Březen 2009

Dita von Teese

31. března 2009 v 20:02 | Michal Všechovský
Dita von Teese (vlastním jménem Heather Renée Sweet) se narodila 28. září 1972 v Rochesteru v americkém Michiganu jako dcera manikérky a opraváře strojů. Už v dětství byla fascinována zlatou érou Hollywoodu, od pěti let navštěvovala baletní školu, ve třinácti začala vystupovat s lokální baletní skupinou, od patnácti prodávala v obchodě se spodním prádlem, v devatenácti začala vystupovat ve striptýzových barech.

Pro svou náklonnost ke stylu čtyřicátých let se záhy stala fetišistickou ikonou, objevila se v několika tematicky zaměřených filmech a specializovaných časopisech, aby se z ní koncem devadesátých let stala hvězda revivalu burlesky, k čemuž jí velkou měrou dopomohla obálka časopisu Playboy z prosince 2002. Dnes má na svém kontě i několik menších rolí v seriózních filmech a přehlídky pro návrhářské domy Moschino a Marc Jacobs na milánském módním týdnu. V prosinci roku 2005 se provdala za zpěváka Marilyna Mansona a později vydala knihu Fetish And Art Of The Teese / Burlesque And Art Of The Teese.
Los Angeles - Sexy striptérka Dita von Teese opět provokuje okolí. Tentokrát se nechala nafotit v dráždivých pózách pro DT magazín.
Sexy snímky s erotickým nádechem nedělají této striptýzové umělkyni vůbec žádný problém.
I v šestatřiceti letech totiž má co nabídnout. A své o tom ví i prestižní pánský časopis Playboy, který se nedávno chlubil odvážnými fotografiemi této nestárnoucí nestydy.
Erotické fotografie v podvazcích a svůdném prádélku, na které si tato kráska potrpí, jsou u Dity už téměř samozřejmostí.
Dita von Teese, původním jménem Heather Sweet, pochází z amerického Michiganu. Jako striptérka milující styl čtyřicátých let se proslavila počátkem devadesátých let.
Loni půvabná Dita představila ve spolupráci se značkou Wonderbra svou první kolekci svůdného spodního prádla.
Roku 2005 se provdala za šíleného rockera Marylina Mansona, se kterým prožila roční bouřlivý vztah.
Kromě svých striptýzových show však Dita vystudovala historii filmových a divadelních kostýmů, věnuje se návrhářství a oslňuje přehlídková mola.
Slavná striptérka oblékla i modely pro návrhářské domy Moschino, Marc Jacobs nebo Jean Paul Gaultier. Pravidelně figuruje na seznamech nejlépe oblékaných celebrit.Stephen"Steve"Robert Irwin?

30. března 2009 v 20:04 | Michal Všechovský

Stephen Robert "Steve" Irwin byl australský autor dokumentárních filmů. Proslavil se zejména televizním seriálem The Crocodile Hunter.

Život
Stephen Robert Irwin, přezdívaný "The Crocodile Hunter" (Lovec krokodýlů), byl australský přírodovědec a televizní osobnost. Nejvíce proslulý televizním pořadem ze života zvěře, The Crocodile Hunter, ve kterém vystupovala také jeho žena Terri Irwin. Spolu s ní také vlastnil a staral se o australské zoo v Beerwah v Queenslandu, které založili jeho rodiče.

V roce 1992 se Irwin oženil s Terri Raines (původem z Eugene v Oregonu). Spolu mají dvě děti: dceru, Bindi Sue Irwin (nar. 24. července 1998) a syna, Roberta Clarence "Boba" Irwina (nar. 1. prosince 2003).

Steve Irwin zemřel 4. září 2006 na následky bodnutí rejnokem do srdce při podvodním natáčení svého nového dokumentárního pořadu.

Zítra 4.9.2008 už to budou přesně 2 roky, co největšího Lovce krokodýlů a jednoho z nejznámějších přírodovědců - Steva Irwina, bodl rejnok do srdce a tím mu způsobil smrtelné zranění. Stalo se to asi ve 4:53 4. září našeho času, v Austrálii bylo asi půl jedné.

Kdo ho znáte a obdivujete, vzpomeňte si na něj. "On změnil svět..." Jak říká píseň, která byla na jeho pohřbu. A je to fakt. Nebýt něj, lidé by považovali krokodýly, hady, ještěry a všechno, co zrovna každý třeba nemiluje, za něco odporného....ale jen z neznalosti. Díky Stevovi jsme poznali co je to buš, jaké jsou vní podmínky, poznali zvířata a i to, že např. jed je jejich obrana apod. Plazili jsme se s ním po břiše k velkému krokodýlovi a chytali ho - a vlastně díky, tomu mu zachránil život...nebýt něj bylo by na světě míň koroýdlů a živočišstva, které už je tak ohrožené, jen díky některým, kteří myslí jen na svoje peníze a co všechno můžou mít za krokodýlí kůži. Šplhali jsme s ním po stromech ,abychom zachránili orangutany...které si lidé kupují a myslí si, jaý to nebude domácí mazlíček...jenže takový primát potřebuje velký výběh, větve, stromy...a až to ti lidé zjistí vrátí ho do přírody a zvíře se pak už neumí ani o sebe postarat, protože si zvyklo na člověka.

Zkrátka a dobře. Steve Irwin byl, je a bude velká přírodovědecká osobnost navždy. A titul profesor si zasloužil už v průběhu života a ne až po smrti. Byl to Pan Přírodovědec a i přes svá zranění, na které nepřihlížel konal svou práci do konce apoctivě. Dělal to s láskou pro zvířata i pro lidi. Měli bychom si z něj vzít příklad.

Takže: " Steve, děkujeme Ti za všechno. Jsi jednička. CRIKEY!"V historii natáčení dokumentů o zvířatech se nenašel zatím nikdo jiný, kdo by mu mohl konkurovat. Byl to blázen, odpusťte mi to slovo, ale svým způsobem i magor. Z jeho pořadů je patrné, že zvířata opravdu miloval. Věnoval jim celý svůj život a také se mu stala osudná. Málokdo ví, že veškeré honoráře za dokumenty a pořady Steve investoval do různých pozemků v Austrálii, Spojených státech či na Fidži, kde nechal stavět vlastní přírodní parky nejen pro ohrožené druhy. Snažil se také o to, aby zanikl ilegální trh se zvířecími "produkty" a turisty od těchto nákupů přesvědčivě odrazoval.

Zaslouží si obdiv a úctu.

Řekl Steve:

"Považuji se za ochránce divoké přírody a v ní žijících zvířat. Ve svém tažení proti pytlákům a likvidátorům životního prostředí ani o kousek neustoupím."

Řekla Terri:

"Nikdo na světě nebyl jako on. Vypadal jak Tarzan ochraňující přírodu, superhrdina v nadživotní velikosti."Dne 4. září roku 2006 jeho "hrátky s čerty" skončily navždy. Zemřel ve věku 44 let při nebezpečném podvodním nátáčení jednoho z dokumentů u Velkého bariérového útesu (Port Douglas) v Austrálii. Rejnok ho bodl dvaceticentimetrovým ostnem, který má na ocase, přímo do srdce. Steve plaval v tu chvíli nad ním. Při převozu do nemocnice svému zranění v helikoptéře podlehl. Tento odvážný muž po sobě tak zanechal syna Boba, dceru Bindi a manželku Terri.

