy ilustrace patří například slavné kreslené postavy Mach a Šebestová. Ilustroval knihy Jiřího Žáčka, Julese Verna a právě Miloša Macourka - autore již zmiňované dvojice ze školních lavic - Macha a Šebestové. (Doposud ilustroval přibližně 230 knih.)

Tvůrce nebývalých obrazů různých specifických zvířat a lidí se v roce 1962 oženil, po dvou letech manželství se mu narodila dcera.

Adolf Born je znám svým upraveným knírem, vlastní doma sbírku čepic, které podporuje jeho image a pověst staromilce.
Jako režisér
1985 -Mach a Šebestová k tabuli!

Jako scénárista
1985 -Mach a Šebestová k tabuli!Amii Grove

23. dubna 2009 v 20:07 | Michal Všechovský

Londýn - Britská modelka Amii Grove to umí roztočit. Nejen, že oslňuje Velkou Británii svými erotickými fotkami, ale pro letošní rok se dokonce nechala nafotit do sexy kalendáře.


Mít vlastní kalendář je snem každé modelky a půvabná Amii není žádnou výjimkou. Smyslná kráska v lechtivém kalendáři doslova září a okouzluje tak nejen britské fanoušky krásných dívek a žen, ale i tuzemské našince.
Třiadvacetiletá sexbomba však není v modelingu vůbec žádný nováček. Bujným poprsím, nádhernou postavou a svůdným pohledem okouzlila už čtenáře The Sun, Zoo Weekly a především magazínu FHM.
Ten ji totiž před čtyřmi lety zařadil mezi 100 nejvíce sexy žen světa. Amii Grove se pak umístila na pěkné šestašedesáté příčce.
Kromě svých profesních úspěchů o sobě Amii dala vědět hlavně díky dvouletému vztahu s fotbalistou Liverpoolu Jermainem Pennantem.
Jejich bouřlivý vztah pravidelně plnil stránky bulvárních novin po celé Anglii a kráska se dokonce s příběhem své lásky svěřila i jednomu magazínu.William Shakespeare

23. dubna 2009 v 19:21 | Michal Všechovský
William Shakespeare, největší dramatik světové literatury.Neví se kdy přesně se narodil odhaduje se 23.4.1564, jisté je však pouze to že byl pokřtěn 26.4.1564. Narodil se v Anglii ve Stratfordu nad Avonou.

Jeho otec pracoval zřejmě jako rukavičkář a jeho matka Mary pocházela ze staré zemanské rodiny. Ve svém rodném městě ( Stratford nad Avonou) vystudoval gymnázium ( King Edward VI Grammar School).

V 18 letech se oženil o osm let starší ženou Annou Hathawayovou (26let), která již tou dobou čekala dítě- Sussana se narodila půl roku po svatbě.
Později měli ještě dvojčata Judithu a Hamneta. Hamnet v 11 letech, což jistě poznamenalo Shakespearovu tvorbu.

Po narození dvojčat byl Shakespeare spatřen naposledy na křtu dětí pak na 7 let zmizel.

Před rokem 1592 se Shakespeare připojil ke kočovným divadelníkům. Roku 1592 přišel do Londýna, kde hrál v různých divadelních společnostech. Stal se také spolumajitelem divadla. Ale v letech 1593 až 1594 byla londýnská divadla zavřena kvůli epidemii moru.

Shakespeare psal poezii pod ochranou hraběte Southamptonstého. Po této epidemii se stal členem nové divadelní společnosti Služebníci lorda komořího ( Lord Chamberlain`s Men), kde půspbil jako herec a dramatik. V roce 1599 se společnost Lorda Chamberlain`s Men přemístila do divadla Globe a Shakespeare se stal vlastníkem jedné jeho desetiny.
Díky tomu byl výrazně lépe zajištěn- dostával za hru asi 6 liber.
Když roku 1613 Divadlo Globe vyhořelo, přesunula se společnost do divadla Blackfriars.

Pro Shakespeara však končí dramatiská tvorba a zanedlouho se vrací za manželkou a dcerami do svého rodiště, kde zůstane až do své smrti. Shakespeare umírá 23.4.1616. ( zrovna na svoje narozeniny)

Nedoložené zprávy o jeho životě vedly k dohadům, že pod jménem Shakespeare se kryje jiný autor. Shakespearovi se připisuje 37 děl, u některých je však jeho autorství sporné.
Shakespeare vynikal jedinečnou představivostí. Do úst svých hrdinů vkládal úvahy o běžné životní skutečnosti i hluboké zamyšlení nad smyslem lidské existence.

Také napsal hromadu básní a z toho většina byla určena mužům.

Hrdinové jeho her jsou osoby heroické, tragické, směšné i vážné, zlí a odpuzující, žádný z nich však nepozbývá věrohodnosti. Dramatická tvorba Shakespeara přerůstá časový a společenský rámec své doby, zůstává živá a pochopitelná i dnešnímu divákovi.

Dílo Williama Shakespearea

jeho dílo lze rozdělit do tří období. Do 1. období z let 1591 - 1600 Patří především komedie, ve kterých vítězí spravedlnost a láska. V dílech 2. období z let 1601 - 1608 si autor není jistý, zda jsou renesanční ideály uskutečnitelné, v dílech panuje pesimismus. Do 3. období od roku 1609 patří romantické hry.

- BOUŘE (The Tempest) - 1611 - pozdně renesanční poetické drama, které vyjadřuje vztahy mýtu a umění, utopie a skutečnosti.
Koráb s neapolským králem Alfonzem ztroskotá v bouři u neznámého ostrova. Tuto bouři způsobil svojí magií ostrovní vládce Prospero. Prospero, milánský vévoda, byl před 12 lety i se svojí dcerkou Mirandou vyhoštěn svým bratrem Antoniem, který oba vydal napospas moři. Prospero s dcerou se zachránili na ostrově. Prospero se za pomoci ducha Ariela mstí Alfonzovi i Antoniovi, který králi zaprodal milánské vévodství. Své nepřátele přivádí k zoufalství a nechává je bloudit po ostrově. K soucitu s potrestanými ho přivádí duch Ariel. Prospero se zříká své kouzelné moci, nabízí nepřátelům smír a vrací se zpět do Milána.

- HAMLET, kralevic dánský (Hamlet, Prince of Denmark) - 1601 - alžbětínská tragédie vyjadřující krizi jednotlivce i společenských hodnot.
Horácio, přítel Hamleta, upozorňuje kralevice na podivný úkaz. Noční stráži na hradě Elsinoru se zjevuje duch Hamletova otce, který nedávno zemřel. Hamlet se od přízraku dozvídá, že byl zavražděn bratrem, nynějším panovníkem Klaudiem, který také svedl královnu Gertrudu, se kterou se také oženil. Hamlet, chráněn předstíraným šílenstvím, se dává na cestu pomsty. Využije návštěvy herecké společnosti a inscenací dramatu o králově vraždě chce získat důkazy o Klaudiově vině. Váhá však krále, jehož svědomím hra otřásla, zákeřně zavraždit. Zavraždí však nechtěně ministra Polonia, který naslouchal za závěsem v královnině ložnici. Klaudius Hamleta posílá do Anglie, kde má být odstraněn. Místo něho jsou však popraveni dva jeho bývalí spolužáci, Klaudiánovi špehové, Rosencrantz a Guildestern. Hamletovi se podaří vrátit se zpět. Doma však zjistí, že z nešťastné lásky zešílela a utonula Ofélie. Klaudius vyšle jejího bratra Laerta, aby Hamleta zabil. V nerovném souboji, kdy Laertův meč byl otráven, Hamlet sice zvítězí, je však smrtelně zraněn. Zabije krále, je svědkem Gertudiny smrti, která náhodně vypila pohár s jedem určený pro Hamleta a zabrání Horatiovi v sebevraždě.

- KRÁL LEAR (King Lear) - 1605 - vrcholná anglická pozdně renesanční tragédie s námětem z keltských pověstí.
Dávnověký anglický král Lear se rozhodl rozdělit říši mezi své tři dcery - Goneril, Regan a Kornélii - podle toho, jakými slovy dokáží vyjádřit svoji lásku k němu. Kornélie, která na rozdíl od svých dcer odpoví upřímně a prostě, si vyslouží otcovskou nenávist a kletbu. S věrným rádcem Kentem, který se jí zastal, musí opustit zemi. Tu král rozdělil mezi zbývající dvě dcery a jejich manžely - vévodu albanského (skotského) a cornwallského. Kornélie se ujímá její nápadník, francouzský král. Lear se stává pro své dvě necitelné dcery přítěží. Vyštvou ho do běsnící bouře. Zde se Lear setkává se svým vrstevníkem, hrabětem Glosterem, který prchá před egoistickým intrikánem, levobočkem Edmundem. Nyní získává král Lear představu o skutečné lidské nouzi.
Přes péči věrného šaška a Kenta, který se vrátil v převleku za sloužícího, zachvacuje Leara šílenství. Před smrtí ho zachrání Glorster. Ten je však vzápětí obviněn na základě Edmundova udání z velezrady a oslepen. Ujímá se ho jeho syn Edgar.
Leara se ujímá jeho dcera Kordélie, která v nepřítomnosti svého manžela stojí v Dovru v čele vojska. Nedokáže však vyhrát rozhodnou bitvu a je na Edmundův příkaz oběšena ve vězení. Do tábora přichází v rytířském převleku Edgar, porazí Edmunda v souboji a odhalí jeho zločiny.