V Austrálii se se Stevem rozloučili opravdu velkolepě. Uctění jeho památky se konalo v zoo ve městě Beerwah, kterou Steve zdědil po svých rodičích. Na ceremonii mluvila z pódia i jeho osmiletá dcerka Bindi, která řekla: "Tati, byl jsi můj hrdina, člověk, který změnil svět a pomohl zachránit ohrožené druhy zvířat."V lednu roku 2004 šokoval širokou veřejnost tím, když v Queenlandské zoo vstoupil do ohrady s krokodýly s malým synkem v jedné ruce a s krmením pro krvelačná zvířata v ruce druhé. Přitom ho natáčely kamery a lidé z toho měli senzaci. Těžko říct, jestli to hodnotit kladně nebo záporně. Většina obecenstva, která tomu přihlížela, byla spíše šokována a pohoršena. "Šílené, jak to může udělat," znělo kolem ještě dlouho. Tisk tuto "akci" přirovnával dokonce k nedávnému činu Michaela Jacksona, který svého syna oklepával z okna berlínského hotelu v roce 2002. Steve ale vždy tvrdil, že situaci měl pod kontrolou a že by nikdy neudělal nic, co by jeho novorozeného syna ohrozilo na životě. Těžko říct, co si tím chtěl vlastně dokázat.Tohoto muže, narozeného roku 1962 ve znamení ryby, všichni dobře
známe. Už se totiž nějaký ten pátek objevuje na našich televizníchSteve Irwin obrazovkách jako ten, který "to umí" nejen s krokodýly, ale třeba i s hady a jinými nebezpečnými zvířaty (holýma rukama chytal například Taipana - pravděpodobně nejjedovatějšího hada na světě!). Se svou ženou Terri putoval nejrůznějšími místy po celé zemi, pozoroval ty nejzajímavější tvory a přitom prožíval dobrodružství. Bavilo ho to a bylo to znát. Všichni víme, že Steve byl odvážný muž. Při natáčení svých dokumentů se bezstarostně sbližoval se zvířecími zabijáky a dovolil jim pohybovat se pár centimetrů od svého nosu. "Blázen", musel si říct každý alespoň jednou. Jeho pole působení je ale mnohem širší, než se zdá. Můžeme ho označit za dobrodruha, dokumentaristu, přírodovědce, lovce krokodýlů, ale také herce, protože účinkoval v mnoha filmech a seriálech.

Během své kariéry šahal holýma rukama například na kobry, žraloky, mamby černé, aligátory, chřestýše, varany komodské a plno dalších jedovatých a životunebezpečných druhů. Jeho pořady se staly rychle hitem číslo jedna!

Ne každý risk je ale zisk...Interwiev se Stevem
13.2.2008 16:06 | Marcelka Pustková | Steve Irwin

Interwiev

Animal Planet International truchlí ze ztráty Steva Irwina. Následující interview bylo kontaktní asi před měsíci jeho smrti a je poskytnuto jeho fanouškům a divákům jako památka na Stevovu vášeň pro zvířata a jeho rodinu.

Věk: 44
Zaměstnání: Ředitel Australské zoo

AP: Které pořady vám prezentovala Animal Planet?
SI: Krokodýlí deníky,Lovce krokodýlů,Mladou generaci veterinářů se Stevem Irwinem,Krokodýlí archiv Steva Irwina.

AP: Pokud by jste měl vybrat oblíbené zvíře,které jedno by to bylo a proč?
SI: Krokodýl - protože jsou to žijící dinosauři.

AP: Co jste cítil,že si zaslouží naši největší,okamžitou pozornost ze všech ohrožených živočišných druhů ve světě?
SI: Orangutani - my je nebudeme mít v dalších 35 letech,pokud nic neučiníme!

AP: Kdy jste se stal poprvé fascinovaný zvířaty?
SI: Když jsem byl čtyřletý.

AP: Dělal jste si vůbec kdy sen,že by jste byl představující na programu Animal Planet?
SI: Ne,to jsem nikdy neudělal.

AP:Co je vaší nejnebezpečnější situací u zahrnujícího zvířete?
SI: Já jsem měl mnoho,mnoho těsných předvolání - také četných,ke zmínce,opravdu.

AP: Jaké mazlíčky máte doma:
SI: Já žiji ve středu Australské zoo, tak všechny zvířata v zoo jsou způsobem moji mazlíčci.

AP: Které zvíře by jste chtěl nejvíce přijat tváří v tvář, ale zatím nevíte jak to udělat?
SI: Lední medvědi by byli báječní.

AP: Byl jste vůbec kdy zraněný od zvířete?
SI: Ano,mnohokrát - krokodýli,varani komodští,aligátoři a stovky hadů,ti všichni měli malý kousek ze mě.

AP:Co bylo vaším nejvíce zajímavým zvířecím setkáním?
SI: Venku z tisíců setkání - jsoucí jedno na jednom,s gorilou v Hawletském parku divokých zvířat v Anglii a bytostí přijatou jako první ze všech vlastních.

AP: S kterými charitami spolupracujete?
SI: Já mám vlastní zvířecí ochranářskou nadaci,nazvanou "Wildlife Warriors Worldwide",která není pouze tvořena fondem Australské zvířecí nemocnice,ale také přispíváním výzkumu a pomocí pro ohrožené druhy.

AP: Jak by naši diváci mohli nejvíce pomoci zvířatům na světě?
SI: Nekupováním žádných zvířecích produktů - většina zvířat je bytost,vytlačena na pokraj vyhubení,díky pytlákům a ilegálním zvířecím obchodům.

Přeloženo mnou z anglického originálu od Animal Planet
Jako herec
2006 -Happy Feet role: Trev
2002 -Lovec krokodýlů (The Crocodile Hunter: Collision Course) role: sám sebe
2001 -Dr. Dolittle 2 role: The Crocodile Hunter
1996 -Lovec krokodýlů (Crocodile Hunter) role: sám sebe
1989 -"Live with Regis and Kathie Lee" role: Co-Host / ...

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Přehrát videoklip

Miroslav Moravec

29. března 2009 v 18:21 | Michal Všechovský
Miroslav Moravec je český divadelní a filmový herec a dabér. Daboval např. inspektora Kojaka, komisaře Moulina, Belmonda, či Fantomase. Disponuje velmi zvučným hebce melodickým hlasem díky jemuž patří mezi nejvýznamnější české dabingové herce. Jako herec prošel několika divadly.

Zemřel Miroslav Moravec, hlas komisaře Moulina

Praha - Po dlouhé těžké nemoci zemřel dnes ráno v pražské motolské nemocnici populární herec a dabér Miroslav Moravec. Bylo mu sedmdesát let.
O Moravcově úmrtí informovala agentura ČTK.
Moravec ztvárnil stovky rolí na divadelním jevišti, ve filmu, v rozhlase i televizi.
Nejvíce lidí ho ale znalo především jako nezaměnitelného dabéra, který propůjčil svůj výrazný baryton populárním seriálovým policistům inspektoru Kojakovi, komisaři Moulinovi, ale také legendárnímu zloduchovi Fantomasovi.
Miroslav Moravec daboval ty největší filmové hvězdy. Jeho hlasem promlouval česky například Jean Marais, Alain Delon, Jean-Paul Belmondo nebo Henry Fonda.

Učil se od něj i Moulin

"Dabovat postavu znamená znovu ji vytvořit," říkal herec, který dokázal mnohdy vtisknout svým postavám nové rozměry.
Traduje se, že představitel komisaře Moulina, francouzský herec Yves Renier, po schůzce s Moravcem začal svého dabéra kopírovat, protože se rozhodl, že mu jeho hlubší tónina víc sluší.
Před šesti lety obdržel Moravec za celoživotní mistrovství v dabingu cenu Františka Filipovského.

Bylo toho moc...

Při lednové oslavě sedmdesátin ke svým dabingovým rolím poznamenal, že se pravidelně potkává s Fantomasem, kdykoliv se ráno podívá do zrcadla.
"Už toho bylo moc, ale snad jsem si to vybral a ten letošní rok bude lepší," připomněl tehdy své zdravotní problémy, které ho nakonec přemohly.
Přestože veřejnost ho hlavně z poslední doby znala víc z dabingu, on sám tvrdil, že je u něj vždy na prvním místě divadlo. A chtěl se mu věnovat i přes svůj zhoršující se zdravotní stav.
Sehrál role od Mlynáře v Lucerně přes Kreóna v Oidipovi a Jindřicha v Becketovi až po doktora Bathybiuse v Nadsamci. Moravcova hlasu a přednesu často využíval rozhlas, byl vyhledávaným recitátorem a namluvil mnoho zvukových knih.

Moravec prošel ve svých hereckých začátcích divadla v Mostě, Chebu a Zlíně, než v roce 1968 zakotvil v Krejčově Divadle za branou v Praze.
Po jeho násilné likvidaci strávil 16 sezon na libeňské scéně, odkud přešel do souboru Městských divadel pražských. V polovině 90. let se stal členem Divadla na Vinohradech, kde působil do roku 2004.
Už jako osmnáctiletý se ve druhé polovině 50. let mihl v Novákově snímku Štěňata a menší roli ztvárnil v roce 1964 v úspěšném filmu Kdyby tisíc klarinetů. Na kontě má přes sedm desítek dalších filmových i televizních rolí.

Poslední rozloučení s Miroslavem Moravcem

Praha - Dnes se konal pohřeb herce Miroslava Moravce, který zemřel v neděli ve věku 70 let. Obřad začal v 16:00 ve velké obřadní síni strašnického krematoria a zúčastnilo se jej mnoho známých tváří nejen z hereckého prostředí. Známý herec zemřel po dlouhé těžké nemoci v motolské nemocnici v Praze. Moravec ztvárnil stovky rolí na divadelním jevišti, ve filmu, v rozhlase i v televizi. Exceloval v dabingu, kde svůj hlas propůjčil inspektoru Kojakovi, komisaři Moulinovi, Jeanu Maraisovi, Alainu Delonovi, Jeanu-Paulu Belmondovi i Henrymu Fondovi.
Jako herec
2007 -Václav role:
2002 -Brak role: Fabio
2002 -Milácek role: Norbert de Varenne
2002 -Vetřelci v Coloradu
1999 -Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak role: Deputy Minister of Interior
1997 -Četnické humoresky role: Lawyer
1997 -Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje! role: Deputy Minister of Interior
1997 -Pasáz role: Director of Bank
1996 -Hospoda role:
1995 -Byl jednou jeden polda role: Deputy Minister of Interior
1995 -Playgirls role: Dietrich Beck
1994 -Bylo nás pět
1992 -Lady Macbeth von Mzensk role: Pope
1989 -Dobrodruzství kriminalistiky role: Detective Martens / ...
1987 -Narozeniny režiséra Z.K. role: Hotovy
1985 -Pohadka o malickovi
1984 -Atomová katedrála role: GDT delagate
1982 -Poslední propadne peklu role: Podobaný
1982 -Šílený kankán (Šileny kankan) role: Drobowitz
1981 -Pozor, vizita! role: Josef
1980 -Rukojmí v Bella Vista role: Stefek
1979 -Momicheto i zmeyat role: Zmeyat
1979 -Princ a Večernice role: Vetrník
1979 -Tajemství Ocelového města role: Lavago
1978 -Osada havranů
1978 -Volání rodu
1977 -Případ mrtvých spolužáků role: Lt. Konrád
1977 -Smrt mouchy role: Kotas
1977 -Tichý Američan v Praze role: Prokop
1977 -Zítra vstanu a opařím se čajem role: Dispatcher
1975 -30 prípadu majora Zemana role: Stefek
1975 -Osvobození Prahy role: Member of CNR
1974 -Případ mrtvého muže role: Criminalist
1974 -Sokolovo role: Second in command
1972 -...a pozdravuji vlastovky role: Nerger
1968 -Žirafa v okně
1967 -Tana a Dva Pistolnici role: CollierVikki Blows

28. března 2009 v 11:19 | Michal Všechovský
Los Angeles - Sexy modelka Vikki Blows se tentokrát opravdu odvázala. V květnovém čísle magazínu Loaded se tato sexy kráska ukázala na dráždivých eroticky laděných snímcích.
Tmavovlasá modelka s uhrančivým pohledem vampa svádí v dráždivém prádélku nejednoho obdivovatele krásných dívek a žen.
U Vikki Blows je pak naprostou samozřejmostí, že ukáže i své nádherné poprsí.
Jednadvacetiletá rodačka z britského Essenu není v modelingu žádný nováček. Vnady a nádherné tělo ukázala už v několika prestižních pánských magazínech včetně časopisu Playboy a FHM.
Původně přitom působila jako kadeřnice, ale nakonec se rozhodla pro modeling.
Postupně se od obnažených fotek v deníku The Sun a The Daily Star dopracovala až k mnohem lukrativnějším nabídkám.
Loni tak nafotila svůj první sexy kalendář.
Jako herečka
2006 -When Evil Calls role: HilaryQuentin Tarantino

28. března 2009 v 11:01 | Michal Všechovský
Jeden z nejzajímavějších amerických režisérů současnosti překvapuje diváky i odbornou kritiku každým svým novým filmem. Tento scenárista, režisér a producent, který se narodil v Knoxville v Tennessee získal své jméno podle postavy z televizního seriálu, míšence a kováře Quinta. Když mu byly dva roky, matka se s ním odstěhovala do Orange County, Kalifornie, které bylo jeho domovem po dobu následujících dvaceti let. Předtím, než na sebe v roce 1992 na festivalu v Sundance strhl pozornost svým debutem Gauneři (Reservoir Dogs), absolvoval velmi důkladnou školu jako filmový fanoušek pracující mimo jiné v půjčovně videokazet (což mu vyneslo zavádějící přídomek "maniak z videopůjčovny").

S přáteli rozpracoval amatérský snímek My Best Friend's Birthday (1987). Tarantinovy filmy (i když do snímku Kill Bill natočil pouhé čtyři celovečerní tituly) nikdy nepatřily k největším kasovním trhákům, jejich autor díky své originalitě však patří k nejvlivnějším filmařům 90. let, především ovšem proto, že s oblibou porušuje nejrůznější estetická i cenzorská tabu.

Po Gaunerech, kteří jsou příběhem party zlodějů bojující po nepovedené loupeži s vlastní nedůvěřivostí a ve kterých si zahráli Harvey Keitel, Tim Roth a Michael Madsen, vyzkoušel Tarantino své štěstí jako televizní režisér v seriálu Pohotovost - díl nazvaný Mateřství (ER, episode Motherhood, 1995). Následoval další snímek pohrávající si se stereotypy kriminálního a gangsterského filmu i s časovou sousledností vyprávěných příběhů - Pulp fiction - historky z podsvětí (Pulp Fiction, 1994).

Film, na němž Tarantino scenáristicky spolupracoval s Rogerem Avarym a v němž si hlavní role zahráli Uma Thurman, Samuel L. Jackson, John Travolta a Bruce Willis, mu mimo jiné vynesl i Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA za scénář, Zlatou palmu na MFF v Cannes a Independent Spirit Award za scénář a režii. Po příspěvku s názvem Muž z Hollywoodu (The Man From Hollywood) do povídkového snímku Čtyři pokoje (Four Rooms, 1995, režie dalších povídek Robert Rodriguez, Alexandre Rockwell, Allison Anders), režíroval krimi Jackie Brownová (Jackie Brown, 1997) s Pam Grier, Robertem Forsterem a Robertem De Nirem v hlavních rolích.

Po šestileté přestávce slaví Tarantino comeback akčním příběhem pomsty Kill Bill uváděným do kin ve dvou dílech. Mezi jeho připravované projekty patří válečný snímek Inglorious Bastards, jehož scénář psal střídavě se scénářem filmu Kill Bill.

Jako autor má Tarantino na svém kontě vedle předloh k vlastním filmům i scénář krimi Pravdivá romance (True Romance, 1993, režie Tony Scott), námět k Takovým normálním zabijákům (Natural Born Killers, 1994, režie Oliver Stone) a scénář k hororu Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Dawn, 1996, režie Robert Rodriguez).

Jako vedoucí výroby se podílel např. na filmech Zabít Zoe (Killing Zoe, 1994, režie Roger Avary), Curdled (1996, režie Reb Braddock) či God Said, 'Ha!' (1998, režie Julia Sweeney). U svého zatím posledního snímku Kill Bill už funguje jako jeden z producentů. V rámci své produkční společnosti A Band Apart se s přítelem a kolegou, producentem Lawrencem Benderem, zabývá i hudebními nahrávkami.