HISTORICKÉ HRY
Jindřich IV. (Henry IV), dva díly 1598 - 1600
Jindřich V. (Henry V) 1599
Jindřich VI. (Henry VI), tři díly 1591
Jindřich VIII. (Henry VIII) 1611
Král Jan (King John) 1597
Richard II. 1596
Richard III. 1593

KOMEDIE
Dva šlechtici veronští (The Two Gentlemen of Verona) 1595
Dva vznešení příbuzní (The Two Noble Kinsmen) 1613
Jak se vám líbí (As You Like it) 1601
Komedie plná omylů (The Comedy of Errors) 1593
Konec vše napraví = Konec dobrý, všechno dobré (All's Well That Ends Well) 1603
Kupec benátský (The Merchant of Venice) 1597
Marná lásky snaha 1595 (Love's Labor's Lost)
Mnoho povyku pro nic (Much Ado About Nothing) 1599
Periklés (Pericles) 1609
Půjčka za oplátku 1606 (Measure for Measure)
Sen noci svatojánské (A Midsummer-night's Dream) 1596
Večer tříkrálový (Twelfth Night) 1602
Veselé paničky windsorské (The Merry Wives of Windsor) 1601
Zkrocení zlé ženy (The Taming of the Shrew) 1594

TRAGÉDIE
Antonius a Kleopatra (Antonius and Cleopatra) 1607
Coriolanus 1608
Hamlet 1604
Julius Caesar 1599
Král Lear (King Lear) 1606
Macbeth 1606
Othello 1605
Romeo a Julie (Romeo and Juliet) 1595
Timon athénský (Timon of Athens) 1608
Titus Andronicus 1594
Troilus a Cressida

POHÁDKOVÉ HRY
Bouře (The Tempest) 1612
Cymbelín (Cymbeline) 1609
Zimní pohádka (The Winter's Tale) 1611

BÁSNĚ
Fénix a hrdlička (The Phoenix and the Turtle) 1601
Sonety 1609
Venuše a Adonis 1593
Znásilnění Lukrecie (The Rape of Lucrece) 1594
Nářek milenčin (A Lover's Complaint) 1609
Vášnivý poutník 1599John Cena

23. dubna 2009 v 15:12 | Michal Všechovský
Vítáme vás na našich stránkách... Tyto stránky jsou o

zábavné americké show zvané wrestling... Ovšem naše stránky se zaměřují jen na jednu nejznámější a podle mnoha názorů nejlepší společnost - World Wrestling Entertainment (WWE)... Na těchto stránkách můžete sledovat aktuální dění ve WWE - ... Novinky ... Dále se taky můžete zapojit do naší vlastní wrestlingové hry

- WWE Fantasy
... Potom si můžete různě povídat o WWE nebo klidně o něčem jiném na našem ShoutBoardu ... Ovšem se zde můžete i zabavit a nemusíte hrát WWE Fantasy - pro ty tu jsou On-line Wrestling Games ... Jestli chcete mít svého oblíbeného wrestlera nebo oblíbenou divas na ploše, jsou tu pro vás Wallpapers
... Hlasovat můžete v Anketách... Jestli budete mít s něčím problém, klidně nám napište mail... Jestli u článku není přímo napsaný, kdo to vytváří, posílejte mail k těmto článkům tady na úvodě... Jestli je tam napsané jméno, toho co to vytváří, jemu můžete napsat v Administrátorech .Děkujeme za návštěvu a přejeme příjemnou zábavu...Sandra Nováková

22. dubna 2009 v 17:22 | Michal Všechovský
Sandra Nováková se narodila 15.dubna 1982 v Praze, je tedy o 2 roky mladší než její bratr Adam Novák (1980), který je také hercem. Účinkovali spolu například v seriálu "Správná šestka" nebo v "Bylo nás pět", kde Sandra ztvárnila jednu z hlavních postav - Evičku Svobodovou. Dále Sandra hrála ve filmech "Jezevec nosí pochybnosti", "Poslední přesun", "Eliška má ráda divočinu", "Kytice", "Muž, který vycházel z hrobu".

V posledních letech hraje v českém úspěšném seriálu "Ordinace v růžové zahradě", kde hraje sestru v nemocnici Gábinu. V roce 2007 také přichází do kin film "Pusinky", kde Sandra hraje hlavní roli dívky Karoliny.
Také si zahrála v druhém dílu Soukromích pastí.
Jako herečka
2009 -Veni, vidi, vici... role:: Terezka
2007 -Pusinky role:: Karolína
2005 -Ordinace v Růžové zahradě role::
2002 -Muž, který vycházel z hrobu
2000 -Kytice role:: Hana
1999 -Eliška má ráda divočinu role:: Girl on scooter #3
1994 -Bylo nás pět role:: Evicka Svobodová

Přehrát videoklip

www.Sandra-Novakova-Love.Blog.cz