Jako herec (což je profese, kterou se nějakou dobu pokoušel vážně provozovat) se Tarantino v menších či větších rolích objevuje jak ve vlastních filmech (pan Hnědý v Gaunerech, Jimmie v Pulp fiction - historkách z podsvětí, Chester ve Čtyřech pokojích), tak ve filmech svých přátel (mj. Sleep With Me, 1994, režie Rory Kelly, Rodriguezův Desperado - 1995 a Od soumraku do úsvitu - 1996, Malý Nicky - Satan Junior/Little Nicky, 2000, režie Steven Brill). S Jennifer Aniston se objevil v počítačové hře Steven Spielberg's Director's Chair a v roce 1998 si vyzkoušel divadelní herectví v broadwayské inscenaci klasického dramatu Čekej do tmy (Wait Until Dark).

Quentin Tarantino se v roce 2005 režisérsky podílel na snímku Roberta Rodrigueze, Sin City - město hříchu. Byl pozván, aby natočil rozsáhlou scénu v příběhu Velká tučná zabijačka. Za svoji práci dostal honorář ve výši 1 dolaru. Tarantino natočil pro Sin City - město hříchu scénu, kde Dwight (Clive Owen) a Malej Jackie (Benicio Del Toro) jedou autem v dešti a Dwight je přesvědčený, že mrtvý Malej Jackie s ním mluví. To, co by za normálních podmínek točil týden, měl s Rodriguezovým stylem hotové za jeden den. Tarantino měl zcela volnou ruku. Byl na natáčení skvěle připraven a vše měl doladěné do nejmenších detailů. Pro herce byla náhlá změna režiséra také zajímavá. Jeho přístup byl odlišný od Rodrigueze i Millera, ale ačkoliv měli všichni tři režiséři odlišné názory a vizi, celek působil velmi organizovaně a přirozeně.
Jako herec
2007 -Grindhouse: Auto zabiják (Death Proof) role: Warren
2007 -Planeta teror (Grindhouse: Planet Terror) role: Rapist #1
2004 -Kill Bill 2 (Kill Bill: Volume 2) role: sám sebe
2001 -Alias (TV seriál) (Alias) role: McKenas Cole
2000 -Malý Nicky - Satan Junior (Little Nicky) role: Deacon
1997 -Jackie Brownová (Jackie Brown) role: Answering Machine Voice
1996 -Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Dawn) role: Richard Gecko
1996 -Sex po telefonu (Girl 6) role: Q.T.
1995 -Desperado (Desperado, The) role: Pick-Up Guy
1995 -Čtyři pokoje (Four Rooms) role: Chester Rush
1994 -Pulp Fiction - Historky z podsvětí (Pulp Fiction) role: Jimmie Dimmick
1992 -Gauneři (Reservoir Dogs) role: pan Brown

Jako režisér
2007 -Grindhouse: Auto zabiják (Death Proof)
2006 -Episode dated 25 July 2006
2005 -Episode dated 5 July 2005
2005 -Episode dated 8 August 2005
2005 -Sin City - město hříchu (Sin City)
2004 -Kill Bill 2 (Kill Bill: Volume 2)
2003 -Kill Bill (Kill Bill: Vol. 1)
1997 -Jackie Brownová (Jackie Brown)
1995 -Čtyři pokoje (Four Rooms)
1994 -Pulp Fiction - Historky z podsvětí (Pulp Fiction)
1992 -Gauneři (Reservoir Dogs)

Jako scénárista
2007 -Grindhouse: Auto zabiják (Death Proof)
2006 -Reservoir Dogs
2004 -Kill Bill 2 (Kill Bill: Volume 2)
2003 -Kill Bill (Kill Bill: Vol. 1)
1997 -Jackie Brownová (Jackie Brown)
1996 -Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Dawn)
1995 -Čtyři pokoje (Four Rooms)
1994 -Takoví normální zabijáci (Natural Born Killers)
1994 -Pulp Fiction - Historky z podsvětí (Pulp Fiction)
1993 -Pravdivá romance (True Romance)
1992 -Gauneři (Reservoir Dogs)

Jako producent
2007 -Grindhouse: Auto zabiják (Death Proof)
2007 -Planeta teror (Grindhouse: Planet Terror)
2007 -Hostel II (Hostel: Part II)
2005 -Hostel
2004 -Modesty: Dobrodružství Modesty Blaise (My Name Is Modesty: A Modesty Blaise Adventure)
2000 -Od soumraku do úsvitu 3: Dcera oběšence (From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter)
1999 -Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze (From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money)
1996 -Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Dawn)
1995 -Čtyři pokoje (Four Rooms)
1994 -Zabít Zoe (Killing Zoe)
1992 -Úderem půlnoci (Past Midnight)Zina Šťovíčková

25. března 2009 v 19:27 | Michal Všechovský
V sobotu 28.2.2009 se stala 2 vicemiss
Zina Šťovíčková se narodila 30. května 1990. Tato studentka žije v Novém Boru. Chtěla by si jednou otevřít vlastní restauraci. Obdivuje Ludvíka IV., protože dovedl Francii k nebývalému rozkvětu. K jejím zálibám patří především hra na klavír, zpěv, literatura a také aerobic a fitness. Svoji nejlepší dovolenou strávila na Krétě a ve Slavkově u Brna. Podívat by se chtěla do Říma, na Kubu, do Tokia, do Terre Nouvelle - Nové Kaledonie a v tuzemsku do Českého Krumlova.

Zinino motto: Nikdy neříkej nikdy a Co tě nezabije, to tě posílí.Sheryl Crow

24. března 2009 v 14:01 | Michal Všechovský
Americká pop-rocková písničkářka (zpěvačka a kytaristka), pocházející ze st. Missouri (nar. 1962). Po začátcích v Hollywoodu se v r. 1986 přestěhovala do L.A. Tam fungovala jako studiová zpěvačka až do doby než se dostala jako sboristka na turné Bad Michaela Jacksona. Na radu Dona Henleyho se pak rozhodla risknout sólovou kariéru, což se podařilo nahrávací smlouvou s A&M Records. Za album (1), obsahující m.j. hit All I Wanna Do, dostala 3 ceny Grammy.
Jako herečka
2004 -De-lovely (De-Lovely) role: Musical Performer - "Begin the Beguine"Mandy Grace Capristo

23. března 2009 v 7:34 | Michal Všechovský
Celým jménem Mandy Grace Capristo se narodila 21.3. 1990 v Německu a to ve městě Mannheim. Mezi její vzory patří její Matka a Beyonce.Také jejími koníčky je tanec,fotografování,přátelé a zpěv.
Mandy se chtěla věnovat zpívání už od dětství a proto se příhlásila v 11 letech do dětské pěvecké soutěže Kiddy Contest.V 16 letech se přihlásila do další pěvecké soutěže Popstars.V této soutěži bojovala proti dalším ženám,které toužily také vyhrát.V soutěži vyhrála a otevřela si tímto,bránu ke slávě,kterou sdílí spolu s Bahar a Sennou,pod názvem Monrose.Monrose

22. března 2009 v 16:54 | Michal Všechovský
Senna,Bahar a Mandy - tři sexy kočky z Německa s orientálním backgroundem. Senna je původem z Maroka , Bahar z Turecka a Mandy má italské kořeny. Podobně jako jejich exotický zjev je i jejich muzika pěkně okořeněný pop s prvky R'n'B.

V sousedním Německu je jejich song "Shame" na prvním místě hitparády. V roce 2007 vydaly další CD s názvem Strictly Physical jejímž promo singlem je právě píseň Strictly Physical. Další úspěšné singly z tohoto alba jsou What you don't know, Rebound, Dangerous...

26. 9. 2008 jim vyšla v pořadí již 3 deska s názvem I Am. Z tohoto alba jste měli možnost už vidět a slyšet písně Strike the match, Hit'n'run a Why not us.Ronaldinho

21. března 2009 v 16:13 | Michal Všechovský
Kdyby se konala anketa o nejlépe technicky vybaveného hráče světa, nejspíš by ji vyhrál Ronaldinho. Klenot z Barcelony se fotbalem baví a mnozí říkají, že je jedním z posledních zástupců "krásného fotbalu", jak se říkalo stylu plnému kliček a parádiček, který dříve předváděla brazilská reprezentace. FIFA ho za to ocenila jako nejlepšího fotbalistu světa roku 2004.

Ronaldo de Assis Moreira se narodil 21. března roku 1980 v brazilském velkoměstě Porto Alegre. Fotbal měl v genech, žila jím celá rodina. Bratr Roberto se dokonce prosadil v klubu Gremio de Porto Alegre a právě o něm Ronaldinho již jako superstar, že byl jeho největším fotbalovým idolem. V kariéře fotbalisty byl sice malý Ronaldinho podporován nejvíce svým otcem, ten se však utopil v bazéně, když bylo Ronaldinhovi pouhých osm let. Byla to pro něj velká rána a dodnes tvrdí, že na trávníku tvrdě dřel, aby potvrdil otcova slova, že jednou bude nejlepší.

Jako spousta jiných Brazilců, získal i Ronaldinhu brilantní techniku díky tomu, že odmalička hrál sálovou kopanou. Prošel všemi výběry Gremia a v sedmnácti letech se dostal do jeho áčka. V tom stejném roce zazářil na mistrovství světa do sedmnácti let, kde se stal nejlepším hráčem i střelcem.

O Ronaldinha začínaly mít zájem evropské kluby, především PSV Eindhoven a Paris Saint-Germain, vedení klubu ho však do Evropy příliš pustit nechtělo. Nakonec ho v létě 2001 získal druhý jmenovaný celek. Ronaldinho v Paříži herně i osobnostně rostl, na mistrovství světa v Koreji a Japonsku patřil k hvězdám brazilského výběru jeho gól Davidu Seamanovi z více než 35 metrů si asi pamatuje vetšina fanoušků.

Bylo stále zřejmé, že tým PSG, který nedokázal vyhrát ani francouzskou ligu, začíná být brazilské superstar malý. Na Ronaldinha měly políčeny tři opravdové velkokluby. Manchester United, Real Madrid a FC Barcelona. Červenomodří přišli s nabídkou 21,25 milionu liber a Brazilec se stěhoval na Nou Camp. Na přestup reagoval slovy: "Vždycky jsem snil o tom, že budu hrát za Barcelonu. Teď, když jsem tu, udělám všchno možné, abych rozdával radost:" A nelhal. Fasnouškům Barcelony rozdává radost plnými hrstmi. Hned v první sezoně nastřílel v 32 zápasech 15 branek. Však také vedení klubu dokázalo Ronaldinhovy kousky náležitě ocenit. Platí mu 63,500 liber týdně. K dalším penězům si přijde od firmy Nike, pro kterou se stal fotbalovou vlajkovou lodí.

Jeden z nejlepších útočníků brazilské historie, Romário, o Ronaldinhovi prohlásil, že už ve svém věku je lepší než Ronaldo a po Pelém je nejlepším brazilským hráčem vůbec. Vzhledem k tomu, že je mu teprve čtyřiadvacet let, máme se na co těšit.Lordi

20. března 2009 v 18:20 | Michal Všechovský

Tato hard rocková skupina vznikla před jedenáctii lety ve finském Rovaniemu. Jejich prvního alba Get Heavy, které vydali u Sony BMG Finlad v roce 2002, se ve Finsku prodalo na 40 000 kusů. Velký posun v jejich kariéře ale znamenal především tento rok ,kdy se v Řecku s písní Hard Rock Hallelujah zúčastnili evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest.

Už jen jejich výběr pro tuto soutěž budil ve Finsku rozpaky a ležel některým kritikům tak v žaludku, že zažádali o zásah finské prezidentky Tarjy Halonenové. I v Řecku se dělo něco podobného. Ozývaly se dokonce názory, že Lordi jsou satanisté. Skupina ale toto nařčení odmítla s tím, že s písněmi jako Devil is a Loser a Hard Rock Hallelujah jimi mohou být jen těžko.

Lordi nakonec všem svým odpůrcům ukázali a s náskokem 44 bodů na druhého zpěváka Dimu Bilana, reprezentujícího Rusko s písní Never Let You Go s přehledem vyhráli a získali nejvíce bodů v prozatímní historii této soutěže.

Skupina si zakládá především na svých bizardních kostýmech ve stylu KISS v kterých nejenom vystupuje, ale podává i rozhovory. Publikování svých fotografií "v civilu" pokládá za urážku a za pokusy zničit svoji image. A takovéto chování se nelíbí ani jejich fanouškům. Když v květnu 2006 dva finské magazíny otiskly tváře členů skupiny, těžce na to doplatili. Na jejich hlavu se snesla taková čtenářská kritika, že se museli okamžitě omluvit a slíbit, že se už nikdy nic podobného nebude opakovat.Lenka Kopalová

20. března 2009 v 12:54 | Michal Všechovský
Lenka Kopalová je úspěšnou modelkou, zdravotnicí Českého Červeného Kříže a jedinou dívkou, která jezdí na ploché dráze v Čechách.
Její tvář se již objevila v médiích (rozhovory, reklamy na oblečení). Účastnila se několik soutěží krásy, např.: Miss Maxim, Miss Golf, Miss letní Prahy. Jejím současným snem je zahrát si filmovou princeznu v pohádce. Řídí se mottem " Per Aspera Ad Astra " ("Přes překážky ke hvězdám").

Lenka studuje nultý ročník všeobecného lékařství v Praze. Zároveň pracuje jako modelka a fotomodelka. V budoucnu by se chtěla věnovat především charitě a finančně pomáhat starým a nemocným lidem.
Obdivuje Karla IV., který se zasloužil o rozkvět Prahy.

Má ráda pastelové barvy, instrumentální hudbu, fyziku, chemii a přírodu. Na dovolené se jí nejvíce líbilo v Severním Německu, doma to byla malebná vesnička Běstvina. Ráda by se vypravila do polského solného dolu Wieliczka. V současné době je bez přítele.

Lenka nám prozradila, že by si chtěla vyzkoušet na vlastní kůži jak chutná zcela obyčejný studentský život na vysokoškolské koleji s normálním kapesným a že by se chtěla koupat s jistým medikem v rybníku za měsíčního svitu.

Ve zkratce
Jméno: Lenka Kopalová
Datum narození: 9.7. 1986
Místo narození: Slaný
Bydliště: Slaný/CZ
Výška: 172 cm
Váha: 56 kg
Míry: 93-65-94
Vzdělání: Střední s maturitou
(Obchodní akademie Dr. E. Beneše ve Slaném)
Sporty: Speedway, aerobik, plavání a golf
Zájmy: Medicína, cizí jazyky, četba, fotomodeling a hostesing
Oblíbené jídlo: Pizza Hawai
Oblíbené pití: Minerálka, ledová káva
Oblíbená hudba: Anastacia, ERA, Joan Osborne
Oblíbený film: Duch (Ghost)
Oblíbená osobnost: Taťána Kuchařová
Oblíbené místo: U Schwerinského jezera
Životní priorita: Zdraví na 1. místě

Přehrát videoklip

Přehrát videoklipTomáš Holý

19. března 2009 v 16:30 | Michal Všechovský

Tomáš Holý byl nejslavnější dětská hvězda své doby. Ale osud mu nepřál a Tomáš při tragické nehodě v autě zemřel. Navždy zůstane v Našich srdcích a dokud na něj budeme vzpomínat tak tam zůstane.

Tomáš Holý má v naší rubrice o zmizelých dětských hercích opravdu výsadní postavení.

Jako dětská hvězda zazářil tak silně a měl už jako dítě takový náboj jedinečnosti a neopakovatelnosti, že i přesto, že zmizel bohužel už před patnácti lety navždy, z obrazovek nezmizí nikdy. V jeho případě to opravdu není zdvořilostní fráze. S takovým hereckým dětským talentem a darem bezprostřednosti, jaký měl malý Tomáš, se opravdu často nesetkáváme. Byl tak výjimečný, že se dostal k našim srdíčkům a nám připadá, že ho důvěrně známe a setkáváme se s ním na obrazovce pořád. Během šesti let - od osmi do čtrnácti - natočil třináct filmů a jeden třináctidílný seriál.

Ale pojďme na začátek - vzpomínáte na scénku z filmu Marečku, podejte mi pero, kde malý žáček podá roztržitému profesorovi chemie (F. Filipovský), skrytému za chemikáliemi a zkoumajícímu, zda je přítomen draslík, ocucanou a ulepenou hašlerku? Tak to byla jeho úplně první role.

Jeho herecká kariéra začala takhle nenápadně - režisérovi Oldřichu Lipskému, když sháněl malého chlapce, nabídl barrandovský rekvizitář svého synovce. Zase tak jednoduché, jak by se zdálo, to ale Tomáš neměl.

Na konkursu na "velrybu" se sešlo sto čtyřicet dětí a režisérka Marie Poledňáková si prý malého Tomáše málem ani nevšimla. Byl malý, nevýrazný, málo mluvil. "Teprve když udělal na pozdrav zvláštní gesto, upozornil na sebe," říkala režisérka, když se jí ptali, jak Tomáše objevila. A vznikla opravdová hvězda. Před domem stávaly děti s památníčky, zvali ho na besedy, dostával dopisy, hračky, v Brně cenu Krokodýl za mimořádné herecké výkony. V roce 1982 měl za sebou všechny svoje filmy. Do konce života mu zbývalo pouhých osm let.

Dál si jeho příběh můžeme připomenout jen pomocí archivních materiálů, článků a zážitků jiných, kteří v médiích už to nejnutnější o jeho osobě řekli. Víc nemá smysl jeho blízké trápit dalšími otázkami. V osmnácti letech se přihlásil na právnickou fakultu, novináři už ho nepronásledovali a roztomilého Vašíka v něm poznával tehdy málokdo. Spolužáci v některých rozhovorech říkali, že "měl sklony k filozofování, bavilo ho nad věcmi přemýšlet".

Jeho koníčky prý bylo rybaření, koně a auta (už v osmi letech měl prý doma 120 modelů autíček). "S herectvím jsem skončil, nechci, aby to bylo moje celoživotní povolání. Je to stereotypní a namáhavé. Když jsem točil, bavilo mě to a chtěl jsem hrát, ale na druhé straně jsem neměl prázdniny, ostatní kluci šli do kina, já se dřel na zkoušky, žil jsem pořád mezi dospělými. Nechci hrát a nemrzí mě to. Co kdybych jednou byl neúspěšný herec, to musí být k zbláznění...," řekl Tomáš Holý v jednom z pozdějších rozhovorů.

O dalším životě Tomáše Holého toho víme málo a jen to, kam nám dovolí nahlédnout již zmíněné archivní články. Snad je to proto, že se prý jeho blízcí - přátelé a kamarádi - dohodli po jeho smrti s Tomášovou maminkou, že nebudou s novináři komunikovat. Na mlčení narazili i dokumentaristé, kteří chtěli o Tomáši Holém natočit film.

Z herectví odešel dobrovolně a třeba udělal dobře, jen krutý osud to vzal příliš doslova. Tomáš Holý, student práv, kterého kdysi miloval celý národ, se zabil ve svém autě čelním nárazem do stromu v malé vesničce na severu Čech, v březnu roku 1990. Bohužel si této zprávy všimlo v médiích tehdy málo lidí, protože záplava politických událostí bylo to hlavní, co plnilo na počátku devadesátýchlet novinové stránky.

Jeho blízkou přítelkyní byla v době jeho tragické smrti o dva roky starší Hana Zaňáková (Lucie Bílá)

Zahrál si ve filmech : Marečku, podejte mi pero (1976), Setkání v červenci, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Ať žijí duchové! (1977), Jak dostat tatínka do polepšovny, Pod Jezevčí skálou (1978), Upír ve věžáku (TV), Tajemství Ocelového města, Postavení mimo hru, Na pytlácké stezce (1979), Za trnkovým keřem, Útěky domů (1980), Prázdniny pro psa (1981), Unterwegs nach Atlantis (1982)

Možná o Tomášovi nevíte,že:
- měl řadu přezdívek,například: Ušaté torpédo, Verlyba, Herec, Holas, Holouš, Božskej
- chtěl být řidičem tiráku, pilotem, veterinářem, nakonec zvítězila práva
- v neznámém prostředí byl spíš stydlivý,ale v okruhu blízkých s ním podle spolužáků byla velká legrace
- miloval koně
- měl rád knihu Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky a všechny knížky Oty Pavla
- jeho láskou byla zpěvačka Lucie Bílá


Přehrát videoklip

Přehrát videoklip


Jako herec
1981 -Prázdniny pro psa role: Petr
1980 -Za trnkovým keřem role: Vasek Straka
1979 -Na pytlácké stezce (Na pytlacke stezce) role: Vasek
1979 -Smrt stopařek role: Mísa Jaros
1979 -Tajemství Ocelového města role: Toma Zodiac
1978 -Jak dostat tatínka do polepšovny role: Vasek
1978 -Pod jezevčí skálou role: Vasek
1977 -Ať žijí duchové role: Vendelín
1977 -Jak vytrhnout velrybě stoličku role: Vasek
1977 -Setkání v červenci role: David
1976 -Marečku, podejte mi pero! role: Student MatulaRenáta Czadernová

18. března 2009 v 19:06 | Michal Všechovský
Narodila se 2. 1. 1985 v Ostravě - Zábřehu, v současné době bydlí v Praze.

Odmaturovala na Gymnáziu Fr. Hajdy v Ostravě - Hrabůvce. V současné sobě studuje Fakultu humanitních studií UK.

Již během gymnaziálních studií pracovala v Týdeníku Ostrava (články, rozhovory s politiky a známými osobnostmi, ankety), a poté jako asistentka v pořadech Bludiště a Tak neváhej a toč!

V roce 2004 absolvovala stáž ve zpravodajství ČT. O dva roky později se stala 2. vicemiss ČR 2006 a nastoupila jako redaktorka pořadu Extra do televize Prima. V součastné době moderuje televizní noviny na TV NovaPavel Kubina

18. března 2009 v 17:18 | Michal Všechovský
Generální Manažer Toronta Brian Burke se chce zbavit Pavla Kubiny společně s Tomášem Kaberlem!
Pavel Kubina se narodil v roce 1977 v Čeladné na Frýdecko-místecku. Jeho hokejová kariéra začala v klubu HC Vítkovice, odkud odešel v osmnácti letech do USA. Do NHL vstoupil v dresu Tampa Bay Lighting a první zápas sehrál 14. března 1998 proti Chicagu. Za necelý měsíc po svém vstupu do NHL dává svůj první gól a to v zápase proti Senátorům z Ottawy. Pavel Kubina se propracoval do první obrany a v roce 2004 získal s týmem z Floridy Stanley Cup.

V roce 1999 byl členem reprezentačního týmu na světovém šampionátu v Norsku, kde dosáhl až na zlatou příčku. Tento úspěch si zopakoval o dva roky později v Německu a v roce 2005 v rakouské Vídni.

Pavel Kubina byl členem českého reprezentačního týmu na Olympijských hrách v Salt Lake city. V únoru 2006 odjíždí znovu reprezentovat Českou republiku na ZOH do italského Turína pod vedením trenéra Aloise Hadamczika.

Kariéra:
HC Vítkovice Moose Jaw Warriors (WHL)
Tampa Bay Lightning (NHL)
Adirondack Red Wings (AHL)
Cleveland Lumberjacks (IHL)

Největší úspěchy:
trojnásobný mistr svěa - 1999 (Norsko), 2001 (Německo), 2005 (Rakousko)
vítěz Stanleyova poháru 2004 (s týmem
Tampa Bay Lightning)

Klubová příslušnost:
Toronto Maple LeafsNatalia Oreiro

17. března 2009 v 9:44 | Michal Všechovský
Naty natáčí film Adriána Caetano "No necesitamos a nadie"
Natalia už odmalička chtěla být umělcem. Od osmi let začala chodit na hodiny zpěvu a kurzy herectví. Když jí bylo 12 let vyzkoušela dětský konkurz do reklamy, nakonec byla vybrána a její kariéra oficiálně začala. Mezi 12 a 16 rokem vystupovala ve více, než 30 reklamách pro významné společnosti, jako jsou Coca - Cola, Pepsi, Johanson & Johanson. Ve čtrnácti byla vybrána z více než 10 000 uchazečů pro cestování s brazilskou televizí.

Ačkoliv Natalia neustále pracovala, většinu svých příjmů vydala na zaplacení cest, které musela často podnikat do Buenos Aires z její rodné Montevideo. V 17 letech se rozhodla přestěhovat do Argentiny, kde dostala malou roli v telenovele "Inconquistable corazón" (1993). Po několika rolích v malých telenovelách získává hlavní roli Valerii v telenovele Bohatí a slavní "Ricos y Famosos" (1997), která jí přinesla první výraznější popularitu.

Po tomto prvním významnějším úspěchu v televizi získala první filmovou roli v komedii Argentinka v New Yorku "Un argentino en Nueva York" (1998), kde si zahrála mladou ženu, která se chce prosadit v hudebním světě. Za tento výkon byla Natalia vychvalována a v Argentině se tento film stal absolutním trhákem. Také soundtrack k filmu se stal číslem jedna po dobu tří měsíců. Všechny větší nahrávací společnosti se s ní snažili podepsat smlouvu.

Smlouvu podepsal s BMG a v roce 1998 vydává své debutové album Natalia Oreiro, které obsahovalo ústřední melodii k populární telenovele Divoký anděl "Muňeca Brava". Tato telenovela byla ohodnocena, jako nejlepší telenovela v Argentině. Její album se prodávalo ve více než 60 zemích a získalo dvě platinové desky. Získalo si mezinárodní úspěch a stalo se jedním z nejprodávanějších v mnoha zemích celé Ameriky a Evropy, kde získávalo zlaté, nebo platinové desky. Tato popularita ji donutila uskutečnit celosvětové turné od Latinské Ameriky, Evropy, Středního východu až po Asii. Turné bylo velmi úspěšné a všechny koncerty byly vyprodané.

Po tomto velkém úspěchu se rozhodla plně věnovat pěvecké kariéře, proto se přesunula do Los Angeles, kde strávila dva měsíce nahráváním svého druhého alba "Tu Veneno"(Your Poison). Také se vrátila zpět k herectví v telenovele "Kachorra" (2002), která se opět stala hitem po celém světě. A také vydala své již třetí album "Turmalina".

V roce 2001 se Natalia vdala za Ricarda Mollema, který je hlavním představitelem argentinské skupiny Divididos.

V roce 2003 se vydala Naty na další turné Tourmalina 2003, bohužel se nezastavila v České republice. Později si Naty zahrála ve filmu Cleopatra hlavní roli s Normou Alechandro. Natalia se kvůli filmu musela ostříhat na ježka a zhubnout 7 kilo. Na začátku roku 2004 začala Natalia natáčet další telenovelu El Deseo. Kvůli této telenovele, která se vysílala v Argentině po 22. hodině, protože obsahuje erotické scény, musela Naty opět změnit image, tentokrát se nechala obarvit na blond. Telenovela bohužel neměla takový úspěch jako ty předchozí, tak natáčení skončilo předčasně. K této telenovele Natalia nazpívala úvodní píseň Light my fire, která by se měla objevit na dalším albu.

V r. 2005 Natalia začala točit v Argentině argentinsko-ruský seriál V rytmu tanga, kde se opět setkala s Facundem Aranou. Odjela na 2 měsíce do Ruska, kde natáčela další části V rytmu tanga. Natalia se kvůli roli naučila rusky. Ke konci roku 2005 Naty přijala nabídku hrát opět po boku Facunda Arany, kdy si zahraje boxerku v telenovele jménem Sos mi vida. Sledovanost telenovely je vysoká, takže je možné, že slavná dvojice překoná sledovanost Divokého anděla. Natáčení SMV skončilo v prosinci roku 2006. V roce 2006 si Naty zahrála i ve filmu La Peli roli novinářky. Rok 2007 Natalii začal úspěšně, stala se královnou festivalu v Cannes, telenovela Sos mi vida se vysílá v mnoha zemích světa a konečně získala cenu Martina Fierra za nejlepší herečku. V roce 2008 Natalia přijala roli v první internetové telenovele Amanda O. Rozšiřje obchod Las Oreiro o další pobočky a účastní se akcí UNICEFU - Un sol para los chicos.

Zajímavosti:
- výška: 174 cm
- váha: 53 kg
- míry: 92-60-94
- barva očí: zelená
otec: Carlos Oreiro

Jako herečka
2006 -Jsi můj život (Sos mi vida) role: Esperanza Muñoz - La Monita
2002 -Kachorra role: Antonia Guerrero alias Rosario Achával / ...
1998 -Argentinka v New Yorku (An Argentinian in New York, Un Argentino en Nueva York) role: Verónica 'Vero' De Ricci
1998 -Divoký anděl (Muńeca brava) role: Carlitos] / ...

Album

2002


2000


1998


1998

EP

2003

Kompilace

2001Devon Edwenna Aoki

16. března 2009 v 18:37 | Michal Všechovský
Devon Aoki debutovala v letním hitu režiséra Johna Singletona Rychle a zběsile 2 (2 Fast 2 Furious, 2003). V letošním roce si Devon zahrála ve filmu D.E.B.S. (2005) režisérky Angela Robinson. Již ve 14 letech začala svoji kariéru modelky a v dnešní době je jednou z nejvyhledávanějších top modelek světa. Fotí pro prestižní módní časopisy a spolupracuje s takovými společnostmi, jako jsou Shisheido, L'Oréal, Susystems, Toyota a Peachtree Juices.

Brittany Murphy si v roce 2005 zahrála ve filmu režiséra Roberta Rodrigueze, Sin City - město hříchu. Objevila se zde jako Miho, němá bojovnice-samurajka. Nelítostná ale úžasná postava herečce učarovala. Miho se od ostatních postav Sin City liší tím, že je němá. Tím bylo její ztvárnění náročnější, protože její pohyby musí jasně a zřetelně vyjadřovat její pocity a záměry. Aby herečka dosáhla Mihoiny fyzické kondice a získala potřebnou dovednost v boji s mečem, trénovala se třemi různými instruktory karate. Snažila se mentálně přiblížit této postavě a dosáhla toho právě díky tvrdému výcviku.
Jako herečka
2006 -DOA: Na život a na smrt (DOA: Dead or Alive) role: Kasumi
2005 -Sin City - město hříchu (Sin City) role: Miho
2004 -Agentky D.E.B.S. (D.E.B.S.) role: Dominique
2003 -Rychle a zběsile 2 (Fast and Furious 2) role: SukiLiang Wenbo

15. března 2009 v 17:58 | Michal Všechovský
Liang Wenbo je od roku 2004 profesionální hráč snookeru. Nejvyšší breaku dosáhl 134 bodů na UK Championship v roce 2005.

Kariéra
Liang Wenbo je historicky druhým čínským hráčem, který se probojoval na MS do Crucible arény. Díky překvapivé porážce zkušeného Iana McCullocha.

Liang, momentálně působí v sheffieldské World Snooker Academy. Je talentovaným hráčem, jenž na sebe poprvé upozornil na mistrovství světa hráčů do 21 let, které v roce 2005 vyhrál. Profesionálním hráčem je od roku 2004. Od té doby zaznamenal několik pozoruhodných výsledků, mezi něž patří například cesta mezi 32 nejlepších na turnaji Welsh Open v roce 2006. Jeho dalším velkým skokem v kariéře je bezesporu účast ve čtvrtfinále na MS ve snookeru 2008, kdy podlehl Ronnie O'Sullivanovi 13 - 7 na framy.

Úspěchy
- Vítězství na MS ve snookeru do 21 let v roce 2005
- Čtvrtfinále MS ve snookeru 2008, kdy podlehl Ronnie O'Sullivanovi 13 - 7 na framyVlaďka Erbová

14. března 2009 v 8:32 | Michal Všechovský
Praha - Modelka Vlaďka Erbová nafotila lechtivé fotky pro dubnové číslo pánského magazínu Maxim.
Bývalá playmate na fotografiích pózuje jako svůdná manikérka, která se sice neodhalila úplně, ale i tak si její fanoušci přijdou rozhodně na své.
Půvabná krasavice, které se přezdívá česká Halle Barry pro její nápadnou podobu se slavnou herečkou a představitelkou Bond girl, se naplno věnuje modelingu.
Zároveň je však opravdu dobrá i jako manikérka.
Především je ale maminkou tříleté dcery Viktorky, kterou má s manželem hokejistou Zdeňkem Bahenským.
Erbová si nedávno nechala podruhé upravit své bujné poprsí, a tak na přehlídkových molech opět naplno září s vnadnými čtyřkami.Petr Kuchař

13. března 2009 v 18:02 | Michal Všechovský
Jak se to vše stalo ...
... na Silvestra roku 1971, kdy spousta lidí oslavovala příchod novýho roku jsem měl právě nejvíc práce, abych se vydrápal svět. Klaplo to, ale asi víc práce s tím měla máma, protože jsem měl 4 kg. Tím, že jsem se narodil v Krkonoších ve sportovně založené rodině, jsem měl už od začátku daný, že budu mít se sportem v životě asi dost společnýho. Pochopitelně jsem se věnoval lyžování, jak sjezdovýmu tak běžeckýmu a aby toho nebylo málo tak jsem hrál i za Vrchlabí hokej. Jednou v létě mě táta posadil na motorku a už to bylo jasný - od tý doby jsem z ní prakticky neslezl. Na dětství vzpomínám hrozně rád, nikdy sem se nenudil a rodičům určitě vděčím za tvrdší horskou výchovu, která mi v životě pomohla překonat spoustu překážek. Motorky tak nějak patřily do rodiny, táta byl výborný závodník takže já jsem v tom jen pokračoval a navíc po dva roky starším bráchovi jsem měl všechno pěkně nachystaný. Tak jsem se nakazil motorkama, tou nevyléčitelnou chorobou ...

Když jsem ve svých sedmi letech začal jezdit, chtěl jsem závodit. Chtěl jsem být jako ti borci, který jsem občas vídal v televizi. Tenkrát mě asi nenapadlo, že to dotáhnu i o něco dál. Po tom, co jsem vyhrál mistrovství republiky, jsem chtěl dovést body z mistrovství světa. No a v sezoně 93 jsem jich dovezl 76. Samozřejmě to ale nebylo jednoduchý. Za vším se skrývaj roky dřiny, odříkání, zranění jak na těle tak i občas na duši. To, co dělám teď je úlet, ale cesta sem nebyla tak přímá, nikdo mi ji nezametal. Všechno nešlo zrovna hladce. Ale ničeho nelituju i když vím, že dost věcí bych dneska udělal jinak, líp. Nebudem se šťárat v minulosti.

Asi to byla závislost na adrenalinu a chuť se na motorce předvádět, co mě v roce 2000 přivedla k freestylu a myslím, je dobře,že se tak stalo. U freestylu si užiju víc zábavy, taky je to atraktivnější pro diváky, což není nikdy na škodu. Neříkám, že je to jednodušší nebo těžší než motocros, je to prostě jiný. Záleží tady víc než jinde na psychice, člověk musí být stoprocentně odhodlanej a koncentrovanej. Předem musíš vědět, co děláš. Aby člověk mohl předvádět takový věci a nezabít se u toho, musí pro to získat patřičnej cit. A samozřejmě být se strachem dobrej kámoš.

Natáčení filmu XXX
Vy, co sledujete akční filmy, jste určitě v kině, nebo v TV měli možnost zkouknout americký snímek xXx. Je to hodně o extrémních akcích na padáku, snowboardech, sněžných skůtrech a mimo to i extrémech na motorkách.

Agent Xandr je moc ve výhodě, že ovládá víc extrémních sportů najednou a tím nemá problém řešit ztracený situace. Často je nucen prchat na motocrossovým biku a používat free style triky. Natáčení týhle šílenosti probíhalo z velký části v Česku. Americká produkce úzce spolupracovala s českýma filmařema a mimo jiné i s pražskou kaskadérskou skupinou FILMKA STUNTS, která je v poslední době dost vyhledávaná filmařema právě ze zámoří pro jejich široký a kvalitní sortiment služeb. S Láďou Lahodou, který má kaskadéry na starost, už nějaký čas spolupracujem a s mou free stylovou činností jsme Američanům opět kápli do noty.

Dost akcí na motorce (převážně ve vzduchu) jsem Xandra (Vin Diesel) i Kolju (Petr Jákl) zaskakoval. Původně Kolju zaskakoval Tomáš Gregovský, dokud si při tréninku nezmordoval nárt a tím mi trochu přidělal práci s jeho záskokem. Zas taková sranda to nebyla, protože filmaři chtěli mít všechno co nejvíc autentický. To znamená, že jsem opravdu lítal v 10-ti metrový výšce v dost náročných figurách na jejich Husqarně, oblíknutej do nepříjemnejch hadrů s báglem na zádech, bez helmy a plešatej coby Xandr a s blond parukou v dlouhým koženým kabátě coby Kolja. Jo a v noci.

Myslím, že jsem tam docela trochu posunul svoje hranice. Ale myslim, že to stálo za to a byla to dost zajímavá zkušenost. Jestli jste xXx ještě neviděli, tak si to půjčte a zkoukněte...akcí tam je rozhodně dost. Máte tady i několik fotek z tréninku pro natáčení na letišti v Praze v Letňanech. A už se zas těšim na další spolupráci s FILMKOU, je to celkem adrenalinovej nářez!!!!!

Kariéra Petra Kuchaře
1987
- 15. místo ve Východočeským krajském přeboru

1988
- Půlmistr ČSSR 125 ccm. ČZ, Kawasaki

1991
- Mistr ČSFR družstev. Kawasaki

1992
- Mistr ČSFR 125 ccm
- Mistr ČSFR junior. Kawasaki
- 12. místo Mistrovství Evropy 125 ccm

1993
- Mistr ČR družstev
- 14. místo Mistrovství světa 125 ccm
- vítěz Halocrossu v Kielu

1994
- 2. místo v Halocrossu v Hannoveru
- při GP Maďarska jsem si problematicky rozlámal pravý předloktí. Po šesti operacích a dvanácti měsících marodění jsem se opět vrátil na motorku v červnu 1995.

1995
- 4. místo Mistrovství ČR Supercross

1996
- Mistr ČR Supercross
- Mistr ČR družstev
- Vítěz Halocrossu Brno Rondo

1997
- Mistr ČR Supercross
- Mistr ČR družstev
- Mistr ČR Halocross
- Vítěz Halocrossu Brno Rondo

1998
- Mistr ČR Supercross
- Mistr ČR 125 ccm
- Vítěz Halocrossu Brno Rondo

1999
- 3. místo Mistrovství ČR Supercross

2000
- Mistr ČR Supercross
- 3. místo Mistrovství ČR Supermotard
- začínám s freestylem - 2. místo FMX contest Rondo

2001
- po zranění ramen až 7. místo Mistrovství ČR Supercross
- 3. místo FMX contest Praha Paegas arena

2002
- 2. místo - mez. motokros Top driver - Occiobello Itálie
- 3. místo - mez. FMX contest - Řím
- 1. místo - mez. FMX contest - Cagliari Sardinia
- 5. místo - mez. Mistrovství ČR FMX - Praha T-Mobile arena
- říjen - první pokusy salta v Němčičkách do bazénu.

2003
- 29. 3. mi Martina kývla u oltáře a 9. 10. nám porodila Peťu a Natálku !!!
- 1. místo - mez. FMX contest Plzeň
- 1. místo - mez. FMX contest Olbia - Sardinie
- Back flipová sezona...jako první Evropan jsem Back flip předvedl v srpnu na Sardinii.

2004
- 2. místo - světový pohár ve FMX - Chemnitz Německo
- 1. místo - mez. FMX contest - Plzeň
- 2. místo - světový pohár ve FMX - Madrid Spa.
- 1. místo - mez. FMX contest - Latina Itálie